Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kamil o Wolne tematy (47 – …
  Ralal C. o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  lewarek.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Adrem o Konfederacka praca u pods…
  Ola o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Jacek o Wolne tematy (47 – …
  Bezpartyjna o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Ella o Między politycznym eskapizmem…
  Adrem o Polacy są zadowoleni z rządu…
  UZA o Polacy są zadowoleni z rządu…
  Janek o Jak zabito mały ruchu graniczn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Dowodził oddziałami, które w Warszawie wymordowały 50 tys. cywilów. W RFN po wojnie został burmistrzem.

Posted by Marucha w dniu 2018-08-01 (Środa)

Heinz Reinefarth, nazywany również „Katem Warszawy”, w trakcie Powstania Warszawskiego dowodził niemieckim zgrupowaniem bojowym dokonującym pacyfikacji Woli (największej jednorazowej masakry ludności cywilnej dokonanej w Europie w czasie II WŚ).

Szacuje się, że bezpośrednio podlegli mu żołnierze w ciągu kilku dni zabili ok. 50 tys. Polaków.

Po wojnie Reinefarth osiadł w zachodnioniemieckim Westerlandzie, którego w 1951 roku został burmistrzem. Władze RFN konsekwentnie odmawiały jego ekstradycji. Zmarł spokojnie w swojej rezydencji w 1979 roku.

Heinz Reinefarth urodził się w 1903 roku. W latach 1922–1927 studiował prawo na Uniwersytecie w Jenie. W 1930 r. ukończył aplikację sądową zdając egzamin asesorski i rozpoczął pracę w zawodzie jako adwokat i notariusz. W 1932 r. wstąpił do NSDAP, a w grudniu tego roku także do SS.

Po wybuchu II wojny światowej Reinefarth walczył przeciwko Polsce podczas kampanii wrześniowej. W 1940 r. wziął udział w kampanii przeciwko Francji, a następnie przeszedł do rezerwy w stopniu porucznika. W 1941 r. został ponownie powołany do Wehrmachtu. Wziął udział w walkach na froncie wschodnim.

Zaczął także szybko awansować w SS. W kwietniu 1942 r. został generałem majorem policji oraz SS-Brigadeführerem. We wrześniu 1943 r. przeniesiono go do Głównego Urzędu Policji Porządkowej SS, a pod koniec stycznia 1944 r. dołączył do sztabu wyższego dowódcy SS i Policji w Kraju Warty (na terytorium okupowanej przez Niemców Polski).

Po wybuchu Powstania Warszawskiego Reinefarth otrzymał rozkaz sformowania specjalnego zgrupowania bojowego do walki z powstańcami. Począwszy od 5 sierpnia 1944 r. oddziały Reinefartha brały udział w tzw. rzezi Woli, czyli największej jednorazowej masakry ludności cywilnej dokonanej w Europie w czasie II wojny światowej. W ciągu kilku dni dowodzeni przez niego żołnierze wymordowali w masowych egzekucjach ok. 50 tysięcy cywilnych mieszkańców Warszawy.

W jednym z raportów do swojego dowództwa Reinefarth donosił, że rozstrzeliwuje już tyle ludzi, iż nie ma amunicji do prowadzenia dalszych egzekucji.

Za swój udział w tłumieniu powstania oraz masowych egzekucjach mieszkańców Warszawy Reinefarth otrzymał potem jedno z najwyższych niemieckich odznaczeń wojskowych – Krzyż Żelazny z liśćmi Dębu.

Pod koniec wojny Reinefarth przedarł się do zachodnich Niemiec. Władze polskie zażądały od Brytyjczyków i Amerykanów (okupowali oni wówczas terytorium zachodnich Niemiec) jego ekstradycji, jednak zachodni alianci uznali, że Reinefarth może być przydatny jako świadek w procesach norymberskich i odmówili spełnienia prośby.

Co prawda Reinefarth finalnie trafił do aresztu pod zarzutem zbrodni wojennych, ale wkrótce sąd w Hamburgu zwolnił go z powodu… braku dowodów.

W 1951 roku został on wybrany na burmistrza miasta Westerland (funkcję tą pełnił aż do 1963 roku). Z miejscowości tej niedługo później zrobił popularny kurort nadmorski. W 1958 roku wybrano go do Landtagu w Szlezwiku-Holsztynie, a po zakończeniu kadencji w 1967 roku rozpoczął pracę jako prawnik.

Mimo licznych wezwań do wydania Reinefartha Polsce (w celu postawienia go przed sądem z powodu popełnionych przez niego zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości), władze RFN konsekwentnie odmawiały jego ekstradycji. Co więcej – przyznały mu nawet specjalną rentę generalską.

Reinefarth zmarł w 1979 roku w swojej rezydencji na wyspie Sylt. Nigdy nie poniósł odpowiedzialności za swoje zbrodnie.

Gwoli sprawiedliwości należy odnotować, że 31 lipca 2014 roku, w przeddzień 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na gmachu ratusza w Westerland odsłonięto dwujęzyczną tablicę o następującej treści:

„Warszawa, 1 sierpnia 1944 roku. Żołnierze polskiego ruchu oporu powstają do walki z niemieckimi okupantami. Reżim niemiecki nakazuje stłumienie Powstania. Zamordowanych zostaje ponad 150 000 osób, niezliczeni mężczyźni, kobiety i dzieci doznają ran i upokorzeń. Heinz Reinefarth, w latach 1951-1963 burmistrz Westerlandu, był jako jeden z dowódców niemieckich odpowiedzialny za te zbrodnie. Ze wstydem składamy hołd ofiarom, mając nadzieję na pojednanie. Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego”.

Źródło: Heinz Reinefarth (Wikipedia)
http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 50 to “Dowodził oddziałami, które w Warszawie wymordowały 50 tys. cywilów. W RFN po wojnie został burmistrzem.”

 1. sarkazm said

  Na zdjęciu ma wygląd rasowego, bestialskiego, niemieckiego mordercy.

 2. Miałczek said

  Ta tablica to dobry znak z kierunku tych władz i ludzi tego miasta. Mają przynajmniej trochę honoru żeby się do tego przyznać.Pewnie jest teraz wstyd tym mieszkańcom

 3. Miałczek said

  Lecz na Ukrainie jest to powód do dumy

 4. lewarek.pl said

  Władze Polski Ludowej mają na koncie pewne zaniedbanie. Powinny utworzyć specjalne tajne komando do wykonywania wyroków śmierci na niemieckich dowódcach, zbrodniarzach wojennych, których niemieckie sądy puściły wolno. Reinefarth nie był wyjątkiem. Mogliby popełniać seryjne samobójstwa. Tak, i to całkiem skutecznie, chociaż w ograniczonym zakresie, działali Żydzi. Porwanie i proces Eichmanna był najbardziej widowiskowym wydarzeniem z tego cyklu.
  A tabliczka piękna i, co ciekawe, nikt im jej wieszać nie kazał.

 5. @1, Sarkazm
  „Na zdjęciu ma wygląd rasowego, bestialskiego, niemieckiego mordercy.”
  Powinno być w cudzysłowiu: „niemieckiego”.
  Reinefarth, Dirlewanger – mordercy cywilnej ludności Warszawy – to hazaraki.
  Ten pierwszy, „narodowości prawniczej”, ma rzeczywiście rasowe usta, nos, przekręcone do tyłu uszy…

 6. RomanK said

  ad1.. Co innego tu…szlachetna, lagodna twarz polskiego arystokraty:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Erich_von_dem_Bach-Zelewski

 7. Dziadzius said

  @6,RomanK said.. no i ciekawe ze znamy tez innego „WON KASZUBIAN” ktoren w podobny ale bardziej politycznie dozwolny sposob dalej Wykncza Polske i Polakow z Unii Jewrejskiej

 8. Halszka said

  W pierwszych dniach maja 1945 dostał się do brytyjskiej niewoli. Polska żądała jego wydania jako zbrodniarza wojennego, ale nasi brytyjscy sprzymierzeńcy odmówili.
  Następnie Heinz Reinefarth już w pierwszych latach po wojnie zrobił w RFN karierę polityczną. Burmistrzem miasta Westerland na wyspie Sylt zrobił jako lider partii „Block der Heimatvertriebenen und Entrechteten” (Blok Wypędzonych z Ojczyzny i Pozbawionych Praw).
  Był ponoć też pod opieką Amerykanów.
  Tabliczka rzeczywiście OK.

 9. Halszka said

  8 – korekta:
  oczywiście: nie „zrobił” a „został burmistrzem”.

 10. Joung said

  Ze tez niejakie polskie sluzby specjalne .Powinny odszukac delikwenta I zlikwidowac .Ale one tego nie zrobily I nie zrobia. Bo to sa nie polskie sluzby.
  Ale wania zrobil by porzadek z tym niemieckim scierwem .Tak jak zrobili z tym ”’psem upainskim ;;bandera;;;Ale to sa Ruscy a nie polacy Chlopcy do bicia.Amen

 11. RomanK said

  Dziadzius…Coratuff Flenrtuff ci u nas dostatek……

 12. Boydar said

  O ile się wyznaję na rysach to ten Reinefarth wygląda raczej jak Chacheł. Chociaż zupełnie nie potrafię wyjaśnić skąd to podobieństwo.

  Może być też odwrotnie, Chachły mogły zyskać rysy takie same jak Reinefarth w wyniku tych samych domieszek. Jednak genetyka i genealogia to arcyciekawe dziedziny, Watsonie 🙂

 13. Boydar said

  A tak w ogóle, to zdezaktywować go należało wcześniej, a nie kiedy już osiadł na laurach. Potem to musztarda po obiedzie.

 14. lolek said

  Anglosaska denazyfikacja…
  Widocznie „dobrze się urodził” by móc się IM „wykupić”, skoro z „braku dowodów” został na wolności.
  Wszak, ktoś „odpowiedni” musiał dalej „rządzić” w Niemczech.

 15. revers said

  „Reinefarth zmarł w 1979 roku w swojej rezydencji na wyspie Sylt. Nigdy nie poniósł odpowiedzialności za swoje zbrodnie.”

  No to dobrze sie ustawil,na koniec zycia wybierajac sobie najlepszy kurort niemiecki i szwajcarski na polnocy europy, cos jak Sopot w PL.

 16. revers said

  ad6

 17. Listwa said

  Do dziś jest dom w Ożarowie pod Warszawą gdzie podpisano kapituację powstania. Czyli było prawie to sami co przed powstaiem, tylko że zgineło 200 000 ludzi i zniszczono miasto.

  Są tacy co to chwalą. Histerycy

 18. JerzyS said

  Jak to możliwe,
  Że też po wojnie Heinza Reinefarthna nie dopadli Żołnierze Wyklęci?

 19. JerzyS said

  „..Liczba poległych pod Warszawą żołnierzy i oficerów radzieckich była ogromna. I chociaż niektóre oddziały Armii Czerwonej stacjonowały na wschodnim brzegu Wisły, to nie miały już w tamtych dniach sił na kontratak. Właśnie taki był zbieg wielu feralnych okoliczności. Hitlerowcom udało się niestety stłumić powstanie, zatopić je we krwi. Chciałabym również przypomnieć, że Polacy poinformowali zachodnich sojuszników o planach zorganizowania powstania w Warszawie, a ci poradzili im, by go nie zaczynać, ponieważ w tamtych warunkach nie było żadnych szans na zwycięstwo.

  Armia Krajowa zlekceważyła jednak tę radę.
  Zresztą Niemcy dowiedzieli się swoimi kanałami o planach zrywu zbrojnego w Warszawie. O niczym nie wiedziała tylko strona radziecka.

  Później Stalin zapytał Churchilla:
  „Wiedzieliście?
  Czemu nas nie uprzedziliście?”,

  na co ten odpowiedział, że nie.
  Ale skłamał.
  To również należy do najbardziej dramatycznych momentów historii.

  Dodajmy, że opublikowana w Moskwie książka o Powstaniu Warszawskim stanie się częścią dużego projektu „ZSRR i polskie podziemie wojskowo-polityczne: kwiecień 1943 — koniec 1945 roku”. Publikacja ma się ukazać pod koniec 2018 roku. …”

  Powstanie warszawskie: spojrzenie z Rosji
  © AP Photo / Pap
  Opinie
  17:39 01.08.2018(zaktualizowano 22:15 01.08.2018) Krótki link
  Irina Czajko
  277114

  Hitlerowcom udało się niestety stłumić powstanie, zatopić je we krwi – powiedziała w wywiadzie dla Sputnika Albina Noskowa – doktor historii, wiodąca ekspertka Instytutu Slawistyki RAN, członkini Wspólnej Polsko-Rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych.

  Rocznica Powstania Warszawskiego
  © AFP 2018 / Janek Skarzynski
  Powstanie to przestroga, nie przygoda
  1 sierpnia 1944 roku to tragiczna data nie tylko w historii Polski, ale i w dziejach najbardziej krwawego konfliktu XX wieku — II wojny światowej. Tego dnia wybuchło Powstanie Warszawskie, które zostało brutalnie stłumione przez armię Wehrmachtu.
  całość:
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201808018511571-sputnik-polska-powstanie-warszawskie/

 20. Listwa said

  @ 19 JerzyS

  To jest dezinformacja, prosze sobie np. sprawdzić gdzie byli tzw. przywódcy przed powstaniem, bo byli też tacy, w niemieckich więzieniach i wypuszczeni na czas.

 21. JerzyS said

  Polityka Gestapo.
  Zwalczać wszystkich przywódców podziemia
  dążących do ugody z Sowietami
  i torować drogę wszystkim antysowieckim

 22. Moher49 said

  Rosjanie Banderę potrafili załatwić. Polski seryjny samobójca zabija tych co Polsce dobrze czynią. Odkąd rozwiązano AK, skończyła się sprawiedliwość.

 23. Krzysztof boSUCK said

  A co tam masoni w AK.

  Teraz mamy debili w RN

 24. Listwa said

  Reichsführer-SS Heinrich Himmler

 25. Listwa said

  Rzeźnik Woli Heinz Reinefarth (w ciemnym garniturze)

 26. Moher49 said

  W każdej organizacji są krety. W Ruchu Narodowym też. Marian Kowalski też był „hardym” narodowcem, i wylazło żydło z Marianka. Bosakowi też się zbiera. Ale swoją drogą, „Gazeta Polska” wcale nie jest polska.

 27. Listwa said

  Reinhard Heydrich i Hermann Göring

 28. Krzysztof boSUCK said

  Zdaniem bosaka nacjonaliści rosyjscy nie są chrzecijanami. Czyli kim? Buddystami?

  Wiem, że gazeta „polska” to banderowskie gówno Sakiewicza, ale jakąś grafikę musiałem wkleić, żeby o tym wspomnieć.

  Bosaj mnie wkurzył tym. Winnicki ostatnio też, bo kibicował Chorwacji.

 29. Listwa said

 30. Listwa said

 31. Tomasz Karpiel said

  Beszczelne szkopskie squurvysyny!!!!!

 32. Tomasz Karpiel said

  Przypomniał mi się pewien krótki fragment z tfffffórczości Pana Maleńczuka”Nie wiem co to przyjaźń polsko-niemiecka bo niemców nienawidzę od dziecka…”
  Lał pies te ich tabliczki.

 33. Ad. 29

  Wokalistka… Głos anioła…

 34. RomanK said

  Panie Jerzy ..pan, jak juz cos powie- to mozna penc:-)))))
  Po wojnie Zolnierze Wykleci , jak sama nazwa wskazuje sami byli dopadani….a jak juz dopadli to dopadajacych z braku innej mozliwosci:-))))

 35. Jan said

  Typowy żydowski ryj z uszami jak słoń Dumbo, a tfffu…

 36. Jan said

  Hitlerowska (j)elita to bastardowie upadłych aniołów, to chuj na chuju i pizda na piździe pokolenia dzieci i wnuków spłodonych z kurwami kobiecymi na ziemi!!!

  Głębokie…
  Admin

 37. lewarek.pl said

  Jedyne co można teraz zrobić Reinefarthowi to w każdą kolejną rocznicę wybuchu Powstania nasrać na jego grób po uprzednim zjedzeniu kilograma śliwek.

 38. janetatanka said

  ta cala dyskusja pokazuje prawdziwy charakter Polakow, k…rwami porzucac na Niemcow….. i ucieszyc sie z tablicy pamiatkowej na czesc powstania.
  A moze nalezalo by sie czegos nauczyc „od starszych i madrzejszych”?
  A moze nalezalo by, zamiast „srac na jego grob” wystapic z pozwem zbiorowym rodzin, ktore za bezposrednia przyczyna burmistrza utracily swoich najblizszych oraz cale mienie w czasie Powstania Warszawskiego?

 39. VAV said

  Calkowite zniszczenie Warszawy i wymordowanie jej mieszkancow bylo na polecenie zydomasonerii, ktora po wojnie roztoczyla parasol ochronny nad katem Warszawy Heinzem Reinefarthem.

  re. 23
  Gazeta Polska nie jest wiarygodnym zrodlem informacji. Nie sadze aby Krzysztof Bosak cos podobnego powiedzial.

 40. @ 37, Lewarek
  „Jedyne co można teraz zrobić Reinefarthowi to w każdą kolejną rocznicę wybuchu Powstania nasrać na jego grób po uprzednim zjedzeniu kilograma śliwek.”
  To już jest raczej „po ptokach”…

  Poślę przez PayPal $AU 1000 nagrody za największego „papierzaka” posadzonego na przyszłym grobie TW Bolka.
  Proszę udokumentować rozmiar papierzaka stawiając obok standardową puszkę Coca Coli.
  W ten sposób można będzie skłonić liczne babcie do ostrzegania wnuków: „Nie bądź Jasiu skurwysynem, bo ja już nie dam rady wywozić taczkami gówna z twojego grobu!”

 41. janetatanka said

  oskarzanie masonerii to jak pisanie na….Berdyczow, ale burmistrz byl realny, jego dzielne miasteczko, land,oczyzna…

 42. AHA said

  JESTESMY NARODEM DURNI I PAJACOW nie znazl sie nikt to by te niemiecka swinie tego sadyste tego teutonskiego sukinsyna zarznac jak swinie??? POLACY HONOR OJCZYNA jestesmy banda durni zrejaca i s..jaca w REZERWACIE POLIN pod chazarskim i UBeckim zarzdem JUDENRATEM i KNESEJMEM. POLSKI NIE MA BO MY POLACY jestesmy DURNIAMI sflaczalymi opojami tlustymi durniami. Jest POLIN CYRAK DLA GOJOW PARANOJA NAD WISTULA.

 43. VAV said

  re: 41
  janetatanka czyli hasbara czuwa, aby Polacy nie doszli do prawdy.
  Bez planow i dzialan zydomasonerii w Powstaniu Warszawskim do prawy sie nie dojdzie.
  Tak jak dzisiaj nikt w debacie publicznej nie mowi o roli zydowskiej lozy masonskiej B’nai B’rth w Warszawie.

 44. Carlos said

  Gdyby chlopaki nie pogineli w PW i w ubowskich kazamatach,to moze znalazla by sie brygada i zalatwila sukinkota w jego miescie. Ale niestety to chlopaki z przeciwnej druzyny morduja naszych….

 45. Jarek Majchrzyk said

  To typowa historia. Po pierwszej fazie, kiedy alianci wzieli sie za najwazniejszych (i najmniej pozytecznych) przetepcow wojennych, wraz z „wybuchem” zimnej wojny, a potem z legalna niezaleznoscia jurystyczna RFN-u, to przesladowanie praktycznie zamarlo. Republika Federalna przesladowala tylko zbrodnie przeciwko innym obywatelom niemieckim, a procesy oswiecimskie lat 60ch zostaly zaiinicjowane przez zydowskiego prokuratora Fritza Bauera, ktory za to byl zniewadzino, takze w srodowisku sadowniczym. Sytuacja zaczela sie troche zmieniac od konca lat 60ch i poczatku 70ch, ale ogolnie trzeba powiedziec, ze dano sprawcom dostatecznie duzo czasu, by problem zniknal w sposob naturalny. Teraz dla pokazu wlecze sie 90letnich starcow przed sady.

  Ciekawe jest to, ze dla np. Zydow ten aspekt nie gra zadnej roli, mimo tego, ze czesto go poruszalem w dyskusjach np. na lamach Jerusalem Post. Jest w tym takze duzo niewiedzy, jako ze np. zarzucono mi (na forum JP), ze POlacy mieli w rekach dowudcow batalionu policyjnego, ktory na poczatku lat 40ch zamordowal w ciagu paru miesiecy dziesiatki tysiecy Zydow na Lubelszczyznie. Jak sie okazalo, Niemcy wydali (koniec lat 40ch) 4 oficerow za zabujstwo okolo 100 Polakow – 2 z nich dostalo kare smierci. Glowni sprawcy dostali w latach 70ch w Niemczech od 3 do 8 lat, ze skroceniem kary. Niemcy sa mimo tego dla Zydow narodem, ktory zrobil rachunek sumienia i odpokutowal. Pytanie, czy to mniemanie jest oparte tylko na niemieckich pieniadzach, czy tez na zydowskiej glupocie?

 46. VAV said

 47. Do Vav said

  No to muszę pana rozczarować, bo Bosak naprawdę tak powiedział i to wiele razy. Pamiętam jak to gadał na polsacie w programie tej kurwy Gozdyry. To jest głupi smarkacz, który wielu rzeczy nie rozumie.
  Tak samo Winnicki, wielki kibic Chorwacji. Blee!

 48. Do Vav said

  O tutaj też BoSUCK gadał:

 49. VAV said

  To nagranie z Bosakiem jest z przed wielu lat, kiedy nie bylo najazdu Ukraincow na Polske, a Bosk byl mlody i nieswiadomy zagrozenia ukrainskiego. Nie sadze aby cos takiego dzisiaj powiedzial.

 50. Do VaV said

  Gościu, bosak to samo gadał w listopadzie 2017 roku na polsacie. Gdybym to znalazł na you tube to od razu bym tu wkleił. Czyli zdania przez te kilka lat nie zmienił. Obejrzyj sobie powyższy filmik jeszcze raz. On mówi, że banderyzm łagodnieje. Co za bujda! Przypominasz te głupie babcie co gadają, że PiS ściąga do Polski Polaków ze Lwowa, a nienie ukrów, a Duda to nie jest żydem. Jesteś taki sam jak ci „patrioci” z PiS.

  Jak ktoś cię opluje to pewnie mówisz, że deszcz pada.

Sorry, the comment form is closed at this time.