Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (21 – …
  Boydar o „Anioł Śmierci” z…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (21 – …
  wanderer o „Anioł Śmierci” z…
  lewarek.pl o Wolne tematy (21 – …
  zofia o Wolne tematy (21 – …
  Za_granicą_widać_Lep… o „Anioł Śmierci” z…
  Piskorz o „Anioł Śmierci” z…
  Boydar o Wolne tematy (21 – …
  Piskorz o Spontaniczność ukierunkowana
  Boydar o Wolne tematy (21 – …
  Jurek o Bezwyjątkowy stan wyjątkowy
  Mate3 o Bezwyjątkowy stan wyjątkowy
  Marucha o Społeczna szkodliwość niektóry…
  Ola o Bezwyjątkowy stan wyjątkowy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 509 obserwujących.

Czym jest system i jak sobie z nim radzić?

Posted by Marucha w dniu 2018-07-08 (Niedziela)

System jest przemyślany i doskonale wcielony. Jest prawie niezawodny. Jak go zniszczyć?

System z roku na rok staje się coraz bardziej humanitarny, pozwalając nam samym się powoli zabijać. Obecnie wojny są prawie nie potrzebne.

Są trzy magiczne guziki, które mają dziś prawie wszyscy: „seks”, „władza” i „pieniądze”. Za pomocą tych przycisków System nami zarządza. Nie musi wszystkich śledzić. Wystarczy opracować i puścić program z jednego guzika, a dalej tysiące „ludzików” zrobią wszystko sami. Tych, u których takie guziki są i dobrze funkcjonują, System nazywa „adekwatnymi”. Można stwierdzić, że adekwatni są Systemowi.

Guziki

Szczególnie dobre połączenie dają dwa lub trzy guziki. Na przykład, „władza” i „pieniądze”. Jeśli masz te przyciski to nie cofniesz się przed niczym, o ile System obieca ci rezultat naciśnięcia.

Zdradzisz swoich przyjaciół, twoich rodziców, swój naród, sprzedasz swoją ziemię jeżeli zażąda tego System, właśnie za władzę i pieniądze, zostaniesz nareszcie wybitnym politykiem lub „medialną mordą”, dostaniesz realną lub ideologiczną władzę (możliwość wpływania na masy przez zombirowanie) i pożądane zielone papierki. System ich narysuje tyle, ile tylko potrzeba.

Sam w sobie przycisk „pieniądze” również jest dobry. Ci, którzy go mają również rządzą. Za „pieniążki” można „popracować” sobie również w obcym wywiadzie, można wypróbować nową szczepionkę na naszych dzieciach, można przełknąć upokorzenie, zdradę, kłamstwo… ale co możesz zrobić, jeśli System obiecuje ci wynik naciśnięcia na twój czarodziejski guzik.

Może guzik „seks”? Nie mnie o tym mówić. Wiesz, że z powodu tego przycisku kończyły i rozpoczynały się wojny, prowadzono i prowadzi się politykę państwa, prowadzone są działania wywiadowcze. Jeśli masz taki przycisk, prawdopodobnie wkrótce będzie potrzebny System. Co mówisz, nie masz takiego przycisku? To po co oglądasz klipy w MTV, a czasem i coś jeszcze?

Przyznaj się uczciwie, przynajmniej przed sobą, do tego potrzeba tylko Internetu. A zombierowanie otrzymujesz jako bezpłatny bonus.

Istnieje oczywiście kilka dodatkowych przycisków: „horrory”, „strach”, „opinia publiczna” itd. Jednak zasada ich działania jest taka sama. To one zmuszają widzów do gromadzenia się razem i tworzenia z nich zombie.

Jak aktywowane są guziki

„Dom- 2”, zombo „Wiadomości”, „jak zostać milionerem”, „Pole cudów”, ” Gordon-Kichot” i mnóstwo innych projektów naciska na twój guzik i robi z ciebie bardziej adekwatnym, bardziej adekwatnym dla Systemu. One umiejętnie kształtują „twoje” poglądy w momentach kluczowych, uczą cię z z kim masz się zaprzyjaźnić, jak i gdzie pracować.

To właśnie dzięki tym projektom, kształtującym guzik wierzymy, że jest to „najstarsza profesja”, bynajmniej nie rolnicza, że banki troszczą się o prostych ludzi a rządy zawsze troszczą się o interesy swoich obywateli, że jedyny możliwy w tej chwili sposób otrzymywania energii – to spalanie ropy naftowej, że bycie bankierem, prawnikiem i stomatologiem to prestiż, że najskuteczniejszym sposobem aby zostać „gwiazdą” jest seks z producentem, że rodzice nie powinni „naruszać praw dzieci” i wyskakiwać z morałami, że lekarze mogą wyleczyć, że nauczyciele mogą nauczyć, że uczeni wszystko wiedzą…

Jeszcze nie poczułeś haczyka? Nie ma go.

Po prostu twoje guziki zacząłeś przyjmować jako coś oczywistego. A wcześniej ich nie było.

Odmieńcy

Niektórzy nie mają ich do tej pory. To odmieńcy, nieadekwatni ludzie. System ich odłącza, a oni nie żałują Systemu.

Takich nie przyjmą do pracy w poważnym biurze, ponieważ jest im obca korporacyjna etyka, jako coś pokracznie obrzydliwego. Tacy nie mają szans na zostanie osobą medialną, ponieważ praca w zombielandzie wymaga posłuszeństwa, wieszczenia pewnych dogmatów, „wartości” Systemu, a przecież nie ma u nich guzików! Nic do zarządzania. Jeśli się nagle taki przełamie, to tylko na krótko. Do momentu starcia czołowego, jak w Talki Show lub podobnych.

Tacy nie wejdą do polityki, a jeśli wejdą to utrzymają się niedługo, do wypadku, awarii lub cegły na głowę. Dlaczego zabito Kennedy’ego? Ewdokimowa? Nie-a-dek-wat-ni. Nieadekwatni do wszystkiego, oprócz swojego Sumienia.

Skąd się biorą odmieńcy

Jeszcze się nie domyśliłeś? Rodzą się ze świadomości. Myślisz, że po co w ostatnich dziesięcioleciach wylewany jest na ciebie potok częściowo prawdziwych i strasznych informacji o planach rządu światowego, o zanieczyszczeniu naszej planety, o tym co było na planecie w dalekiej i bliskiej przeszłości naprawdę? Robią to „przebudzeni” ludzie. Tak, oczywiście.

I jeszcze System. Musi on wiedzieć czy jesteś adekwatny czy nie. Oddzielić, że tak powiem, ziarno od plew. Informację otrzymują wszyscy w równym stopniu, Internet ma prawie każdy. Ale nie wszyscy postrzegają to tak samo. Niektórzy nawet przed grobem pozostaną ślepi i nie rozumieją dualizmu tego świata.

Niektórzy już zdążyli się „zaadekwacić” do takiego stopnia, że System wydaje im się matczynym łonem, czymś miękkim i przytulnym, zdejmującym z nich wszelką odpowiedzialność. Nie obchodzi ich, że historia jest zniekształcona, że trują GMO i innym gównem, że moralność upadła niżej podłogi. Co za różnica, przecież zawsze masz piwo w lodówce i serial w zombie-skrzynce, a za twoje bezpieczeństwo odpowiada policja, za twoje zdrowie – lekarze, za twoje dzieci – nauczyciele, a za twoje zdrowie psychiczne – twój psychoanalityk… Chcesz o tym porozmawiać?

Oczywiście, nie ma żadnego światowego spisku, jesteś prawy, a Skołkowo zbudowano wyłącznie dla „nanoizacji” twojego przytulnego trybu życia, a nie do masowej produkcji chipów. Przy okazji oto i chip. Nie ma w nim nic takiego, a ty być może nie będziesz miał nic przeciwko. Cóż, zostałeś ostrzeżony.

Jesteś adekwatny – zapraszamy do nowego świata, nowego porządku światowego, masz prawo do pracy w twojej klatce i umrzeć miesiąc po przejściu na emeryturę.

Organizują jakieś śmieszne wspólnoty, rodowe posiadłości, przeprowadzają marsze i wiece, budują portale informacyjne w sieci. Takich widać na wiorstę. Kto widzi? System oczywiście. A tego kto nie „w adekwacie” próbują torpedować.

W jaki sposób system identyfikuje odmieńców

Wcześniej identyfikacją i zniszczeniem zajmowało się Biuro (służb specjalnych). Ta praca była tytaniczna: podsłuch, prowokatorzy, siedzący „na haczyku”, analitycy, koordynatorzy, oddziały szybkiego reagowania.

Teraz wszystko jest prostsze: podaj mi swoje IP, a powiem ci kim jesteś. System również tu jest bliski ideału. On dokładnie wie o każdym czy ma „guzik”. Jest niezauważalny i wszechobecny. Być może on jest Gospodarzem?

Dziś wszystko stało się bardziej złożone. Coś poszło nie tak.

Okazało się, że jest wielu ludzi bez guzika, zbyt wielu by śledzić każdego.

Łączą się w grupy w sieci. Łączą się w grupy w życiu. Co straszniejsze – zaczynają ignorować system stwarzając poważną tendencję.

Przecież System działa poprzez naciśnięcie „guzika”. Właśnie guziki pozwalają Systemowi opracowywać nowe i coraz to nowsze zasady gry i rzucać nowe podprogramy dojenia.

A co jeżeli masa krytyczna „ludzików” przestanie reagować na „guziczki”? Co jeśli nagle zaczną się zachowywać zgodnie z nakazami ich sumienia? Tego właśnie boi się System. Ten przycisk nazywa się „Strach Systemu”. Kiedy umrze System?

KIEDY WSZYSCY ZACZNIEMY ŻYĆ ZGODNIE Z SUMIENIEM.

Władymir Borisow

>https://www.kramola.info/vesti/protivostojanie/chto-takoe-sistema-i-kak-s-ney-borotsya
>https://sofyapremudraya.livejournal.com/1118341.html

Do pobrania:
DOC: >http://chomikuj.pl/treborok/Dokumenty/Moje+t*c5*82umaczenia/Czym+jest+system+i+jak+sobie+z+nim+radzi*c4*87,6312427339.docx
PDF:
>http://chomikuj.pl/treborok/Dokumenty/Moje+t*c5*82umaczenia/Czym+jest+system+i+jak+sobie+z+nim+radzi*c4*87,6312427343.pdf

https://treborok.wordpress.com

Komentarzy 77 to “Czym jest system i jak sobie z nim radzić?”

 1. Re: Artykul…

  A „system” nazywa sie: lichwiarski kartel talmudycznego zniewolenia finansowego…(dla gojow oczywiscie w wersji elektronicznej i podatkowej)…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. Marcin said

  Tak na dobry początek

 3. RomanK said

  System….. BOG nie dal ci systemu…..BOG dal ci Zycie – Rozum I Wolna Wole…..reszte zrobiles sobie sam.…..

  Kumatym pod rozwage..panie Robercie…..
  http://blog.adw.org/2018/07/unmoored-freedom-no-freedom-reflection-4th-july/

 4. Re: 2 Marcin.

  Ja to zrobilem w 1996 roku I od tamtego czasu NIE ma zadnej w moim domu „telAvizji”, kabla ani anteny satelitarnej.

  Warto by dodac o „odlaczeniu” sie od zydowskiego systemu oglupiania i kontrolowania, to wpierw koniecznosc jest zlikwidowania wszelakich kart elektronicznych, kredytowych i elektronicznych pieniedzy na przejscie poslugiwania sie gotowka. Tylko gotowka, bo nie po to lichwiarskie zydostwo stworzylo banki, aby obywatelom bylo lzej i latwiej, ale po to, aby obywatele zyli na „kreche” (na „zeszyt), jak za czasow „zlotnikow” lub „jankiela”…w „Chlopach”…
  Nastepnie, zaczac pracowac u siebie i dla siebie bez potrzeby „rejestracji” biznesu (prywatnej inicjatywy) swiadczac uslugi dla innych rozliczajac sie tylko w gotowce lub w innej formie platnosci…np: wymianie bezposredniej: wykonanie uslugi np: za paliwo, za wodke, za rzeczy potrzebne lub uzyteczne…

  No i w zadnym WYPADKU nie trzymac pieniedzy u LICHWIARSKIEGO ZLODZIEJA w „banku”…ani nie korzystac z ZADNYCH bankowych „uslug”…(przelewow, transferow itp).

  Jak zyc? Z GOTOWKA W KIESZENI…
  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Re: 3 RomanK

  No to w jakim celu Bog stworzyl Czlowieka na swoj Obraz I Podobienstwo???… sie pytam…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Bog stworzyl Czlowieka i dal mu wolna wole, talenty,madrosc, rozum itd. itd., itd.

  Bog stworzyl Czlowieka TYLKO w jednym celu…jesli juz…

 6. NICK said

  System.

  Niedawno o nim pisałem.

  Nieważne.
  Bóg.
  Sam.
  Dał. wszystko.

  Także „system”.

  A miałem ćię nie ogarniać.

 7. www said

  sumienie można też mieć spaczone …lepiej żyć zgodnie z zaleceniami Chrystusa

 8. Boydar said

  To sumienie i Chrystus to jakaś konkurencja ? Spaczone sumienie nie jest sumieniem.

 9. NICK said

  To: „A miałem ćię nie ogarniać.”

  Do teksań-czeka.

 10. AlexSailor said

  Pi**do****e.

 11. NICK said

  Komu?

 12. NICK said

  HEY.

 13. abcdef said

  Najlepszą metodą chyba jest celowe zubożenie społeczeństwa –zajęci pracą ludzie nie mają czasu na rozważania polityczne, konspiracje i protesty. Należy zadbać jednak o minimum egzystencji, aby nie dopuszczać do „rozrób” społecznych zdesperowanych.

  No i konieczna jest „rozrywka” — im mniej wymagająca, tym lepiej. W skrócie: chleba i igrzysk, jak mawiali starożytni Rzymianie.

  I nikt z tych szaraczków nie pomyśli nawet o „władzy”. To zbyt abstrakcyjne.

  Poniżej obrazek ilustrujący spadek siły nabywczej dolara od roku 1913, kiedy to bankierzy dostali pozwolenie na drukowanie dolarów. Nazwali się Federal Reserve</i? jakby mieli coś wspólnego z amerykańskim rządem federalny. Ow spadek wartości pieniądza ekonomiści nazywają inflacją. Nie-ekonomiści nazywają to zwykłą grabieżą:
  https://s3.amazonaws.com/liberty-uploads/wp-content/uploads/sites/2003/2015/12/Vijay-Blog1.png

 14. Rokitnik said

  Panie Jasko !
  Mysle podobnie, ale uzywam karty ( JEDNEJ) bo w niektorych przypadkach, nie ma mowy o zaplacie w gotowce? (np. za lot do Polski ). ZADLUZENIA w Bankach czy gdziekolwiek czlowiek robi w 99% sam…bo mu sie w y d a j e np, ze podola splatom a tymczasem nastepuje nagly niekorzystny zwrot zyciowy ( np. smierc bliskich, czy orzniecie przez wspolnika itd itp.) i…wszystko sie sypie!
  Zintegrowanie w spoleczestwie wcale nie znosi wymogu PRZEWIDYWANIA swoich posuniec, wrecz nakazuje m y s l e c z wyprzedzeniem ?! NIE rozkladac splaty na raty…NIE POZYCZAC w zadnym przypadku i miec zycie pod kontrola wewnetrzna / mierz sily na zamiary / !!
  Byc moze sposob ktory Sz,Kolega proponuje zdaje egzamin w jakiejs eklawie ( np. wioska i samowystarczalnosc ) ale nie widze tego, w zderzeniu z tzw. nowoczesnoscia finansowa? A tak wogole – to nie wiem KIEDY czlowiek jest bardzej wolny? Czy wtedy jak NIC nie ma- czy wtedy, kiedy wie jak w tym mentnym wspolczesnym systemie sie poruszac?

 15. Dlaczego zabito Kennedy’ego? Ewdokimowa? Nie-a-dek-wat-ni. Nieadekwatni do wszystkiego, oprócz swojego Sumienia.

  Ewdokimow nie-adekwatny? 🙂 A jak się zabawiał ten Jewdokimow? W linku: http://www.forum.kosmonauta.net/index.php?topic=180.890;wap2

  Na mojego nosa, to służby zlikwidowany sk…syna.

  Autor tekstu Borisow trafia na listę kłamców. 🙂

 16. Ad. 15

  Sputnik podaje parę słów o aferze. Ale po niemiecku.

 17. NICK said

  Gdzie żeglować.
  Gdzie.

 18. Antymarxista said

  Innej drogi raczej nie ma.

 19. RomanK said

  Panie Jasku…. kogo sie pan pyta???? W jakim celu???? W celu realizacji Bozego Planu! Tylko tyle…proste.

  Niech pan wezmie lusterko i ogladnie dokladnie wlasne …oko……

 20. Re: 19. RomanK
  Bozy Plan nic nie ma wspolnego ze stworzeniem Czlowieka mimo, ze Czlowiek w nim uczestniczy… I w dalszym ciagu ponawiam pytanie: „W JAKIM CELU BOG STWORZYL CZLOWIEKA NA SWOJ OBRAZ I PODOBIENSTWO???..

  I prosze nie kombinowac jak „kon pod gore” I nie wymigiwac sie Planem Bozym…

  Krotko: wie pan czy nie?

  A pytanie bylo do pana…I nie jest to jak widac dla pana „proste”… A jak sie pan dowie, to wszystko stanie sie proste w doslownym tego slowa znaczeniu…
  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. Re: 14 Rokitnik…

  Obawiam sie, ze jednak „wygoda” przemawia do poslugiwania sie karta (bankowa czy kredytowa) anizeli myslenie o pozbycia sie elektronicznej inwigilacji przez zydowski system finansowy.

  Prosze skonczyc z „usprawiedliwianiem” sie niemoznosci kupna biletu lotniczego do Polski czy z Polski za gotowke, bo mnie nie wzruszaja takie „czary mary”… Skoro ja od 4 lat wogole nie uzywam zadnych kart bankowych, kredytowych ani nie posiadam zadnego konta w zydowskim systemie I doskonale sobie daje rade bez zydowskich „posrednikow” w zakupie praktycznie wszystkiego I jednoczesnie pracujac za gotowke, to prosze usiac sobie w kuchni z malzonka I przedyskutowac jak mozna zyc poza zydowskim systemem elektronicznym no I bankowym…

  Proste jak drut, ale trzeba pomyslec…, bo zydowski system rowniez ma „luki”, ktore sa do wykorzystania…
  Mozliwe jest wszystko, tylko trzeba chciec to uczynic…

  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie beda panu podawal metody ominiecia zakupu biletu lotniczego przez karte bankowa czy karte kredytowa., bo to zbyt proste…Dziecinnie proste…

 22. NICK said

  Ateista. Boga Maryi nie sprzyja.
  TAKA. SZUJA.

  ten.

  Bez Psi-khooojków.

 23. Marcin said

  Panie Jaśku. Gotówka też jest obłożona długiem a jedyną jej przewagą nad wirtualną jest to że nie można jej zlikwidować przyciskiem delete.

 24. Rokitnik said

  P.Jasko…Cos takiego? Moze jestem za glupi na zakup blietu lotniczego…ale powtorze.. MOJE zycie finansowe mam pod kontrola. Nie zadluzam sie, nie pozyczam, obracam tylko tylko tym co mam / z wentylem bezpieczenstwa /. Nie zyje pod progiem MUSU tego czy tamtego…a wogole to pozdrawiam i zycze bezpiecznego obrotu baterowego w uslugach i wymianie wlasnej PRACY, za jajka lub sloik miodu!

  Ps a co z emerytura ? Do setki ( lub dluzej ) Pan bedziesz swiadczyc uslugi?

 25. Re: 23 Marcin.
  Owszem, gotowka jest oblozona podatkiem, ale nie oprocentowaniem jak elektroniczny credit finansowy (zycia lub zakupu na „kreche” – na „zeszyt”) I jest co najwazniejsze ANONIMOWA poki co…

  Re: 24 Rokitnik…
  Wyglada na to, ze jest pan malo spostrzegawczy a I inteligencja pan nie grzeszy. No coz, wygoda I zniewolenie na pierwszym miejscu, a wiec o jakiejkolwiek wolnosci lub jej wprowadzenie przez takich jak pan w zasadzie mija sie z celem, bowiem niewolnik nigdy nie uwolni sie od samego siebie.

  Ach, pyta pan o emeryture??? Czy pan kpi czy o droge pyta???… Komu mam wplacac emeryture? Spekulantom, ktorzy inwestuja poza granicami kraju? A jak zbankrutuja, to wszystkie pieniadze pojda w „sina dal” I pozostanie jedynie gorycz…wplacajacego…

  Dam panu dobra rade: DZIEKUJ PAN BOGU ZA DZIEN DZISIEJSZY (ktory On dal panu przezyc) I modlic sie o dzien jutrzejszy, by mogl pan jutro otworzyc oczy…I cieszyc sie z dnia nastepnego…
  Po co mam sie martwic o dzien jutrzejszy jesli nie przezylem dnia dzisiejszego…

  O wolnosc musimy walczyc WSZYSCY kazdego dnia, by nikt z nas nie byl w jakikolwiek sposob zniewolony…

  I moze na zakonczenie: „Jeden wolny czlowiek jest w stanie uwolnic miliony niewolnikow, ale miliony niewolnikow nie sa w stanie stworzyc nawet jednego wolnego czlowieka… (z prostej przyczyny: niewolnicy nie maja zielonego pojecia o wolnosci…)

  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Swiadcze uslugi za gotowke poki bede chodzil I widzial jak Bog pozwoli. Wiec nie musze sie martwic o szczodrosc Boga, bo wierze, ze nie zostawi mnie bez Swej Opieki…Po coz sie wiec mam zamartwiac. To Jego zmartwienie…:)))

  Pan wierzy w emeryture a ja wierze w Boga…I taka jest miedzy nami roznica…

 26. revers said

  Idzie sie do najblizszego biura podrozy i tak kupi sie kazdy bilet za gotowke, z tym ze z niewielka marza, podobnie ma sie w wielu euroliniach autobusowych gdzie na miejscu dworcow autobusowych sa ustawione kasy przewoznikow i mozna dokonac zakupu biletu za gotowke z niewielka doplata.

  ———–
  W Szwecji coraz więcej instytucji i punktów sprzedaży ODMAWIA przyjmowania gotówki. W bankach nie można operować gotówką. Zakład pracy wyrobi ci konto w banku bez twojej zgody.
  Admin

 27. Re: 26 Revers…

  Ja nie musze wychodzic z domu, by gotowka zaplacic za to co chce w Kanadzie, gdzie 92% jest system bezgotowkowy…
  Panowie, zacznijcie myslec…please…, bo dopoki gotowka jest w obrocie (cyrkulacji) dopoty mozna ja placic I ja nie widze zadnego problemu…Nawet bedac na lotnisku I bez zadnego problemu zakupie bilet lotniczy…

  Nie stawiajcie sobie sami klod pod wlasnymi nogami…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  ————
  Wysyła Pan gotówkę gołębiem pocztowym?
  Admin

 28. Ola said

  o jejku… Panie Jasku…. Pan znajduje sie chyba w jakiejs beznadziejnej sytuacji .
  Bo tak bez konta w banku? To tylko chyba bezdomni…..

 29. Re: 27 Gajowy – komentarz…
  Alez wysylam gotowke gdzie tylko chce w sposob elektroniczny, a golabki sa dobre na rosolek…

  A jak to robie, to dziecinna igraszka…Gotowka otwiera wszystkie drzwi I tylko trzeba znalezc odpowiedni klucz… , a bierze sie Pan za polityke…Oj Panie Gajowy…Niespodziewalem sie…:)))

  Re: 28 Ola…
  Alez oczywiscie ze jestem bezdomny, bo nie mam konta w zadnym banku… I zastanawiam sie czy tylko pani Ola ma tak „narobione” w mozgu???…Pewnie maz lancuch z kuchni poluzowal…I p. Ola chce na sile sie „dowartosciowac”…urbana gownem chyba…

  Otoz swiadcze uslugi I jakos „zwiazuje koniec z koncem” I jak na razie od NIKOGO nie zebralem na chleb, mimo ze szczerze nan zasluzylem swoja praca w Interneie…Jesli juz…

  ==================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. cd.
  Skoro Bog Wam dal rozum I wolna wole, to korzystajcie z tego…poki co…
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. Nina said

  „Światowa deklaracja uwolnienia od Rothchildowej banksterki oraz Izrahella” – proszę posłuchać i poczytać tłumaczenie na język polski

 32. Ola said

  No nie , no jak tak Panie Jasku, to Pan najlepszego rytu komunista!
  Chyle czola i pozdrawiam bratersko.

 33. Re: 31 Nina – zapodany film.

  Nic dodac nic ujac.

  Plemie zmijowe jest odpowiedzialne praktycznie za wszystkie niegodziwosci dokonane na tym swiecie I za kazdym skandalem politycznym czy finansowym to zmijowe plemie stalo I stoi…
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Lichwiarski kartel finansowy dokonal wiecej zbrodni, anizeli wszystkie wojny wszechczasow ktore nota bene rowniez lichwiarski kartel finansowal…

 34. Re: 32 Ola…
  Ma pani tyle pojecia o komunistach I komunizmie co pluskwa o sloniu…wie ze takie „cus” jest, ale nie wie jak ugryzc…
  Do ksiazek…Uczyc sie…a dopiero potem produkowac dzwieki…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Doczytalem sie, jak szanowna paniusia wychwalala „redachtorke” zyda urbana, wiec co tutaj jeszcze pani robi? Do urbana…

 35. PaniWoźna said

  Bóg stworzył człowieka by ten opiekował się światem i o niego dbał. O zwierzęta, rośliny itd.

 36. PaniWoźna said

  Bóg postawił człowieka w pięknym ogrodzie by on go pielęgnował i dbał o niego. (por 2:15).

 37. PaniWoźna said

  Pozwolił nawet człowiekowi ponazywać zwierzęta.

 38. Re: 37 PaniWozna…

  No fajnie, ze pani posluguje sie cytatami, ale w dalszym ciagu nie ma odpowiedzi na pytanie: „W jakim celu (jaki byl cel Pana Boga) Bog stworzyl Czlowieka na Swoj Obraz I Podobienstwo???”…

  Mysle, ze p. Listwa zna odpowiedz. Prosze go o to zapytac…

  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. Rokitnik said

  Upss…ja po prostu przesadzilem czyli zbyt gorolotnie myslalem o zdolnosciach przystosowania do zycia p.Jaska. Gowno pan wiesz o moim zawierzeniu BOGU ! Wiec prosze nieco przhamuj chamie z Toronto !

 40. Re: 39 rokitnik…
  Mnie panskie zawierzenia nie interesuja, ale skomentowalem panskie „objawienia” nawiazujace do „bezpieczenstwa emerytalnego”…
  jak i do mojego stosunku do lichwiarskiego syndykatu finansowego. I nic wiecej. Na drugi raz opier…ole pana jak „bura suke” za takie publiczne „wypociny”…

  I jeszcze jedno: nie jestesmy jeszcze na „ty” wyksztalciuchu…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 41. RomanK said

  NIO prosze – panie Jasiu….. w jakim celu??????,,,

 42. RomanK said

  https://www.bing.com/videos/search?q=https%3a%2f%2fwww.youtube.com%2fwatch%3fv%3d_lB1tsZjEgI&view=detail&mid=FE38AB5DA57C39E37716FE38AB5DA57C39E37716&FORM=VIRE&cc=US&setlang=en-US&cvid=ddd681daa4ed45c495bbf08527263156&qs=PWL&nclid=CF2F3A2BF69969D1466B5F9278C1706E&ts=1531104240989

 43. Re: 41 RomanK

  Tylko w jednym celu Bog stworzyl Czlowieka na Swoj Obraz I Podobienstwo…Tylko w jednym celu…, a w jakim? To juz p. Listwa panu wyjasni w jakim celu…

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 44. semperparatus said

  Re.43 Na tym upadłym świecie nie jest…i nigdy nie będzie dobrze…bo jest on miejscem kary i nauki dla słabo rozwiniętych dusz…rządzony przez żydowskiego bożka plemiennego…jahwe-demiurga-szatana(Łk,4,1-13,,1J,5,19).Jezus Chrystus-jako wysłannik prawdziwego Boga Miłości- nie ma z nim nic wspólnego(J,14,30).

 45. Re: 44 Semperparatus.
  Po pierwsze: swiat nie jest I nie byl upadly, ale czlowiek upadl (ludzie upadli), bo nie przestrzegal Prawa Bozego.
  Po drugie: Swiat stworzony przez Boga nie byl i nie jest miejscem kary ani nauki dla slabo rozwinietych dusz, gdyz nie jest swiatem wiecznosci…dla dusz…
  Po trzecie: swiat obecny nie jest rzadzony przez bozka plemiennego, ale czlowiek w niego wierzy niemalze bez krytycznie i bezwiednie… (i dlatego sie temu „swiatu” poddaje…)

  I tutaj wciaz moge postawic pytanie: „W jakim celu Bog stworzyl Czlowieka na Swoj Obraz i Podobienstwo???”…
  (lub inne pytanie: „Po co czlowiek zyje jako dzielo skonczone???”..)

  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. semperparatus said

  Re.45..1.Świat jest zły i okrutny…widać to gołym okiem…na każdym kroku
  2.Nie został on stworzony przez Boga tylko przez żydowskiego jahwe-demiurga-szatana…i jest kompletnie nieudany…
  3.Jesteśmy w stanie opuścić ten świat…i powrócić do PRAWDZIWEGO BOGA(nie-jahwe)…poprzez rozwój duchowy…czyli praktykowanie miłości bliźniego i rozwój intelektualny(wiedza)
  Odpowiednie cytaty z Nowego Testamentu-powyżej…w mojej poprzedniej wypowiedzi…

 47. Marucha said

  Re 29:
  Alez wysylam gotowke gdzie tylko chce w sposob elektroniczny, a golabki sa dobre na rosolek…

  A jak to robie, to dziecinna igraszka…Gotowka otwiera wszystkie drzwi I tylko trzeba znalezc odpowiedni klucz… , a bierze sie Pan za polityke…Oj Panie Gajowy…Niespodziewalem sie…:)))

  Panie Jaśku, niech nam Pan zdradzi tajemnicę, jak może Pan wysyłać pieniądze drogą elektroniczną i nie zostawić w banku śladu tej transakcji: kto – komu – ile. A przy okazji nie wychodząc z domu… 🙂

  I w jaki sposób gotówka może otworzyć drogę w instytucji, sklepie, firmie – która po prostu nie przyjmuje gotówki.

 48. Ad. 45

  „Po co człowiek żyje jako dzieło skończone???”

  Człowiek nie jest dziełem skończonym. Człowiek ma samego siebie stwarzać. I ta właściwość jest tą cząstką Boga w człowieku. Człowiek ma iść w stronę Boga. Tym marszem jest rozwój człowieka.

 49. Ad. 38

  „W jakim celu (jaki byl cel Pana Boga) Bog stworzyl Czlowieka na Swoj Obraz I Podobienstwo???

  Ktoś tu grzeszy pychą próbując dociekać, jakie cele stawiał sobie Bóg? 🙂

 50. Marucha said

  Pan Bóg stworzył człowieka, aby Pana Boga znał, oddawał Mu cześć, z całego serca kochał i służył Mu, a przez to osiągnął szczęście wieczne.
  Istnienie jest nieskończenie lepsze od nieistnienia.

 51. Boydar said

  Pan Bóg stworzył człowieka na obraz Swój i podobieństwo. Miał tak sam siedzieć ? Nawet mnie by się znudziło. Poza tym, będąc Bogiem, a nie mając dla kogo, to bez sensu. A wszystko co Bóg czynił i czyni, zawsze ma najgłębszy sens i zawsze prowadzi do Dobra.

  Kiedy się odrzuci ten sens, pozostawanie w jego nurcie, to zostaje … brak sensu. Zło jest esencją bezsensu. Żydzi odrzucili Boski sens. To debile, mimo całej swej chytrości i wiedzy. Zupełnie jak Szatan, też niby wszystko wie i rozumie, a jednak idzie w zaparte.

 52. MatkaPolka said

  ad Nina 31– świetne przypomnienie – cały transkrypt

  Światowa deklaracja wyzwolenia spod przestępczego Izraela

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/30/swiatowa-deklaracja-wyzwolenia-spod-przestepczego-izraela-transkrypt

  Oy Yez, Oy Yez, Ziemski Trybunał Sprawiedliwości Obywateli Świata jest teraz w sesji, przewodniczy mu, mniej lub bardziej honorowy sędzia Visible [Widoczny]! Proszę usiąść.

  „Obywatele świata, przeanalizowałem waszą petycję i zdecydowałem, że jest sprawiedliwe i prawdziwe, że przestępcze imperium banków i wyłudzeń, stworzone na ziemi wcześniej znanej, jako Palestyna, a teraz, nielegalnie znane, jako Izrael.

  Zbadałem wszystkie dokumenty i raporty odnoszące się do historycznych zapisów wydarzeń i incydentów, które doprowadziły do nielegalnego i niemoralnego powstania tego pasożyta, zbrodniczego syndykatu na wcześniej nazywanym terytorium Palestyny. Uważam, że wszystkie argumenty w kwestii legalności i kontynuacji nielegalnego państwa Izrael są nie do utrzymania, i uznaję je wszystkie za nieważne.

  W tym dniu, 22 września 2011, deklaruję uznanie państwa palestyńskiego na wszystkich terenach zamieszkałych przez nazywanych i zdefiniowanych, jako Palestyńczycy, którzy istnieli przed pierwszą wojną światową.

  Nakazuję, żeby wszyscy uzurpatorzy, znani, jako Izraelczycy, zostali natychmiast wypędzeni ze wszystkich terytoriów tu określonych, i przenieśli się do jakiegokolwiek kraju, który ich przyjmie, a jeśli to się nie uda, do bezpiecznego, otoczonego murami miejsca, gdzie mogą być poddani kwarantannie dla publicznego dobra i bezpieczeństwa.

  Niniejszym nakazuję przejęcie wszystkich aktywów nielegalnego państwa Izrael, jak również aktywów wszystkich syjonistycznych podmiotów i sympatyków na całym świecie. Nakazuję likwidację wszystkich banków centralnych, które są niczym więcej niż pralniami zorganizowanej przestępczości i operacji fałszerstwa, obecnie pod kontrolą syjonistów i zarządzane przez satanistyczną rodzinę Rotszyldów.

  Nakazuję i żądam, by wszystkie aktywa zbrodniczej rodziny Rotszyldów, ich surogatów i współpracowników, przejęto i ulokowano w funduszach powierniczych dla obywateli świata, do szerokiego rozdzielenia wśród ofiar tego klanu wampirów, tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

  Nakazuję, by wszyscy politycy na świecie, którym udowodni się współudział w dążeniu do ujarzmienia świata, pod rządami talmudycznych Izraelczyków i syjonistów, zostali aresztowani do czasu procesu, pod zarzutem zbrodni przeciwko ludzkości.

  Nakazuję, by rozwiązać Rezerwę Federalną i wszystkich służących jej oficerów umieścić w areszcie do rozprawy.

  Nakazuję, by wszystkie siły policyjne zostały pozbawione wszelkiej władzy i wszyscy ich członkowie zostali objęci śledztwem za wcześniejsze akty represji i przemocy wobec obywateli każdego dotkniętego przez nich kraju.

  Nakazuję, by przeprowadzić dokładne dochodzenie na Wall Street i we wszystkich giełdach, a wszystkich przestępczych aktorów, obecnie tam zaangażowanych, ścigać z całą surowością prawa.

  Nakazuję, by całość świata mediów, wydawnictw, rozrywki i wszelkie korporacje i spółki, takie jak Monsanto, zakupione z kradzieży pieniędzy publicznych od przestępczych instytucji bankowych, zostały odebrane z rąk, w których są obecnie, i oddane w zarządzane uczciwym profesjonalistom o sprawdzonym pochodzeniu w odniesieniu do prawdy i ujawnienia w całości.

  Deklaruję, by AIPAC, ADL i wszystkie syjonistyczne gangi wyłudzające, zostały uznane za nieprzyjaznych bojowników wroga, a aktywa wszystkich tych podmiotów zostały przejęte, a ich statuty anulowane.

  Żądam i nakazuję, by wszystkie siły ZATO Syjonistycznych Armii Całkowitej Okupacji, natychmiast opuściły kraje takie jak Irak, Afganistan , Libia itp. i natychmiast poddały swoje stopnie i członkostwo w tej morderczej organizacji.
  Wszyscy członkowie tej machiny masowej zagłady, którzy okażą się być obciążeni przemocą wobec obywateli świata, zostaną zatrzymani do rozprawy.

 53. MatkaPolka said

  ad Nina 31– świetne przypomnienie – cały transkrypt

  Światowa deklaracja wyzwolenia spod przestępczego Izraela
  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/30/swiatowa-deklaracja-wyzwolenia-spod-przestepczego-izraela-transkrypt

  Niniejszym nakazuję przejęcie wszystkich aktywów nielegalnego państwa Izrael, jak również aktywów wszystkich syjonistycznych podmiotów i sympatyków na całym świecie. Nakazuję likwidację wszystkich banków centralnych, które są niczym więcej niż pralniami zorganizowanej przestępczości i operacji fałszerstwa, obecnie pod kontrolą syjonistów i zarządzane przez satanistyczną rodzinę Rotszyldów.

  Nakazuję i żądam, by wszystkie aktywa zbrodniczej rodziny Rotszyldów, ich surogatów i współpracowników, przejęto i ulokowano w funduszach powierniczych dla obywateli świata, do szerokiego rozdzielenia wśród ofiar tego klanu wampirów, tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

  Nakazuję, by wszyscy politycy na świecie, którym udowodni się współudział w dążeniu do ujarzmienia świata, pod rządami talmudycznych Izraelczyków i syjonistów, zostali aresztowani do czasu procesu, pod zarzutem zbrodni przeciwko ludzkości.

  Nakazuję, by rozwiązać Rezerwę Federalną i wszystkich służących jej oficerów umieścić w areszcie do rozprawy.

  Nakazuję, by wszystkie siły policyjne zostały pozbawione wszelkiej władzy i wszyscy ich członkowie zostali objęci śledztwem za wcześniejsze akty represji i przemocy wobec obywateli każdego dotkniętego przez nich kraju.

  Nakazuję, by przeprowadzić dokładne dochodzenie na Wall Street i we wszystkich giełdach, a wszystkich przestępczych aktorów, obecnie tam zaangażowanych, ścigać z całą surowością prawa.

 54. Antymarxista said

  Podobnie jak Rokitnik wykorzystuję istniejący system finansowy dla naszej korzyści.
  Gotówka jest dobra, owszem, ale ma swoje wady, np. może się zgubić, spalić czy zostać skradziona.
  W USA nawet może zostać skonfiskowana przez byle policjanta a wtedy jej odzyskanie jest bardzo trudne.
  Banki, traktowane jak instytucje depozytowe typu sejf, są przydante, a istniejący chory i wredny system bankowy mądrym i przezornym oferuje liczne luki zupełnie intratne. Np. Nie placi się nic za przechowywanie gotówki na koncie.

  Dygresja: Panie Jaśko – niegrzeczne zwracanie się do innych nie jest ani pożyteczne ani pragmatyczne. Zamiast przekazać mądrość wzbudza niechęć i niesmak.

 55. Boydar said

  @ MP (52), (53)

  A kto przypilnuje strażników ? Bo nie doczytałem.

  ——–
  No i ktoś jeszcze musi pilnować tych, którzy pilnują strażników…
  Admin

 56. Voodoosch said

  Ty, ja i nawet gajowka, wszyscy jestesmy czescia systemu. Naprawde ktos mysli, ze ONI pozwoliliby na istnienie, bloga, gazety czy nawet pozostawienie komentarza, ktory by zagrazal ICH systemowi? Antysystemowcy to kolejny „guzik”. Taki filter bezpieczenstwa. Wszystko co w sieci jest pod kontrola. Wszystkie te informacje o Rotschildach, Hildebergu itp. sa dozwolone (moze nawet przez NICH udostepnione), a wiec przez system zaaprobowane.
  Chcesz wyjsc z systemu? Ok. Zamknij konto w banku, wyrzuc TV, badz samowystarczalny: prad woda. I teraz uwaga najwazniejsze: NIE MOZESZ UZYWAC INTERNETU, ktory jest najlatwiejszy do zlokalizowania ciebie i wszystkiego co kliknales. Mowiac o wyjsciu z systemu, a w dalszym ciagu korzystajac z otwartego, nie zakodowanego w zaden sposob internetu jest obluda i pie****eniem glupot.

 57. Ad. 56

  Wyjść z systemu? A po co? Przecież poza systemem nie ma nic. Należy zmieniać system. I to się dzieje – na razie w fazie przygotowawczej. Masa krytyczna świadomości zbiorowej rośnie… 🙂

  Ktoś z wielkich tego świata powiedział, że zrobili błąd z tym internetem… 🙂 A tego odwrócić się nie da. Można zakazywać, ograniczać. Ale czerwona pigułka już jest połknięta… 🙂

 58. Boydar said

  Słowo silniejsze od miecza, to dwa. Statystyka i punkt przegięcia charakterystyki, to trzy. Duch Święty, to raz.

  Potop też się zaczął od jednej kropli.

 59. towarzysz0 said

  Ad 54
  Panie Antymarxisto! Dziękuję za dobry komentarz!

  Czytam z zainteresowaniem, co pisze p. Jaśko, bardzo interesuje mnie jego indywidualny powrót do czasów byłych. To, wbrew niedowiarkom (p. Rokitnik i p. Ola) możliwe jest. Ale wymaga oprócz indywidualnego samozaparcia, również i przede wszyskim współpracy z ludźmi, którzy to podobnie widzą. Szkoda, że ciekawe wartości p. Jaśka będą oceniane przez innych, potencjalnych wspólników, przez pryzmat odpychających i poniżających połajanek rodem z bazaru.

 60. Antymarxista said

  Też tak uważam, Panie Krzysztofie.
  Ktoś kiedyś pisał o „homeostazie rozproszonej” – tylko powszechny opór w stosunku do aberracji systemu może nieco to zmienić.
  Na bomby nikt nie poradzi nic, ale kupować polskie, zużywać mniej ropy, być uczciwym i pomocnym, solidarnym i dobrym człowiekiem to już każdy może.
  No a żyć w społeczeństwie jest i naszą naturą i naszą siłą.
  Pustelnik to jak samobójca – żadnego problemu nie rozwiązuje.
  Solidaryzm, spółdzielczość, współpraca są drogami rozwoju które dają nam szanse na lepsze życie.

 61. Voodoosch said

  Do Krzysztof M

  W latach 60tych ubiegłego wieku Dzieci Kwiaty też próbowały zmienić system. Kennedy próbował zmienić system. Punki w latach osiemdziesiatych też. Teraz „anty-systemowi” blogerzy. Przykro mi to pisać ale nic się nie zmieni z systemem. Będzie zawsze i zawsze nakierowany na wyzysk jednostki (tak jak przez ostatnie 200 lat). Trzeba sie nauczyc, jak w nim żyć żeby wciaż pozostać dobrym człowiekiem.
  Nie przestaje się grać, bo zasady gry się nie podobaja lub bo karty nie te.

 62. Antymarxista said

  Racja Towarzyszu…
  Jesteśmy wszyscy towarzyszami na naszej krótkiej drodze przez czasoprzestrzeń i w dobrym towarzystwie zawsze nam i miłej i …. skuteczniej.
  😊😉

 63. Ad. 61

  W latach 60tych ubiegłego wieku Dzieci Kwiaty też próbowały zmienić system.

  Mały dzieciak rzucający się na ziemię, czy tupiący ze złości, bo „mama nie kupiła” też próbuje zmieniać system? 🙂

 64. Voodoosch said

  Jak chcecie zmieniac swiadomosc Polakow? Sam kierownik twierdzi, ze Polacy w Polsce sa bierni (kierownik uzywa nieco ostrzejszych slow) i nic nie zmienia w swoim postepowaniu. Przez lata mozna mowic, pokazywac fakty, przekonywac o tym, ze system jest zly. I co? Kilka osob otworzy oczy. Tysiaca lat by nie starczylo, zeby polowe Polakow przekonac. Walka z wiatrakami.

 65. Voodoosch said

  Ad 63.
  Chodzi o skale ruchu o nazwie Dzieci Kwiaty i oddzialywanie na swiadomosc Amerykanow, a nie jaka przyswiecala im idea.

 66. Antymarxista said

  Dzieci Kwiaty to nie był protest tylko brytyjska inwazja na USA aby wreszcie zaczęli się masowo narkotyzować w tym zdrowym wtedy jeszcze kraju.

  Polecam Lyndon LaRouch i jego raport o narkotykach na świecie od czasu Wojen Opiumowych z Chiński.

 67. Voodoosch said

  Ad 66
  Ok. Te „Dzieci Kwiaty” to nie jest meritum mojego wpisu, to byl tylko jeden z przykladow.

 68. NICK said

  Co do goląbków.
  Jedliśmy dziś bulion warzywny z ciałami gołebiemi i duuuużo podgrzybkow.
  Kuskus był wrzutą uzupełniająca.

  P.S.
  Odczepcie się Od P. Jaśka.
  P. S. II.
  Produkty były naturalnie naturalne.

  Jakiś bociek mi tu klekoce.
  Albo kleczy?

  Hey. Znawco od Gwizdu świń.
  Śpiew… .
  Ptaków… .
  II tomy + cd.

 69. NICK said

  Zbiera się burza a i wiatr idzie.
  Przyjdzie?
  Przyjdzie!
  Od północy.
  Kto?
  Z Was?
  We tańce podskoczy?

  Kto ze setek tysięcy.
  Pozna RAJ?

  Aj. Waj.
  Waj. Aj.

  Taki jeden tu był.
  Od homosiów Lao wyzywał.
  Jełop. Prosty.
  Jełopie.
  Poczytaj.
  O rodzinie Lidera.

 70. Ad. 64

  Jak chcecie zmieniać świadomość Polaków?

  W tej chwili to robimy. 🙂 Tu i teraz. W mikroskali. Ale to się dzieje.

 71. Ad. 64

  Tysiaca lat by nie starczylo, zeby polowe Polakow przekonac. Walka z wiatrakami.

  A gdzie jest napisane, że to da się załatwić w sto lat? 🙂

  Zakonotuj sobie Waść… „Kropla drąży skałę”…
  I jeszcze jedno: „Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi”.

 72. Re: 50 Marucha…

  Dokladnie tak Panie Gajowy. Bog chce (lub pragnie – bardziej precyzyjne slowo) od Czlowieka tylko jednego: Prawdziwej Milosci do Niego…

  Tylko Mnie kochaj szczera Miloscia, a Ja dalem i dam Ci wszystko czego potrzebujesz podczas swego krotkiego zycia na ziemi. Tylko Mnie Kochaj…, a o reszte sie nie musisz zamartwiac…

  Jesli czlowiek kochajacy Boga, rowniez bedzie kochal swego blizniego, a nawet wroga, co wcale nie swiadczy, ze bedzie kochal glupote (i inne wady) blizniego, jak rowniez nie bedzie walczyl z wrogiem, ktory nastaje na jego ziemie, zycie, czy rodzine…

  Syn Boga Najwyzszego Jezus Chrystus z Miloscia wywracal stoly w Swiatyni i milosiernie batem przeganial lichwiarzy i przekupniow…by wiecej tego nie czynili… A „oni” Go w zamian za to Ukrzyzowali…

  —————————————
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 73. Re: 49 Krzysztof M…

  Panie Krzysztowie, cos sie panu popier…olio pod „sufitem”…

  Prosze sobie ZAPAMIETAC na cale zycie: „Zadawanie pytan nie jest w jakimkolwiek stopniu odzwierciedleniem pychy…” – jesli juz…

  Doloze jeszcze, bo za malo: KAZDY czlowiek moze zadawac pytania Samemu Bogu, Jego Synowi, Matce i Duchu Swietemu – z prostej przyczyny – Czlowiek nie jest doskonaly…
  Nie wolno czlowiekowi WYWYZSZAC SIE ponad Bogiem (poprawiac dziela Boga jak np: modyfikacja czlowieka, zwierzat, ryb czy roslin, a nawet pogody…- to jest PYCHA czlowieka…
  Czyli wystepowanie (lamanie Prawa Bozego) przeciwko Prawu Naturalnemu jest pycha czlowieka wobec Samego Stworcy – czyli Boga…
  =====================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 74. Ad. 73

  I odpowiedź Boga pan zrozumie? … No to zazdroszczę… 🙂

 75. Re: 74 Krzysztof M.

  Nie ma czego zazdroscic. Wystarczy poprosic o to Boga.

  Ile razy czlowiek dziennie nawoluje Boga nadaremno???
  Ile to razy czlowiek zwraca sie do Boga o pomoc???
  Ile to razy czlowiek prosi Boga o milosierdzie???
  Ile to razy czlowiek prosi Boga o milosc w Rodzinie??. itd. itd. itd.

  Czy musze (ile razy to) wszystko „wkladac lopata do glowy”, a potem znowu pozapominaja I znowu to samo naokraglo…

  WSZYSTKIM POLECAM „lopatologiczny” wyklad n/t systemu lichwiarskiego I pieniadza dluznego…

  ============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 76. RomanK said

  Hey fizolofy ..pytanie bylo – po co – w jakim celu- BOG stworzyl czlowieka….. a nie ..co chcial BOG…..
  panei Jasku to pana pytania udawal p[an ze zna odpowiedz…… W sumie- jak pan wie e co PANBOG MIAL NA MYSLI….MOZE PAN ZGADNIE:-))))))
  cyt”
  Re: 19. RomanK
  Bozy Plan nic nie ma wspolnego ze stworzeniem Czlowieka mimo, ze Czlowiek w nim uczestniczy… I w dalszym ciagu ponawiam pytanie: „W JAKIM CELU BOG STWORZYL CZLOWIEKA NA SWOJ OBRAZ I PODOBIENSTWO???..
  Niech pan nie odsyla do pana Listwy… bo on tez nie wie….

  ——-
  Panie Romanie, dla mnie różnica między „Co chciał Bóg” a „W jakim celu stworzył”, jest niemal nieuchwytna.

  W jakim celu pojechałem do miejscowości X?
  Bo chciałem zobaczyć tamtejsze muzeum.

  Admin

 77. RomanK said

  Eeeeeeeeeeeeeee….. Pan BOG nie musi nigdzie jechac:-))))))) pan musi ..zeby nie wiem jak sie panu nie …..chcialo:-)))))

Sorry, the comment form is closed at this time.