Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Unia prze do wprowadzenia tej…
  revers o Wolne tematy (45 – …
  rycho08 o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Dr,Ga, o Unia prze do wprowadzenia tej…
  bryś o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Sołtys. o Perz Się Likwiduje (w skrócie:…
  nipies o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Sara o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Stary lis Kissinger o AI, Trumpie, NATO, USA i Chinach

Posted by Marucha w dniu 2018-08-11 (Sobota)

Następnego dnia po spotkaniu amerykańskich i rosyjskich prezydentów w Helsinkach, Edward Luce, redaktor naczelny amerykańskiej gazety „Financial Times”, przeprowadził ekskluzywny wywiad z Henry’m Kissingerem, którego czytelnikom nie trzeba przedstawiać i tłumaczyć jak ogromny wpływ wywiera na światową politykę.

Takie ważne globalne figury wypowiadają się nie co dzień a nawet nie co rok, a kiedy już coś powiedzą to mówią zgodnie z zasadą: powiemy prawdę, tylko prawdę i jedną prawdę ale — nie całą prawdę. Tym nie mniej najważniejsze informacje, o których nikt nigdy nie opowie w takich wywiadach zawsze można wyczytać między wierszami.

Ze względu na wielką polityczną wagę swego rozmówcy, Pan Edward Luce wydał bardzo długi artykuł, choć z oczywistych względów, pan Kissinger powiedział mu o przyszłości mało, tak więc nie było sensu tłumaczenia całego tekstu: 3/4 poświęcona jest zorganizowaniu spotkania Luce i Kissingera, szczegóły spotkania jak „co jedliśmy podczas lunchu” i artystyczny opis widoków z okna przytulnej francuskiej restauracji, w której przeprowadzono wywiad.

Wystarczy, że Kissinger wyraził ocenę niektórych europejskich polityków, którzy wydają się mieć niewielkie zainteresowanie nie tylko u naszych czytelników, ale również u Kissingera. Dlatego prezentujemy tylko jego cytaty, w których Kissinger mówi o przyszłości USA, Rosji i Chin, o Trampie i Putinie, o sztucznej inteligencji (AI) i erze Nowego Porządku Świata. Tak więc.

*                        *                         *

…. To spotkanie (spotkanie prezydentów USA i Rosji) powinno było dojść do skutku, jak sugerowałem, kilka lat temu. Jednak, niestety, idea ta była od dawna pogrzebana pod ciężarem amerykańskich wewnętrznych problemów politycznych. To zdecydowanie stracona szansa. Tym nie mniej sądzę, że trzeba od czegoś zacząć, a żeby od czegoś zacząć trzeba do tego czegoś wrócić, potrzebny jest punkt odniesienia.

…. Spójrzmy na Syrię i na Ukrainę. One namacalnie pokazują unikalną cechę Rosji, w której wszelkie radykalne wydarzenia rezonują niemal w każdym miejscu na świecie. Niemal zawsze są postrzegane przez Moskwę jako zagrożenie, ale jednocześnie dają jej geopolityczną szansę. Niemniej jednak silne wstrząsy na świecie będą kontynuowane i obawiam się, że znacznie przyspieszą.

… Błędem popełnionym przez NATO jest to, że wyobrażają tam sobie rodzaj ewolucji historycznej, która przejdzie przez Eurazję. Jednak NATO nie rozumie, że gdzieś w tym zwycięskim marszu spotkają coś zupełnie innego niż zachodnią ideę państwa. Dla Rosji jest to wyzwanie jej tożsamości.

… .Nie chcę teraz mówić zbyt wiele o Trumpie, zrobię to później w nieco inny sposób. Niemniej jednak myślę, że Donald Trump może być jedną z tych postaci historycznych, które pojawiają się od czasu do czasu, wyznaczając koniec epoki i wyrzucając przestarzałe maski z polityki światowej, to znaczy zmuszając wszystkich do zaprzestania udawania. I ten fakt nie musi oznaczać, że Donald Tramp wie o swojej misji lub obmyśla jakąś wspaniałą alternatywę dla wszystkiego. Być może, będzie to po prostu przypadkowy rozwój wydarzeń.

Edward Luce: Co stanie się z Niemcami, jeśli Trump wyciągnie Amerykę z NATO?

….. W latach 1940 europejscy politycy dobrze rozumieli kierunek, ale teraz nie mają pojęcia dokąd zmierzają. Teraz po prostu chcą uniknąć kłopotów, chociaż nie jest to dla nich dobre. Jeden ze znaczących niemieckich mężów stanu powiedział mi niedawno, że zawsze przyjmował tarcia z Ameryką jako sposób dystansowania się od USA. A, kiedy teraz taka perspektywa rzeczywiście powstała myśl o świecie, w którym nie ma już Ameryki przeraża niemieckich polityków. Tak więc będzie to bardzo ironiczne, jeśli wycofanie się USA z NATO stanie się jednym z rezultatów ery Trumpa. I nie mogę powiedzieć, że jest to zasadniczo niemożliwe.

…. Alternatywa Ameryki dla Europejczyków jest bardzo nieatrakcyjna. Oddzielona od USA przez Atlantyk Europa przeobrazi się w „przystawkę Eurazji”, w której wszystko będzie rządzone z Królestwa Chin, które przyjmą rolę „głównego doradcy całej ludzkości”. Tymczasem Ameryka stanie się geopolityczną wyspą otoczoną przez dwa gigantyczne oceany i posiadającą własne zasady. Jej polityka będzie podobna do wiktoriańskiej w Wielkiej Brytanii, która nie uważała się za część kontynentu europejskiego.

Edward Luce: Martwi się pan o przyszłość, ale czy nie sądzi, że istnieje możliwość, że Donald Trump wystraszy świat tak, że będziemy musieli wymyślić nowy porządek świata w oparciu o nowe zasady?

Myślę, że obecnie doświadczamy bardzo, bardzo mrocznego okresu dla całego świata. Odbyłem niezliczone spotkania na szczycie, ale … Nie mogę powiedzieć wprost o wszystkim.

Na zakończenie artykułu Edward Luce pisze, że Henry Kissinger jest bardzo zaniepokojony sztuczną inteligencją, której opinii nie szukają politycy, ale na której wszystko obecnie na tym świecie się opiera, a w razie początku globalnych działań wojennych, szybko wszystkie maszyny podejmą taką lub inną decyzję:

„Wszystko, co mogę zrobić w ciągu lat, które mi pozostały, to podjęcie tej kwestii” – mówi Kissinger. „I wcale nie jestem pewien, czy mam odpowiedzi na te pytania.”

Komentarz redakcji The Big The One:

Wywiad Henry’ego Kissingera w Financial Times został wydrukowany 20 lipca, jednak z niezrozumiałych względów dopiero dzisiaj zaczęto go szerzej omawiać w amerykańskich kręgach konspirologicznych.

Na pierwszy rzut oka Kissinger nie mówi nic nowego, ponieważ zarówno o możliwym rozpadzie NATO, o sztucznej inteligencji, jak i o wszystkim innym, każdy wie. Jednak zasadnicza różnica między wywiadem a tym rodzajem wiedzy jest taka, że ​​kiedy Donald Trump mówi coś o wycofaniu się USA z NATO, to zupełnie co innego, gdy mówi to pan Kissinger, który 17 razy spotykał się z Putinem, mówiąc o wyjściu USA z paktu ze słowami „it is not impossible”, oznacza, że to „nie jest niemożliwe”. W języku dyplomacji oznacza to, że „USA wycofa się z sojuszu”. Konsekwencje tego Kissinger opisuje w szczegółach.

To samo o „bardzo ciemny okres dla całego świata” oraz o „nadal silne wstrząsy na świecie, a ja boję się one znacznie przyspieszą.” Dokładnie tak samo przedstawia się sprawa „bardzo ciemny okres dla całego świata” i dla „silne wstrząsy na świecie jeszcze potrwają, i boję się, że one przyśpieszą”. Jedną rzeczą jest kiedy o tych wstrząsach i ciemnym okresie opowiada jakiś tam pastor-konspirolog, który coś tam usłyszał, inną kiedy to mówi Kissinger.

Poprzedniego dnia ostatniego uderzenia USA na Syrię, na który nalegał Donald Trump, minister obrony USA James Mattis był przerażony ideą upierając się, że reakcja Moskwy może być nieprzewidywalna i wszystko może przeistoczyć się w 3 wojnę światową. Następnie o trzeciej nad ranem pan Kissinger przybył do Białego Domu, porozmawiał z Mattisem po czym ten natychmiast wydał polecenie, aby zaniechać naciśnięcia czerwonego guzika. Dlatego, jeśli Kissinger powiedział, że „silne wstrząsy na świecie będą kontynuowane i będą znacznie przyspieszone” – oznacza to, że tak właśnie będzie.

Mówi też bardzo interesująco o „historycznej misji Trumpa”, która wyznacza koniec epoki. Możliwe, że Kissinger powiedział o Trumpie coś jeszcze, jak pisze Edward Luce „istnieje możliwość, że Donald Trump przypadkowo nas przerazi.”

Kissinger nigdzie w tekście nie mówi, że Trump kogoś przypadkowo przerazi, ale Edward Luce zadaje to pytanie w ten sposób. Tak więc Kissinger gdzieś mu powiedział, że Tramp wszystkich nastraszy. Stąd pojawia się pytanie: jak Tramp nas wszystkich będzie straszyć? Dokona uderzenia nuklearnego na Teheran?

Wreszcie bardzo ciekawy moment na temat Sztucznej Inteligencji, którą eksperci od spisków tradycyjnie uważają za wynalazek Nowego Porządku Świata. Jednak, jak wynika z wywiadu, nie ma zgody między Nowym Porządkiem Świata i sztuczną inteligencją, a nawet architekci NPŚ boją się sztucznej inteligencji. Czy pan Kissinger daje nam do zrozumienia, że Sztuczna Inteligencja może wymknąć się spod kontroli i przerazić świat nawet bardziej niż Donald Trump?

Ogólnie rzecz biorąc, po przeczytaniu tego wywiadu wielu może mieć poczucie, że świat wkroczył w bardzo mroczną i trudną erę, w której wszyscy czekają na wiele niewiarygodnych rzeczy. Tak więc śledzimy rozwój wydarzeń.

Źródła:
https://www.kramola.info/vesti/vlast/staryy-lis-kissindzher-o-ii-trampe-nato-ssha-i-kitae
http://thebigtheone.com/?p=1083

Do pobrania:
DOCX: http://chomikuj.pl/treborok/Dokumenty/Moje+t*c5*82umaczenia/2018/Stary+lis+Kissinger+o+AI*2c+Trampie*2c+NATO*2c+USA+i+Chinach,6480946595.docx
PDF:

Click to access Stary+lis+Kissinger+o+AI*2c+Trampie*2c+NATO*2c+USA+i+Chinach,6480946596.pdf

https://treborok.wordpress.com/

Komentarze 52 to “Stary lis Kissinger o AI, Trumpie, NATO, USA i Chinach”

 1. „Królestwo Chin” – ktoś zauważył? 🙂

 2. RomanK said

  Stary lis to byl…… Lord Hastings Ismay, was to “keep the Americans in, the Russians out, and the Germans down.” nie ten polzgnily trup Kissinger…dzieki ktoremy swiat zatrzymal sie w rozwoju ademografia zalamala….
  jedyna jegi zasluga jest malthuisianska dyrektywa- Dokument ten znany pod nazwa National Security Study Memorandum 200( NSSM 200) liczy 200 stron i opatrzony jest tytulem: Implications of Worldwide Population Growth for U.S. Security and Overseas Interest. Wyklada w nim rzeznicka, malthussianska teorie uzycia zywnosci – jako broni, szczegolnie przeciw krajom o wiekszym przyroscie naturalnym. Sir Henry wymienia tam 13 panstw
  DRuga zasluga to wmowienie Arabom, ze beda latac dywanami….tylko wtedy , gdzu cala sprzedaz Bliskiego Wschodu bedzie sie odbywac przy pomcy dolara…zxwanego poze petro….
  Skutki obydwoch genialnych pomyslow….przedstwiac nei trzeba…wystarczy popatrzec na Bliski Wschod i Europe….

  ———–
  Panie Romanie… srać na inne narody, srać na demografię, srać na maltuzjanizm.
  Ważne, czy był dobry dla USA.
  Admin

 3. Bogaty Miś said

  „Następnie o trzeciej nad ranem pan Kissinger przybył do Białego Domu, porozmawiał z Mattisem po czym ten natychmiast wydał polecenie, aby zaniechać naciśnięcia czerwonego guzika.”
  Kissinger wie dlaczego Rosja nie ustąpi ani na krok z Syrii: mianowicie z powodu takiego, że doktryna Kissingera, która mówi, że USA powinny dążyć do wojny między Chinami a Rosją, jest nadal – i pozostanie – główną zasadą polityki USA (Izraela).

 4. RomanK said

  Panei Gajowy….to po Jeffersonie ,ojcu Demokratow…drugie przeklenstwo Ameryki..Sir Henry….za co dostal syra…?????za zaslugj???? Komu???jakie??????… Amerykanie syrami nie obdzieaja ..ale karmia nm biedne dzieciska:-)))

 5. Marucha said

  Re 4:
  Nie wiem, jak to jest z tym „sir” przed nazwiskiem Żyda Kissingera.
  Podobno, jako Amerykanin, czyli nie-Brytyjczyk, nie może go uzywać.
  Może natomiast dodać K.C. po swym nazwisku jako posiadacz odznaczenia Honorary Knight Commander, danego mu przez królową Elżbietę.

 6. troll polonii said

  Zdaje sie ze Kissinger dostal jeszcze Pokojowa nagrode Nobla:

 7. Ale dlaczego? said

  A mnie co innego intryguje.
  Co z tą A.I.?
  Czyżby to oznaczało, że w superkomputerach wojskowych jest już Coś, co można nazwać Świadomością?
  Czy może jest tak, że jakieś symptomy na to wskazują, ale ci co powinni o tym wiedzieć, nie wiedzą jak to interpretować?
  Albo co gorsza, nie wiedzą co to jest?

  Jest teoria, że do „działania” świadomości potrzebna jest jeszcze JAKAŚ struktura kwantowa. Co istnieje w przypadku mózgu ludzkiego. I nie tylko. W przypadku życia.
  Czy prymi5ywne komputery krzemowe mogą TO posiadać?
  A jeśli nie chodzi o superkomputery krzemowe, ale np. biologiczne?
  Takie prace są prowadzone od dawna. Z jakim skutkiem?
  Na jakim poziomie są projekty ściśle tajne, wojskowe i nie tylko?

  Czyżby bandyci stworzyli Coś, czego zaczynają się obawiać?

 8. Marucha said

  Re 6:
  A jakże, dostał.

  Re 7:
  Nie tyle AI, ale wszechobecne szpiegowanie elektroniczne oraz wyławianie, sortowanie i agregowanie (zestawianie, łączenie) informacji.

 9. Ale dlaczego? said

  Chyba się z panem nie zgadzam.
  Oczywiście to o czym pan pisze, to też problem.

  Jednak sztuczna inteligencja to coś, do czego dążą niezależnie od siebie różne ośrodki na świecie. Bo to sprawi, że komputery, programy będą bardziej inteligentne i będą mogły np. kierować efektywnie i niezależnie robotami, pojazdami, badaniami. I.t.p.
  Ale NIKT nie wie, do czego to może doprowadzić.
  To jak wchodzenie do lasu w środku nocy we mgle.
  Może NIC się nie stanie.
  A może stanie się coś, o czym nie mamy pojęcia.
  Chyba nikt nie wie, czym jest Świadomość.
  I jak powstaje.
  Oraz co może się stać, gdyby np. superkomputer sterujący głowicami atomowymi zaczął podejmować decyzje samodzielnie.
  Nawet wcale nie musi to być Prawdziwa Świadomość.
  Od dawna istnieją programy samouczące, same zmieniające swoje działanie pod wpływem różnych informacji.
  To jest quasiinteligencja.
  Ale problemem jest to, że też może być nieprzewidywalna…
  Zapewne jest wiele tajnych ptojektów znacznie wyprzedzających te jawne. To oczywiste.
  W rozmowie jest praktycznie wprost powiedziane, że jakaś forma sztucznej inteligencji może się zbuntować…
  Co wcale nie oznacza, że to nie blef.
  Tylko po co blefować w wywiadzie, o którym 99,9% ludzi zapewne nie usłyszy?

 10. Marucha said

  Re 9:
  Nie wierzę, że Sztuczna Inteligencja (AI) może osiągnąć świadomość – ponieważ wierzę w Boga.

 11. Ale dlaczego? said

  Cóż…
  Nie wiem.
  Wierzę w Boga.
  Jednak to ludzie sprowadzają na siebie problemy, bo mają wolną wolę.
  Zawsze tak było…
  Nie wiem, co jest możliwe, a co nie. Pan też tego nie wie.
  Nikt na Ziemi tego zapewne nie wie.
  Miejmy Nadzieję.
  Ale nie zaszkodzi być uważnym nawet w tych kwestiach, które wydają się nam nieprawdopodobne.

  Jakby nie było, warto w modlitwie prosić Boga: „Panie wybacz nam grzechy i miej nas w swojej opiece”.

  ——–
  Nie inaczej…
  Admin

 12. Jeżeli jest obawa, że efekty działania AI mogą być nieprzewidywalne, to oznacza to po prostu marny program. Marny algorytm.

 13. RomanK said

  Panie Gajowy… Wierzy pan w Boga.. czy w bozie??? Niec pan sam sobie sprobuje odpowiedziec na pytanie …co to jest inteligencja… I zacji definicji natychmiast wykluczy pan szereg mozliwosci.
  I jesli pan wierzy Biblii, bo ja wierze….Czlowiek zostal stworzony…. jako istota inteligentna, z wolna wola i zdolnoscia prokreacji….stad widzi pan, ze ma linie papilarne..i pepek.
  A jak pan zobaczy kogos bez tych dwoch znakow szczeglnych????? uwierzy pan????

 14. VAV said

  Henry Kissinger ponad 6 lat temu powiedzial:
  „Stany Zjednoczone minimalizują Chiny i Rosję a ostatnim gwoździem do ich trumny będzie Iran, który oczywiście, jest głównym celem Izraela. My pozwoliliśmy Chinom zwiększyć ich potęgę militarną, daliśmy czas Rosji żeby wylizała się z sowietyzacji, daliśmy im poczucie wyższości, oczywiście fałszywe, ale to wszystko razem szybko ich doprowadzi do zguby.

  My tak jak wyśmienity strzelec, nie musimy wybierać broni tak jak czynią to nowicjusze i kiedy oni podejmą próbę to my zrobimy „pif-paf”.

  Nadchodząca wojna będzie na tyle poważna, że tylko jedno supermocarstwo będzie mogło wygrać i to będziemy my….. Och, jak bardzo marzyłem o tym zachwycającym momencie. Kontrolując ropę naftową, kontroluje się narody, kontrolując żywność, kontroluje się ludy.”

  Marzeniem Kissingera jest konflikt miedzy Rosja a Chinami.

 15. Marcin said

  Kiszindzer po prostu mówi: ja już niedługo zdechnę a Wy będziecie się męczyć z siłami ciemności i nikt nie powiedział że to będzie fajne. Najgorszą rzeczą jakiej się obawia jest chyba ta, że zanim zdechnie to Trump może coś wywinąć nieprzewidywalnego. Niepewność jutra go chyba nurtuje najbardziej.

 16. Rob said

  @15 Marcin
  W tym wieku to on powinien jedynie się martwić jak wypadnie mu bilans na Sądzie Ostatecznym.

 17. Rokitnik said

  Jakos dziwnie zabrzmialo w ustach starego politycznego WYGI, ze Tump moze cos jeszcze niespotykanego wywinac ? Na przyklad doprowadzic do wycofania sie NATO? W zasadzie Swiat powinien wowczas odetchnac, bo to doluje ten wielki Kraj przysparzajac nam nieprzyjaciol na calym Globie? Ba, ale dalej twierdzil, ze Ameryka moze zamknac sie w sobie na ksztalt Brytoli. czyli pozostawiajac Europe S O B I E ?
  No..nie wiem? Europa leci schylkowo morda w niebyt, – zreszta z powodu niejakiego Sorosa, niby amerykanina, a w sumie parszywca i anty humanisty !!

  Sztuczna inteligencja. Owszem, ale BOGA to ona NAM nie zmieni i kudy JEJ do doskonalosci naszego s t w o r z y c i e l a?!!!.
  Owszem, w destrukcji moze osiagnac SZCZYT – SZCZYTOW, albowiem to ciemne sily ja kreuja. MY Chrzescijanie jestesmy o tyle szczesliwsi, ze mamy DOKAD ODEJSC bez strachu…niezaleznie od tego co sie stanie z tym lez padolem..

 18. NICK said

  Wierzyć, że (AI) może osiągnąć świadomość?
  To trza by tej quasi świadomości „wytłumaczyć”. Wytłuc.
  Tej, która TAK pindoli.

 19. NICK said

  Oj.
  Boli.
  Boli?

 20. troll polonii said

  15
  Marcin
  Kissinger nawywijal sie dosc. Mial chyba ze szesc przeszczepow serca (ciekawe od kogo dostal te mlode serduszka) – za same tylko Chile i East Timor nalezalo sie mu po pysku juz dawno.

 21. Ale dlaczego? said

  Ad. 12
  Mòwi pan o prostym programie, automacie.
  Sztuczna inteligencja z zasady jest samoucząca, więc sama na podstawie danych, zmienia swój algorytm.
  Jest przez to nieprzewidywalna tak naprawdę.

 22. NICK said

  Dlatego, że bzdury.
  To do Matury.
  Trzeba iść.
  Maści.
  Kiść.
  Winogron.
  Bez wron.

  Ale, ale.
  Halo, halo.
  Zatem idź.
  I, się wstydź.

 23. Ad. 21

  I ta AI nie ma {„jeśli = zabić wszystkich ludzi”, to… „repeat”}? 🙂

  Te bałwany nie potrafią hierachizować celów cząstkowych? 🙂

 24. Errata

  „repeat” w sensie powtarzaj pętlę 🙂 To tylko dla ilustracji, bo realny algorytm jest dużo bardziej złożony.

 25. revers said

  Akuart w rocznice bombki atomowej w Japoniii, …
  „Te regiony są częścią Gruzji, a nie Rosji” – oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert. „Stany Zjednoczone nadal wspierają suwerenność Gruzji i jej integralność terytorialną w granicach uznanych przez społeczność międzynarodową” – dodała.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-waszyngton-apeluje-do-rosji-o-wycofanie-wojsk-z-abchazji-i-o,nId,2616169#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 26. Ale dlaczego? said

  🙂
  Algorytmy bardzo złożone przez złożoność już są trudnoweryfikalne,:lub wcale.
  Jeśli SI może sama zmieniać (doskonalić) algorytm, nie można przecież go przewidzieć.
  Trochę z 8nnej beczki.
  Żeby przyspieszyć współczesne procesory w pc-tach, wprowadzono mechanizmy przewidywania.
  Naukowcy pracujący nad procesorami sami stwierdzili, że nie są w stanie przewidzieć działania procesora. Chodzi o poziom sprzętowy. Które np. rejestry procesor użyje w danym momencie.

 27. revers said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2018-08-12 (Niedziela) @ 10:00:14

  oraz idzie tez o bledy kwantyzacji, juz wycofano sie wprowadzania sprzetowaych zabezpieczen i sieciowych polaczen w procesorach Intela i po wykryciu wlasnie bledow kwantyzacji, ceny akcji Intela drastycznie spadly w dol.

 28. O rany… Czy tak trudno napisać algorytm: „od linii 50 do końca algorytm zmienny”, „od początku do linii 49 algorytm stały”. 🙂

 29. Marucha said

  Re 13:
  Jak zobaczę kogoś bez pępka i linii papilarnych – uwierzę.

 30. RomanK said

  ad 29…Tak trzymac:-)))))…A tego zbuka nicka pan ogladnal?????pepek ma…. I linie papilerne ..ale bez mozgu:-))))))))

 31. Boydar said

  NICK’u !!! Nie daj siem !!! Przywal Mu !!!

 32. NICK said

  Toż sam się dookreśla.
  Jest NICKim.
  Spełnionym i typowym solida?ruchem!
  Agentem Mossadu.

  Ile razy pisać można.

  (rozumni?rozumieją!)

 33. Boydar said

  To czemu Go ewakuowali ? Zdemaskował się ? A może do zadań przyszłych ? Ja nie sądzę że Mossadu.

  Kolega Kafel ma zapieczony, prywatny żal do Polski i tych którzy Polską rządzili. I teraz trzyma z tymi którzy wyglądają jakby też mieli. A oni żal to mają do siebie, że nie wszystko im się udało, a Jego jedynie wykorzystują. Bo Kolega Kafel to takiego chojraka i mądralę tylko rżnie, a tamci puszczają Go przodem a w dupę, a jakże, rżną … Jego. Teraz Mu się głupio przyznać, ale chyba już skumał, jak się sprawy mają.

 34. NICK said

  No ma. Miet musi.
  Obojga muszą.
  Dlatego piszą.
  Rozkaz.
  Kasa!
  Spokój.

  Ma pewien żal.
  Nie wzięli na bardziej tłuste kąski.
  A i Powązki.

  To wszystko się wiąże.

 35. Boydar said

  Nie wiem, nie jestem wróżką, na szczęście. Wróżki są bardzo nieszczęśliwe, cierpią męki już za życia.

 36. NICK said

  Ja tylko wyrażam swe zdanie.

 37. Ad. 26

  Algorytm, kod może być zmieniany tylko w takim zakresie, jaki przewidział programista (programista ustala zasady i granice). Więc może to chodzić w pętli niezmiennej, a w jej ramach może to być wiele pętli już modyfikowalnych. 🙂

  Chyba, że programista uwolnił dżina pisząc program, który nie ma bezpieczników, który modyfikuje się totalnie sam. Czyli napisał program, który jest całkowicie niezależny. 🙂

  Wolna wola wiąże się z odpowiedzialnością. Inaczej mamy swawolę. Czy komputer potrafi być odpowiedzialny?

 38. Ale dlaczego? said

  Ad. 28.

  Ufff…
  SI to nie są proste programiki…
  Ale systemy informatyczne. Mogące uczyć się, np. zmieniając swój kod.
  Im system informatyczny bardziej złożony, tym trudniej jest przewidzieć jego działanie.
  Na pewnym poziomie złożoności nie da się do końca przeanalizować algorytmu.
  A jeśli ten algorytm nie jest liniowy, i może sam siebie zmieniać, to co można przewidzieć?
  Są prowadzone prace nad implementacją sposobów, działania mózgu biologicznego. Tak na poziomie programu (systemu), jak i sprzętu, czyli wykorzystania biologicznych neuronów, a nawet mózgów (częsci mózgów i całych) zwierząt… i ludzi…

  https://www.computerworld.pl/news/Czym-wlasciwie-jest-sztuczna-inteligencja,401702.html

  https://www.spidersweb.pl/2017/06/sztuczna-inteligencja-wymknela-sie-spod-kontroli.html

  Ciekawostki:
  https://www.tabletowo.pl/2017/07/31/bunt-maszyn-skynet-facebook-boty/

  https://www.odkrywamyzakryte.com/tajemnicze-rozmowy-robotow-rewolucja-sztucznej-inteligencji/

  https://nt.interia.pl/raporty/raport-sztuczna-inteligencja/strona-glowna/news-korea-poludniowa-rozpoczyna-prace-nad-robotami-zabojcami,nId,2566202

  https://nt.interia.pl/raporty/raport-wojna-przyszlosci/wiadomosci/news-uzbrojone-drony-beda-decydowac-o-tym-kogo-zabic,nId,2569829

 39. RomanK said

  Ja rozumie obciazenia rodzinne fornali..ale -jak juz piszesz po nazwisku ..pisz…. pan Kafel… Wiem ,ze dla ciebie to niewielka roznica ,ale dla mnie tak, ja z toba ani z twoim ojcem w UB nie sluzylem..I poprostu nie chce byc kojarzony.

  Czy mam zal???? zadnego, ja wiedzialem kto Polska rzadzil… parchate parobki i fornale…..dzis ich potomstwo …jak ty z tym drugim zbukiem ..ktorzy po jednych wzieli rozum …a po drugich urode:-))))) Mylisz zal z …..obzydzeniem:-)))))

 40. Ale dlaczego? said

  I nawet Putin jest zaniepokojony.

  https://dobreprogramy.pro/rozwoj-sztucznej-inteligencji-wzbudza-niepokoj-putina/

 41. Regina said

  Moim zdaniem ,świadomość jest duszą człowieka i nigdy nikomu nie uda się stworzyć sztucznej świadomości.Mówi się,że wszystko jest możliwe,ale to nieprawda .Są rzeczy możliwe i niemożliwe dla osiągnięć człowieka.Naukowcy nie są w stanie określić nawet w którym miejscu w mózgu znajduje się świadomość.Mózg dla duszy jest tylko „komputerem”,który może się zepsuć,albo zainfekować „wirusami”np.mózg narkomana i działa na szkodę swego właściciela,lub na szkodę ludzkości np.mózg Alberta Einsteina,skonstruował potwora,który do dziś zatruwa życie całej populacji na naszej planecie i stwarza wieczne zagrożenie,nie mówiąc o tym,czego doświadczyli mieszkańcy Hiroszimy i Nagasaki. Świadomość-dusza jest darem od Boga.Wielu ateistów nie wierzy w duszę i Boga.Gdy czegoś nie widzimy,to nie znaczy,że to coś nie istnieje.

 42. REYK said

  Re14: VAV>> biorąc cytat Kissingera przytoczony w poście mam pytanie:
  KOGO
  Henry Kissinger -laureat NOBEL PEACE PRIZE – ale wg mnie ZBRODNIARZ WOJENNY
  miał na myśli mówiąc „MY”
  ???

 43. i co teraz

 44. voodoo voodoo said

  Ad. 41
  „świadomość jest duszą człowieka i nigdy nikomu nie uda się stworzyć sztucznej świadomośc”

  Bedzie mozna stworzyc kopie duszy/swiadomosci, ktora bedzie udawac oryginal tak doskonale, ze nikt z nas sie nie zorientuje. Na drugi plan wowczas spada rozwazanie czy katrupi nas SI czy jej kopia.

  Druga opcja to polaczenie ludzkiego mozgu/swiadomosci z komputerem (lub biokomputerem), ktory bedzie rozwijal sie wraz z czlowiekiem juz od narodzin. Taki wszczep. Powstalaby hybryda rownie niebezpieczna i nieprzewidywalna co SI.

  ——————
  Będzie można? Skąd Pan to wie?
  Przecież my nawet nie wiemy, co to jest świadomość…
  Admin

 45. Ad. 38

  Po prostu ludzie nieodpowiedzialni pozwolili maszynom decydować. 🙂

 46. voodoo voodoo said

  Ad 44.
  Bedzie mozna stworzyc KOPIE czyli program, ktory bedzie nasladowal ludzkie emocje, zachowania. Program bedzie sie uczyl i bedzie podejmowal prawdopodobnie „doskonalsze” decyzje niz czlowiek (np. te dotyczace prowadzenia wojen – zwyklych, hybrydowych, czy jakichkolwiek). To nie bedzie swiadomosc ale nasladowanie czlowieczenstwa. Podstawy do takeigo czegos, czyli baze danych, z ktorych ow program moglby sie uczyc ludzkich zachowan juz mamy i nazywa sie Facebook (m.in.).

 47. Marucha said

  Re 46:
  „Będzie można”…
  Skąd Pan to wie?
  Jak możemy stworzyć „kopię” czegoś, czego do końca nie rozumiemy i nie znamy? Przecież nie wiemy, czym jest świadomość ani jak powstają emocje.
  Poza tym, aby być inteligentny, program/urządzenie musi mieć zmysły do percepcji świata otaczajacego.

  Swoją drogą wiele b. prostych programów jest „lepszych” od człowieka – np. program do rozwiązywania równań nieliniowych; algorytm jest znany od czasów Newtona, napisanie go to kwestia jednej kartki A4 a może i mniej.

 48. voodoo voodoo said

  Czepia sie Pan slowek. „Bedzie mozna” bo juz niektore rzeczy mozna, wiec myslac analogicznie co sie wydarzy pisze „bedzie mozna”, Jesli tak to przeszkadza moge dodac „byc moze bedzie mozna”. Tak jak Pan napisal juz teraz istnieja programy „lepsze” od czlowieka. Nie musi sie to nazywac swiadomosc, czy kopia swiadomosci. Bedzie to program lub programy, ktore beda udawac ludzi. Zacznie sie od tych „elektronicznych” pan kiedy gdzies dzwonimy i nie rozmawiamy z osoba tylko wlasnie z programem, („Jesli chcesz sie polaczyc z panem x wcisnij 1” itp.). Niedlugo zrobia to bardziej „inteligentne” i bedzie mozna prowadzic jakas tam konwersacje z takim programem, a w przyszlosci nie rozroznimy czy to program czy czlowiek. Program bedzie doskonale nasladowal czlowieka (w tym przykladzie rozmowe telefoniczna). Poprzez moc obliczeniowa bedzie potrafil „lepiej” prowadzic negocjacje np. biznesowe czy dyplomatyczne. Juz mozna stworzyc na ekranie komputera postac, ktorej nie odroznimy od prawdziwej. W przyszlosci ktos taki wyswietli sie na ekranie smartfona wraz z mimika twarzy, modulacja glosu itd. Bedzie gral z nami, zeby nas oszukac, ze nie jest programem (bo m.in. taki bedzie cel tego programu). Jak gra w szachy z komputerem. Program probuje przewidziec nasze ruchy. To jest zalazek SI.

 49. Marucha said

  Re 48:
  Nie, nie czepiam się słówek – ale istotnie – „być może będzie można” brzmi rozsądniej, niż „będzie można”.

  Problemem jest nie tylko ogromnie skomplikowana budowa mózgu, którą przecież znamy tylko fragmentarycznie…

 50. Voodoo Voodoo said

  Ad 49.

  Wydaje mi sie, ze piszemy o dwoch roznych sprawach. Pan podchodzi do tematu zero-jedynkowo. Wg Pana SI musi byc dokladna kopia ludzkiej swiadomosci albo nie bedzie jej wcale. Ja natomiast pisze o czyms innym: o programie, ktory bedzie oszukiwal, ze jest zywa istota. Nie bedzie mial przemyslen, ani nic takiego. Bylby lustrem ludzkich zachowan ale odwzorowanych tak perfekcyjnie, ze nie do odroznienia.
  Wroce do przykladu z szachami. Grajac z przeciwnikiem online, nie widzac go nie zorientowalby sie Pan czy gra z czlowiekiem czy z maszyna.

  —————
  Jeżeli ograniczymy AI wyłacznie do specjalnych zastosowań (np. gra w szachy albo w reversi) to oczywiście tak.
  Admin

 51. revers said

  Dobrze ze „caluajcy palec” Henry przez 10 lat nie widzial ze w Syrii 10 lat temu zbombardowano cos co przypominalo instalacje jadrowa a nawet rekator and Eufratem.

  https://www.jpost.com/Arab-Israeli-Conflict/After-a-decade-Israel-admits-We-bombed-Syria-nuclear-reactor-in-2007-546573

  Za 10 lat moski oswieca nas , nowmi bombardowaniami srodkow masowej zaglady, a bylo ich jak w iraku zero.

 52. Ale dlaczego? said

  Ad. 41
  Chciałbym, żeby pani miała rację.
  Tzn., że nie da się stworzyć sztucznej świadomości.
  Co nie zmienia możliwości, że coś, co będzie tylko przypominać świadomość, a więc będzie mogło dokonywać SAMO wyboru, może być zagrożeniem.

  Ad. 45
  Niestety historia ludzkości jest usiana nieodpowiedzialnością, chciwością, głupotą i pychą ludzką.
  Jeśli coś można zbudować, to znajdą się bandyci, którzy to zbudują.
  Mało tego.
  Są indywidua, którzy wprost twierdzą, że AI jest ewolucyjnym następstwem inteligentnego życia. I MUSIMY się z tym pogodzić, że AI nas zastąpi i wyprze jako… „doskonalszy” twór.

  Cóż można o takich ludziach powiedzieć?

  Osobiście uważam, że nawet jeśli ludzkość miała by zbudować coś, co było by… doskonalsze, to dla dobra swojego gatunku, tak na poziomie właśnie czysto biologicznym, nie wolno tego robić.
  Nie wspominając o etyce oraz własnym, osobniczym interesie…

  A tak już całkiem realistycznie, czy ludzkość MUSI doświadczyć następnej masakry, żeby wprowadzić ograniczenia w badaniach naukowych?
  Tak jak NIE WOLNO modyfikować genomu ludzkiego, tak NIE WOLNO tworzyć czegoś, co może być śmiertelnym zagrożeniem. I czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

  To są oczywiście oczywistości dla mądrego człowieka i mądrej cywilizacji.
  Ludzkość jako gatunek nie ma niestety nic wspólnego z mądrością.

Sorry, the comment form is closed at this time.