Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (53 – …
  Krzysztof M o Faza fermentacji
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Albin Siwak – Chciałbym dożyć takich dni (cz. I)

Posted by Marucha w dniu 2018-07-25 (Środa)

Część I
W Ciechocinku na .
..

„Dekret cara Aleksandra II który Żydom i każdemu innemu nadawał taki majątek. Wie pani za co? Za zdradę Polski. Polski, która jako jedyne państwo na świecie przyjmowała Żydów ze wszystkich krajów, które Żydów wyrzucały. A wyrzucały liczne kraje Europy – dekretami królów, wyrzucały wielokrotnie na przestrzeni kilku wieków.”

[…] Będąc [w marcu] w sanatorium w Ciechocinku. trafiłem do „Związku Nauczycielstwa Polskiego”, czyli do dużego sanatorium, gdzie posiłki były podawane na dwie tury, po 500 osób każda.
Okazuje się, że jestem rozpoznawalny, mimo upływu lat. A poza tym w sanatorium nazwisko jest często na ogłoszeniach w sprawie zabiegów i badań. Tak że po każdym posiłku ludzie zaczęli dostawiać krzesła do stolika, przy którym siedziałem i zaczynały się pytania i rozmowy.

Później, za zgodą dyrekcji, na takie spotkania w gronie kuracjuszy udostępnili nam duży hol, gdzie mogło śmiało pomieścić się tu ponad sto osób. Na pierwsze takie spotkanie przyszło właśnie około setki osób, wszyscy prawie to emeryci, a zatem osoby, które okres PRL-u znają … i porównują go z obecną sytuacją w Polsce i na świecie.

Dyskutanci poruszali wiele tematów, o których pisałem w swoich poprzednich książkach. Ale, cały czas moją uwagę przykuwała siedząca blisko, w pierwszym rzędzie, starsza pani. Może byłem przeczulony na taką urodę, gdyż już miałem do czynienia z ludźmi tej rasy i to nie raz. Owa starsza pani na pewno była Żydówką. Jej twarz o tym mówiła. Ale skoro Żydówka, to dlaczego oklaskuje tak jak i inni na sali moje stwierdzenia o Żydach jako o ludziach rodem z piekła?

Celowo zwracałem na nią uwagę, gdyż podobna pani w starszym wieku zaatakowała mnie w czasie zebrania Klubu Inteligencji Polskiej w gmachu ZBOWiD-u.

Na tym zebraniu omawiano moją książkę „Bez strachu” i ta pani poprosiła o głos. Widziałem że na sali poszedł pomruk oburzenia, i wiele twarzy wskazywało na niezadowolenie z faktu że zabierze głos. Ja nie znałem tej starszej pani o rysach żydowskich ale niektóre osoby będące na sali znały ją z poprzednich spotkań. Poprosiła o mikrofon i patrząc na mnie powiedziała:

– Dziwię się, jak mogą zebrani gloryfikować pana książki. Przecież w nich kłamstwo goni kłamstwo. Nieuczciwie pan pisze np. o sprawie zwrotu majątków po Żydach którzy zginęli w czasie wojny. Uczciwość nakazuje, by te majątki zostały – jeśli nie tym do których należały – zostały zwrócone ich krewnym, a jeśli takich nie ma to państwu Izrael. Dotyczy to majątków ziemskich, młynów, tartaków, olejarni oraz stawów, gdzie hodowano ryby. A pan pisze że to należy do Polaków.To nieuczciwe to raz, a po drugie my będziemy się domagać zwrotu tych nieruchomości na Światowej Radzie Żydów i na pewno uzyskamy poparcie w tej sprawie, a Polska, pod naciskiem opinii światowej, musi to zwrócić prawowitym właścicielom, czyli Żydom.

Byłem przygotowany by na podobne zarzuty odpowiedzieć i to za pomocą niepodważalnych argumentów, związanych z tą sprawą, jednak stało się inaczej. Jednocześnie podniosło się kilka osób, które domagały się by im udzielić głosu. Nie ja prowadziłem to zebranie i nie ja udzielałem głosu, byłem tu gościem, członkiem tego zebrania, ale widząc że przewodniczący nie wie co zrobić w tej sytuacji i patrzy na mnie więc powiedziałem:

– Proszę dać głos pierwszemu z brzegu.

Z widzenia znałem tego człowieka, wiedziałem, że jest on emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego. Najpierw mówca zwrócił się do mnie mówiąc tak:

– Pan pozwoli, że ja jej odpowiem. A to dlatego że pochodzę z rodziny, której zabrano olbrzymi majątek i oddano Żydowi zdrajcy za szpiegostwo. Ta pani, panie Siwak, to matka Aliny Całej, tej samej doktor historii z Instytutu Historii Żydów, która napisała obraźliwy duży artykuł o Polakach, jacy wyrachowani byli w czasie wojny i jakże współpracowali z Niemcami w zabijaniu Żydów. Ten artykuł nie tylko w Polsce ale i na świecie wywołał liczne protesty. Nawet i Żydów. A pan odniósł się do niego w swojej książce, słusznie pisząc jak bardzo pani Alina Cała na każdym kroku kłamie. To wywołało w środowisku Żydów wściekłość pod pana adresem. Ale nie mogli tego co pan napisał podważyć, gdyż oparł pan to co napisał na faktach i dowodach. No ale oni nikomu nie darują. Dlatego mieliśmy tu niedawno, na tej Sali, scenę jak Werblan napadł na pana za pańskie pisanie. Ale dostał po uszach i wyszedł. A teraz mama staje w obronie córki i ziomków Żydów.

– Otóż ja, oficer Wojska Polskiego, tu, w obecności wszystkich tu zebranych, daję słowo honoru, że panią przeproszę, jeśli na następne spotkanie przyniesie chociaż jeden akt notarialny, że taki to a taki lcek otrzymał od swego ojca czy matki, spadek w postaci majątku ziemskiego, czy młyna itd. Bo tak odbywa się przekazywanie majątków kolejnemu pokoleniu na całym świecie, a także i w Polsce. Ale pani go nie przyniesie, bo takich aktów notarialnych żaden Żyd nie posiadał. Posiadał inny akt nadania mu tych dóbr – Dekret cara Aleksandra II który Żydom i każdemu innemu nadawał taki majątek. Wie pani za co? Za zdradę Polski. Polski, która jako jedyne państwo na świecie przyjmowała Żydów ze wszystkich krajów, które Żydów wyrzucały. A wyrzucały liczne kraje Europy – dekretami królów, wyrzucały wielokrotnie na przestrzeni kilku wieków. I przecież nie za dobrą pracę dla kraju, w którym byli, ale za grabież, oszukaństwa, morderstwa, lichwę i przejmowanie władzy w swoje ręce. Polska ich przygarniała i nadawała liczne przywileje, szczególnie w handlu.

– W okresie rozbiorów Polski Żydzi – ich przywódcy podsycali i podgrzewali atmosferę do powstań. Ale nie dlatego, żeby Polska zrzuciła jarzmo ucisku caratu. Ale dlatego, że widzieli w dekrecie cara okazję, by posiąść majątki Polaków. A przypomnę tu państwu, że w tym okresie, kształcić swoje dzieci mogli ziemianin, właściciel tartaku czy młyna lub olejarni lub apteki. To była warstwa ludzi, gdzie patriotyzm przekazywano z pokolenia na pokolenie. Chłopi posiadający kilka mórg ziemi i klepiący biedę nie myśleli o wykształceniu swych dzieci. I do powstań nie szli synowie biednych chłopów, a właśnie tych ludzi których stać było na naukę swych dzieci. Żydzi, skwapliwie i dokładnie donosili do władz carskich o tych, co poszli do powstania. I na mocy dekretu carów przejmowali te wszystkie dobra. Odpłacili narodowi i Polsce za to, że ich jak swych synów przygarniała w dniach, gdy wypędzano ich z wielu krajów. Odpłacali zdradą na rzecz ciemiężyciela i zaborcy i to bez żadnych skrupułów. Zresztą nie tylko pod zaborem rosyjskim to robili, u Niemców zażądali, by wydzielić część Polski dla nich. A na świecie żądali zrobienia z Polski Judeo-Polonii.

–  Na tę okoliczność zachowały się liczne dokumenty tak na świecie jak i w Polsce. Mojemu dziadkowi i jego bratu, którzy poszli do powstania, nie tylko odebrano całe majątki na rzecz Żydów zdrajców ale zesłano ich na sybir. I na zawsze zostali na Syberii lub może zginęli po drodze na Syberię. A pani śmie się tu dopominać zwrotu tych majątków?! W ten sposób zabieracie całe ulice, np. w Krakowie. Domy, które zostały przez Polskę Ludową, czyli przez Naród, odbudowane lub wyremontowane wy mając swoich prezydentów lub premierów i ministrów odbieracie po cichu, bez rozgłosu. Myślicie że naród Polski o tym się nie dowie? Jeśli uważa pani że pan Siwak pisze nieprawdę w swoich książkach, a jednocześnie twierdzi pani że Tomasz Gross pisze prawdę, to nie mamy o czym tu mówić i lepiej zrobi pani jeśli wyjdzie z tej sali, gdzie Polacy zrobili zebranie.

No i oczywiście wyszła. Dyskusja siłą rzeczy przeszła na temat Żydów, jako tych, którzy Polskę uważali i uważają za miejsce do objęcia władzy i pasożytowania na Polsce.

Mając to wszystko w pamięci podświadomie bałem się tej starszej pani siedzącej naprzeciw mnie tu, w tym holu w Ciechocinku. Na pierwszym zebraniu słuchała uważnie co mówiłem. Spotkanie, spokojnie, po trzech godzinach zakończyliśmy.

Na następnym spotkaniu, było to w sobotę po obiedzie, gdyż w tym czasie nikt już nie ma żadnych zabiegów i spokojnie można podyskutować. Starsza pani znowu siedziała tuż przede mną, w pierwszym rzędzie, i gdy tylko rozpocząłem słowami: Jeśli ktoś z was chciałby powiedzieć coś od siebie lub zadać mi pytanie to proszę to zrobić teraz”. I oto, ta starsza pani wstała i powiedziała tak:

– Chciałabym coś państwu powiedzieć, co może was zdenerwuje, ale nie widzę innej możliwości, jak tylko powiedzenie wam prawdy w oczy. Chciałabym też odnieść się do pana książek, bo je kupiłam przez pocztę. Ale wszystko zależy od tego, jak zareagujecie po tym, co za chwilę usłyszycie. Otóż, żeby nie było nieporozumienia, chcę na samym początku powiedzieć, że jestem z krwi i kości Żydówką.

Po sali przeszedł głośny pomruk, a tu i tam ktoś krzyknął: „Precz z Żydami”. Jakaś pani ze środka sali wstała i powiedziała do mnie:

– Panie Siwak, zrobiliśmy to spotkanie z panem, a nie z jakąś Żydówką. Niech pan jej powie, że to dla Polaków spotkanie, a nie dla Żydów i niech wyjdzie z sali. Sporo osób nagrodziło tę kobietę oklaskami i powtarzając: „To dla Polaków spotkanie!” i „proszę wyjść z sali!”.

Kobieta [ta Żydówka], stała obok mnie i patrząc na mnie powiedziała:

– Panie Siwak, mam pana za odważnego i uczciwego człowieka. Jeżeli pan rzeczywiście taki jest jak pisze, to proszę pozwól pan mi coś powiedzieć do ludzi.

– Powiedziałem, pozwólmy tej pani powiedzieć to, co jej zdaniem powinniśmy wiedzieć. Sami tu i teraz ocenimy jacy są Żydzi. Czasami bolesna prawda jest jak oczyszczenie potrzebna do życia lub do tego aby przejrzeć na oczy. Proszę, niech pani mówi, zwróciłem się do kobiety.

Stanęła obok mnie i powiedziała:

– Jestem, jak już mówiłam, Żydówką. Ale jestem sercem i rozumem Polką. Ubolewam nad sytuacją jaka jest w Polsce. Ponoszę za swą polskość większe konsekwencje niż wy. Bo rozstałam się z synem którego codziennie widujecie w telewizji. Stoczyłam z nim wojnę właśnie o Polskę. Wyrzuciłam go ze swego domu i serca. Za fakt, że ochrzciłam córkę bardzo boleśnie odczułam zachowanie się męża, iż ledwo przeżyłam. Nawet kary za to nie poniósł, bo tacy jak on byli poza prawem.

– A po wojnie w latach 1946-55, jak byłam młodą dziewczyną i żyli jeszcze moi rodzice, to regularnie co tydzień u nas w domu omawiali sytuację w Polsce najważniejsi Żydzi. Później, jak wydali mnie za mąż, to te zebrania najważniejszych Żydów były również w moim domu. To ja podawałam kawę i herbatę, ciastka lub obiady dla całej dużej grupy. I to ja nasłuchałam się jak was otumaniają i żerują na waszej naiwności.

– W latach już 1980-tych, też u mnie w mieszkaniu, panie Siwak, była ta rozmowa, którą pan opisuje na temat powojennej granicy Polski na wschodzie. Do [pełniącego wtedy, funkcję premiera] Mazowieckiego zwrócił się marszałek Wiktor Kulikow, by Polska wniosła na forum międzynarodowe sprawę tzw. linii Curzona. Marszałek mówił, że robi to na polecenie Gorbaczowa. Rozpadł się Związek Radziecki, odłączyły się kraje takie, jak: Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina. A Rosji zależało na tym by Ukraina nie była zbyt duża i mocna. Kulikow twierdził, wtedy w rozmowie z premierem Mazowieckim, że konferencja światowa jaka miała miejsce na temat tej sprawy opowiedziała się jednoznacznie za tym, iż Lwów był od 600 lat Polski, i państwa uczestniczące w tej konferencji wyznaczyły linię Curzona na wschód od Lwowa, a nie na zachód. Ale premier Wielkiej Brytanii dogadał się ze Stalinem że załatwi tak sprawę, że ta kaleka na wózku [prezydent USA, Roosevelt] zgodzi się na tę granicę. I rzeczywiście załatwił.

Mazowiecki w tych właśnie dniach jak zwykle brał udział w zebraniu u nas i o tym do zebranych mówił. A byli tam tacy ludzie jak Kuroń, Michnik, Lityński, Osiatyński, Suchocka i paru jeszcze innych znanych polityków Żydów. I wtedy to Michnik powiedział: „Powiedz marszałkowi Kulikowowi, że nie jesteś tym zainteresowany. To by naraziło naszą koncepcję polityczną co do rozwoju spraw w Polsce”. I tak rzeczywiście Mazowiecki odpowiedział marszałkowi. I to powiedział premier Polski: „Nie jestem tym zainteresowany”. Byłam świadkiem tej rozmowy, a było to u mnie w domu, jak też wielu innych rozmów. Czyli potwierdza się to, co Pan napisał w poprzedniej książce, że Kulikow powiedział panu prawdę, panie Siwak.

– Podczas jednej z rozmów u mnie w domu, słuchając wielu politycznych decyzji i tego jak będą je wcielać w życie spytałam: „A co na to Polacy?” Usłyszałam: „To będą decyzje polskich polityków, będących przy władzy. Oni będą wcielali w życie nasze koncepcje i propozycje”. Już dawno temu w Wałbrzychu powiedział Jakub Berman, stryj Borowskiego Marka: „Należy zajmować stanowiska tuż za premierem i prezydentem. Nie wysuwać się na czoło, a być z tyłu, ale decydować tymi przed sobą. Powiedział również, że wychowamy tak młodzież, by swym rodzicom nie wierzyła a tylko nam. To my ustalamy co mają wiedzieć ze szkoły i studiów, a co nie”. I dziś macie właśnie taką młodzież, która w ogóle prawdziwej historii swego kraju nie zna. I co z tego, że grupa polskich profesorów patriotów na uniwersytecie Jagiellońskim protestuje głodówką, widząc co zrobiono z podręcznikami do historii. Nic nie osiągną, a najwyżej wyrzucą ich z pracy, może właśnie o to chodzi.

– Przecież ja żyję na co dzień między ludźmi i słyszę jak złorzeczą Żydom. Ale będąc z wami szczera powiem tak: A kto temu winien że tylu Żydów jest u władzy? Czy czasami nie wy sami? Bo na przykład wystawia się jako kandydatów na prezydenta Warszawy dwie osoby. Oboje to Żydzi, tak Bielecki jak i Gronkiewicz-Waltz. I co? Sami oni się wybrali? Nie. To Polacy poszli do urn i oddali na nich swe głosy. A później krytykują, że żydówka jest prezydentem. Gdybyście zbojkotowali te wybory, mówiąc, że nie ma kandydatów Polaków i nie poszli głosować na ich wybór – to by nie zostali wybrani.
– Ja znałam oboje rodziców pani prezydentowej Komorowskiej. Byli to Żydzi, że Polaków utopiliby w łyżce wody. Pan Komorowski, który prawdopodobnie jest Polakiem, ale chodzi na smyczy swej żony Żydówki a za doradców swych, proszę zauważyć, wziął samych Żydów. A że ci doradcy decydowali i decydują, np. komu ma kapituła żydowska przyznać najwyższe odznaczenie w Polsce, czyli Orła Białego, i dano go samym Żydom, takim jak Michnik.

– A popatrzcie jak znieważono i zbrukano święte miejsce na Wawelu. Zaczynając od tego że Piłsudski tam leży, a nie powinien, bo to wróg Polaków, to jeszcze Miłosz, a następnie nie-Polak – pan prezydent Kaczyński. Przecież pani Jadwiga [matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich] to moja koleżanka z lat młodości i nie mam żadnej wątpliwości, że rodzice jej byli oboje Żydami. A prawo żydowskie mówi, że ten kto z matki Żydówki się narodził to jest Żydem.

– I tak sprytnie się gra na uczuciach goi, jak o Polakach mówią. Tak dajecie się oszukiwać i manipulować. Was już nie trzeba prowadzić na sznurku do rzeźni jak barany. Wy już i sami przyjdziecie, wierząc, że tam czeka was lepszy świat. W ogromnej części temu faktowi, że Żydzi w każdej dziedzinie życia zajmują najważniejsze stanowiska, wy Polacy jesteście winni. Duży procent Polaków służy swą pracą nie Polsce, a Żydom. Wiedzą o tym doskonale. Ale ich szefowie też wiedzą, że Jeśli dadzą dobre płace, to pracownicy będą służyć im wiernie i lojalnie.

– Tak macie we wszystkich telewizjach, tak samo z prasą. Nawet o. Rydzyk – ostatnie źródło wiedzy o tym co się dzieje – też już się poddał i wpuścił tak do radia, jak do telewizji ludzi, którzy nie tylko nie kochają ojczyzny, ale pracują tak, by ją stracić na rzecz innych.

– A mnie za moje poglądy i fakt ochrzczenia córki mąż porzucił i wyjechał do Izraela. Synowi powiedziałam, podczas jednego z zebrań u nas w domu: „Swymi planami i faktem że fizycznie jesteście u władzy sprowadzicie na resztę tych Żydów co ocaleli po wojnie [i tych co obecnie ściągacie do Polski na siłę] – nowy, straszny holocaust. Tak żyć się nie da. Polacy się obudzą z tego letargu i nie darują Żydom. Są długo cierpliwi i łatwowierni. Są naiwni jak małe dzieci, i dają się za judaszowe pieniądze wam przekupić. Ale to runie lada dzień – ta wasza konstrukcja globalnego świata. Są narody, które przejrzały na oczy, jak Islandia. Zemsta może być straszna, bo Polacy tacy właśnie są: długo naiwni i głupi, ale jak miara się przeleje to są straszni i nieobliczalni. A wy do tego prowadzicie?” Więc syn się bardzo obraził na mnie i wyprowadził się z domu. I nie uznaje mnie za swą matkę.

– A jak on się nazywa? – padły z sali pytania.
– Tego ja nie mogę wam powiedzieć, a to z obawy przed zemstą. Ponieważ moi rodacy mszcząc się nie przebierają w środkach. Łagodna zemsta polega na tym, że z człowieka zrobią wariata. Ale to jest rzadkość. Żydzi za zdradę zapłacą śmiercią każdemu, nawet swemu najbliższemu. I tego nie żądajcie ode mnie. Ja osobiście nie boję się śmierci, ale mam córkę i troje wnuków, katolików. Mogą właśnie uderzyć we mnie, robiąc krzywdę moim ukochanym. Tak to robią.

Przerwała na chwilę i ta sala, ci ludzie, którzy nie chcieli jej słuchać, a niektórzy żądali by wyszła, teraz nagrodzili ją długimi, mocnymi oklaskami.

Gdy ludzie nadal pytali kobietę o nazwisko ona uparcie odmawiała podania go i prosiła o wyrozumiałość. Ale dla mnie było jasne kto jest jej synem. Otóż dwa lub trzy razy powiedziała „ten cholerny śliniak” o swym synu. A w czasie PRL-u wszyscy w opozycji mieli pseudonimy, które, albo sami wymyślali, albo koledzy im nadawali. W czasie tych pięciu lat, gdy byłem członkiem biura politycznego i codziennie otrzymywaliśmy raporty MSW z działalności opozycji, obok nazwisk były pseudonimy.

A takie pseudo, miał Michał Boni, obecny minister i prawa ręka Tuska. Ten od sprawy ACTA, za którą premier musiał naród przepraszać. W każdym szanującym się państwie za takie podprowadzenie premiera minister wyleciałby z hukiem. Ale nie w Polsce. Tu premier wykonuje „ich” polecenia, a nie rady ministrów czy sejmu. A dlaczego śliniak go nazywali? Bo ci którzy znają go z wystąpień w TV czy na żywo, mogli się napatrzeć jak Boni ciągle się ślinił i oblizywał.

– A co pani może powiedzieć o aferach w Polsce? – padło pytanie z sali.
– Proszę pana o jakie afery konkretnie pan się pyta? Bo chyba sam pan wie, że tak zmodyfikowano prawo by złodziej nie był karany. Uczynił to, oczywiście syn Żyda, pan Kwaśniewski, pisząc nowe prawo zasadnicze, czyli nową konstytucję [tzn. on tylko afirmował swoim podpisem, a pisali ją „specjaliści” – admin]. Co sprawia, że żadna afera nie została ani wyjaśniona ani ukarana, ale te afery o które pan się pyta to „mały pikuś”, jak mówią.

– Największą aferą, za którą powinni wisieć ci, co ją w życie wprowadzili, to sprawa, która przerasta kopalnie, zagarnięte huty czy fabryki. Chodzi o przemysł alkoholowy. Wpływy z tego przemysłu do Skarbu Państwa, czyli do budżetu, do 1989 r. stanowiły 50% wszystkich wpływów. Pozbycie się przez państwo polskie wyłączności na produkcję i zbyt alkoholu, nastąpiło w wyniku tajnej uchwały tzw. Sejmu Kontraktowego w 1989 r. To był początek tzw. wolnej Polski i III RP. Średni zysk roczny obecnych prywatnych właścicieli branży alkoholowej wynosi 9,5 miliarda dolarów rocznie. Czyli połowa budżetu wypływa za granicę a powinna zasilać budżet państwa. Ale ktoś musiał się nachapać i dał też innym fortuny za fakt przyzwolenia na tę ustawę.

– Przypomnę – jeszcze za czasów Księstwa Warszawskiego a także przed wojną było to 50% budżetu państwa. Tak też było za PRL. Była to połowa budżetu i mimo obciążeń na zbrojenie półmilionowej polskiej armii i złej gospodarki, państwo mogło egzystować. I tu ciekawe zjawisko, bo w 1980 r. wpływ do budżetu państwa w przeliczeniu na dolary był większy od całego budżetu państwa netto III RP w 2000 roku. I tu widzicie jak na dłoni czego pozbawili naród polski żydowscy kombinatorzy, tacy jak obecny doradca Tuska, a kiedyś premier – Jan Krzysztof Bielecki. A polscy posłowie uchwalali pod dyktando Żydów wszystkie ustawy, które naród polski pozbawiały dochodu.

– Był taki minister skarbu w III RP [Emil Wąsacz], który powiedział: „Ta ustawa zrobi z Polaków dziadów, będą grzebać w śmietnikach żeby przeżyć”. I nie mylił się proszę państwa. Nie byłoby dziś potrzeby podwyższania wieku emerytalnego i straszenia Polaków, że nie będzie komu na nich pracować i nie będzie emerytury. Zabrano narodowi największy dochód jaki państwo osiągało. Przeszło to w ręce cwaniaków, którzy w dodatku podkreślają – jak ciężko dla Polski pracują, a wy ich co kadencję wybieracie!

– Więc ja nie bez powodu powiedziałam: „czy aby tylko Żydzi są winni obecnej sytuacji?” A powiem więcej. Czas rozkradania polskiej gospodarki już się skończył. Chyba, że przeforsują ustawę o prywatyzacji lasów państwowych. Bo to ich jeszcze boli że nie jest w ich rękach. Ale wątpię, bo Polacy budzą się pomału ze snu. Zaczął się natomiast jeszcze gorszy czas niż rozkradanie polskiego majątku. Zaczął się czas usuwania ze swej drogi ludzi, którzy w jakikolwiek sposób są przeszkodą, by całkowicie mieć władzę w swym żydowskim ręku. Jeśli by im się to udało to pozwolą wtedy żyć tylko tym z których będą mieć pożytek dla własnych interesów.

– Co w tej sytuacji robić? – spytał ktoś z głębi sali.
– Co robić? – powtórzyła. – Polacy to bardzo dziwny naród. Polakom to trzeba ‚do boląca’ dokuczyć. Tak by to bardzo boleśnie odczuli. Inne narody rozumieją zagrożenie szybciej, bez tych bolesnych doświadczeń. Wy jesteście inni. Ulegacie byle komu i wierzycie byle komu. Oddajecie władzę też byle komu, chociaż wiecie ile zła już wam wyrządzili ci co obdarzacie ich władzą i zaufaniem. U nas musi popłynąć morze krwi i zginąć wielu ludzi, żeby Polacy przejrzeli na oczy. Pytacie co zrobić w tej sytuacji. A jeśli powiem co zrobić to wiem, że tego na razie nie zrobicie, bo nie umiecie kalkulować i myśleć.

– Taka Islandia potrafiła zrzucić jarzmo międzynarodowych mafijnych karteli bankowych i pociągnęła do odpowiedzialności polityków, za zdradę narodu islandzkiego i państwa islandzkiego. Na czele z premierem tego kraju Geir Haarde. I był to rzeczywiście, pierwszy premier na świecie postawiony przed sądem za przyzwolenie na obrabowanie swego narodu i państwa przez międzynarodowe mafijne koncerny bankowe, co doprowadziło Islandczyków i Islandię na skraj bankructwa. I nie tylko premiera, posadzili na ławie oskarżonych ale i szefów banków takich jak Lehman Brothers i Goldman Sachs. Naród islandzki powiedział: „Ci co doprowadzili Islandię do takiego kryzysu, muszą spłacić sami te długi, bo nie naród je zrobił, a oni”. A u nas? U nas do tego na razie nie dojdzie, bo naród śpi snem błogim. Ale jak się obudzi to zemści się na tych co nie uciekną z Polski. W Polsce jest inna sytuacja niż w Islandii. Tam mało było Żydów. A tu co krok to niby-Polak ale wcześniej czy później wyjdzie z niego żyd.

CDN

https://gloria.tv
Za http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4846%3aalbin-siwak

Panie Albinie Siwak,
Nie wiem, czy będzie Pan miał okazję czytać te słowa, ale wiem, że muszę je napisać.

Przepraszam Pana za te lata pogardy, jaką  żywiłem do Pana i Pańskich poglądów w czasach PRL.
Byłem głupim, niedopierdolonym gówniarzem, który dawał się napuszczać przez żydostwo na takie osoby, jak Pan. Przez różnych Bratkowskich, Werblanówi innych Tumanowiczów.

Chylę czoła przed Panem. Za pańską odwagę i polskość. Niech Pan jak najdłużej cieszy się dobrym zdrowiem. Niech Bóg ma Pana w swej opiece. 

Admin

 

Komentarzy 170 to “Albin Siwak – Chciałbym dożyć takich dni (cz. I)”

 1. RomanK said

  TRollu,…..wyraz swoja opinie..plisssss:-)))))))
  Ja nei moge…w odrozniniu od pana Siwaka w PRL siedywalem w pierdlu.. .a nie w Komitecie Centralnym :-))))) tylko za to, ze wtedy mowilem mniej wiecej to samo co pan Siwak…… dzisiaj:-)))))

 2. jaja said

  Caly szereg wywiadow z Albinem Siwakiem ze dwa lata temu obejrzalam na youtube. Nie pamietam kto przeprowadzal wywiad, pamietam, ze bylam bardzo zaskoczona szczerym patriotyzmem A.Siwaka. Jego szlachetnym charakterem i tym, ze nigdy tak naprawde nie nalezal do tej „robotniczej” bandy, a byl jedynym wsrod nich robotnikiem. Nie mial z nimi latwiego zycia, bo byl czlowiekiem skromnym i naprawde szczerze oddanym Polsce i wierzyl w pryncypia, ktore glosil. Wierzyl, ze mozna duzo dla kraju dobrego zdzialac bedac na stanowisku w komitecie. Do czasu, az sie przekonal kto naprawde tam rzadzi i za ile sie ceni. Zydow w udzielonym wywiadzie, nie oszczedzal, zglebil ich przewrotnosc i podlosc.

 3. Boydar said

  Panie Romanie, a Szawłowi też Pan wypomni ?

 4. lopek said

  No dobrze – wszystko to prawda – tylko przy tej okazji wymieńmy te narody – do których nie mają dostępu dzieci Szatana. Dostępu do ich szarych komórek i do ich kieszeni. Powiem krótko – cały problem z dziećmi Szatana bierze się stąd, iż Syn Boga Ojca – Jezus Chrystus – na próżno ostrzegł kiedyś ludzi stworzonych przez Boga przed dziećmi Szatana. Ludzie zawsze żyli na tej Ziemi tak – jakby byli oni na niej sami. Tymczasem prawdopodobnie Jezus Chrystus dostał od swego Ojca „delegację” na Ziemię w konkretne na niej miejsce – także po to aby ostrzec ludzi przed dziećmi Szatana. Na koniec – póki co – zamiana ludzi w bydło na drodze do szlachtuza – przez dzieci Szatana – trwa w najlepsze. Po przekroczeniu pewnego punktu progowego na tej drodze – wolnych ludzi posiadających wolną wolę już nie będzie – o ile Bóg na to pozwoli.

 5. Joannus said

  Świeża sprawa, do sprawdzenia co jeden z codziennych komentatorów radził Pani Tekli, względem książek Pana Albina.

  Chwała bohaterom którzy dzielnie ”obalali komunizm”, a polski naród otumanili etosem do tego stopnia, że akceptowali demontaż i grabież.

  Podziękowanie dla Pana Gajowego za zamieszczenie tekstu i gest wobec Pana Albina.

 6. Joannus said

  Re 5 – korekta
  Nie Pani Tekli a Pani Kurze Domowej.

 7. Piotr Podgórni said

  Jadąc na lotnisko Balice widziałem wielki baner z napisem: „strzyzenie owiec daje komfortowe życie” a kilka kilometrów dalej przy CPN hotel „Polin”.

 8. Carlos said

  A ja, w ksiegarni ExLibris w Chicago, odlozylem- z lekkim obrzydzeniem- z powrotem na polke ” Trwale slady” a. Siwaka. ( Bo przeciez nie bede czytal wynurzen jakiegos komucha) Bylo to ok 14 lat temu, a pozniej nie moglem sobie darowac, bo nawet jesli czasami koloryzuje, opowiadajac w wywiadach, to ogrom wiedzy i patriotyzm poraza. Zdrowia Panie Siwak !!!

 9. emeryt said

  Ja już zamówiłem tę książkę – zachęcam do kupna poszukiwaczy PRAWDY :

  https://jacekmiedlar.pl/2018/07/24/zapraszam-na-spotkania-autorskie-w-kaliszu-i-ostrowie-wielkopolskim-28-lipca-2018/

 10. Boydar said

  A jednak zakupów w Karolince nie robił, Panie Janie.
  Angole mówią don’t believe everything you read, uważa Pan, że bardzo się mylą ?
  O co rzecz idzie, czy o to że opowiadania Pana Albina są „wiedzą i patriotyzmem”, jak zauważył Pan Carlos, czy o to że może nieco podkoloryzował wspomnienia. Istotne jest również, dlaczego i jakim cudem uchował się ten baranek boży wśród stada otaczających go wilków.
  To są zupełnie różne kwestie, ważne lub nie dla różnych punktów widzenia. Które to „jak powszechnie wiadomo” zależą gdzie kto siedzi; jeden w pierdlu a drugi np. w komitecie. Nic do Siwaka nie mam, dopóki jednak nie dowiem się kto był jego promotorem, na piedestał go nie postawię. Już raz Kościuszkę postawiłem, a jak byłem mały to nawet Piłsudskiego. Przeszło mi oczywiście, ale dopiero jak się zorientowałem w szczegółach.

  Pana nie interesuje prawda, a tu w dodatku do prawdy to jak młodej tej … no, do emerytury.

 11. troll polonii said

  1
  RomanK
  Ja juz wiele razy sie narazalem w gajowce za tzw samodzielne wypowiedzi.
  I moge tylko powtorzyc Postanowienia Norymberskie:
  Zbiorowa odpowiedzialnosc jest zbrodnia przeciwko ludzkosci.
  I bardzo niedawno pisalem dokladnie to samo, co mowila ta zydowka:
  „My nie mamy sposobu na zydow”.

  I pisalem, ze w Rosji potrafili sie pozbyc tych zydow, ktorzy szkodzili Rosji. My takich sprowadzamy.

  Dla mnie Tuwim zawsze bedzie Polakiem, bo pisal po polsku, myslal po polsku i nasmiewal sie z glupich zydow.
  I zdecydowanie wole Urbana od calej bandy przebierancow.

  Osobiste opinie czesto sa uwarunkowane, formowane na podstawie osobistych doswiadczen. Ja takie mialem.
  Zaraz po wojnie przebywalem w sanatorium, w Obornikach Slaskich; a poniewaz w sanatorium byly wszy ogolili nas, najmlodszych w grupie, do golej skory. Bylo nas trojka takich chudych, wystraszonych maluchow.

  Musieli nas wsadzic do izolatki, bo nie moglismy sie nawet na korytarzu pokazac; do kibla nie moglismy isc bez salowej.
  Dzieci tez bywaja okrutne.
  Ja nie jestem blondas ale moj kolega byl niemal albinosem i tez wrzeszczeli za nim: zyd idzie.
  A to tylko dlatego, ze jak wiezniowie KZ mielismy ogolone glowy. Nikomu nie zycze takich wspomnien. Mialem wtedy 4 lata i bylem chory na gruzlice.

  I po latach, juz na studiach , dobrze pamietam przemowienie Gomulki. Gomulka mial racje a jednak do tej pory to glownie bojowki zydowskie wykrzykuja, ze byl komunista. Nie byl.

  W zyciu spotkalem zydow, glownie w pracy. Ale nie w Polsce. Jakos w PRL nie mielismy na codzien takich problemow.
  I twierdze, ze zyd nie zrzeszony w organizacjach syjonistycznych powinien byc traktowany tak, jak sie zachowuje, a nie jak myslimy, ze powinien sie zachowywac.

  Organizacje zydowskie sa rzeczywiscie paskudne ale ich ofiarami padaja tez normalni zydzi.
  I wiem, ze tak jak teraz, ataki terrorystyczne sa organizowane przez oganizacje przestepcze – tak wiem, ze i pogromy zydowskie byly prowokowane przez podobne organizacje.
  Matka moja pracowala w kancelarii adwokackiej. I to po wojnie.
  Dzialy sie rzeczy straszne.

  Dla mnie papierkiem lakmusowym jest sprawa Lwowa. Moi tesciowie sa ze Lwowa.We Wroclawiu rodzice mieli przyjaciol ze Lwowa.
  Jak to sie dzieje, ze Polacy nie upominaja sie o polskie miasto Lwow??
  A rzad w Polsce pozwala na wyplacanie odszkodowania i oddawania majatkow ale tylko zydom. I to tez nie wszystkim. Slynna byla afera jak nowojorscy „adwokaci” okradli zydow z funduszu holkaustu na 40 milionow dolarow.
  A Izrael nie istnial do 48 roku. Poszkodowana byla Polska.

  Na ulicy Lyczakowskiej we Lwowie dalej stoi dom moich tesciow. A przynajmniej stal w latach 70-tych.
  Chodzi mi o to, ze nam, Polakom podsuwa sie wrogow, i w ten sposob o swoje nie mozemy sie upominac.

  Taki amerykanski pisarz Kurt Vonnegut, ktory opisal w „Rzezni nr 5” bombardowanie Drezdna, pisal tez i o poczatkach wojny kiedy byl zwyklym zonierzem: Cytuje z pamieci w wolnym przekladzie: „Dali nam do reki fotografie faceta z wasami i przedzialkiem nie w te strone, i powiedzieli: To jest twoj wrog, i masz z nim walczyc”. Przez cala wojne szukalem tego draba i nigdzie go nie spotkalem”.

  Chrzescijanska filozofia kaze nam szanowac zycie …CZLOWIEKA.
  Nie Francuza, Norwega, Wlocha, Hiszpana.. CZLOWIEKA.

  My sie nawzajem patrzymy na siebie przez pryzmat …domniemanej narodowosci. Nie czlowieka!.
  Z gory zakladamy, ze Francuz zre tylko zaby, Niemiec szwargocze bez sensu, a Rosjanin czyha , zeby kazdego Polaka wyslac na Sybir.
  Jesli robimy to prywatnie i przy wodce, to zdarza sie.
  Ale jesli robimy z tego polityke narodowa – to sobie wyrzadzamy krzywde.

  I pozwole sobie wrocic do mojej juz tutaj wspomnianej opinii o tym prawie wprowadzonym w polskim sejmie na temat zakazu krytykowania Polakow; chyba ustawa 447.
  Bylo to najwieksze swinstwo wyrzadzone… POLAKOM!

  Kazda ustawa, w kazdym parlamencie musi byc zgodna z Karta ONZ i konstyucja panstwa.
  Ta zupelnie kretynska ustawa postawila nas, Polakow, na rowni z banderowcami i z wariatami, ktorzy wymyslili kary za zwatpienia i zaprzeczanie holokaustu.
  Znaczy sie, prawnikow w obecnej Polsce mamy do dupy i do sejmu wybralismy debilow.
  A rownoczesnie pozwolilismy sie puszyc takim debilom jak wielki przywodca Solidarnosci, ktory „Misiowi – czyli Rosji- wybil zeby” i sam osobiscie zwalczyl komune. Zapomnielismy go wyslac do Chin i Mongolii, zeby tam tez zrobil porzedek.

  Pozwolilismy pijakowi wymalowac konstytucje. Kto sie na to zgodzil?
  Konstytucje sie przygotowuje calymi latami, z calkowita konsultacja calego narodu i wszystkich grup spolecznych .
  Skonczylo sie na tym, ze w sejmie reprezentowane sa interesy pedalow, lesbijek i bandziorkow – ale sa reprezentwane interesy dzieci, matek z dziecmi, mlodziezy i chorych osob.

  Teraz nastepny pajac chce, zeby bylo referendum i na drugi dzien glosowanie. Przeciez to zbrodnia.
  A Referendum oczywiscie przygotowuje … jednoosobowo … sam naczelny!

  Prawo w Polsce nie funkcjonuje.
  Decyzja ministra spraw zagranicznych – a wiec od dyplomacji- polskie wojsko zostalo wyslane do zabijania cywilow w Libii, Iraku, Jugoslawii, Mali. To jest jawna zdrada!

  Rozchodzi mi sie jak zawsze o to, ze musi byc w narodzie rownowaga w ” podrobach” bo dla czlowieka wazny jest i rozum i serce: umysl i uczucie.

  Mozemy miec prywatne opinie i niecheci.
  Nie lubie Chinczykow. Pyskuje na Anglikow ale z Angolem mozna popic wodki i poblazkowac.
  Niestety, z Jankesem sie nie da.

  Znow mnie Roman sprowokowal.
  Dobrze mi tak.

 12. Polski punkt widzenia said

  Albin Siwak – przygoda z żydem (w szpitalu) … wywiad sprzed dwóch miesięcy.

  Panie Albinie – życzę dużo zdrowia … trzeba przyznać, że ma Pan prawdziwy talent literacki !

 13. Maverick said

  Kabała nie próżnuje:

 14. Kolega z Klerykowa said

  ad 10

  Ad 10
  Ja też się zastanawiam jakiego to promotora miał mój znajomy tu pisujący i jakim cudem znalazł się tam gdzie jest. Chyba dlatego, że odgrywa rolę defensor fidei .

 15. Zbyszko said

  Przyłączam się do życzeń dla Pana Albina, tym bardziej, że także byłem głupim półgłówkiem, który nie potrafił docenić tego co otrzymał od PRL-u i dał się zarazić tą śmiertelną (jak się dzisiaj okazuje dla ciała i duszy) zarazą z Zachodu.
  Zamiast poprzeć Gierka i takich ludzi jak Pan Albin, bezmyślnie popierałem tych wszystkich wichrzycieli (jak ich nazywał Gierek), łącznie z tymi z RTV.
  Te wszystkie kabareciarzyny, zespoły rockowe walczące z tzw komuną, aktorzyny itd robiły nam wodę z mózgu, co nie zwalnia ns jednak z odpowiedzialności za plucie na OWOCE ŚLUBÓW JASNOGÓRSKICH, jakimi było wywyższenie pogardzanych przez całe wieki chłopów i wywodzących się z nich robotników, te miliony awansów społecznych młodych ludzi ze wsi i środowisk robotniczych, te miliony miejsc pracy i mieszkań…
  Ciężko nam przyjdzie TAM za to zapłacić, jeżeli za tą pychę porządnie TUTAJ nie odpokutujemy (i wyspowiadamy się)

 16. Marek55 said


  https://vk.com/doc491566428_469146546?hash=1bc102a847fd987143&dl=b05243d345c42dc4aa

 17. RomanK said

  Trollu….Czlowiekiem sie jest….niektorym zdarza sie …bywac:-)))))) tych jest absolutnie , zdecydowanie wiecej….:-)))
  Angole to w zasadzie wesole chlopy ze smutnymi gebami….owszem da sie tez z Redneckami…z Yankee nawet nie probowalem….

  Panie Boydar sw.Pawel…tym rozni sie pana Siwaka…ze zawsze mowil o sobie , ……ze byl lajdakiem…..:-)))))

  Ja pana Siwaka sluchalem raz w zyciu….w Domu Nauczyciela w Krosnie w pazdzierniku 1981 roku, kiedy spotykal sie z aktywem PZPR I szykowal ich do Stanu Wojennego….wszedlem tam omijajac ochrony. jakie sprawdzaly credentials uczestnikow.
  Mysli pan, ze wyspowiadany SSyn przestaje byc SS grzesznym????
  Nie wierze tez, ze jakikolwiek polglowek , moze ot tak sobie przestac nim byc:-))) z bylejakiego powodu:-))))

 18. Boydar said

  Nie byłem, nie widziałem, nie słyszałem. Pod Pańską konkluzją końcową zmuszony jednak jestem się podpisać.

  Powtórzę; obecnie mówi/pisze nadzwyczaj ładnie i patriotycznie, dużo bardziej przekonywująco niż np. p. „Jabłonowski”. Ja bym się raczej skoncentrował na przekazie a nie na aktorze, nie czas żałować róż, to tylko czerwone kropki na osi czasu.

 19. Antares said

  „…..Polacy się obudzą z tego letargu i nie darują Żydom. Są długo cierpliwi i łatwowierni. Są naiwni jak małe dzieci, i dają się za judaszowe pieniądze wam przekupić. Ale to runie lada dzień – ta wasza konstrukcja globalnego świata. Są narody, które przejrzały na oczy, jak Islandia. Zemsta może być straszna, bo Polacy tacy właśnie są: długo naiwni i głupi, ale jak miara się przeleje to są straszni i nieobliczalni.”

  Chciałbym w to uwierzyć, że nastąpi zemsta na żydach. Ale myślę że to tylko pobożne życzenia.

 20. Antymarxista said

  „Taka Islandia potrafiła zrzucić jarzmo międzynarodowych mafijnych karteli bankowych i pociągnęła do odpowiedzialności polityków, za zdradę narodu islandzkiego i państwa islandzkiego.”

  Islandia, to 10 rodów. Krew ta sama. A my? Zinfiltrowani do szpiku. Same mieszańce.
  Polska jest na szlaku handlowym i komunikacyjnym Azja-Jeuropa. Islandia to wyspa.

  Trudno porównać.

 21. Antymarxista said

  Pan Roman już może przestania płakać nad swoim losem i napisze wspomnienie, jak Siwak.
  Bo ostatnio czytam często takie jego „blowing your own trumpet too much”!
  Szacunek dla Pana Romana nie zmienia mojego podziwu dla Siwaka.

 22. ian lawton said

  Ten Siwak to ma pamiec doskonala. Aby tak spamietac dokladnie co ta pani w Ciechocinku mowila akapit po akapicie. No geniusz.

 23. RomanK said

  CO jest dla ciebie….. to much..anty marxisto????? Na Gajowce kazdy ma szanse… to firiendly Portal …..pochwal sie i ty…pamiecia….przywolaj wspomnienia z ORMO…. bylo was, jak much..a tera ani mru mru:-))))))
  Skad ci do lba przyszlo , ze placze na SWOIM LOSEM?????? Nic podobnego…ja jestem niezmiernie wdzieczny losowi, ze nie musze sie z niczym kryc:-))) TO jeszcze jeden dowod ze Pan BOG istnieje I ze mnie …lubi:-))))) ja nie musze nic pisac…drapac ran i pokazywac wybitych zebow:-))))powolywac zie na nieboszczylow i na biskich kolesi , ktorym tez potrzbne jest zaswiadczenie do medalu i renty:-))))))).mnie wystarczy, ze tam bylem:-)))))
  Ciekaw tez jestem …o jakim dekrecie Cara Alexandra II pisze pan Siwak??????:-))))))))))

 24. RomanK said

  Tak jak w sprawie wymordowania , „Golubyich Furazerok”….informacja o przekazaniu Zydom majatklow powstancow pochodzi tylko ze zrodel znanych tylko panu Siwakowi…
  O Na temat jest praktycznie jedna ksiazka wiarygodna, jktora polecam kazdemu zainteresowanemu:

  Konfiskaty na ziemiach polskich pod zaborem rosyjskim po powstaniach roku 1831 i 1863.
  Author:
  Józef Kaczkowski
  Publisher:
  Warszawa, Skł. gł. w Księg. Gebethnera i Wolffa, 1918.
  Zydzi owszem byli beneficjantami , ale tylko datego ,ze obdarowywani oficerowie carscy bardzo szybko wyzbywali sie tych majatkow z roznych wzgledow…najczesciej nie znali sie na gospodarowaniu w warunkach polskich i popadali w upadlosc….Wykupywaly ich Kahaly Zydowskie w sprawnym i zorganizowanycm wykupie…wtedy tez pojawilo sie mase nowych herbowych na wlosciach:-)))) i tak zostalo do dzis dnia….
  Nalezy tez nie zapominac ,ze znaazla sie calkiem spora grupa Polakow w sluzbie cara, ktorzy zasluzyli sie podczas powstania i im przypadlu najbardziej tluste kaski i majatki..po ludziach, ktory do POlski juz nigdy nei wrocili.
  Od tego czasu historia powtarza sie cyklicznie:-))), a kasty pasa sie bardziej umiejetnie niz bydlo:-))))

 25. Rokitnik said

  No coz, Panie Waclawie kazdy inteligentny czlowiek w koncu DORASTA i…rewiduje swoje zaklamane poglady. Ja dziecinstwo, mlodosc w PRL wspominam chlodno / nie nalezalem do wybrancow chlopsko robotniczych / a WLADZA z nadania ” rzymskiego ” a nie zadnego Radzieckiego ( !) doskonale pamietala z kim ma do czynienia ?! Nie bylo szykan…byly tylko utrudnienia (np. dostep do studiowania ). Majorowi w PRL owskim wojsku przeszkadzalo i to, ze mialem Ciotke w Australii i w Kanadzie / wiec o szkole podoficerskiej musialem zapomniec /, chciaz WOJACZKE po przodkach, mialem we krwi ! Tu taki facio z Toronto, wyzwal mnie od wyksztalciuchow – nie gniewam sie – bo moje obycie i wiedza czesto przewyzszala tych po uniwerkach, a okazji do porownan mialem az nadto…
  Mnie, podobnie jak p.Romanowi K jednak opatrznosc reke podala i to kilkakrotnie, chociaz obiektywnie biorac, na owa LASKE wcale nie zasluzylem? Dzisiaj moge TU pisac jak wolny POLAK, moge uczestniczyc dzieki internetowi w dyskusji o LOSACH dalekiej Ojczyzny, moge byc aktywny, wspierac najubozszych, prostowac zaklamania ( mlodziez), a duzo tego jeszcze jest ! Chociazby taki Kosciuszko, Pilsudzki, Swierczewski, Moczar ( ktory zdaje sie zydlakow tez nie lubil?) czy gwiazda Kosciola JP II…Ale my za malo wiedzielismy i s t a d p o m y l k i wynilkle z oglupiania nas w czasach mlodosci. Niczego nie zaluje, przez zycie przeszdlem bez uszczerbku na Honorze -jako uczciwy, prawy i szlachetny Czlowiek !
  Pozdrawiam i Dobranoc !

 26. Yah said

  Pan Roman, gwoli napisania prawdy, powinien przytoczyć inna publikacje – Juliana Święcicki „Rewindykacja konfiskat popowstaniowych w świetle cyfr, etyki i celowości „.

  Bo nieważne kto konfiskował, ważne kto stał się ostatecznym właścicielem i czemu, gdy można już było, majątku nie zwrócono tym, do których one należały lub ich spadkobiercom po odzyskaniu niepodległości.

  Zresztą, niechęć do wyciągania wniosków z historii i idiotyczny hurraoptymizm doprowadził do Solidarności, która została „wydmuchana”, a Polacy po raz kolejny zostali wydymani.

  Czasami mądre półgłówki wiedza lepiej do czego mogą doprowadzić działania inteligentnych mądrali 🙂

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczenie_Patriotyczne_%E2%80%9EGrunwald%E2%80%9D

 27. Boydar said

  „… informacja o przekazaniu żydom majątków powstańców pochodzi ze źródeł znanych tylko panu Siwakowi …”

  Nie tylko Panu Siwakowi, nawet ja co nieco na mapie znalazłem. I tutejsze tasiemce doskonale wiedzą, że te źródła bynajmniej nie wyschły. A, i że potrafią bić.

 28. TG said

  Chylę czoła przed Panem. Za pańską odwagę i polskość. Niech Pan jak najdłużej cieszy się dobrym zdrowiem. Niech Bóg ma Pana w swej opiece.

  Ps. Panie Gajowy, Dobrze ,ze wśród tłumu byli tacy jak P.Sławomir Zakrzewski.Tacy idą pod prąd.Z prądem płyną ….???

 29. janetatanka said

  Czy warto spierac sie nad edytorem ksiazek pana Siwaka?. Edytor jest i to nie pozbawiony zupelnie talentu, niemniej jednak JAKAS wiedza, wlasnie wiedza, a nie tylko sos patriotyczno-poziomkowy, z tych ksiazek wynika. Jak konfrontujemy ta wiedze, jaki robimy z niej uzytek?
  W tym widze glowny problem tzw prawej strony, ponarzekac, powytykac i……..nie wysiadac z pociagu.

 30. janetatanka said

  Panie Gajowy z niepokojem serdecznym obserwuje pana powracajace klopoty zdrowotne, moja wiedza i doswiadczenie pozwalaja mi namawiac Pana usilnie na wizyte u osteopathy, koniecznie w Polsce, bo „na Zachodzie” jest to straszliwie kosztowne, mam sprawdzonego, bardzo dobrego osteopathe we Wroclawiu. Sluze chetnie pomoca

 31. TG said

  Ad.29.”jaki robimy z niej uzytek?”
  Obecnie ta wiedza może tylko pomóc niektórym przy rachunku sumienia o ile ono jeszcze jako tako funkcjonuje.
  „glowny problem tzw prawej strony”To nie jest problem prawej strony. To jest problem w postrzeganiu szelążka , który ma awers i rewers albo prawa i lewa ręka i jedna głowa.
  Dzieje głupoty w Polsce wydały owoc.

 32. Yah said

  Ktoś kiedyś pisał po co Stary Testament. Przecież sytuacja Polski to powtórzenie sceny wypędzenia z raju . To nie ja, to niewiasta, to nie ja to wąż – a zabrakło zwykłego przyznania się do winy – tak byłam(em) słaby zgrzeszyłem.

  W Polsce mamy to samo to nie my, to oni itd. zamiast pokornego – tak byłyśmy głupi i daliśmy się zwieść – POPEŁNILIŚMY NIEWYBACZALNY BŁĄD. Ile osób tak mówi w tej i w innych kwestiach. Ile osób broni fałszu byle by tylko , w swoim mniemaniu, zachować twarz ? Ile osób broni kłamstw, tylko dlatego, że musiałoby się przyznać do tego, że popełnili błąd i dali się zwieść ?

  Pana Gajowego Pan Bóg z Raju by nie wygnał, a Pana Romana niestety tak.

 33. TG said

  Dziś „zwycięzcy” mogą powtórzyć słowa Lenina: Bez udziału pożytecznych I i D nie udałoby się nam tego dokonać.

 34. Boydar said

  Panie Yah, nie przeginajmy. A wyobraź Pan sobie na ten przykład, że kol. Kafel komedię cały czas odstawia, i co, też do kotła ?

 35. Boydar said

  Jest taka piosenka, której na yt znaleźć nigdy nie potrafiłem. I w tekście są takie słowa – „… kto powiedział, że poeci nie idą do nieba, że cyrograf z Diabłem dawno podpisali …”.

  A Pan Roman poeta, nie sposób zaprzeczyć, dużo lepszy niż prawnik czy inżynier.

 36. Marucha said

  Polacy to ludzie pozbawieni odwagi cywilnej i honoru.
  Do tego głupi ale zarozumiali
  Są jak rzydy, ale w odróżnieniu od rzydów nie mają z tego żadnych korzyści.
  Bóg nie będzie ich już długo trzymał na ziemi.

  Po Jaćwingach zostało wspomnienie, że byli waleczni, a zostali pokonani w boju przez przeważające siły. Zginęli z honorem.

  Po Polakach zostanie kupa goovna i wspomnienie, że dali się pokonać garstce parchów. Zginęli w smrodzie zdrady i obojętności na los własnego narodu.

 37. Carlos said

  Ktos kiedys powiedzial w sieci, ze gdyby wiedzial, jakie to zmiany stworzy nam koncesjonowana opozycja- stalby po stronie ZOMO. Panie Boydar, Siwak sie uchowal, poniewaz bandyci mysleli, ze jest zbyt prosty chlop, by im zaszkodzil. Nie mylic z prostactwem i chamstwem Bolka noblowego.

  Ja też tak myślę. Poza tym może mieć popleczników.
  Admin

 38. revers said

  Admin „Są jak rzydy, ale w odróżnieniu od rzydów nie mają z tego żadnych korzyści.”

  Mocne slowa, ale to widac i poznac za granica kraju, czy w miejscach pracy. zyd zydowi pomoze w tym sensie ze zadzwoni nawet do dyrektora banku i wstawi sie za zydem o kredyt, kredyt jako przykrywke od podatkow z innego interesu najczesciej przykrywka na hazard, a polak co najwyzej na policje lub skarbowke zeby pograzyc kogos, nawet z rodziny finansowo.

  ——
  To tylko jeden z przykładów…
  Śmieszą mnie te naiwne oczekiwania, że polactwo wprawdzie jeszcze śpi (bo sto lat to dla nich za mało, żeby się połapać, w co grają rzydy) – ale jak już się obudzi, to ho ho ho! jak pogoni kota parchom!
  Gówno, a nie pogoni. Nigdy tego nie umiało zrobić… rozlazłe piździelce.
  Admin

 39. Rob said

  Pan Albin wydał niedawno swoją ostatnią już książkę: „Utajniony Wyrok”.

 40. Stan said

  Opublikowano: 06.06.2018
  DROGA DO POPRAWY…..
  ZMIANA NAZWY Z Polski na judeo polonię Kto spychał Polaków z chodnika?
  Kto przejął ok. 100 ton polskiego złota? Spłacenie wszelkich roszczeń….
  Przygotowanie przez PIS takich sędziów, którzy… W jaki sposób Izrael tworzy „budżet”? Tramp nadzieją…… Daniels..

 41. Joannus said

  Ad 32 Yah

  Poruszył Pan bardzo istotny aspekt sprawy.

  Przy okazji podam autentyczny przykład jednej osoby.
  Unikał pracy jak się dało, szukał po boku własnych korzyści, oszukiwał, ale roszczenia ho ho były ogromne, wszystko było złe.
  Gdzieś około 1988 r powiedziałem mu, pracy nie szanujesz, kombinujesz, ale przyjdzie sprawiedliwość, jeszcze jej zapragniesz, a wtedy będziesz po rękach albo i w but całował za danie pracy.
  Minęło kilka lat, został bez pracy, zauważył mnie na ulicy i pyta- skąd wiedziałeś że do tego dojdzie.
  Odpowiedziałem – z obserwacji jak zachowywali się wycwanieni pracownicy wobec pracodawcy, i powinności nakazu życia z wiary.

  To co się stało musiało się stać, bo dążył do tego lud, zdemoralizowany i rozleniwiony jak mówił przed 1980 rokiem przestrzegając władze Prymas Stefan Kardynał Wyszyński.

  Wiemy, że wojna jak i powstanie warszawskie stanowiły dopust kary Bożej, za to co się działo w II RP. Czy obecna III RP jest w lepszej kondycji – nie sądzę.

 42. TG said

  Ad.36 Ta garstkę parchów wspomagali pożyteczni durnie i idioci jak to nazwał Lenin.
  A ktoś wcześniej mówił o mediach jako czwartej władzy.Słyszałam od tego, którego nie nazwę ,bo wyzwwoliłabym u Pana krótka i soczystą mowę, której nie lubię.
  Dziś żal mi Pana podwójnie.
  Pierwszy to ból fizyczny,a drugi to krzyk rozpaczy.
  Tu chciałam przypomnieć Polaków , którzy bronili Abp. Wielgusa, byli bowiem świadomi zamachu na resztki stanu Kościoła i Polski.
  To wydarzenie było papierkiem lakmusowym.

 43. Joannus said

  Ad 40
  ”Kto przejął ok. 100 ton polskiego złota? ”
  Ten sam co w Polsce przedrozbiorowej złoto i srebro /taki był pieniądz/ oddawane kahałom na procent przez Kościół i właścicieli ziemskich.

 44. Marucha said

  Re 42:
  Ból fizyczny przejdzie…
  Gorycz z faktu, że moja matka została splugawiona i nawet sobie z tego sprawy nie zdaje, to jest coś, z czym będę umierał.

 45. TG said

  Ad 44. Dedykuję:
  „Polsko! lecz ciebie błyskotkami łudzą!
  Pawiem narodów byłaś i papugą;
  A teraz jesteś służebnicą cudzą —
  Choć wiem, że słowa te nie zadrżą długo
  W sercu — gdzie nie trwa myśl nawet godziny:
  — bom smutny — i sam pełen winy!”
  (Juliusz Słowacki, „Grób Agamemnona”.

  Panie Gajowy „moja matka została splugawiona” a my tulący tak sponiewieraną, deptana zołnierskimi butami i śladami gąsienić sprzętu nie naszego mamy tylko wewnętrzną emigrację.”Zaradniejsi” mają jeszcze działki, niedzielne rosoły,i wiele wiele do pouczania.Czują się spełnieni.
  Jeszcze jeden Syn tej Matki.C.K.Norwid

  Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj,

  Bo ta już we mnie bez głosu,

  A jeśli milczę, nie przeto mnie połaj,

  Kwiatów, Ty, nie chciej od kłosu…

  Bo ja z przeklętych jestem tego świata,

  Ja bywam dumny i hardy,

  A miłość moja, Bracie, dwuskrzydlata:

  Od uwielbienia do wzgardy.

  Gdy w głębi serca purpurę okrutną

  Wyrabia prządka cierpienia,

  Smutni – lecz smutni, że aż Bogu smutno –

  Królewskie mają milczenia.

 46. podlak said

  jedna niescislosc za wikipedia: matka Aliny Calej jest Krystyna Kulpinska-Cala a rodzicami Michala Boniego sa Wladyslaw i Anna;
  tekst sam w sobie bardzo ciekawy zwlaszcza ze wzgledu na autora

 47. Klecha said

  >Po Polakach zostanie kupa goovna i wspomnienie, że dali się pokonać garstce parchów. Zginęli w smrodzie zdrady i obojętności na los własnego narodu.

  Naród potrzebuje elity, a Polacy jej nie mają. Mężczyzna dobrowolnie rezygnujący z założenia rodziny, pójścia do pracy i normalnego dla mężczyzny życia jest śmieciem, a Polakom przedstawia się takich eunuchów jako wzór.

  ———-
  Panie Klecha, za atakowanie Kościoła się stąd z hukiem wylatuje, o czym lojalnie uprzedzam.
  Pan wie, o czym mowię.
  Admin

 48. Carlos said

  Gospodarzu, prosze wybaczyc, moze cos przeoczylem ( w Judeopolonii mam malo czasu dla siebie) ale nie bardzo rozumiem, co stalo sie z panska matka?

  Nic szczególnego. Miałem na myśli Polskę. Mój kraj, który mógłby być wspaniały.
  Admin

 49. Klecha said

  > Pan wie, o czym mowię.

  Oczywiście. Zawsze popierałem cenzurę.

  ——-
  I co się robi z bezczelami?
  Ano daje się im köpa w dupę, czego się domagają.
  Admin

 50. TG said

  Ad.48 O jej , a ja myslałam ,że Gospodarz napisał o Matce Polsce.Może nam P.G.przybliży piękną myśl.

 51. troll polonii said

  Zastanawiam sie dlaczego jestesmy glupsi od… Czechow, Bialorusinow, i innych europejskich nacji a nawet smiem twierdzic… od cyganow.
  Ten nasz ped i poped na Zachod swiadczy o naszym kompleksie nizszosci.
  Mnie jakos zawsze sentymenty ciagnely do gor i gorali. Skazany na gory od urodzenia ( Harz, Sudety- Karkonosze, Beskidy , Tatry, a i troszke Bieszczady), mialem i mam zawsze we wnyku dziwne, cieple uczucie kolo serca jak sobie wspomne ile to ja wodki z goralami wypilem.

  Co prawda gadaly cepry, ze gorol to tylko rozzarzonego do bialosci gwozdzia nie ukradnie, ale hej! co tez taki gazda potrafil takim gwozdziem wystrugac! I jeszcze ‚na zas’ zostawic..
  Nasze podhalnskie gorale zawsze byli Polakami. Przechowali te polskosc przez wszystkie rozbiory i dziejowe burze.
  Zas w czasie II-ej wojny swiatowej zalatwili sobie ze szkopami, ze sa „Goralen Volk” i Niemcy ich sie nie czepiali. Sztuka przetrwania. Nie mieli armii. Nie mieli jak sie bronic. A i dzieciskow szkoda tracic dla gupich szkopow..

  I tak przez wszystkie wieki. Przetrwali wszystkie zmiany w historii.
  Ratowali nam krola, zbierali dudki do kupy coby se chalupe postawic a na zime ogacic.; kazdy niemal goral mial ‚krzesno matke’ w Hicago, co mu dudki przysylala.

  Dudki szly z Ameryki do Polski – a nie odwrotnie.
  A te dudki gazda nie puscil byle komu, tylko chowal w siennik na czarna godzine.

  Niegdys na Podhalu szalala straszna nedza.
  Dobry doktor Chalubinski nauczyl gorali gazdowac i sprzedawac ceprom gorskie powietrze.
  Zawsze mi imponowala ta silna plemiennosc podhalanska. Gazda wiedzial co do niego nalezy, wiedzial i baca; gazdzina niczym kozica skakala az pod sam Giewont z borowkami i smietana dla turystow.
  Kazdego roku o tej samej porze byl redyk, a gospodarze rzetelnie sie umawiali co do wypasu owiec.
  Jakis byl taki naturalny porzadek rzeczy.
  Goral umial pracowac i umial sie bawic i chytry byl na pieniadze ale zbieral dla siebie i swojej rodziny.
  Ja jeszcze pamietam czasy, gdy w Zakopanem nie bylo kanalizacji i u gazdziny stalo … wiadro w sieni , w siarczyste mrozy.,
  Pamietam na Bukowinie jak wieczorami goralki spiewaly na kilka glosow a echo nioslo po gorach.
  I te goralskie ‚herbatki’ po ktorych wszystkim nagle zachcialo sie kulikowac, i jak wariaty pedzilismy do Bialki Tatrzanskiej bo tam ‚podobno’ bylo wesele.
  A po drodze gazda gadal, ze musi sie co chwile zatrzymac, coby wskoczyc po nowy zapas wodki.
  „Gazdo, przeciez tu nie ma nijakiego sklepu a Gieesy juz pozamykane”, (a mialo sie juz dobrze ku wieczorowi).
  Ja, nie dosc ze pijany to jeszcze glupi pytam, czy my aby nie na meline jedziemy (meliny byly zakazane).
  „A gdzie tam, objasnia woznica, my tak tu do Manka… prywatnie”.

  Gorale mieli wielki pociag do prywatnej inicjatywy; ale wlasnej. Sciagali dudki na te prywatna inicjatywe az zza oceanu. A zagraniczni przybysze byli tylko i wylacznie po to, zeby zostawic dudki. Nie zas zabierac ze soba, hej..
  Gorale mieli znakomita siatke przemytnicza przez Wierchy na Slowacje a stamtad do Austrii. Czego oni nie przywozili! Na plecach. Mozna bylo zamowic slonia i… Kulture Paryska. Zamawiayi ja wojewodzkie komitety partyjne …do studiowania.
  Byla jakas taka zmowa nie pisana. Goral nie okradl gorala a ceprow trzymal z dala od biznesow.
  Pamietam jak przy jakiejs ‚herbatce’ zalil sie stary baca:
  „Swoj! a zdal na milicje!
  Ale my go dopadli. Antek z Kondratowej ma szwagra w milicji i wszystko sie wydalo”.
  W Tatrach, to nawet harnasie mieli kod rycerski. Przywozili ze zbojowania skarby i dudki i w karczmie na tancach rozrzucali pieniadze po stolach. Dzielili sie kazda zdobycza z miejscowymi. Totez janosiki to bohaterowie Podhala. Spiewali o nich piesni, krazyly legendy.

  Podhale przetrwalo i bardzo dobrze sobie radzilo ze swiatowymi kryzysami. Gorole nie mieli bankow, ‚social workerow’, doradcow finansowych, nie uznawali obcych panow.
  System podhalanski byl samo-regulujacy.. Widzialem to nawet i w Rabce.
  I ceprom nie zal bylo tracic pieniadze w Zakopanem. I nie zal bylo stac godzinami i czekac na kolejke na Kasprowy. Ja mialem duze obciazenia z mlodosci. Balem sie ‚elektryki’.
  Chyba z osiem razy wlazilem na Kasprowy pieszo. I tylko raz zjechalem na nartach. Nie z oszczednosci. Ze strachu.
  Gorale poprzez wieki nie zatracili swojej tozsamosci. Spotykam gorali, ktorzy dalej gadaja gwara.
  Mnie w Polsce brakowalo radiostacji goralskiej. A oni tak pieknie sie wyglupiaja i smieja ze wszystkigo i wszystkich dookola.
  Poprzez wieki mieszkancy Tatr nie zmienili swojej wiezi z ziemia, gorami a Ameryke traktowali jako zrodlo dochodu dla rozwoju Tater.

  Po latach na emigracji spotkalismy mlodziutka Stasie -goralke u znajomych.
  Stasiu, pytam, ty podobno z Zakopanego?
  „Jo?, nie, jo z Gubalowki”.
  To gorale nam opowiadali, jak byli u szwagra w Chicago i na stacji benzynowej murzyn, pardon, Afro-Amerykanin, obslugiwal stacje i slyszac ze gadaja ze soba po polsku a do niego zwrocili sie w slangu wrzasnal najczystsza goralszczyzna:
  ” A co wy, kurwa juz po polsku nie godocie?

  „Tatry maja 2 miliony lat i 3 miesiace” -opowiada baca
  – A skad wiesz?
  – Bo 3 miesiace temu byl tu profesor..

  Moze prawda, moze legenda. Ale takich mozna sie nasluchac u gorali. Nie tylko na Podhalu.
  Zwlaszcza gdy taki szczodry, goscinny gazda zaprosi na herbatke z dwoch torebek. W jednej fusy, w drugiej instant spiryt.

 52. Marucha said

  Re 50:
  Oczywiście miałem na myśli Matkę Polskę.
  Kopaną nie tylko przez obcych, ale także przez własne dzieci.
  Ja mogę pluć, charchać i rzygać na polactfo… Ale nigdy się Polski nie wyrzeknę. Za żadne pieniądze.

 53. RomanK said

  Panie Gajowy…pan sie nie pomylil????? Tak napisac o Polakach???? I to nie bojac sie opinii szlachty polskiej??? I jej przedstawicieli tu na Gajowce nickow takich jak Yah. Joannus, Nick, Listwa, Anzelm,etc….???? wobec textow I tworczosci pana Siwaka…..ktory dzieki patriotyzmowi cale zycie sluzyl tej bandzie zydowskich SSynow pod swoim wlasnym nazwiskiem i imieniem, nie dajac poznac ,ze sie nimi bzydzi:-))))) , jako sprawny i wierny szabesgoj,,a na strosc pluje im do czulent????? dalej pod swoim nazwiskiem i imieniem…wczym przegonil Urbana:-)))

  Jak sie pan nie wstydzi!!!!!!
  Dyc to sama quint essencja honoru…rycerskosci, ,,,nie powiem polskosci….bo by mnie sie z portek wyrwalo:-))))))
  Prosze -tu panie sie pchaja do rek zalowania, a moze I jeszcze wiecej….

  Pan nie wierzy w cuda….ze tlumy sie tlocza do calowanie dupy , ktora jeszcze niedawno- gdyby mogli ,- bo im na lby srala….. skopali:-)))))) Niech pan tylko zawola…Hej strzelcy wraz:-)))))
  A swoja droga….co to jest Honor wg opinii najbardziej odwaznych nickow i ,honorowych honorantow Gajowki?????
  I Panie Gajowy..pan sie myli ..to co pan widzi to jest wlasnie to co zostalo po Polakach…wiecej juz sie nic nie da zrobnic,.,,,,.niech pan dokladnie przyjrzy sie Historii Polski…a zwlaszcza Historii Wielkiego Ksiestwa Litewskiego….
  Zabory postawily na eliminacje elity polskiej….I robia to konsekwentnie do dzisiejszego dnia…..
  Niech pan poszuka w Internecie..co robi w Europie byly doradca przez Trumpa pan Steve Banon…..i pomysli …..

 54. RomanK said

  https://www.vox.com/policy-and-politics/2018/7/25/17611982/steve-bannon-europe-eu-parliament-the-movement

 55. TG said

  ad.52 Dziékujéza odpowiedź, nie zauważyłam wczesniejszego Pana wpisu.Czyli zgadłam Pana intencje.
  Panie Gajowy prosze uprzejmie tylko tak pluć, charchać i rzygać na polactfo ,zeby nie opluć reszty.

 56. Klecha said

  @RomanK >Niech pan poszuka w Internecie..co robi w Europie byly doradca przez Trumpa pan Steve Banon…..i pomysli …..

  Jeśli tylko taki jest wybór, którą folkslistę podpisać, to ja wybieram Eurazję Dugina. USA to pas transmisyjny światowego żydostwa na Polskę i NIC WIĘCEJ. I nigdy niczym więcej nie było: światowe żydostwo+anty-rosyjskość.

 57. Klecha said

  (….)
  Polski naród został zniszczony przez V kolumnę, jaką jest i zawsze był kościół katolicki.
  (….)

  I tu właśnie antykościelne kurewstwo Klechy wylazło mu z kiszki myślowej.
  Admin

 58. Marucha said

  Re 53:
  Panie Romanie,
  Nie wiem, komu slużył p. Siwak i co mu wtedy w duszy grało (wiem natomiast, że Polski / PRL nie zdradził, jak pewien „narodowy bohater”. polsko-usraelski).

  Wiem też, że obracał się w ścisłych kręgach władzy i dyplomacji i zna ichnie wewnetrzne sprawy i układy, dlatego jego wspomnienia i wykłady są niezwykle ciekawe dla każdego, kogo obchodzi Polska.

  I widzę, że jest to człowiek o niebo inteligentniejszy od tych „Bratkowskich”, które chciały z niego zrobić prymitywa. Ich zydowska nienawisc do p. Siwaka jest dla mnie najlepszą leigtymacją.

 59. Marucha said

  Re 55:
  Staram się… ale granica miedzy polactfem a Polakami zaciera sie coraz szybciej.

 60. TG said

  Panie Romanie,przyglądam się Historii nie od dziś i wielokrotnie przypominam postać Jakuba Franka, Czuję sie jak ten dziad mówiący do obrazu.Może zachęcę przywołaniem J. Matejki , który swoje wielkie płótno pt. Dziewica Orleańka chciał przekazac Francji jako ekspiację za rolę Polaków w Komunie Paryskiej.Nie wyszło mu . Poznaniacy maja go u siebie A jeśli domniemywać,że idea narodziła w Polsce.
  Polecam https://culture.pl/pl/artykul/frank-frankizm-i-spor-o-paradygmat-polskiej-kultury

 61. Boydar said

  Tiaaaaa … a świstak siedzi i zawija w te sreberka …

  Ładnie Wam wszystkim idzie 🙂

 62. TG said

  Ad.58. Miałam już zakończyc ale jeszcze kusi mnie przekazanie pewnej myśli Prymasa Wyszyńskiego (do bliskich osób). Bolszewia czarna gorsza od czerwonej.I czytać P. Siwaka pod tym kątem, kim byli czarni , czerwoni i widzieć korzenie tego w ZSRR.W jednej z książek P.Siwak to dokładnie opisuje. Tytułu nie pamiętam.

 63. Zbyszko said

  RomanK @17 a cóż to za infantylizmy Pan opowiada:-) Pan Siwak chodził po ludziach i przygotowywał do stanu wojennego?:-).
  Po pierwsze pucz wojskowy (bo tym był ten satanistyczny tzw stan wojenny 13- grudnia) opracowuje się w ścisłej tajemnicy w oparciu o ogólnie obowiązujące procedury wojskowe w taki sposób, że nawet żołnierze (nawet ci zawodowi) nie wiedzą w czym biorą udział.
  Źle Pan trafił z ta swoją grafomanią, bo ja akurat byłem w wojsku w stanie wojennym. Wojsko wyjeżdżało na zwykły alarm i starzy (starzy w sensie fali) żołnierze (ale również niektórzy żołnierze zawodowi, bo myśleli że za chwilę, jak to na zwykłym alarmie, wrócą do koszar) nie zabrali całego ekwipunku i niektórzy (ci zawodowi) szybko po drodze lecieli jeszcze do domów po coś ciepłego do ubrania.
  Wszyscy jechali i nie wiedzieli nawet gdzie jadą, bo słuchali tylko przez radio rozkazów. Wiedzieli tylko, że tym razem nie jest to zwykły alarm i snuli różne domysły. Myśli nawet że to Bundeswehra nas zaatakowała.

  Panie RomanieK, zachęcam do głębszych przemyśleń, tego co Pan pisze. Proszę już wyjść poza ten skompromitowany już slogan „precz z komuną”,
  Panu Siwakowi nie dorastamy do pięt, wszyscy jak tu jesteśmy.

 64. Klecha said

  Z opisu filmu na YT: 8 listopada 1998 roku gościem audycji Rozmowy Niedokończone w Radiu Maryja był pan Henryk Pająk. Przedstawiona wówczas przez niego diagnoza polityczno-gospodarcza brzmi obecnie jak spełnione proroctwo…”https://www.youtube.com/watch?v=Vv925VgMSXE

 65. Zbyszko said

  RomanK@17
  Jja przez 3 dni siedziałem w lesie w transporterze opancerzonym Skot (który był wozem dowodzenia), na nasłuchu na radiostacji i myślałem że jest wojna.
  Opowiada Pan banialuki, jak ci wszyscy teraz, którzy nigdy w wojsku nie byli, ale marzy im się bycie maczo i ubierają się w wojskowe ciuchy i ganiają po lasach z bronią strzelającą kolorową farbą:-).
  Wystarczyłoby gdyby byli w wojsku tylko w takim stanie wojennym, to z całą pewnością by im się odechciało tej głupawej zabawy.
  Panie RomanieK… podobny poziom myślenia

 66. Yah said

  Ad 34

  Tak Panie Boydar, do kotła, bo z pewnych rzeczy nie żartuje się. Na szczęście ja nie będę musiał decydować o losie Pana Romana 🙂

 67. Yah said

  Ciekawi mnie los Olszowskiego. Dlaczego on się nie ustawił tak jak reszta SLD – owców. Chyba w tych Stanach kokosów się nie dorobił – jeśli tak, to pewnie Pan Roman wyśledził.

  Warto zwrócić uwagę , że na świeczniku był w latach 1971-76, z przerwa na misję Brzezińskiego, który tworzył KOR i podwaliny Solidarności, a następnie w latach 1981-85, kiedy jeszcze można było mieć nadzieje na obronę polskiej Polski. Po pakcie Rockefeller-Jaruzelski znika z polskiej sceny politycznej i wynosi się do USA. Czyżby złożyli mu propozycje nie do odrzucenia. Pan Albin pewnie wiedziałby więcej na ten temat.

  Reasumując głupota i naiwnością było w 1980 roku sadzić, że społeczny, masowy ruch Solidarności zmieni coś na lepsze. Propaganda WE i GA oraz JPII raczej pozwalała wyciągnąć wnioski, że jest to rozgrywka geopolityczna mająca na celu wykorzystanie Polski do rozwalenia demoludów. Ja mając naście lat nie podzielałem entuzjazmu kolegów. Raczej widziałem w tym ruchu coś podejrzanego. Za wiele w nim było leserów i kombinatorów. Znacznie więcej niż średnia statystyczna populacji Polski.

 68. TG said

  Ad. 61, A Panu to tak jednakowo przed i po rosole .

 69. Boydar said

  Już Angole w XII wieku zakazali objazdowym trupom wjazdu do miast ale też wyjęli ich spod prawa; mogli mówić co chcieli. Czyli słuchał kto chciał i rozumiał co potrafił.

 70. Boydar said

  No i czego TG zawiści, chudej zupki raz na tydzień ? Mogę wynieść w słoiku, ja życzliwy ludziom jestem, i pomóc zawsze pomogę.

 71. Sebastian said

  Pan Albin Siwak miał wielu przyjaciół Rosjan, być może to go utrzymało przy życiu i trzyma nadal. A gdzie był szanowny Pan Albin podczas gdy w Polsce dokonała się zdrada w magdalence i przy okrągłym stole ?? Oddelegowany żeby nie przeszkadzał

 72. RomanK said

  Zbyszko, tak gupim butzom- jacy nabyli swoje doiwiadczenie siedzac trzy dni w lesie w puszcze na nasuchu ……nie odpowiadam z zasady
  Bo I po co?:-)))))))))

  Panie Yah…. Stefana Olszowskiego ,,czlonek Biura KC…bo chyba panu o niego chodzi…jeszcze przed stanem wojennym wyslano do USA, to on by kontroujacycm majatek kradziony w PRL I lokowany w interesach w USA… Zamieszkal w ladnym domu w dobrej dzielnicy Queens NY razem z konkubina Zofia Skowron, jakiej znalazl dobra prace w ONZ, ozenil sie poznije i wychowya synka pozostajac bezrobotnym przy zonie…. Wiodlo sie i m zupenei jak na bezrobotnych doskonale…dzis napewno jego roczny income przewyzsza panski srednio o 20 000 razy……

 73. Kura domowa said

  Jak juz wspomniałam, kupiłam wszystkie książki P.Siwaka. Jest ich 10. obecny koszt wraz z przesyłką-415 zł. Złozyłam sie z tatą, bo samej mnie nie stać na taki wydatek jednorazowy. Pan Siwak omyłkowo wysłał nam 2 razy ten sam zestaw książek. Zadzwoniłam do niego z pytaniem, dlaczego mamy 2 komplety. Pan Siwak, niestety jest już bardzo schorowany, waży ok. 50 kg(jest jego obecne zdjęcie w jednej z ksiązek). i zdziwił się, ze zadzwoniłam do niego w tej sprawie,powiedział, że zwróci koszty przesyłki tego kompletu. Ja nie chciałam, a on powiedział, że zrekompensuje to wysyłając nam inną wartościową książkę. Na to się zgodziłam. Bo zyd żądałby zwrotu kosztów. Ja wolę książkę.

 74. revers said

  ot,co! … TG@”(do bliskich osób). Bolszewia czarna gorsza od czerwonej.I””

  czekamy na gogota, juz podobno w jeruzalem objawil sie i wszystkich chrzesian wyrzucil z ziemii malo swietej.

 75. troll polonii said

  63
  Zbyszko
  Gdy chodzi o stan wojenny – to przykro mi ale nie ma pan racji.
  O stanie wojennym zaplanowanym na grudzien pisala cala zachodnia prasa na pierwszej stronie juz w lutym 1981 roku.
  Osobiscie czytalem i osobiscie namawialem rodzine, znajomych, przyjaciol, zeby wyjechali z Polski jeszcze przed grudniem.
  O stanie wojennym wiedziano i w USA o czym pisze w raportach CIA. Mozna sprawdzic w sieci.
  Prasa zachodnia duzo pisala o Kuklinskim, ktory od lat donosil wszystkie tajemnice PRL i Wojska Polskiego na Zachod..
  Wiem, ze w Polsce nie chcieli nam wierzyc; ci co uwierzyli- zdazyli wyjechac.
  Tylko w 1980 – 81 roku okolo miliona Polakow wyjechalo z Polski.
  Mamy nowa Polske, nowy system i nowe sojusze.
  Zdrajcow nikt nie rozliczyl: ani z pieniedzy ani ze zdrady panstwa.
  Wierze jednak, ze zolnierze mogli nie miec dostepu do informacji.

  I podobnie jak wiekszosc Polakow byli pod niesamowita presja propagandy i dezinformacji.
  Przeciez czasy byly straszne i bardzo niepewne.
  Ile osob w Polsce wiedzialo, ze nalozono na Polske sankcje – dwukrotnie?
  W Polsce byly puste sklepy a szeptanka opowiadala, ze nas Sowieci okradaja. I ze cala zywnosc i produkcja z Polski idzie wagonami i ciezarowkami do Moskwy.
  Teraz podobne brednie opowiadaja Ukraincy , jak to im Rosja zgotowala majdan i na Donbasie siedzi cala ruska armia.
  Caly Donbas bylby zachwycony!
  Opowiadaja tez Ukraincy, ze ich Rosja okradala z gazu. Wielu do tej pory w to wierzy.
  Teraz dopiero wylazi, ze zarowno polska awantura lat 80-tych , jak i Jugoslawia a takze Ukraina w 2008 i 2014 – to jedna wielka wojna o rynek …GAZU !!!
  W Gruzji tez!
  Wojna w Syrii tez.
  USA chce koniecznie zablokowac rosyjskie dostawy gazu do Europy.
  Ale USA chetnie kupuje rosyjski gaz. I odsprzedaje z zyskiem.

 76. Zbyszko said

  RomanK @72 Szanowny Panie, tym komentarzem zdradził Pan nie tylko swoja powierzchowność (z którą nie chciałbym sie spotkać), ale także arogancję myślenia (może nie tylko myślenia, ale i działania), tak bardzo charakterystyczną dla czasów i ludzi Solidarności. Jak sobie przypominam ta pychę ówczesnej Solidarności…

  To do tego czasu NAWOŁUJĘ GDZIE TYLKO MOGĘ… NA KOLANA PRZED NASZĄ KRÓLOWĄ MATKĄ BOSKĄ KRÓLOWĄ POLSKI NIEWDZIĘCZNY NARODZIE!
  Najpierw my Polacy prosiliśmy Matkę Boską Ślubami Jasnogórskimi o Polskę a gdy ją dostajemy, to pyszni mamy pretensje, że nie otake Polskę nam chodziło.

  A co Panu przeszkadzało w tym PRL-u do ZBAWIENIA W JEZUSIE CHRYSTUSIE?! (bo to chyba jest najważniejsze na tym świecie i o to było chyba o 1000000000razy łatwiej w PRLu niż w tej wywalczonej „wolności” a raczej zniewoleniu przez szatana. co chyba widać gołym okiem na ulicach)

  pornografii w kioskach?
  dzielnic czerwonych latarni (bo tam pierwsze kroki kierowali Polacy, gdy tylko udało im się wyjechać za zatrutymi sreberkami.)?
  seks szopów?
  Panie RomanieK… NA KOLANA! bo pycha z Pana wychodzi, gdzie tylko się da

 77. Carlos said

  re 76 Nie tylko, ze mam na imie Zbigniew, jestem po pana stronie

 78. RomanK said

  Pierdol ..pierdol.;… pobozny, dewocie Zomowcu…..
  CO za zaraza im wiekszy szubrawiec to albo Matke Boska wiesza na kapie , albo jej wlazi pod spodnice…..
  Uwazasz glupi Bucu zesmy wymodlili PRL????? Niech ci Matka Boska morde skrzywi tam gdzie masz dupe….sakramencki parchaty bolszewiku….

 79. Yah said

  Ad 76

  „ale także arogancję myślenia (może nie tylko myślenia, ale i działania), tak bardzo charakterystyczną dla czasów i ludzi Solidarności. Jak sobie przypominam ta pychę ówczesnej Solidarności…”

  Dokładnie tak i niestety dzieckiem tej pychy jest polskojęzyczna klasa polityczna z jej zachwytem dla Zachodu i Ameryki.

 80. lewarek.pl said

  42.
  Tu chciałam przypomnieć Polaków , którzy bronili Abp. Wielgusa, byli bowiem świadomi zamachu na resztki stanu Kościoła i Polski.

  Abp Stanisław Wielgus był esbeckim kapusiem, tajnym współpracownikiem o pseudonimach „Adam” i „Grey”. Sam się przyznał. Pełnił tę rolę przez 20 lat!!! Musiał się dobrze sprawować, skoro tak długo go trzymali. Nie warto bronić takiej szmaty. Po wspaniałych biskupach, takich jak choćby Feliński, Kakowski, Wyszyński kapuś i zdrajca miałby objąć arcybiskupstwo w Warszawie?……
  Zaiste, rację ma Gajowy, że polactfo to kupa gówna, niewrażliwego na honor i uczciwość.

 81. Polski punkt widzenia said

  (21) Antymarxista
  (22) Ian Lawton

  Jeśli już, to, w tym kontekście, wypadałoby powiedzieć – P a n Siwak … nota bene jako byłemu dyplomacie, przysługuje Panu Siwakowi dożywotni tytuł Jego Ekscelencja …

 82. Zbyszko said

  Carlos @77 i Yah @79… to właśnie ten brak pokory, brak podziękowania Matce Boskiej Królowej Polski za te miliony awansów społecznych młodych ludzi ze wsi i środowisk robotniczych nas zgubiło. „ja ciężko pracuję, ale niech przynajmniej moim dzieciom będzie łatwiej” – to słyszało się nieraz od ciężko pracujących całych pokoleń Polaków, którzy uczciwie budowali swoją Ojczyznę. Pan Siwak należy do tego uczciwie pracującego dla swojej Ojczyzny pokolenia. Pan Siwak nie dał się nabrać na te sabotaże wichrzycieli i warchołów.
  Niestety, Pan RomanK jak widać jeszcze nie połapał się o co w tym wszystkim chodziło, i nadal, ku uciesze tych ówczesnych wichrzycieli i warchołów, nadal plecie te swoje androny pod hasłem „precz z komuną” (czyli tym całym DOBREM które było w PRL-u).
  Ja np uczyłem się w technikum wieczorowym a potem studiowałem i skończyłem wieczorowo studia techniczne na Politechnice rano pracowałem. Z pracy byłem zwalniany dwie godziny wcześniej, by dojechać na zajęcia w technikum a potem na Politechnice. W czasie sesji egzaminacyjnej miałem dodatkowy urlop na przygotowanie się do egzaminu a ci którzy mieli średnia powyżej 4, dostawali jeszcze stypendium…
  I JA MIAŁBYM PLUĆ NA TE DARY PANA BOGA, ZA WSTAWIENNICTWEM NASZEJ KRÓLOWEJ?
  Jeżeli Pan RomanK chce pójść do piekła (niestety jest coś takiego) to nie sobie idzie, ale niech nie ciągnie innych.
  Pozdrawiam

 83. Zbyszko said

  RomanK @78 no cóż mogę Panu napisać… Więcej pokory, rachunek sumienia i spowiedź generalna z całego życia. Także z uczestnictwa w operacji specjalnej CIA zwanej Solidarność (takiej samej jak Pustynna Burza), która pochłonęła parę milionów ofiar (ile to chyba jedyny Pan bóg wie).
  W czasie Pustynnej Burzy zginęło podobno ok 1mln Irakijczyków (Husejn miał w swoim rządzie Chrześcijan, może o to chodziło?), jak wiemy Irakijczyków ich oprawcy ustami jednego z nich przeprosili.
  Panie RomanieK… Czy Polaków ktoś przeprosi? Czy Polacy I „polacy” z Solidarności przeproszą Polaków?

 84. Kar said

  re:78/RK

  .. Kafel slusznie i dobrze intonuje. Pojebalo WAS wszystkich dokumentnie z ta wasza siwakowa miloscia. Malo skunksy pamietaja jak to stala sie za koscia z boleszewicka kartka noc cala. Lizcie dalej doope tym co lali waszych ojcow po zyci..pomazane baranstwo..

 85. A Ka said

  Wspanialy szlachetny Polaku,zal mi ze nie bylo mnie na tej sali i nie moglam uscisnac Pana dloni,jesli Pan moze,niech Pan zdradzi kiedy nastepnym razem Pan tu zawita.Zapraszam.

 86. Carlosdzis zaluje, ze zapisalem sie do Solidarnosci said

  Romeczek kazdemu kto docenial i widzial takze plusy PRL-u , przypisuje przynaleznosc do ZOMO, PZPR i innych agentur. A ja do dzis zaluje, ze zapisalem sie do Solidarnosci i ze -sluchajac kazan w kosciele- zaglosowalem na Bolka Debila.

 87. Ola said

  tak jest! Po pysku dac temu RomanK-owi ! paskudnik z niego , obic mu morde najwyzsza pora !

 88. Zdziwiony said

  Panie Zbyszku, Pan RomanK pewnie znał Zofię Komedową Trzcińską. Po śmierci jej męża od roku 1969 wiele lat mieszkała w Bieszczadach. Zakładała pierwszą w Polsce Solidarność Rolników Indywidualnych, a następnie współorganizowała pierwszy chłopski strajk w Ustrzykach Dolnych. Jej książkę „Komeda, Zośka i inni” warto przeczytać ze względu na raj w USA i przykrości doznanych od osób wczesnej „solidarności” w Polsce.

 89. NICK said

  Wkrótce.
  Bo i nie za długo.

  Pan Roman Kafel.

  Sam się spali.
  Dlaczego?
  Uznał czasu swego, że „ukraina” to jest Państwo.
  (no bo państwa ‚się’ rodzą)

  Nie uznaje Matki Bożej.
  Wedle JEJ katolickiego uznawania.

  Nic nie zmieniam.

 90. RomanK said

  Nick panie dupku uposledzony… Ukraina jest panstwem……bo jest…a „Matka Boska” czyjes uznawanie ma daleko w Niebie:-)))

  P_ani Olu popros swego Alfonsa moze sie podejmie mnie obic:-)))))

  Carlosek…tys widzial plusy PRLu…zatem dobrze ci tak:-)))_

  Tak panie Zdziwiony znalem…znalem ich wszystkich….moze pan dac namiary na ksiazke pani Zosi????…znam tez zapomninego przez wszystkich zwlaszcza elity obecnego pRL-bis,….Antoniego Wojnarowicza…..Wieska Nowackiego, niedawno dowiedzialem sie o smierci Frania Lysyganicza z Polany…I paru innych…..
  Zadnego z nich nie znajdzie pan w Encyklopedii Solidarnosci:)))))) poza krotka wzmianka ,ze ich nie bylo:-))))))

  ———-
  1. Czy „Kosowo” tez jest państwem? Bo je uznały światowe wypierdki z Polską na czele?
  2. Skad Pan wie, ze znajomy p. Oli jest „alfonsem”? Czy nie zaczyna Pan przekraczać – i tak luźnych – gajówkowych norm?
  3. Ja tez, z perspektywy czasu, widze, że PRL mial sporo plusów. I nie mam zamiaru się kajać za to, że w PRL-u było więcej Polski, niż w obecnej Żydolandii Nr 3, gdzie jakaś izraelska kurwa rozstawia po kątach polski rząd.
  Admin

 91. Rafal Cz. said

  Ad 1.
  Panie Romanie, myli sie pan.
  Albin Siwak bedac w biurze politycznym mial dostep do poufnych raportow. Pan nie.

 92. Rafal Cz. said

  Pamietam opinie o Abinie Siwaku.. ze beton ale pmietalem tez ze on swojej brygadzie przygotowywal kawe (zbozowa) dla swoich
  czlonkow brygady I pomyslalem ze to jest gosc.
  Dolanczam sie do pana Gajowego I chyle przed nim czolo.
  Takiego doradcy w polskim rzadzie brakuje.. ale to raczej marzenie.

 93. troll polonii said

  84
  Kar
  To nie byla „bolszewicka” karta – tylko jankesowska i amerykanskie sankcje na polski narod. Reagan sie tym sam chwalil. Wystarczy poczytac jego przemowienia. Jak sie zna j. angielski.
  Najwyzszy czas, zeby sie nauczyc jezyka angielskiego i poczytac raporty z Kongresu i CIA.
  Ponad 30 lat – to dosc czasu, zeby sie doksztalcic, co sie naprawde zdarzylo w Polsce. Radze poczytac raporty z Margaret Thatcher Foundation gdzie jest dosc dokladny opis wojny gazowej Sowietow z USA. Anglicy mieli podpisany kontrakt na gaz z Syberii.

  Polak z Polski nie broni tak swojego glupiego rzadu jak Polak z Ameryki, ktory broni kowbojskich rzadow „hegemomow” i uwaza, ze kolejny rzad USA …sra fijolkami. Caly Irak, Libia, Syria, Afganistan pachna amerykanskimi fijolkami z trotylu.
  W kazdej awanturze na naszej planecie …maczaja palce kowboje i ich wielki finansowy guru, pan Soros.
  Radze tez ogladnac wywiady z Sorosem na temat Solidarnosci. No i przeanalozowac skutki radosnej dzialnosci ubecji, ktora te ‚rewolucje’ przygotowala …glownie dla siebie, o czym swiadcza zajmowane przez ubecje stanowiska w obecnej Polsce.

  I dopiero wtedy zobaczyc do lusterka, kogo tak naprawde pojebalo.
  I zadac sobie pytanie:
  Dlaczego nie bylo takiego zamieszania w Czechoslowacji, Niemczech, na Wegrzech, w Bulgarii itp.:
  Widac Polacy najlepiej sie nadawali do rewolucji przeciwko Rosji.
  Teraz siedzi Piskorski bez zdania racji i dziwnie nikt sie tym nie przejmuje.
  Zbombardowana i zniszczona Jugoslawia- tez Polakom zza oceanu nie przeszkadza. Ani zbombardowany Donbas
  Dla niektorych pro-kowbojow wazniejsze sa ubeckie puste polki w PRL niz obecna grabiez Polski, polskiego przemyslu, polskiej klasy robotniczej, polskiej kultury, polskich zakladow pracy i okradanie polskiego rolnika.
  W PRL badylarze mieli sie lepiej niz obecny polski rolnik.
  To Solidarnosc stworzyla oligarchie, ktora brala udzial w grabiezy nie tylko Polski ale i Ukrainy. Dlatego obecny rzad polski wydaje miliardy dolarow wypracowanych przez podatnika na fanaberie ukrainskie. A polskie dzieci musza szukac przetrwania na saksach.
  A wojna gazowa trwa.
  Widac, niektorzy ‚patrioci’ ciagle jeszcze pod Samosierra i na szlaku napoleonskim.

 94. Zbyszko said

  Zdziwiony @88 Dziękuję, nie wiedziałem o tym że Komedy mają i takie „zasługi”. Bo to że jej mąż (czy syn, czy jakoś tak) napisał muzykę do satanistycznego manifestu innego „zasłużonego” dla „polskiej kultury” pedofila, to wiem.
  No cóż, nasi Ojcowie budowali ciężkim wysiłkiem Polskę a nam młodym imponowała dekadencja, ich wygłupy np z szafą na plaży sopockiej, który to Sopot i nie tylko Sopot, nam zwykłym Polakom, ze zwykłymi wynagrodzeniami właśnie zabierają, dla tych „prawdziwych” polaków z prawdziwymi pensjami i zyskami (z naszego polskiego majątku gospodarczego)

 95. Joannus said

  Pan Albin Siwak widać, że działa jak płachta czerwona na byka na agentów z Solidarności, co schronili się w przechowalni banderowskiego pomiotu. Zero kultury, zero szacunku dla staruszka Polaka co jakby nie było pracował na budowach dla dobra ludzi, tak samo dla komentatorów z innym poglądem. Paplanina o ”chowaniu się pod spódnicę” Naszej Pani i Królowej pokazuje dobitnie – kto zacz.

  Kiedyś będąc na Jsnej Górze, wchodząc przez bramę popychany byłem co rusz przez wychodzący tłum przeważnie strszych ludzi o niskiej budowie z kwadratowymi twarzami,oczami i ustami z wymalowaną zaciętością. Okazło się, iż była to pielgrzymka łemków.

  ”Polactwo” – skąd się wzięło.
  Po wojnie awansowano ludzi z nizin społecznych o niskim morale, o znikomej więzi z polskością.
  Pasali owce, kozy i krowy, nie dojadali, raptem poprawiło się im bytowanie. Dostali szkoły, opiekę medyczną, comiesięczne dochody, dach nad głową i odzienie. Dla nich praca dla narodu podobnie jak dla ojców i dziadów nie leżała, dlatego kombinowali aby jak najlepiej się usadowić. I tak awersję do ciemiężyciela ojców ”obszarników”, przenieśli na państwo polskie, nie bacząc co im dało. Tak jak dawne ”pany” tak ojczyzna, były dla nich wrogiem, bo mieli a im nie dawali w obfitości, bo im zawsze wszystkiego było za mało, nie bacząc że dawniej jedli mięso tylko na święta, a nawet dobrych butów nie mieli.
  Kiedy nadarzyła się okazja razem z żulikami i skonfliktowanymi w swych miejscach pracy zasilili rewoltę, wstęp do likwidacji dorobku i zniewolenia narodu. Marksistowska walka klas,eksperyment zrównania społecznego musiał do tego doprowadzić.
  Dla nich nieważne kto ich panem, liczy się tylko aby mieli coraz lepiej, coraz więcej, dlatego nowy układ po 1989 roku przyjęli entuzjastycznie, ukontentowani dostępem do sklepów, kredytów i żerowania na dorobku i pracy innych, oraz możliwością wyjazdu do enklaw dobrobytu. Pozostała u nich niezacieralna trauma do PRL i Moskwy, bo nie dały im upragnionego dobrobytu na miarę Ameryki widzianej na ekranach.
  Ta trauma to jakiś odchył psychiczny, wszak ludzie z tymże nie potrafią już oderwać się od niej ,tak jak pacjenci psychiatryka co godzinami mogą patrzeć w jedno miejsce.

  Jest tu także finezyjna diabelska robota. Zamiast Panu Bogu dziękować za miejsce i czas życia który im dał, postępując wedle Jego praw i nakazów – bunt.
  Najlepiej rozwalić własne państwo na zamówienie wrogów, bo za mało towarów, bo trzeba stać w kolejce, bo aparat władzy miał lepiej.

 96. Zbyszko said

  Ola @87 Pan RomanK pozostał na tym etapie:
  .https://www.youtube.com/watch?v=M-MXFw60Sq8&t=66s
  Polacy (ci bardziej myślący, poszukujący Prawdy), już bardzo dawno z tego wyrośli a dla Pana RomanaK nadal idolami są ówczesne kabareciarzyny pokroju niedawno wygwizdanego Pietrzaka, którzy jedyne co potrafili, to śmiać się z wad wymowy Gomułki i przyzwyczajeń językowych Gierka. Tacy to oni byli odważni.
  P.S. a propos tego filmika, to pokazuje on ówczesny żałosny (niestety także w skutkach) stan ówczesnej naszej świadomości.
  Jak mozna było słuchać, jednego z czołowych ówczesnych medialnych krypto satanistów Macieja Zembatego?

 97. Zbyszko said

  RomanK… czym różniła się Solidarność od AlQuaidy? Tym, że tamtym powiedzieli, że jeżeli obalą legalny rząd to będą mogli gwałcić wszystkie kobiety na Ziemi i w niebie? A z Polakami- katolikami, ten neumer by nie przeszedł więc powiedzieli im że gdy obalą Gierka to wszyscy będą Caringtonami i dostaną po 100mln..?

  NA KOLANA! PRZED NASZĄ KRÓLOWĄ!

 98. revers said

  J.Kaczynski: Chcemy …
  http://polityczek.pl/uncategorised/8145-kaczynski-chcemy-zeby-polska-w-niedlugim-czasie-stala-sie-krajem-gdzie-nie-ma-nedzy

 99. TG said

  Ad.80 Teraz już wierzę ,że psychopata musiałby wy…….dalić swój mózg ,aby przyjął inną wiedzę niż tę którą mu wtłoczono. Po pierwsze Abp Wielgus był kontynuatorem linii kościoła Prymasa Wyszyńskiego.I tu był cały problem ,bo Wyszyńkiego nienawidzili „solidarnościowcy”, teraz ci sami przy władzy bardzo bali się Jego pasterzowania .Są na you tube filmy, możesz sprawdzić.Filmy o samym ingresie nie isnieja.
  Póki co,to powalcz ze swoją belką w oku..

 100. Zbyszko said

  Lewarek @80 czy masz jakieś dowody na to, że Abp Wielgus był sb-ckim kapusiem? bo jeżeli nie, to radzę Ci lecieć czym prędzej do spowiedzi, bo rzuciłeś w przestrzeń SŁOWO, które ma swoją moc destrukcyjną

 101. Zbyszko said

  Wszyscy starzy Solidarnościowcy! zabraliśmy naszym dzieciom i wnukom itd… pewność jutra w swojej Ojczyźnie. Zabraliśmy zdrowie, zabraliśmy im przyszłość itd, itp…
  Najgorsze jest jednak to, że zabraliśmy im razem z niektórymi hierarchami Kościoła, stosunkowo łatwą ścieżkę do ZBAWIENIA W JEZUSIE CHRYSTUSIE.
  CZEKA NAS WSZYSTKICH ZA TO CIĘŻKA KARA.
  Szczerze, naprawdę bardzo szczerze radze Wam wszystkim (bo ja już to zrobiłem) wyspowiadać się z tego ciężkiego śmiertelnego grzechu i z pokorą i powagą do skali tego przewinienia, prosić o stosowną pokutę.,
  Niezależnie od tego każdy w trosce o siebie, powinien juz sam zadbać o ZADOŚĆUCZYNIENIE.
  Nasza Królowa jest w stanie to wszystko dla naszej Ojczyzny PONAPRAWIAĆ, ale musimy się do Niej zwrócić w gorliwych, jak najbardziej masowych modlitwach.
  Więc najlepszym zadośćuczynieniem byłoby w tej sytuacji ORGANIZOWANIE WSZELKICH DZIAŁAŃ MODLITEWNYCH DO NASZEJ KRÓLOWEJ, kto tylko, jaki tam ma możliwości.
  Jeżeli ktoś ma możliwości zorganizowania ogólnopolskiego zrywu modlitewnego, to niech w takim wymiarze organizuje, jeżeli możliwości innego sięgają tylko jego parafii, czy nawet budynku mieszkalnego w którym mieszka, to niech tam organizuje modlitwy do naszej Królowej.
  Ona Sama nas o to prosi : MÓDLCIE SIĘ I NAWRACAJCIE SIĘ, BO IDZIE NA WAS CIĘŻKA KARA. MÓDLCIE SIĘ CODZIENNIE NA RÓŻAŃCU….

  W Gietrzwałdzie, na pytania dzieci np czy ich ojcowie przestaną pić, czy nasza Ojczyzna odzyska niepodległość itd mówiła : TAK… MÓDLCIE SIĘ NA RÓŻAŃCU.
  Tylko modlitwą możemy naprawić te wielki krzywdy które zrobiliśmy naszej Ojczyźnie.
  Im wcześniej się za to weźmiemy tym dla każdego z nas lepiej TAM u Góry…
  TAM nie wywiniemy sie od tej odpowiedzialności, za te tysiące polskich dzieci idących na potępienie.

 102. Boydar said

  Stawiam diagnozę społeczną, że Pana Zbyszko należy jednak izolować, dla jego i naszego dobra.

  Mówiąc prościej, sądzę że jest zdrowo jebnięty. I jakby co, z radością może zrobić komuś krzywdę. Taki mały Trynkiewicz, tylko na dużą skalę.

 103. Joannus said

  Ad 101

  Popieram

 104. Zbyszko said

  Boydar @102 obejrzyj sobie:
  .https://www.youtube.com/watch?v=SR2kOR2Ihf0
  bo to są na razie takie skromne ostrzeżenia z których ludzie nic sobie nie robią.
  To co nam jest teraz szykowane, podobno nie było jeszcze na tej Ziemi… NIGDY.
  Lekceważcie sobie tak dalej te wszystkie znaki. Polacy są eksterminowani na wszystkie możliwe sposoby w międzynarodowym spisku ostatecznego rozprawienia się Królestwem Matki Boskiej Królowej Polski – ostatnim bastionem Kościoła Chrystusowego, do którego od prawie 10 już lat regularnie, bardzo często przychodzą z Orędziami Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej, Matka Boska i Święci…
  A gdzie? to poszukaj sobie sam

 105. Boydar said

  Panie Zbyszko, ja nie napisałem, że jest Pan złym człowiekiem, napisałem co napisałem. Publicznie podpiera Pan swoje wyobrażone tezy zupełnie jak Bolek; on to robił Matką Boską w klapie. Pańskiej marynarki wprawdzie nie widzę ale czytać umiem, słowo harcerza.

 106. TG said

  Ad.105 Panie Boydar jak trudno Pana zrozumieć.Katolik , który ma za złe ,że ma MB w klapie.Trzeba było czytać na czasie i wiedziałby Pan,że w momencie niebezpiecznej sytuacji – było przesilenie nastrojów, podeszła kobieta i wpięła mu w klapę swoją własność otrzymaną czy poświęconą prez Prymasa Wyszyńskiego.A Pan dalej jak to mówi LW „moja krowa, moja krowa”. Poczekać na” przejrzystość dziejów , przejrzystośc sumień”, iść na niedzielny chudy rosołek , (niczego Panu nie zazdroszczę!) pobyć w dobrej atmosferze i wyluzować.Nie przyspieszać skutków tej szarpaniny . Może Pan stanie się Pa jak ten szczęśliwy co nie zna każni.https://www.youtube.com/watch?v=bERuIUAWtI0

 107. troll polonii said

  Wydaje sie, ze ta cala dyskusja omija bardzo wazny aspekt rozwoju spoleczenstw.

  Otoz nie ma idealnego systemu politycznego. Bez wzgledu na rozwoj spolecznosci w sensie edukacji, technologii i metod zabijania. Nie wspomne religii bo akurat religia jest pierwsza ofiara ‚nadmiernego rozwoju’ cywilizacji.

  Idealny system nie istnieje ale ludzkosc posiada takiego dziwolaga jak ‚studium comparatiwum’, system porownawczy, ktory to mechanizm stworzyl Pan Bog, zeby dac ludziom mozliwosc samodzielnego myslenia.

  I nie mozemy sie spodziewac, ze jakikolwiek system przyniesie nam nirwane, zmazy nocne czy ulge ejakulacji.

  Wiadomo, ze obecny system kapitalizmu sie zgral do nitki. Wszystkie kraje, ktore uwierzyly w swietosc kapitalu chowanego na Kajmanach czy innych wyspach bezludnych – sa paskudnie zadluzone.
  Gdyby nawet w USA zdecydowano zrezygnowc z wydatkow na wojenki i zbrojenia , to wcale nie daloby sie przekazac tych oszczednosci na rozwoj i dobrobyt spoleczenstwa bo… najpierw trzebaby splacic TRYLIONOWE dlugi.
  Obecny system jest nie do zniesienia dla wielu mieszkancow naszego globu.
  W USA, ponad 40 milionow ludzi, to doly spoleczne, ktore zyja w nedzy.
  (Ostani raport ONZ )
  Obecny system zlikwidowal i klase srednia i klase robotnicza i zlikwidowal wszelkie prawa pracownicze zarowno robotnikom jak i naukowcom, inzynierom, pielegnarkom, nauczycielom itp. Ze nie wspomne rolnikow – prawdziwych producentow zywnosci.
  Zmonopolizowany swiat ma krotkie nozki o czym bezskutecznie pouczal nas krol Midas.
  Do czego zmierzam?

  Ze wprowadzajac nowy system ekonomii, polityki, zarzadzania – wywalilismy wszystkie pozyteczne rzeczy poprzednich systemow.
  Zapomnielismy o biologii i prawie naturalnym; ze na starych korzeniach wyrastaja nowe rosliny. Wyjalowione podloze nie rodzi nowego zycia.
  Tak mlodzi ludzie korzystaja z doswiadczen: bledow i madrosci starszych.
  Okrutnie i bardzo gwaltownie wprowadzony w Polsce kapitalizm, a wiec przewaga pieniadza nad produkcja i praca, i przewaga zasad ‚ indywidualizmu’ nad wspolnym dobrem – zrobil z nas nedzarzy polityczno-ekonomicznych i zagrozil spolecznej wiez;i i rozwala nam panstwa.
  Nam sie bardziej oplaca wojna niz pokoj, nienawisc od przyjazni, indywidualny zysk od wspolnego dobra..
  W USA sa ludzie bez zadnego dochodu albo z minimum dla nedznej egzystencji i istnieje banda multi-bilionerow!!!!
  I ten kraj nazywa sie demokracja???!!
  No to, co to jest demokracja?
  Ponad 40 milionow ludzi zyjacych ponizej ustalonych standartow egzystencji??
  W takich bestialskich, darwinowskich warunkach nie ma miejsca na normalny rozwoj spoleczenstwa; na kulture, dobrobyt a przede wszystkim na religie.

  Kapitalizm ma PODSTAWOWY problem z Dekalogiem: Kochaj blizniego swego.

  Zgodnie z naturalnym i religinym prawem, czlowiek nie zyje na wyspie bezludnej.
  Zyje w spoleczenstwie. A wiec jest czescia spoleczenstwa. Czyli korzysta z osiagniec i dochodu spoleczenstwa i jego smierdzacym obowiazkiem jest wspoluczestniczyc w dobrobycie spoleczenstwa.
  Milionerowi nie spadly pieniadze z nieba. Nie ma powodu, zeby sie puszyc jako wybraniec ponad spoleczny.
  Kazdy ma podstawowy, spoleczny, religijny obowiazek, zeby wspomagac innych czlonkow spoleczenstwa.
  Do czego zmierzam?
  W PRL bylo wiele bledow. I wiele problemow. I mielismy rzeczywiscie jednostronny rozwoj kraju. Budowalisny, budowalismy; bogacil sie kraj ale nie indywidualny pracownik. Wszyscy caly czas pracowali dla dobra panstwa.
  Zalet bylo wiele: kraj sie rozwijal i wszyscy wspolnie pracowali na ksztalcenie i iwychowanie przyszlej generacji. Rozwoj kultury i powszechnej edukacji. Rozwoj infrastruktury i powiekszanie majatku narodowego. Pieniadze ze wspolnego worka szly na rozwoj kraju.
  Bledow bylo tez wiele, a przede wszystkim wlasnsc panstwowa nie przekladala sie na dobrobyt indywidualny.

  I oto Polsce, dobrze zagospodarowemu krajowi ZABRONIONO, z zewnatrz, rozwiazac wlasne problemy we wlasnym zakresie.
  Nie dlatego, ze Polacy byli glupcami.
  Ale dlatego, ze WOLNY RYNEk nie chcial sie zgodzic na konkurencje i nasze stocznie, nasze zaklady i produkacja zagrazaly obcym konkurentom.
  Zagrazaly zreformowac system tak, zeby pozbyc sie bledow i wprowadzic nowe rozwiazania.
  Tlumy naiwnych Polusow uwierzyly, ze Zachod pomoze nam rozwiazac nasze problemy i to kosztem zachodniego spoleczenstwa!!!
  O naiwnosci!
  Uwierzylismy, ze nasze problemy byly spowodowane wylacznie „parasolem’ sowieckim.
  Ktos nam celowo, i za wielkie pieniadze, rozladowal mechanizm systemu analitycznego. Zakazil nam system poczucia narodowego i wspolnych wartosci.
  I cala dusza i sercem rzucilismy sie z kwiatami do ‚zbawcow’, ktorzy za nasza zgoda i poparciem wprowadzili nam znow przemoc obcych inwestycji.
  Zapomnielismy o Zyrardowie i Lodzi… z czasow przedwojennych.

  My juz nawet ze soba nie potrafimy rozmawiac na temat naszych problemow. Propaganda obcego kapitalu zatrzaskuje nam z hukiem kazda dyskusje na temat „stare-nowe”.
  Pozwole sobie jeszcze raz zacytowac prawdziwy raport o bogatym Chinczyku:
  Chinski milioner, ktory urodzil sie w bardzo biednej wsi, za wlasne pieniadze wyburzyl stare chalupy w caleej wsi i wybudowal nowoczesne osiedle rolnicze.
  Na pytanie, dlaczego to zrobil, dopowwiedzial:
  „To dzieki Matce- Ojczyznie zostalem milionerem. Teraz splacam dlug”.

  Ja, na ten przyklad, nie wyobrazm sobie, zeby Gates , Zuckerberg albo inny swintuch z Polski typu Kulczyk czy Walesa wybudowal … drewniana hustawke dla dzieci na podworku za wlasne pieniadze.

  Ale o tym tez nie wolno dyskutowac bo nas Walesa zglosi do prokuratora, ze on przeciez „budowal dobrobyt dla calego narodu”.
  To sie nazywa – bardzo skompromitowany – system pt. holistic approach, czyli podejscie calosciowe do indywidualnego problemu.
  Ale o tym tez Polakom nie wolno dyskutowac bo go od razu zachodnia propaganda zwyzywa od chojow i pozytecznych idiotow, i bolszewickich ubekow.

 108. Boydar said

  @ Pani TG

  I dla tego właśnie nie zostanie Pani księdzem katolickim, innych zresztą nie ma. Bo Pani nie rozumie. Także tego, że wiara może zastąpić uszczerbki na rozumieniu, choć nie odwrotnie.

  Ale zapewne ładna i miła z Pani kobita.

 109. TG said

  . Ad. 108 Wiara oświetla rozum ,a nie uzupelnia jego braki. Po dzisiejszych „wierzących” widać jak ich rozumy pozostały na wymaganym przez…. (uzupełnić samemu) poziomie.Panie Boydar , czy umie Pan ocenić bez wkładania do oznaczonej szufladki.Wie Pan ,że to jest odchylenie od Normy?

 110. Boydar said

  Prawdę mówiąc, nie nadążam za Panią 🙂

 111. TG said

  Ad.110. W którym miejscu Pan zasłabł? Proszę napisać, pomogę Panu ogarnąć się.Będzie to z zyskiem może i dla Pana fanów.

 112. Boydar said

  Już pierwsze zdanie (109) mnie onieśmieliło, potem było już tylko gorzej. To nie na mój rozum, sama Pani zresztą pisze, że nie wszyscy mogą sprostać …

 113. TG said

  Ad.112.Uzupełnię moje przesłanie. Napisałam wiara oświetla rozum. Pytałam wiele razy o wiare ludzi pobożnych, do których nie było mi jakoś blisko.Wie Pan,że od czasów „uwolnienia” kościoła nawet do kółka różacowego nie zapisałam się, choć z dzieciństwa pamiętam ,że wtedy była to spokojna, prosta ,przepiękna i pożyteczna sprawa.
  Dla mnie wiara jest bardzo prosta. Więrzę i przyjmuję Jego kodeks.I ten kodeks jest papierkiem lakmusowym. Jak mi jeden z drugim katolik imputuje swoją wiarę, a wiem ,że zieje nienawiścią z powodów jemu wiadomych,albo kradnie zgodnie z przepisami…. to wiem ,że albo pospiesznie robiąc kurs na katolika nie zna albo nie rozumie Dekalogu i Ewangelii.Wiara oświetla rozum , który w swojej funkcji dochodzi do miejsca i taki badacz mówi „Czy może być garnek mądrzejszy od garncarza?
  Panie Boydar, miałam w życiu kontakt z wieloma uczonymi, mialam to szczęście ,albo oni mieli do mnie zaufanie i powiedzieli mi tak jak ja teraz Panu przekazuję.
  A teraz resume: Ani wiary , ani rozumu nie mają.
  Chudego lub tłustego rosołku życzę i wiary w Boga oświetlającej rozum.

 114. Rokitnik said

  107 Ma p.racje…duzo racji ze (chyba) nie istnieje zaden system polityczny wymyslony przez czlowieka. Dlatego PRL budowalismy bez konca i jak w starym kawale okazalo sie, ze rozwijalo sie toto jak rolka papieru – a, w konsekwencji wszystko bylo i tak do … !
  A wystarczylo w okresie wczesnego Gierka przejsc na system Szwajcarski i kto wie czy uwolnienie inicjatywy ludzkiej nas by nie ocalilo?

  Najprosciej i najkrocej byloby odpowiedziec Pani tak;
  NIECH SIE ODPIERDOLA ZYDLAKI OD INNYCH…to niezaleznie od polozenia Kraju na tym Swiecie – zapanuje RAJ i DOBROBYT. Znikna wojny, przestespstwa, zawisc, zbrojenia, w y n a t u r z e n i a spleczne i indywidualne, w tym wiekszosc CHOROB !!

  Najwlasciwszy ( uwazam )jest system oparty o HIERARCHIE wartosci wyzszych jak spanie rozmnazani, jedzenie i wydalanie! Taki system to ziemskie Krolestwo krwi, na wzor KROLESTWA BOZEGO, a nie zadna ” wladza swiecka czy Koscielna ” d***kratyczna, prezydencka czy naczelnikowa „… Taki system istnial u nas setki lat pozostawiajac trwale slady materialne ( zamki, palace, parki ) i gdyby nie wplywy OBCYCH zawistnikow + upadlosc natury ludzkiej, pewnie bysmy sie nie dali NIKOMU??

  Serdecznosci zalaczam

 115. troll polonii said

  114
  Rokitnik
  My mielismy juz system szwajcarski w Polsce!. Wprowadzil go pierwszy w odzyskanej, odrodzonej Polsce, minister budownictwa, niejaki Gabriel Narutowicz, inzynier hydroenergetyk.
  Polaczyl tereny polskie z trzech zaborow w jedno panstwo przy pomocy infrastruktury transportowej i budowal port w Gdyni.
  Zrobilismy blad moze, ze wybralismy go na prezydenta. Tego juz Zachod nie mogl nam darowac.
  Natomiast calutki Zachod poparl blazna, prezydenta Walese.

 116. RomanK said

  Panie Gajowy…mysli pan ze dama ..przypominam nie zaczepiana!!!!!…….. serwujaca taka sentencje cyt:

  tak jest! Po pysku dac temu RomanK-owi ! paskudnik z niego , obic mu morde najwyzsza pora !

  Ma kolesisamych ksiezy??????…bo mnie sie to przypomina pewne srodowiska malo zacne:-)))))

  Ja tam nikomu religii nei wybieram i patronow tez nie…. ale to- ze pan Siwak brylowal; na najwyzszych szytach wladzy…i pobieral przypisane temu szytowi apanaze..swiadczy tylko o ……..ogromnym szacunku i ogromnym zufaniu do niego zarowno kamaryli boszewickich… jak i ich sponsorow w Sowieckim Sojuzie…..

  NIgdy nie widzialem wscieklego psa , zamieniajacego sie w lagodnia swinie…czy milutkiego kotka:-))))) Czlowiekiem sie albo jest …albo bywa:-))))_)
  ….

  ————
  Człowiek może się zmienić. Przykładów jest wiele. Ale co ja będę gadał…
  Nikomu nie narzucam p. Siwaka jako autorytet.
  Admin

 117. Re: 116 Admin-komentarz…
  Pozwoli Pan, ze nie skomentuje…

  Teraz sie k…rwa siwak „nawrocil”, bo juz zobaczyl „rachunek” do zaplacenia???…
  Niech spier…ala na szczaw…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 118. Boydar said

  O co wysię [piiiiiip] wykłócacie. Siwak jest lewy jak dwa pięćdziesiąt i nie trzeba na to żadnych dowodów, wystarczy na niego popatrzeć, jak ktoś ślepy to niech sobie audioboka zapuści, z Życiem Warszawy albo Sztandarem Ludu. A opowiada ładnie i patriotycznie i to zakwestionować trudno. A że nie wszystko było tak jak mówi ? A kogo to dzisiaj obchodzi, kol. Kafla, trochę mnie, może jeszcze kogoś, jak by nie patrzył, margines błędu. Czytamy Potop czy Winnetou i do podręcznika patologii sądowej drugim okiem nie zaglądamy.

  Na jego miejscu gdybym wiedział i rozumiał to co on wie i rozumie to też bym się „nawrócił”, choć historię zmienić niezmiernie trudno. Co on może dzisiaj więcej zrobić, w ramach pokuty (załóżmy dobrą intencję), opowiedzieć jak zbudowane jest szambo ? Jak by nie było, to szambo paskudne jest. Pracownik Bacutilu zawsze już będzie śmierdział padliną a górnik dołowy nigdy się nie domyje. Takie życie.

 119. Marucha said

  Re 117:
  Nie wiem, jaki „rachunek do zapłacenia” ma p. Siwak – i wobec kogo.
  Co on złego zrobił Polakom?

  Najlepiej, kurwa, zabrońmy ludziom zmieniac zdanie. Bo MY jesteśmy Najwyższymi Sędziami, którzy WSZYSTKO wiedzą, Do nas należy potępianie, do nas należy rozdzielanie pochwał.
  A gowno wiemy.

 120. Marucha said

  Re 118:
  Najlepiej, jakby Siwak nic nie pisał, tylko już dawno temu umarł. Biorąc ze sobą do grobu zarówno własną wiedzę, jak i opinie, że był tępym „betonem”, właściwie półanalfabetą.
  Żaden uczciwy PRL-owski żyd go nie lubił… Kim my jesteśmy, żeby podważać opinie Bratkowskich czy Werblanów?
  I w ogole co kogo obchodzi historia, skoro nie da się jej odkręcić?

 121. Boydar said

  Z mojego (118) nie wynika ani negacja ani potępienie że Siwak pisze. Wynika natomiast przestroga dla Pani Kury. Bo wszystko zależy do czego to pisanie ma zostać użyte. Jeśli dla budowania obecnego morale i przekonań młodych, to dobrze, niech tam sobie będzie. Młodzi są za „głupi” żeby wszystko i od razu pojąć, niczym się w tym względzie od nas nie różnią. Jeśli natomiast ma być przedstawione jako „tak było” i wstawione do podręczników, to jestem przeciw, bo tak nie było.

 122. troll polonii said

  Bardzo polska racja stanu v. rewizjonizm PRL-u.:

  Siwaka nalezy potepic a Kaczynskiego pochowac na Wawelu; Piskorskiego trzymac ad mortem za kratkami – a sluchac zlotoustego Cejrowskiego; Kochac Dude bo kocha Trumpa, a wywalac z Polski rosyjskich dyplomatow i dziennikarzy bo kochaja Putina.
  Nienawidziec wszystkich Polakow z PRL-u ale kochac zalozycieli Solidarnosci.
  Dyskutowac wolno tylko gwalcicieli – emigrantow z Afryki i BW.
  Gwalcicieli, emigrantow z Ukrainy dyskutowac nie wolno bo po pierwsze, to sami swoi a nie emigranci, a po drugie, to sa u siebie i nakrecaja nam ekonomie.
  Rosyjskich wojsk na rosyjskiej ziemi nie wolno nam tolerowac – ale amerykanskie wojska i bazy militarne w Polsce sa historycznie sprawdzonym przykladem sojuszu i przyjazni.
  Gaz rosyjski smierdzi bolszewia – ale ten sam gaz przefiltrowany w Niemczech i USA pachnie wolnoscia… i dywersyfikacja rynku..
  Zarobione za tranzyt dolary z Rosji – to bylaby oczywista zdrada stanu, ale miliardy dolarow pozyczonych w IMF dla ratowania faszyzmu na Ukrainie – to szczyt patriotyzmu i slowianskiej solidarnosci..
  Jest czynem wielce patriotycznym przyjmowac z Izraela 3 tysiace rocznie obywateli Izraela na polskich paszportach – ale Gomulka byl ostatnia swinia i komuchem bo z Polski wywalal polskich obywateli na izraelskich paszportach.

 123. NICK said

  Ty mnie RomanK nie
  wqurviaj.
  Bo lepsze rzeczy mam do przypomnienia.
  A Naród Ukraiński?
  NIGDY tego nie zapomnę.

 124. Re: 119 Marucha

  Wobec Boga ma rachunek do zaplacenia, a ja nie bede jego adwokatem…

  Od kiedy p. Siwak ujawnial to co w slusznej wiekszosci swiadomi Polacy dosc dobrze byli poinformowani???..
  Co stalo sie, ze po rozpadzie PZPR-u nagle kilku sie „nawrocilo” na polska strone?…

  A niech sobie mowi i pisze szczera prawde…I co w zwiazku z tym???… Mam go „oprawic w ramke” i postawic nad kominkiem jako bohatera???..

  Ilu dzieki takim p. Siwakom poszli w „pasiaki???”…

  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 125. NICK said

  Co wykazać należało?
  Wykazałem, pier…kaflu.
  Jakie to łatfe.

  Nie zniosę opinii Lubelaka.
  Zatem milcz.

 126. Boydar said

  Milczę, milczę … 🙂

 127. Antymarksista said

  36.
  Co Pannu dolega, Marucho??????

  Polacy to ludzie pozbawieni odwagi cywilnej i honoru.
  Do tego głupi ale zarozumiali
  Są jak rzydy, ale w odróżnieniu od rzydów nie mają z tego żadnych korzyści.
  Bóg nie będzie ich już długo trzymał na ziemi.

  Po Jaćwingach zostało wspomnienie, że byli waleczni, a zostali pokonani w boju przez przeważające siły. Zginęli z honorem.

  Po Polakach zostanie kupa goovna i wspomnienie, że dali się pokonać garstce parchów. Zginęli w smrodzie zdrady i obojętności na los własnego narodu.
  ???????

 128. Antymarksista said

  65 Zbyszko – ma Pan rację!

 129. Antymarksista said

  Siwak ( Excelencja) nie usprawiedliwia Zydow jak Kafel ( Mecenas )

  Spora różnica, jak na mój gust!

  Zasadnicza.

  Wolę Siwaka.

 130. Re: 129
  Prawda nie toleruje „gostow”…Jesli juz…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 131. troll polonii said

  Strasznie burzliwa i balaganiarska ta dyskusja. Mnie to akurat nie przeszkadza.
  Nie moge sie tylko doczekac chwili, kiedy bystry i spostrzegawczy polski narod sie zorientuje, ze ubecka rewolucja w PRL spelnila wszystkie warunki rewolucji marksistowskiej.
  To w „Kapitale”, Karol Marks udawadnia,, ze
  „Robotnik, ktory wychodzi na ulice – ma racje”.
  Robotnik wyszedl na ulice…namowiony przez zydowskie elity.

  W historii rewolucji jaks tak sie sklada, ze na ogol rewolucje przygotowuja i organizuje spoleczne elity.
  Potrzebuja tlumow jako narzedzia buntu.
  Wystarczy przygladnac sie jeszcze raz Rewolucji Francuskiej i francuskiej burzuazji,, ktora te rewolucje przygotowala..
  I przypomnijmy sobie Rewolucje Pazdziernikowa i jej autorow.. rosyjskich ‚intelektualistow”.
  Do takich szalenie podobnych intelektualistow zalicza sie KOR i ..’latajace uniwersytety”.

  I te sama metode zastosowano na Ukrainie …od samego poczatku utworzenia Ukrainy w 1991 – do czego zupelnie oficjalnie przyznaje sie Soros, ktory organizowal rozne stypendia, kursy na uczelniach i tzw. intelektualna dywersje w narodzie: hasla, postulaty, przynaleznosc do europejskiej kultury i wartosci…ale tylko euro-pejskich.

  Bo Europa wykazala sie wielkimi wartosciami … w II-ej wojnie swiatowej!

  ALe jak pan profesur cos gada – to mo recht.

  Solidarnosc byla oczywista rewolucja przeciwko Rosji ..na zyczenie Zachodu.
  Stad to pieprzenie o „przynaleznosci Polski do zachodniej kultury”.
  Kultury?
  Zwlaszcza qrwa niemieckiej! i wikingowskiej. I tradycji kolonizacji, podboju i eksploatowaniu niezaleznych panstw!.

 132. Marucha said

  Re 127:
  Co mi „dolega”?
  Dolega mi ostre widzenie rzeczywistości, panie Antymarksisto. Niech Pan napisze, w którym miejscu nie mam racji.

  Polactwo zrobiłoby dobrze, gdyby czasami poczytało sobie, co o Polakach sądzili nasi wrogowie, ale zarazem politycy wielkiego kalibru. Ale to marzenie ściętej głowy.
  Polactwo nie jest w stanie spojrzeć się na siebie krytycznie – dlatego robią to za nas Żydzi.

  * Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą
  * Gdyby Żydom dano możność emigrowania z Poznańskiego w głąb Niemiec, nie skorzystaliby z niej masowo, gdyż beztroska polskiego charakteru w odniesieniu do spraw tego świata uczyniła z Polski eldorado dla Żydów.
  * Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący, powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych.

  A tu cytat pochodzący od Polaka.
  * Polacy są bezwartościowym społeczeństwem – Cyprian Kamil Norwid.

  Ale Polacy wolą pochlebstwa, choćby na odległość śmierdziały one kpiną. Wolą poklepanie po plecach od usłyszenia prawdy. Dlatego można było w Polsce kupić fabrykę za pozytywny wpis na Twitterze czy coś podobnego.

  Polacy są gorsi od Żydów.
  Żydzi działają we wlasnym interesie i coś z tego mają.
  Zasrane polactwo działa wbrew własnym interesom, wylizuje żydowskie dupy – a w nagrodę dostaje po ryju.

  Polactwo to taki zając, którym niedźwiedź podtarł sobie dupę, a który potem chwalił się żonie, że „nawiązał współpracę z niedźwiedziem”.

 133. Polski punkt widzenia said

  (129) Antymarksista

  Tak trudno Panu napisać – Pan Siwak … Pan Kafel … wszak grzeczność nic nie kosztuje. :-)))) A wypadałoby zwrócić się właśnie w takiej formie … nieprawdaż, Panie Antymarksisto ?

 134. Yah said

  Ad 132

  „Wolą poklepanie po plecach od usłyszenia prawdy. Dlatego można było w Polsce kupić fabrykę za pozytywny wpis na Twitterze czy coś podobnego.”

  Racja. Niestety dotyczy to również większości aktywnych w Gajówce. Prawda ? Tak, ale tylko w pewnych granicach. Pełnej prawdy tez, jak polactwo, znać nie chcą. ” (…) haniebny i bezwstydny w triumfie(…)” – najgorsze jest to, że ten triumf w rzeczywistości jest przegraną. Powiedzieć Polakowi, że uczestniczy w triumfie nad czymś, nad kimś wylewa się z niego zło, aż przykro patrzyć. Szczególnie uderza brak umiejętności obiektywnej oceny swoich czynów i przyznania się do błędów. Polactwo tak ma woli umrzeć niż przyznać się do tego, że popełniło błąd. Stat tradycja świętowania …. przegranych i idiotycznych powstań oraz „sukcesów” podszeptanych przez Zachód na przestrzeni 1000 lat.

 135. Marucha said

  Re 134:
  Uważałem Polaków za głupich i naiwnych, ale nie za podłych i nikczemnych.

  Obserwując jednak ich nastawienie do pomników bohaterskich żołnierzy z ZSRR (i do historii w ogole) – zmieniłem zdanie. Tylko wyjątkowo plugawa gadzina odpłaca nienawiścią ludziom, którzy przelewali krew i ginęli w boju o wyzwalanie ich kraju. I szkaluje ich pamięć.

  Tak postępują Żydzi.
  I Polacy.

 136. Boydar said

  Tak, to do ch. nie podobne.

 137. […] za: https://marucha.wordpress.com/2018/07/25/albin-siwak-chcialbym-dozyc-takich-dni-cz-i/ […]

 138. Polski punkt widzenia said

  (132) Pan Gajowy

  Jeśli już Pan przywołuje znane powiedzenia – to proszę o ich dokładne i pełne zacytowanie, z uwzględnieniem kontekstu (czasu, okoliczności), który jest ważny, aby je właściwie zrozumieć… zaś manipulowanie ich treścią zmienia (wypacza) sens tego, co, swego czasu, powiedzieli Norwid i Bismarck.

  Nasz wieszcz narodowy, poeta C. K. Norwid, powiedział bowiem:

  „Polacy – naród wspaniały, społeczeństwo żadne.”

  Przyzna Pan, że jednak jest zasadnicza różnica (w odbiorze) pomiędzy wyrażeniami:
  norwidowskim „społeczeństwo żadne” a pańskim „społeczeństwo bezwartościowe” – do tego wypowiedziane przez poetę w czasach, gdy Polska była pod zaborami, a więc w określonym kontekście historycznym (i politycznym) … tj. w burzliwym dla Polaków (m.in. powstania) wieku XIX …

  A tak powiedział kanclerz Otto Bismarck – zacięty i nieubłagany wróg Polaków i polskości a także Kościoła Katolickiego (walczył z nim poprzez osławiony kulturkampf !):

  „Chcąc ukarać Polaków, trzeba im pozwolić samym się rządzić.”

  Oczywiście, ten bezwzględny „prusak” Bismarck byłby ostatnim, który dopuściłby do odrodzenia państwowości polskiej, która zagroziłaby przecież pruskiemu stanowi posiadania, gdyż Polacy dążyliby do odzyskania swoich, ukradzionych i rozdrapanych przez zaborców, ziem … toteż trzeba był publicznie psuć opinię Polakom, robić z nich niedołęgów – którym, w tej sytuacji, najlepiej będzie (zgodnie z polityką „żelaznego” kanclerza), jak zostaną przyłączeni, a raczej wchłonięci (czytaj: zgermanizowani), do państwa pruskiego !

  Bismarck wszelkimi sposobami uniemożliwiał Polakom przywrócenie państwa polskiego – m.in. skutecznie „torpedował” różne inicjatywy dyplomatyczne podejmowane w tym kierunku. Dla Polski nie było – wg tego pruskiego, spasionego, 120 – kilogramowego bydlaka – miejsca na mapie Europy !

  W związku z powyższym przypomnę inne pamiętne słowa Bismarcka:

  „Niechże biją Polaków, choćby na śmierć, ich położenie wzbudza mą litość, ale jeżeli chcemy przeżyć, nie mamy innego wyjścia, musimy ich wytrzebić.”

  Za jakość wszelkiej „polityki” (także tej ‚pomnikowej”, wprowadzonej odgórnie) w naszym Kraju, odpowiedzialność ponoszą rządzący, polskojęzyczni żydzi – Polacy (rodowici) nie maja z tym nic wspólnego … zatem proszę te pomyje wylewać na żydów, nie na Polaków ! :-)))))

 139. Polski punkt widzenia said

  (138) powinno być: „(…) trzeba było publicznie psuć opinię Polakom (…).”

 140. Yah said

  Tylko Banie Boydarze , Pan żeś pojechał po bandzie niemiłosiernie pisząc, że mixy to depozyt polskich genów. Niemiłosiernie ……

 141. Yah said

  Ad 135

  Nie trzeba odwoływać sie do pomników. Wystarczy popatrzeć jaki jest stosunek do ojcowizny, do tego co zrobili dziadkowie. Co to widzimy ? Niechęć, pogardę, wstyd i pogoń za nowym. A przecież wielu, którzy wyszli z prowincji i ze wsi mogliby tu powracać ( choćby na wakacje) i miejsce swojego pochodzenia wspierać. Wyjątki, które z rzadka widzę tylko potwierdzają regułę. Mamy taki nowoczesny „naród” kosmopolitów goniących za nowym i cudzym, a wstydzących się starego i swojego. Z głupich i naiwnych zrobili się w końcu głupi i prostacko wyrachowani nikczemnicy.

 142. Boydar said

  Panie Yah

  Jak rozumiem, ma Pan w tej kwestii ugruntowany pogląd, zasadniczo różny od mojego. Rozumiem również, że moja teoria jest dla Pana nie do przyjęcia.

  Proszę zatem, zupełnie na spokojnie uzasadnić, gdzie u mnie jest błąd. Póki co, niech Pan odrzuci opcje reprezentowane przez wszystkie inne wypowiadające się osoby. Tylko Pański rozum, Pańskie sumienie i Pańskie zaufanie w Bożą Mądrość i Sprawiedliwość.

  I potem możemy podyskutować.

 143. Antymarksista said

  130 Panie Jasko, racja. Tylko że… nie znając na 100% faktów opieramy się na naszych analizach, dedukcjach a nawet intuicjach. Niestety, ale tak w stosunkach międzyludzkich było i będzie. 😉

 144. Yah said

  Ad 142

  Idąc Pana tokiem rozumowania Frankiści są depozytem genów polskich elit szlacheckich ? A Sprawiedliwość Boża wcale nie oznacza, że „polskie” będzie na wierzchu. Czasami ta Sprawiedliwość może oznaczać, że „polskie” będzie wyeliminowane bo ileż można tolerować pychę, chamstwo, głupotę i hardość. Polactwo stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla świata.

  Znam wielu, tych o których Pan pisze. Czasami drugie lub trzecie pokolenie. Polakami sa na pokaz, jak co do czego przychodzi biorą gorę inne geny

 145. Boydar said

  Właściwie, to już Pan podsumował to, co miałem zamiar powiedzieć. Niech z mieszanki tysiąca wykluje się jeden normalny Polak. To statystycznie możliwe choć ja o sobie po uczciwości nie powiem, że jestem normalny. Uwzględniając liczby na których powinniśmy operować, daje to ilość mnie satysfakcjonującą. Czysta arytmetyka. A proces intensywnej selekcji dopiero się rozpoczął. Populacja docelowa to także ci nie zmieszani. Klub rzymski twierdzi że wyjdzie z tego nas piętnaście milionów, sądzę że przeszacowali. Dobrze będzie jak uzbieramy dziesięć.
  Unikalną cechą tych z domieszką, jest rozumienie dróg qurewstwa i psychopatii. Oryginały tego nie posiadały. Co doprowadziło do obecnego status quo.

 146. Marucha said

  Re 138:
  Cytatów nie zmyśliłem sobie celem dowalenia Polskiemu Narodowi, tylko wziąłem z Wikipedii i innych źródeł.

  Poza tym: owszem, można zamiast „bezwartościowe społeczeństwo” powiedzieć „żadne społeczeństwo”, co oznacza dokladnie to samo, ale o ileż milej brzmi w polskim, spragnionym komplementow, uchu.

  I powtórzę jeszcze raz: wsłuchajmy się czasami w to, co mówią nasi wrogowie (oczywiście nie mówie macronach czy o wypierdkach unijnych i temu podobnych).

  Pochlebca i potwarca za zasługą łażą:
  Brzydź się więcej pochlebstwem, niżeli potwarzą.
  W potwarzy dla dobrego jest zawdy nauka —
  Pochlebstwo złych zatwardzi, a dobrych oszuka.

  Ale czy takie coś dotrze do Polaków, którzy obrażają się za „nieszczęśliwy naród”?

  (Zresztą cytat pochodzi od masona, globalisty i antychrześcijanina Mickiewicza)

 147. Yah said

  Zna Pan przysłowie o dziegciu ?

  Rozumienie „rozumienie dróg qurewstwa i psychopatii” wcale nie chroni przed qu… i psychopatią.

  Bardzo npokretne rozumowanie Panie Boydar. Nie wiem komu i czemu ma służyć.

 148. Boydar said

  Czyli, jak wynika z powyższego, zasadniczym problemem jest Pański brak zrozumienia. I to rozumiem ja.

  Moja rada jest następująca, niech się Pan tym po prostu nie zajmuje. Np. ja nie naprawiam obuwia, zupełnie intuicyjnie robię za to inne rzeczy które po prostu wychodzą mi lepiej.

 149. Antymarksista said

  Do 132 Marucha:
  Ma Pan rację, ale tylko częściowo. Albowiem bez dobroci, wyrozumiałości, opieki i troski ani dziecka nie wychowamy dobrze, ani z rodziną nie będziemy w harmonii żyć, ani Rodakom nie pomożemy.

  Zastanawiam się, jakie jest podłoże braku tych uczuć wyższych wsród wiarusów-morusów-patriotów starej gwardii.

  Proszę mnie dobrze zrozumieć, wielu ze Starej Gwardii walcząc o Polskę poniosło koszty wysokie i stargało sobie i nerwy i zdrowie, mam dla nich ( Was ) za to szacunek i uznanie.
  Ale życie idzie dalej. Nowe pokolenia rosną i nie potrzebują od starych i doświadczonych pogardy i lekceważenia, potrzebują pomocy, wyciągniętej ręki, wskazówek i akceptacji.
  Nikt rozsądny dziecku nie mówi, że głupie, że durne, że nie potrafi, że nic nie warte. Mówi się rzeczy pozytywne, motywując do rozwoju, ucząc ostrożności i rozwagi.

  Sam Pan widzi, co się dzieje we Szwecji. W Niemczech, we Francji, w Hiszpanii tragedia nie mniejsza. Skąd by niby Polacy mogli mieć dalekowzroczność i zrozumienie makropolityki i makrogospodarki, jeśli mieszkają w żydowsko niemieckiej kolonii pod stałym atakiem mendiatycznym, indoktrynowani tak przez marxistów jak i przez liberalów?

  Jest co jest i trzeba z tym żyć, a będzie to, co pomożemy stworzyć. Konstruktywnie i pragmatycznie, bo tylko tak można budować trwałe relacje społeczne i ekonomiczne.

 150. Antymarksista said

  133 Polski Punkcie Widzenia – zwracając się bezposrodnio do danej osoby, pisałbym „Panie Albinie” albo „Panie Romanie”. Tyle że nie piszę do nich, tylko o nich, do osób trzecich.
  Tak więc, nie wydaje mi się to błędem formy ani niegrzecznością.
  Co Pan na to?

 151. Rycho08 said

  PPW (138)

  Jak już koniecznie chcesz udawać mądrzejszego i błyszczeć, to się trochę postaraj, a nie cytujesz jakichś podobnych sobie;

  „Jesteśmy żadnym społeczeństwem.

  Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym.

  Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym chrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród”

  List do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku.

 152. Polski Punkt Widzenia said

  (151) Rycho08

  Mój komentarz odnosił się do wypowiedzi Pana Gajowego (132), który, jako pierwszy, przytoczył (choć niezbyt wiernie) pewne znane powiedzenia, odnoszące się do Polaków – a moim obowiązkiem, jak każdego Polaka, jest obrona dobrego imienia Polski i Narodu Polskiego !

  Krótko mówiąc – omawiane cytaty zapodał Pan Gajowy, a ja tylko przedstawiłam ich oryginalną wersję … i to by było w zasadzie wszystko!

  Na marginesie … od kiedy jestem z Panem na „ty” ?

 153. Polski Punkt Widzenia said

  (150) Antymarksista

  Szanowny Panie Antymarksisto … może to też kwestia szacunku do danej osoby – akurat obaj Panowie, w moim przekonaniu, zasługują na poszanowanie ! 🙂

 154. Polski Punkt Widzenia said

  (146) Pan Gajowy

  Nie wdając się w szersze wywody – moim zdaniem, oba wyrażenia nie są „dokładnie takie same” … nie można stosować ich wymiennie, ponieważ każde z nich wyraża co innego.

  Ponadto użył Pan słowa „cytat” – „a tu cytat pochodzący od Polaka” – a cytat to dokładne przytoczenie słów autora, a nie swobodne ich przedstawienie (jak to było w pańskim komentarzu). Stąd pozwoliłam sobie zamieścić w moim wpisie – prawdziwe powiedzenia Norwida i Bismarcka.

  ——
  Powtarzam, po raz drugi, już lekko poirytowany – że nie „przedstawiłem swobodnie cytatów„, tylko je żywcem wziąłem ze źródeł na sieci.
  Admin

 155. Boydar said

  „… Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród …”

  Pan Norwid powinien poprzestać na pisaniu o morzu i takich różnych innych okolicznościach przyrody. Bo podobnie jak Mickiewicz i kilku innych został dopuszczony do głównego nurtu wyłącznie z racji takich jak zacytowana wstawek. Gdyby nie one, pies z kulawa łapą by się nie dowiedział że się tacy w ogóle urodzili.

  Jak się powyższą sentencję przeczyta ze zrozumieniem, to w tym tunelu jakby coś zaczynało jednak błyskać. Plan sprowadzenia do Polski kilku milionów dodatkowych parchów daje szansę że jako społeczeństwo wysuniemy się jednak na czołówkę i w rankingu społeczeństw oświeconych i cywilizowanych zajmiemy tak wytęsknione od tysiąca lat miejsce pierwsze.

  Na szczęście (moje ? nasze ?) w kolejce do realizacji twardo stoją postulaty drugie tyle starsze. A jeśli tak się nieszczęśliwie ułożyło że po drodze zaszpachlowano nas „wiarą” zza Odry i Nysy, to mówi się trudno, ale w takim razie Ordnung muß sein.

 156. Yah said

  Ad 148

  Nie Panie Boydar, to Pan coś ostatnio za bardzo kombinuje i …. to jest podejrzane. To nie jest kwestia braku zrozumienia, to jest kwestia motywów Pana działań i wpisów. Dawno pisałem o chlapnięciach ….

  Rozumiem , że jako goj, nie powinienem zajmować się sprawami depozytu polskich genów ? Rozumiem też, że w tym depozycie geny są lepiej przechowywane niż gojowskiej rodzinie ?

  No chyba, że Pan szanowny wymyślił ( albo ktoś mu powiedział ), że pisanie takich rzeczy, to jest właśnie to, co wychodzi Panu najlepiej

 157. Boydar said

  To już Pan Jezus i historia osądzi.

 158. Marucha said

  Re 155:
  To widzę, że i Norwid jest be?
  Kto jeszcze? Można prosić o jakiś wykaz?

  Norwid „dopuszczony do głównego nurtu”… człowiek żyjący właśnie na maksymalnym uboczu wszystkich nurtów…

  Co Pan jeszcze wymyśli?

 159. Boydar said

  Aaaa … już nic … zupełnie nic.

 160. Boydar said

  A be jest przedmiotowa sentencja, nie Norwid. Obola dać musiał. Mickiewicz chciał. Zresztą, ja się dość klarownie wyrażam.

 161. Marucha said

  Re 160:
  Wykręty, panie Boydar…
  I Pan wie, i ja wiem.

 162. Boydar said

  W takim razie jest okazja, grzech nie skorzystać.

  Forsowane przeze mnie poglądy nie mają na celu zbawienia świata. Mają na celu jego zrozumienie. Bo niemanie rozumienia prowadzi do nerwowych ruchów, tak człowieka głupiego jak i mądrego. Ja z zawodu jestem również elektrykiem, bez limitu napięcia. Ja nie mam prawa do nerwowych ruchów, muszę rozumieć i przewidzieć wszystko co w ludzkiej elektrycznej mocy, także nerwowość innych, głownie innych.

  Czym różni się „ostatnie na ziemi społeczeństwo” od „co się gapisz obrzygańcu” ? Jak się już jest autorytetem, to szlachectwo zobowiązuje.

  Poza tym, z całej twórczości Norwida, niewątpliwie wspaniałej, inkryminowana wypowiedź staje się kamieniem węgielnym. Czyli rację mam ja. Tylko trudno sobie wyobrazić że ktoś mógł planować na dwieście lat naprzód; owszem mógł, nie, nie Norwid.

 163. Marucha said

  Re 162:
  Ja Panu powiem – Norwid mial rację i widział to, czego do dziś polactfo dojrzeć nie umie.
  On to ujął mówiąc „ostatnie na ziemi społeczeństwo” (czy jakoś tak) – gajowy zaś rzekł po prostu „kupa gówna”.

  Polacy są bezwartościowym społeczeństwem, czego dobitnie dowodzi historia ostatnich 300-400 lat. Nieliczne wybitne jednostki są gnojone, wyśmiewane, prześladowane – a w najlepszym razie ignorowane.

  „Co się gapisz, obrzygańcu?”.
  Polactfo samo się nadstawia rzygającym i cieszy się z obrzygania. Bo być obrzyganym to zawsze jakaś współpraca z rzygającym.

  A teraz obrażajcie się za słowa prawdy, zamiast spojrzeć się na wasze odbicie w lustrze.

 164. troll polonii said

  Ja mysle, ze istnieje cos takiego jak licentia poetica ;
  Ja wiele rzeczy wybaczam Sienkiewiczowi bo mial zlote pioro.
  Sienkiewicz przedstawial dziarskosc i odwage rodakow- a Norwid- wielka niemoc. Obaj mieli racje.

  Norwid patrzyl na ‚wielkie osiagniecia” polskiego narodu podobnie ja i my patrzymy na wielkie ‚osiagniecia’ wspolczesnej Polski.
  Mysle, ze w obu wypadkach, Norwid i my – mamy racje.
  Bo Piskorski siedzi.
  O Lepera i Ratajczaka – nikt nie smie sie upomniec..
  Ani o polskie dzieci wywozone z kraju … w nieznane..

 165. Marucha said

  Największym osiągnięcem Polakow jest zrobienie kupy g*wna z najpotężniejszego mocarstwa europejskiego.
  Oczywiście winni są wszyscy inni….

 166. Boydar said

  To jak to jest, że byliśmy mocarstwem, a teraz kupą gówna ?

  Jezus, szkoła, strzelnica. To mechanicznie warunkuje bycie mocarstwem, nawet jeśli lekko zmrużymy oko. Jezusa nam brandenburczyki zabrały w 966, zostało tyle co w sercach, a sercem to se można krew pompować, ewentualnie nadziewać się na pruski bagnet. Szkołę przerobiono na jesziwę a dla mniej pokornych na obóz koncentracyjny. A zamiast strzelnicy jest obecnie strzelanka na smartfona.

  To jak ma qurwa być ?!?!

  Inseminowanie, że Polacy to chu.je, i że już ich w ogóle nie ma, jest ostatnim klockiem do żydowskiej układanki.

  Żebyśta się czasem nie zdziwiły któregoś pięknego wieczora. Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.

  ———-
  Chciałbym się zdziwić, ale się nie zdziwię.
  Bo wszędzie winni są wszyscy inni.
  Admin

 167. troll polonii said

  165
  Jak mawial Chesterton, „kto nie szanuje cudzej kultury- nie szanuje wlasnej”

  Mamy powazny klopot gdy chodzi o Rosje; bo mamy z Rosja wspolna historie.
  Nie szanujac rosyjskiej historii- nie szanujemy wlasnej.
  Jest bardzo duzo sladow historycznych, ze Rosja nam jednak pomagala. I upieknila nam Warszawe i zbudowala uniwersytet i szanowala nasza religie.
  Taki Sienkiewicz mogl pisac tylko w zaborze rosyjskim.
  Dzieki Rosji moglismy z powrotem przywrocic polska panstwowosc.
  No i pomogli nam oczyscic Polske z okupanata i pomogli nam odbudowac kraj.
  Nasza niewdziecznosc zupelnie przypomina ukrainski debilizm.
  Za Sowietow, Ukraina byla potega przemyslowa i gospodarcza.
  Teraz oskarzaja Rosje o wszystkie dranstwa, ktore sami sobie zgotowali.
  Na majdanie Rosjan nie bylo. Ani z dachow nie strzelali do wariatow na majdanie rosyjscy snajperzy.
  I nie Rosjanie podpalali berkutow (milicje ukrainska).
  I nie Rosja przeznaczyla 5 mld dolarow na rozwalke kraju!!
  Prawda jest, ze Putin zadal Ukrom to historyczne pytanie:
  „Wy bumagi czytali? Nie czytali”
  (Chodzilo o warunki Umowy Stowarzyszeniowej z Unia Europejska.)

  A my?
  Pomagamy ukrainskim faszystom mordowac dzieci w Donbasie; rozkradaja polskie parchy -oligarchy zyzna niegdys Ukraine i oskarzamy Rosje o …kradziez rosyjskich terenow.
  Najwiekszy kurestwem jest to, ze ani polskich rusofobow ani faszystowskich Ukrow w ogole nie interesuje ludnosc zamieszkala na Krymie i w Donbasie.
  My oplacamy mordercow Donbasu!! I bardzo zalujemy, ze nie mozemy pomoc mordowac ludnosci krymskiej!!!
  Czy Rosjanie pyskowali na nas jak zajelismy Czechoslowacje?

  Czy Rosjanie pyskowali na Polakow jak otrzymalismy z powrotem Slask????? (Dzieki Rosji wlasnie!)

  Czy to polskie rusofoby pytaly sie Krymczan o zdanie?? Co Polakom zrobili mieszkancy Donbasu, ze wyslalismy wojska polskie do mordowania mieszkancow WIOSEK! Powtarzam: Polacy ostrzeliwali okoliczne wsie – nie objekty wojskowe!.
  STRZELALI Z LOTNISKA W DONIECKU!!

  Wszystkie scierki polityczne w Polsce ZNOWU popieraja kolejnego zyda, ktorzy ciagnie owce do przepasci. Tym razem w Kijowie.

  Mamy takie historyczne zboczenia:
  Poparlismy mordowanie i okradanie Serbow, poparlismy zamach stanu w Kijowie, a w Polsce… potepiamy stan wojenny w grudniu 1981 roku!!! Jakas paranoja!

  Kazde panstwo, kazdy rzad ma prawo wprowadzic stan wyjatkowy, jesli w kraju sa zamieszki i zaklocenia gospodarki!!!!!!!!!!
  Francja ma stan wyjatkowy od dwoch lat!! Polakow to nie boli??
  Gdzie sa te „demokratyczne” polonoidy, ktore tak sie troszcza o prawa humanitarne?
  To Polacy poparli zbrojna opozycje w Syrii; wybrany dwukrotnie prezydent Syrii na byle glupa- Polaka dziala jak plachta na byka!
  Jak smie sobie jakikolwiek narod wybierac prezydenta bez zgody polskich debilow?
  Janukowicz ..precz!
  Miloszewicz- do budy!
  Poroszenko?
  10 milionow Polakow gotowe nsic kolejnego zyda na recach!
  Pomoglismy zrobic przewrot na Ukrainie i oplacamy kosztem polskich dzieci kolejnego zyda – ktory morduje narod ukrainski, a ktory Krym chcial oddac kowbojom.
  My mamy slabosc do zydowskich wodzow.
  Najlepiej nasz debilizm lsni blaskiem tysiaca slonc … na Wawelu!!

  „Pora hanbe zmyc wawelska
  i oczyscic krypty obie
  By marszalek zbawca Polski
  nie spoczywal razem z drobiem”

  Caly Wawel zaswinimy zydowskimi ‚zbawcami Polski’:.
  I damy sie zagazowac amerykanskim smierdzacym i bardzo drogim gazem lupkowym.

 168. Boydar said

  Panie Gajowy, krótka piłka. Jeżeli jest w ogóle coś naszą rolą (naszego pokolenia), to wyeliminować tylu wrogów ilu się da, w każdy jeden możliwy sposób. I wziąć na siebie grzech odebrania istnienia drugiej żywej istocie. Jak to zostanie wycenione, to sprawa Boga; raz już kazał wyrżnąć wszystko do poziomu trawy, a ewentualnie swoich na pewno rozróżnił.

  Układanie losów Narodu, zostawmy naszym dzieciom. Wierząc, że Duch Święty podpowie im którędy iść przez bagna.

  To „piękny plan”, i wielu się będzie z niego rechotać. Jednak według mnie jedyny uczciwy. I dający odkupienie naszym dotychczasowym winom i zaniedbaniom.

 169. Polski Punkt Widzenia said

  (154) Pan Gajowy

  Ależ ja nie wątpię w to, że przedmiotowe cytaty wziął Pan ze źródeł zawartych w internecie – rzecz w tym, że te źródła, z których Pan korzystał, potraktowały omawiane powiedzenia dość swobodnie … a przecież kto jak kto, ale Pan najlepiej wie, jak różny jest stopień wiarygodności sieciowych źródeł.

  Myślę, że wszystko w tym temacie zostało wyjaśnione – dziękuję za rozmowę i życzę Panu Gospodarzowi szybkiego powrotu do zdrowia i … spokoju ! 🙂

  ———-
  Nie chodzi mi o cytaty, ale o to, że Pan(i) sugerowała, jakbym to ja nimi manipulował.
  A poza tym… czasami posłuchajmy wrogów Polski. Od pochlebców nic się nie nauczymy.
  Admin

 170. Antymarksista said

  Do 168. Panie Boydar, zdanie niezłe ( Układanie losów Narodu, zostawmy naszym dzieciom. Wierząc, że Duch Święty podpowie im którędy iść przez bagna. ) ale…

  My też młodym pokazujemy drogę. Oni niby nas nie słuchają, niby idą swoimi drogami, ale po czasie się okazuje, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, że ciernie te same, że liany podobnie się pną do góry.
  Ważne jest bardzo aby Polaków uczyć, przykładać dawać, pouczać, ale NIGY , powtarzam NIGDY ich nie dołować.

  To jak w rodzinie. Żonie się dopieka, na dzieci narzeka, rodzicom głupotę wytyka, a potem zólc się pije.

  Tu przykład uderzająco dobrej i mądrej osoby, Józef Kamycki:

  https://jozefbizon.wordpress.com/2018/08/05/embargo-na-wiedze-polska-doktryna-gospodarcza/

Sorry, the comment form is closed at this time.