Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (50 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-07-13 (Piątek)

Jeden z glównych idiotów Platormy Obywatelskiej, Sławomir Nitras, chce legalizacji związków homoseksualnych w Polsce. Idiocie wyjaśniamy, że związki takie wcale nie są „nielegalne”. Nikt pedałom ani lezbom nie broni razem mieszkać, prowadzić wspólne gospodarstwo, czy sypiać w jednym łóżku. A nawet zawierać umowy cywilno-prawne odnośnie dziedziczenia majątku.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/07/05/wolne-tematy-49-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/07/18/wolne-tematy-51-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 219 to “Wolne tematy (50 – 2018)”

 1. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Rząd PiS-u przymierza się do budowy jakiegoś nowego muzeum historii Polski w Nowym Jorku (w jednej z najdroższych lokalizacji). Muzeum ma stanąć obok istniejącego już tam Muzeum Holokaustu i być budowane pod patronatem Żydów. Czyli klon warszawskiego MHŻP, ale zapewne za dużo bardziej gigantyczne pieniądze.
  https://www.cda.pl/video/245180903

 2. Zerohero said

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sondaz-w-Rosji-swiatem-rzadzi-niewidzialny-rzad-4140648.html

  Sondaż w Rosji: światem rządzi niewidzialny rząd
  „Tajny rząd” kieruje światem – takie przekonanie wyraża dwóch na trzech (67 proc.) Rosjan, jak wynika z sondażu rosyjskiego centrum badania opinii publicznej WCIOM, które obserwuje szerzenie się teorii spiskowych w Rosji.
  Pytanie sformułowane przez ten ośrodek brzmiało: „Czy istnieje organizacja bądź grupa osób mająca wpływ na wszystkie procesy zachodzące na świecie i kontrolująca działania szefów państw w wielu krajach?”.
  Dla 74 proc. osób, które wierzą w tę teorię spiskową, działania „rządu światowego” są „sprzeczne z interesami Rosji” – brzmi wniosek z odpowiedzi na ankietę przeprowadzoną pod koniec maja wśród 2000 osób.
  Około 23 proc. spośród tych, którzy wierzą w istnienie takiego rządu, uważa, że składa się on z bogatych oligarchów i bankierów. Liczba Rosjan, którzy wierzą w tę teorię, bardzo wzrosła w ciągu ostatnich czterech lat: w 2014 roku było ich 45 proc.
  Jeden Rosjanin na każdych dziesięciu jest przekonany, że istnieje „sekretny rząd, który ma wpływ na treść emitowanych programów TV i wydawanych książek”.
  Liczne rosyjskie kanały telewizyjne mnożą ilość programów na temat „nieprzyjaciół Rosji”, antyrosyjskich zagrożeń i spisków.

  Mój komentarz:

  1. Rosjanie jak widać mają sporo oleju w głowie i wyciągnęli wnioski ze swojej historii.

  2. Żydostwo ma zatem kolejny powód by Rosjan nienawidzić (a bezmózgie polactwo wraz z nim, bo czy widział ktoś polactwo zdolne do myślenia wychodzącego poza kazania rabinów?)

  3. notka nadużywa terminu „teoria”, „wiara” itd. Nie wiem jak inni, ale ja na przykład WIEM o spisku rządu światowego a nie WIERZĘ w niego. Na tą sprawę są solidne dowody.

 3. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  „Nowy Lepper”, czyli Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczanej zrugał wiceministra rolnictwa za to, że rząd PiS-u finansuje plantacje malin na Ukrainie (a ściślej na Wołyniu), a następnie importuje je do Polski, robiąc konkurencję polskim plantatorom malin. Nie obyło się bez aluzji do ludobójstwa wołyńskiego.
  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/nagranie-jak-drugi-lepper-broni-polskich-rolnikow-przed-konkurencja-z-ukrainy-podbija-siec-video/
  https://www.cda.pl/video/2432675ef

  Dzisiaj w Warszawie odbyła się duża manifestacja rolników i ten sam Kołodziejczak machał przed kancelarią premiera odciętym świńskim łbem, przestrzegając Morawieckiego przed lekceważeniem rolników.
  Naprawdę pojawił się polski przywódca ludowy z krwi i kości.
  .https://www.youtube.com/watch?v=1sBYZXUNXIc
  https://newsweb.pl/protest-rolnikow-i-sadownikow-bylismy-tam-na-zywo-wideo/

 4. Lily said

  Re 2;Zerohero
  Rosjanie to bardzo madry narod.
  Pisal rowniez o tym ,kto trzyma lape nad wszystkim co czytamy i ogladamy wlasciciel ponizszego blogu,ktory w kilku krajach zostal zablokowany.
  http://www.wellaware1.com

 5. snag said

  OMG, Trump nominował konserwatywnego Katolika na sędziego w Sądzie Najwyższym i jakby tego za mało to poinformował EURO-NATOsiów że koniec jazdy na ‚krzywy ryj’, ‚przejechał’ się po Angeli za ‚poniżej pasa’ w relacji z sąsiadami … to spotka się z Putinem i OMG, może się dogadają.

  … nie wspominając o najniższym od pół wieku bezrobociu w kraju, że niweluje zagraniczny deficyt handlowy i lada dzień ogłosi że US, nie Saudis czy Russia jest największym producentem i exporterem ropy naftowej na świecie.

  Aha, konsekwencje podwyżki taryf na stal i aluminium nie ominą grajdołka ,…

 6. Michał Kuź, ARCHITEKTURA ŚREDNIOWIECZA – Z różnych powdów politycznych i historycznych Wielkopolska silniej niż inne regiony wystawiona była na działanie prądu kulturowego, który nazwać można polskim neoliberalizmem; Rzeczpospolita, 13 VII 2018, s. A3.

  Najbrzydszym i NAJGŁUPSZYM dziełem polskiej architektury monumentalnej jest Dworzec Główny w Poznaniu. MK tłumaczy to tym, że powstał Bez Udziału WARSZAWY – żeby warszawiacy Nie Przeszkadzali w twórczości Neoliberalnej: WŚRÓD ARCHITEKTÓW ZNANE JEST PRZYSŁOWIE ŻE LUDZKĄ RĘKĄ JEST RZYM BUDOWANY A WENECYJĘ STAWIALI BOGOWIE, ALE KTO WIDZIAŁ PETERSBURG TEN POWIE, ŻE BUDOWAŁY GO CHYBA SZATANY… Dworzec Główny w Poznaniu zbudowały jednak Nie Szatany, ale DIABŁY – że powinien być jak najszybciej zburzony i zastąpiony dziełem LUDZKIM.
  Poznaniacy mieli tego świadomość, bo obrazili się na neoliberalizm i wrócili do socrealizmu jako NEO. Z tym jednak też im nie wyszło więc spreaparowali sobie NEOMEDIEWIZM.
  Pierwszym Neomediewistycznym budynkiem w Poznaniu jest Zamek Królewski, przez zlośliwców nazywany GARGAMELEM, całkowicie ahistoryczny i afunkcjonalny. Gdy zaczęto publikować plasze tego Gargamela to OTUMANIONY pojechałem do Poznania, żeby się zorirntować, CO SIĘ TAM DZIEJE ??? W urzędzie miejskim dano mi Bony Skarbowe na Odbudowę Zamnku Królewskiego, z których zorientowałem się, że Społeczny Komitet Odbudowy Zamku Królewskiego w Poznaniu – w którym było 19 liczących się instytucji kapitałowych – NIE WIEDZIAŁ, gdzie ten zamek był, czyli Ciuciubabka lub KALIBABKA…
  Zacząłem pisać do Ziobry i Kaczyńskich, żeby anulowali te Bony Skarbowe na Odbudowę Zamku Przemysława tłumacząc, że Zamkiem Królewskim w Poznaniu był LECH na Cytadeli od Popiela Wielkiego, który miał na imię Lach-LEW. Zamek staromiejski był zaś skarbcem ŚLĄSKIM. Wazowie oddali kościół Skarbca Śląskiego jezuitom, którzy go pięknie wystroili a zamak LECH przebudowali na twierdzę, przez zakopanie 2 dolnych kondygnacji, które Prusacy wykorzystali na fundament CYTADELI. Jezuitów smażono na wolnym ogniu przed tym PIERWSZYM kościołem jezuickim, który dano franciszkanom.
  Gdy do Wrocławia doszła więść, że w wojnie Rekuperacyjnej książęta krajeńscy przy pomocy Mazurów zdobyli Poznań to niemieccy najemnicy wzięzli Króla Polski Bolesława Dzikiego na arkan i powlekli Za Końmi do Legnicy. W ten sposób Skarbiec Śląski w Poznaniu stał się podstawą potęgi Wielkopolski.
  Kaczyńscy anulowali wprawdzie bony skarbowe, ale Nie Podziękowali mi, co miało TRAGICZNE skutki. Założyciel i Prezes stowarzyszemia PADEREWSKIEGO rozmawiał telefonicznie z Urszulą Sipińską, co dobrze słyszałem, z czego wynikła taka oto sprawa. Upadł rząd Jarosława Kaczyńskiego i wyraźnie pod presją Sipińskiej powstał rząd jej ochoniarza Donalda Tuska, który REAKTYWOWAŁ odudowę Skarbca Śląskiego jako Zamku Królewskiego.
  KONTYNUACJĄ tej szkoły architektonicznej jest Zamek CESARSKI w Puszczy Noteckiej, w której to sprawie ważny jest KAPITAŁ, którym zdaje się być 90% zdartych przez Donlada Tuska z mego honorarium ONZ za wniosek Nawodnienia Sahary techniką niemiecko-włoską. Technika niemiecko-włoska została zdezawuowana INDYJSKIM REAKTOREM TOROWYM, umożliwiającym tanie odsalanie wody morskiej.
  HITLEROWSKI rząd Tuska był nie do podważenia, gdyż był finansowany przez córkę Hitlera z zamrożonej spermy z dupy Francoisa Mitterranda, co ujawnili Rosjanie a potwierdzili Ossi i Czesi. Upadł jednak dzięki prawnemu trykowi, czym było nawoływanie w IN do ZAMORDOWANIA rodziny Tuska, czego NIE MOŻNA BYŁO ZASKARŻYĆ z racji na DUPE Francoisa Mitterranda. – Z tej racji musiał być zabrany do Brukseli.

 7. snag said

  😉 ,…

  .https://www.unzcloud.com/wp-content/uploads/2018/07/shutterstock_585272774-600×400.jpg

 8. Zerohero said

  @Snag

  USA chcą aby im płacić za „ochronę” nawet nie pytając czy ktoś tej ochrony sobie życzy. Zwykły bandzior.

 9. snag said

  Chciała się omówić 😉 ,…

 10. snag said

  … a co takiego ten ‚bandzior’ zrobił że zasłużył se na uwagę zera?

  ———-
  No właśnie… Przecież Ameryka nic nikomu złego nie zrobiła, kraj to łagodny, pokojowy, sprawiedliwy…
  Admin

 11. snag said

  Lily @ 4 ,…

  Taa … ino że im garstka żydów ukradła Rosję w 1917 i okradła po upadku Sojuzu w przekręcie stulecia ,…

 12. snag said

  Admin ,…

  … mowa o Trumpie ,…

 13. snag said

  Trump jedzie na spotkanie z Putinem mimo ze demokraci, deep state i MSM (czyt. żydostwo) robią wszystko żeby storpedować spotkanie – Dziś, akurat w przeddzień spotkania oskarżyli 12 ruskich oficjeli o rzekome elektroniczne podglądanie demokratów żeby wpłynąć na wyniki wyborów ,…
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-07-13/trump-should-cancel-putin-meeting-after-charges-democrats-say
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-07-13/mueller-indicts-12-russian-spies-for-hacking-in-2016-campaign

  ———–
  Oby z tego spotkania wyniknęło coś więcej, niż ze spotkania z przywódcą Korei Północnej, którego chciano po hucpiarsku oszukać.
  Admin

 14. revers said

  „Wydałem wyrok, ale nie pisałem uzasadnienia”. Sędzia Kryże, to w PiS „Piotrowicz-bis”

  Czyli prawo i sprawiedliwosc po pisowskiemu

  http://natemat.pl/243669,kim-jest-andrzej-kryze-sedzia-z-czasow-prl-kolejnym-autorytetem-pis

 15. Lily said

  Polko.Polaku glosuj na PIS,a z Polski nie pozostanie NIC.

 16. snag said

  A mówiłem ze ruski agent 😉 ,…
  .https://cdn3.img.sputniknews.com/images/106629/51/1066295154.jpg

 17. WPISANIE MNIE NA LISTĘ OSZUSTÓW ŚWIATOWYCH

  Wczoraj otrzymałem pismo polecone Prokuratury Rejonowej Wrocław Fabryczna PR 2 Ds.91 2018: POSTANOWIENIE Odmowy Wszczęcia Śledztwa, prokurator Agnieszka Moryl, na podstawie art. 305 $3 k.p.k., art 17 $ 1 pkt. 1 k.p.k.
  Zwracałem uwagę Prokuraturze Krajowej i wielokrotnie OKRĘGOWEJ we Wrocławiu, że Prokuratura Rejonowa Wrocław-Fabryczna nie jest ani Właściwa ani Władna rozpatyrywania i załatwaina mej sprawy, gdyż Lista OSZUSTÓW ŚWIATOWYCH jest w kompetencji Prokuratora GENERALNEGO Rzeczypospolitej Polskiej, wobec czego ODSYŁANIE Sprawy do Prokuratury Rejonowej, która przekazuje ją do Sądu Rejonowego Wrocław-Fabryczna jest WYBRYKIEM PRAWNYM.
  Wybrykiem Prawnym jest też argumentacja, że to są moje Insynuacje i Podejrzenia BEŻ ŻADNYCH KONKRETÓW – wobec czego podstawą Orzeczenie, czy ja jestem Oszustem Światowym? być nie mogą. Ja TŁUMACZYM Prokuratorom, że SPRAWDZANIE, czy ja jestem Oszustem Światowym nie ma sensu, gdyż Wyrok w mojej sprawie został wydany przez Wysoki Trybunał Sprawiedliwości TOGO, który skierował Moją Sprawę do FBI, które nie zjawiło się u mnie, wobec czego Prawo i Sprawiedliwość POWINNO WIEDZIEĆ, że uzyskanie WYROKU z Listą Oszustów Światowych i UZASADNIENIEM umieszczenia mnie na niej jest sprawą Prokuratora Generalnego III.RP a nie MAŁPY Z PĘDZLEM czy nałpiszona jaruzelskiego.

  Załączm II przesłuchanie policyjne w/s wpisania mnie na listę Oszustów Światowych: http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?t=88&postdays=0&postorder=asc&start=225
  Moje techniczne konto gotówkowe w Home.pl w Szczecinie zostało OKRADZIONE i zginęła z mego komputera korespondencja w tej sprawie z wyjątkiem jednego przedmiotowego pisma i urzędowych Wskazań. Okazało się, że właścicielem mej domeny http://www.wandaluzia.com jest firma internetowa w Nowym Jorku jako właściciel Home.pl Szczecin. Firma nowojorska napisała do mnie o tym.
  Znany bloger pan Czesław Białczyński z Krakowa zamieścił na jednej ze swych witryn informacje o mojej witrynie http://www.wandaluzja.com w USA w języku angielskim. Na mojej witrynie miało być zarejestrowanych 5,5 min czytaczy z taryfą zakupu rejestracji -3.757.USD; koszt dzienny -10.USD; koszt miesięczny -308.USD; koszt roczny -3.757.USD. – Taryfa dla Niezarejestrowanych na koncie http://www.wandaluzja.com; dziennie -947.USD; miesięcznie -28.410.USD, rocznte -345.066.USD, Nowojorska firma internetowa podająca się za właściciela mej witryny http://www.wandaluzja.com zaproponowała mi odkupienie praw do http://www.wandaluzja.com, ale poradzono mi nie odpisywać by nie legalizować oszustwa, gdyż witryna była użytkowana finansowo przez 10 lat.
  Moje czeki zostały zablokowane w Banku Atlantyckim i w Baku Beninu na podstawie oskarżenia, ze ja jestem oszustem światowym. Skąd innąd wiadomo mi, że Niemcy oskarżali mnie o oszukanie Państwa Niemieckiego na 8.mld.DM. Było to związane z wykopaliskami archeologicznymi na wrocławskim zamku Biskupim za pieniądze Franza Josefa Straussa.
  Byłem na tych wykopaliskach komisarzem Wojewódzkiego Ośrodka Archeologiczno-Konserwatorskiego a wykopaliska były prowadzone na podstawie mej Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, którą Franz J. Strauss zakupił w Akademii Nauk NRD za 8.mld.DM. Otóż prowadzący te wykopaliska profesorowie Edmund Małachowicz i Józef Kaźmierczyk orzekli, ze to są „wymysły nieodpowiedzialnego człowieka”, co Potwierdził Biskup Wrocławski.
  Na tej podstawie Bundestag (sejm niemiecki), który przejął moją Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej od Straussa był pod groźba oskarżenia o sponsorowanie mnie. Bundestag przez konto na moje nazwisko finansował odbudowę krypty II w Katedrze Wrocławskiej. W związku z tymi pracami ja wezwałem Bundestag do sprawy krypty III, gdzie Jego Eminencja arcybiskup wrocławski chciała urządzić sobie wspaniały grobowiec-mauzoleum. Wówczas wystąpiła afera z Biskupkami, po ujawnieniu której żona kanclerz Kohla powiesiła się odbierając sobie życie.
  Po tej aferze moją funkcjonalną chronologię architektury niemieckiej przejął Urząd Kanclerski wraz z kontem finansowym. Kanclerz Kohl załatwił sprawę korupcyjnie z biskupem wrocławskim, co badali publicyści wrocławscy i Urząd Ochrony Państwa.
  Uważam, ze kanclerz Angela Merkel wykorzystała tą aferę dla umieszczenia mnie na liście oszustów światowych i zablokowania moich czeków w banku Atlantyckim i Beninu. Bank Atlantycki skierował moją sprawę do Wysokiego Trybunału Togo choć prosiłem o skierowanie jej do Trybunału Paryskiego ds. Kolonialnych i Postkolonialnych. Wysoki Trybunał wydał wyrok, że ponieważ depozyty były załatwiane na podstawie dwóch paszportów amerykańskich mojego ojca w roku 1947 i 1990 to skierował sprawę do Federalnego Biura Śledczego USA (FBI), które miało zjawić się u mnie w ciągu 3 miesięcy, ale nie przyjechało. Z tego wynika, ze ja jestem pod jurysdykcją USA jako syn obywatela amerykańskiego. Mój dom i moje mieszkanie są monitorowane.
  Z tego wynika, ze znikniecie z mego biurka czeków banku Beninu i Atlantyckiego oraz serwisów zdjęciowych moich kuzynów (odbitek kserograficznych ze zdjęć poczty internetowej), którzy zginęli wraz z rodzinami w krótkim odstępie czasu w wypadkach samochodowych (jeden w Afryce a drugi w Hiszpanii) jest związane ze śledztwem FBI. W dniu 4 czerwca 2018 roku byłem na audiencji u Prokuratora Okręgowego, któremu powiedziałem, ze chodzi mi o prokuratorską egzekwowanie Wyroku Wysokiego Trybunału, z czym Prokurator Okręgowy się zgodził. Rozmowa była nagrywana, ale nie protokołowana.
  Złożyłem kilka zeznań w sprawie zamordowania policjanta w 12-04-2008 roku i uczestniczyłem w 100 rozprawach w tej sprawie, ale żadnych zeznań mi nie udostępniono. Moje zeznania były odsuwane na podstawie faktu, ze policjant został zamordowany „za miedzą” na terenie Starego Miasta, a Sąd był Wrocław-Śródmieście, choć demonstracja przeciw synagodze Katyńskiej i katedrze Holokaustycznej była na terenie dwóch dzielnic: Stare Miasto i Śródmieście.
  Proszę o ujawnienie przez Policje internetową mojej angielskojęzycznej witryny w USA http://www.wandaluzja.com obecnie http://www.wandaluzja.pl oraz niemieckojęzycznej http://www.wandaluzja.com na serwerze w Hesji.

  Juliusz Prawdzic-Tell; http://www.wandaluzja.pl//

 18. Rafal Cz. said

  Pedal to pedal. Niech sobie zyje I robi co chce. Ale ja nie chce zeby z golymi dupami paradowali na ulicy.

 19. Lily said

  Ostatnia zagraniczna wizyta Dudy.

 20. revers said

  No to zlorzone paluszki mowia bardzo wiele o przynaleznosci PAD-a do zydomasonerii i to wiekszym stopniu.

  Reszta jak na Wolyniu w 1943 roku

 21. revers said

  re9

  Juz Trump dokladnie temat Brexitu z premier May przewakowal, oby nie wyjsc w 2019 roku lub wyjsc na jakich zasadach.

  http://www.sueddeutsche.de/politik/merkel-dringt-in-brexit-verhandlungen-auf-tempo-1.4042924

  Wczesniej May pertraktowala z Merkel o Brexit , za co czesc brytyjczykow byla bardzo oburzona lub partia Independet.uk Nigela Farage.

  http://video.foxnews.com/v/5808901830001/?#sp=show-clips

 22. Boydar said

  @ Pan Rafał (16)

  Bardzo dobry komentarz. Tylko taki zawieszony w powietrzu. Choć faktycznie to dzisiejsze powietrze to takie sobie.

  Może dla mnie za rano i czegoś nie powiązałem.

 23. andzia said

  Zbliżają się wybory samorządowe, zatem pisiaki włącznie z dudakiem w sposób nieskomplikowany markują zainteresowanie tragedią wołyńską. To są puste gesty. Nie wierzę im jak wściekłym psom. Prowadzona polityka względem krainy U, jak powiadają, zresztą sprawowana „w imieniu osób zewnętrznych” a nie Polaków, wskazuje, że nic się nie zmieniło. To zdrajcy.

 24. andzia said

  Na każdym kroku potwierdza się bezprawie i niesprawiedliwość, jakie kwitną w Polsce. Ostatni przykład – zamczysko w Puszczy Noteckiej. Rozmaitej maści szpecjaliści i inne grenpisowate pasożytnicze organizacje wraz z armią urzędasów, inspektorów ochrony środowiska niczego nie dostrzegali. Tymczasem w każdej gminie są urzędnicy od ochrony środowiska, gdzie zatrudniani są na terenach objętych „Naturą 2000” ornitolodzy skrupulatnie i nawet na wyrost dbający o ptaki. Widziałam decyzję, w której nakazano właścicielowi likwidację oczka wodnego zarośniętego trzcinami i wkomponowanego w otoczenie. Chałupa tam stała już przedwojenna. No ale nowe zamczysko w puszczy pewnie budują nasie, bo pozwolenie na budowę, wcześniej decyzję o lokalizacji inwestycji wydawano za peło. A PiS dzielnie wskazuje na łamanie przez nich prawa.

 25. andzia said

  Warto obejrzeć najnowszy odcinek „Świat jest inny” dr-a Jaśkowskiego: https://www.youtube.com/watch?v=aRXYpe29LwY

 26. Boydar said

  Nie znam się, ale puszcza już nie takie rzeczy wytrzymała. A obiekt zgrabny i się przyda. Lepiej palić Sporty niż komitety. A tych pieniędzy co na to poszło (i idzie) i tak nie da rady na pożytek społeczny inaczej przerobić, inne konto 🙂

  ——-
  Puszcza pewnie przetrzyma. Tatry też by przetrzymały zaasfaltowanie i puszczenie autobusów na trasie np. Zakopane – Świnica albo Poronin – Polana Chochołowska.
  Nas interesują oficjalne kłamstwa na temat, kto i jakim cudem wydał zezwolenie.
  Admin

 27. Boydar said

  O, wyjaśniło się 🙂

  http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/posel-pis-z-bialej-podlaskiej-adam-abramowicz-zostal-rzecznikiem-malych-i-srednich-przedsiebiorcow,13280636/

  Ciekawe co na to jedenaście tysięcy wyborców, którzy na niego wrzucili kartki. Podobno to Naród jest Suwerenem, a okazuje się że jednak premier.

 28. Poziomka said

  @17 / Pan Revers
  Składanie paluszków w ostatnim czasie to z pewnością żadna nowa moda.
  To jest raczej umowa-zlecenie na występy w TV. Ostatnio przybyło tych „artystów”
  ruty tylu, że nie nadążam już ich wszystkich notować.
  Boniek, Nawałka i kilku w studio mundialowym. Najbardziej nieudolnie wychodzi to Janasowi, któremu paluszki się ześlizgują ale popracuje trochę to będzie swój chłop.
  Politycy, księża, redaktorzy „niezależni”, sportowcy, aktorzy i muzycy większość ćwiczy piramidkę bo jest ona gwarantem na spokojny żywot, nie ważne, że kosztem wyrzeczenia się wszystkiego co ludzkie i duchowe.

  Może Pan Gajowy zainstaluje jakąś galerię braci i sióstr, którzy przeszli na ciemną stronę co ułatwi czytelnikowi rozróżnić who is who i wprowadzi nieobeznanych w temacie w arkana świeżo inicjowanych?

 29. Lily said

  Re 27;Revers
  Czemu Nie,przeciez jest zwolennikiem Pisu,
  a i napewno ma odpowiednie pochodzenie.

 30. andzia said

  O upadlaniu Polaków przez Lożę Dobrej Zmiany: https://www.youtube.com/watch?v=GpWA5_TVGuA

 31. Sebastian said

  Grzegorz Braun: Z dziejów przyjaźni polsko-angielskiej

  Brytyjczycy z zasady nie wiążą z naszym regionem planów innych niż kolonizacja, a jeśli się nie da – to podpalenie. Jeśli dziś zdaje się komuś w Warszawie, że ten trend odwraca, winien to odtrąbić jako wielki sukces na skalę dziejową. Wszystko jednak wskazuje na to, że żoliborska grupa rekonstrukcji historycznej Sanacji wchodzi w układ z Wielką Brytanią z niewybaczalną ignorancją i zbrodnicza naiwnością. Bo dotychczasowa norma była właśnie taka – Londyn tradycyjnie odgrywał w Europie Środkowej rolę czołowego eksportera dywersji ideologicznej (dawniej po prostu herezji) i bezwzględnego podżegacza (używającego chętnych tubylców w charakterze krzesiwa i podpałki zarazem).

  http://ruch-obywatelski.com/polityka/grzegorz-braun-z-dziejow-przyjazni-polsko-angielskiej/

 32. revers said

  re28,29 p.Poziomka, o.Lily

  https://www.express.co.uk/news/weird/692031/Does-hand-sign-made-by-Merkel-May-and-now-Juncker-prove-there-is-a-secret-EU-illuminati

 33. Lily said

  Zamiast jasnej odpowiedzi,usmieszki i
  owijanie w bawelne.
  Grzegorz Braun odpowiada na pytanie.
  Kim sie Pan czuje?.Czuje sie pan
  Polakiem polskim?.

 34. snag said

  Melania !!! … you’re gorgeous … you’re beautiful … Szczęściarz ze mnie ,…

 35. Lily said

  Re 33;Lily
  Pytanie to zadaje dr. Miroslaw Kraszewski.
  Tytul wideo.
  Grzegorz Braun odpowiada na pytanie:Kim
  sie Pan czuje? Czy czuje sie pan Polakiem
  polskim?.

 36. Poziomka said

  @32/33
  http://external.polskieradio.pl/files/b9254de7-995d-4f40-ab72-81cf222f03f3.file

 37. Poziomka said

 38. Poziomka said

 39. Poziomka said

 40. Poziomka said

 41. Poziomka said

 42. Boydar said

  No i co, Panie Poziomko, galeria jak galeria, taka trochę monotematyczna … 🙂

  Ale nic z tego nie wynika, oprócz tego że do cyrku ludzie chodzili, chodzą, i pewnie będą chodzić. Mimo że nic nowego tam już dawno nie pokazują.

 43. Poziomka said

 44. Poziomka said

  Miałem Panie Boydar ulubionego Stasia nie umieszczać?
  Przepraszam. Cofnąć już nie mogę.

 45. Lily said

  Re; Poziomka
  „To nie slowa.lecz symbole rzadza Swiatem”.
  Szydlo nie tak dawno czytala Pismo Sw
  w Lagiewnikach,razem z ex bankierem,
  i czyjas mamusia i tatusiem.

 46. Lily said

  Re 43;Poziomka
  Kolor bialy i niebieski na dobre zainstalowano
  w III.R.P. Te kolory to barwy narodowe
  panstwa na Bliskim Wsch.

 47. Poziomka said

  @45
  Pani Lily, Szydło czytała (trzymała w ręce) pismo tłumaczone przez Wydawnictwo Pallotinum.
  Tutaj uwagi do tłumaczenia:
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/403

  @46
  Temat powinien być Gajówkowiczom znany. Jeśli nie to tracą tutaj czas.

 48. Joannus said

 49. Poziomka said

 50. Poziomka said

  Na tym zakończę dzisiaj album zaufanych.
  Nie chce się Państwu naprzykrzać mądrościami nie z tej planety. Miłego wieczoru.

 51. Piskorz said

  re 50 Dobre fotki, dziękuję..!!

 52. Pani Poziomka nas zdemaskowała. Wszyscy jesteśmy masonami.

 53. Poziomka said

  „Są trzy fazy ujawniania się prawdy. Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.”

  Arthur Schopenhauer

 54. Boydar said

  To jest Pan Poziomka, gdyby był Panią Poziomką to by nie miał ogonka.

  A co do Mojego Ulubionego, to trudno wyczuć, nie kiełbasa. Dobry agent bywa wielowarstwowy. Ale to tylko Pan Roman wie naprawdę, a i tak nie powie.

  No bo Pan Gajowy to z urzędu, ale tym bardziej zamyk zamyk 🙂

 55. snag said

  Dzień Bastylii – Byłoby cacy gdyby nie Ruskie ;;)) ,…

 56. revers said

  re50
  alez pouczajace, ale tych adeptow sztuk trzymania palcow w diament lub piramidke u tych przedstawionych person nie liczy sie w wielkich lozach, czy wstopniach wtajemniczenia do 34..

 57. Poziomka said

  Do trzeciego to oni myślą, że są w służbie ludzkości.

 58. Boydar said

  Ta myśl wraca jeszcze przy trzydziestym drugim i znika zupełnie przy trzydziestym trzecim 🙂

 59. Polonez said

  Polska z najniższą stopą inwestycji od 1996 r. – Business Insider

  businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/polska-z-najnizsza-stopa-inwestycji-od-1996-r/6h6r1tb

  bankier.pl/wiadomosc/mBank-stopa-inwestycji-najnizsza-od-1996-r-7534751.html

  stopa inwestycji najniższa od 1996 r.
  2017-07-27 13:45
  A A+ A+

  Inwestycje miały być motorem napędowym polskiej gospodarki i kluczowym elementem Planu Morawieckiego. Na razie są jednak najniższe w stosunku do PKB od 1996 r. – wynika z analizy mBank Research.
  (fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

  Wielki plan modernizacji Polski ma opierać się na 5 filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej oraz rozwoju społecznym i regionalnym. Przynajmniej trzy pierwsze wprost odwołują się do konieczności zwiększenia nakładów inwestycyjnych. Tymczasem zarówno w ubiegłym, jak i w tym roku stopa inwestycji spada. W 2016 r. sięgnęła 18,1 proc. PKB, w tym znajduje się poniżej 18 proc. – donosi mBank Research.

  Z dużym prawdopodobieństwem (z dokł. do sklejenia danych ESA’95 i ESA’10) można stwierdzić, że stopa inwestycji jest najniższa od 1996 r. pic.twitter.com/DWzHxeJQZ0
  — mBank Research (@mbank_research) 27 lipca 2017

  Tymczasem budżet centralny miał po czerwcu blisko 6 mld zł nadwyżki. Wydatki rozwojowe ogranicza państwo, ponieważ wciąż nie w pełni ruszył napływ środków z UE do Polski, a pierwszeństwo mają wydatki socjalne. Na początku grudnia premier Morawiecki zapowiadał, że dzięki uruchomieniu inwestycji współfinansowanych ze środków unijnych można spodziewać się odbicia w inwestycjach w II-III kwartale tego roku. Z kolei wysoka niepewność na rynku zniechęcała do podjęcia inwestycji sektor prywatny. Wraz z poprawą wyników firm i polepszeniem nastrojów w Polsce i Niemczech, można liczyć również na zwiększenie prywatnych wydatków rozwojowych.

  MKa

  Plan Morawieckiego na razie tylko na papierze. Polska z najgorszym wynikiem od 1996 r.
  Damian Szymański

  Damian Szymański

  1 sie 17 11:50
  288 037

  – Musimy mieć przednie i tylne koło roweru – zagranicznych i polskich inwestorów – mówił w listopadzie 2016 r. wicepremier Mateusz Morawiecki. Na razie jednak wygląda na to, że ktoś nam te koła ukradł. Zresztą nie tylko koła, ale cały rower. Ekonomiści mBanku wyliczyli, że stopa inwestycji w Polsce obecnie spadła do najniższego poziomu od 1996 r.

  PiS w Polsce rządzi już 21 miesięcy. Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju dobrze zdiagnozował bolączki polskiej gospodarki, dając również recepty (te już nie zebrały tak szerokich pochwał ze strony ekspertów). Jedną z nich, bez wątpienia słuszną, jest oparcie wzrostu gospodarczego o inwestycje, najlepiej te najbardziej innowacyjne, które dadzą naszemu krajowi szansę zaistnienia w świecie i promowania polskiej myśli technicznej.
  Polska z najniższą stopą inwestycji od 1996 r.

  Brzmi pięknie, prawda? Tyle retoryka. Rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Jak wyliczyli ekonomiści mBanku, porównując dane jeszcze z lat 90., „z dużym prawdopodobieństwem (z dokładnością do sklejenia danych ESA’95 i ESA’10, czyli różnych systemów rachunków narodowych, metodologii) można stwierdzić, że stopa inwestycji jest najniższa od 1996 r.”.

  Stopa inwestycji to poziom inwestycji w stosunku do PKB. W 2016 r., jak i obecnie, stopa ta znacząco spadła. Choć na koniec zeszłego roku wyniosła nieco powyżej 18 proc., w tym roku spadła już poniżej tego pułapu. A tak źle nie było w tym zakresie od 21 lat. To poważny sygnał ostrzegawczy dla rządu.
  Inwestycje. Jak to wygląda?

  Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden wątek. Pamiętajmy, że czym innym jest dynamika inwestycji, którą podajemy przy danych o wzroście PKB, a czym innym stopa inwestycji. Stopa to relacja do całości polskiego krajowego produktu brutto. A wzrost inwestycji (o którym informujemy was co kwartał), to procent, z jakim nakłady na środki trwałe (tak się inwestycje nazywają w nomenklaturze ekonomicznej) wzrosły w porównaniu do wcześniejszego okresu (sprzed roku, bądź sprzed miesiąca). PKB Polski się cały czas powiększa (bo składa się na niego również to, ile kupujemy, jak wygląda nasz import czy eksport itd.). Inwestycje są więc tylko jedną z części składowych wzrostu PKB.

  Reasumując, nawet jeśli zauważyliśmy zahamowanie spadków w inwestycjach, tak jak miało to miejsce w I kwartale tego roku (-0,4 proc. r/r wobec -5,5 proc. r/r w IV kw. 2016 r.), to jednak polski PKB w tym okresie znacząco wzrósł (o 4 proc.). Ogólny bilans więc i tak jest ujemny. Warto zatem zadać pytanie, dlaczego jest tak źle.

  Eksperci BOŚ piszą, że w 2017 r. oczekują lekkiego wzrostu inwestycji przedsiębiorstw, po ich silnym obniżeniu w 2016 r., przy wygasaniu spadków inwestycji przedsiębiorstw publicznych (efekt wygasania środków UE ze starej perspektywy) oraz wygasaniu także wcześniejszych spadków inwestycji firm prywatnych, które wcześniej paraliżował silny wzrost niepewności firm z uwagi na wdrażane w ostatnim czasie zmiany prawno-podatkowe.

  Wszystko to jednak będzie rozłożone w czasie. – Wyniki badania NBP dot. sytuacji przedsiębiorstw wskazują na bardzo stopniowy spadek tej niepewności, co łącznie z wysokim poziomem wykorzystania mocy produkcyjnych powinno sprzyjać zwiększeniu skali inwestycji przedsiębiorstw. Deklaracje firm wskazują jednak na bardzo powolny proces wzrostu tych inwestycji. Dodatkowo przedsiębiorstwa publiczne na razie nie notują jeszcze silnego ożywienia inwestycji (stopniowy proces wydatkowania środków z nowej perspektywy finansowej UE) – zauważają ekonomiści BOŚ.
  Poziom niepewności polskich przedsiębiorstw
  Foto: BOŚ Poziom niepewności polskich przedsiębiorstw
  Inwestycje publiczne odbijają, znacznie gorzej z prywatnymi

  Jednak znacznie gorzej może być w przypadku przedsiębiorstw prywatnych. Firmy te od miesięcy sygnalizują, że blokuje je kakofonia informacyjna rządu. Co chwilę resort przy Świętokrzyskiej ogłasza nowy pomysł podatku (ostatnio zmiany w CIT, które również mogą finalnie spalić na panewce), dokręca śrubę biznesowi (powstanie KAS, Jednolity Plik Kontrolny, szybkie wdrażanie nowych pomysłów bez konsultacji, wprowadzanie na chybcika nowych regulacji itd.).

  . A taka niepewność jest ostatnią rzeczą, która skłania polskie firmy do wydania gotówki i inwestowania.

  Tak więc, wracając do raportu BOŚ, ekonomiści banku nie są tak optymistyczni, jak premier Morawiecki i uważają, że, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, w 2017 r. skala przyspieszenia nakładów inwestycyjnych firm będzie stosunkowo niewielka. Silniejszy potencjał wzrostowy analitycy dostrzegają dopiero w 2018 r.
  Przewidywany skład i poziom inwestycji w 2018 r.
  Foto: BOŚ Przewidywany skład i poziom inwestycji w 2018 r.
  Warto wiedzieć:
  Tagi: inwestycje plan morawieckiego PiS Polska

 60. Polonez said

  https://www.wykop.pl/link/4413799/irlandia-naklada-sankcje-na-izrael-to-precedens/

  Fakro kontra Velux. Komisja Europejska wydała decyzję, ale nie zakończyła sporu.
  @kris_mitus wnp.pl #europa #polska +3 inne

  – Zamiast korzystać z dobrodziejstw UE, dostajemy od niej w łeb. Nie dość, że prawo unijne nie działa, to jeszcze dodatkowo ogranicza działanie prawodawstwa polskiego – oceniał Ryszard Florek.

  https://www.wykop.pl/link/4413419/fakro-kontra-velux-komisja-europejska-wydala-decyzje-ale-nie-zakonczyla-sporu/

  https://www.wykop.pl/link/4408759/emerytura-w-polsce-to-dla-wielu-osob-zycie-w-nedzy-a-dla-budzetu-to-za-duzo/

  Za ministerialne pieniądze rolnicy z Ukrainy dostaną pomoc. Polscy…
  @Wouxus money.pl #ekonomia #polska +4 inne

  Plantatorzy na Wołyniu dostaną z Polski sadzonki i wiedzę – jak uprawiać ekologiczne maliny. – To jest patologia państwa polskiego. Jak można wspierać konkurencję? – grzmią polscy rolnicy i interweniują w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

  https://www.wykop.pl/link/4407999/za-ministerialne-pieniadze-rolnicy-z-ukrainy-dostana-pomoc-polscy/

  https://www.wykop.pl/link/4407713/wzrost-cen-w-okresie-rzadow-pis-z-rozbiciem-na-kategorie-towarow-i-uslug/


  https://www.wykop.pl/link/4399161/przejecie-solarisa-przez-hiszpanow-obnaza-slabosc-planu-morawieckiego/
  https://www.wykop.pl/link/4405317/konczy-sie-marzenie-o-silnej-polskiej-marce-solaris-sprzedany-hiszpanskiemu/

  https://www.wykop.pl/link/4397465/kolejna-afera-farmaceutyczna-wszyscy-producenci-kupowali-leki-w-chinach/

  https://www.wykop.pl/link/4397185/nowe-zaostrzenie-kar-dla-firm/

 61. Poziomka said

  @57
  Bardzo spodobała mi się Pańska refleksja. Serio.

 62. Polonez said

  https://www.facebook.com/UniaWarzywnoZiemniaczana/

  .https://www.youtube.com/watch?v=Bf2osKUNLDU

  Fikcyjny dziennikarz Niewiechowicz wyciągnął wrażliwe, niejawne dane dotyczące Baltic Pipe!
  Radio WNET
  Radio WNET
  34K
  5,658 views
  Published on May 24, 2018
  .https://www.youtube.com/watch?v=ISw7xCKgojk

  Radek [Gość] March 5, 2018
  Tak ma być u mnie w Małopolsce ziemniaki 3 zł za 15 kg a w sklepach 3zl za 2 kg porażka

  http://wiescirolnicze.pl/owoce-i-warzywa/producenci-ziemniakow-i-warzyw-beda-strajkowac-zdjecia/unia-warzywno-ziemniaczana-spotkanie/
  Zmowa cenowa przetwórni – jednym z punktów zapalnych

  Wielu producentów owoców miękkich wskazywało też na wyjątkowo niskie ceny w skupie. Był to jeden z głównych tematów poruszanych podczas protestu. I nie ma się co dziwić, w tym roku ceny tych produktów faktycznie drastycznie spadły. W wielu przypadkach, są one niższe, niż koszty samego zbioru, nie mówiąc już o kosztach całej produkcji. Jak wymieniali zgromadzeni w Warszawie protestujący – aktualnie w skupie za kilogram porzeczki dostają 0,25-0,30 zł, 0,10 zł za jabłko przemysłowe, 0,40 zł za wiśnię przemysłowa, 1,50 zł za malinę, a za agrest tylko 0,25 zł. To zmowa cenowa – podkreślali.

  Protest był, a konfrontacji z rządzącymi nie

  Co prawda pięciu przedstawicieli protestujących rolników mogło wejść do kancelarii premiera, jednak ten nie spotkał się z nimi. Mogli oni tylko dać dokumenty urzędnikowi, który przekaże je premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

  WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM NUMERZE WIEŚCI ROLNICZYCH !

  W Warszawie odbywł się kolejny protest organizowany przez Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw. Jednak tym razem nie tylko producenci warzyw i ziemniaków protestowali. Do wspólnej manifestacji przyłączyli się też m.in. polscy sadownicy i producenci wieprzowiny. Wszyscy chcą zwrócić uwagę na zły stan polskiego rolnictwa.
  http://wiescirolnicze.pl/newsy/ostatni-pechowy-piatek-polskiego-rolnictwa/protest-warszawa-lipiec/

  https://www.topagrar.pl/articles/aktualnosci/rolnicy-po-raz-kolejny-protestuja-w-warszawie/
  Ok. 14:00 tłum protestujących liczący ok. 5 tys. osób rozpoczął przemarsz pod kancelarię premiera Mateusza Morawieckiego.

  – Gdzie jest granica upodlenia polskiego rolnika?! – krzyczał Michał Kołodzieczak, lider kolejnego już protestu na ulicach Warszawy. W dzisiejszym proteście wzięło udział, znacznie więcej osób niż poprzednio, organizatorzy pod koniec wyliczyli ponad 5 tys. osób. Do manifestacji dołączyli producenci porzeczek, malin i wiśni, które także przyozdobiły ulicę na Al. Ujazdowskich pod Kancelarią Premiera Morawieckiego.

  Wśród uczestników marszu byli producenci warzyw, trzody chlewnej i mieszkańcy oraz rolnicy obszaru, na którym ma powstać centralny port lotniczy.
  Rolnicy domagają się poważnego traktowania, ze strony rządu. Nadal nierozwiązane są te same problemy – dziki, ASF, odszkodowania, dopłaty, niskie ceny, oszustwa, za niskie kary za nieprawidłowo oznakowane produkty, brak zawieranych kontraktów, niskie ceny proponowane przez przetwórców owoców.

  Michał Kołodziejczak wraz z przedstawicielami UWZ zaniósł pismo skierowane do Premiera, w którym zaznaczono szereg problemów dotykających na co dzień rolników, z którymi sobie nie radzą i apelują o pomoc w ich rozwiązaniu.

  – Nie było dzisiaj Premiera, pismo odebrał oddelegowany przez niego człowiek. Dla nas jest to żadna satysfakcja, postulaty będą sporządzone w ciągu trzech tygodni. Jakie problemy w rolnictwie są wszyscy wiedzą, a jeżeli Premier dotychczas nie zdawał sobie z tego sprawy, to się właśnie dowiedział – mówił Kołodziejczak.

  Lider protestu uważa, że Premier przyjął bierną postawę w stosunku do tego co się dzieje w rolnictwie.

  – Obraz pustych chlewni, wyrywanych sadów i pustych chłodni to jest obraz polskiej wsi… To powinien zobaczyć Pan Premier, a nie sklepowe półki, które pękają w szwach. Bezpieczeństwo polskiej żywności jest zagrożone i pod wielkim znakiem zapytania – wymieniał Kołodziejczak.

  Podczas przemówień padło wiele przykrych słów, popłynęły łzy po wysłuchaniu rolników, którzy stracili cały swój majątek. Mieli wspaniale prosperujące gospodarstwa, a teraz zabrano im wszystko, bo nie są w stanie spłacić kredytów na inwestycje, do których byli przez lata zachęcani.

  Unia Warzywno Ziemniaczana słucha każdego rolnika, podczas protestu każdy może się wypowiedzieć i opisać swoją historię, każdy ma prawo głosu. Zbierają i spisują postulaty, a młody lider Michał Kołodzieczak, jest nazywany młodym Lepperem…

  Jak zapewniają, to nie koniec…
  – Będziemy się organizować, wspólnie pracować i wspólnym głosem mówić przed Kancelarią Premiera. Mamy przygotowaną na przyszłość taką akcję, której nie spodziewa się nikt. Nie uderzy ona już w Warszawiaków, będzie to niesamowite przedsięwzięcie. Będą brali w nim udział nie tylko rolnicy z całej Polski, ale również inne grupy społeczne – mówił tajemniczo Kołodzieczak.

 63. Ola said

  kto tu jest winny losowi tych ludzi – pzpr, ubeki , unia ,zydki czy……. dobrobytni ustroj?

  .https://www.youtube.com/watch?v=4CM3N9opjjs

  ” raz sierpem , raz mlotem czerwona holote „? ,Bog, Honor i Ojczyzna? Wolnosc i demokracja?

  .

 64. Polonez said

  https://www.tygodnik-rolniczy.pl/tags/unia-warzywno-ziemniaczana/
  http://www.portalspozywczy.pl/tagi/stowarzyszenie-polskich-producentow-ziemniakow-i-warzyw-unia-warzywno-ziemniaczana,50148.html

  http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/auchan-sprzedaje-niemieckie-ziemniaki-jako-wyprodukowane-w-polsce,159063.html

  Jak zaznaczają rolnicy – są to polskie ziemniaki, których polscy producenci nie mają gdzie sprzedawać, bo pozbawiono ich dostępu do rodzimego rynku. W ten sposób postanowili zaś zaprotestować przeciwko bezradności i bezczynności rządzących, którzy nie zrobili dotąd nic, by ograniczyć import ziemniaków i warzyw do Polski i zagwarantować zbyt polskim plantatorom.
  http://www.farmer.pl/fakty/polska/unia-warzywno-ziemniaczana-powitala-poslow-ziemniakami,79252.html

  Dwie trzecie polskich rolników uzyskuje z dopłat bezpośrednich kwotę nie przekraczającą 5 tys. zł rocznie, czyli ok. 400 zł miesięcznie. „Jest to ważny dodatek do budżetu domowego rolników, ale trudno oczekiwać, aby była to kwota wystarczająca do rozwoju potencjału produkcyjnego gospodarstwa rolnego” – podają eksperci EFRWP.
  http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/doplaty-bezposrednie-to-400-plus-dla-wiekszosci-rolnikow-w-polsce,79677.html

  http://www.sadyogrody.pl/tag/unia_warzywno_ziemniaczana,12263.html
  http://www.farmer.pl/fakty/gospodarstwa-rodzinne-sa-zagrozone,79736.html

  – Ci ludzie, którzy tu przyszli, widzą, że jest pan Piotrusiem Panem – mówił w stronę Kancelarii Premiera Michał Kołodziejczak, przewodniczący UW-Z. – Tak pana nazywamy. Mówi pan o elektrycznych samochodach, mówi pan o bardzo wysokich celach, a podstawowych celów nie potrafimy dzisiaj osiągnąć i podstawowych potrzeb. Rodzinne gospodarstwa upadają. Dzisiaj nazywamy pana Piotrusiem Panem, ale pozwolimy panu zostać prawdziwym mężczyzną. Pomożemy!

  Demonstrujący domagali się odzyskania dla polskich rolników polskiego rynku. Mówili o cenach oferowanych za warzywa i owoce, które nie pozwalają nawet na zwrot kosztów produkcji. Mówili o bankructwie wielu gospodarstw, utylizacji zdrowych świń i ochronie, jaką otaczane są dziki.

  – Chcemy dziś załatwić sprawy rolników, dotyczące suszy, Agencji Restrukturyzacji i KOWR-u, wyrzucenia złodziei z KOWR-u – mówił Marcin Bustowski z Federacji Rolnej. – Chcemy rozmawiać przy stole, a nie na ulicy.

  Federacja Rolna niosła podczas protestu duży baner ze zdjęciem Mariana Zagórnego i cytatem z jego wypowiedzi. Pod Ministerstwem Sprawiedliwości demonstranci zatrzymali się, domagając się wyjaśnienia przez prokuraturę okoliczności śmierci działacza.

  Więcej: Czy śmierć Mariana Zagórnego pozostanie niewyjaśniona?

  Protestujący przywieźli owoce i warzywa –część z nich rozdali przechodniom, część zostawili na Placu Konstytucji, skąd demonstracja ruszyła, a resztę wysypali pod Kancelarią Premiera. Był też świński łeb – z takim uzasadnieniem:

  – Panie premierze, tak jak głowę tej świni, tak ucinacie dziś głowę polskiego rolnictwa – Kołodziejczak prezentował świński łeb i zapowiadał, że trafi on na biurko premiera, jeśli nie zostaną podjęte skuteczne kroki w walce z ASF. Mówiono o opanowaniu hodowli trzody przez zachodnie korporacje i o bezradności premiera.

  – Jeżeli polski premier okazuje bezradność, to nie jest to gospodarz – mówił Kołodziejczak. – Jeżeli polski minister rolnictwa mówi, że on jest dobrym politykiem, a dobry gospodarz to niekoniecznie dobry polityk, bo do polityki muszą iść ludzie, którzy są dobrymi politykami, a nie gospodarzami… Tydzień temu w sobotę takie słowa… Proszę państwa, polityk – minister rolnictwa, premier, to przede wszystkim dobry gospodarz, ale są ludzie, którzy zaprzeczają takim tezom.

  Tylko trzech przedstawicieli protestujących miało prawo wejść do budynku, zanosząc petycję – co potraktowano jako próbę skłócenia demonstrujących.

  – Panie premierze, jeśli ci ludzie będą chcieli do pana wejść, to oni wejdą bez zaproszenia – mówił Kołodziejczak i bezskutecznie apelował, aby to do nich wyszli przedstawiciele rządu. Protestujący domagali się też wyjścia premiera – jak mówili, to oni głosowali na premiera – i pytali, dlaczego teraz zostawia ich samych, „na pastwę Niemca i Francuza”.

  – Nie żądamy od pana żadnych pieniędzy – mówili. – Chcemy ochrony naszego rynku, polskiego rolnika, a nie, żeby wspierać rolnika niemieckiego, francuskiego. Oni pana wybierali?

  – Musimy zostawić petycję na podłodze, niech ją sobie podniosą. Oni nie chcą rozmawiać – mówił Michał Kołodziejczak do zgromadzonych. – Najprawdopodobniej ciągle jest nas jeszcze za mało. Musi być nas jeszcze więcej. Musimy wspólnie działać, bez względu na to, kto i co popiera.

  Do protestujących wyszedł wreszcie przedstawiciel ochrony budynku KPRM i uzgodniono wejście pięciu przedstawicieli.

  – Chcą nas podzielić, skłócić – ale widzicie, ulegli – podsumował Kołodziejczak. – Nie może być tak, że będziemy ciągle dzieleni, a nasza ciężka praca będzie wykorzystywana przez manipulantów. Pokazujemy wszystkim, że potrafimy działać razem, chcemy robić to – i nie ma innego wyjścia.

  Petycję zaniesiono.

  – Rząd się zdziwił, że w środku żniw rolnicy potrafią wyjść na ulice i upomnieć się o swoje prawa – mówił Krzysztof Tołwiński z Federacji Gospodarstw Rodzinnych. – A wiecie dlaczego? Bo granica upokorzenia i godności naszej została przekroczona. Panie premierze! My się domagamy tego, co jest nam należne, co jest nam potrzebne – przy ASF-ie, przy suszy, przy wszystkich innych klęskach, przy tych upokorzeniach, które dzisiaj mamy w skupie. Jak nas traktują? Jak państwo polskie pozwala na takie zasady?

  Tołwiński mówił o niskim udziale rolnictwa w wydatkach budżetu krajowego – przed wyborami zapowiadano więcej, nawet w Rumunii jest więcej.

  – Okradli nas przez trzy lata na 27 miliardów – mówił Tołwiński. – To są nasze pieniądze. (…) Dzisiaj domagamy się tych normalnych nakładów, jak w państwie europejskim, cywilizowanym – minimum 1 procent PKB na rolnictwo.

  – Szykujecie nam trzeci rok pakt dla rolnictwa – mówił inny uczestnik demonstracji. – A my chrzanimy ten pakt. Chcemy godnie pracować, godnie zarabiać, godnie żyć. Mamy gdzie pracować, mamy co produkować – tylko, że sprzedajemy to za darmochę, za bezcen – jak dodał, nic się nie zmienia, a trwa propaganda sukcesu. Wyśmiał też podawane komunikaty o wzroście dochodów rolników.

  Krytykowano zakładanie za polskie pieniądze plantacji malin na Ukrainie – obiecano tam umowy kontraktacyjne, podczas gdy polscy producenci takich umów nie mają.

  – 25 lipca pojadę na kolejne rozmowy do ministerstwa – nic jeszcze nie jest ustalone, ale w mediach już podano, że będzie podpisany wzór umowy kontraktacyjnej – mówił protestujący. – Propaganda sukcesu musi być.

  Protestujący domagali się kontroli każdego TIR-a, który wjeżdża z Ukrainy – sprawdzane powinno być, co wwozi i jakiej jakości, żeby nie było podszywania się pod polską produkcję i obciążania polskich producentów odpowiedzialnością za cudze błędy.

  Mówiono o złej konstrukcji umów kontraktacyjnych, nadmiernej biurokracji przy zawieraniu umów o pracę z cudzoziemcami.

  – Te ceny, które są dzisiaj, to jest upodlenie całkowite – 30-25 groszy porzeczka. 10 groszy jabłko przemysłowe. Malina złoty 50. Agrest zszedł nawet do 25 groszy. Panie premierze, jak żyć? Pytam się – mówił jeden z protestujących.

  Zastanawiano się, czy jest sens sprzedawania za bezcen owoców – czy nie lepiej byłoby zmusić przetwórców do czasowego zamknięcia zakładu, co naraziłoby ich na dodatkowe koszty:

  – Gdzie jest ta granica upodlenia? Za 10 groszy wiśnie. Pomyślcie…

  Protestujący zauważyli mniejsze niż poprzednio zainteresowanie protestem ze strony telewizji.

  – Ten problem nikogo nie interesuje. Ten problem jest potężny i wszyscy boją się go dotykać, bo wiedzą, że to jest tykająca bomba. Ale polskie rolnictwo i ta nasza złość musi w końcu wybuchnąć – mówił Kołodziejczak.

  Kołodziejczak zachęcał za trzy tygodnie do spotkania, na którym zostanie postanowione, co można dalej robić – w tym czasie powinny trwać spokojne rozmowy w regionach.

  – Żeby wyjść do rozmów z politykami, to my musimy się zjednoczyć i poczuć siłę – przekonywał. Jak mówił, muszą być razem przedstawiciele wszystkich województw, bo inaczej rolnicy zostaną „rozegrani, tak jak są rozgrywani przez wiele lat”.

  Wskazywał na sprzedajność niektórych związkowców, co powoduje brak wzajemnego zaufania w środowisku.

  – Nas w tej chwili, interesu rolnika, nie reprezentuje żadna grupa, ani w Sejmie, ani nigdzie – mówił. – A jeżeli jest taka grupa, to na pewno jest za mała.

  Jak dodał, tylko razem rolnicy mogą załatwić swoje sprawy. Zachęcał do jedności.

  – Rolnicy to ostatni bastion polskości w naszym kraju – mówił inny demonstrujący. – Nie możemy pozwolić, aby nasze gospodarstwa zostały sprzedane. Dzisiaj tylko my możemy obronić Polskę.

  Demonstracji przyglądały się liczniejsze niż poprzednio siły policji. Delegacji, która udała się z petycją, zabroniono tym razem filmowania.

  – Boją się, bo widzą, że jesteśmy siłą – mówił Kołodziejczak.

  Jeśli nawet nie są, to rosną w siłę. Zdobędą wpływ?
  http://www.farmer.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/rolnicy-chca-odzyskac-polski-rynek,79737.html

 65. Nina said

  Zdjęcia – świetne! Od pewnego czasu w necie zaczęły pojawiać się informacje o fałszywych narodowosciowcach. Są wśród internautów, którzy wiadomościom takim nie dowierzają. A powinni.

  Mi lampka w głowie zaświeciła się gdy przeczytałam wiadomość na tej stronie :

  .http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/04/dr-ryszard-slazak-powojenne-odszkodowania-polski-wobec-zachodu-czesc-i/

  Wiele razy słyszałam o nowej „szlachcie” (co?), o tym, że to czy tamto na nas szykują, ale NIGDY nikt z nich nie wyjawił nam że :

  NIE MAMY ZOBOWIĄZAŃ WOBEC ŻYDÓW PONIEWAŻ WSZYSTKO ZOSTAŁO PRZEZ POLSKĘ SPŁACONE I TO CO SIĘ TERAZ WYPRAWIA TO KLASYCZNE WYŁUDZENIE!!!

  Rozumiem, że osobniki w rządach, ministerstwach, sejmie i senacie, wiadomo kim są ci ludzie. No ale, przepraszam, ci wszyscy mówcy, co po kilka godzin ględzili o naszym „nieszczęściu” – także milczeli! Dlaczego?

  Autor słów, do przeczytania których zachęcam, był członkiem polskiej delegacji (ta rozpoczęła działalność w 1947 r.), która pertraktowała a następnie uzgodniła z 12 państwami i podpisała obustronne porozumienia dot. wypłaty odszkodowania za mienie pozostawione w Polsce po II wojnie światowej. Warunki umowy zostały przez Polskę spełnione, tzn, od lat 40-tych do epoki gierkowskiej każdemu z tych państw WYPŁACILIŚMY odszkodowania! W tym 100 ton w złocie!

  Dodam tylko, ze mniej więcej w momencie przyjęcia ostatniej raty – na terenie Polski powstał KOR, któremu niedawno prezydent Duda składał hołdy.
  .

 66. Polonez said

  http://www.uwazamrze.pl/artykul/1054418/klamca-tygodnia-jan-krzysztof-ardanowski

  http://prawy.pl/73503-nowy-minister-rolnictwa-jest-klamca/
  – Przyjechaliśmy tutaj, żeby powiedzieć głośno o swoich problemach. Od czterech lat domagamy się wybicia dzików. Jednak lobby myśliwych jest duże i dziki nadal chodzą po lesie. Wcześniej mówiło się, że gospodarstwa małe, rodzinne są najbardziej narażone na afrykański pomór świń. Teraz w dużych, zabezpieczonych fermach pojawia się wirus. Z kolei są rolnicy, którzy mają trzodę chlewną, wypasają bydło w lesie i u nich nie ma ognisk. Czy w związku z tym ktoś naprawdę wie, jak ten wirus trafia do chlewni i jak można się przednim uchronić? – pytał Krzysztof Gomułka z gminy Jabłoń.
  https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/hodowla-zwierzat/rolnicy-ze-stref-asf-pikietowali-w-pulawach/

  – Jeśli dzik, który jest własnością państwa roznosi wirus, to dlaczego rolnik ma ponosić koszty walki z ASF? – tłumaczył Krzysztof Gomułka.

  – Zapotrzebowanie na pasze dla trzody chlewnej spadło u moich odbiorców o około 2/3, gdyż część z nich zlikwidowała produkcję. Sam również utrzymywałem świnie, ale ze względu na obrót paszami zlikwidowałem stado. W okolicach Włodawy od sierpnia ubiegłego roku chlewnie stoją puste. Ich właściciele spłacają kredyty, a nie mają dochodu ze względu na zakaz wstawiania zwierząt do tuczu. Jest to dziwna sytuacja, w której powiatowy lekarz weterynarii może zdecydować o losie hodowcy i jego rodziny. Żona i córka mojego kolegi musiały wyjechać do pracy za granicę, żeby spłacić zaciągnięte na chlewnię kredyty. Takich przypadków znam znacznie więcej – mówił Dariusz Mackiewicz z gminy Podedwórze w powiecie parczewskim.

 67. Polonez said

  afrykański pomór świń na Kubie wprowadzony przez amerykańską tajną policję
  African swine fever virus

  The story first appeared January 10, 1977 on the front page of the San Francisco Chronicle. Sourced from Newsday, the headline was “1971 Mystery – CIA Link to Cuban Pig Virus Reported.” Note the assertion that such diseases cannot cross over to humans:

  “With at least the tacit backing of U.S. Central Intelligence Agency officials, operatives linked to anti-Castro terrorists introduced African swine fever virus into Cuba in 1971.

  Six weeks later, an outbreak of the disease forced the slaughter of 500,000 pigs to prevent a nationwide animal epidemic.

  The 1971 outbreak, the first and only time the disease has hit the Western Hemisphere, was labeled the ‘most alarming event’ of 1971 by the United Nations Food and Agricultural Organization. African swine fever is a highly contagious and usually lethal viral disease that infects only pigs and, unlike swine flu, cannot be transmitted to humans.”

  Bay Area journalist and all-around muckraker Warren Hinckle later included this story in his 1981 title The Fish is Red – The Story of the Secret War Against Castro. In it he described this event, one of many by the CIA to undermine Cuba. His account places the incident a year earlier, but the basic event elements remained the same:

  “In March 1970 a U.S. intelligence officer passed along a vial of African swine fever virus to a terrorist group. The vial was taken by fishing trawler to Navassa Island, which had been used in the past by the CIA as an advance base, and was smuggled into Cuba, Six weeks later Cuba suffered the first outbreak of the swine fever in the Western Hemisphere; pig herds were decimated, causing a serious shortage of pork, the nation’s dietary staple. The United Nations Food and Agricultural Organization called it the ‘most alarming event’ of the year and futilely tried to track down “how the disease had been transmitted.”
  http://www.beyondchron.org/swine-flu-the-cia-and-fidel-castro/

  CIA Link to Cuban
  Pig Virus Reported

  New York

  With at least the tacit backing of U.S. Central Intelligence Agency officials, operatives linked to anti-Castro terrorists introduced African swine fever virus into Cuba in 1971.

  http://www.maebrussell.com/Health/CIA%20Pig%20Virus.html

 68. Polonez said

  The U.S. government always claims that its development of biological and chemical warfare agents is just „defense,” that they’re just figuring out ways to defend against them. But somehow (it’s a mystery), those supposed „defenses” always end up being used for offense (think anthrax for a different kind of example).
  Afrykański pomór świń biologiczna broń ekonomiczna gospodarcza amerykanów

  https://www.dailykos.com/stories/2009/4/28/725300/-
  http://lefti.blogspot.com/

 69. Polonez said

  https://whowhatwhy.org/2018/05/09/jfk-files-reveal-us-biological-warfare-plans-against-cuba/

  Johnson relayed to his superiors at the Church Committee the details of project SQUARE DANCE:

  The proposal envisioned the destruction of the Cuban economy by introducing aerially from off-shore a sugar cane plant parasite called Bunga. The program would begin with a 30 percent reduction of anticipated Cuban sugar production (see page 6) and within three-to-six years the ruination of the sugar industry would be achieved.

  But that wasn’t all. Johnson quoted directly from the JCS memo:

  The economic and political disturbances caused by this attack could be exacerbated and exploited by such measures as spreading hoof-and-mouth disease among draft animals, controlling rainfall by cloud seeding, mining canefields, burning cane, and directing other acts of conventional sabotage against the cane milling and transportation systems (emphasis added in original document).

  Hoof-and-mouth disease (sometimes referred to as foot-and-mouth disease) is highly infectious and affects farm animals such as cattle, sheep, goats, and pigs. The disease causes high fevers followed by blisters in the animal’s mouth and feet. While very rarely affecting humans, it can bring devastating economic consequences to farmers. Containing a 2001 outbreak in the UK cost some £8bn ($12bn) in public and private outlays.

  In their memo about the SQUARE DANCE proposal, the US Joint Chiefs spelled out the strategic value of the project: “[Square Dance] would furnish another option to the United States in bringing about the collapse of the Castro regime.”

  The memo unearthed by Johnson is not the only instance of the US military proposing to use biological warfare against Castro’s Cuba.
  agricultural sabotage, Cuba

  Photo credit: National Archives

  A JFK document release last year revealed an intelligence memorandum from 1962 discussing the possibility of using biological agents to induce crop failure “which would appear to be of natural origin.” A US Army memo from 1963, recently released by the National Archives, lists a number of “Ideas to Exploit Cuban Vulnerabilities,” including the initiation of “biological warfare against vegetable and animal tissue (except human).”

  The October 30,1964, memo, referenced in Johnson’s book National Security Intelligence but digitally released last month by the National Archives, gives us a clearer picture of what that might have looked like.

 70. snag said

  65 ,…

  Zeby przesłać świńskiego wirusa na Kubę to trzeba bylo by podesłać im parę świń bo ostatnią ubili na pierwszą rocznicę ‚wyzwolenia’ Kuby ,…

  Twoje źródło: http://www.maebrussell.com/ … Ruscy zamordowali Kennediego … nie czerwoni ruscy Sojuzu no sir a ‚biali’, carscy faszyści ,…

  „Her countless list of German and White Russian fascist fingerprints to President Kennedy’s assassination reached its peak in May of 1988 when she discovered the name „Adolf H. Schicklgruber” handwritten in Marina Oswald’s notebook of poetry in the Warren Commission exhibits”

  http://www.maebrussell.com/About%20Mae%20Brussell/About%20Mae%20Brussell.html

 71. Lelum said

  W końcu dochodzi do głowy świadomość że jesteśmy w stanie wojny i wojnę te przegrywamy! I ze tylko zjednoczeni wygramy ponad podziałami! Polak z Polakiem –
  Słowianie.

 72. revers said

  re63

  akurat AFS to produkcja z laboratorii zaprzyjaznionych krajow i korporacji

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/10/27/pis-zniszczyl-polskie-rolnictwo-czyli-zdrowa-zywnosc/

  reszta bez polskiego rolnictwa
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/czy-trwa-egzekucja-polskiego-rolnictwa/

  https://www.salon24.pl/u/att/881097,czy-trwa-egzekucja-polskiego-rolnictwa

 73. lewarek.pl said

  Większość Ukraińców nie ma bowiem elementarnej wiedzy historycznej na temat tego, co działo się na Wołyniu w 1943 roku. Nie ma pojęcia o ideologii integralnego nacjonalizmu, którą stworzył Dmytro Doncow, a wyznawał Stepan Bandera. Nie ma świadomości, jaką rolę odegrali wówczas tacy ludzie, jak Roman Szuchewycz „Taras Czuprynka” czy Dmytro Klaczkiwski „Kłym Sawur”.
  Moje rozmowy ze zwykłymi Ukraińcami wyglądały najczęściej następująco: „Czy wiesz, kim był Bandera? Wielkim bohaterem narodowym. A co robił? Walczył z Moskalami o niepodległą Ukrainę. I co jeszcze? Został przez nich zamordowany. I co dalej?” Najczęściej dalej była cisza.

  Wielka pustka, czyli Wołyń w świadomości historycznej Ukraińców

  .http://hej-kto-polak.pl/?p=91726

 74. Na moim KLUCZU http://www.wandaluzja.com// pojawia się plansza: The domain wandaluzja.com is may be for sale. Please send an inquiry to info@first1.com

  ———–
  Nie została uiszczona opłata za domenę, więc puszczono ją na sprzedaż.
  Admin

 75. Boydar said

  Tytuł na sg wp.pl – „Izraelski historyk: Polacy mordowali żydów”

  Od siebie dodam, że w takim razie jak zwykle spierdolili robotę.

  „… podkreśla, że antysemityzm był w Polsce nawet przed wojną …”

  Ale kłamie, skurwysyn, ale kłamie; był przed wojną ale nie „nawet” tylko głównie i przede wszystkim. Bo teraz to jest arcysemityzm. Co ma zresztą być po lolkowej egzegezie, a my katolicki naród, i za papieżem jak w dym, to i co, że czarny.

  na motywach https://wiadomosci.wp.pl/izraelski-historyk-krytykuje-morawieckiego-i-netanjahu-polacy-mordowali-i-wydawali-zydow-6273425270408833a

 76. snag said

  „Tytuł na sg wp.pl – „Izraelski historyk: Polacy mordowali żydów” – Stanowczo za mało po tym co zrobili gospodarzom po wejściu Ruskich w ’39, w czasie zaborów i zawsze kiedy Polacy bronili kraj przed wrogiem.

  „… podkreśla, że antysemityzm był w Polsce nawet przed wojną …”

  A gdzie go nie było czy nie ma? – Niech mi pokażą jeden naród, społeczność czy wyznanie które ich kocha czy lubi i jedno miejsce skąd ich nie wyrzucono na zbity pysk ,…
  ————————————————-
  https://lordmolyneaux.wordpress.com/2018/05/02/complete-list-of-jewish-expulsions-908/

 77. snag said

  Revers @ 72 ,…

  Wyglada ze te tajne archiwum w Watykanie wcale nie takie tajne skoro Revers ma dostęp do tych ‚rewelacji’ … aha i po to ten Jefferson przepchnął poprawki do Konstytucji które są po to żeby rząd nie kontrolował narodu a naród rząd.

  Puknij się czasem w ten pustak który nosisz tam gdzie powinna być glowa.

 78. NICK said

  [Zapowiadam, że TU zasięg mierny.]

  Polonez.
  Zapodaj Pan swe myśli, wnioski i uwagi.
  Tu jest też. Książka Skarg i Wniosków.
  Zatem krótka ocena, własna, najlepiej a dalej liczne linki.

  Jak ocena własna interesującą będzie to linki przeczytamy.

  Sssnag. Ty to jesteś dziwolągiem.
  Nawet nie wiem czy piszę toto we dobrej czy złej wierze.
  A to źle jest.

 79. Listwa said

  „Świat przymyka oko na masowe mordy w Nigerii, a muzułmanie pozwalają sobie na coraz więcej. W tym afrykańskim państwie, chrześcijanie są prześladowani, atakowani i zabijani za swoją wiarę. Tymczasem w Europie trzeba uważać z krytyką islamu, aby nie zostać oskarżonym o mowę nienawiści, za którą można trafić do więzienia.”

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-nigerii-trwaja-czystki-etniczne-muzulmanie-wymordowali-tysiace-chrzescijan

 80. Betii said

  1939: Ściśle tajne raporty Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
  Akcją przejmowania polskich akt MSZ zajmowała się specjalna grupa SS tzw. Einsatzkommando Künsberg. Dowódcą był sekretarz legacyjny Eberhard von Künsberg. Grupa odnalazła w piwnicach przy placu Piłsudskiego oficjalnie 80 skrzyń dokumentów.

  Według prasy miało być nawet 130 skrzyń. 19 X 1939 na wniosek Ribbentropa wojskowymi ciężarówkami przewieziono je do Berlina, a tam zostały poddane ocenie komisji, której przewodniczył Hans Adolf von Moltke, stroną naukową zajmował się prof. Baber. Efektem ich prac było wydanie Polnische Dokumente zur Vorgeschichte des Krieges, na które składało się 16 dokumentów.
  http://arjanek.neon24.pl/post/125344,1939-scisle-tajne-raporty-ministerstwa-spraw-zagranicznych

  Skany oryginałów w języku polskim

  https://archive.org/stream/Weissbuch_Nr.3_Polnische_Dokumente/AuswaertigesAmt-WeissbuchNr.3-PolnischeDokumenteZurVorgeschichteDesKrieges1940128S.Scan#page/n20/mode/1up

  President Roosevelt’s Campaign To Incite War in Europe:
  The Secret Polish Documents

  http://www.ihr.org/jhr/v04/v04p135_Weber.html

 81. Głos Prawdy said

  Dla fachowców i amatorów. Katolicki fizyk, ciekawe badania, tłumaczyć translatorem
  http://renatopalmieri.com/

 82. snag said

  Listwa @ 79 ,…

  Założe się że gdyby chodziło o ekspansję, przetrwanie grajdolka i nie obawa przed konsekwencjami w zachodniej cywilizacji to np. Fundamentaliści z Zionist Christians for Israel też pozbyli by się Katolików i zrobili BBQ z Watykanu …

  Pytanie, czy też obarczysz Chrześcijaństwo za paru skoorwysynow czy wymienisz po imieniu kto i dasz spokój reszcie? ,…

 83. ojojoj said

  Winnicki u Marcina Roli:

  .https://www.youtube.com/watch?v=Y_bib-EOxiM

  Winnicki nie z mojej bajki, ale jebie niezle u Marcina.

  A poza tym gosciu ma racje: ukraince jak zydy, robia w Polsce getta skurfesyny

 84. ojojoj said

  gospodarzu, moze juz czas „sciongnac” mi „krope” ? :/

 85. ojojoj said

  Winnicki przypomina mi Alternatywy 4 😀

 86. Piskorz said

  re 73 Z tej strony ..”Wszystkie przeprowadzane ostatnio badania opinii publicznej wskazują, że Ukraińcy to właśnie Polaków najbardziej lubią spośród innych narodów. Pisałem niedawno na naszym portalu, że z majowego sondażu agencji Rejting wynika, iż cieszymy się sympatią aż 90 proc. naszych sąsiadów zza Buga. Nie ma drugiego narodu w Europie (poza Węgrami), w którym bylibyśmy tak bardzo lubiani. To także kapitał społeczny… A TO CIEKAWE..

 87. snag said

  A co troll na to? ,…

  Żyd, zięć i doradca prezydenta, półtora roku w Białym Domu i nie ma top security clearance (dostępu do tajnych dokumentów) czy wzięcia udziału w tajnych naradach prezydenta ,…

  Jared Kusher lacks highest security clearance level at White House
  ——————————————
  https://www.jta.org/2018/07/15/news-opinion/jared-kusher-lacks-highest-security-clearance-level-white-house

 88. rym said

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/pensje-pracownikow-panstwa-pochlaniaja-47-430-197-028-zl-rocznie/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/ranking-najbardziej-zadluzonych-gmin-w-polsce/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/koryto-pis-w-2-lata-rozdal-1-289-200-000-zl-premii/
  http://imperiummarnotrawstwa.pl/3-000-000-zl-na-kawke-dla-urzednikow-nbp/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/oficjalne-dane-pis-zadluza-polakow-bardziej-niz-po/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/polacy-kupia-ukrainskim-rolnikom-70-000-sadzonek-malin/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/32-000-000-zl-na-2-nowe-muzea-zydow/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/81-000-zl-premii-za-5-dni-pracy/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/fortuna-na-makijaz-dla-szydlo-to-naprawde-olbrzymia-kwota/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/6-000-000-zl-na-kolejna-przechowalnie-partyjnych-dzialaczy/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/przeplacamy-100-000-000-zl-za-lek-refundowany-wiceminister-zdrowia-nic-sie-nie-dzieje/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/w-2017-roku-polska-znowu-na-olbrzymim-minusie-rzad-pozyczyl-ogromne-pieniadze/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/gigantyczne-pieniadze-dla-zagranicznych-korporacji-ktorej-rzad-dal-najwiecej/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/stadnina-w-janowie-podlaskim-oaza-dla-kolesi-gwaltownie-rosna-jej-wydatki-na-umowy-cywilnoprawne/

  http://imperiummarnotrawstwa.pl/drogie-podroze-czlonkow-gabinetow-politycznych/
  http://imperiummarnotrawstwa.pl/oskarza-polakow-o-mordowanie-zydow-otrzymala-pol-miliona-rzadowego-grantu/

  https://crowdmedia.pl/rzad-pokazal-nowy-podatek-mial-dotyczyc-najbogatszych-zaplaca-go-wszyscy-polacy/

  http://prawy.pl/74989-jak-po-soborze-watykanskim-ii-odrzucono-nauke-o-podporzadkowaniu-zony-mezowi/

  http://prawy.pl/74980-abp-muszynski-odradza-sie-polski-antysemityzm/
  http://prawy.pl/74743-suspensa-dla-ks-lemanskiego-cofnieta-czy-ocalil-go-bp-rys/

  http://prawy.pl/74706-ojciec-rydzyk-na-rozdrozu/
  http://prawy.pl/74919-fotografia-jako-bron-nowej-lewicy/
  http://prawy.pl/74901-sztuka-i-sztuczki/
  http://mtodd.pl/2018/07/wola-i-niewola-262018-367/

  http://prawy.pl/74729-poganska-wizja-boga-marcina-lutra/
  http://prawy.pl/74774-dr-marta-cywinska-teraz-dziecinstwo-mija-zbyt-szybko-przylepione-do-ekranow-ukryte-w-sluchawkach/
  http://prawy.pl/74779-pobudka-polskiego-rolnika/
  http://prawy.pl/74828-kilka-refleksji-wakacyjnych-o-mszy-swietej/
  http://prawy.pl/74898-niejasny-jak-talmud/

  http://prawy.pl/74903-o-wielkosci-polskiego-malarstwa/
  http://prawy.pl/74906-kosciol-potepil-zarowno-socjalizm-jak-i-liberalizm/

  http://mojarodzina.org/zawartosc-numeru

 89. snag said

  Niemcy ostrzegają Trump’a żeby nie robił jednostronnych deals z Putinem bez porozumienia czy kosztem aliantów ,…

  Germany warns Trump against ‘unilateral deals’ with Russia ahead of talks with Putin
  ——————————————————–
  https://www.rt.com/news/433150-trump-putin-unilateral-deals/

 90. Bardzo Panu dziękuję za list. Chodzi prawdopodobnie o jednego z mych kuzynów, którzy byli deponentami dużych sum w bankach europejskich i afrykańskich a zginęli w wypadkach samochodowych z rodzinami kilka lat temu. Pieniądze te powierzył im mój ojciec, Stanisław Prawdzic-Tell na podstawie swoich 2 paszportów amerykańskich. Jego brat i ojciec obu deponentów, Czesław Prawdzic, robiąc doktorat w Moskwie był ZMUSZONY do podpisania agenturalności SmerSza czyli sowieckiego wywiadu wojskowego, o czym mówił mój dziadek Juliusz Prawdzic-Tell. Generałem SmerSza był przyjaciel mego stryja i dziesięcioletni Premier rządu polskiego Piotr Jaroszewicz, zamordowany z żoną w roku 1992 w Warszawie po sąsiedzku mego ojca, gdyż jako oficer Wojska Polskiego zdobył 2 archiwa Adolfa Hitlera, które ze swym sztabem wertował wyrywając kartki, z których mikrofilmy dostarczył generałowi Andrsowi we Włoszech a ten Anglikom.
  Pieniądze zdeponowane przez mego ojca z polskim skarbcu wojennym na Zachodzxie pochodziły w wojny ukraińskiej, w trakcie której mój ojciec wziął do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi skarby, które zostały wywiezione przez marszałka Broz-Tito do polskiego skarbca wojennego na Zachodzie. Generlissimus wydał rozkaz dla fizyków nuklearnych, Saharowa i Oppenheimera, zniszczenia Wschodnich Stanów USA i Europy Zachodniej wybuchem na dnie Atlantyku Car-Bomby z POŁĄCZONEGO NIEMIECKIEGO ARSENAŁU NUKLEARNEGO. Generalissimusa torturował Łupaszka – na załączonym zdjęciu z Instytutu Pamięci Narodowej w sztabie marszała Broz Tito w Berdyczowie na Ukrainie. To zdjęcie i moje zeznanie w Konsulacie Francuskim było weryfikowane w Balgradzie i Zagrzebiu, na podstawie czego Banki UZNAŁ moje prawa do depozytów mych kuzynów.

  Juliusz Prawdzic-Tell; http://www.wandaluzja.pl

 91. revers said

  „Jeden z czołowych terrorystów na świecie, masowy morderca Benjamin Netanyahu z Izraela został wezwany do Chin, gdzie będzie poddany konfrontacji z dowodami jego udziału w nuklearnym ataku terrorystycznym i tsunami, na Japonię w dniu 11 marca 2011 r., jak wynika z chińskich źródeł rządowych .

  Dowodem jest nagrana na taśmę telefoniczna rozmowa z ówczesnym premierem Japonii Naoto Kan, w której Netanjahu groził zniszczeniem wszystkich japońskich reaktorów atomowych, jeśli Kan nie nakaże japońskiemu rządowi spisania jego kapitału w amerykańskim długu publicznym, jak twierdzi japoński wywiad wojskowy. W zamian za zamiatanie tego problemu pod dywan, sojusz państw BRICS, z udziałem 180 państw, będzie wymagał zakończenia wszystkich dalszych wojennych zmagań na Bliskim Wschodzie.”

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/netanjahu-wezwany-do-chin/

  ———-
  Uważaj, Netanyahu… bo jak Chińczykom zechce się oddać mocz na wasz kraj, to się utopicie, jak gówno w potoku.
  Admin

 92. Kapitan Bąba said

  .https://web.facebook.com/swiadomyczlowiek/videos/860881010770416/
  Kto zniszczył ZSRR, stworzył komunizm i po co powstała Ukraina.
  Nie patrzcie kto mówi, tylko co mówi.
  źródło fb – swiadomyczlowiek

 93. Piskorz said

  Thierry Mariani, wystąpił na konferencji prasowej, w toku której ukraiński dziennikarz zapytał go, „ile mu zapłacił rosyjski rząd” za podróż na półwysep.

  – Odrzucam pana pytanie. Zgadzam się odpowiedzieć na wszelkie pytania i uwagi natury politycznej, ale pańskie pytanie jest, powiem to bez ogródek, g…ne, i nie zamierzam na nie odpowiadać, i wyrażam wobec pana swoją pełną pogardę. A panu ile płacą za zadawanie takich pytań? I TAK FRANCUZ POTRAKTOWAŁ DZIENNIKARZYNĘ ŁAGODNIE..!!

 94. Sebastian said

  Unia Europejska, Rosja i Chiny to wrogowie – powiedział amerykański prezydent Donald Trump w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla telewizji CBS News. „USA mają wielu wrogów” – ocenił prezydent.

  „Myślę, że Unia Europejska to wróg, co oni nam robią w kwestii handlu” – mówił Trump w wywiadzie nagranym w sobotę na jego polu golfowym w Szkocji, gdzie amerykańska para prezydencka spędziła weekend. „Nie pomyślelibyście tego o UE, ale jest ona wrogiem” – dodał.

  Amerykański przywódca podkreślił, że „w pewnych aspektach” Rosja jest wrogiem, a Chiny są wrogiem „gospodarczo”.

  Trump zaznaczył też: „Ale to nie znaczy, że są źli. To nic nie znaczy. Znaczy to, że są konkurencyjni”. „Szanuję przywódców tych krajów. Ale w sensie handlowym naprawdę nas wykorzystali, a wiele z tych krajów jest w NATO i nie płacili swoich rachunków” – powiedział.

  https://naszdziennik.pl/polska/199303,trump-ue-rosja-i-chiny-to-wrogowie.html

  Czy jest na sali psychiatra ???

  ——-
  Medycyna jest tu bezradna…
  Admin

 95. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/bitwa-pod-grunwaldem-jedno-z-najwiekszych-zwyciestw-polskiego-oreza-infografika/p8swef8

  Jaaaaki pięęęękny preeetekst … 🙂

 96. Sebastian said

  „To był zew naszego serca“
  W imieniu głównego organizatora corocznych uroczystości w Krawczunach – Wileńskiego Rejonowego Oddziału Związku Polaków na Litwie – głos zabrał prezez tego Oddziału, przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin, poseł do Parlamentu Europejskiego, Waldemar Tomaszewski. Podkreślił, że organizowany od 22 lat apel pamięci w Krawczunach stał wielką uroczystością, gromadzącą wielu patriotów i co szczególnie cieszy – sporo młodzieży. „Bo taki był zew naszego serca, ażeby w przeróżnych sytuacjach, które się wydarzają w polityce, geopolityce, czy w życiu codziennym, nie zapominać o naszych bohaterach. Najważniejsze, żeby nasza młodzież, nasze dzieci o tym pamiętały, bo przecież wciąż o tym w podręcznikach się nie pisze“ – powiedział Tomaszewski.

  Jak zaznaczył, nie dziwi go, że o Polakach wyzwalających Wilno w 1944 nie wspominają litewskie podręczniki, ale zdumiewa go, że te wydarzenia skąpo są opisane w polskich podręcznikach. „Tę sprawę podnosiłem już niejednokrotnie u najwyższych dostojników państwa polskiego. Na razie są zmiany w pozytywnym kierunku, ale ostatecznych rozstrzygnięć tej kwestii nie ma“ – mówił lider AWPL-ZChR. Dodał, że, co jest ogromnym paradoksem, nawet w czasach PRL-u w polskich podręcznikach było więcej informacji o polskości na Kresach, o Wilnie, Lwowie Grodnie itd. „Oczekujemy też od polskich polityków, ażeby nareszcie polskie dzieci i młodzież, uczac się historii, wiedziałyby podstawowe zagadnienia naszej przeszłości na Kresach, zaczynając od statystyk, ile zamieszkiwało tutaj ludości polskiej, kto te miasta budował, wznosił zamki, kościoły i klasztory i i ilu Ziemia Kresowa wydała wybitnych Polaków“ – mówił przewodniczący AWPL-ZChR. Dodał, że wiece pamięci w Krawczunach i inne podobne uroczystości na Wileńszczyźnie „będą na pewno temu służyły“.

  http://l24.lt/pl/spoleczenstwo/item/255384-im-sie-nalezy-wieczna-chwala-apel-ku-czci-bohaterow-bitwy-pod-krawczunami

 97. Boydar said

  komentarz pod, to nic, że nie na temat, temat jest i tak tylko jeden …

  *
  Mordehaj Rosenbaum
  Panie Adam, każda lewak na świecie myśli że on wygra i że on będzie rządzić najlepiej. Każda lewak, a w Ameryka jest dużo głupie ludzie, które słuchają propaganda lewaków. W Niemcy też słuchali propaganda złych ludzie, bardzo złych. I co z tego było ? Lawaki trzeba odsunąć, żeby ich nie było tam gdzie jest rządzenie. Bo lewaki są bardzo złe ludzie, u was w Europa tak jest. Lewaki tu wpuściły bardzo dużo złe Arabowie, a one te Arabowie modujom biełe ludzie, nie pracujom, i majom dużo dziecka. Bardzo dużo. Nie minie 20 lat jak Arabowie w Europa będzie więcej niż zwykłe ludzie w Europa. I co wtedy zrobicie ? My Żydzi wiemy co to Arabowie, my mamy wojsko, i każdy Żyd, kobieta też, idzie do wojsko żeby bronić życie przed Arabowie. Każdy umie strzelać i każdy może mieć pistolet żeby się bronić przed Arabowie. A wy w Europa nie macie i one te Arabowie będą was zabijać. Ja nie chcę być zły prorok, ajwaj, nie chcę być taki zły prokok, ale ja wiem że za 20 lat wy w Europa będziedzie mić swój Holokaust bo wy sami tego chcecie. Wasze lewaki muszą umyć oczy i zobaczyć co się dzieje. Ale one tego nie zrobiom, one te lewaki majom ważne sprawy teraz, takie ważne żeby powietrze było czyste, żeby pan z panem mogły mieć dzieci, żeby dzieci zabijać u matka, to są ich ważne sprawy.
  Lubię to! · Odpowiedz · 5 · 1 d
  *

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/jak-rosjanie-hakowali-kampanie-wyborcza-hillary-clinton/p022484

 98. Boydar said

  https://krakow.onet.pl/chcial-zajrzec-do-pokoju-kolezanek-10-latek-wypadl-przez-okno-artykul/vlwks8p

  Winę ewidentnie ponosi opiekun, powinien zapukać.

  Chłopak natomiast był nadzwyczaj normalny. Zamiast sprawdzić na stronie z pornolami zdecydował że sprawdzi na gruncie. No i grunt się obsunął, zdarza się.

 99. Dbałość o dobro publiczne wyrażają niszczone ławki w parkach, worki z śmieciami wyrzucane przy drogach i w lasach, książki kradzione z darmowych wypożyczalni, niszczenie trakcji kolejowej przez osoby, które mają co wkładać do garnków i śmieci palone na działkach.

  Ileż więc tych złych i nikczemnych urzędników trzeba, aby Polak palił śmieci pod nosem sąsiadów? Jakiej trzeba podłości, aby stawiać sobie wille i wmawiać pracownikom, że pensji nie ma z powodu złych kontrahentów i ZUSu?

  https://rgrunholz.wordpress.com/2018/07/16/polak-polakowi-wilkiem/

 100. Boydar said

  Dużo Pan Robert tych śmieci widział, na tych działkach ? Więcej niż na ponad pięćdziesięciu wysypiskach spalonych przez ubiegły miesiąc ?

 101. revers said

  Ostatnie 400 ton z Anglii zatrzymano w Wroclawiu, z przezanczeniem do skladnicy w Chorzowie, i tak to sie kreci kara 500 Zlp. za spalenie zdzbla trawy na ogrodku lub dzlalecce, scierniska wlasnego pola, 400 tonowe belki smieci doslownie nie w przenosni malo kto widzi na TIR-ach z Zachodu, gdy dokumenty przewozowe , odbiorcy, sluzby sa sowice oplacane w $$$$.

 102. Kura domowa said

  Szczerze, nie słuchałam Pana Trumpa w oryginale, ale jeżeli przekład na j. polski jest wierny to odnoszę wrażenie je poziomem wysławiania się podobny jest do Leszka W.

 103. Boydar said

  Tak czy owak Bolek do kanonu wszedł z marszu, a przed Trumpem długa droga jeszcze 🙂

 104. Put-in said

  @ 98 Boydar said:
  https://krakow.onet.pl/chcial-zajrzec-do-pokoju-kolezanek-10-latek-wypadl-przez-okno-artykul/vlwks8p
  Zamiast sprawdzić na stronie z pornolami zdecydował że sprawdzi na gruncie. No i grunt się obsunął, zdarza się.

  Panie Boy-Darze-Lubelski
  10-latek oglądał prawdopodobnie brytyjsko-amerykański porno-serial Gra o Tron i przydarzył mu się wypadek podobny jak w tym serialu. W serialu, młodszy od niego chłopiec podglądał kazirodczy stosunek królowej z jej rodzonym bratem i został wyrzucony przez okno zamku z dużej wysokości w wyniku czego został sparaliżowany od pasa w dół, a po długim okresie odzyskał przytomność. Serial edukacyjny dla światowej młodzieży, w każdym odcinku zawiera sceny z nagimi panienkami i paniami, a nawet chłopcami i panienkami, stąd jego wysoka światowa oglądalność. Sceny bitewne, obcinania głów, torturowań przekraczają nawet lekcje z pokazów Lynndie England, czy Guantanamo. Ten serial filmowy, darmowy, powstał w celu przygotowania młodzieży do przyszłej wojny światowej i tron Nowego Porządku Świata.
  Pozdrawiam

  Przykładowy wypis z programów stacji telewizyjnych:
  HBO 3 – Aktualny Program TV
  HBO România Program – duminică 15 iulie
  HBO3 danas
  HBO Magyarország Műsorfüzet – július 16
  HBO 3 Central Europe
  Prostitutes, drugs, HBO, and the best job ever at 3 in the morning

 105. Ad.100

  O śmieciach przywożonych z Niemiec do Polski i wywalanych do lasów na Mazowszu pisałem trzy lata temu…

 106. snag said

  Sebastian @ 94 ,…

  Krew zalewa patrząc na jakość doniesień i tłumaczeń PAP i ich papugi upychaja Polakom – Trump powiedział ‚foe’ co w tym przypadku znaczy: ‚rywal’, ‚konkurent’ a nie ‚wróg’ chyba ze ‚deep state’ i tu dotarł i przekręca w wiadomym celu ,…

  „I think the European Union is a foe,” Trump says ahead of Putin meeting in Helsinki
  ———————————————–
  https://www.cbsnews.com/news/donald-trump-interview-cbs-news-european-union-is-a-foe-ahead-of-putin-meeting-in-helsinki-jeff-glor/

  Kura Domowa @ 102 – Popracuj nad swoim j. polskim zamiast ‚odnosić wrażenie’ ,…

 107. revers said

  dokladnie w tonach? bo tylko z roku 2016 na 2017 ta ilosc smieci potroila sie, a po odpowiedniej personalizacji odpwiednich ministerstw od kornikow Szyszkow przebrala na sile, bo niby Chiny nie przyjmuja smieci-ale kogo to, lub gdzie Krym i Rzym?.

 108. Boydar said

  Ogólne ‚aha …’

 109. Miet said

  To co wklejam poniżej, myślę, że ucieszy wszystkich trumpo-fobów i antytrumpowych i antyamerykańskich trollów.

  ===================
  Oct 11, 2017
  An article from the New York Post:

  I do not understand how living in a country with its democracy established over 200 years ago, and now, for the first time in history, suddenly we have one of our former presidents set up a group called „Organizing for Action” (OFA).

  OFA is 30,000+ strong and working to disrupt everything that our current president’s administration is trying to do. This organization goes against our Democracy, and it is an operation that will destroy our way of governing. It goes against our Constitution, our laws, and the processes established over 200 years ago. If it is allowed to proceed then we will be living in chaos very much like third world countries are run. What good is it to have an established government if it is not going to be respected and allowed to follow our laws?

  If you had an army some 30,000 strong and a court system stacked over the decades with judges who would allow you to break the laws, how much damage could you do to a country? We are about to find out in America!

  Our ex-president said he was going to stay involved through community organizing and speak out on the issues and that appears to be one post-administration promise he intends to keep. He has moved many of his administration’s top dogs over to Organizing for Action.

  OFA is behind the strategic and tactical implementation of the resistance to the Trump Administration that we are seeing across America, and politically active courts are providing the leverage for this revolution.

  OFA is dedicated to organizing communities for „progressive” change… Its issues are gun control, socialist healthcare, abortion, sexual equality, climate change, and of course, immigration reform.

  OFA members were propped up by the ex-president’s message from the shadows: „Organizing is the building block of everything great we have accomplished. Organizers around the country are fighting for change in their communities and OFA is one of the groups on the front lines. Commit to this work in 2017 and beyond.” OFA’s website says it obtained its „digital” assets from the ex-president’s re-election effort and that he inspired the movement. In short, it is the shadow government organization aimed at resisting and tearing down the Constitutional Republic we know as AMERICA.

  Paul Sperry, writing for the New York Post, says, „The OFA will fight President Donald Trump at every turn of his presidency and the ex-president will command them from a bunker less than two miles from the White House.” Sperry writes that, „The ex-president is setting up a shadow government to sabotage the Trump administration through a network of non-profits led by OFA, which is growing its war chest (more than $40 million) and has some 250 offices nationwide.

  The OFA IRS filings, according to Sperry, indicate that the OFA has 32,525 (and growing) volunteers nationwide. The ex-president and his ‚wife’ will oversee the operation from their home/office in Washington DC.

  Think about how this works. For example: Trump issues an immigration executive order; the OFA signals for protests and statements from pro-immigrant groups; the ACLU lawyers file lawsuits in jurisdictions where activist judges obstruct the laws; volunteers are called to protest at airports and Congressional town hall meetings; the leftist media springs to action in support of these activities; the twitter sphere lights up with social media; and violence follows. All of this happens from the ex-president’s signal that he is heartened by the protests.

  If Barack Obama did not do enough to destroy this country in the 8 years he was in office, it appears his future plans are to destroy the foundation on which this country has operated on for the last 241 years.

  If this does not scare you, then we are in worse trouble than you know.

  So, do your part.. You have read it, so at least pass this on so others will know what we are up against. We are losing our country and we are so compliant. We are becoming a „PERFECT TARGET” for our enemy!

  Editor’s comments: Krauthammer is about the best and brightest journalist and political analyst we have, in my opinion. His words of warning in the above message should be taken seriously and spread throughout the country so as m

 110. troll polonii said

  94
  Sebastian
  Zdaje sie, ze tu chodzi o to, ze jeszcze do niedawna Chiny uchodzily za kraj trzeciego swiata.
  W latach chyba 70-tych gdzies w Ameryce Poludniowej byla taka miedzynarodowa konferencja, w ktorej kraje ‚rozwiniete’, czyli przodujace, postanowily zaoszczedzic na sile roboczej i w ramach tzw. „pomocy krajom rozwijajacym sie” wprowdzili ulgi taryfowe i rozne celne na towary wyprodukowane w tych krajach.. Chodzilo oczywiscie o to, ze Stany zarobily i na wyprdukowanych towarach i na robotnikach. Wywlekli niemal caly przemysl do Chin, Wietnamu, Laosu itp. a towary tam wyprodukowane przychodzily bez cla i taryf do USA.
  Tymczasem w rejestracji WTO Chiny dalej sa zarejestrowane jako kraj 3-go swiata!
  Dlatego USA sie wycofuje z WTO bo sie obrazili. Nie wiem, co trzeba robic, zeby wsadzic Chiny na liste krajow …bardzo rozwijajacych sie ale USA wpadlo w pulapke. Musza traktowac Chiny jako kraj specjalnego uprzywilejowania z powodu… niedorozwoju gospodarczego Chin!.
  Ja sie tak bardzo na wspolczesnej ekonomii nie rozumiem ale zalezy, w ktora strone sie liczy – to Amerykanie pewnie wyliczyli, ze sa stratni ogromne sumy ‚pomagajac’ Chinom sie rozwijac.
  W jakim sensie i co mowi pan Trump , wielu specjalistow od polityki probuje zgadnac bezskutecznie.
  Ale niewatpliwie ma wycwiczone dwa zelazne argumenty:
  1. jego wypowiedz zostala wyrwana z kontekstu
  2. Fake news

 111. Ola said

  Uwaga , uwaga , Achtung, Achtung, wnimanie , wnimanie :

  to co zapowiada sie od lat , ponoc juz tuz, tuz – poczatek konca – crash gieldowy i bankowy.

  lecz nie tracmy nadziei Towarzysze. Kazdy koniec to tylko poczatek nowego. Lepszego .
  No chyba , ze jak zwykle to tylko fake .

 112. troll polonii said

  Prezydent Trump zazyczyl sobie co prawda przejazdzki po Londynie w pozlacanej karocy ale zapomnial poprosic doradcow, zeby mu zrobili krotka lekcje z etykiety , jak nalezy sie zachowac w obecnosci Krolowej.

  „Patierjal karalewu” skomentowali rozbawieni Rosjanie
  Trump walks in front of the queen, and apparently that’s not allowed – Vox

  https://www.vox.com/policy-and-politics/2018/7/14/17571986/trump-walks-in-front-of-queen

  Moglby sie tez biedny kowboj poradzic pani premier, Teresy May jak nalezy zachowac sie w obecnosci rodziny krolewskiej:

  ‘Baffling & embarrassing’: Fawning Theresa May bowing to prince sparks mockery online — RT UK News

  https://www.rt.com/uk/430547-may-prince-william-bow/?spot_im_reply_id=sp_6phY2k0C_430547_c_rhrxky_r_PNtD97/

 113. NICK said

  Prawda.
  Dodam, że po stanie wojennym doktoryzowaliśmy się także w Gmbh. Szybciej i taniej.

  Ale to co tuż później… . jest w artykule.

  https://wpolityce.pl/polityka/403926-przeczytajcie-sliwerskiego

 114. NICK said

  Śmierć mózgowa.
  Już tytuł jest kontrowersyjny; że „nie istnieje”.

  Temat był, także w nawiązaniu do transplantologii, u Gospodarza.
  Kilka lat temu uczestniczyłem w dyskusji. Wyjaśniałem.

  https://www.pch24.pl/profesor-seifert–smierc-mozgowa-nie-istnieje-,61626,i.html

 115. Adel said

  G. Braun mogl odpowiedziec: “Tak lub Nie”, ale wolal macic przez pol godziny. Kompromitacja kompletna.

 116. NICK said

  No, tak. Adel.
  Zwłaszcza od minuty 3,24 do 8,27.
  Już Gietrzwałd czepiają.

  Przecież złożył JASNĄ deklarację.
  Une są w Bractwie, jak ‚jo’, na Clara Montana, we Gietrzwałdzie (…).
  A Licheń sami stworzyli i ‚dzieła’ ‚ojca’ sromotnika i (…).

 117. Boydar said

  Zdziwko ? Zdziwko to by było jakby nie. Ja bym ich kurwa jednak wszystkich zasymilował, prewencyjnie, już tam Bóg rozpoznałby swoich.

 118. nnn said

  http://www.eioba.pl/a/460x/psychopatyczna-armie-izraela-tworzono-w-polsce

 119. snag said

  110/112 ,…

  Dziś najważniejsze od ponad 1/4 wieku spotkanie między liderami dwóch mocarstw zakończone sukcesem i większym kopniakiem w doopy deep state, MSM i jew lobby niż mogli wyśnić a troll ze Trump uszu nie umył na spotkanie z królową.

  Królowa to ona jest dla Angoli nie dla Amerykanów i ich reprezentanta. Dla większości Amerykanów jest niczym więcej jak przeżytkiem i pasożytem … Amerykanie nie po to ich pogonili w 1776 żeby dziś lizać im doopy.

  Może przypomnisz że Melania i Ivanka olały maniery i nie zakryły głów na spotkaniu królem Arabii Saudyjskiej ,…

  Lecz się cioto !!! ,…

  ———–
  Istotnie, nie ma co przesadzać z tą czołobitnością wobec żydoangolskiego dworu.
  Admin

 120. Lily said

  Re 115, Re 116.
  A najwyzsze stanowiska w K.K,to kto piastuje?.

 121. NICK said

  „Dziś najważniejsze od ponad 1/4 wieku spotkanie między liderami dwóch mocarstw zakończone sukcesem i większym kopniakiem w doopy deep state, MSM i jew lobby niż mogli wyśnić a troll ze Trump uszu nie umył na spotkanie z królową.”

  Następny świadek Jehowy, po P. RomanieK.
  Był i WIE.

  Siedzisz Ssssnagu w tym teatrze.
  Na pośledniej grzędzie.
  Piejesz. Jak te kury spod Biłgoraja.

  Prymitywnie napiszę do sssnaga:
  tzw. dyplomacja i decyzje nie zapadają w „Hell-sinkach”.

  Czep się Rock. ,Root. ,Morg. ,Warg (…). [ładnie mi wyszło]

 122. NICK said

  Lily.
  Wiemy.

  Ale żyd wszedł do Bractwa i t.d.

  Od początku TU istnienia powtarzam.

  Katakumby.
  To jest prawie jak w Apokalipsie.
  Wyjących biesów postaci różnej trza będzie odrzucić. Swego syna złego matko… .

  Trzy dni zasłoniętych na cześć Ukrzyżowanego (…).

 123. NICK said

  C.D.
  Mie-szczuchy we wsi.

  http://poselbrynkus.pl/?sejm=skandal-polska-policja-karze-rolnikow-za-prace-polowe-oraz-produkcje-zywnosci

  ——–
  Jeszcze jedna z kategorii polackiego łajna.
  Admin

 124. ? said

  Jutro, we wtorek 17 lipca 2018 roku wielkie święto bolszewii. Setna rocznica zamordowania rodziny carskiej.

 125. NICK said

  Polek jest wiele.
  Ta?
  Niezła!

 126. Listwa said

  @ 122 NICK

  Drugi Jo

 127. Ad. 91:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/netanjahu-wezwany-do-chin/

  NIESAMOWITE. Superreaktor ROCKEFELLER został skonstruowany DLA Nuklearnego Ataku na Japonię !!!??? za Liczenie przez Japończyków Długu Amerykańskiego. Pierdzielowi nie wystarczyło zamordowanie 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji dla zaludnienia USA Gułagami.
  W roku 1968 ogłoszono, że Żydzi zarobili na Holokauście prawie 6 bilionów $ tylko w krajach kapitalistycznych, a ponieważ suma była podana co do miliarda to pochodziła z instytutów finansowych. Po WTC rzecznik Moskiewskiego Instytutu Studiów Makroekonomicznych Tatiana Koragina oszacowała kapitał stalinowsko-holokaustyczny na 300 bilionów USD. Wobec czego jest pytanie, CZY JEST TO KAPITAŁ ROKFELERA? ale sądzę, że Nie.
  Podczas wojny hiszpańskiej Stalin zamówił u Benesza 3 STRATEGICZNE bomby atomowe Tesli: na Warszawę, Berlin i Londyn. Bomby te wytropił wywiad polski a Beck powiadomił o tym Hitlera, który to zdyskontował ANSCHLUSSEM i MONACHIUM. Józef Beck: WODZU, POLACY PANU TEGO NIGDY NIE ZAPOMNĄ.
  Na Sylwestra 1937 Stalin został otruty Polonem, co było dziełem Niemców, a w MONACHIUM Anglicy zarekwirowali Bombę atomową NA LONDYN, wobec czego Chamberlain oświadczył: JESLI PANU HITLEROWI CHODZI O SUDETY TO MOŻE JE MIEĆ – z dwoma strategicznymi bombami atomowymi, na Moskwę i Leningrad.
  Ta Zabawa trwała do Ujawnienia Dokumentu Pana Rotmistrza, z którego wynikało, że chodzi nie o Moskwę i Leningrad, ale o granicę niemiecko-żydowską na Missisipi, która GWARANTOWAŁA eksterminację Słowian i Murzynów poprzez obozy Pracy Niewolniczej, jak w Oświęcimiu, które mogły być TAJNE.
  Tym dokumentem Winston Churchill ZNISZCZYŁ w Waszyngtonie preliminarz pokojowy z Zakopanego i powołany przez Rudolfa Hessa Lordowski Rząd Mountbattena-Hamiltona. Gdy rząd Ich Lordowskich Mości wezwał go posiedzenie to odpowiedział: HESS NIE HESS, NAJPIERW FILM, żeby uzbroić Polaków w kaftany bezpieczeństwa, którzy mieli Rozkaz ZASTRZELENIA HESSA jeśli atak kaftanami bezpieczeństwa się nie uda.
  Hess UCIEKŁ na wieść o aresztowaniu Hitlera przez Sztab Generalny Wehrmachtu po deklaracji Churchilla w Waszyngtonie po pół butelce Szkockiej: NIE WAŻNE, CZY NIEMCY SĄ WE WŁADANIU HITLERA, CZY INNEGO KAPŁANA JEZUICKIEGO… Hitlera reaktywowali mnisi bułgarscy sprzedając mu bułgarski skarb imperialny, który WYSTARCZAŁ na Kupienie USA. Zwróciłem się z tym do parlamentu bułgarskiego Żądając zabrania tego G na Kupienie USA, co córka Hitlera skontrowała Zaproszeniem do Unii Europejskiej Macedonii jako IV pretendenta. Ja skontrowałem Bułgarią pretendencję Włoch i Grecji.

 128. NICK said

  Ta Yuja Wang?

 129. NICK said

  Braun wszedł. (122).
  Nieprawdaż?
  Listwa.
  a jo nie?
  znaczy nie, że ja… .

 130. Listwa said

  @ 129 Nick

  Nie.Że wszedł.

 131. maasteer said

  Akcja burzenia Cerkwi Prawosławnych na Chełmszczyźnie i południowym Podlasiu

  http://www.cerkiew1938.pl/

  http://www.cerkiew1938.pl/rezultaty_akcji_burzenia_cerkwi.html

  Ot takie czarne karty w historii Polski międzywojennej …

 132. snag said

  Oy vey ,…

  Minister Kultury uhonorował R. Makowskiego, satyryka który miał tupet powiedzieć że żydzi sami kreują antysemityzm ,…

  Poland honors satirist who said Jews create anti-Semitism
  ————————————————————————————————————————-
  https://www.jta.org/2018/07/16/news-opinion/polish-satirist-said-jews-create-anti-semitism-receives-state-honor

 133. Zdziwiony said

  @123 Z okolic Pana Nick’a

  – Inaczej wyobrażałem sobie życie na wsi – mówi mieszkaniec podbydgoskiej wsi w gm. Koronowo. – Zbudowałem wymarzony dom, ale wiosną i latem wcale nie jest tak fajnie, jak sądziłem. Błotniste drogi wiosną i maszyny hałasujące na pobliskich polach w porze żniw, potrafią utrudnić życie. A w czasie, gdy okoliczni rolnicy rozrzucają obornik, muszę zamykać wszystkie okna w domu. Mam wrażenie, że niektórzy gospodarze robią nam na złość. No bo jak wytłumaczyć to, że mój sąsiad np. uruchamia ciągnik w sobotę o szóstej rano, chodzi po podwórku, a silnika nie wyłączy? Albo zboże zwozi z pól jeszcze po północy?

  Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/strefa-agro/wiadomosci/a/mieszczuchy-na-wsi-a-rdzenni-mieszkancy-jak-zyje-im-sie-obok-siebie,12378586/

 134. Boydar said

  No ciekaw jestem, ile dostał „Oskar Górzyński” za ten „artykuł”

  https://opinie.wp.pl/szczyt-w-helsinkach-zwyciestwo-putina-blamaz-usa-6274051686217345a

  Ładny. Lokalne tasiemce powinny się zesrać na miękko 🙂

 135. revers said

  Nocne Wilki pisza:
  Dokładnie 100 lat temu, w nocy z 16 na 17 lipca 1918 roku, został zamordowany prawowity władca Imperium Rosji car Mikołaj II.
  Był on ostatnim prawowitym władcą Imperium Rosji, Cesarzem i Samodzierżcą Wszechrusi, także ostatnim legalnym monarchą mającym prawo do tytułu Króla Polski (nigdy nie ukoronowany na Króla).
  Został zamordowany, razem z całą rodziną, w Jekaterynburgu (Ural) przez oddział Czeka dowodzonego przez Jakowa Jurowskiego.
  Oprócz Mikołaja, zabici zostali też jego żona caryca Aleksandra, jego syn carewicz Aleksy i jego cztery córki.
  Dowódca plutonu egzekucyjnego właściwie nazywał się Jankiel Chaimowicz Jurowski. Lista nazwisk morderców, zapisana w protokole przez Jurowskiego jest następująca: Imre Nagy, Horvat Laons, Anselm Fischer, Isidor Edelstein, Emil Fekete, Viktor Grunfeld, Andras Verhazy, Siergiej Waganow, Paweł Miedwiediew, Nikulin oraz jako komendant Jakow Jurowski.
  Do zbrodni przygotowano się bardzo dokładnie. Car wraz z rodziną nie spodziewali się egzekucji.
  O północy z 16 na 17 lipca 1918 roku zbudzono całą rodzinę pod pretekstem bezzwłocznej ewakuacji. Po półgodzinie wszyscy byli gotowi do drogi, Aleksy był tak śpiący, że Mikołaj II niósł go na rękach.
  Sprowadzono ich do pomieszczenia w piwnicy, gdzie musieli czekać. Po chwili Car Mikołaj poprosił o krzesło dla Aleksandry. Przyniesiono dwa krzesła, na których usiedli i caryca i car z Aleksym na rękach. Wszyscy pozostali – cztery córki, doktor Botkin, Aleksy Trupp, pokojówka Anna Diemidowa i kucharz Charitonow – stali z tyłu za carską parą. Nagle, z głośnym tupotem, wpadł do środka oddział czekistów. „Mamy rozkaz Was rozstrzelać”- oznajmił Jurowski i nie czekając na reakcję, przycisnął spust. „Car podniósł się z krzesła i chciał coś powiedzieć”, relacjonował później do protokołu Miedwiediew. „Odwrócił się do swoich bliskich i spojrzał na Jurowskiego. Lewą ręką zasłonił w obronnym geście Carycę, na prawej nadal trzymał Aleksego. Wtedy Jurowski wymierzył do Cara, a potem do Aleksego; Car upadł od razu na ziemię.”
  Jakow mógł dać upust swojemu okrucieństwu. Z późniejszej relacji jednego z członków plutonu egzekucyjnego, możemy odczytać: „Aleksy początkowo stracił przytomność, potem ocknął się i zaczął jęczeć. Wtedy Jurowski stanął mu butem na głowie i strzelił w ucho. Jego psa zatłuczono kolbami karabinów…”
  Co następnie stało się z ciałami Romanowów, także zostało dokładnie udokumentowane. Stosunek do zdobytych kosztowności, znalezionych przy ciałach rodziny carskiej, sposób niewyobrażalnie okrutnego traktowania zwłok oraz ukrywanie dowodów zbrodni poprzez masakrowanie, palenie, oblewanie kwasem czy ćwiartowanie ciał, świadczą o całkowitej bezwzględności Jurowskiego i jego plutonu.
  Grób Mikołaja, Aleksandry, Olgi, Tatiany i Anastazji odkrył w roku 1979 przez badacz-amator Aleksander Avdonin , co pozwoliło na ponowne pochowanie ich w rodzinnej krypcie w Sankt Petersburgu w 1998 roku.
  Szczątki carewicza i Marii zostały odnalezione w 2007 roku, ale do tej pory nie zostały połączone z ich tragiczną rodziną z powodu sporu dotyczącego DNA.
  Sondaż opinii publicznej przeprowadzony w 1990 r. wykazał, że trzech na czterech mieszkańców sowieckich uważa zamordowanie cara i jego rodziny za nikczemne przestępstwo. Wielu prawosławnych Rosjan uważa Mikołaja za męczennika.
  Odzwierciedlając zarówno popularny sentyment i nową sytuację polityczną, w 1991 r. oficjalnie wprowadzono carską trójkolorową flagę – biało niebiesko czerwoną. W 1993 r. imperialny dwugłowy orzeł został przywrócony jako oficjalne narodowe godło.
  Morderstwo cara i jego rodziny jest jeszcze z tego powodu godne ubolewania ponieważ mimo jego wad jako monarchy, Mikołaj II był łagodnym, hojnym, ludzkim i honorowym człowiekiem.
  Car Rosji, bardziej niż jakikolwiek inny monarcha europejski, osobiście symbolizował swoją ziemię i naród.

 136. Boydar said

  I zdecydowanie zdradził żydoszkopów na rzecz rosyjskiego ludu i Rosji, mimo że Go ostrzegano. Musiał więc ponieść stosowną karę. City ma długie łapy, włochate i mokre od krwi.

 137. Lolo said

  #27 Adam Abramowicz, oczywiscie z starozakonnych Abramow. Polactfo wybralo sobie rzecznika, jak zwykle.

  “Uważaj, Netanyahu… bo jak Chińczykom zechce się oddać mocz na wasz kraj, to się utopicie, jak gówno w potoku. Admin”

  Bardzo bym chcial zobaczyc mine Trumpa kiedy by mu zamelduja ze Chiny wysadzily 1 million zolnierzy na Alasce w odwecie za hamerykanskie cla.

 138. revers said

  także ostatnim legalnym monarchą mającym prawo do tytułu Króla Polski (nigdy nie ukoronowany na Króla).

  Moze jednak kroolem Polski zostal? i meczennikiem lepszym od dobrej zmainy? lub zdradzil.

 139. revers said

  Z Bulagarii jak docenia sie bulgarska wies, rolnictwo a w rp mysla ze na unijnych dotacjach i unijnych planach bedzie lepiej

  Bardzo źle się dzieje w Bułgarii.
  Na polecenie kogoś z rzadu, grupa policji oraz „weterynarzy” chodzą po wsiach i wybijają dosłownie wszystkie zwierzęta hodowlane ludziom, bez żadnych zezwoleń wejścia na posesje, dokumentow od lekarzy itp… ludzie częściowo odparli nachodzców ale ci wrócili z jeszcze większą liczbą policji. Protesty są w całym kraju ale w większości mediów tego nie zobaczycie. Sytuacja ludzi jest dramatyczna. Cały ten virus itp to polecenie kogoś z UE. U nas tez ostatnio bylo coś podobnego…jest źle ogólnie …dzisiaj kolejne protesty w całym kraju..Na miejscu pojawili się również doktorzy i weterynarze, którzy wprost twierdzą, że ten virus nie jest groźny dla ludzi. Zresztą jak poczytać wypowiedzi, tych samym co teraz mowia, że jest szkodliwy dla ludzi, kiedyś twierdzili ze zagrożenia nie ma. widać kasa zrobiła swoje. Co więcej w próbkach przebadanaych przez niezależnych weterynarzy wirusa w ogóle nie stwierdzono…wiec to kolejne potwierdzenie na to ze unia tfu europejska niszczy słowiańskie kraje i pociera sobie dupe nami..jesteśmy dla nich śmietnikiem i miejscem, gdzie mogą zutilizowac swoje zachodnie odpady, a do tego okradają nas jankesy … jest źle …😠😠😠😠😤

  Stadko zwierząt dla tych ludzi to większości wypadków cały ich majatek… pozbaweni zwierząt zostali skazani na pewną śmierć glodowa, bo to sa bardzo biedne rejony. Drugi problem jest taki, że w Bułgarii coraz mniej ludzi mieszka w tych rejonach i co roku przybywa po ok 50 wsi,które się wyludniaja…pozbycie się pozostałości ludzi przez takie akcje jest w zasadzie boleśnie proste…

  Treść @Anh Viet‎ ZA: Reduta Polskości
  Radio 999 BG

 140. revers said

  Od kilku dni pisze sie o masowej eutanazji w Bulgarii wszystkiego co zyje we wsiach bulgarskich, ludzi pozbawia sie dodatkowych nikich dochodow, czy bilogicznego przetrwania np. na kozim mleku i przetworach, czyzby szykowano dawne demoludy do wymiany na „uchodzcow” i nowych wlascicieli z syjonu z hipermarketami i hipermarketowym goownem.

  http://www.eurochicago.com/2018/07/strandja/

 141. Boydar said

  @ foto spod (136) od Pana Reversa

  A przecież miało być tak dobrze, proszę pani. Moje najgłębsze wyrazy współczucia.

  I tak macie szczęście, że Putin ludzki Pan, zamiast pozwolić wyrżnąć was, co w NATO i jew-unii jest standardem cywilizacyjnym, na razie dopuścił jedynie holokaust waszych kóz. Pora więc na refleksję, rzekłbym najwyższa. Bo może zmienić zdanie.

 142. Boydar said

  Przepraszam, miało być do (139)

 143. Marta Danielewicz, Błażej Dąbrowski, Norbert Kowalski, PAŃSTWO NA ZAMKU W SERCU PUSZCZY – Bracia Dymitr i Tymoteusz Nowakowie to głównie osoby związane z budową zamku w Stobnicy. To oni są właścicielami spółki D.J.T., która odpowiada za budowę. Ta byłaby jednak niemożliwa, gdyby nie szerokie grono innych osób. Kim są ludzie, którzy przyczynili się do rozpoczęcia budowy? Gazeta Wrocławska MAGAZYN, 13.07.2018, s. 16-17.

  To jest operacje niemieckiego kapitału anonimowego, groźniejsza dla Polski od przeniesienia zbrojeniówki SKODY na Kielecczyzne, czemu Piłsudski, Dmowski i Paderewski mówili NIE, pomimo że Skoda to nie kapitał anonimowy, ale Sztandarowy Rotszyldów. Ponieważ kapitałowi anonimowemu – głównie hitlerowskiemu – grozi eksmisja ze Skandynawii to szuka dla siebie bezpiecznego lokum w Wielkopolsce, gdzie folksdojczów Skolko Ugodno. Z Wielkopolski zaś prosta droga na Bałkany, gdzie hitlerowski kapitał anonimowy może występować jako Polski.

 144. Boydar said

  „… np. uruchamia ciągnik w sobotę o szóstej rano …”

  Zaspał ? Albo w piątek zapił. W podbydgoskich wsiach to normalne 🙂

 145. Panie Redaktorze Marucha!
  Zignorował Pan całkiem dobry tekst na:
  http://wprawo.pl/2018/07/10/post-modernizm-smierc-versus-zmartwychwstanie-jako-istotne-wartosci-3/
  Sądzę, że gdy go Pan przeczyta – podzieli mój pogląd.

 146. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/pyton-tygrysi-z-okolic-warszawy-moze-juz-byc-pod-toruniem-szokujace-ustalenia-6274269423978113a

  … ogórek, ogórek, ogórek, zielony ma garniturek … (piosenka dla dzieci, normalnych)

 147. http://www.msn.com/pl-pl/finanse/firmy/podniebna-rewolucja-coraz-bli%c5%bcej-brytyjski-gigant-do%c5%82%c4%85cza-do-wy%c5%9bcigu/ar-AAA8Tma?ocid=UE12DHP//

  Amerykanie zrobili 40 Zajobów dla PRZESKOCZNIA mego Aerobusa, Unia Europejska KILKA dla wspomożenia ich, ale dopiero TERAZ zobaczyłem ZAJOBA Angielskiego:
  © Twitter – @RollsRoyce Rolls-Royce pracuje nad latającą taksówką
  Nic dziwnego, że Indonezyjczycy ZAPROSILI NUKLEARNE BOMBOWCE ROSYJSKIE, jak Kubańczycy dla wygnania Amerykanów z archipelagów SPORNYCH. Mego AEROBUSA zamówiły u KAMAZA Siostry Alvarado, które zostały zastrzelone przez swego ochroniarza. Przez ćwierć wieku RACJĄ STANU USA była walka z mym Aerobusem więc Natanjahu musiał dokonać zamachu NUKLEARNEGO na Japonię, gdyż Japończycy LICZYLI Dług Amerykański.

 148. brys said

  Odnośnie ziemi

  Polak nie rolnik nie może kupić paru hektarów rolnej, pod pozorem że nie umie uprawiać np. kapusty.

  Teraz pod pozorem że produkcja rolna jest uciążliwa (na podstawie paru pożytecznych idiotów) zaostrzy się przepisy np. odnośnie przekształcania i stref zabudowy dla indywidualnych Polaków.

  Oczywiście ciągłe dołowane rolników też jest nie bez znaczenia. O ile duzi jakoś ciągną, to drobnica – takie paręnaście kilkadziesiąt Ha nie ma raczej szans. Zresztą dużych też można wykosić moment. Sprzedają za ile dostaną – cienki sezon, raty za modernizację trzeba spłacać, a ziemia będzie tania – bo rolnej nie będzie jej można kupić, a przekształcić się nie da.

  Kto skorzysta?

 149. narozniak said

  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=2033229236687410&set=a.101644439845909.3539.100000010595202&type=3&theater

  Piskorski doczekał się rozprawy

 150. Listwa said

  „Szaleństwo ideologii gender wydaje się nie mieć końca. Środowiska LGBT wymuszają na państwach i organizacjach ponadnarodowych uznawanie wciąż nowych płci. Zamiast dwóch – męskiej i żeńskiej – mamy ich więc już kilkadziesiąt.

  O co w tym wszystkim chodzi? Otóż kobieta, która czuje się kobietą, nie będzie już więcej nazywać się kobietą, lecz ciskobietą. Tak samo mężczyzna, który czuje się mężczyzną, nie będzie już dłużej mężczyzną, lecz cismężczyzną.

  brytyjska piosenkarka Alison Moyet, niegdyś wokalistka duetu Yazoo – popularnej grupy reprezentującej na początku lat 80-tych nurt new romantic. W ostatnich latach Moyet zasłynęła z popierania postulatów lobby LGBT.

  A jednak Alison Moyet została zdemaskowana i publicznie potępiona przez środowiska LGBT. Ośmieliła bowiem nazwać się kobietą. To wywołało prawdziwy wstrząs wśród wielu jej fanów, którzy zwrócili piosenkarce uwagę, by naprawiła swój błąd i przyznała, że jest „ciskobietą”. Wokalistka odmówiła, tłumacząc, że czuje się kobietą i nie chce używać zbędnych przedrostków. Tego już jednak było za wiele. Zalała ją prawdziwa fala hejtu w internecie. Została oskarżona – o zgrozo! – o transfobię, a największą furię wywołało zredukowanie przez nią trzech tożsamościowych liter „cis” do roli banalnego „przedrostka”.

  Przez jakiś czas piosenkarka wymieniała polemiczne ciosy ze swymi zwolennikami/przeciwnikami w internecie, lecz w końcu dała za wygraną i wystąpiła z samokrytyką, przyznając, że z powodu swej lekkomyślności „brutalnie demontowała ekosystem” i „bezpardonowo oskarżała całą społeczność”.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23468&Itemid=53

 151. Listwa said

  11 lipca ks. Dawid Pagliarani FSSPX, nowy przełożony generalny Bractwa Św. Piusa X, udzielił serwisowi informacyjnemu FSSPX.news swojego pierwszego wideo-wywiadu

  „Za całą historią Bractwa stoi Najświętsza Maryja Panna” – wywiad z ks. Dawidem Pagliaranim, przełożonym generalnym FSSPX

  „A czego oczekują od mnie? Sądzę, że oczekują, że Bractwo będzie wierne celowi, dla którego powstało. Już mówiłem, że zostało założone w celu formowania kapłanów, ale kapłaństwo istnieje dla uświęcenia dusz, a więc wierność księży wobec ich kapłaństwa, wobec ich własnego uświęcenia w sposób nieunikniony wpływa na wiernych. Tego oczekują wierni, nie tylko od mnie, ale od wszystkich kapłanów Bractwa”.

  https://news.fsspx.pl/2018/07/za-cala-historia-bractwa-stoi-najswietsza-maryja-panna-wywiad-z-ks-dawidem-pagliaranim-przelozonym-generalnym-fsspx/

 152. NICK said

  Rosja 100 lat po zamordowaniu cara.

  https://www.pch24.pl/jak-wyglada-rosja-100-lat-po-zamordowaniu-cara-i-dekadach-komunizmu–zobacz-raport-pch24,61646,i.html

 153. Voodoosch said

  Ad 152.
  Nie rozumiem dlaczego jako narod lub nawet poszczegolni ludzie tak mocno staramy sie do kogos przykleic? Dlaczego nie mozemy prowadzic swojego zycia wg. wlasnego uznania i zgodnie z wlasna wola? Co mnie obchodzi silne USA, albo silna Rosja. Czy moje mentalne „przyklejenie” sie zmieni cos w moim zyciu (poza niechybnym wk***em)? Skoncentrowanie sie na wlasnej rodzinie, pozniej przyjaciolach, pozniej sasiadach i wlasnej okolicy pomoze autentycznie w naszej egzystencji i egzystencji w/w. osob.
  Globalne patrzenie na swiat tylko wyzwala w nas bezsensowny gniew i dzialania, ktore sa pozbawione sensu i logiki. Jedni daja pieniadze na ratowanie jakichs pand w Chinach. Przepraszam ale co mnie k***a pandy na drugiej polkuli. Inni daja na biedne dzieci w Afryce – te dzieci prawdopodobnie nie zobacza nawet grosika z tych pieniedzy, ni pomocy.
  Jeszcze inni marnuja swoj czas (ktory powinni przeznaczyc np. na rodzine) na pie*****nie o tym, kto bardziej be: Trump czy Putin, czy Kim.
  Zacznij od siebie Polaku i skoncz na sobie!

  ——
  Pan sobie żartuje?
  Admin

 154. Boydar said

  Jakie [piiiip…] „my” (staramy się), Panie Voodoosch. Ja się nie staram. Najwyraźniej Pan też nie. Że szukam dziejowego wsparcia w Rosji ? A cóż w tym dziwnego, że w sprawie z dużym gównem liczę na większego i silniejszego ?

  Kiedy ustanie presja obecności dzikich lokatorów w naszej sypialni, wtedy zobaczymy, co potrafimy. Bo na razie to odwrócisz się na chwilę, patrzysz, a tu już wszystko spierdolone. To jak normalnie żyć, trzeba by być skrzyżowaniem Murzyna z ośmiornicą i jeszcze mieć w dupie oczy.

 155. Listwa said

  W najbliższą środę w Turynie rozpocznie się proces, którego stawką jest wolność słowa we Włoszech. Na ławie oskarżonych zasiądzie Silvana De Mari. Powszechnemu odbiorcy jest ona znana przede wszystkim jako poczytna pisarka młodzieżowej fantasy. W Polsce ukazało się sześć książek jej autorstwa. Jest jednym z najchętniej przekładanych włoskich pisarzy.

  Przed sądem Silvana De Mari będzie odpowiadać jednak nie za swoje książki, lecz za to, co powiedziała jako lekarz trzech specjalizacji, w tym psychoterapeuta. Korzystając z pisarskiej sławy postanowiła przerwać milczenie środowiska lekarskiego na temat homoseksualizmu. Stwierdziła, że nie jest stanem nieodwracalnym, a zarazem ostrzegła przed zagrożeniami dla zdrowia, jakie wiążą się z pożyciem jednopłciowym. Środowiska homoseksualne uznały to za obrazę i domagają się ukarania pisarki. Prokurator wnioskował o umorzenie sprawy. Sędzia się na to nie zgodził i 18 lipca odbędzie się pierwsza rozprawa.

  https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2018-07/silvana-de-mari-lgbt-wlochy-wolnosc-medycyna.html

 156. Listwa said

  W ten sposób prof. Emanuela Marinelli, cytując kard. Biffiego, skomentowała kolejne sensacje na temat Całunu Turyńskiego. Jej zdaniem tylko w ten sposób można wytłumaczyć łatwowierność i otwarcie niektórych środowisk na wszystko, co mogłoby podważyć autentyczność Całunu. Podkreśla, że przedstawione wczoraj dowody liverpoolskich specjalistów od medycyny sądowej są bardzo słabe. Twierdzą bowiem, że na Całunie jest za dużo śladów krwi. Przyznają, że niektóre znajdują się na właściwym miejscu, inne zaś nie, w związku z czym wysuwają wniosek, że musiały zostać domalowane. Prof. Marinelli przyznaje, że dobrze zna te badania, bo zostały one przedstawione już przed 4 laty. Dopiero teraz udało się je opublikować.

  Przykładem, ich zdaniem, śladów nieprawdziwych jest plama odpowiadająca ranie w boku Jezusa – powiedziała Radiu Watykańskiemu prof. Marinelli. – Wielka plama krwi na Całunie w miejscu, gdzie Jezus został przebity włócznią. Co robią liverpoolscy naukowcy? Nie nawiązują do poważnych badań, które zostały przeprowadzone przed 40 laty, kiedy to robiono eksperymenty na ciałach ludzi, którzy podobnie jak Jezus zmarli na zawał serca. Nie, oni biorą plastikowy manekin, taki jak w sklepie z odzieżą, nadziewają na kij gąbkę z krwią i patrzą jak rozchodzi się krew po uderzeniu w bok manekina. Stwierdzają, że krew rozchodzi się inaczej niż na całunie, stąd wysuwają wniosek o fałszywości całunu. Przecież to niepoważne. To nie są poważne badania naukowe. Te zdjęcia z manekinem budzą tylko śmiech”.

  https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2018-07/calun-turynski-marinelli-badania-liverpool.html

 157. Listwa said

  Mamy bardzo dobre relacje z Papieżem Franciszkiem. Kiedy powiadamiamy go, że jesteśmy w Rzymie, jego drzwi są dla nas zawsze otwarte – powiedział przełożony lefebrystów bp Bernard Fellay. Rozmawiając z tygodnikiem Tagespost o stanie relacji ze Stolicą Apostolską, przyznał on, że w ostatnich latach dokonał się znaczący postęp. W kwestii pełnego pojednania jest on więc optymistą.

  Przyznał, że kiedy dowiedział się o wyborze kard. Bergoglia na Papieża, spodziewał się, że ponownie zostanie ekskomunikowany. Stało się jednak inaczej. Franciszek zawsze nam pomaga, robi małe kroki. Ale zarazem przyznaje: „Mam problemy, kiedy robię dla was coś dobrego. Pomagam protestantom i anglikanom. Dlaczego nie miałbym pomagać katolikom?” – miał powiedzieć cytowany przez zwierzchnika lefebrystów Papież.

  Bp Fellay wierzy, że ze Stolicą Apostolską uda mu się wypracować rozsądne porozumienie, a Bractwo św. Piusa X otrzyma status prałatury personalnej. Przyznaje on jednak, że wewnątrz Kościoła zdania na temat Bractwa są podzielone. Nurt konserwatywny chce porozumienia, niektórzy członkowie Kurii Rzymskiej zachęcają wręcz Bractwo do otwarcia w Rzymie własnego seminarium i uniwersytetu, by bronić Tradycji. Ale są też i tacy, którzy sprzeciwiają się porozumieniu, na przykład biskupi niemieccy. Tym niemniej następca abp. Lefebvra przyznaje, że atmosfera jest dobra. To, co dzieje się wokół porozumienia nazywa walką duchową. Wierzy jednak w dobre rozwiązanie, choć niekoniecznie za tego pontyfikatu. Skoro Duch Święty wpłynął na Papieża Franciszka, to wpłynie też na kolejnego papieża – dodaje bp Fellay.

  https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2018-07/fellay-lefebrysci-papiez-porozumienie-wywiad.html

 158. snag said

  Voodoosch @153 ,…

  Amen, bro … mrzonki żeby Ruscy czy ktokolwiek zaadoptował Polaków bo żydzi czy coś tam, winienie ich czy innych za własne niedociągnięcia i niedołęstwo, maja tyle sensu co narzekanie kiepskiego jebaka ze mu jaja przeszkadzały.

  Może poproście żydów niech wam zorganizują rewolucje czy zwykły protest bo rozdziobią was kruki i wrony jeśli tak dalej z takimi jak nick czy jemu podobni 😉

  To ze żydzi rządzą w Polinie nie jest przypadkiem ,…

 159. Joannus said

  Ad 155
  Kolejny raz, jak bucanie upartego barana, mistrzowie kielni i cyrkla usiłują podważać autentyczność Relikwii Całunu, świadka Bolesnej Męki i Zmartwychwstania Pana Naszego.
  Matołki pewnie uwierzą, odstępcy i poplątańcy dostaną kolejny żer.
  Tymczasem prawda jest taka w zakresie kierunku spływu krwi. Powstał on na Krzyżu, a w całunie pogrzebowym utrwalił się ten układ. Powie ktoś, jak to była już zakrzepła. Nie, Ciało Pańskie nie uległo skażeniu pośmiertnemu, mówią o tym słowa Pisma Świętego. Dlatego Krew Pańska pozostała na płótnie.

 160. Joannus said

  Ad 153
  Poniekąd rozsądny wpis, jednak ”Co mnie obchodzi silne USA, albo silna Rosja. ” – wpisuje się to w znane porzekadło – moja chata skraja.

 161. NICK said

  Benedykt XVI jest/był odskocznią dla maluczkich, realizując jednakowoż jedność i ciągłość posoborowia.
  To moje zdanie.

  A tu „Od modernizmu do Kasperyzmu”.
  Polecam.

  https://www.pch24.pl/od-modernizmu-do-kasperyzmu–korzenie-kryzysu-w-kosciele-newsletter-223,61568,i.html

 162. Joannus said

 163. NICK said

  Voodoosh.
  Takie czasy.
  Globalizacja.
  Jeden biegun.

  Aaaale, jeżeli KTOŚ, np. Putin a i Kim chce to zniweczyć i tworzyć trójbie-gun.
  To chyba dobrze?
  Wtedy przyklejmy się do najlepszego wg Polskich potrzeb.

  Pan jest globalistą.
  A polska Racja Stanu to Rosja.

 164. Boydar said

  Dlaczego „takie czasy” ? Zawsze tak było, w normalnej rodzinie, silniejszy brat bronił słabszego. Żaden wstyd.

 165. NICK said

  Wsi polskiej NIE MA.
  Za te zabite dechami też się biorą.

  „Przepisy mówią”:
  w każdej chwili was dorwiemy, polscy „kułacy”.

  „Rękoma” tzw. ukraińców jak nie przepisami.
  Teren mają rozpoznany.
  Ilu „ukraińców” podpisało glejt na TW?
  Ilu ma broń?

  Kraj upadł.
  Ludzie zaczną być mordowani.

  Właściwie to po co. Sami giniemy.
  Będą tylko dożynki.

 166. Cynikt said

  CyNICK z Pana…
  Babcia wdową od trzech dekad i blisko dziewięćdziesiątki nadal bez problemu udaje się do wychodka…
  Z pozoru, wieś to banda przekupek, ale pod skórą nadal czują, że żyją pod zaborami…
  Ukraińcom ofiaruje się fabryki czekoladek…
  Resztę już mają…Chociaż tego nie widzą…
  Moim zdaniem ewidentnie podkręca się śrubę, aby w odpowiednim momencie miejscowy temperament zmiótł nie tylko polskojęzycznych, ale również górali-azylantów…
  Kwestia, czy ,,rząd” zostanie zatrzymany na granicy z ,,Rumunią”…

 167. NICK said

  Siadaj. Pała. (166).
  Dawno nie czytałem takich bzdur.

  Zwłaszcza: „Moim zdaniem ewidentnie podkręca się śrubę, aby w odpowiednim momencie miejscowy temperament zmiótł nie tylko polskojęzycznych, ale również górali-azylantów…”

  ( i jeszcze babcią z wychodka się podciera, tfu )

 168. snag said

  Dzień później ,…

  Wszyscy, dosłownie wszyscy przedstawiciele i koorwy establiszmentu nagle dostali sraczkę … demokraci, republikanie, podżegacze z MSM, deep state, prawicowcy, lewicowcy, jew lobby, neokoni, nie wspominając o pajacach EU, krew zalała po spotkaniu Trumpa z Putinem … oprócz kilku trzeźwych polityków, talk show hosts i maluczkich którzy na niego głosowali którzy mają dość wojen, wydatków i podatków, którzy wiedzą że Putin i Ruscy nie są naszym najbliższymi przyjaciółmi ale również że nie są naszym wrogiem co wymieniona banda warmongers próbuje nam upchnąć.

 169. NICK said

  Ssssnag.
  Następna osła łafka. (158).
  To napisane nie do ciulowatych. Było

  Globalistów.

  Twój poziom to
  „peep show”.

  No nie wiem, Gospodarzu.
  Jeżeli Pan robi robotę polską to ciul ewidentnie temu nie służy.
  O czym pisałem nie raz.

  Sssnag to szmata.
  Nigdy nie myta.

  Przeszkód więcej niż korzyści.

 170. Zerohero said

  @152, NICK

  Liczyłem, że faktycznie będzie raport o Rosji, niechby niepochlebny, ale jednak. Niestety w tekście PCH24 są następujące motywy:

  1. krótkie przyznanie, że na Zachodzie są drobne wypaczenia.

  2. ostrzeżenie czytelnika (traktowanego przez PCH24 jak prostaczka) aby przeciwwagi dla Zachodu nie szukał w Rosji.

  3. w raporcie nie ma słowa o tym, że Rosja uastowała chrześcijan w Syrii, że w ONZ głosowała przeciw wspieraniu LGBT (cały Zachód był za) itd.

  4. w raporcie jest za to o Leninie, Putinie w KGB, obarczanie Rosji za rewolucję seksualną, bredzenie o lewicy jako produkcie Rosji.

  5. końcówka poraża

  „W obliczu ostatnich działań Rosji na Ukrainie, przejęcia przez Rosję ważnej części ukraińskiego terytorium oraz antyzachodniej retoryki rosyjskich myślicieli i polityków, zadajemy sobie pytanie: czy Rosja się nawróciła?”

  Tak, Rosja nie nawróciła się bo ma „antychazachodnią retorykę” i zajęła Krym. Przecież Bozia jest w NATO. Tako rzecze pierd…ly śmieć z PCH24 samrujący teksty propagandowe dla kretynów.
  Po czorta to wklejasz? Przecież PCH24 to ścierwo.

 171. NICK said

  Oczy-wiście, że.
  Nie bierzemy tej „walki” na poważnie.
  Obie une niech zdechną.
  Wszystkie.

  https://wpolityce.pl/polityka/404283-tuleya-zachwycony-postawa-gersdorf-jestem-z-niej-dumny

 172. Cynikt said

  O ironio!
  Mistrz ciętej riposty…
  … (zniża się do ciosów poniżej pasa)
  Nie dorastam ci do pięt!
  Tak więc nie będę wchodził już z tobą w polemikę…
  Myśl co chcesz…

 173. NICK said

  A teraz me zaskoczenie.
  Promowałem wała. „x” prof. Guz.
  Qrva.
  Wystarczy początek oglądnąć. Cztery minuty?

  Zapodam. Przetrę oczy i jeszcze raz oglądnę.

 174. NICK said

  I jeszcze ten czarnosukienkowy ‚głosik’, intonacja, uś-mieszek… . (Mieszek I).

  Ryknij!
  Cioto… .

 175. snag said

  Oczywiście w anty-Trump jazgocie nie zabrakło polińskiego einsteina od polityki … „spotkanie Trumpa z Putinem nic nie zmienilo jeśli chodzi o zagrożenie ze strony Ruskich” … the Russians are comming, the Russians are comming, pucujcie muszkiety, kopac okopy … the Russians are comming ,…

  Wygląda ze nienawiść do Rusków silniejsza od miłości do Amerykanów ,…

  Polish prime minister chides Trump, says Russia’s threat not over yet
  ——————————————–
  https://www.presstv.com/Detail/2018/07/17/568407/Poland-Trump-NATO-Russia

 176. Boydar said

  O-BEJ-RZEĆ, O-BEJ-RZA-ŁEM !!!

  Obejrzałem jego paszczę kilka lat temu po raz pierwszy. I nie potrzebuję oglądać jutubów. Można go zszantażować, ale nie zmienić. To obcy.

 177. Piskorz said

  re 123 Wystarczy przeczytać początek interpelacji…/sic!!/…kurewstwo ludzkie nie ma dna..!! Ps Jaśnie państwo-zasraństwo kasę powąchało…i im polska wieś nie bardzo- pasuje..ze swoimi zwyczajami itp. ..

 178. NICK said

  Nnnno. We kołysce. 🙂 .

  Przestań sss-nn-gu,gu,gu puszczać tego krzywego ryja „kobiecego”.
  Nudne to.
  Podobnie do ciebie.
  Olej do flakuf? Twyh?
  Ta ‚pani’?

 179. Lily said

  Re171;NICK
  „Naszego bratniego narodu zydowskiego”.
  A moze by tak Ks Guz,porozmawial z ks.
  Chrostowskim na ten temat.
  Byc moze to jest ks.Guza narod,o wywodzi sie z.

 180. nikita said

  Nabil Al Malazi
  .
  18 lipca (środa) o godzinie 14.00 odbędzie się pierwsza właściwa rozprawa Mateusza Piskorskiego (na 100% będzie na niej obecny!), ale tym razem w sądzie na Solidarności 127, sala 130c. Jest potwierdzone, że Mateusz na niej będzie, dlatego wysyłajcie komu
  możecie, niech widzi nas jak najwięcej.
  …. https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2018/07/17/rusza-proces-mateusza-piskorskiego/

 181. nikita said

  Piskorskiemu ocenzurowano książki
  https://pl.sputniknews.com/polska/201807178401771-Mateusz-Piskorski-areszt-ksiazki-cenzura/

 182. Piskorz said

  re 152 Dzięki, warto to przeczytać dokładnie..!! PS I o słodkim Putinie…mniej słodko..!! A Zachód naiwny…jak zawsze..!!

  ——-
  Prawda, jaka szkoda, że Zachód wciąż napotyka na przeszkody w definitywnym skurwieniu ludzkości?
  Admin

 183. snag said

  A to? ,…

  .https://vectortoons.com/wp-content/uploads/2015/06/giving-the-middle-finger-collection-tom-004-314×400.jpg

 184. NICK said

  Admin.

  Piskorz się wije.
  Uczy się.
  Żyje.

  U Pana.
  Pozdrawiam Was.

 185. Listwa said

  @ 161 NICK

  Dobra propozycja. Mattei odwalił kawał dobrej roboty.

 186. Listwa said

  @ 173 NICK
  to modernista starający sie być przyzwoitym. Studiował w Nemczech, Wystepuje przeciw róznym heglom bo bładzili i byli szkodliwi a jednocześnie akceptuje konsekwencje ich błędów. .

 187. Piskorz said

  re 183Turańskie oblicze Rosji

  Rosja, jako kraj należący do cywilizacji turańskiej z wpływami bizantyńskimi, nie może być wzorem dla europejskich konserwatystów. Podobnie jak w czasach Złotej Ordy religia jest tam traktowana utylitarnie, panuje militaryzm i kolektywizm, a najwyższą wartość stanowi władza. Niestety te głębokie cywilizacyjne sprzeczności często są niedostrzegane przez zachodnich prawicowców i nacjonalistów.
  A CO MOŻE JESZCZE JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI..?!

  ————
  Są wątpliwości. Odnośnie Pańskiej poczytalności.
  Admin

 188. NICK said

  Ciągle się poznajemy, Listwo.
  Bywa, że gorzko.

  Zerohero. Należy to właśnie wykazać.

  Zanim zamkniemy się w sobie.
  Jak chów wsobny. Sobie nadobny.
  Rozumie Pan?

 189. polecam said

  Art-B i GROM Ratowały Żydów Przed Pogromem – Agnieszka Zell

 190. Ad. 162:
  TOGLATTI BOLAŁ NAD RENESANSOWYMI PRAKTYKAMI WŁOSKIMI W XX-WIECZNEJ MOSKWIE

  Panie Stanisławie, Pan wie, że politolodzy Uniwersytetu Monachijskiego tłumaczyli Adolfowi, że ROSJĘ MA W KIESZENI przez Pakt Antykominternowski, do którego Polska, jako państwo Faszystowskie, przystąpić MUSIAŁA. Faszyzm Keynesa i Paderewskiego był POTĘPIENIEM kapitału anonimowego jako mafijnego, czym był kapitał Rotszylda i Rokefelera na tajnych kontach szwajcarskich, toteż Stalin jako agent Rokefelera zalecił komunistom francuskim WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI. Stalin postąpił niczym Jahwe wobec Baala: NARODOWI WYBRANEMU KAZAŁEM ZWAĆ CIĘ SZATANEM, co spowodowało zburzenie przez talibów chrześcijańskich Najwspanialszego Zespołu Świątynnego w Baalbeku.
  Z dokumentu Pana Rotmistrza wynikało jednak wyraźnie, że chodziło TU nie o Rosję, ale USA gdyż granica niemiecko-żydowska na Missisipi WYŁĄCZAŁA USA z wojny a Bez USA ani Anglia ani Rosja prowadzić wojny z III Rzeszą NIE MOGŁY, co umożliwiało Niemcom eksterminację Słowian i Murzynów rękami Żydów na sposób OŚWIĘCIMSKI. Komory gazowe w Warszawie, w których Żydzi, Muzułmanie i Cyganie zagazowali 200 tysięcy warszawskich nacjonalistów jako NAJGROŹNIEJSZYCH, były budowane za pieniądze amerykańskie czyli Rokefelera, za co Harry Truman został Prezydentem USA.
  Józef Beck odpowiadając na Ultimatum Hitlera KONTRULTIMATUM zniszczył plan wzięcia Rosji Paktem Antykominternowskim, a tym samym pokojowe zainstalowanie przy pomocy Japonii granicy ma Missisipi. POLSKA TO NIE WĘGRY a w razie kolaboratury z Hitlerem zostalibyśmy ZLIKWIDOWANI na rzecz Ukrainy, Białorusi i Czechosłowacji oraz niewolniczej gospodarki sowieckiej.
  II momentem Przełomowy było zniszczenie przez Schoernera II frontu białoruskiego i kontrofensywa niemiecka z Warszawy, UTRUDNIONA Powstaniem Warszawskim. W II sowieckiej armii pancernej zostało 4 czołgi, gdyż bezpośrednio przed kontrofensywą niemiecką wycofano spod komendy Rokossowskiego 2 armie.
  Schoerner zapewnił Hitlera i Sztab Generalny Wehrmachtu, że UTRZYMA front na Wiśle, jeśli zostanie zbudowana Festung Warchau ze Stoma Tysiącami Młodych Niemek, co znaczyło eksterminację warszawiaków. Przestraszył się tego Churchill, który dał Himmlerowi 200 milionów $ za UMOŻLIWIENIE wybuchu Powstania Warszawskiego. Na DECYZJĘ o Powstaniu miało wpływ zwożenie przez Niemców materiałów budowlanych na budowę FESTUNGU. Nawet taki prześmiewca dziejów Polski jak Norman Davies powiedział: GORZEJ BYŁOBY NIE WALCZYĆ.
  Na radzie wojennej Szturmu Berlina Polacy poparli Plan Żukowa, ale Żukow NIE DAŁ im Politechniki. WIDZIAŁEM Usuwanie Żukowa z Polityki z TEGO POWODU. Berlin można było bowiem zdobyć tylko przez Politechnikę, gdzie była centrala Elektronicznego Kierowania Ogniem Artyleryjskim. Dopiero gdy przyszedł raport, że pod Politechniką stracono 242 czołgi Żukow zatelefonował do Popławskiego BIERI ETO. – ALE TANKI POD MOJU KOMENDU. – POD TWOJU.
  Pierwszy atak był udany i Politechnika skapitulowała. Za Politechniką był Park, gdzie Niemcy urządzili Plac Broni, a za parkiem Reichstag, który zdobyli grenadierzy warszawscy przy pomocy strzelających do okien sowieckich czołgów.
  Ostatnim ATUTEM wygrania przez Niemców II.WŚ był Stalin II, który po otrucia Polonem Stalina I został osadzony przez Niemców na Kremlu. Otóż Niemcy dali temu niemieckiemu Stalinowi niemiecki arsenał nuklearny, żeby zdetonowaniem go na dnie Atlantyku jako Car-Bombą zniszczył Wschodnie Stany USA i Europę Zachodnią, którą ZALUDNILIBY Niemcy. Mój ojciec wziął jednak w Kijowie do niewoli Stalina II, którego – jak wszystko na to wskazuje – torturował Łupaszko i ZAKATOWAŁ, wobec czego Biuro Polityczne WKPb powołało Stalina III, którego w roku 1953 OSKALPOWAŁ mój stryj.

 191. Salcie said

  Grzegorz Braun i Pan Nikt podsumowują szkolenie KAI nt. dnia judaizmu

 192. Salcie said

  Hmmmm….

  —————————–

  Andrzej Siemaszko

  Pani Magdziak Miszewska byla bohaterka afery hien w Nowym Yorku – byla tam konsulem i Polonia nazywala ja „stara alkoholiczka” (nawet na oficjalne spotkania chodzila z butelka piersiowka). Afera hien polegala na tym, ze dziennikarki pewnej gazety organizowaly wsrod Polonii zbiorki pieniedzy na operacje dzieci z Polski – ale tylko w sytuacji gdy wiedzialy, ze operacja zostanie sfinansowana z innych zrodel (np. amerykanskie fundacje – typu fundacji rodziny Hershey i inne).
  Calosc zebranych pieniedzy hieny dzielily miedzy soba, matkom sprowadzanych dzieci i dzieciom nawet nie fundujac biletow lotniczych. Pani konsul uwiarygadniala te dziennikarki w rozmaity sposob. Na przyklad wystawila jednej z tych dziennikarek falszywe zaswiadczenie, ze jest ona lekarka z Polski i szpital Uniwersytetu stanu Nowy York dal jej na podstawie tego zaswiadczenia najwyzsza klauzule dostepu do danych chronionych przez tajemnice lekarska. (Stad wiedzialy jakie operacje szpital zrobi za darmo jako rzadkie choroby czy ciekawe naukowo – bo tak jest w USA.)
  Gdy FBI podjela decyzje o przesluchaniu pani konsul jako podejrzanej (wymagalo to wystapienia o uchylenie immunitetu dyplomatycznego) – owczesny premier Jaroslaw Kaczynski natychmiast przeniosl pania Magdziak Miszewska do Tel-a-vivu na ambasadora RP w panstwie Izrael.
  Ot – cala Magdziak Miszewska – i caly Jaroslaw Kaczynski przy okazji. Inny „bohater” afery hien, naczelny tej gazety, przed przesluchaniem zwial do Polski i natychmiast zaczal brylowac w TVN jako spec od spraw miedzynarodowych, otrzymal tez wysoka funkcje w tej „firmie”. Ot – i cala wspolczesna Polska.
  Wypada jedynie pochylic czola przed odwaga bohaterow jak pan Braun czy Gryguc. Pan z brzuchem – popatrzcie na jego oczy…

 193. Voodoosch said

  Panie Boydar,
  Przyklejanie sie do kogokolwiek to nic innego jak powielanie tego samego wchodzenia w d****pe – równia pochyła do wrzucenia siebie samego do jakiejś szuflady – rusofila, jankesofila czy holokaustofila. Nic nam to nie da. W d***e ma nas Trump, w d***ie miałby nas Władimir (tak jak ma gdzieś Łukaszenke). Utopijne pomysły typu „Cała wprzód w odbytnice Amerykanom wyszłaby nam tak samo jak w… Rosjanom. Jesteśmy (wciąż) słąbym państwem, ale k****a szczekamy jak doberman. JakbyśMy byli inteligentni to wykorzystalibyśmy UE jak tylko się da. Im wystaczą jakieś pi**do*ły o równouprawnieniu, „ekologii” i ratowaniu żab „w puszczy vegańskiej”. Wystarczyłoby mówić Junkersowi, Tuskowi, Trumpowi, Putinowi, Chińczykom,Merkelowej, Natanhujaktosiemtamowi, co tylko chcą usłyszeć, a robić swoje i mieć ich w d***********ie!!!! Działać na rzecz Polski. Ale ja wiem, że to się nigdy nie wydarzy. Dlatego nie ma szans dla Polaków. Skłóceni, utopia w głowie, brak jakiejkolwiek logiki, dostrzeganie tylko i wyłącznie tego co jutro, a nie tego co za rok… a za 5 lat pffff to inna era przecież.

 194. Boydar said

  To Pańska opinia. Ja mam swoją. Mam też swój plan.

 195. Voodoosch said

  Dawaj Pan ten plan! Może jest dobry. Jak nie TU to gdzie???

 196. Marucha said

  Re 193:
  Mam już dość słuchania bzdur, że Polska powinna być „niezależna”, oszukiwać wszystkich naokoło i prowadzić własną politykę.
  Zupełnie oderwane od realiów. Utopia idioty nie mającego pojęcia o polityce i o świecie.

  W tej chwili na świecie są trzy państwa, które mogą taką politykę prowadzić.
  Polska nie ma na nią NAJMNIEJSZYCH szans. Nie tylko z powodu, że rządzą kurwy i kanalie – ale i z powodu niesłychanego skretynienia narodu.
  Polska może tylko wybrać swego suwerena.
  Bo nasi wspaniali przodkowie z mocarstwa światowego zrobili jedno wielkie gówno rzadkie. Nikt Polski nie podbijał, żadne hordy barbarzynców. To my sami.

  PS. Putin nie ma w dupie Łukaszenki. Bzdury. Niechby ktoś spróbował zaczepić Bialoruś militarnie…

 197. Miet said

  Prawda- sama prawda, Panie Gajowy.

 198. revers said

  re141

  jakie szczescie p.Boydar? kozie szczescie ?, czy zezowate?
  baba z koza swoja droga, a gdzie sliwowica z chlopem? tam tez potrafia ciagnac przednia sliwowice samorobke lub kupna, a widlami przegonili co mniej zmilitaryzowana policje, ale tej unijnej policji widlami to nie dadza rade, lepiej uzbrojona i zmilitaryzwana jak ZOMO, co opisano w artykule z linku lub podobne odnosniki.

  Bez Tokarowow na talezu D27 i armatnich setek ani rusz …

  http://dpr-online.com/polizei-und-sicherheitsbehoerden-ruesten-sich-fuer-buergerkrieg-in-deutschland/

  A tak szykuja sie na wojne domowa, w planie czy sprowokowana, czy zaplanowana, przeciez nikt nie sciaga z tubylcow „uchodzcow” ani wprowadza rozne ACTA, CETA, eutanazje, setek szczepionek na wszystko tyle ze nie robaka sliwkowego.:

 199. jaja said

  Jak sobie tak pomysle o pyskatym Iranie i awansie Persow w rankingu swiatowych poteg, w krotkim okresie ( prawie japonskim, gdyz Japonia do roku 1855 byla zacofanym krajem a ekspresowym tempie do roku 1905 tak rozwinela sie gospodarczo, militarnie, ze dala lupnia cesarskiej Rosji) biorac pod uwage ile lat zajely innym krajom osiagniecie porownywalnego do Iranu stanu rozwoju militarnego i gospodarczego. I taki Iran, ktory do czasu obalenia szacha (1979r.)biegal boso po piasku, obecnie pokazuje srodkowego palca „rakowi, diablowi” ulokowanemu na B.W. I nie ma mocnych, zeny Khameiniego zmusic do okazywanie bibim szacunku, mimo, ze superpresident (Izraela i Stanow) Bibi swiruje zeby ich wybic, szuka durniow na gwalt, ktorzy kurnik wyrecza w tej mokrej robocie. I co? Persowie nie w ciemie bici pluja bezkarnie na super nietykalnych, bo umieli zdobyc, a raczej wybic sie na niepodleglosc. Nikt za plecami Khameiniego nie stoi jak wyglasza „peany” na temat jatrzacego sasiada. Wszyscy wiedza po co Bibi gazuje tak czesto z wizyta do Putina. Na pewno, nie w celu pogawedek towarzyskich ale na celowniku ma Iran, bo dokucza straszliwie, bazy buduje w Syrii i do tego przy geranicy z diablami. No i oferuje Putinowi rozne wabiki – nawet zniesienie zachodnich sankcji, mowil na ostaniej wizycie, ze jest w stanie to zalatwic i mozna mu wierzyc, ze nie chwalil sie na wyrost i nic nie przywiozl pocieszjacego z tej wizyty. Iran wyklepal, ze bez wzgledu na opinie Rosji oni zrobia to co uwazaja za sluszne, zgodne z ich perskm interesem. Taaaki Iran i jak sobie pozwala! No, ale swiadczy to o tym, ze ogol spoleczenstwa ma mozg zamiast siana, to nie iracfwo a Persowie i wladze maja nie wasalska, pelzajaca ale taka, ktora buduje ich potege.

 200. Rokitnik said

  Persowie…od zawsze nam przyjazni, a w dodatku nienawidza tych, ktorych my po chrzescijansku powinnismy rowniez (conajmniej ) unikac..?
  Bibi obiecuje zniesienie wszystkich sankcji ( nalozonych na Rosje ! ) , a on fuck,tycznie moglby to zalatwic? Tylko zapomina ze Rosjanom wcale na tym nie zalezy ( bo sie sami uniezalezniaja od humorow zachodu), a SYRII ze wzgledow strategicznych, po prostu NIE odpuszcza !! Tak to widze.

 201. revers said

  „I oto okazuje się, że po 30 latach od tzw. końca komunizmu, Płatonow znów zmaga się z cenzurą. Tym razem polską. Polski sąd zabronił dostarczenia tej i pozostałych książek Piskorskiemu, a to z uwagi na fakt, że jest ona napisana w języku rosyjskim, co nie pozwala sądowi poddać jej cenzurze! Pewnie chcieliby wyciąć to co przeoczyła stalinowska cenzura? Książka „Czewengur” została napisana w roku 1927… Czy Płatonow antycypował już wtedy, że Piskorski zostanie aresztowany w 2016 roku i w druku zamieścił dla niego jakieś instrukcje, które ten siedząc w wiezieniu odczyta po 90 latach?”

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/07/17/piskorskiemu-ocenzurowano-ksiazki/

 202. BartłomieJan said

  Ktoś wie, co się stało z portalem prawica.net?

  ————
  Wygląda na to, że jego właściciel – nikogo uprzednio nie informując i nic nie wyjaśniając – po prostu powiedział „całujcie mnie w dupę”.
  Admin

 203. Boydar said

  Jeżeli portal był pozytywny (nie wiem), to zdarzyć się mogło różnie. Nie każdy Admin ma szwagra w Moskwie 🙂

  Ale taki Grzegorz B. też niby mówi pozytywnie, i x. Guz się wielu podoba/ł. Wymienienie „pozytywnych” zajęłoby mi z tydzień więc daję na luz i biorę się za węgiel.

 204. Listwa said

  @ 187 Piskorz

  W spotkaniu Putin – Trump, u Putina było sporo zachowań cywilizacji łacińskiej, w której najwyższą wartość stanowi Bóg, ale władza ma swoje bardzo doniosłe znaczenie wkomponowane w hierarchię. Sprawa np. „Włoska pisarka De Mari przed sądem, za opinię o LGBT” nie jest z cywilizacji łacińskiej.

  Ma pan stare przekonania. Słyszał pan o up grejd?

 205. Lily said

  Re 191;Salcia
  Dni judaizmu w Kosciele katolickim w III.R.P,
  obchodzone sa corocznie 17.01,od 1997r.
  Ustalone przez Konferencje Episkopatu.
  Male zadanie z arytmetyki na poziomie
  1 klasy szkoly podstawowej.
  Dodajcie 17+ 01 = 18
  Ile szostek miesci sie w liczbie 18
  Czy Pani wie,co mam na mysli ?.

 206. Voodoosch said

  Ad 196
  Nie pisze co powinnismy zrobic za obecnych rzadow, bo kazdy ruch majac ICH u sterow jest destrukcyjny. Trudno mowic co by bylo gdybysmy mieli jakichs „madrych” politykow. To tylko gdybanie. Nic nie wspomnialem o kompletnej niezaleznosci i odizolowaniu sie gospodarczo od wszystkich. Wprost przeciwnie, powinnismy dzialac ze wszystkimi wokol ale nie pod czyims protektoratem, bo w takim razie po co nam panstwo|? Wklejmy sie w jakichs kraj i tyle.
  Nie mozna byc „niezaleznym” kompletnie ale powinno sie dazyc do tego, tylko madrze i nie klotnia i krzykami, a sprawnymi gospodarczo decyzjami.
  Ale jak napisalem powyzej to tylko gdybanie i nigdy sie nie wydarzy.
  A polityka Panie kierowniku to nic innego jak klamstwa, sztuczki, oszustwa i gra.

 207. Lily said

  Re 198; Revers
  Police State = NWO
  Jedna swiatowa armia,jeden swiatowy rzad i
  religia jedna.Jaka?,napewno NIE Chrystusowa.

 208. Tekla said

  W komisjach sejmowych ruszyły prace nad rządowym projektem ustawy zakładającym utworzenie spółki na bazie Lasów Państwowych. Leśnicy alarmują, że może to doprowadzić do sprzedaży polskich lasów. Zdaniem posła Roberta Winnickiego, rząd PiS szykuje prywatyzację Lasów Państwowych.

  https://kresy.pl/wydarzenia/rzad-szykuje-zmiany-w-lasach-panstwowych-winnicki-pis-szuka-pieniedzy-na-roszczenia-majatkowe/?utm_source=notification&utm_medium=browser

 209. Lily said

  Rzady Pisu!
  Musisz to wiedziec(321)Polski rzady pompuja
  obce gospodarki,a poinny nasze!.
  „Obce”,czy swoich pobratankow?.

 210. revers said

  re207

  blue beam, a wlasciwie modyfikacja judaizmu z elementami islamu, protestatntyzmu a nawet budyzmu.

  a tak po za tym ktos z gosci gajowki z pow.drawskiego pisal juz ze na terenie poligonu w drawsku pomorskim trawaja podobne cwiczenia, w dzien i w nocy przy udziale zmilitaryzowanych jednostek policji, jeszcze tylko otrzaskaja sie w walce w miecie z przygotowaniem szpitalow do przyjmowania rannych i zabitych wylacznie i bedzie cymes i niemiecki ordnung.

 211. Lily said

  Re 210;Revers
  A wszystko to,dzieje sie pod rzadami Pisu.
  Kaczynski,dopina swego.

 212. Listwa said

  „Od 13 do 15 lipca przedstawiciele europejskich episkopatów [tj. katolików !! md] duszpasterstwa migrantów dyskutowali z inicjatywy Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) w stolicy Szwecji, Sztokholmie.

  Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna jednym z tematów było: „Jak formować ludzi, a w szczególności katolików do odpowiedniego stosunku do fenomenu migracji?”.

  Sama próba wymyślenia argumentacji za przyjmowaniem migrantów, którzy są wpuszczani do Europy by zniszczyć resztki cywilizacji chrześcijańskiej, jest skandalem.

  Jeszcze większym jest jednak fakt, jaki sposób wymyślono. Powiązano obronę życia nienarodzonych z obroną życia migrantów i stwierdzono, że jednego nie ma bez drugiego.”

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23477&Itemid=46

  Kościół katolicki został powołany przez Jezusa Chrystusa, aby ten służył ludziom do właściwego ułożenia swojej osobowości, zdobycia określonej wiedzy (też końca życia i zbawienia) do zdobycia odpowiedniej relacji z Panem Bogiem i roli Pana Boga w życiu osobistym i całego narodu.

  Nowo wybrany przełożony generalnym FSSPX ks. Dawid Pagliarani uzupełnia jeszcze:
  „Już mówiłem, że zostało założone w celu formowania kapłanów, ale kapłaństwo istnieje dla uświęcenia dusz, a więc wierność księży wobec ich kapłaństwa, wobec ich własnego uświęcenia w sposób nieunikniony wpływa na wiernych. Tego oczekują wierni, nie tylko od mnie, ale od wszystkich kapłanów Bractwa.”

  Moderniści wypaczają siebie coraz bardziej, a służąc polityce wrogiej, w sposób pokrętny, sprowadzają siebie do popychadła.
  Ze stratą dla tych którzy ich słuchają, z uszczerbkiem dla spraw najważniejszych. .

 213. snag said

  Admin @ 202 ,…

  Mógł również sprzedać pod warunkiem że zniknie bez wyjaśnień a kupił ten kogo ‚uwierał’ ,…

  Przykład: Zbuntowany Hasyd Shmarya Rosenberg wyrzucony z sekty w rewanżu założył stronę gdzie prał ich brudy dzięki którym obnażył kupę afer i posłał kilka tuzinów czarno-opakowanych hochsztaplerów to pierdla. Nie widząc wyjścia i światła w tunelu kupili źródło po odpowiedniej cenie pod warunkiem że nie założy innego i mają spokój … Money talks ,…
  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2014/06/93-of-kiryas-joel-on-medicaid-or-subsidized-health-insurance-567.html

  W prawym rogu u góry lakoniczna wzmianka z tyci drukiem z ostatnią linijką dla domyślnych podkreślająca żydowską obłudę, prawdopodobnie jeden z warunków na jakich sprzedał

  Failed messiah was established and run in 2004 by Mr. Shmarya (Scott) Rosenberg. The site was acquired by Diversified Holdings, Feb 2016.
  .
  We thank Mr. Rosenberg for his efforts on behalf of the Jewish Community

  Szkoda bo ciekawa strona, a ten artykuł że 93% czarno-opakowanych Schudrichow nie pracuje a ich dwucyfrowe rodziny żyją całkiem nieźle na garnuszku podatnika ,…

  Przedszkole zbudowane i utrzymywane za pieniądze podatnika.

 214. Lily said

  Wiceminister z Pisu,Sellin na religijn….

 215. NICK said

  Zerohero. (170).

  A jak zacytuję szechterka?
  Co napiszesz?
  To samo „po co”?

  Pozdrawiam.

  Poznawaj.
  [a, że nieco śmierdzi to fuckt; to pch znaczy; jak nie powąchasz…]

 216. Zerohero said

  Przed takim tekstem propagandowym przydałoby się po prostu ostrzeżenie.

 217. Piskorz said

  re 204 Sprawa np. „Włoska pisarka De Mari przed sądem, za opinię o LGBT” nie jest z cywilizacji łacińskiej. A CO MA TA PISARKA …do tego tematu..?! Do Rosji, do spotkania Trumpa z Putinem..?!

 218. Boydar said

  https://www.o2.pl/quiz/6274714697984129/start

  A pisałem na ten temat 🙂

 219. Boydar said

  .https://www.youtube.com/watch?v=FKcEcoxbq7I

  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.