Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Ben Buja Nago Bramaputra
  Maverick o Czy następny będzie Władimir…
  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 525 obserwujących.

Iran pożegnał się z MasterCard i uruchomił własny system płatniczy

Posted by Marucha w dniu 2018-08-24 (Piątek)

Po ponownym wprowadzeniu sankcji przeciwko Iranowi przez USA międzynarodowy system płatniczy MasterCard już nie obsługuje posiadaczy kart w Iranie – oznajmił przedstawiciel Banku Centralnego Iranu Naser Hakimi.

Międzynarodowe karty znalazły jednak drogę do jednej ze stref wolnego handlu w Iranie (wyspa Kish), proponując irańskim biznesmenom kredyt w wysokości do 100 tys. dolarów. Oznajmił to przedstawiciel Organizacji Wolnego Handlu w. Kish Abbas Nourbakhsh. Głównym operatorem jest irański system płatniczy Vision Card mianujący się alternatywą dla MasterCard.

O tym, w jakich walutach są przeprowadzane transakcje, specyfice kart i mechanizmach ich wykorzystywania w wywiadzie dla Sputnika poinformował dyrektor generalny firmy „Vision Card” Hamid Zoulfaqari.

– Ogólnie rzecz biorąc, jako takich różnic między tą kartą i MasterCard nie ma. Jedyna różnica polega na tym, że po powtórnym wprowadzeniu sankcji USA wycofaliśmy się z głównego terytorium (państwa) do wolnej strefy, by nie mieć do czynienia z problemami o charakterze międzynarodowym. Obecnie dążymy do tego, by zrezygnować z dolara na rzecz innych walut, takich jak euro, rubel, juan zgodnie z międzynarodowymi warunkami.

Naszym obowiązkowym warunkiem dla właścicieli kart było przestrzeganie prawa dotyczącego prania brudnych pieniędzy.

Mechanizm tych kart polega na tym, że wpłacacie na nie walutę swojego państwa, po czym można robić zakupy ich z pomocą. Zresztą te karty można wykorzystywać przeważnie do celów turystycznych. Czyli ich wykorzystywanie do innych celów jest dość ograniczone. Zazwyczaj za ich pomocą można zarezerwować pokój w hotelu lub zrobić jakieś zakupy w podróży. Kiedy płacicie kartą w rialach w systemie SWIFT są konwertowane w dowolną walutą lub można wykorzystywać tę kartę w innym kraju, de facto nie wywozicie banknotów z kraju.

Czy jest uwzględniony jakiś limit transakcji?

– Stosujemy wobec karty Vision limity obowiązujące w międzynarodowym systemie płatniczym. Na przykład miesięczny limit dla kart turystycznych wynosi 2500 dolarów. Termin ważności kart wynosi 1 i 2 lata. Na początku, gdy podejście do JCPOA było pozytywne, zapadła decyzja, że karty będą dostępne dla ludzi, by każdy mógł wykorzystać do 10 tys. euro. Niestety USA i Europa nie udzieliły pomocy.

Obecnie po ochłodzeniu stosunków woleliśmy wycofać się z głównego terytorium i świadczyć ograniczony zakres usług w swobodnych strefach ekonomicznych. Na pierwszym etapie umożliwiliśmy to na wyspie Kish.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 do “Iran pożegnał się z MasterCard i uruchomił własny system płatniczy”

 1. Re: Artyku…
  Jaki ten Iran jest bezczelny??? Jak mial czelnosc wyrzucic na zbity pysk „bezcenna” lichwiarska oligarchie zydowska ze swego „malo-wartosciowego” kraju???…
  Co za tupet…Nie do pomyslenia…:)))
  Pewnie wkrotce „bezcenna” lichwiarska miedzynarodowka doprowadzi niesforny Iran do „pionu”…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. Hucpa said

  No cóż, nie bez powodu powiedział któryś z rodziny czarnego robaka, że jak złapie za gardło, to już nie puści. Właśnie, żyd się powtarza, niezmiennie stosuje te samą taktyke, przejęcia finansów, krwiobiegu gospodarza, by go regulować, pasożytować na nim, a w końcu umęczonego zagryźć, jakąś naprędce sformatowaną wojną, w czym jest mistrzem, praktykiem kainowym.

Sorry, the comment form is closed at this time.