Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (55 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-08-09 (Czwartek)

Premierka Wielkiej Brytanii, była striptizerka (?) Theresa May, zażądała od Rosji ekstradycji dwu osób podejrzanych o użycie „nowiczoka”. Oczywiście nie przedstawiła nawet cienia dowodów. Już widzimy Putina, jak w te pędy leci zaspokajać żądania tej idiotki.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/08/02/wolne-tematy-54-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/08/14/wolne-tematy-56-2018/

Gajowy Marucha

PS: Być może chodzi o inną striptizerkę, Teresę May (bez „h”). Pomylka niewielka 🙂
Gajowy Marucha

Komentarzy 225 to “Wolne tematy (55 – 2018)”

 1. Marucha said

  Może to puste pogróżki, a może coś zmajstrują…

  Dostałem otóż wiadomość, iż w najbliższych dniach zostaną wysłane do wszelkich moich znajomych kompromitujące mnie informacje.
  Nie wiem, co to może być, ale znając finezję unych, może chodzić np. o dziecięcą pornografię, antysemityzm albo coś równie subtelnego. Możliwości robienia fejków – zarówno dokumentów, zdjęć, jak i filmów – są obecnie bardzo szerokie.

  W najbliższych dniach zobaczymy.

 2. Andzia said

  re:1
  Nikt rozsądny nie wierzy w te fejki. Pan może ustalić adresatów i zrobić z tego użytek w postaci solidnego odszkodowania. Jest Pa emerytem, w Polsce przysługuje Panu zwolnienie od kosztów sądowych, a właściwy jest sąd polski, bo chyba ta tym terenie mają zamiar popełnić przestępstwo. Sprawców ustali Prokuratura na pański wniosek.

  ps.A czy te stworzenia na talerzu to raki czy inne owoce morza? W przeciwieńste do krewetek nie budzą obrzydliwości.

  ——
  Raki, Pani Andziu…
  A w ogóle to zobaczymy, co wysmerfują.
  Admin

 3. Andzia said

  Chcę dodać, że zwolnienie od kosztów sądowych i prawo do bezpłatnego adwokata. Jak Pan ostatnio choruje, to myślę, że sąd Pana zwolni.

 4. marta said

  Amazon – gułag a’la americana

  https://praca.interia.pl/news-american-dream-po-polsku-wyniki-kontroli-pip-obrazuja-nielud,nId,2616642

 5. Marucha said

  Re 3:
  Wydaje mi się, że nie będzie żadnej rozprawy sądowej.
  Im raczej chodzi o zniszczenie mego dobrego imienia.
  Ale zobaczymy.

 6. snag said

  217 w poprzednich ,…

  Założę się ze nikt nie otworzy gęby żeby go bronic, nie wspominając o ściepce na adwokata – I bądź tu dumny z pochodzenia ,…

 7. karlik said

  „Dostałem otóż wiadomość, iż w najbliższych dniach zostaną wysłane do wszelkich moich znajomych kompromitujące mnie informacje.”
  Panie Gajowy,proszę to olać, jakiś krótki urlop, wypad za miasto w niedzielę do Kościoła…
  Prawda się sama wybroni…

 8. Sebastian said

  W dniu wczorajszym, na donieckim odcinku frontu, wzrosła nieznacznie wroga aktywność zbrojna ukraińskich żołnierzy wobec DRL.

  I tak, ukraińscy żołnierze 8 razy przeprowadzili ostrzał terytorium DRL, z czego pierwszy miał miejsce o godzinie 07:55 a ostatni o 20:00. W tym przedziale czasowym, przy użyciu moździerzy kaliber 120 (10 min) i 82 mm (8 min) oraz granatników: SPG-9 (4 granaty), RPG-7 (17 granatów) i AGS-17 (125 granatów), a także opancerzonego wozu bojowego BMP-1 (10 wystrzałów) i broni maszynowej, ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał z kierunku: Wierchnietoreczkoje wierchnyje, Kamienki, Krasnogorowki, Leninskoje (koło Gorłówki), Wodjanoje oraz Talakowki. Ostrzały te prowadzone były w rejonie następujących miejscowości: Wierchnietoreczkoje niżnieje, Staromichajłowki, terenu kopalni im. „Gagarina” na północnych obrzeżach Gorłówki, Leninskoje (koło Nowoazowska) oraz Komiternowa.
  Łącznie w wyniku wczorajszych ostrzałów na terytorium DRL spadło 155 pocisków, wobec 61 z dnia poprzedniego.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2018/08/09/wojna-domowa-na-ukrainie-9-08-2018r-1159-dzien-od-nowego-rozejmu/

 9. Sebastian said

  Amerykańskie władze ustaliły, że Rosja użyła środka paralityczno-drgawkowego w ataku na byłego szpiega Siergieja Skripala w brytyjskim Salisbury – poinformował w środę Departament Stanu USA. W związku z tym zdecydowano się wprowadzić sankcje wobec Rosji. (http://www.tvn24.pl)

  bezczelne qrvy bez podstaw i jakichkolwiek dowodów – przy okazji tak się Państwu przyznam, iż mam wątpliwości co do Katynia, a może to jednak niemcy ?

 10. https://pl.sputniknews.com/swiat/201804267845796-Sputnik-piechota-morska-USA-bezbronna-Rosja/
  PIECHOTA MORSKA USA PRZYZNAŁA, ŻE JEST BEZBRONNA PRZED ROSJĄ
  11:41 26.04.2018Krótki link 101138
  Siły szybkiego reagowania Korpusu Piechoty Morskiej USA, które jak uważano przez całe dziesięciolecia, były dobrze zabezpieczone, znalazły się dzisiaj w trudnej sytuacji – powiedział w czasie debaty w Senacie głównodowodzący Korpusu Piechoty Morskiej, generał Robert Neller.

  O tym TRĄBIŁEM kilkanaście lat temu, gdy chińskie Kitany WYRŻNĘŁY w wojnie jugosłowiańskiej amerykańskie Apacze, ale oszczędziły US Army, bo poleciały anektować Morze Południowochińskie, którego US Navy – nie mając tej techniki – bronić Nie Mogło.
  To był upadek imperialnej doktryny Teodora Roosevelta, co stało się też z doktryną Monroe, gdy Siostry Alvarado zamówiły mego Aerobusa u KAMAZA dla wypędzenia US Navy z karaibskich archipelagów SPORNYCH. Wobec tego Rosja produkuje AEROBUSA nie na prawie Wojennym a na Licencji Sióstr Alvarado, które zapewniły dyrekcję Kamaza, że się ze mną DOGADAJĄ. Może by i Dogadały się, gdyż młodsza miała reprezentować Honduras na MISS WORLD w Londynie a starsza była jeszcze piękniejsza, ale zostały zastrzelone przez swego ochroniarza.
  We wczorajszej Rzeczpospolitej są 2 artykuły na ten temat: Michał Duszczyk, NADLATUJE REWOLUCJA – Drony z paczkami jeszcze nie wlatują na balkony, ale i tak śmiało wkraczają w kolejne sfery naszego życia (s. L4) i Michał Duszczyk, MIASTA OTWARTE NA DRONY – Polska szykuje się do wdrożenia U Space, unijnej koncepcji, która zakłada wydzielenie przestrzeni do 150 metrów nad ziemią do użytku dronów (s. L5).
  Drony stają się ROBOTAMI tworząc przestrzenną infrastrukturę handlową i gospodarczą, która okazuje się być CYWILIZACJĄ. Dron to Fiu-Bździu mego Aerobusa, dla którego PRZESKOCZENIA Amerykanie zrobili 60 Zajobów a zachodnioeuropejcy 12 – co ZALEGALIZOWANO Fiubździuizmem.
  CYWILIZACJA Dronowa zaczęła się od tego, że na PWr Profesor Sybilski powiedział mi: MAMY PROGRAMY ŚMIGŁOWCOWE, ALE PAN NIE ZGODZI SIĘ, BO SĄ WŁASNOŚCIĄ AMERYKAŃSKĄ. W związku z tym zapytałem w Dolnośląskim Klubie Lotniczym: A JAK ZROBILI TO UKRAIŃCY? – NIE WIEM, ALE CHYBA EKSPERYMENTOWANIEM NA MODELACH? MOGĘ PANU DAĆ ADRES NASZEGO NAJLEPSZEGO MODELARZA – w jaki to sposób zaczęła się Cywilizacja Dronowa.

 11. snag said

  W tym roku zanim zakwalifikują się na Miss Bumbum w Rio muszą poddać się x-ray i udowodnić że prawdziwa 😉 ,…

  https://www.rt.com/news/435461-bum-contest-surgery-cosmetic/

  .

 12. andzia said

  re:7
  Przede wszystkim wobec wchechogarniających łgarstw ie ma co liczyć na prawdę tylko na dowody. Teraz obowiązuje prawda formalna a nie materialna. Kto twierdzi, musi udowodnić.

 13. witek said

  Gorąco, cholerka, gorąco…
  Coś dla poprawy humoru i ciśnienia

  Pawlo Kowal jako dżentelmen wypowiada się się damie Przełomiec.
  Ciekawy artykuł:

  https://www.rp.pl/Felietony/180809942-Maria-Przelomiec-i-klub-dzentelmenow.html

 14. NyndrO said

  Paanie Kieras. Pffff.

 15. NyndrO said

  Ja idę na świadka, że Pan ma z deklem. No co!

 16. TG said

  Listwa said
  2018-08-07 (wtorek) @ 13:30:35

  @ 152 TG

  Pani TG specyficznie reaguje na szok emocjonalny jaki doznała po konfrontacji swoich emocjonalnych przekonań odnośnie JPII z faktami.
  Mniej TV, mniej propagandy. Prawda wyzwala.

  Panie Listwa chciałam odpowiedzieć Panu na stary wpis-zaczepkę?
  To nie szok emocjonalny tylko dojrzała świadomość wojny na słowa i jej skutków .
  Wiedza podwórkową oceniłam trwanie przy faktach dotyczących JPII.Skrót myślowy zawierał pojęcie tego co widzi się będąc na swoim podwórku z tym co np z 10 piętra , nie mówiąc z lotu sokoła albo oczami Boga.Widzieć można inne podwórka i ich jakość.
  Ja np. widziałam w zagranicznej gazecie zdjęcie JP II, (z parą prezydencką krótko panującą na Litwie ) jego oczy bez źrenić.Zapytałam obok mnie lekarza , co to jest? A on powiedział ,że po tym rozpoznaje się ,że ktoś bierze narkotyki.
  Niewątpliwie, JP II dostawał środki przeciwbólowe i tu jeżeli ktoś z nas choć trochę cierpiał to wie jaka jest kondycja podczas choroby .I jeśli ktoś widział cierpiącego JP II na trzech i wiecej godzinnych nabożeństwach to nie ma wątpliwości jakie były Jego siły i możliwości , a on wytrwał do konca.Mnie ten szczegół wiele powiedział , z genetyczną wrażliwością obserwowałam różne fakty.
  Jak już Pan jest takim mieniącym się psychologiem to Pana rozczaruję. Od lat nie mam telewizora, korzystam za to od dawna z komputera.Jeśli Pan był wtedy w Polsce to pewnie raczkował Pan w tej dziedzinie.
  Doszłam do wniosku ,że bezsensowna jest rozmowa z tymi ,którzy nie chcą ,nie mogą albo im nie wolno samodzielnie myśleć.Jak już wcześniej napisałam to nie szkodzi JP II.Szkodzi ludziom słabej wiary i wiedzy ,szkodzi ich wyborom i konsekwencjom.Wojna o dusze TRWA.
  PS.Przepraszam Pana Gajowego za wejście i jednoczesnie dziekuję.

 17. snag said

  Fotograficzna wystawa w Warszawie dokumentująca historie żydów i dowód odradzającej się obecności i życia w Polsce. Autor artykułu nie omieszkał przypomnieć o wyssanym z mlekiem matki antysemityzmie Polaków oraz prześladowań i przemocy wobec starszych braci (sic) dawniej i w powojennej Polsce … w tej ostatniej przez ‚komunistów’ (sic) ,…

  Na marginesie, ciekawe ze jeszcze kilka lat temu przyznawali się do (najwyżej) 5 tys żydów w Polsce a dziś nie więcej niż 20 tys.

  Visitors look at photographs on display documenting Jewish life in Poland from the 1970s, in Warsaw, Poland, Wednesday, Aug. 8, 2018. A new photo exhibition in Warsaw documents more than 40 years of Jewish life in Poland _ from the 1970s, when it appeared that Jewish life was on the verge of extinction, to an unexpected revival in the years following the fall of communism. The exhibition, “Re-Generation,” features dozens of black-and-white images taken by American photographer Chuck Fishman.

  http://www.morrisbroadband.net/news/read/category/world/article/the_associated_press-photo_exhibit_documents_revival_of_polish_jewish_l-ap

 18. Marucha said

  Re 16:
  Ja myślę, Pani TG, że Jan Paweł II był zdalnie sterowanym robotem, a prawdziwy Jan Paweł został uwięziony w jaskiniach Tybetu.
  To na pewno nie jest „wiedza podwórkowa”, bua ha ha.

  Przy okazji, niech nam Pani objaśni, jaką wiedzę uważa Pani za ‚nie podwórkową”?
  Zapewne taką, która udaje że nie widzi ani herezji JP2, ani jego postępków plugawiących godność papieską?
  Mam je jeszcze raz wymienić?

  W ogóle co Pani tu robi?
  Trzeba mieć czelność, żeby obrażać gospodarza i wciąż tu przyłazić ze swymi żałosnymi bredniami.

 19. http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/pomnik-zalozyciela-bydgoszczy-moze-trafic-na-star/
  POMNIK ZAŁOŻYCIELA BYDGOSZCZY MOŻE TRAFIĆ NA STARY RYNEK – ZADECYDUJE RADA MIASTA

  Kazimierz III Wielki odzyskał WENEDĘ w Pokoju Kaliskim w r. 1346. Wówczas kazał odbudować CZĘŚĆ rozebranego przez Krzyżaków i Czechów NAJWSPANIALSZEGO Starożytnego i Średniowiecznego miasta Polski, która nazywa się teraz Bydgoszczą. Cegłę z rozbiórki Wenedy Krzyżacy użyli do fortyfikowania i regulacji ujścia Wisły, jak to zrobili z Kruszwicą, Sieradzem i Płockiem
  Zamek Biskupi w Wenedzie był na wyspie MŁYŃSKIEJ a zamek Królewski został przebudeowny przez Prusaków na Więzienie. Żeby Głupie Polaczki nie zorientowały się na czym SIEDZĄ to Niemcy dali komunistom pieniądze na Największą Operę na ŚWIECIE, które zostały oczywiście ROZKRADZIONE, ale zdążono zafundmentować to Dziwadło na planie Katedry Wenedzkiej Ajgialosa-Ogigesa, której Niepełnym powtórzeniem było mauzoleum Eurydyki w Troi na Złotym Rogu, które przetrwało jako HAGIA SOPHIA.
  NĘDZNA BYDGOSZCZ NA MIEJSCU WIELKIEJ WENECJI – ale mamy zapiewajłę od Rydzyka, który śpiewa: W TEJ WSPANIAŁEJ KATEDRZE WENECKIEJ czyli kurniku…

 20. Joannus said

  Ad 18
  Pan Gajowy

  Przyczynę kołowania TG przy JP II widzę w zdziecinnieniu pomieszanym z duchem sekciarskim z Torunia.
  Tak jak reaguje dziecko po zabraniu zabawek, tak TG wobec zagrożenia postradania wykreowanego dla mas widzenia ”z góry” JPII.
  My poznajemy po owocach i to wystarczy, reszta należy nie do nas i naszego osądu, zwłaszcza iż spotkał się z Sądem Bożym.

  ———–
  Pani TG doznaje dużego dyskomfortu psychicznego, ponieważ to, w co wierzyła (zresztą nie ona jedna) wali się w gruzy w obliczu faktów.
  Stąd też i jej bredzenie o jakiejś „wiedzy podwórkowej” (zapewne uzyskanej przez czytanie napisów sprayem na ścianach?).
  Trudno jest przyznać się do pomyłki.

  Ja, jak wiele razy mówiłem, nie osądzam Jana Pawła jako człowieka. Tylko jako papieża. Obecny stan Judeokościoła jest najlepszym dowodem na to, czym był jego pontyfikat.
  Admin

 21. andzia said

  Sprawdzałam ustawę o RODO z 10 maja tego roku. Miała pozycję Nr 1000. Żaden prawnik nie jest w stanie przeczytać tej radosnej tfórczości a co dopiero zwykły Polak -gdzie nieznajomość prawa szkodzi. Ci osłowie nie wiedzą nad czym głosują, a wymagania stawiają przeciętnemu Kowalskiemu.

 22. Regina said

  Anglicy mają nie tylko dziwne poczucie humoru,ale również dziwaczny gust. Nie wyobrażam sobie tej garbatej heksy w roli striptizerki.Rozumek u niej malutki,jak u Kubusia Puchatka,albo u kukuńka.

  Akurat do tego to rozumu nie trzeba…
  Admin

 23. Joannus said

  Ad 22
  Do obnażania się nie potrzebny rozumek, ba gdyby on był nawet niewielki nakazałby aby tego nie robić.

 24. andzia said

  ps. do tej ustawy jest jeszcze rozporządzenie wykonawczce i obowiązujące wytyczne i opinie europejskie. Niektóre nie tłumaczone na język polski, a obowiązują. Jak oceniłam, to mniej więcej połowy nie tłumaczą, a te tłumaczone są na dennym poziomie. Zreszta nie tylko w tej sprawie, ale i w winnych gdzie obowiązują przepisy wspólnotowe tłumaczą co chcą (pewnie po znajomości) i jak chcą. Prawo staje się groteskowe.

 25. andzia said

  Znalazłam przepis na sałatkę ogórkową. Teraz w sezonie znaduja się większe ogórki, ja w lipcu od znajomej dostałam więcej i różnej wielkości to większe po prostu starłam na tarce o grubych oczkach i ukwasiłam z takimi dodatkami jak zwykłe kwaszone.. Korniszonów nie robię z zasady, bo są niezdrowe.Tu je się kroi dodaje kolorową cebulę czosnek, pietruszkę , sól cukier olej i tochę octu a potem pasteryzuje. Na pewno są zdrowsze od korniszonów z powodu oleju i mniejszej ilości octu. https://www.youtube.com/watch?v=YTw3yllfasI

 26. TG said

  Ad.20 Od początku RM uważałam za konia trojańskiego i nie zawiodłam się., Nie byłam i nie jestem jego słuchaczką. A Panu Gajowemu cytat JP II :

  Postanowiono człowiekowi raz umrzeć, a potem Sąd!

  Ostateczna przejrzystość i światło.
  Przejrzystość dziejów —
  Przejrzystość sumień —

 27. Kura domowa said

  Mam pytanie do Szanownych Gajowkowiczow.
  Czy to prawda, że pierwsza Solidarność powstała w Radomiu i Siedlcach?
  I czy prawdą jest , że ta właśnie Solidarnośc została zmargilizowana, bo zydy uznały że prawdziwa Solidarnośc jest na wybrzeżu? Gdzie już prym wiodł LW?

 28. Marucha said

  Re 26:

  Nie wiem, co dla Pani TG oznacza „poczatek”. Radio Maryja powstało w 1991.

  Ja, przez kilka lat, traktowałem Radio Maryja bardzo pozytywnie, gdyż reprezentowało propolskie poglądy (sceptycyzm wobec Unii, normalne traktowanie Rosji, traktowanie rzydostwa jak się powinno…).

  Potem zniechęciłem się do jego „teologii” i ignorancji ojców redaktorów w kwestiach Magisterium.
  A potem do jego poglądów politycznych.
  Ostatnie spijanie sobie z ust z Jojne Danielsem jest dla mnie wstrętne,

  Ale to przecież Żyd, a Żydów JP2 kazał nam kochać, jak braci.

 29. osoba prywatna said

 30. revers said

  No jak mozna bylo rozgonic demokracje pro amis lbtqip, za NGO Sorosa

  trzeba bedzie zbombardowac ruskow za brak demokarcji lub inne sankcje po gazowaniu Nowiczokiem.

 31. TG said

  Ad.28
  Panie Gajowy, niewiele Pan wie.Czy sądzi Pan,że z momentem puszczenia głosu w eter ono powstało?Był czas kiełkowania mediów katolickich od czasów solidarności ,kiedy do kościoła po śmierci Prymasa Wyszyńskiego dostali się ludzie z otoczenia JP II, którzy byli za właczeniem tzw białej masonerii do kościoła.JP II nie zgodził się!!! Więcej nie powiem i proszę mnie nie oskarżać o fanatyzm JanoPawłowy.
  -A jak RM mogło inaczej niż poprzez propolskie poglądy pozyskać rzesze? Myśli Pan ,że powstawało ze składek słuchających?
  Proszę mi wierzyć,że nie było moim zamiarem nic poza tym,aby słowa zachęcały do dobra i łączyły ludzi w prawdzie.
  Zawsze słuchałam Prymasa Wyszyńskiego.Między innymi tak powiedział dużo przed 80 rokiem.: wróg jak chce zniszczyć czlowieka , naród nie musi robić to w sposób całościowy i jawny, wystarczy że zniszczy jedno, to co jest u niego najwartościowsze.i najsilniejsze.I wtedy wiedziałam ,ze uderzenie pójdzie w wiarę i wieś (silna tradycja i rodzina).
  Tak na zakończenie przytoczę myśl Korczaka. Wolę kłamcę od fałszywego. Kłamcy mogę na czas udowodnić, a fałszywy przymilając się w twarz wbija nóż w plecy. się.
  Gdyby ludzie w czasie Pielgrzymek słuchali co JP II mówił ,a nie festynowo klaskali, wiwatowali i byli dumni ,że to rodak itp.to nie dokonaliby takich wyborów.

 32. Ad. 31

  Tak na zakończenie przytoczę myśl Korczaka.

  A to ci autorytet…

 33. Ad. 31

  Gdyby ludzie w czasie Pielgrzymek słuchali co JP II mówił ,a nie festynowo klaskali, wiwatowali i byli dumni ,że to rodak itp.to nie dokonaliby takich wyborów.

  Czy JPII wierzył, że ludzie będą słuchać tego, co mówił? Mówiąc delikatnie – wątpię. Papież doskonale wie, jak myślą, jak zachowują się masy. Nawet masy wiernych.
  Czy JPII zachęcał masy do klaskania? A i owszem.
  Czy JPII zakpił sobie z poziomu tych mas podrzucając im temat kremówek? … …

 34. Regina said

  Ad.Admin, 23 Faktycznie,do tego co robiła w przeszłości rozumu nie potrzeba,a nawet przeszkadza,ale do tego co robi obecnie już tak.Chociaż,gdy przyjrzeć się się politykom z najwyższej półki-mam coraz więcej wątpliwości.

 35. Marucha said

  Re 31:
  Skąd Pani może wiedzieć, co ja wiem?
  Czy Pani myśli, że mi Amerykę odkrywa?
  Niech Pani zajmie się swoją własną (nie) wiedzą, bo nieraz żałość bierze, gdy Panią czytam.

  Aha. Niech nam Pani napisze, czy kocha gudłajów, jak Jan Paweł II przykazał.

 36. Bronisław said

  Re:9. Wyraża Szanowny Pan, Panie Sebastianie domniemanie wyrażone frazą: „przy okazji tak się Państwu przyznam, iż mam wątpliwości co do Katynia, a może to jednak niemcy ?!!!

  Co do udziału Niemiec w tym barbarzyńskim ludobójstwie to nie mam większego rozeznania, chociaż na pewno było im na rękę, ale z tego co wiem to ludobójstwo to było inspirowane przez Anglików za pośrednictwem swojego gorliwego agenta Berii!!!

  Pozdrawiam bardzo gorąco Pana, Panie Sebastianie oraz życzę dalszej gorliwej pracy dla dobra Państwa i Narodu Polskiego!

  Króluj Nam Chryste!!!

 37. Bronisław said

  Re: 31. „Panie Gajowy, niewiele Pan wie.”!!! To Pan został „podsumowany” i „skomplementowany” przez „wszechwiedzącą Panią
  TG!!!

 38. NyndrO said

  Ale jaja. Czubek Pana Kierownika uczy. * Co do Solidarności, to Pan mecenas wszystko wi. Tylko zależy, czy chodzi o tą najlepszą, czy tą jeszcze najlepszejszejszą. Tą pierwszorzędną starą pirszą. Tą naj-naj-naj pirszą.

 39. Boydar said

  Tiiii … symbolicznie rzecz ujmując, to oprócz Ciebie czy mnie, to tu czubki nie zaglądają …

 40. revers said

  https://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/skandaliczna-decyzja-adamowicza-o-niezaproszeniu-wojska-polskiego-na-westerplatte,23996845192

  Obchdy wybuchu II wojny swiatowej na Westerplatte bez Wojska Polskiego

 41. Boydar said

  Ponad siedemset lat tu żerują, właściwie to stanowią gros populacji, a pan autor się obudził i się dziwi

  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/coraz-wiecej-modliszek-w-lublinie-skad-sie-wziely,n,1000224458.html

 42. TG said

  Panie Gajowy, zanim usuną i ten film polecam go na chwilę przerwy.http://www.lyrics-youtube.com/lyrics/ostatnia-minuta-papieza-jpii-0w8mLqV1XikŁza z martwego ciała może zastanowi.
  Więcej nie chcę wiedzieć i ku waszej radości opuszczam to forum,bo
  madrej głowie dość po słowie, a co dopiero po zdaniach:”Czy JPII wierzył, że ludzie będą słuchać tego, co mówił? Mówiąc delikatnie – wątpię. Papież doskonale wie, jak myślą, jak zachowują się masy. Nawet masy wiernych.
  Czy JPII zachęcał masy do klaskania? A i owszem.
  Czy JPII zakpił sobie z poziomu tych mas podrzucając im temat kremówek? „…
  „Tak na zakończenie przytoczę myśl Korczaka.
  A to ci autorytet…” …
  Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia (to jest ta paralela do podwórkowej wiedzy)

 43. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Awantura wokół ateistyczno-buddyjskiego pogrzebu (na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach) tzw. Kory, która „do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów”.

  Znalazł się jeden ksiądz, który napisał na twitterze kilka słów prawdy i od razu zaczął być „gaszony” przez Lemańskiego itp.
  https://www.pomponik.pl/plotki/news-awantura-po-pogrzebie-kory-padly-ostre-slowa,nId,2617109

 44. Ad. 29:

  Panowie zgadzają się, że do roku 1947 Związek Sowiecki był STANEM USA – co ja muszę zaprotestować, że nie Stanem, ale KOLONIĄ. Z r. 1946 pochodzi Plan Saharowa, na którym jest wprawdzie tylko podpis Berii, ale nie ulega wątpliwości, że była to Inicjatywa Stalina, ZNISZCZENIA PRZEZ SAHAROWA I OPPENHEIMERA STANÓW WSCHODNIACH I EUROPY ZACHODNIEJ WYBUCHEM NA DNIE ATLANTYKU NIEMIECKIEGO ARSENAŁU NUKLEARNEGO. Ja to uważam za Intrygę Niemiecką, jako V wariant wygrania przez Niemcy II wojny światowej, tym razem ze Wschodnią granicą Niemiec na Missisipi.
  Bardzo ciekawie wygląda też tonaż Lend-Lease’u: Murmańsk 4 miliony ton, Iran 4 miliony ton i całkowicie kontrolowany przez Japończyków Władywostok 8 milionów ton. Rosja stała się Kolonią Amerykańską po bitwie Nad Niemnem, po której Trocki MUSIAŁ uwolnić Dzierżyńskiego, który ze Stalinem sprzedali Południową Mongolię nacjonalistom chińskim a Północną Mandżurię samurajom za najemników chińskich i japońskich, którym płacili przez Stalina Rokefelery, którzy w ten sposób Wydarli Rosję Rotszyldom.
  To była podstawa doktryny politycznej Józefa Becka – że ponieważ Hitler był agentem Rotszyldów a Stalin Rokefelerów to do wojny między nimi dojść MUSIAŁO. Z drugiej strony ani Wielka Brytania ani Rosja Sowiecka prowadzić wojny z Niemcami BEZ Pomocy USA nie mogły, toteż według Becka SUWERENEM Wojny Rewanżowej była granica niemiecko-żydowska na Missisipi. To było powodem KONTRULIIMATUM Becka, który jakoby uzasadnił to Odpowiedzią Rydza: GUZIKA NIE DAMY, ale jeśli Rydz tak Odpowiedział to w oparciu o Doktrynę Becka.
  DIABŁEM BYŁ BECK, któremu Piłsudski ufał jako Najinteligentniejszemu, któremu powierzył Dokument Hrabiego Moltke – preliminarz Dokumentu Pana Rotmistrza. Do gry włączył się jednak Paderewski, który dał Panu Rotmistrzowi pieniądze na zakup Aktu sprzedaży Folwarku Żydowskiego przez rabinów nowojorskich generałom pruskim, że którego WYNIKAŁA eksterminacja Słowian i Murzynów Amerykańskich. Panowie mówią, że przed Eksterminacją już w roku 1940 uratowała Polaków interwencja dyplomatyczna Cesarstwa Japonii i Faszystowskich Włoch.
  USA stały się Głównym Wrogiem Japonii na skutek Doktryny Teodora Roosevelta – że Kluczem handlowej i finansowej kontroli Chin oraz Globalizmu Amerykańskiego jest Morze Południowochińskie. To prognozowało wojnę japońsko-amerykańską o Filipiny jak wcześniej wojnę z mocarstwami europejskimi o Formozę-Tajwan. Amerykanie BALI się jednak Japończyków, którego strachu pozbyli się po otrzymaniu Polskiej Enigmy, gdyż szyfry japońskie były oparte na Enigmie Niemieckiej jako NIEROZWIĄZYWALNEJ. Przy śledztwie Abwehry w JEDWABNEM w sprawie Złamania przez Goldę Meir i Menachema Begina Planu Barbarossa, znaleziono w synagodze białostockiej uwierzytelnioną politycznie Kartę Atlantycką: https://www.google.pl/search?q=Tajemnicza+mapa+r%C3%B3wnie+tajemniczego&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiMmajFhuLcAhUFKlAKHaXWAekQsAR6BAgDEAE&biw=853&bih=612// którą Hitler ZMUSIŁ Cesarstwo do zaatakowania USA.

 45. Boydar said

  „… Czy JPII zakpił sobie z poziomu tych mas podrzucając im temat kremówek? …”

  Kurwa, kurwa, kurwa ! Mać zresztą. Kpić to ma prawo Mój Ulubiony Stanisław w swoich odkrywczych (dla niektórych) felietonach. Ale nie pierwszy kapłan Kościoła. Robiący za pasterza i przewodnika.

  W tył na lewo, Pani TG !

 46. TG said

  Panie Boydar ,to jest cytat
  Krzysztof M said
  2018-08-09 (czwartek) @ 21:39:25

  Ad. 31

  Gdyby ludzie w czasie Pielgrzymek słuchali co JP II mówił ,a nie festynowo klaskali, wiwatowali i byli dumni ,że to rodak itp.to nie dokonaliby takich wyborów.

  Czy JPII wierzył, że ludzie będą słuchać tego, co mówił? Mówiąc delikatnie – wątpię. Papież doskonale wie, jak myślą, jak zachowują się masy. Nawet masy wiernych.
  Czy JPII zachęcał masy do klaskania? A i owszem.
  Czy JPII zakpił sobie z poziomu tych mas podrzucając im temat kremówek? …

  Ps.Takie komenda to kieruj Pan do innych odbiorców.”W tył na lewo, Pani TG !”

 47. Marucha said

  Jedno trzeba przyznać: JP 2 był wspaniałym showmanem.

 48. yattakaj said

  ad 42 ….HUUUURRRRRA 🙂

 49. yattakaj said

  AD .admin 47

  w końcu gdzies nabywał talent w teatrzyku…(zapomniał .sorki )…:)

 50. Boydar said

  Une mają talent do aktorstwa, bezapelacyjnie.

 51. yattakaj said

  ASwją drogą to czy ktoś cos wie o losach syna …tegoż..?

 52. yattakaj said

  A Swoją ..przepraszam ..:)

 53. TG said

  Ad.47 Tak ten showman w wieku 21 lat napisał m.innymi:Fragment z https://literatura.wywrota.pl/wiersz-klasyka/38377-karol-wojtyla-piesn-o-sloncu-niewyczerpanym.html
  4.
  Kiedy smutek się zmiesza z wieczorem –
  – podobne do siebie są z barw –
  razem stają się dziwnym napojem,
  który z lękiem nachylam do warg.

  Więc, ażeby w tym niepokoju
  nie pozostawiać mnie samego,
  odjąłeś grozę wieczoru,
  dałeś wieczności smak chleba.

  Gdy z bezmiaru wyłaniałeś czas
  i opierałeś się na przeciwnym brzegu,
  usłyszałeś daleki mój płacz,
  i od wieków wiedziałeś, dlaczego.

  Wiedziałeś, że takiej tęsknoty,
  która raz się napiła z Twych ócz,
  nie ,nasycą słoneczne zachwyty,
  lecz rozkrwawią jak brzegi róż.

  Ps. Panie Gajowy trochę litości nad stadem rozproszonych owiec

 54. Andzia said

  Urząd na pasku partii Rhttps://www.youtube.com/watch?v=oaOQZ_cKIToazem:
  Wyskoczyli przed wyborami niewielką grupką, dostali się do sejmu i otrzymali szmal- gdyby ktoś miał wątpliwości co do demokratycznych wyborów. Prawdopodobnie z kodowcami trzymają demokrację i żadna policja im nie zabroni miasteczek pod sejmem ani wierzgania nogami pod płotem, bo pilnują demokracji przed narodowcami-faszystami i skoro chcą się nazywać narodowcami, to muszą słuchać władzy i być jej posłusznymi. W przeciwieństwie od zorganizowanych lewaków, którzy wiedzą, za co im płacą.

 55. yattakaj said

  ad 53
  a tak miło sie zrobiło 🙂 ( przez chwile) chyba jednak dobra b. dobra stawka godzinowa 🙂 …tak dobrze szekl stoi ?..na to wychodzi….:)

 56. Andzia said

  znowu sobie przeskoczyło: .https://www.youtube.com/watch?v=oaOQZ_cKITo

 57. yattakaj said

  No wszła i wyjść nie może hi hi

 58. Boydar said

  Najpierw próbowali unicztożyć jedynego Boga, potem wymordowali pół świata a teraz płaczą że im smutno. Zapewne że się im nic do końca nie udało i w ogóle nie wiadomo co dalej.

  https://www.vn.at/2013/02/karikatur_2202.tif_-500×488.tif

 59. Ann said

  zdaje się, że różnica jest w literze Theresa May – polityk, 1956, Teresa May – striptizerka, 1966, ale kto by tam szczegóły sprawdzał…

 60. Boydar said

  Słuszna uwaga, Pani Ann; poziom bezwstydu p. „premier” „Wielkiej” Brytanii jest nieporównywalny nawet z tirówkami. No ale może tak się z Putinem umówiła 🙂

 61. Andzia said

  Ciekawa jestem jak Jacek Międlar zostanie potraktowany przez prokuraturę, bo znowu wrócono do dochodzenia w sprawie jego” antysemityzmu” a na promocję jego pierwszej książki stawiają się liczni lewacy i dominują wrzaskami. Po spotkaniu we Wrocławiu ktoś znowu doniósł na niego, a prokuratura wróciła do wcześniej umorzonego śledztwa z Białegostoku. Zdaje się, że okres wolności wypowiedzi w Polsce był bardzo krótki. Nie to co w Niemczech, gdzie Policja nie reaguje na antysemitnicze wrzaski na ulicy- bo wolność wypowiedzi, ani na marsze popierające czołowego hitlerowca- bo wolność zgromadzeń. W Polsce chcą założyć knebel oficjalne władze, które mają czelność nazywać się demokratyczne. Chcę dodać, że Strassbourg w swoich wyrokach przywiązuje dużą wagę do prezentowania własnych poglądów i jak ktoś się odwołuje, to wygrywa. Chyba nie z powodu zmian w sądownictwie, ale rozwiązywania marszów- a kiedy to oni przygotowali takie uzasadnienie do decyzji? Musieli to wcześniej przygotować, bo w takcie marszu już cytowano art.i par.Musiał ktoś wcześniej zajrzeć do tych przepisów. Najbardziej mnie rozbawiło to, że wytyczne UEFA z 2008r.,dotyczące imprez sportowych traktowano jak obowiązujące prawo w Polsce: chodziło o czarne odzienie i zielone opaski Falangi.

 62. Andzia said

  ps. nie z powodu zmian w sądownictwie, ale z powodu nakładania knebla na wolność wypowiedzi, Polska nie jest krajem demokratycznym.

 63. Boydar said

  https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/wojciech-mann-krytykowany-za-przemowienie-podczas-pogrzebu-kory/54lcl7r

  Nic nieprawdy nie poświadczył. Może być żyd, może być spasiony prosiak, ale rozeznanie co i jak ma z całą pewnością prawidłowe. I właśnie je wyartykułował – tej […] nic nie przeszkadzało. Choć śpiewała nieźle.

 64. Andzia said

  re:57
  Jeśli jest to aluzja do mnie, to informuję, że uczyłam się pisać na starych maszynach – do tej pory żałuję, ż takiej nie kupiłam, potem bębniłam w elektryczną maszynę, a teraz w klawiaturę. Widocznie komputer nie nadąża za mną. Jednak człowiek to nie maszyna.

  ——
  Klawiatury komputerowe są z reguły gorsze, niż stare klawiatury maszyn elektrycznych.
  Admin

 65. NyndrO said

  No nieźle. Ale cep totalny. Z tym, że na serio nieźle. A że męczyła Pieska, zaczęła gadać bardziej, niż gesler, to ze śpiewaniem i nogami nie ma związku.

 66. Listwa said

  @ 16 TG

  ” Wiedza podwórkową oceniłam trwanie przy faktach dotyczących JPII ”
  – tak trzeba. Przekonania emocjonalne z pominięciem faktów, to nawet nie jest wiedza podwórkowa.

  Łatwo jest o sobie pomyśleć, jestem orzeł co widzi wszystkie podwórka. Proszę dobrze spojrzeć najpierw na swoje myślenie.
  Trudności z chorobą JPII to końcówka jego życia, wiele niewłaściwych spraw to gdy choroby nie było i też zanim został papieżem. Już kard Wyszyński miał obiekcje co do jego progresizmu. Cierpieniem czy lekami niewiele pani usprawiedliwi.

  Ale zanim pani telewizora sie pozbyła, to dużo przyswoiła. Nie jest ważne źródło oddziaływania emocjonalnego, tylko co pani przyjmuje. U pani emocjonalne przekonania sterują pracą umysłu.

  „Jak już wcześniej napisałam to nie szkodzi JP II.Szkodzi ludziom słabej wiary i wiedzy ,szkodzi ich wyborom i konsekwencjom.”
  – szkodzi jak ktoś głupio wie i uwaza to za wartość.

  „Wojna o dusze TRWA.”
  – to prosze dobrze poznać czym jest Tradycja katolicka (której JP II nie był sprzymierzeńcem i występował przeciw niej) i wyrzucić wszystkie błędy, także te za sprawą JPII. Bo to co pani pisze w swoich komentarzach, to przegrana.

 67. NyndrO said

  Ale do Pani Tiny troszku brakowało. Z Nogą tyż.

 68. Marucha said

  Re 59:
  Możliwe, że chodzi o pomyłkę.
  Tym gorzej dla premier Wielkiej Brytanii, która rozbija wszelkie bariery kretyństwa, chamstwa i ignorancji.
  W porównaniu z nią striptizerki są godnymi szacunku kobietami pracującymi

 69. Listwa said

  @26 TG

  „A Panu Gajowemu cytat JP II :
  Postanowiono człowiekowi raz umrzeć, a potem Sąd!

  – to nie są słowa JPII , tylko z Pisma św, z któregoś z listów (chyba św Pawła)

  A to , to dziwadło:

  „Ostateczna przejrzystość i światło.
  Przejrzystość dziejów —
  Przejrzystość sumień —”

 70. Marucha said

  Re 62:
  Polska nie musi być krajem demokratycznym – ma być krajem sprawiedliwym, przyjaznym dla obywateli, bezwzględnym dla wrogów.
  Demokracja, Pani Andziu, to tylko jeden ze sposobów rządzenia. Nie jest celem samym w sobie. Jest środkiem. Istnieją też inne środki.

 71. Listwa said

  @ 31 TG

  „I wtedy wiedziałam ,ze uderzenie pójdzie w wiarę i wieś (silna tradycja i rodzina)”
  – uderzenie w wiarę to były niektóre dokumenty soboru watykańskego II oraz szaleństwa tzw. ducha soboru, wynikające z działań progresistów. Uderzenie było w gospodarkę, przy zaniedbywaniu rolnictwa. Za rolnictwo teraz sie biorą.

  „Gdyby ludzie w czasie Pielgrzymek słuchali co JP II mówił ,a nie festynowo klaskali, wiwatowali i byli dumni ,że to rodak itp.to nie dokonaliby takich wyborów.”
  – nic takiego tam nie było do słuchania, sprawa JPII to nie kwestia jak ludzie słuchali badź nie, w trakcie jego wizyt w Polsce, to sprawa całego Kościoła na świecie i konsekwencji jego decyzji na kanwie jego wiedzy i przekonań.

 72. Marucha said

  Re 71:
  Jana Pawła II przyjemnie się słuchało i oglądało. Miał wielką charyzmę i był profesjonalnym showmanem.

  Ale jeśli rozebrać to, co mówił do tłumów, na czynniki pierwsze – to nie tak wiele zostaje: obrona rodziny i życia. A poza tym to głównie ogólniki, pasujące niemal w każdej sytuacji. Z pewnym wyjątkiem: o konieczności wejścia Polski do UE mówił wprost, jednoznacznie, bez ogólników.

 73. Listwa said

  @ 42 TG

  Wzruszenia nad ostatnimi chwilami życia nie mają znaczenia dla oceny jego pontyfikatu i konsekwencji.
  Zamiast wspomóc abp. Levebvre i Bractwo to próbował nałożyć ekskomunikę w X roku swego pontyfikatu. Dla niego sobór Vat II był ważniejszy od 2000 lat Tradycji, mądrości, Mszy Trydenckiej, dorobku, piękna. Od tego co prawidłowe i słuszne.

  Znamienne że jak był w Polsce odwiedzał rózne miejsca , ale nie Gietrzwałd, a był tak blisko jak w Olsztynie lub Elblągu. .

 74. Marucha said

  Re 73:
  Do historii przejdzie jako ten, który ekskomunikował Tradycję.

 75. Listwa said

  @ 46 TG

  Radyjko z torunia zachęca do czytania słów JPII. A czego?
  Są dokumenty i przemówienia z których da sie wyciągnać pozytywne i właściwe treści. Ale nie wszystko. Niestety całokształt jego wypowiedzi, decyzji (w tym personalnych) posiada cechy skrzywoenia i odstępstwa.

  On jako papież miał obowiązek strzec, bronić i przekazywac autetyczne objawienie Boze oraz Depositum Fidei. Niestety , od tego papieża wszstkiego nie można się dowiedzieć a cześć rzeczy jest do odrzucenia.

 76. Listwa said

  @53 TG

  Kościół katolicki i jego misja, to nie miejsce na kącik poetycki. Wiersze JPII są bez wartsści w świetle obowiązków jakie ma papiez do realizacji, Miał być ostoją. A nie był.

 77. Listwa said

  @ 31. TG

  „Czy sądzi Pan,że z momentem puszczenia głosu w eter ono powstało?”

  – o. Rydzyk, najpierw pracował w Polsce, potem był oddelegowany do pracy w Niemczech. Następnie nastąpił okres około roku, gdzie nawet zakon redemptorystów nie wiedział co sie z nim dzieje i gdzie przebywa.
  Po czym o. Rydzyk powrocił do Polski i robił radyjko. Ze wsparciem „przyjaciół z niemiec”

  Radyjko długo się dobrze zapowiadało, utrzymało temat wiary katolickiej w przestrzeni medialnej, starało się podjac właścwei sprawy polskie i katolicki.

  Oczywoscie tylko starało. Ani polskich nie podjęli, poza chwilowym dobrym gadaniem, ani katolickich.

  Jeśli chodzi o zakres katolicki, to czesto wygadują zwykłe głupoty. Zresztą od poczatku posiadali własny profil katolicyzmu i włąsne „uwrażliwienia”
  Nas interesuje autentyczny katolicyzm, z pełnią wiedzą i zrozumeinia, bo tylko m awatrosc i dziąła.

  Katiicyzm toruńszczyzny to w dużej częsci atrapa.
  O. Rydzyke wielokrotnie zaliczył Miedziugorie z grupami niemickimi.

 78. Marucha said

  Re 76:
  Oczywiście. Nie piszemy o Karolu Wojtyle jako poecie i nie oceniamy jego twórczości literackiej.
  Piszemy o Papiezu Janie Pawle II i o tym, jak kierował Kościołem Katolickim.

  Pius XII zostawił Kościół w bardzo dobrym stanie. Kościoły były pełne, glowy państw uczestniczyły we Mszach Świętych, sam Koscioł cieszył się respektem. Żadne parchy nie ośmielały się wpływać na politykę papieża, na to, kto bedzie beatyfikowany czy kanonizowany. Nie istnieli publicznie tacy „księża” jak Lemański, Boniecki czy Luterek.

  A w jakim stanie jest Kościół dzisiaj? Może Pani TG powie nam, czyja to zasługa? Wikarego z Chochołowa, czy może Papieża?
  Co zrobiono z wiary? Jakiś happening, pozbawiony treści. Piosenki ogniskowe. Wygłupy przy ołtarzu… pardon, przy stole ofiarnym.

 79. Listwa said

  @ 72 Marucha

  W jego wystąpnieniach i kazaniach w Polsce wiele treści istotnych nie ma.

 80. NyndrO said

  Niech baby nie czytają! Ty, Ania też! Oglądacie mistzoztwa Europy? Dwa razy mi się słabo zrobiło. Ale Dupska.

 81. NyndrO said

  Mistrzostwa. Ufff,

 82. Marucha said

  Re 77:
  Pomyśleć, że dawno temu miałem nadzieję, że Radio Maryja zblizy się do Tradycji Katolickiej…
  Gówno.

  Niezadługo potem usłyszałem w tymże radiu stek bzdur i kłamstw na temat Bractwa Św. Piusa X.
  Redaktor prowadzący nie odróżniał Piusa V od Piusa X.
  Ci ludzie nie wiedzieli, czym jest schizma, a czym herezja.
  Nie mieli pojęcia o Syllabusie.
  Nie wiedzieli, czym jest Msza Trydencka i kiedy powstała.

  Teologiczne dno i muł.

 83. Listwa said

  @ 78 Marucha

  Jest też zagadnienie wymiany kadry w seminariach. Za JPII to sie działo. Są tacy którzy obwiniają rodziny za stan duchowy i moralny kapłanów.
  Weźmy takiego Międlara, poznał kulisy zakonu posoborowego,a jest przeciwny Tradycji i udaje że wszystko w tej materii wie należycie.

  A tu odpowiedź :

 84. Boydar said

  NyndruŚ, jaki Ty straśnie młody jeszcze jesteś, aż Ci zazdroszczem

 85. Listwa said

  Ad @ 83

  Ks. Miedlar ma córeczkę.

 86. Listwa said

  @ 82 Marucha

  Nie przypominam sobie zeby o. Rydzyk kiedykolwiek wygłosił dobre kazanie w zakresie religii katolickiej,
  Wciąga ludzi mówieniem, o historii, swoich dziełach, jego prześladowaniach, ale nauki katoliciej tam nie ma.

  ———–
  Może to i dobrze. Jego wiedza teologiczna to tragedia.
  Admin

 87. Dictum said

  „Tęczowa” parodia sportu! Na homoigrzyskach mężczyźni startują z kobietami. Powodem transideologia

  Aktualizacja: 2018-08-6 10:04 am

  4 sierpnia rozpoczęły się w Paryżu tzw. GayGames, czyli „olimpijskie igrzyska” ruchu LGBT. Potrwają do 12 sierpnia. Podczas wydarzenia łatwiej natrafić na propagandę obscenicznych zachowań i promocję homoseksualizmu niż na sport.

  Homoseksualna „olimpiada” odbywa się pod patronatem prezydenta Francji

  Homoseksualna „olimpiada” odbywa się pod patronatem prezydenta Francji. Ponadto oficjalnie wsparło ją ministerstwo sportu, zarząd regionu paryskiego i samo miasto Paryż. 25 proc. środków finansujących imprezę pochodzi z budżetu państwa, kolejne 25 proc. zapewnili „strategiczni” sponsorzy jak sieć handlowa Franprix, bank BNP, Renault i Air France. Patronat medialny zapewniły z kolei państwowe radio i TV. Paryż pod rządami socjalistycznej mer Anny Hidalgo udostępnił też dodatkowo całą infrastrukturę swoich obiektów.

  Impreza, którą wpisano w kalendarz przygotowań francuskiej stolicy do organizacji prawdziwej olimpiady w roku 2024, nie okazuje się jednak tak spektakularna jak przewidywano. Zamiast spodziewanych 15 tys. „sportowców” pojawiło się ich ledwie 10 tys., a trybuny świecą raczej pustkami. Być może dlatego, że poza oficjalnymi deklaracjami, wydarzenie ma ze sportem niewiele wspólnego.

  Pierwsze tego typu „igrzyska” zorganizowano w 1982 roku w Kalifornii. Od tego czasu trwa próba używania sportu jako tzw. „narzędzia do walki z dyskryminacją”. Poprawne politycznie hasło przedostało się co prawda także na prawdziwe stadiony, ale igrzyska LGTB są raczej sportu karykaturą. Pływacy z wypchanymi w kroku kostiumami, pląsy „transpływaczek” ubranych w kostiumy i występujących na pływalni w butach na wysokich obcasach czy obsceniczne tańce i gesty nieidentyfikowalnych płciowo cheerleaderek.

  Imprezę otworzyła parada sportowców z około 80 krajów – maszerowali pod flagami narodowymi i tęczowymi. Tematem oprawy był tzw. coming out i idea „egalité”. Pierwszego dnia imprezy zabawa przeniosła się dość szybko ze stadionu na gigantyczną dyskotekę w Grand Palais.

  Teoretycznie zawody organizowane są w 36 dyscyplinach. Są medale i specjalny hymn, ale nie ma klasyfikacji medalowej państw ani odgrywania hymnów narodowych. Wiceprezes Gay Games Manuel Picaud mówi, że igrzyska te przeznaczone są dla sportowców homoseksualnych i transseksualnych, po czym dodaje: „mamy inne podejście do sportu niż to zwykle koncentrujące się na rywalizacji, patriotyzmie lub osiąganiu wyników”. Powstaje pytanie – jakie elementy sportu ostały się na homoimprezie?

  Można mieć trudności z definicją poszczególnych kompetencji. Wiceprezes Picaud wyjaśnia, że „uczestnicy mogą zarejestrować się w kategoriach jakich chcą, poprzez samoocenę, co pozwala na przykład osobom transseksualnym, które są w okresie przejściowym lub już dokonały przejścia, do konkurowania w kategorii, którą sobie wybiorą”. Mogą rywalizować z kobietami lub mężczyznami, wedle własnego uznania. Wystarczy nawet samookreślenie się jako „zawodnik” lub „zawodniczka”.

  Nic dziwnego, że pomimo starań organizatorów i oficjalnego zaangażowania się około 30 francuskich federacji sportowych, niewielu profesjonalnych sportowców – nawet tych na emeryturze – zaangażowało się w imprezę. Picaud wymienia tu obecną minister sportu Laurę Flessel (niegdyś szpadzistkę), Ryadę Salle z francuskiej drużyny paraolimpijskiej w Londynie, emerytowaną koszykarkę Emmeline Ndongue, która występowała do 2013 we francuskiej reprezentacji, jedynego homoseksualnego sędziego piłkarskiego Ryana Atkina oraz Yoanna Lemaire, piłkarza, który dokonał tzw. „ujawnienia”. Trudno jednak mówić o „homofobii” pozostałych. Po prostu w paryskiej „olimpiadzie”, tak jak poprzednich tego typu imprezach, brakuje ducha sportu, zaś rywalizację zamieniono tu na epatowanie wynaturzonymi preferencjami seksualnymi.

  O co naprawdę chodzi w „olimpiadzie” homoseksualistów, można było zobaczyć na trybunach. Zasiedli na nich m.in. transwestyci przebrani w różne szaty kojarzące się z… Kościołem katolickim (np. fałszywe zakonnice). Tak więc kiedy z prawdziwego sportu usiłuje się eliminować wiarę, zaś uczynienie na boisku znaku krzyża traktowane jest niczym skandal, zaś ze stadionów wyrzuca się jakiekolwiek symbole patriotyzmu, nad Sekwaną trwa – z poparciem państwa – promocja homoseksualizmu z jednoznacznie antykościelnym wydźwiękiem.

  W promocji homoseksualizmu – w przeciwieństwie do sportowców – chętnie biorą udział politycy. W konferencji związanej z otwarciem „igrzysk” brali udział: minister ds. równości płci Marlene Schiappa, minister zdrowia Agnès Buzyn, minister sportu Laura Flessel, socjalistka Anne Hidalgo (mer Paryża), jej zastępca Bruno Julliard, czy deputowany Jean-Luc Romero – aktywista LGBT, który dał się też poznać jako zwolennik wprowadzenia we Francji eutanazji. Słuchając wystąpienia minister Schiappy (z mównicy okrytej tęczowym płótnem) o wykorzystywaniu sportu do walki z dyskryminacją, miało się wrażenie, że homoseksualizm staje się we Francji nową „wartością republikańską”.

  Bogdan Dobosz

 88. Listwa said

  @ 1 Marucha

  Grozą czarną kopertą do znajomych.

  Jest taki duński film „Polowanie”, warty obejrzenia, chyba oglądali:
  http://natemat.pl/53919,dzieci-nie-klamia-film-polowanie-mowi-o-zyciu-z-pietnem-falszywych-oskarzen

 89. Listwa said

  „Żyliśmy orędziem Fatimy”; przeżyli Hiroshimę.
  [Przypominam, warto! Podoba relacja jest już na Stronie. Tu – HIROSHIMA. Wybuch amerykańskiej bomby A przeżyli też franciszkanie w japońskim Niepokalanowie w NAGASAKI. MD]

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=10249&Itemid=46

 90. Zdziwiony said

  Z „Rozszerzona biografii”.

  Kolegium Belgijskie liczy wtedy zaledwie 22 seminarzystów, głównie z USA i Belgii. Dzięki ciągłemu obcowaniu w międzynarodowym towarzystwie Wojtyła szlifuje swój francuski i z zapałem rzuca się w wir nauki angielskiego. Pomagają mu dwaj amerykańscy koledzy, którzy dla żartu uczą go też niecenzuralnych słów. Jeden z nich wspomina, że Wojtyła byt tak napalony na naukę, że nawet podczas posiłków niemal podsłuchiwał rozmowy Amerykanów. Pamięta też, że polski ksiądz imponował kolegom sprawnością fizyczną, zwłaszcza świetną grą w siatkówkę. Po zdaniu wszystkich egzaminów i otrzymaniu tytułu uprawniającego do nauczania w seminarium, Wojtyła rozpoczyna zasłużone wakacje. Ich program został zaplanowany przez arcybiskupa Sapiehę i obejmował pracę duszpasterską wśród skupisk polonijnych robotników we Francji, Holandii i Belgii. Wyprawę finansuje Sapieha. Wraz ze Stanisławom Starowieyskim Karol wyjeżdża do Marsylii. W porcie spotyka się z francuskim dominikaninem, ojcem Jacquesem Löwem, jednym z założycieli ruchu księży-robotników o nazwie Mission de France. Spotkanie robi na nim ogromne wrażenie. Wspomina potem W Tygodniku Powszechnym historię gospodarza Robotniczej Misji św. Piotra i Pawła: „O. Löw doszedł do wniosku, że biały habit niczego dzisiaj sam z siebie nie mówi. Postanowił więc upodobnić się do swoich owieczek. Żyjąc wśród robotników, postanowił stać się jednym z nich. Po niejakim czasie stał się także duszpasterzem swych kolegów i towarzyszy”.

  W parafii belgijskiego ośrodka węglowego Charieroi Wojtyła zaprzyjaźnia się z polskimi górnikami, którzy na koniec kilkutygodniowego pobytu zgotowali mu ciepłe pożegnanie. Na koniec podróży odwiedza w Brukseli znajomego z Kolegium Belgijskiego ojca Marcela Uylenbroecka, który zapoznaje go z twórcą aktywnej w Belgii organizacji chrześcijańskiej Jeunesse Ouvriere Chrétienne. W relacji z tej podróży w Tygodniku
  Powszechnym Wojtyła dochodzi do wniosku, że same intelektualne wartości katolicyzmu nie są wystarczające, by zmienić społeczeństwo. Twierdzi, że należy tak przystosować liturgię, by była ona zrozumiała także dla niewykształconych mieszkańców robotniczych przedmieść
  . Zetknięcie Wojtyły z ruchem księży-robotników miało w dużej mierze określić jego wrażliwość społeczną, owocującą później w homiliach i encyklikach.

 91. Boydar said

  @ Pan Listwa (88)

  Na łamach witryny prowadzonej przez Gajowego Maruchę wielokrotnie rozwodzono się nad zaletami i wadami stosunków płciowych z dziewczynkami w wieku lat trzech (plus jeden dzień). Antysemityzmem zieje z co drugiego wpisu a wśród moich to z każdego. Tak więc donoszenie w korespondenci do znajomych że tak się sprawy z ob. Maruchą Wacławem mają, zakrawa na kryptoreklamę Gajówki. Faktycznie mogą nie wiedzieć, Pan Gajowy nikomu się nie narzuca.

 92. Marucha said

  Re 92:
  Antysemityzm swoją drogą, ale jednym z najgorszych ciosów, jakie mi zadano w czasie istnienia gajówki było stwierdzenie, iz „jestem spalony w kręgach młodych postępowców” (bodaj warszawskich).

  Nigdy nie byłem tak bliski załamania….

 93. Boydar said

  Proponuję szare mydło, można się całkiem nieźle pochlastać po plecach w chwili głębokiej rozpaczy. Ewentualnie torebkę po cukrze.

 94. NyndrO said

  Panie Kierowniku, a wie Pan ilu prawdziwych Ludzi Pana po prostu kocha, i że takie pedzie srają w kalesonyna na myśl o takich bydlakach, jak moja skromna osoba?

 95. NyndrO said

  Podawałem dane, telefon itd. , żaden pedzio nie przyjechał, chociaż oddam za dojazd. Pragnę, żeby mnie ujrzeli i obsrały się w galoty.

 96. NyndrO said

  A ja, moja Rodzina i Kumple z Ina się w pół kroku nie cofamy. I może Pan na liczyć.

 97. Marucha said

  Re 95:
  Nie wiem, czy dobrze Pan zrobił podając swoje dane.
  Wątpię, czy jakiś wypierdek będzie miał odwagę stanąć oko w oko z Panem czy kimkolwiek innym,
  Ale może szkodzić w inny sposób.

 98. Boydar said

  I wtedy napotka Annę N. …

  Bądźmy miłosierni.

 99. Marucha said

  Re 94:
  Nie wiem, ilu ludzi mnie kocha, czy lubi, bo potrafię bywać osobą nieprzyjemną, czasami wulgarną i chamską – a to przyjaciół nie przysparza.
  Natomiast mam jedną cechę: nie ma we mnie fałszu.
  Każdy wie, gdzie mnie ma i czego się po mnie spodziewać. Przeważnie 🙂

 100. Filip said

  @96 NyndrO
  ja to wiem, ale jak zawalczysz z np. dronem..

 101. NyndrO said

  A wyciągnę fallusa i wypne dupę osobistą. Ja jestem głupek, proszę Pana. I mnie to gila. Pan obejrzy dokładnie „brejwhata”. A z Anią? Jest agresywna pinda. Zabiła gościa żelazkiem.

  ———
  NyndrO, niech Pan sobie nie kpi. Pan chciałby walczyć. Zapewne uczciwie.
  A uny są podstępne.
  Admin

 102. NyndrO said

  Mi to.pasi. Jest całkiem-całkiem. Chociaż nie mamy żelazka.

 103. NyndrO said

  Panie Kierowniku…No przecież podaję swoję dane. Ja się nie boję. Gdybym się bał, moje życie nie miałoby sensu.

  ————-
  Szanuję odwagę. Ale niech Pan sobie wspomni powstańców w Warszawie. Też mieli odwagę. Szli z kijami i kamieniami na rkm-y…
  Admin

 104. Filip said

  NyndrO

  wygrasz z człowiekiem – to wiesz,
  ALE przegrasz z techniką – i tego Nie Wiesz.

 105. Kar said

  Może to i dobrze. Jego wiedza teologiczna to tragedia.
  Admin
  ________________________

  ..ale moze miec rozlegla wiedze w temacie; Langley CIA Headquarters (?)

 106. NyndrO said

  No ja w tym Powstaniu niestety bym umarł. Ale (może i bez sensu) kilku śmieci bym ostro ubił. No taki chararakter. Za Mamą. To nie, że się przechalam. No tak mam.

 107. Filip said

  NyndrO, taki cytat z Gajówki
  „tylko idiota wywołuje bitwy, których nie może wygrać”
  jakoś tak to było.

  a Ty masz Żyć ! bo, jesteś potrzebny.

 108. NyndrO said

  Nie zaprzeczę, że to możlwe.

 109. Marcin said

  Charakterologicznie to pan Gajowy przypomina mi moją babcię, wciąż żyje tylko ,że mniej bluzga ale żyda czuje na kilometr. Swoje przeżyła, Majdanek, potem śmierć 2 mężów, sama na gospodarce została i musiała sobie dać radę a ludzie rozumni ją szanują bo wali prawdą między oczy. Lubię kiedy przytacza ludowe mądrości. Referendum akcesyjne do zydokolchozu skwitowała tak: ” Jak ptaszka wołają to mu ładnie śpiewają”. I miała kurna rację. A PRL nie był taki zły jak go malują w telewizorze mówi.

  ——
  Serdeczne pozdrowienia dla Babci!
  Admin

 110. Czereśnia said

  Rosyjski dyskont rezygnuje z wejścia do Polski

  Przegląd prasy

  dzisiaj 14:54 10 8 2018r

  Sieć Svetofor ma niższce ceny niż u konkurencji i ograniczony wybór towarów
  Foto: Svetofor / materiały prasowe Sieć Svetofor ma niższce ceny niż u konkurencji i ograniczony wybór towarów
  Zobacz także
  Dynamika sprzedaży Biedronki wyhamowała. Firma tłumaczy, że to efekt kalendarza
  Biedronka otwiera nowy rodzaj sklepu: outlet

  Rosyjska sieć dyskontów Svetofor zrezygnowała z planowanej ekspansji na polskim rynku – podał portal Wiadomoscihandlowe.pl. Rosjanie chcieli uruchomić nad Wisłą ponad 100 sklepów pod marką Mere.

  Z informacji, które http://www.Wiadomoscihandlowe.pl otrzymały od dostawców, negocjujących z założoną przez Rosjan firmą Torgservis wynika, że spółka poinformowała cześć swoich kontrahentów, iż rezygnuje z biznesu w Polsce. – Torgservis wycofała się z Polski. Projekt jest zamknięty – napisał do dziennikarzy przedstawiciel spółki.

  Informacja o wejściu Svetofora do naszego kraju pojawiła się zaledwie 10 dni temu.

  Rosyjska sieć zamierzała otworzyć w Polsce 105 sklepów, w tym osiem jeszcze w tym roku. Miały mieć ograniczony asortyment, a towary miały w nich kosztować o 20 proc. mniej od średniej rynkowej.
  Obecnie dyskonty konkurują z delikatesami

  Sieć miała zatem działać jako hard dyskont, ale taki model sklepów w Polsce się nie przyjął. Obecnie większość dyskontów stawia nie tylko na niskie ceny, ale także na jakość produktów, wprowadzając do oferty coraz więcej towarów z wyższej półki oraz poprawiając wygląd sklepów i ekspozycję produktów. Dyskonty stały się nawet konkurencją dla sieci delikatesów.

  Svetofor ma centralę na Syberii. Obecnie posiada ok. 600 dyskontów w samej Rosji. Sklepy Svetofora znajdziemy też na Białorusi, w Kazachstanie czy w Azerbejdżanie. Spółka planuje też wejść do Rumunii.

 111. revers said

  re81

  Mistrzostwa eurpy z typowymi z Polski Niemccami jak Pamela Dutkiewicz w biegu przez plotki, zdobywczyni srebnego medalu w duecie ..

  tylko w berlinskim metrze mozna spotkac przy 34 stopniowych upalach szczelnie ubrane w kufajki po szyje muzulmanki z chustami, oraz jakie stara pare kibicow z Belgi, on w mocherowej beretce i kilkoma szojacymi wlosami jak po naladowaniu ladunkami elektrycznymi, ona jak mumia wymalowana barwami belgiskimi na policzkach.

  Ladniejsze kibiczki tez spotakc mozna w metrze, guszownie oszklone okularami przeciwslonecznymi , leginsach i plecaczkami z
  napisem europejskie mistrzostwa w lekoatletyce.

 112. Czereśnia said

  ks. Marek Sławek 🇵🇱 🇭🇺
  @ fullconvergenza
  Strzegom, Polska
  Wiejski Proboszcz, W gruncie rzeczy była to sprawa smaku Tak smaku w którym są włókna duszy i cząstki sumienia
  http://www.slowoiduch.pl

  tolerancyjni biskupi posoborowi zlinczują proboszcza?

  warszawski apostata Wojciech Michał Lemański zawieszony za antyktolickie nauczanie
  przywrócony przez łódzkiego !!! bp Rysia !!! ale nie wyrzekł się antykatolickich poglądów
  on Wednesday

  Zamilknij klecho. Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza. Nie martw się, była i msza w intencji zmarłej i Salve Regina. Gdybyś miał w sobie odrobinę miłosierdzia – sam byś taką mszę odprawił. A gdybyś miał w głowie choć kilka kropel oleju – milczałby w takiej chwili.

  W opinii księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego Lemański powinien był sobie darować pogardliwe określenia w stosunku do innego duchownego.

  – Pierwszy raz się spotykam, aby duchowny duchownego wyzywał od „klechów”. Na dodatek pisał to publicznie. Mam nadzieję, że ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś z Łodzi, w którego diecezji ks. Lemański ma teraz pełnić posługę kapłańską ustosunkuje się do tej skandalicznej sprawy, bo będąc biskupem pomocniczym w Krakowie często podkreślał, że wśród księży nie ma „równych i równiejszych” – czytamy.

  Wszystkim roniącym łzy nad genialnym fizykiem co wziął był umarł przypomnę, że ów odrzucił istnienie Boga… więc w ramach wyboru swego świadomego i jak utrzymują niektórzy genialnego umysłu… podjął decyzję o życiu w piekle. Więc nie wklejajcie pięknych obrazków z gwiazdami 😦
  — ks. Marek Sławek (@fullconvergenza) 14 marca 2018

  Parafia Rzymskokatolicka w Stanowicach

  p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa

  ul. Świebodzka 33a

  58-150 STANOWICE

  proboszcz: ks. Sławomir Marek

  http://www.parafiastanowice.pl

 113. yattakaj said

  ad 64…nie nie nie bym nawet nie pomyślał ,,,,,coś tam przeskoczyło….all too TG 😦

 114. yattakaj said

  ANDZIA LUBIĆ WERY :)..

 115. Sebastian said

  Re: 36 Panie Bronisławie, o ile udział żydowskiego nkwd, bojówek żydowskich, ich kolaborantów, parszywych zdrajców obywateli polskich wiadomego pochodzenia w mordowaniu dzieci narodu Polskiego jest dla mnie bezdyskusyjny. o tyle zestawiając znane nam fakty z np. takimi wypowiedziami (poniżej) może doprowadzić do stanu dysonansu poznawczego.

  „Niestety, propaganda sowiecka przetrwała i ma się bardzo dobrze, co pokazują najdobitniej “różne frontowe rewelacje” dotyczące wojny Ukraińsko-sowieckiej i jej ofiar. Potomkowie Wsiewołoda Mierkułowa, który tak ostro oskarżał hitlerowców za własne zbrodnie w Katyniu, w identyczny sposób oskarżają dzisiaj wojsko ukraińskie, przypisując mu rosyjskie zbrodnie na ludności cywilnej w Donbasie. ”

  http://blogpress.pl/node/21313

  Również serdecznie Pana pozdrawiam

 116. yattakaj said

  Panie Nyndro ..takich postaw une wyszukują i eliminują….nie po to jest Gajówka ….jak Pan chcesz pokazać ( coś) to weż Pan ZAJEB CHWASTA…i nie nadstawiaj….się…bo żes nie sam na tym łez padole…

  bez urazu ale czasy nastawiania to….Pan Gajowy to napisał w 103

 117. yattakaj said

  NyndrO..:) miało być

 118. snag said

 119. Marucha said

  Re 116:
  Słusznie Pan prawi. Nie ma co się nadstawiać. To nie tchórzostwo, to rozsądek.

 120. Parapsychopatolog :) said

  co żydzi mówili o Polakach w 1932
  http://www.wykop.pl/ramka/4465821/co-kanadyjscy-zydzi-mowili-o-polakach-przed-ii-wojna-swiatowa/

 121. snag said

  97 ,…

  Znalem jednego takiego we Francji (profesor) z tym ze nie szpanował a połknął jew haka, balast i 9 metrów żyłki … obudził się z reką w nocniku, nabitą do maxu kartą kredytową, stertą ‚zaprenumerowanych’ magazynów pod drzwiami. lawiną telefonów w środku nocy, zasraną web site, fałszywymi donosami w pracy, etc. długo się tłumaczył że nie on i dużo go to kosztowało żeby prostować.

  IQ naszego geroja komentował nie będę bo po co? Za stary i gupi żeby coś uczyć i zmienić ,…

 122. andzia said

  No zrobiłam sałatkę, o której wczoraj pisałam, trochę pozamieniałam składniki, bo nie miałam czerwonej cebuli, to dałam czerwoną
  paprykę i zamiast pietruszki trybulę, którą sama hoduję,Wygląda pięknie w szklanym półmisku, poczekam aż czosnek wydobędzie swoje właściwości antybiotyczne, dam trochę octu i zapasteryzuję.

 123. gość said

  Urząd Miejski w Poznaniu na tramwajach postanowił powiesić…flagi LGBT.

 124. revers said

  A pan ks. Daniel Wachowiak chwali i gani taki stan rzeczy ze Poznan bez Ducha, ale za to z targowiskiem proznosci i lbtqip.

  Choc kedys na poczatku lat 90 tych bywalo sie na poznanskich targach krajowych bez tych choragiwek i ciekawych ludzi mozna bylo tam spotac lacznie z trenerem kadry pilkarskiej p. Gorskim, ktoremu jako jedynemu trenerowi udalo sie doprowadzic druzyne pilkarska do finalow ms.

  A i przekosic mozna bylo co lepsza golanka po dlugiej pracy na targach, poznym wieczorem na poznanskiej starowce w prestyzowej restauracji pod dobra nie koszerna wodke w towarzystwie adwokatow i piknych pan z wroclawia i z jeleniej gory, no i oczywiscie niemeickego szefcia Olivera tyke ze nie Twista.

 125. gość said

  @ gość said
  2018-08-10 (piątek) @ 16:48:39
  ————————–

 126. Yah said

  Ad 123

  Chyba ma rację:

  .http://www.gloswielkopolski.pl/styl-zycia/g/faszyn-from-poznan-stylizacje-obok-ktorych-nie-mozna-przejsc-obojetnie-zdjecia,10497545,19746187/

 127. Yah said

  Najlepszy jest Marych-kosmita na fotce 31

 128. gość said

  „Czy Polska idzie drogą Szwecji?” Pierwsze posiedzenie parlamentarnego Zespołu ds. Imigracji. Naszym gościem jest pani Joanna Teglund, przez 30 lat pracownik urzędu imigracyjnego w Szwecji.

  https://pl-pl.facebook.com/robertwinnickipubliczny/videos/2003730516338209/

 129. gość said

  Yah said
  2018-08-10 (piątek) @ 17:08:42

  Najlepszy jest Marych-kosmita na fotce 31
  ————————
  Brak słów.Jak można oglądać takie monstra?

 130. Ola said

  poki co , zydkow i popisy mam gdzies . lece na randke! Love jest wszystkim

 131. andzia said

  Moja sałatka w garze się pasteryzuje- uśmiecham się, że muszę pisać jak ślimak. Może mój komputer ma jakiś feler ale mam dwa asuss i toschiba, chyba oba przystosowane do ociężałych umysłowo.

 132. gość said

  Jakie poglądy polityczne wolno mieć w Polsce?

  (…)

  https://pl.sputniknews.com/polska/201808098565465-Polska-Patriotyczna-partia-polityczna-Zmiana/

  ———–
  Już było…
  Admin

 133. gość said

  W filmie „Kler” Wojtka Smarzowskiego, jak wynika ze zwiastunu, zobaczymy klasykę antyklerykalnych motywów znanych z lewicowej propagandy: chlanie wódy przez duchownych parafialnych i hierarchię, zalanych w trupa księży, niewyobrażalną chciwość i obłudę kleru; wymuszanie przez duchownych haraczu za sakramenty, przeznaczanie zebranej na cele charytatywne kasy na luksusowe życie, bluźnierstwa popełniane przez bezideowy kler, rozpustę, pasożytowanie na wiernych, władzę w Polsce, pedofilię i znieczulice duchownych. Nienawiść do kleru katolickiego twórców filmu widać nawet w kompozycji scen w spocie, w jednym z ostaniach kadrów księża chleją wódę upozowani na ewangelistów z „Ostatniej wieczerzy”.

  http://lewy.pl/63196-kler-smarzowskiego-recenzja-i-zwiastun/

 134. VAV said

 135. gość said

  WAŻNE: Polscy lekarze dziękują Mary Wagner za obronę dzieci!

  http://prawy.pl/76530-wazne-polscy-lekarze-dziekuja-mary-wagner-za-obrone-dzieci/

 136. gość said

  PIS NIE JEST PARTIĄ KATOLICKĄ

  http://www.wicipolskie.org/?p=34964

  ——-
  … a Królowa Bona umarła…
  Admin

 137. Marucha said

  Swoją drogą – co robią reprezentanci Parchatolandu na Mistrzostwach Europy?

 138. gość said

  Rozbijacze prawicy i ruscy agenci. Tak PiS straszy obrońcami życia

  Im głośniej obrońcy życia przypominają rządzącym o przedwyborczych obietnicach dotyczących ochrony nienarodzonych, tym częściej z obozu władzy padają pod ich adresem zarzuty rozbijania prawicy, sprzyjania opozycji, działania na rzecz Berlina i Moskwy oraz ich tutejszych politycznych ekspozytur.

  Według informacji podawanych przez pro-liferów, posłowie Zjednoczonej Prawicy (warto docenić przewrotne poczucie humoru twórców tej nazwy) sprzyjający podjęciu niepozorowanych prac nad projektem Fundacji Życie i Rodzina, atakowani są przez partyjnych aborcjonistów w osobie m.in. Joanny Lichockiej. Przeciwnicy powszechnego prawa do życia nie działają z pewnością na własną rękę. Wszystko wskazuje więc, że faktyczny aborcjonizm jest jednym z co prawda wstydliwie skrywanych, ale w istocie najtwardszych filarów polityki koalicji, która „z podkulonym ogonem” wycofała się chociażby z nowelizacji ustawy o IPN, pomimo iż miała nie ustępować z niej ani na krok.

  Pora więc znowu wprost o tym napisać – jeżeli wyborcy nie zmuszą PiS do przyjęcia lepszego prawa, chore dzieci będą nadal zabijane w Polsce „na legalu”. Być może kolejnym krokiem środowisk pro-life powinna być wspólna, wielka i dosadna w treści demonstracja w obronie potencjalnych ofiar barbarzyńskiego, eugenicznego prawa.

  https://www.pch24.pl/rozbijacze-prawicy-i-ruscy-agenci–tak-pis-straszy-obroncami-zycia,62102,i.html

 139. gość said

  Cieszę się , że pan Gajowy ma dobry humor.
  Tak trzymać!!!

 140. gość said

  I taki kutas sakiewicz ma się dobrze?

  „Rosja może być odpowiedzialna za kolejną śmierć”. Przedstawiciel USA ostrzega

  http://niezalezna.pl/233010-rosja-moze-byc-odpowiedzialna-za-kolejna-smierc-przedstawiciel-usa-ostrzega

 141. Sołtys said

  @.133 Na takiego gniota to szkoda nawet moczu oddawać.

 142. Yah said

  ad 129

  Nie monstra tylko przyszłość, która do Poznania już przyszła, Dziwne, bo jeszcze 20 lat temu to było całkiem normalne miasto.

 143. Ola said

  o qa,, ja nie wyrobie , ja chyba zwariuje

 144. andzia said

  Panie Gajowy a może sobie olejemy na pohybel wrogom te dezinforrmacje i porozmawiamy na wszystkie t etmaty, które nas wzmacniają i budują? Im zależy na tym, aby nas dzielić i osłabiać. Robią to od setków lat. Proszę to przemyśleć i być w myśleniu samodzielnym. jest Pan mądry i liczę na Pana chyba nie tylko ja.

 145. Obcy said

  A to na szklanym polmisku, to salatka z facjaty Predatora podana przez Schwarzeneggera?

 146. andzia said

  re:145 aj waj, aj waj i żidowskie śmieszności robiące za uczoność. spadaj.A tak dla ciekawości skądżeś się o tej porze tu znalazł?

 147. revers said

  Pad powoala naczelniak sil zbrojnych rp od dn. 15.08.2018 , Pad idzie na wojne.

  https://medianarodowe.com/jest-nowy-naczelny-dowodca-sil-zbrojnych-duda-podjal-decyzje/

  wystarczy ze pad ostanio zakupil w australi 3 wysluzone fregaty australijskie, z ktorych jedna fregata miala byc uzyta jako sztuczna rafa koralowa po zatopiniu.

  To sie ruskie przestrasza jak flota pada i naczelniak sil zbrojnych w stanie kilku okretow muzealnych z Norwegii, 3 ftregaty koralowe z australli wyplyna w morze baltyckie i kilka 25 letnich leopardow z demobilu wyjedzie w pole w rejonie kaliningradzkim.

 148. Ad. 70

  Demokracja, Pani Andziu, to tylko jeden ze sposobów rządzenia.>/b>

  Z całym szacunkiem… Demokracja to tylko metoda wyłaniania władzy państwowej – czyli wybory powszechne. Po wyborach sposobów rządzenia może być bez liku.

 149. Errata
  .

 150. VAV said

  Prezydent Gdańska Zyd Adamowicz zdecydował, że nie zaprosi na uroczystości rocznicowe wybuchu II wojny światowej na Westerplatte Wojska Polskiego.
  http://www.gazetawarszawska.com/index.php/politics/1681-prezydent-gdanska-nie-zaprosi-wojska-na-westerplatte-blaszczak-to-decyzja-skandaliczna

 151. Filip said

  zdumiewająca kropka.

 152. Ad. 151

  Kropka jest bez znaczenia. Chodziło o zamknięcie pogrubienia tekstu.

 153. Filip said

  Errata .

 154. Boydar said

  „… demokracja to tylko metoda wyłaniania władzy państwowej – czyli wybory powszechne /…/ po wyborach sposobów rządzenia może być bez liku …”

  Panie Krzysztofie, to jest z gruntu fałszywe, niech Pan popatrzy z boku.

  Jako reprezentanta, w sposób „demokratyczny”, można ewentualnie wybrać Prezydenta. W miarę posiadanych środków i możliwości wszyscy głosujący mogą kandydatów ocenić i zagłosować na najmniej umoczonego.
  W przypadku całej reszty wybieranych, zwłaszcza przy takiej ich ilości, jest to fizycznie niemożliwe. Staje np. na danej liście dwudziestu – szewcy, krawcy i ci co grają. A po wyborach wchodzi taki jeden z drugim do Komisji Szkolnictwa czy Obrony czy Rybołówstwa Morskiego. I decydują. To jest chore jak siurdal. Bo wiadomo że ich rolą jest sprawienie wrażenia i naciskanie przycisków zgodnie z treścią sms’a. To ja pier.dolę taki „sposób rządzenia”. I nie wyrażam zgody na jego kontynuację. Bo kto wysyła te sms’y i na jakiej podstawie ?

 155. Było 7 Etapów WYGRANIA przez Niemcy Wojny Rewanżowej:

  I. PAKT ANTYKOMINTERNOWSKI, złamany KONTRULTIMATUM Józefa Becka.
  II. Preliminarz Pokojowy z ZAKOPANEGO, złamany przez Winstona Churchilla JEZUICKIM rodowodem Adolfa Hitlera i niemiecko-żydowską granicą na Missisipi.
  III. Szkocka misja RUDOLFA HESSA, zniweczona ROZPĘDZENIEM przez Winstona Churchilla rządu Hamiltona-Mountbattena.
  IV. PLAN BARBAROSSA, złamany przez Goldę Meir w JEDWABNEM. Podczas śledztwa Abwehry w Jedwabnem znaleziono w synagodze białostockiej uwierzytelniony politycznie preliminarz Karty Atlantyckiej, na podstawie którego sztab generalny Wehrmachtu wydał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL – podstawę prawną Holokaustu. http://nortus.pinger.pl/m/13170093// Oparta na doktrynie Teodora Roosevelta Karta Atlantycka traktowała Japonię jako Protektorat Amerykański: Mandżuria Rosji, Japonia USA.
  V. STALINGRAD z Dyrektywą Stalina, złamaną przez Nikitę Chruszczowa, dzięki czemu wojnę wygrał Leningrad.
  VI. FESTUNG WARSCHAU Schoernera, odwracający sojusze na Atlantyku i Pacyfiku, złamany przez Winstona Churchilla Powstaniem Warszawskim.
  VII. PLAN SACHAROWA, złamany wzięciem do niewoli przez mego ojca w Kijowie Generalissimusa i zakatowaniem go przez Łupaszkę. Plan jest podpisany tylko przez Berię jako Komisarza Nuklearnego ZSRS, ale była to kompetencja Generalissimusa.

  Z tą sprawą wiąże się zatłuczenie MŁOTKIEM przez Urszulę Sipińską Anny German na Autostradzie Słońca we Włoszech. Teść Anny German aresztował w Bełzie Bolesława Piaseckiego i Mirosława Żuławskiego, którzy torturowali Żydów z wojny ukraińskiej – z czego wynika, że Generalissimus umarł w Żytomierzu.
  Ojciec Anny German został aresztowany przez SmerSz i wywieziony z rodziną do Taszkentu, gdzie miał popełnił w więzieniu samobójstwo. Matka związała się w Żydem, z którym wróciła z córką do Łodzi, skąd Żyd wyjechał na wojnę palestyńską, z której nie wrócił. Anna mogła mieć więc wiedzę o Śmierci Generalissimusa z 3 niezależnych źródeł: Od matki, kochanka i męża, gdyż teść aresztował i przesłuchiwał Piaseckiego i Żuławskiego – głównego śledczego Falangi.
  To suponuje, że Urszula skatowała Annę na rozkaż SmerSza, który bał się ujawienia tajemnicy śmierci Generalissimusa, gdyż Anna miała głowę Polityczną i mogła tym grać. Po wyjściu ze szpitala zaczęła Dopierdalać się do mnie – jakbym to ja był winnym Skatowania jej, z czego nie wyszła.[/

 156. Boydar said

  Wprawdzie to fikcja (… np. Anna Abramowicz to ma ponad szescdziesiat profili na FB, a w książce telefonicznej Wa-wy ponad trzysta numerów /…/ aha i ma wiele tytulow od magistra po sędziego – jeden z komentarzy pod) ale pierwszy raz w dziejach mamy szansę dowiedzieć się na podstawie czyich personalnie wskazówek z naszych dzieci produkowane są stada debili

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lista-autorow-podstawy-programowej-opublikowana-przez-men-efekt-walki-fundacji/hldd1bp

 157. Zerohero said

  Panie Marucha. Pogróżki anonimów prawdopodobnie sa obliczone na wywołanie stresu i pogorszenie stanu zdrowia. To jest coś jak trole piszące komentarze na Sputniku. Te trole są za głupie aby w sposób wiarygodny i przekonujący wprowadzić swoją narrację, więc po prostu piszą komentarze typu „kto wierzy roSsji” itd. ma to zepsuć humor normalnym czytelnikom.

  Gdyby osobnik piszący pogróżki coś miał, to po prostu porozsyłałby to a nie zapowiadał.
  ps.
  nie przeczytałem jeszcze całości wolnych tematów.

  ———–
  Ja też tak myślę, panie Zerohero.
  Admin

 158. Ad. 154

  Jako reprezentanta, w sposób „demokratyczny”, można ewentualnie wybrać Prezydenta. W miarę posiadanych środków i możliwości wszyscy głosujący mogą kandydatów ocenić i zagłosować na najmniej umoczonego.
  W przypadku całej reszty wybieranych, zwłaszcza przy takiej ich ilości, jest to fizycznie niemożliwe. Staje np. na danej liście dwudziestu – szewcy, krawcy i ci co grają. A po wyborach wchodzi taki jeden z drugim do Komisji Szkolnictwa czy Obrony czy Rybołówstwa Morskiego. I decydują.

  Najpierw pan pisze, że demokracja może zadziałać, a potem pisze pan, że demokracja zadziałać nie może.
  W gruncie rzeczy pisze pan jedynie o stopniu trudności, a nie o rzeczy samej. W przypadku jednej osoby (kandydata) wybory są łatwiejsze niż w przypadku 460 osób. Tak, to prawda.

  Dlatego wymyśliłem system demokracji pośredniej (zwaną demokracją elektorską – proszę spróbować znaleźć coś na ten temat, ale w języku polskim). Nie ma tu ograniczeń typu „lista partyjna”.

  Istota demokracji, to wybory powszechne.

 159. Boydar said

  Przestań Pan pieprzyć, i nic już Pan nie wymyślaj. Prezydent jest reprezentantem i jako taki może być nawet przez losowanie wybierany. Stosowne walory estetyczne powinni mieć wszyscy kandydaci na to stanowisko.
  A istotą demokracji jest zdjęcie odpowiedzialności z decydujących, obojętnie, jawnych czy zakulisowych. I zawsze tak było. Bo wychodzono ze słusznego skądinąd założenia, że nawet jakby co, to przecież wszystkich nie powieszą.

 160. yattakaj said

  Przykro patrzeć co ta hołota robi z Naszym Poznaniem 😦 😦 no ale nie tylko z Poznaniem… 😦

 161. Lily said

  http://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/500-andrzej-duda-emocjonalnie-serce-mi-peka-kiedy-slysze-ze-w-polsce-my-chcemy-pisac
  -historie-na-nowo
  Prosze zobaczyc ulubione kolorki A.D.

 162. yattakaj said

  ad.161

  u mnie eror 404

  Poprawiłem – admin

 163. Sebastian said

  http://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/500-andrzej-duda-emocjonalnie-serce-mi-peka-kiedy-slysze-ze-w-polsce-my-chcemy-pisac-historie-na-nowo

 164. Sebastian said

  budujemy żydowską przyszłość w Krakowie, czyli będzie nowy-stary smok

 165. VAV said

 166. Yah said

  „– W dniu 10.08. o godz. 14.10 zgłaszając się do pracy na zajezdni S-3 poinformowałem Dyspozytora, że podejmę pracę na w/w linii tylko wówczas, gdy zdjęte zostaną flagi tęczowe – czyli reklamę wykupioną przez firmę „Grupa Stonewall” ponieważ treści które reprezentują organizacje skupione wokół symbolu tęczowej flagi dążą do zalegalizowania pedofilii jako orientacji sexualnej na równi z orientacją heterosexualną – jako ojciec siedmiolatka nie mogę się zgodzić aby reklamować swoją pracą w/w treści. Jeśli to możliwe podejmę pracę na każdym tramwaju na każdej linii bez w/w reklamy.”

  .http://www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/1693-poznanski-motorniczy-odmowil-prowadzenia-pojazdu-z-teczowa-flaga-bo-sluzy-ona-zalegalizowaniu-pedofilii

 167. Sebastian said

  tary lis Kissinger o AI, Trampie, NATO, USA i Chinach

  Następnego dnia po spotkaniu amerykańskich i rosyjskich prezydentów w Helsinkach, Edward Luce, redaktor naczelny amerykańskiej gazety „Financial Times”, przeprowadził ekskluzywny wywiad z Henry’m Kissingerem, którego czytelnikom nie trzeba przedstawiać i tłumaczyć jak ogromny wpływ wywiera na światową politykę.

  https://treborok.wordpress.com/stary-lis-kissinger-o-ai-trampie-nato-usa-i-chinach/?preview=true

 168. Yagiel said

  ad Boydar/159 i przedtem – o demokracji:
  przez analogię: ktoś głosuje, a ktoś głosy liczy… Zgadzam sie, że istotą demokracji jest zdjęcie odpowiedzialności z decydentów, lecz – po co im, decydentom, w ogóle jakas przykrywka? w celu niepsucia nastroju demosowi? Zbytek fatygi – łatwiej nie produkować demosu i w małej liczbie decydować o Ludzkich Dziejach. Bo po co Jedynkom – Zera?
  A przy okazji pytanie do Pana Wandaluzji, który nie wygląda poglądowo na demokratę ani nacjonalistę:
  Wandaluzjo Szanowny, jak wiadomo Hohenzollern’owie to – po kądzieli – Jagiellonowie (podobnie jak Habsburg’owie), z czego wynika, że Jagiellonowie dokonali rozbiorów RzPlitej, a w każdym razie, że ród Jagiellonów trwał az do I Wojny XXw….
  Czy Pana zdaniem Wojna Rewanżowa to sprawa Jagiellonów/Hohenzollern’ów?
  Pomijając należny szacunek dla demokracji waimarskiej i hitlerowskiej, raczej sztab-Prusacy rządzili Cesarstwem/II Rzeszą… Otóż czy sztab-Prusaków (von Moltke młodszy itd. w Szoerner’a)) to Jagiellonowie nadal czy w opozycji do Jagiellonów?

  Wiadomo bowiem, że w chwili krytycznej Żydzi Wilna oddali miasto Jagajle właśnie, co on umiał wykorzystać… A i odwdzięczyć się im zapewne też umiał, prawda? I tu nagle ten demokrata Beria…?

 169. monti said

  Edukacja i wyzwolenie z dyktatu religii to klucze do rozwoju naszego społeczeństwa.
  (….)

  ——-
  Dalej nie trzeba czytać tych wypocin.
  Trzeba być po żydowsku bezczelnym, żeby z czymś takim wyłazić na katolickiej witrynie.
  Admin

 170. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Urzędniczka warszawskiego ratusza na konferencji prasowej podała powody zdelegalizowania i rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego:
  -symbole „propagujące ustrój totalitarny”: falanga, Mieczyk Chrobrego, krzyż celtycki (nb. wszystkie legalne w polskim prawie)
  -hasła „nawołujące do nienawiści”: „Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę” oraz „Śmierć wrogom ojczyzny”.
  https://www.cda.pl/video/2493228a5/vfilm
  A oprócz tego niektórzy maszerujący byli ubrani w czarne koszule (a przedwojenni włoscy faszyści też chodzili w czarnych koszulach) oraz część marszu była nie tak jak trzeba uformowana (a przedwojenni niemieccy naziści też maszerowali w uformowanych marszach).

  Ja jebie – a Brudziński i Policja na coś takiego przystają.

 171. andi said

  …Faktycznie Żebrowski nie jest w tym jedyny w tym mechanizmie kukułczego jaja, w żydowskiej narracji: Michalkiewicz, Braun, Potocki, Jaki, cały szereg pomniejszych internetowych krzykaczy zwalczających żydów, ale przy równoczesnym zaakcentowaniu prawa żydów do „sprawiedliwości”, prawa do ich człowieczeństwa, do rytualnego uboju, do spadków po przodkach, do życia także – a jakże, a tym bardziej do Polski wolnej od antysemityzmu.

  Kukułcze jajo w wymiarze logistyczno prawnym, a po Soborze Watykańskim Drugim w wymiarze teologicznym – a faktycznie niebiańskim – jest prostym mechanizmem odwrócenia praw i obowiązków, to zamiana długu na wierzytelność, a wierzytelność na dług, jest stworzeniem plusów dodatnich i ujemnych, a nawet odwróceniem grzechu na cnotę, to wszystko w zależności od potrzeb żyda…..
  …. http://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/1492-kukulcze-jajo-zydostwa-zydowska-narracja-czyli-zebrowski-i-inni

  ———-
  Proszę mi pokazać konkretne cytaty z Michalkiewicza, w których » akcentuje prawa żydów do „sprawiedliwości”, prawa do ich człowieczeństwa, do rytualnego uboju, do spadków po przodkach, do życia także – a jakże, a tym bardziej do Polski wolnej od antysemityzmu «.

  Admin

 172. Bronisław said

  Re: 163. To czyim prezydentem Panie Sebastianie jest ten osobnik, który – jak widzimy – zmierza do odrodzenia i ostatecznego zainstalowania Juderzeczypospolitej na Polskiej Dziedzinie?!!! Łączę gorące pozdrowienia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 173. nikita said

  Zgodnie z niedawnymi danymi GUS pod koniec 2016 r. wynagrodzenie nieprzekraczające ówczesnej płacy minimalnej (1850 zł brutto) otrzymywało 1,465 mln osób, czyli 13 proc. ogółu zatrudnionych na umowę o pracę. W 2015 r. takich pracowników było 1,357 mln tys. Innymi słowy, choć rośnie płaca minimalna, to równocześnie zwiększa się liczba pracowników zarabiających co najwyżej minimalne wynagrodzenie. Jednocześnie z danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że wielu pracodawców ucieka przed płaceniem minimalnej stawki.
  http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1108256,prawdziwe-wynagrodzenia-polakow.html

 174. Lily said

  https://nczas.com/2018/08/11/ludobojstwo-na-polakach-zaczelo-
  sie-11-sierpnia-1937r-to-jedna-z-najwiekszych-zbrodni-na-
  naszym-narodzie-pamietajmy/

 175. Lily said

  Re 162
  Wielkie dzieki Panie Marucha. Jak cos nie tak, to
  prosze zawsze poprawic.Z gory dzieki.

 176. Ad. 159

  Stosowne walory estetyczne powinni mieć wszyscy kandydaci na to stanowisko.

  Rzeczywiście… Estetyka jest ważna… 🙂

 177. Hubal said

  Radio Maryja

  Wynika to wprost ze specyfiki toruńskich mediów, które – jestem o tym przekonany – zostaną doprowadzone do upadku, a ich majątek będzie rozgrabiony. Toruńskie media działają na innych zasadach niż my tutaj i innym prawom podlegają. Mają także innego odbiorcę, myślę że podatniejszego na wpadanie w różne pułapki i zasadzki niż nasi czytelnicy, a poza tym łatwiejszego do manipulacji.

  Toruńskie media, od dłuższego czasu, a być może od początku, bo nie interesowałem się specjalnie ich historią, realizują politykę specyficzną i dla mnie niezrozumiałą. Nie podejmują mianowicie prób powiększenia targetu i podzielenia go na segmenty. Jeśli ktoś podejmuje działania długofalowe, a o takich mówimy, powinien zmierzyć długość fali, która go niesie.

  Dla mediów toruńskich falę wymierza ZUS, targetem zaś są emeryci i nikt tam nie myśli o tym, by powiększyć krąg odbiorców. Taka operacja wiąże się oczywiście z ryzykiem i kosztami, ale wszystko wiąże się z ryzykiem i kosztami, nie ma takiego działania, które wykluczyłoby ryzyko i koszty.

  Ja rozumiem, że zgraja tak zwanych ekspertów, którzy obsiedli toruńskie media nie ma najmniejszej ochoty, by one zmieniły politykę, bo to obniżyłoby ich dochody. Konieczność jednak strategiczna wymusza moim zdaniem zmianę polityki tych mediów. Od razu powiem, że nie jest to możliwe, albowiem zmiany takie są poza horyzontem redaktorów prowadzących.

  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/swiato-nauki-i-blask-mediow

  Szymon Hołownia

  Co nam się tu ujawnia…aż się boję pisać. Szymon deklaruje – w części pierwszej – że głos ludu to głos Boga, a to nie jest prawda, albowiem powiedzenie – vox populi, vox dei – ma wymiar szyderczy. Powołania zaś nie mają nic wspólnego z relacjami pomiędzy wiernymi a hierarchią. Po drugie dokonuje rozróżnienia metod wyłudzania pieniędzy pod kątem skuteczności. Pisze nam, że cenniki i taryfikatory są złe, a demonstracyjne bicie się w pierś, przyznawanie do winy i osiągane w ten sposób wyniki finansowe są okay, bo ludzie doceniają szczerość, szczególnie deklarowaną publicznie.
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-oszustach-paczliwych-i-hardych

  Oczywiście są proste i dostępne sposoby na zniwelowanie działania różnych Smarzowskich, ale przy ich zastosowaniu zaczynają się poważne trudności. Zaraz je opiszę, powiem tylko jeszcze, że nie wynikają one z niezrozumienia, ale z perfidii. Czasem też z głupoty i ograniczeń księży. Otóż żeby filmy antykościelne nie czyniły takich szkód jakie czynią, trzeba nakręcić, na podobnym lub lepszym poziomie inne filmy. Pokazujące Kościół i kapłanów w innym świetle. I tu się zaczyna problem. Dotyczy on zaś tych historyków, którzy siedzą w watykańskich archiwach i profilują starannie narracje, których celem jest pokazanie jak polityka Watykanu wpływała niekorzystnie na te czy inne kraje. I jak się tym krajom polepszyło, względnie pogorszyło, kiedy już Watykan się od nich odczepił, albo kiedy one same się od niego odczepiły. Ocena jest zwykle taka sama, bez względu na to czy kraj po opisanej wyżej operacji zrobił karierę czy podupadł – Kościół to zło i trzeba się odeń trzymać z daleka. Wobec tak prostej konkluzji, przed którą drżą prałaci, bojąc się o to, żeby z tych archiwów nie wypłynęły czasem jakieś naprawdę poważne kompromaty, nikt nie podejmie decyzji o wyasygnowaniu budżetu na poważny film o tym czy innym świętym.

  Reżyserzy związani z Kościołem skupiają się więc na bezpiecznych narracjach, które zadowolą wszystkich – od papieża począwszy na ostatniej zakonnicy obierającej ziemniaki w kuchni łagiewnickiej kończąc.

  Tylko to wchodzi w grę. Taka metoda jednak jest to metoda powolnego usypiania królika, którego się już dawno temu przeznaczyło na pasztet.

  Zarżnąć go tak po prostu nie można, albowiem zbyt wiele dzieci i zbyt wielu prostaczków kocha go szczerze i chce by królik żył. Wiedzą o tym również co cwańsi księża i przedłużają to usypianie jak mogą, bo tylko w takich okolicznościach ideowo-duchowych potrafią się odnaleźć. Postawienie zaś jakiejkolwiek kwestii związanej z Kościołem i wiarą, a także żywotami świętych inaczej niż to zostało przyjęte w tym infantylnym kanonie, nie wchodzi w grę.

  Stąd właśnie – i niech mi nikt nie mówi, że to logika pokrętna – Smarzowski jest przez wielu księży traktowany przyjaźnie i ciepło, albowiem jego działania, gwarantują kontrdziałania, na poziomie drastycznej nieskuteczności, która jednak gwarantuje jakąś tam intelektualną stabilizację.
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-zajawce-filmu-kler-i-nie-tylko

 178. https://fakty.interia.pl/swiat/news-skandal-w-usa-sekretarz-handlu-wielkim-oszustem,nId,2617176​
  SKANDAL W USA. SEKRETARZ HANDLU WIELKIM OSZUSTEM?
  Według raportu „Forbesa” sekretarz handlu w administracji Donalda Trumpa – Wilbur Ross – to „jeden z największych kanciarzy w historii USA”. Ross miał okraść współpracowników i inwestorów łącznie na 120 milionów dolarów. Departament Handlu odpiera te zarzuty.
  *******
  Przy mej sprawie to Małe Piwo. Niemcy wyszli spod SZACHA Satelitarnej Detekcji Złota wpisaniem mnie na listę Oszustów Światowych, którą banki Atlantycki i Beninu zablokowały moje czeki. Wiedziałem, że SMRÓD CIĄGNIE SIĘ ZA MNĄ, ale dopiero DZIĘKI Bankowi Atlantyckiemu dowiedziałem się, że jestem na liście Oszustów Światowych, który zrobił mi jeszcze przysługę, że wniósł moją sprawę do Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości, choć prosiłem o wniesienie jej do Trybunału Paryskiego do spraw Kolonialnych i Postkolonialnych.
  Wysoki Trybunał Załatwił sprawę – że ponieważ depozyty zostały złożone przez marszałka Broz-Tito na podstawie DWÓCH paszportów amerykańskich mego ojca to odesłał ją do Federalnego Biura Śledczego USA (FBI), które miało się zjawić u mnie w ciągu 3 miesięcy, ale nie zjawiło się. Wobec tego sam musiałem NIUCHAĆ za Listą Oszustów Światowych ??? Istniała możliwość, że Oskarżenie przeciw mnie wniosła Federacja Rosyjska, za UKRADZENIE przez mego ojca Złota Stalina, czego jurysdykcja III.RP nie chciała przyjąć i powiadomić mnie, wobec czego załatwiono sprawę wpisaniem mnie na Listę Oszustów Światowych !!!???
  Dopiero, gdy Ministerstwo Sprawiedliwości III.RP zablokowało mi pocztę internetową jako SPAM to stało się JASNE, że to jest IZRAELSKA LISTA OSZUTÓW ŚWIATOWYCH, której największymi Wyznawcami są Indie i Bułgaria, czyli najwięksi poszkodowani Satelitarną Detekcją Złota, która jest zbrodnią Przeciw Ludzkości i Przekleństwem na Tysiąc Lat.
  Były zawodowy archeolog Jerzy Renke rugnął mnie: A COŚ TY ZROBIŁ? DAŁEŚ DWA RAZY DUPY NA OSTROWIE TUMSKIM… Chodziło o wykopaliska archeologiczne Franza J. Straussa, gdzie byłem komisarzem WOAK. FJSt kupił w Akademii Nauk NRD moją Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej i urządził wykopaliska na wrocławskim Zamku Biskupim dla Sprawdzenie Tegoż. Wykopaliska prowadzili mistrz masoński Edmund Małachowicz, funkcjonariusz sowieckich służb specjalnych, oskarżony przeze mnie o Otrucie Hawrota, oraz jaruzelista Józef Kaźmierczyk. Ci orzekli, że moja FChAN jest Diabła Warta, co potwierdziła Eminencja, która dostała za Zakatowanie Popiełuszki 10 miliardów USD ze skarbca III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich.
  Orzeczenie Mistrza Masońskiego i Jaruzelisty dało możność wysokiej funkcjonariuszce Stasi wpisania mnie na Listę Oszustów Światowych, za Oszustwo na 8 miliardów DM, co uwolniło RFN spod SZACHA Satelitarnej Detekcji Złota, za co Stasistówka została Kanclerzycą Zjednoczonych Niemiec. Stasi było najlepszą policją polityczną na świecie. – W ten sposób na miejscu WAMPIRA Helmuta Kohla vel Hennocha Kohna ze Lwowa zjawił się WAMPIR Juliusz Prawdzic-Tell, którego ojciec Ograbił Rosję.

 179. Boydar said

  @ Pan Gajowy (169)

  Kiedy rebe Monti prawdę napisał, nic innego nie robią od paru tysięcy lat. Edukują w talmudzie i dyskredytują wskazówki Boga.

 180. Marucha said

  Re 179:
  Podejrzewam, że nie tę religię miał na myśli Monti.

 181. Blaszany bębenek said

  @159 Prezydent Gdańska Zyd Adamowicz zdecydował, że nie zaprosi na uroczystości rocznicowe wybuchu II wojny światowej na Westerplatte Wojska Polskiego.
  @171 andi said: Kukułcze jajo
  @177 Hubal said: Radio Maryja, Szymon Hołownia

  Pan Antoni Maciarewicz, wódz Gwardii Narodowej winien załadować na okręt wojenny tegoż Adamowicza i zwodować go poza polskimi wodami terytoralnymi. W co należy zaopatrzyć dinghy (oprócz kilku zgrzewek 6 litrowych wody do picia) pana Adamowicza przed zwodowaniem poza Zatoką Gdańską

  .http://solasv.mcga.gov.uk/

  Inflatable dinghy
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Dinghy#/media/File:Using_the_dinghy_in_Quissett.jpg

  Self-rescue dinghy lifeboat, sailing.
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Dinghy#/media/File:Portland_Pudgy_lifeboat_sailing.jpg

  ———
  Po co mu ta woda… jeszcze przeżyje…
  Admin

 182. Blaszany bębenek said

  @163 Sebastian said: pisanie bajek na nowo

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=4 Kain i Abel

  3 Gdy po niejakim czasie Kain składał dla Pana w ofierze płody roli, 4 zaś Abel składał również pierwociny ze swej trzody i z ich tłuszczu, Pan wejrzał na Abla i na jego ofiarę; 5 na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć.

  Kain napracował się w polu przy uprawie jęczmienia, prosa. W pocie i upale kopał ziemię kamieniem łupanym na klęczkach, podlewał w czasie suszy, opędzał przed szarańczą i zbierał na ofiarę dla Yahwe. Abel biegał za kózkami między Nilem i Eufratem, a kiedy zgłodniał to zabił koźlątko i upiekł je na ówczesnym grilu. Wkur..ło to Kaina, że Abel śmieje się z jego całorocznej pracy i głupoty, więc zamachnął się łupanym kamieniem i niechcący zamroczył braciszka, a ten dostał udaru słoneczego, no i …

  https://pl.wikipedia.org/wiki/O_wilku_i_siedmiu_ko%C5%BAl%C4%85tkach

  Takie pierdoły wciskano dzieciom (bo innych ciekawszych bajek nie było) na naukach w RP I, RP II, GG, PRL, a teraz RP III. Może to nie jest po myśli Szanownego Pana Admina, ale tak było, jest i będzie. Pozdrawiam i polecam BHP przy komputerze.

 183. Blaszany bębenek said

  A to dla Pana Profesora z Mieta ze Stanislaus County, California
  http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.1031.7720&rep=rep1&type=pdf

 184. Marucha said

  Re 183:
  Chcę sie spytać, którą wersję uważa Pan za pierdoły: czy wersje biblijną, czy Panską.

 185. monti said

  181 @Blaszany bębenek

  To żydek piszący na żydowskim forum GW w dziale „polityka i gospodarka” uny tam na żydowkiej GW niby się biją między sobą PIS żydzi z żydami PO.
  „Blaszany bębenek: to nie jego nick tam ale kiedyś taki tekst napisał tam jako niby wielki żydowski patriota zwolennik Pis żydów, taki sam jak inni żydzi.

 186. Marucha said

  Re Monti:

  Łamiesz zasady gajówki antyklerykalnymi wpisami, obrażasz admina – i czego ty kurwa oczekujesz? Oklasków?
  Ban.

 187. monti said

  znów usunąłeś wpis za co można się spytać ?
  Żadnego sprostowania nic był i zniknął. ( ten o pracy w Polsce wg propagandy )

  Czym ta gajówka jest w istocie?
  ——
  Nie jest śmietnikiem.
  Admin

 188. Blaszany bębenek said

  @ 181 Takie są wymagania Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu
  The International Convention for the Safety of Life at Sea

  .https://en.wikipedia.org/wiki/SOLAS_Convention

 189. osoba prywatna said

  Czyż ta rasa psów nie jest przesympatyczna.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=253&v=mfw7KuHb1rU

  Ładna psina.
  Admin

 190. osoba prywatna said

  i jeszcze jedno psisko.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=_bJwqUJfD9s

 191. Xyz said

  Na jakimś forum przeczytałem że ” żydzi wymyślili chrześcijaństwo po to by podbić metnalnie gojów by następnie na nich pasożytować co przecież jest faktem ( po owocach ich poznacie)”-czego to ludzie nie wymysla:)

 192. Imbir said

  .https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/38905591_1860061934085265_5019054200345067520_n.jpg?_nc_cat=0&oh=c973c54a211511b2c2a4de8272385bd8&oe=5C08B8C8

  http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9714.msg216338

  Odp: Licha a Kościół
  Sierpień 09, 2018, 19:52:48 pm

  Czy ktoś może orientuje sie w kwestii zmiennego nauczania Kościoła o oprocentowanych pożyczkach? do KPK 1917 lichwą było wszelkie pożyczanie na procent i właściwie przez 19 stuleci było zakazane. W KPK z 1917 r.zostało zmienione i procent został dopuszczony a lichwą nazwano jedynie „wygórowany procent”. Czyli… poniekąd zmieniła się doktryna w podejściu do oprocentowanych pożyczek. Pytam, bo w dyskusji o doktrynie katolickiej o karze śmierci poruszany jest kazus podejścia Kościoła do lichwy. Wcześniej spójne, jedno stanowisko odnośnie pożyczania na procent – jakiegokolwiek, a po 1917 już można byle nie na zbyt wygórowane stawki. Co o tym sadzić

  Niestety – w ekonomii na nastąpiła rewolucja. Nadpodaż złota – to pojawienie się inflacji. A to rodzi problem: Uczciwym jest, że jak pożyczamy od kogoś np. 10 okrętów- to 10 takich samych okrętów musimy zwrócić. Jeśli natomiast pożuczamy 10tys złp. za które możemy zbudować 10 okrętów – to czy mamy
  – zwrócić 10tys złp (za które wybudujemy już tylko 8 okrętów)
  – zwrócić 12tys złp (za które wybudujemy 10 okrętów)?

  W każdym razie – zjawisko się pojawiło, nauczanie się nie zmieniło – konsekwencją było ograniczenie ilości kredytów długoterminowych (bez odsetek – oznaczały stratę dla kredytodawcy), oraz wyeliminowanie katolików z tego segmentu kredytów (Żydzi czy Ormianie nie związani takim zakazem zmonopolizowali rynek).
  http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9713.msg216335

 193. Antymarksista said


  Krzysztof Karoń u Roli o filmie „KLER” i bardzo ważnym argumencie ws. słuszności racji katolicyzmu i KK!

 194. Zdzicho said

  W Rumunii protesty przeciwko korupcji rządzących tym krajem socjaldemokratów.
  .http://www.nowosci.com.pl/aktualnosci/a/antyrzadowe-protesty-w-rumunii-zdjecia-manifestacja-i-zamieszki-w-bukareszcie-doszlo-do-starcia-z-policja-wiele-osob-rannych,13408168/
  Nota bene coraz więcej portali internetowych uniemożliwia dawania jakichkolwiek komentarzy pod artykułami. End is near.

 195. amat said

  Panie i panowie, Za chwilę pokażę wam film dokumentalny, który zmieni wasz świat. Jak tylko go zobaczycie, nie macie już drogi powrotu. Możecie wziąć niebieską pigułkę, opowieść się kończy, budzicie się w łóżku i wierzycie w co chcecie wierzyć. Albo, możecie wziąć czerwoną tabletkę, znaleźć się w krainie czarów i ja wtedy wam pokażę jak głęboko sięga królicza nora. Ja tylko oferuję wam prawdę. Nic więcej.
  To co chcę wam pokazać to nagranie sprzed 50 laty. Zostało ono zrobione przez Myrona Fagana w 1967 roku. Jest ono oparte na książce „Międzynarodowa konspiracja: Pionki w grze” William Guy Carr, która ukazała się w 1958 roku i jest ona obowiązkowa do przeczytania przez każdego kto chce poznać prawdę. Książka z przypisami w PDF: ->https://docplayer.pl/25258299-Miedzynarodowa-konspiracja-pionki-w-grze-william-guy-carr.html

  FILM

 196. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/sonda%c5%bc-pis-wygrywa-wybory-ale-traci-wi%c4%99kszo%c5%9b%c4%87-na-ratunek-kukiz/ar-BBLLqn4?ocid=UE12DHP

  SONDAŻ: PIS WYGRYWA WYBORY, ALE TRACI WIĘKSZOŚĆ. NA RATUNEK KUKIZ?

  Spełniła się przepowiednia, którą powtórzył m.in. Giertych. PIS trzyma przy władzy strach przed folksdojczami Tuska, którzy okazali się GORSI od Żydów i żydłaków Kaczyńskich. Teraz jednak mianiowanie premierem antypolonusa Morawieckiego robi z Kaczyńskiego WAŁĘSĘ: POLACY BĘDA KLĄC, ALE GŁOWAĆ NA MNIE w wersji, że Polący będą Kląć, ale głować na spermę jerozolimską ze strachu przez prusakami.
  Towarzysz Bolek pomylił się, bo Polacy wybrali Poczytalnego Kwaśniewskiego, który MÓGŁ WYGRAĆ TYLKO Z WAŁĘSĄ, o co w tej Układance chodziło. Do tego doszedł Kaczyński ze swą Fałszywą Flagą SPERMY JEROZOLIMSKIEJ i filozofią przekształcania Żydokmuny w Mossad. Pomysł Ratowania PiS-u WAŁĘSĄ został Wyśmiany jako leczenie cholery dżumą więc Kaczyńskiemu pozostał Kukiz.
  Ja na Kukiza złego slowa nie powiedziałem, bo ma Dobrze w głowie i nie świni, ale pamiętam, incydent wyborczy, gdy Czesław Białczyński z Krakowa, któremu Coś Niecoś zawdzięczam, zailustrował agitkę Za Kukizem WAWELEM PRZEDROMAŃSKIM Hawrota jako WCZESNOPIASTOWSKIMJ ??? Hawrot datował go na kulturę Przedłużycką, jak zamek LECH na Cytadeli poznańskiej – ale o ile LECH poznański można porównywać z Wawelem Ceglanym to do Wawelu Przedromańskiego absolutnie NIE.
  Wynika to stąd, że Wawel Przedromański Hawrota jest techniką Zamków JURAJSKICH greckiego boga Prapoczątku Jura Uranosa. Ten Wawel Przedromański został zburzony przez Tyfona z Pragi a odbudowany CEGŁĄ Konstrukcyjną przez Waleskę Złotowłosą, w jakiej postaci zachował się w większości do dziś.
  Kazimierz III Wielki ODBUDOWAŁ Gargamell w postaci KREMLA Moskiewskiego.

 197. revers said

  re21 RODO swoja droga a Jewish nation-state law w Izrealu swoja, tam juz zadbaja o czystosc rasowa lepiej jak Hitler …

 198. nikita said

  Ukryte kody głagolicy

 199. nikita said

  Rosyjskie niewiasty są już przygotowane do odparcia ataków ideologii multi-kulti i gender https://www.youtube.com/watch?v=gDgUocq0X3U

 200. yattakaj said

  ad 192

  Imbir

  bardziej bym sie skupił na co Jezus mówił na temat lichwy….bo Kościół dzisiaj zżera właśnie to co tą lichwę wymyśliło…..

 201. revers said

  „Nadchodzi zły czas. Prawicowy publicysta i jasnowidz są zgodni – wrzesień będzie bardzo niebezpieczny dla Polski! Stanisław Michalkiewicz przewiduje to samo, co jasnowidz Krzysztof Jackowski …”

  https://nczas.com/2018/08/12/nadchodzi-zly-czas-prawicowy-publicysta-i-jasnowidz-sa-zgodni-wrzesien-bedzie-bardzo-niebezpieczny-dla-polski-stanislaw-michalkiewicz-przewiduje-to-samo-co-jasnowidz-krzysztof-jackowski-video/

 202. kanja said

  – Polska to dziwny kraj, w którym Premier Rządu ogłasza, że chce chrystianizować Europę i jednocześnie produkować rocznie w Polsce milion samochodów elektrycznych, a jego tatuś chce przyjmować uchodźców i “przerabiać” ich na chrześcijan !
  — Polska to dziwny kraj, w którym ministrom nie starcza do pierwszego, a bezdomni rozdają duchownym samochody !
  — Polska to dziwny kraj, w którym w duchowni wspierają i błogosławią kiboli, nacjonalistów i bandytów z organizacji neonazistowskich, religia jest w szkołach, a wychowanie seksualne w kościołach !
  —- Polska, to dziwny kraj, w którym zlikwidowano zajęcia pozalekcyjne prowadzone do niedawna w 2 000 modelarni lotniczych i kosmicznych w szkołach i zastąpiono je lekcjami religii ! W XXI wieku, w Polsce będącej członkiem UE, w epoce zdobywania kosmosu i wprowadzania dronów, przygotowań lotu na Marsa, zajęcia z aerodynamiki i mechaniki lotu zastąpiono średniowieczną ideologią kościoła !!!
  —– Polska, to dziwny kraj, w którym biskupi z przedstawicielami PiS, Kaczyńskim i Macierewiczem, propagują od ośmiu lat, podczas manifestacji polityczno-kościelnych zwanych “miesięcznicami”, kłamstwo smoleńskie, w które wierzy duża część społeczeństwa !

  ——
  Pomieszanie bełkotu z półprawdami.
  Czuję charakterystyczny zapaszek…
  Admin

 203. adria said

  nikita@Ukryte kody głagolicy

  Zapraszam do zapoznania się z ciekawym materiałem

 204. Plus said

  Photo’s prove a torpedo hit the Russian submarine Kursk

  https://defendingthetruth.com/showthread.php?t=14949

  http://www.pravdareport.com/society/stories/12-08-2016/121163-kursk_submarine-0/

  Kursk USS Toledo i USS Memphis Dwa amerykańskie okręty podwodne będące na ogonie Kurska zawinęły się po katastrofie z uszkodzeniami. Jeden oberwał na tyle, że zaraz po powrocie do USA czekał na niego suchy dok. Niebywała sytuacja. Chwilę później szef CIA leci do Moskwy (po raz pierwszy w historii!) aby rozmawiać o walce z „terrorem”. Następnie następuje rekordowe umorzenie długu Rosjan w stosunku do USA. Hm. No coś się tutaj nie dodaje…
  https://www.wykop.pl/link/4469405/katastrofa-kurska-zgineli-nie-doczekawszy-pomocy/

  https://www.veteranstodayarchives.com/2011/09/18/sinking-of-russian-sub-kursk-kicked-off-renewed-us-inter-service-rivalry/

 205. Plus said

  https://wszechocean.blogspot.com/2012/11/wrak-k-141-kursk-na-suchym-doku-kamstwo.html

  W międzyczasie, w czasie tygodnia po katastrofie rosyjscy marynarze znaleźli nieopodal miejsca gdzie zatonął Kursk, awaryjną boję wypuszczoną przez obcy okręt podwodny. Była ona biało-zielona, zaś rosyjska marynarka wojenna używa biało-czerwonych… Ponadto Kursk nie mógł wypuścić w ogóle takiej boi, bowiem nawet nie było z niej zdjęte fabryczne zabezpieczenie…!

  I dalej. W burcie K-141, w miejscu, gdzie przebiega gródź pomiędzy I a II przedziałem, zauważono podłużne rozdarcia, które mógł pozostawić swymi sterami poziomymi inny okręt podwodny. Poza tym znaleziono w kadłubie rosyjskiego SSGN otwór nieznanego pochodzenia, którego krawędzie były wgięte do wewnątrz (jest on widoczny na poszyciu prawej burty także na zdjęciach wykonanych po podniesieniu Kurska i umieszczeniu w suchym doku). Niektórzy specjaliści wprost wskazali na jego podobieństwo z otworami robionymi przez amerykańskie torpedy MK-48. Trzeba tutaj znów przypomnieć o amerykańskich okrętach USS Memphis i USS Toledo szpiegującymi te ćwiczenia. (Zob. – http://wszechocean.blogspot.com/2012/06/k-141-kursk-amerykanie-jednak-zatopili.html – przyp. tłum.)

  USS Memphis obserwował K-141 z dużej odległości. Ale USS Toledo mógł całkiem blisko kręcić się koło Kurska, w celu sprawdzenia hałaśliwości swoich systemów napędowych. Na takich niewielkich w sumie głębokościach jest to niebezpieczne. Jest tam wiele martwych stref dla sonarów, wiele mielizn, a co za tym idzie mało miejsca na manewrowanie. W czasie jednego ze skrętów, załoga Toledo mogła źle obliczyć odległości i staranować Kurska dosłownie przeorując jego kadłub lekki sterami głębokości. Sądząc po faktach, incydent ten nie przeszedł niezauważony na okręcie flagowym i dlatego właśnie w powietrze poderwano samoloty ZOP.

  Wiadomo, że niektóre typy amerykańskich okrętów podwodnych SA obliczone na to, że nawet po tego rodzaju staranowaniu jednostki jej załoga jest w stanie walczyć o przetrwanie. Choć z drugiej strony istnieje ogromna różnica w gabarytach obu jednostek: Kursk odniósł uszkodzenia, ale Toledo musiał literalnie „odpełzać” z miejsca kolizji. W takiej sytuacji, dowódca drugiego amerykańskiego okrętu powinien był zabezpieczyć odwrót swych kolegów, bowiem Rosjanie mogli uznać ten taran za umyślną próbę ich zatopienia. (I kto wie, czy dowódca Memphis uprzedzając wypadki nie wystrzelił torpedy, która trafiła Kurska pomiędzy I a II przedziałem… – uwaga tłum.) Za potwierdzeniem powyższego mówi taki fakt: w rękach jednego z oficerów Kurska znaleziono klucz od sejfu z kodami do skrzydlatych rakiet Granit. Potem nastąpił pierwszy wybuch. Być może Amerykanów przeraził dźwięk otwieranej wyrzutni torpedowej, może być, że strzelili pierwsi. Oni mieli wszelkie podstawy, by bać się wystrzelenia Szkwału, przed którym nie ma możliwości się uchylić…

  Zdemolowane wnętrze okrętu

  Tajemnica I przedziału

  Skutki trafienia torpedą MK-48 praktycznie są trudne do przewidzenia. Ale w przedziale torpedowym Kurska na pewno zaczął się silny pożar. To właśnie on mógł doprowadzić do eksplozji torped w I przedziale, w tej liczbie także torped Szkwał, charakteryzujących się wielką siłą rażenia. Dziobowa część Kurska była właściwie zniszczona, a okręt werżnął się w dno. Także Memphisowi dostało się falą uderzeniową tego wybuchu. Do tej wersji wydarzeń przychyla się kmdr Witalij Docenkow swej książce pt. „Kto ubił «Kursk»?”

  Rosyjscy wojskowi, rzecz jasna, próbowali namierzyć amerykańskie atomowce. Częściowo potwierdza to adm. Skorgen twierdzący, że 12 sierpnia samoloty ZOP Floty Północnej niejednokrotnie latały wzdłuż wybrzeży Norwegii, a rosyjskie dowództwo jakoby oświadczyło mu, że poszukuje uszkodzonego okrętu należącego najprawdopodobniej do USA. USS Memphis został odnaleziony w doku remontowym w porcie Bergen. Zaś niezauważony przez nikogo USS Toledo poszedł do remontu wkrótce po dopłynięciu do Stanów Zjednoczonych.

  Ale nie można twierdzić jednoznacznie, że wszystko stało się tak, jak opisano powyżej, jednakże wersja z uczestnictwem w katastrofie amerykańskich okrętów podwodnych jest w pełni wiarygodna. Podobnie, że rosyjska strona nie zdecydowała się wnosić pretensji w stosunku do USA, by załagodzić możliwy konflikt. Przecież w przeciwnym wypadku byłby to krok w kierunku III Wojny Światowej. Kurska podniesiono z dna i utylizowano jego wraka. Zasłona tajemnicy szczelnie go spowijająca na pewno nie będzie podniesiona. Do dziś dnia nie opublikowano przedśmiertnych notatek marynarzy, którzy jeszcze żywi przebywali w IX przedziale co najmniej do 15 sierpnia. Nie opublikowano zapisów „czarnych skrzynek” ani zapisów w dzienniku okrętowym. No i sama historia podniesienia wraku tylko zaplatała sprawę jeszcze bardziej, zamiast rzucić na nią snop światła. Licencję na ta pracę dostała holenderska firma Mammut – jedyna kompania, która zgodziła się podnieść wrak bez przedziału torpedowego, który to został wysadzony w powietrze na dnie morskim przez wojskowych rosyjskich w rok później. Jak wiadomo, w największej tajemnicy. Jakimi by nie były rzeczywiste przyczyny katastrofy, ich śladów należało szukać w I przedziale. Ale rosyjskiej marynarce wojennej wygodniej jest utajnić wszystko, co związane jest z tym wydarzeniem…

  http://wszechocean.blogspot.com/2012/06/k-141-kursk-amerykanie-jednak-zatopili.html

  Dlaczego Amerykanie mieli zatopić chlubę rosyjskiej marynarki? Chodziło o uniemożliwienie przeprowadzenia testu supernowoczesnej torpedy Szkwał, która pod wodą mknie z niespotykaną prędkością, kilkakrotnie szybciej niż tradycyjne torpedy.

  Podwodne pociski miały zostać sprzedane Pekinowi – chińscy oficerowie obserwowali manewry z rosyjskiego krążownika „Piotr Wielki”. Według cytowanego przez „Wprost” oficera, sprzedaż Szkwałów Chińczykom byłaby ogromnym ciosem dla USA, bowiem naruszyłaby równowagę w regionie azjatyckim.

  Rosjanie zdawali sobie sprawę, że ich manewry bacznie śledzą siły państw zachodnich, w tym dwa amerykańskie okręty podwodne o napędzie jądrowym – „Memphis” i „Toledo”. Gdy „Kursk” miał już przeprowadzić test, Amerykanie nie mieli wyjścia i zaryzykowali starając się udaremnić wystrzelenie torpedy na oczach chińskich oficerów – czytamy w tygodniku.

  Najpierw „Toledo” niebezpiecznie zbliżył się do „Kurska”, wykonując manewry przesłaniające widoczność. Doszło do zderzenia, a Rosjanom i Amerykanom puściły nerwy. Znajdujący się niedaleko „Memphis”, który śledził całą sytuację na radarach, zarejestrował dźwięk otwieranego luku torpedowego „Kurska”. W tym momencie Amerykański dowódca zadecydował o odpaleniu uranowej torpedy Mk 48. Pocisk trafił w rosyjski okręt, doszło do potężnej eksplozji amunicji, a zniszczona jednostka poszła na dno.

  Amerykańskie okręty, oba uszkodzone – „Toledo” w zderzeniu z „Kurskiem”, a „Memphis” przez falę uderzeniową wybuchu – natychmiast rozpoczęły ucieczkę z miejsca zdarzenia. Rosjanie poderwali w powietrze dwie eskadry samolotów do zwalczania okrętów podwodnych, jednak przed zbombardowaniem jednostek US Navy miał wpostrzymać ich osobisty rozkaz Władimira Putina.

  O krok od III wojny światowej

  Jak relacjonuje podpułkownik Andriej, od pierwszych minut po katastrofie trwały rosyjsko-amerykańskie konsultacje na najwyższym szczeblu. Do Moskwy z posłaniem Billa Clintona przyleciał ówczesny szef CIA George Tenet, który za wszelką cenę miał zapobiec eskalacji konfliktu.

  Tenet przyznał, że Amerykanie w panice pierwsi otworzyli ogień. Putinowi, dla którego były to początki u steru władzy, zależało na dobrych stosunkach z USA, więc miał zdecydować o zatuszowaniu całej sprawy. Podczas rozmów zapadła decyzja, o nieinformowaniu mediów o zdarzeniu. Pierwsze oficjalne doniesienia pojawiły się dopiero w poniedziałek, dwa dni po katastrofie. Później nastąpiła cała seria nieprawdziwych informacji. Od początku torpedowane były jakiekolwiek sugestie dotyczące „amerykańskiego śladu”.

  Wkrótce USA anulowały rosyjski dług i udzieliły Moskwie długoterminowej pożyczki wysokości 10 mld dolarów. Sprawa „Kurska” została oficjalnie zamknięta, a nieliczne osoby, które próbowały nagłośnić wersję o amerykańskim ataku, usuwano ze służby. Jak powiedział „Wprostowi” rosyjski oficer, „tylko dzięki Putinowi nie doszło do jądrowego kontrataku, choć wielu admirałów ma do dzisiaj do niego o to pretensje – że trzeba było reagować, a nie kupczyć”.

 206. Rolowanie rolnikow …
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/rolowanie-rolnikow-rolowanie-polakow-nowy-bolek-dziala

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2018-08-13 (Poniedziałek) @ 09:08:58

  Mam już dość – tych zakłamanych mord polityków,
  Tych farbowanych lisów, tych sprzedawczyków,
  Mam już dość – tych pustych obietnic bez liku,

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/wiersz-mam-juz-dosc-tych-zaklamanych-mord/

  Cos zmienilo sie na blogu w dostepie do komentarzy?ta , ta rewersem.

 207. Pan sierz. Daniles ma swij przekaz i wizje swiata post hocaustycznego, nawet 15 sierpnia niby bitwy Warszawskiej, a defilady stulecia rezstek armii z tej defilady 1000 lecia WP z 1967 roku ..

  Jonny Daniels
  ‏ @MrJonnyDaniels
  14h14 hours ago

  Wiadomość od Pana Edwarda Mosberga o premierze filmu dokumentalnego „Destination Unknown”, która odbędzie się w Warszawie w przyszłym tygodniu

 208. Od wachania kleju z Kora po wysokie urzedy w rp i uni, Terleckiego, Kuchcinskiego, Tuska,, jak tez polityczne love story z wspolnym kupowaniem bielizny Beaty Mazurek z Terleckim.

  https://hyperreal.info/news/grzechy-mlodosci-czyli-dlaczego-marszalkowi-sejmu-puscily-nerwy

  https://pikio.pl/ryszard-terlecki-beata-mazurek-petru/

 209. Sebastian D said

  Witam

  Co się stało, że trzeba się logować ???

  Re 172: Panie Bronisławie, nie mam złudzeń, że judeoupainy, przecież Polacy to antysemici, pomimo, że żadnego semity na oczy nie widzieli.

  Z pozdrowieniami Sebastian

  ———–
  Gdzie się trzeba logować? Chyba nie u Maruchy?
  Admin

 210. Sebastian D said

  Sprostowanie :czytać można, ale aby zamieszczać komentarze trzeba wejśc przez wordpress, pocztę gmail, tweeter lub pejsbuk. Założyłem konto w google i mogę wreszcie publikować.

  Rok temu przeszło nad wami tornado, trąba powietrzna, co to właściwie było?

  – Pojęcia nie mam. Także specjaliści się nad tym głowią. Siła tego „czegoś” była tak potworna, że sędziwe drzewa były łamane jak zapałki lub okręcane wokół własnej osi. Nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałem. Był to niewątpliwie splot różnych uwarunkowań atmosferycznych, które w jednym czasie na określonej przestrzeni nabrały tak niszczycielskiej dynamiki, że do dziś budzi ona dyskusję. Jedno wiem na pewno, lepiej żeby „to coś” drugi raz do nas nie przyszło.

  Nie można było tego przewidzieć?

  Ciężka sprawa. Wiem od leśników, że na kilka godzin przed nawałnicą zwierzęta wychodziły z lasu na otwartą przestrzeń. Drapieżniki i ich naturalne ofiary stały obok siebie. Ponoć był to niesamowity widok. Tylko zwierzęta wyczuły, że coś się zbliża. My, ludzie, nie. Nie zadziałał właściwie system ostrzegawczy. Bo że coś idzie przez Polskę i nabiera rozpędu było wiadomo. Monitorowali to i ostrzegali na bieżąco „łowcy burz”, ale nikt ich nie słuchał. W najbardziej newralgicznym momencie system się nie sprawdził. Ktoś do kogoś nie zadzwonił, bo akurat kończył pracę, ktoś nie odebrał maila, jednym słowem powiadamianie utknęło. A żywioł, jak wiemy, nie pracuje od 8.00 do 16.00. W nas uderzył o 22.35, o czym długo informował nasz zegar na wieży kościelnej, którego wskazówki na tej godzinie się właśnie zatrzymały.

  https://www.salon24.pl/u/apropos/887191,oplakalismy-juz-nasze-drzewa-teraz-posadzimy-las

 211. wlasnie ze u Maruchy trzeba sie logowac, moze nie na wszystkich IP, lub zakresach IP.

 212. Andzia said

  Piotr Korczarowski o sojuszu skrajnej lewicy z Episkopatem, może raczej odwrotnie, bo Episkopat wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle:.https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=5L-JdO7sB6E

 213. Polski punkt widzenia said

  (210, 211) Sebastian D

  W sprawie logowania – potwierdzam w całej rozciągłości … do wczoraj, aby zamieścić komentarz na blogu Pana Gajowego, trzeba było założyć konto na Facebooku, Twitterze etc. i logować się za pośrednictwem tych portali społecznościowych – piszę „do wczoraj”, bo dziś jest już po „staremu” … Panie Gospodarzu, proszę o wyjaśnienie tego „zjawiska” ? :-)))

 214. osoba prywatna said

  Latające dziki. Tajemnice ASF
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/latajace-dziki-tajemnice-asf/

 215. osoba prywatna said

  Przed chwilą mnie również wyświetlił się komunikat o logowaniu. Dopiero odświeżenie strony pomogło.

 216. Sebastian said

  Ad. 216 Też odświeżałem, nie pomagało, ale chyba już wróciło do normy. Na marginesie Sebastian D to ja, awaryjny, gdyby trzeba było się logować.

  W północno-zachodniej części prowincji Idlib wybuchły starcia pomiędzy tureckim wojskiem a bojownikami Wolnej Armii Syrii, czyli dotychczasowymi sojusznikami Turków wspieranymi przez nich od początku syryjskiego konfliktu. Do wymiany ognia doszło po tym, jak jeden z tureckich snajperów zastrzelił syryjskiego rolnika, natomiast walki miały mieć dużą intensywność, stąd po obu stronach odnotowano ofiary śmiertelne.

  http://autonom.pl/?p=23108

 217. Sebastian said

  Łotewski dziennikarz opowiedział, jak “USA testują broń biologiczną w krajach bałtyckich”.
  Ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Europie Wschodniej mieszczą się w ogólnym obrazie systemu, w którym USA testuje broń biologiczną do trzeciej wojny światowej, pisze komentator RIA Novosti i Sputnika Łotwa Aleksander Chrolenko.
  Jego zdaniem, USA przypisują szczególną rolę w tym systemie krajom bałtyckim, które są głównym poligonem testowym.
  Aby potwierdzić swoje oświadczenie, dziennikarz przytacza kilka faktów. Między innymi, w czerwcu wykryto ASF u 165 świń na Łotwie, a następnie zabito dwadzieścia tysięcy zwierząt, co doprowadziło do ogromnych strat rolników. Ponadto na Litwie proponuje się całkowitą rezygnację z chowu trzody chlewnej, ponieważ na tym terenie zarejestrowano już 41 epidemii ASF.
  Według Chrolenko takie ogniska są paradoksalne, ponieważ wirus ASF nie jest odporny na warunki północnych szerokości geograficznych, a taka odporność nie mogła pojawić się w krótkim okresie — to mogło być stworzone tylko w laboratorium.

  http://www.wicipolskie.org/?p=35078

 218. narozniak said

  http://www.youtube.com/watch?v=5DAQzoIEa18
  Winnicki, Rzymkowski i Józwiak z poselską kontrolą w Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

 219. Voodoosch said

  W sprawie logowania.
  Jesli ktos nie chce podawac prywatnego maila, lub konta na FB lub Twiterze to prosze sobie zalozyc na szybko zmyslone konto i tyle. Jesli ktos obawia sie od swoj IP to informuje, ze jezeli ONI beda chcieli do kogos dotrzec to dotra poprzez anonimowy komentarz rowniez. Widzialem juz takie rzeczy z dzisiejsza technologia, ze nic mnie nie zdziwi. NIE MA ANONIMOWOSCI W INTERNECIE. Zostawiasz slad kazdym kliknieciem.

 220. Marucha said

  1. Logowanie
  Istotnie, z nieznanych mi przyczyn (może mój błąd?) WordPress zaczął wymagać logowania się do gajówki, gdy ktoś chciał wpisać komentarz, Zostało to poprawione.

  2. Adresy IP
  Nikomu nie wydam adresów IP użytkowników gajówki – ale jest wyjątek. Gdy ktoś posuwa się do gróźb, jego adres IP będzie opublikowany na stronie.

 221. Voodoosch said

  Ja nie insynuuje, ze kierownik bedzie sobie dysponowal adresami IP gdzie popadnie. Ja tylko zwracam uwage na fakt, ze ONI moga sobie przyjsc i „wejsc” gdzie chca i „wziasc” co chca.

 222. Voodoosch said

  Taki tam przyklad.
  Kolega motocyklista byl zatrzymany przez policje w Anglii. Papierow nie trzeba wozic, wiec sprawdzili szybciutko czy wszystko w porzadku i bylo w porzadku. Powiedzieli, ze to kontrola, bo kogos tam szukaja. Poprosili, zeby wyjal telefon z kieszeni, po czym babeczka policjantka przylozyla „jakies” urzadzenie to jego telefonu i kolega tylko widzial jak jego zdjecia przeskakuja na ekranie owego urzadzenia. To zwykla drogowka. Chcialbym wiedziec co maja lub co moga jakies tam „tajne sluzby”. Tak wiec tyle o anonimowosci.

 223. Ale dlaczego? said

  Jeden z komentarzy wspomina o fluorze.
  Ostatnio znalazłem pastę bez fluoru polskiego producenta Ziaja.
  Póki co, jestem z niej zadowolony:

  https://ziaja.com/product/12385-sensitiv-pasta-stomatologiczna-przeciwprochnicza

  Ziaja jest dobry i niedrogi, polecam.
  Admin

 224. Ale dlaczego? said

  Tak piszą w wikipedii o składniku pasty:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksylitol

Sorry, the comment form is closed at this time.