Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szef Towarzystwa Ukraińskiego publicznie znieważył naród polski? Prokuratura wszczęła śledztwo.

Posted by Marucha w dniu 2018-08-15 (Środa)

Prokuratura Okręgowa w Zamościu w ramach wszczętego śledztwa sprawdzi, czy prezes Towarzystwa Ukraińskiego Grzegorz Kuprianowicz podczas uroczystości z udziałem prezydenta Ukrainy w Sahryniu dopuścił się publicznego znieważenia narodu polskiego.

Grzegorz Kuprianowicz przemawia podczas uroczytsosci w Sahryniu

Prokuratura Okręgowa w Zamościu w miniony piątek, 10 sierpnia wszczęła śledztwo w sprawie publicznego znieważenia narodu polskiego podczas uroczystości z udziałem prezydenta Ukrainy w Sahryniu.

Chodzi o wypowiedzi Grzegorza Kuprianowicza, prezesa Towarzystwa Ukraińskiego w Lublinie, należącego do Związku Ukraińców w Polsce, które padły 8 lipca br. podczas ukraińskich uroczystości z udziałem prezydenta Ukrainy, Petra Poroszenki. W tym samym czasie polski prezydent Andrzej Duda oddawał na Ukrainie hołd Polakom pomordowanym podczas rzezi wołyńskiej.

Poroszenko w związku z przybyciem Dudy na Ukrainę, złożył ostentacyjną wizytę w Sahryniu, oficjalnie w celu upamiętnienia Ukraińców, którzy zginęli podczas akcji uprzedzająco-odwetowej przeciwko UPA 10 marca 1944 roku. Towarzyszyły mu liczne delegacje Ukraińców, które przywieziono na miejsce autokarami.

W trakcie uroczystości w Sahryniu kilkukrotnie wznoszono banderowskie pozdrowienie „Sława Ukrajini – herojam sława!” (Chwała Ukrainie – chwała bohaterom), w tym także przez Poroszenkę i z jego inicjatywy. Poroszenko stanowczym tonem nieomal żądał też uchylenia tzw. penalizacji banderyzmu.

Kuprianowicz zabierając głos podczas uroczystości mówił, że w Sahryniu doszło do „zbrodni przeciwko ludzkości popełnionej przez członków narodu polskiego – partyzantów Armii Krajowej będących żołnierzami podziemnego państwa polskiego”. Zaznaczył też, że lokalni prawosławni mieszkańcy zginęli z rąk innych obywateli Rzeczpospolitej dlatego, że „mówili w innym niż większość języku i byli innego wyznania”.

Zdaniem wojewody podkarpackiego, ukraiński działacz mógł naruszyć artykuł 133. kodeksu karnego, który przewiduje 3 lata pozbawienia wolności za znieważanie narodu polskiego lub Rzeczypospolitej Polskiej.

Zdaniem Czarnka, w innej wypowiedzi Kuprianowicz zrównał zbrodnię ludobójstwa na Wołyniu z „likwidacją bazy UPA, w której zginęło kilkaset osób”, co może stanowić przestępstwo zaprzeczania zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. Wojewoda uznał uroczystość z udziałem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w Sahryniu za „prowokację i hucpę”.

https://kresy.pl

Prawda jest taka, że mniej więcej od chwili wejścia Polski do NATO i UE, Polskę i Naród Polski może znieważać każdy, kto ma na to akurat ochotę albo zapotrzebowanie. Celują w tym przedstawiciele gównianego państewka na Bliskim Wschodzie, które prawem kaduka wpieprza się na europejskie imprezy (Festiwal Piosenki, Mistrzostwa Europy itd). Ale i przedstawiciele zmyślonego kraju „Ukraina”, rządzonego przez Żydów, niewiele im ustępują.
Oczywiście prokuratura gówno zrobi Kuprianowiczowi, aby nie psuć „dobrych stosunków” między Polską a Ukrainą.
Admin

Komentarzy 7 do “Szef Towarzystwa Ukraińskiego publicznie znieważył naród polski? Prokuratura wszczęła śledztwo.”

 1. Bandyta mikrofonu said

  > Ale i przedstawiciele zmyślonego kraju „Ukraina”, rządzonego przez Żydów, niewiele im ustępują.

  A Polska to kto niby rządzi.

  ps
  https://www.pudelek.pl/artykul/132553/ukrainska_pisarka_ostro_o_filmie_smarzowskiego_w_75_rocznice_rzezi_wolynskiej_manipulacja_propaganda/

 2. emeryt said

  Moich dziadków – Polaków „zarezali” najbiżsi sąsiedzi Ukraińcy, żyjący dotąd w „dobrosąsiedzkich stosunkach”…
  W najbliższą niedzielę odbędzie się doroczny festyn Na cześć „dobrosąsiedzkich stosunków z Ukrainą” w miejscowości Kryłów nad Bugiem.
  Tyle w skrócie bez drążenia tematu.

 3. aj waj sraj said

  Cóż! żydo-Ukrainiec jest to po prostu zwykły świniec tak jak i polski żydo-polak to zydowska kurwa. Takich kurew jest sporo i tu i tam…
  Gdzie pojawia się żydo-chazar tam kurestwo nie zna granic. Zresztą słowa kurwa raczej nie powinno się używać w stosunku do żyda, bo słowo kurwa brzmi zbyt pięknie przy słowie żyd.
  Większego wulgaryzmu od słowa żyd (chazar) nie ma na świecie i nie będzie dopóki tego gówna nie zlikwiduje się.

 4. Hucpa said

  re 3

  Aj waj, kto ich zlikwiduje ? Odseparuje ? Zamknie w klatkach ? Nie należy zastawiać się Jezusem i wyrwaniem przez niego kąkolu ! Tu, jak znajdzie się jeden chętny ziemianin, zaraz cały świat przeciwko niemu protestuje, staje dęba, z Polska na czele !
  Czy to nie jest jeszcze jasne, jak historia mówi. Franzolic o gruszce i pietruszce oraz paskudztwie-odchodach ludzkich, ucząc innych, jak to niebezpiecznie śmierdzi, jest wskazane ale to robota szambo nurka, na dłuższą metę przyprawia o torsje lub śmierć.
  Tak można scharakteryzować żydostwo pośród ludzi. Do tego mają człekokształtni swieci jebnięci zaczarowany ołówek, czapke niewidke, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniaja ludzi w swinie.

 5. Hucpa said

  Hucpa dopaliła Gajowemu, ze moderuje ?

 6. Roman K said

  Zastanawiam sie ..czy- jakby Hryszka Kuprianowicz byl bardziej obiektywny I wspomnial o polskich ofiarach Wolynia…to podpadalby pod 133KK , czy nie????
  I….. z punktu widzenia nieboszczyka , czy lepiej, zeby mnie zarzneli w akcji uprzedzajaca\o odwetowej…czy przez sasiada…

 7. ibrahim ibn jakub said

  Banderowska kvrwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: