Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

PIS chciał zatuszować aferę śmieciową

Posted by Marucha w dniu 2018-07-11 (Środa)

Kolejna wielka afera z udziałem PiS wyszła na jaw! Wszystko na swoim oficjalnym Facebooku ujawnił Krzysztof Brejza. Polityk opozycji nie ukrywa swojego oburzenia takim obrotem spraw. Teorie spiskowe w końcu zaczynają mieć sens. Polska przez ten cały czas była wykorzystywana i niszczona.

Na zdjęciu udostępnionym przez Krzysztofa Brejzę widać dokument dotyczący importu śmieci z innych krajów do Polski. Jak widać, nasza ojczyzna była do tej pory wykorzystywana jako jedno, wielkie wysypisko dla całego świata! Nie tylko krajów sąsiadujących, ale również Australii czy nawet Nigerii.

Około 100 tys. ton śmieci jest naprawdę sporym problemem. Zwłaszcza, gdy zastanowimy się, gdzie one wszystkie znikają.

Problem importu śmieci – za rządów PiS ilość odpadów wzrosła DWUKROTNIE!

Polityk z Platformy Obywatelskiej zauważa, że od rozpoczęcia panowania PiS ilość sprowadzanych do kraju śmieci wzrosła dwukrotnie. Problemu by nie było, gdyby nie fakt, że większość sprowadzanych śmieci nie może być poddana recyklingowi.

Co więc się robi? Z doświadczenia ostatnich miesięcy możemy wysnuć tylko jeden wniosek. Odpady się składuje, a kiedy upływa termin ich składowania są podpalane, aby obniżyć koszty utylizacji odpadów. Tego typu teorię przyjmuje większość Polaków.

– Co za ludzie, co za rząd? Sprzedają Polskę, trują i niszczą, za śmierdzącą kasę – pisze internautka na Facebooku oburzona całą sytuacją.

Czy ratowanie budżetu państwa przez zbieranie śmieci można uznać za dobry krok? Trudno na to pytanie odpowiedzieć twierdząco, zwłaszcza że duże miasta Polski już teraz mają problem ze smogiem. Podpalanie wysypisk i składowisk śmieci tylko pogarsza problem, z którym od dłuższego czasu się borykamy.

https://pikio.pl/

Komentarzy 17 to “PIS chciał zatuszować aferę śmieciową”

 1. Zerohero said

  W sumie PiS to też śmiecie. Ludzkie.

 2. Plausi said

  Wolna Polska jako śmietnisko

  Wielu rodaków w Wolnej Polsce pracjue od lat na umowie śmieciowej.

  Wielu rodaków musi opuścić Polskę aby na obczyźnie pracować na umowie śmieciowej.

  Tekst donosi, że do Wolnej Polski są kierowane śmieci z krajów gdzie Polacy pracują na umowach śmieciowych.

  Możemy być wszakże dumni, bo przecie wywalczyliśmy samit taką Wolną Polskę „temi rencami”.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Akurat na temat tej dumy narodowej śmieciowej dopiero co pisaliśmy.

  https://marucha.wordpress.com/2018/07/10/upadek-panstwa/#comment-767537

  Polska duma narodowa jest dobrze na świecie znana.

  Czasami zastanawiamy się, czy Polacy, znaczna ich część, w samej rzeczy osiągnęli taki stopień degeneracji umysłowej, że nie są w stanie pojąć naprostszych zależności ?

 3. Lily said

  Re1;Zerohero
  Robia kase,na czym sie da.

 4. kura domowa said

  Akurat przedwczoraj splonelo wysypisko smieci w Dabrowie kolo Opola. dziwne, ze wysypiska plona czesto w zachodniej czesci kraju

 5. Rockrider said

  Tak się składa, iż często jestem we wspomnianej Dąbrowie. Tam jest jeszcze w miarę. Sosnowiec o wiele bardziej truje. Nieopodal parku logistycznego jest spalarnia. Cały kompleks jest truty przez utylizację. Niejednokrotnie cały spalony syf wędruje w stronę Dąbrowy, ponieważ ta się znajduje w dolinie. Oczywiście smród oraz to co jest w powietrzu „nie przekraczają” żadnej normy 🙂
  Nocą piękna mgła potrafi się przewinąć. Średnio 2-3 razy w tygodniu.

 6. Zerohero said

  Koszt leczenia białaczki to 150tys zł. Wiadomo jak z szansami powodzenia. To nam zafundowały śmiecie ludzkie z PIS. Już za kilka lat…

 7. kulawy squrwiel z żoliborza said

  Re. 1

  W rzeczy samej, nie inaczej – miejsce pisowskiego squrwysństwa jest w dole z wapnem zalanym betonem.

 8. guła said

  Uj …Kraj mój, stał się wielkim śmietniskiem od chwili tzw przemian społecznych. Śmieci śmierdzą, mamona nie. Przyjmowano wszystko, jak leci, nawet z odpadami wysoce toksycznymi. Z chwilą rezygnacji skupu odpadów (aktualnie) przez Chiny, problem zwielokrotnił się.

 9. Grazyna said

  poseł brejza jest tak samo wiarygodny jak cala platforma.Niech pilnuje swojego toy toya.

 10. NICK said

  Zatuszował.
  Tytuł
  I to jak „elegancko”.

  Qrva.

 11. emeryt said

  Napis wyryty na ścianie w celi zamku w Lublinie -prawdopodobnie łyżką przez więzionego byłego żołnierza AK :

  „Śmiecie mówić, że my śmiecie – my nie śmiemy, a wy śmiecie…”

  A teraz link do ciekawego filmu :

 12. revers said

  jest co tuszowac, bo i polskie lasy w zastawie pod bezspadkowe wyniakajace z ustawy 447.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04481-Polskie-lasy-za-zydowskie-roszczenia.htm

  a precedens smieciowy to nie tylko chinskie zwroty smieci, ale mozliwosc odszczurzania od polakow ziem polskich, jak to ma miejsce w odzyskiwaniu kamienic przez wynajetych „czyscicieli kamienic”, ktorzy na codzien to samo potrafia robic odcinac wode,gaz, prad, rozsypywac smiecie, blokowac wejscia na klatke schodowa, uprzykarzac zycie lokatorow..

 13. emeryt said

  Rolnicy Polscy, też są traktowani jak śmieci.

  Dowód pod linkiem :

 14. sarmata said

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prawo-i-sprawiedliwosc-partia-judaszy-henryk-pajak-2015-05 http://www.polishclub.org/2018/06/23/oglupiac-by-zapanowac-zydowski-podboj-polski/

 15. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @6
  To się już dzieje od 30 lat.

  Z netu:
  „Wg GUS Śmiertelność Polaków wzrosła + 35 % w styczniu rok 2017 vs 2016 !!! i 7 % półrocze 2017 vs prev.
  Wzrasta lawinowo zachorowalność i śmiertelność na nowotwory.
  Źródło: http://onkologia.org.pl/nowotwory-zlosliwe-ogolem-2/
  Uwaga – nowe dane po 2014 – za zatajane przed opinia publiczna ! KRD (Krajowy Rejestr Nowotworów) NIE PODAJE DANYCH od 2013 roku !”

  Zachorowalność na nowotwory złośliwe ogółem w Polsce w latach 1980-2013

 16. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  @9
  Trollu pisowski, te dane pochodzą z pisowskiego ministerstwa środowiska, które przekazało je Brejzie w odpowiedzi na zapytanie poselskie:

 17. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  A konieczność (!) sprowadzania śmieci do Polski z krajów „starej UE” została wpisana w traktat akcesyjny i jej łamanie jest obwarowane karami finansowymi, o czym pisze Kosiur:

  „W maju 2006 r. zamieściłem w internecie tekst „Bilans kosztów członkostwa Polski w UE” –https://dariuszkosiur.wordpress.com/2013/02/27/bilans-kosztow-czlonkostwa-polski-w-ue/. Drukowała go także Myśl Polska nr 30-31 z 23 – 30.07.2006, ale na jej stronie internetowej został zablokowany.

  W moim tekście podałem kilka wybranych informacji z traktatu akcesyjnego III RP do UE:

  Poniżej niektóre ustalenia z Traktatu Akcesyjnego (T.A.) np.;

  [o śmieciach punkty 5 i 6]

  1. Hutnictwo – podano listę hut w Polsce do zamknięcia. Instalacje produkcyjne w tych hutach muszą ulec fizycznej likwidacji, żeby nie można było wznowić na nich produkcji. Obecnie pojawiła się koniunktura w przemyśle hutniczym, którego zostało nam 30% ogólnej mocy przerobowej, resztę sprzedano łącznie z koksowniami, które w 40% pokrywały potrzeby rynku europejskiego (mięliśmy 8 mld zł zysku rocznie z samych tylko koksowni).
  2. Górnictwo – ograniczenie wydobycia i zatrudnienia (szyby są zatapiane, co uniemożliwia wznowienie wydobycia w przyszłości). Pojawia się koniunktura w górnictwie, a rządzący do 2005 r. je likwidują.
  3. Rolnictwo – musimy ograniczyć produkcję mleka do 7,2 mln ton/rok, polskie potrzeby żywnościowe wynoszą 11-12 mln ton/rok, a zdolności produkcyjne 16-18 mln ton/rok. Zniszczono już stada krów, ich stan liczebny w 2003 r. był porównywalny ze stanem z 1945 r.
  4. Polska nie ma prawa prowadzić w państwach UE instytucji kredytowych (banków, firm ubezpieczeniowych).
  5. Polska została zobowiązana do przerobu śmieci z państw UE (dawnej 15). Podano daty i określono zdolności produkcyjne, które musimy osiągnąć pod groźbą kar finansowych.
  6. Polska musi się podjąć magazynowania odpadów radioaktywnych z elektrowni jądrowych z państw UE.
  7. Musimy złomować na nasz koszt 50% tonażu naszej floty połowowej.
  8. Polska nie ma prawa udzielać pomocy publicznej (z budżetu) swoim firmom (mogą to robić Niemcy na terenie dawnego NRD!?).
  9. Polska musi anulować wszystkie umowy handlowe z państwami z poza UE (ok.190 umów), co wiąże się z nałożeniem na nas wysokich kar liczonych w mld $ zgodnie z prawem międzynarodowym.
  10. Polska nie wchodzi do strefy Schengen (bez związku z akcesją) tzn., że obowiązują nas wizy i kontrole celne powyżej 3 miesięcy pobytu w państwach UE (Polska weszła do tej strefy w Grudniu 2007).

  A zatem wszystko jest w jak najlepszym porządku, w całkowitej zgodzie z dokumentem akcesyjnym, który to dokument wynegocjowany z UE przez żydo-reżimowe władze IIIRP/Polin uzyskał nie tylko poparcie obozu władzy i opozycji, ale także i społeczne w referendum akcesyjnym. Budzi więc zdziwienie, że zarówno posłowie jak i media nie znają zapisów tak doniosłego dokumentu, który gwarantuje Polsce i Polakom pasmo nieprzerwanych sukcesów.

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/144561,kolejne-sukcesy-czlonkostwa-polski-w-ue

  Czyli trzeba po prostu spier….ć z UE, jeśli chce się rozwiązać ten problem.

  PS. To, że nawet z biednej afrykańskiej Nigerii k.rwy rządzące III RP importują śmieci, to mnie po prostu rozbroiło (i załamało).
  Jak już kiedyś pisałem w gajówce: jeśli nasz naród przetrwa i za 100 lat polscy historycy będą opisywać, co tu się działo po 1989 r., to mało kto będzie wierzył, że aż taki był poziom zdrady i patologii.

Sorry, the comment form is closed at this time.