Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Były prezes TK: Polska może zostać wykluczona z UE

Posted by Marucha w dniu 2018-08-11 (Sobota)

Prof. Andrzej Zoll

Prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego uważa, że jeśli rząd nie zaakceptuje postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE ws. pytań prejudycjalnych zadanych mu przez SN, to Polska może zostać wykluczona z Unii.

[Aj waj… i co wtedy będzie? Umarł w butach… – admin]

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Sąd Najwyższy postanowił zawiesić przepisy ustawy o SN dotyczące przechodzenia sędziów tego sądu w stan spoczynku i zapytał o nie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

Prof. Andrzej Zoll powiedział na antenie TVN24, że polski rząd powinien wystąpić do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z pismem, czy z tekstem, które by uzasadniały stanowisko rządu w tej sprawie.

Jego zdaniem Warszawa nie powinna ignorować TSUE, ponieważ „konsekwencją tego będzie w najbliższym czasie wykluczenie Polski z Unii Europejskiej”. – A myślę, że to jest klęska – dodał.

Zdaniem byłego prezesa TK nieuznanie stanowiska unijnego trybunału oznaczałoby, że „nas nie interesują te rozstrzygnięcia, które podejmują konstytucyjne organy Unii Europejskiej” i byłoby stwierdzeniem, że „nie czujemy się członkami” UE.

https://dorzeczy.pl/

Profesor Zoll, posiadajacy ma się rozumieć pierwszorzędne korzenie, jest podejrzany o branie aktywnego, o ile nie wiodącego udziału w złodziejstwach nieruchomości w Krakowie. Najwidoczniej należy jednak do niedotykalnych.
Skadinąd już widzę, jak Unia dobrowolnie rezygnuje z dojnej krowy, jaką jest Polska…

Admin

Komentarzy 35 to “Były prezes TK: Polska może zostać wykluczona z UE”

 1. Szczur said

  Dr Zbigniew Kękuś (PPP 55/2, lipiec 2018) Ludzie BESTIE – prof. dr hab. Andrzej Zoll:https://youtu.be/nWTtWKRC31k

 2. Ale dlaczego? said

  Chyba bym wpadł w cug alkoholowy ze szczęścia 😉

 3. revers said

  ogranicza tylko prawa glosu w PE dla Polski, choc i tak demoludy obowiazuje jakosciowy przelicznik glosow w sprawach kluczowych dla uni ktory zarezerwowany jest dla podstawowej 12-ki unijnej, a nawet 5-ki unujnej, czy po wyjsciu z unii anglli tylko 4 kraje unijnego rdzenia, troche mniej dotacji i na tym sie skonczy wyrzucanie z uni Polski przed konfrontacja z Rosja.

  Ciekawe wyglada polska reforma pawa i sprawiedliwosci, atak na system saadowniczy rp w korelacjii z tym co dzieje sie w Izraelu, gdzie oglasza sie panstwo narodowe izrael, pomija wielo izbowy parlament, probuje wprowadzic sie kontytucje Knesejmu bze zgromadzenia narodowego, podobnych instytucji.

  Czy aby celowo nie demoluje sie polskie saadownictwo pod narodowe 447 Izraela, a rozne unijne veta moga byc tylko do tego
  przykrywka i wspomaagc unijne lobby zydowskie..

 4. JerzyS said

  Prof. Andrzej Zoll powiedział na antenie TVN24, jak polski rząd powinien wystąpić z Unii Europejskiej!

 5. Marcin said

  Przecież to jest głupek. Obejrzyjcie https://youtu.be/C6g-pfbp4O4

 6. Aronek said

  Jak wyjdziemy z Uni Zmienimy zarzadce na Usrael. Pewnie już. To dawno. Przesadzone i karty rozdane.

  ——-
  Ja też sobie nie wyobrażam, żeby Polacy natychmiast nie zrezygnowali z chwilowej suwerenności na czyjąś rzecz. To może być USRael…
  Admin

 7. Blaszany bębenek said

  Super! Bo w referendum głosowałem przeciw przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

 8. RomanK said

  UNia Europejska….jako Projekt dkonlaa 100% metamiorfozy po przejeciu jej najbardzie exponowanych i nalepiej latnych urzedow i stanowisk…..przez madrzejszych I lepszych z plemienia Zollusufff..a poniewaz tym jeszcze zaden projekt nie wyszedl…nawet jak przejda przez rzeke, jezioro czy morze… to albo wyleje..albo wyschnie….nie potrwa nawet 10 lat..zatem kazdy pretext dobry. zevby wyjcsc cichcem zostawiajhac plemie na stanowiskach:-))))

 9. lewarek.pl said

  Głupi jakiś ten profesor Zoll. Gra zgraną kartą, jak kiedyś szwab Verheugen, który codziennie zaganiał do Unii („jak nie zrobicie tego i tamtego, jak nie zrobicie tego teraz, już, to nie wejdziecie do Unii”) i jak michnikoidalne bydło, które straszyło nas alternatywą „jak nie Unia to Białoruś”.
  Głupi ten Zoll, chociaż profesor, bo nie rozumie najważniejszego: nie po to nas Niemcy wciągnęły do Unii, żeby nas z niej wypuścić! Jesteśmy w Unii dla Niemców elementem ich stuletniego planu Osteuropa. Jesteśmy dojną krową dla ich gospodarki. Wszystkich się mogą pozbyć, ale nie Polski.
  Profesor… Kible myć!!!

 10. RomanK said

  Glupi??? napewno …le w takim razie c powiedziec o tych , ktorzy go wyexponowali do najwyzszych stanowisk w swoim wlasnym Kraju na swoje wlasne neiszczescie I uwazja go za autorytet???

 11. Piskorz said

  re 10 Nie ma się czemu dziwić…swoi wsadzili swojego..!! Ps A poza tym, od tego trzeba zacząć, że on nie nazywa się Zoll…tylko jakoś tak…”no wicie i rozumicie”..

 12. NICK said

  Skoro taki super a jednocześnie tu i teraz profesor???

  Tyle.

 13. NICK said

  Zoll.
  Czy jak mu tam.

 14. adsenior said

  Przypomnijmy, to ten szmaciarz, ten zoll, jest twórcą obowiązującego kodeksu karnego, w którym przyznał większe prawa bandziorom, niż ich ofiarom. Takie to kanalie, przez lata były elitą specjalnej kasty.

 15. troll polonii said

  Jeszcze przez nastepne 20 lat bedzie takie pieprzenie o prawach i trybunalach czyli pusty omlot slomy – a prawa, prawodawstwa jak nie widac tak i nie widac.
  I to zdaje sie o to chodzi.
  Ten caly Trybunal od poczatku byl do dupy bo nie tylko nie pilnowal prawa i konstytucji ale i pomagal w zbrodniach bo nie mial zadnej wladzy nad takim np. Sikorskim, ktory z Polski zrobil chlew… a i Piskorskiego nie ma kto bronic.
  Zdaje sie, ze chodzi tylko i wylacznie o wygodne posadki na tluste zadki.
  Ta cala dyskusja o SN i kradziez pieniedzy podatnika jest ordynarna kpina z calego narodu.

  Angole to nazywaja „bialy elefant”: nikt takiego qrwa nie ma – a karmic trzeba.

 16. joanna1 said

  Jakie on ma rasowe rysy twarzy…

 17. sarkazm said

  Skąd ten żydziak wie, jaki będzie „wyrok”? (w domyśle przeciw PiS)
  TS może tego nie rozpatrywać tylko odrzucić np.
  Widać ustawka od początku w której uczestniczy Trybunał Sprawiedliwości UE.

  A tak w ogóle o co chodzi z tym Sądem Najwyższym?
  Zarządzanie prawem to najważniejszy filar przewrotu komunistycznego w A.D. 1989. On jest najważniejszy ze wszystkiego co ustalono przy dekompozycji Sowietów (Okrągły Stół to tylko taka widokówka dla naiwnych). Po wsze czasy tym segmentem niby-państwa mieli kierować synowie i córy komucha, czyli potomkowie KPP/GL/NKWD/PPR/AL/IW/UB/SB/PZPR/MO/ORMO/ZNP/ZMS/ZSP.
  PiS to próbuje troszeczkę podważyć, czyli podważa cały misterny plan, wdrożony przez zbrodniczego komucha w latach 1985 (TK) – 1989.
  Komunistyczna bezpieka zrobi wszystko – z podpaleniem Polski włącznie – aby do tego nie dopuścić co zaczął PiS.
  Rozumiecie teraz więcej?

  ———–
  Widzę, że Pam wciaż walczy z komunizmem i jego pozostałościami… Boże, Boże…
  I jeszcze ta wiara w żydo-PIS…
  Admin

 18. adrian said

  Jeżeli Polska wyjdzie z Unii to dlatego ze gremia , które realnie ciągną z niej korzysci zdecydują o jej opuszczeniu, a Warszawa wykona. Cala reszta to prymitywny kamuflaz dla tej decyzji. W gruncie rzeczy dobrze byłoby pozostać w unii ale z poszanowaniem przez nią zasad i prawa panującego w Polsce, a nie jej rozkradania i tworzenia pod to ustaw. Niestety w tym przypadku nalezy ją opuscic tylko warto sobie zdac sprawe ze Polska sama nie jest w stanie istnieć.

  ——
  Dobrze byłoby też należeć do żydowskiej mafii, ale pod warunkiem poszanowania przez nią prawa i religii katolickiej…
  Admin

 19. Boydar said

  Problem z „Niemcami” jest większy niż z USraelem. To dzikie ludzie, w dodatku skążone żydzizmem. One nigdy nie odpuszczą, jak rosomak, to mają w genach. Dopóki istniała potencjalna możliwość wykorzystania ich cech naturalnych (odziedziczonych po Słowianach Zachodnich) w równoważeniu sił państw europejskich (i nie tylko) byli wspierani i karmieni. Tak było w czasach, kiedy zwycięstwo lub klęska zależało od strategii czy liczebności. Dzisiaj po części też zależy, ale rolę dominującą przejmuje poziom techniki. Żydoszkopy z racji talentów w tej dziedzinie same na siebie wydały wyrok śmierci.

  I to co było aktualne wczoraj – „… nie po to nas Niemcy wciągnęły do Unii …” (Pan Lewarek), dzisiaj jest tylko „ciekawą” historią.

  A co będzie dalej, to tylko Putin wie.

 20. Piotr Bisek said

  Niech ZOLI nie pitoli.Wystawiaja go zawsze na sile robiac z niego AUTORYTET…. A zaklamaniec nigdy nim nie bedzie…

 21. Regina said

  Tukidydes,wielki grecki historyk,żyjący 450 lat pne.w swojej monografii „Wojna peloponeska” napisał „kto za obcego państwa pieniądze uczestniczy w przewrocie we własnym kraju,nigdy nie powinien być dopuszczony do władz tego kraju” Po 2500 latach,te słowa nic nie straciły na aktualności. W naszym nieszczęśliwym kraju od 30 lat rządzą ludzie wypasieni na zachodniej walucie.Wyhodowani na zachodnich stypendiach,że nie wspomnę horrendalnych honorariów za różnego rodzaju,pseudonaukowych odczytów,którymi tamci podcierali sobie cztery litery. Nie dziwota,że od 30 lat wysługują się swoim dobroczyńcom.A co do tego,że nas wyrzucą z UE,to byłoby szczęściem dla Polski.Ale ten zakłamany człowiek sam w to nie wierzy,co mówi.Niestety,nie ma takiej opcji.Nasi wspaniali sojusznicy-Niemcy,nie po to czekali 1000 lat,aby ich sen się ziścił ,aby nas wchłonąć i zrobić z nas niewolników. W razie czego posłużą się ustawą 1066.
  Po to, między innymi, stacjonują w Polsce te zbrodnicze wojska USA. Zawsze oni działają wspólnie,tworząc zbrodnicze koalicje.

 22. Piotr Bisek said

  Pani Regino..ten slugus pitoli USYPIAJACO,to stara taktyka juz nasz Polski wladca zastosowal to pod Wiedniem a znana byla przed N.E.

 23. emeryt said

  Znany przedwojenny szmonces:

  Za sanacji negocjowano z wielkim żydowskim bankierem pożyczkę na podratowanie upadającej gospodarki przekonują, że państwo polskie jest tak silne i mocne, że nie ma obaw o zwrot przekazanych sum. W toku rozmów bankier dowiedział się, że policja zatrzymała jego syna (oczywiście za komunizowanie)”. Przerywa więc negocjacje, a zatrzymującym go oficjelom mówi: „uś, no jak ja mam traktować poważnie państwo, które się boi mojego małego Abramka?”.

 24. Joung said

  zoll I inne ”’IMITACJE ludzkie””’
  Kwalifikuja sie tylko do””UTYLIZACJI”’

 25. revers said

  A bezspadkowe trzeba placic i nikt z konstytucyjnych i miedzynarodowych znawcow prawa nie chce i nie jest w stanie sprawdzc ustawke 447

  https://nczas.com/2018/08/12/zydowskie-organizacje-chca-ograbic-polske-juz-na-330-mld-zlotych-rzad-otrzymal-oficjalne-pismo-ale-to-skrzetnie-to-ukrywa/

 26. Wimar said

  Re 20
  „Dobrze byłoby też należeć do żydowskiej mafii, ale pod warunkiem poszanowania przez nią prawa i religii katolickiej… Admin”

  To jest nie do pogodzenia z ideologią Talmudu. A na katolicyzm ponoć nawrócą się jako ostatni z narodów ale…wówczas nastąpi koniec świata, więc cóż nam po tym.

 27. Marucha said

  Re 26:
  Moja replika dotyczyła tego:
  dobrze byłoby pozostać w unii ale z poszanowaniem przez nią zasad i prawa panującego w Polsce (#18)

  Otóż moim zdaniem Unia szanująca polskie prawo (czy w ogóle jakiekolwiek prawo) jest tak samo realna, jak upalny mróz – albo żydowska mafia kierująca się zasadami Ewangelii.

 28. Po co wychodzić z UE, skoro można nad tą chorą instytucją przejąć władzę i robić porządki OD GÓRY??? KURWA! Dla was zawsze wszystko na nie.

  ——
  Polacy własnym krajem rządzić nie potrafią od 300 lat, a Unię mieliby opanować?
  Miejmy litość dla logiki…
  Admin

 29. revers said

  Swego czasu naczelnik J.Kaczynski przeprowadzll ofensywe medialna i dyplomatyczna o potrzebie reform uni i zmain w traktacie unijnym, mial odpowiednio przygotowane zmiany, ale szybko zostal odpowiednio zignorowany i ustawiony w rzedzie prowencjonaliuszy. Miej wiecej w czasie kryzysu greckiego, Grexitu.

 30. NICK said

  Revers. (25)
  Powtarzaj.
  Zawsze.
  Bywaj.

 31. NICK said

  Wyszło ‚schodkowo’.

  To też bezrymna ‚poezja’.

 32. revers said

  re25,30
  330-mld-zlotych- blad w artykule , chodzi o 330 mld usd, czyli wg. obecnego kursu 1 bilion zlotych.

 33. Kwal said

  Czy ten profesor zawsze nazywał się Zoll ?

  ————–
  Ciekawostka:
  https://www.rp.pl/artykul/628781-Andrzej-Zoll-opowiada-o-swoim-rodzie.html
  Admin

 34. juch said

  kwestia jest prosta jak „myśl Lenina”;
  tu jest tekst Traktatu Lizbońskiego (w różnych językach EU) z oficjalnej strony EU:
  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:12007L/TXT a tu co Angole zaprezentowali w Izbie Gmin: https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/228848/7310.pdf
  i teraz PROSZĘ POPROSIĆ p. Zolla, żeby pokazał konkretny paragraf w Traktacie?
  UPS. No nie ma takiego paragrafu
  ALE liczyć by można by ‚jakość” sędziów Trybunału EU w Luksemburgu identyczną z ‚jakości” sędziów jak Zoll, Gersdorf, Rzepliński, etc to kto wie.
  ALE EU jako ‚organizacja” założona przez DEEP STATE/MOSSAD (a przypomnieli o tym Angole przy okazji Brexitu>>>http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/1356047/Euro-federalists-financed-by-US-spy-chiefs.html plus>>http://www.telegraph.co.uk/business/2016/04/27/the-european-union-always-was-a-cia-project-as-brexiteers-discov/ czy>>>https://newspapernwo.wordpress.com/2015/02/18/czego-nie-wiecie-jeszcze-o-europie-czyli-jak-cia-jezuici-finansowali-integracje-europejska/
  to z takiej ‚organizacji” się ‚nie wychodzi”.
  I to by było na tyle.

 35. Roman Kafel said

  http://wpolsce.pl/magazyn/4610-skad-sie-wziely-elity-iii-rp

Sorry, the comment form is closed at this time.