Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Najgroźniejsza współczesna broń według Łukaszenki

Posted by Marucha w dniu 2018-07-03 (Wtorek)

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka powiedział, że ochrona informacji jest jednym z ważniejszych warunków stabilności i niezależności kraju.

Prezydent wypowiedział się na ten temat w poniedziałek na uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Niepodległości, który obchodzony jest na Białorusi 3 lipca.

— Nadal mamy wiele do zrobienie w sferze ochrony informacji na Białorusi. To jeden z ważniejszych warunków wewnętrznej stabilności, a co za tym idzie niepodległości – podkreślił Łukaszenka, którego cytuje agencja BEŁTA.

Jak dodał, na przykładzie niektórych krajów widać, jak demontaż państwa rozpoczyna się od „chaosu w głowach obywateli, lekceważenia prawa, odrzucenia uniwersalnych norm życia”.

— Fałszywe wiadomości, fałszywe punkty orientacyjne stały się główną i skuteczną bronią naszych czasów. Przy jej pomocy zewnętrzni gracze walczą z umysłami innych ludzi i wysadzają społeczeństwo od wewnątrz — powiedział prezydent.

Łukaszenka podkreślił, że „świat bez granic, czasami bez zasad moralnych jest w dużej mierze tworzony przez popularne źródła wiadomości – internet, sieci społecznościowe, komunikatory. – Ludzie, który zgubili się w globalnej pajęczynie, pozwalający na manipulowanie swoją świadomością przestają być wolni” – ocenił białoruski prezydent.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 10 to “Najgroźniejsza współczesna broń według Łukaszenki”

 1. demontaż państwa rozpoczyna się od „chaosu w głowach obywateli, lekceważenia prawa, odrzucenia uniwersalnych norm życia”.

  Święte słowa.

 2. Moher49 said

  Ochrona danych osobowych to parodia, to kpiny. Moje i każdego innego człowieka dane są wszędzie. Teraz o manipulacji. Najbardziej maluczkimi manipuluje telewizja, bo większość z maluczkich w domu telewizor ma.
  Nie wiem jak jest na Białorusi, ale w Polsce to Sodoma i Gomora. Świątobliwa telewizja Jack’a Kurski, który ma brata w GW, łże w każdym programie informacyjnym. Mało tego, telewizja ta sieje zgorszenie. Nie wspomnę co powiedział o TVP Robert Winnicki, mam swoje spostrzeżenia. W niedzielę w TVP2 pokazano film, w którym katolicki ksiądz śpi z kobietą, na ekranie lecą satanistyczne migawki obrażające po angielsku naszego pana Jezusa Chrystusa. Dziś w TVP2 leci film, w którym sławna polska aktorka (Dereszowska?) klnie, bluźni. Żyję ileś lat, nigdy takich słów nie używałem, takiej kobiety nigdy bym nie pocałował, nawet mojego psa trzymałbym od niej z daleka. Panie Kurski, lepiej żeby pan sobie kamień młyński do szyi uwiązał i rzucił się w morską toń a nie gorszył maluczkich. tak samo powinni zrobić biskupi i JE prymas Polski. Za czasów Prymasa Stefana Wyszyńskiego już byłby raban na całą Polskę, pan Kurki i jego pomagierzy wylecieli by na zbity pysk.

 3. Carlos said

  obojetnosc polactwa sprawia, ze demontaz Polski odbywa sie bez echa…

 4. Sceptyk said

  Telewizji nie oglądam już ze sześć lat i jest mi z tym dobrze, czego i Wam życzę. Niedoczekanie aby za własne pieniądze dawać się ogłupiać.

  ———
  Ja czasem oglądam programy przyrodnicze.
  Admin

 5. NICK said

  Dokładnie Panie Moher [zły nick-kojarzy się, wie Pan].

  Co tam tzw. mossad.
  Wszyscy znają dane osobowe.
  Są linki.
  Wpiszemy odpowiednie słowa-tagi. I mamy gościa.
  Średnio pięć PoLiN to kosztuje.

 6. Carlos said

  po wezwaniu pogotowia, operator – z niemala satysfakcja- powiedzial mi moje wszystkie dane- po podaniu adresu: nazwisko, date urodzenia itp…

 7. Re: Krzysztof M

  Demontaz Narodu rozpoczyna sie od jego DEMORALIZOWANIA poprzez „osrodki masowego razenia”, pornografie, narkotyki, homo-niewiadomo, („gender”) Itd. itd. I w glownej mierze od ODRZUCENIA PRAWA NATURALNEGO (PRAWA BOGA) a nie jakis „uniwersalnych wartosci”…

  Oj panie Krzysztowie, czytam takie (panskie) „objawienie” ostatni raz…publicznie..zwlaszcza w Gajowce…
  =================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. Minus said

  Jak batiuszka racjonalizuje wolność informacji to nikt się tutaj nie zająknie, ale jak po naszej stronie Bugu ostrzą kolejny raz zęby na ograniczenia w przekazie inf. w internecie to jest nie gites. Czy to są podwójne standardy w gajówce?, i na czym polega ten strzał w kolano sputniknews? Kto mianowicie będzie u sąsiadów decydował, które „wiadomości, punkty orientacyjne” są fałszywe, w następnym kroku, kto będzie decydował, które prawdziwe wiadomości są zbędne?

 9. hucpa said

  Re 8 Chłop panie Minus ma najwięcej zdrowego rozsądku, niech pilnuje swego, bo go zjedzą na przystawkę, czym zajmują się znawcy pogrzebów, od bardzo dawna.

 10. lopek said

  „Najgroźniejsza współczesna broń według Łukaszenki”
  Koniec cytatu.
  Owa broń – na którą uczula Łukaszenko – bez tzw. demokratury nie istnieje. To tzw. demokratura zniewala żywiciela przed pasożytem.

Sorry, the comment form is closed at this time.