Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wpadka z Ludmiłą

Posted by Marucha w dniu 2018-08-16 (Czwartek)

ABW wydaliła z Polski ukraińską nacjonalistkę Ludmiłę Kozłowską – prezesa ukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog, znanej z zaangażowania w pucz na Ukrainie oraz „humanitarnego” wspierania neobanderowskich batalionów ochotniczych (przez wysyłkę hełmów i kamizelek kuloodpornych).

Kozłowska została deportowana do Kijowa, ale prawdopodobnie wkrótce – tak jak to się stało w wypadku Światosława Szeremety – Niemcy przyznają jej wizę Schengen i będzie mogła wrócić.

Kozłowska popadła w niełaskę dlatego, że rok temu jej małżonek i współpracownik Bartosz Kramek opublikował scenariusz obalenia rządu PiS („Majdanu w Warszawie”). To jedyny powód, bo przecież inni nacjonaliści ukraińscy – jak np. liderka organizacji Euromajdan Warszawa Natalia Panczenko – nie są niepokojeni.

Pani Panczenko – znana z jawnego manifestowania poglądów banderowskich i wypowiedzi antypolskich – regularnie uczestniczy w manifestacjach organizowanych przez środowisko „Gazety Polskiej” pod ambasadą Rosji, wygłasza tam prowokacyjne przemówienia i jest gorąco fetowania przez najtwardszych zwolenników PiS.

Przyczyny wydalenia Kozłowskiej są formalnie tajne, ale z kręgów PiS dochodzą przecieki, że przyczyną są jakoby związki Fundacji Otwarty Dialog z Rosją.

Takie tłumaczenie jest kompromitacją. Jeśli bowiem Kozłowska jest rosyjską agentką, a Fundacja Otwarty Dialog jest ekspozyturą tajnych służb rosyjskich, to jak wytłumaczyć fakt, że do czasu opublikowania przez pana Kramka jego rewolucyjnego manifestu Fundacja Otwarty Dialog cieszyła się wszechstronnym poparciem nie tylko PO, ale także PiS? Jak wytłumaczyć fakt współpracy z Fundacją Otwarty Dialog posłanki PiS Małgorzaty Gosiewskiej i posła PO Marcina Święcickiego? Jak wytłumaczyć fakt zasiadania we władzach tej fundacji kombatantów Solidarności i Unii Demokratycznej z Andrzejem Wielowieyskim i Jackiem Szymanderskim na czele?

PO i PiS współpracowały z rosyjską agenturą? Nie tylko współpracowały, ale zapewniały jej lokal w Warszawie i wspierały finansowo. Może pan Kaczyński sam jest rosyjskim agentem, tylko jeszcze o tym nie wie.

Jak wytłumaczyć fakt współpracy z Fundacją Otwarty Dialog znanego bezpaństwowca Micheila Saakaszwilego – niegdyś prezydenta Gruzji, za którego Lech Kaczyński w 2008 roku o mało nie poświęcił życia. To też rosyjski agent?

Wpadka z panią Kozłowską dobitnie pokazuje jak ryzykowne jest wspieranie nacjonalistów ukraińskich, jaki to jest niepewny i niebezpieczny partner, czego post-Solidarność z PiS i PO nie chce przyjąć do wiadomości.

Ich polityką jest i będzie nadal ślepe wspieranie antyrosyjskiej, czyli nacjonalistycznej Ukrainy. Oni zapewne liczą na to, że w wypadku zakończenia się tej polityki poważną katastrofą – co jest realne – jej skutki ich nie dotkną. I tutaj się głęboko mylą.

Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl

 

Komentarzy 15 to “Wpadka z Ludmiłą”

 1. ATANAZY said

  I BARDZO DOBRZE ZE TA POLITYCZNA KURWE WYWALONO WRERSZCIE Z POLSKI ! NAJWYZSZA PORA !!

 2. MegaNoster said

  A na Ukrainie kolejne prowokacje banderowców i chazarskich okupantów ziemi słowiańskiej.

  Pewnie bezduszne polskie kundle lucyfera i kabały aż zacierają rączki że szczęścia że mogą mordować niewinnych ludzi, którzy chcą samo stanowić o sobie samych.

 3. MegaNoster said

  Ostrzeliwanie Donbasu.

 4. ibrahim ibn jakub said

  jebać banderowców

 5. NyndrO said

  Bardziej „polski” rząd.

 6. NyndrO said

  A ! I „pacz”. Nazwiskiem się nie zaintesrowały. No co za błąd,kuchnia. A ja pacze, pacze, a tam Siuksy.

 7. Inkwizytor said

  Niemcy swoich agentów nie zostawiają, wróci k*rwisko 😦

 8. NyndrO said

  Dlatego „paczę”, ale się rozglądam. 😉

 9. MegaNoster said

  Polska znowu robi strategiczny błąd, wysługując się kabale. Z jednej stronie dali się uzależnić ekonomicznie Niemcom, w podskokach wykonują co rozkaże hegemon USA. Całkiem możliwe że Merkel jako specjalistka od propagandy w DDR. znała agenta Putina gdy ten pracował w Dreźnie. Niemcy chętnie wracają nad Don aby przejmować kołchozy i są wielkimi producentami mleka i zboża. Są zadowoleni bo nie mają żadnych unijnych restrykcji.
  Co biblijnych wersów że Whore of Babylon zostanie zniszczona poprzez 10 króli i wszystko wskazuje, że po Turcji to właśnie Niemcy wyłamią się z pod kurateli hegemona USA i znowu będziemy zakleszczeni, jeżeli polskie chazarstwo będzie nas pchało na mięso armatnie. Przetrzebili nas Mongołowie, potem Szwedzi gdzie straty ludzkie były większe niż w II wojnie światowej, Niemcy przetrzebili nas ale także wymordowali elity, w przyszłej wojnie możemy być wymazani z mapy świata, jeżeli jak głupcy rzucimy się na Rosję podpuszczeni poprzez Neocons i chazarska mafię kontrolującą świat.

 10. MegaNoster said

  Zapomniałem o najważniejszym żydowscy enkawudziści nasłani do Polski poprzez Stalina dokończyli niemiecką robotę eliminując kolejne 1 850 000 mordując i zsyłając na Sybir.

 11. hulsz said

  Juz za sam szpetny ryj powinna miec zakaz wjazdu do kazdego panstwa.

 12. Sebastian said

  Sklasyfikowana jako wróg pis , a nie Polski i wszystko jasne


  Admin

 13. Nareszcie!

 14. anonim said

  Tytuł jest dosłowny…pisiorkowi miła Luda dała się nagrać i inne pisiorki zobaczyły że tam nic ciekawego nie ma to i przestała być przydatną.

 15. mrozak said

  Tymczasem w mendiach już trąbią, że ludmiła to rosjanka. Nawet zdjęcie paszportu rosyjskiego jest.

  https://www.canal3.md/ru/embed/88050

Sorry, the comment form is closed at this time.