Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Już trzy dni muzułmanie podpalają samochody i budynki na przedmieściach Nantes we Francji

Posted by Marucha w dniu 2018-07-07 (Sobota)

We wtorek francuski policjant zastrzelił 22-letniego chłopaka, który na żądanie funkcjonariusza nie wysiadł z samochodu, tylko ruszył do tyłu i omal nie przejechał drugiego policjanta.

Ten oddał strzał, który okazał się śmiertelny, w kierunku napastnika. Nieszczęśliwie ugodzonym w szyję okazał się Aboubakar F., poszukiwany mężczyzna, który był już karany, jeden z niezasymilowanych imigrantów z Afryki.

Od tego czasu trwają zamieszki. Spłonęło już ponad 50 samochodów. Podpalono też liceum i próbowano podpalić stację benzynową. Lewacy wzywają policję do uznania swojej winy, ale rząd francuski słusznie odpowiada, że funkcjonariusze tylko wykonywali swoją pracę.

Wcześniej zamieszki wybuchły po zatrzymaniu innego imigranta, który trafił w wyniku tej interwencji do szpitala. Zrobiono wówczas wielką aferę, w której wskazywano na brutalność policji i niewinność młodego chłopaka, którego odwiedzili nawet przedstawiciele francuskiego rządu.

Chłopak twierdził, że policjanci nie tylko go pobili, ale nawet wykorzystali seksualnie. Potem okazało się, że jednak to on zachowywał się agresywnie, a do żadnego molestowania nie doszło.

Każdy powód jest jednak dobry, żeby spalić kilka samochodów i dać wyraz swojej nienawiści do kraju, w którym się mieszka.

[A w ogóle to żydowska prasa szerzy niesłuszną nienawiść do muzułmanów, którzy jak wiadomo są pokojowi i szanują obyczaje kraju, w którym mieszkają. – admin]

http://prawy.pl/

Komentarzy 56 to “Już trzy dni muzułmanie podpalają samochody i budynki na przedmieściach Nantes we Francji”

 1. Maciek said

  Admin – wiadomo co robi żydowska prasa. Napuszcza na siebie Francuzów i Berberów/Arabów według mechanizmu „DZIEL I RZĄDŹ”.

  Tak samo te same grupy napuszczają na siebie Polaków i Rosjan, tak samo napuszczają Rosjan i Ukraińców i na pewno tak samo będą kiedyś napuszczać mieszkających w Polsce Ukraińców i Polaków.

  Głupi da się sprowokować bo jest głupi, a mądry się spyta trzeźwo: kto na tym korzysta?

  ——
  Nie trzeba mnie napuszczać, gdy widzę to wrzaskliwe bydło na ulicach i efekty ubogacania przez nich kultury.
  Admin

 2. Rysio said

  No proszę, wyszło żyd-ło z worka Gajowemu. 🙂

 3. Zerohero said

  Ale z tym napuszczaniem coś na rzeczy jest. To nie Arabowie zaplanowali kolonizację Europy, ale Żydzi ich ściągają w zaplanowany sposób.

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/138699,masowa-migracja-a-plan-kalergi

  gdyby nie kolonizacja, to nie byłoby punktów spornych na linii Europa-Arabowie. Nawiasem mówiąc to znaczna część rzekomych „obrońców Europy” wyciąga z kapelusza postulat wspierania Izraela, bo Izrael ich zdaniem walczy z islamistami, tzn. stanowi dla nich tamę albo coś w tym rodzaju. Dokładnie nie powtórzę, bo trudno powtórzyć coś co jest bełkotem. Z tego bełkotu jednak można wyciągnąć wniosek, że poza kwestią ostatecznego rozwiązania kwestii białej rasy, żydostwo delektuje się utrzymywaniem kontrolowanej atmosfery tzw. terroryzmu islamskiego. Co nie przeszkadza jednocześnie tresować społeczeństw w duchu tolerancji i islamizacji. Typowe orwelowskie dwumyślenie.

 4. Zerohero said

  PS. a muzułmańskie bydło na ulicach też widzę. Chłopaki o aparycji dresów znanych w Polsce z lat 90. W ogóle, to oni przeważnie noszą dresy…
  a jak mają wesele, to blokują drogi i trąbią przez pół godziny aby całe miasto cieszyło się z sukcesu muzułmańskiej społeczności.

 5. Alalalah alalalah alalalah.
  Salam alejkum!

 6. Co do chachłów, to ich też nie trzeba na nas napuszczać. Oni z lubością by się znów nad nami znęcali.

 7. Plausi said

  O inwazji

  Na temat organizacji inwazji patrz n.p.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Cel inwazji opracowano już przed stu laty

  http://balder.org/coudenpo

  wspminany w linkowanym tekście mecenas autora tekstu Max Warburg był bratem twórcy banku pasożydów FED w USA, emitującego dolary.

 8. revers said

  W niemczech muzulmanski uchodzca ucial glowe 1 rocznemu dziecku w Hamburgu, Merkel zabronila publikacji …

  https://yournewswire.com/migrant-beheads-girl-germany-merkel/

  Gdzie jest pan Trollw znawca pokojowego islamu, bo gdyby mu w pracy kolega muzulmanin po nakazie Imana odcial glowe , to tez nie mial by pretensji, a i wiedze gleboka posiadl by o mlodszej religii, napisanej przez starszych w wierze.

 9. Marucha said

  Re 3:
  Zaplanowali, czy nie zaplanowali… ale ściagali do Europy na długo przed inwazją 2015 r. Powiedzenie, że „podbijemy Europę brzuchami naszych kobiet” jest dużo starsze, niż początek tej inwazji.
  Swoją drogą Żydzi ostatnimi laty bardzo podkręcili nachodźctwo, w wiadomym celu.

 10. revers said

  Czyli uapdek republiki, w Nance nie ma policji, wladzy administracyjnej, mediatorzy uciekli, rzadzi motloch afrykanski i muzulmanski

  https://nczas.com/2018/07/07/upadek-republiki-podpalone-nantes-plonie-czwarta-noc-francja-kapituluje-przed-bandami-imigrantow/

  kapitulacja .

 11. Ola said

  ad. 8 Revers

  To bylo jego dziecko. Widac dramat , powiedzmy, natury rodzinnej i emocjonalnej , jakie zdarzaja sie nie tylko muzulmanom.

 12. Boydar said

  Oryginalne Chachły to przede wszystkim chytra dzicz. I utłuką wszystko co im na drodze stanie. A to nie jest tak, że na kogoś napadali. Nie bronię po krwi, piszę co wiem. Natomiast mieszanki z żydami to już insza inszość, zachowaj Panie Boże.

 13. Tekla said

  allahu akbar..Europa nalezy do nas..

  .
  :https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=uFpY9cSzGiE

 14. Ola said

  ad. 8 Revers

  Merkel zabronila publikacji??

  a skad ten filmik dla zadnych sensacji i zemsty? jest tam prasa?

  ——–
  Makrela nie docenia filmików robionych telefonem i publikowanych na Youtube – i informacji zamieszczanych na forach. Babsztyl nie zdaje sobie sprawy, że takie zakazy nie działają.
  Znam je również ze Szwecji: absolutny zakaz publikowania informacji na temat pochodzenia kryminalistów, określanie ich jako „Szwedów”, nawet gdy są nielegalnymi imigrantami bez papierów, bez pozwolenia na pobyt itd. Ale zawsze jakoś się wyda…
  Admin

 15. NICK said

 16. revers said

  Co ty nie powiesz wczesniej w pod berlinskim lasku znaleziono zaszlachtowan nozem dziewczyne w ciazy, tez dlugo nie bylo slychac w prasie kto kogo, dlaczego.

  Diewczyna tez miala swoja rodzine niemiecka, i swoje plany nie koniecznie powiazane z tureckim muzulmaninem

 17. Ola said

  ad. 16

  ojej, w mojej niemieckiej dziurze pare tygodni temu , tez w parku , dwoch chlopakow, nastolatkow jeszcze poklocilo sie o dziewczyne. Jeden drugiego , Niemcy,stuknal butelka w glowe . I zabity na miejscu .
  Ale o tym nie mowi sie w glownych wiadomosciach , nigdzie i bez wzgledu na rase i pochodzenie .
  Mord z zamierzeniem i zabicie drugiego w afekcie zawsze nalezalo juz do gatunku ludzkiego . Patrz Biblia i bratobojczy mord.

  ———–
  Niech jeszcze Pani napisze, że najczęściej niemowlętom ucinają głowy katolicy i będziemy mieli pełny, obiektywny obraz.
  Admin

 18. Ola said

  mnie juz wystarcza ” sprawy dla reportera” , ktore ogladam prawie nalogowo .
  wszystko katolickie rodziny
  Nie ma , Panie Marucho, religi lepszych i gorszych

  ——
  SĄ! CO PANI BREDZI? Tolerancji się babie zachciało????

  Niech Pani nie pieprzy glupot. W mediach akcentuje się właśnie księży, katolików itd. gdy chodzi o jakieś wypaczenia społeczne. Tylko jakoś nie da się ukryć, że 80% przestępstw to nachodźcy.
  Ja na głupotę jestem, niestety, uczulony…
  Admin

 19. revers said

  ale to nie chodzilo o dziewczyne, dwoch chlopakow, tylko dziewczyne w zawansowanej ciazy z dzieckiem. Jak Oli objetne jest kto kogo zabija i za co, dziiwie sie ze Ola zyje, bo glowy kobiet w Berlinie rowniez z balkonow spadaja, moze jedna nalezy do Oli.

  Inna z koleji 36 letnia kobieta z Polski w ciazy w Wuerzburgu zostala zaszlachtowana meczeta, nawet nie pomogl najazd kierowcy BMW na napastnika, bylo zapozno.

  ———
  Ola głowę wciąż ma, ale chyba mózg jej wyłyżeczkowali…
  Admin

 20. brys said

  I na interii też to pisali o tych rodzinach i mamie Madzi a o religiach że mniejwięcej są to i najwiekszy z rodu mówił.

 21. Ola said

  no oki, wskakujemy na wiadomosci PL z dzisiaj:
  Bielsko-Biała. 82-letni mężczyzna pobił żonę młotkiem. Po tym wyskoczył z okna na 9. piętrze

  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23646485,bielsko-biala-82-letni-mezczyzna-pobil-zone-mlotkiem-po-tym.html

  ale w porzo, nie zabil i glowy nie odcial, szacun

  mam zapodac „sensacje” z wczoraj i przedwczoraj? Robie!

  ——————-
  Durna babo – napisz może o gangu Ukrainców, którzy torturowali ludzi, aby odebrać im pieniądze, a nie wyciągaj jakieś pojedyńcze przypadki Polaków.
  Napisz w jakich środowiskach to się zdarza częściej.
  Napisz, babo, o 200 chrześcijanach zamordowanych przez muzułmanów.
  Napisz o calych dzielnicach zwandalizowanych przez tych barbarzyńców.

  Kurwa, ręka świerzbi…
  Admin

 22. Ola said

  Ale Panie Marucho, spokojnie.
  ” Sila lezy w spokoju” , powiedzenie popularne w Niemczech i wdzieczna jestem losowi , ze moglam poznac ludzi , oczywiscie na emigracji , ktorzy mi ja , chcac nie chcac , wniesli mi do tzw. zyciowego katechizmu . W zadnym wypadku nie jestem osoba silna.
  Dochodze do wniosku nawet , ze slabosc natury mentalnej jest motorem emigracji . Ktorej powinno sie ustawowo zabronic , majac na uwadze dobro zaniechanego emigranta . Mysle , ze tu mnie Pan rozumie . Bo i wiele wskazuje na to , ze i Panu , jak i wiekszosci zreszta , emigracja nie wyszla na tzw. dobre. Ale z tym musimy juz zyc .

  A co do tych wandali imigracyjnych? A to nawet sobie chwale . W czynszowce , w ktorej mieszkam poza innymi 5-cioma ( 6 mieszkan w klatce) , 10 lat bylam „obca” , tych innych 5 -ciu sami Niemcy . To byla katastrofa. Mnie uwazano za powazne zagrozenie. Niemka z dolu w wspolnej pralni w piwnicy ( w piwnicy kazdy lokator ma pralke) po moim wprowadzeniu przysrubowala sobie pralke na 4 masywne sruby , bo Polka ( po 20 latach zycia w niemczech, pracy i placenia podatkow) jej ja ukradnie! I co wyprala i powiesila pranie , to dzwonek do mnie , wielokrotnie, ze zginely jej rzeczy ze sznurka. Wiadomo – Polka ukradla!
  Inny , zbiorowy numer wszystkich pozostalych 5-ciu partii mieszkancow to juz sobie zaoszczedze , moze kiedy indziej . W kazdym badz razie – tak sie zmowili , ze dostalam wymowienie mieszkania w ciagu 2-ch tygodni . No oki , polecialam do ksiegarni i zakupilam poradnik czynszownika , napisalam list zgodnie z ksiazeczka i sie dalo . Ale co przeszlam , to przeszlam. A dzisiaj?
  No super! Zadnych Niemcow w klatce! 3 mieszkania zamieszkuja Polacy( w tym ja ) , jedno Rumunii, jedno rusko-niemka z dzieckiem , a to 6-te Holender. I jest wspaniale! I jak podlewam kwiaty na balkonie i kropla spadnie do sasiada , to spie spokojnie !Nikt mnie do sadu nie poda. A z Niemcami? Nie probuj nawet!

 23. Marucha said

  Re 22:

  Pani Olu,
  Po pierwsze – dziękuję za spokojna reakcję.

  Bo bardzo się wkurzyłem, że:
  – wszystkie religie uwaźa Pani za równie dobre (Kościół Latajacego Potwora Spaghetti też? Judaizm talmudyczny? Jehowitów?)
  – chciała Pani najwyraźniej udowodnić, że przestępstwa zdarzają się równie często wśród rodowitych mieszkancow Polski czy Niemiec, co i wśród nachodźców, co oczywiście prawdą nie jest i nie pomoże przytaczanie jakichś pojedyńczych przykladów.

  A co do reakcji Niemców na kropelkę z balkonu – to się zgadzam. Dobrze, że Pani mieszka z Europejczykami. Nie wiem, czy fajnie jest, jeśli rozwrzeszczane dzieciaki hałasują po klatce o drugiej w nocy.

 24. Ola said

  To ten problem moglam miec dawniej , prawie 30 lat temu w Berlinie( kocham berlin bardziej niz gdansk , moze powinno byc mi przykro, ale nie jest). Wowczas tez mieszkalam w czynszowce ( biedna bylam i jestem i dobrze mi z tym), tez 6 a moze 8 wspollokatorow w klatce, juz nie pamietam . Tylko, ze to byli wszystko wiekowi Niemcy. Ale zadnych skarg nie bylo jak przynioslam nowo zrobione dziecko! zadnych , zadnych skarg , choc naprawde bywalo glosno . Ze byli glusi? Az tak to nie. To byli starzy Niemcy , ktorzy pamietali , co usilujemy zapomniec. Bywalo tak glosno , ze bywala i polizei. Ale nigdy skarg ze strony wspollokatorow, zadnego wymowienia mieszkania w ciagu dwoch tygodni jak na zachodniej flance. Tym bardziej za krople z balkonu, nie. Te pierwsze lata na emigracji w Berlinie daly mi sile na te przyszle, w grajdolkach . Akurat w Berlinie , europejskiej, pieknej , otwartej stolicy , nigdy nie spotkalam sie z niechecia i nienawiscia . Mimo wszystko darze olbrzymia sympatia to miasto i
  jestem przekonana, ze to wlasnie ono i jego mieszkancy dali mi sile i … Zuversicht , co rozumiem jako tako , ale nie jestem w stanie przetlumaczyc.

 25. revers said

  Jedna norwezka pracujaca w saudis uwazala rowniez ze jest spoko, rowniara , ze jest prawo i cywilizacja dopoki nie zerznelo ja
  3 saudis i nie zostala oskarzona o gwalt na 3 mezczyznach za co grozilo jej kilka lat wizienia i kara chlosty

  No ale niektore kobiety tak maja , szklo w doopie i ciekawosc zycia.

  W niemczech stac bylo mnie w pewnym momencie na wynajecia dwoch mieszkan i prowadzenie Doppelhausfuehrung, takze problemy olci raczej mnie nie tyczyly lub betdomnosci, choc mialem rowniez takie sytuacje i to nie koniecznie przed Niemcami ale przed zajebistymi dla polakow amerykanami lapania w powietrzu kluczy od nowego lokalu zanim jaki kowboj z arizony, lub texasu nie skoczyl by mi do gardla na utrzymaniu niemki, niech sie ucza kowboje zonglowac kluczami, a potem lapac sie za rewolwer w powietrzu, trudniejsza sztuka walki i przetrwania, a bronic to moga swoich reniferow w kroku.

  Byly tez bacie t czasow wilusia i adolffusia co przeszkadzalo wbijanie gwozdzi na pol centymetra w sciane ale juz nie zyja.

  Wspolczuje saomsiadom olciunek bo nieraz mieszkali obok mojej klatki i korzystali z polskiego punktu widzenia w polonistycznym uniesieniu qrwa jako znaku interpukcyjnego nie bylo konca, a nieraz do nocy to qwienie trwalo gdy grali w karty lub impreze mieli, no pieknie sobie jezyk mozna odswiezyc w takim elitarnym twoarzystwie, przerywanym wybrzdekaniem na ePianie „Do elizy” muzyki pani domu na poziomie szkoly podstawowej,

  Tez tak sobie brzdakalem w domu rozne kawalki z klasyki i nut szkolnych, choc nikogo z reszty rodziny nie nadeplem na ucho choc grali na skrzypcach, pianinie, gitarze w innym sluchu muzycznym.

 26. Zerohero said

  @9, Marucha

  W linku który podałem jest cytat z ojca założyciela UE. Ten cytat ma już 100 lat (słownie: STO), a mówi o likwidacji białej rasy i stworzenia mieszańców którymi będą rządzić Żydzi. W Szwecji multi kulti rozpoczęto w latach 70. Wcześniej ten kraj był homogeniczny.
  Sami muzułmanie mogliby się skichać, mogliby planować, spiskować, a nikt po prostu by ich nie wpuścił. Po prostu. To że są w Europie, to NIE JEST ich wola. Oni są jak lwy w koloseum. Lwy pożerały ofiary, ale nie kontrolowały sytuacji.

  Przy okazji… Dziś w niewielkim sklepie widziałem dwie Francuzki z czarnymi dziećmi. Szybkość metyzacji narasta. Obserwuje się spadek IQ. Na tym tle wreszcie zabłyśnie rzekomy geniusz żydowski.

 27. Zerohero said

  @Ola

  Mentalność bywa różna. W Chinach i Japonii szansa bycia napadniętym i zabitym dla kilku groszy jest znikoma. W Skandynawii (teraz to już nie wszędzie) ponoć były sklepiki bezobsługowe. Wystarczyło wrzucić zapłatę do puszki. Sklepikarz ufał klientom.
  W byle jakiej dzielnicy murzyńskiej w USA mamy natomiast sytuację jak w klatce ze zwierzętami. W niektórych krajach Ameryki Południowej śmiertelność wynikająca z przemocy jest jak na wojnie.

  Proszę więc nie pisać głupot. Kultury są różne, różne są geny. Do arabskiej dzielnicy Marsylii po prostu NIE ZAGLĄDAMY, bo tam można znaleźć guza.
  Przy okazji…znalazłem kiedyś listę amerykańskich lewaków zamordowanych przez murzynów. Ci lewacy wierzyli w swoją propagandę i bratali się z „czarnymi braćmi”. Takie są skutki bujania w obłokach.

 28. Marucha said

  Re 26:
  Musimy się bronić przede wszystkim przed „lwami”, a dopiero potem wziąć się za tych, którzy ich na nas napuścili.
  Zresztą… Kto na nas napuszczał muzułmanów przed wiekami? Żydy?

 29. Plausi said

  Nurzając się w „GW”nie

  @21, Ola

  nie należy oczekiwać, że się coś wie. Cytować „GW”no w tym forum jest nie pozbawione tupetu, bowiem stamtąd oczekiwać możena jedynie doniesienia, ale nie wiadomości.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  Zadaniem gadzinówek jest szczucie mieszkańców podbitego kraju, co w tym przypadku „@21, Ola” znakomicie się udało. Nie oczekujemy jednak, aby adresat zrozumiał o co chodzi, bowiem prawie połowa mieszkańców naszego kraju została już skutecznie zduraczona i uczestniczy w imprezie dla takich pos-tępaków co 4 lata.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

 30. Boydar said

  – muzułmanów, znaczy kogo ? tłuszczę ? ich zwierzchnictwo. a kim było w rzeczywistości ich zwierzchnictwo ? na wszelki wypadek nie wiem, i Pan Gajowy też nie wie, to można wnioskować tylko z ramki, to nie Abel wpadł na pomysł jak mieć lepiej i więcej cudzym kosztem
  – nie „dopiero potem”, potem będzie już za późno, abstrah.ując, że w ten sposób nie będzie żadnego „potem”, lwy są szybsze i bardziej żarłoczne, nie mają też skrupułów, pożrą tak samo cudze jak i własne. dlatego lew jest symboliczny u nich
  – nie możemy bronić się przed napuszczającymi. Ani ich nie widzimy ani nie znamy, ci o których niby wiemy to takie same lwy tylko funkcyjne, nie za maszyną. Jedyne co wiemy na pewno to to, że tyle są mocni co my słabi, są jak nowotwór, jak Hedora, żadne strzelanie do nich nie skutkuje, bo oni się tym właśnie żywią. i tego oczekują

 31. revers said

  na razie lwy daja sobie rade z kusownikami afrykanskimi, pozerajc ich w czasie niedozwolonego polowania na nosorozce

  http://www.abc.net.au/news/2018-07-06/two-rhino-poachers-eaten-by-lions-in-south-africa/9947302

  a plan Kalegeri wchodzi w decydujaca faze

  https://gloria.tv/article/4SfGnXaG6abACprGTXiB48VxR

 32. troll polonii said

  Najwiekszym zagrozeniem dla Europy muzulmanie a glownie: sa Indonezyjczycy 200)mln muzulmanow!
  Potem Malaje zMmalezji, muzulmanie z Bombaju (Mumbaj), Kataru, Dubaiu… no i oczywiscie Czecznia, Kazachstan, Brunei, Tatarstan, Pakistan i Egipt.

 33. Re 12:
  Jak to po krwi? To Pan jest Rusinem?

 34. Marucha said

  Re 33:
  Tak na marginesie: nie mylić Rusinów z Chachłami. Rusini to nasza krew i nasze geny.

 35. Boydar said

  Chachłą była moja śp. Babka. Dziadek, Jej mąż, był Białorusem, kowalem i rusznikarzem w 34 Pułku Piechoty, też już nie żyje, świeć Panie nad Jego duszą. I to byłoby od strony mego Taty. Od strony Mamy są stare Austrowęgry plus jakiś środek Polski.
  Więc nie wiem, kim jestem, wiem że udupię każdego kto najeżdża na Polskę albo Rosję.
  A co do rdzennych Chachłów, zanim się zmieszały, to stare plemię, bardzo stare. Żyli w puszczy i dzicy byli jak zwierzęta. Ale musieli mieć coś ze Słowianami gdyż ich kobiety były nadzwyczaj piękne, nawet na starość, a trafiały się jednostki bardzo rozumne, rzekłbym nawet wybitnie światłe. Np. moja praprababka Grzeszczycha. Nawet nie wiem czy to imię czy nazwisko; prawdopodobnie ani jedno ani drugie, po prostu tak do Niej w którymś momencie przylgnęło. A może prapradziadek był Grzegorzem. To przecież stare chachłackie imię 🙂

 36. troll polonii said

  Tak sie zlozylo, ze wlasnie mamy goscia z Paryza.
  I mielismy tzw. nocne Polakow rozmowy a my chcielismy wiedzic co sie w tej francji dzieje, ze od lat podpalaja Francuzi samochody.
  Nasza kolezanka ze szkoly, ktora od lat mieszka w Paryzu, opowiada, ze Francuzom „za dobrze sie powodzilo” bo na emeryture mogli juz isc w wielku lat 50 i teraz im to chca odebrac wiec sie buntuja. Francuzi mieli znakomite warunki socjalne i nie cha z nich zrezygnowac.
  Nasza kolezanka nie lubi emigrantow i podobnie jak wielu Polakow uwaza, ze „to inna kultura … bo my w Europie mamy inne wartosci…”
  Oczywiscie mamy rozne zdania na temat Algieru i bombardowania Libii i Syrii.

  Ale nie potrafi odpowiedziec na pytanmie, dlaczego taka kuluralna Francja zbombardowala Grekom Akropolis.
  Nasza kolezanka mieszka juz dlugo we Francji ale o zbombardowaniu Akropolis nie slyszala.

  Natomiast ku naszemu zdziwieniu, pani, ktora bardzo krytykuje inwazje emigrantow na Europe wyjasnia.
  „No wlasnie, tego nam jeszcze potrzeba, zeby i emigranci robili balagan. W Calais zawalaja cale ulice i wszyscy chca sie wyniesc do Anglii, nikt ich nie chce. Kolezanka twierdzi, ze to awantury emigrantow w Nantes dolaczyli sie tez i Francuzi, ktorzy sa wsciekli na Macrona.
  No wiec porownuje informacje naszego goscia z lokalna prasa i zastanawiam sie dlaczego nie bylo takiego okropnego oburzenia na Francuzow, ktorzy od lat pala samochody nie tylko w Nowy Rok ale i na 1-go maja.
  Czy to znaczy, ze Francuzom wolno robic zamieszanie na ulicach i palic samochody , bo to europejska kultura??

  Palenie samochodow w stolicy Francji i innych miastach odbywa sie co roku. Francuzi w ten sposob protestuja przeciwko rzadowi, policji i zmianom w prawie pracy:

  Co sie kryje za ta francuska tradycja palenia aut?
  Podobno to taka tradycja (europejska)
  So why do the French burn cars anyway?

  The custom of setting vehicles alight on New Year’s Eve reportedly began in the east of the country, around Strasbourg, in the 1990s, in the the city’s poorer neighbourhoods.
  It was then quickly adopted by youths in cities across the country.

  What’s behind the famous French tradition of torching cars? – The Local

  https://www.thelocal.fr/20180102/is-the-famous-french-tradition-of-torching-cars-dying-out

  Protesty i strajki we Francji przeciwkom zmianow w Prawie Pracy:
  Te protesty trwaja juz od kilku lat i pala sie auta w czasie protestow 1-majowych: przeciwko zmianow w prawodawstwie i przeciwko brutalnosci policji

  Monthslong Protests and Strikes in France Over Labor Law Changes – The Atlantic

  https://www.theatlantic.com/photo/2016/06/monthslong-protests-and-strikes-in-france-over-labor-law-changes/487196/

 37. troll polonii said

  Stunning pictures of Paris in chaos as anti-Uber taxi drivers ambush cars and set fires | Business Insider

  https://www.businessinsider.com.au/pictures-of-uber-protests-in-france-2015-6?r=UK&IR=T#frances-taxi-drivers-erupted-into-protest-on-thursday-with-huge-travel-disruption-and-incidents-of-violence-around-the-country-1

  May Day protesters torch a Paris McDonald’s and vehicles, as 200 are arrested and annual worker’s rights march descends into chaos | South China Morning Post

  Tak obchodza 1-Maja

  https://www.scmp.com/news/world/europe/article/2144246/mcdonalds-vehicles-torched-200-arrested-may-day-protests-paris

 38. troll polonii said

  Tradycyjne Pierwszomajowe obchody w Paryzu

  Paris burns as rioters attack buildings and vehicles on May Day | Daily Mail Online

  11//2
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5677717/Colourful-parades-rallies-place-world-mark-Day.html

 39. Marucha said

  Panie Troll.
  Chce Pan nam udowodnić, że to rodowici Francuzi częściej niż kolorowi podpalają samochody, dokonują masowych aktów wandalizmu i w ogóle dokonują więcej przestępst? Czy też chce Pan zasugerować, że jedni są drugich warci?

 40. troll polonii said

  39
  Marucha
  Ja niczego nie udawadniam. Podaje tylko informacje.
  I podaje tylko to, co pisza Francuzi.
  Przeciez od jakiegos czasu we Francji pala samochody i w telewizji bylo i francuskiej prasie pelno informacji. Nie jest to zadna tajemnica.
  Bardzo mnie dziwi pana zdziwienie.
  Bo strajk taksowkarzy byl pokazaywany w TV z kazdej strony i na wszystkich kanalach. Noworoczne i pierwszomajowe podpalania samochodow tez. Prosze sprawdzic w sieci. Protesty Francuzow sa pokazywane od kilku lat.
  A na statystykach sie nie znam – bo tego akurat nie podaja. A zmyslac nie mam zamiaru.
  Kazdy kto mieszka we Francji to potwierdzi.

 41. NICK said

  Troll, Gospodarzu, to Troll.

  Ujawnia się spolegliwiej niż Kafelek.

  JEST naturalny.

 42. troll polonii said

  24
  Ola
  Bardzo pani wspolczuje. Na gajowce rzadza testosterony i baba nie ma nic do gadani a jak cos powie – to naturalnie cos glupiego.
  Bo nie tylko murzyny sa glupie. Polskie baby tez.

  A tymczasem mamy w Polsce ogromny problem.
  Codziennie ogladam polskie wiadomosci i czytam polska prase.
  I mnie przeraza ilosc wypadkow smiertelnych na drodze, ilosc utoniec i ilosc zbrodni.
  W calej historii Polski takich przestepstw nie notowano.
  I podobno wiele tych zbrodni jest spowodowane nedza, alkoholem i narkotykami.
  My mamy za to jakies wstydliwe podejscie do powaznego problemu rozwalki polskiego spoleczenstwa. Przeciez to jest tragedia narodowa!
  Dzis odali, ze np. jest tak strasznie duzo wypadkow drogowych- bo instruktorzy od nauki jazdy nie maja kwalifikacji!!

  Chowamy glowe w piasek, ze to „nie my – to oni”.
  Codziennie w polskich wiadomosciach kronika wypadkow zajmuje czesto wieksza czesc czasu.
  I co? I nic!!!
  Mamy problem.
  Morderstwa zdarzaja sie wszedzie. Ale w Polsce sie NIGDY nie zdarzaly na taka skale jak obecnie. I nikt nie bije na alarm!.
  Ja nie zmyslam. Mnie ogromnie martwi to, co sie dzieje w Polsce. Ale z jakichs powodow nie wolno o tym pisac, zeby nie obsmyczyli i nie zwyzywali??
  W czasach studenckich jezdzilismy autostopem po calej Europie. Wiadomo , nie bylo pieniedzy, ale tez i etos byl widoczny.
  Wlasnie z ta kolezanka z Paryza przypominalismy sobie nasze wedrowki autostopem…po Europie. Dotarlismy az na Wegry. Nie zdarzylo sie, zeby kierowca ciezarowki kogos skrzywdzil , napadal czy domagal sie oplaty za przejazd. Po Petli Bieszczedzkiej jezdzilismy autostopem, po Wybrzezu calym obozem wedrownym ze szkoly; i nikt sie nie martwil, ze nie dojedziemy albo, ze sie kierowca krzywo popatrzy.
  Bylismy dla siebie przyjazni.
  A teraz?
  Wystarczy wejsc na Google i napisac: ‚poderznal gardlo’
  I voila!
  Strona po strone – a to tylko przypadki poderzniecie gardla!!

  Nawet nie umiem sobie wytlumaczyc, czemu tak okropnie wazne jest to jakies nowomodne tabu.
  Dyskutujemy przeciez wszysko inne.
  W starozytnej Grecji to krol kazal zabic poslanca za to, ze przyniosl zle wiesci.
  Te zle wiesci sa dostepne – ale nie mozna o nich w ogole dyskutowac?.
  Uwazam, ze jest to tragedia narodowa.

  Kompletnie NIE zwiazana z ‚kultura europejska’, religia czy charakterem narodowym Polakow.
  Jest to frontalny atak na Europe: biologiczne niszczenie narodu polskiego; ofiarami sa narkomany, pijaki, bo pija jakies swinstwa, potworne zaniedbanie spoleczne, okropny poziom nauki i wychowania obywatelskiego, skandaliczne sluzby socjalne, i absolutne zaniedbanie mlodziezy bo szkoda pieniedzy na kluby, zajecia pozaszkolne, kontakty towarzyskie i sasiedzkie konwektykle.
  Polska zrobila sie kastowym spoleczenstwem, w ktorym znakomita czesc spoleczenstwa jest spolecznie wyalienowana.
  I wstep nie dla kazdego!
  Zwalanie na emigrantow akurat w naszym przypadku nie ma sensu.
  (Kiedys tak Anglicy wykanczali Chiny w czasie wojny opiumowej Teraz Zachod niszczy narkotykami i bombami spoleczenstwo w Afganistanie).
  Chiny wziely lekcje.
  Jelcyn wykanczal narkotykami Rosje.
  Rosjanie wzieli lekcje.

  A my robimy za strusie na plazy: chowamy glowe w piasek.
  Nie bardzo rozumiem; mozna pyskowac na Polakow ale nie mozna probowac dyskutowac nawet naprawde powaznych problemow dotyczacych przetrwania narodu?
  Prosze tylko popatrzec co mozna znalezc na googlu czy w polskich srodkach masowego przekazu:

 43. troll polonii said

  http://www.fakt.pl/poderznal-gardlo

  39-latek poderżnął gardła żonie i dwóm córkom – tvp.info

  https://www.tvp.info/34973408/39latek-poderznal-gardla-zonie-i-dwom-corkom

  Zabił dwójkę dzieci i popełnił samobójstwo. Dramat polskiej rodziny w Niemczech – tvp.info

  https://www.tvp.info/30235092/zabil-dwojke-dzieci-i-popelnil-samobojstwo-dramat-polskiej-rodziny-w-niemczech

  Poderżnął gardło, ale twierdzi, że nie chciał zabić. Ruszył pr … – Radio Opole

  http://radio.opole.pl/100,234103,poderznal-gardlo-ale-twierdzi-ze-nie-chcial-zabi

  Zabójca z Mikołowa od 10 lat jest na wolności. Poderżnął gardło partnerce – Dziennikzachodni.pl

  http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/zawiercie/a/zabojca-z-mikolowa-od-10-lat-jest-na-wolnosci-poderznal-gardlo-partnerce,13010956/

  Mateusz scyzorykiem poderżnął gardło Ani, bo od niego odeszła. Sąd zaostrzył mu wyrok – WP Wiadomości

  https://wiadomosci.wp.pl/mateusz-scyzorykiem-poderznal-gardlo-ani-bo-od-niego-odeszla-sad-zaostrzyl-mu-wyrok-6227328293906561a

  Pseudokibic poderżnął gardło piłkarzowi w czasie meczu wrocławskiej B klasy | Śledczy24

  http://sledczy24.pl/bm1804-pseudokibic-poderznal-gardlo-pilkarzowi-w-czasie-meczu-wroclawskiej-b-klasy/

  Poderżnął gardło żonie i popełnił samobójstwo? Rodzinny dramat w Rokowie koło Wadowic – Superstacja

  http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2018-06-25/poderznal-gardlo-zonie-i-popelnil-samobojstwo-rodzinny-dramat-w-rokowie-kolo-wadowic/

  Poderżnął gardło znajomemu, bo dostał od niego propozycję seksualną? Odpowie za morderstwo – Dziennik Wschodni

  https://www.dziennikwschodni.pl/chelm/poderznal-gardlo-znajomemu-bo-dostal-od-niego-propozycje-seksualna-odpowie-za-morderstwo,n,1000198195.html

  Tragedia w Trzebnicy. Najpierw zabił nożem kobietę, a póżniej poderżnął sobie gardło

  https://www.kryminalnapolska.pl/2018/06/04/tragedia-w-trzebnicy-najpierw-zabil-nozem-kobiete-a-pozniej-poderznal-sobie-gardlo/

  Masakra w Bielsku-Białej. Skatował żonę młotkiem i wyskoczył z dziewiątego piętra

  https://www.kryminalnapolska.pl/2018/07/07/masakra-w-bielsku-bialej-skatowal-zone-mlotkiem-i-wyskoczyl-z-dziewiatego-pietra/

  Kronika Tygodnia – Tragedia w Zamościu. 33-latek poderżnął sobie gardło

  http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/9611,tragedia-w-zamosciu-33-latek-poderznal-sobie-gardl

  Dantejskie sceny w B-Klasie. Pseudokibic chciał poderżnąć gardło piłkarzowi Piłka nożna – Sport.pl

  http://www.sport.pl/pilka/7,64946,23274742,dantejskie-sceny-w-b-klasie-kibic-chcial-poderznac-gardlo-pilkarzowi.html

  Odciął koledze genitalia i poderżnął gardło – poranny.pl

  http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/odcial-koledze-genitalia-i-poderznal-gardlo,12034151/

  Legnica: Matka miała poderżnąć gardło 4-letniej córce. W Dzień Matki | naTemat.pl

  http://natemat.pl/239337,Legnica-matka-miala-poderznac-gardlo-4letniej-corce-w-dzien-matki

  Makabryczny mord na Mazowszu. Poderżnął gardła swoim małym córeczkom i żonie. Potem sobie. Policja i prokuratura nie chcą nic ujawniać | Najwyższy Czas!

  https://nczas.com/2017/11/27/makabryczny-mord-na-mazowszu-poderznal-gardla-swoim-malym-coreczkom-i-zonie-potem-sobie-policja-i-prokuratura-nie-chca-nic-ujawniac/

  Potworna zbrodnia na Mazowszu. Poderżnął gardło matce i dziecku [WIDEO] – Wiadomości – Warszawa

  http://warszawa.eska.pl/newsy/potworna-zbrodnia-na-mazowszu-poderznal-gardlo-matce-i-dziecku-wideo/441356

  Rybnik: Poderżnął sobie gardło, bo był zmęczony życiem • http://www.rybnik.com.pl

  https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,poderznal-sobie-gardlo-bo-byl-zmeczony-zyciem,wia5-3266-36199.html

 44. Marucha said

  Re 43:
  Panie Troll,
  Powienien Pan się wziąć również za udowadnianie, iż na Wołyniu Polacy byli równie zwyrodniałymi bandytami, co Ukraińcy – jeśli nie jeszcze gorszymi.
  Na pewno znalazłby Pan kilkanaście oderwanych przypadków na potwierdzenie Pana tezy.

 45. Joannus said

  Ad 42
  W pogoni za lepszym życiem bez wysiłku, Polska
  /rządziciele i lud/ zaprzedali się diabłu zaślepieni projekcją przez agenturę obrazu dobrobytu hamerykańsko jewropejskiego .
  Przeciętny Polak jak na razie ukontentowan: możliwością życia za granicą, posiadaniem samochodu, dostępem towaru w marketach, czy życia na kredyt, bo pamięta braki z PRL-u.
  Niestety. Za to wszystko szatan sobie bierze co chce,i robi swoje.
  To co Pan opisuje to tylko cząstka nieodwracalnej destrukcji

 46. NICK said

  Olu.
  Dałaś mi jabłko.
  Czy chcesz? Mój grzech?

 47. Przemko said

  proponuję nie uogólniać. znam nieco muzułmanów – są do mnie nastawieni przyjaźnie. to od POLaków staram się trzymać z dala – na dobre mi to wychodzi. policjant ma prawo strzelać ale tylko wtedy gdy zagrożone jest jego życie (tak pewnie było w tym przypadku) ale w takiej LOLandii bezczelność, arogancja i nadużywanie władzy przez funkcjonariuszy Policji nie raz mnie zaskakiwała…

  ———-
  A jacy przyjaźni byli Ukraińcy na Wołyniu…
  A jacy spolszczeni byli Źydzi…
  Admin

 48. Carlos said

  Nie uogolniam, ale moj tesc oficjalnie powiedzial, ze ” jakby mogl to, by zabil swoja corke i mnie” ( 82 lata) – dodam, iz 42 lata temu nie byl na naszym slubie, ani cywilnym, ani koscielnym. Urodzony w Grodnie….

 49. Rokitnik said

  KAZDA telaVIZJA najpierw nasacza widzow ZBRODNIAMI i nieszczesciami. Pozniej przechodzi do omowien (politycznych) ktore sa ” lukrowane ” pod publiczke. Nastepnie zazwyczaj jest sport ( i pokazane faule, kopniecia, zlamania, upadki) by skonczyc na pogodzie; ktora o dziwo..wcale POGODNA tez nie jest !!! Normalnosci tam jak na lekarstwo, poniewaz ZLE wiadomosci ponoc lepiej sie meRdialnie sprzedaja? Dlatego…madroscia jest wywalic TV na smietnik, czytac ksiazki i dyskutowac na Gajowce, mimo iz TU takze, sa w przewazajacej ilosci albo czarnowidzacy, albo zagubieni /czytaj przytlamszeni negatywami / …Ech…Q

 50. Boydar said

  Panie Carlos, a pański szanowny teść to on np. grzybki lubi ?

 51. Carlos said

  lubi, ale ode mnie nie zje nawet torta haha

 52. Boydar said

  Kłopot, trzeba z ekspedientką w sklepie najbliższym czule zagadać.

 53. Re 34:
  Nie mylę, Panie Gospodarzu. Rusini są Słowianami, jak my, a chachły to są Chazarowie, naleciałość tatarsko-turecka z domieszkami kozackimi i słowiańskimi, obce, dzikie i żądzą mordu. Niektórych można poznać po pyskach: ciemna cera, czarne oczy, skośnawe, krzywe nosy.

  Re 35:
  To widać, że niedużo ma Pan chachłackiej krwi w sobie. Tak pytam, bo się zastanawiam, skąd u Pana ta wyjątkowa erotyczna wulgarność w słownictwie i częste odnoszenie się do tej sfery człowieczej. Pomijając już wcześniejsze zachęcanie mnie do mariażu.

 54. Marucha said

  Re 53:
  Rusini, wśród Słowian, są plemieniem szczególnie bliskim Polakom. To nasza krew, choć trochę inny język.

  Co do erotyzmu w przrekleństwach… tak to się złożyło, że najcięższe wulgaryzmy w języku polskim obtracają się właśnie wokół spraw płciowych. U takich protestantów natomiast wokół diabła i piekla.

 55. Re 54:
  I obecnie Rusini zamieszkują wschodnią tzw. „Ukrainę”, czyli właśnie rejony Ługańska, Doniecka, Odessy, itd., co widać po ich przyjaznym nastawieniu do nas, natomiast po części zachodniej, z której niestety graniczymy, są chachły.

  Warto dodać, że staropolszczyznę ktoś uwulgarnił. Nie zdziwiłbym się, gdyby to był Żyd. Przykład: czasownik „ruchać” obecnie prawie wyłącznie kojarzy się z stosunkiem płciowym, a pierwotnie znaczy to samo, co dzisiaj „ruszać”. Ruch – > ruchać.

 56. Re 55:
  Poprawka: z którą niestety graniczymy.

Sorry, the comment form is closed at this time.