Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Facet o ksywce „Margot”
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Co widać na horyzoncie III RP?

Posted by Marucha w dniu 2018-08-15 (Środa)

Aby walczyć o niepodległość, trzeba by wprzódy skonstatować, że się jej nie posiada.

Msza święta w dniu wniebowzięcia NMP zakończyła się patriotyczną pieśnią „Boże coś Polskę”[i]. Jak zwykle w takich momentach zwróciłem uwagę na treść refrenu i jak zwykle w III RP usłyszałem „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”. W czasach PRLu refren był nieco inny, ale za to odzwierciedlający lepiej rzeczywistość: „Ojczyznę wolną racz na zwrócić Panie”.

Co prawda Polska była wtedy częściowo suwerenna, ale dążenie do pełnej wolności było nie tylko słuszne ale i adekwatne.

Pan Bóg wysłuchał w końcu Polaków i zwrócił im w 1989 roku niepodległość. I cóż oni z nią uczynili? Nie chcę tu artykułować swej opinii, siłą rzeczy subiektywnej, ale opinię byłego amerykańskiego analityka CIA, pochodzącą z jego najnowszego wywiadu pt. „Poland and the US Empire”[ii], który można obejrzeć tu:
>https://youtu.be/2eAKypWIbNE

Według niego, wszystkie państwa byłego Układu Warszawskiego tak bardzo bały się i nienawidziły postsowieckiej Rosji, że oddały się dobrowolnie w niewolę Zachodowi.

Wśród tych państw najbardziej drastyczną postawą cechowała się Polska, której równoczesna megalomania i poczucie bycia ofiarą osiągnęły patologiczne rozmiary.

Autor wyraża przypuszczenie, że rola wasala nie przyniesie Polsce korzyści. Jak mniemam, nie śledzi on na bieżąco wydarzeń w III RP, w przeciwnym bowiem wypadku użyłby w tym stwierdzeniu czasu przeszłego.

Konstatuje on również fakt całkowitej marginalizacji autentycznej polskiej opcji patriotycznej, na korzyść rządzących na przemian „partii” imperialnej agentury.

Uważa on także, że jedynym rozwiązaniem dla krajów byłego Układu Warszawskiego, było stworzenie niezależnego bloku, stanowiącego pomost pomiędzy Rosją i Zachodem. Jako przykład takiego efektywnego rozwiązania, cytuje on byłą republikę sowiecką Kazachstan, która to położona pomiędzy Rosją i Chinami, miast oddania się w niewolę Chinom, prowadzi niezależną politykę, zmuszając oba sąsiadujące mocarstwa do rywalizacji o jej względy.

No cóż, aby takie rozwiązanie mogło zaistnieć w III RP, Polska musiałaby posiadać odpowiednio inteligentne patriotyczne elity, a takich już od wielu dekad nie widać na horyzoncie. Rysuje się za to wyraziście obraz ostatecznego upadku post-narodowej III RP. W końcu, aby walczyć o niepodległość, trzeba by wprzódy skonstatować, że się jej nie ma.

[i] //teksty.org/patriotyczne,boze-cos-polske,tekst-piosenki
[ii] https://thesaker.is/foreign-policy-matters-interviews-the-saker-part-two/

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 11 do “Co widać na horyzoncie III RP?”

 1. jaja said

  Niepodleglosc Polsce nie zostala w roku 1989 zwrocona, po prostu z jednego wasalstwa Polska przeskoczyla na drugie i drugie wasalikowanie zakrawajace o pelzanie – TRWA!

 2. ATANAZY said

  BOG ZWROCIL NIEPODLEGLOSC W 1989 ? CO ZA GLUPOTY ! KAZDY WIE ZE WOWCZAS WLADZE OBJELY W POLSCE ZYDOWSKIE GRUPY KRYMINALNE KTORE RZADZA DO DZIS ! KOSZERNE BANDZIORY TYLKO ZMIENIAJA ETYKIETKI NA SWYCH OBLESNYCH MORDACH !

 3. Marian Retelski said

  Ja pamiętam słowa: Ojczyznę, wolność, racz nam wrócić Panie, i to się zgadzało ze stanem faktycznym.
  Mnie martwi jedno, że ludzie śpiewają, nie zdając sobie w pełni ze znaczenia wypowiadanych słów, czy to na manifestacjach, jak i nawet w kościołach. I co? I nic, pomimo widocznej śmieszności są z tego śpiewania bardzo zadowoleni.
  Żeby nie być gołosłownym: sztandarowa pieśń Solidarności,której autorem był J.Pietrzak i śpiewana jest z różnych okazji od początku lat osiemdziesiątych, „żeby Polska była Polską”, jest zapożyczona z czterowierszu A.Mickiewicza.W całości, brzmi on następująco-
  „Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest polska a Polak Polakiem.I to brzmi logicznie.
  W tamtym czasie czytałem wywiad z J.Pietrzakiem,gdzie pytano go,dlaczego upowszechnia takiego potworka językowego i znaczeniowego?Odpowiadał,że musiał tak zrobić,bo cenzura nie zgadzała się na oryginalną wersję Mickiewicza.Przy sposobności sam skorzystałem z możliwości zadania mu tego pytania,potwierdził – jak poprzednio – zasłaniając się cenzurą. I tak to już zostało do dzisiaj,choć cenzury dawno ponoć już nie ma.Warto pamiętać, że carska cenzura wcale nie była łagodniejsza, więc może to nie cenzura jest tu winowajcą, lecz nasz fałszywy „patriotyzm” albo zwykła głupota.

 4. Antymarxista said

  Ale nam pomaga ten facet! Z takimi … to nam wrogów nawet nie potrzeba!!!

 5. Roman K said

  Panei Ignacy szanowny…czy widzial pan kobiete troszke w ciazy …czy czesciowo w ciazy????nawet bedac czeciowo trzezwym????
  Suwerennosc to precyzyjne okreslenie stanu narodu I jego panstwa.
  Ten chlop z CIA mowi wam prawde cyt ”

  „..No cóż, aby takie rozwiązanie mogło zaistnieć w III RP, Polska musiałaby posiadać odpowiednio inteligentne patriotyczne elity, a takich już od wielu dekad nie widać na horyzoncie. Rysuje się za to wyraziście obraz ostatecznego upadku post-narodowej III RP. W końcu, aby walczyć o niepodległość, trzeba by wprzódy skonstatować, że się jej nie ma.”….

  Elity juz odrosly…one sa… wie pan skad bierze sie okreslenie ..” grassroots mobements… ruch rosnacej trawy?????
  BO tak nastepuje organizowanie sie elity….jak rosnie trawa..
  Od spodu…od gruntu odddolnie i bez zadnej ingerencji… ELita to ludzie spelniajacy kilka wymogho i posiadajcy kilka cech z ktorych najwzniejsza cecha wyrozniajaca jest ALTRUIZM….
  kazda elita ktora sie wylania…wylanai sie w proce3sie samo selekcji i samopodzialu…caly czas w ten sam sposob..od gruntu..od dolu….
  Dzieli sie na trzy grupy glowne jakei powstaja kolejno w procesach stale tych samych samoselekcji,,tzn selekcji pozytywnej- naturalnej.,
  Najpiwrw wylania sie ..
  ..Grupa liderow…
  najwieksza grupa tzn cala elita..w procesie samoselekcji…Ludzie sami popychaja wybrane jednostki…ktore maja w spolecznosci swoje znane pozycje, zdolnosci i zaufanie ze sa to im lojalni naturali przywodcy…
  Druga grupa jak awylania sie samorzutnie i spontaniczne to :
  – grupa organizatorow wylanai sie ona sposrod liderow sposrod tych ktorzy spelniaja funkcje menagerskie organizacyjno porzadlkowe i koordynujace…w tym samym czasie nadaja kierunek i okreslaja zakres zmian…oraz czuwaja nad ich realizcja…powstajacej struktury Ruchu.

  Trzecia grupa tzw Wizjonerow…wyloniona z wszystkich liderow skupia ludzi rozumiejacych szeroki choryzont interesu spolecznego narodu i zdolnych do kreacji Policy Narodowej. Ludzie ci wiedza jakie sa cele mozliwe do spelnienia dla dobra narodu i potrafia je wyartykulowac i umiejectnie realizowac….
  TYlko taki ruch jest w stanie dokonywac zawrotnuych projektow z szybkoscia blyslawicy….

  Zazwyczaj pierwszi liderzy jacy sie pojawiaja…sa dla zastanego systemu najbardziej niebezpieczni….sa to ludzie ktorzy predzej czy pozniej pena role Organizujace i Wizjonerskie… tych wylapuje sie selekcjonuje i likwiduje w prowokowanych wystapieniach masowych, ktore powoduje wylanianie sie samorzutne liderow….Kieryje ich aktywnosc w kierunku agresji i ataku sluzb ..w tym porzaadkowych…PO to tylko , zeby nie zaczeli z braku czasu…. organizowac zise w struktury…..
  Mowie do was mlodzi POlacy..zebyscie byli swiadomi…i nie dali sie wytluc…. zamiast …Laczcie sie!!!!!!! i organizujcie!

 6. Waldek said

  Warto posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=KxGvoL7SE6E

 7. MatkaPolka said

  Witajcie! Jestem ruskim okupantem!

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/10/witajcie-jestem-ruskim-okupantem

 8. Roman K said

  Wszystkim stronnikom opcji rosyjskiej jak pan Rekas…..pod rozwage….
  Chcecie byc Slowianami z paszportamni….przylaczcie sie do Rosji na zasadach takich- jak wszystkie inne panstwa..tworzac w wielkiej Federacji Rosji male ojczyzny…nawet jesli ta ojczyzna jest tak mala – jak Kazachstan.
  Wielka Chrzescijanska Jednota Slowian na dzis jest niemozliwa- bo wiekszosc malych ojczyzn w FR waznych ze wzgledow geopolitycznych jest musulmanska. i buddyjska.
  Cerkiew Prawoslawna prowadzi misje , ale stara sie najpierw nawrocic Rosje,,,i to zejdzie pare pokolen…
  To obiecujaca wizja…i zachecajaca,,,,zwlaszcza w wykonaniu Fort Russia…
  Ale pamietajcie….swoja wlasna historie….mierzona grobami tych, ktorzy byli Polakami i gineli z jednym marzeniem …zebyscie i wy mogli nimi byc!

 9. VAV said

 10. Boydar said

  „… wszystkim stronnikom opcji rosyjskiej jak pan Rekas …” – Pan Roman (8)

  – przymierze z Rosją nie jest dla Polski opcją, jest jedynym ratunkiem w obecnej sytuacji żydopolitycznej.
  – opcja o której Pan wspomina nie jest rosyjska tylko rosyjskojęzyczna, to szczegół który czyni zasadniczą różnicę.
  – za co siedzi p. Rękas, może się Pan dowiedzieć od Pana Ambasadora. Jak będzie miał dobry humor to Panu wyjaśni, prawdopodobnie poprzez „a cóż było robić”. To bardzo dobre wyjaśnienie, nie tylko w tej sprawie.

 11. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Ciekawy tekst prof. Artura Śliwińskiego – „Uwagi o krytykach polskiego nacjonalizmu:
  http://www.monitor-ekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a499/Uwagi_o_krytykach_polskiego_nacjonalizmu_.html

Sorry, the comment form is closed at this time.