Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce?

Posted by Marucha w dniu 2018-08-09 (Czwartek)

[Właściwie to można mieć bylejakie poglądy, byle by antyrosyjskie – admin]

W Polsce jest kilkadziesiąt partii politycznych. O większości z nich przeciętny Polak nawet nie słyszał. Jedną z takich małych partii jest zarejestrowana w 2004 roku partia „Polska Patriotyczna”, którą utworzyli w tamtym czasie byli członkowie „Samoobrony”.

Do tej pory partia istniała i nikomu nie przeszkadzała. Niedawno, bo w czerwcu, odbył się jej kongres, na którym wybrano nowe władze i uchwalono nowy program. Okazało się, że na kongresie do partii przystąpiło wielu członków niezarejestrowanej „Zmiany”, a do jej władz wybrany został wiceprzewodniczący partii „Zmiana” Nabil al-Malazi.

Jest on teraz wiceprzewodniczącym dwóch partii. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że Polska Patriotyczna ma zmienić nazwę na… partia „Zmiana”. Na kongresie partii przyjęto też nowy, antyimperialistyczny program, który okazuje się takim samym jaki miała „Zmiana”, której polskie władze odmówiły rejestracji.

Od tego momentu coś się zmieniło. Partią „Polska Patriotyczna” zainteresowały się polskie służby.

Do nowego jej przewodniczącego, Pawła Ziemińskiego, o szóstej rano wtargnęła policja i zajęła cały elektroniczny sprzęt, będący w jego posiadaniu, pod pretekstem szukania dowodów w innym prowadzonym przez nie postępowaniu.

Gdy ten napisał o tym na swoim facebookowym profilu (konkretnie o wtargnięciu policji do domu i zajęciu jego sprzętu), wezwano go do prokuratury i przedstawiono mu zarzut z Art. 241. § 1., który mówi, że „kto bez zezwolenia rozpowszechnia publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”.

Okazuje się, że w państwie PiS nie potrzeba już nadawania klauzuli tajności, by nie informować o niczym opinii publicznej, jak np. w sprawie Piskorskiego, by to państwo próbowało represjonować ludzi za ujawnienie nie tyle wiadomości z postępowania przygotowawczego, ale już nawet samego faktu, że jest takie postępowanie. Za to można już odsiedzieć dwa lata w więzieniu!

Polska Patriotyczna to partia niszowa i szerzej nieznana. Tym bardziej może dziwić strach państwa przed każdą, choćby najmniejszą inicjatywą, która odbiega od tego, jakie w Polsce wolno mieć poglądy polityczne.

W materiale wideo rozmawiam o tym z przewodniczącym Pawłem Ziemińskim i wiceprzewodniczącym Nabilem al-Malazi.

Tomasz Kurski
https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 29 to “Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce?”

 1. Szczur said

  Definiując samych siebie jako ugrupowanie „anty-” a nie „pro-” zakopują się żywcem w politycznej trumnie. Mnie jako potencjalnego wyborce nie obchodzi anty/pro amerykanizm, anty/pro syjonizm, czy anty/pro rosyjskość. Obchodzi mnie co mają do zaproponowania Polakom i Polsce. Jaką mają diagnozę i jaką drogę do zdrowia proponują a z tego materiału tego dowiedzieć się nie można.

 2. snag said

  Podobnie jak na gojowce, można mieć byle jakie poglądy, byle by pro-rosyjskie i bron Boże inne na temat Chrześcijaństwa niż szeryf 😉

  ———-
  Gajówka to nie państwo. Jeśli już, to bliżej jej do partii. A w partii pewne poglądy obowiązują. Gajówka toleruje dość szcerokie ich spektrum, ale granice istnieją. Bo w przeciwnym razie – po co gajówka?
  Admin

 3. dardee said

  Czy to czasem nie tak jak w USA?:)))

 4. RomanK said

  Wszedzie mozna miec poglady jakie sie chce..pod warunkiem , ze bierzemy i nie boimy sie odpowiedzialnosc za ich skutki:-)))

  ——-
  I że nie mamy rodziny.
  Admin

 5. snag said

  Znam parę miejsc gdzie nie muszę się szczypać czy admin przepuści czy nie i przez przypadek, są najciekawsze, najczęściej odwiedzane i najbardziej oświecające – Ze obnażają dziadostwo na obu biegunach (bo gdzie go nie ma) nie muszę wspominać ,…

  ——
  Niech Pan więc z nich korzysta pełnymi garściami.
  Admin

 6. snag said

  Zaglądam do kilku najczęściej jak widzę verboten tematy na innych forach ,…

 7. Plausi said

  Polska jesst krajem okupowanym

  jak to zgrabnie załatwił patriotyczny bohater narodowy L. podpisując akt rozwiązania państwa polskiego i wchłonięcie go przez UE,. przez podpisanie cyrfografu Lizbońskiego.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  Okupanci żąadają od podbitego kraju wojska do prowadzenia swych dalszych podobjów, tym razem chodzi o podbpój ziem serbskich, gdzie konfidenci z Polski wykonują operacje na zlecenie okupanta w Kosowie

  https://de.sputniknews.com/zeitungen/20180809321894770-kosovo-serbien-eskalation/

  „Das Vorgehen der amerikanischen und polnischen Kräfte lässt sich kaum als „Übung“ bezeichnen – vielmehr handelte es sich um eine offensichtliche Provokation,”

  (Postępowanie sił amerykańskich i polskich nie sposób określić jako „ściwczenie” – daleko więcej chodzi tu o oczywistą prowokację”)

  Batalion USA i Polski wkroczyły to enklawy zamieszkałej przez Serbów w Kosowie i odział polski zajął rozdzielnie prądu, zaopatrującego Serbów. Wywiad rosyjski sygnalizuje, że KFOR przygotowuje operacje w celu oderwania serbskiej enklawy i części południowej Serbii, której domagają się Albańczycy w Prisztinie.

  Zjełopienie Polaków jest ostatnio tak ogromen, że nawet nie dostrzegają, że egyzystują pod obcą okupacją. PiS robi ich wręcz za patriotycznych durni. Znaczna część polskiego społeczeństwa okazuje objawy poważnej degeneracji.

 8. witek said

  A takie jak ci katolecznicy z Torunia

  „Ten apetyt urósł nie tylko po agresji na Gruzję i Ukrainę, ale też z tego, że te agresje nie spotkały się z reakcją. Rosja czuje się bezkarna. Mamy więc prawo przypuszczać, że może planować kolejne działania – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Odniósł się w ten sposób do braku reakcji na działania Rosji w Gruzji i na Ukrainie.

  Dziesięć lat temu Rosja zaatakowała Gruzję. Kreml do tej pory nie wycofał wojsk z jej terenów. Do Gruzji, w celu upamiętnienia tego wydarzenia, przybyli przedstawiciele Polski, Litwy, Łotwy i Ukrainy. Specjalne oświadczenie wydał Waszyngton. Stany Zjednoczone domagają się od Rosji wycofania rosyjskich wojsk z terenów Abchazji i Osetii Południowej [czytaj więcej].

 9. revers said

  ad7

  no to pogratulowac polskim okupantom, ktorzy juz w jugoslawi za hitlerowcow robia, a w PL powstanie warszawskie swintuja.

  to niektore ciala ofiar ataku samolotow NATO na pociag cywilny w poblizu miejscowosci Gderlica , a byly wsrod ofiar 5 letnie dzieci i cale rodziny.

  http://www.slobodan-milosevic.org/wb1/06.htm

  lub inne masowe bombardowania serbii w tym kosciolow prawoslawnych przez NATO szatanistow i ich przyjaciol z pokolenia JP2 z PL.

  http://www.slobodan-milosevic.org/wb1/

  A moze jakie poglady w Polsce mozna kupic?

  http://www.slobodan-milosevic.org/news/kerry101804.htm

  bo albanska KLA finasowala kampanie Kerrego, to dlaczego nie jakiego naczelniak z PL, pienaiadze pochodzily z handlu cietkimi narkotykami, handlu ludzmi, handlu organami ludzkimi.

  http://www.slobodan-milosevic.org/news/kerry101804.htm

  A Albania tez chce miec swoja Wielka Albanie, skoro nawet przywlaszyczyli sobie historie Aleksanda Macedonskiego rowniez Wielkiego.

 10. RomanK said

  ad 4… Panei Gajowy..jak sie nie ma rodziny…to po jakiego panu poglady??? I tak I tak przyszlosci zadnej pan nie ma…a szukanie kopotow bez zadnego powodu wyglada smiesznie…. Rodzina jest powodem , dla ktorego ludzie podejmuja ryzyko wlaki o lepsze jej jutro….. moze dlatego jest tak jak jest….

 11. Re: 4 Komentarz Admina .
  Odpowiedzialnosc za rodzne ponosi „glowa” rodziny w/t Prawa Naturalnego I „glowa rodziny” jest calkowicie odpowiedzialna za podjete decyzje w imieniu Rodziny – bez wzgledu czy sa to decyzje sluszne, prawdziwe czy racjonalne (w sensie finansowym, politycznym czy kultorowym).
  Pan Bog stworzyl mezczyzne (jako pierszego) na Swoj Obraz I Podobienstwo, a nie kobieta jako pierwsza… I prosze o tym pamietac…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jesli mam sie przedstawic wlasnym imieniem I nazwiskiem, to prosze, nie widze problemu…

 12. Re: 10 RomanK
  Panie Romku, po raz kolejny pan mnie irytuje swoim „bulshitem”…
  Pan Bog nie powiedzial, ze Jego Obraz I Podobienstwo jakim jest mezczyzna pierwszym stworzonym musi miec towarzyszke zycia, ale nakreslil, ze to wlasnie mezczyzna jest glowa rodziny, ktora zalozy lub ma zalozyc…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. RomanK said

  Bo panie Jasku ja wg z starej zasady …Silnych sie nie boje …..a slabych mam w dupie!:-)))))…a panu potrzebny jest tlumacz???? czy prestygitator????

 14. NyndrO said

  Nie. Tylko taki pajac, jak Pan, Panie macenasie.

 15. NyndrO said

  Zapomniałem. Szanowny i tej, ale tej najlepszejszej, tej pra-starej Solidarności z Panem jośkim „polksawalczaca” się kłaniamy do kolan.

 16. JerzyS said

  Jak można tolerować w Polsce partię antynazistowska , antyfaszystowska i antysyjonistyczną?

 17. troll polonii said

  9
  Revers
  Krew Serbow spadnie na cala EUrope.
  To jest ludobojstwo Slowian bez precedensu we wpolczesnej historii Europy!
  Pyskowanie teraz na muzulmanow jest szczytem hipokryzji i zaprzanstwa. Przy pomocy Polskich degeneratow, tzw. elit politycznych wpuscilismy fale muzulmanskiej inwazji na Europe.
  To Polska zezwolila na wpuszczenie wahabitow z Arabiii Saudyjskiej do Czeczni i Bosni!!! To Polska i Polcy radosnie witali uchodzcow z Kosowa i Czeczni!!
  To Polska zaproponowala w ONZ powstanie bandyckiego panstwa Kosowo!! I dalej pilnuje bezpieczenstwa tego centrum zbrodni w Europie.
  O wszystkich aktach terrorystycznych w Europie opowiadamy ze zgorszeniem – z wyjatkiem masowych zbrodni dokonywanych na terenie serbskiego Kosowa.

  Te wszystkie durnowate agitacje na temat Slowian sa tak idiotyczne, ze glowa boli.
  Opowiadamy o starozytnych Slowianach a mordujemy wspolczesnych. Widzial kto kiedy taka hipokryzje??!!!

  Dopoki polskie wojsko i polska policja BEZPRAWNIE okupuja Serbie, dotad nie ma mowy o jakiejkolwiek demokracji.
  Polska ciezko zaplaci za pomoc w zalozeniu Bondsteel, przestepczego panstwa Kosowo i utworzeniu dwoch islamskich (nie muzulmanskich) panstw w Europie jako przyczolku Arabii Saudyjskiej.

  Wszelkie gadania o Slowianach, rosyjskich wojskach w Gruzji (?) i w Donbasie (?), o aneksji Krymu (?) – i w ogole agresji rosyjskich Slowian- jest zwyklym belkotem agencji CIA i jeszcze gorzej.
  Poczekajcie bezmozgie lobuzy!
  Przy pomocy zdegenerowanych Polakow watahy swiatowych bandziorow zniszcza Czarnogore, Serbie, Macedonie, Bialorus, Ukraine, zeby dorwac sie w koncu do Moskwy i zniszczcyc Rosjan i zeby slad po Slowianach zaginal…..

  Glownie po to Polska zostala ‚wyzwolona’ spod sowieckiego buta, zeby spelnic dziejowe zadanie swiatowej mafii:
  Wspolnymi silami Europe zaoramy!

 18. Plausi said

  Przyjaciele JP2 w Polsce

  @9, Revers

  „albanska KLA finasowala kampanie Kerrego, to dlaczego nie jakiego naczelniak z PL, pienaiadze pochodzily z handlu cietkimi narkotykami, handlu ludzmi, handlu organami ludzkimi. ”

  Już pisaliżmy o tym, ale przypomnimy, „Z satysfakcją mogli Polacy rozpoznać po rozkwicie pospolitego gangsterstwa po „transformacji ustrojowej“ , jak dalece w Wolnej Polsce zapanowała ta demokracja. ”

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/05/nawoz-historii-w-walce-o-okruszki/#comment-705865

  o gangsterskim pochodzeniu innych demokracji pisaliśmy też, to są znane fakty, niedostępne szerszym masom, stąd taka ochota tych mas do wspierania przestępczych organizacji wszelkiego rodzaju, jak choćby NSZZ

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  który odegrał taką ważną rolę w rabunku mienia Polaków w ramach napadu rabunkowego Sorosa i jego bandy nazwanego później nazwą operacyjną „prywatyzacja Balcerowicza”, akurat tego sprostytuowanego mydłka.

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  @17, Troll Polonii
  „po to Polska zostala ‚wyzwolona’ spod sowieckiego buta, zeby spelnic dziejowe zadanie swiatowej mafii:”

  O przestępczym pochodzeniu tych ostatnich dostarczyliśmy już przykładów

  https://marucha.wordpress.com/2018/07/30/zrodla-niecheci/#comment-771445

  szkoda, że JP2 udało się tylu Polaków nabrać na jego rozmodlone śmieci

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  nie powinno to nikogo dziwić, że my JP2 uważamy z jedno z wcieleń Antychrysta, zgodnie zresztą ze wskazówką ś.p. prof. Wolniewicza

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

 19. ibrahim ibn jakub said

  Informuję wszystkich ober-prokuratorów i ober sędziów (nie ważne z jakiego układu), że od urodzenia jestem Antysyjonistycznym Nacjonalistą Rzeczypospolitej i staram się żyć w oparciu o 10 przykazań Bożych Pisma Świętego. W razie gdyby jakiś oszołomiasty prokurator z równie oszołomiastym sędzią chciał mnie skazać na podstawie syjonistycznego „prawa”, obowiązującego w tym nieszczęśliwym bantustanie, to proszę o areszt dożywotni, bo po wyjściu i tak nie zmienię światopoglądu. Amen.

 20. Boydar said

  Kiedyś, a nawet jeszcze jeszcze niedawno (proszę zauważyć jak nieszczęśliwie pośpieszył się Ratajczak), Panie Ibrahimie, na poważniejsze poglądy należało posiadać imienną, ważną licencję. Dzisiaj już nie. Głównie dlatego że zmienił się etap. Wypieprzenie w kosmos wszystkiego co zewnętrznie przypomina żyda, weszło do planu, tych wyżej w hierarchii. Prawo dalszej egzystencji i eksploatacji gojów przyznane zostało wyłącznie tym zmimikrowanym. Co nie znaczy że ‚parchy ewidentne’ nie będą podejmować smętnych prób kontrataku.

  Już raz próbowały, w ’42.

 21. revers said

  Uchodzcy z Serbii po NATO-skich pieszczotach

  http://www.slobodan-milosevic.org/wb1/01.htm

  A nie zaproszenie resztek Wojska Polskiego na Westterplate mozna traktowac jako faktyczna depolonizacje, tego co kiedys nazywalo sie PRL-em, RP, PL, Polska etc. Jeszcze tylko administarcje powinni oddac temu komu trzeba dla ordnungu i drang nach osten i bedzie cymes i jezyk jidisz wprowadzic germanski. zreszta guru Walesa chcial juz wladze przekazac Niemcom a zakrecony Cejrowski Szczecin.

 22. Boydar said

  Albo tam są Polacy albo nie. Jak nie, to wyrżnąć wszystkich, już tam Bóg rozpozna …

 23. troll polonii said

  Mordowane Serbow bylo dobrze zaplanowane

  23 Years Ago the US Backed a Brutal Croatian Ethnic Cleansing of Serbs

  https://russia-insider.com/en/politics/23-years-ago-us-backed-brutal-croatian-ethnic-cleansing-serbs/ri24393

 24. troll polonii said

  18
  Plausi
  Nikogo nie bronie ani nie usprawiedliwiam. Plany wojny gazowej opracowano w USA.
  I pewnie nie tylko w USA. Opracowano tez dlugoletnia strategie.
  I to Brzezinki wybral nam papieza- nie papiez Brzezinskiego. Kase dostarczala CIA
  Kowboje maja prawo decydowac nawet o wynikach conclave. Mieszaja w kazdych wyborach na calym globie.
  Wojna o kontrole ropy i gazu trwa od czasow sprzed Rewolucji Pazdziernikowej.

  To juz bedzie 3-a wojna o gaz??
  Army document: US strategy to ‘dethrone’ Putin for oil pipelines might provoke WW3

  View at Medium.com

 25. ojojoj said

  Panie Snag, proste pytanie, czy Bog jest obiektywny?
  A poza tym, paszol tawarisc w uj od nas.

 26. ojojoj said

  Do Troll,
  „… Opowiadamy o starozytnych Slowianach a mordujemy wspolczesnych. Widzial kto kiedy taka hipokryzje??!!! ..”

  Ja widzialem i nadal widze jeszcze gorsza. Polacy pluja na zydow, a kazdego dnia maja slipia wpatrzone w zydowskie tivi i zra tanie serki topione z zydowskiego plastiku.

 27. w kazdym czlowieku !!! istnieje niewobrazalnie wielka sila i moc !! ONI 🙂 zas panicznie !!!! boja sie abys to w sobie nie ODKRYL!!

 28. Obecna wladza ma zagwarantowane dalsze okradanie i mordowanie Slowian nad wisla!!!! .Psowcy planuja wprowadzic do +500 dodatkowe trzy tutki dropsow i cztery mietowe landrynki 🙂 i ……po wyborach 🙂

 29. aby w pelni zrozumiec konsekwetny mord (od 1345 roku) dokonywany na Slowianach !! koniecznie trzeba na Youtube wystukac temat „czarnoglowi”:) tam niemal precyzyjnie wyjasni ten temat „czarnoglowych” Artur Lalak i Grzegorz Skwarek:)

Sorry, the comment form is closed at this time.