Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Damy im radę!

Posted by Marucha w dniu 2018-08-15 (Środa)

Doszło już do kilkudziesięciu wypadków i incydentów z udziałem żołnierzy i pojazdów US Army stacjonujących w Polsce, tymczasem dowództwo amerykańskie zdołało dotąd wydukać przeprosiny za cały ciąg takich zdarzeń w… Japonii.

Cóż, jakaś kolejność musi być, ziemia japońska okupowana jest już przecież od 73 lat, a Polska dopiero od lat kilku, musimy więc widać swoje odczekać…

Mówiąc poważnie jednak, chodzi przecież nie o żadne tam obłudne wyrazy ubolewania, ale o uświadomienie sobie, a następnie rozwiązanie problemu, a raczej serii problemów wynikających ze stacjonowania w Polsce wojsk okupacyjnych.

Po pierwsze – trzeba zwrócić uwagę na sposób rekrutacji do US Army, na niski poziom intelektualny i moralny jej żołnierzy, zbieranych często z dołów społecznych i wysyłanych do krajów, o których nigdy nie słyszeli, pod dowództwem niewiele bystrzejszych podoficerów i oficerów, dobieranych z kolei w ramach przeróżnych akcji afirmatywnych, a wszystko z głównokomenderującym o wątpliwej poczytalności i w ramach systemu, który wyłącza najmniejszy choćby wpływ i kontrolę ze strony władz państw stacjonowania.

Bazy US Army to państwa w państwie, w których amerykańskie jest wszystko – od keczupu i frytek po żandarmerię i własną jurysdykcję. To już nie tylko okupacja Polski, to także wyłączenie spod polskiej władzy obszarów zajmowanych przez okupanta. W tej sytuacji konflikty z tubylcami po prostu musiały być tylko kwestią czasu!

Siłą rzeczy, Polakom muszą nasunąć się skojarzenia i porównania z obecnością w komunistycznej Polsce Armii Sowieckiej. Trzeba podkreślić, że chociaż jej pobyt był prostym wynikiem wywołanej i podtrzymywanej przez Zachód Zimnej Wojny, a Polskę obiektywnie zabezpieczał przed zagrożeniem ze strony niemieckiego rewanżyzmu i rewizjonizmu granicznego – to konieczność goszczenia wojsk sowieckich nikogo jakoś szczególnie nie cieszyła, ani Polaków, ani Rosjan.

Żołnierze siedzieli zamknięci w koszarach, za najmniejsze przewinienia byli karani bardzo surowo (i natychmiast odsyłani do kraju do wyciągnięcia dalszych konsekwencji), na jakiekolwiek wzmianki o „gościach” obowiązywał zapis cenzorski.

Słowem – konieczność była koniecznością, ale nikomu nie przychodziło do głowy się nią chwalić, cieszyć i jeszcze kazać świętować zwykłym Polakom. Władze komunistyczne uważały widać, że polska duma narodowa i poczucie godności mogłyby zostać urażone w związku z nadmiernym eksponowaniem obecności obcej (choćby i bratniej) armii. Z dzisiejszej perspektywy – wydaje się to wręcz przecenianiem polskości!

Współcześnie ta banda prymitywnych piratów drogowych jest fetowana przez władze wszystkich szczebli, kolejne samorządy ścigają się w organizacji festynów na rzecz okupantów, młodzież i dzieci zmuszane są do brania udziału w infantylnych konkursach typu „namaluj naszych wspaniałych amerykańskich przyjaciół”, mamy więc do czynienia z przekroczeniem już dawno elementarnych granic absurdu, a polska godność narodowa została podeptana i wgnieciona w ziemię przez amerykańskie transportery.

Niechlubną rolę w całym tym skandalu odgrywa też dowództwo Sił Zbrojnych RP. Niestety, ale sama konstrukcja armii, przyjęty system awansowy, jego powiązanie niemal wyłącznie z serwilizmem wobec Waszyngtonu i NATO oraz układami z krajowymi politykami – czyni Wojsko Polskie posłusznym narzędziem amerykanizmu, przy jednoczesnym całkowitym wyrzeczeniu się najmniejszych nawet związków z polskimi interesami narodowymi.

Oczywiście, dotyczy to generalicji i karierowiczów, marzących wyłącznie o dodatkowych żołdach za udział w amerykańskich wojnach kolonialnych. Trzon armii na szczęście jest zdrowy i zwłaszcza ochotnicy z Wojsk Obrony Terytorialnej z powodzeniem mogliby usunąć i zastąpić amerykańskich okupantów, jak i być gotowi do obrony Polski i Polaków czy to przed szowinizmem ukraińskim, czy litewskim, czyli realnymi, najbardziej dotykalnymi zagrożeniami militarnymi.

Jasne, że sprawa Krystiana ze Złocieńca – żołnierza, który pobił dwóch amerykańskich okupantów – jest tylko symbolem. Po prostu – trzech chłopaków pobiło się o dziewczynę, ale faktycznie trudno się nie uśmiechnąć. Nie dość, że jakichś dwóch obcych idiotów wystartowało do polskiej panny, to jeszcze dali się pobić jednemu naszemu – i polecieli na skargę na policję, chociaż gdyby tę samą dziewczynę zgwałcili – byliby bezpieczni przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

To pokazuje, że konfliktów będzie więcej, że Amerykanie są i zawsze będą w Polsce słoniem w składzie porcelany, że administracja państwowa ani nie przygotowała do tego ludzi, ani sama nie jest gotowa – i że mimo wszystkich przeciwieństw, Polacy jednak dadzą sobie radę. Tylko muszą przyłożyć. Się.

Konrad Rękas

Angielskojęzyczna wersja tekstu ukazała się na portalu: https://www.fort-russ.com/2018/08/poland-under-u-s-occupation-will-poles-stick-up-for-themselves/

http://xportal.pl

Takie słowa, jak suwerenność, godność, jurysdykcja, okupacja etc. etc. są dla Polaków niezrozumiałe i jako takie całkowicie pozbawione znaczenia. Natomiast podrywanie dziewczyny mieści się w ich horyzontach. Wniosków nie będę wyciągał.
Admin

Komentarze 22 do “Damy im radę!”

 1. sprawa Krystiana ze Złocieńca – żołnierza, który pobił dwóch amerykańskich okupantów – jest tylko symbolem. Po prostu – trzech chłopaków pobiło się o dziewczynę

  Bronił. Za późno. Dlatego siedzi. Wcześniej trzeba było bronić. I nie tego. I dziewczyna dziś byłaby bezpieczna.

  ——
  On nic by nie zrobił. Jego zwierzchnicy – tak. Ale wybrali służbę wrogom… pardon, „sojusznikom”.
  Admin

 2. Ad. 1 (Admin)

  Tak jest.

 3. Marucha said

  Re 1:
  Swoją drogą – ciekawe, jak się skończyła sprawa Polaków broniących (chyba na plaży bałtyckiej?) kobiet przed jakimiś szumowinami z Brazylii…
  Oczywiście pierdolony polski rząd przeprosił i pocałował w dupę wladze brazylijskie zanim jeszcze cokolwiek było wiadomo.

 4. Marek Rogalski said

  Re.3 Chodziło tam o meksykańskich marynarzy…a nie Brazylijczyków…Co nie zmienia meritum sprawy…

  ——
  Pewnie ma Pan rację, pamięć jest zawodna.
  Admin

 5. MegaNoster said

  Gry wojenne:

 6. MegaNoster said

  Polacy to wasale, bez jaj. taki Duda niby prezydent przerywa powstańcowi warszawskiemu mowę, dupo-liże-cz jeżeli chodzi o wiernopoddaństwo wobec kabały. Nawet naszego żołnierza, za to że bronił godności Słowianki wsadzą do paki.

 7. Marucha said

  Za Polakami, którzy mają jeszcze jaja, nie ujmie się żaden polski rząd, żaden ambasador.
  Co tam „ujmie”.
  Stanie przeciwko nim.

 8. Tak się gra, jak przeciwnik pozwala. A przeciwnik „trzyma nas za jaja”.

  Włosi się ostatnio postawili i most im zrobił bum! W Genui. No ileż to roboty… Zrobić dziurkę w pancerzu liny i wpuścić tam kwasu odrobinę… Że co? Teoria spiskowa? Może… A jak nie?

 9. Co do tzw. żołnierzy obcych sił… Widzisz – unikaj. Są w środku – wychodź.

  Podaj dalej.

 10. MegaNoster said

  Amerykanie budują świat jednobiegunowy, ich bez-szczelna pewność siebie powoduje że stają się aroganccy, wszędzie wywołują zamachy stanu, ustawiają swoich wasali w celu totalnej kontroli, oczywiście nazywanie to amerykańskimi zagrywkami jest trochę nie na miejscu.
  Ano dlatego ze za tym stoi Deep State kontrolowany poprzez neokonserwatystów, czyli żydowskich trockistów.
  Ostatnio jednak natura i prawa boże oraz bardziej karzą Amerykę, pogłębiająca się susza z roku na rok powoduje wielkie pożary, czyżby kara Boża za hollywoodzkie promocje Sodomy i Gomory?

  Ostatnio sytuacja staje bardzo napięta pomiędzy Turcją a USA, bo w Izraelu ubzdurali sobie usunięcie prezydenta Turcji.

  Trump mimo zapewnień że zakończy wszystkie niepotrzebne wojny coraz to bardziej otacza się neoconami. Prawdopodobnie dojdzie do zerwania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rosją a USA już w Listopadzie, loty cywilne zostaną zawieszone, a tak zawsze dzieje się w przeddzień wojny. Na wszelki wypadek trzeba mieć zapasy wody, jedzenia etc.

 11. Re: Artykul…
  Jedne sowieckie k…rwy nam przyprowadzili okupantow a drugie zydowskie k…rwy nam zaprosily najemnikow…
  (pewnie do pilnowania „demon-kreacji”…I jak zwykle na nasz (gawiedzi podatkowej) rachunek…
  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. revers said

  re3,4

  zgadza sie chodzi o meksykanka zaloge okretu szkoleniowego, ale patronat nad tym objala gudjaska wyborcza, i jak by bez powodu byla juz na miejscu,, opisala incydent w wyborczej od strony rasistowskiej polakow, polakow ksenofobow.

  A skonczylo sie na dyplomatycznych przeprosinach.

 13. Roman K said

  Panei Konrad cierpliwosci…..jeszcze troszeczke,,,I naucz sie pan czytac na sniegu…..
  Jesli dojdzie do powaznych rozmow USA Rosja….
  To pierwszym warunkiem zeby do takich rozmow doszlo….bedzie zadanie usuniecia baz z granic Rosji… rzuc pan okiem na mape…
  Turki nie sa glupie I juz sami zawczasu zalatwiaja swoje nowe polezenie….radze panu sie przygotowac..na nowych gosci w starych obcych bazach.
  Modkl sie pan ,zeby zdazyli skonczyc Via Catpathia..zanim zaczna budowac Mur Renski…..

 14. MatkaPolka said

  USA jest wrogiem Polski – zawsze nim byli. USA jest okupantem. To USA rozkradło przemysł Polski, to USA zażądało odszkodowań dla żydów amerykańskich (447, 1226) –rodzaj sankcji „sojusznika”

  Wszędzie tam gdzie postawi nogę żołnierz amerykański – pozostaje głód, smród i brud
  (Ukraina, Łotwa, Haiti, Irak, Libia…Polska) – pilnowane przez American Boys i marionetkowe reżimy szkolone przez State Department .

  Ciekawa sytuacja w Turcji wobec amerykańskich sankcji. Erdogan zdławił zamach stanu przygotowywany przez US, przeciwstawił się sankcjom USA – kupił systemy S-400 od Rosji, odchodzi od dolara, likwiduje baze US Incirlik, wchodzi w sojusze z Rosją

  A polskie „rzytki” liżą d. amerykańskiemu okupantowi – aj waj okupacja to jest raj

 15. abcdef said

  W prasie amerykańsiej — to znaczy w (((prasie amerykańskiej))) ani słowa na temat bohaterskich wyczynów żołnierzy amerykańskich w Polsce. Nie brakowało relacji z Japonii, Niemiec, Iraku, Afganistanu.

 16. 14
  Matka Polka

  To wszystko prawda co pisze MatkaPolka.
  Miedzy Polska a Turcja jest jednak zasadnicza roznica: Polska w glupocie swojej nieograniczonej, zerwala wszystkie mosty za sobana wschodzie i dalej zachowuje sie wobec Zachodu jak zrozpaczona porzucona kochanka, ktora dran – kochanek, zarazil, okradl, wykorzystal, zdradzil i rzucil. A ta krowa go dalej tak kocha! I do tego bezinteresownie.
  Tymczasem:
  – Narod turecki nienawidzi jankesow calym sercem i dusza.
  – Turcja nie ma powodow wdziecznosci wobec Zachodu: Zachod i swiatowa mafia naftowa rozwalily tureckie imperium
  – Kazdy minister w Turcji jest sto razy madrzejszy od wiekszosci polskich politykow ( a takze amerykanskich senatorow i kongresmenow)
  – Turcja potrafila sobie zapewnic sojusze dyplomatyczne z Rosja, Chinami
  – lir turecki uratowal… Katar, gdzie stoi rowniez baza turecka i pilnuje tureckich interesow.

  A Polska?
  Ostatnie swoje pierscionki oddaje Ukrainie, za co ja tez bija i Ukry i Polaki. Dla tych Ukrow Polska sie znowu zadluzyla.
  Normalni Ukraincy darowac nam nie moga, ze pomoglismy urzadzic majdan, a inni normalni Ukraincy darowac nam nie moga, ze Pilsudski prowadzil nas na …Kijow (rdzennie ‚ukrainskie’ miasto) Jeszcze inni Ukraincy maja do nas pretensje za Lwow i Zytomierz, to przeciez niepolskie miasta.
  Polacy we Lwowei maja zal i pretensje, ze nie przyszlismy Polakom z pomoca.
  Naszym jedynym sojusznikiem byl jeszcze do niedawna Baltyk.
  Ale teraz nienawidzi nas wyludniona Lotwa i Estonia… a Litwa?? wiadomo, nawet polskiego jezyka nie chca slyszec.
  Izrael nas wysmial, Ameryka oszukala…

 17. yattakaj said

  ad 8 Krzysztof M

  Osobiście stawiam na dywersje remonciarzy z przed2 lat….takie mosty raczej sie same nie rozpadają , szczególnie ze to bardzo wazny węzeł komunikacyjny….jestem za teorią spiskową.. wróć ,, ukrywaną faktą 🙂

 18. Roman K said

  CO pan czyta panie Abcdf z prasy amerykanskiej I po jakiemu????

  Matko Polka …zwlaszcza stocznie i wytwornie samochodow Fiata…i huty wtym szkla….spac sie nie dalo wiozili to i stawiali jak Ameryka dluga i szeroka:-)))) nocami , dniami…
  Trollu…jak piszesz kto glupi to pisz o sobie …POlska to dosc duz pojecia i nie ma ani glowy …. ..ani dupy
  osluchaj filmiku..na innym watku… co mowi ci amerykanski agent CIA….
  CO mowi o polityce klasy politycznej rzadzacej Polska …przez szereg dziesiecioleci…
  POlska nei zerwala zadnych mostow….to tylko rzadzca nia kamaryla pali wszystkei mosty ..bo wie co ja czeka w braterskich usciskach Misia….
  Wystarczy wypuscic Piskorskiego i pozwolic wolac kilku chlpokow zeby podpisali nominacje….i natychmiast leci do Moskwy i wraca carem:-))) I jest kochajmy sie …dzieci do ARTEKU, STUDENCI NA UYNIWERSYTETY, ALKADEMICY NA AKADEMIE, ZOLNIERZE NA WOJNE ROLNICY DO ROLI… a pismoki na szkolenie:-)))) kto zdazy wyjedzie d o Israla albo do USraela…placzac , ze tylko z paszportem:-)))
  Swiat uda , ze nic sie nei stalo ..nie widze nei slysze, nie mowie…… Papiez oddetchnie z ulga ..znow spokoj w Warszawie…..
  KTo sie chce zapisac …moze by Gajowy udostepnil liste chctnych:-))) wpisujemy tylko ksywki i PESEL:-))))))

 19. 18
  RomanK
  No tak, widac, ze kazdy z Hameryki chce robic porzadek nie tylko w Polsce ale i na blogu.

  Opamietaj sie Romanie K.
  Z Hameryki tez do Polski nikt nie wroci carem….. Alaski.

  A ja z prasy amerykanskiej czytam coraz to ladniejsze rewelacje:

  Ze jankesy nie sa w stanie dostarczac gazu do Europy i juz kazde dziecko w Europie o tym wie.
  Nie wiedza jeszcze polskie wladze bo im jankesy nie pozwalaja mowic prawdy.

  Kolejny gazociag trzasnal, tym razem w Wirginii:
  TransCanada Pipeline Explodes in West Virginia

  no gas for Europe?
  http://buzzflash.com/commentary/transcanada-pipeline-explodes-in-west-virginia

  Amerykanie bardzo lubia mieszac sie do cudzych panstw. Wszedzie zmieniaja innym narodom rzady i wstawiaja swoja agenture CIA. Wlasnie probuja wmieniac rzad w Nikaragui (ktory to juz raz??) Obiecuja w Iranie i nie udalo im sie ani w Syrii ani w Turcji. Ale probowac trzeba.

  Prezydent- biznesman, znany handlarz, probuje przehandlowac resztki azbestu, ktore pozostaly w amerykanskich skladach. Azbest to wspanialy material budowlany – niech sprobuje ktos nie kupic!! Niewazne, ze azbest jest kancerogenny i bardzo toksyczny.

  Trump Allows for Expanded Use of Toxic and Carcinogenic…

  http://buzzflash.com/commentary/trump-plans-to-allow-expanded-highly-toxic-asbestos-use-again

  No i postanowili ten slynny na caly swiat prezydent USA wojowac z calym swiatem i na wszystkich nalozyc sankcje.
  Czarne ludy Australii moga Jankesow nauczyc jak dziala boomerang.

  Rosjanie zas sie smieja z Amerykanow; Jeden taki rosyjski naukowiec powiedzial: ‚Bog nam zeslal te sankcje. Wreszcie bylismy zmuszeni przejsc na rynek wewnetrzny i dobrze na tym wyszlismy!’.

  Bo mundry prezio z USA nalozyl sankcje na Chiny i … tak zglupial, ze nalozyl tez sankcje handlowe na wszystkie kraje, ktore handluja z Chinami!!!!
  A wiec na USA tez!

  Amerykanski statek handlowy, ktory wiozl soje wartosci 20 milionow dolarow …. do Chin, zostal zlapany w pulapke sankcji, bo nie ma teraz prawa wplynac do Chin i kreci sie jak gowno w przerebli i nie wie co ze soba i z towarem zrobic.
  Wyplynal ten statek z cennym towarem z USA – PRZED ogloszeniem sankcji.
  Taki pech!
  I teraz: ani wte – ani we wte!. Taka przykrosc!
  Ciekawe ile takich towarow businessman- prezydent zalatwil.

  American ship carrying $20mn in soybeans in sea limbo, a victim of US-China trade war — RT US News

  https://www.rt.com/news/435687-us-cargo-ship-soybeans-china/

 20. Czekaj RomanieK az moderator popusci.
  Zdaje sie, ze ci sie strony swiata zdrowo pomieszaly.
  Widziales jak wyglada globus?
  Sramy na Wschod a gowno przychodzi z Zachodu.

 21. Boydar said

  Azbest nie jest toksyczny, właściwie to reaguje chyba tylko z kwasem fluorowodorowym, ale pewny nie jestem.
  Jest natomiast rzeczywiście mechanicznie rakotwórczy.

 22. ibrahim ibn jakub said

  dlatego nie trzeba bić się o dziewczynę, trzeba od razu strzelać, za wszystko….

Sorry, the comment form is closed at this time.