Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Niemiecka kadra potwierdza problemy z multi-kulti

Posted by Marucha w dniu 2018-07-05 (Czwartek)

Odpadnięcie piłkarskiej reprezentacji Niemiec jeszcze w fazie grupowej Mistrzostw Świata z Rosji było nie lada sensacją, ponieważ to właśnie nasi zachodni sąsiedzi są jeszcze aktualnym mistrzem globu.

Jedną z głównych przyczyn niepowodzenia kadry miały być niesnaski wewnątrz drużyny, zaś jednym z punktów zapalnych było zachowanie piłkarzy pochodzenia tureckiego, którzy kilka tygodni przed Mundialem fotografowali się z tureckim prezydentem Recepem Tayyipem Erdoğanem.

O problemach Niemców z multikulturowością pisze na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” publicysta Konrad Popławski. Na przykładzie niemieckiej kadry pisze on o wspomnianym zachowaniu piłkarzy tureckiego pochodzenia. Mesut Özil i İlkay Gündoğan w połowie maja spotkali się bowiem w Londynie z Erdoğanem, przekazując mu w prezencie koszulkę z napisem „Dla mojego prezydenta”. Nie spodobało się to niemieckim kibicom oraz legendom tamtejszej piłki, stąd spora część z nich domagała się wykluczenia obu zawodników z kadry.

Popławski przypomina, że turecki prezydent w ostatnich latach stał się w Niemczech synonimem satrapy „do którego w dodatku niemieccy politycy muszą się przymilać”, ponieważ to właśnie on powstrzymuje kolejną falę imigrantów z Bliskiego Wschodu. Dodatkowo Erdoğan nie waha się prowadzić swoich kampanii wyborczych właśnie w Niemczech, gdzie wbija klin pomiędzy rodowitymi Niemcami a osobami pochodzenia tureckiego.

Przypadek obu piłkarzy pokazuje przy tym, że rzekomy sukces integracji obcokrajowców ze społeczeństwem niemieckim był tylko propagandową ułudą.

Wspomniany Özil urodził się bowiem i wychował w Gelsenkirchen, ale aż do czwartego roku życia nie miał kontaktu z językiem niemieckim, stąd sam przyznaje, iż przed swoimi wypowiedziami dwa razy zastanawia się nad poprawnym ułożeniem zdania. Od tego czasu wiele zmieniło się na gorsze, ponieważ w Gelsenkirchen powstały imigracyjne getta oraz strefy do których lepiej nie wchodzić.

Największym problemem Niemców jest przy tym adaptacja imigrantów na rynku pracy. „Dzisiaj coraz częściej pojawiają się wątpliwości, czy migranci są w stanie dostosować się do niezwykle sztywnego, sformalizowanego rynku pracy, na którym panują wysokie wymagania względem pracowników” – pisze Popławski, przypominając jednocześnie statystyki mówiące o tym, iż tylko połowa z imigrantów przybyłych w ramach „polityki otwartych granic” znajdzie zatrudnienie w ciągu najbliższych pięciu lat.

Na podstawie: forsal.pl.
http://autonom.pl

Komentarzy 12 to “Niemiecka kadra potwierdza problemy z multi-kulti”

 1. Poziomka said

  Niemcy wygrywają tylko wtedy kiedy grają dla nich albo sędziują Polacy.

 2. lewarek.pl said

  Jakby Turcja grała z Niemcami, to by dopiero było ciekawie.

 3. Przemko said

  brawo dla obu tych piłkarzy. nie wstydzą się korzeni. a Prezydent Turcji to wielki mąż stanu – może i nie spełnia wymogów tęczowej ełropy – ale tylko On i Putin spełniają wg mnie kryteria „europejskiego męża stanu” – poza Orbanem 4 klasy niżej i Łukaszenką – kolejny poziom niżej – reszta to plebs niewart splunięcia

 4. NC said

  „Największym problemem Niemców jest przy tym adaptacja imigrantów na rynku pracy.”
  Akurat Mesut Özil i İlkay Gündoğan na rynku pracy radzą sobie świetnie, zarabiając dziesiątki razy więcej niż przeciętny Niemiec.

 5. Ola said

  Podolski i Klose tez sobie swietnie radzili . Bez nich, jak widac, Niemcy to juz podrzedna liga.

 6. Rokitnik said

  Tytul wielce mylacy ! Nie sadze ze w kadrze niemieckiej sa jakies animozje multi-kulti? ONI gdzies w szkoleniu popelnili blad…a ich TRENER to fachwiec 1 klasy ( a mimo to?)ONI sie przeszereguja i znowu beda SOBA, a my…/ kadra / nadajemy sie na szmelc do…i to BEZ obcych. ! Nie klasyfikuje Turka tak wysoko jak p. Putina/// chociaz beszczelnosci w wykorzystywaniu Amerykanow JEST mistrzem dla swego Kraju…

 7. abcdef said

  Pani ANETTA KAHANE, była (((agentka))) Stasi (takie niemieckie KGB — to dla młodszych czytelników), obecny minister politycznej poprawności i takich tam, jest niezadowolona:

  Jakąż wspanałą niewiastą jest ona.

 8. revers said

  Ogladalem w pubie mecz Szwecja-Szwajcaria, w obu skladach druzyn grali „uchodzcy” i poziom gry byl wyrownany, to raczej slaba dyspozycja jednego z „uchodzcow” w druzynie havletow w obronie, przczynila sie do zywciestwa Szwecji z Szwajcaria 1:0 w wydluzonym przez sedziego meczu o 5 minut.

 9. Dziad Wernyhora said

  Niemiaszki dostali po kuprach i zaraz zaczęli szukać na kogo by tu zwalić winę.
  „Przyczyna klęski jest pozasportowa” – nonsens.
  Dobrze, że nie było tam żadnych Polaków.

  ———-
  Putin puścił na nich promienie Z-2 z kieszokowej latarki.
  Admin

 10. Boydar said

  Sport (prawdziwy) jest afirmacją przywiązania do tych wartości które reprezentuje coś większego, np. ojczyzna. A jakie wartości, już bez żadnych ogródek, reprezentuje obecnie BRD ? To po jaki ch. się wysilać. Niezłe przesłanie, żydoszkopów może ruszyć; ciekawe kogo jeszcze 🙂

 11. Maciek said

  Co teraz z tymi meczami wszystkich wzięło? Jakiś odpust jest czy jak?

  I z czym jest problem? Rozmawiałem kiedyś z laską spod Bozen/Bolzano co mówiła że włoskiego nauczyła się płynnie dopiero na studiach, a paszport ma włoski. Oczywiście ciągle ma niemiecki akcent, nigdy nie będzie traktowana jak Włoszka w niby-swoim własnym kraju. Takie realia. A Niemcy ze Strasburga kiedy się uczą francuskiego?

  Naprawdę należy się dziwić że ludzie z kultury islamskiej nie chcą być pedałami jak Niemcy, uważają kulturę zachodnią za zdegenerowaną? Też tak uważam. Gdyby polska kultura była w lepszym stanie to Polacy też by tak uważali, nie mieliby sztucznie zaimplantowanego kompleksu niższości. Pieniądze można tam zarabiać, ale stać się takimi jak oni? Dlaczego – tylko dla pieniędzy?

  ——
  Myśli Pan, że ich kultura nie jest zdegenerowana? Pedalstwo i pedofilia? Usiłowanie oszukiwania Boga, jak u Żydów?
  Admin

 12. Stan said

  Belgia takie małe państwo pokonało dzisiaj Brazylię. Sensacja?
  Dla mnie nie była to sensacja. Belgia posiada bardzo dobrego trenera z doświadczeniem międzynarodowym.
  Przechytrzył Brazylię wyśmienitą taktyka i szybkim skutecznym atakiem.
  Ma do dyspozycji specjalistów:
  – od prowadzenia skutecznego ataki,
  – specjalistów od obrony,
  – specjalistów dla bramkarzy
  – caly sztab ludzi odpowiedzialnych za kondycje i szybkość zawodników,
  – cały sztab specjalistów od masaży, rehabilitacji, psychologi
  – caly zespół specjalistów medyków od badania formy na podstawie badania krwi itd. itd.
  Drużyna Polski, Niemiec, Hiszpanii, Argentyny potrzebuje nowej młodej kadry zawodników.
  Niektórzy zawodnicy kadry narodowej Hiszpanii i Argentyny pokazali charakter, zasady sportowe i zrezygnowali z kadry.

  Podobnie powinni zrobić co niektórzy zawodnicy Polski i Niemiec należący do tzw. starej „złotej kadry”.
  Czas na zmianę pokoleń w polityce i w sporcie.
  Od początku pisałem, że młode drużyny Belgi, Francji mogą zrobić niespodziankę.
  Starzy zawodnicy po 30-tce nie mają szans z zawodnikami 20 czy 23-letnimi.
  Widać to wyraźnie w drużynie Francji, Belgi i Anglii.

Sorry, the comment form is closed at this time.