Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Pamiętnik znaleziony w pr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Polska mogłaby robić więcej

Posted by Marucha w dniu 2018-07-26 (Czwartek)

[Polska? Na pewno tak. Ale Żydolandia nr 3 – nie. – admin

„Rynek iracki to przede wszystkim bardzo żyzna i przyjazna gleba dla zagranicznych inwestycji. Już teraz mamy bardzo dużo inwestorów, ale niestety Polaków w Iraku nie widać. A przecież Polacy cieszą się tutaj bardzo dobrą reputacją, głównie dzięki współpracy gospodarczej w latach 70. i 80. XX w” -powiedział Ahmed al-Zubejdi, Dyrektor Narodowej Rady Inwestycyjnej Iraku

Spotykamy się przy okazji Polsko-Irackiego Forum Biznesowo-Inwestycyjnego w Warszawie. Wydarzenie przyciągnęło kilkudziesięciu irackich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z Polską. W 2003 roku Polska, jako członek NATO, dołączyła do koalicji sił międzynarodowych, które zaatakowały Irak. Wiemy, że rozpoczęty wówczas konflikt zbrojny przyniósł Irakowi sporo zniszczeń i strat. Tymczasem jestem na konferencji, podczas której słyszę, że Irakijczycy gorąco zachęcają Polaków do korzystnych interesów w Iraku. Nie macie do nas pretensji za współudział w ataku na wasz kraj?

– Wprost przeciwnie. Przecież dzięki obecności m.in. Polski w Iraku podczas wojny, mogliśmy uwolnić się od dyktatury pierwotnego reżimu. W związku z tym, iracki rząd i iracki naród mają dług wdzięczności wobec Polski. I dlatego Polska mogłaby odgrywać teraz kluczową rolę w odbudowie Iraku, tak jak robią to inne kraje NATO. [??????? – admin]

Jakie zatem korzyści czekają na polskich przedsiębiorców, którzy zdecydują się na inwestycje w Iraku?

– Dzięki nowemu prawu inwestycyjnemu nasz rynek cieszy się dużymi przywilejami i gwarancjami. I to prawo inwestycyjne jest najlepsze na całym obszarze Bliskiego Wschodu. Rynek iracki to przede wszystkim bardzo żyzna i przyjazna gleba dla zagranicznych inwestycji. Już teraz mamy bardzo dużo inwestorów, którzy wspierali nas w akcjach przeciwko terrorystom – dzięki czemu mogli potem wstąpić na nasz rynek. Tak więc zyskaliśmy bardzo dużo nowych inwestorów, ale niestety Polaków w Iraku nie widać. A przecież Polacy cieszą się tutaj bardzo dobrą reputacją, głównie dzięki współpracy gospodarczej w latach 70. i 80. XX w.

Co więc stoi na przeszkodzie?

– To pytanie do przedstawicieli polskiego rządu i parlamentu. Osobiście uważam, że powinni oni wyjaśnić Polakom prawdziwy obraz irackiego rynku, który tak naprawdę jest bardzo przyjazny. Niestety informacje, które poprzez media docierają do Polaków, są tak naprawdę z drugiej ręki i zniekształcają rzeczywistość. Media nie pokazują prawdziwego obrazu Iraku. Nie pokazują tego, że teraz prawie na całym terytorium jest już u nas bezpiecznie i mamy naprawdę obiecujący rynek dla polskich inwestorów.

Kolejną przeszkodą wydaje się być polska biurokracja i wszelkiego rodzaju bariery logistyczne. Iraccy inwestorzy mają problemy z otrzymaniem wizy, przez co nie mogą znaleźć w Polsce parterów. To wszystko spowalnia rozwój współpracy. Dlatego nasza wizyta ma na celu przekazać Polakom, jakie szanse i korzyści czekają na polskich przedsiębiorców w Iraku.

A jak wygląda obecnie przepływ finansowy?

– Cechą charakterystyczną naszego nowego prawa inwestycyjnego jest pozwolenie na udostępnienie wszelkich środków między Irakiem i krajami zagranicznymi. I jeśli chodzi o ten mechanizm, to Komisja Inwestycji i Handlu współpracuje z Centralnym Bankiem Irackim, po to, żeby przeskoczyć przez wszelkie przeszkody.

Czy banki irackie mają podpisane jakieś umowy z bankami w Polsce?

– Bank Centralny nie ma takich umów. Natomiast jeśli chodzi o umowy nt. współpracy, to mamy bardzo dużo umów w różnych dziedzinach, także finansowych, jeszcze z 1959 i 1972 roku. Tylko że te umowy trzeba reaktywować.

Podczas tego Forum strona iracka wielokrotnie zapewniała, że w Iraku nie ma już wojny i terroryzm został pokonany. Dla polskiego odbiorcy to dość zaskakująca wiadomość – bo jak sam Pan zauważył, media podają zupełnie coś innego. Sama wielokrotnie słyszałam i czytałam o tym, że Irak jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Do tego dochodzi straszenie islamem i muzułmanami. Jak Pan sądzi, jaki media mają w tym interes, by przekazywać zniekształcony obraz?

– To jest bardzo czuły temat i nie chciałbym tak bardzo w to ingerować. Cechą charakterystyczną dla Irakijczyka jest moralność. Nawet jeśli widzimy człowieka, który popełnia błędy, to nie wytykamy mu tych błędów – tylko życzymy mu, żeby czynił właściwie.

Jeśli chodzi o fake newsy, to polski rząd powinien kontrolować media – szczególnie jeśli widzą, że przekazują one fałszywy obraz. Oczywiście jest mi bardzo przykro, że polskie społeczeństwo tak bardzo nienawidzi islamu, ale pamiętajmy, że Irak nie składa się tylko z jednej religii – jest jeszcze np. chrześcijaństwo, mandaizm i inne. Nie ma u nas tylko jednej nacji, jest ich dużo i wszyscy żyjemy w pokoju. Irak jest naprawdę bezpiecznym krajem.

Oczywiście przeżyliśmy ciężkie czasy, ale to już się skończyło. Irakijczycy żyją ze sobą i budują kraj obywatelski bez żadnej dyskryminacji, bez żadnego tła sekciarskiego – to wszystko zostało zapisane w kartach historii. Powtórzę raz jeszcze – Irak jest bezpieczny i otwarty na inwestycje zagraniczne. I to jest nie tylko nasza opinia – mówią to także Polacy, którzy tam byli i widzieli. Myślę, że współpraca gospodarcza może być mocniejszym mostem łączącym Irak i Polskę, niż relacja polityczna.

Na koniec chciałam jeszcze wrócić do początku naszej rozmowy. Powiedział Pan, że Irakijczycy są wdzięczni Polsce za udział w interwencji na Irak, ponieważ został obalony poprzedni reżim. Moje pytanie brzmi: czy gra była warta świeczki? Przecież kraj został całkowicie zrujnowany. I teraz trzeba odbudować całą infrastrukturę – lotniska, szpitalne, drogi, fabryki, domy…

– Jeśli chodzi o Saddama Husajna, to miał on w każdej jednostce z narodu irackiego wroga. Dowodem są zbiorowe groby, czy atak chemiczny na Kurdów i wiele innych przekroczeń praw człowieka. Do tego dochodzi polityka agresji prowadzona wobec sąsiednich krajów. Przez 8 lat mieliśmy wojnę z Iranem. Mieliśmy również wojnę z naszym kuwejckim bratem. Atakowaliśmy bez żadnych praw. Musieliśmy wyjść z tej sieci niesprawiedliwości.

Kiedy upadł reżim Husajna, to Irakijczycy wyszli na ulice i świętowali z radości [??? – admin]. A jeśli chodzi o następny etap, to zyskaliśmy przez to wolność słowa i demokrację. Jesteśmy jednym z nielicznych krajów na Bliskim Wschodzie, gdzie jest demokracja.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Agnieszka Piwar
Myśl Polska, nr 31-32 (29.07-5.08.2018)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 12 do “Polska mogłaby robić więcej”

 1. maasteer said

  A może przyjdzie się płacić reperacje wojenne za zbrodnie przeciw ludzkości dokonane wespół z reżimem amerykańskim (Nargan Khel)?

 2. Zerohero said

  Rozmówcą był najwyraźniej jakiś iracki Tusk albo podobna kanalia. W 2003 Irak stał się krajem upadłym, wymordowano inteligencje, wyszabrowano muzeum narodowe, zginęlo kilka milionów ludzi. W Falludzy epidemia raka bo zwyrodnialce NATOwscy używali zubożonego uranu. W szpitalach szabrowano nawet kibkle i zbrojenia w murze. Z kranów popłynęły fekalia. Kilkanaście lat chaosu, ucinania głów za byle co. A ten zadowolony, bo nie ma dyktatora.
  Ale sku..wiel.

  ——
  Czekałem, kto to pierwszy się odezwie…
  Admin

 3. revers said

  czy atak chemiczny na Kurdów…”, no i wszystko jasne, bron masowego razenia ktorego nikt nie znalazl iprocz kilku agencji malwj wiarygodnosci.

  A tak po za tym co irakijczykom zostalo po masowym wywozie ropy z ich kraju, zlota husajna, gdzie jest ich bank narodowy? czy zlote irackie dinary? w czyjich lapkach nie Busha-Saudis pozostaly irackie pola nafowe?

  Szkoda tylko 13 letniego wnuka hussajna ktory zginal z karabinem w reku odpierajac atak calego batalionu marines i innych rzezimieszkow z helkoteraami bojwmi wylacznie, ciezka altylera i broni pancernej.

 4. ATANAZY said

  Cieszy sie tutaj dobra reputacja ? che, he ! Zydowskie bandziory takie jak Czempinski i kolesie wywiozly amerykanskich mordercow z CIA z iraku naduzywajac zaufania ze to rzekomo uczciwi Polacy ! Teraz watpie zeby bandziorom z zydolandlu RP ktos zaufal !

 5. Carlos said

  Kucharka z Iraku ( chrzescijanka) , na moje pytanie o jej emigracje do Stanow, odpowiedziala: dopoki zyl Husajn, bylismy bezpieczni- po jego smierci, musielismy sie ewakuowac.

 6. Irak czeka odbudowa. OK. Kto decyduje o tym, kto ma Irak odbudować?

 7. maasteer said

  Ad 6 Krzysztof M

  Zapewne „siły demokratyczne”.

 8. Boydar said

  Koniec wojny końcem wojny ale jeszcze jeden malutki samochód wyładowany ammonitem powinien się specjalnie dla pana al-Zubejdi znaleźć. Koniecznie.

 9. ? said

  ” Jesteśmy jednym z nielicznych krajów na Bliskim Wschodzie, gdzie jest demokracja.”

  A chrześcijanie też są?

 10. maasteer said

  Ad 9 ?

  Kryterium demokracji (demokracja = rządy demonów) powinna być nie żadna wolność słowa, której de facto nie ma, tylko obecność chrześcijaństwa na danym terenie.

  Nie ma chrześcijaństwa = nie ma wolności!!!

  I jak teraz wygląda „demokratyzacja” Iraku, Afganistanu Libii ? Całkowita ruina, bestialstwo i zamordyzm, wyrzynanie chrześcijan. Tylko poprawne politycznie mendia o tym nie powiedzą. One mówią z uporem maniaka o wszechobecnej ruskiej agresji.

 11. NICK said

  TyTUŁ.

  Swe złe zdanie.
  O. Orbanie.

  Podtrzymuję.

  Lalka.
  Sorosowa.

 12. Re: Artykul…
  Zaraz mi sie przypomina dokladnie ta sama zydowska retoryka w „Solidarnosci”…
  Pier….olili o wszystkim, ale nie o najwazniejszych sprawach, a juz chorobliwie pomijali kwestie finansow publicznych wlacznie z likwidacja lichwiarskiego procederu zadluzeniowego…

  Aby nikt nie mial watpliwosci co mi przypomina PRL, to byli „dobrzy” zydzi I „zli” zydzi w skur..wionej partii pt: PZPR, a polska „gawiedz” chwalila to wszystko, co „dobrym” zydom spadlo z talmudycznego stolu… I sie k…rwa cieszyli jak kretyni…z „talonow na samochod”, na „telewizor”, na „przydzialy”, na „kontrakty” zagraniczne…I nawet na te k…rwa kartki na benzyne, maslo, „mnieso”, czy cukier…

  Moj „stary” jasno „ich” okreslil: zydowskie k…rwy I zlodzieje…ten caly zydowski PZPR…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.