Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o „Strajk Kobiet” chce ingerować…
  . o O JKM i nie tylko…
  . o O JKM i nie tylko…
  lewarek.pl o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  lewarek.pl o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Yah o Primum non nocere
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  . o Primum non nocere
  revers o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Sprzedali 22,1 proc. Polskich Hut Stali za 6 milionów zł. NIK stwierdziła, że wycenę spółki zaniżono o 2 miliardy zł!

Posted by Marucha w dniu 2018-07-10 (Wtorek)

W 2003 r. podjęto decyzję o prywatyzacji Polskich Hut Stali SA (huty w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Świętochłowicach i Sosnowcu). Rząd oraz ministerstwa skarbu i gospodarki (opanowane przez polityków SLD) zgodziły się wówczas na sprzedaż pakietu 22,1 proc. akcji tej spółki za kwotę 6 milionów zł (przy kilku warunkach).

Późniejszy raport NIK stwierdził jednak, że na potrzeby prywatyzacji wycenę spółki zaniżono o blisko 2 miliardy zł, a najlepszym tego dowodem był fakt, że już w 2004 r. spółka miała 1,7 miliarda zł zysku na czysto!

Raport Najwyższej Izby Kontroli (NIK) z grudnia 2006 r. pt. „Informacja o wynikach kontroli prywatyzacji Polskich Hut Stali SA” nie pozostawia wątpliwości. Już w pierwszych jego zdaniach możemy przeczytać: „Ocena skontrolowanych zagadnień jest negatywna w odniesieniu do przebiegu i warunków finansowych prywatyzacji Polskich Hut Stali SA”. Kontrolerzy NIK uznali przede wszystkim, że to „finansowe parametry umowy prywatyzacyjnej były niekorzystne dla Skarbu Państwa ze względu na zbyt niskie ceny wyprzedawanych akcji Polskich Hut Stali” (dalej: PHS). Ale po kolei…

W raporcie NIK czytamy, że wycena PHS sporządzona przez Konsorcjum Doradcze BRE Corporate Finance SA i Evip International Sp. z o.o., była zaniżona o prawie dwa miliardy zł. Tutaj trzeba poczynić małą, acz istotną uwagę. Wspomniane konsorcjum zostało wybrane jako doradca prywatyzacyjny w trybie „niekonkurencyjnym”, tj. z wolnej ręki. Z punktu widzenia legalności i gospodarności NIK negatywnie oceniła taki stan rzeczy, szczególnie, że wynagrodzenie za doradztwo wyniosło w tym przypadku aż 3,07 mln zł brutto. Kontrolerzy NIK zauważyli, że „nieprzestrzeganie przepisów dotyczących zamówień publicznych należy do typowych przejawów występowania zjawisk korupcyjnych”.

Tak jak napisałem wycena PHS została – wg NIK – zaniżona o prawie dwa miliardy zł. Jaki był tego powód? Kontrolerzy NIK stwierdzili, że Konsorcjum Doradcze BRE Corporate Finance SA i Evip International opierało się na zaniżonej prognozie wyników finansowych Spółki (co miało wielki wpływ na kwotę ostatecznej wyceny).

Co jednak ciekawe – w opracowanym zaledwie trzy miesiące wcześniej „Biznes Planie” dla PHS, sporządzonym przez to samo Konsorcjum Doradcze (!), prognoza wyników finansowych była wyższa o 2,5 miliarda zł, a w aktualizacji tego „Biznes Planu” wykonanej w niespełna rok po wycenie – znowu była wyższa o 1,9 miliarda zł…

Efekt tego był taki, że Skarb Państwa uzyskał za pakiet 23,5 mln akcji PHS (stanowiących w momencie podpisywania umowy 22,1 proc. istniejących wówczas wszystkich akcji tej spółki) kwotę niespełna 6 mln zł, a cena jednej akcji wyniosła zaledwie 25 groszy.

Zdaniem NIK odpowiedzialność za wynegocjowanie i przyjęcie niekorzystnych warunków prywatyzacji ponosi ówczesny Minister Skarbu Państwa, a Rada Ministrów i minister właściwy do spraw gospodarki – za ich zaakceptowanie.

Szefem Rady Ministrów był wówczas Leszek Miller, ministrami Skarbu Państwa byli Wiesław Kaczmarek (2001-2003), Sławomir Cytrycki (2003), Piotr Czyżewski (2003 – 2004) oraz Zbigniew Kaniewski (2004), natomiast ministrami właściwym d/s gospodarki byli Jacek Piechota oraz Jerzy Hausner.

Źródło: Informacja o wynikach kontroli prywatyzacji Polskich Hut Stali SA (MSP.gov.pl)
http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 29 do “Sprzedali 22,1 proc. Polskich Hut Stali za 6 milionów zł. NIK stwierdziła, że wycenę spółki zaniżono o 2 miliardy zł!”

 1. Joe said

  Poza tym moment tej „prywatyzacji” był nieprzypadkowy. Było to dosłownie w przededniu boomu na wyroby hutnicze ze względu na budowę infrastruktury pod Olimpiadę Pekin 2008. Nie pamiętam już szczegółów, ale cena za którą Hindusi kupili te huty mogła się zwrócić nawet w ciągu zaledwie jednego roku.
  Oczywiście o żadnym przestępstwie nie może być mowy, a jeśli nawet to się już przedawniło. Nie mamy waszej huty i co nam zrobicie?

 2. revers said

  Slady po dzialalnosci Piechoty znaleziono w bankach Szwajcarskich, nic nowego wg. zasady kazda opcja polityczna bierze ile moze, wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych.

  Dzis mozna prac pieniadze w wlasnych parabankach jak Amber Gold, Get back, czy Skoki.

  Poza tym na slasku pojawili sie nagle polscy zieloni, czy na pewno polscy, a nie inspirowani $$$$ od konkurentow polskiego hutnictwa?, i tak w Dabrowie Gorniczej powstal silny ruch zielonych ktory wprost rzadal wygaszenia piecow likwidacji Huty Katowice, ktora jeszcze pod konec lat siedemdziesiatych, na poczatku osiemdzeisiatych byla najwieksza tego typu jednostka meatrulgiczna w europie z nowoczesnym wyposarzeniem zachodnim.

  Celowaly w probie likwidacji hut zielone panie.

 3. Rob said

  Czy nie można tych „prywatyzacji” unieważnić tak jak to zrobiono w wielu przypadkach w Rosji?
  Przecież to była zwykła kradzież. Gdyby była wola ze strony władz to możnaby to odwrócić.
  Podobnie postępuje się przecież z paserami.

 4. lolek said

  re 3
  Właśnie!

 5. Kara ŚMIERCI dla komunistów Wiesława Kaczmarka i Leszka Millera to za MAŁA kara ! said

  Wszystkie afery , od Amber Gold, przez podpisanie w 2006r., po „umowy” z Gazpromem na dostawy gazu za najwyższą cenę w Europie, po aferę VAT-owską , czy OPCHNIĘCIE za BEZCEN Polskich Hut Stali za milionowe ŁAPÓWKI dla urzędników złodzeji mafiozów z ANTY-polskich gangów SLD, PSL. Po i PiS są dalej tematem TABBU !

  W żydo-mafijnej III Republice Polin tego tzw. Okresu transformacji” z PRL-u do III RP absolutnie NIE wolno badać na uniwersytetach i NIGDZIE !

  O Amber Gold oskarża się tego rozwydrzonego złodzejo-bandyte D. Tuska, o umowy gazowe złodzieja łapówkarza Pawlaka, a o złodziejstwa i branie łapówek w sprawach przekrętów afery z VAT tego ZALEGALIZOWANEGO złodzieja Rostowskiego za angielskim obywatelstwem.

  Zalegalizowany MEGA-złodzeje B.Komorowski razem z bandytą Tuskiem przekupczyli wszystkie państwowe RENTOWNE, zarabiające kolejki linowe w Polsce + przekupczyli górę Kasprowy Wierch razem z przeległymi wielkimi CENNEMI obszarami Tatrzańskiego Parku Narodowego:

  Bogusław Wolniewicz 41 SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa 21.01.15″ :

  W USA sprzedanie kawałka Parku Narodowego Yellowstone jest NIE możliwe pod każdym względem, a ten kto by się odważył to zrobić by został ZASTRZELONY jak wściekły pies i NIKT takiego by NIE żałował …

  Tymczasem, Polska i polscy obywatele jako całość są traktowani jak takie ŚMIECIE na mapie Świata, których nawet należy robić bez skrupułów w przysłowiowego „balona” + nagle ktoś z gangu PiS sobie przypomina o GIGANTYCZNYM dalej bezkarnym MEGA-złodziejstwie za brane łapówki podczas przekrętu z przekupczeniem za BEZCEN Polskich Hut Stali !

  PYTAM :
  A kto i KIEDY do „władza warszawki” ROZLICZY tego żydoskiego rozwydrzonego MEGA-złodzeja SQURWYSYNA Janusza Lewandowskiego byłego Minister Przekształceń Własnościowych, a teraz organizującego SABOTAŻ Polaków w UE w funkcji Europejskiego Komisarza ds. Budżetu i Programowania Finansowego . . . o ZGROZO !

  Przypominam, że w przedwojennej Polsce w latach 1920-1923, a potem po 1935r obowiązywała za przestępstwa urzędnicze popełnione z chęci zysku KARA ŚMIERCI !

  Za czasów rządów 1-o sekretarza KC PZPR W.Gomółki za sprzeniewierzenie, kradzież 1 miliona złotych lub branie ŁAPÓWKI przez urzędnika państwowego PRL-u była KARA ŚMIERCI przez powieszenie !

  Tak, tak, to nie pomyłka.

 6. RomanK said

 7. troll polonii said

  No coz.
  Tak to podpuszczeni przez Zachod i CIA robotnicy Huty Lenina protestowali przeciwko…. samym sobie.
  Wytapiacz stali w HiLu zarabial wiecj niz inzynier i mial Karte Hutnika; tzw. sorty mundurowe, wczasy rodzinne, chorobowe, bezplatne leczenie i nauke dla calej rodziny. Mial jeszcze mieszkanie kwaterunkowe i obiady stolowkowe. Bezplatny transport do pracy; bezprocentowa pozyczke , zapomoge bezzwrotna w pracy i stala prace. Lekarza i pielegniarke w pracy. Miesieczny urlop i kobiety mialy platny urlop macierzynski a matki karmiace wychodzily z pracy o godzine wczesniej.
  Robotnik w HiLu nie musial sie martwic co robic z dziecmi w czasie wakacji, po lekcjach i w weekendy. Dzieci byly na koloniach, w swietlicy pod nadzorem kwalifikowanych wychowawcow i oczywiscie nauczycieli.
  Zachcialo sie robotnikom kapitalizmu!
  Wolny rynek
  calkowite uniezaleznienie sie od rzadu (?)
  wlasny biznes
  wolna konkurencja z … monopolami(?)
  umowy smieciowe
  i fure rachunkow do placenia
  Ale robotnik ma prawo wyboru: moze wyjechac z Polski … razem z dziecmi

 8. I co z tego?NIK wnerwia tylko uczciwych ludzi.Kradnij miliony ,a będziesz bezpieczny(bezkarny)..Tylko tyle z tego wynika.

 9. troll polonii said

  No i 6 milionow ton stali gatunkowej ROCZNIE poszlo psu w dupe. W prezencie od Polakow?
  Na chwale kapitalizmu!
  Nie mam slow oburzenia na takie dupy zydom lizanie.
  Teraz niech sobie cala Warszawe wezma. Razem z Zoliborzem:

  Wojna: Kaczyński kontra Wałęsa. „To mój brat kierował Solidarnością” (Pierwsza?)- Sputnik Polska

  https://pl.sputniknews.com/polska/201607153468233-kaczynski-walesa-solidarnosc-pis/

 10. andzia said

  re:1
  Ograbianie Polaków i sprowadzenie państwa do roli teoretycznego to zbrodnia przeciwko ludzkości (art.118kodeksu karnego -kto w celu wyniszczenia w całości albo w części grupy narodowej, etnicznej itd. stwarza dla osób należących do takiej grupy warunki życia grożące jej biologicznym wyniszczeniem podlega karze na czas nie krótszy niż 5 lat, kto czyni przygotowania do takiego przestępstwa podlega karze na czas nie krótszy niż 3 lata). Art.129 kk kto będąc upoważniony do występowania w imieniu RP w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją działa na szkodę RP podlega karze od roku (czyli występek, który się przedawnia po 5 latach) do 10 lat. Zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu.
  Ale zauważyłam, że w kk przezornie funkcjonariusze publiczni są chronieni, chociaż przy zastosowaniu dobrej woli „na każdego znajdzie się paragraf”. Tylko tej dobrej woli na horyzoncie.
  Znalazłam też w kk taki kwiatek: art.110 ustawę karną polską stosuje się do cudzoziemca, który popełnił za granicą czyn zabroniony skierowany przeciwko interesom RP. To tak do wypowiedzi m.in. prawników-publicystów, którzy n/t uchylonych przepisów ustawy o ipn twierdzili, że są one martwe. Nie do końca były martwe, bo taki skazany, przynajmniej teoretycznie, miałby zamkniętą drogę do Polski. Żydowscy prawnicy musieli to wychwycić.

 11. andzia said

  Dobrej woli na horyzoncie nie widać.
  Układ magdalenkowy ma chronić nowych właścicieli przed odpowiedzialnością karną i cywilną (konfiskata mienia z przestępstwa)
  Tak samo przychylne przyjmowanie poczynań unijnych zmierzających do likwidacji państw narodowych i zaklepanie formalne eurokołchozu.Nasie korytowe już składali propozycje przyłączenia Polski do Niemiec. W tych sytuacjach nikt ich nie będzie ścigał. Merkelowa roztropnie nie podchwyciła propozycji, bo kogo będą doić?

 12. Voodoosch said

  Ad 3 Rob.

  Porownuje pan dzialania Rosji do Polski???
  Troche nas pan przecenia. Gdyby polscy rzadzacy odwalili taki manewr to by mieli na glowie Starsburgi, Unie i pewnie jeszcze Izrael (czemu nie?). Nazwane byloby to dzialaniem niedemokratycznym i niepraworzadnym i zapewne faszystowskim (czemu nie?). Polska dostalaby kary oraz sankcje i straty bylyby nieporownywalnie wieksze niz te 2 miliardy. Poza tym co moze pies z lancuchem przy budzie zrobic gospodarzowi w chalupie? Jak gospodarz ryknie to pies nawet szczeknac nie moze.

 13. troll polonii said

  Wazne, ze ktos obalil komune i wyzwolil Polske spod sowieckiego buta.
  A prof. Wolniewicz nie ma racji. Mamy jeszcze troche rzeczy do sprzedania: Palac Kultury, Palac Prezydencki, Lazienkowski, Wawel i… Kopiec Kosciuszki.
  W Lancucie jest jeszcze stara powozownia.
  Jak sie tak uprzec i rozgladnac, to po co nam Gdansk i Malbork? trzeba zaorac ten krzyzacki zabytek co tylko kluje w oczy historia.
  Ciekawe ile mozemy dostac za Giewont?

 14. Ale dlaczego? said

  2 miliardy.
  Ile było tych afer, zaczynając od FOZZu? Ile to miliardów „wypłynęło” i wypływa?
  Ile z tych miliardów zostało w kieszeniach złodziei, którzy współkształtują świadomość społeczeństwa?
  Wreszcie, ilu z tych złodziei siedzi?
  Jedynie płotki…
  A Polska ma zadłużenie oficjalnie 1 bilion, nieoficjalnie 4 biliony.
  I niech mądrale nie piszą, że to nie ma znaczenia. Niech powiedzą to Grekom.
  Poza tym. Płacimy haracz bangsterom, czy chcemy czy nie.
  30 mld rocznie:
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/ile-polska-wydaje-na-odsetki-od-dlugu-majatek/td72cq
  Ciekawy artykuł:
  http://natemat.pl/138569,zagraniczny-dlug-polski-przekracza-bilion-zlotych-na-ile-jestesmy-uzaleznieni-banksterow

  Tak swoją drogą.
  To że pisiory to agentura usraelska, to jedna sprawa.
  Ale to że tak szybko uchwalono zmianę ustawy o IPN wskazuje być może na to, że zostali postraszeni przez Żydów.
  A jak? Np. tym, że zaczną wyprzedawać polskie obligacje lub złotówki.
  Niemożliwe? Możliwe, ale czy prawdziwe, tego nie wiem.

 15. Voodoosch said

  Ad 13.
  WARSZAWE moznaby sprzedac. W miare nowa, bo przeciez remont kapitalny byl niedawno wiec przebieg nie duzy i nie bita od tamtej pory. Duza, nowoczesna. RozRZAD polski ale produkowany w Izraelu. Niezbyt ekonomiczna ale PRESTIZ i DUMA z posiadania… ogromna.

 16. NC said

  „Szefem Rady Ministrów był wówczas Leszek Miller, ministrami Skarbu Państwa byli Wiesław Kaczmarek (2001-2003), Sławomir Cytrycki (2003), Piotr Czyżewski (2003 – 2004) oraz Zbigniew Kaniewski (2004), natomiast ministrami właściwym d/s gospodarki byli Jacek Piechota oraz Jerzy Hausner.”

  Pod ścianę. Ale to byłby zaszczyt. Niech zadyndają na Placu Zamkowym.

 17. Judasz said

  Czy kiedykolwiek , jakikolwiek rzymobydlak odpowie za przekręty w Polsce? Tak tylko pytam bo wiem że nie.

  ——
  I dobrze Pan wie.
  Polska od dawien dawna nie karze zdrajców.
  Admin

 18. Joannus said

  Ad 3
  ”Czy nie można tych „prywatyzacji” unieważnić ..”
  Niestety nie można, bo sponsorowanie ” Solidarności” było obliczone na konto przyszłych ”prywatyzacji”.
  Odwrotu niet.

 19. troll polonii said

  18
  Joannus
  Nas gubi prymitywny snobizm na Zachod i nienawisc do wszystkiego co polskie.
  Nawet polskie jedzenie.
  Pamietam w sklepach Pewexu: co glupszy pajac- kupowal dolary, zeby kupic coca – cole! W takiej malej butelce.
  Za kawalek zielonego papierka bez wartosci – oddamy lajdakom ( z Zachodu!!) i ziemie i wszystko co na tej ziemi nasi rodzice zbudowali.

  Prywatyzaxcja jest nieodwracalna.
  Klopot w tym, ze wiele z tych ‚prywatyzacji’ poszlo na zlom, bo zagrazalo zachodniej konkurencji. Polak woli kupic szajs – byle mial metke markowa.
  Jakim trzeba byc grzdylem bez mozgu, zeby zamienic koszule Vistuli na chinskie barchany.

  Niewatpliwie zbrodnia jest zakaz produkcji zywnosci na potrzeby wlasnego kraju.
  Zeby taka zbrodnia byla mozliwa- potrzebny jest snobizm i brak szarych komore u nabywcy..
  Przyklad gazu rosyjskiego jest klasyczna polska przypadloscia: cala Polske zatrujemy smierdzacycm szkodliwym gazem a tani, zdrowy gaz niech se Ruskie w tylek wsadza”

  Kazdy czlowiek na calutkiej planecie ma prawo sie zywic. Po to nam Bozia dala lasy, rzeki, morza i zwierzyne lowna.. zaden czlowiek nie ma prawa do monopolu produkcji zywnosci.
  Rolnika w Polsce karza za … nadprodukcje mleka, goralom dyktuja jak sie robi oscypki a wodociagi naleza do zagranicznej mafii.
  Praca na wlasnej roli jest tez przywilejem.

  Rosji nie pozwalaja sprzedawac wlasnego gazu.

  Oswiata stala sie przywilejem, zdrowie tez. Drogie kretynskie kursy prywatne sa lajdackim oszustwem.
  Vistule w Krakowie (fabryke koszul) wykupili i zniszczyli, zeby sprowadzac gowniane koszule z Chin.
  Tak wykupili za grosze wiele polskich fabryk i szybko je „zutylizowali”, zeby ‚nie przeszkadzaly w Zachodnim biznesie. (stocznia!)
  To samo robia z kopalniami.
  Poska farmaceutyka byla jedna z lepszych w swiecie. Teraz podrzucaja szajs hotentocki z Monsanto i BigFarmy.

  Zapytal mnie kiedys moj wnuk, co mi sie tak w tym kapitalizmie nie podoba.
  „Packaging” – odpowiedzialem zgodnie z prawda.
  Opakowanie czesto kosztuje wiecej niz zawartosc.
  Slicznie opakowane pudelko tekturowe w okolicznosciowy papier z nadrukiem na okolicznosc: kokardy, dolaczona kolorowa kartka z zyczeniami za 4 dolary – a w srodku…pusta ramka na zdjecie slubne.
  Ja nie zartuje.
  Taki prezent dostala para mloda na slubie – od szwagierki.
  Akurat trafilo mi sie byc jednym z gosci tego idiotycznego slubu.
  Inne prezenty nie lepsze.

  W wielkich galeriach mozna kupic perfumy damsko-meskie w pieknych butelkach i z fantazyjnymi koreczkami za bajonskie ceny… same podrobki!
  Takie same perfumy – tej samej jakosci mozna kupic za pol darmo w Singapurze, gdzie jest przemysl podrobkowy. Ale nazwa sie liczy!

  Jechalismy na Filipiny i pytalem krewnych w Krakowie jakie maja zamowienie:
  „Kup mi perly i turkusy bo u nas sprzedaja podrabiane.
  A wiec moze byc szajs, byle sie dobrze nazywal!
  Perly to mnie nauczyli w Indiach jak sie sprawdza ale turkusow nie umiem. Na Filipinach rzeczywiscie mozna nabyc droga kupna prawdziwe kamienie i niehodowane perly.

  Chodzi mi o to, ze Zachod nauczyl nas kochac blyskotki gowno warte.. i za te gowno warte koraliki i ‚nadzwyczaj modne” duperele z morelami i ostatni szajs – jestesmy w stanie sprzedac cala Polske i pozbawic nasze wnuki miejsca na ziemi.
  Nasz zachwyt nad wszystkim co zachodnie – jest narodowa jakas choroba.
  Nikt w Polsce nie protestowal jak zamkneli Elwro, zniszczyli zbiory Ossolineum, sprzedawali huty!

  Rosyjskie czolgi nam sie nie podobaly, choc staly niewidoczne na granicy DDR.I nic nas nie kosztowaly.
  Amerykanskie i niemieckie grasujace po polskich ulicach – to szczyt dumy narodowej!! Stare, przemalowane czolgi z demobilu!!
  Jak nam nie wstyd!

  Z radoscia ogladam rosyjskie tance papuaskie.
  Rosjanin tanczy murzynski taniec ale spiewa po rosyjsku.
  Polskie papuasy spiewaja tylko po angielsku!!! A tanczyc nie potrafia. Wyzsza kultura!

  Rosjanie tancza papuaskie tance

  Гуляночка – А когда на море качка – YouTube

 20. Plausi said

  Tzw. prywatyzacja

  jest jedną z wielu form rabunku mienia społecznego.

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#Prywatyzacja

  Czy zastanowiłeś się czytelniku nad uzasadnieniem prywatyzacji ? Otóż pełniący funkcję zarządu mieniem społecznym ogłaszają, że osoby prywatne będą zarządzały lepiej tym meiniem niż dotychczas zarządzający, oni sami, tzn. administracja kraju, która stwierdziła, że nie dorosła, aby zarządzać naszym wspólnym mieniem. A skoro nie dorosła do tego zadania, to skąd ma mieć zdolność aby zarządzać naszym państwem ?!!

  Zjawisko prywatyzacji jest najlepszym dowodem na to, że zarządzający krajem do tego się nie nadają, naszym zdaniem jest też dowodem na to, że zarządający krajem to zwykła banda rabunkowa.

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#PPZ

  Ty, czytelniku, możesz uważać tę bandę za partię polityczną, rząd, no cokolwiek. Naszym zdaniem są to wszystko bandy, rabujące naród. W roku 1939 cała ta banda opuściła kraj uciekając z niego przez Rumunię, dzisiejsza ucieknie pdobnie.

 21. RomanK said

  NO I co z tego trollu , ze wytapiacz dstawal fure papieru, mogl sobie nim podetrzec…za smalcem- jego kobita musiala stac cala noc…..I sie wkurwil…..
  6 mln ton stali wytopil….a nie mogl wytopic litra smalcu ….bo I z czego?????? DO COnsumow mu wejsciowki nei dali:-)))) nie kapowal:-)))

 22. troll polonii said

  21
  RomanK
  Ja jestem osoba powazna i nie mam powodow zeby zmyslac.
  Pracowalem w Hucie Lenina w latach 60-ych, przed studiami.
  Nikt mi kitu nie bedzie wstawiac.

  Od razu widac, ze nawet nie wiesz, co bylo w Hucie i w Krakowie.
  I chyba nie wiesz kto o byl wytapiacz stali.
  W Hucie Lenina byly sklepy pracownicze OZR – oddzial zaopatrznia robotniczego i stolowki na kazdym wydziale. Obiady mozna bylo jesc na miejscu a mozna bylo brac 3 daniowy obiad do domu. Pamietam te slynne menazki, ktore skladaly sie z trzech pojemnikow.
  W sklepach na wydzialach mozna bylo zrobic zakupy do domu przed wyjsciem z pracy.
  Pewnie o gornikach tez nie slyszales.

  Wariowala ubecja, zeby namawiac na podpisanie Bekanntmachung. I elity ubeckie , ktore teraz rzadza w Polsce urzadzaly dokladnie takie same szkolenia jak na Ukrainie przed majdanem.: (” W Ameryce robotnik dostaje buty w pracy robione na indywidualne zamowienie!!”- mysmy w laboratorium dostawali tylko buty ‚zdrowotne’)

  Zony wytapiaczy w ogole nie pracowaly. Jedzenia nie brakowalo.
  Jedzenia zaczelo brakowac jak Amerykanie pierwszy raz nalozyli sankcje, tylko i wylacznie po to, zeby robotnik wyszedl na ulice.
  Widac, ze informacji o Slasku ani o Krakowie nie masz.
  I ‚stacze’ byli juz po moim wyjezdzie z Polski. Ja takiej instytucji nie znalem.
  W 1980 roku byly kartki na cukier a to z powodu nagminnej produkcji bimbru.
  Ale na placu mozna bylo kupic wszystko.
  Ja nie mam zwyczaju zmyslac bo nie o to chodzi w tym calym dramacie jaki Polsce sprezentowano.
  Smalcu nam nigdy w Polsce nie brakowalo.
  Pod koniec 80 -go roku w SAM-ach dowozili maslo trzy razy w tygodniu.
  Za moich czasow nie bylo tych okropnych kolejek. Dowiadywalismy sie o nich juz na emigracji. I opowiadali nowoprzyjezdni, ze w sklepach byla herbata i platki owsiane. Ale to juz w czasie sankjci Reagana.

  O stanie wojennym dowiedzielismy sie na poczatku 1981 roku.
  Do tej pory nie rozumiem dlaczego to byla taka tajemnica. To wtedy najwiecej osob wyjechalo z kraju! Obozy byly przepelnione Polakami. I we Wiedniu i w Latinie we Wloszech i w Hiszpanii i w Grecji. Mysmy nie byli w obozie ale odwiedzalismy znajomych. Wszyscy ponaglali rodziny i znajomych zeby wyjezdzali z Polski bo w grudniu mial byc stan wojenny.
  Ja nie mam najmniejszego powodu zeby zmyslac bo mam uczulenie na domalowywanie coraz to nowej historii Polski.

  Teraz o latach 80-tych opowiadaja takie same brednie jak o Smolenku i PRL-u

 23. troll polonii said

  21
  RomanK
  Pokazalem wpis RomanaK mojej slubnej.
  Zawyla z oburzenia. Skomentowala krotko;
  „Po co dyskutujesz z wariatami. Przeciez ten facet chyba w Polsce nie mieszkal”.
  Juro bede pokazywac wszystkim znajomym wpis RomanaK o smalcu i zonach stalownikow!!!

 24. Siekiera_Motyka said

  „Jedzenia zaczelo brakowac jak Amerykanie pierwszy raz nalozyli sankcje, tylko i wylacznie po to, zeby robotnik wyszedl na ulice.”

  Większość Polaków z tamtych czasów do końca życia nie rozumie JAK Amerykanie Polsce pomogli. Myślą sobie że „Sankcje nam pomogły uwolnić się.” , nie rozumiejąc że ich CEL był niszczyć Polską ekonomie. Ta sama metoda jest używana dzisiaj na Rosję, Iran i Korei Północną.

 25. wolverine-MIKROCEFAŁ said

  a premier Olszewski razem z ministrem Olechowskim a trudno nie wspomnieć o innych tuzach tego rządu jak Parys, Glapiński, Kropiwnicki, Maciarewicz, Miśkiewicz ?? tatuś młodego Miśka-przydupasa Maciarewicza), Skubiszewski a u niego karierę w RPjakiśtamnumer zaczynał niejaki Radek Sikorski już wtedy mąż swojej żony Anne Applebaum, Stelmachowski ksywa „Laga”
  sprzedali FABRYKĘ SAMOCHODÓW MAŁOLITRAŻOWYCH (czyli FSM) za
  9 milionów PLN.
  Jak widać jaczejka post1989 założona przez Sorosa/schachs/Michnika/Kuronia/Wałęsę/Balcerowicz zawsze miała kiepski łeb do interesów za to świetny łeb do DEZINDUSTRIALIZACJI KRAJU,
  Czepienia się tylko SLD jest „niesprawiedliwe”.

 26. troll polonii said

  24
  Siekiera-Motyka
  Czy ktos jest w stanie wytlumaczyc dobrodziejstwo sankcji??
  Wtedy, kiedy CIA wykanczalo Polske ideologicznie i fizycznie; spowodwalo stan wojenny w caylm kraju, i ludzie naprawde cierpieli – to pedofil Reagan jeszcze dolozyl sankcje na caly narod, zeby Polakow zniszczyc glodem. W nagrode, ze tak sie rwalismy do Zahodu?
  Zachod nas nigdy nie traktowal powaznie. Wystarczy chocby powierzchownie znac historie Polski. Poczawszy od Niemiec i Francji i Anglii. I USA.
  Nawet Szwedzi nam dolozyli.

  Jak mozna bylo straszyc Polakow armia sowiecka, ktora rzekomo miala wejsc do Polski i juz-juz stala gotowa na wschodniej granicy???
  Przeciez armia sowiecka BYLA w Polsce; na zachodniej granicy.
  Przez wszystkie lata sowieckich wojsk w Polsce- Rosjanie nie mieli takich „uprawnien” jak obecna armia amerykanska.
  I nie przypominam sobie, zeby kiedykolwiek spowodowali wypadek; nikt ich nie widzial na ulicach.
  Polskimi firmami i zakladami pracy nie rzadzili obcy obywatele a nasze firmy wszystkie byly zarejestrowane w Polsce. Dlatego Polske stac bylo na wczasy pracownicze i JEDNAKOWA nauke dla wszystkich dzieci.
  Wszystkie polskie dzieci mialy jednakowy dostep do oswiaty.
  Oswiata byla podstawowym prawem Polaka i polskich dzieci – nie przywilejem bogatego zlodziejstwa i mafii.

  Polacy nie maja zaufania do normalnych ludzi.
  Kto tak naprawde poparl rewolucje w Polsce i kto tak bardzo imponuje Polakom?
  Bo my kochamy zachodnia demokracje:

  Ronald Reagan’s 100th Birthday And His Homosexual-Pedophilia Prostitution Involvement | Operation-Nation

  http://operation-nation.com/?p=80

 27. troll polonii said

  re:26- czekajac na moderatora

  Zeby nie bylo, ze cos zmyslam i wyciagam argumenty nie wiadomo skad – to podaje informacje z oficjalnych zrodel USA i oficjalnych orgnizacji w USA:
  Kto nam pomaga w rozwoju naszej demokratycznej cywilizacji?

  The Clinton Pedophilia Connection – 12160

  http://12160.info/video/the-clinton-pedophilia-connection

  Washington Times on Franklin Case

  https://www.wanttoknow.info/890629washingtontimesfranklin

  Pedophilia and male prostitutes in the White House: the Franklin Affair and Bush’s Jeff Gannon
  Homosexual prostitution inquiry ensnares VIPs with Reagan, Bush

  „A homosexual prostitution ring is under investigation by federal and District authorities and includes among its clients key officials of the Reagan and Bush administrations, military officers, congressional aides and US and foreign businessmen with close social ties to Washington’s political elite. Reporters for this newspaper examined hundreds of credit-card vouchers, drawn on both corporate and personal cards and made payable to the escort service operated by the homosexual ring.”
  — Washington Times, 6/29/1989
  *
  VT Exclusive: Largest Pedophile Ring in History, 70,000 Members, Heads of State, the Rats Scramble – Veterans Today | News – Military Foreign Affairs Policy

  https://www.veteranstoday.com/2016/08/24/vt-exclusive-largest-pedophile-ring-in-history-70000-members-heads-of-state-the-rats-scramble/

 28. sarmata said

  https://drive.google.com/file/d/0B6nvUVODXBWxMXJBRVE3UFVjNlk/view

 29. revers said

  lub oddali pod zastaw za ustawke 447 wraz z lasami polskimi …

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04481-Polskie-lasy-za-zydowskie-roszczenia.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.