Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (54 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-08-02 (Czwartek)

Amerykański Żyd Yaakov Gluck oskarża krakowskich policjantów o pobicie. Rzecznik policji mówi, że Żyd był pijany i bił funkcjonariuszy. Policję wezwała sama obsługa synagogi Kupa [ha ha! – admin], którą Gluck nawiedził.

Źle będzie z policją, a zwłaszcza jej rzecznikiem, jak się nam wydaje…

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/07/27/wolne-tematy-53-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/08/09/wolne-tematy-55-2018/

Gajowy Marucha

Komentarze 224 to “Wolne tematy (54 – 2018)”

 1. Ale dlaczego? said

  Nie widziałem tego na Gajówce, a ciekawe, nie tylko z powodu tytułu, polecam:

  HIT! ANGLIA CHCIAŁA NAS SPRZEDAĆ STALINOWI JUŻ W 1939 ROKU! – MICHALKIEWICZ O HISTORII!

 2. trzy piwa prosze said

  Czy aby izdebkę miał koszer i bez ablucji o poranku?

 3. VAV said

 4. VAV said

 5. andziac na zbłąkaną duszę said

  Na Mazurach są takie upały, że nie daje się pracować. Powietrze jakby się zatrzymało. Przypomniałam sobie dygresję księdza w czasie konferencji: siedział sobie samotnie w konfesjonale w kościele oczekując na zbłąkaną duszę, kiedy przyszła jakaś kobieta. Uklękła przed figurą Pana Jezusa, krótko się pomodliła po czym wstała i głośno powiedziała „ty żydzie”

 6. Namysłów said

  producent amerykańskich bajek dla dzieci o kucykach my little pony kolekcjonuje pedofilskie zdjęcia

  bajki amerykańskie promują homoseksualizm satanizm okultyzm my little pony
  https://www.wykop.pl/link/4450547/animator-my-little-pony-trafil-do-wiezienia-za-posiadanie-dzieciecej-pornografii/

  My Little Pony – Satan’s Newest Recruitment Vehicle

  http://www.landoverbaptist.net/showthread.php?t=71303

  Then one day, something horrific happened. Something no one saw coming. Something almost unimaginable. My daughter’s husband told her he had to confess something to her. Then he confessed to her, with tears in his eyes, that he had sinned, that he had gone astray, that he had become a „brony”. At first my daughter had no idea what that meant, but then he started explaining it to her in full and horrible detail. It turned out My Little Pony isn’t designed for children at all. That’s just a cover. In reality it is an unfortunate ploy by Satan to seduce grown man into abandoning Jesus Christ. The meetings he went to, while neglecting his innocent wife and children, turned out to be „brony meets”. These meetings apparently consist of grown man dressing like ponies (!) and having forbidden sex with each other. These „bronies” use social media to organize these meetings to have their Satanic orgies all under the false pretense of all liking the same silly children’s cartoon. As if anyone would ever believe grown men could appreciate colored girly ponies. Clearly this is something completely different.

  http://landoverbaptist.net/showthread.php?t=106084

 7. Namysłów said

  lewackie kazanie promujące samobójstwo Polaków i Narodu..

  .www.niedziela.pl/artykul/37062/Abp-Jedraszewski-z-okazji-Powstania

  Abp Jędraszewski z okazji Powstania Warszawskiego: Polska to skarb i perła najcenniejsza
  2018-08-01 21:49
  luk / Kraków (KAI)
  Archiwum Archidiecezji Łódzkiej
  Abp Marek Jędraszewski

  W środę po południu bazylice Mariackiej odprawiona została Msza św. z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. – Polska jest takim skarbem i Polska jest taką perłą najcenniejszą, dla której warto sprzedać i oddać wszystko, by tylko ją mieć – mówił podczas homilii przewodniczący Eucharystii abp Marek Jędraszewski.

  Metropolita zauważył, że odczytana przypowieść Chrystusa o skarbie i drogocennej perle dotyczy co prawda Królestwa Bożego, ale można ją zrozumieć szerzej. – Królestwo Boże to ta szczególna rzeczywistość pewnego napięcia pomiędzy człowiekiem a wartością. Wartością tak wielką i niezwykłą, że człowiek jest w stanie zrezygnować ze wszystkiego, by tę wartość posiąść – tłumaczył.

  Wskazał, że taką wartością dla kolejnych pokoleń Polaków była wolna ojczyzna – i to zarówno w 1918, jak i 1939 roku. – W świetle tej prawdy czym jest Polska jako skarb i jako drogocenna perła, możemy zrozumieć, czym dla Polaków, a zwłaszcza dla tych, którzy mieszkali wtedy w Warszawie, była godzina „W” 1 sierpnia 1944 (…) stolica była symbolem wolnej Polski – mówił, zwracając uwagę, że wśród oczekujących wolności powstańców nikt nie wiedział o rozkazie Hitlera, aby Warszawę zrównać z ziemią.

  Hierarcha powiedział, że podczas powstania wymordowano od 30 do 60 tys. osób. – Mówi się, że to był przejaw najbardziej brutalnej masakry ludności cywilnej dokonanej w Europie w czasie II wojny światowej. I rzeczą znamienną jest także to, że żaden z dowódców odpowiedzialnych za tę masakrę, nie poniósł za nią żadnej odpowiedzialności cywilnej. To niewątpliwie skłania do zastanowienia się, co może znaczyć państwo prawa, jeżeli nie ma w tym państwie odniesień do wartości najbardziej podstawowych, czyli moralnych – stwierdził.

  Reklama

  Abp Jędraszewski przypomniał, że w miarę trwania powstania, Warszawa stawała się coraz bardziej jednym wielkim gruzowiskiem i ogromnym cmentarzem. – Stawała się taka, ponieważ nie przychodzili Ci, którzy mieli wesprzeć powstańców. Ci, którzy mieli być powitani przez powstańców jako gospodarze, po to, aby dalej razem walczyć ramię w ramię z hitlerowskim wrogiem – ocenił, zaznaczając, że Armia Czerwona stanęła na granicy Wisły i czekała cynicznie aż powstanie upadnie, patrząc na pożogę i bombardowanie miasta.

  Zacytował przy tym słowa wiersza „Ziutka” Szczepańskiego „Czerwona zaraza – Wiersz do Armii Czerwonej”, w którym autor napisał, że z mogił powstańczych zrodzi się wolna Polska, oraz dodał, że kolejną zapowiedzią prawdziwie wolnej Polski były słowa Jana Pawła II podczas jego pielgrzymki do ojczyzny, wypowiedziane 35 lat po Powstaniu Warszawskim.

  – Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu – przytoczył fragment przemówienia papieża Polaka.

  Tagi:
  Kraków abp Marek Jędraszewski Powstanie Warszawskie

 8. AntyUkr said

  Dowód na ukraińską agenturę w Polsce.

  W 1991 roku ukraińscy faszyści zaplanowali między innymi:

  – podsycać w Polsce antyrosyjskie nastroje, tak aby nie dopuścić do sojuszu polsko rosyjskiego
  – doprowadzić do tego, aby polska armia była słaba, nieliczna i dowodzona przez ludzi miękkich i nieudolnych oraz przychylnych Ukrainie
  – podsycać separatyzmy Kaszubów i Ślązaków
  – na Ukrainie nie oddać Polakom ich budynków i kościołów. Najlepiej je burzyć.

  Więcej w tekście pod linkiem

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html

 9. Gość said

  Hajka Grudbaum vel Gronkiewicz-Walc, żydówa, to załatwiła. Uwolnijmy się o żydowskiego bydła za wszelką cenę, bo nas, Polaków, cały czas to gówno niszczy. Nie może kurwa – żydowska przybłęda rządzić Polską.

 10. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-wprowadzil-do-katechizmu-niedopuszczalnosc-kary-smierci/gl879lq

  Ja tak sobie kombinuję, że skoro „… godność osoby nie zostaje utracona nawet wówczas, gdy popełniła ona niezwykle poważne zbrodnie …” to tow. Franciszek tej godności również nie utraci będąc np. nabitym na pal. Zwłaszcza że podobno żadnej zbrodni nie popełnił. Oprócz propagowania herezji, qurewstwa i pedalstwa. Uwzględniając jednak nieuchronny postęp cywilizacji żydowskiej, wymienione zjawiska dawno utraciły pejoratywny charakter.

  ———-
  W najczarniejszych przewidywaniach nie wyobrażałem sobie, że ten „papież” bedzie takim ch…
  Admin

 11. Boydar said

  https://noizz.pl/nauka-i-technologia/dlaczego-wiezowce-w-hong-kongu-maja-dziwne-dziury-to-feng-shui/ze2sc9c

 12. Boydar said

  Panie Gajowy, Pan skończył studia, nie za rąbankę, gęsi, kwit ani dupę. Pan rozumie czym jest punkt przegięcia funkcji. Żeby następny mógł być lepszy, ten musi być najgorszy. Niech się Pan cieszy, że dożyliśmy „ciekawych czasów”, o których wspominali szyderczo Kitajce. Wystarczy przeżyć do jutra 🙂

  ——
  Panie Boydar…
  Ja myślę, że od każdego najgorszego może być jeszcze gorszy, ponieważ głupota i kurewstwo nie mają granic. Tak mnie uczy doświadczenie.
  I że nie ma takiego gówna, które by niektórym nie smakowało.
  Admin

 13. osoba prywatna said

 14. snag said

  Na początek zbeształ jak burą kotkę, przypomniał gdzie jest i czyja wersja historii obowiązuje – W sumie zamiast akceptacji polskiego ambasadora opie*dol i bez woalki co oczekuje w przyszłości – Na pociechę, senor ambasador przyjął tyradę z kamienna twarzą, (yes sir, z kamienną) a po obietnicy nierozerwalnej (sic) przyjaźni i podkreśleniu wspólnej historii pochwalił się znajomością Hebrew.

  A w Polin MSM … bez wzmianki o zdarzeniu bo znowu nasrali polastfu na progu i zapukali po papier ,…

  https://www.timesofisrael.com/rivlin-welcomes-new-polish-ambassador-with-unsubtle-rebuke-over-holocaust-law/

 15. Hmmm... said

  Pna Gajowy @

  Skoro mowa o tym, że zawsze może być ktoś jeszcze głupszy od głupiego.

  Podobno nie ma takiej rury, której niedałoby się odetkać?

 16. Lily said

 17. Lily said

  Re 16;Lily
  Cenzura, tytul wideo.
  Profesor z USA-Polska Zostanie Zasiedlona
  przez Zydow- Komentator

 18. Kura domowa said

  Moja Mama, lat 71 oglądała ok. 5 lat temu program nocny w TVP. Było tam o Rosjance, która pojechała do USA. Oglądała miasto, sklepy, wszędzie tzw. dobrobyt. Zapytana później w Rosji o trzy największe kataklizmy swiata, odpowiedziała: pożar, powódź, i demokracja amerykańska. Pozdrawiam czytelników.

 19. revers said

  Polski zolnierz aresztowany za pobicie dwoch jankeskich okupantow

  https://www.magnapolonia.org/polski-zolnierz-zostal-aresztowany-za-pobicie-dwoch-zolnierzy-amerykanskich/

 20. star1 said

  Jonny Daniels nakazał rozwiązanie marszu ONR 1 sierpnia 2018 – piszą w „Gazecie Warszawskiej”.

  Dzień po rozwiązaniu marszu ONR (Marsz Powstania Warszawskiego) przez policję „patrioci” gorączkowo debatują – usprawiedliwiają się faktycznie (auto cenzura!) – na temat okoliczności rozpędzenia tego marszu przez policję: A to winna idiotka Waltz, a to idiotka Gawor, a może opóźniany Brudziński?

  Wszyscy jednak zapomnieli już o tym, co powiedział naczelnik Daniels o Marszu Niepodległości 2017 (…).

  Organizatorzy tych marszów swymi ustępstwami demoralizują Ducha całego Narodu, który w ten sposób jest tresowany do poniżających ustępstw na rzecz żydowskich okupantów. Tak tu, tak w listopadzie, tak w Jedwabnem czy Kielcach. Ci organizatorzy marszu są dla Polskiej Sprawy bardziej szkodliwi niż sami żydzi.

  Jeżeli już planuje się marsz to trzeba maszerować i dojść do celu – nawet po trupach!!!

  Ps. Żydzi przygotowują wielką prowokację na 11 listopada 2018.

  Trzeba to zrozumieć i działać, a nie dyskutować czy usprawiedliwiać się.

  całość: .http://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/1630-jonny-daniels-nakazal-rozwiazanie-marszu-onr-1-sierpnia-2018

 21. TG said

  Ad 10, Panie Boydar , bo:„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności” (Marie von Ebner-Eschenbach)

 22. Friday Fax:

  Orbán argues that Central Europe possesses a “special culture,” one that is different from Western Europe. He articulated five tenets for building up Central Europe including that “every European country has the right to defend its Christian culture, and to reject the ideology of multiculturalism.” This is part of the Hungarian leader’s ongoing efforts to repel what he sees as an Islamic invasion of what used to be a Christian continent.

  https://c-fam.org/friday_fax/hungarian-leader-rallies-christians-gives-eu-elites-indigestion/

 23. andzia said

  Obce media na Polskę nie dają wyboru: Tusk albo Duda. No cóz, o. Rydzyk nie każe wywalać telewizora a to główne żródło informacji i „krzewienia kultury”. Byłam w malutkim mieszkaniu emerytki, która jest stałą klientką koncernów farmaceutyczych i ma wielki obraz telewizora, który stanowi jej żródło kontaktów ze światem a także informacji. Kiedy wyraziłam się krytycznie, bo promieniowanie, jeden krok do wersalki, to kobieta puściła mimo uszu.Wprawdzie jest przeciw pisiorom ale gorąco popiera kodowców i tuska.Dlaczego popiera? Bóg raczy wiedzieć. Ona była latami w PZPR . Przed ostatnimi wyborami przyszedł do mnie znajomy od lat z prośbą abym się podpisała na listę popierających.Ja zajrzałam do tego błokotika- na pierwszej ani drugiej stronie nie było nikogo, podpisy zaczynały się od trzeciej. On mnie prosił abym podpisała się na pierwszej, ale się nie podpisałam ani na pierwszej ani po trzeciej,. Przy okazji mu powiedziałam, że ten SLD jest gorszy niż PZPR. Bo w zasadzie prócz promowania dewiacji nie ma nic do zaoferowania. Pamiętam też byłego sekretarza od ideologii, który chodzi jak kaczka i przedstawiał mi – nie wiem po co- papiery swojego szlacheckiego pochodzenia. Teraz zapewne przedstawiłby inne papiery.
  Ja się mieszka na prowincji, to dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

 24. ibrahim ibn jakub said

  Jeśli chodzi o świńskie, zachlane żydostwo to tu i tylko tu zgadzam się z Wałensom vel Bolkiem….z chęcią bym pałował.

 25. ibrahim ibn jakub said

  ….i jak wiem z pewnych źródeł najpierw zostałby „czeladnikiem”, później „mistrzem”.

 26. ibrahim ibn jakub said

  Re:19
  Brawo. Zawsze wiedziałem, że jankesi to naćpane pizdy, a nie żołnierze. Moglibyśmy zacząć zbierać na dobrego obrońcę dla Naszego Bohatera, co?

 27. Naukowców interesuje rzeczywistość, jaka jest. Doktrynerów interesuje rzeczywistość, jaka powinna być.
  Naukowcy chcą, żeby ich poglądy pasowały do rzeczywistości. Doktrynerzy chcą, żeby rzeczywistość pasowała do ich poglądów.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2018/08/03/naukowcy-i-doktrynerzy/

 28. star1 said

  Czytałam nie dawno wspomnienia o Bohdanie Porębie.

  Bardzo zdziwiło mnie zdanie jednego z komentujących Polaków, mieszkający w NY, zapewne znajomy polskiego reżysera, napisał – cyt.:

  „Walerian Dabrowski Tekst zawiera literowe błędy, za co serdecznie przepraszam.

  Nowy Jork 01/01. Luty 2014 Ku pamięci zmarłego reżysera narodowości polskiej Ś. P. Bohdana Poręby, którego dorobku historycznego nie można przecenić.

  O Jego polskości niech zaświadczy fakt, że żadna z aktorek po Łudzkiej Szkole Filmowej nie chciała zagrać roli córki Gen. Wł. Sikorskiego i musiał wynająć Bułgarkę”.

  Nie, nie chodziło mi o to, że powinno pisać się „po Łódzkiej Szkole”.

 29. osoba prywatna said

  jeanette porque te vas
  .https://www.youtube.com/watch?v=SLxrrE6wC5I

 30. Yagiel said

  do pop. WT:
  Szanowny Wandaluzjo
  dziękuję za rzeczową odpowiedź,Zdawało mi się, że Sienkiew większość swego napisał w pociągach/w podróżach, nawet zastanawiałem się, czy on miał tyle czasu w podróżach, TO WSZYSTKO napisać? (No ale kto pisałby za niego?)
  Pan oczywiście wie więcej, ja sie tylko trochę inetersuję Sienkiewem i Noblem’1905, lecz w kontekście „Krzyżaków” i noweli „Sachem” raczej: widzę sporo PUSTYCH MIEJSC w tym obszarze… Pisze Pan, że spisek Rocke… A czy to wyklucza Prusaków, którzy raczej w nie najgorszych byli układach z Cronenbergiem itd.? To lekkie nieporozumienie, myślę, uważać, że Sztab-Prusacy przegrali I wojnę świat: kto wygrał Rosję, ten wygrał wojnę, i I, i II, co przyznał sam Hitler, bodaj na początku maja’45 (Vanden-Berg o Schliemann’ie, tzn. Skarbie Priama).
  A propos skarbu Priama i wojny trojańskiej – dwa pytania:
  1. dlaczego konia, nie osiołka, podarowali Trojanom na zmyłkę?
  2. czy sugeruje Pan, że Homer itd. to żydowska/Mosze zmyłka ku obałamuceniu potomnych? To znaczy, że tzw. Homer to z ręki Mosze lub jego skrybów? Bo że wojna takich armii w takich warunkach mogła trwać nie dłużej niż tydzień (bo by się obsrali ponad uszy), to wie każdy poborowy, nie tylko von Moltke… A Prusakom na tej Troji to jakoś wyjątkowo zależało?

  Na koniec tu: jak Pan myśli – jest po co zajmować się Sienkiewiczem? Bo wygląda mi na to, że „Krzyżacy” też habent sua fata…

 31. revers said

  Demokracja i prawo wg. Talmudu, padaja kolejne bastiony praworzadnosci i suwerennosci w tym wypadku wejscie na poklad okretu norweskiego na wodach miedzynarodowych i uwiezienie zalogi okretu w Izraelu, …

  „Kapitan norweskiego statku, tzw. Flotylli Wolności, który zmierzał do Strefy Gazy, oskarżył w czwartek władze Izraela o łamanie prawa międzynarodowego. W niedzielę armia izraelska weszła na pokład jednostki na otwartym morzu i użyła siły wobec załogi.”

  https://nczas.com/2018/08/03/zydzi-lamia-prawo-miedzynarodowe-izrael-zlamal-wszystkie-zasady-to-jest-przerazajace/

  ——
  No i co im zrobicie, skoro broni ich Wielki Chuj z Białego Domu?
  Admin

 32. Marcin said

  A już myślałem,że polska soldateska mądrzeje
  https://www.tvn24.pl/pomorze,42/zlocieniec-polski-zolnierz-pobil-dwoch-amerykanskich,858433.html

 33. revers said

  ——
  No i co im zrobicie, skoro broni ich Wielki Chuj z Białego Domu?
  Admin

  Nic, pro super imperia, super mocarstwa maja gdzies czyjes prawa, wazna jest sila, przewaga technologiczna i propaganda.

  Tubylcy jeszcze pomoga, chetnie pospiewaja zakazane piosenki z okupantami, przeciez cywilizacja babilonsko-lacinka z syjonistami walczy z arabamii, pomachaja choragiewkami masonskimi z 51 gwiazdkami davida, czy bialymi 5 ostrymi z pentagramu.

 34. Maverick said

  Policja w Krakowie się tłumaczy polsko języcznym mediom, wiadomo na kogo usługach. Zamiast postawić mu zarzuty , pijaństwo w miejscach publicznych, burdy, pobicie policjantów, i opór przy próbie aresztu, aresztować, odebrać paszport, zbiorowa kara za wszystkie wykroczenia 40 lat, gdyby żydki bardzo awajowali pójść na ugodę i zamienić wyrok na 500 000 dolarów.

 35. Pójdę teraz tam, skąd się nie wraca

 36. Maverick said

  Zapomniałem o jednym w polskich sądach siedzi już trzecie pokolenie żydowskich enkawudzistów, więc kto takie oskarżenie sporządzi?

  Na polskie realia pod żydowską okupacją raczej będą się tłumaczyć policjanci a Polacy zostaną oskarżeni o antysemityzm.

  To już jest świat Orwella, facebook zbanował mnie na 30 dni w ramach tresury gojów, bo napisałem pod artykułem o Nocnych Wilkach że chcę do nich dołączyć i że Krym jest rosyjski, był i będzie. Orzeczenie że naruszam poprzez nich ustalone normy community.

  Zaatakowała mnie sfora polskiego POLACTWA bez IQ wyzywając od Buriatów, Jakutów i agentów Putina.

  Czy to Polacy czy dyżurni kabały w niemieckim onet.pl gdzie logowałem się facebookiem, nie wiem może to Polactwo ogłupione dozowaniem im propagandy hejtu i rusofobi , to trudno osądzić z daleka. Ta kabała cały czas pierdoli o demokracji a zabrania ludziom samo stanowienia o sobie samych, oni chcą i za innych decydują to wtedy jest ich demokracja jak deklaruje pojebana Clintonowa, na którą spora część Polactwo tutaj również dobrze ogłupiona poprzez CNN, MSNBC żydowskiego Deep State.

 37. Poziomka said

  Niemiecki rząd funduje „uchodźcom” trzy tygodnie urlopu w miejscu, z którego uciekli przed śmiercią!

  https://www.armstrongeconomics.com/international-news/europes-current-economy/refugees/the-german-government-pays-for-3-week-vacation-for-refugees-to-go-home/

 38. http://bastiondialogu.pl/zbrodnia-i-mit-o-powstaniu-warszawskim/

  ZBRODNIA I MIT. O POWSTANIU WARSZAWSKIM

  Pani Tereso, jestem z Uznaniem dla Pani, ale przytoczony przez Panią artykuł jest Głupi i Szkodliwy. Ja też tak myślałem, ale Powstanie Warszawskie nie było Burzą w Szklance Wody, gdyż było to wydarzenie Globalne na miarę STALINGRADU.
  O ile STALINGRAD był Przełomem na froncie Wschodnim to Powstanie Warszawskie wybuchło w momencie KONTROFENSYWY niemieckiej przeciw Rokossowskiemu, która nie udała się dzięki Małpiej Sztuczce dowódcy I frontu białoruskiego. Gdy go obudzono wieścią o Kontrofensywie niemieckiej to kazał urządzić Punkt Dowodzenia na kominie fabrycznym w Mińsku Mazowieckim, skąd widać było zasnutą dymami Warszawę, gdzie powstańcy zdobyli KLUCZOWE dla niemieckiej Kontrofensywy 2 mosty.
  Nagle z dymów warszawskich zaczęły się wyłaniać niemieckie kolumny pancerne, bo Niemcy odbili PONIATOSZCZAK. Rokossowski rzucił na nie II armię pancerną, która zatrzymała II armię pancerną Wehrmachtu, ale pozostało w niej CZTERY sprawne czołgi. Inaczej by jednak ta sprawa wyglądała, gdyby Niemcy dysponowali OBOMA mostami warszawskimi 20 godzin wcześniej.
  Tuż za Bugiem najzdolniejszy generał Hitlera Schoerner DORZYNAŁ II front białoruski, który przestał istnieć. Tenże Schoerner dał Fuehrerowi i Sztabowi Generalnemu Wehrmachtu SŁOWO HONORU, że Utrzyma front na Wiśle, jeśli zostanie zbudowana Festung Warschau na sto tysięcy Młodych Niemek, co POWODOWAŁO Eksterminację Warszawiaków. PRZESTARSZONY tym Winston Churchill, dał Himmlerowi 200 milionów $ za UMOŻLIWIENIE Wybuchu Powstania Warszawskiego, gdyż budowie TWIERDZY STRATEGICZNEJ na podstawę operacyjną frontu WISŁA mogło zapobiec tylko Powstanie Warszawskie, co awansuje je do Wielkich Bitew II Wojny Światowej.
  Himmler przyjął łapówkę, gdyż według analiz Sztabu Wehrmachtu takie Powstanie mogło trwać Tydzień i UŁATWIAŁO niemiecki plan Unicestwienia Warszawy i budowę Festung Warschau, a Sowieci liczyli trwanie takiego Powstania na 4 dni. Wcześniej Niemcy wymordowali w KL WARSCHAU 200 tysięcy warszawskich nacjonalistów jako MOŻEBNYCH podjęcia zbrojnej walki w Warszawę.
  Powstanie Warszawskie można porównać do operacji Największego Partyzanta II wojny Światowej Góry-Doliny. Góra-Dolina rozgromił na Ukrainie Czerwoną Partyzantkę – najokrutniejszego okupanta II.WŚ – ale prawdopodobnie na rozkaz mego ojca UMOŻLIWIŁ Armii Czerwonej forsowanie Dniepru.
  Churchill BAŁ SIĘ, że sowiecko-niemiecka granica na Wiśle spowoduje Odwrócenie Sojuszy i powrót do Paktu Ribbentrop-Mołotow, z sojuszem niemiecko-sowieckim na Atlantyku i japońsko-sowiecko-niemieckim na Pacyfiku, co wobec monopolu ATOMOWEGO Niemiec i Japonii przesądzało wojnę.
  Niemcy zagrali tym Po Kapitulacji dając Stalinowi niemiecki arsenał nuklearny – żeby ten zdetonował go na dnie Atlantyku, co dawało Niemcom Europę Zachodnia i Stany WSCHODNIE. Wzięcie jednak w Kijowie do niewoli przez Górę-Dolinę Generalissimusa, którego mój ojciec wydał Łupaszce, który go ZAKATOWAŁ, ocaliło Europę Zachodnią i Stany Wschodnie.
  Wg Dokumentu Pana Rotmistrza to Warszawa została SKAZANA na zagładę już w roku 1925 – ZE WSZYSTKI SŁOWIANAMI I MURZYNAMI AMERYKAŃSKIMI. Himmler przyniósł Hitlerowi wieść o wybuchu Powstania Warszawskiego jako Radosną Nowinę: WODZU, MIASTO, KTÓRE BLOKOWAŁO NAM PRZEZ 6 WIEKÓW WSCHÓD PRZESTANIE ISTNIEĆ.

 39. osoba prywatna said

 40. Lily said

  Gazeta warszawska,podaje „kto ma
  stac za rozwiazaniem marszu ONR-u”.
  http://www.gazetawarszawska.com

 41. osoba prywatna said

 42. osoba prywatna said

  Re 41
  Komentarze spod filmiku
  Tomek t
  1 tydzień temu (edytowany)
  Brawo dla rolników. ASF, Ptasia grypa, Choroba szalonych krów, to fikcja, prowokacja, pretekst rządzącego żydo masońskiego okupanta, do niszczenia polskiego rolnictwa, rolników i Polaków, którzy zdrowo się odżywiają dzięki tej produkcji. Ci co jedzą paszę dla gojów z marketów idą na rzeź. W centrum onkologii na samym śląsku dziennie rejestrowanych jest 1000 osób z nowotworem. Żywność z marketów jest zatruta chemią, chorobami i jest napromieniowana. To jest ludobójstwo wdrażane odgórnie. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę YouTube hasło: Chcesz żyć? NIE JEDZ – zobaczcie ten film i tekst bezpośrednio pod nim, a stanie się jasne, dlaczego niszczeni są mali rolnicy, a duże fermy, produkujące na masową skalę są wspierani. Tak było niedawno w gminie Biała Podlaska. Masowej hodowli świń nie ruszali, a niszczyli małych rolników i ich świnie wokół dużej fermy. Nagranie na YouTube pt.: ASF w Gminie Biała Podlaska. Horror w Woskrzenicach i Husince

  Włoszek Jacek
  1 tydzień temu
  W Dobryłowie koło Chełma zabito 1200 świń. Pretekstem był dzik zawieszony na drzewie ( zrzucony z samolotu?)
  Nad Bugiem 2 lata temu również w kole lowieckim Ponowa myśliwy znalazł w lesie dzika zrzyuconego z samolotu traf chciał, że wyłamał na drzewie gałęzie, aż do samej ziemi, był rozwalony, tylko skóra trzymała go jako tako w całosci. Myśliwy go na miejscu zakopał , jeszcze nie bylo wówczas wiadomo o co chodzi. W Płudowie pod Radzyniem Podlaskim zeszłego roku również zanleziono przy drodze dzika z temperatura minus 7 wewnątrz organizmu. W innym kole łowieckim wojskowym nad Bugiem wysocy oficerowie z Warszawy juz dwa lata temu twierdzili,że dziki są zrzucane z powietrza, ale to tylko prywatne rozmowy wśród myśliwych. Teraz rownież na dniach pod Siedlcami cos podobnego mialo miejsce, tylko muszę sie dobrze doinformować. Gdzie ten dzik zawisł mozesz mi coś wkleić lub jezeli tego nigdzie nie opisano opisz zaistniałą sytuację gdzie co i jak szerzej z tym dzikiem. Jankeskie helikoptery latają u nas bardzo nisko nad ziemią i lasami, z F-16, które u nas latają wątpię bu byly one z nich zrzucane , ja stawiam na jankeskie ścierwo, które to robi, by weszlo żarcie w ramach CETA .

 43. Maverick said

  Na wideo jest nawoływanie o protestowanie przymusowych szczepień.
  Podziwiam Was.

  Wierzycie w petycje i że rząd Was reprezentuje!

  Oni tzn. rządzący siedzą w kieszeniach firm farmaceutycznych że zdrowiem nikogo się nie liczą tylko sobie samym chcą napchać kieszeni ile mogą i jak długo mogą.

  Ten rząd do żadnej petycji się nie ustosunkuje, oleje ją równo.

  Oni zachowują się jak nasze sprzedawczyki podczas rozbiorów, nadskakują obcym interesom i brukselskim dyrektywom bolszewickim.

  Ministerstwo rolnictwa nie troszczy się o rolników, utrudnia im życie, ministerstwo spraw zagranicznych reprezentuje interesy obcych w tym Izraela a nie Polaków. Kultury promuje Grossa, Idę, szkalowanie naszej wiary, narodu etc.

 44. hahaha said

  Wychwalał Szuchewycza i zdechł (1:49).

  Pan Bóg już nie mógł sluchać jego banderowskiego pierdolenia.

 45. Joannus said

 46. Zerohero said

  dobra analogia ZSRR-PRL, USA-III RP

  https://konserwatyzm.pl/lewicki-czy-juz-istnieje-amerykanski-kominform/

 47. Numer said

  PROTESTANCKA LUTERAŃSKA NORWEGIA RZĄDOWE PORYWANIE UPROWADZANIE POLSKICH KATOLICKICH DZIECI DLA HOMOSEKSUALISTÓW

  http://prawy.pl/76066-silje-garmo-potwierdza-polskie-dzieci-odebrane-rodzicom-oddawane-sa-parom-homoseksualnym/

  Silje Garmo potwierdza – polskie dzieci odebrane rodzicom oddawane są parom homoseksualnym
  Piotr Błaszkowski
  Opublikowano 3 sierpnia 2018
  Udostępnij
  Tweet
  Udostępnij
  Email
  Komentarze

  Uciekinierka z Norwegii przed Barnevernet (Urząd d/s Dzieci) Silje Garmo potwierdziła w transmisji na żywo w telewizji wRealu24.pl u redaktora Michała Roli (31.07.2018) na pytanie widzów odpowiedziała, że osobiście zna i słyszała, że polskie dzieci odbierane rodzicom, przekazywane są norweskim parom homoseksualnym, gdzie często wykorzystywane są seksualnie. Obecny w studio działacz społeczny i tłumacz Artur Kubik dodał, że po przeczytaniu akt sprawy pedofilskiej afery nie spał prawie miesiąc.

  Silje Garmo wyjaśniła mechanizm jak to działa. Pary składają swoje aplikacje do tzw. Banku Dzieci (dosłowne tłumaczenie tłumacza w studio) i po odpowiedniej procedurze biurokratycznej otrzymują dzieci do adopcji.

  W Norwegii, w kraju zalegalizowanej sodomii, nie ma znaczenia orientacja tejże „pary”. W większości są dzieci, które odebrane rodzicom wszystkich żyjących w Norwegii narodowości. Sam mechanizm zgłoszenia nieprawidłowości w rodzinach, opiera się na donosach i rodzice w tym sporze prawnych są na pozycji straconej.

  Z uwagi na liczne ujawnione ostatnio skandale seksualne, nie można wykluczyć, że przy tajnym porozumieniu i spiskach (sama Garmo padła tego ofiarą z powodu wpływowego ex-partnera), jest zlecenie na konkretne dziecko, lub o określonym profilu antropologicznym.

  Przypominamy, że zgodnie z panującą tam ideologią herezji post-luterańskiej i socjalistycznej dzieci są własnością państwa.
  Sam proceder adopcyjny i rodzin zastępczych stał się intratnym interesem, stając się przyczyną patologii i wynaturzeń.

  Aż strach pomyśleć to dzieje się w duszy takiego katolickiego dziecka! Zostaje zdeprawowane, psychika zwichrowana, samobójstwa, wpędzona w kompleks niższości. Często z ofiary samo staje się katem. Zamiast nieba wieczne potępienie.

  Chciało by się krzyknąć, Boże widzisz i nie grzmisz!

  .https://www.youtube.com/watch?v=X97X0xoh6j0 od minuty 45’46”

  http://politykapolska.eu/2018/07/30/ordo-iuris-sprawa-silje-garmo-do-ponownego-rozpatrzenia-wideo/

  Brytyjski sąd odebrał prawa do opieki nad dziećmi katolickiej parze. Sprawa budzi ogromne kontrowersje, ponieważ chłopcy zostali oddani do adopcji parze gejów. Rodzice biologiczni dzieci ostro zaprotestowali przeciwko tej decyzji. Ich prośby nie zostały jednak wysłuchane.

  Mieszkająca w Wielkiej Brytanii para, której odebrano dwóch synów, pochodzi ze Słowacji.

  Rozwiązanie adopcyjne podsunęła sędzia prowadząca sprawę. Stwierdziła, że dla dzieci adopcja jest najlepszym rozwiązaniem, ale powinna zostać przeprowadzona w sposób delikatny. Rodzice dzieci obruszyli się jednak i kategorycznie zaprotestowali, kiedy okazało się, że chłopcami chce zająć się homoseksualna para. „To wpłynie negatywnie na psychikę naszych synów. Taka adopcja to totalne nieporozumienie” – bronią swojego stanowiska.
  http://www.polishexpress.co.uk/dzieci-odebrane-katolickiemu-malzenstwu-oddano-do-adopcji-parze-gejow

  https://www.lifesitenews.com/news/five-children-seized-by-norwegian-govt-to-be-adopted-out-as-protests-grow
  https://motls.blogspot.com/2015/01/norways-theft-of-two-czech-boys-is.html

  dailymail.co.uk/news/article-3038084/Norway-taking-foreign-children-away-parents-highest-rates-inbreeding-world-Country-forced-deny-claims-Lithuanian-child-taken-care.html

  http://www.polishexpress.co.uk/wazne-lekarze-i-rodzina-nie-beda-musieli-miec-pozwolenia-sadu-na-odlaczenie-pacjenta-od-aparatury-podtrzymujacej-zycie

 48. Ad. . 30:
  Wg doktryny angielskiego konserwartyzmu to kapitał historyczny RZĄDZI kapitałem politycznym i finansowym. W tej racji templariusze czyli Masoni OKALECZYLI ŻYDÓW implikując im Rzymskie Pretorium ze ŚCIANĄ PŁACZU, z której ogłaszano Wyroki sądu rzymskiego, jako Świątynię Salomona, o czym piszę dokładnie w http://www.wandaluzja.pl// Żelazny Kanclerz powtórzył to Wykastrowanie Żydów wobec Rosji i Francji Troją Schliemanna, co umożliwiło mu WYGNANIE rosyjskich papierów wartościowych z giełdy berlińskiej.
  Ponieważ w ILIADZIE stoi Wyraźnie i KONSEKWENTNIE, że pod Troją wlczyło sto tysięcy Greków na Tysiącu Okrętach to Prusacy zabsurdalizowali to opiną Autiorytetów Wojskowych, że TAKA ARMIA MOGŁA WALCZYĆ NIE DŁUŻEJ NIŻ TYDZIEŃ – która to spekulacja jest oparta na systematyce duńskiego półgłupka THOMSENA. Podobnie znaleziono zapisy, że w Wielkiej Wojnie obie strony zmobilizowały Po Milionie Stu Tysiącach Wojowników, co umożliwilo Niemcom zdezawuowanie Bitwy pod Grunwaldem jako ABSURDU. Dopiero ja wykazałem, że w Wielkiej Wojnie Czesi mieli iść na Poznań a Węgrzy na Kraków, ale Polacy dali Turkom Wołoszczyzne dla ZASZACHOWANIA Węgrów, wobec czego na Kraków musieli iść Czesi, których BRAK pod Poznaniem spowodował UPADEK RZESZY LUKSEMBURGÓW.
  GRUNWALD rewindykowali Matejko z Sienkiewiczem, co Niemcy musieli ŚCIERPEĆ, czyli że Sienkiewicz przyczynił się do niepowodzenia planu Okupacji Rosji przy pomocy Polnische Wehrmacht, którego funkcjonariuszem był Piłsudski. Wielką Wojnę wygrał zaś ten, kto Opanował Rosję czyli Skunks Pierdziel, który za Solidarności I rozgromił URSZULĘ SIPIŃSKĄ.
  Najwybitniejszy wykidajło węgierski Emil Jelinek napisał do Daimlera: Chetnie Kupię Kilka Pańskich Automobili, ale muszą być Takie, Takie i Takie… AUTOMOBIL TO NIE BRYCZKA WIĘC MUSI MIEĆ SZERSZY ROZSTAW KÓŁ, NIŻSZY SRODEK CIĘŻKOŚCI I NIE MOŻE SMRODZIĆ – toteż musi mieć silnik PAROWY. NAZWA DAIMLER TEŻ JEST DO NICZEGO BO POWINIEN NAZYWAĆ SIĘ TAK JAK MOJA CÓRKA MERCEDES… Daimler miał geniusza technicznego Maybacha, który stworzył PIERWSZY SAMOCHÓD, który NIE SMRODZIŁ, ale kupił go Pierdziel Rokefeler.
  Bieżąca POLITYKA jest z portretem Premiera na okładce z transparentem na czole ZŁOTOUSTY i podpisam O SABALE, BAJARZU LUDOWYM. Gdy byłem mały to czytałem Sabałowe Bajania i myślałem, że przyjmę pseudonim KARPACKI, jak Broz-Tito kazał nazywać się Majestycznie PINDAR, ale Kaczyński pobił mnie na głowę.

 49. Rafal Cz. said

  Sadzac po sytuacji na swiecie pachnie wojna a ja wojny nie lubie.

 50. Lily said

 51. Boydar said

  Wygląda na to, że ten spaślak bardziej szydzi z polactwa niż Pan Gajowy

  https://pl.sputniknews.com/polska/201808038526840-polska-producent-piwo-waginalne-order-of-yoni-wojciech-mann-warszawa-sputnik/

  Sądzę że to ogórkowy fake, ale nie chce mi się sprawdzać. Co by nie mówić, świeże damskie siki smakują (niewątpliwie i bezapelacyjnie) lepiej niż te wszystkie „piwa” jakie stoją na półkach. A przypuszczam też, że mniej uszkadzają wątrobe i inne wystające narządy.

 52. Boydar said

  „… specjaliści z Instytutu Zdrowia Globalnego w Barcelonie wykorzystali wyniki obszernych badań INTEROCC, by pokazać brak oczywistego związku między rakiem mózgu a dużym oddziaływaniem pola elektromagnetycznego …”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201808048512929-rak-mozgu-badania-pole-elektromagnetyczne/

  Jeżeli une zakwestionowały to my możemy mieć pewność 🙂

 53. revers said

  re51

  Do Auto dislow juz dodaja siki weroniki po 58 centow za litr jesczze tanierj niz u Manna ale na zachodzie, mozna zrobic mieszanke z ropa zeby poprawily sie normy C02 lub szybciej zwalic silnik, samochod z silnikeim Ottta po dodaniu sikow weroniki lub handlowa nazwa AdBlue plynu w mieszance 1:20 z etanolem na stacji paliwowej wykancza silnik Otta juz po 1,5 kilometrze.

 54. Boydar said

  „… podręcznikiem zalecanym do wychowania płciowego była książka neurofizjologa prof. Herzena. Połowę pogadanki Herzen poświęcił skutkom zarażenia syfilisem. Szczegółowo opisał odrażające symptomy choroby – zrobił wszystko, by obrzydzić odbiorcom seks z przypadkowymi partnerkami czy nawet seks w ogóle
  Autor konsekwentnie skupiał się wyłącznie na męskim popędzie i męskich potrzebach płciowych. wychodząc z założenia, że seks nie jest sprawą kobiet. A jeśli będą mieć z nim do czynienia, to jako bierne żony lub jako ofiary gwałtu
  W książce Herzen przestrzegał przed nadużyciami płciowymi. Stał na stanowisku, że jakiekolwiek stosunki seksualne przed osiągnięciem całkowitej dojrzałości płciowej przynoszą krzywdzę całemu organizmowi i uniemożliwiają „normalny rozwój” …”

  https://kobieta.onet.pl/czego-nasi-pradziadkowie-uczyli-sie-na-lekcjach-wychowania-seksualnego/gz4j767

  Co do szczegółów się nie wypowiadam, bo nie znam, ale zacytowany fragment jest całkowicie prawidłowym podejściem. Choć jakby trochę okrojonym …

 55. andzia said

  Moja pamięć jest lepsza niż te pendrajfy. Pozapisywałam sobie wartościowe opracowania. a to dziadostwto milcczy.Napiiszę o czosnku i kapuście. Te warzywa nie są drogie.. Czosnek to antybiotyk naturalny, ale aby wydobyć te właściwości, to trzeba zgnieść i ziostawić na co najmniej 15 min.Zapisałam też opinie prof, czego nie mogę przytoczyć z powodów wskazanych co zrobić, aby do kapusty po ugotowaniu miała właściwości przeciwrakowe.Wg p. prof, należy dodać szczytpyę zmielonej gorczycy po ugotowaniu.

 56. https://www.o2.pl/artykul/zagadka-stonehenge-rozwiazana-przelomowe-badania-6280414627505793a//

  Barbara Jaros, 03.08.18 (16:40)
  Zagadka Stonehenge rozwiązana. Przełomowe badania

  Takich ROZWIĄZAŃ Stonehenge było 60 jeśli nie więcej. Badania pochówków nie wiele daje, gdyż są WTÓRNE i z budową obekktu nie mają nic wspólnego, chyba że by odkryto cmentarz Budowniczych Stonhenge.który powinien być nad Avonem. Podstawowym wydarzeniem jest tu odkrycie Drewnianego Sonehenge, które odatowano DENDROLOGICZNIE ma połowę III tysiąclecia p.n.e., co ja Zaprotestowałem jako PODSTAWĘ CHRONOLOGICZNĄ, bo Konstrukcja pochodzi z OSTATNIEJ wymiany pali, jakiej dokonywano co Sto Lat.
  Zwróciłem uwagę na warstwę NIWELACYJNĄ łupka technologicznego, pochodzącego wyraźnie o obróbki Kostki Brukowej na drogę Ceremonialną, którą rozebrali Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych, budując z niej JAKIEŚ Emporium, które należy ODSZUKAĆ. Egipcjanie ZAWALILI też Stonehenge, będące prawdopodobnie Drewnianą Wieżą nawigacyjną, astronomiczną i meteorologiczną, gdyż taka latarnia morska nie była im potrzebna.
  Stonehenge budowano dla żeglugi Wschód-Zachód, którą Egipcjanie ZWALCZALI. Gdy głosiłem, że Budowa Stonehenge jest związana z Władcą Pierścieni kultury badeńskiej Tolkiena to Anglicy ujawnili, że podstawą faktograficzną Władcy Pierścieni była odczytana perzez kryptologów angielskich OKSFORDZKA kronika sprzed 8 tysięcy lat. To zgadzało się z mymi spekulacjami, że Budowniczym Stonehenge był Chejron z Płocka, który żył 7 tysięcy lat temu. Nazwa ŚRÓDZIEMIE oznaczała też Środek Ziemi, a więc raczej PŁOCK niż Wrocław Jana Liczyrzepy, co dedukowano z emigracji Tolkienów z Tolkmicka do Drezna, gdzie mieli nabyć 3 tomy Baśni o Liczyrzepie Pretoriusa, z którymi wyjechali do Pretorii.
  Według mnie inspiratorem Władcy Pierścieni był Keynes, który MARZYŁ o angielskim kapitale ludowym, na wzór skandynawskiego, który WYWALCZYŁA Wikingologia a pokierował nim patriotyczny kler luterański. Władca Pierścieni miał być Pismem Świętym angielskiego kapitału ludowego. Bolesław Tajkowski mówił mi, że gdy poszedł do kapelana Książy Patriotów Karola Wojtyły z AMERYKAŃSKĄ Wielką Lechią to ten odpowiedział mu: KOŚCIÓŁ JEST OD BRANIA PIENIĘDZY A NIE DAWANIA… Całe szczęście, że nie był to Stanisław Michalkiewicz.

 57. Zbyszko said

  Powstaniec Warszawski na obchodach ku czci Powstańców Warszawskich bezczelnie potraktowany przez Dudę i Ołdakowskiego
  .https://www.youtube.com/watch?v=jXfZEyQQ4A0

 58. Sebastian said

  „Żyjemy obecnie w świecie, który wyklucza pedofili z powodu ich preferencji. Pedofile, z powodu tego, że są osamotnieni, częściej dopuszczają się molestowania dzieci (…) Nie powinniśmy zwiększać cierpienia pedofili poprzez wykluczanie ich ze społeczeństwa oraz przez oskarżanie ich i kpienie z nich. Poprzez takie działania powiększamy ich izolację społeczną i w ten sposób to my zwiększamy częstotliwość molestowania seksualnego dzieci.”

  https://stopaborcji.pl/pedofilia-jako-naturalna-orientacja-seksualna/

 59. Marcin said

  Czy to prawda,że Rosja podpisała FATCA w 2014? Ma ktoś jakieś informacje?

 60. Boydar said

  @ (58) od Pana Sebastiana

  „… zwolenniczka pedofilii powiedziała, powołując się na anonimowe „badania naukowe”, że jednym z najsilniejszych czynników przyczyniających się do wykorzystywania seksualnego dzieci przez pedofilów jest izolacja społeczna tej grupy …”

  No, no, ja nie słyszałem o rabinach pci żeńskiej, ale po przeczytaniu artykułu to sobie zapiszę, że już coś drgnęło w kalesonach.

  A badania naukowe wśród fanów judaizmu zawsze były anonimowe, więc ten cudzysłów jest zupełnie zbędny.

 61. Sebastian said

  Aby się dobrze zestarzeć, nie wolno być ani zbyt trzeźwym, ani zbyt szczupłym

  Szanowny Czytelniku,

  dziś bardzo krótki artykuł.

  Neurolog Claudia Kawas z Uniwersytetu Kalifornijskiego opublikowała niedawno bardzo interesujące badanie na temat osób w wieku powyżej 90 lat1.

  Stwierdziła, że:

  osoby, które piły alkohol (dwa kieliszki wina lub piwa dziennie) były o 18% mniej zagrożone przedwczesną śmiercią niż inne;
  osoby z lekką nadwagą były o 3% mniej zagrożone śmiercią.

  To obala dwa zdrowotne fake news (kłamliwe informacje) krążące od dziesiątków lat w środowiskach szpitalnych i lekarskich.

  Nie, całkowita abstynencja wcale nie jest zdrowa. W tej dziedzinie mniej nie zawsze oznacza lepiej. Kampanie zapobiegania i karania w tej dziedzinie prawdopodobnie zaszły już za daleko.

  Nie, zapasy tłuszczu, wałeczki, nie oznaczają wcale złego stanu zdrowia.
  Kwestia rozsądku

  Alkohol wytwarza się w procesie fermentacji cukru.

  A miód i owoce zawierają wystarczająco dużo cukru, aby fermentacja zachodziła w sposób naturalny, zwłaszcza w ciepłym klimacie.

  Nasi najdalsi przodkowie żyjący w tropikach jedli miód i owoce, które spadły z drzewa. Byli więc prawdopodobnie przyzwyczajeni do alkoholu2. A zatem prawdziwy tryb życia naszych przodków, który najbardziej odpowiada naszym biologicznym predyspozycjom, uwzględniał nieco alkoholu, co mogłoby tłumaczyć, dlaczego osoby spożywające go w umiarkowanych ilościach są zdrowsze.

  Jeśli natomiast chodzi o zapasy tłuszczu, wytłumaczenie jest oczywiste. Choć współczesne kanony piękna nakazują nam skłaniać się ku kształtom szczupłym i pociągłym, te tak znienawidzone w naszych czasach „wałeczki” stanowią oczywiste źródło substancji odżywczych i rozpuszczalnych w tłuszczu witamin. To takie nasze „ubezpieczenie zdrowotne” w razie problemów z dostępnością żywności lub z wchłanianiem, związanych np. z chorobą układu pokarmowego.

  Z tych właśnie powodów może jednak warto zadbać o to, by nie być zbyt szczupłym… ani całkowicie stroniącym od alkoholu…

  Zdrowia życzę,
  Jean-Marc Dupuis

 62. NyndrO said

  Ja też na temat Śmierci Pana Kierownika wypowiadam się żartem. Ino, że nie każdy kuma czaczę i czai bazę.

 63. Listwa said

  @ 62 NyndrO

  No, a czaić bazę to podstawa kumać czaczę. A kumać trzeba.

 64. NyndrO said

  Nie żyje Pan Zdzichu Ścibor-Rylski. Ciężko mi oceniać rolę powstania, ale wyglądał na „kozaka”.

 65. andzia said

  re: 62
  Tylko oczekiwać jak Ania zaimeści żałłobny rapod. Ja sie martwię cierpieniem Gajowego, a takie tam głupawe wstawki mnie drażnią..

  ——
  Widocznie Bóg ma swoje powody, żeby mnie dołować…
  Admin

 66. andzia said

  ps, rapsod żałobny.

 67. NyndrO said

  Współczuje, że drażnią. Pana Kierownika nie. Bo nie jest Babą. Z całym szacunkiem dla Dody Elektrody.

 68. https://wiadomosci.onet.pl/swiat//
  90-letnia Ursula Haverbeck pozostanie w więzieniu za kłamstwo oświęcimskie
  wczoraj 17:07

  90-letnia negacjonistka Ursula Haverbeck musi pozostać w więzieniu. Twierdzi ona, że niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz nie był obozem zagłady, tylko obozem pracy.

  Mimo swojego sędziwego wieku Ursula Haverbeck trafiła do więzienia za negowanie Holokaustu. I musi w nim pozostać – orzekł niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe, rozpatrując skargę konstytucyjną wniesioną przez Haverbeck.
  *****
  STALINOWSKA Jurysdykcja mogła zaskarżyć mój referat na I Międzynarodową Konferencję Oświuęcimska: http://wandaluzja.pl/?p=p_321&sName=hitlerowski-system-pracy-niewolniczej// ale nie zrobiła tego, co UNIEWAŻNIA WYROK. Akta Oświęcimia są w Moskwie, co obciąża Państwo Rosyjskie jako DZOKEJA na Gułażnych i Holokaustycznych USA. Ujawniono tylko Raport Oświęcimski I frontu Ukraińskiego, mówiący o 12 tysiącach kilometrów kwadratowych Stu Podobozów Pracy Niewolniczej BRZEZINKI, w których ZAMORDOWANO 6 milionów SŁOWIAN, bo Żydzi jursydykcji Pracy Niewolniczej nie podlegali. Rodowdowy Żyd Adolf Hitler mawiał: CZEGO CI ŻYDZI ODE MNIE CHCĄ? MOŻE DLATEGO, ŻE WYMAGAM OD NICH ODROBINĘ CIĘŻKIEJ PRACY, JAKA JEST CHLEBEM POWSZENIM KAŻDEGO NIEMCA ???
  Trzykrotny kandydat na Prezydenta USA Pat Buchanan mówił Amerykanom: WEDŁUG AMERYKAŃSKICH DANYCH WYWIADOWCZYCH I ŚLEDCZYCH TO W TREBLINCE KOMÓR GAZOWYCH I KREMATORIÓW NIE BYŁO A WERSJE O UŚMIERCANIU ŻYDÓW W SAMOCHODACH SĄ DEZINFORMACJĄ.
  Treblinka była obozem Komisariatu Żydostwa Rzeszy, w której była kloaka PEŁNA ZŁOTA. – NO I CO, WZBOGACILIŚCIE SIĘ? – ALEŻ SKĄD, ZARAZ POSTAWILI STRAŻE. Sąd w Karlsruhe reprezentuje Prawdę URZĘDOWĄ, od której uwolnić nas miało Zburzenie Bastylii.

 69. revers said

  Dobra zmiana w hymnie i w konstytucji, moze do slow dala nam pani Walewska jak zwyciezac mamy?

  https://fakty.interia.pl/polska/news-posel-pis-rozwazmy-zmiane-hymnu-polski,nId,2418015#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share

 70. Zdzicho said

  Stonehange zostało przeniesione i zrekonstruowane w latach 50- tych zeszłego wieku. Na YT są liczne filmy na ten temat. Jest to bardzo dziwne. Niewykluczone, że obiekt ten stał pierwotnie w innym miejscu, zajętym obecnie przez wojsko. Zbudowany z dwóch rodzajów kamienia. Z sarsenu – piaskowca i diabazu. Niektóre bloki sprowadzano aż z odległych o 200 mil kamieniołomów
  Jaka jest charakterystyka i właściwości tych skał. Dlaczego taki wybór był niezbędny i właściwy do wykorzystania tych głazów. Podejrzewam, że chodziło o wartości związane z częstotliwościami każdej ze skał i prawdopodobnie odmiennymi właściwościami elektrycznymi. Może, na górnych kamieniach były jeszcze jakieś elementy żelazne, które mogłyby kumulować energię. Jak torus w wieży (cewce) Tesli. Tylko po co komuś byłaby potrzebna taka duża energia. I do czego.

 71. Dictum said

  Bezprawnie przerwany marsz w hołdzie Powstańcom

 72. andzia said

  Syn rabina aresztowany w Krakowie: .https://www.youtube.com/watch?v=TRfUP22EZkw

 73. Boydar said

  Ciekawe czy Głódź też podpisał

  https://wiadomosci.onet.pl/religia/apel-zespolu-kep-100-dni-abstynencji-na-stulecie-niepodleglosci/6g4dlfn

  Jednak mógł podpisać, pewnie kombinuje że więcej zostanie dla niego.

 74. Boydar said

  Było, nie było, trochę mi umyka

  https://treborok.wordpress.com/stary-lis-kissinger-o-ai-trampie-nato-usa-i-chinach/?preview=true

 75. Maverick said

  57 tylko za to przerywanie i ponaglanie Duda powinien dostać kopa przy następnych wyborach użyć to jako spot w reklamach. On lubi się podszywać pod czyny innych, to chazarska kanalia i badziewie. To prezydent Danielsa i swoich koni trojańskich a tylko ma przykaz udawania katolika i Polaka.

 76. Yagiel said

  Szanowny Wandaluzjo,
  trochę tak z rykoszetu wchodzę w rozmowę z Panią Teresą /38/, ale bo coś mi się nie zgadza w Pana wersji:
  1. jeśli powstańcy zdobyli dwa mosty na kilka godzin i to uratowało Rokossowskiego – kto naciskał na wybuch Powstania już? Stalin- sztab. Ergo: dowódcą powstania był Stalin-sztab
  2 jeśli Churchill kupił u Himmler’a wybuch Powstania, to kto chciał Powstania? Churchill (+USArmy). Ergo: dowódca powstania był Churchill, etc.
  3. I Stalinowi, i Churchill’owi opłacało się wybuchnąć Powstanie w W-wie na jakieś 250-300 tysięcy trupów polskich (wielkie mi co dla nich ,tym bardziej że rękami hitlerowców kilku nacji) – a czy Polakom się opłacało? NIjak. Z jednym ale:
  3a. Jakim cudem Kraków nie stałsię stolicą Polski po II świat.? Calutki, spokojniutki, jakby po to zostawił go Koniew – za zgodą NIemców – żeby natychmiast mógł być stolicą… Jednak ktos kazał wskrzesić trupa W-wy: po co?
  4. Zatem ta wielka bitwa Warszawa’44 była całkowicie manipulowana cynicznie przez obcych, bez liczenia się z krwią Polaków… Jaki tu powód do chwalenia tej bitwy?
  4a. chyba że Pan czyni tak nie jako Polak/polactfo, lecz jako wyższy Prawdzic: a, bo na tym poziomie wyższym to był najster-stick… Jakoś trudno mi myślec o Warszawiakach, heroicznie-naiwnych głuptasach (takie Zbyszki’1399 z Bogdańca, co leca na Niemca) jako o wkładce mięsnej do dziejów
  5. Że tak ujmę: wkład mięsny był polski… I to jest sens istnienia Polski? żeby za chwilę (dziejową) ktos znowu rzucił Polaków („Ach, jakże to zaszczytne miano! Giń jak Polak!”) na stos? Quźwa! Np. jakiś biskup też? To Powstanie Sterowane Skądś jest nie tylko zbrodnią wobec Polaków, jest też obelgą: polactfo chętnie polegnie, byle o nim potem zaśpiewać albo kazanie powiedzieć… Gdybyż to było samobójstwo Wołodyjowskiego – to było samobójstwo Wołodyjowskiego podkomendnych, gdy sam Wołodyjowski wywiadów potem udział… Ok, korekta: to było samobójstwo kompanionów Kmicica – najlepszej części Narodu naszego?
  6. NIemiec, bodaj Goethe, powiedział, że musi umrzeć, co ma wieczne w pieśni być; dziwne to polactfo, że jeszcze dycha i pewnie chętnie znowu pobiegnie pod kule, jak to wkładka mięsna, głównie mięśniowa!

  Panie Wandaluzjo – coś nie tak zrozumiałem ze slów Pana?
  Y

 77. Boydar said

  No to już jest szkandał … dzieci ? W szkole mają się uczyć ? We Francji ?

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/zakaz-uzywania-smartfonow-w-szkolach-we-francji/d928kxn

 78. revers said

  „Skoro już zostaliśmy „członkami tej samej rodziny”, to nie ma co się martwic o te 300 miliardów dolarów. Po prostu, oddamy je „członkom rodziny”, którzy jako starsi i mądrzejsi będą lepiej wiedzieli jak je zagospodarować.
  Wzruszyła mnie też wypowiedź prezydenta Riwlina na temat izraelskich historyków, którzy zajmują się faktami historycznymi. Dzięki ich niezwykłej rzetelności światowa opinia publiczna jest dziś przekonana, że polskim sportem narodowym jest mordowanie Żydów. Oczywiście, żaden izraelski polityk nie śmie tego „faktu” podważać, co świadczy o ich wyższości nad politykami polskimi, którzy mają czelność ten „fakt” kwestionować.
  Jak więc widać, możemy śmiało otworzyć nowy, jeszcze lepszy rozdział w naszych „rodzinnych” relacjach i cieszyć się z tego, że izraelscy historycy i politycy doprowadzili do wycofania znowelizowanej ustawy o IPN. Sukces!”
  http://wprawo.pl/2018/08/03/ambasador-rp-w-izraelu-uwazam-polske-i-izrael-za-czlonkow-tej-samej-rodziny/

 79. Joannus said

 80. osoba prywatna said

  Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich wojskowych. Jeden z nich w szpitalu
  http://dziennik-polityczny.com/2018/08/03/polski-zolnierz-pobil-dwoch-amerykanskich-wojskowych-jeden-z-nich-w-szpitalu/

 81. osoba prywatna said

  Pijani amerykańscy żołnierze brutalnie pobili Polaka w Żaganiu! Próbowali zgwałcić nastolatkę!
  http://silyzbrojne.plportal.pl/artykuly/armia/pijani-amerykanscy-zolnierze-brutalnie-pobili-polaka-w-zaganiu-probowali-zgwalcic

 82. Joannus said

  Osoba Prywatna zdaje się podważać tym zaufanie do obrony flanki wschodniej.
  A wróg czuwa. Aj waj.

 83. osoba prywatna said

  Przemyśl sens inskrypcji na portrecie władcy
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/144923,przemysl-sens-inskrypcji-na-portrecie-wladcy

 84. Lily said

  Re 79;Joannus
  Czy to jest namiestnik KNESETU w III.R.P.?.
  Zjazd KNESETU,odbyl sie w Krakowie w
  styczniu 2014 r,w ktorym to udzial braly
  osoby swieckie i duchowne. Jednym z
  wielu uczestnikow byl A.D,obecny
  prezydent w III.R.P.
  Zrodlo; Internet.

 85. osoba prywatna said

  70 urodziny Antoniego Macierewicza. Edmund Janniger i Bartłomiej Misiewicz nie zawiedli
  http://dziennik-polityczny.com/2018/08/03/70-urodziny-antoniego-macierewicza-edmund-janniger-i-bartlomiej-misiewicz-nie-zawiedli/

 86. osoba prywatna said

  Prawie 12 proc amerykańskich żołnierzy mają za sobą kryminalną przeszłość. Ale jest dużo tych, które mają też kryminalną przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
  http://ndp.neon24.pl/post/144864,gangi-w-amerykanskim-wojsku

 87. Maverick said

  To co nie osiągnął Hitler osiąga Unia Europejska i to bez jednego wystrzału.

  Budowa antychrześcijańskiego molocha, jest częścią biblijnego Gog, gdy wiadomo że USA to babilońska WHORE.

  Jaką tutaj pełni PiS i jego malutki prezesik?

  Jak wiemy Gog i babilońska Whore zostaną upokorzeni poprzez Boga, czy za naszej generacji czy za 100 lat to wszystko jest bardzo wymierne, Bóg się nie spieszy i daje dużo możliwości naprawienia swoich błędów.

  Jak wiemy już według wizji fatimskiej odradza się Rosja, która wraca do podstaw chrześcijaństwa, gdy zachód coraz to bardziej chrześcijaństwo odrzuca.

  Soviet Unin odrzucał Boga, jak skończył wszyscy zobaczyli na własne oczy.

  Unia odrzuca Boga i jak skończy to raczej niezbyt trudne do przewidzenia.

  Ludzie cały czas robią te same błędy, bo mają krótką pamięć.

 88. Maverick said

  Klimat, planety po jednej stronie słońca. Upały, pożary, pęknięcia ziemi etc. Wybuch meteorytu nad Grenlandią o sile 2 megaton w mediach cisza.

  A w Polsce Klakierzy jak Zebrowski uprawiają tanie gadanie, a urzędy, ministerstwa zapełnione badziewiem które ma w nosie nasze interesy narodowe, bardziej są zatroskani lucyferiańską kabałą i Usraelem.

 89. osoba prywatna said

  Szczyt w Helsinkach jako walka Trumpa i Putina z deep state
  http://slepamanka.neon24.pl/post/144860,szczyt-w-helsinkach-jako-walka-trumpa-i-putina-z-deep-state

 90. revers said

  „Jonny Daniels nakazał rozwiązanie marszu ONR 1 sierpnia 2018. Stwierdził on, że w pochodzie zobaczył elementy i hasła niewłaściwe, i trzeba to zlikwidować! „Zawiadomienie o przestępstwie propagowania rasizmu oraz dyskryminacji w czasie Marszu Niepodległości złożył w prokuraturze Jonny Daniels, prezes Fundacji From the Depths…”

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jonny-daniels-nakazal-rozwiazanie-marszu-onr-1-sierpnia-2018-2018-08

 91. andzia said

  Zasrane pisiory stosują pełzajacy terror. https://www.youtube.com/watch?v=WUBaH-DLLls
  Gdyby tęczowi maszerowali to żydówka z ratusza razem z kaczorem i dudą radośnie by się przyłączyli.

 92. Lily said

 93. Ad. 76:
  Pan Gra Wariata, gdyż ja piszę WYRAŹNIE, a Churchill dałby za Wybuch Powstanie nie tylko 200 milionów, ale i 2 MILIARDY. Jak mi powiedział jeden jezuita to dla Polaków Powstanie było IMPERATYWEM, gdyż gdyby Niemcy nie zbudowali Twierdzy dla sto tysięcy młodych Niemek to Powstanie wybuchłoby najpóźniej w r. 1956 a wówczas Holokauści ZLIKWIDOWALIBY POLSKĘ.

 94. NyndrO said

  Patrz! Jest zatrudniony przez wszystkich. .https://www.youtube.com/watch?v=yMmDxRZWVws

 95. Lily said

  Re 92;Lily
  Cenzura,tytul wideo.
  Orban UJAWNIL Tajny Plan!
  Kompletnie Odmieni Unie,Historyczne
  Spotkanie Duda Trump I Wiadomosci.
  Zrodlo;Badz na Biezaco.

  Kiedy w latach(2005-2007) calkowita
  wladza w III.R.P,mieli Kaczynscy.
  Wtedy to wlasnie,jezdzili naprzemian
  do USA i Izraela.Teraz robia to nastepcy.
  „Jesli Pis wygra wybory(2015),to bedzie
  kontynuowal polityke Lecha K”,oswiadczyl
  Jaroslaw K. A jaka polityke i o czyje
  intertsy dbal,to kazdy logicznie myslacy
  Polak wie.

 96. osoba prywatna said

  TU KRWIĄ RZYGAMY, TU KONAMY W BOJU
  .https://www.youtube.com/watch?v=82Z0us-fkzg

 97. VAV said

  https://archive.org/details/FreemasonryandtheVatican

 98. Boydar said

  Mam nadzieję, że to nie jest kolejny fake

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nienarodzony-pozwie-matke-projekt-rpd/8tnjfnr

 99. NC said

  Re 27, Robert Grunholz:
  Ładnie to Pan sformułował.

 100. Delphi said

 101. lewarek.pl said

  45. o Lepperze

  W dniu śmierci Leppera w lokalu Samoobrony w Alejach Jerozolimskich przebywali: sekretarka, kierowca (odsypiał nocną jazdę) i zastępca Leppera – Maksymiuk. Dlaczego tym ostatnim nikt się bliżej nie zainteresował? Nie mówię, że on własnymi ręcamy. Ale było okno, drzwi.

 102. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/lewiatan-zabral-glos-ws-ostrzezen-ks-natanka-twierdzi-ze-jego-wypowiedz-godzi-w-dobre-imie-sieci-6280852748064897a

  No i teraz zobaczymy kto ma większe przebicie, Natanek czy banderowcy.

 103. osoba prywatna said

  Emma Shapplin-spente le stelle
  .https://www.youtube.com/watch?v=18mHMEqYEF8

 104. osoba prywatna said

  Bottle Boys – Billie Jean (Michael Jackson cover on Beer Bottles)
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=NkbZlautuUc

 105. lewarek.pl said

  Wrocławski magistrat rozwiązał dziś zgromadzenie we wrocławskim Rynku, na którym swoją książkę promował były ksiądz Jacek Międlar. Przeciwko temu zgromadzeniu protestowała grupa środowisk antyfaszystowskich. Obie grupy musiał rozdzielić kordon policji.

  Międlar mówił podczas zgromadzenia, że jego książka to „młot na lewactwo”
  Zgromadzeniu, które miało być promocją książki, towarzyszyła kontrmanifestacja środowisk antyfaszystowskich
  Pod godzinie wrocławski magistrat podjął decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia

  Pierwotnie promocja książki Międlara „Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza” miała odbyć się w jednym z wrocławskich klubów, ale po licznych protestach klub wycofał się z tego przedsięwzięcia.

  Mówił też, że w swojej publikacji „usystematyzował, czym w istocie jest pogrom w Jedwabnem”. – Wszystko wskazuje na to, że to była niemiecka zbrodnia, bo gdyby tak nie było, to Żydzi dawno zgodziliby się na ekshumację – mówił.

  Zgromadzeniu, które miało być promocją książki, towarzyszyła kontrmanifestacja środowisk antyfaszystowskich. Uczestniczyli w niej m.in. sympatycy Partii Razem, inicjatyw Kultura Równości czy Wrocław Wita Uchodźców.

  Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i kandydatka na prezydenta Wrocławia Marta Lempart mówiła podczas kontrmanifestacji, że „faszyzm nie jest poglądem, lecz zbrodniczą ideologią, z którą należy walczyć”.

  Kontrmanifestanci podeszli do uczestników zgromadzenia, na którym Międlar promował książkę. Obie grupy musiał rozdzielić kordon policji. Doszło do przepychanek. Jedna z grup skandowała: „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, druga zaś „precz z faszyzmem”.

  Pod godzinie wrocławski magistrat podjął decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia. – Zgromadzenie na wrocławskim Rynku zostało rozwiązane ze względów bezpieczeństwa – powiedział rzecznik magistratu Arkadiusz Filipowski.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wroclaw-rozwiazano-zgromadzenie-z-jackiem-miedlarem/v7czzjm

 106. VAV said

 107. W związku z Wybuchem Powstania Warszawskiego w Warszawie i we Wrocławiu doszło do ulicznych KONFRONRTACJI Narodowców z ANTIFĄ czyli Antyfaszystami. W obu wypadkach interweniowała Policja PRZECIW Narodowcom, których demonstracje zostały Rozwiązane przez Magistraty, na żądanie Dzonniego Danielsa, angielskiego komisarza Anty-antysemickiego na wzór FRANCUSKIEGO komisarza Antyrasistowskiego Simona Mola. Ciekawe jakie pełnomocnictwa ma ten Wysoki Angielski Komisarz Anty-antysemicki, bo może Królowej Brytyjskiej ???
  Ruch narodowy jest nazywany FASZYSTOWSKIM, co jest Lżeniem Stalinowskim. W odpowiedzi na zeznanie Szpicbródki w więzieniu mokotowskim, że CELEM BOLSZEWIKÓW JEST URUCHOMIENIE W ROSJI PRZEMYSŁOWEJ EKSPLOATACJI ZŁOTA NA WYKUPIENIE USA Keynes i Paderewski wystąpili z doktryną faszystowską – od FACE-Twarzy – POTĘPIAJĄCEJ Kapitał Anonimowy jako MAFIJNY a więc Korupcyjny i Kryminalny. Założycielem tajnych kont szwajcarskich był żydowski mistyk i ideolog haremowy, Jakub Józef Frank Dobrudzki, a na kapitale anonimowym tajnych kont szwajcarskich wyrosło światowe imperium finansowe Rotszyldów, zaś po powierzeniu przez cesarza Franza Josefa krakowskiego patentu Łukasiewicza Amerykańskim Szkotom światowe imperium Rokefelerów, którzy okazali się TEMPLARIUSZAMI czyli Synami Jezusa Chrystusa.
  Ponieważ USA miały być wykupione przez ZŁODZIEJSKIE tajne konta szwajcarskie, na które płacono Kominternowcom dywidendę z NIEWOLNICZEGO folwarku żydowskiego, który nazywał się Związkiem Socjalistycznych Republik Sowieckich (ZSRS) to coraz więcej państw wprowadzało ZAKAZ tajnych kont szwajcarskich, co nazywano ANTYKOMINTERNIZMEM. USA nie mogły jednak Zakazać tajnych kont szwajcarskich, bo dzięki patentowi Łukasiewicza zdobyli tam władzę Rokefelerowie, którzy też jechali na anonimowym kapitale tajnych kont szwajcarskich.
  Przeciw Faszyzmowi jako Antykominternizmowi wystąpił jednak ZBROJNIE Stalin Rozkazując komunistom francuskim: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI. To było niczym Potępienie przez Jahwe Baala: NAROWOWI WYBRANEMU KAZAŁEM ZWAĆ CIĘ SZATANEM, na skutek czego talibowie chrześcijańscy zamordowali w rzymskiej Azji i Afryce setki tysięcy Rzymian i Greków oraz zburzyli Najwspanialszy Zespół Świątynny Starożytności w libańskim BAALBEKU.
  Kapitał ANONIMOWY nabrał nowego wymiary po założeniu przez Raula Wallenberga, Adolfa Eichmanna i Szymona Wiesenthala tajnych kont palestyńskich, które STALIN przekształcił w IZRAELSKIE. Było to przekwalifikowanie anonimowego kapitału ZŁODZIEJSKIEGO w GANGSTERSKI. Gdy zapytano Jawaharlala Nehru, KOGO MA NA MYŚLI MÓWIĄC O GANGSTERACH POLITYCZNYCH to odpowiedział, że Czombego i Mobutu a nie Stalina i Hitlera ???
  Pytam się więc, czy Antifa to CZOMBE I MOBUTU czy Stalin z Hitlerem ???

 108. brys said

  Jacek Międlar – Smoleńsk 2010-2018, czyli pamięć i szacunek oraz przemysł pogardy i dezinformacji – na katastrofach lotniczych się też zna:

  .https://www.youtube.com/watch?v=d88rt0ViIJU

 109. osoba prywatna said

  Właśnie po to wymyślono drony.
  https://fakty.interia.pl/swiat/news-wenezuela-nieudany-zamach-na-prezydenta-nicolasa-maduro,nId,2615114

 110. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polska/201808058529365-Zakaz-handlu-w-niedziele-opinia/

  Tak czy siak z treści jasno wynika że podstawą dobrego geszeftu jest praca niewolnicza zatrudnionych i „właściwe” pośrednictwo w przepływie towarów i usług.

 111. Ktoś skomentuje?

  https://marucha.wordpress.com/2018/08/01/cywilizacja-lacinska-wariant-orientalny/#comment-772558

  https://marucha.wordpress.com/2018/08/01/cywilizacja-lacinska-wariant-orientalny/#comment-772561

 112. Lily said

  Wazne,dla Polakow-Slowian.
  Tytul wideo.
  Masoneria w Polsce-dr Krajewski.

 113. andzia said

  Maciar sie obłowił na komisji ssmoleńskiej, niczego nie wyjaśnił, z politowaniem wysłuchałam fragment (bo nie da sie tego osobnika słuchać), dzie wyraził ubolewanie, że wrak nie wrócił. Prosze posłuchać re. Maciaka, o tym, że sieć sklepów rosyjskich wkracza na rynek polski. Tym dupkom przy korytach powinno być łyso, ale to szmaciarze bez jakiejkolwiek refleksji. Spotkanie Putin Trump odnotowałam z niekłamaną satysfakcją na pohybel dupków.

  ——-
  Dla tego debila jakaś sieć sklepów rosyjskich to zagrożenie, to dominacja Rosji nad Polską…
  Ale przejęcie CAŁEJ POLSKI – banków, przedsiębiorstw, mediów, kultury – przez Chazarię żadnym zagrożeniem nie jest.
  Trudno znależć gorszego bydlaka i łgarza.
  Admin

 114. Boydar said

  Ze znańszych Krajewskich to zdaje się Seweryn jest 🙂

 115. VAV said

 116. https://video.wp.pl/i,kto-wybudowal-stonehenge,mid,2024086,cid,4051,klip.html//
  Ad. 56:

  Neoliltyczni Walijczycy nie tylko POMAGALI przy budowie Stonehenge, ale i TRANSPORTOWALI obrobione megality na TRZCINOWYCH TRATWACH morzem i w górę ześluzowanego Avonu na mijsce budowy, gdzie IN SITU trzcinowe tratwy ROZBIERANO STAWIAJĄC KAMIENIE PRECYZYJNIE NA PRZYGOTOWANYCH FUNDAMENTACH, czyli że wykonywali prace hydrotechniczne. Po wykonaniu MEGALITYCZNEGO postumentu zwozili też SEKWOJE z Francji, co było ukształtowało kulturę żeglarską, która polegała na podróżach Piktów na Śląsk po żelazo i dostarczanie go aż na Maltę, co trwało aż do podboju Brytanii przez Kimeriów-Celtów.
  Profesor Sulimirski z Londyny zajnował się Atlantyckim Władztwem Wenedów, które datował na wiek X pne. Według mnie polegało to na eksporcie ŻELAZA kaszubskiego i powiślańskiego. Uważam za pewny Znak pobytu Lordów Szkockich na Śląsku ZESZKLONE ZAMKI SZKOCKIE, które to SZKŁO zachowało się wprawdzie tylko na zasypanych ziemią przyziemiach, ale nie ulega wątpliwości, że kiedyś pokrywały całe ściany.
  Ściągnąłem w tej sprawie Bundestag, który finansował odbudowę krypty II katedry wrocławskiej z konta na Moje Nazwisko. Zaraz za kryptą II jest krypta III pięknie ZESZKLONA. Uważałem, że Wanda, Co Nie Chciała Niemca, zbudowała krypte III według krypty Grabów Królewskich na Wawelu. O ile jednak krypta wrocławska jest pięknie ZESZKLONA to krypta wawelska PRZEPALONA i otynkowana – co wypada tłumaczyć EKSPERYMENTOWANIEM z fosforem annopolskim. Potem okazało się, że Wawel CEGLANY wzniosła Waleska Złotowłosa dla swego ojca Gereona w XXXIV wieku p.n.e., który dokonał podboju Brytanii, gdzie jego wojownicy podpisali się na megalitach Stonehenge KILKUSET profilami Topora Bojowego z Krakowa. – To SPYCHA budowę Stonehenge PRZED rok 3.400 pne.
  Nie jest prawdą, że Stonehenge było budowane w Kilku Etapach, bo jest to budowla JEDNORAZOWA, ktorą rozpoczął Chejron z Płocka a ukończył POSEJDON z Poznania dla żeglugi IBERYJSKIEJ czylu handlu żelazem Kieleckim Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona. Ten gościl w Plocku królas Tartessu-Tangeru BrACHUSA, od którego pochodzi nazwa BRAZYLIA. Wtedy zawarto konwencję o dostawach Żelaza i Stali kieleckiej do Iberii i Berberii, realizacją czego była budowa STONEHENGE.
  Granicę wyznaczono na Renie – polska nazwa od renów szwajcarskich – ale przynależność Wysp Brytyjskich Przemilczano, co stalo się powodem Niezgody. Chejron i Tryton z Pragi anektowali ziemie DO MOZY I WYSPY BRYTYJSKIE, budując tam Emporia, czego dowodem są Czeskie Krypty oraz podjęli budowę STONEHENGE dla żeglugi do La Manchy. W odpowiedzi na to Tartess sprowadził do Europy meksykańskich Egejów i Północnoamerykańskich Hellenów, których zakwaterował we Włoszech i Brytanii.
  Król Hellenów POSEJDON wygnał Chejrona z Brytanii na Jutlandię, gdzie ten podjął budowę emporium i kanału RIBE a król Egejów Prometeusz wygnał Trytona-Turynga z Turyngii i Bohemii. Temu musial pośpieszyć z pomocą Chejron, ale został pobity przez Prometeusza i przykuty do pręgierza na CHOJNIKU. Wobec tego do Bochemii popłynął Łabą Posejdon, który rozgromił i pojmał Prometeusza, którego przykuł w miejsce Chejrona każąc mu co jakiś czas wycinać jakąś część ciała, że ten stał się żywym preparatem anatomicznym. Do Poznania przybył więc z Palermo syn Prometeusza i zawarł Pokój, odwiedzajac w drodze powrotnej Kielce.
  Premier III.RP może ZAŚPIEWAĆ w Opolu: Baju-Baju-Baju-Baju Baj…

 117. Bebebe said

  Panie Juliuszu, bardzo prosze o informację, w którym miejscu w Katedrze Wroclaskiej znajduje się druga i trzecia krypta zwłaszcza. ta zeszkloną Waleski. Czy jest możliwość jej zobaczenia? Zapewne jest w podziemiach. Czy to,prawda, ze prezbiterium Katedry Wrocławskiej jest zbudowane nad świątynia Julii, siostry Juliusza Cezara?

 118. Lily said

  Re115;VAV
  Wszystko wedlug planu,”Was Polakow
  nie bedzie”.Wszyscy inni tylko nie Polacy.
  III.R.P,to kraj przyjazny wszystkim,tylko
  nie dla etnicznych Polakow.
  Bialo-czerwona dobra zmiana,dopina swego.

 119. Maverick said

  Agenda lucyfera :

 120. Lily said

  Tytul wideo.
  Nowy system Podatkowy Wyrzuca Polakow
  z Polski.

  Rzady Kaczynskiego w III.R.P.

 121. Boryna said

  @ 45 Demokracja w solidarnościowym wydaniu czyli o tym jak władze: wykonawcza, ustawodawcza, sądowicza

  niszczyły polskie rolnictwo, przykład:

  Rolnicy nie zgodzili się na sprzedaż zboża po cenach poniżej kosztów produkcji i zapowiedzieli, że

  przetrzymają niewymłócone ziarno w stodołach do wiosny (według mediów). Prezydent Lech Wałęsa z

  solidarnościowym rządem, chyba Suchockiej, otrzymali natychmiast pożyczkę zbożową z USA.

  Amerykańskie silosy zbożowe były przepełnione, więc zakupiono zboże od 7 lat w nich zalegające.

  Zboże przewieziono z USA i Kanady statkami, jeszcze polskimi, PMH.

  Zobacz nauki źródłowe:
  ———————
  https://www.youtube.com/watch?v=s5JTjTHAAiE – Józef w Egipcie – Bajka dla Dzieci

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=47

  Rządy Józefa w Egipcie w latach głodu:

  18 A gdy ten rok upłynął, przyszli w następnym i oznajmili mu: «Nie mamy co ukrywać przed tobą,

  panie mój, że gdy już wyczerpały się nam pieniądze i gdy stada nasze są u ciebie, nie pozostało nam

  nic, co moglibyśmy dać tobie, panie, oprócz nas samych i naszej ziemi!

  19 Dlaczego na twoich oczach mamy zginąć my i nasza ziemia? Kup więc nas i ziemię naszą za chleb;

  będziemy niewolnikami faraona, a nasza ziemia [jego własnością]. Byleś nam dał ziarno do siewu, a

  przetrwamy, nie pomrzemy i ziemia nasza nie będzie leżała odłogiem».

  20 Józef wykupił więc wszystkie grunty w Egipcie dla faraona; każdy bowiem Egipcjanin sprzedał swe

  pole, gdyż głód był coraz większy. Tak więc ziemia stała się własnością faraona.

  21 Ludność zaś od jednego do drugiego krańca Egiptu przeniósł do miast2.

  22 Nie wykupił tylko gruntów kapłanów, gdyż był przywilej faraona dla kapłanów i na jego podstawie

  mieli oni zapewnione utrzymanie. Dlatego nie sprzedali swych gruntów.

  Tyle słów w upalną niedzielę dla Pań i Panów: Frau Ola, Admina, Boydara, forum czytelników i

  słuchaczy.

  Pozdrawiam

 122. NC said

  Re: komentarz Admina pod 113:
  To nie debil, to prostytutka.

 123. Ad. 117:
  Wejście do krypty II znajduje się w nawie Lewej na początku prezbiterium Waleski Złotowłosej. Krypta II była pod Prezbiterium katedry II Tymoteusza, zięcia Posejdona z Poznania, a z niej jest wejście do WSPANIAŁEJ krypty III Waleski, kopii Krypty Grobów Królewskich na Wawelu, która została zbudowana przez Waleskę na Mauzoleum Gereona.
  Raz byłem w krypcie Grobów Królewskich i drugi raz nie będę, gdyż to ma Mauzoleum Królewskie się nie nadaje. Krypta Świętego Leonarda była grobowcem greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa a Krypta Grobów Królewskich grobowcem Gereona, zaś WTŁOCZENIE tam Wielku satkofagów Królewskich jest Pożałowania Godne i niefunkcjonalne pod każdym względem. Gdy przgotowywano grobowiec dla Prezydenta Kaczyńskiego to tłumaczyłe, że To Nie Ma Sensu; trzeba odbudować Gargamell, gdzie miejsca jest sto razy więcej, również dla Ceremoniału.
  Sprawa Katedry Pierwszej jest trudna. Małachowicz, czy może Ktoś przed nim? wiązał ją z klasztorem na praskim Brevnowie, co ja wyjaśniłem legemdą Pana z Wrocławia. Wychowany na praskim OLIMPIE zakochał się w nimfie, która była tak piękna, że Bogowie zażądali za nią Zbudowania ŚWIĄTYNI. Matka przysłała mu warsztat budowlany, który zbudował świątynię na Brevnowie na podobieństwo katedry I we Wrocławiu. Światynia nie spodobała się jednak Bogom, którzy Pana WYGNALI. Ten – śpiewając o Nieszczęśliwej Miłości – udał się do Badenii, gdzie zbudował HIRSAU, które zachowało się.
  Znajomy mówił mi, że Węgrzy i Rumuni kłócą się, CZYIM HEROSEM BYŁ PAN? Prawdopodobnie zbudował I zamek w Budzie, rozebrany przez Orfeusza z Krakowa, który zbudował tam Pałac Habsburgów. Sprawa tak trudna, jak Stolica Wielkiej Tartarii od Renu do Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku w Wyszehradzie węgierskim. Wydaje się, że Orfeusz budował pałac Habsburgów dla Bogów z Pragi Czeskiej ???

 124. Jerry Roberts said

  http://silyzbrojne.plportal.pl/artykuly/armia/pijani-amerykanscy-zolnierze-brutalnie-pobili-polaka-w-zaganiu-probowali-zgwalcic

 125. lewarek.pl said

  Watykan wydał ciekawą instrukcję dot. dziewic konsekrowanych, Ecclesiae Sponsae Imago
  http://press.vatican.va/content/salastampa/en/bollettino/pubblico/2018/07/04/180704d.html

  Par. 88 w wersji angielskiej mówi:
  „Thus to have kept her body in perfect continence or to have practised the virtue of chastity in an exemplary way, while of great importance with regard to the discernment, are not essential prerequisites in the absence of which admittance to consecration is not possible.”

  Tłumaczenie:
  Tak więc zachowanie ciała w doskonałej wstrzemięźliwości lub wzorowe praktykowanie cnoty czystości, chociaż mają wielkie znaczenie w odniesieniu do rozeznania, nie są koniecznymi warunkami wstępnymi, bez których nie ma możliwości przystąpienia do konsekracji.

  Czyli można być dziewicą nie będąc dziewicą, trzeba tylko dobrze rozeznać 🙂

  http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9699.0.html

 126. Kwal said

  Wandaluzja.pl – nic nie rozumiem….a mieszkam w Krakowie.

 127. Kizior Antypejs said

  Darmowe prostytutki dla „mocniej opalonych” tzw. „nowych Niemców”:

  https://www.cda.pl/video/111139260

 128. Kizior Antypejs said

  Lewactwo zdurniało do reszty… SZOK po prostu SZOK !!!!
  https://www.cda.pl/video/111184553?a=1

 129. kapiszon said

  Potwornej masowej zbrodni dokonali Amerykanie. Zginęło około 70 – 90 tysięcy cywilów.

  Trzy dni później, 09 sierpnia 45 roku dzielni jankesi zrzucili następną bombę atomową, która zabiła około 40 – 70 tysięcy mieszikańców Nagasaki. W ciągu kolejnych sześciu lat zmarło jeszcze 60 tysięcy ludzi na chorobę popromienną….

  Fakty.. http://zygumntbalas.neon24.pl/post/144962,06-08-1945-zrzucenie-bomby-atomowej-na-hiroszime

 130. OTTOOT said

  samueli a ela wyszła z domu

  To nie jest polski rząd to masoński rząd mamy 1000 letnią podległość a kto twierdzi inaczej ten żyję w matrix ie zniewolony przez media prasę telewizję historię którą uczą w szkołach dla ogłupienia naucza ją watykański kler dziś sPOłeczeństwo jest zmanipulowane prawdy nie chce słuchać dlatego w głównej części sPiSane jest na straty

  godne publikacji z racji wakacji a na fb jak zwykle blokada bo dziad do obrazu gada

 131. https://marucha.wordpress.com/2016/07/24/wolne-tematy-61-2016/

  Joannus said – 2016-07-27 (środa) @ 16:29:59
  Coś na czasie, przed rocznicą. Pan Jabłonowski mówi o powstaniu warszawskim.
  .https://www.youtube.com/watch?v=EnZhYoMh25I
  *****
  Na Woli moii dziadkowie stali kilka godzin pod ścianą egzekucyjną, bo Zabrakło Amunicji. Jednak nawet taki prześmiewca dziejów Polski, jak Norman Davies powiedział GORZEJ BYŁOBY NIE WALCZYĆ.
  Powstanie wybuchnąć MUSIAŁO z dwóch względów: Najzolniejszy feldmarszałek Hitlera Schoerner zapewniłł go, że UTRZYMA LINIĘ WISŁY jeśli zostanie zbudowana Festung Warschau z osiedleniem tam stu tysięcy młodych Niemek, toteż Winston Churchill dał Himmlerowi 200 milionów dolców za UMOŻLIWIENIE Wybuchu Powstania.
  Ponieważ analitycy niemieccy przewidywali trwanie takiego powstrania ma TYDZIEŃ a sowieccy 4 dni to te 200 milionów $ było Dobym Interesem, gdyż UŁATWIAŁO a przynajmnue uzasadniało Likwidację Warszawy, która została SKAZANA na Unicestwienie w akcie Zakupu Folwarku Żydowskiego przez generałów pruskich, egzekutorem czego był Potrójny Żyd Adolf Hitler. Żydzi podjęli się bowiem likwidacji Murzynów Amerykańskich w komorach gazowych oraz likidacji Slowian przez skoncentowanie ich w obozach Folwarcznych i Przemysłowych z jurysdykcją Jednoodobowych Trybunałów NKWD.
  LABORATORIUM Likwidacji Murzynów były zafundowane przez Amerykanów Warszawskie komory gazowe, w którycvh uśmiercono 200 tysięcy warszawskich nacjonalistów na podstawie żydowkich list NIESPRAWIEDLIWQYCH. W Żydowskim Gestapo było w Warszawie 49 tysięcy agentów, czyli że nie była to Agentura a KOLABORATURA.
  Powstanie warszawskie UNIEMOŻLIWIŁO realizację Planu Schoernera w oparciu o Festung Warschau, ze stoma tysiącami młodych Niemek. Tęściowa Asza, którą Niamcy wpuszczali wszędzie Za Wygląd mówiła, że Najgorsze było szczekanie Niemców, że to CO SPOTKAŁO WARSZAWĘ TO NIC, WOBEC TEGO CO CZEKA MOSKWĘ, LONDYN I NOWY JORK… Gdyby więc Schoerner zatrzymał Armię Czerwoną na Wisle a Niemcom powiodło się zbombardowanie Moskwy i Leningradu CZECHOSŁOWACKIMI bombami atomowymi to Niemcy Wymusiliby rozejm japońsko-amerykański przez Odzyskanie Azji, którą PRZEGRAŁ Hitler a Himmler chciał ją odzysakać dokttryną ISLAM JEST NIEMIECKI i imigracją do Europy 70 milionów muzułmanów.
  II Imperatywem za Powstaniem Warszawkim był NIEUNIKNIONY wybuch powstania Antykomunistycznego na wzór węgierski – tylko że w Polsce byloby ono 10 razy bardziej krwawe i zakończyloby sie Likwidacją Polski, bo Folwark Żydowski bez niewolników na Syberii żyć nie mógł
  Porównanie do Mińska Litewskiego uważam za Ciekawe i Pouczające, ale Mińsk nie był Twierdzą Strategiczną a Warszawa TAK. Niemcy nie budowali w Mińsku TWIERDZY tylko prowizoryczne umocnienia, zaś w Warszawie miała powstać twierdza strategiczna, jako podstawa OPERACYJNA frontu Wschodniego.
  Mińsk został zrujnowany w 80% a połowa ludności zginęła, więc co stałoby się z Warszawiakami, gdyby musieli pracować na linii OGNIA ???

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/korwin-mikke-o-inicjatorach-powstania-warszawskiego-niech-ich-pami%C4%99%C4%87-b%C4%99dzie-przekl%C4%99ta/ar-AAphKRd?ocid=spartandhp
  KORWIN-MIKKE O INICJATORACH POWSTANIA WARSZAWSKIEGO: NIECH ICH PAMIĘĆ BĘDZIE PRZEKLĘTA!

  Czy ten Korwin OCIPIAŁ​​​ ??? Był taki IDIJOTA, który nazywał się Maciej Korwin – chyba przodek naszego Korwina? którego ojciec Jan Huneady rozgromił Turków pod Belgradem, wziął do niewoli sułtana Mehmeda II Zdobywcę, anektował Bałkany z KONSTANTYNOPOLEM i zhołdował Osmańską Turcję. Maciejowi to było za mało więc wszczął wojnę z Polską o Śląsk i rozgromił Polaków pod Wrocławiem anektując Krym, Powołże i Moskwę.
  Chciał jeszcze zabrać Polakom Brandenburgię więc obległ z Turkami Międzyrzecz Lubuski. Tam jednak Turcy się zbuntowali i przy pomocy Polaków uwolnili Mehmeda II, który przy pomocy Serbów odzyskał Belgrad i Konstantynopol a potem anektował Krym i zhołdował Powołże z Moskwą.
  Korwin robi to samo, bo NIE SŁYSZAŁ o Festung Warschau na sto tysięcy młodych Niemek, od której to TWIERDZY najzdolniejszy generał Hitlera Schoerner UZALEZNIŁ utrzymanie frontu na WIŚLE. Granica sowiecka-niemiecka na Wiśle powodowała zaś reaktywację Paktu Ribbentrop-Mołotow PRZECIW ANGLII na Atlantyku i aliansu sowiecko-japońsko-niemieckiego przeciw USA na Pacyfiku, co wobec monopolu Hitlera na broń atomową Decydowało o II Wojnie Światowej.
  Dlatego Churchill dał Himmlerowi 200 milionów $ za UMOŻLIWIENIE wybuchu Powstania Warszawskiego, które niweczyło Festung Warschau ze STOMA TYSIĄCAMI MŁODYCH NIEMEK

 132. Carlos said

  jesli komentarz admina- re 113- odnosil sie do Maciorowicza, to pelna zgoda, zas Macieja Maciaka uwazam za jednego z najlepszych dziennikarzy internetowych…

  ———
  Do Macierewicza, oczywiście.
  Admin

 133. revers said

  Polskiemu zolniezwi grozi 8 lat wiezinia za pobicie jankesow, jeden z nich w ciezkim stanie lezy w szpitalu …
  https://www.wprost.pl/kraj/10143452/amerykanscy-zolnierze-pobici-przez-polaka-tez-wojskowego-grozi-mu-osiem-lat-wiezienia.html

 134. Boydar said

  I to był nasz jeden na ich dwóch. To teraz niech jankesi skumają co z nimi zrobi trzech wqurwionych Ruskich 🙂

 135. Sołtys said

  Szanowni Gajówkowicze. Byłem wczoraj przejazdem na spotkaniu rolników w Orzeżynie koło Sieradza i mam parę przemyśleń na temat Uni Warzywno Ziemniaczanej, a ponieważ traktuję Gajówkę jako ogromną skarbnicę wiedzy, proszę jeśli ktoś ma jakieś głębsze informmację na temat tej organizacji i jej lidera, proszę o podzielenie się nią.

 136. osoba prywatna said

  Ale perełka.
  ZIELNIK z 1613 roku – D. Simon Syrennivs (Syrenius) – SKÓRA
  https://stylowydwor.pl/pl/zielnik-z-1613-roku-d-simon-syrennivs-syrenius-skora.html

 137. andzia said

  Wczoraj słucham adiobooka Mackiewicza „Faux pas ciotki Pafci”. Kiedys frojajny służyły w polskich rodzinach, dzisiaj Polacy myją kible u dojczów. Ktos powie, że było to w szlacheckich rodzinach, ale czytałam jak magnateria traktowała chłopów. Na wigilie ich zapraszano, obniżano daniny w przypadku klęsk żywiołowych typu susza. powóż. Dzis o tym się milczy. Żaden złodziej nie zaprosi bezdomnego na wigilię, chociaż go okradł. Chodzą i świecą koszyczki na Wielkanoc i akurat znajduje się ktos z kamerą.

 138. revers said

  https://wolnemedia.net/dzis-mija-7-lat-od-popelnienia-mu-samobojstwa/

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/fMOktkpTURBXy9mMGYxMjQ2NGE3YzRhZDI3MjZmOWJhMzU5MWNlYWNmNi5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww

  „O to jak zginał Andrzej Lepper, trzeba by zapytać osóby, które to samobójstwo widziały na własne oczy. Chyba mało kto wierzy, że mógł sobie odebrać życie.

  To nie była śmierć samobójcza.

  Andrzeja Leppera odwiedził seryjny samobójca nie za to co powiedział w Sejmie, ale za to co wiedział ,ale nie powiedział.

  Nie zdążył

  Dziś przypada 7 rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Lider „Samoobrony” został znaleziony powieszony w swoim warszawskim gabinecie.”

 139. Boydar said

  „… Andrzeja Leppera odwiedził seryjny samobójca nie za to co powiedział w Sejmie, ale za to co wiedział ,ale nie powiedział …”

  No to ja to od siedmiu lat już mówię. Oraz dla ostrzeżenia innych o podobnej wiedzy.

 140. revers said

  Za to Kalksteiny wczesniej probowali Leppera usmiercic politycznie, a to oskarzono go gwalt na dzialaczce, jak sie nie dalo jego wrobic w niechciana ciaze to wrobiono zastepce.

  A to sfingowano afery gruntowa, wspolsprawca kamiski na wolnosci i cieszy sie kolejnymi synekurkami.

 141. osoba prywatna said

  Ogród wokół dworku. Powrót do tradycji
  Więcej: http://ladnydom.pl/Ogrody/1,113380,7593776,Ogrod_wokol_dworku__Powrot_do_tradycji.html

  ——-
  Dla mas ludowych.
  Admin

 142. Poziomka said

  Hymn bez odwołania do Boga, godło bez krzyża:

  https://www.m.pch24.pl/katolicki-narod-bez-boga-w-hymnie–czy-to-nie-czas-na-zmiany-,61819,i.html

 143. Marucha said

  Krzysztof Bęgowski, znany również jako jedyna (?) w Polsce baba z jajami i kutasem, Anna Grodzka, walczy z poważną chorobą.

  Już została zorganizowana internetowa zbiórka pieniędzy na operację kręgosłupa, a o wsparcie dla byłej posłanki Ruchu Palikota zaapelował Robert Biedroń.

  Niech „jej” pomogą inni transwestyci.

 144. osoba prywatna said

  Wygląd dworu przełomu XIX i XX wieku i jego mieszkańcy
  http://salontradycjipolskiej.pl/dwor-i-jego-mieszkancy/

 145. VAV said

 146. osoba prywatna said

 147. osoba prywatna said

  Ja wam dam sqrwysyny prywatyzację lasów.

 148. osoba prywatna said

  JEDYNA TAKA ! GOLONKA PO POLSKU !
  .https://www.youtube.com/watch?v=KYXhqEokqsk

 149. TG said

  Ad. 147 A nie mówiłam w innym miejscu do P.Boydara ,że stare baby muszą stać na Straży, zaś Gajowniki jadą po JP II jak po równym.

  ———–
  A powinniśmy sobie założyć wiadro na głowę i udawać, że nic nie widzimy…
  Dlaczego wy nie bronicie tego, co powinnno się bronić w Kościele – a z dużym samozaparciem bronicie herezji, wynaturzeń i patologii?
  Admin

 150. Boydar said

  Tylko nie po równym, co też TG sobie imaginuje.

 151. Boydar said

  Bo tym durniom się w pale nie mieści że można zatruć źródło. A to już w Starym Testamencie zostało dokładnie opisane, a nawet kto zatruł.

  I to jest wersja optymistyczna.

 152. TG said

  Ad.149Panie Gajowy, to co Pan widzi bez wiaderka to nazwé dysleksją intelektualna i religijną.
  Panie Boydar rozwijam skrót myślowy. Jedzie jak po równym w sensie nieuwzględniania sytuacji w jakiej się znalazł JP II.

  ———
  Pani ŚMIE mi coś takiego zarzucać?
  Pani, slepa, głucha i głupia katolaczka?
  Idź Pani, pocałuj w dupę Koran.
  Admin

 153. Boydar said

  Hiobowi to Pani wytłumaczy, przy jakiejś okazji.

 154. Kizior Antypejs said

  We Francji ZALEGALIZOWANO PEDOFILIĘ !!!!!
  https://newsbook.pl/2018/08/05/macron-sprzyja-pedofilom-nowe-francuskie-prawo-zezwala-na-seks-z-dziecmi/

  Widocznie miłościwie im panujący makaron wyczuł hmm… NOSEM, jak by tu jeszcze lepiej dogodzić miłośnikom chędożenia nieletnich chłopców i dziewczynek.

 155. Boydar said

  Syf i żenada … ch.uj im w dupę, do tej pory podskakują radośnie w rocznice rzezi rewolucyjnofrancuskich

 156. TG said

  Pani ŚMIE mi coś takiego zarzucać?
  Pani, slepa, głucha i głupia katolaczka?
  Idź Pani, pocałuj w dupę Koran.
  Admin

  Panie Gajowy , trochę nieładnie się bronisz. Z Pana chyba jakiś mieszaniec.

  ———-
  Proszę się wynieść z gajówki. Już.
  Admin

 157. TG said

  „Proszę się wynieść z gajówki. Już.
  Admin”
  Co proszę? A nie mówiłam ,że Pan jest trochę niegrzeczny?.Dobranoc.

 158. maasteer said

  .https://www.youtube.com/watch?v=2mxYKguSBg8

  SZOK! Niezależni sędziowie? Wspólna narada polityków PO i sędziów w biurze PO !!! Nie do uwierzenia

  ps to z przed jakiegoś już czasu.

 159. Na Przedwiośnie 1989 pojechałem do RFN, żeby OTRUĆ Niemców Satelitatną Detekcją Złota. Ci nie przestraszyli się i Wyrzucili mnie, wykorzystając mnie jednak do Zjednoczenia Niemiec na SKALPIE STALINA. Pisałem o tym wielokrotnie pt. NAJDZIKSZY TANIEC PREZYDENTA USA I PREMIERA JAPONII:
  Do spacerujących na Nowy Rok 1990 w ogrodzie Białego Domu Ekscelencji zbliżyli się Sekretarze z Pismami. Ci przeczytali, popatrzyli na siebie, Ryknęli Śmiechem i rzucili się w NAJDZIKSZY TAN, przy czym Pan Prezydent Płakał, co pokzywała niejednokrotnie TV BRD jako OSTRZEŻENIE, że jeśli Niemcy nie zostaną Zjednoczone na niemieckich warunkach to Kobiety Całego Świata zechcą zobaczyć Cały Film, bo one się Wciurności NIE BOJĄ.
  Wciurności to śmierć ze śmiechu, co groziło Ekscelencjom. Prasa pisałe, że Amerykanka opowiedziała narzeczonemu kawał, po którym ten umarł ze śmiechu. Potem dostała setki telefonów od Amerykanek, CO TO ZA KAWAŁ – co awansuje ODWAGĘ Amerykanek.
  Zastanawiałem się, Jak Niemcy wyszli spod SZACHA Satelitarnej Detecji Złota ??? Mówiono mi, że KANCLERZ KOHL URATOWAŁ MI ŻYCIE, gdyż SDZł podlega jurysdykcji TTTS, wobec czego US Army powinna mnie wsadzić do samolotu wojskowego, który by – w wiarygodnych względów – do Ameryki NIE DOLECIAŁ. Kohlowi byłem jednak potrzebny do Zjednoczenia Niemiec, jak Kaczyńskiemu do zbierania butelek i puszek. Gdy mówiłem o tym to Tajny Świadek Jechnatona popatrzył ma mnie z niedowierzaniem i powiedzał: AMERYKANIE POŚWIĘCILIBY DLA CIEBIE SAMOLOT I PILOTA? – ZDEZELOWANY SAMOLOT I OBAMĘ MOGLI POŚWIĘCIĆ. – MOŻĘ ???
  Krokiem ku wyjaśnieniu sprawy był artykuł, że w wiosce Fichtenau, w której spędzałem święta, mieszka Niemicki Łowca Wamirów. Ogłosił on w IN listę wampirów niemieckich ze świata biznesu i polityki. Przyjechał do niego MSW z Bonn, ale ten do domu go nie wpuścił żądając Nakazu Prokuratorskiego. Mruczał pod nosem: Za kogo oni mnie mają, żeby przyjeżdzać do mnie Bez Nakazu Prokuratorskiego? i uzupełnił Listę Wampirów w IN o Kanclerza Kohla jako Hitlerowskiego Żyda Lwowskiego Hennocha Kohna.
  To SPOWODOWAŁO ujawnienie Czarnych Kont Kanclerza Kohla – zasilanych z Satelitarnej Detekcji Złota.
  Bezpośrenio po elekcji Trumpfa i Makarona dostałem list w sprawie Złota Stalina, zagrożonego Zarządem Komisarycznym i Prawem Martwej Ręki, a dopóki żyje spadkobierca Prawo Martwej Ręki nie działa. Postanowiłem najpierw zrealizować czeki w bankach Atlantyckim i Beninu, ale gdy doszło do Przelewów to zostały one ZAPROTESTOWANE Listą Oszustów Światowych.
  Bank Atlantycki skierował sprawę do Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości, choć prosiłem o skierowanie jej do Trybunału Paryskiego do spraw Kolonialnych i Postkolonialnych WTSp skierował ją do FBI, gdyż złoto zostało złożone przez Marszałka Broz-Tito na podstawie DWÓCH paszportów amerykańskich mego ojca.
  FBI miało zjawić się u mnie w ciągu 3 miesięcy, ale nie zjawiło się, wobec czego gdy Ministerstwo Sprawiedliwości III.RP zablokowało mi pocztę IN to stało się OCZYWISTE, że sprawę załatwia Mossad i FBI. Miemcy wyszli spod SZACHA Satelitarnej Detekcji Złota dzięki Liście Oszustów Światowych Mossadu, którą sporządził komisarz tajnych kont szwajcarskich i izraelskich Stalina Szymon Wiesenthal, który BRONIŁ tym Złota Stalina.

 160. Boydar said

  Panie Maasteer, nie pora im żałować, niech się naradzą. A może to było szkolenie, jak się alarmowo pakuje tobołek ? Lepiej tak niżbyśmy sobie mieli znowu ręce brudzić.

 161. Ad. 58:

  To jest WAMPIRYZM

 162. Marcin said

  Łapówka przedwyborcza PiS
  http://www.pomorska.pl/strona-kobiet/macierzynstwo/a/1000-zl-na-dziecko-zamiast-500-zl-pis-zapowiada-zmiany-w-programie-500-plus-7082018,13394623/
  1000 zł na dziecko to już pokaźna kwota szkoda tylko,że te pieniądze będą okupione krwawicą polskiego przedsiębiorcy a nie zachodniego podmiotu, kapitału.

 163. Sebastian said

  Polski żołnierz został aresztowany za pobicie dwóch żołnierzy amerykańskich w Złocieńcu (Zachodniopomorskie) – poinformowała w czwartek PAP Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

  Do pobicia amerykańskich żołnierzy doszło w Złocieńcu (Zachodniopomorskie). „Pobicie spowodowało ciężki uszczerbek na zdrowiu u jednego z poszkodowanych” – poinformowała PAP w czwartek Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Dodała, że obrażenia u drugiego z żołnierzy zakwalifikowano jako lżejsze. Wszyscy żołnierze byli po służbie.

  http://dziennikzwiazkowy.com/polska-2/szczecin-areszt-dla-polaka-za-pobicie-amerykanskich-zolnierzy/

  Podobno Polak stanął w obronie kobiety

  ——
  Jestem pewien, że to Hamerykańce wszczęli burdę.
  Admin

 164. maasteer said

  Ad 160 Pan Boydar szanowny

  Tylko po co teraz z pis ujadać?

  To wszystko wyjaśnia prosta matematyka:

  PO + PIS = AWS bis

  AWS = Aby Wszystko Spierdolić

  I obwód się zamyka.

  ps w Lublinie tez tak smali pier…ne słońce??

 165. maasteer said

  Ad 163 Sebastian

  To tylko wierzchołek góry lodowej. Ile takich przekrętów okupacyjnych zostało zamiecionych pod dywan? tzn prób gwałtu na Polkach i wypadków drogowych?

  Chwała współczesnym bohaterom lejących zamordystów po ryju!!!!

 166. Lily said

  „Dobrzy”Niemcy,a ci zli to byli *aszysci.

 167. Sebastian said

  Tolerancja w brytyjskiej armii zostaje narzucona odgórnie przez rząd. Nowa reklamówka wojsk Wielkiej Brytanii jest skierowana głównie do muzułmanów. Przedstawia ona żołnierza muzułmańskiego, który podczas działań bojowych zaczyna się modlić, a jego towarzysze przyglądają mu się w milczeniu.

  Film jest częścią kampanii reklamowej, na którą wydano około 1,6 miliona funtów. Ma przekonać, że armia może „emocjonalnie i fizycznie” wspierać rekrutów ze wszystkich środowisk a szczególnie muzułmanów i osoby LGBT. O chrześcijanach oczywiście filmów nie stworzono.

  https://nczas.com/2018/08/07/skandaliczne-spoty-i-zastraszanie-zolnierzy-w-brytyjskiej-armii-nie-wolno-krytykowac-filmow-o-muzulmanskich-i-lgbtcostam-rekrutach-video/

  a kobiety w burkach wyglądają podobno jak skrzynki na listy…

 168. maasteer said

  Ad 164

  miało być „na” pis

 169. NyndrO said

  Siemano, Panie Kierowniku. 20 saszetek pójdzie jutro. Strzykwka oddzielnie i igła oddzielnie. Zobaczymy na co ich stać.

  Czuję, że strzykawkę zarekwirują.
  Boją się, żeby stary człowiek nie popadł w narkomanię…
  Głupie pizdy.
  Admin

 170. andzia said

  Michakiewicz ma rację, nie ubezpieczajcje się. Ja się ubezpieczyłam w Generali, a jak zrezygnowałam z umowy to otrzymałam 5% z tego, co im wpłaciłam,

 171. NyndrO said

  Michalkiewicz ma zawsze rację, co wkurza ucznia Ulubionego. Chociaż ten też guupi nie jest.

 172. andzia said

  ps. w sprawie był pozew zbiorowy, gdzie Sąd Apelacyjny w W-wie uznał takie praktyki za niedopuszczalne, Pisałam do tych dziadów, ale odpowiedzieli mi. że złożyli kasację od wyroku. Póki co cisza na morzu. SN po roku nie zajął się sprawą.

 173. NyndrO said

  No jeszcze czego. Jeszcze zbiorowy. No to już jest zbiorowe przgincie pały. To już jest (mało tego) zbiorowe aj waj.

 174. NyndrO said

  Tu by się zgadzała hipoteza mojego Ulubnionego Pana Boydara,że izrael przestanie istnieć. Tylko dlaczemu przez jedno „s”?

 175. NyndrO said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/za-zamachem-na-syryjskiego-naukowca-stoi-mosad/nhfwykk

 176. andzia said

  Te żydy są jednak głupie. bo liiczą na przedawnienie roszczeń, a ja ich pozwę z rat, 415 k.c. gdzie termin przedawnienia to 10 lat i zażądam więcej niż wpłaciłam.,.

 177. Xyz said

  Skoro żydzi to miedzynarodowa klika to jakie ma znaczenie dla amerykańskiego żyda to by żądać od Polski 65 mld $ skoro kraj ten jest tej kliki własnością? Żydzi z ameryki okradali by swoich braci z Polski? O co tu chodzi?

 178. Sebastian said

  Dziesiątki tysięcy izraelskich druzów i Izraelczyków wzięło udział w sobotę w Tel Awiwie w proteście przeciwko ustawie określającej Izrael jako „państwo narodu żydowskiego” – podały media. Zdaniem krytyków dyskryminuje ona nieżydowskich obywateli Izraela.
  Był to pierwszy od wielu lat masowy, publiczny protest druzyjskiej mniejszości, która zazwyczaj jest niezwykle lojalna wobec państwa żydowskiego – podkreśla Associated Press.

  Powodem protestu była przyjęta 19 lipca przez Kneset ustawa, głosząca, że „Izrael jest historyczną ojczyzną narodu żydowskiego, który ma wyłączne prawo do narodowego samostanowienia na swym obszarze”. Stanowi ona ponadto, że hebrajski staje się jedynym oficjalnym językiem Izraela, podczas gdy wcześniej taki status na równi miały języki hebrajski i arabski. Proklamuje też jako stolicę Izraela Jerozolimę, włącznie z jej wschodnią częścią, uważaną przez Palestyńczyków za ich stolicę.

  http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/komentarz-polityczny/8828-8828

 179. Sebastian said

  kim jest daniels

  Szanowni Państwo,

  Dziś oddaję w Wasze ręce pierwszy uporządkowany i opisany zbiór informacji dotyczących Jonny’ego Danielsa. Historia tego człowieka i okoliczności jego pojawienia się Polsce, oraz relacji jakie zbudował z obozem władzy nie każdego interesuje, ale każdego może, a nawet powinna niepokoić. Przyznaję, że gdy zaczynałem badać wątki #kimjestdaniels nie zdawałem sobie do końca sprawy z tego jaki ogrom pracy czeka zarówno mnie jak i moich współpracowników, którzy po godzinach pracy, dobrowolnie pomagają mi to wszystko uporządkować. Dziesiątki artykułów, setki notek i wpisów na blogach, tysiące komentarzy. Stanęliśmy przed masą informacji, które poza zgrabnym i przystępnym uporządkowaniem, przede wszystkim należało możliwie jak najbardziej zweryfikować.

  http://lukasz.bugajski.net/kjd.html

 180. Listwa said

  @ 152 TG

  Pani TG specyficznie reaguje na szok emocjonalny jaki doznała po konfrontacji swoich emocjonalnych przekonań odnośnie JPII z faktami.
  Mniej TV, mniej propagandy. Prawda wyzwala.

 181. Listwa said

  Ks. Oko

  opis sytuacji celny, propozycje obrony słabe, przewartościowuje też siłę Polski.

  „widzimy z jednej strony umieranie Europy, a z drugiej – ekspansję islamu, we wszystkich zachodnich krajach: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji, w Hiszpanii czy we Francji.

  Kiedy prowadziłem wykład w Polskiej Misji Katolickiej okazało się, że ta misja jest swego rodzaju wyspą w morzu.. domów publicznych. W Hamburgu piękny kościół barokowy, w którym jest siedziba misji stoi już od 300 lat. Niestety, powoli został całkowicie otoczony przez dzielnicę ,,czerwonych latarni”.

  Sprawdziłem, ile ludzi w ogóle chodzi do kościoła w Niemczech, a ile do domów publicznych. Okazało się, że w ciągu tygodnia do kościołów – katolickiego, ewangelickiego, prawosławnego – do wszystkich kościołów chodzi około 3,5 miliona osób, natomiast do domów publicznych oficjalnie – 10 milionów. W Niemczech jest około 400 tys. prostytutek, a każda ma średnio trzech klientów, to jest około 8,5 mln w tygodniu. Wiele z tych kobiet pracuje nielegalnie, szacunkowo trzeba więc ich oficjalną liczbę powiększyć przynajmniej o 20 procent,

  To są cztery wielkie kroki dzisiejsze Europy Zachodniej: chrześcijaństwo, ateizm, prymitywny konsumpcjonizm i islam. Widać wyraźnie, że Europa umiera, wszędzie w Europie rozrastają się dzielnice muzułmańskie. Ogromna część muzułmanów wcale nie chce się z nami integrować – tworzy getta, które obejmują coraz większą część miast europejskich – jest tak we Francji, w Niemczech, w Austrii, w Szwecji czy w Anglii – tam doskonale to widać. Obszary tych mini-miast poszerzają się w szybkim tempie, zmierzając do utworzenia państwa muzułmańskiego w Europie.
  Kościoły są zamykane, a buduje się coraz większe domy publiczne, kasyna i meczety, jak np. w Kolonii i Duisburgu. Wyraźnie widać, że islam się rozrasta, a kurczy się Europa i jej kultura – widzę skalę tych zmian przy okazji moich podróży.

  Jeśli nie zmądrzejemy i nie zmienimy polityki, to cała Europa może powoli przypominać dżunglę pod Calais. To wszystko właśnie bierze się z degeneracji duchowej Europy, wyraźnie widać te cztery kolejne kroki odejścia od wiary i Boga do samounicestwienia narodów. Jedyne, co się liczy, to maksimum przyjemności dzisiaj, maksymalny możliwy hedonizm. A po nas? Choćby potop, choćby śmierć Europy.

  Więcej:
  http://www.fronda.pl/a/ks-prof-dariusz-oko-seks-zamiast-boga-jak-ratowac-europe,113571.html

 182. Listwa said

  Pis też zamierza zwozić emigrantów. Tylko z nieco innych kierunków.

 183. NC said

  Re 179: Jasio Daniels jest Wachowskim Kaczyńskiego.

 184. Boydar said

  „… to stara i długa historia – mówiła Kora. Bo przez lata wokalistkę badało wielu lekarzy. Wszyscy przegapili raka …”

  https://kobieta.onet.pl/kora-walczyla-z-rakiem-i-o-lek-dla-polek-chorych-na-raka-jajnika/4pjxmle

  Naprawdę, nie mam nic przeciwko, ale sądziłem do tej pory, że zgodnie z zaleceniami rabinów żydowscy lekarze mordują tylko gojów. No jak to się można pomylić; a gdy wierzyć rabinom to już w ogóle …

 185. NyndrO said

  Mój Ulubiony Panie Boydar. Przecie ta idiotka mogła za dużo wiedzieć o okradaniu gojów, co sama czyniła. A rabiny w takich sprawach nie piehdolą. Taki stary, a ki gupi. ( ja wiem, że Pan oszukuje). 😉

 186. revers said

  „No to kilka FAKTÓW może.”Niezłomny” major Zygmunt Szendzielorz „Łupaszko”. Dowodzona przez niego 5 brygada w dniu 23 czerwca 1944 roku dopuściła się ohydnej zbrodni na ludności cywilnej mordując starców, kobiety i dzieci a także niemowlęta. Ta zbrodnia została udokumentowana i uznana przez Polaków, Litwinów a także przez dowództwo AK za LUDOBÓJSTWO. Łupaszkowcy zdobyli Dubinki, likwidując tamtejszy posterunek policji. Następnie wywlekli z domów i rozstrzelali kilka litewskich rodzin. Akcja pochłonęła 27 ofiar. Wśród zabitych znalazły się kobiety i dzieci, a wśród nich również polscy mieszkańcy Dubinek (pani Anna Górska oraz jej czteroletni syn). Najmłodsza ofiara – Rimuk Rymkiewicz miał zaledwie dwa miesiące. O zbrodni w Łubinkach pisze wiele źródeł, miedzy innymi: L. Tomaszewski „Kronika Wileńska 1941-1945” s. 45; R. Korab-Żebryk „Biała księga w obronie Armii Krajowej na Wileńszczyźnie” str. 135-139; L. Bednarczuk „Kronika 5 Brygady mjr. Łupaszki” ..”

  https://trojmiasto.onet.pl/w-gdansku-odslonieto-pomnik-zolnierzy-wykletych/kj58x66

  W Danzigu odslonieto pomnik Lupaszki i innych wykletych

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/kIqktkqTURBXy8yMjcyMzE5YzUwNWM5OTBiNzlmOTU3OTA1NDhkNzNhNS5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsMhttps://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/kIqktkqTURBXy8yMjcyMzE5YzUwNWM5OTBiNzlmOTU3OTA1NDhkNzNhNS5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM

  a nawet poswiecono.

 187. osoba prywatna said

  10 trików jak sobie radzić z upałem bez klimatyzacj
  Ludzkość zużywa mniej energii na ogrzanie się niż na schłodzenie (klimatyzacja).

  I nie będzie lepiej.

  W te wakacyjne dni upał może się nam wydawać nie do zniesienia, a klimatyzacja – koniecznością.

  Tymczasem nie każdy ma do niej dostęp lub nie chce jej używać w związku z oszczędnością energii.

  Na szczęście, istnieją sposoby, by lepiej sobie radzić z upałem bez pomocy klimatyzacji. Dzięki nim w Twoim domu będzie znacznie chłodniej. Niektóre z poniższych rad to zwykłe zdroworozsądkowe pomysły. Inne odkryłem na południu Hiszpanii w czasach, gdy nikt nie miał klimatyzacji, a mieszkańcy tego regionu musieli sobie radzić na co dzień z ogromnymi upałami:

  1. Otwieranie okien i okiennic na noc, aby wpuścić chłód, i dokładne ich zamykanie rano, aby zachować wewnątrz chłodne powietrze.

  Im lepiej jest zaizolowane Twoje mieszkanie, tym ważniejsze jest, żeby nie popełniać błędu i nie otwierać okien lub drzwi, kiedy jest gorąco. Okiennice wpuszczające światło są właśnie po to, by w dzień chronić od słońca, ale jednocześnie wypuszczać gorące powietrze na zewnątrz. To prosta i stara technika, ale bardzo skuteczna.

  2. Korzystaj z wentylatorów: wymuszenie ruchu powietrza dzięki zastosowaniu wentylatora od razu sprawia wrażenie chłodu i pozwala lepiej spać.

  3. Przestaw łóżko: jeśli możesz, śpij piętro niżej, gdyż gorące powietrze ucieka do góry. Najchłodniej będzie w suterenie lub w piwnicy. Jeśli nie masz takich możliwości, samo spanie na podłodze, na przykład na materacu, już sprawi, że będzie Ci chłodniej, a to zaowocuje lepszym snem.

  4. Kładź się spać późno, kiedy temperatura zdąży się trochę obniżyć. Rano jest chłodniej i ten czas także, jeśli możesz sobie na to pozwolić, wykorzystaj na odpoczynek lub zdrzemnij się, kiedy jest najgoręcej, tuż po południu.

  5. Korzystaj z lnianej pościeli: len to mocno oddychająca tkanina naturalna, lekka i wchłaniająca wilgoć. Pościel lniana nie przykleja się do ciała, szybko schnie i słynie z pozbywania się ciepła na zewnątrz. Ocenia się, że przewodnictwo lnu jest pięć razy wyższe od przewodnictwa wełny i dziesięć razy wyższe niż jedwabiu.

  6. Unikaj gotowania i włączania sprzętu AGD: jedz na surowo i przede wszystkim nie włączaj piekarnika; możesz od czasu do czasu zjeść coś z grilla, ale nie zapominaj, że trawienie białka zawartego w mięsie i rybach rozgrzewa; chłodniki warzywne (gazpacho z pomidorów lub ogórków, chłodnik litewski – z botwiny) są idealne, i jeśli tylko się je lubi, nigdy się nie nudzą.

  7. Noś obszerne i lekkie ubrania: szorty i bawełniana podkoszulka nie są najlepszym strojem na upał. Wręcz przeciwnie – wystawiasz się tym samym na palące promienie słońca. Pocisz się w nich, jeśli są obcisłe, a to jest dziś w modzie. W upalne dni najlepszym ubraniem chroniącym przed gorącem są luźne spodnie lub spódnica i koszula, lniane lub ewentualnie bawełniane, i jasny słomiany kapelusz.

  8. Chłodny prysznic i chłodne kąpiele: woda, która spod ziemi trafia do Twojego kranu jest zawsze chłodniejsza niż temperatura powietrza w upalne dni.

  9. Unikaj aktywności fizycznych wymagających wielkiego wysiłku: tę radę zazwyczaj stosuje się naturalnie i spontanicznie…

  10. Osłaniaj się roślinami: na zewnątrz cień platana lub altanki są dużo skuteczniejsze niż wszystkie namioty i parasole przeciwsłoneczne, które tworzą bańkę gorącego i dusznego powietrza. W domu zielone rośliny tropikalne odświeżą atmosferę, zużywając światło w procesie fotosyntezy i wydalając tlen.

 188. Kar said

  re:181/Listwa

  ..spoko, zrobimy „na okretke”, pojedziemy do Afryki. A oni zdechna tutaj z glodu (zszamie ich dobroduszny syfilis)

 189. Sebastian said

  Stettinius zwołał osobne posiedzenie w wąskim gronie po to, aby przedyskutować pilną sprawę: oznajmić, że Japończycy nieformalnymi kanałami dyplomatycznymi proszą o pokój, co świadczyło o krańcowym wyczerpaniu możliwości militarnych Japonii. I dodał, że bomba atomowa nie będzie gotowa w najbliższych miesiącach. – Straciliśmy już Niemcy – powiedział Stettinius – Jeżeli Japonia się podda, to zostaniemy pozbawieni żywej populacji, na której można przetestować bombę.
  Treść tego oznajmienia była przejrzysta, lecz musimy tu uwypuklić frazę początkową: „Straciliśmy już Niemcy…”. Oznaczało to, że nie zdążyli wyprodukować bomby atomowej przed kapitulacją Niemiec, więc nie zdążyli jej zrzucić na Niemcy! Co za strata! Jaka piękna żydochazarska zemsta stracona bezpowrotnie; jaki wspaniały fajerwerk na cześć ich zwycięstwa nad antysemickimi Niemcami!

  http://alternews.pl/uncategorized/chazarska-dzicz-a-nuklearna-zaglada-hiroszimy-i-nagasaki/

 190. Lily said

  Tytul wideo.
  How Israel Rules The World Of Cyber Security I
  VICE on HBO

 191. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski, Maciej Poręba, DOLARY U$A GÓWNO WARTE
  .https://www.youtube.com/watch?v=PhM1S-Fw-q4

 192. lewarek.pl said

  Dziennikarz Piotr N. skazany przez sąd

  dzisiaj 14:20

  Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał dziennikarza Piotra N. za spowodowanie wypadku drogowego w październiku 2017 r. Mężczyzna ma zapłacić 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki 77-latce, którą potrącił. Ma też pokryć koszty sądowe. Wyrok jest nieprawomocny.

  – Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał oskarżonego Piotra N. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu z art. 177 § 1 kk (nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała – PAP) i wymierzył mu karę grzywny w wysokości dwustu stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 30 złotych (łącznie 6 tys. złotych – PAP), orzekł na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w kwocie 10 tys. zł oraz obciążył oskarżonego Piotra N. kosztami postępowania w kwocie 5942,02 – poinformowała sekcja prasowa.

  Wypadek, o którego spowodowanie oskarżono Piotr N., miał miejsce 5 października 2017 roku w Konstancinie-Jeziornie. Dziennikarz potrącił na pasach 77-letnią kobietę, która z obrażeniami trafiła do szpitala.

  Piotr N. nie miał prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane w 2009 roku za przekroczenie punktów karnych. Poza tym w chwili wypadku jego samochód nie miał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia. Są to wykroczenia, dlatego w tych sprawach prokuratura 26 czerwca 2018 roku przekazała materiały do wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Policja ma poinformować prokuraturę o działaniach w tych sprawach. Jak poinformował PAP we wtorek zastępca prokuratora rejonowego w Piasecznie prok. Karol Borchólski, żadna informacja jeszcze tam nie dotarła.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziennikarz-piotr-n-skazany-za-spowodowanie-wypadku/wesp3b3

  Piotr N. to Piotr Najsztub.

 193. revers said

  „Przez ostatnie godziny docierają kolejne niepokojące doniesienia z destabilizowanego Afganistanu. Doszło tam do ataku na patrol NATO. Sytuacja miała miejsce w rejonie Charikaru, będącego stolicą prowincji Parwan. Informacje o zamachu przekazała rzeczniczka gubernatora prowincji Wahida Szachkar. ”

  https://prostozmostu24.pl/zolnierze-nato-zaatakowani-sa-zabici-i-ranni/

 194. gość said

  Darmowe konta w banku dla wszystkich. 8 sierpnia w życie wchodzą nowe przepisy

  8 sierpnia w życie wchodzą nowe przepisy zobowiązujące wszystkie banki i SKOK-i do oferowania tzw. rachunku podstawowego. Korzystanie z takiego konta będzie darmowe.

  Za korzystanie z konta i wydaną do niego kartę nie będzie można naliczać opłat. Bezpłatne wypłacimy też pieniądze z bankomatów naszego banku i pięć razy w miesiącu z bankomatu obcego.

  W ostatnich latach opłaty za prowadzenie konta oraz karty były przez banki podnoszone, często naliczana była prowizja za wypłaty niskich kwot z darmowych dotychczas bankomatów. Takich opłat będzie można uniknąć, otwierając tzw. rachunek podstawowy.

  Darmowe rachunki będą miały pewne ograniczenia. W trakcie zakładania konta i przez cały czas, kiedy będziemy go posiadać, nie możemy mieć innego konta. Wyjątkiem są konta walutowe. Należy pamiętać, że umowy rachunków mają zwykle miesięczny okres wypowiedzenia. Żeby skorzystać z oferty w sierpniu, w lipcu trzeba złożyć wypowiedzenie umowy starego konta.

  https://www.tvp.info/38408367/darmowe-konta-w-banku-dla-wszystkich-8-sierpnia-w-zycie-wchodza-nowe-przepisy

 195. Anonim said

  kościół chrześcijan w obrządku słowiańsko- katolickim w Krakowie

  W Krakowie najdawniejszy był kościół słowiański na Kleparzu , a po nim kościół S. Wojciecha- pisał Michał Wiszniewski. Według Naruszewicza:

  „W Krakowie był już z dawna Kościółek chrześcijański, dozwolony dla Morawów chrześcijan słowiańsko – łacińskiego obrządku, którzy uchodząc od okrucieństwa wrogów pogan, do Wielkiej Chrobacji, a teraźniejszego po części województwa Krakowskiego udawali się. Wieść na podaniu oparta niesie, że był to kościółek św. Krzyża na Kleparzu, od najdawniejszych czasów kościołem słowiańskim zwany”

  (por. A.Grabowski, Kraków i jego okolice, Księgarnia D.E. Friedleina, Kraków 1866.)

  Jeżeli zauważymy, że „katalog biskupów krakowskich” na początku wymienia Prochora, biskupa o typowo słowiańskim imieniu, to nie można wykluczyć tezy, że metropolia krakowska może być kontynuatorką cyrylo-metodiańskiej metropolii morawskiej. Pomimo „dyskrecji” źródeł pisanych, możemy wyłonić z nich wzmianki świadczące o obecności na ziemiach Polski obrządku wschodniego, aż do XIII w. Oto w hymnie żałobnym, przytoczonym przez Galla jest apel, aby śmierć Bolesława opłakiwana była przez wszystkich „Latinorum et sla Vorum”. Tenże Gall notuje, że Kazimierz Odnowiciel po zwycięstwie nad buntownikami, biorącymi udział w tzw. „reakcji pogańskiej”, którzy „od wiary katolickiej odchyliwszy się (…) Boże świątynie zagarnęli”, zwraca się do swojego wojska: „Oto dzień od dawna oczekiwany. Pokonawszy tylu fałszywych chrześcijan, już bezpiecznie walczcie z poganami”. Jacyż to „fałszywi chrześcijanie” mogli znajdować się w owym czasie na ziemi polskiej?

  fragment z „Kroniki Wielkopolskiej”

  I wreszcie roku Pańskiego 931 pojął za żonę Dobrochnę, siostrę św. Wacława. W roku następnym za namową żony i pod tchnieniem łaski boskiej przyjął chrzest z całym ludem lechickim, czyli polskim. Z tej żony w roku 937 zrodził syna, któremu na chrzcie świętym kazał nadać imię Bolesław, w roku zaś Pańskim 938 ustanowił Jordana biskupem Polski.

  W „Żywocie św. Metodego”, napisanym przez jednego z uczniów tuż po roku 885, znalazł się następujący ustęp: „Pogansk knjaz, silen vel’ma, sedja v Yisle, rugasesja krstjanom i pakosti dejase. Poslav ze k nemu ręce: dobro ti sje krstiti, synu, voleju svojeju na swojej zemli, da ne plenem nudmi krscen budesi na cuzej zemli i pomjanesi mja, jeże i byst”.

  W polskim tłumaczeniu wzmianka brzmi: „Potężny książę panujący we Wisłach, urągał” chrześcijanom i wyrządzał im krzywdy. Posławszy więc do niego wieść (Metody) rzecze: Dobrze byłoby, synu, abyś się dobrowolnie ochrzcił na swej ziemi, bo nie będziesz wzięty do niewoli i pod przymusem ochrzczony na cudzej ziemi. I wspomnisz mnie, co się też stało”.

  „‚W „Chronografie” niejakiego Samuela, diaka z Dubkowa, rękopisie z XV wieku, lecz opartym na wcześniejszym tekście, po przytoczeniu faktu, że Cyryl, filozof, „wynalazłszy pismo słowiańskie zapisał je u Morawian, u Lachów i innych narodów, a potem na Rusi” wzmianka podaje, ze św. Wojciech „zniszczył prawdziwą wiarą i słowiańskie pismo odrzucił i zaprowadził pismo łacińskie, obrazy prawdziwej wiary popalił, biskupów i księży jednych pozabijał, drugich rozegnał i poszedł do Prus i tam został ubity, Wojciech, biskup łaciński”. ” (…) Wzmianka podaje, że św. Wojciech „obrazy prawdziwej wiary” popalił. [1]

  Autor bada doniesienia o postępach ówczesnej chrystianizacji. Biskup Theotmar już w roku 900 pisał do papieża, że cały wschód jest nawrócony i misjonarze nie mają co robić, mając na myśli także południowe tereny obecnej Polski. Autor przypomina słowiańską wersję chrześcijaństwa w opactwie w Tyńcu, przypominając zapisy kronikarzy którzy wyjaśniają okoliczności założenia opactwa “podając pod rokiem 991, że z Wągier (Słowacji) przybyła liczna grupa zakonników, którzy przynieśli z sobą „prawdziwą wiarą”.[1]

  “‘W „Chronografie” niejakiego Samuela, diaka z Dubkowa, rękopisie z XV wieku, lecz opartym na wcześniejszym tekście1, po przytoczeniu faktu, że Cyryl, filozof, „wynalazłszy pismo słowiańskie zapisał je u Morawian, u Lachów i innych narodów, a potem na Rusi” wzmianka podaje, ze św. Wojciech

  „zniszczył prawdziwą wiarą i słowiańskie pismo odrzucił i zaprowadził pismo łacińskie, obrazy prawdziwej wiary popalił, biskupów i księży jednych pozabijał, drugich rozegnał i poszedł do Prus i tam został ubity, Wojciech, biskup łaciński”. ” (…)

 196. Anonim said

  Wygrawszy zatem chlubnie tę bitwę, Kazimierz z nieliczną garstką pospieszył bez wahania, by zajść drogę wojsku Pomorzan, które przybywało na pomoc Miecławowi. Uprzednio bowiem doniesiono mu o tym i z góry wiedział, że przybywają na pomoc [jego] wrogom. Dlatego roztropnie postanowił najpierw z osobna skończyć z Mazowszanami, a potem już łatwiej stoczyć walkę z Pomorzanami. Tym razem bowiem Pomorzanie wyprowadzili do boju cztery legiony rycerzy, Kazimierzowe zaś rycerstwo nie stanowiło nawet połowy jednego [legionu]. Ale cóż? Gdy przybyli na pole bitwy, Kazimierz, jako mąż wymowny a doświadczony, w ten sposób zachęcał swych rycerzy:

  Oto dzień od dawna upragniony,
  Oto kres trudów i walk ziszczony!
  Pogromiwszy fałszywe chrześcijany,
  Już bez trwogi uderzcie na pogany!
  To nie liczba stanowi o zwycięstwie,
  Lecz kogo Bóg swą łaską wesprze w męstwie.
  Wspomnijcie więc dawniejszą waszą cnotę
  I walczcie, by nie walczyć nigdy potem!

  To powiedziawszy z pomocą Bożą rozpoczął walkę i wielkie odniósł zwycięstwo. Miał też nader gorliwie i pobożnie czcić Kościół święty, a zwłaszcza mnożyć zgromadzenia mnichów i świętych dziewic, ponieważ w pacholęcym wieku oddany został przez rodziców do klasztoru, gdzie otrzymał gruntowne wykształcenie religijne.” (za Gall Anonim, Kronika Polska”) (I poł. XII w.)

  Inne opisy w kronikach

  W ruskiej Powieści minionych lat, tzw. Nestora, czytamy:

  „Tegoż czasu umarł Bolesław Wielki w Lachach i był bunt w ziemi lackiej; ludzie powstawszy pozabijali biskupów i popów, i bojarów swoich, i był bunt”.

  Dociekania F. Kmietowicza na ten temat

  wiele dowodów wskazuje na to że przez ok. 150 lat na obecnych ziemiach Polski kwitła administracja kościelna w Wiślicy i w Krakowie, której arcybiskupi kontrolowali rozległe terytoria pozostałe po misjach Cyryla i Metodego

  Otóż- jak na dziesiątkach stron dowodzi autor na podstawie źródeł z epoki i analizujących ją bardziej nam współczesnych historyków, w Polsce wraz z chrztem księcia Mieszka I wprowadzony został obrządek łaciński, podczas gdy równolegle funkcjonował o co najmniej 90 lat starszy obrządek słowiański (cyrylo-metodiański), raczej wprowadzony „mieczem” na tereny obecnej Polski około 874-875 roku. Stało się to wraz z najazdem Świętopełka I na Państwo Wiślan i przyłączeniem państwa Wiślan do Rzeszy Wielkomorawskiej.

  Nad górną Wisłą powstało nowe słowiańskie państwo. Wymienia ich w książce „Opis Niemiec”, kraj ich nazywa „Visleland” – Kraj Wiślan. [1] . „Jeszcze jeden dokument potwierdza fakt istnienia państwa Wiślan, jest nim „Chorografia”, czyli tak zwane anglosaskie uzupełnienie opisu świata sporządzone na podstawie relacji wikingów Othera i Wulfstana za czasów króla Alfreda Wielkiego (871-899). Tam też znajdujemy informację „na wschód od Moraw jest kraj Wisła (Wisle land)”. [1]

  W „Żywocie św. Metodego”, napisanym przez jednego z uczniów tuż po roku 885, znalazł się następujący ustęp: „Pogansk knjaz, silen vel’ma, sedja v Yisle, rugasesja krstjanom i pakosti dejase. Poslav ze k nemu ręce: dobro ti sje krstiti, synu, voleju svojeju na swojej zemli, da ne plenem nudmi krscen budesi na cuzej zemli i pomjanesi mja, jeże i byst”.
  W polskim tłumaczeniu wzmianka brzmi: „Potężny książę panujący we Wisłach, urągał” chrześcijanom i wyrządzał im krzywdy. Posławszy więc do niego wieść (Metody) rzecze: Dobrze byłoby, synu, abyś się dobrowolnie ochrzcił na swej ziemi, bo nie będziesz wzięty do niewoli i pod przymusem ochrzczony na cudzej ziemi. I wspomnisz mnie, co się też stało”.

  Autor przeczesuje wczesne źródła w poszukiwaniu objawów kultu typowego dla tej wersji obrządku. I znajduje je. Na dowód kultu św. Gorazda, jednego z uczniów Cyryla i Metodego, natrafia na kalendarzu pochodzących z Wiślicy z II połowy XIV wieku. Święty ten nigdy nie był na liście świętych kościoła obrządku łacińskiego??? jest!

  Dvornik utrzymuje iż wszystko wskazuje na to iż po 907 roku to w Małopolsce mieściło się główne centrum tego obrządku. F.Dvornik, wybitny slawista czeskiego pochodzenia i zarazem ksiądz katolicki, w książce „Byzantine Missions Among the Slavs”, wydanej w New Jersey w 1970 r. wprost pisze, Że nie ulega wątpliwości, iż podczas najazdu Madziarów na Wielkie Morawy w 907 r. arcybiskup cyrylo-metodiański schronił się w Małopolsce i z niej kierował rozległa metropolią, która obejmowała prawie wszystkie ziemie słowiańskie.” [1]

  Aż do 955 roku zachodnia Małopolska była odcięta od kontaktu ze światem zachodnim z uwagi wojen na południu (najazdów madzierskich). Arcybiskup Gorazd i jego następcy musieli działać samodzielnie. Analizując opisy obrzędów, pisze że prawdopodobnie już pierwsi Piastowie byli wyznawcami cyrylo-metodyzmu i jej obrządku chrześcijaństwa. „Kolejnych dowodem na obecność cyrylo-metodianizmu w Polsce był ślub Mieszka I z Dobrawą. Ślub chrześcijanki z poganinem w X w. były wielką hańbą dla chrześcijaństwa???Mieszko musiał być więc ochrzczony najpierw w obrządku słowiańskim, a następnie przejść na rzymski.” [2] – bzdury nie ma w KK podwójnego sakramentu

  Znajduje też sporo nieścisłości w annałach i pyta: „Jak to mogło się stać, że kiedy w 968 r. powstało w Poznaniu pierwsze biskupstwo polskie,o dwa lata wcześniej rezydował w Krakowie arcybiskup, mający jurysdykcją kościelną nad kilkoma biskupstwami w Polsce?” [1] Inny autor zauważa: „Znowu powołując się na chrześcijańskiego historyka, biskupa Thietmara, pierwszym biskupem Krakowa był Niemiec, Poppon. Z kolei w „Katalogu biskupów krakowskich”, powstałym na początku XI w., zawarta jest informacja, że przed biskupem Popponem byli biskupi „Prohorus et Proculphus” – byli to biskupi najprawdopodobniej obrządku słowiańskiego. ” [3]

  „Dwa katalogi biskupów krakowskich (Nr.4 i Nr.5) podają, że od Prohora do Lamberta żuli wszyscy hierarchowie byli arcybiskupami, natomiast trzy mniejsze katalogi, że tylko biskupami.
  4. Rocznik Kapituły Krakowskiej podaje pod rokiem 1027: „Ypolytus archiepiscopus obiit, Bossuta successit”, a pod rokiem 1028: „Stefanus archiepiscopus obiit”.”[1]

  Przypomina słowiańską wersję chrześcijństwa w opactwie w Tyńcu, przypominając zapisy kronikarzy którzy wyjaśniają okoliczności założenia opactwa „podając pod rokiem 991, że z Wągier (Słowacji) przybyła liczna grupa zakonników, którzy przynieśli z sobą „prawdziwą wiarą”.[1]

  „‚W „Chronografie” niejakiego Samuela, diaka z Dubkowa, rękopisie z XV wieku, lecz opartym na wcześniejszym tekście1, po przytoczeniu faktu, że Cyryl, filozof, „wynalazłszy pismo słowiańskie zapisał je u Morawian, u Lachów i innych narodów, a potem na Rusi” wzmianka podaje, ze św. Wojciech „zniszczył prawdziwą wiarą i słowiańskie pismo odrzucił i zaprowadził pismo łacińskie, obrazy prawdziwej wiary popalił, biskupów i księży jednych pozabijał, drugich rozegnał i poszedł do Prus i tam został ubity, Wojciech, biskup łaciński”. ” (…) Wzmianka podaje, że św. Wojciech „obrazy prawdziwej wiary” popalił. [1]
  Kronikarz Gall pisze: „albowiem poddani podnieśli bunt przeciw panowaniu możnych i sami siebie uczynili panującymi. Ponadto także od wiary katolickiej odchyliwszy się (de fide catholica deviantes), czego bez płaczu nie można powiedzieć, przeciw biskupom i kapłanom Boże siedziby zagarnęli, a jednych z nich, którzy byli godni, zgładzili mieczem, a innych z nich ukamienowali. Długosz opisując podobne wypadki przedstawia, że spowodowali je „in fide vacillans in religione oberans”, a więc heretycy. [1]

  Autor na wielu stronach analizuje dokumenty wojen domowych z lat 1030-1038 i dostrzega, że w żadnym dokumencie nie ma wyrażenia „idolatra” czy „paganorum”.

  Historycy zaliczyli bitwą Kazimierza Odnowiciela z Masławem do „reakcji pogańskiej”. Tymczasem Gall opisując wydarzenie nadmienia, że po zwycięstwie nad wojskami Masława Kazimierz Odnowiciel przemawiając do swoich rycerzy, powiedział:

  „Pokonawszy tylu fałszywych chrześcijan (superatis tot falsis christicolicos), już bezpiecznie walczyć będziecie z poganami”. Z tych słów wynika, że ani Masław, ani jego rycerze nie byli poganami, jak Prusowie, którzy nadciągnęli z pomocą, lecz widząc klęskę wielkorządcy Mazowsza, pospiesznie wycofali się do swego kraju.[1]

  Odkrycia archeologiczne w Wiślicy pozwalają datowac chrześcijaństwo w Polsce na okres po 879 roku. Włodzimierz Antoniewicz, profesor uniwersytetu Warszawskiego prowadząc prace poszukiwawcze w Wiślicy w roku 1954 natknął się na szczątki kościółka przedromańskiego. Co więcej, znaleziono w nim misę chrzecielną, znacznie starszą i stanowiącą wsparcie dla ściany budynku, a więc sugerowałoby to iż z braku dorosłych pogan w okolicy nie była już używana. Starsze budowle sakralne – ruiny katedry z X wieku- odkryto jeszcze w Przemyślu.”Warto podkreślić także, że podobne zespoły monastyczne jak na tutejszym Wzgórzu Zamkowym ( rotunda wraz z prostokątnym budynkiem ) odkryto także w innych miastach Polski takich jak: Kraków, Giecz, Wiślica, Ostrów Lednicki , Płock” – podaje witryna donosząca o przemyskim zabytku i jego historii.”W Smogorzewie na Śląsku przed I wojną światową odkryto grób biskupa. Zmarły dostojnik niełacińskiego kościoła z X wieku miał dzierżyć ikonę w dłoniach.

  . „Kiedy Bolesław Śmiały rozkazał rycerzom w kościele na Skałce – jak podaje Długosz – aby się zucili na biskupa Stanisława, a oni się wzdrygali, wtedy krzyknął z pogardą: „Co, popa się boicie?”. Nazwa „pop” odnosiła się do księży słowiańskich, podczas gdy duchowni łacińscy byli „księżami”- twierdzi autor.

  Przytacza też cytaty wyjaśniające te walki w innym kontekście :

  Świętopełk I najechał na Państwo Wiślan w 874 lub 875 roku (różnice między źródłami) i przyłącył je do Rzeszy Wielkomorawskiej.
  Biskup Theotmar w roku 900 pisał w roku 900 do papieżą, że cały wschód jest nawrócony i misjonarze nie mają co robić.

  Dociekania i wzianki o biskupie Sawa

  Jak już wcześniej wspomniano, Konstantyn VII Porfirogeneta zanotował, że przed najazdem Madziarów Morawianie uciekali do Bułgarii i Polski. Wśród nich byli zarówno dostojnicy państwowi, jak i kościelni. Po śmierci arcybiskupa Metodego jego miejsce miał zająć Gorazd. Według I. Dujčeva Gorazd ukrywał się później w Polsce, gdzie rezydował w Wiślicy, na co przytaczał jako dowody wspomnienia odnalezione w XIV wiecznym kalendarzu.
  Ponadto w legendzie macedońskiej “Uspenje Sv. Kyrilla”, spisanej w XV lub XVI wieku, jest wymieniony Sawa, uczeń braci sołuńskich, jako biskup Lachów.[^ F. Dvornik, “Les Legendes de Constantin et de Methode vues de Byzance”, 1933.]
  Fragment Żywotu św. Metodego, rękopis Soboru Uspieńskiego z XII w., dotyczący „Księcia pogańskiego, bardzo silnego, siedzącego … v-Vislě” (????????? ????? ?????? ?????? ???? ?? ?????, w najstarszych odpisach choć uważanych za „gorsze”[5] – wersja v-Vislěch/)

  W takich to warunkach geopolitycznych zdarzył się fakt, opisany w Żywotach św. Metodego, który przywołał Wiślan na karty historii.

  „Książę pogański, silny bardzo, siedzący na Wiśle, urągał wiele chrześcijanom i krzywdy im wyrządzał, Posławszy zaś do niego (kazał mu) powiedzieć [Metody]: „Dobrze (będzie) dla ciebie, synu, ochrzcić się z własnej woli na swojej ziemi, abyś nie był przymusem ochrzczony na ziemi cudzej; i będziesz mnie wspominał”. Tak się też stało.” (tł. T. Lehr-Spławiński)- spisane ok. 885 r.

  Sawa- pierwszy biskup w Polsce?

  „Jak uważają niektórzy badacze z tym obiektem można byłoby łączyć rezydencję powołanego w IX wieku biskupa misyjnego (episcopum). Podstawą to tego twierdzenia jest przeprowadzona w IX wieku przez papieża Jana IX (898-900) akcja mająca na celu przywrócenie wyższej hierarchii kościelnej na terenie Moraw oraz wynikająca z niej działalność legatów papieskich – arcybiskupa Jana oraz biskupów Daniela i Benedykta . Wówczas to, realizując polecenie papieża, wyświęcili oni arcybiskupa i trzech sufraganów. Wedle tych badaczy mieli oni powołać arcybiskupa w Starym Mieście , a biskupów w Nitrze, Krakowie i Przemyślu. Nie są niestety znane imiona tych hierarchów. Przypuszcza się , że arcybiskupem w Starym Mieście został wówczas następca Metodego – Gorazd. Natomiast jakąś przesłanką do określenia osoby biskupa mogącego rezydować wtedy w Przemyślu , jest pochodzący z XV wieku rękopis , który podaje , że jeden z uczniów Metodego – Sawa, był biskupem Lachów, a jak wiadomo najstarszą i najbardziej znaczącą pod względem administracyjno-militarnym i religijnym miejscowością na tym terenie był właśnie Przemyśl.

 197. lewarek.pl said

  Wielka szkoda, że w Polsce nie istnieje obrządek katolicko-słowiański. Liturgie św. Bazylego Wielkiego czy św. Jana Chryzostoma są przepiękne, skierowane ku Bogu, nie ma porównania z wprowadzoną przez Pawła VI antropocentryczną Mszą Novus Ordo. I, co najważniejsze, nie poddają się reformistycznym i modernistycznym prądom płynącym z Rzymu. Sprawowane są w cerkwiach prawosławnych, a w katolickim wydaniu – w cerkwiach grekokatolickich. Ale do tych ostatnich, odkąd opanowali je importowani Ukraińcy, którzy modlą się tam za „ofiary akcji Wisła” i „poległych w obronie Ukrainy”, przestałem chodzić i nikomu nie polecam.
  No, chyba że ktoś ma szczęście być na Mszy ormiańskiej u ks. Isakowicza-Zaleskiego.

 198. Antymarksista said

  https://klubjagiellonski.pl/2018/07/30/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-deglomeracji-46-tez-o-rozwoju-solidarnym-terytorialnie/

  W polaryzacyjny model rozwoju Polski wpisuje się lokalizacja siedzib największych przedsiębiorstw. Dostępne dane wskazują na pogłębianie się różnicy pomiędzy największymi ośrodkami a pozostałą częścią kraju. Tymczasem to właśnie ulokowanie w konkretnej miejscowości siedzib największych firm może mieć bardzo istotne znaczenie miastotwórcze i wpłynąć pozytywnie na rozwój społeczno-gospodarczy regionu. Likwidacja siedziby dużego przedsiębiorstwa ma szczególne znaczenie w przypadku mniejszych miejscowości nie tylko w kontekście „ucieczki” ważnego źródła dochodów podatkowych czy likwidacji miejsc pracy. Nie zachodzą wówczas bowiem także efekty mnożnikowe – zmniejsza się zapotrzebowanie na różnorodne usługi otoczenia biznesu.

  Prezentujemy streszczenie najnowszej publikacji Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, raportu „Polska średnich miast” autorstwa prof. Przemysława Śleszyńskiego, w 46 punktach. Zachęcamy do lektury pełnej wersji opracowania, którą za darmo możecie pobrać tutaj.
  https://klubjagiellonski.pl/publikacje/polska-srednich-miast-zalozenia-i-koncepcja-deglomeracji-w-polsce/

 199. Anonim said

  Po ukazaniu się książki „Kiedy Kraków był trzecim Rzymem” wertując jej stronice mimo woli wpadła mi myśl do głowy, czy rzeczywiście hierarchia niemiecka stała się powodem upadku obrządku słowiańskiego w Polsce? Tak twierdzi ks. J. Umiński, prof. K. Lanckorońska i prof. F. Dvornik. Pisząc książkę „Kiedy Kraków był trzecim Rzymem”, na nich się powołałem. Hierarchia niemiecka niewątpliwie robiła co mogła, by utrącić obrządek słowiański. Niemniej jednak nawet w Chorwacji, gdzie arcybiskup Splitu zabronił liturgii w języku staro-cerkiewnym, cyrylometodianizm potrafił utrzymać się i wygrać sprawą, dzięki czemu jest w tym kraju do dziś w użytku.
  Co prawda, w Polsce mogła przyczynić się do upadku obrządku słowiańskiego Rycheza wraz z klerem niemieckiego pochodzenia, a w Czechach panujący ksiąŜęta, lecz trudno byłoby przyjąć, aby na Rusi, w Serbii i Bułgarii hierarchia niemiecka miała coś do powiedzenia, a tam cyrylo-metodianizm przeszedł na obrządek bizantyński. musiał więc być jakiś inny powód jego upadku.

  https://kronikihistoryczne.blogspot.com/2016/12/chrzescijanstwo-przed-chrztem-polski.html

  Kmietowicz uważa też że gdy w latach 987—990 Małopolska i Śląsk weszły w skład państwa Polan, w Krakowie działała iuż metropolia cyrylo-metodiańska. Zresztą nawet w Rzymie uważano za rzecz korzystną istnienie takiej metropolii, bowiem przygotowywała ona miejscowa ludność do przyjęcia obrządku łacińskiego. Nieprzypadkowo wymienia się jednym tchem dwóch biskupów w Krakowie: Popno i Lamberta Jeden z nich był bowiem obrządku.Cyrylo-metodianistów miał popierać Bolesław Chrobry. Ale wypędził ich z Polski po buncie jednej z sekt tego obrządku — bogamilców. Wówczas z Polski uszedł Świerad — pierwszy światy pochodzenia polskiego, który przebywał m. in. w Tropiu nad Dunajcem i został potem pustelnikiem na Węgrzech. Cyrylo-metodianizm miał przywrócić wedle Kmietowicza syn Chrobrego — Bezprym, który wypędził Mieszka II. Bezprym miał zginąć z ręki „łacinników”. Z kolei reakcja pogańska, która potem nastąpiła, nie była w istocie buntem przeciw chrześcijaństwu lecz przeciw „łacinnikom” Gali wyraźnie napisał, że poganie przejęli kościoły. Po co je przejmowali, zamiast po prostu zniszczyć? Poganom nie były potrzebne świątynie. Swoje nabożeństwa odprawiali na wolnym powietrzu. w gajach i uroczyskach. Z kolei Kosmas, dziejopis czeski podał, że papież potępił Brzetysława za najazd na Polskę, jako na kraj chrześcijański. Gdzież wiec ci poganie Galla?… Masław był wyznania cyrylo-metodiańskiego. Gali wyraźnie podał, że Kazimierz Odnowiciel pokonał „fałszywych chrześcijan”
  Kmietowicz podał też. że Stanisław Szczepanowski był biskupem cyrylo-metodiańskim, stad też klątwa rzucona przezeń ha Bolesława Śmiałego nie miała dlań żadnego znaczenia, ponieważ był „łacinnikiem”. Jak twierdzi Kmietowicz arc-biskupstwo cyrylo-metodiańskie nadal funkcjonowało w Krakowie, a zniósł je dopiero Bolesław Krzywousty.

 200. Antymarxista said

  http://www.infoekspres.pl/2018/02/06/zofia-kossak-szczucka-przewidziala-to-ze-po-wojnie-zydzi-oskarzac-beda-polakow-o-holocaust/Żydzi nienawidzą bardziej Polaków, którzy ich ratowali, niż niemieckich oprawców

  Znając naturę Żydów lubujących się w kłamstwie Zofia Kossak-Szczucka napisała o Auschwitz: „Świat patrzy na tę zbrodnię, straszliwszą niż wszystko, co widziały dzieje – i milczy. Rzeź milionów bezbronnych ludzi dokonywa się wśród powszechnego, złowrogiego milczenia. (…) Nie zabierają głosu Anglia ani Ameryka, milczy nawet wpływowe międzynarodowe żydostwo, tak dawniej wyczulone na każdą krzywdę swoich.”

  „Zabieramy przeto głos my, katolicy-Polacy. Uczucia nasze względem Żydów nie uległy zmianie. Nie przestajemy uważać ich za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogów Polski. Co więcej, zdajemy sobie sprawę z tego, iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców, że czynią nas odpowiedzialnymi za swoje nieszczęście. Dlaczego, na jakiej podstawie – to pozostanie tajemnicą duszy żydowskiej, niemniej jest faktem nieustannie potwierdzanym. Świadomość tych uczuć jednak nie zwalnia nas z obowiązku potępienia zbrodni. Nie chcemy być Piłatami.”

  Czy można wierzyć Żydom, którzy kłamią, mordują, rabują, niszczą i ukrywają swoją tożsamość – działając w globalnym spisku ?

 201. Antymarxista said

  http://www.infoekspres.pl/2018/02/06/zofia-kossak-szczucka-przewidziala-to-ze-po-wojnie-zydzi-oskarzac-beda-polakow-o-holocaust/

  Poprawny link

 202. https://marucha.wordpress.com/2018/08/02/wolne-tematy-54-2018//

  Ad. 190; Lily said – 2018-08-07 (wtorek) @ 15:29:27
  Tytul wideo. How Israel Rules The World, Of Cyber Security I VICE on HBO

  *****
  Jeśli Izrael rządzi światem CYBERTECHNIKĄ i kapitałem Elektronicznym to jest to skutek Okradzenia JACKA KARPIŃSKIEGO przez Żydów Węgierskich, Michała i Stefana Woźniców, pod komisariatem Armii Sowieckiej z Kornelem Morawieckim i megaharemem Teodora Żiwkowa, z którego pochodził Steve Jobs APPLE i prawdopodobnie Bobby Gates MICROSOFT. Ponieważ byłem Najbliżej tego biznesu i przyglądałem się mu to mogę powiedzieć, że wszystko było według 23 punktu 45 Przykazań Niszczenia Polski: http://wandaluzja.pl/?p=p_327&sName=testament-stalina// 23. „Należy zwrócić szczególną uwagę na ruch racjonalistów i wynalazców, rozwijać go i popierać, ale wszystkie odkrycia dokładnie rejestrować i zapisem przekazywać do centrali. Dopuszczać do realizacji tylko te wynalazki, które przydatne są w przemyśle wydobywczym, wstępnej obróbce i określone w specjalnej instrukcji. Nie mogą być realizowane te odkrycia, które mogłyby doprowadzić do wzrostu produkcji kosztem ograniczenia wydobycia surowców lub zaniechania zaleconych działań. W wypadku głośnych odkryć spowodować ich sprzedanie za granicę. Nie dopuszczać do publikacji zawierających wartości opisów wynalazczych.”
  Jest w tym podobieństwo do losu krakowskiego patentu ŁUKASIEWICZA, który cesarz Franciszek Józef POWIERZYŁ Amerykańskim Szkotom, którzy okazali się jezuitami i Żydami. Ci ustanowili na tej podstawie konkurencyjny wobec Rotszyldów kapitał mafijny Rokefelerów, którzy wykorzystali klęski Armii Czerwonej z Polakami dla Wydarcia Rosji Rotszyldom rękami STALINA i zrobili z niej Folwark Żydowski.
  Kupiłem HISTORIĘ Bez Cenzury, z transparentem ZDRAJCA POLSKI; Ostatni przywódca Armii Krajowej był sowieckim agentem//. Powinno być ZOSTAŁ NIM w Katowni NKWD, bo takim Agentem to zostałbym i ja, gdyby Sowieci zechcieli mnie przesłuchać, czego Amerykanie nie chcą, bo się BOJĄ więc wolą Nie Wiedzieć. To jest Prawo Stalina o NIEWIARYGODNYM ŚWIADKU.
  W tym numerze HBC jest artykuł: Leszek Pietrzak, KTO DOROBIŁ SIĘ NA II WOJNIE ŚWIATOWEJ (s. 34-39) z odpowiedzią MIEMCY. II.WŚ była Spotęgowaniem grabieży Fiskalnej i Technologicznej I.WŚ. Symbolem tego jest skarbiec Hitlera w Wałbrzychu. Gdy generałowie pruscy wydali Adolfowi Hitlerowi paszport na emigrację do Niemieckiej Palestyny jako Potrójnemu Żydowi to mnisi bułgarscy sprzedali mu bułgarski skarb imperialny, który STARCZAŁ na zakupienie USA więc pruscy generałowie musieli Fuehrera PRZEPROSIĆ.
  Jest też artykuł: Aleksander Piński, SEKRET MĄDROŚCI ŻYDÓW – Jak religia przypadkowo stworzyła geniuszy (s. 18-21). Na str. 21 jest jednak: „Model tzw. drugiej świątyni w Jerozolimie zniszczonej w roku 70 ne przez wojska rzymskie.”// To jednak PRZECZY Mądrości Żydowskiej, gdyż jest to Pretorium Rzymskie, o czym świadczy też ŚCIANA PŁACZU z której ogłaszano Wyroki sądu rzymskiego, na co Żydzi reagowali WYCIEM i tłuczeniem głowami w mur megalityczny.
  Mamy też artykuł: Jakub Woziński, INWESTOR KAZIMIERZ WIELKI – Spory na temat tego, czy Kazimierz Wielki faktycznie zasługuje na miano „Wielkiego” władcy nie milkną, lecz bez wątpienia trudno temu monarsze odmówić twórczej wizji w ramach polityki gospodarczej (s. 44-49). Na str. 48-49 mamy Kraków SCHEDLA, który nie ma nic wspólnego z Kazimierzem Wlk, gdyż to jest miedzioryt wykonany na zlecenie kanclerza Szczepanowskiego upamiętniający miasto Chęsy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona, ZBURZONE i NADSYPANE o 2 metry dla zbudowania Krakowa Średniowiecznego za pieniądze z kontrybucji bizantyjskiej jako GODNEGO KORONACJI ZDOBYWCY AZJI.
  Kronika miasta BEŁZA mówi o oblężeniu miasta przez Kazimierza Wlk. Na pomoc Kazimierzowi przybył Ludwik Wielki, wobec czego okopy obsadzili Węgrzy. Ci zaatakowali mury z Opłakanym skutkiem i ranny został sam Ludwik. Gdy Węgrzy sposobili się do odejścia to z murów Bełza zdjęto chorągwie LITEWSKIE i wciągnięto WĘGIERSKIE.
  Według mnie był to skutek bitwy pod Bełzem latem 1362, w której Polacy i Węgrzy pokonali Wielką Ordę i Litwinów. Węgrzy zawarli Pokój z Litwinami, którzy napadli na wracających do Kijowa Tatarów i obsadzili Kijów Północny, gdy Południowy zajęli Polacy. Zginął chan Wielkiej Ordy a władzę w Białej Wieży Wołgogradzie zagarnął generał Mamaj, który dogadał się z Kazimierzem oddając mu MOSKWĘ. Z tej racji Kazimierz musiał podjąć budowę moskiewskiego KREMLA obciążając kosztami Żydów, którzy z tej racji roszczą do WAWELU.

 203. WP podaje, że 20 profesorów prawa z całego świata podpisało list otwarty w obronie Małgorzaty Gersdorf. Naukowcy twierdzą, że powinna pełnić funkcję Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego do 30 kwietnia 2020 roku.

  W tekście „cały świat” skurczył się do uniwersytetów z USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii i Polski.
  Kto powędruje do Niemiec za linkiem .https://verfassungsblog.de/open-letter/ , odkryje na pierwszym miejscu konterfekt i wypracowanie Wojciecha Sadurskiego, a potem pospolite ruszenie, do którego rozpaczliwie próbuje dołączyć w komentarzach paru osobników, wyraźnie zlekceważonych przez organizatorów.

  Kto nie wie wszystkiego o światowcu Sadurskim, znajdzie kilka cytatów z jego wypowiedzi (i opinię o nim, autorstwa red. Jerzego Wkurzaka) w 8 numerze „Bieżących”, w notatce „Dixit Wojciech Sadurski
  (zwany Stefanem Niesiołowskim blogosfery)”, tutaj .http://infoprezesa.blogspot.com/2015/09/biezace-8.html .

  Dodam, że pogarda, jaką wobec Sadurskiego żywi redakcja „Bieżących”, nie ma większego znaczenia wobec zawartości swojego nocnika, który Sadurski bezwstydnie prezentuje (patrz cytaty).

 204. Boydar said

  Najpierw się posikałem, ze śmiechu oczywiście, całkiem przypadkiem

  Niedźwiedź zawsze jest lekarzem,
  Z pokolenia w pokolenie,
  Zbadał rany, potem mruknął:
  „Dam ci coś na przeczyszczenie”

  Potem ogarnęła mnie jednak rozpacz

  „Nigdy !” – krzyknął nań koziołek,
  „Wolę już najsroższe bóle”!
  Na stół skoczył, stłukł kałamarz,
  I przez okno smyk ! na pole …

  I niech mi ktoś powie, że to dla dzieci bajka

  Przypadek wziął się przypadkowo, szukałem stosownego fragmentu zainspirowany komentarzem (195) Pana Anonima.

 205. Boydar said

  Tekstu nie znalazłem, zawłaszczyły gnidy. Ale jutub jest, nawet całkiem całkiem

  .https://www.youtube.com/watch?v=Rfnz157esFg

 206. NyndrO said

  Pan Terlikowski, zawodnik z Dywizionu 303 umarł w wieku lat 101. Nieźle się lał.

 207. snag said

  W związku z nowym apartheid prawem w grajdołku – Raban bo Norwedzy robią z Bibi nazistę i nie chcą przeprosić.

  https://francais.rt.com/international/53250-netanyahou-forme-croix-gammee-israel-indigne-caricature-journal-norvegien

 208. quer said

  https://tylkomedycyna.pl/wiadomosc/kobiety-przechowuja-dna-wszystkich-mezczyzn-z-ktorymi-odbywaly-stosunki-plciowe

  ———-
  Już było…
  Admin

 209. revers said

  tylko DNA? a komorki nowotworowe? okazuje sie ze zona Assada, piekna Astma choruje na nowotwora i poddala sie kuracji szpitalnej w Damaszku.

  https://www.almasdarnews.com/article/asma-al-assad-diagnosed-with-breast-cancer/

 210. snag said

  Chomikowali na powitanie Amis, a tu oops … coś z nieba spadło ,…

  Znaleziono ogromny schowek z bronią z czasów II wojny światowej
  ————————————————-
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201808088553713-sputnik-japonia-II-wojna-swiatowa-bron-znalezisko/

 211. VAV said

  Lekarz medycyny we Francji, dr med. Gérard Delépine, onkolog, opublikował analizę szczepionki przeciwko wirusowi HPV Gardasil w niezależnym serwisie informacyjnym, Agora Vox, pokazując, w jaki sposób zwiększona liczba szczepionek Gardasil jest rzeczywiście skorelowana z wyższym odsetkiem raka szyjki macicy.

  Analiza została opublikowana jako list otwarty do parlamentarzystów i wszystkich obywateli w odpowiedzi na niedawne spotkanie prezydenta Francji Emmanuela Macrona z „trzydziestoma liderami największych grup farmaceutycznych na świecie” oraz z apelem niektórych polityków o wprowadzenie obowiazku szczepienia przeciwko HPV Gardasil we Francji.

  Twierdzi, że Gardasil atakuje tylko 2 do 5% ze 200 znanych szczepów wirusa brodawczaka ludzkiego. Delépine wyjaśnia, że nie ma dowodów na to, że Gardasil chroni przed rakiem.

  Zamiast zmniejszać ryzyko inwazyjnego raka szyjki macicy, szczepionki przeciwko HPV utrzymują go na wysokim poziomie lub go zwiększają!

  http://healthimpactnews.com/2018/french-oncologist-analysis-of-gardasil-vaccine-finds-higher-rates-of-cervical-cancer-associated-with-high-vaccination-rates/

 212. kompetencja said

  Niepoprawna politycznie historia Abrahama Lincolna
  ~seeker (01.12.2014)
  ArtykułyHistoriaWojna secesyjnaWyróżnione

  Stefan Molyneux szczegółowo prezentuje niewygodne fakty z życia Abrahama Lincolna ukazując jego prawdziwą twarz, a także drobiazgowo analizuje sytuację gospodarczą w Stanach Zjednoczonych za jego prezydentury. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów wojny secesyjnej.

  Transkrypt:

  Więc, to jest „Prawda o Abrahamie Lincolnie”. Zrobiłem ostatnio serię na temat Martina Luthera Kinga, Gandhiego i Marksa, i tak dalej, i to jest mój cel. Powód, dla którego robię wszystkie te rzeczy. To jest tragiczne, jak często nasi bohaterowie okazują się stać na glinianych nogach, ale w moim doświadczeniu, spędziłem wiele czasu w swoim życiu na poszukiwaniu bohaterów; poszukiwanie heroizmu jest świetnym sposobem, aby nie zauważyć własnego potencjału bohaterstwa; i mam nadzieję, że ta seria będzie dla Was użyteczna.

  I dobrze wiem, jak ważne było dla mojego rozwoju intelektualnego, aby w czysty, historyczny, moralny i empiryczny sposób ocenić ludzi, których nasza kultura i nasz rząd nazwał „bohaterami”, których również nasi intelektualiści nazywają „bohaterami” i myślę, że warto się temu w pewnym stopniu przyjrzeć. To nie jest historia wojny secesyjnej. To nie jest nawet historia prezydentury Lincolna. To są bardzo specyficzne i istotne fakty – szokujące fakty, niewątpliwie – o Abrahamie Lincolnie i jego życiowych celach, na ile można to stwierdzić.

  Więc, zacznijmy od jego dzieciństwa. „Dziecko jest ojcem mężczyzny”, jak mówi poeta, więc warto zbadać jego dzieciństwo, aby zrozumieć, jak stał się tym, kim był jako dorosły człowiek i jaki to mogło mieć wpływ na jego motywy.
  Jego dziadek ze strony ojca i imiennik, Abraham, początkowo przeprowadził się ze swoją rodziną z Wirginii do Kentucky, gdzie tragicznie został napadnięty i zabity przez Indian w 1786, na oczach ojca Abrahama, Thomasa. Bycie świadkiem, jak własny ojciec jest mordowany przez Indian, prawdopodobnie znacząco wpłynęło na całe życie ojca Lincolna. Spędził on – Thomas Lincoln, ojciec Abrahama – spędził swoje dzieciństwo żyjąc z różnymi krewnymi, a jako dorosły pracował przez pewien czas jako łapacz niewolników; i biorąc pod uwagę późniejsze relacje Abrahama Lincolna z ojcem, to może być całkiem istotne.

  Nie był on błyskotliwym człowiekiem, ale miał pewien rodzaj ukierunkowanej wytrwałości, co pozwoliło mu stać się posiadaczem dwóch farm, po kilkaset hektarów każda, aż ludzie odkryli nieprawidłowości w dokumentacji i farmy zostały mu odebrane w wyniku bitwy prawnej. Po tym udał się na pustkowie, aby rozpocząć ponownie.

  Thomas Lincoln, ojciec Abrahama, był, nawet jak na standardy tamtych czasów, brutalnym ojcem. Wielokrotnie donoszono na niego, że bił Abrahama regularnie i bez litości, i to było dosyć brutalne. Abraham Lincoln dorastał w małej chatce, bez większych możliwości edukacji i kiedy w pobliżu otworzono szkołę, jego matka stwierdziła, że musi do niej iść, ale było to dość daleko, gdyż od 2.5 do 3 godzin zajmowała mu droga w każdą stronę, a szkoła nie trwała zbyt długo. Później Abraham Lincoln wyznał, że jego edukacja w dzieciństwie nie przekroczyła w sumie 12 miesięcy. Przypomina mi to Szekspira, który chodził do szkoły przez 12 tygodni w roku.

  Kiedy Abraham Lincoln miał 9 lat, jego matka zmarła z powodu zatrucia mlekiem. To się zdarza, kiedy krowa zje trującą roślinę. Trucizna akumuluje się w organizmie i jeśli niektórzy ludzie wypiją mleko, mogą zachorować i umrzeć. Matka umierała, jak podejrzewam, powoli i w bólu. To było dość przerażające. Kiedy matka umarła, ojciec zostawił Abrahama i jego siostrę Nancy – Abraham miał 9 lat, a siostra 11 – zostawił im w domu trochę rzeczy, główne suszone jagody, które uzbierała Nancy, odszedł i znalazł sobie nową żonę. To było również przerażające. Dzieci miały bardzo mało do jedzenia, po tym jak odszedł, tylko wspomniane jagody, które zostały zachowane przez Nancy. Sąsiad, który to zauważył, zgłosił, że dzieci były brudne, w pół zagłodzone, a dom znajdował się w fatalnym stanie. Ojciec nie pojawił się przez sześć miesięcy. Oczywiście dzieci tego nie wiedziały. Wiedziały tylko, że ojciec odszedł. Wyobraź sobie, że jesteś w dziczy i boisz się wyjść na zewnątrz. Czają się tam kojoty, niedźwiedzie oraz wilki, a w promieniu kilku mil nie ma żadnego sąsiada. Żadnej pomocy i nie wiesz, czy twój ojciec wróci. Trwało to pół roku. Nie mogę sobie wyobrazić, jak okropne i frustrujące musiało to być dla dzieci. Była to przerażająca trauma z dzieciństwa jaką przeszedł i było to na długo przed tym, jak takie dziecko mogło otrzymać pomoc psychologiczną czy coś takiego. Więc jestem zdania, że musiało mieć to wpływ na stan jego dorosłego umysłu i późniejszą stałą separację z ojcem.

  Nigdy nie dogadywał się dobrze ze swoją macochą, Sarah. Jego ojciec wrócił z powrotem z żoną. Lincoln przebywał z nią po śmierci ojca, jednak nigdy nie przedstawił jej swojej żonie i dzieciom. Kiedy poślubił Mary Todd, ani ojca, ani macochy nie zaprosił na wesele, więc można założyć, że czuł do nich niechęć i myślę, że jest to istotne.

  W zimie 1850/51 ojciec Lincolna poważnie zachorował i, jak to się często dzieje z ludźmi, dopadają nas demony z przeszłości i zaczynamy żałować wyrządzonych krzywd w momencie, gdy stajemy twarzą w twarz ze śmiercią. Thomas napisał wiele listów do syna, ale Abraham mu nie odpowiedział; i ostatecznie odpisał przy użyciu stron trzecich. List z 12 stycznia 1851 mówi: „Powiedz mu, że gdybyśmy mogli się teraz spotkać, obawiam się, że byłoby to bardziej bolesne, ale jeśli jego czas dobiega końca, wkrótce będzie miał radosne spotkanie z wieloma innymi, którzy odeszli przed nim”.

  Wtedy… Lincoln miał poważne problemu ze zdrowiem psychicznym, mówiąc możliwie łagodnie. Miało to istotny wpływ na jego małżeństwo.

  Lincoln miał czwórkę dzieci, ale tylko jedno doczekało dorosłości – był to Robert Todd Lincoln. Wybiegając w przyszłość, mam nadzieję, bez zamętu, 10 lat po zabójstwie Lincolna, Robert był bardzo zawiedziony swoją matką, z jej kłopotliwymi i ekscentrycznymi zachowaniami, więc opłacił i zaaranżował postawienie jej przed sądem, zarzucając szaleństwo.

  Więc, efekty tego ciężkiego dzieciństwa, lęków i niedostatków, miały znaczący wpływ na psychiczny stan Abrahama w dorosłości. Nachodziły go myśli samobójcze, przeszedł załamanie nerwowe, miał poważne problemy z depresją. Sąsiad wspominał: „Lincoln powiedział mi, że często chciał popełnić samobójstwo”

  Tak, wiercenie i grzebanie w przeszłości jest sposobem na rozwiązanie węzłów gordyjskich przyszłości. Więc, skupmy się na kluczowych wydarzenia prowadzących do wojny secesyjnej, aby lepiej zrozumieć, co się stało i dlaczego zostały podjęte takie, a nie inne decyzje. Oczywiście, Rewolucja Amerykańska była fundamentalnie rewolucją secesyjną.

  Obraz George’a Washingtona wjeżdżającego ze swoją armią do Pensylwanii w celu pobrania podatku od whisky od razu daje nam wyobrażenie o tym, jak mało szacunku do koniecznego ograniczenia władzy politycznej wtedy istniało. Od lat zastanawiałem się, czy w ogóle jest to możliwe.

  Więc, jak Lincoln został prezydentem? Oczywiście, był on bardzo inteligentnym człowiekiem, bardzo błyskotliwym, dobrym gawędziarzem i wspaniałym dyskutantem, ale jego polityczna kariera leżała tak naprawdę w rękach, a raczej w kieszeniach, północnych protekcjonistów, szczególnie tych z Pensylwanii i New Jersey. Północny protekcjonizm opierał się na przemyśle i chciał chronić produkty przed zagraniczną, a nawet krajową konkurencją. Protekcjonista to ktoś, kto chce zbudować mur taryf na całym obszarze handlu towarami zagranicznymi lub innymi produktami spoza rynku, co daje mu szanse, aby podnieść ceny.

  Więc, jedną z istotnych przyczyn konfliktu między Północą a Południem, którą wielu ludzi uważa za prawdziwy katalizator wojny domowej, było coś, co nazywało się „moralnymi taryfami”. Lincoln w swoim pierwszym przemówieniu zapowiedział militarną inwazję na Południe, jeśli taryfy moralne nie będą zbierane; a taryfy te powodowały nieproporcjonalne koszty dla Południa i nieproporcjonalne zyski dla Północy. Rzućmy okiem na kilka liczb.

  Izba Reprezentantów zatwierdziła taryfę moralną w sesji 1859/60, a następnie Senat zatwierdził ją w 1861, dwa dni przed inauguracją Lincolna. Prezydent James Buchanan, który zawdzięczał wiele swoich politycznych sukcesów protekcjonistom z Pensylwanii, podpisał to prawo. Ustawa natychmiast podniosła średnią stawkę celną z 15% do około 37,5% i znacznie rozszerzyła listę przedmiotów nią objętych; obciążenie podatkowe było prawie trzy razy większe, a kolejna taryfa spowodowała wzrost średniej stopy podatku do ponad 47% od dóbr. To była katastrofa.

  75% dochodu rządu federalnego pochodziło z portów Południa, czyli tam, gdzie zbierano taryfy. Stosunek Abrahama Lincolna do secesji był taki, jakiego można było oczekiwać od polityka. W rzeczywistości namówił Wirginię Zachodnią na odłączenie się od Wirginii, aby uzyskać dwóch senatorów, którzy głosowaliby zgodnie z jego wolą.

  Jego stosunek do niewolnictwa był dosyć skomplikowany; rodzina żony w Kentucky miała wielką plantację i posiadała wielu niewolników, co oczywiście było podstawą ich bogactwa. Lincoln był typowym skorumpowanym politykiem, po całości. Podpisał ustawę kolejową Rail Act po zapewnieniu, że jego włości w lowie będą węzłem systemu kolejowego, co znacząco zwiększyło ich wartość.

  Ale wróćmy do taryf… Stany północne były bardzo gęsto zaludnione w stosunku do południowych, które jak wiecie, miały wielkie, rozległe plantacje i farmy; Północ miała więc więcej przedstawicieli w organach władzy ustawodawczej, w związku z czym mogli nałożyć niesprawiedliwe podatki.

  Więc, w zależności od importu, Południe płaciło nawet 80% taryf. Oczywiście skarżyli się, że większość z tych przychodów było wydawanych na Północy, ponieważ to u nich robiono wszystkie projekty publiczne, koleje dla transportu ich towarów, i tak dalej. Dlatego Południowcy czuli, że byli plądrowani przez ten system podatkowy i nie chcieli go więcej. Dlaczego mieliby płacić tak duże sumy pieniędzy i wysyłać je na Północ, gdzie były wydawane na kumoterstwo polityczne? Południe narzekało nawet zanim taryfy zostały podniesione trzykrotnie, i oczywiście kiedy podnieśli je trzykrotnie, wszyscy mówili: „Cóż, o co w tym wszystkim chodzi?”.

  Pamiętajcie, że podatki w Ameryce były minimalne – kilka punktów procentowych – i ten podatek wydawał się być ogromny.

  47% na większość towarów z importu; a oczywiście, Południe importowało o wiele więcej, gdyż nie mieli własnego przemysłu. Co Lincoln powiedział w swojej inauguracji? Powiedział „powierzona mi władza będzie używana do przechowywania, zajmowania i posiadania nieruchomości i miejsc należących do rządu oraz zbierania opłat i danin, ale poza tym, co może być konieczne dla powyższych, nie będzie żadnej inwazji. Żadnego użycia siły przeciw lub wśród ludzi gdziekolwiek”. Czyli, tłumacząc na ludzki, powiedział: „Dokonam inwazji i użyję przemocy w celu zebrania podatków”.

  Jak wspomniałem, Południe płaciło większość podatków; Północ cieszyła się zyskami wydawanymi na kiełbasę wyborczą. Północ posiadała przewagę liczebną nad Południem w Kongresie i mogli tak naprawdę przeforsować każdą ustawę jaką chcieli, bez choćby jednego głosu reprezentanta Południa. Tak, Północ mogła jednostronnie narzucić swoją wolę Południu bez ani jednego głosu Południa. Lincoln sam został wybrany nie mając żadnego poparcia z Południa, więc trudno się dziwić, że nie czuli oni wobec niego żadnej lojalności. I biorąc pod uwagę, że ciągle żyli ludzie, którzy pamiętali Rewolucję, trudno było argumentować, że niesprawiedliwe podnoszenie podatków nie powinno być powodem do secesji, skoro była ona tak naprawdę podstawą całego amerykańskiego eksperymentu.

  Teraz Lincoln i jego poglądy. Cóż, ludzie oczywiście twierdzą, że Lincoln był bardzo pro-wolnościowy, pro-indywidualistyczny, i dlatego nie akceptował niewolnictwa – nie ma to nic wspólnego z prawdą. Działanie na rzecz protekcjonizmu jest działaniem dla zysków bardzo istotnych i potężnych grup ekonomicznych – dużych korporacji, przedsiębiorstw górniczych, kompanii kolejowych i tak dalej – kosztem ogółu populacji. Po pierwszych wyborach na urząd w Illinois w 1832, powiedział: „moja polityka jest prosta i słodka jak taniec starej kobiety” – cokolwiek to znaczy. – „Popieram bank narodowy…” – Oooo, niedobrze! – „… na rzecz usprawnienia wewnętrznego systemu i wysokiej ochrony taryf” – prawdopodobnie w związku z protekcjonistami. Tak więc, te trzy rzeczy – protekcjonizm, rządowe subsydia dla kolei i firm budowlanych oraz centralna bankowość – zostały nazwane „systemem amerykańskim” przez Henry’ego Claya.

  Było bardzo niewiele wojen, które Kongres faktycznie zatwierdził, spośród ponad 100 wojen toczonych przez amerykańskie imperium. Lincoln zawiesił nakaz opuszczania aresztu na czas trwania wojny, przejął koleje, ocenzurował linie telegraficzne – takie wczesne NSA, powiedziałbym. Bez procesów uwięził ponad 30 000 obywateli Północy tylko dlatego, że wyrażali sprzeciw wobec wojny, a przynajmniej taka była oficjalna wersja. Oczywiście, jeśli ktoś nie ma procesu, to nie wiadomo, czy jest winny, czy nie. Ale uwięziono bez procesu ponad 30 000 mieszkańców Północy, spośród o wiele mniejszej populacji, niż Ameryka ma dzisiaj.

  Lincoln rzeczywiście deportował członka Kongresu, Clemeta L. Valendingina z Ohio, za sprzeciw wobec podatku dochodowego Lincolna, wyrażony na zlocie politycznym Partii Demokratów. Lincoln zamknął setki północnych gazet i uwięził ich redaktorów, za kwestionowanie jego polityki wojennej. Bardzo szokujące rzeczy, jak twierdzę – to jest czysty faszyzm – nagie ostrze państwowej władzy.

  Kazał wojsku federalnemu straszyć wyborców, aby ci głosowali na Republikanów i celowo prowadził wojnę przeciwko cywilom; nawet jak na zasady prowadzenia wojny tamtych czasów, wykraczał daleko poza dopuszczalne granice. Według Marka E. Neely’ego, autora „Fate and Liberty”, ponad trzynaście tysięcy aresztowań północnych cywilów odbyło się niezgodnie z konstytucją, zawieszając nakaz opuszczenia aresztu, włączając w to dziesiątki, jeśli nie setki redaktorów gazet i ich właścicieli, którzy krytykowali administrację Lincolna. Neely opisuje w swojej książce, jak wojsko Lincolna stało się dosyć biegłe w torturowaniu północnych cywilów, którzy byli arbitralnie aresztowani bez nakazu.

  Na 110 stronie „Fate and Liberty” napisał: „Kajdanki i wieszanie na nadgarstkach było rzadkie, ale w lecie 1863 armia opracowała torturę wodą, która była używana rutynowo”. Na wieść o stosowaniu tortur żaden członek z administracji Lincolna, włączając samego Lincolna, nie wyraził żadnego oburzenia ani osobistego sprzeciwu, wliczając Sekretarza Stanu Williama Sewarda. Cóż, zasada zwalniania z aresztu może być zawieszana w nagłych przypadkach, ale Konstytucja milczy o tym, kto może to zrobić – warto to sobie uświadomić. Lincoln po prostu wziął sobie to prawo, pomijając organ konstytucyjny. Uwięził członków legislatury Maryland, którzy sprzeciwiali się wojnie z Południem. Używał trybunałów wojskowych do sądzenie cywili za nielojalność, nawet na północy, gdzie sądy cywilne były otwarte i funkcjonowały. Przyczyna była taka, że to gwarantowało wyrok skazujący; przeciwnicy wojny byli skutecznie uciszani.

  Sąd Najwyższy ostatecznie orzekł, że używanie trybunałów wojskowych w taki sposób było niekonstytucyjne, ale Lincoln rozwiązał to w taki sposób, że po prostu uwięził Sędziego Głównego Sądu Najwyższego, za to, że nie zgadzał się z nim co do legalności secesji.

  Wyobraźcie to sobie. George W. Bush więzi ustawodawcę Kalifornii, dopóki ten nie przestanie mu się sprzeciwiać w kwestii wolnego rynku energii elektrycznej. George W. Bush likwiduje Wall Street Journal i zamyka redaktorów, ponieważ to pismo czasami go krytykowało. Brzmi to szokująco, nawet jak na standardy czasów.

  Oczywiście nałożył on protekcjonistyczne taryfy. Druga część merkantylizmu, merkantylistyczna platforma, centralna bankowość, została osiągnięta dzięki National Currency Act z 1863 i 1864. Oczywiście, kiedy rząd zdobył władzę do kreowania swojej własnej waluty, mieliśmy eksplozję rządowych subsydiów dla kolei i innych przedsiębiorstw, które finansowała Partia Republikanów. Nieuniknioną konsekwencją była notoryczna korupcja w administracji Granta. Wyobraźcie sobie, ze możecie po prostu wydrukować tyle pieniędzy, ile tylko chcecie; czy nie pójdziecie w niepohamowane wydatki, szczególnie te, które pomogą wam utrzymać się przy władzy? – to się dzieje oczywiście w obecnych czasach. Proklamacja Emancypacji miała przypuszczalnie uwolnić niewolników, ale w rzeczywistości, i tak powinna być postrzeganą, była taktyką mającą na celu zdestabilizować przeciwne w wojnie domowej stany południowe. Proklamacja gwarantowała, że zostaną uwolnieni tylko niewolnicy w części Konfederacji, niedostępnej dla armii Unii. Tak, Lincoln uwolnił niewolników tam, gdzie nie miał kontroli, a nie uwolnił tam, gdzie sprawował kontrolę. Żołnierzom Unii wolno było konfiskować niewolników na terytorium rebeliantów i wcielać ich do pracy w armii Unii. Nie wiem jak wy, ale ja już wolałbym pozostać niewolnikiem, niż musieć walczyć w amerykańskiej wojnie domowej. Więc na obszarach lojalnych wobec Unii nie wyzwolono żadnych niewolników – i nie chodziło tu o zasady. To była taktyka wojskowa, aby zdestabilizować południowe stany. Oczywiście, po wojnie… Lincoln zaproponował trochę ziemi dla uwolnionych niewolników. Większość z tych gruntów kolejach i spółkach górniczych. To jest ta sama korupcja, która trwa i trwa.

  Kolejna mała wzmianka o naturze Lincolna, o której nie mówiono w podręcznikach do historii, że w 1862 nastąpiła mała – myślę, że mogę to tak nazwać – wojna pomiędzy żołnierzami federalnymi, a plemieniem Siuksów z Minnesoty. Pod koniec działań wojennych, ponad trzystu Indian, którzy zostali otoczeni, choć niekoniecznie brali udział w walkach, zostało aresztowanych. Zostali aresztowani i dokonano na nich egzekucji po „procesach” wojskowych, które trwały około dziesięciu minut każdy. Lincoln obawiał się, że europejskie potęgi mogłyby zostać zachęcone do wspierania Konfederacji, gdyby dowiedziały się o masowej egzekucji ponad trzystu ludzi, których wina nie została udowodniona ponad wszelką wątpliwość. Więc zaniżył liczbę do zaledwie trzydziestu dziewięciu – skłamał o tym. Cóż, to była największa masowa egzekucja w historii Ameryki. Słyszeliście kiedyś o tym? Działo się to pod okiem Lincolna i celowo sfałszował dane, aby uniknąć potępienia nie strony europejskich potęg.

  Ponieważ secesja, lub prawo do secesji było rdzeniem wojny secesyjnej, co Lincoln myślał o prawie do secesji? Cóż, oto co powiedział, broniąc Deklaracji Niepodległości. Powiedział, „Wyrażanie tej zasady (wolności politycznej) w naszej Deklaracji Niepodległości było najszczęśliwsze. Bez tego, jak i z tym, mogliśmy zadeklarować naszą niepodległość od Wielkiej Brytanii, ale bez tego nie moglibyśmy zabezpieczyć naszego rządu i konsekwentnego dobrobytu”. To była dobra rzecz. Ale wiecie, kiedy już masz władzę, inaczej się na to patrzy. W 1864 wydał następujący rozkaz: „Weźmiecie w posiadanie sił wojskowych zakłady drukarskie New York World i Journal of Commerce i zabronicie im dalszych publikacji. Macie zatem rozkaz niezwłocznie aresztować i uwięzić redaktorów, właścicieli i wydawców wspomnianych gazet”. Czyli dla wolnego rządu, niezależności, wolności od arbitralnej władzy państwa – NIE. Powiedział „aresztujcie i uwięźcie”, nie „spróbujcie”, nie „postawcie zarzuty”, ale „aresztujcie i uwięźcie”. To jest czysty faszyzm. Poglądy Lincolna stały w sprzeczności z Deklaracją, która twierdziła, że ludzie mają prawo rozwiązać swój rząd.

  W styczniu 1848 powiedział: „Wszyscy ludzie, którzy są ku temu skłonni i mają taką władzę, mają prawo powstać, obalić istniejący rząd i stworzyć nowy, który będzie dla nich lepszy”. Cóż, chyba że mieszkają na Południu i nie chcą płacić Północy taryf, które ta wydaje na wspieranie specjalnych grup interesu, odwdzięczających się wsparciem władzy politycznej. Cóż, różnica między tym, co ludzie mówią, a co naprawdę robią, jest naprawdę bardzo, bardzo duża, zwłaszcza w polityce.

  Oczywiście ci, którzy wygrywają wojnę, piszą historię i opisują samym siebie jako bohaterów. Ciekawe, czy gdyby Hitler wygrał II wojnę światową, co dziś mówiłoby się o Bitwie o Anglię? Cóż, Churchill byłby nowym Hitlerem.

  Lincoln rządził krajem przez prezydenckie dekrety, sprawując dyktatorskie rządy nad wolnymi ludźmi i prowadził wojnę bez deklaracji ze strony Kongresu. Zablokował południowe porty, usprawiedliwiając swoje działania twierdzeniem, że mógłby „wyegzekwować wszystkie prawa i zebrać wszystkie dochody ze względu na Północ”. Blokada była aktem wojennym. Wysłał swoją północna armię do południowego Fortu Sumter i rozpoczął w ten sposób jeden z najbardziej brutalnych ataków na wolność, wmanewrowując Południe tak, aby ci pierwsi oddali strzały do północnych agresorów. Lincoln podpisał ponad dziesięć taryf, które podniosły podatki w całej jego administracji. Wmanipulował amerykańskie społeczeństwo w pierwszy podatek dochodowy. Rozdawał olbrzymie dotacje połaci ziemskich i pieniężne subsydia dla kolei transkontynentalnych, co było po prostu kolejnym przykładem korporacyjnego merkantylizmu. Odsunął naród od standardu złota, przerabiając dolara na papier toaletowy, dając rządowi absolutną kontrolę nad systemem monetarnym. Następnie, praktycznie znacjonalizował system bankowy przez National Currency Acts, w celu stworzenia środków do drukowania nowych pieniędzy i zapewnieniu tanich kredytów dla biznesowej elity. Tyrania merkantylizmu, jak można było to nazwać, wprowadziła bankowość centralną, która jest największym gospodarczym przekleństwem do dziś. Prowadzenie wojen totalnych w XX wieku byłoby praktycznie niemożliwe, gdyby państwa nie odeszły od standardu złota, gdyby nie miały centralnej bankowości, i tak dalej.

  Na drodze poboru Lincoln zebrał ogromną armię, w wyniku prezydenckiego dekretu, aktu rażącego uchybienia, który uczynił z ludzi niewolników rządu federalnego. Jak można przeciwstawiać się niewolnictwu w taki sposób? To tak, jakby walczyć z gangreną wysadzając miasto. Rozpoczął znaczne powiększenie władzy federalnej. Północne gazety wzywały do wymordowania każdego mężczyzny, kobiety i dziecka na Południu, tak, aby Jankesi mogli skolonizować puste stany. I, jak wspomniałem wcześniej, chciał deportować niewolników do Afryki i uważał, że biała rasa jest wyższa, a biali i czarni nie mogą żyć razem w pokoju. Jako prawnik, zanim został prezydentem, Lincoln był adwokatem dwóch panów, którzy domagali się zwrotu zbiegłych niewolników. I zwrócił uciekinierów swoim panom. Skoro taka jest historia Abrahama Lincolna, dlaczego nie słyszymy o niej w szkołach publicznych?

  Podczas gdy armia Unii walczyła w pierwszych latach wojny, administracja Lincolna wydała miliony dolarów na budowę kolei na zachód – w czasie wojny, nigdy nie pozwolili, aby śmierć setek tysięcy zakłóciła wydatki na kiełbasę wyborczą. Powinniście przeczytać Toma diLorenzo na ten temat. Umieszczę linki do jego książki w adnotacjach. Jako ekonomista Tom diLorenzo zauważył, że celem Lincolna, dla którego prowadził wojnę, były zyski północnych wytwórców i ochrona swojej własnej kariery politycznej poprzez zachowanie Unii. Byłoby o wiele tańsze i mniej destrukcyjne dla Lincolna, gdyby po prostu kupił niewolników i uwolnił ich. Ze wszystkich narodów, które zniosły niewolnictwo w ciągu osiemnastu wieków, tylko w dwóch przypadkach wymagało to wojny domowej: w Ameryce i na Haiti – zupełnie niepotrzebnie.

  Oczywiście należy pamiętać, że Lincoln nie uwolnił żadnego niewolnika. Proklamacja Emancypacji nie miała zastosowania w stanach, których Lincoln potrzebował, aby zostały w Unii – Maryland i Kentucky na przykład. W czasie trwania wojny praca niewolników została użyta do budowy Kapitolu. Są to po prostu istotne fakty.

  I oczywiście nie było niczym nowym, że Południowcy chcieli secesji; do tego mogło dojść już wcześniej kilka razy. Na konwencji Harford w 1814 kilka północnych stanów, wśród nich Massachusetts, zapowiedziały secesję z powodu sprzeciwu wobec wojny w 1812. 48 lat później Massachusetts nie pozwoliło Południu na secesję. Domagali się secesji, a następnie nie pozwolili Południu zrobić tego samego.

  Tłumaczenie by seeker. WEJDŹ: NA LIBERTARIANIN.ORG, STARAPRAWDA.COM

  Autor: Stefan Molyneux

  Tłumaczenie i opracowanie wersji polskiej: Wojciech Mazurkiewicz, libertarianin.org

  Materiały źródłowe:
  .https://www.youtube.com/watch?v=c-W5fGCAzOk

  Bitcoin Address: 1Fd8RuZqJNG4v56rPD1v6rgYptwnHeJRWs
  Litecoin Address: LL76SbNek3dT8bv2APZNhWgNv3nHEzAgKT

  Get more from Stefan Molyneux and Freedomain Radio including books, podcasts and other info at: http://www.freedomainradio.com

  Stefan Molyneux’s Social Media
  Facebook: https://www.facebook.com/stefan.molyneux
  Twitter: https://twitter.com/stefanmolyneux

  http://staraprawda.com/niepoprawna-politycznie-historia-abrahama-lincolna/

 213. kompetencja said

  http://staraprawda.com/wladcy-pieniadza-czyli-banki-centralne/

  Mnie zaskakuje, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią wstać rano, umyć się średniowiecznym wynalazkiem, jakim jest mydło, założyć średniowieczny wynalazek, jakim są okulary, potem zjeść pyszne śniadanie z pieczywem z mąki zmielonej w średniowiecznym wynalazku, jakim jest młyn, do tego podjeść średniowieczny wynalazek, jakim jest ser. Zapakować do plecaczka kolejny wynalazek średniowieczny, czyli książkę, założyć na rękę następny wynalazek z epoki, czyli zegarek. Później wychodzą z domu włączając smartfona, do wytworzenia którego niezbędne są stopy metali, będące efektem średniowiecznej rewolucji technologiczno-metalurgicznej – na smartfonie zarzucają sobie piosenkę, która ma charakter polifoniczny (czyli kolejny średniowieczny wynalazek), do napisania której przydatne są nuty i tabulatury (kolejny wynalazek z epoki).
  http://staraprawda.com/collateral/dlaczego-obrazanie-sredniowiecza-swiadczy-o-braku-rozumu-i-godnosci-czlowieka/
  http://staraprawda.com/collateral/przeciw-znieslawieniu-sw-tomasza-z-akwinu/

 214. snag said

  Brak slow ,…
  https://www.wprost.pl/polityka/10144818/15-elektrycznych-bmw-dla-urzednikow-lasow-panstwowych-koszt-jednego-to-160-tys-zl.html

 215. jaja said

  Komu przeszkadza B XVI?

  Ostatni długi teologiczny tekst napisany przez B XVI opublikowany w czasopiśmie „Communio” pod tytułem „Łaska i powołanie bez skruchy” wywołal powszechne zainteresowanie i reakcję. I to w mediach masowych jak informuje Paweł Lisicki w najnowszym Do rzeczy. Teskt ma 20 stron i dotyczy prac watykańskiej Komisji zajmującej się dialogiem z judaizmem, na której czele stoi niemiecki kardynał Kurt Koch, który nakłnił papieża do publikacji i przyczynił się do rozpętania sztormu na tym tle.
  Oskarżanie dotyczy: otwarcie drogi do antysemityzmu. Ano, dopatrzono się, że treść wskazuje na to, że papież bardzo wyraźnie zakwestionował obowiązującą od kilkudziesięciu lat zasadę dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, zgodnie z którą przymierze Boga z Izraelem nigdy nie zostało odwołane. Chociaż większa część tekstu nie koliduje od wypowiedzi watykańskich i papieskich dotyczących judaizmu z ostatnich lat , to jednak podsumowanie stanowi ogromną niespodziankę. Można jak to osądzili krytycy, zrozumieć jako jawną polemikę z naukami JPII. Jak dotąd najmocniej zaatakował tekst B XVI berliński rabin Walter Homolka, według którego tekst papieża należy uznać jako otwarcie drogi dla antysemityzmu. W czie pzremówienia wygłoszonego w Monachium Homolka stwierdził, ze w artykule papież buduje tożsamość chrzescijańką kosztem żydowskiej:”Kto opisuje judaizm w sposób jaki to zrobił B XVI przyczynia się do powstania fundamentu dla nowego antysemityzmu na chrześcijańskiej podstawie.” Również i inni dialogiści z żydami okazują swoje zaniepokojenie. Według Gregora Marii Hoffa profesora teologii z Salzburga i także konsultora watykańskiej komisji do dialogu z judaizmem, B XVI relatywizuje przesłanie SWII i otwiera drogę do nowego antyjudaizmu. W podobnym duchu krytykowali papieża i inni dostojnicy kościelni (jezuita Christian Rutishauser) według którego tekst uderza w zasady nauki Kościoła na temat judaizmu, wprowadza niepotrzebny zamęt i podważa osiągnięcia dialogu z Żydami.

  Nie da się zrozumieć tych ostrych reakcji, jeśli się nie zna kontekstu całej debaty katolicko-żydowskiej. W pewnym sesnie najważniejszym jej punktem szczytowym była deklaracja JPII skierowana do Żydów w Moguncji 17 listopada 1980r.Powiedział tam, że ” pierwszy wymiar” dialogu chrześcijaństwa z judaizmem polega na śpotkaniu między ludem Bożym a nigdy przez Boga nieodwołanego Starego Przymierza (Rz 11,29) i (ludem) Nowego Przymierza.”
  Mimo, że wypowiedź ta miała charakter okolicznościowy, zawarte w niej sformłowanie stało się szybko kamieniem węgielnym relacji z judaizmem. Wraz ze słynnym cytatem wygłoszonym przez JPII w rzymskiej synagodze w 1986r., kiedy zwrócił się do Żydów jako do ńaszych starszych braci w wierze” i powiedział, że ” religia żydowska nie jest dla nas czymś „zewnętrznym,” lecz w pewnym stopniu należy do „wnętrza” naszej religii,” wypowiedź ta ufromowała nowe podejście Kościła i miała kluczowy wpływ na uznanie przez przedstawicieli Kościoła historycznej odpowiedzialności za Holokaust.
  Te dwie rzeczy ciągną się w parze od czasów soborowych. Z jednej strony Kościół uznaje swoje historyczne winy chociaż za antyjudaizm i w efekcie antysemityzm, z drugiej zaś strony dowartościowuje systematycznie religię żydowską i Żydów. Właśnie słowa o „nigdy nie odwołanym przymierzu” można było uznać za spwoisty przewrót. Można było je zrozumieć, i tak zostały powszechnie zaakceptowane jako deklaracja równowartości religii żydowskiej z chrześcijańska. Jak wielkie to miało znaczenie dla uczestników spotkań religijnych uwidacznia to fakt, że przestały być cześcią okolicznościowych wystąpień a stały się fragmentem katechizmu Kościoła katolickiego:”Stary testament jest nieodłączną częścią Pisma Świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują wiekuistą wartość, ponieważ stare Przymierze nie zostało nigdy odwołane”(art.121). Lecz, z punktu widzenia historycznego, jak i logicznego wydaje się trudne do obrony.

  Z punktu widzenia historycznego oczywiste jest, że wszelkie znane nam dzisiaj przekazy wyraźnie mówią, że zarówno Jezus jak i jego uczniowie w pierwszej kolejności zwracali się z posłaniem religijnym do ludu Starego Przymierza. Zwracali się do nich, domagając się przyjęcia nowej wiary i uznając nieposłuszeństwo jako równoznaczne z utratą Bożej łaski. Brak przyjęcia tego posłania sciąga Boży gniew. Ewangelia św.Mateusza opisuje wysłanie Dwunastu , którzy mieli iść z nauką do ówiec‚ które zgineły z domu Izraela.” Ta misja nawracania miała tak wygladać, że jeśli dom zasługuje niech wstąpi na niego pokój wasz, jeśli zaś nie, niech pokój powrǫci do was! Tak samo jednoznaczne są słowa św.Piotra w jego pierwszym wystąpieniu do Żydów po zesłaniu Ducha Świętego. Gdy ci pytająsię go co maj,a czynić odpowiada im wyraźnie „Nawróćcie się. Całe Dzieje Apostolskie pokazują , że w pierwszej kolejności apostołowie kierowali się do ludu Starego Przymierza i, że pozostawanie w Starym Przymierzu było uważane przez nich jako jaskrawy przejaw nieposłuszeństwa wobec Boga!Wierność Staremu Przymierzu wg „Sw.Pawła bez uznania Chrystusa jest „przesępstwem,ślepotą, upadkiem, buntem.” Niemniej poważne są trudności logiczne. gdyż gdyby przyjąć, że przynależność do Starego Przymierza była wystarczająca do zbawienia, wówczas chrześcijaństwo traciłoby swój uniwersalizm. Stałoby się coś całkiem odwrotnego do tego, czego Kościół wcześniej nauczał: Stare przeymierze spełnia się i dokonuje w Nowym, bo Jezus był mesjaszem przepowiadanym w Starym.
  <i,o zarzutǫw słowa o "nigdy nieodwołanym Starym Przymierzu" stały się częścią niemal powszechnie obowiązującej, praktycznie relatywistycznej doktryny. I to właśnie ich znaczeniem zajął się BXVI. Stwierdził wprawdzie, że "obie tezy – że Izrael nie został zastąpiony przez Kościół , a Przymierze nie zostało odwołane – są co do zasady słuszne," ale dodał od razu, że są one w znacznym stopniu niedokładene i należy rozważyć je krytycznie." I spowodowało to zaskoczenie! To co wydawało się oczywiste i co od 1980r. stało się niemal 40-letnią zdobyczą dialogu chrześcijańsko-żydowskiego o podstawą nieustannych kajań się i przeprosin katolików, okazuje się w "znacznym stopniu niedokładne." Najważniejsze twierdzenia BXVI pojawiają się pod koniec tekstu, w czwartym podrozdziale, kiedy jego krytyczne rozumowanie prowadzi go do podważenia powszechnego w posoborowym Kościele rozumienia sensu dialogu. Doskonale to nowatorskie rozumowanie BXVI wyczytał autor "FAZ", który pisze, że wg Ratzingera "formuła polskiego papieża" nie obowiązuje, gdyż nie opisuje ona właściwie sensu domowy posłuszeństwa ze strony wyznawców judaizmu. "Tak miłość Boga jest niezniszczalna. Lecz do historii Przymierza miedzy Bogiem a ludźmi należy też ludzkie odrzucenie, zerwanie przymierza i jego wewnętrzne konsekwencje:zniszczenie "swiątyni, rozproszenie Izraela, wezwanie do pokuty, które czyni człowieka na nowo zdolnym do wejścia w przymierze – pisze BXVI. W tym przypadku nie ma wątpliwości , że emerytowany papież ma na myśli we Przymierze , "we krwi Jezusa," które nadaje Staremu przymierzu z Synaju (zawartemu z ludem żydowskim) "nową i na zawsze ważną postać." Dlaczego dopiero teraz cztery rzeczy wydają się godne uwagi tak w samym tekście emerytowanego papieża , jak i w nerwowych reakcjach na treść publikacji. W artykule uderza, to, że pierwszy raz od czasów Soboru, od dokumentu "Nostra aetate,'karę – zburzenie świątyni i rozproszenie. To obraz znacznie bliższy rozważaniom Augusta niż współczesnym, posoborowym teologom.
  Po drugie BXVI nie uległ presji holokaustianistów. Zgodnie z ich rozumowaniem współcześni chrześcijanie nie mają prawa pisać o niewierności Izraela, nie wolno im także przedstawiać religii żydowskiej w krytycznym świetle. Skoro, jak twierdzą, chrześcijanie przyczynili się do antysemityzmu, antysemityzm stał się źródłem największej zbrodni w dziejach, to dziś chrześcijanie nie maja prawa krytykować Żydów i ich religii. Każda taka próba musi być przez holokaustianistów – a to oni opanowali większość instytucji i organizacji zajmujących się dialogiem, niezależnie od wyznaiowej przynależności – uznana za podważenie status quo i za "otwieranie drzwi do nowego Holokaustu."

 216. Boydar said

  Coś dla Pana Nyndr0

  https://moto.wp.pl/rosjanie-zapowiadaja-rzadowy-motocykl-zbuduje-go-koncern-kalasznikow-6281851595290753a

 217. lewarek.pl said

  Robi się niebezpiecznie. Talmudyści i banderowcy pod ochroną prokuratury.

  Kazanie Jacka Międlara ponownie pod lupą prokuratury

  Białostocka prokuratura na nowo sprawdzi, czy Jacek Międlar, jeszcze jako kapłan, nawoływał do nienawiści do Żydów podczas kazania, jakie wygłosił w białostockiej katedrze. W dodatku prokuratura w Białymstoku przejęła też dochodzenie, które przeciwko Międlarowi prowadziła wrocławska prokuratura.

  We wrześniu zeszłego roku Prokuratura Krajowa poleciła wycofać akt oskarżenia przeciwko Jackowi Międlarowi. Wcześniej śledczy zarzucali byłemu duchownemu publiczne nawoływanie do nienawiści do Żydów i Ukraińców.

  Do zdarzeń opisanych w wycofanym akcie oskarżenia doszło podczas Marszu Patriotów zorganizowanego przez Narodowe Odrodzenie Polski, który przeszedł ulicami Wrocławia 11 listopada 2016 roku. Od blisko roku wrocławscy prokuratorzy uzupełniali materiał dowodowy.

  – Jeżeli słowa „domagamy się szacunku ze strony talmudystów i banderowców” są według jakiejś grupy społecznej mową nienawiści, to wtedy może mową nienawiści to jest. Natomiast w mojej ocenie mówienie „domagamy się szacunku” nie jest nawoływaniem do nienawiści – mówił Onetowi w czerwcu Jacek Międlar.

  Oprócz „domagania się szacunku” Międlar mówił 11 listopada także o konieczności „walki z lewactwem, żydostwem, komunizmem”. – Myślę, że każdy ma prawo walczyć z ideologiami, które nam nie odpowiadają, zwłaszcza jeśli ta ideologia ma charakter antypolski – stwierdził w rozmowie z Onetem.

  Teraz sprawą przeciwko Międlarowi zajmie się Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która na nowo weźmie także pod lupę kazanie, jakie Jacek Międlar, jeszcze jako kapłan, wygłosił w białostockiej katedrze 16 kwietnia 2016 roku podczas obchodów 82. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego.

  Wcześniej Prokuratora Okręgowa w Białymstoku (gdy jej szefem był jeszcze Marek Czeszkiewicz) umorzyła postępowanie, nie dopatrując się w słowach księdza znamion przestępstwa.

  – Sprawa wygłoszonego kazania została podjęta na nowo – mówi Onetowi prokurator Łukasz Janyst, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. – Do naszej sprawy zostało też dołączone postępowanie wrocławskie – dodaje.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokuratura-zajmie-sie-kazaniem-jacka-miedlara/dy1nrrl

 218. Zdjęcie ze strony lci.fr: oto argentyński senat odrzucił projekt prawa proaborcyjnego i Argentynki rozpaczają.

  Warto przyjrzeć się trzem mordom, pardon, buziom z fotografii .https://photos.lci.fr/images/1024/576/militants-decus-apres-le-rejet-du-droit-a-l-ivg-en-argentine-d05c01-0@1x.jpeg

  Dwie z lewej (córki?) najwyraźniej dowiedziały się, że za minutę nastąpi koniec świata, a trzecia (mamusieńka?) ma na twarzy gorycz niewiasty, która już wie, że będzie musiała córkom kupić podręcznik „Jak się nie je.bać z byle kim, byle jak, byle gdzie i nie abortować”.

  Ileż serc naszych czarnych niewiast pęknie na widok tego cierpiącego trio?…

 219. Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! JEZUS PROSI: Zbierzcie się i módlcie o zjednoczenie Moich wyświęconych sług

  https://gloria.tv/article/2ejxA4CBbVeZDy22sTFiDvURi

 220. Boydar said

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bykowe-podatek-bykowy-single-artur-sobon,161,0,2412961.html

 221. Yah said

  Ad 216

  O i na 1500+ się znajdzie, i dla wszystkich dzieci, i dopóki się uczą 😀

 222. https://pl.sputniknews.com/swiat/201804267845796-Sputnik-piechota-morska-USA-bezbronna-Rosja/

  PIECHOTA MORSKA USA PRZYZNAŁA, ŻE JEST BEZBRONNA PRZED ROSJĄ

  11:41 26.04.2018Krótki link 101138
  Siły szybkiego reagowania Korpusu Piechoty Morskiej USA, które jak uważano przez całe dziesięciolecia, były dobrze zabezpieczone, znalazły się dzisiaj w trudnej sytuacji – powiedział w czasie debaty w Senacie głównodowodzący Korpusu Piechoty Morskiej, generał Robert Neller.

  O tym TRĄBIŁEM kilkanaście lat temu, gdy chińskie Kitany WYRŻNĘŁY w wojnie jugosłowiańskiej amerykańskie APACZE, ale oszczedziły US Army, bo poleciały anektować Morze Południowochińskie, którego US Navy – nie mając tej techniki – bronić Nie Mogło. To był upadek imperialnej doktryny Teodora Roosevelta, co stało się też z doktryną Monroe, gdy Siostry Alvardowo zamówiły mojego Aerobusa u KAMAZA dla wypędzenia US Navy z karaibskich archipelagów SPORNYCH – wobec czego Rosja produkuje mojego AEROBUSA nie na prawie Wojennym a na Licencji Sióstr Alvarado, które zapewniły dyrekcję Kamaza, że się ze mną DOGADAJĄ. Może by Dogadały, gdyż młodsza miała reprezentować Honduras na MISS WORLD w Londynie a starsza była jeszcze piękniejsza, ale zostały zastrzelone przez swego ochroniarza.
  We wczorajszej Rzeczpospolitej są 2 artykuły na ten temat: Michał Duszczyk, NADLATUJE REWOLUCJA – Drony z paczkami jeszcze nie wlatują na balkony, ale i tak śmiało wkraczają w kolejne sfery naszego życia (s. L4) i Michał Duszcvzyk, MIASTA OTWARTE NA DRONY – Polska szykuje się do wdrożenia U Space, unijnej koncepcji, która zakłada wydzielenie przestrzeni do 150 metrów nad ziemią do użytku dronów (s. L5).
  Drony stają się ROBOTAMI tworząc przestrzenną infrastrukturę handlową i gospodarczą, która okazuje się być CYWILIZACJĄ. Dron to Fiu-Bździu mego Aerobusa, dla którego PRZESKOCZENIA Amerykanie zrobili 60 Zajobów a zachdnioeuropejcy 12 – co ZALEGALIZOWANO Fiubździuizmem.
  CYWILIZACJA Dronowa zaczęła się od tego, że na PWr Profesor Sybilski powiedział mi, że mają programy Śmigłowcowe, ale ja się na nie zgodzę, bo są własnością AMERYKAŃSKĄ. W związku z tym zapytałem w Dolnośląskim Klubie Lotniczym: A JAK ZROBILI TO UKRAIŃCY? – NIE WIEM, ALE CHYBA EKSPERYMENTOWANIEM NA MODELACH? MOGĘ DAĆ PANU ADRES NASZEGO NAJLEPSZEGO MODELARZA – w jaki to sposób zaczęła się Cywilizacja Dronowa.

 223. revers said

  ad213

  robi sie probanderowsko, Poroszenko wnosl do armii ustawowe saluty prohitlerowskie
  http://eu.eot.su/2018/08/08/poroshenko-orders-to-legalize-bandera-salutation-in-ukrainian-army/

  a niemiecka legia cudoziemska rosnie w sile w miare naplywu nachodzcow i migracji killerskiej w tym z europy wschodniej

  http://eu.eot.su/2018/08/08/poroshenko-orders-to-legalize-bandera-salutation-in-ukrainian-army/

 224. NyndrO said

  Obejrzyjcie dokładnie brejwharta.I dokładnie oberwujcie.

Sorry, the comment form is closed at this time.