Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Facet o ksywce „Margot”
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Ziemia niebezpiecznie się rozszerza

Posted by Marucha w dniu 2018-08-15 (Środa)

Profesor wydziału geofizyki Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łomonosowa Aleksiej Retejum uważa, że Ziemia nie jest tym, czym była 4 mln lat temu.

Rozmiary Ziemi od czasów dinozaurów powiększyły się dwukrotnie, twierdzi profesor. Jego zdaniem zwierzęta te wymarły, ponieważ Ziemia stawała się coraz większa i chłodniejsza.

W długookresowej perspektywie jej rotacja zwalnia. Ziemia powinna się ochłodzić, w każdym razie w ciągu najbliższych tysięcy, milionów lat, a potem może wybuchnąć jak gwiazda.

Ocieplenie jest tymczasowym zjawiskiem. Nie można powiedzieć, że zachodzi wszędzie. Miejscami mamy do czynienia z ochłodzeniem, nie w szerokościach, a w długościach geograficznych, np. w Syberii Zachodniej, na Uralu. Tam ochłodzenie trwa już od dłuższego czasu. Proces ocieplenia spowalnia – powiedział naukowiec.

Jego zdaniem nie można wyjaśnić, dlaczego na szerokości Tajmyru było ciepło i żyły dinozaury, a teraz jest tam zimno i rośnie tundra. Dla klimatologów jest to najważniejsza zagadka.

„Gwiazda jest taka sama, powierzchnia lądów i oceanów jest mniej więcej taka sama. Jedyne wyjaśnienie jest takie, że Ziemia rozszerzyła się i zamiast dwóch pierścieni cyrkulacji atmosfery mamy trzy. Arktyce zaczęło brakować ciepła, które dociera do niskich szerokości geograficznych. Proces rozszerzenia Ziemi 700 tys. lat temu gwałtownie przyśpieszył, w wyniku czego pokrywy lodowe rozprzestrzeniły się na umiarkowane szerokości geograficzne. Prawdopodobnie to nie tylko przeszłość, ale też przyszłość, bo Ziemia nadal się rozszerza” – podkreślił Retejum.

Naukowiec doszedł do takich wniosków po przeanalizowaniu danych w zakresie siedmiu wskaźników: siły grawitacji, odległości między punktami na powierzchni Ziemi, współrzędnych geograficznych bieguna północnego, prędkości rotacji kuli ziemskiej, poziomu oceanu światowego, bezwzględnej wysokości powierzchni lądów, położenia jądra Ziemi i skorupy ziemskiej.

Retejum twierdzi, że wskaźniki fizyczne i geograficzne, mierzone za pomocą precyzyjnych narzędzi w długim okresie czasu, są ważnym dowodem na to, że opisane zjawisko istnieje.

Stacjonarny grawimetr najnowszego typu, działający w Strasburgu od lipca 1996 r., odnotowuje niemal ciągły wzrost grawitacji. Podobny trend obserwuje się na innych stacjach w Europie i Azji. Logicznym wytłumaczeniem tego zjawiska jest wzrost masy planety i ruch jej rdzenia na północ.

Dane z radioteleskopów pozwalają na ustalenie, że kontynenty Eurazji i Ameryki Północnej w zasadzie ciągle oddalają się od siebie. Według pomiarów współrzędnych na odległość bieguna północnego w ciągu ostatnich dziesięcioleci przesunął się on wzdłuż południka 78 ° S. w kierunku Zatoki Hudsona.

Całość, zdaniem profesora, potwierdza jedynie teorię o rosnącej Ziemi.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 47 do “Ziemia niebezpiecznie się rozszerza”

 1. nikita said

  „Rozmiary Ziemi od czasów dinozaurów powiększyły się dwukrotnie”

  I to by się zgadzało z tym co wyliczono że w dzisiejszym świecie te wielkie dinozaury nie mogły by istnieć ich masa była za duża do konstrukcji szkieletu i przy obecnym przyciąganiu nie przeżyłyby nie rozmnoży się.

 2. Jan said

  Ziemia, rosnaąca, która ma milony, miliardy lat, IDIOCI, sami DEBILE!!!

 3. Marucha said

  Mnie wiek ZIemi nie szokuje – co dla Boga jednym dniem, to dla nas miliony lat..
  Mnie bardziej zastanawia, skąd Ziemia czerpała dodatkową materię, by jej masa mogła wzrosnąć. Przecież nie z meteorytów?

 4. Wimar said

  Wow! A skąd on wziął te 4 mln lat ?? Od ewolucjonistów, których guru K.Darwin miał wykształcenie średnie teologiczne? Czy biblia nie mówi o 6 dniach stworzenia 6 tysiącach lat istnienia Ziemi. 1,6 tys. lat do potopu i 4 400 lat po potopie do chwili obecnej?

  Pan profesor pisze: „Stacjonarny grawimetr najnowszego typu, działający w Strasburgu od lipca 1996 r., odnotowuje niemal ciągły wzrost grawitacji. Podobny trend obserwuje się na innych stacjach w Europie i Azji. Logicznym wytłumaczeniem tego zjawiska jest wzrost masy planety i ruch jej rdzenia (sic!) na północ.”

  Skąd wziął ten wzrost masy Ziemi?: z produktów fotosyntezy czy nagromadzonych przez lata meteorytów? Czy to przypadkiem nie M.Łomonosow patron jego uczelni nie sformułował „prawa zachowania masy” ?
  Mówi o wzroście grawitacji. A przynajmniej wie jakie jest źródło/mechanizm grawitacji we wszechświecie? Z góry uprzedzam,ze jeżeli padnie odpowiedz, że „masa” to sformułuje bardziej szczegółowe pytanie.

 5. Wimar said

  Re 1 Nikita

  Proszę popatrzeć na budowę dinozaura. Cielsko ogromne jak kilka słoni a łeb i nozdrza jak u konia. Jak można dotlenić taki organizm przy zawartości tlenu w powietrzu ok.21% ?

 6. Wimar said

  Re 3 Marucha

  Pan Bóg stworzył Wszechświat w 6 naszych normalnych dni. Cyt. : ” i tak nastał wieczór, i nastał poranek – dzień drugi” Rdz 1;8. Widzimy, że świt następuje bezpośrednio po wieczorze, normalnie.

  Drugie zdanie napisaliśmy niezależnie od siebie. Jak zacząłem pisać swoje, jeszcze nie było żadnych komentarzy. Jak wstawiłem bylem już czwarty. 🙂
  Widać ,że podobnie myślimy.

 7. Dziadzius said

  Powodem poszerzania sie skorupy ziemskiej jest to ze my produkujemy tyle go&&na, slownie, pisemnie, umyslowo, fizycznie i fizjologicznie ze kula musi rozciagac swoja skoprupke zeby to go&&no objac i za niedlugo ta skorupka tak sie rozciagnie ze peknie i caly wszechswiat bedzie naszym go&&nem zabrudzony.

 8. nikita said

  „@Wimar
  Proszę popatrzeć na budowę dinozaura. Cielsko ogromne jak kilka słoni a łeb i nozdrza jak u konia. Jak można dotlenić taki organizm przy zawartości tlenu w powietrzu ok.21% ?”

  Żartujesz sobie?
  Obecnie największe zwierze na ziemi to o dziwo ssak który potrzebuje znacznie więcej tlenu od gada Płetwal błękitny ma masę niemal dinozaura i potrzebuje znacznie więcej tlenu dla swego ogromnego mózgu w porównaniu z gadami o których mowa.
  To zwierze żyje oczywiście w w wodzie bo na lądzie nie ma szans aby takie ciężkie zwierzęta przy dzisiejszym przyciąganiu istniały jak kiedyś na lądzie, mało tego to zwierze będąc ssakiem potrafi nurkować godzinami pod wodą polując, znaczy to tym samym że gdyby nie nurkowało długo obchodząc się bez powietrza to i 10-12% tlenu by mu wystarczyło na lądzie. (to tylko kwestia kostukcji/wdajności płuc)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Płetwal_błękitny

 9. nikita said

  „Płetwal błękitny ma masę niemal dinozaura i potrzebuje znacznie więcej tlenu dla swego ogromnego mózgu w porównaniu z gadami o których mowa.”

  Zapomniałem o jednym
  Nie tylko znacznie większy mózg który potrzebuje znacznie więcej tlenu ale też sam metabolizm gada i ssaka jak wiadomo gad to stworzenie które nie utrzymuje stałej temperatury jak ssaki, ssak musi zużywać znacznie więcej tlenu/pożywienia aby żyć i utrzymać swą stałą temperaturę ssak potrzebuje bez porównania więcej tlenu aby tym tlenem palić w piecu -metabolizm-

 10. Wimar said

  Sugeruje tylko ,ze przed potopem stężenie tlenu w atmosferze wynosiło ok 32% co sprawiało, że mogły żyć tak ogromne zwierzęta jak dinozaury, Ziemia była pokryta bujna roślinnością a ludzie dożywali wieku Matuzalema.

  PS. Nic mi nie wiadomo ze konstrukcja płuc dinozaura i płetwala jest/była identyczna.

 11. Qwerty said

  No skoro dysk się kręci to siła odśrodkowa go rozszerza przecież 😀

 12. Wimar said

  Re 1 Nikita

  Polecam ten wykład. Trochę długi, ale interesujący jako przeciwwaga do aktualnie obowiązującej religii ewolucjonizmu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=zA8op-G_iNo

 13. nikita said

  Wimar
  „Sugeruje tylko ,ze przed potopem stężenie tlenu w atmosferze wynosiło ok 32% co sprawiało, że mogły żyć tak ogromne zwierzęta jak dinozaury”

  Nie wnikam w to ile wtedy było tlenu bo tu każdy sobie różne rzeczy wmyśla jak widać, zauważ tylko że zmiennocieplne gady/dinozaury nie potrzebują raczej więcej tlenu od ryb a teraz spójrz na stężenie tlenu w wodzie oceanicznej?

  Taki gad nawet jak by miał z 5% tlenu to by mu wystarczyło z nawiązką ,spójrz na ogromne rekiny które są tylko rybami i mają tylko skrzela na ich szybkość/aktywność/wielkość to urodzeni mordercy jak niektóre dinozaury sprawne maszyny do zabijania a tlenu w wodzie ile jest?
  Fakt, rekin musi ciągle płynąć aby przez skrzela przepływała woda/tlen , próby trzymania go w stojącej wodzie w wielkim akwarium kończyły się jego zdychaniem, później to zrozumieli i już potrafią rekiny w wielkich akwariach trzymać.

 14. Jurek said

  Ad 3 .

  Tą kwestię wyjaśnia Aleksander Woźny, który na rysunku przedstawia lukę gazową o grubości ok 2 800 km, pomiędzy jądrem a skorupą ziemi.
  Po kilku minutach filmu mówi o rozszerzeniu się Ziemi, co ma wpływ na zwiększanie się odległości pomiędzy kontynentami

  od 16 min w interesującym filmiku, pod linkiem:
  .https://www.youtube.com/watch?v=IdJGqdljMkI

 15. Zerohero said

  W momencie gdy padło „…a potem może wybuchnąć jak gwiazda” opadły mi ręce. To jest bełkot.

 16. nikita said

  „Sugeruje tylko ,ze przed potopem stężenie tlenu w atmosferze wynosiło ok 32% co sprawiało, że mogły żyć tak ogromne zwierzęta jak dinozaury”

  Czym się to potwierdza bo raczej było wręcz odwrotnie? gadom wystarczało znacznie mniej tlenu od ssaków,a pierwsze ssaki były maleńkie gady natomiast w tym okresie olbrzymie, przecież ssak w porównaniu do dada zużywa nieporównywalnie więcej tlenu i pożywienia więc saki nie mogły być duże.

  Spójrz na dzisiejszego dinozaura przetrwałego z tamtych czasów krokodyla/aligatora on potrafi nie jeść i pół roku a tlenu nie zużywa prawie wcale w porównaniu do tej samej wielości ssaka bo nie musi utrzymać temperatury i jeść/polować niemal codziennie.
  To jest chyba oczywiste i widoczne aż za bardzo.

 17. Miet said

  Hej Panie Zerohero, ja sam wyraźnie odczuwam wzrost grawitacji – z latami widzę wyraźnie, że coraz trudniej jest mi podnieść moją d..pę z fotela.:-)))

  😀
  Admin

 18. nikita said

  a gdzie me wpisy co to za dyskusja kiedy me wpisy usuwacie , przecież to prawda/fakty/logika/przykłady jeśli ktoś się z tym nie zgadza to niech napisze dlaczego i tyle ale po co to kasować?

 19. Zdzicho said

  W czasach dinozaurów były inne warunki klimatyczne. Badając pęcherzyki powietrza w bursztynie, sprzed kilku milionów lat stwierdzono, że skład powietrza był inny, było więcej tlenu i dwutlenku węgla, i było inne- wyższe o połowę ciśnienie atmosferyczne. Szklane niebo ( Firmament ), było znacznie niżej nad Ziemią.🤔

 20. revers said

  I tak po 5 mld lat slonce ma stac sie martwa gwiazda, a jesli jaka palaneta nie rozpadnie sie od uderzen metorytow, astroidow, komet to zostanie wciagnieta przez martwe slonce.

  Gorzej jest z finasowym kurczeniem sie ziemii, jesli sprawdzic w kazdej gminie w rp rozne ewidencje gruntow, nieruchomosci to szybko mozna dojsc do wniosku ze kazda gmina w kraju to juz spolka kapitalowa, ktorq obraca kazdym metrem kwadratowym ziemmi za ktory zo m2 trzeba placic 7 groszy w przypdku dzierzawy, najmu lub w podatku gruntowym , wszystko przygotowane do kastracji tubylcow. Ograniczenia dla obcokrajowcow cotaz mniej, za to gowtowosc do akumulacji gruntu bardzo duza i sprzdazy jak zawsze strategiczmym inwestorom z Bahamow izraelskich lub podobynch.

 21. Antymarxista said

  Ale bzdury!

 22. Rysio said

  re 7 Dziadzius ma rację! Zasrali tę Ziemię równo.

 23. Alfred said

  Kolejny profesor poważnie rozważający /przekonany o teorii rosnącej Ziemi. Zasadniczym pytaniem jest skąd ten przyrost masy skoro następuje zwiększenie grawitacji. Co do stwierdzenia, że Ziemia ostatecznie zostanie rozsadzona jak Słońce, to już nawet ja, osoba dość otwarta na wszelkie „pomysły” czuję dysonans poznawczy, wszak słońce przechodzi przez kolejne etapy ewolucji dzięki syntezie jądrowej, która jak wiadomo nie zachodzi w jądrze Ziemi, więc dlaczego Ziemia niego miała by nieustannie się powiększać? Skoro porównywać ja do słońca, to w pewnym momencie rosnąca grawitacja Ziemi powinna spowolnić jej wzrost i powodować znaczne zwiększenie gęstości Ziemi. Stąd już tylko krok do stwierdzenia, że Ziemia ostatecznie stanie się czarną dziurą 😁😁😁

 24. Hucpa said

  Wkrótce wszelakich odmian stworów żydowskich pożre ziemia a mieszańców połknie do połowy, niech przygotują zapasy. Wcześniej Pan Bóg potopił wszystkich niemalże, ale tym razem, ma na czarci ród lepszy sposób, który się do nich juz esz Mojsze zbliża. Ja na ich miejscu już bym łapał lot na Marsa lub Księżyc, ewentualnie na Wenus lub nawet do gwiazd-obioru Syriusza, skąd one [ dwa w jednym ] nominalnie pochodzą. Małpy zostaną na ziemi, czyli Goje, im tu będzie bez nich wyśmienicie. Nawet zwierzęta przemówią do ludzi i razem będą śpiewać Panu Bogu dziękczynienie, za uwolnienie od zarazy, psalmy pochwalne, co tez i do roku bezwiednie lecz czynimy, w Betlejem.

 25. abcdef said

  Teorie naukowe mają to do siebie, że można je zafałszować.
  Astrologii nie można zafałszować.

  ————
  Pewnie, że nie można. Cała astrologia to bzdury.
  Admin

 26. Zerohero said

  @13, Miet

  Że też sam na to nie wpadłem! Mam to samo. Czyli jednak prawda. 🙂

 27. Wimar said

  Re 17 Abcdef
  Astrologii nie można zafałszować.

  Po co fałszować coś, co jest z gruntu fałszywe? 🙂

 28. Boydar said

  „… kolejny profesor …” – Pan Alfred (19)

  Ktoś go widział ? Nawet wujek Google się wypiera 🙂

 29. galaszek said

  Alesz oczywista sze ziemia sze rozsierdza…zn sze rozszerza…..nalepsze i nie do obalenia je pszyklad na ten pszyklad Ziemia Obiecana zn sze po proste Israel….

 30. Voodoosch said

  Panie Wimar jezeli bezdzie Pan bral Biblie doslownie to nie stworzy Pan zbyt ciekawego dyskursu z nikim z poza kregu „ludzi, ktorzy biora Biblie doslownie”.
  Czwartego dnia Bog stworzyl slonce, ksiezyc i gwiazdy – nie ma dnia bez slonca, wiec skad trzy dni przed dniem czwartym.
  Niech Pan bierze przyklad z kierownika i bedzie bardziej otwartym, bo Pan nie pogada.

 31. sarkazm said

  Ziemia niebezpiecznie się rozszerza a ja już pękam ze śmiechu.
  Za żydami i ich durnymi, wydumanymi „teoriami” nie nadążysz choćbyś chciał. Powszechnie wiadomo, że żydzi to najmniej bystry narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe, niepiśmienne dzieci jak w Fatimie, Lourdes, la Salette czy Gietrzwałdzie. Żydzi są wyjątkowo mało spostrzegawczy i stąd te ich „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
  To są brednie dla jeszcze głupszych od nich szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

 32. Ale dlaczego? said

  Einstein:
  „Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.”
  Co widać na „załączonym obrazku”. 😉

 33. Marucha said

  Re 31:
  Jak to się dzieje, że ci głupi Żydzi rządzą gospodarką światową, mediami, polityką a nawet rozrywką?
  Dlaczego to oni mogą poniewierać suwerenną Polską, a nie na odwrót?

 34. Boydar said

  A zarazki tyfusu, to one mądre są ? Żeby rządzić tak jak une to robią, wystarczy nie mieć w słowniku pojęcia „sumienie”. No i une właśnie nie mają. A że są do ludzi wybitnie podobne to nam się w pale nie mieści do tej pory że mogą tego nie mieć.

 35. Marucha said

  Re 34:
  Panie Boydar… porównanie, niestety, do dupy.
  Równie dobrze mógłby Pan postulować, że cyjanek potasu jest jeszcze mądrzejszy.

 36. Boydar said

  Mam jeszcze chyba ze 20 deko, stoi sobie spokojnie w słoiku nie wiem już jak dawno. Zajmowałem się kiedyś na poważnie galwanotechniką. No i powiem Panu Gajowemu, że nigdy się na mnie nie rzucił, słowo harcerza.

 37. Piotr Bisek said

  Czy to jest MADROSC. i rzadzenie?.Hm…wydaje mi sie ze to chwilowy efekt zrzucenia desantu na Vatykan po II Soborze…bo maja nadzieje ze zaorza KK…Mlyny Boskie miela POwoli ale skutecznie.

 38. lewarek.pl said

  Phi, wielkie mi odkrycie. Jakby Szanowny Profesor zwiedzał stare kościoły, takie sprzed tysiąca lat czy około, to by zauważył, że ich posadzki znajdują się przeważnie poniżej poziomu gruntu. A kiedyś były równo z gruntem albo nawet wyżej. Znaczy się gruntu wokół kościołów przyrosło. Skąd on się wziął?

 39. Wimar said

  Re 30 Voodoosch

  1. Proszę się o mnie nie martwić. Świadkiem Jehowy nie jestem a swój azymut życiowy trzeba posiadać. Może nim być np. Biblia.

  2. Stwarzając Wszechświat materialny Bóg stworzył czasoprzestrzeń dla żyjących istot. Czas więc od początku płynął niezależnie od tego czy przyświecała mu Boża Chwała czy Słońce.

  3. Z Pana Kierownika biorę przykład cały czas. Kiedy piszę ten tekst, kot siedzi na moich kolanach 🙂

 40. Wimar said

  Re 11 Qwerty

  …na równiku , ale spłaszcza na biegunach, stąd wartość przyśpieszenia ziemskiego „g” jest na biegunach wyższa o 0,05 od wartości na równiku.

 41. sarkazm said

  Re. 33. Goje to stado baranów jak mówią Protokoły Mędrców Parchatych.

 42. NyndrO said

  A czymu na biegunach wyższa. Pytam, jako Debil.. Serio.

 43. hucpa said

  re 31 Jest jedna rzecz oczywistą dzieciom bożym, mianowicie to, iż żydzi nie mogą poznać Boga. Jest to przed nimi zakryte, ponieważ piekło nie ma dostępu do Nieba, ani żadnej rzeczy, która z Nieba jest ! Ten przywilej poznania cnoty bożej dotyczy generalnie ludzi białych, mimo że Bóg w swym miłosierdziu objawił się wszystkim i rozszerzył jego poznanie, ewidentnie poza dziećmi diabła, które to przecież, na wszelki wypadek ukrzyżowały Go, by potem prześladować jego wierne Stworzenia.

  System lucyferianski wychyla się z za rogu, jeszcze jedna wojenka i oczekiwania na rezurekcje antychrysta. Nie spoczną dopóki nie sięgną tego dna. Im RAJ. Dla Nas fabryki,. wieżowce [ mieszczące jedna wioskę w kupie ] dla nich „hamak na Hawajach”, hulaj dusza piekla nie ma.

 44. Boydar said

  Bo te 0,05 się nie odejmuje. I nie jako debil tylko poddany edukacji adekwatnej do potrzeb gojów.

 45. Wimar said

  Re 42 NydrO
  Nie jesteś debil. To dość skomplikowane zagadnienie.

  Zmniejszenie przyspieszenia ziemskiego w okolicach równika spowodowane jest spłaszczeniem Ziemi na biegunach a więc większą odległością od środka Ziemi. oraz występowaniem siły odśrodkowej wirującej Ziemi.

  Przyspieszenie ziemskie maleje odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległości do środka Ziemi ( wysokości n.p.m) i jest wynikiem zmniejszania się siły grawitacji zgodnie z prawem powszechnego ciążenia. Zmniejszanie się przyspieszenia ziemskiego wraz ze zmniejszaniem szerokości geograficznej jest spowodowane działaniem pozornej siły odśrodkowej, która powstaje na skutek ruchu obrotowego Ziemi. Ponieważ siła ta jest proporcjonalna do odległości od osi obrotu, stąd największą wartość osiąga na równiku. Ponieważ siła odśrodkowa ma tu zwrot przeciwny do siły grawitacji, przyspieszenie ziemskie na równiku osiąga najmniejszą wartość.

  Na równiku : g=9,78 m/s2
  Na biegunie g= 9,83 m/s2
  W Polsce g=9,81 m/s2

  Uczniom na fizyce pozwala się przyjmować wartość zaokrągloną g=10 m/s2 celem łatwiejszych obliczeń

  Reasumując. Jeśli kiedykolwiek zechcesz doświadczyć „lekkości bytu” polecam wyprawę na szczyt góry Huascarán w południowoamerykańskich Andach, tam będziesz „ważył” najmniej zgodnie z wzorem: F=m*g

 46. Michał said

  Ziemia spowalnia dlatego, że Księżyc się oddala. Obrotowy moment pędu układu Ziemia-Księżyc musi pozostać stały. Jeśli Księżyc się oddala, to przemieszcza się środek masy układu. Zwiększa się promień orbity K. ale i Z. względem wspólnego środka masy. Obrotowy moment pędu rośnie (Tw. Steinera) więc aby OMP układu pozostał stały, trzeba to czymś kompensować – maleje OMP własny Ziemi.
  Najgorzej będzie, jak K. oddali się tak bardzo, że porwie go Słonce lub coś innego, wtedy Ziemia dostanie takiego kopa obrotowego, że doba będzie trwała 16 godzin.
  Dlaczego 16? To wynika z zegara biologicznego. Zanim K. pojawił się na orbicie Z. ludzie i zwierzęta były zaprojektowane na życie bez K. 8 godzin aktywności, 8 godz. odpoczynku. Pojawienie się K. spowodowało dołożenie 8 godzin do doby i rozwalenie naturalnego rytmu.
  Jak K. zniknie, ot zegar biologiczny wróci do normy.

 47. Betii said

  Dwutlenek węgla a długowieczność – Jan Pokrywka – 28.01.2014
  .https://www.youtube.com/watch?v=qpJT91cEfLs

Sorry, the comment form is closed at this time.