Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Upadek państwa

Posted by Marucha w dniu 2018-07-10 (Wtorek)

Polska nie jest niepodległym państwem i to chyba już mało kogo dziwi. Przyjdzie przywyknąć, jak powiedział Pawlak do Kargula, gdy stewardessa powiedział im, że w kraju wiele się zmieniło.

Może to jest jednak optymistyczne nastawienie, patrząc na to, co się dzieje z obecną formą polskiej państwowości. Sypią się kolejne struktury na których opierają się normalne państwa. Jeżeli wierzyć tym, którzy lepiej ode mnie znają się na różnych dziedzinach funkcjonowania państwa, to niedługo różne grupy rekonstrukcyjne będą nowocześniej uzbrojone niż polska armia.

Sfera ochrony zdrowia osuwa się w coraz głębszą zapaść. Będące i tak w kiepskim stanie i na marnym poziomie wyższe uczelnie, po reformie(?) wicepremiera Jarosława Gowina mogą się zamienić w rządzone na rozkaz, anglojęzyczne fabryki, produkujące pracowników średniego szczebla dla różnych niepolskich korporacji.

Chaos opanowuje polskie sądownictwo. Nawet nie zawracam sobie głowy studiowaniem analiz roztrząsających i rozstrzygających, kto ma rację w sporze o Sąd Najwyższy. Ułomna konstytucja i ustawowy bałagan wokół niej nie odgrywają już większej roli w tej awanturze. Dominują osobiste ambicje i to, kto kogo bardziej nastraszy i kto się wcześniej wystraszy. Za chwilę nie będzie wiadomo, kto jest sędzią zgodnie z prawem, a kto przeciw prawu. Nie będzie wiadomo, kto wydaje wyroki ważne, a kto nieważne. Wzajemne straszenie wsadzaniem do więzienia staje się jednym z najważniejszych argumentów w tej “dyskusji”. I najwyraźniej jest się czego bać.

Który sędzia uzna jakieś wybory za ważne, jeżeli w wyniku tych wyborów okaże się, że jest nielegalny i może stracić urząd albo nawet trafić do kryminału? A z drugiej strony czy nielegalny sędzia może orzec o legalności wyborów? To są kolejne drzwi, którymi chaos wlewa się w struktury państwa.

Nie stoję po stronie żadnej ze stron w sporze o skład Sądu Najwyższego. Uważam, że jest źle, ale zmiany, które chce wprowadzić minister Zbigniew Ziobro i cały PiS niczego nie poprawią, a istnieje sporo przesłanek wskazujących, że może być gorzej. Na pewno ani nie porządkuje, ani nie wzmacnia to struktur państwa.

Powstaje kolejna sytuacja z której nie ma już dobrego wyjścia. Pozostawienie sytuacji w sądach tak, jak było tylko wzmocni pewność ludzi starych struktur, że są nietykalni i bezkarni. Zmiany wprowadzane przez PiS jak nigdy dotąd uzależnią sądy od partyjnych decyzji i to jednej osoby.

Patrząc na to czuję się bezradny, a najgorsze, że mam świadomość fatalnych konsekwencji tego chaosu. To dalszy ciąg redukowania coraz ułomniejszej obecnej formy polskiej państwowości.

Chciałbym z wiarą w przyszłość powiedzieć, że przyjdzie przywyknąć, ale ja nie chcę przywyknąć, a sił na zatrzymanie tego destrukcyjnego chaosu brak.

A Państwo widzicie szansę na zatrzymanie tego rozlewającego się chaosu?

Andrzej Szlęzak
Za: FB

https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 21 to “Upadek państwa”

 1. Dziad Wernyhora said

  „Niemiecka armia gotowa bronić Polski” – tak jak bocian żaby przed innym bocianem
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/niemcy-gotowe-bronic-polski/7hrpwrm

 2. Amerykańscy żołnierze US Military PRZEJELI kontrole nad "polską" policją i KONTROLUJĄ kierowców – w Polsce! said

  Stacjonujace wojska czyli żołnierze US Military PRZEJELI kontrolę orz zwierzchnictwo nad polskim Ministerstwem Spraw Wewnetrznych i Administracji oraz nad całą polską policją.

  Żołnierze US Army w myśl polskiej ustawy nr 1066 rozpoczeli ZATRZYMYWANIE polskich kierowców na drogach w Polsce i rozpoczeli KONTROLĘ osobistą polskich kierowców bez podawania powodu – polskich obywateli w III RP zarzadzanej przez syjonistów PiS, PO i PSL.

  Jak informuje portal Moje Gniezno, na terenie powiatu gnieźnieńskiego pojawiły się wspólne patrole, w skład których wchodzą policjant drogówki, żandarm wojskowy US Army i żołnierz amerykański – US Military Police.
  Dodano, iż żandarmi USA uprawnieni są m.in. do legitymowania i ZATRZYMYWANIA, dokonywania kontroli osobistej oraz używania w stosunku do tych osób wszystkich prawem dopuszczonych środków przymusu bezpośredniego.

  PRZEKUPIONE łapówkami z CIA władze „żydowskiej warszawki” prowadzą szkolenie żołdaków US Army, aby ich przygotować na sytucje PRZEJĘCIA w 100% władzy nad polskimi obywatelami w III RP przez utajnione gangi ŻYDOWSKIE, których głównym mafiozą ma być żydzi J.Daniels, Duda i Gliński.

  https://www.magnapolonia.org/amerykanscy-zolnierze-kontroluja-polskich-kierowcow-w-polsce/

 3. Moher49 said

  „A Państwo widzicie szansę na zatrzymanie tego rozlewającego się chaosu?”

  Tak widzimy, Stefanie Czarniecki larum grają. Całą administrację państwową, wojsko, policję wybatożyć i wywalić na zbity pysk. Złodziei, szabesgojów, folksdojczów, zdrajców powiesić. Ty Stefanie zostań naszym Dyktatorem.

 4. Dictum said

  Moher, marzyciel…

 5. Amerykańscy żołnierze US Military PRZEJELI kontrole nad "polską" policją i KONTROLUJĄ kierowców – w Polsce! said

  Stacjonujace wojska czyli żołnierze US Military PRZEJELI kontrolę oraz zwierzchnictwo nad polskim Ministerstwem Spraw Wewnetrznych i Administracji oraz nad całą polską policją.
  Żołnierze US Army w myśl polskiej ustawy nr 1066 rozpoczeli ZATRZYMYWANIE polskich kierowców na drogach w Polsce i rozpoczeli KONTROLĘ osobistą polskich kierowców bez podawania powodu – polskich obywateli w III RP zarzadzanej przez syjonistów PiS, PO i PSL.
  Jak informuje portal Moje Gniezno, na terenie powiatu gnieźnieńskiego pojawiły się wspólne patrole, w skład których wchodzą policjant drogówki, żandarm wojskowy US Army i żołnierz amerykański – US Military Police.
  Dodano, iż żandarmi USA uprawnieni są m.in. do legitymowania i ZATRZYMYWANIA, dokonywania kontroli osobistej oraz używania w stosunku do tych osób wszystkich prawem dopuszczonych środków przymusu bezpośredniego na podtawie ustawy nr 1066.
  PRZEKUPIONE łapówkami z CIA władze „żydowskiej warszawki” prowadzą szkolenie żołdaków US Army, aby ich przygotować na sytucje PRZEJĘCIA w 100% władzy nad polskimi obywatelami w III RP przez utajnione gangi ŻYDOWSKIE oraz ich bojówki, których głównymi mafiozami mają być żydzi J.Daniels, Duda i Gliński.
  https://www.magnapolonia.org/amerykanscy-zolnierze-kontroluja-polskich-kierowcow-w-polsce/

 6. Boydar said

  „… nie stoję po stronie żadnej ze stron w sporze o skład Sądu Najwyższego …”

  I ja uważam, że stan dotychczasowy autorowi artykułu pasuje, sami swoi na których nie ma mocnych. Niepokoi tylko, że po zmianie również. Chociaż, brama to brama, a kwiatki – kwiatki.

 7. Joung said

  POLACY najwiekszym naszym wrogiem jest Nasza obojetnosc na sprawy polityki naszego panstwa.Pozwalanie na rzadzenie nami przez zdrajcow .
  ICH POPROSTU TRZEBA ”””””’utylizowac”””I to w trybie natychmiastowym.

 8. andzia said

  re:7
  Oni mają gdzieś „trzeba powiesić, postawić pod trybunał, utylizować”. Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje. Oni się obawiają działań a nie wylewanych pisaniną emocji. Kpią sobie ze złorzeczeń siedzących przy komputerach. Psy szczekają, karawana idzie dalej i robi swoje.

 9. AlexSailor said

  ad 5

  Zatem z naszą suwerennością i ‚niepodległością” cofnęliśmy się do roku 1947.
  Brawo my.

 10. Moher49 said

  @8,
  Pani Andziu, nie pójdziemy jak Jakub Szela palić dworów, nie mamy helikopterów aby zrobić nalot na Warszawę, jak Turcy na Ankarę. Dobrze, że jeszcze wolno pisać, chociaż na wielu portalach nawet tego nie wolno.
  Pani Andziu, krople drążą skały, słowa są jak amunicja, jeśli ktoś czegoś bardzo chce, to mu się to spełni.
  Nam się też kiedyś spełni.

 11. kama said

  zadluzeni i oklamani https://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiem-pan-panie-morawiecki-2017-12

 12. jjj said

  A moim zdaniem – oczywiście mając na uwadze jakość nadwiślańskiego sądownictwa oraz dokąd to wszystko idzie „tu i teraz” – jeśli owe zmiany „pisowskie” zmierzają do jakiegoś niewielkiego uzależnienia sądów od polityków czy może ująć to inaczej: jakiegoś oficjalnego powiązania sędziów z „władzami wybieralnymi”, to raczej może to być (w pewnym zakresie) pozytywne.
  Czy „uzależnienie” od polityków spowoduje coś niekorzystnego?

  Czy zwiększy filożydowskość, filounijność (na poziomie rzekłbym: służalczym) sądów? Raczej nie.
  Czy zmniejszy dbałość sądów o polskie mienie zakładając, że istnieje/istniała? Raczej nie, choć być może.
  Czy zwiekszy niesprawiedliwe osądzanie równych i równiejszych? Raczej nie
  Chyba wszystko co uważam za niepozytywne, jest już – jak mi się zdaje – w sądownictwie

  Politycy przynajmniej muszą – od czasu do czasu – udawać przyzwoitiść. Dziś wyobrażam sobie, że staruszek chodzący o kulach mógłby być skazany za to, ze wpadł pod samochód podpitego sędziego.
  Sędziowie – nawet nie trudniliby się usłyszeniem czejekogolwiek pytania o zasadność wyroku, byliby „ponad to”
  Jesli można by było zapytać o to polityka, to może ktoś przynajmniej by zapytał polityka, dlaczego zapadł taki wyrok…

 13. Plausi said

  W prowincji imperium

  ano sobie fajnie zyjemy, przecie spelnily sie marzenia wielu w ten sposob

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/#Polska

  i wywalczylismy te rozkosze „temi naszemi rencami”.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Jak dlugo Polacy nie pojma, ze to jest ich WLASNE dzielo, tak dlugo nie mozna oczekiwac zadnej zmiany, dominacja durakow trwa nadal.

 14. RomanK said

  Panie Szlezak…. Polska niepodlegla….skoczyla sie 1794 roku…….

 15. jjj said

  Re 12 – kontra do samego siebie/
  Albo jest gorzej niż myslę, niż napisałem wyżej

  Oczywiście oceniam pozytywnie wszystko co zachwieje trochę zaskorupiałym aparatem niesprawiedliwości, ba źle mówię – nawet nie zachwieje, lecz wprowadzi choćby drobny dyskomfort jego notabli, a to czasem zmusza notabli, choćby do zastanowienia się.
  Ale zaczynam się obawiać. Czy to aby nie dmuchanie na zimne, by nikt z „sędziostwa” nawet teoretycznie nie przeszkodził w realizacji roszczeń ż. z ustawy 447?

  Nie to bym dostrzegał w „aparacie” polskich patriotów, przynajmniej na decyzyjnych/widocznych stanowiskach, ale Niemcom (i tamtejszym Ż) może nie podobać się oddanie „obszaru nadwiślańsko-nadodrzańskiego” Żom amero-izrelskim, a z opinią Niemcounii, sędziowie raczej się liczą.
  Tak to niestety – z wielkim smutkiem – ośmielam się to wszystko postrzegać

 16. Panie Szlęzak: „A Państwo widzicie szansę na zatrzymanie tego rozlewającego się chaosu?”

  O jakim „chaosie” Pan mękoli?
  Przecież to jest dokładnie zaplanowana, metodyczna działalność naszych wrogów!
  Jeżeli nie zwiększymy liczby POLAKÓW – to jest i najważniejsze i najtrudniejsze – to Polska przestanie istnieć!!!

 17. troll polonii said

  7
  Joung:

  „POLACY najwiekszym naszym wrogiem jest Nasza obojetnosc na sprawy polityki naszego panstwa..”

  Jest jeszcze gorzej, jak sie bierzemy za jakas akcje: rozwalka Jugoslawii; czynne poparcie zbrojnego zamachu stanu na demokratycznie wybrany rzad na Ukrainie.. sankcje na Rosje..wypedzenie rosyjskich dyplomatow w ramach solidarnosci ze zbojami…mordowanie polskiego rolnictwa, wypedzanie z kraju Polakow, bo za duzo zarabiali.. a sprowadzanie taniej sily roboczej z Nepalu bo to sie bardziej obcym kapitalistom w Polsce oplaca..szukanie przyjaciol wsrod wrogow i vice versa..

 18. troll polonii said

  16
  Zapiniotodement
  Na razie produkujemy obecnych i przyszlych emigrantow.

  Co to jest szczyt bezczelnosci?
  Glosowac na PiS i spierd…za granice.

 19. VAV said

 20. Chciało polacfwo żydokracji i eurokołchozu, to teraz ma.

 21. Ona said

  AD 14, Myli sie Pan Panie Romanie. Polska niepodległa skończyła sie wraz ze śmiercią Bolesława Chrobrego.W 1795 zniknęła z mapy świata. Niestety. Wraz z jej zniknieciem. Zniknęły wszystkie najwazniejsze księgozbiory.W tym księgozbiory Andrzeja i Józefa Załuskich, liczące ponad 200.000 tomów. Po upadku Polski, przewieziono na rozkaz Carycy Katarzyny II całą bibliotekę do Petersburga. Biorąc pod uwagę to że caryca była Prusaczką, mozna sie domyśleć, że prawdziwa historia Polski została ukryta przez prusaków na zawsze. I nadal będę obstawała przy swoim, że Biblia mówi o prusakach jako o tych, co się za żydów podają a nimi nie są. Bo to oni tak naprawdę panuja nad całym światem.

  ——–
  Ze śmiercią Bolesława Chrobrego?
  A ja myślałem, że z narodzinami Ziemowita…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.