Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy Trump oddaje Putinowi Krym i inne części Ukrainy?

Posted by Marucha w dniu 2018-08-08 (Środa)

Prezydent Donald Trump oraz Władimir Putin spotkali się w sprawie porozumienia dotyczącego konfliktu na wschodniej Ukrainie i sposobach na jego pokojowe rozwiązanie.


Choć z pozoru nasi sąsiedzi powinni cieszyć się z szansy na pokój, może ich czekać niemiła niespodzianka. Podczas obrad doszło do sekretnego spotkania między rządzącymi. Możliwe, że Rosja zatrzyma dla siebie Krym – a także inne, nieznane jeszcze terytoria!

Informacje o spotkaniu pochodzą z oświadczeń Putina, komentowanych także przez rosyjskie media, trudno więc określić ich precyzyjność. Prezydent Rosji stwierdził, że doszło do „strategicznego porozumienia”, cokolwiek to znaczy dla USA i Ukrainy.

Słowa Putina wydają się sugerować, że Krym zostanie przyłączony do Republiki Rosyjskiej za sprawą głosowania. Co więcej, podobny los może czekać inne miejsca pełne „rosyjskiej mniejszości” i separatystów. Taka ilość żądzy nowych terytoriów w Europie nie była widziana od czasu drugiej wojny światowej!

[Putin nie chce zostawić Rosjan mieszkających zrządzeniem losu poza Rosją samym sobie. – admin]

Przed posiedzeniem Ukraina została zapewnione, że jej interesy zostaną reprezentowane należycie, ale ujawnione szczątkowe informacje zdają się wskazywać na zwycięstwo Rosji. Nieznane są żadne pozytywne aspekty i zyski dla USA. Z drugiej strony, jedynym źródłem wiedzy na ten temat są oświadczenia rosyjskie, które chcą pokazać kraj w jak najlepszym i najpotężniejszym świetle – tak więc na prawdziwe wyniki przyjdzie nam poczekać.

Już podczas wyborów krążyły plotki i teorie spiskowe o dziwnych powiązaniach Donalda Trumpa z Rosją oraz Putinem. Przeciwnicy zarzucali mu służalczość, a także wykorzystywanie rosyjskich hakerów by zmienić wyniki wyborów na swoją korzyść.

W obliczu nowych informacji teorie te wydają się coraz bardziej prawdopodobne. Lecz dlaczego Putin przyznał się do porozumienia, pogrążając swoją rzekomą „pacynkę”?

[Trump może „oddać” Krym Putinowi tak samo, jak pan Zagłoba Niderlandy królowi szwedzkiemu – admin]

https://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 25 to “Czy Trump oddaje Putinowi Krym i inne części Ukrainy?”

 1. RomanK said

  Dzis w programie 60 minut…Wladimir Wolfowicz powiedzial , ze Ukraina wroci do Federacji w calosci….a on wie co mowi…a nawet chlapie:-)))
  Ze to moze sie odbyc w drodze referendum wcale, by mnie nie zdziwilo..
  Obserwujac Program Karta Polaka i komu ja daja…widac ze ewakuacja z Ukrainy przyszlosci juz trwa w najlepsze….a ze to odbywa sie ogromnym kosztem Polakow i Polski….naplewac…….

 2. maasteer said

  Oby miał Pan rację, tylko banderowców trzeba będzie trochę przetrzepać!

 3. snag said

  Lewant już oddal a właściwie podzielił na strefy wpływu ,…

  „There is no doubt that Russia has reached an understanding with the US that the Levant has become its own operational stage and area of influence.”
  https://www.sott.net/article/392794-The-Levant-is-now-Russias-stage-of-influence-and-operations-And-the-US-knows-it

 4. lewarek.pl said

  Odebrać Lwów, Stanisławów, Tarnopol… ech, marzenie.
  Trzeba by jednak zrobić drugą Akcję Wisła. Nie, lepiej Akcję Bałtyk.

 5. snag said

  Coś na deser 😉 ,…

  Представитель ЛНА: проблема Ливии требует вмешательства со стороны России
  ——————————————
  https://ria.ru/interview/20180808/1526106954.html

 6. troll polonii said

  Kto wymyslil ten glupi tytul?
  A kiedy Trump byl w posiadaniu krymu czy Donbasu???

 7. snag said

  Good News – Korzystając z wizyty w Rosji Senator Rand Paul przywiózł Putinowi list od Trump’a ,…

  https://twitter.com/RandPaul?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1027186813587337216&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sott.net%2Fembed%2F8twNHxcsZ79oRJHpeTu12mlC9F3

 8. Maverick said

  Mieszkańcy Krymu zadecydowali i w duupie mają to co myślą kundle kabały czy wyjątkowo upośledzeni umysłowo, którzy chcieliby za nich decydować. Nawet prezydent Polinu coś na ten temat wie i pieprzył że to sprawka Putina, a nie wola mieszkańców Krymu. Widocznie paranoja mu się pogłębia i swojej wasalności kabale gada co musi bo tak mu kazali.

  Już dawno przestałem korzystać z usług LOT, bo podejrzane typki chciały sprzedać LOT Niemcom, a teraz inne typki finansują Johny Danielsa. On buduje im wizerunek, to musi być polish joke.

  Canada skrytykowała Arabię Saudyjską za naruszanie praw człowieka, a Saudyjczycy od razu zapowiedzieli wycofanie się z wszelkich inwestycji. Izrael krytykuje i pomawia Polskę, a nasi wasale, jeszcze bardziej się płaszczą.
  I to nie jest polish joke.

 9. krzyk58 said

  Cóż za bezsensowny nagłówek – oddać można coś własnego, a tu nie zachodzi ‚aż taki stan posiadania”.Czuć tu „Trylogią’. 🙂

 10. revers said

  Ale jest wielu peominentnych ukrainskic polizykow i politologow ktorzy zgodni sa co reparacji wojennych za Krym, czy Rosja bedzie , czy zostanie przez kabaly podzielona na czesci tak jak Jugoslawia.

  Mowi sie kolejnej bazie NATO an balkanach w Montenegro.

  A pan PAD polecial do Australi liniowym Boeningiem ale w wiekszosci wykupionym dla calej swity pada, z borowcami, wojakami na czele. bedzie ze pad chce uderzyc nie tylko a Rosje , ale na Chiny bo z Austarli ma pojsc glowne uderzenie anglosyjonu na Chiny, Korea Pln.

 11. ERROR 404 said

  Nie ma czegoś takiego jak ukraina, chyba, że chodzi o ziemie „u kraja” rzeczypospolitej…
  Krym to Rosja, amin…
  A Trump ma tyle do Krymu, co ja nie przymierzając do Nepalu…

 12. RomanK said

  Lewarek…byles ty tam kiedys chlopie ??? wiesz czego chcesz?>> Uwaazj glupie marzenia walnietych w elb ..lubia sie spelniac…… to co wymieniles to jakies ok 14 mln ludzi…. co Z nimi zrobisz…jak poznasz….. co to za ludzie:-)))?????

 13. Moher49 said

  @1
  Panie Romanie, nie zgadzam się, Do Zbrucza będzie Polska. Gorbaczow obiecał.

 14. Maverick said

  Ukraińcy przy pomocy polskich kundli i amerykańskich po prostu chcą wymordować mieszkańców Donbasu.

  To zakrawa na zbrodnie przeciwko ludzkości.

 15. Maverick said

  Tak jak napadli na Osetię i mordując cywili, jak żołnierzy misji pokojowej , taką samą premedytacją chcą zmusić Tych Ługańsku i Donbasie do kapitulacji poprzez mordowanie, i te polskie kundle udają katolików gdy to są bezduszne, o kryminalnych zmysłach bestie. Bóg ukarał tego Kaczora a Polactwo dalej bredzi, Zamiast domagać się zwrotu Lwowa. Sam agencik Rodszylda MC Cain ponoć zdycha na raka mózgu za przestępstwa i zbrodnie zadane innym w imieniu lucyferiańskiej kabały.

 16. Moher49 said

  @12
  Panie Romanie, lepsi tam ludzie niż lenie którzy imigrują z Afryki. W Polsce brak rąk do pracy, dla 14 mln zajęcie się znajdzie. Miliony Ukraińców już żyje z pracy dla Polski, otrzymuje nasze zasiłki, emerytury. Na bandziorów trzeba knuta, nie dupawej policji. Banderowiec czy murzyn to dla mnie wsio rawno.

 17. Zerohero said

  Taka ilość żądzy nowych terytoriów w Europie nie była widziana od czasu drugiej wojny światowej!

  A przyjmowanie nowych prowincji do UE i NATO? Magdalenka kiedy to podczas obrad na stole stała menora podkreślająca żydowski charakter III RP? To są ogromne terytoria.

  Już podczas wyborów krążyły plotki i teorie spiskowe o dziwnych powiązaniach Donalda Trumpa z Rosją oraz Putinem. Przeciwnicy zarzucali mu służalczość, a także wykorzystywanie rosyjskich hakerów by zmienić wyniki wyborów na swoją korzyść.
  W obliczu nowych informacji teorie te wydają się coraz bardziej prawdopodobne.

  Towarzyszu starszy srakomózgowniku! Bądźmy szczerzy. Jeśli prezydent USA nie nakazał uderzenia jądrowego na Rosję, to jest 100% ruskim agentem. Brak entuzjzmu do wojny jest zbrodnią.
  Sieg szalom!
  Sieg szalom!
  NATO akbar!

 18. Odciąć się od wschodu i zachodu – https://www.cda.pl/video/250874762

 19. troll polonii said

  18
  White Pride
  Te muzulmany co bija Anglika to pewnie za wymordowanie bezbronnych dzieci i kobiet w Libii i zniszczenie calego, bogatego i demokratycznego kraju!

  Zalosny w tym kontekscie jest prof. Wolniewicz ze swoimi
  wywodami na temat rasizmu.
  Anglikow, Francuzow, Polakow i kowbojow nikt nie prosil do Libii.

 20. andzia na zbłąkaną duszę said

  Już Kużmiuk zapowiedział triumfalnie, że Trump nie doszedł do porozumienia z Putinem,, bo nakłada na Rosję nowe sankcje, a May zażądała ekstradycji sprawców posługiwania się noviczokiem. Ciekawe, czy wymieniła ich z nazwiska.

 21. andziac said

  ps. jakieś fragmenty wcześniejszych wypowiedzi przeskakująj jak chcą. Chyba piszę za szybko.

 22. Andzia said

  wykasowałam dodatek ale „c” się nie wiadomo jakim sposobem ostało.

 23. Andzia said

  May sobie jakieś kpiny robi. Bo jak się pisze wniosek o wydanie obywatela obcego państwa, to trzeba go zidentyfikować. Czy oni wymagają od Rosji prowadzenia śledztwa na podstawie pomówień? Skoro Rosja się nie przyznaje, to powinni przedstawić nie budzące wątpliwości dowody, bo w obecnych czasach nie jest trudno przemycić jakąś tam truciznę przez pośredników.

 24. RomanK said

  Panie Moher49…pytm dosc wyraznie co zrobi pan z ludzmi….bo to….. ze pracowac musza „na polskich panow”…weszlo juz do ich codziennego jezyka:-)))
  Ale mna podwojne znaczenie…wie pan o tym????

 25. lewarek.pl said

  Panie Romanie K.
  Toć przecież napisałem wyraźnie, że powrót Lwowa i innych do Polski to marzenie. A marzenie to marzenie.
  No, bo ludzie. To oczywiste.
  I zaproponowałem rozwiązanie: Akcja Bałtyk.
  Te upały tak lasują ludziom mózgi, że wszystko na poważnie.
  I w ogóle nie wiem o czym my tu gadamy. W Waszyngtonie i na Kremlu jak nam wcisną Lwów (razem z ludźmi, a jakże), to weźmiemy. A jak postanowią, że mamy jeszcze oddać Przemyśl, Chełm i Nowy Sącz (z ludźmi czy bez ludzi, wszystko jedno), to oddamy. I podziękujemy.
  Się Pan przekona.

Sorry, the comment form is closed at this time.