Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Rządzący mydlą oczy w sprawie negocjacji z Izraelem

Posted by Marucha w dniu 2018-07-09 (Poniedziałek)

[A kogo to w Polsce obchodzi? – admin]

Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu, na wniosek ruchu Kukiz’15, rządzący zostali zobowiązani do udzielenia informacji na temat kulisów negocjacji z Izraelem w sprawie zmian w nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk odpowiadając na pytania posłów stwierdził, że rozmowy z Izraelczykami dotyczyły jedynie wspólnej deklaracji historycznej szefów rządów Polski i Izraela, chociaż izraelskie media ujawniają coraz więcej faktów związanych z zakulisowymi rozgrywkami.

W ramach informacji bieżącej posłowie Kukiz’15 chcieli dowiedzieć się, jak naprawdę wyglądały negocjacje na temat zmian w przyjętej na początku roku nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Poseł Tomasz Rzymkowski pytał więc o całą historię zmian, która rozpoczęła się już w końcu 2016 roku, kiedy Ministerstwo Spraw Zagranicznych informowało o uwagach strony izraelskiej do projektu zmian w prawie o IPN. MSZ twierdziło wówczas, że Izrael i organizacje żydowskie zdecydowanie sprzeciwiają się temu pomysłowi polskiego rządu.

Z tego powodu Rzymkowski chciał dowiedzieć się, czy na temat nowelizacji rozmawiano z izraelską ambasadą, a także jak wyglądała współpraca MSZ z resortem sprawiedliwości. „Czy prawdą są informacje medialne, jakoby ze strony izraelskiej rozmowy były prowadzone przez funkcjonariuszy Mossadu. Kto ze strony polskiej uczestniczył w rozmowach? Kto o nich wiedział? Jaka była cena, czy była jakaś groźba ze strony państw trzecich, jeśli nie zmienimy ustawy o IPN” – pytał poseł ruchu Kukiz’15.

Na pytania Rzymkowskiego odpowiedział wspomniany już Dworczyk, który z typową dla obecnej ekipy butą zarzucał posłowi, iż ten nie ma umiaru przy zadawaniu pytań.

Oskarżył on przy tym parlamentarzystę, iż obraża rząd i cały parlament poprzez sugestię o stanowieniu polskiego prawa pod dyktando obcych państw i wywiadów. Szef KPRM stwierdził więc, że żadni polscy posłowie nie uczestniczyli w negocjacjach na temat ustawy o IPN, ponieważ zmiany w nowelizacji zostały przygotowane i uchwalone wyłącznie przez stronę polską.

Zdaniem Dworczyka Rzymkowski myli sprawę stanowienia prawa z rozmowami o wspólnej deklaracji premierów Polski i Izraela na temat historii.

[Zapamiętajmy nazwisko tego szmaciarza: Michał Dworczyk. – admin]

Poseł Kukiz’15 zarzucił Dworczykowi mydlenie oczu Polakom, ponieważ trudno nie zauważyć korelacji pomiędzy nagłym zgłoszeniem zmian, a także szybkim ściągnięciem prezydenta Andrzeja Dudy z zagranicy, aby ten podpisał nowe prawo z powodu oczekiwania izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu na telełączność.

Rządzący próbują tym samym zakłamywać rzeczywistość, ponieważ Izrael z każdym dniem odkrywa kolejne etapy negocjacji ze stroną polską.

Dowiedzieliśmy się już więc, że rządzący nie otrzymując nic w zamian wycofali się ze zmian mających pomóc w odkłamywaniu historii, a ze strony polskiej w rozmowach uczestniczyli europosłowie PiS Ryszard Legutko i Tomasz Poręba.

Ponadto sama strona izraelska nie jest zadowolona z promowania wspólnego oświadczenia Morawieckiego i Netanjahu na łamach zachodnioeuropejskiej prasy. Ogłoszenia w prasie zagranicznej były przy tym finansowane ze środków banku PKO BP.

Na podstawie: onet.pl, gazetaprawna.pl, youtube.com.
http://autonom.pl/

Komentarze 23 to “Rządzący mydlą oczy w sprawie negocjacji z Izraelem”

 1. Dictum said

  Doradca premiera Netanyahu kpi z Polaków! „Pozbyliśmy się tego, nie dając im nic w zamian”

  Aktualizacja: 2018-07-7 5:24 pm

  Negocjator ze strony izraelskiego rządu, jeden z najbliższych współpracowników premiera Izraela, Benjamina Netanjahu, wprost drwi z polskiego rządu w rozmowie z „Times of Israel”.

  Wypowiedź Yaakova Nagela przytacza „Rzeczpospolita”. Nagel kpi z polskiego rządu, który pod dyktando Izraela wycofał się ze znowelizowanej w lutym ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

  W rozmowie z „Times of Israel” Nagel odniósł się między innymi do wspólnej deklaracji premierów Benjamina Netanjahu i Mateusza Morawieckiego. We wspólnym oświadczeniu Izrael między innymi zadeklarował, że Polska nie będzie obarczana całą odpowiedzialnością za Holocaust.

  Z drugiej strony padły zapewnienia, że Polska w pełni potępia antysemityzm. Nagel w wywiadzie odniósł się do działania naszych władzy: „To kraj, który szczyci się tym, że uchwalili prawo, które ich zdaniem przywróci narodowi honor. Pół roku później anulują je z podkulonym ogonem”.

  „To wielkie osiągnięcie dla państwa Izrael. Krytyka doprowadza mnie do szaleństwa. Osiągnęliśmy niesamowity sukces. Mieliśmy prawo, o którym wszyscy mówili, że jest straszne. Pozbyliśmy się tego, nie dając im nic w zamian. Nie ma nic złego w tym stwierdzeniu” – mówił.

  Źródło: Rzeczpospolita

  Za: Najwyższy Czas! (07/07/2018)

 2. coś za coś said

  Żeby się nawet zesrali bydlaki sejmitowo-politykierskie i te Israelskie, to słowo żyd czy chazar zawsze już będzie bluzgiem gorszym od słowa „KURWA”. O. Tacy są wspaniali. I tak będą mendy traktowane. Ludzkość nigdy nie zapomni o krzywdach jakie jej mafia żydochazarska wyrządziła mordując setki milionów ludzi (nie żydów) dla rabunku. Nigdy nie będzie żadnej już dobrowolnej pomocy dla tego bydła.

 3. revers said

  Ukraina rzada rowniez zmian w ustawie o IPN, a potem to juz bedzie tylko glodomor „Wisla” z polaczona z operacja „polskie obozy smierci”.

  https://nczas.com/2018/07/09/ukraina-jak-izrael-chca-zamian-w-ustawie-o-ipn/

 4. Vis said

  Po co z nimi negocjować? Jedynym argumentem na nich to bukowa pała i tyle a poza tym co to za państwo?Po co z nimi utrzymywać z szajką przestępczą stosunki dyplomatyczne? A dworczyk fora ze dwora

 5. snag said

  Z ostatniej chwili ,…

  Sytuacja się zmieniła od tej w artykule, Yad Vashem wycofał się z poparcia deklaracji i nazwał ją zdradą* ofiar holokaustu i interesu żydowskiego ‚narodu’ (sic) podobnie członkowie Knessetu i kilku ministrów z ministrem edukacji włącznie tak ze nic jest nie zaklepane i spodziewajcie się dalszych ustępstw ‚negocjatorów’ w W-wie ,…
  * It’s a betrayal of the memory of the Holocaust and the interest of the Jewish people.

  Yad Vashem’s Chief Historian: We Can Live With Joint Israeli-Polish Position on Holocaust Law
  ——————————————–
  https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-yad-vashem-chief-historian-we-can-live-with-israeli-polish-statement-1.6248954

  The Yad Vashem statement was released after Prof. Yehuda Bauer, an Israel Prize-winning Holocaust historian, said last week that the Israeli-Polish statement was a “betrayal”

  Kilka dni temu podrzuciłem link (niżej) z uwagą ze na anglojęzycznej stronie polińskiego premiera anonsuje deklaracje światu a na polskojęzycznej nawet wzmianki z wiadomego powodu … niestety admin zdołował (sic) ,…
  https://www.premier.gov.pl/en/news/news/joint-declaration-of-prime-ministers-of-the-state-of-israel-and-the-republic-of-poland.html

 6. NICK said

  Pała za słowo NEGOCJACJE.

 7. RomanK said

  Rzadzacy?????? Jacy rzadzacy???? kim??? w czyim interesie???????
  To zadne mydlanei oczu……to jest ZDRADA! Dzialanie na szkode Narodu Polskiego!!!!!! I tak to trzeba nazywac.

 8. NICK said

  Ja tam nie Znam.

  tforu; na ziemi palestyńskiej.

 9. Sceptyk said

  ad. 8 Panie NICK, jak tak dalej pójdzie, czego Panu ani sobie nie życzę, to niebawem poznamy ten „tfór” w pełnej okazałości.
  Poszedłem spać w Polsce a rano obudziłem się w Polin! Wystarczy?

 10. Boydar said

  Pan Roman, zapewne z racji zaawansowanego wieku i przemęczenia, ostatnio się często się myli, a może właśnie nie. W każdym razie, o żadnej zdradzie mowy być nie może, zdradzić może swój. A nigdy obcy. Czyżby więc np. p. premier był pokrewny Naszemu Ulubionemu Teksańczykowi ? Pragnę się zastrzec, że absolutnie nie chciałbym nikogo takim domysłem spotwarzyć 🙂

 11. najwiekszymi zdrajcami Polakow i Slowian nie sa jacys obcy Zydzi ,Ruskie czy Niemcy ? Ale wlasnie Polacy!!! w osobach premier morawiecki i prazydent Duda oraz Jaroslaw kaczynski jak rowniez ….miarzdza ! wiekszosc w sejmie polskim to sa rasowi ZDRAJCY , JUDASZE!! TO ONI PRA NA CHAMA DO WYEGZEKWOWNIA KOSMICZYCH ODSZKODOWAN !

 12. revers said

  Panownie spokojnie, najgorsze przed wami.

  Na razie trwa narracja z propaganda o 100 tys. rakiet Iranskich wycelowanych w Izrael, oraz o armi iranskiej juz u granic Izraela, jesli liczac ostatnie postepy wojsk assada zamkniecia granicy od strony Jordanii.

  raczej w pyl nie da sie obrocic Izrael przed kolejna ewakuacja do europy, glownie do RP.

 13. snag said

  Z tym bydłem nie ma kompromisów – Hitler spieprzył robotę ,…

  US Museum Statement on Amendment to Poland’s Act on the Institute of National Remembrance
  ————————————————
  https://www.ushmm.org/information/press/press-releases/museum-statement-on-amendment-to-polands-act-on-the-institute-of-national-r

 14. RomanK said

  ad 10 …bez mydlenia oczu:-)))plizzz
  Rzadzacy….moze tylko zdradzic , obojetnie jakiej narodowosci…jesli jest obywatelem panstwa narodowego, i zostala mu powierzona funkcja rzadowa z prawem podejmowania decyzji w interesie narodu i Jego Panstwa…i on ta funkcje przyjal i przysiagl wykonywac swoje obowiazki….jesli nie spelnia powierzonego mu urzedu lojalnie i skutecznie.

  Jego pochodzenie nie ma tu zadnej funkcji usprawiedliwiajacej. Wrecz obciaza , jako tego ktory zdradzajac udowodnil ,ze przyjal funkcje z zamiarem zdrady!

  Tu wylazi zadanie- jakie miala spelniac afera z plk. Kuklinskim……..
  Stad mui byc zapis konstytucyjny ..ze poslowie reprezentujacy mniejszosci…pelnia tylko i wylacznei funkcje repre4zentantow mniejszosci..a nie reprezentantow narodu gospodarza…. ich dostep do tych funkcji jest zastrzezony,

  Pan to wtedy na swinke chorowal -panie Boydar -jak o tym uczyli??????

 15. revers said

  Gdyby nie ZYDZI, Polska by nie istniala

  http://polskasuwerenna.pl/zyd-o-polakach-gdyby-nie-zydzi-polska-by-nie-istniala-kontrolujemy-to-panstewko/

  kontrolujemy te panstewko.

 16. Bronisław said

  Re: 13. Z pierwszą częścią zdania można i trzeba się z Panem zgodzić Panie Snag, ale w drugiej Pan myli się absolutnie?!!!

  Czy Hitler swoimi działaniami nie spowodował, w zasadniczej mierze powstanie Państwa Izrael oraz czy to nie on wypracował wystarczające podwaliny pod religię Holokaustu. A więc czym mógł się on bardziej przysłużyć Syjonistom?!!! Pozdrawiam Pana!

  Króluj Nam Chryste!!!

 17. Salcie said

  Tu skopiowana całość. Na wszelki wypadek 🙂

  ——————————————————-

  ŻYD o Polakach :

  ” Gdyby nie Żydzi Polska by NIE ISTNIAŁA – kontrolujemy to państewko!”

  Marzec 22, 2018

  George Rapaforth w rozmowie z „The Times of Israel” nie przebierał w słowach, kiedy usłyszał od dziennikarza o polskim antysemityzmie.

  Jeden z czołowych biznesmenów żydowskiego pochodzenia – szara eminencja Europy – George Rapaforth wyraźnie zirytował się na pytanie dziennikarza dotyczące polskiego antysemityzmu:
  „Antysemityzm? W Polsce? Jest – oczywiście. Z tym, że ten szary lud nie zdaje sobie sprawy, że w tym momencie 70% polskiego biznesu jest kontrolowane przez nas – oczywiście nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka – trzeba wiedzieć jaka spółka jest z jaką powiązana, do kogo należy, kto jakie firmy skupuje itd. To państewko bez nas by jeszcze raczkowało – dzięki nam się rozwija – jeśli wycofamy pieniądze wybuchnie krach.” – powiedział Rapaforth.

  Rapaforth to właściciel holdingu J.R.T.W, w Polsce kontroluje m.in. sieć kin Cinema City, galerie handlowe o nazwie „Plaza”, sklepy Super Pharm oraz co ciekawe … warszawską komunikację miejską.

 18. snag said

  16 ,…

  Gdyby Hitler nie spieprzył roboty nie było by komu zakładać grajdolka ani eksploatować holocaust ,…

  … tez pozdrawiam

 19. snag said

  18 ,…

  Na marginesie ,…

  … biorąc pod uwagę ich przyrost naturalny (3,2 miliona czarno-opakowanych ortodoksów w Polsce w 1939, nierzadko z tuzinem bachorów w rodzinie) gdyby nie Hitler bylibyście dziś mniejszością w Polsce ,…

 20. Boydar said

  Nie zgadzam się z taką interpretacją, Panie Romanie. Owszem, wszelka władza od Boga pochodzi. Czy zatem np. Hans Frank namaszczony został przez Stwórcę a potem niecnie nas zdradził ?

  I tu jest interpretacja druga i drugiego, jeżeli jakimś sposobem uzyskałeś władzę nad ludźmi, to znaczy że Bóg cię osądzi według kryteriów nieporównywalnie ostrzejszych niż poddanych. I to jest jedyna słuszna egzegeza. Bo tamta pierwsza, a’propos zdrady, dalej jest właściwa, moja – wróg nie zdradza, wróg wroguje. Ci u władzy w Polin nigdy nie byli, nie są i nie będą nasi. Z różnych powodów mogą działać na naszą rzecz, ale nasi nie są.

  Jedyne co ewentualnie może klapować, to że wzięli od nas pieniądze za robotę i ją spier.dolili. Alle, nie daliśmy tej kasy po dobroci, została nam wyszarpnięta, żeby nie powiedzieć zrabowana. Przynajmniej większości. Nie umawialiśmy się też, co za tą kasę „Kowalski” ma zrobić, więc zrobił co uważał lub co mu kazali. No i na koniec, trzeba poczekać do końca. Bo żołnierz strzela, ale kule nosi Ktoś inny.

  My prywatnie i indywidualnie możemy i mamy zasrany obowiązek oceniać ich postawy moralne. Do oceny złamań prawa i przekroczenia kompetencji, przewidziany jest sąd. Przy czym z fizycznych działań „władców” wyjdzie co wyjdzie. Oni też mają gów.no do powiedzenia, a Polska, czy jak obecnie – Polin, nie jest obecnie suwerenna, może będzie, ale teraz nie jest i już.

 21. Bronisław said

  Re: 18. Nie docenia Pan siły sprawczej ILUMINATÓW, ale na to trudno Panu poradzić!!! Ponawiam pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 22. RomanK said

  Panie nie zgadza….bo pan nie wie. Wladza pochodzi od Boga……wladza nie pochadzaca od Boga jest uzurpacja…..
  jedno od drugiego Czlowiek rozpozna pan natychmiast.
  POsluszenstwo i lojalnosc i sluzba wobec uzurpatorow jest podloscia i …..zdrada. Owocuje nieszczesciem i upodleniem.

 23. troll polonii said

  Ten Kukiz i jego partia to taki troszke monolit nieskomplikowany.
  Jak i cala reszta ‚mocno przejetych patriotow”.

  To juz NIKT w Polsce nie pamieta, ze tlumy Polakow najpierw topily Ukraine popierajac rewolucje Sorosa w 2008 roku tzw. Pomaranczowa!!
  I to juz daleko posunieta demencja pozwala zapomniec polskim bohateromm majdanu, ze to Polska i Polacy poparli i pomogli w bardzo zbrojnym obaleniu demokratycznie wybranej wladzy na Ukrainie.
  Pamietam przemowienie pani Gosiewskiej! Zeby ja obesralo!!

  Przeszkadzal wam hipokryty, Janukowicz? Ze niby oligarcha i ma dwa pawie w ogrodzie??!!

  Wybraliscie Poroszenke. Razem z Viktoria Nuland popieraliscie Jacyniuka, Ljaszke i Prawy Sektor.
  Teraz wam sie rozchodzi, ze Unia i Kneset wam sie wtraca?? TERAZ??
  A w Krakowie wam nie przeszkadzal??

  Podobno najgorsza kombinacja chorobowa to jak sklerotyk dostanie sraczki.
  Pedzi jak wariat ale nie nie pamieta gdzie i po co.

Sorry, the comment form is closed at this time.