Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dyżurny „przyjaciel Polski” obsmarowuje rząd na uchodźstwie

Posted by Marucha w dniu 2018-07-09 (Poniedziałek)

W Izraelu narasta fala niezadowolenia związana ze wspólną deklaracją premiera tego kraju Benjamina Netanjahu oraz jego polskiego odpowiednika Mateusza Morawieckiego.

Zdaniem byłego ambasadora Izraela w Polsce, Szewacha Weissa, oświadczenie obu polityków dotyczące wydarzeń z czasów II wojny światowej nie jest prawdziwe, bo w mordowaniu Żydów miał uczestniczyć ówczesny rząd na uchodźstwie.

Publicysta prawicowego tygodnika „Do Rzeczy” w zawiły sposób tłumaczy się teraz ze swoich słów.

Weiss miał udzielić wywiadu izraelskiej stacji radiowej należącej do tamtejszego wojska, w którym stwierdził, że „ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, podczas gdy pozostałe są albo niejasne, albo błędne”.

Zdaniem byłego syjonistycznego ambasadora w Polsce, deklaracja Netanjahu i Morawieckiego nie uwzględnia choćby przypadków współudziału rządu na uchodźstwie w mordowaniu osób pochodzenia żydowskiego. Wcześniej jednak Weiss miał chwalić zmiany w nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Dyżurny „przyjaciel Polski” i publicysta prawicowego tygodnika „Do Rzeczy” twierdzi obecnie, że izraelskie media błędnie przetłumaczyły jego słowa, a zrobił to dokładnie anglojęzyczny dziennik „Jerusalem Post”. Były dyplomata miał bowiem mówić o przypadkach kolaboracji z Niemcami ze strony niektórych członków Armii Krajowej, w tym przede wszystkim „Żandarmerii Polskiej”, co wskazywałoby na działającą w czasie okupacji tzw. granatową policję.

Na podstawie: wpolityce.pl, jpost.com, rmf24.pl.

http://autonom.pl

Komentarze 32 to “Dyżurny „przyjaciel Polski” obsmarowuje rząd na uchodźstwie”

 1. Zerohero said

  Niech się ten Żyd zajmie lepiej żydowską policją w gettach. W ogóle niech się żydostwo odwali od Europejczyków, chrześcijan i białej rasy i wytłumaczy z członków własnej społeczności którzy:
  – handlowali niewolnikami (murzynami, Słowianami)
  – wzniecali komunistyczny terror
  – handlowali organami
  – zabijali Palestyńczyków
  itd.

  Że też te bezczelne hucpiarze zawsze widzą źdźbło w cudzym oku a belki w swoich kaprawych, zaropiałych oczkach dostrzec nie mogą.

 2. Joe said

  Wszyscy mordowali Żydów, więc wszyscy teraz mają płacić. Proste? Proste.

 3. peacelover said

  Ten maliniak o malo orgazmu nie dostanie podczas tych czulych powitan lub pozegnan z tymi parchatymi „przyjaciolmi” !!!
  Kiedy to bydle skonczy wreszcie w dole z wapnem ?!

 4. Maverick said

  Deep State to nic innego jak byli trockiści żydowscy co przejęli stery niewidzialnego rządu USA.
  To oni chcą stworzyć stolicę Lucyferq w Jerozolimie. To oni chcą jednego światowego rządu. Oczywiście to oni mają być kastą oligarchów a reszta ich niewolnikami, oczywiście głupie Polactwo bez IQ z nimi wspóół pracuje w powolnym zniewalaniu i ogłupianiu Polaków. Jednym jests szczucie głupiego Polactwa na Rosję.
  Drugim jest zniszczenie wartości chrześcijańskich i zastąpienie ich religią holocaustu, gdzie tych kwestionujących tą religię będzie się więzić i usuwać, pozbawiać możliwości życia. Czasy mark of the beast nadchodzą bardzo szybko.
  Bazy danych każdego są już przygotowane, wrogów chazarskiego badziewia będą wyrzucać na margines życia społecznego. Pozbawiając bez możliwości prowadzenia biznesu, znalezienia zatrudnienia etc.

  Znszczenie wartości rodziny, kontrola żywności, wody, ogłupianie ludzi ich retoryką płatnych agentów lucyfera już staje się faktem.

 5. Gość kochający prawdę said

  W mordowaneczku żydków brali udział tylko żydki. To żydki chazarskie finansowały wojnę, budowały obozy, i to ich sprawa a nie nasza, a bydło talmudyczne zrobiło z tego holokicik do geszeftu wyrywania pieniędzy. To był YNTERES żydowski a nie holokaust. I próbują nas mendy oszukać. A h… wam w koszerne dupska zwierzaki talmudyczne. Won z Polski bandycka mafio chazarska…

 6. Kwal said

  Jak to powiedział Pan Grzegorz Braun pan Weiss to rasowy żyd…od siebie dodam, że każdy żyd to odwieczny wróg Polski i Polaków. Poza tym Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię żmijowe i najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

 7. Zerohero said

  G.Braun użył chyba określenia „zawodowy”.

 8. lewarek.pl said

  Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów,

  Czytałem Stary Testament i tam jest napisane, że jednak istniał i że miał bogatą historię. Również w Nowym Testamencie występują Żydzi, „dzieci Izraela”, na czele z najważniejszym Żydem w historii – Jezusem Chrystusem, z pokolenia Dawida.
  Nawet Kościół to powtarza.
  A tu pan/pani? Kwal występuje z taką rewelacją!
  Komu wierzyć?

  ——–
  To Jezus Chrystus był Żydem?
  Zatem Trójca Święta jest w 33% źydowska?
  Niech Pan nie powtarza głupot.
  Admin

 9. revers said

  Inny przyjaciel, minister edukacji Izraela wprowadzi dodatkowy przedmiot dla dzieci i mlodziezy „antypolonizm” gdy w RP zwieksza sie na uczelniach kierunki Judaizmu …

  https://nczas.com/2018/07/09/zydzi-chca-dalej-wojowac-z-polska-antypolonizm-bedzie-oficjalnie-nauczany-w-izraelu/

  aby bylo sprawiedliwiej i zgodniej z talmudem.

 10. Lily said

  Re 3;Peacelover
  Tubylcy na kolana,plakac,przepraszac i placic.
  http://www.3obieg.pl/antypolska-mitologia-marca-68-
  czesc-iii/

 11. Kwal said

  Lewarek.pl – nie kompromituj się człowieku bo przynosisz wstyd sobie i twojej rodzinie dokumentując swoimi wypowiedziami swój stan wiedzy na ten temat. W czasach Jezusa Chrystusa na terenach obecnie okupowanych przez Izrael była Judea i Samaria. Ponieważ Jezus urodził się w Judei więc był Judejczykiem a nie żydem. Wyraz żyd w owych czasach nie był znany nikomu. Nigdy też nie istniał i nie istnieje do tej pory żaden „naród żydowski” istnieje natomiast tylko „plemię” a to zasadnicza różnica. …resztę musisz doczytać, bo to żebyś to wszystko zrozumiał to dużo pisania…polecam wykłady ks. Chrostowskiego, na jego wykładach się oświecisz…

 12. Catolicus said

  Morawiecki? A któż to taki? Takiego nie znam. Premierem jest Judawiecki!

 13. Salcie said

  Film dokumentalny Sprawiedliwi z 1968 / 2011 r. – II WŚ – Polacy – Żydzi

 14. Salcie said

  Jerzy Robert Nowak: Dogorywanie Ukrainy 1991-2018 w rękach Żydów i w cieniu Bandery

 15. snag said

  Dzisiejszy polin i polastwo ,…

  Kompletny zanik instynktu samozachowawczego … Naród bezwstydnych szabesgojów ,…

 16. jaja said

  Deep state w Stanach bedzie musial podkulic ogon, bo inaczej anarchia, ktora zaoowcuje wojna cywilna rozwali Stany. Coraz czesciej przebakuje sie o takiej alternatywie na zydowsko-zydowskiej wojnie. Do bijatyki pomiedzy zwolennikami antyi pro-trumpowymi dochodzi codziennie w Stanach. A wiadomo do czego takie bojki, nawet krawe w koncu doprowadza. Tymbardziej, ze obywatele nie bezbronni.
  Zreszta i bieda chyba niedlugo zajrzy zachodowi w oczy. Trump rozwalil porozumienie nuklearne z pyskatym Iranem i zobowiazal panstwa sojusznicze do wspoludzialu. I co sie w odpowiedzi stalo? Ano, Rouhani sam zrezygnowal z utrzymywania tego porozumienia w nocy i na wlasna reke porozumiewa sie z Chinolami, Indiami, Turkami, ktore na nawolywania Trumpa pokazaly srodkowy palec. I nie zamiarzaja rozliczac sie w amerykanskiej walucie. A Trump nawet byl zgodny do ustepstw pod warunkiem, ze dolar bedzie srodkiem platniczym za rope. I tez to nie wypalilo, bo Iran preferuje zaplate z walutach krajow, ktore konsumuja rope. Naprawde jest niewesolo, bo jak dolar straci sile nabywcza w stosunku do ropy, to straci dominacje ekonomiczna w swiecie. A jak straci dominacje dolar ( zreszta kirajce juz jawnie trabia o wlasnej hegemonii a wczoraj nawet pisali o slawnej pulapce Tukidydesa i nie martwia sie, ze przerzna ta walke) to Stany rowniez, a jak Stany …… to kto bedzie nadstwial karju za bezcenny Israel? szwaby na pewno nie , dzis w Berlinie makrela nisko sie klaniala premiorowi kitajskiemu i zapewniala, ze trzyma z Chinami zobowiazania jesli chodzi o porozumienie z Iranem. Znaczy Niemcy oczkuja w kierunku innego sojusznika. Swiat (NWO) sie wali i to w zastraszjaacym tempie.

 17. troll polonii said

  8
  Lewarek

  Po pierwsze: Stary Testament nie jest dokumentem historycznym
  Po drugie:
  Nigdzie nie pisze o narodzie zydowskim, tylko o synach Izraela.
  A Izrael to byl Jakub, ktory zmienil imie na Izrael.
  Synowie izraela czyli Jakuba- to bylo jedno z kilkunastu plemion hebrajskich.
  Nawet w bardzio starych wydaniach Bibli, w ktorych dolaczona jest mapa- nigdzie nie ma panstwa Izrael.
  Jerozolima mogla byc siedziba Izraelitow, ktorzy ja podbili (Dawid) ale religijna siedziba Hebrajczykow byl Shiloh.

  Nie wystarczy opowiadac, ze sie czytalo Stary Testament.
  Trzeba jeszcze wiedziec ogromna roznice miedzy Starym i Nowym Testamentem.
  Syjonisci zrobili wszystko, zeby jakos podlaczyc Stary i Nowy Testament w jedna calosc. Jest to celowo zrobione.
  Dlatego nie ma zadnej mozliwosci zeby dostac Biblie sprzed czasow Herzla .
  Kosciol Katolicki nigdy nie zachecal wiernych do studiowania Biblii. Nam Ewangelie czytal ksiadz z ambony. I mamy wlasne modlitewniki, katechizm i wypisy z Ewangelii. I dlatego nas zydzi nie lubia.
  Biblie czytali protestanci a zwlaszcza purytanie – najgorsza sekta protestancka. Palili zywcem katolickie dzieci.

  Zydzi popelnili wiele bluznierstw ale najgorsze jest chyba to, ze z Chrystusa robia zyda.
  Jezus jest Bogiem a wiec NIE jest czlowiekiem wiec nie moze miec narodowosci. A ze zydow w ogole w czasach Jezusa nie bylo – wiec nawet jako syn czlowieczy nie moze byc zydem.
  Jezus nie jest z pokolenia dawidowego bo pokolenie dawidowe sie skonczylo na… Dawidzie, ktory pierwszego syna zamordowal a drugiego syna , Salomona, mial z Hetytka, zona Uriasza, za co Bog pokaral Dawida ..zabronil mu budowac swiatynie w Jerozolimie..
  A ten syn Dawida -Salomon byl apostata!!! Jego zona byla corka faraona… a potem zrezygnowal z wszelkich wierzen bo mial podobno duzo kochanek.

  Wiec radze, zeby pan Lewarek jeszcze az przeczytal Stary Testament.
  Kolejnym bluznierstwem zydowskim jest tzw. samouwielbienie (selfworshiping) i udawanie, ze sa narodem wybranym. Nawet nie ma narodu zydowskiego – wiec jak moga byc wybranym narodem. Ale to bluznierstwo polega na tym, ze jako wybrancy boga graja role Boga na ziemi, Ta rola polega glownie na parcelacji gruntow i wedlug starych wierzen z Kanaanu, zydzi maja prawo grac role agenta od nieruchomosci i starym kanaanejskim zwyczajem mordowac cale narody.

  I na podobienstwo Papuasow, zydzi wprowadzili wlasna interpretacje biblijna.

  Prof. Stanislaw Talalaj, urodzony w Polsce, wychowany w Afryce, wyksztalcony i w Polsce i „w swiecie’, wykladal na uniwersytetach swiata a zajmowal sie badaniem kultur roznych narodow i plemion.
  W ksiazce pt: ‚The strangest ceremonies and Customs’ –
  prof. Talalaj opisuje „cult cargo’ u papuasow.
  Otoz, kiedy pierwsi misjonarze dotarli do Papua na Nowej Gwinei, na statku przywiezli ze soba bardzo duzo pysznych rzeczy dla tubylcow. (cargo- towar)

  Tubylcy sie ucieszyli i doszli do wniosku, ze te skarby spadly im z nieba.Wedlug ich wierzen, papuasy oryginalnie byli bialej rasy ale potem jakos sciemnieli.
  Dlugo czekali na nastepne towary z nieba- a skoro nie mogli sie doczekac, oskarzyli misjonarzy o oszustwo.
  I do tego, doszli do wniosku, ze misjonarze specjalnie powyrywali pierwsze strony z Biblii, na ktorych bylo wyraznie napisane ze Bog byl papuasem.

  „The Strangest Ceremonies and Customs” – by St. Talalaj
  (Hill of Content Publishing 1994)
  strona 91-92

 18. snag said

  Troll ,…

  Ewangelia według św. Mateusza
  ———————————————
  Rodowód Jezusa

  1 Rodowód Jezusa Chrystusa, syna Dawida, a syna Abrahama. b

  2 Abraham był ojcem Izaaka, a Izaak ojcem Jakuba, b Jakub
  ojcem Judy c oraz jego braci. d 3 Juda był ojcem Faresa i Zary; a
  ich matką była Tamar. Fares był ojcem Hesroma, b Hesrom
  ojcem Arama. 4 Aram był ojcem Aminadaba, Aminadab
  ojcem Naassona, a Naasson ojcem Salmona. 5 Salmon był
  ojcem Boesa, a matką zaś była Rachab. b Boes oraz Rut c byli
  rodzicami Jobeda, a Jobed ojcem Jessaja. d 6 Jessaj był ojcem
  Dawida, a króla. b Dawid był ojcem Salomona, c a jego
  matką była żona Uriasza. d 7 Salomon był ojcem Roboama,
  Roboam ojcem Abiasza, Abiasz ojcem Asafa. 8 Asaf był ojcem
  Jozafata, Jozafat ojcem Jorama, Joram ojcem Ozjasza.
  9 Ozjasz był ojcem Joatama, Joatam ojcem Achaza, Achaz
  ojcem Ezechiasza. 10 Ezechiasz był ojcem Manassesa, Manasses
  ojcem Amosa, Amos ojcem Jozjasza. a 11 Jozjasz był
  ojcem Jechoniasza a i jego braci. Było to w czasie przesiedlenia
  do Babilonu. b 12 A po przesiedleniu do Babilonu Jechoniaszowi
  urodził się Salatiel, a który z kolei był ojcem
  Zorobabela. b 13 Zorobabel był ojcem Abiuda, Abiud ojcem
  Eliakima, Eliakim ojcem Azora. 14 Azor był ojcem Sadoka,
  Sadok ojcem Achima, Achim ojcem Eliuda. 15 Eliud
  był ojcem Eleazara, Eleazar ojcem Mattana, Mattan ojcem
  Jakuba. 16 Jakub był ojcem Józefa, a męża Marii, z której
  narodził się Jezus, b nazywany Chrystusem. 

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1293
  II Kronik 35:23-25

  Wierząc Biblii król Jozjasz i najprawdopodobniej jego syn i następca tronu Johanan na temat którego nie ma żadnej wzmianki jako króla zginęli w bitwie pod Megiddo i na tym kończy się królewska linia Dawida ,…

  Załóżmy jednak że ktoś spieprzył sprawę tłumacząc czy powielając mity, to … Oops! … Jezus był niepokalanie poczęty ,…

 19. „Przyjaciel Polski” – tak jest!
  Ale żeby od razu przyjaciel Polaków? 🙂

 20. semperparatus said

  Re.17 „Syjoniści zrobili wszystko,żeby jakość podłączyć Stary i Nowy Testament w jedną całość.Jest to celowo zrobione”.Niestety…nie tylko „syjoniści”…zrobił to też KK „zanieczyszczając”naukę Jezusa Chrystusa o miłości bliźniego(Mt.5,43-48)(każdego człowieka,a nie tylko żyda) żydowskim rasizmem i nienawiścią do gojów…
  A co do żydowskiego wybraństwa:rzeczywiście…są oni”wybrani”przez swojego „jahwe”…który jednakże nie jest Bogiem(jak fałszywie tłumaczy nam KK),tylko szatanem….władcą tego złego,okrutnego świata(Łk,4,1-13,1J,5,19)….I -w takiej interpretacji-wszystko zaczyna do siebie pasować i staje się zrozumiałe…
  Warunkiem oczyszczenia chrześcijaństwa ze wszystkich żydowskich wpływów jest całkowite odcięcie się od Starego Testamentu i i treści w nim zawartych…

 21. ad.Snag;-Pazury pastuchów sięgaly i sięgają daleko więc ten rodowód to najprawdopodobniej wstawka Twoich pobratymców.A co do Dawida to niezły byl z niego rzeżnik.Zwiał przed Salomonem ,zbratal się z wrogami ,wyrzynal okoliczne plemiona ,taki był pazerny na władzę.Oops!….Jezus był niepokalanie poczęty..- i tu napisałeś Prawdę!!!

 22. Moher49 said

  @8
  Pan Jezus jest Synem Boga. Badacze Całunu Turyńskiego twierdzą, że nie ma na Ziemi podobnego DNA do tego znalezionego na Całunie.

 23. peacelover said

  add 10

  …lily !! wez dobry rozbieg w kierunku rogu budynku na skrzyzowaniu

  i…

  walnij lbem o ten rog !!!!! …moze ci przejdzie !! … na ogol pomaga !!!

  … choc i to nie takie pewne !!!

 24. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Oto efekt zmiany ustawy o IPN (wykreślenia z ustawy procedur karnych za przypisywanie Polsce zbrodni III Rzeszy) – teraz izraelscy nauczyciele tamtejszych wycieczek szkolnych do Polski będą na naszej ziemi uczyć o „polskim współsprawstwie” (tak zarządził tamtejszy minister edukacji). Być może od początku o to chodziło?
  https://nczas.com/2018/07/09/zydzi-chca-dalej-wojowac-z-polska-antypolonizm-bedzie-oficjalnie-nauczany-w-izraelu/
  Na szczęście wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin stwierdził półtorej tygodnia temu, że wykreślenie z ustawy o IPN procedur karnych za przypisywanie Polsce zbrodni III Rzeszy jest dobre, bo „prawdy można bronić instrumentami pozytywnymi i cywilno-prawnymi”.
  Tak więc czekam na przejawy obrony prawdy „instrumentami pozytywnymi i cywilno-prawnymi” w obliczu izraelskich nauczycieli lżących Polskę i naród polski na naszej własnej ziemi na polecenie i potrzeby izraelskiego ministerstwa edukacji.

  PS. Tak to jest, gdy zdrajcy zawierają umowy z pojebami.

 25. troll polonii said

  20
  Semperparatus
  Jahwe byl bogiem wojny u Medianitow. Mojzesz tam spedzil 40 lat i przywiozl sobie zone Medianitke.
  Nigdzie nie moge sie doczytac dlaczego Mojzesza nie wpuszczono do Ziemi Obiecanej. Przeciez w koncu obrzezal synow wiec to tlumaczenie odpada. I to, ze za kult Zlotego Cielca wymordowal tylu wyznawcow – to podobno tez mu wybaczono.
  Prawde mowiac, nie bardzo lubie sie grzebac w Starym Testamencie, bo nawet z punktu widzenia jezykowego, to jest galimatias. Mozna podejrzewac, ze nie tylko zydowskie ‚poprawki’ ale i w tlumaczeniach rozlicznych duzo rzeczy sie moglo pomieszac.
  Natomiast nie mam oczywiscie pojecia co jest w Torah bo nie tylko ze nie znam hebrajskiego ale zdaje sie, ze Tore zydzi czytaja tak jak Swiadkowie Jehowy: wybrane fragmenty. Oprocz Piecioksiagu podobno sa jeszcze inne rewelacje.

  W zapisach egipskich, to faraon pozwolil sie jakiemus plemieniu hebrajskiemu osiedlic w Kanaanie, a oni nie tylko sie osiedlili ale i spladrowali duza czesc kraju. Stad wynikly awantury z faraonem.
  Spladrowali tez Egipt.

  Dawid byl rzeczywiscie bandyta i mordowal wszystkich; swoich tez.
  Wlasnego syna zamordowal a zone Michol kupil od krola Saula za 200 filistynskich napletkow.
  Mnie specjalnie nie interesowalo „badanie” Pisma Swietego: wystarczyl mi kosciol, ksiadz i katechizm.

  Ale jak dostalismy nowe mieszkanie zaczeli nas nachodzic rozne ‚nowo-nawiedzone” i koniecznie chcieli nas nawrocic.
  Trzeba bylo przyjac jakis sposob obrony. A najlepiej sprawdzic u zrodla. Zaczalem czytac Stary Testament.
  Alisci jakis nawinal sie nam pociotek z zona co ich zawojowali Swiadkowie Jehowy. Psuli nam wszystkie rodzinne uroczystosci i spotkania a takze swieta. Te nowonawiedzone sa nachalne i na sile wmawiaja , ze wszystko wiedza co jest w Biblii i nic, tylko chca dyskutowac i przekonywac.

  Ale od tej pory nie dyskutuje na temat Watykanu bo te domokrazcy koniecznie zaczynaja kazdy ‚instruktaz’ od pyskowania na papiezy.

  Niestety, od lat jest bardzo widoczna walka z Kosciolem katolickim.
  Napuszczaja nawet katolikow na katolikow.
  Co mnie najbardziej zlosci, to, ze wylewaja wszystkie pomyje na Watykan i caly swiat wie jakie te papieze sa okropne – a tymczasem:

  Krolowa Elzbieta jest glowa kosciola anglikanskiego!!!
  Cala ta rodzina i pelno VIP-ow i otoczenie to pedofile, kanibale i rozne podejrzane dewianty.
  Nikt nie krytykuje krolowej za to, ze jej kosciol sie roi od dewiantow nie tylko seksualnych. Protestanckie koscioly zaplatane sa we wszystkie mozliwe machloje finansowe, zbrojeniowe, seksualne i inne bardzo podejrzane praktyki.

  Druga taka wspaniala sekta religijna sa amerykanskie ewangelisty, ktorzy wierza, ze czeka ich wieczne zbawienie za popieranie Izraela. To takie same belzebuby.

  Juz lepiej skoncze te tyrade bo sie denerwuje, co sobie przypomne te wariackie argumenty amerykanskiego takiego belzeuba, ktory mi tlumaczyl, w jakim tkwie bledzie i ze jemu jedna ksiazka (biblia) wystarcza (nigdy zadnej ksiazki nie mial w rece) i takie rozne.
  Dobrze, ze mnie juz nie nachodza, bo jeszcze troche i zrobiliby ze mnie jakiegos fanatyka, ktory latalby po ulicach i wrzeszczal jak ta Miriam Shaded, ze innowiercy nadchodza.
  Zagrozenie od wewnatrz jest bardzo podstepne.

  Mnie w tych dyskusjach pomaga troche znajomosc historii sredniowiecznej; prawda, ze doprowadzam ludzi do nerwicy i szewskiej pasji – ale przeciez kazdy moze sprawdzic czy zmyslam.
  Najbardziej zalosne jest to, ze zatracilismy zupelnie dyskusje o naszej religii i wspolne spotkania w rodzinie nie sa poswiecone rozmowom z dziecmi na tematy pobozne; tak jak robila to moja babcia i dziadek w czasie swiat i uroczystosci rodzinnych; dzieci byly bardzo wazna czescia rodzinnych spotkan. Trzeba bylo sie ze wszyskiego spowiadac: co bylo w szkole i o czym ksiadz mowil na kazaniu.
  Teraz czesto dorosli sie ciesza, ze male geniuszki graja przy stole w gry komputerowe i w ten sposob nie przeszkadzaja doroslym w piciu wodki i dyskutowaniu …polityki.

 26. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Piotr Kolanowski z Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych wyrzucony przez rząd PiS za krytykę nowelizacji ustawy o IPN i ten wpis na twitterze o Szewachu Weissie:
  „Temu parchowi już dziękujemy. Grał rolę ‘przyjaciela Polski’, aż doszło do pieniędzy i wyszło szydło z worka…”

  Nigdy dotąd nie słyszałem o Kolanowskim, ale z poniższej denuncjacji „GW” jawi się jako bardzo pozytywna postać. Dziwne, że przez lata III RP ktoś taki uchował się (do teraz) w dość istotnej instytucji rządowej.
  http://wyborcza.pl/7,75398,23652454,wojna-z-zydostwem-urzednika-dobrej-zmiany.html

  PS. To już kolejna (po tej Grzegorza Sielatyckiego) spektakularna dekapitacja „za antysemityzm” w tym roku.
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/grzegorz-sielatycki-przez-godzine-byl-prezesem-radia-gdansk-powodem-antysemickie-publikacje-sprzed-lat

 27. snag said

  Poprawka do 15 ,…

  Nie wyszło co zamierzałem, poprawiam ,…

  Sorry ,…

 28. jjj said

  „niektórych członków Armii Krajowej, w tym przede wszystkim „Żandarmerii Polskiej”, co wskazywałoby na działającą w czasie okupacji tzw. granatową policję.”

  Wygląda – moim skromnym zdaniem – , że komuś nie chciało się „odrobić lekcji”. Według mnie oczywistym jest – abstrahując od tego, ze „oskarżający” mają znikomą i propagandową wyłącznie „wiedzę” – że chodzi o formację typu Państwowy Korbus Bezpieczeństwa (choć to teoretycznie zdaje się – „cywilna” policji Delegatury Rządu na Kraj) czy Żandarmerię AK.

  A czego „dopuszczał się” PKB?:) Jak twierdził „wybitny historyk” Cichy w swym sławetnym niegdyś artykule, ośmielali się dostrzegać – czasem – narodowość, lub może też chodziło o przyjęte radośnie obywatelstwo sowieckie. A może to wszystko zmyślone..
  „…spis cudzoziemców, sporządzony w VIII komisariacie PKB (rejon Siennej, Złotej, Twardej). Wśród 25 osób różnych narodowości na liście cudzoziemców jest małżeństwo Gawęckich, oboje urodzeni w Wilnie, narodowość „polska, z pochodzenia żyd”.”

 29. jjj said

  Wygląda na to, że rzeczywistość się zmienia, nadchodzi nowy etap, nadchodzi czas „realizacji żądań”. „Przyjaciel Polski” z dobrego-lekkośredniego policjanta, przechodzi na pozycje rzadkodobrego- mocnośredniego (no zły, jest jeszcze zarezerwowany dla „jastrzębi”:)
  No, ale apologeci – coraz mniej widzę w nich kretynów, a coraz bardziej cynicznych gojów i „kryptoetnicznych” (Żydów lub osób z pochodzeniem.. uchodzących za Polaków) – będą rozszerzać „pojęcie przyjaźni”, to jest opisywać go jako „przyjaciela”, nawet gdy będzie coraz bardziej atakujący, antypolski i „krytyczny”…

 30. Lily said

  Re 23:Peacelover
  Kochajacy pokoj,nauczyc sie czytac
  ze zrozumieniem.
  Czy tego wlasnie,nie oczekuja ?.
  Nie oczekuje zwrotu.

 31. snag said

  Dwa posty w dołku … Ciekawe co tym razem jeśli nie złośliwość? ,…

  ————-
  Ja już Panu wyjaśniałem… Niech Pan się cieszy z każdego Panskiego wpisu, jaki wpuszczam. I niech Pan sprawdzi, jak jest na innych witrynach.
  Admin

 32. snag said

  A jednak 😉 Jedni starzeją się z gracją, innym … Niby z czego miałbym się cieszyć, że prostuje co oczywiste dla przedszkolaków czy może z towarzystwa einsteinów jak nick czy nyndro? C’mon sheriff, give me a break, z nimi i kilku innymi człowiek durnieje zamiast się uczyć ,…

  To co widzę to kilku gajówkowiczów którzy pisali z sensem i próbowali coś wnieść dało se spokój, ja też nie muszę – Z tym „niech pan się cieszy” to waść przesadzasz … powiedzmy ciut.

  Have good day ,…

  ———
  Oczywiście, „cieszy się” to przesada, ale nie znalazłem odpowiedniejszego słowa.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.