Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

PiS chce sprywatyzować Lasy Państwowe?

Posted by Marucha w dniu 2018-07-18 (Środa)

Leśnicy protestują przeciwko utworzeniu spółki na bazie Lasów Państwowych. Przewiduje to rządowy projekt ustawy, którym wczoraj zajmowały się sejmowe komisje. To zagrożenie dla Lasów Państwowych i złamanie obietnicy wyborczej – mówią leśnicy.

– Dzisiaj spółka, jutro lasów rozbiórka – skandowali leśnicy.


To jedno z haseł wznoszonych podczas wczorajszej manifestacji leśników. Jak mówili, budowa domów z drewna jest szlachetnym pomysłem. Istnieje obawa, że utworzenie spółki Polskie Domy Drewniane na bazie Lasów Państwowych doprowadzi do ich upadku.

– Niebezpieczeństwo jest ogromne. Nie znamy pomysłów, jakie mogą się tam znaleźć, projektów ani zapisów – mówił Jacek Cichocki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

Powołanie spółki może doprowadzić do nierentowności Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, a ostatecznie do sprzedaży polskich lasów – alarmują leśnicy.

[I właśnie o to piskurwom chodzi. Potrzebują pieniędzy dla Żydów! – admin]

– Nikt nie próbował tego z nami konsultować. Nawet nie podjęto prób rozmowy. Zostało to zrobione szybką ścieżką, ponad naszymi głowami – powiedział Jarosław Szałata, przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP.

Ustawa miała ominąć posiedzenia rządu. Wczoraj trafiła pod obrady sejmowych komisji. Leśnicy obawiają się, że ustawa zostanie przegłosowana jeszcze w tym tygodniu, bo to ostatnie posiedzenie Sejmu przed przerwą wakacyjną.

– Będziemy się przyglądać temu, jak jest procedowana ta ustawa. Mamy wszyscy nadzieję, że posłowie wycofają się z takiej rzeczy – dodał Jarosław Szałata.

O przyszłość lasów państwowych leśnicy walczyli ostatni raz za rządów koalicji PO-PSL.

– Wtedy też broniliśmy lasów. Był to okres, w którym chciano nas włączyć do sektora finansów publicznych – podsumował Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

W tamtym czasie leśnicy byli wspierani przez Prawo i Sprawiedliwość. Dziś leśnicy mówią wprost: przegłosowanie ustawy o lasach w obecnym kształcie będzie złamaniem obietnicy wyborczej.

[Owszem, złamali… no i co im zrobicie? Przecież większość polactfa popiera PIS. – admin]

Za https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 105 to “PiS chce sprywatyzować Lasy Państwowe?”

 1. anty-qurwa pisowska said

  Jakie tam sprywatyzować? Nawet małe dziecko wie, że PiS wszystko co ukradnie Polakom, oddaje w żydowskie łapy.

 2. To jest już jakaś choojnia said

  Niedość, że mój las zmiotła wichura i muszę jeździć kupę kilometrów tam gdzie jeszcze stoi i nie ma zakazów to teraz mam go oglądać zza płotu?

  Pamiętam jak w Chójnicach w biurze posła PiS (bo gdzie indziej się nie dało) podpisywałem petycję przeciwko prywatyzacji LP. Rządzili platformiarze!

  Teraz te żydowiny srają nam do ust i nikt nic nie robi. Gdzie ci yebani ekolodzy??? Gdzie jest LOP, przecież tam tylu leśników? Czemu nie ma wielkich protestów na miłość … przecież już niedługo nie zostanie nic! Nie ma polskich szkół, Kościół to żydowskie posoborowie, nie ma rolnictwa, filmów, polskiej kultury i sztuki. Co zostanie? Siedzieć nam w blokach przed telewizorem i liczyć złotówki od dziesiątego do dziesiątego!
  Nie wiem jak dla was, ale dla mnie te lasy to taka odskocznia od tego całego syfu dzisiejszego świata. Bory Tucholskie i pola dookoła nich od dzieciaka działały na mnie pozytywnie, pomagały człowiekowi odetchnąć w trudnych chwilach.
  Po prywatyzacji wszystko przejmą Szwaby, żydy, Holędrzy. Tak jak ziemie po PGRach. Wykarczują, i grodzą. Będą stawiać tabliczki z napisem „teren prywatny” i każdego wyganiać z ryjem obrzucając wyzwiskami. Tak będzie!

  ——-
  Kurwa… jak ja Pana rozumiem…
  Sam jestem już stary, ale wy – wy zabijcie tych skurwysynów! Ich pomiot również.
  Admin

 3. Bo.bola said

  Lasy powinny juz dawno zostac sprywatyzowane a te obszary lesne, ktore zostaly skonfiskowane przez PKWN powinny zostac zwrocone prawowitym wlascicielom.

  ——-
  Dobre!
  Admin

 4. jjj said

  Nie sprywatyzować, tylko zawłaszczyć, choćby w części. Do prywatyzacji raczej się nie pchają/palą (no chyba, ze będą potrzebne pieniądze na „odszkodowania za bezspadkowe”…, ale to już będzie zmiana wszystkiego, inny świat niż znamy)

  Faktem jest, że Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. to państwowa jednostka organizacyjna bez osobowości prawnej, trochę ni pies ni wydra.
  Ponadto Gospodarstwo L.P. często utożsamiane/mylone jest lasami (zbiorami drzew) należącymi do państwa, czego notable L.P. raczej nie prostują, bo im tak wygodnie

  Oczywiście istnieje niebezpieczeństwo, że jak będzie można zawłaszczyć, czyli ocenić/wycenić, to można i przeznaczyć na „spłatę mienia dla organizacji żydowskich”.

  Nie mam wątpliwości, że L.P. jest przez jakieś środowiska zawłaszczone, że nie są tam „tylko szlachetni ludzie dobierani na zasadzie kompetencji i miłości do przyrody oraz dbający o interes państwa, ale w sposób zrównoważony, nie rabunkowy”.
  Ale na razie wolę – choć mam średnią wiedzę na ten temat – by było jak było, a nie by powstała spółka, która można łatwiej doić i „przewłaszczyć”….

 5. lopek said

  „PiS chce sprywatyzować Lasy Państwowe??”
  Koniec cytatyu.
  Dziwię się, że jeszcze tego nie zrobiono – kiedy rozpirzano polski przemysł. Czyżby okupant jednak obawiał się wtedy trochę tubylców? Jeżeli tak – to zupełnie bezpodstawnie.

 6. Tekla said

 7. Tekla said

  Tak slow brak..jakie te lasy polskie piekne..tez dziecisntwo i mlodosc spedzilam blisko lasu..najwspanialsze wspomnienia..dawaly kopa do zycia..
  Spaceruje z psem /Francja/ i kolczastym drutem ogrodzone nedzne lasy..z napisami teren prywatny..tak Polacy nie doceniaja co maja..

 8. revers said

  re3

  b.b. blabla tak na powaznie? bo przed wojna sprywatyzwano lasy i puszcze bialowieska sprzedajac ja strategicznemu inwestorowi z anglii, po czym szybko odkupiono by jeszcze cos zostalo z lasow i puszczy dla potomnych,ale widac ze niedoczekanie po tempie odmoozdzania spoleczenstwa konsumpcyjnego i dzialalnosci kornikow, zwlaszcza tych dwunoznych.

 9. Bo.bola said

  @7
  Trzeba odroznic Parki Narodowe i Rezerwaty od lasow bedacych przed wojna wlasnoscia polskich ziemian. Z reguly prywatni wlasciciele dbali o swoja wlasnosc lepiej niz panstwowi lesnicy obecnie. Lesnikom chodzi o wlasne stolki bardziej niz o dobro lasu.s

  ———-
  Jest odwrotnie. Przynajmniej w naszych czasach.
  Admin

 10. AlexSailor said

  @Marucha

  Pisałem o tym, że tak będzie.
  Lasy pójdą za niemal darmo i to w obce łapy.
  Jedynym ratunkiem (już za późno) była sprzedaż jak największego areału Polskim drobnym i średnim inwestorom
  w działkach po 1, 2, 5, 10, 20 ha.
  Z limitem sprzedaży 100 ha i obowiązkiem ich udostępnienia w przypadku kawałków większych niż 5-10 ha społeczeństwu do
  spacerów, zbierania grzybów, owoców i ziół na własne potrzeby.
  Przy czym lasy mniejsze wyłączone na życzenie właściciela z udostępnienia społeczeństwu musiałyby być ogrodzone i oznaczone
  odpowiednio.

  Tak rozparcelowane z 10% powierzchni LP trudno byłoby ukraść oraz zaniżyć ich cenę, gdyż byłyby w obrocie.

  A tak pójdzie za pół darmo.

  ——
  Może to byłby jakiś sposób…
  Admin

 11. JA said

  Żydów chazarskich sprzedać na opał i lasy się ostaną. Nie ma innego wyjścia. Koniecznie z tym gównem trzeba zrobić porządek bo inaczej to oni robią z nami.

 12. Rokitnik said

  Chetnie bym kupil np.Puszcze Borecka …szkoda ze to tylko moje marzenia?
  Tak jak chetnie bym zainwestowal powazny kapital w Firme Solaris czy nie rentowna ( wg.urzedasow ) polska kopalnie…no ale coz, ja jestem tylko POLAK bez prawa do takich fanaberii i co wazniejsze – bez dostepu do Kasy filantropow…
  A zbiorka na TE cele wsrod Polonii Swiata, to czysta mrzonka…bo nie po to POLUSY wyjechaly, by sie z kims dzielic, nawet gdyby to byla MATKA OJCZYZNA ?!
  Gorzko o tym przekonal sie swego czasu pan Stanislaw Tyminski…

 13. snag said

  Nawet w tym sprywaciałym USraelu każdy kawałek National Forest (państwowy las) jest zazdrośnie strzeżony przez aktywistów i nie na sprzedaż a że dzięki nieudolności państwowej biurokracji często się pali i robaczywieje to temat na inszy dzień ,…

 14. Joung said

  Ludzie przyroda woda Lasy pola Nie powinny byc nigdy poddane prywatyzacji.Gdyz sa wlasnoscia Nas wszystkich.Stworca dal nam to ””’ZADARMO”’
  Dla czego to ma byc wlasnoscia jakiegos ””szmaciarza””Tylko dla tego ze ma duzo ””’hajcu””’/
  Oj my ludzie doczekamy sie takiej ”””’rewolucji jakiej swiat nie widzial.I gdyby nie byly skrucone owe dni .Nie ocalala by zadna istota. Taki ucisk zrobia ludzie ”’innym

 15. jaja said

  No, moze juz Polactfo po taaaakiej grabiezy – jak lasy, ktore kazdy Polak zapewne kocha i do ktorych wstep byl wolny – otworzy slipia i pelzajaca Dobra Zmiane – wykarczuje razem z korzeniami. Jak taka grabiez Polactfo by przespalo to-to oznacza, ze zasluzylismy na to co mamy. Zal serce sciska, ze nie umiemy sie zjednoczyc w obronie naszych pryncypialnych narodowych interesow, bo nie przetrwamy. Bomba potrzebna naprawde, zeby skruszyc beton.

 16. jaja said

  A moze ta „bomba” okaza sie lasy i iskra nadziei zaplonie.

 17. To jest już jakaś choojnia said

  Kombinują odkąd dostali się do koryta

  https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/mieszkanie-prywatyzacja-lasow,208,0,2348496.html

 18. Zbyszko said

  Swego czasu miałem „przyjemność” przez przypadek znalezienia się w części sporego obszaru Lasów Państwowych, który został sprywatyzowany. To co tam widziałem wk…ło mnie do granic możliwości. Potężne roboty ziemne, wykarczowane spory areał, wykopane stawy i utworzone sztuczne wyspy. Gdy oglądałem to wszystko z oburzeniem w pewnym momencie podjechała duża terenowa Toyota i wyskoczył z niej nowy „właściciel” a w aucie pozostały w pogotowiu dwa rotwailery.
  Ordynarne bluzgi tego spasionego potwora w moim kierunku dotyczące tego jakim prawem wszedłem na jego teren, prowadziły do tego, że za chwile spodziewałem sie wypuszczenia tych rotwailerów.
  Przed niechybnym pogryzieniem uratował mnie, będący ze mną robotnik leśny który u tego potwora dorabiał a który po prostu chciał się pochwalić swoją robotą.

  Piszę o tym z dedykacją dla wszystkich JKM-owskich ćwierćinteligentów, bo może wam się zdarzyć, że kiedyś (jeżeli nie zmądrzejecie) w najlepszym wypadku, na wjeździe do lasu gdzie zawsze jeździliście na grzyby, zastaniecie szlaban z napisem „frajerom polaczkom wstęp wzbroniony”

 19. Joannus said

  ”PiS chce sprywatyzować Lasy Państwowe?”

  I kto im zabroni. Dobra zmiana kosztuje, a roszczeniowcy umocowania papierami czekają. Niema wyjścia.

 20. Joannus said

  Ad 3
  ”a te obszary lesne, ktore zostaly skonfiskowane przez PKWN powinny zostac zwrocone prawowitym wlascicielom.”

  A kto miałby spłacać weksle wystawione na te lasy za pożyczki.
  Z tego co znajdowałem w archiwach majątki dworskie po wojnie dostawały dekrety o likwidacji zapisów dłużnych i jednoczesnym ich upaństwowieniu.

 21. AlexSailor said

  @Zbyszko

  Pisze Pan coś nie do zweryfikowania, noszące znamiona bzdury.

  Po pierwsze, praktycznie nie ma możliwości kupienia nawet kilkunastu arów lasu od Państwa, a ta sytuacja trwa przez
  co najmniej kilkadziesiąt ostatnich lat.
  Do tej pory nie sprywatyzowano nawet kawałka lasu, nawet kilku arów.

  Możliwe jest, ale bardzo trudne, teoretycznie wykupienie jakiegoś małego kawałka, zdecydowanie nie przekraczającego pół hektara,
  zwykle kilku-kilkunastu arów lasu przy udziale i zgodzie ministra oraz opiniowaniu wszystkich szczebli lasów państwowych.

  W zasadzie w rachubę wchodzi jedynie zamiana gruntu prywatnego na grunt leśny skarbu państwa.
  Nawet samorządy maja olbrzymie problemy z przejęciem gruntów leśnych pod inwestycje infrastrukturalne.

  Dalej.
  Po zakupie lasu praktycznie nie ma możliwości jego wycinku przed okresem rębności ze względu na opłaty
  za przedwczesny wyrąb, a i to na taki wyrąb musi zgodzić się konkurencja, to jest administracja Lasów Państwowych.

  W Polsce jest ok. 10% lasów całkowicie prywatnych, zasadzonych lub w podobny sposób nabytych przez prywatnych
  właścicieli, zwykle w kawałkach po kilka – kilkanaście hektarów.
  Miejscowi i przyjezdni nie mają żadnych problemów z wchodzeniem, spacerowaniem, zbieraniem grzybów, jagód i podobnych
  w tych lasach, a nawet więcej, bo nie ściga ich tam Straż Leśna.
  Ba, ludzie niestety nie mają również problemów w kradzieżą drewna lub wywożeniem śmieci do takich lasów.
  No i jak pisałem, lasów tych nie wolno (niestety) wycinać bez zezwolenia Lasów Państwowych, a nawet przeprowadzać
  zabiegów pielęgnacyjnych bez zgody urzędu.
  (Następuje przesuwanie decyzyjności z LP na urzędy administracji publicznej powoli).

  Lasy Państwowe wykorzystują do prac leśnych wyłącznie niemal prywatne firmy, a wycinka drzew już niemal wszędzie odbywa
  się z użyciem ciężkiego sprzętu, który niszczy drogi leśne w stopniu uniemożliwiającym ich wykorzystanie
  prze społeczeństwo – są rozjeżdżone, pełne dołów, kałuż i głębokiego błota.
  Jedynie na terenach lasów prywatnych odbywa się wycinka lasu przy użyciu ręcznego lub lekkiego sprzętu.

  Uważam, że opisywana przez Pana sytuacja miała zupełnie inny przebieg i kontekst, a publikując swój tekst (który gdzieś już
  w sieci czytałem), dopuszcza się Pan wstrętnej manipulacji.

  Prawdopodobnie prace na terenach leśnych prowadzone były przez jedną z prywatnych firm na zlecenie LP,
  tak zwany ZUL – zakład usług leśnych – których pełno w Polsce, a samochodem przyjechał jego właściciel
  lub zarządca i się wkurzył, że Pan przebywa na terenie prowadzonych prac.
  Na tereny objęte wyrębem nie wolno wchodzić osobom nieuprawnionym ze względu na ich własne bezpieczeństwo.
  Gdyby coś się Panu stało, o co na wyrębie nie jest trudno, to właściciel firmy prowadzącej prace mógłby
  znaleźć się nie tylko na bruku (odszkodowania, zerwanie kontraktu z LP) ale nawet w więzieniu.

  Albo.
  Wycinka miała miejsce na terenie prywatnym, a Pan wkurzył czymś właściciela, który mógł oczywiście zażądać opuszczenia przez
  Pana jego terenu.

  Natomiast pisanie o rottweilerach, które niby mały być na Pana spuszczone, jest wierutną bzdurą i manipulacją.
  Nikt, również na terenie prywatnym, nawet na własnym podwórzu domu jednorodzinnego, ba nawet we własnym mieszkaniu,
  nie ma prawa do szczucia psami.
  Ba, nawet gdyby takie psy pogryzły człowiek przez przypadek, i to człowieka, który je drażnił, to i tak cała odpowiedzialność
  karna i cywilna spoczywa na właścicielu, który jest bez szans w sądzie.

  Gorzej jeszcze.
  Teoretycznie można użyć takich psów do samoobrony, ale w polskiej praktyce prawnej i tak właściciel będzie miał
  problemy i może się znaleźć za kratkami, podobnie jak używając noża przeciw bandytom.

 22. Zbyszko said

  Osada Krampki, gmina Lubichowo, powiat Starogard Gdański. Zapewniam, że byłem trzeźwy, nie był to sen i nie mam żółtych papierów.

 23. anonim said

  Spółka czyli Partnerstwo publiczno-prywatne „PPP zastępuje proces prywatyzacji. Oddzieleniu od siebie ulega domena działań gospodarczych oraz domena odpowiedzialności polityczno-prawnej. Sprywatyzowana zostaje jedynie działalność gospodarcza”
  Czyli LP nadal będą sadzić młody las ale już „partner prywatny” będzie rżnął a że będzie rżnął w nadmiarze nie trudno przewidzieć…
  Do tego jeszcze wejdą na giełdę „by pozyskać kapitał” a gdy braknie na dywidendę to się już „odlesiony” grunt przekaże „akcjonarjuszom”

  ad.17 Alex
  „Po pierwsze, praktycznie nie ma możliwości kupienia nawet kilkunastu arów lasu od Państwa, a ta sytuacja trwa przez
  co najmniej kilkadziesiąt ostatnich lat.
  Do tej pory nie sprywatyzowano nawet kawałka lasu, nawet kilku arów.”

  I nadal nie będzie możliwości kupienia…

 24. Zbyszko said

  Axel @17 tutaj jest widok z satelity (pomyliłem nazwę. NIe Krampki a Krępki:
  https://www.google.pl/maps/place/83-240+Lubichowo/@53.8198694,18.3374354,1036m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47028fd4a0443b47:0xe7c503bbd1da88c0!8m2!3d53.8514527!4d18.3991666?hl=pl
  nie wiem czy to sie właściwie otworzy, ale widać wyraźnie przestrzeń stawu z tymi wyspami

 25. Bogusz said

  ad.21 to zależy kto chce kupić, niektórzy mogą wszystko

 26. Marucha said

  Pierdoły o prywatnych włascicielach lasu, którzy nie tylko pięknie o niego dbają, ale i jeszcze wpuszczają doń grzybiarzy, jagodziarzy i turystów – WSADŹCIE SE KURWA W DUPĘ.

  Kto wykupi polskie lasy? Czy będą to polskie patriotyczne rodziny, które z pokolenia na pokolenie przekazywały sobie własność i ją szanowały, by wnuki też coś dostały?

  TAKI CHUJ!
  Lasy wykupią ŻYDY (z Polski i zza granicy) oraz pierdolone zażydzone KUNDLE.
  Polacy nie mają na to ani pieniędzy, ani zgody pierdolonego „rządu”.
  Lasy zostaną WYCIĘTE – nic tak nie podnieca kurwów jak szybka gotówka.

  Kto zna historię Tatrzańskiego Parku Narodowego?
  Gdyby nie Zamojski, Tatry wykupiliby go Żydzi – NA RŻNIĘCIE LASÓW.

  Lasy, jeziora, rzeki, powietrze – nie powinny być NICZYJĄ PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ.
  NICZYJĄ, KURWA!
  Wyjątki mogą być, jakieś tradycyjne parę hektarów.

  Czy wy wiecie, ile sprywatyzowano w Bieszczadach? W ilu miejscach nie wolno wejść do lasu? Jak przyjezdne chuje odcinają dostęp do dróg używanych od setek lat? Jak się konfliktują z sąsiadami i nękają ich, bo stać ich na prawników?

 27. Zbyszko said

  Marucha @25 nie tylko w Bieszczadach, bo i w Beskidach pogrodzone są juz piekne widokowe, kiedyś ogólnodostępne polany. Ogrodzone drutem kolczastym z tabliczkami własność, prywatna zakaz wstępu.
  Jakim prawem ktoś prywatyzuje tzw przestrzeń społeczną.
  P.S. także juz jestem bliski takiego wk…a!

 28. NICK said

  Ot co!!!

 29. Boydar said

  Jest czas pokoju, jest i czas wojny. W czasie wojny obowiązuje tylko „nie morduj”.

 30. AlexSailor said

  @Bo.Bola

  ” obszary lesne, ktore zostaly skonfiskowane przez PKWN powinny zostac zwrocone prawowitym wlascicielom”

  To jest komu?
  Może pan napisze?

  Bo prawowitym właścicielem jest Skarb Państwa, i to nawet nie ze względu na dekrety PKWN, ale na zasiedzenie.

  No i dlaczego się pan ogranicza do dekretu PKWN sprzed 74 lat?
  A co z tymi, którym lasy zabrała II RP za niemożliwe do zapłacenia podatki.
  Co z tymi, którym lasy skonfiskowano po powstaniu styczniowym,. także w Wielkopolsce?
  Co z tymi lasami, które zabrano w ramach represji po powstaniu listopadowym?

  A lasy skonfiskowane po rozbiorach? Lasy zabrane przez poszczególnych królów?
  Co z odebranymi przez Bonę króleszczyznami?, lasami zabranymi przez krzyżaków,
  zabranymi chłopom w XVII wieku przez szlachtę, skonfiskowanymi lub opuszczonymi po Potopie,
  zabranymi przez Chrobrego lub Mieszka I w ramach obrony Polski?

  Co się pan ograniczasz.
  Ciągnijmy to do znudzenia, do absurdu, niech dalej robią cwaniacy szemrane interesy,
  z kamienicami się mleko wylało, czas na lasy, aż wszystko znajdzie się rękach cwaniaków,
  np. tych podających się za żydów a mających układy w ościennych mocarstwach.

  I dlaczego tylko lasy mają być zwrócone.
  Co z polami, jeziorami, kopalniami, fabrykami, warsztatami, a PRZEDE WSZYSTKIM z
  obrabowanymi przez dzieje i rządzących ludźmi pokrzywdzonymi inflacją, wymianą pieniędzy,
  złamaniem kariery, zakazem przyjmowania na studia, obciążonych dostawami obowiązkowymi,
  skatowanymi, okaleczonymi, pozbawionymi przez zamordowanie rodziców, tymi którym
  zabrano maszyny, konie, samochody, itp.

  Mało?
  No to jeszcze trzeba zwrócić to co zostało za wschodnią granicą.
  Nie da się?
  Ależ skąd, nieprawda.
  Rząd PKWN przejął na siebie wszelkie roszczenia.
  Trzeba te majątki na ukraninie wykupić i zwrócić „prawowitym właścicielom”.
  Podobnie na Białorusi i Litwie.
  No bo dlaczego zwracać tym na Podlasiu a już pod Lwowem nie???

  Ma Pan jeszcze jakieś mądre pomysły?
  Czy nie dotarło do Pana, że przegraliśmy (o na własne życzenie) II Wojnę Światową,
  przegraliśmy te 45 lat pokoju za PRLu – na własne życzenie, przegraliśmy
  „transformację” – na własne życzenie, przegraliśmy III RP na własne życzenie,
  przegraliśmy Traktat Przedakcesyjny, przegraliśmy wejście do UE/WE w 2004 roku,
  a przede wszystkim przegraliśmy Traktat Lizboński likwidując formalnie nasze
  państwo, a teraz przegrywamy likwidując realne podstawy naszej państwowości.

  Dalej gońmy za wiatrem i naprawiajmy krzywdy niektórym potomkom skrzywdzonym,
  kosztem potomków skrzywdzonych innych.
  Rozpieprzmy państwo do końca zaspakajając jedne roszczenia, które wywołają
  kolejne i tak bez końca.

  Prosty przykład.
  Co z akcjonariuszami firm przejętymi przez państwo w 1944-48 roku.
  Te akcje na okaziciela są i są nawet wymagalne wbrew temu co pieprzy rząd.
  I też jakoś nikt nie podejmuje ustawy o ich umorzeniu.
  Zaraz pojawia się kolejne roszczenia o odszkodowanie dla ich właścicieli
  za bezprawne zabranie majątku.
  I jak najbardziej zasadne.
  Baa.
  A pieniądze złożone w bankach państwowych w 1939r., które to banki
  razem z tymi pieniędzmi zostały przejęte przez państwo.
  Oczywiście z procentem składanym.
  Dalej brnijmy w szaleństwo.

 31. Lily said

  Re 25;Marucha
  Panie Marucha,po 1989 r w III.R.P, Zyd to
  teraz panem i wladca. Robia w Polsce i z
  Polska co chca.
  Pisiory,byly przeciwko Ustawie 1066,
  a jak przejely wladze w 2015 r,to nadal
  utrzymuja ja w mocy.

 32. AlexSailor said

  @Marucha

  „Pierdoły o prywatnych włascicielach lasu, którzy nie tylko pięknie o niego dbają, ale i jeszcze wpuszczają doń grzybiarzy, jagodziarzy i turystów – WSADŹCIE SE KURWA W DUPĘ.”

  Fakty chce w tyłek wsadzić??
  Proszę sprawdzić ile jest w Polsce lasów prywatnych i znaleźć przypadki wyganiania z nich spacerowiczów, turystów, grzybiarzy lub jagodziarzy.
  Skoro Pan nie przyjmuje tego co napisałem.

  „Lasy wykupią ŻYDY (z Polski i zza granicy) oraz pierdolone zażydzone KUNDLE.”
  Wykupią??
  Dostaną za darmo, a później jeszcze państwo z podatków będzie im fundować dopłaty pod różnymi pretekstami.

  „Lasy, jeziora, rzeki, powietrze – nie powinny być NICZYJĄ PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ.
  NICZYJĄ, KURWA!”
  No własnie, własność niczyja jest do wzięcia przez każdego, kto ją znajdzie i się po nią schyli mając siłę unieść.
  To jest: „ŻYDY (z Polski i zza granicy) oraz pierdolone zażydzone KUNDLE”.

  „Czy wy wiecie, ile sprywatyzowano w Bieszczadach? W ilu miejscach nie wolno wejść do lasu?”
  Lasów zapewne nie sprzedano, tylko grunty rolne porośnięte przez drzewostan (kwestia kwalifikacji), lub lasy założone na gruntach rolnych
  w zamian za dopłaty.
  Przypomnę tez Panu, że nie wolno wchodzić do młodników i terenów ogrodzonych przez LP na ich gruntach.
  A tych jest coraz więcej ze względu na nadmiernie rozmnożoną zwierzynę.
  Ba, nie wolno wjeżdżać pojazdem mechanicznym na drogi leśne, które prowadzą na skróty i są powszechnie używane.
  Ale zgodnie z prawem wjechać nie wolno.
  Nie wolno też nawet koniem do lasu czy na drogi leśne wjechać, bo podobno kopyta niszczą grunty leśne w przeciwieństwie do ciężkich maszyn.
  Na szczęście takie kwiatki tylko w wybranych, rządzonych przez pojebów nadleśnictwach, oczekujących w łapę zapewne.

  No i mój drugi konik po pozwoleniach na wycinkę prywatnych drzew na prywatnych gruntach (nie lasów).
  Wprowadzane zakazy wchodzenia do lasu ze względów pożarowych podobno przez poszczególne nadleśnictwa.
  W tym roku chyba zapomnieli o tej głupocie na szczęście mimo dużej suszy – no i pożary też jakoś zapomniały, że mają się palić lasy.
  Lato, piękna pogoda, a tu nie można spacerować po lesie, zbierać grzybów i jagód (ilu ludzi czerpie z tego skromny dochód),
  bo się komuś spodobało bzdurę wprowadzić.
  No i oczywiście nadgorliwość idiotów – polskich urzędników.
  Kiedyś złapali ludzi idących drogą leśną przez las nad jezioro na skróty wlepiając solidne mandaty.
  Okazało się, że wprowadzający zakaz wstępu do lasu nadleśniczy sam się przeraził głupotą swoich podwładnych
  tłumacząc, że zakaz wprowadził by nie było najazdu ludzi z miasta (co druga kategoria?) i w zasadzie nie dotyczy miejscowych
  (na jakiej podstawie), ale przynajmniej spowodował anulowanie mandatów i może lekki opiernicz idiotom spuścił.

  A tak w ogóle, to kiedyś o pożarach rozmawiałem z „ludźmi leśnymi”, którzy zapewniali, że pożary są w lwiej części wynikiem
  celowych podpaleń na skutek konfliktu z leśniczym czy LP.
  Aż się wierzyć nie chce.
  A jednak.

  @Marucha
  Najlepszym zabezpieczeniem lasów przed grabieżą jest sprzedaż (może być nadanie 🙂 ) prywatnym Polakom.
  Oczywiście tylko część można rozparcelować w ten sposób, bo dziś gospodarka leśna wymaga większych kompleksów,
  i LP jako firma i zarządca lasów powinny przetrwać.
  Niestety małe na to szanse są, bo firma ta nie płaci nawet promila dywidendy od posiadanego majątku, a dopiero po dwudziestu
  latach JE Tusk (zasługuje na to JE w porównaniu jednak) wymusił jakiś lichy procent od sprzedaży drewna dla SP.
  To za mało by LP przetrwały.

 33. Marucha said

  Re 32:
  1. Proszę sprawdzić, w ilu (atrakcyjnych!) miejscach stoją tabliczki zakazujące wstępu do lasu? Kto je postawił?

  Mam się tam pchać, żeby mnie rotweilerami poszczuli?

  2. Mówiąc „własność niczyja” mam na myśli własność prywatną. Lasy, rzeki, jeziora, powietrze – winny być własnością państwa. Kropka.

  3. Potrafię jeszcze odróżniać, co jest lasem, co łąką, a co gruntem rolnym zadrzewionym. Na takich gruntach nie rosną na ogół 100-letnie buki.

  4. Potrafię również odróżniać zakaz wstępu do lasu „bo to teren prywatny” – od zakazu wstępu do szkółek leśnych, rezerwatów przyrody, czy na tereny w jakiś sposób niebezpieczne (np, osuwiskowe).

  5. Lasy Państwowe, jakie by tam błędy nie popełniano, sprawują dobrze swoją funkcję, mimo licznych kłód rzucanych im pod nogi przez żydopolactwo.

  6. Wiadomo dobrze, że „prywatyzacja” lasów nie ma na celu nic innego, niż zaspokojenie bezczelnych żądań żydowskich.

 34. revers said

  po za tym jak pogodzic prawo naturalne tj. takie ktore mowi o ogolnym dostepie do powietrza, wody, zieleni w tym zieleni lesnej z podatkami, wlasnoscia bez szkod.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-od-nieruchomosci-w-gore-w-2019-r,237,0,2411245.html

  „Cena drewna uzyskana przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2006 r. wyniosła 133,70 zł za 1 m3 drewna. Podatek leśny w 2007 r. wynosi 29,41 zł od 1 ha lasu, natomiast dla lasów ochronnych oraz lasów wchodzących w skład rezerwatów przyrody i parków narodowych wynosi 14,70 zł od 1 ha lasu.

  Podatek lesny …

  https://www.podatki.biz/artykuly/24_2050.htm

 35. Boydar said

  I nie znajdzie się nikt, kto by taką tablicę … nawet czerwoną farbą … jaki qurwa wstyd …

 36. revers said

  lub tajne notatki pod ustawe 447

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04481-Polskie-lasy-za-zydowskie-roszczenia.htm

 37. revers said

  censor 34
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04481-Polskie-lasy-za-zydowskie-roszczenia.htm

 38. AntyKorwinMikke said

  Temu Alexowi Sailorowi Kurwin Mytzke wyprał mózg.

  Czepia się, że w prywatnych lasach trzeba mieć pozwolenie na wycięcie drzew. I dobrze! Leśnicy lepiej znają się na przyrodzie niż właściciel dureń, który wykarczowałby drzewa z gniazdami ptaków w okresach ochronnych.

  Czepia się, że w czasie okresowego zakazu wstępu do lasów miejscowi mogą wejść. A jak mają się przedostać do swoich domów w lesie? Podkop zrobić???

  Prywaciarzy i korwinowską młodzież trzeba lać pałami. Do nich żadne argumenty już nie trafiają!

 39. Voodoosch said

  Ad 35

  Przeciez to oczywiste, ze ta ustawa jest powidokiem ustawy 447. Oficjalnie „sprzedadza” lasy ży, za jakies srubki i powiedza, ze nic sie z lasami nie stanie, ze nie ogrodza i nie zabronia, a po pieciu latach zmiana planow, no i jednak grzybow nie bedzie mozna zbierac. Po kolejnych 5, ze jednak nie wolno wchodzic ale patrzec tak. Po kolejnych 5 plot, wycinka i tyle.
  Pozniej przyjdzie czas na zabytki, koscioly, drogi, wody (jeziora, rzeki, morze), parki narodowe, a dopiero na koncu wlasnosci prywatne.

 40. Sebastian said

  no i aszkenazi będą swoich bratnich nazi mieli gdzie zapraszać na polowania na ostatnią polską sarnę, a może jakiś zbłąkany polski grzybiarz co to telavizji nie oglonda ni gazet nie czyta pod lufę się nawinie, żyd wtedy niewinny bo zakaz przecież jest.

  Jako wędkarz już dwa razy w tym roku nie mogłem dojechać nad jeziora w okolice Koronowa i Szubina z powodu prywatnych dróg , płotów itp. Z informacji ustnych od tubylców ziemie nakupili niemcy, kuwa jego mać.

  Ileż to krótkowzrocznych debili sprzedało ojcowiznę bo się robić na ziemi nie chciało, bo w konia to ciężko te 10 ha obrobić, chociaż las by posadził albo swojemu „dał” ale obcemu ( niemcowi, żydowi ) to pojąć nie mogę

 41. AlexSailor said

  @Voodoosch

  Nie da się sprzedać lasów prywatnych przez decyzję władz polskojęzycznych.
  Dlatego są takie ograniczenia i utrudnienia wobec właścicieli ziemi rolnej, lasów i wód.
  Żeby się tego wyzbywali, żeby ludzie tego nie kupowali, bo później trudno zrabować.

  Lasy Państwowe, o ile pamiętam, posiadają 28% powierzchni Polski, następne 4% należy do właścicieli prywatnych.
  Zdecydowana większość należał również w czasach PRLu i nikomu to nie przeszkadzało.

  Te 28% będące w jednym ręku można sprzedać jedną decyzją, jednym aktem notarialnych, jedną
  ustawą.
  Ale tych 4% to już nie.

  Tak właśnie sprzedano fabryki, przedsiębiorstwa, i kupę majątku narodowego, który był tak bardzo wspólny,
  państwowy, że aż niczyj.
  Bo nikt go specjalnie nie bronił.

 42. Zbyszko said

  Marucha @33 w pełni się zgadzam (chyba nie tylko ja) że lasy, jeziora, rzeki, ale i plaże, morze, woda i powietrze powinny być własnością narodu i zarządzane te dobra ogólnospołeczne powinny być przez państwo.`

 43. Zbyszko said

  Panie Gajowy, ale się zrobiło poruszenie pod Pana artykułem, który jest wstawiony na Neonie24. Wylądował na czołówce i jak na razie jest na pierwszym miejscu:
  http://gibson.neon24.pl/post/144656,pis-chce-sprywatyzowac-lasy-panstwowe

 44. AlexSailor said

  @Marucha

  Nie chcę mielić tematu, bo prawdopodobnie mówimy różnymi językami o tym samym.

  Ale w zamian zadedykuję Panu tą wypowiedź:

  „Temu Alexowi Sailorowi KURWIN MYTZKE wyprał mózg.

  Czepia się, że w prywatnych lasach trzeba mieć pozwolenie na wycięcie drzew. I DOBRZE! LEŚNICY LEPIEJ ZNAJĄ SIĘ NA PRZYRODZIE NIŻ WŁAŚCICIEL DUREŃ, który wykarczowałby drzewa Z GNIAZDAMI PTAKÓW W OKRESACH OCHRONNYCH.

  Czepia się, że w czasie okresowego zakazu wstępu do lasów miejscowi mogą wejść. A jak mają się przedostać do swoich domów w lesie? Podkop zrobić???

  PRYWACIARZY I KORWINOWSKĄ MŁODZIEŻ TRZEBA LAĆ PAŁAMI. DO NICH ŻADNE ARGUMENTY JUŻ NIE TRAFIAJĄ!”

  Pan się wczyta i przemyśli i nie chodzi mi o brak umiejętności czytania ze zrozumieniem przez autora, bo
  w emocjach może się zdarzyć.
  Dlatego mamy pozamiatane.
  Kwestia czasu.
  Lasy zostaną zapewne oddane za darmo pod jakimś pozorem, z wyjątkiem tych, które są w rękach prywatnych Polaków.
  Już to przerabialiśmy z przedsiębiorstwami i innymi składnikami majątku narodowego.

 45. Lily said

  Wszystko od czerwca1989 r,jest do dyspozycji
  partii rzadzacych,dlatego tez robia z majatkiem
  narodowym co chca.
  http://www.kekusz.pl/2018/02/rzady-w-polsce-zyda-kaczynskiego-zyd-kaczynski-przygotowuje-sobie-
  obcokrajowcow-do-mordowania-polakow-czyli-zydzi-ida-po-polske/

 46. Voodoosch said

  Ad. 43
  Pisza tam w komentarzach, ze to juz nieaktualne…

 47. Boydar said

  Panie Zbyszku, Pan to jest dziecko czy niedowidzi ?

  https://www.magnapolonia.org/pis-chce-sprywatyzowac-lasy-panstwowe/

  (co jest zaznaczone wyraźnie, jak zawsze)

 48. Zbyszko said

  Boydar @46 widzi, widzi, ale nie zmienia to faktu, że Pan Gajowy to wyszukał i zamieścił.
  Pozdrawiam

 49. Voodoosch said

  Panie Boydar,
  Na stronie http://gibson.neon24.pl/ jest jednak link do marucha wordpress, a nie do magnapolonia, wiec chyba o to Panu Zbyszko chodzilo.

 50. Boydar said

  Tą metodą można (jak najbardziej) wysłać anonimowego maila do klienta i po pięciuset forwardach nawet mossad nie dojdzie kto go wysłał.

 51. ? said

  „Tomek 2017-11-09 23:48
  Niestety, ale to prawda Lasy Państwowe przygotowane do sprzedaży. Nikt nie wie ile terenów należących do Skarbu Państwa pójdzie „na lewo” i dla swoich. W Nadleśnictwie Drewnica pod Warszawą dla całego ponad 400- hektarowego terenu założono już księgi wieczyste. Wszystkie działki wydzielone i podzielone.”
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mieszkanie-prywatyzacja-lasow,208,0,2348496.html

 52. revers said

  re51

  a hrabiego gajowego nie bedzie?

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/02/hektary-ziemi-zaczna-wracac-do-przedwojennych-wlascicieli-powrot-jasnie-pana/

  co za wlasnoc rzada 1,6 mld. zlp., z tego z tego udukomentowanej 50 ha wlasnosci, zrobilo sie 139 ha. juz ziemii z lepszymi jak czworaki nieruchomosciami.

 53. Joannus said

  Ne bez tego aby nasi wielcy przyjaciele przetransferowani z wrogów po wielkopomnym zwycięstwie Lolka z bliżej nie znanym duchem, oraz Bolka z drużyną, nie skorzystali z okazji prywatyzacji lasów na tzw ziemiach odzyskanych.

 54. VAV said

 55. Antymon said

  Znowu zaleciało hucpą i hasbarą.

  Być może Gajówkowicze przypominają sobie aferę, jaką w grudniu 2014 roku media Platformy rozpętały wokół faktu, że posłanka Pawłowicz jadła w Sejmie sałatkę. O co chodziło? Otóż Platforma przeciągała obrady Sejmu do późnej nocy, aby posłowie PiS wymiękli i poszli do domu, co umożliwiłoby przegłosowanie ustawy o sprzedaży lasów z przeznaczeniem na pokrycie żydowskich roszczeń. Plany Tuska i Komorowskiego w tej materii potwierdzała również zamieszczona na portalu Wikileaks notatka amerykańskiego ambasadora. Pawłowicz ostentacyjnie jadła tę sałatkę, aby pokazać, że nie zejdzie z placu boju.

  To był koniec roku 2014. Kampania, która za kilka miesięcy miała przynieść PiS-owi miażdżące zwycięstwo, już trwała. Od kilku miesięcy media ujawniały coraz to nowe fragmenty „taśm kelnerów”, a Kaczyński właśnie ogłosił Andrzeja Dudę kandydatem na prezydenta. Takie artykuły jak ten:
  https://wpolityce.pl/polityka/230250-wsieci-komorowski-i-rzad-tuska-chcieli-sprzedac-polskie-lasy-by-zaplacic-za-mienie-pozydowskie-dlaczego-komorowski-ucieka-od-wyjasnien
  z pewnością przekonały wielu wyborców do zagłosowania na PiS jako „obrońcę polskich interesów” przed „sprzedawczykami z PO, którzy za naszymi plecami próbowali oddać Polskę Żydom”.

  Faktem jest, że wtedy, w grudniu 2014 roku, dzięki posłance Pawłowicz i jej równie wytrwałym partyjnym kolegom ustawa o sprzedaży lasów nie przeszła. Z drugiej jednak strony tamta „obrona polskich lasów” pomogła PiS-owi w zwycięstwie, dzięki czemu dziś ten sam PiS może spokojnie oddać lasy Żydom bez obawy, że spadną mu sondaże.

  Ci sami wyborcy, którzy 4 lata temu byli tak zbulwersowani zamiarami PO, nawet się nie dowiedzą, że ten sam plan realizuje dziś PiS. W wieczornych wiadomościach TVPiS na pewno o tym nie usłyszą, w „opozycyjnym” radiu TOK FM tym bardziej. Z jednych i drugich mediów dowiedzą się natomiast, że w kolejnej fazie wielkiej wojny między PiS-em a PO o Sąd Najwyższy kochanka Petru przemyca do Sejmu kodziarzy w bagażniku, a posłanka Pawłowicz wyzywa opozycję od bydła.

  Generał Sławomir Petelicki, który na początku lat 90. wspólnie z przedstawicielami Mossadu dowodził operacją „Most”, w jednym z ostatnich wywiadów przed śmiercią powiedział:

  „- Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.
  – Czyli wojna polsko-polska jest na rękę i PiS i PO?
  – Tak”

 56. Boydar said

  Kłamał. Tam nie było Rosjan.

 57. Joannus said

  Czując gorący oddech na plecach, wobec najbliższych wyborów, przesunęli w czasie,
  ogłaszając odstąpienie.
  Na czym pazerny eskimos położy łapę, musi wziąć, zatem sprawa tylko uległa odroczeniu.

 58. Plausi said

  O tej kupie gnoju

  już pisaliśmy.

  https://marucha.wordpress.com/2018/07/09/uwagi-do-teki-edukacyjne-ipn-stosunki-polsko-ukrainskie-w-latach-1939-1947/#comment-767353

  Jeśli ktoś nie zauważył, podaję link. Zresztą, co może PiS

  http://pppolsku.blogspot.com/2011/09/pis-moze-tylko-przy-udziale-usa.html

 59. Po co powstała spółka Polskie Wody? said

  Po co powstała spółka Polskie Wody?, i dlaczego powstaną Polskie Lasy?
  Aby korpo-zydoglobaliści wszystko przejeli jednym ruchem – a HURTEM taniej i szybciej !

 60. Boydar said

  Żydy nie protestowały przeciw jej powstaniu (PW). Głupi błąd 🙂

  Ale już za późno na protesty, nie tylko w tej sprawie.
  Przypomina mi się obżydliwy kawał a’la późny Gomułka –

  … czym się różni wagon żydów od wagonu piasku ?

 61. revers said

  co by nie bylo, to byla polsko ruska wojna z 1612 roku, nie polsko szwedzka jak klip zatytulowano

  wroga nie widac a korniki grasuja i po lesie pod zastaw 447 i w internecie.

 62. revers said

  ad58

  „W tym roku użytkownicy wód posiadający pozwolenia wodnoprawne m.in. przedsiębiorcy zapłacą za wodę dwukrotnie za 2017 i 2018 rok – poinformował w czwartek wiceprezes Wód Polskich Mateusz Balcerowicz. Dodał, że o wysokości opłaty zostanie podana w lutym.

  W tym roku użytkownicy wód będą płacili dwukrotnie. Pierwszy raz za 2017 rok w starym systemie, a w tym samym czasie Wody Polskie wdrażają system usług wodnych za rok 2018, przewidzianych przez Prawo wodne.
  Wiceszef Wód Polskich poinformował ponadto, że polecił dyrektorom Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, by w lutym przekazali zainteresowanym informację o wysokości opłat, jakie będą musieli uiścić.
  Przedstawiciel Wód Polskich zapewnił ponadto, że Regionalne Zarządy, jak i centrala są przygotowani na weryfikację wniosków taryfowych, które do 12 marca br. mają wpłynąć do RZGW.”

  https://energetyka.wnp.pl/wody-polskie-przedsiebiorcy-w-2018-r-zaplaca-za-wode-dwa-razy,316613_1_0_0.html

 63. revers said

  Nie ma juz uzytkowania wieczystego, a bedzie przeksztalcenie w wlasnosc

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/sejm-uchwalil-ustawe-o-uzytkowaniu-wieczystym-lipiec-2018/w7yyhwv

  reszta to moze byc wprowadzenie do podatku kastralnego lub pod latwe przejecia wlasnosciowej drobnicy przez korporacje

 64. Ad. 3

  Lasy powinny juz dawno zostac sprywatyzowane a te obszary lesne, ktore zostaly skonfiskowane przez PKWN powinny zostac zwrocone prawowitym wlascicielom.

  Pani Anders i inna po-sanacyjna hołota tylko na to czekają. 🙂

 65. Ad. 26 (Admin)

  Lasy, jeziora, rzeki, powietrze – nie powinny być NICZYJĄ PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ.
  NICZYJĄ, KURWA!

  TAK JEST.

 66. Boydar said

  Eeee tam. Gdzie urosły, w Polsce. A więc są Polski. Prawo budowlane mówi że każda rzecz na terenie obiektu a’priori do obiektu należy. Wyjątki są nieliczne.

 67. Plausi said

  ABy słowo stało się ciałem

  Jeszcze raz przypominamy,

  patrz n.p. @54, VAV

  W Warszawcve zainstalowano nie żaden rząd w szczególności polski, tylko bandę rabunkową

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Można daleko więcej rozpoznać, jeśli traktować te ekipy w Warszawce jako zorganizowane bandy rabunkowe, ten PO.PiS demokracji wspierany przez SLD, PSL, SP, … jak też bandy na potrzeby etapu jak Palikokoty, Kukizki czy też fantazyjnie nazwani nowoczesnymi Petru. Te bandy są wspierane w ich rabunku przez całą administrację, na różynch szczeblach.

  To jest właśnie DEMOKRACJA, czyli zorganozowany rabunek.

  Stałe wydziwianie, że te bandy rabunkowe rabują, jest przejawem niebywałej prostoty ducha. A co mają te bandy robić, jak nie rabować ?! A któż to racjonalnie myślący oczekiwał, że PiS będzie cokolwiek innego robił jak jego połowica z tego PO.PiSu demorakcji ?

  Czytelniku, uświadom sobie wreszcie, że żyjesz w kraju podbitym, okupowanym przez bandy rabunkowe, zainstalowane tam przez okupanta. Przestańmy paplać bezmyślnie o jakimś państwie, Polsce czy wreszcie demokracji. To jest po prostu bez jakiegokolwie związku z rzeczywistością.

  Jescze jedno krzepiące wideo albo dwa, jeszcze jeden Michlakiewicz albo dóch czy trzech Michalkiewiczów, na dodatek jakieś portale dyskusyjne, no i co, dumnie rozpieramy się w fotelu, bo jesteśmy lepiej uświadomieni niż pewnie większość mieszkańców kraju. No i co dalej ?! Bądziemy się z całą satysfakcją pdniecać kolejną aferą lasów, Amber Gold czy innym przekrętem. to jest w końcu ostalowana działalność CAŁEJ administracji w tym kraju.

  A trzy niezawodne filary państwa egzekutywa, sądownictwo i parlament będą dalej zu całym niewzruszonym spokojem uszestniczyły w plądrowaniu. To jest rzeczywistość na dziś. Ta wywalczona przez miliony naiwniaków rzeczywistość.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Wielokrotnie już zwracaliśmy uwagę na stosowanie właściwej terminologii, stosowanie pojęć narzucanych nam przez okupanta utrudnia, jeśli wręcz nie uniemożliwia, nie tylko znalezienie właściwych środków ale nawet właściwą ocenę sytuacji. U wielu światłych uczestników tego forum obserwujemy tego rodzaju problemy. Nagłówek strony wyraża wszystko

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

 68. ojojoj said

 69. revers said

  Zawsze sie znajdzie sposob na uwlaszczenie, a to ochrona parkow narodowych, a to dbalosc o korniki w dobrej zmianie.

  Nie po to kolejne ustawy zmienaiajce wieczne uzytkowanie w prywatna wlasnosc, juz dzisiaj widzialem ze wokol podworek na rowni ze sciana budynku stawia sie plotki zeby ludziskom nie latwo bylo dojsc do drogi publicznej lub na przystanek, do innego budynku mieszkaniowego.

  W lasach to samo bedzie wygladalo to punkt widokowy za dyche, to dojscie do lesnegogo jeziorka z szlabaniem i monitoringiem, to kozlak i za plotu nie przeskoczy lub podskoczy nowemu lesnemu panoczkowi z psami.

 70. VAV said

  Działacz Solidarności do PiS: „Weszliście na drogę buty i robicie to samo co Platforma”

 71. revers said

  … lub Polskie Lasy SA, jak Polska Woda SA. i wiadoma wlasnoscia i zarzadem.

  jak w Banku Swiatowym
  .https://www.youtube.com/watch?v=aOUHreOe22U&feature=youtu.be

  Pod nowa ordynacja wyborcza wszystkie partie z nie dobrej zmiany odpadaja.

  https://wolnosc24.pl/2018/07/21/tragiczne-zmiany-przeszly-bez-echa-tak-pis-chce-wykonczyc-male-partie-zamuruja-scene-polityczna-na-lata/

 72. revers said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2018-07-21 (sobota) @ 19:39:32

  https://wolnosc24.pl/2018/07/21/tragiczne-zmiany-przeszly-bez-echa-tak-pis-chce-wykonczyc-male-partie-zamuruja-scene-polityczna-na-lata/

 73. Re; 70 VAV

  Tak wyglada „sprawo-i-sprawie-chciwosc” I o czym gatka…???…
  To dokladnie te same k…rwy zydowskie jak te po zakonczeniu II zydowskiej wojny swiatowej…
  I dokladnie ten sam zydowski „kneSejm”, ktory nie mial, nie ma I miec nie bedzie zadnych skrupulow wobec polskiej gawiedzi…
  Czy to do polskiej „gawiedzi” jeszcze nie dotarlo do mozgow???
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 74. revers said

  w kazdym badz razie w bliskiej okolicy zachodniopomorskiego, stale stanice harcerskie w lasach i nad jeziorami, przejete od marca lub sprywatyzowane jak to woli. Las, woda, sanitariaty, ujecie energii elektrycznej, dojscie do jeziora z pomostami nie dla „szarych szeregow”, czy tam zgrupowan „Zoska”, „Parasol”.

 75. troll polonii said

  Ja nie rozumem o co ludziom sie rozchodzi: chcieli prywtayzacji, prywatnych biznesow, prywatnych wylacznie przedsiebiorstw, prywatnych uslug, lecznictwa, oswiaty, kultury , prywaty i prywatyzowania wszystkiego co popadnie.
  Zarowno PO jak i PiS i wszystkie solidarnosciowe rzady spelniaja marzenia polskich stoczniowcow, stalownikow i budowlancow.
  Spelnily sie juz wszystkie marzenia Solidarnosci. Lacznie z obrona przeciwko Rosji. Bo teraz sie juz Ruskich nie boimy.
  Jeszcze niedobrze?

 76. Boydar said

  Trollu, a gdzie to Solidarność domagała się prywatyzacji hut, stoczni i kopalni ? Uprzedzam, że Solidarność była tylko jedna !

 77. troll polonii said

  Boydar
  76

  Ogladales co robili tzw robotnicy w Hucie Lenina?
  Podpalali, dewastowali, niszczyli biura i wydzialy. To bylo wsciekle niszczenie panstwowej wlasnosci. Wszyscy chcieli systemu amerykanskiego. Opowiadali cuda o sytuacji robotnika w USA. Tego nie dalo sie ogladac. Ani sluchac. Awanturnicy urzadzali burdy pod kosciolem, przerazeni rodzice wzywali milicje, bo dzieci akurat wracaly z religii…
  Znajoma wyleciala z hukiem i trzaskiem z jakiejs sali posiedzen, bo sie upierala, ze Statut Solidarnosci to polityczna awantura a nie ‚dbanie o interesy robotnika”.
  Ja nie nalezalem do Solidarnosci. Bo to byla organizacja podziemna a ja nie bardzo rozumialem jak mozna oficjalnie i legalnie nalezec do nielegalnj organizacji. Nie podobala mi sie ostentacja religijna- to byl zwykly kicz.
  I z cala pewnoscia zawazyly klamstwa opowiadane glosno i publicznie:
  Ze Ruscy stoja na granicy! To byla ta kropla co przelala…
  Ja bylem kiedys w Swinoujsciu w sanatrorium i pamietam, ze mi opowiadali, ze tam byly wojska sowieckie. Jakos nie bardzo wierzylem, bo nigdzie sowieckich zolnierzy nie bylo widac. Znajomy pokazal mi budynki garnizonu. Zadnych ludzi nie widzialem; wiedzialem , ze sa.
  Gdyby ta Solidarnosc tak nie lgala i nie byla tak agresywna, to , kto wie.. moze dalbym sie namowic, choc bardzo mi sie nie podobala lista: oczywiscie, ze mnie namawiano, ale nalezalo podac okropnie szczegolowe dane osobowe. Jak na ubecji. W ogole zachowanie niektorych dzialaczy bylo mocno podejrzane.
  A do tego jak w czasie konferencji w sierpniu 1980 roku z oburzeniem koledzy w pracy dziwil sie, czemu nie chce byc czlonkiem Solidarnosci, to po prostu tlumaczylem sie jak uczniak, ze nie chce byc czlonkiem nielegalnej organizacji, bo ja nawet nie bylem czlonkiem PZPR ani innej legalnej partii. Wtedy dyrektor wezwal mnie po konferencji na dywanik i wytlumaczyl mi, ze „mamy takie zarzadzenie odgorne”, ze kazdy zaklad pracy mam miec czlonkowstwo Solidarnosci.
  Ja wiem, ze teraz duzo ludzi, zwlaszcza mlodzi – mi nie wierza, ale nie mam powodu , zeby klamac, bo mnie malo ta Solidarnosc obchodzila.

  Nie mielismy pieniedzy w Polsce ale mielismy wiele: tanie mieszkanie, bezplatne wczasy, dzieci co roku na kolonii, bezplatny transport do pracy.
  W 1974 roku mielismy wlasny samochod- malego fiata. Moglismy jezdzic nad morze wlasnym autkiem. Nie balem sie, ze strace prace a rodzina nie bedzie miala z czego zyc. Mielismy przyjaciol, znakomite zycie towarzyskie, nie czulismy sie perjojkami; nie bylo podzialu klasowego:
  Naszymi sasiadami w bloku byli i dyrektorzy i jeden bardzo znany aktor filmowy, i koledzy -lekarze , z ktorymi zdawalem mature.
  Nasze dzieci bawily sie razem na podworku; razem wyjezdzalismy do Tynca na majowke, razem chodzilismy na zabawy, pilismy wodke, jezdzilismy na wczasy pracownicze..
  Jezdzilismy na wies do rodziny i swieta spedzalismy razem z rodzina, ktora zjezdzala sie z roznych czesci Polski. Dzieci chodzily do szkoly, po lekcjach syn chodzil do szkoly muzycznej, corka zdobylaI I miejsce na nartach na Bukowinie; nie bylismy bogaci: ale stac nas bylo na wyjazd w wolne soboty i na niedziele do Zakopanego. Jezdilismy do Zakopanego na turnieje brydzowe a przy okazji i na narty.
  Na turnieje brydzowie jezdzilismy tez do Slawy Slaskiej i do Sopotu.
  Ja sobie teraz takiego luksusu przecietnej, polskiej rodziny nie wyobrazam.
  Nie wierze w dwie Solidarnosci bo z raportow CIA wynika, ze Solidarnosc byla planowana przez NED juz w latach 70-tych. Wszycy co ja zakladali to otrzymali fajne nagrody: wysokie stanowiska w obecnej Polsce i znakomity dostep do wykupu Polski. To dopiero lata pozniej sie okazalo, ze ‚wybrancy’ mogli dostac bezprocentowa pozyczke na zakup przedsiebiorstw. W nagrode tez pozwolono polskiej oligarchii, ktora byla dziecieciem Solidarnosci, rozkradac potem Ukraine.

  Mnie sie nie marzyl ani Mercedes przed domem ani miliony w banku. Mnie bylo dobrze w PRL. I tak jak wielu Polakow wiele rzeczy mi sie nie podobalo i tak jak wielu Polakow narzekalem na rozne rzeczy. Tak jak przecietny Polak mialem osobiste problemy czy problemy w pracy. ale marzyl mi sie dom z ogrodem.

  Ale moi dziadkowei wbili mi do glowy od dziecka: Lepsze gowno w polskim polu niz fijolki w Neapolu”.

  I gdyby nie Solidarnosc – wielu Polakow nigdy by z kraju nie wyjechalo.
  Wielu Polakow wyjezdzalo na Saksy i na sluzbowe delegacje. Mysmy byli na kilku delegacjach zagranicznych, wiec troszke nam finansowo pomogla oficjalna, legalna praca w Iraku, Ilmnenau – w glasswerke w DDR , Japonia.. pracowalismy w Budostalu, ktory prowadzil prace budowlane po calym swiecie. No i bylem w Anglii.
  Mnie sie nie marzyl Zachod. Po pierwszej wizycie w Anglii – mialem dosc erzacu europejskiego w Albionie.

 78. Boydar said

  Panie Troll, nie żyłem w Nowej Hucie w owym czasie. Nie wiem co robotnicy robili a co nie. Wiem natomiast, że dywersję i sabotaż zawsze robią opłaceni dywersanci i sabotażyści, generalnie – prowokatorzy.

  Niech się prostowaniem Pańskich haggad zajmie Pan Gajowy z Panem Romanem, może Oni mają więcej cierpliwości.

 79. Boydar said

  A tak swoją drogą, to nawet nie wiedząc nic, wypada domniemać, że skoro tak zaciekle walczycie z tamtą jedyną Solidarnością, to samo wspomnienie o Niej do dzisiaj jeży wam włosy na dupie. Wyrazy współczucia.

 80. RomanK said

  Trollu ,,,,skad masz te obrazki z Zimbawe, czyli z Huty Lenina zreszta:-))))))
  Chlopie….ty to masz szczescie:-)))))

  Co znaczy prywatyzacja…… kto moze prywatyzowac????? Co moze prywatyzowac?????

  Wszystko stoi na ziemi…..a Ziemia jest Moja mowi Pan!…patrz Genessis…
  ..
  KTO??? moze uwazac sie za Wlasciciela Ziemi???? Tej Ziemi z ktorej powstal, zyje i w nia sie obroci!!!!!

  Memeto homo . que pulveris est , et in pullverum reverteribus!!!!!!

  Ziemie Bog dal do zycia… Czlowiekowi! Rodzinie, Plemieniu , Narodowi……w dzierzawe…..I rozlicza narody z tej dzierzawy~!!!!!! Niegodny dzierzawca zostanie mu odebrana jego dzierzawa i oddana innemu….To cala Historia! . Bez Ziemi nie ma zycia!
  Ptrzcie na przyklad ludu Wybranego i jego losy!!!!!!! I zrozumiecie popychanie trendow do sprzedazy Ziemi!
  Ziemia..nie jest zadna wlasnoscia…..jest Zrodlem zycia dla jej uyzytkownikow…mniej wiecej przez 75 lat tzw „wlascicieli”….i tylko tyle….:-)))

  PiS chce:-))))))) ..Jak nie PiS to CO????? PO???? czy Bialorus???:_)))))
  BO o solidarnym ruchu bezmozgowcow nazywanych POlakami- nie ma juz nawet co marzyc:-)))))))

  Co PiS moze chciec????….to banda oszustow podajacych sie za patriotow….a wlasnie oni sprzedali suwerennosc podpisujac akcces do najbardziej globalistycznego prototypu globalistycznego pastwa! Jak mozna zdradzic panstwo narodowe…na rzecz globalizmu i afiszowc siwe- jako narodowcy:-))))???
  TO mozna chyba tylko w kroaju intelektualistow sbeckich wyksztalconych na Wypisach dla 4 kalasy:-)))))
  Nie wstyd wam panowie??????? 80 wpisow…o dupie Maruni…..
  \ z popisami solowymiii kretynizmu salonowego Trolla…:-))) tfu……

 81. Re: Artykul

  Jak lichwiarze urzadzili sobie swoj swiat „prywatyzujac” wszystko I wszystkich…

  Polecam:

  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 82. RomanK said

  Tzn …wypowiedziec posluszenstwo Bogu…..poprzez Liwchwe zawlaszczyc Caly Swiat….plus naliczyc….. nalezna im – Luciferianim….odsetki:-))))))

  A wystarczy tylko powiedziec – NIE!
  Panie Jasiu …niech pan obserwuje uwaznie …zaczyna sie…..Wstepnie nazwijmy to …” Obrzezanie Zer”……….

 83. revers said

  Jak na razie przybywa na obrzezazach podmiejskich parkow lesnych slupkow z napisem teren,obszar objety ochrona NATURA 2000, jak w puszczy noteckiej co nie przeszkodzlo wybudowac wielohektarowego zamku na 14 pieter w Stobnicy, o czym nikt nie wiedzial lub nie mial takiego zamyslu, czy w misnisterstwach , czy w lokalnych wladzach, a wszyscy stoja przed faktem dokonanym.

  Za to na mapkach terenow NATURA 2000, dominuja pobiezne wyznaczenia granic ekologicznych powlok lasow i otulin lasow, rezerwatow przyrody, granice rezerwatu sa opatrzone dopiskiem NIE ZWERYFIKOWANE, tzn. nie aktualne do rzniecia, ciecia, sprywatyzowania przygotowane.

  innym slowem nomenkalturowa naukowa wiedza i prgmatyzm mafii, szemranych oligarchi lokalnych.

 84. NICK said

  Lubelak. (76).
  Były i są dwie.

  Albo osiem.
  Tzw. ‚solidarności’.

 85. Yah said

  Ad kilka postów powyżej …
  Zadziwia niezdolność ( lub celowa niechęć) co poniektórych Panów do dostrzeżenia prawdy pisanej przez innych Panów. Jak tu w Gajówce to obserwujemy to co pisać o tym problemie wśród grillujących ?

 86. revers said

  Józef Tischner. Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda. ks. Józef Tischner (z książki Historia filozofii po góralsku).

  Moze cos konkeretnego panie Yah, bo dzis bylem na 11 kilometrowym obiegu po jednym z rezerwatow przyrody, ktory coraz rzadszy jest w zalesieniu, natomiast za rezerwatem znajduje sie pole Golfowe do ktorego wiedzie kreta droga, i napewno prawdziwy inwestor bedzie probowal wyprostowac droge przez rezerwat przyrody mijac sie z prawda i wycinajac na wprost wszystko jak leci.

  mozna wszystko zebrac w podsumowaniu , za i przeciw a i tak decyduja decydenci z kasa, klasa, lub wiedza co grilownicy nie wiedza, a chetynch na latwy lup bardzo wielu. cenniki rowniez byly zamieszczone, ile za m3 drewna, jakie podatki za lasy, jaki zysk.

 87. Yah said

  To akurat nie do Pana tylko Panów piszących off topic. 🙂

 88. NICK said

  Aaa. Tischner.

  To nie moja bajka.

 89. RomanK said

  Panie Revers po gorolsku to je tak, je filozof , gowno nie fiolozfo…… i ksiondz Tischner,.

 90. RomanK said

  Proponuje zamienic slowo prywatyzacje slowem uwlaszczenie i projekty ustaw „polskiego” sejmu stana sie przejrzyste…jak majtki panienek w kazdym jednym burdelu…

 91. Plausi said

  „S” była i jest tylko jedna

  @84, NICK

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  przestańmy samych siebie oszukiwać, 10 milionów Polaków wsparło te siły, tych Geremków, Modzelewskich, Kuroniów … i zleceniodawców „Bolka” wykonujących operację zachodnich wywiadów. Jak długo chcemy się jeszcze sami oszukiwać i usprawiedliwiać swą głupotę, że ta była prawdziwa a ta to już nie. To jest zawsze ta sama, „temi rencami” zainstalowaliśmy okupantów

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Skoro nasza głupota jest tak głęboka, że nie potrafimy rozpoznać naszego masowego zdurnienia, to czego szukamy, zamiast znowu poddać się losowi jak w latach 80-tych, jaki zgotowali nam „starsi i mądrzejsi” naszego głęboko kochanegp przez nas papieża.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Czemuż nie mamy nadal żyć iluzją 68, Ojoj ? Czyż nie jest żałosny ten przejaw masowego samookłamywania ? To samookłamywanie jest bardziej niebezpieczne niż wszystkie inne zagorożenia.

 92. Re: 82 RomanK

  Po spotkaniu w Helsinkach, d. trump „wpadl na pomysl” przejecia zydowskiego federal reserve , „objawic” swiatu tzw. „reset” finansowy I przywrocic parytet zlota…

  Nie wiem tylko jednego: jakiemu „swiatu” te wiadomosci d. trump „objawil???”…
  Swiatu idiotow? Czy „miedzynarodowej spolecznosci???”. (czyli zydom)…

  Po pierwsze: Fort Knox jest PUSTY – nie ma tam zlota, a jesli jest, to sa pozlacane sztabki wolframowe…
  Po drugie: tzw. „reset” finansowy jest dokladnym pozbawieniem sily nabywczej obecnego dolara w wersji elektronicznej jak I papierowej w jednej chwili I caly system lichwiarski z jakim mamy do czynienia przestaje FUNKCJONOWAC – co mozna porownac do pedzacego samochodu, ktory w jednej chwili utracil olej w misce olejowej…przez „dziure” (reset)… czego skutkiem bedzie wojna domowa na terenie USA I rozpoczecie III zydowskiej wojny swiatowej (I swiatowego krachu panstw nalezacych do zydowskiego systemu finansowego)…

  Po trzecie: d. trump w dalszym ciagu nikomu nie oznajmil jakimi narzedziami sie posluzy do wprowadzenia swoich „pomyslow” w funkcjonujace zycie spoleczne Amerykanow…

  I po czwarte: Gdyby jakims cudem przejal kontrole nad zydowskim (lichwiarskim) federal reserve, to nastepnego dnia moze juz nie zobaczyc vide J.F.Kennedy, czy Lincolm…

  Owszem jest pewna opcja (z jego punktu siedzenia jako prezydenta USA) aby wykonac takie dzialanie, ale warunek jest juz nie do przyjecia przez zydowskie „deep state”, ktore wciaz kontroluje nie tylko armie, ale CIA, FBI, NSA I NASA…wiec ta opcja pozostaje w/g mnie poza jego zasiegiem w sensie politycznym I zakresu posiadania jego wiedzy n/t cyrkulacji srodkow finansowych w systemie Ekonomii Fizycznej…

  Jedynie co w chwili obecnej mozemy obserwowac, to poczynania Chin, Rosji Iranu I innych krajow BRICS w pozbywaniu sie rzadowych gwarancji USA na rynkach I gieldach…, ktore to obligacje wraz z gotowka beda powracac do USA jako bezwartosciowe zobowiazania, fundusze I gotowka wyemitowana przez zydowskie federal reserve…

  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 93. RomanK said

  Panie Jasiu zadzwon pan do Trumpa…. oczywiscie to wielki nietakt , ze sie pana nie zapyal co ma zrobic…ale zaloze sie, ze natychmiast pana przeprosi i zrobi, jak pan radzi. Tylko sie pan nie wyglupiaj I nie uzywaj slowa cud….on nie nalezy do zadnej Rozy :-_)_))))
  Fort Knox…pan widzial??? czy tylko slyszal???? A Grzuśca pan widzial????? Zera pan tez nie widzial:-)))) niech sie pan nie wypiera, ze pan widzial:-)))))

 94. Re: 92 RomanK

  Panie Romku, I pan pier…oli jak „mniecio”… Nacpal sie pan?…

  Jak pisze, ze w Fort Knox nie MA ZLOTA, to nie ma, a o tym fakcie chcial sie na „sile” dowiedziec nikt inny, jak wlasnie Ron Paul – kandydat na prezydenta USA, kiedy zapytal zyda bernakiego o zloto w Fort Knox czy jeszcze tam jest. bernaki odpowiedzial mu: „zloto jest napewno I nie ma potrzeby, aby pan tj. Ron Paul musial sprawdzac”…
  A bylo to w Kongresie USA…w ktorym rowniez z zydowskiego federal reserve „zawieruszylo” sie ponad 8 bilionow (trylionow) dolarow I NIKT nie wie gdzie sie podzialo…

  Niech sobie pan „wygrzebie” na youtube I uwazniej poslucha nie tylko Ron’a Paul’a, ale rowniez I innych jak toczyla sie dyskusja z zydowskimi „magikami” od kasy…

  Jesli chodzi o system cyrkulacji w Fizycznej Ekonomii, to lepiej go znam, anizeli pan wlasne kalesony wlacznie z zawartoscia…I to jest m.in., nasze polskie bogactwo z ktorego tak wielu durni kpi…
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Mam w d…pie USA I caly ten zydowski „majdan”..Niech sie sami Amerykanie „bujaja” z podatkami, z lichwiarzami, I calym zmijowym plemieniem… Nie moj cyrk ani nie moje malpy…

 95. VAV said

 96. Dość tego! said

  Bie było żadnych dwóch Solidarności. Od początku był to ruch masoński w celu rozpierd###nia starego komunistycznego porządku w Polsce. Tak samo PiS zawsze było poje##ne!

 97. Dzierżyński said

  Bo.Bola, niezła kurwa z pana jest i z tego chuja, co pana spłodził. Dobrze, że Pan Marucha takim chujom jak pan, umie to objaśnić co i jak , co do lasów, jezior, pół, gór etc.

 98. NICK said

  Plausi i niżej pisujący.

  Mondry P. Roman tego nie widział?
  Albo nie widział albo jełop albo uczestnik wydarzeń.

  Tyle.

 99. Re: 98 NICK

  W postulatach „Solidarnosci” nie bylo nic na temat LIKWIDACJI LICHWIARSKIEGO PROCEDERU FINANSOWEGO (tj. zydowskiej mafii lichwiarskiej), wiec dla mnie dziwne jest, ze p. RomanK tak waznej…wrecz najwazniejszej kwestii bycia I egzystencji Narodu wrecz nie zauwazyl, a bardzo duzo ma do powiedzenia…wlasnie w tej materii…

  Zreszta, wiele kwestii nie bylo poruszane w postulatach „Solidarnosci”, jak, m.in. prawo do wlasnosci (nieopodatkowanej wlasnosci), a z Prawem Naturalnym w zasadzie nic praktycznie nie „stykalo”…

  No, ale nie chce nikogo winic, oskarzac, pomawiac itd. itd…. Bylo, tak sie stalo, wyciagnijmy wnioski i sprobujmy w naszym wspolnym interesie Narodowym pozbyc sie talmudycznego „zmijowego plemienia”…raz na zawsze…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 100. Boydar said

  I o Pendolino nie wspominali, dziwne …

 101. Re: 100 Boydar

  Bylo o wiele za duzo „ambicji” anizeli realnych mozliwosci nie tylko intelektualnej..
  No i o „Berilietach” (autobusach) tez nic nie bylo…Zreszta nie dziwie sie, bo ktoz by wspominal o tych, ktorzy „wzieli w lape”…
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Te „pindolino” to ironia czy aluzja do mojego komentarza???..

 102. Boydar said

  Panie Jaśku, w czasach Solidarności, „żydowski proceder lichwiarski” rozumiany jako masowe przejmowanie majątku narodowego, banków i przemysłu właściwie jeszcze nie miał miejsca. Do tego potrzebny był dopiero stan wojenny; oczywiście nie tylko do tego ale jednak. A Pendolino nie było też, więc też nie wspomnieli, a to przecież niekiepski szajs, szczególnie w wersji dla Polski.

 103. Re: 102 Boydar…

  Prosze zweryfikowac postulaty „Solidarnosci” z Prawem Naturalnym I wtedy moze zaczniemy jakas dyskusje…, bo smiem watpic, ze WSZYSCY byli slepcami…, a zwlaszcza na podatek od tzw. „wlasnosci”…

  Skoro ja to widzialem jako mlody czlowiek, to tymbardziej widzieli to kures…two dwa razy starsi ode mnie… Wiec nie musi mnie pan „czarowac”…

  Ale zostawmy to, bo niedobrze mi sie robi…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 104. Boydar said

  Postulatów nie pisali robotnicy, proszę nie poświadczać nieprawdy. Natomiast, faktycznie, popierali je, tak jak gdyby podpisali. Sprawą robotników było przeżyć do jutra, i o tym postulaty mówiły. Oni nic specjalnego więcej nie chcieli, byli tylko robotnikami.

 105. Re: 104 Boydar..

  Jak zydowskie k.rwy beda nam pisac postulaty, to wyladujemy jak k…rwy przed latarniami….

  No I wyladowalismy…Cos jeszcze dolozyc???….
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.