Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o „Strajk Kobiet” chce ingerować…
  . o O JKM i nie tylko…
  . o O JKM i nie tylko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Albo durnie, albo tchórze

Posted by Marucha w dniu 2018-07-18 (Środa)

Nawet w najśmielszych snach nie marzyłem, że moja ulubiona teoria spiskowa nie tylko się potwierdzi, ale w dodatku – że potwierdza się w sposób spektakularny i to na oczach całej Europy. Przypomnę tedy, o co chodzi.

Otóż chodzi o to, że w roku 1986, kiedy to po spotkaniu w Reykjaviku prezydenta USA Ronalda Reagana z sekretarzem generalnym sowieckiej partii komunistycznej Michałem Gorbaczowem. Po tym spotkaniu, poświęconym ustanowieniu nowego porządku politycznego w Europie, okazało się, że istotnym elementem tego porządku będzie ewakuacja imperium sowieckiego z Europy Środkowej.

Nastąpiła ona prawie 10 lat później, ale ta wiarygodna jej zapowiedź wywołała natychmiastowy rezonans we wszystkich „demoludach”, w których rozpoczęły się przygotowania do „transformacji ustrojowej”. Objęły one „uwłaszczenie nomenklatury”, która rozkradając majątek państwowy, kładła fundamenty pod swoją pozycję społeczną w nowych warunkach ustrojowych, a także takie kształtowanie reprezentacji społeczeństwa, która miałaby w jego imieniu negocjować z „władzą”, czyli polskim oddziałem sowieckiego GRU, podział władzy nad polskim narodem.

Selekcji dokonywał szef wywiadu wojskowego, generał Czesław Kiszczak, zapraszając do willi w Magdalence osoby zaufane, wśród których obok Lecha Wałęsy, Bronisława Geremka, Jacka Kuronia i Adama Michnika, stanowiących rodzaj Trójcy Świętej, zwanej w skrócie „Michnikuremek”, znalazł się także Lech Kaczyński, którego kult krzewi z dużym powodzeniem brat Jarosław, pełniący dziś funkcję Naczelnika Państwa.

Krążyły wówczas po mieście fałszywe pogłoski, że jeden z braci Kaczyńskich jest Żydem – ale nie wiadomo który.

Oprócz tych dwóch systemowych przygotowań do transformacji ustrojowej, którą z ramienia sowieckiego nadzorował Przewodniczący KGB Władimir Kriuczkow, a ze strony amerykańskiej – Daniel Fried z Departamentu Stanu, który później, już jako ambasador USA w Warszawie, pilnował, by wszystko było, jak się należy, to znaczy – jak zostało ustalone ze stroną sowiecką.

Najtwardszym jądrem komuny była, jak wiadomo, bezpieka. Tworzyli ją ludzie zdemoralizowani do szpiku kości, ale inteligentni, spostrzegawczy i sprytni. Gwoli osobistego zabezpieczenia się przed nieprzyjemnymi niespodziankami, jakie „transformacja ustrojowa” mogłaby przynieść, przewerbowali się na służbę do przyszłych sojuszników naszego bantustanu, to znaczy – do służb amerykańskich, izraelskich, niemieckich, a część pozostała przy sowieckim GRU.

W rezultacie w Polsce władza rotacyjnie przypada albo Stronnictwu Ruskiemu [kiedy to było? – admin], albo Stronnictwu Pruskiemu, albo wreszcie – jak to ma miejsce obecnie – Stronnictwu Amerykańsko-Żydowskiemu.

Tworzące te stronnictwa ubeckie dynastie – bo te zależności reprodukują się w kolejnych ubeckich pokoleniach – działają za demokratycznym parawanem, utworzonych przez nie swoich politycznych ekspozytur; Platformy Obywatelskiej, którą uważam za ekspozyturę Stronnictwa Pruskiego, Prawa i Sprawiedliwości, które uważam za ekspozyturę Stronnictwa Amerykańsko-Żydowskiego, bo Stronnictwo Ruskie zostało zepchnięte do głębokiej defensywy, chociaż ma reprezentację parlamentarną, za którą uważam Polskie Stronnictwo Ludowe.

W jaki sposób Stronnictwa administrują naszym nieszczęśliwym krajem? Za pośrednictwem agentury, którą uplasowały w konstytucyjnych organach państwa (spośród prezydentów „wolnej Polski” tylko Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski i Andrzej Duda nie zostali zarejestrowani przez SB jako konfidenci, podczas gdy i generał Jaruzelski i Kukuniek i Aleksander Kwaśniewski – jak najbardziej – a dokumentacji UOP i WSI przecież nie znamy), w miejscach, gdzie kontroluje się kluczowe segmenty gospodarki, w miejscach, gdzie wytwarza się masowe nastroje, a więc – w mediach, przemyśle rozrywkowym i środowiskach opiniotwórczych, no i również – a może nawet przede wszystkim tam, gdzie decyduje się o śledztwach – komu zrywamy paznokcie, a komu nie, no i tam, gdzie wydaje się wyroki; kogo wsadzamy za kraty, w kto ma cieszyć się wolnością.

Poszlaką wskazującą na przeżarcie struktur państwa agenturą są nie tylko afery w rodzaju FOZZ, Amberg Gold, czy reprywatyzacyjnej – chociaż jest oczywiste, że bez parasola ochronnego byłyby niemożliwe – ale również, a może przede wszystkim to, że osoby na eksponowanych stanowiskach, wśród nich – sędziowie i prokuratorzy – zapytani przez tę czy inna sejmową komisję o nazwisko, odpowiadają: „nie wiem, nie pamiętam”.

Najwyraźniej oficerowie prowadzący musieli każdemu z nich przypomnieć ruskie porzekadło: „kto nie wie, ten śpi w poduchach, a kto wie, tego wiodą w łańcuchach”.

Ale poszlaki, to oczywiście tylko poszlaki, a nie tak zwane „twarde dowody”, których domagają się ormowcy praworządności. Ale od czego dobry Pan Bóg, który musiał natchnąć pana doktora Cenckiewicza, żeby pogmerał wokół zastępcy Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, którym nadal „czuje się” pani Małgorzata Gersdorf, utwierdzana w tym samopoczuciu przez wszystkich przebierańców z Sądu Najwyższego. Pogmerał – i zaraz, jak pisze poeta – „wylazła z archanioła stara świnia reakcyjna”, to znaczy – okazało się że pan sędzia Józef Iwulski nie tylko był (?) funkcjonariuszem wywiadu wojskowego, ale w stanie wojennym został nawet awansowany!

Na tym tle nie dziwi fakt wysunięcia przez panią Małgorzatę Gersdorf akurat jego na zastępcę, ale zastanawiać musi zadziwiająca jednomyślność, jaką w tej sprawie wykazał z panią Małgorzatą, pan prezydent Andrzej Duda. Jakiś złośliwiec mógłby nawet powiedzieć, że musiał tę kandydaturę wskazać jeden i ten sam stary kiejkut, obstawiający zarówno Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, jak i Pierwszego Obywatela Rzeczypospolitej.

Oczywiście nie musi być w tym ani słowa prawdy, chociaż z drugiej strony, po felonii, jakiej prezydent Duda dopuścił się wobec swego wynalazcy po 45-minutowej rozmowie telefonicznej z Naszą Złotą Panią, na starych kiejkutów sam się skazał i teraz musi tańcować, jak mu zagrają. Inna sprawa – to przyczyna, dla której Jarosław Kaczyński nastręczył Polakom Andrzeja Dudę, podobnie jak w roku 1990 nastręczył Lecha Wałęsę. Bo czy w ogóle są przypadki?

Ale najbardziej wstrząsające były sceny na posiedzeniu Krajowej Rady Sądownictwa, kiedy to sędziowie aspirujący do zasięścia własnymi zadami (Pocziemu on zasiedajet? – pytał retorycznie Aleksander Puszkin – i zaraz odpowiadał: potomu, czto żopa jest! – co się wykłada: a dlaczego on zasiada? Dlatego, że dupę ma!) na fotelach sędziów Sądu Najwyższego.

Ale co to za kandydaci, kiedy prawie żaden z nich nie potrafił odpowiedzieć na proste pytanie: czy pani Małgorzata Gersdorf jest, czy nie jest Pierwszym Prezesem Sądu Najwyższego?

Mamy tedy dwie możliwości: albo ci kandydaci to humańscy durnie, którzy w związku z tym nie powinni zasiadać w żadnym sądzie, a już zwłaszcza – w Najwyższym – albo tchórze pozbawieni minimum odwagi cywilnej – no a czy tchórze powinni zasiadać w sądach, zwłaszcza w Sądzie Najwyższym?

Ustawa stanowi, że taki jeden z drugim sędzia powinien odznaczać się „nieskazitelnym charakterem”. Takiego warunku nie spełnia ani dureń, ani tchórz – i to pokazuje, do jakiego kryzysu doprowadziły Polskę rządy starych kiejkutów, zorganizowanych w trzech szajkach, które uprzejmie nazywam „stronnictwami”.

Stanisław Michalkiewicz
http://www.michalkiewicz.pl/

Komentarze 24 do “Albo durnie, albo tchórze”

 1. RomanK said

  Czy stary knur ma prawo pytac w chlewie wieprzkow …Ktory z was nigdy nie uwalal sie w gnoju w starym chlewie?????
  Wiemy czym byl PRL…..to byla selekcja tylko I wylacznie najbardziej uwalonych w gnoju wieprzkow…jak zreszta opisal ich pan wyzej….
  Ale wazniejsze jest panie Stanislawie obecne tzw momentum historicum…..moze w koncu POlacy je wykorzystaja?????

 2. Maverick said

  Ja lubię dosadny, humorystycznie kpiący język pana Michałkiewicza, nie widzę żadnych pejsów, a wręcz przeciwnie od dawnych czasów woła i alarmuje otępione społeczeństwo przed roszczeniami holocaust-ycznego biznesu. Alarmuje o konspiracyjnych ustawach żydo-wasalskiego kongresu USA.

  Obsmarowuje zdrajców i zaprzańców jak trzeba.

  ——
  Niech Pan nie dyskutuje z zydowskim gnojarstwem, jakie wciąż stara się wsadzić do gajówki swój świński ryj.
  Admin

 3. Dziadzius said

  @2,
  Amarano said…
  Przez wiele juz lat zbieram tu grzybki na lesnicowce i czytam z zazdroscia wypowiedzi wielu zacnych pisarzy a miedzy nimi tez i Pana „RomanK” i jakos nie widzialem w jego pismach tych wspanialych WALOROW [ pejsatego trola ] ktore to pan tak sprytnie odkryl — — Moze pan nie tak RANO wstal jak PAna pseudonim wskazuje

  ——-
  Nie dyskutować z wypierdkami.
  Admin

 4. Joannus said

  ”tylko Lech Kaczyński, Bronisław Komorowski i Andrzej Duda nie zostali zarejestrowani przez SB jako konfidenci,”

  No i co z tego. Pomniki im stawiać za to.

  Ad 4 Dziadziuś.

  Powiedzmy sobie, syreni śpiew uwodzi, tylko Odyseusz umiał przed nim się zabezpieczyć.
  Iluż to podobnych ”michalkiewiczów” informujących lud o sytuacji mieliśmy w minionych latach, poprzedzających transformację jak też w jej samej.
  Co wyszło z tego dobrego, poza karmieniem
  naiwnych iluzjami i odwracaniem uwagi od jej celów z konsekwencjami, które były nieuchronne.
  Cały czas jechano na dyrdymałach o niekończących się zmaganiach z obalonym komunizmem, który praktycznie stanowił państwo PRL.
  Szczególnie znienawidzone przez tych, którzy w jego okresie doznali awansu społecznego, a miejscem zbliżonym do raju na ziemi jawiła się im tylko Ameryka z Europą zachodnią.
  Tacy ”michalkiewicze” otumanili chociażby ponad 10 milionów solidarnościowców i elektorów Wałęsy, tak , że ci zaczadzeni walką z wrażym państwem ”komunistycznym” nie zauważyli utraty potencjału gospodarczego i demontowania państwowości wpychaniem do UE, jedynie podniecając się wizją szklanych domów,kibicując przemianom, albo sadowiąc się poza granicami w lepszym świecie dla kieszeni i brzucha.
  Nędzę w okresie II Rzeczypospolitej i skutki strat i zniszczeń wojennych, według nich, od ręki mogła i chciała zniwelować u nas Ameryka, tylko ZSRR nie dopuszczał do tego, a także władze państwowe z własnej woli.

  W tym wszystkim widzę analogię do magnaterii z okresu Polski przedrozbiorowej, niech Polska ginie aby nam było dobrze dzięki łasce obcych, nieważne za jaką cenę dla przyszłego bytu państwa i narodu. Pytanie – tylko jak na długo.

 5. star1 said

  Do 3 (Maverick)

  Jedyne co można dla pani/pani zrobić – to odesłać do dwóch tekstów.

  1. Gazeta Warszawska – „Kukułcze jajo żydostwa, żydowska narracja czyli Żebrowski i inni”
  .http://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/1492-kukulcze-jajo-zydostwa-zydowska-narracja-czyli-zebrowski-i-inni

  2. strona KIP (Klub Inteligencji Polskiej) – „dr Ryszard Ślązak – POWOJENNE ODSZKODOWANIA POLSKI WOBEC ZACHODU” (zwłaszcza inf. we wstępie)
  .http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/04/dr-ryszard-slazak-powojenne-odszkodowania-polski-wobec-zachodu-czesc-i/#comments

  Ps. nie ma – póki co – lepszego lekarstwa na wyleczenie naiwności

 6. revers said

  I jedno i drugie, ale glownie malwersanci …

  „Według komunikatu Biura „zorganizowana grupa przestępcza w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu doprowadziła do uszczuplenia Skarbu Państwa”, a „agenci oszacowali straty na blisko 7 milionów złotych”.!

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/byly-wiceprezes-lotosu-zatrzymany-przez-cba-i,132,0,2411396.html

 7. Boydar said

  Mój Ulubiony Stanisław ambitnie informuje nas od lat o wielu sprawach, o których na dobry skład mamy niewielkie pojęcie. I to jest dobre; nie sposób podważyć czy zakwestionować. Złe jest natomiast to, że w swoich filipikach unika jak diabeł święconej wody obszarów, na który mamy czy moglibyśmy mieć jakikolwiek wpływ.

  Inaczej mówiąc i zupełnie bez ogródków, wszystko co spod pióra Mojego Ulubionego wyszło, jest dla okupantów/dywersantów wyjątkowo bezpieczne a nas wprowadza tylko w stan rozpaczy i wqurwienia.

  Ponieważ powszechny dostęp do broni palnej półautomatycznej oraz automatycznej a także napalmu i cyklonu jest obecnie nieco utrudniony.

 8. revers said

  … lub rpg, bazooka.

 9. Boydar said

  Ja nawet przeciw panzerfaustom nie mam nic przeciwko; tylko wiary od Niemca nie chcę.

 10. revers said

  no jeszcze byly angolskie Piaty-Fiaty ale tam trzeba bylo chlopa zeby to uruchomic, sam mechanizm spustowy, a i uwatac na otwarta przestrzen po stronie odrzutu zeby nie wypasc z odrzutem przez sciane, przystane na symurajskiej bazooce.

 11. Moher49 said

  @5,
  Goje ze sobą walczą i o to chodzi. Gazeta Warszawska też mąci, – „Żebrowski, Kurek, Nowak, Michalkiewicz, Braun, etc ani myślą o jakiejkolwiek zmianie w swoich narracjach ” A cóż mają oni zmieniać, piszą prawdę. Mają wyruszyć z motyką na księżyc? . Ja natomiast przypuszczam, że Warszawska Gazeta i Gazeta Warszawska to takie kukułcze jaja. Podobnie jak wielki narodowiec Marian Kowalski. Jest taki podręcznik jak rozpoznać jewreja, ale już chyba nieaktualny.

 12. revers said

  do tego granty pol milionowe o udziale polakow w holokauscie i juz sie inters, nauka grantowa kreci …

  http://dzienniknarodowy.pl/pol-miliona-szkalowanie-oskarie-polakow-o-holocaust-resort-gowina-widzi-zadnego-problemu/

  do tego wykaz przymusowych lub obowiazkowych podrecznikow szkolnych i uczelnianych i wszyscy tubylcy beda nie tylko durnii ale holokaustycznie oswieceni.

 13. Zerohero said

  Kierownictwo sowieckie w latach 80 dokonało bezprecedensowego aktu zdrady. Nie było żadnego dogadania z USA jak sugeruje Michalkiewicz. Był akt kapitulacji podpisany przez zdrajców gdy strona sowiecka miała w ręku poważne atuty. Satelity ZSRR przejęły USA czy też tzw. „zachód”. Gorbaczow dostał amerykański medal za zasługi w zimnej wojnie oraz przytulił dziesiątki milionów dolarów.

  Idiotyzmem jest pisanie o stronictwie ruskim w III RP zważywszy na fakt, że było ono w latach 90 marginalne w samej Rosji, a cała pierestrojka polegała na bezwarunkowym wycofaniu Rosjan! Nawet dziś Rosja słabo oddziałuje na kraje gdzie żyje duża mniejszość rosyjska, a stronnictwo antyrosyjskie w samej Rosji (liberałowie) ma się nieźle. Cwaniak Łukaszenka wymusza na Rosji dotacje, Kazachstan jest niewiadomą, a Ukraina po puczu CIA jest antyrosyjska.
  Jakim cudem nad Wisłą miałaby istnieć samotna wyspa? Na co miałoby liczyć ruskie stronnictwo w Polsce skoro Jelcyn (Jeltzman) w katach 90 nie chciał nawet Krymu?

 14. Boydar said

  Co on naprawdę chciał lub musiał to Pan nie wie. Rosja to nie jest „tu i teraz”. I rura z ciepłą wodą to siódma sprawa. Dziwnym zbiegiem okoliczności ani pół kwitu nie zginęło i gów.na na Łubiance też nie wybiły. A szyby gazowe i naftowe u Ukrów jak były zaszpuntowane tak nadal są.

 15. Dziadzius said

  @ 4,Joannus said….
  Niestety i gluchy ma prawo do opinii i glosu – i niestety jest duzo gluchych mowcow ( nawet popularnych) ktorzy mniemaja ze to co mowia jest przyjmowane przez sluchaczy za cos warte sluchu. .
  Slyszec to forma bierana bo rozum nie musi byc wlaczony tylko byc na luzie.
  Rozumiec to wieksza sprytnosc bo tu juz nalezy miec rozum wlaczony by nie tylko slyszec slowo ale czynic natychmiastowe interpretacje tego slowa zaleznie od poziomu inteligencji sluchacza i inteligencji mowcy.
  ** jest takie u anglikow powiedzenie [ moje marne tlumaczenie] — „”ze ja nie jestem odpowiedzialy za to jak ty mnie rozumiesz bo ja nie mialem nic wspolnego z twoja nauka i wrodzona madroscia [I.Q] ani z twoja moznoscia sluchu i zrozumienia tego co slyszysz” …. i niestety ludzie zapominaja o tej rozbieznosci zrozumiena i mowia/pisza tak jakby wszyscy ich rozumieli w taki sam sposob jak oni sami o swojej mowie mysla.
  Churchill mial powiedziec o hitlerze ze hitler mial dar mowcy w tym ze sluchal reakcji swoich sluchaczy a nie swego glosu i ze slyszac reakcje sluchaczy zmienial swoja mowe by pasowala zrozumieniu sluchaczy i ze to jest dar mowcy.

  Cytat z twego post..
  .”Nędzę w okresie II Rzeczypospolitej i skutki strat i zniszczeń wojennych, według nich, od ręki mogła i chciała zniwelować u nas Ameryka, tylko ZSRR nie dopuszczał do tego, a także władze państwowe z własnej woli.” …….
  To jest prawdziwy fakt bo Ameryka ofiarowala wlaczyc Polske do Marshal Plan ale Jozio powiedzial z on [ ZSSR] z restytucji powojennych jakie ZSSR otrzyma da POlsce wszelka pomoc ekonomiczna i kulturalna jakiej by Polska potrzebowala ( to bylo tez wspomniane w umowie Poczdamskiej)—- no i Jozio wybudwal nam Palac Kultury. —- a Bierut oddal Lwow ukraine ( co nawet i zdziwilo Churchilla ktoren ta decyzje Bieruta sam kwestionowal)

 16. Piotr Podgórni said

  Ad. 15
  słuchać to odbierać dżwięki nakierować uwagę na dżwięk, słyszeć to rozumieć co one oznaczają
  patrzeć to odbierać obrazy, nakierować uwagę na coś, widzieć to rozumieć przekaz dany obrazami
  Tak wynika z Ewangelii.
  Dwa mieśiące po tym jak Hitler podpalił Raichstag i zniósł konstytucję Rooswelt ogłosił kofiskatę złota w Ameryce. Po co było potrzebne mu złoto? Otóż w 1944 w Breton Woods ustanowiono system dolara, który miał mieć pokrycie w złocie. Ten system nie mógłby działać bez podziału świata dlatego banksterom był potrzebny komunizm. Ten podział też nie był przypadkowy, z jednej strony państwa kolonialne z koloniami a z drugiej reszta hołoty. No i ciągle trzeba było prowadzić wojny i straszyć ludzi. Hitler był tylko opętanym narzędziem satanistycznej banksteri i niczym więcej. Japonia też była tylko narzędziem. Ameryka też jest narzędziem. Zastanawianie się co chce narzędzie jest bezsensowne- młotek nie decyduje do czego będzie użyty. Wojna jest realizacją celów za pomocą siły, więc cele osiągają ci którzy ją organizują a nie ci którzy w niej walczą.

 17. RomanK said

  Tzn panie Podgoprni wg pana..swiat pociaga sie za dwa sznurki…..??????

 18. Piotr Podgórni said

  Ad. 17
  .https://youtu.be/6n_xCI-peq0
  Na początku filmu jest pokazana ręka która pociąga za te sznurki.
  „Pan(lucek) cie ogłusi, oślepi, utwardzi serce i będziesz czynił jak każe ci pan” -na tym polega ich przymierze z panem, z szatanem (ze ST).

 19. wolverine-MIKROCEFAŁ said

  Jeżeli Marucha w Wolne tematy (51 – 2018) pisze: Nie przeszkadza to w niczym dziennikarskim prostytutkom zabierać głos, potępiać, bluzgać itp. to daje to prawo do pewnego komentarza – na zasadzie szanowani WOLNOŚCI WYPOWIEDZI za co RP rączkami MOSSADU/CIA dostała po łapkach przy niewielkiej pomocy jaczejki ‚post1989’ jaka działa między Bugiem a Odrą z błogosławieństwem MOSSADu/CIA. Jest tylko mała różnica: ja mam to samo prawo do FREEDOM of SPEECH jak byle jaki pacan, który sam siebie nazwie „dziennikarzem” tylko dlatego, ze wystawiany jest przez LEWACKIE media jak youtube. Jeżeli pacanom nazywających dziennikarzami „się sami z siebie” (tzw. niezależni) czy MainStreamMedia – z tytułu ‚zatrudnienia” roszczą sobie prawa do „czwartej władzy” to automatycznie odbiera każdemu z nas to prawo a na to NIE MA ZGODY.

  Pan Michalkiewicz jest dziennikarzem. Pisze ale z klasycznym „parciem na szkło” występuję w LEWACKIM medium youtube.com będące własnością Alphabet/Google i tylko jego częsty „host” czyli Marcin Rola z hasłem „red is bed” w realu24 nie wie, że jest narzędziem LEWACKI zarządzanym przez MOSSAD/CIA a skrótowo – DEEP STATE.
  .
  Pan Michalkiewicz – jak również „nowa elita z prawdziwego zdarzenia” https://www.youtube.com/watch?v=e8WXUxD3mS8 -z wrodzoną erudycją „walczył z komuną” (razem z Korwin-Mikke) ‚od zawsze’ chociaż rzetelne źródła np. doc. Józef Kossecki „Geografia opozycji politycznej w Polsce w latach 1976-1981” nie podaje. Okres post1981 nie uwzględniam, bo jest to czas kiedy MOSSAD/CIA przejęło opiekę nad Polską.
  Udowodnić, że p. Michalkiewicz KŁAMIE – NIGDY MU SIĘ NIE ZDARZA PODAĆ ŹRÓDŁA – jest łatwo udowodnić a zapomina, że jednak są inne źródła jak archiwa CIA czy biblioteki prezydentów USA czy choćby Wikileaks. Jakość jego opinii nt „kroplówki” jaką winniśmy zażądać od USA jest klasycznym facia o poczuciu Szpotańskiego. Każdy ma prawo do mówienie bredni – wliczając w to niżej podpisanego – ale zaplutym obowiązkiem KAŻDEGO czytającego/słuchającego jest weryfikowanie prawdziwości pracy ‚dziennikarza’ jak każdy z nas ma prawo do wyrażenia swojej opinii w procesie demokratycznym.
  .
  Jest swego rodzaju prawidłowość: pp. Michalkiwicz-Gadowski-Żebrowski-Rola „nowa elita” jest związana z działalnością pp. Kaczyńskich po 1989 czyli tzw. dobrą zmianą dzisiaj. Rolą tych „dziennikarzy” jest wskazywanie palcem: WSI-RUSKIE-PUTIN-KOMUNA-ŻYDZI-etc. I pytanie – używając języka Michalkiewicza – reprezentuje tzw’ „nowa elita”: „stronnictwo ruskie” – „stronnictwo pruskie” czy „stronnictwo żydowsko-amerykańskie”. No słucham. Tak, tak to stronnictwo żydowsko-amerykańskie tak jak wszystkie jaczejki post1989 zainstalowane w Polsce. Ważniejsi są TW niż agenci MOSSADU/CIA jak Kukliński, Wałęsa, Morawiecki czy inni uczestnicy szkoły liderów przy US STATE DEPT. To Gadowski dzisiaj mówi, że US przeznaczyły kasę na ‚edukację” Polaków i tu się tzw. „nowe elity’ są zatrudnione via LEWACKIE media jak youtube.
  .
  Ale jest jeszcze inny aspekt: moim zdaniem POLSKA JEST KRAJEM UPADŁYM czy „w ciemnej d…ie” jak mówi płk, Wroński (a Urban napisał w paździeniku 2015: POLSKA KAPUT) byli (prof. Kowalik, Kieżun, Walicki) czy są LUDZIE-ŚRODOWISKA, które coś próbują zaradzić-ostrzec-coś proponują.
  Czy ktoś z WIELBICIELI Michalkiewicza czytał czy slyszal, żeby ten „dziennikarz” mówił/pisał o tym? Nie.
  Nieprawdą jest że Michalkiewicz „ruszył” sprawę akt 447. To Sikorskiego spuściła ze schodów Hillary Clinton jako Sekr. Dept.Stanu za Obamy. Czy gaz łupkowy z USA to zasługa Morawieckiego? A za czym ‚biegali’ Brzeziński+Buzek w ramach Central European Energy Project.
  A gdzie zarabia Kwachu? No tak w YES-YALTA EUROPEAN STRATEGY: https://yes-ukraine.org/en/about/yes-board a kto ‚patronem” Mr Pinchuk a ten to: http://www.unz.com/ishamir/the-fateful-triangle-russia-ukraine-and-the-jews/
  Michalkiewicz wie doskonale co Reagan powiedział Gorbaczowi w Reykjawiku ale jakoś nie wie co Jarkacz dowiedział się od Nuland w marcu 2016 czy od Merkel podczas „prywatnej wizyty w Niemczech” No slucham. A Maciarewicz to agent Putina?
  Panie Michalkiewicz, jesteś pan klasycznym czlonem „stronnictwa żydowsko-amerykańskiego” a rola tego stronnictwa slynna petycja Polaków ( 9 milionów głosów) z 1997 za przyjęciem Polski do NATO. 1997 to czas niejakiej Madelaine Albright jako sekr. Stanu za czasów Wilusia Clintona, który „uświadomił” Polonię w Chicago http://ruch-obywatelski.com/wydarzenia-na-swiecie/lewak-clinton-obraza-polske-i-polakow-maja-problem-z-demokracja-wola-putina

 20. Marucha said

  Re 19:
  Pierwszego akapitu nie rozumiem i nie wiem, co Pan chce powiedzieć.

  Natomiast odniosę się do Pana stosunku do red. Michalkiewicza.
  „Parcie na szkło”… Jebnij się Pan w pusty łeb,,,nie pokazują go w ŻADNEJ telewizji. Nigdzie.
  To gdzie ma zamieszczać swoje wideo? W jakiejś parafialnej gazetce ściennej? Bardzo wielu uczciwych dziennikarzy i publicystów wokurzystuje Youtube, Facebooka itp. BO KURWA NIE MA NIC INNEGO.

  Felietonista nie ma obowiązku zamieszczać źródeł. Może podawać własne przemyślenia.

  Pan w ogóle nie rozumie pojęcia kłamstwa. Pan zalicza poglądy, które się Panu nie podobają, jako „kłamstwo”. Dla Pana kłamstwem będzie, jeśli w czasie deszczu powiem, że lubię deszczową pogodę – bo Pan jej nie lubi.
  Pan nie potrafi wykazać żadnego kłamstwa u Michalkiewicza. Pan czepia się jego poglądów.

 21. wolverine-MIKROCEFAŁ said

  Re20: jeżeli Pan nie rozumie co tam jest napisane to WYOŚLĘ: NIE UZNAJĘ prawa tzw. ‚dziennikarzy’ do reprezentowania ‚czwartej władzy’ i moim zaplutym prawem JEST WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI. A to, że post1989 jaczejka zainstalowana ‚tukej’ 4 czerwca 1989 przez MOSSAD/CIA a to, że było to działanie dzisiaj zwane ‚meddling in elections’ o co oskarża się Putina i Rosja jest wiadome wszystkim za wyjątkiem populacji między Bugiem a Odrą – którą często Pan postponujesz w swoich komentarzach. Efekt mamy jaki mamy: POLSKA JEST PAŃSTWEM UPADŁYM
  .
  Michalkiewicz ma w tej materii swoje zasługi:
  – „walczył” stosownie z ‚komuną” i wykazał wiele starań aby zostać internowany (a Kaczyńskich biedakom się to nie udało),
  – był – tak jak np Gadowski, płk. Wroński związany z obozem dzisiaj zwanym „dobrą zmianą”: było nie było ‚bele’ kogo nie wyznacza się do Trybunału Stanu. P. Michalkiewicz ‚od zawsze’ wspólnikiem j.Korwin-Mikke a jego ‚zasługą” (JKM), było to że wysadził w powietrze rząd Olszewskiego a Michalkiewicz stracił fuchę w Trybunale Stanu.
  – ja traktowałem Michalkiewicza jako dziennikarza a jeżeli wg Pana pisze felietony to jest felietonistą i moje wykorzystanie Szpotańskiego – no kto to był wg Pana – jako guru dla Michalkiwiecza tylko potwierdzałoby moją opinię nt jakości publicystki Michalkiewicza,
  – ja pójdę jednak dalej: Michalkiewicz jest przedstawicielem ‚stronnictwa żydowsko-amerykańskiego” i DZIAŁA NA JEGO ZLECENIE (J. Korwin-Mikke wcale się z tym nie kryje nawiązując współpracę z Ayn Ran Foundation) i głównym zadaniem jest wskazywanie palcem: WSI, „stronnictwo pruskie”, „stronnictwo ruskie”. Byłbym zobowiązany za zauważenie, że jest to mantra-model jaki jest powszechny w tzw. MainStreamMedia w związku z działalnością tzw. Deep State prezydenturą Trumpa w USA że wręcz mówi się (w USA) o 2nd civil war bo tak jest tam społeczeństwo podzielone. Tak jak między Bugiem a Odrą.
  – jakość (a właściwie jej brak) felietonów Michalkiewicza – zwanego potocznie „gawędziarzem”: to se Pan zobacz i posłuchaj tutaj https://www.youtube.com/watch?v=RcVWDvHqhlI a czy dziennikarz ma prawo do uzasadniania swoich opinii to se Pan posłuchaj p. Grygucia Tomasza jak uzasadnia swoje opinie – czyli jakim warsztatem się posluguje – w felietonie „Wielka gra o Wyspę świata”.
  – jeżeli piszę o „parciu Michalkiewicza na szkło”: pp. Kękuś ma swój „kanał” na youtube.com podczas gdy p. Gryguć ma swoją stronę internetową. Michałkiewicz też ma ale występuje „zawsze gościnnie” u innych i proszę porównać się częstotliwość występów Michalkiewicza. Że ‚popyt” i „podaż”>> to nie narzekaj Pan na . Zgodzi się Pan, że jest to swoiste lenistwo Michalkiewicza. Na marginesie: nieprawdą jest, że nie ma nic innego jak ‚facebook’ czy „youtube”. Są takie narzędzia. A to, że Michalkiewicza nie biorą do TVP (choć do TV Republika czy kanału wnet. na youtube to tak i często) to widocznie w oczach dysponentów TVP – było nie było też z obozu ‚dobrej zmiany” – to widocznie Michalkiewicz ‚wizerunkowo” przegrywa z Rachoniem, Cejrowskim, Ogórek, etc.
  – ja mogę nie podzielać opinii p. Kękusia czy Grygucia czy np. ONRu ale nie mogę im odmówić szczerej troski o los Polski i Polaków. Nie mogę tego powiedzieć o ‚dyzmie” Michalkiewiczu a jego dobry humor i samozadowolenie tylko budzi obrzydzenie. Miłośnikom erudycji, znajomości jęz. francuskiego Michalkiewicza zostawiam samoocenę swojej własnego poczucia odpowiedzialności za Polskę i Polaków czy poczucia humoru.
  .
  Sz.Pan się mija z prawdą, że nie wiem co to jest kłamstwo czyli NIEZGODNOŚĆ z rzeczywistością. p.Kękuś wystarczająco obnażył ‚warsztat’ Michalkiewicza a ja tylko swoje dodałem wcześniej i nie chyba tylko Pańskie niezrozumienie tego co napisałem sprawia, że zarzuca mi Pan, że nie przedstawiłem żadnego kłamstwa Michalkiewicza. Rozumiem ale nie podzielam Pana OPINII jak również knajactwa językowego jakie Pan stosuje.
  A opinie Michalkiewicza ZWALCZAM i BĘDĘ ZWALCZAŁ bo są szkodliwe dla Polski i Polaków: jakby na to nie patrzeć to ma facio zasługi w tym, że POLSKA JEST PAŃSTWEM UPADŁYM.
  .
  Jeden z częstych postowiczów u Pan prowadził blog (wisi ciągle w sieci ale jest nieaktywny bo go google zablokowało-jak wiele innych) ma za motto cytat Johna Swintona (Szkot, ca 1905 w USA, dziennikarz):
  „Nie ma czegoś takiego jak wolna prasa… Zadaniem dziennikarzy jest zniszczyć prawdę, kłamać w żywe oczy, fałszować, oczerniać, płaszczyć się przed pieniądzem i sprzedawać swój kraj i swą rasę za chleb powszedni….My jesteśmy narzędziami i parobkami bogatych poza tą sceną. …Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami.” Dodam jeszcze opinię Mark Twaina:“There are laws to protect the freedom of the press’s speech, but none that are worth anything to protect the people from the press.”https://www.brainpickings.org/2013/05/17/mark-twain-and-rudyard-kipling-critique-the-press/
  .
  Dla mnie MICHALKIEWICZ jest klasyczną intelektualną prostytutką (Anglojęzyczni mówią: PRESSTITUTE) jak Lis, Sakiewicz, Targalski, Hartman.

 22. Marucha said

  Re 21:
  Wypierdalaj Pan stąd.

 23. wolverine-MIKROCEFAŁ said

  Sz.Panie, jak mówią ‚styl to człowiek”. Dla potwierdzenia mojej opinii o Michalkiewiczu: właśnie dzisiaj na youtube ukazała się rozmowa p. prof. Izabeli Litwin z p. Wojciechem Dobrzyńskim https://www.youtube.com/watch?v=V3oxCk5yWbY&feature=youtu.be
  i ‚zapalnikiem’ było właśnie wystąpienie Michalkiewicza+Gadowski+Żebrowski+Rola ‚mamy szanse na nowe elyty?”https://www.youtube.com/watch?v=e8WXUxD3mS8 . Dla mnie Michalkiewicz – jak cała post1989 jaczejka jest produktem MOSSAD/CIA – inaczej zwane Deep State – a reprezentuje ‚stronnictwo żydowsko-amerykańskie’ i jest klasycznym przykładem jaki CIA wypraktykowało w latach przeszłych w ramach operacji OPERATION MOCKINGBIRD dzisiaj stosownie up-dated. A pośrednikiem tukej jest >>Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności: http://pafw.pl/. To Gadomski w jednej ze swoich cotygodniowych prelekcji „puścił farbę” jak również o tym że George Friedmann – Stratfor ze swoim Poland’s Strategy z 2012!! https://worldview.stratfor.com/article/polands-strategy. Dla pacanów jak Michalkiewicz, Gadomski, Braun, etc wystarczy ex-paratrooper IDF Jonny Daniels – Friedmann „pracuje” na Sakiewiczu, TV Republika i MORAWIECKI junior (nad tym i nad tatusiem pracował już za komuny w ramach „solidarności walczącej’.
  .
  Jeżeli SzP. nieraz wyraża się niezbyt pochlebnie o Polakach, że są ‚tacy czy siacy’ to WŁAŚNIE ZADANIEM – za niewielką odpłatnością (bo Polska nawet w korupcji politycznej była ‚low cost countries’ a poza tym ci co korumpują wiedzą znakomicie, że wystarczy raz zapłacić a potem już się ma facia w łapkach) – JEST OGŁUPIANIE populacji między Bugiem a Odrą. A ma Sz.Pan przykład jak tak jaczejka – DEEP STATE – działa DZISJAJ w USA.
  .
  „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” J 8,32 chyba winno być znane Sz.Panu – i może pomoże.
  .
  ZAWSZE MNIE PAN MOŻESZ „WY…….LIĆ” to pan trzymasz paluszek na klawiszu „delete”. Jak się ma za guru swego outletu Baracka Obamę – to będzie w stylu Baracka Obamy
  .
  PS. Wolverine to angielsku rosomak i jak wiadomo jest to wyjątkowe bydlątko, bele co go nie wystraszy

  ——
  Ja raczej nie straszę.
  Robię.
  Admin

 24. revers said

  Rosomaki to rowniez slynne amerykanskie anty minowe pojazdy wojskowe dla naszych wojsk za miliony $$$$, ktore w afganistanie musialy byc dodatkowo w biegu-polowo wzmacniane plyta pancerna w wielu newralgicznych miejscach po serii wybuchow min ladowych i wyslaniu zolnierzy w niebyt lub ciezkie kontuzje.

  A tak poza tym pan Szoguj ma juz gotowe pigulki glebinowe dla ponerologiczych psychopatow z deep state, oby nie wyparowali wraz z nimi.

  https://www.tvp.info/38211744/szojgu-na-zachodzie-rosji-sformowano-ponad-70-jednostek-i-zgrupowan-wojsk

Sorry, the comment form is closed at this time.