Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Dziadzius o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  revers o Wolne tematy (46 – …
  Jan_S o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  marteczka o Wolne tematy (46 – …
  . o Wolne tematy (46 – …
  waldens o Makaki w awangardzie rewo…
  . o Wolne tematy (46 – …
  . o Zaorywanie lewicy
  Boydar o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  samanta o Wolne tematy (46 – …
  wanderer o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  Boydar o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Boydar o Wolne tematy (46 – …
  Listwa o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Przestańcie kłamać!
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Dwa polskie getta

Posted by Marucha w dniu 2018-07-26 (Czwartek)

Pieniadz – Podłość – Izrael

Rzadko zdarza się, że ukazuje się na naszym rynku księgarskim książka oddająca prawdę o polskiej rzeczywistości politycznej i społecznej.

Z reguły publicyści są wynajętymi żołnierzami obu zwalczających się w Polsce obozów politycznych i dostarczają im propagandowego paliwa.

Po jednej stronie mamy „koncern” „Gazety Polskiej” zajmujący się demaskowaniem „resortowych dzieci”, „dziadków z Wermachtu” czy innych agentów, a z drugiej Tomasza Piątka, autorów biografii o Macierewiczu czy twórców teorii o moskiewskiej proweniencji PiS-u.

Co ciekawe, obie strony odwołują się często do tych samych skojarzeń i klisz – obrzucają się zarzutami o wysługiwanie się Rosji Putina i o bycie przechowalnią „komuny” i „agentury”.

Tę kuriozalną i niebezpieczną dla państw i narodu sytuację doskonale zdiagnozował Rafał Matyja, niegdyś prawicowy dziennikarz, obecnie politolog – w książce pt. „Wyjście awaryjne”.

Pisze on na ten temat:

„Opinia publiczna jest zdezorientowana propagandą i coraz poważniejszymi oskarżeniami rzucanymi w debacie publicznej. Towarzyszące temu emocje sprawiają, że jest bardziej podatna na manipulacje niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, opinia publiczna jest podzielona na dwa odseparowane od siebie obiegi informacyjne. Główne telewizje informacyjne przedstawiają tak odmienne rzeczywistości, iż można mieć wrażenie, że chodzi o dwa różne kraje. Ba, dwa różne światy. Są w Polsce ludzie, którzy szczerze martwią się ingerencją Brukseli w wewnętrzne sprawy kraju, i tacy, którym sen z powiek spędza budowa państwa autorytarnego na wzór putinowskiej Rosji”.

Frazes, pomówienie, obelgi i szukanie haków – to jest obecnie żywioł obu głównych partii, które od lat świetnie żyją dzięki sobie i końca tego nie widać. Z pozoru bardzo się różniące, w istocie reprezentują ten sam obóz, który Matyja określa obozem polskiej peryferii.

Państwa peryferyjne żyją w stworzonym przez siebie świecie ułudy, w klaustrofobicznej przestrzeni z fałszywą wizją własnej historii, z megalomanią i oderwaniem od realiów.

To jest istota polskiej polityki lat ostatnich. Co gorsza, obie formacje utworzyły w państwie polskim dwa wielkie getta, zamieszkałe przez wyznawców jednie słusznej linii obu partii i wierzących we wszystko co im się podsunie.

Życie w takim państwie jest gehenną przede wszystkim dla tych, którzy nie chcą być mieszkańcami ani jednego, ani drugiego getta.

Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 31-32 (29.07-5.08.2018)
http://mysl-polska.pl

Komentarze 42 to “Dwa polskie getta”

 1. Plausi said

  Gra imperialana

  „Z reguły publicyści są wynajętymi żołnierzami obu zwalczających się w Polsce obozów politycznych”

  Nie ma w Polsce żadnych zwalczających się obozów politycznych, bo nie ma żadnych obozów politycznych a jest jedynie partia jedności, ten PO.PiS demokracji, który wspierają SLD, PSL, SP a także zjawska na potrzeby chwili czy etapu, jak Palikokotki, Kukizki czy wreszcie wymysł ostatnich lat tzw. „nowocześni” Petru, wszystko kreacje chwilowe służb..

  Na obowiązującą w każdej demokracji strukturą zarządzania tzw. PPZ

  https://marucha.wordpress.com/2018/07/18/pis-chce-sprywatyzowac-lasy-panstwowe/#comment-769473

  zwracaliśmy już wielokrotnie uwagę.

  Społeczeństwo polskie żyje w państwie perferyjnym w stworzonym dla społeczeństwa „świecie ułudy, w klaustrofobicznej przestrzeni z fałszywą wizją własnej historii, z megalomanią i oderwaniem od realiów.”, z taką poprawką, można by nawet się z autorem zgodzić.

  Jednym z warunków tworzenia tego światu ułudy jest narzucenie ludności własnego języka przez okupanta, dlatego Polacy połsugują się na dziś językiem nie polskim, tylko narzuconym im przez okupanta, wyglądającym na język polski

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  przy tym nawet tego w swej masie nie dostrzegają. Nie jest obowiązkiem ćwoka zrozumieć doniosłość tego stanu rzeczy, to raczej należy do osób z ambicjami intelektualnymi.

  Wyjaśnienia odnośnie gry imperialnej zamieszczaliśmy tak często, że oszczędzimy sobie wskazywanie linków.

 2. Plausi said

  Polacy w gettcie

  to się zgadza, Polacy żyją w gettcie. Nie mieli odwagi utworzyć getto dla najeźdźców

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  to ci zrobili im getto. A wystarczyło uważniej czytać biblię.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  ale któż to czyni ? I tak wiedza o poważnym zagrożeniu zniknęła na wieki. Pierwsze owoce były już wieku XVIII., kiedy to rozdrapano Polską na kawałki, rola piątej kolumny była znamienna

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

 3. anty-qur-pis said

  Typowa zabawa w dobrego i złego chazara, jak zabawa w dobrego i złego policjanta czy kotka i myszkę, gdy tymczasem miejsce chazara jest poza Polską – na stepie UPAdliny lub nad górną Wołgą. Żadne getta czy dobre lub złe bydło chazarskie nie jest nam w Polsce w ogóle potrzebne.

  WON z Polski chazarskie bydlaki !!!

 4. Ale dlaczego? said

  To jest świadomie stworzona kalka systemu „demokratycznego” z USA.
  Gdzie Partia Demokratyczna (peło) i Partia Republikańska(p8siory) „walczą” ze sobą na „śmierć i życie”.
  Ale w obu jest kirerująca frakcja żydowska (oficjalna).
  I obie partyjki głosują w najistotniejszych sprawach, szczególnie dotyczących syjonu, tak samo. U nas np. ostatnie głosowanie nad zmianą nowelizacji ustawy o ipn.
  Typowy teatrzyk wg zalecania „dziel i rządź”, aby nie dopuścić innych partii do władzy. Oraz ubezwłasnowolnić społeczeństwo w myśl zasady: „NIE MA ALTERNATYWY”.

 5. RomanK said

  Dlatego, ze ……..O tej kalce mowiono od poczatku….moderatorzy pobierali nauki w USA w waznych Think tankach I dostawali „dyplomy ukonczenia”
  Ale to nie kalka..a raczej przylepka…pieczatka imitujaca….
  USA ma Konstytucje z Invocatio Dei….I dokladnym i wyraznym podzial ( check and balances)podziaem sil i wplywow ..Wladzy…Manus…
  Ustawodawcza…Wykonawcza i Sadownicza….
  Ustawodawcza i wykonawcza jak I sadownicza -wszystkie pochodza z wyborow…..; System prezydencki gwarantuje rozdzial wladzy wykonawczej od ustawodawczej…a najwyzsze stanowiska sadownicze sa rezutatem consensus ,,wyknawcza mianuje kandysdatow ustawodawcza zatwierdza vbadz nie….;\
  W nedzenj faszywce systemu w Polsce nie ma nic takiego…. ktora partia wygra wybory ..mianuje swoj rzad…I figuranta prezydenta….oraz mianuje sady i prokuratury..nadzorujac policje i Armie….masakra….
  Prosze zauwazyc ze Amerykanie szanuja ten system , chelpia sie nim ..zaschwala…ale nikomu nie pozwalaja go skopiowac:-)))) jak pan mysili Dlaczego????

 6. Marucha said

  Re 5:
  Taka wspaniała Konstytucja i świetne ustawodawstwo… a kraj bandycki, jak zaden inny w historii…

 7. revers said

  Obudzi sie Jasko z Toronto to wytlumaczy co to jest kostytucja usa, kiedys miescila sie an kartce A4 tak jak 3 Maja, teraz to na 40 wagonach lub tirach ledwo dalo by sie upchac i dowolnie interpretowac, zwlaszcza za granicami usa.

  A juz najlepiej ta kostytucje widac jak budzet jest przepychny z roku na rok z kolejnym rolowaniem piniadza dluznego i spogladaniu na Barnake z FED ile tam ustawi na maszynce szmalu M1,M2 czy M3 do druku baksow.

  No ale widac ze chinskie kontrakty terminowe na rope z 28 marca z powiazaniem z yuanem jeszcze nie dzialaja, zeby nie uruchomic taiwanskiego konia trojanskiego.

  re3

  Pan Senior Morawiecki to taki przyklad dobrego solidarni w grabiezy wuja chrzczonego scyzorykiem, nawet panu Jaskowi z Toronto zrobil konkurencje przywlaszczajac sobie nazwe solidarnosci walczacej i wycigajacy z kasy junora premiera na fundusz sw tylko 300 tys papiera. za to junior Mrawiecki idzie dalej bo juz zamowil uchodzcow za 3 mld, 1 mld rozdal an nagrody erkowe, kojene miliardy dla korpoarcji jak Mercedes, City Bank i wiele inynch ktorych tu nie wymienilem.

 8. Boydar said

  Pomijając wszystkie inne poruszone kwestie, bo to dla mnie za mundre, to wyłapałem tylko jeden interesujący fragment – „… szukanie haków …”.

  A co to są te haki, panie Autorze ? Mnie jak mnie, ale może spróbuje pan to wytłumaczyć żonie Cezara.

  Cytując kol. Kafla – św. Paweł nigdy się nie wypierał, „zawsze mówił o sobie, że był … łajdakiem”.
  A une twierdzą że są prawie niepokalanie poczęte. Czyli socjalizm tak, wypaczenia nie, żadnych zbędnych narracji haków nie szukamy.

  Panie Engelgard, pan nawet normalnego lekarza znaleźć nie umisz.

 9. revers said

  … lub ustawa 447 zgodna z konstytucja Zbojecka lub Ali Baby, nakladajaca an inny nawet nie kontynentalny kraj mase bezspadkowa, co w prawie rzymskim i w miare cywilizowanym nie istnialo..

 10. Ale dlaczego? said

  Panie Romanie.

  O konstytucji USA mam mgliste pojęcie.
  Ale nieco czytałem np. o sądzie najwyższym w USA, jest chyba gorzej zorganizowany niż u nas.
  Wybory prezydenckie nie mają nic wspólnego z wyborami bezpośrednimi. Obowiąxuje jakiś relikt z czasów przed-telegraficznych.
  Rezerwa Federalna to też wspaniały wynalazek amerykański.

  Tyle z pamięci.
  Gajówkowicze posiadający większą wiedzę na pewno dodadzą inne „kwiatki”.

  Poza tym konstytucja to tylko jeden z elementów systemu.

 11. jjj said

  Jest to hiperwytresowanie, apogeum inżynierii społeczne, moim skromnym zdaniem.j.

  Mówiąc o niższym szczeblu obozów, tj o popierających dany obóz wyborcach/zwolennikach, no i trochę o ich mentorach, hm…. powiedzmy dla uogólnienia o obozach:

  1. oba obozy wspierają lub „zwalczają” z reguły inne narody/państwa/instytucje międzynarodowe, za jednym wyjątkiem: oba obozy uchyliłyby nieba żydom i są hiperwrażliwe na „wrażliwość” tej nacji/etny/kręgów etnicznych.
  W „najlepszym” wypadku, o ile ludzie w tym „maluczcy”, nie obnoszą się ze swym uwielbieniem, to nie dostrzegają lub nie ośmielają się dostrzegać antypolskich działań i sentymentów „nacji”.
  Jest to o tyle „ciekawe”:), te „uwielbienie”, że o ile Amerykanie, Francuzi, Rosjanie, Niemcy prócz krytyki Polski/Polaków, powiedzą czasem dyplomatycznie coś miłego, to Żydzi z reguły walą nas jak w bęben, „nie szczędzą nam gorzkich słów krytyki”, a mimo to „są uwielbiani”.:)

  2. Skłócenie Polaków czy nawet ogólniej: obywateli polskich, powoduje, że żadna siła nie powstanie i się nie ostoi, żadna ważna wspólna sprawa (poza zainteresowaniem „meczami reprezentacji”) nie zostanie zrealizowana.

  3. Nawet jak się poważnie przyjmuje „skłócenie skłóconych”, to istnieje zarządzanie poprzez konflikt, kłótnie o podsunięte tematy zastępcze, uczestnictwo w „teatrze’.

  Niestety większość ludzi jest, bardziej lub mniej, w którymś z obozów. Nie widzą, że istnieje świat/rzeczywistość polityczna poza „konfliktem”, że istnieją tematy tabu dla obu „partii; nie dostrzegają, że krytyka działań kręgów okołoPOwych, nie oznacza uwielbienia dla PiS i na odwrót…

  Tak mi się przynajmniej wydaje….

 12. RomanK said

  Dlatego…… radze panu , poprostu doczytac ..poznac..przeczytac Konstytucje USA…I bedzie pan wiedzial.Dyskutowac nie znajac tematu????
  Konstytucja jest dokumentem stanowiacym..I regulujacym „.perfect union”….Amerykanow. Tylko Amerykanow….
  Panie Gajowy….panskie widzenie sprawy z panskiego punktu siedzenia…jest bardzo podobne do tego co o Polsce Szlacheckiej opowiadaja szowinisci ukrainscy…Mocarstwa maja interesy i do tych interesow dopasowuja etyke. Pan ma bardzo wysublimowana polska etyke, i niestety….zadnego interesu nie moze pan obronic.A przeciez to proste i ralistyczni Anglicy oszczedzjac w slowach….potrafia krotko wyrazic wszystko co istotne…jak np ten:Nato’s first Secretary General, Lord Ismay, ktory wyjasnil w jednym zdanu cele i powody, zarowno moralne- jak i etyczne, jakie staly za stworzeniem NATO:

  ‚Keep the Russians out, the Americans in, and the Germans down’ – kuma pan?????

 13. Zygmunt Balicki said

  @RomanK > Pan ma bardzo wysublimowana polska etyke, i niestety….zadnego interesu nie moze pan obronic.

  To nie jest „etyka polska”, bo ta z definicji musi uwzględniać dobro wspólne.

  „(…)Musimy więc wybierać pomiędzy dwoma systematami etyki stosowanej: pomiędzy etyką ideału, osobistą, indywidualistyczną, zmysłową i dogmatyczną, a etyką idei zbiorowej, społeczną, samowiedną i autonomiczną. Którąkolwiek wybierzemy, musi być ona bezwzględną, gdyż tylko taki systemat nakazów moralnych zasługuje na miano etyki, zdolnej urabiać i! podnosić życie ludzkości.(…)”

  Zygmunt Balicki „Egoizm narodowy wobec etyki”

 14. RomanK said

  Pozwoli sie pan- panie Zygmuncie -z nim nie zgodzic….
  Etyka bowiem jest dobrem- zasada wspolnym…..pan- jako jednostka..indywidum…. kieruje sie moralnoscia, na ktorej w zbiorowiskach zasadza sie etyka..jaka kierujemy sie -jako spolecznosci. Zatem etyka zbiorowosci jest zawsze pochodna..wypadkowa moralnosci jednostek- jaka ja tworza. To zas stanowi o stopniu i jakosci kultury tych grup spolecznych.
  Nie ma dwoch etyk…jest jedna etyka rozniaca sie jakoscia…bardziej lub mniej wyrafinowana.
  Wybrac pan moze tylko moralnosci….I to w dosc ograniczonym zakresie ..moze pan zachowac sie moralnie ..badz nie. Reszta jest konsekwencja panskiego wyboru i wszystkich innych czlonkow spolecznosc. Albo pan jest Czlowiekiem…albo nim bywa od czasu do czasu.
  I Moralnosc i etyka sa tylko i wylacznie wartosciami Ludzkimi….ktore czynia nas Ludzmi- Czlowiekiem, i o ne tez sa pochodna od dwoch darow Boskich jakie czynia nas podobnymi Bogu na jego wzor i podobienstwo….Wolna Wola i Rozum…..
  TO panska wolna wola podejmuje decyzje- czy byc, czy nie moralnym….ba…nawet – czy byc logicznym….
  Jak potezna wartoscia jest „wolna wola”, skoro nawet potrafi dokonac czegos co w zasadzie nie zgadza sie z rozumem jaki kieruje nasza logika!
  Kiedy Czlowiek dokonuje tzw Czynow Heroicznych….zdawaloby sie niezgodnych ani z rosadkiem ani logika….np poswieca swoje zycie dla kogosc czy czegos.
  Taka decyzje moze podjac tylko jednostka – indywiduum…. Takich decyzji nie moze podjac nikt inny i …nic innego.
  Organizacje- a do takich nalezy panstwo…probujace podejmowac tego typu decyzje – natychmiast powoduja ZLO! Wielkie ZLO!!!
  Stad kazde jedno entity, ktore nie jest Czlowiekiem- Osoba nie ma zdolnosci moralnej ani etycznej…..jest zawsze tylko tak moralna i etyczna jak moralni i etyczni sa ludzie jacy tym tworem – osoba prawna kieruja! Same osoby prawne…kieruja sie tyko i wylacznie interesem…
  Jak daleko posuwaja sie w tym dbaniu o interesy..zalezy tylko od ludzi jacy za te dzialania ponosza pelna i osobista odpowiedzialnosc!!!!
  Organizacje odpowiedzialnosci nie ponosza…mozna je tylko poprostu unicestwic, rozwiazac, zlikwidowac….. a ludzi za nie i ich czyny odpowiedzialnych ,przykladnei rozliczyc…
  Dlatego mieszac tych pojec nie wolno!!!!!!
  AProsze mi przypomniec …moralnosc polska i wysoka polska etyka….jest czym tak dla wielu oczywistoscia, a czy pamieta pan kiedy ostatnio w Polsce ukrano jakiegos zdrajce, zaprzanca, sprzedawczyka i zloczynce narodu??????

 15. RomanK said

  POlecam :

  https://www.goodreads.com/review/show/2471082836

  Czy zna ktos przypadek ukarania jakiegos czlonka Judenratow??????
  Czy to co nazywamy obecnie Polskim Panstwem nie jest gettem kierownym przez Polinnrat????

 16. Boydar said

  Dlatego napisałem, nie tyle istotne jest prawo (ludzkie) tylko kto trzyma ka-rabin. Ostatnio karabin trzymaliśmy za Hitlera (sic!), i wówczas zapadały postulowane przez kol. Kafla wyroki oraz wykonywano w imieniu egzekucje.

 17. Zygmunt Balicki said

  @RomanK Nie chodzi o różnice między etyką, a moralnością tylko o ŹRÓDŁO „prawa”, czyli źródło norm moralnych/etycznych.

  Konkretnie: dlaczego Polacy opuszczają Polskę, a Pakistańczycy, Hindusi, Wietnamczycy, Żydzi i inni walą tu drzwiami i oknami. Osiedlają się, dorabiają, rodzą dzieci. Dlaczego Polacy nie zabijają wrogów? Dlaczego nie wieszają zdrajców?

  Odpowiedź w „Egoizmie narodowym…”.

 18. NICK said

  Getto.
  Jedno jest.

  „jeśli wiesz co chcę powiedzieć”

 19. Re: 6 Marucha.
  Super komentarz.
  Krotki I dobitny.
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Zygmunt Balicki said

  „Egoizm narodowy wobec etyki” w formacie mp3 (czytane przez syntezator głosu Balabolka, czas ok 2h), DOC, DjVu (skan z oryginału).

  https://mega.nz/#F!uzRkFYgb!yqCNT9cO8K71RatjBF6Huw

 21. Zygmunt Balicki said

  Aneta Dawidowicz, System etyczny w myśli politycznej Zygmunta Balickiego, Annales Universitatis Mariae Curie-Skłodowska. Sectio K, Politologia 11, 177-191, 2004

  http://docdro.id/F3SGxbA

 22. Zygmunt Balicki said

  @RomanK To jest ten dylemat, ta alternatywa o której tutaj mówi Dugin.

 23. NICK said

  Mieszko I i Kazimierz Wielki.
  WEG.
  Wolę chrzest pierwszy. 875.
  A nie 966.

 24. wolverine-MIKROCEFAŁ said

  nie zgadzam się: JEST JEDNO GHETTO i zostało on ZAPLANOWANE i WDROŻONE między Bugiem a Odrą przez jaczejkę – począwszy od rządu Mazowieckiego z „nieznanym” Balcerowiczem zainstalowaną tukej po 1989 przez DEEP STATE/MOSSADi podstawowe narzędzie; DIVIDE et IMPERA: DZIEL I RZĄDŹ a reprezentantami – ZAINSTALOWANYMI i UTRZYMYWANYMI przez DEEP STATE/MOSSAD po 1989- a głównym zadaniem:
  – miłość do Izraela i narodu wybranego
  – ze wszech sił: PIELĘGNOWANIE RUSOFOBII
  – ‚walka z komuną”,
  żeby dzisiaj mógl Szewach Weiss powiedzieć: z NAMI będziej łatwiej budować „mosty ” Notabene, jeden z programów Morawieckiego juniora, jak się dowiedział, że Rosjanie wybudowali most na Krym.

 25. RomanK said

  Panie Zygmuncie..prosze poczekac , chce zapoznac sie z panskimi linkami…
  Ale musimy rozroznic….I pan mi wyjasni co pan okresla pojeciem :prawa”
  Bo prawo- jako takie nie jest niczym innym tylko skodyfikownym zbiorem najwazniejszych norm etycznych danej spolecznosci, ktory ze wgladu na ich waznosc dla tej spolecznosci – nadaje sankcje! Zabezpiecza sankcja! Przymusem panstwa, czy sila przymusu panstwa, czyli nakazemm, zakazem, kara za ich przekroczenie, czy zalamanie.nstepuje to w chwili kiedy normy wtyczne przestaja byc szanowane w danym modelu kulturowym i zaczynaja potrzebowac ochrony panstwa.
  Zatem Zrodlem wszelkiego prawa jest zawsze moralnosc….ta natomiast zawsze wynika z Praw Boga- Natury , czy jak ktosto sobie zechce inaczej nazwac… Kodyfikacje Shumeru,,nei roznia sie niczym od Dekalogu….a ten to doskonele skondensowany Kodeks Zrodlo, Moralnosci , Etyki i Prawa…

 26. revers said

  Warner Music w 2015 za 8 mln zł. kupił Polskie Nagrania, w tym prawa do 36 tys. polskich nagrań (Chopin, Jazz Jamboree, Niemen, Jantar itd). Jedną decyzją może zakazać ich odtwarzania. Po 3 latach chce je odsprzedać za 80 mln. Sprawcy nadal na wolności…

  https://www.tvp.info/35522159/po-sprzedala-polskie-nagrania-za-8-mln-zl-warner-chce-je-odsprzedac-za-80-mln-zl

 27. Zygmunt Balicki said

  @25 RomanK – Z linków zamieszczonych wyżej ważna jest tylko praca Balickiego.

  > Bo prawo- jako takie nie jest niczym innym tylko skodyfikownym zbiorem najwazniejszych norm etycznych danej spolecznosci, ktory ze względu na ich ważność dla tej społeczności – nadaje sankcje!

  Tak to rozumiem, cudzysłów natomiast stąd, ze sankcje może nakładać tylko ten, kto prawa ustanawia.

  >Zatem Zrodlem wszelkiego prawa jest zawsze moralnosc….ta natomiast zawsze wynika z Praw Boga- Natury , czy jak ktosto sobie zechce inaczej nazwac… Kodyfikacje Shumeru,,nei roznia sie niczym od Dekalogu….a ten to doskonele skondensowany Kodeks Zrodlo, Moralnosci , Etyki i Prawa…

  Źródłem Prawa jest Bóg/Logos/Natura . Zapisał je w Świecie i dał człowiekowi rozum/intuicję/ducha do ich odczytania. Dobrem nadrzędnym jest życie (bycie/istnienie) rozumiane jako ISTOTA świata. Człowiek jedynie spisuje je (czy raczej utrwala, bo nie chodzi tutaj o formę pisemną, a przede wszystkim zwyczaj/ludową tradycję) i w ten sposób tworzy kulturę, ta z kolei (w połączeniu z innymi czynnikami, jak np, położenie geograficzne, klimat…) tworzy naród.

  Etyka ideału/dogmatu (cytat z Balickiego z kom. 13) likwiduje WSPÓLNOTĘ zamieniając ją w zbiór jednostek, czego wyrazem jest LIBERALIZM (cytat z Dugina z kom 22).

 28. Boydar said

  „… dobrem nadrzędnym jest życie …”

  Nie jest, mądrołku protestancki. Dodaj jeszcze coś o człowieku i humanizmie, tak żeby była pełna jasność.

  Źródłem prawa jest dziesięć przykazań, jasno przez Boga wyartykułowanych; są zrozumiałe nawet dla imbecyla i wręcz nie należy ich „odczytywać” czy intuicjować. Bo taka „intuicja” niektórych prowadzi do trzydziestu siedmiu tomów Miszny i Gemary (Bloomberg)

 29. Zygmunt Balicki said

  @28 Nie wpierdalaj się.

 30. Yah said

  Ad 17

  Egoizm osobisty stawiają wyżej nad egoizmem narodowym. Ważniejsze jest ” ja” od ” my”. Ludzie, którzy wyżej stawiają „my” są przez większość traktowani jak frajerzy. Skłonność do obrony wiary za wszelka cenę spowodowała sprytne wykorzystanie tejże do zniszczenia Polski. mówię o wierze masowej, która doprowadziła do fenomenu JPII i powszechnej zgody na modernizm.

 31. Boydar said

  A jak przestanę, to mnie nie zakablujesz ? Zakablujesz … tak czy siak. Kol. Kafel was zna, to jest silniejsze od was.

 32. Siekiera_Motyka said

  Niedługo będzie III Getto gdzie ludzie są silnie opaleni.

  Ale są narody które wiedzą jak reagować na takich przybyszy 🙂

  >https://www.youtube.com/watch?v=u6yYiWqmeCM

 33. RomanK said

  Panie Zygmuncie… Dugin mysli jak Rosjanim – Prawoslawny….I dobrze mysli….dla niego idywidualizm jest tak wazny, jak wazna jest wspolnota. Z tym ze ze u nich to jednostka-osoba identyfikuje sie jako odrebny byt idywiduum, ale utozsamia sie, ze wspolnota…a nie odwrotnie. Ta samoidentyfikacja polega na tym ,ze osoba jednostka- jako indywiduum uznaje, ze przynalezy…przez to -ze jest taka jaka jest..jak samosie zidentyfikowla……I dlatego swoj interes I dobro wiaze ze wspolnota. Wsrod Polakow tak myslal Dmowski- Jestem Polakiem , zatem mam polskie obowiazki…najbardziej znienawidzona sentencja wsrod wrogow Slowian….
  Niech pan zauwazyl, ze jesli poddac statystyce..to wlasnei wsrod Rosjan- vide Prawoslawnych istnieje I istniala zawsze wielka liczba zachowan heroicznych…To swiadczy ze maja swiadomosc , ze pewne wartosci moze przeniesc w czasie I przestrzeni tylko wsponota..jako byt dlugowieczny….a to jak pan widzi nie jest zadnym egoizmem narodowym..ale rozsadnym zachowaniem narodu chroniacego to co ma najwazniejsze ..swoj wlasny niezawisly sposob na Byt.

  KTo daje sankcje…ten kto ma Manus.moc nadania i wymudszenia,….zawsze najczesciej panstwo…w kazdej jego formie…

 34. Zygmunt Balicki said

  @RomanK

 35. Boydar said

  Przychodzą raz dwie młode gudły do rabina …

 36. RomanK said

  Dugin widze sie zaplatal:-0)))) Usiluje byc na fali chce cos powiedziec ale ..raczej steka….
  Sztuczna inteligencja i …o czym pieprza od lat stale ci sami co I pchaja transgender, czy transhumanism…nie chca za nic wypowiedziec slowa znanego wieki.. opisanego- jako ..demonism….
  HUmanism polega na rozumie I wolnej woli…demonism nie ma zadnej wolnej woli, zatem jego intelektualizm nie moze byc rozumnym….
  Poadto nei czlowiek tworzy „sztuczna ” inteligencje..ale tylko tworzy maszyny , jakie spelniaja funkcje komputacyjne wspomagajace logike I spekulaczje matematyczne…ale czy sa inteligencja…I kiedykolwiek nia zostana????? Watpie!
  Ze takie maszyny moga byc pzejte przez inteligencje demoniczna…oczywiscie…Czlowiek- byt, bydle , zywe stworzenie moze byc przejety przez inteligencje demoniczna..zatem nizsze formy nie bedace bytami- jak najbardziej.
  Nie jestescmy pierwsza cywilizaja na tej Ziemi….nasza cywilizacja Adamitow ma swoj pocztek…i znajdzie swoj koniec jak wszystkie poprzednie….
  TYm wczesniej im wczesniej porzuci droge Zycia i Cywilizacj Zycia…a siegne po demonism i Cywilizacje Zla i Smierci.
  Droga i sposoby sa proste. Odrzucic Prawo Naturalne – Boski Porzadek Rzeczy.Natychmiast nastepuje przejecie demoniczne ludzkosci…przyklady widzi pan wszedzie zwlaszcza w show businessie…podorzadkowanemu Agendzie Smierci.

  Proby sa ,,np uwazanei ze zrodlem prawa jet ..spoleczny consensus,,umowa aspoeczna …pol Swiata na tym opiera swoje prawa…i co>>>> Ano…dokladnei :-))

 37. Yah said

  Wie Pan Panie Boydar w polskiej myśli społeczno -politycznej był nurt prorosyjski reprezentowany przez księcia Małachowskiego, hrabiego Wielopolskiego, Adama Branickiego czy tez Romana Dmowskiego. Jest też nurt przeciwny, który zaczynał strzelając do ikony Matki Boskiej na Kremlu,poprzez mordowanie Polaków w powstaniach, kończył najpierw burząc cerkwie, a następnie pomniki żołnierzy.

  Pierwszy interesował się tym co dzieje się w Rosji i w kłopotach chciał jej pomagać. Drugi , przeciwnie nienawidził wszystkiego co rosyjskie i traktował Rosjan instrumentalnie ( tak jak Amerykanie Indian). Dlaczego do tego drugiego nurtu zaliczymy Konecznego. Bo udowodnił wyższość tzw. kultury łacińskiej nad turańsko- mongolską. Ale czy zachowanie przedstawicieli nurtu przeciwnego ma coś wspólnego z kulturą łacińską……

 38. Yah said

  Ad 36

  Bo dożyliśmy takich czasów , kiedy łatwiej płynąć na fali niż stać pewnie sucha stopa na brzegu oceanu nieprawości ….

 39. Boydar said

  Starożytne Gumisie (Bunia) zawsze mówiły, że lepsze jest wrogiem dobrego. Nie będę tłumaczył ani próbował poprawiać moich komentarzy. One są, moim zdaniem, jasne aż do bólu źrenic. No jak ktoś oczywiście ma.

 40. Zygmunt Balicki said

  @RomanK – Dugin mówi często o porządku antychrysta. Nawet w tym wywiadzie to pada. To jest z resztą doktryna Staroobrzędowców – żyjemy w czasach apokaliptycznych, antychryst króluje na ziemi. On należy do Cerkwi moskiewskiej, ale doktrynalnie najbliżej mu do Staroobrzędowców o czym mówił w rozmowie z Górnym z bodajże 1997 roku.

  > HUmanism polega na rozumie I wolnej woli…demonism nie ma zadnej wolnej woli, zatem jego intelektualizm nie moze byc rozumnym….

  Przecież Ewa sięgnęła po jabłko z własnej wolnej, nie skażonej grzechem woli. —> Człowiek nie potrafi rozpoznać co jest złe a co dobre dlatego mówiąc JA przegrywa. „MY” go zawsze chroni.

  Prawosławie to WSPÓLNOTA. Nikt nie może zbawić się sam, możemy zbawić się tylko jako MY, bo „wszyscy jesteśmy winni wszystkiego” jak pisze Dostojewski [którego z resztą Dugin ustawia w pozycji Chrystusa, gr. Χριστός (Christós) – namaszczony, pomazaniec, mesjasz – wszystko co przed nim do niego prowadziło, a wszystko co po nim z niego wynika].

  Jeśli mówimy MY zamiast JA, zmienia się wszystko i wszystko się porządkuje, od ustroju politycznego państwa przez wszystkie jego aspekty po życie osobiste każdego z nas.

  PS
  „Idiota” Dostojewskiego to jest właśnie etyka ideału/dogmatu w praktyce.

  PS2
  Aleksandr Dugin: Czwarta Teoria Polityczna i problem diabła: http://xportal.pl/?p=32105

 41. Zygmunt Balicki said

  Aleksandr Dugin „Czwarta Teoria Polityczna i problem diabła” do słuchania w formacie MP3 https://mega.nz/#F!DrRSACxa!2K9AnGv6eO5rYAf498qnLw

 42. Boydar said

  Niestety, tylko po angielskiemu, ale osobnikom wykształcunym nie powinno to zbytnio przeszkodzić

Sorry, the comment form is closed at this time.