Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  Boydar o Wolne tematy (65 – …
  Boydar o Wolne tematy (65 – …
  Boydar o Wolne tematy (65 – …
  Boydar o „Covid: Wystarczało pozw…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Rosja – wróg, sojusznik, partner? (2)

Posted by Marucha w dniu 2018-08-24 (Piątek)

W poprzednim odcinku scharakteryzowałem pokrótce bezdroża polityki wschodniej i antyrosyjską propagandę w Polsce oraz dwie pozycje prasowe (tygodnik „Do Rzeczy”). Jedna to artykuł Rafała Ziemkiewicza „Kwadratura Rosji i Niemiec”.


Autor domaga się, aby sternicy naszej nawy państwowej dysponowali planem B, co umożliwiłoby nam rozsądne układanie stosunków z naszymi oboma sąsiadami, wykładając jednocześnie ABC rokowań i opracowywania zamierzeń strategicznych.

Drugą stanowią dwa wywiady Kornela Morawieckiego – nestora jednoznacznie antykomunistycznego nurtu Solidarności. Marszałek senior najpierw udzielił wywiadu agencji RIA Nowosti na temat relacji polsko-rosyjskich i powtórzył oraz rozwinął zawarte tam tezy w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”.

Winą za ich fatalny stan obarcza przede wszystkim dotychczasowe władze RP, wytykając im brak jakiejkolwiek koncepcji ułożenia się z Moskwą, niszczenie pomników żołnierzy sowieckich z jednej strony, a z drugiej milczącą tolerancję wobec heroizacji UPA na Ukrainie i wznoszenia tam pomników mordercom Polaków. Jednocześnie podkreśla wspólne chrześcijańskie korzenie obu narodów oraz wspólną walkę z Niemcami w czasie II Wojny Światowej.

Festiwal rusofobii trwa

Tymczasem posłowie PiS podjęli nową inicjatywę na niwie pogarszania i tak złych stosunków Warszaw-Moskwa.

„Uważam, że w kolejnej kadencji Sejmu powinien powstać raport o stratach wojennych zadanych przez Rosję sowiecką. Oczywiście będzie problem z ich wykonaniem, bo dzisiejsza Rosja jest krajem, który nie przestrzega prawa i ładu międzynarodowego. Ale taki raport powinien powstać” – postuluje Mularczyk udzielając wywiadu dziennikowi „Rzeczpospolita”.

Zauważmy – na temat reparacji od Niemiec nawet nie rozpoczęły się rozmowy, a rozochocony Mularczyk już domaga się ich od Rosji. Nie ma to, jak walka na dwa fronty!

Na reakcję polityków rosyjskich nie trzeba było długo czekać. Rosyjski senator Aleksiej Puszkow jednoznacznie odrzucił żądanie reparacji, gdyż – jak utrzymuje – Polska nie ma do tego praw. Wiceprzewodniczący ds. międzynarodowych Rady Federacji Władimir Dżabarow określił to żądanie „drogą donikąd” i zapytał jak w tej sytuacji ocenić życie 600 tysięcy żołnierzy sowieckich, którzy ginęli w walkach o wyzwolenie Polski.

Natomiast zdaniem I wiceprzewodniczącego ds. międzynarodowych Dumy Państwowej – Dmitrija Nowikowa rosyjskie władze nie powinny wydawać żadnych oficjalnych oświadczeń w odpowiedzi na tę inicjatywę.

Szerzej sprawę tę skomentował na antenie Radia Sputnik Władimir Zorin, doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. międzynarodowych: „To oświadczenie (Mularczyka— red.) można byłoby zaliczyć do kuriozalnych, gdyby nie złożył go człowiek o wysokim statusie. Świadczy to o tym, że pewna część polskiej elity rządzącej ma ostro negatywne nastawienie do Rosji i na wszelkie możliwe sposoby stara się utrudnić stosunki naszego państwa z UE. Oczywiście zarówno z naukowego, jak i historycznego punktu widzenia te oświadczenia nie mają siły prawnej, praktycznej ani politycznej, ani też rezultatu i znaczenia. Są jednak w stanie zepsuć stosunki między państwami i zwiększyć obecnie istniejącą niestety nieufność”.

Wymachiwaniem szabelką zajął się też sam minister spraw zagranicznych – Jacek Czaputowicz, który ostatnio udał się do Gruzji. Po co? Chce poszerzyć relacje handlowe, rozwinąć współpracę kulturalną, dokonać wymiany studentów? Ale skądże. By uczcić 10. rocznicę wizyty w tym kraju prezydenta Lecha Kaczyńskiego [sic!!! – admin], ściągnąwszy w tym celu również szefów MSZ Litwy i Łotwy oraz wicepremiera Ukrainy. Zaiste, osobliwy to powód do wizyty na wysokim szczeblu międzynarodowym.

Na tym tle zaprezentował on kilka złotych myśli na tematy międzynarodowe dla tygodnika „Sieci”.

Zacytujmy. „Polska wspiera europejskie i atlantyckie aspiracje Gruzji” – oświadcza minister. Czyli – nasz kraj, poprzez rządzących, uczestniczy aktywnie w otaczaniu Rosji przez Stany Zjednoczone, którą to politykę prowadzą Amerykanie od upadku Związku Sowieckiego. Jak wiadomo, nasz interes narodowy realizuje się na Kaukazie.

Dalej: „Rosja prowadzi działania nieakceptowalne; działania przeciwko społeczności międzynarodowej, nie tylko w naszym regionie. Mam na myśli Syrię, atak na rodzinę Skripajew z użyciem broni chemicznej, ingerencję w procesy wyborcze, elementy cyberwojny”. Ciekawe.

Oznacza to, że Czaputowicz neguje wspólne (w każdym przez pewien czas) działania USA i Rosji w Syrii, wspiera wrogie działania wobec Donalda Trumpa, któremu dość wpływowe środowiska zarzucają wspieranie jego kampanii wyborczej przez Rosję.

Czy aby szef naszej dyplomacji w swojej nadgorliwości nie posunął się zbyt daleko?

Sternik MSZ twierdzi też: „Polska polityka zagraniczna opiera się na bezwarunkowym poparciu dla integralności terytorialnej Ukrainy w granicach uznanych przez prawo międzynarodowe. (…) nie uznajemy i nie uznamy aneksji Krymu przez Rosję”.

Pomińmy tu okoliczności przyłączenia Krymu do Ukrainy za czasów Chruszczowa. Zapytajmy tylko, kiedy i gdzie rozmówca „Sieci” sprzeciwił się publikowaniu przez Kijów map tego państwa obejmujących tereny należące do Polski? Ja nie słyszałem.

[Geremek był groźnym i przebiegłym skurwysynem. Jego uczeń to tylko piździelec – admin]

Rokita moralizuje premiera

Omawiany w części I tego „Kalejdoskopu wywiad K. Morawieckiego niesłychanie oburzył i zaniepokoił Jana Rokitę, czemu dał wyraz w artykule „Niebezpieczna doktryna” („Sieci” nr 33/2018). Według niego głos Morawieckiego seniora ma duże znaczenie dla twardego elektoratu PiS ze względu na jego bezkompromisowy antykomunizm. Poza tym jest ojcem aktualnego premiera i – jak twierdzi autor – jego mentorem. Toteż jest „niesłychanie cennym nabytkiem dla państwowej rosyjskiej propagandy”, skoro wystąpił w RIA Nowosti, w której podjął „druzgocącą krytykę polskiej polityki wschodniej z wykorzystaniem argumentów od dawna używanych w tej propagandzie przeciw państwu polskiemu”.

W opinii tego byłego działacza Unii Demokratycznej i Platformy Obywatelskiej, aparat PiS-u nie krytykuje K. Morawieckiego, ponieważ postawiłby premiera w niezręcznej sytuacji. Rokita przypisuje Nowosti, jako części rosyjskiego holdingu medialnego ogromne znaczenie i jednocześnie sukces, gdyż zwerbował do rozmowy polityka znajdującego się – ze względu na powiązania rodzinne – w centrum decyzyjnym RP.

Autor zarzuca K. Morawieckiemu fałszerstwa lub co najmniej dezynwolturę w trzech kwestiach: konfliktu rosyjsko-gruzińskiego; polskiej winy za niewykorzystanie oferty przeprowadzenia gazociągu przez nasz kraj, gdyż nie miałby on przebiegać przez Ukrainę, co zaowocowało Nord Stream 1; konfabulację związaną z inicjatywą prezydenta Putina wobec Polski za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

Nie wdając się w szczegóły wywodu ex-polityka, można je określić powiedzeniem „to nie my, to oni”, całemu złu na odcinku relacji Polska-Rosja ponosi winę Kreml. We wszystkich tych sprawach – oskarża Rokita – „Morawiecki nie jest świadom podstawowej dla Polski lekcji historii – że ilekroć Europa dążyła do strategicznego sojuszu z Rosją, tylekroć sojusz ów zagrażał polskiej niepodległości”.

Niemniej Jan Rokita konstatuje: „Dziś Morawiecki wyrasta jednak na polskiego rzecznika rosnącego w siłę i niepokojącego dla Polski trendu. Czasy się zmieniają, coraz większa liczba europejskich tradycjonalistów rozczarowanych – nie bez powodu – współczesnym kształtem Unii Europejskiej, zwraca się w kierunku Moskwy jako nowego wybawiciela”. Nurty te szukają wielkiego pojednania z putinowską Rosją.

Co gorsza – dziwi się Rokita – charakteryzują się one pogardą dla UE i wrogością wobec Ukrainy. Poglądy takie – jak twierdzi autor – w Polsce głosili dotychczas skrajni nacjonaliści, natomiast na salony polityczne wprowadza je Kornel Morawiecki.

I tu następuje pouczenie: „Dlatego tak ważne jest, aby zarówno PiS jak i sam premier (dla którego to zapewne piekielnie trudne) nie nabierali wobec tego wody w usta, ale jasno i czytelnie zareagowali na wizjonerstwo Kornela Morawieckiego. Trzeba zdjąć immunitet z dawnego przywódcy Solidarności Walczącej” – woła i wzywa ongiś polityk kosmopolitycznych ugrupowań UD i PO. I na zakończenie udziela nauk moralnych premierowi: „Ostatecznie jedną z istotnych miar patriotyzmu jest przecież to, że Polskę stawia się na pierwszym miejscu, przed rodziną”.

Jest kilka charakterystycznych cech przytoczonego wywodu.

Po pierwsze – jeśli ktoś głosi potrzebą porozumienia z Rosją, to powtarza argumenty rosyjskiej propagandy. Czyli człowiek samodzielnie myślący nie może głosić takiej koncepcji.

Po drugie – Rokita przypisuje, podobnie jak inni polscy rusofobi, niesłychaną skuteczność rosyjskiej narracji i polityce. Uważam, że prezydent Putin powinien ustanowić nagrodę za głoszenie chwały i efektywności prowadzonej przez niego polityki, a orientacja rusofobiczna celuje w tym, o paradoksie.

Po trzecie – Rokita uważa za nieomal zbrodnię jakąkolwiek krytykę Ukrainy, która – czy to PO czy PiS – jest ich duszeńką, by użyć ulubionego określenia Stanisława Michalkiewicza.

Po czwarte – chociaż sam stwierdza, aczkolwiek delikatnie, nieprzystawalność UE do samej Europy, broni tego tworu.

Po piąte – pisze on, że „Mateusz Piskorski … siedzi w polskim więzieniu jako szpieg”. Nieprawda. Jest on podejrzany o szpiegostwo, a to wielka różnica. Natomiast faktu, że od dwóch lat Piskorskiemu nie wytoczono procesu, tylko trzyma się go w areszcie, jakoś umyka uwadze Rokity.

W sumie nie przekroczył on poziomu przeciętnego antyrosyjskiego propagandzisty, np. z „Gazety Polskiej”. A poza tym działaczowi UD i PO, nawet byłemu, nie przystoi moralizować, a tym bardziej pouczać na czym polega patriotyzm.

CDN
Zbigniew Lipiński
18 sierpień 2018 r.
Myśl Polska, nr 35-36 (26.08-2.09.2018)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 68 do “Rosja – wróg, sojusznik, partner? (2)”

 1. Roman K said

  PO pierwsze z najpierwszych….. Nie ma zadnej Policy Polskiej! BO nie ma polskiej reprezentacji Narodowej!!!!
  To co udaje polskie rzady…realizuje nie polskie interesy I trwa to setki lat!!!!!
  Od kiedy Najglupszy krolik Polski w apogeum jej potegi postanowil uczynic z rozleglej Wieloplemiennej Slowianskiej Rzeczypospolitej podnozek dla Ultramontes…. Na rozleglych przestrzeniach Niziyn Europy zastapila POlske Rosja..stajac sie Wielonarodowym Imperium Rosyjskim….dokladnei w sposob odwrotnie proporcjonalny do upadku Polski rosla Potega Rosji…..dzis ..jest – jak jest!
  Obecne ekipy powtarzaja bledy sanacji…ktora byla koszlawym dzieciatkiem Sarmacji…z neoArenda i Neopropinacja, czyli z ekonomiczna sila w Polsce w rekach polskojezycznych , ale obcych i wrogich Polakom Zydow!
  Zarowno Syjonisci dazacy do odbudowy panstwowosci w Israelu, jak i Satainsci ,czyli Illuminaci-Frankisci- Bolszewicy dazacy do restytucji K’Hazarii Magna,,,,…uwazali Polske za przedmiot ich wlasnych rozgrywek i tak jest dzis.
  Polska podstawiana I wypuszczana i do sojuszy I do golenia…jest tylko Postawem Plotna… z narodem pozbawionym jakichkolwiek ekonomicznych praw nie mowiac o statusie ekonomicznym ….a co zatym idzi,e jakiegokolwiek politycznego znaczenia!
  To sprawia- ze Polskja dla Wielonarodowego Imperium Rosyjskiego nie jest zadnym partnerem….a dla USA nie jest partnerem na tyle waznym ,zeby na nim opierac swoja polityke regionalna. Jesli juz to w polaczeniu z Ukraina..jako wajha do przekladania na stosunki bilateralne USA -Rosja.

  POlska w nowym ukladzie- w jakim powstaje nowa Europa spelnia role traconego wosku,…jak zreszta od wielu stuleci….
  Kiedy IIIRzesza podpisala uklad ze Stalinem ..bylo wiadomo ,ze Zachod wyrazil zgode na II Wojne.,.. i w tej sytuacji elity odpowiedzialne za Polske odwolaly pod presja Aliantow Mobilizaje. Jak dzis oceniaja z dystansu czasu wojskowi experci…po ujawnieniu wielu dokumentow, jakie nie widzialy swiatla 50 lat..Polska- gdyby przeprowadzila Moblilizacje byla w stanie powstrzymac atak niemiecki…..i zmusic Aliantow do przystapienia do wojny….ale wlasnei to oznaczalo rozgromienia Niemiec i zmiane Planu Globalistycznej Mafii…..
  Dzis Nastepuje nowa faza stosunkow Niemiec z Rosja…dla Rosji Mitel Europe…to nadal Niemcy…..ale Trojmorze …zupelnie inna jakosc…..
  Na zmiane stosunkow z Rosja wydaje mi sie juz jest za pozno….Niemcy otrzymali juz od Rosji gwarancje ,ktorych nie znamy…..ale nie sa ot napewno gwarancje korzystne dla Polakow….. Z POlska Rosjanie rozmawiac ni emaja o czym…z Trojmorzem ..inna sprawa….mozna rozmawiac o Ukrainie….
  MItel Europe z Trojmorzem …to juz nie Niemcy….

 2. Roman K said

  Wszystkim kumatym do dokladnego zapoznania sie!!!!!!!!!!!!!!!!
  Szcegolnie polecam zacnemu panu Jaskowi z Toronto z prosba o podzielenie sie tym z jego Bialymi Beretami…..i sympatykami…..

 3. Hucpa said

  Ad 1 Żydzi nie bez powodu wymordowali inteligencję Polski, powodując zabory i rewolucje, włączenie z Powstaniem Warszawskim. Polacy byli ogromnym problemem dla żydów w pogoni za dominacja. Niemcy nie chodziły na pasku Żydowin, jak to jest przedstawiane. Pakt Ribentrop – Molotow był skutkiem błędnej polityki polskiej. Historia, to w większości żydowska lej woda na otumanionych przeżuwaczy żydowskiej zupy satyrycznej.

 4. Joannus said

  Ad 3
  ”Żydzi nie bez powodu wymordowali inteligencję Polski, powodując zabory i rewolucje, włączenie z Powstaniem Warszawskim.”

  Dziś mamy inteligencję sztuczną, zaszczepioną w pastuchach krów, owiec, gęsi czy świń., stąd użyteczną dla dla ich roboty.
  Taka to inteligencja nie potrafiła rozeznać korzyści dla Polski z porządku pojałtańskiego. a konsekwencji w jego zniesieniu.
  Ocknęła się po czasie widząc że to o co się starała stanowi ruinę, i zaczęła upatrywać pomoc i ratunek z Rosji, a winy i przyczyny szukać w odległej nawet bardzo historii.

  W ciasnych a nabitych pychą głowach zagnieździło się przekonanie, że Wielkie Księstwo Litewskie to musi być na zawsze Polska.
  Od kiedy Jagiellonowie inkorporowali Ruś kijowską i ”troszczyli” się o Litwę, powstało zarzewie konfliktu z Rosją ze wszystkimi dalszymi konsekwencjami włącznie z zaborami.
  Korona nie mogła utrzymać i spolonizować tak wielkiego obszaru z obcym elementem dla wiary katolickiej i naszej kultury. Wielkie majątki na obszarze WXL zrodziły magnaterię, która dokonała zepsucia struktur społecznych , głownie likwidując najwartościowszą polską klasę średnią.

  Nie spodziewajmy się, jak to powiedział jeden z generałów rosyjskich, że drugi raz Rosja wyzwoli nas spod niemieckiego buta.

  Za Wyspiańskim powtórzę- ”miałeś chamie złoty róg, został ci się jeno sznur” . Tenże sznur już został przywiązany do gałęzi.

 5. Irek said

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2017/02/oredzie-jezusa-chrystusa-smolensk.html

  (…)
  Rosja, taka jaka jest teraz, jest nadal wielkim złem, zagrożeniem. Tak, jak powiedziała moja matka przefarbowali się, ale nadal chcą roznosić swoje błędy i podporządkować sobie Europę Zachodnią.

  Panie, jednakże to nie Rosja nas wykupiła za bezcen.

  – Podporządkowują was jednak poprzez dostarczanie energii. Tak, jak miałeś znak od „jaszczurki”. Wszystkim w Polsce dotyczącym Smoleńska kierował rezydent GRU w Polsce. To ten starszy, reprezentacyjny mężczyzna, którego opisała jasnowidzka.
  On też przygotowywał inscenizację na Siewiernym przy współpracy z Polakami i Rosjanami. Przecież rezydent ma ludzi z kraju, których zwerbował.
  (…)
  A żydzi nie pchają nas w wojnę z Rosją?

  – Oni często są agenturą rosyjską. Będąc przeciw niej podgrzewają atmosferę na rozkaz swoich zwierzchników. Rosja nie potrzebowała kraść polskich fabryk. Jej plany były bardziej dalekosiężne.

  Czy Niemcy słuchają Rosjan?

  – Wbrew pozorom to Rosja chciała zjednoczenia Niemiec. Jej potężna wschodnioniemiecka agentura mogła połączyć się ze słabszą zachodnioniemiecką. Niemcy realizują, oczywiście, po części swoje interesy, ale w znacznej mierze rosyjskie. Rosja pragnie je bardziej uzależnić od swojego gazu niż Polskę.

  Zatem udział Niemiec (o ile) w tzw. Smoleńsku to udział rosyjski?

  – W znacznej mierze.
  Rządzą największe państwa.
  To nie Niemcy chcą tworzyć Euroazję ze stolicą w Astana (Satana) tylko Rosja.

  Rosja nie jest państwem rządzonym przez rodowitych Rosjan?

  – Nie jest tak do końca. Rosja przyjęła masonerię i nikt jej do tego nie zmuszał. Wytworzyła własny, osobny rodzaj masonerii od nikogo niezależny. Nie tyle rządzą nią żydzi, ile masoneria.

  To rdzenni Rosjanie mordowali Rosjan tak okrutnie i w takiej ilości? W Radach Delegatów Robotniczych i Żołnierskich było 90 procent żydów z tego co wiadomo.

  – Nie oni jednak decydowali tak naprawdę. Decydowała masoneria rosyjska. Ludzie chcą rządzić i z tego powodu są skłonni oddać się szatanowi niezależnie od narodowości.
  Tak, Żydzi to naród, który niejako (nie wszyscy) oddał się szatanowi, dlatego można się nimi wysługiwać.
  Podobnie to nie z poduszczenia żydowskiego zostali wymordowani lechiccy wojewodowie za króla Popiela (Pompiliusza), ale niemieckiego. Świeżo powstającego drapieżnego państwa.

  (…)
  Matka Boska jednak do Adama – Człowieka {objawienia uznane przez Kościół, nihil obstat i imprimatur} powiedziała, że to żydzi kontrolują rządy na świecie i oni wprowadzają „Nowy Porządek Świata”.
  – To prawda. Jednak nie kontrolują Rosji. Rosyjska masoneria chce wprowadzić Nowy Porządek Świata na własną rękę.

  (…)
  Jedno nie przeszkadza drugiemu. Rosja, rosyjska masoneria również pragnie chaosu. Prowokuje USA do wielu działań.

 6. revers said

  Lub Pax Amerika inaczej …

  http://www.bumerangmedia.com/2018/08/w-europie-skonczya-sie-epoka-pax.html#more

 7. emeryt said

  Do tematu z netu :

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/tajemna-gra/

 8. Marucha said

  Re 5:
  Co za kurewskie bluźnierstwa, jebane pierdoły jakiegoś żydowskiego parcha – i to w imieniu Jezusa Chrystusa!!!
  WON Z TYMI OBJAWIENIAMI!

 9. yattakaj said

  ad art.
  ” Ale skądże. By uczcić 10. rocznicę wizyty w tym kraju prezydenta Lecha Kaczyńskiego [sic!!! – admin], ściągnąwszy w tym celu również szefów MSZ Litwy i Łotwy oraz wicepremiera Ukrainy. Zaiste, osobliwy to powód do wizyty na wysokim szczeblu międzynarodowym. ”
  to się idzie poszcząc ze śmiechu ino …żenada totalna … kabaret na całego ale niestety z ujmą dla Polski w oczach swiata .

 10. Roman K said

  „Dziś mamy inteligencję sztuczną, zaszczepioną w pastuchach krów, owiec, gęsi czy świń., stąd użyteczną dla dla ich roboty.
  Taka to inteligencja nie potrafiła rozeznać korzyści dla Polski z porządku pojałtańskiego. a konsekwencji w jego zniesieniu.
  Ocknęła się po czasie widząc że to o co się starała stanowi ruinę, i zaczęła upatrywać pomoc i ratunek z Rosji, a winy i przyczyny szukać w odległej nawet bardzo historii.???? cytuje za Joannusem…

  Chedozysz Joannusuie jak Kacper suke za dzwonnica:-)))))
  Tych pastuchow swin ,krow I gesi uratowal BOg Wszechmogacy przez zabory…..ich wlasna szlachta sprowadzila ich dfo poziomu bydlad w prcesjach , z feretronami, szkaplerzami, wiatykami….zapomnieli o ….Caritas….ze drugi ich brat jest tez czlowiekiem….

  Dzieki temu masz dzis muzyka..jakiej uczyl sie CXhopiun, szymanowski ,. Moniuszko od tych prostych muzykantow jacy rekami od widel brali instrumenty i tworzyli przepiekna muzyka , ktora dzis zachwycaja sie wszyscy wrazliwi ludzie na swiecie…. i robili w to w czasie wolnym od ciezkiej charowy….

  TO o nich marzyl SLowacki , Mickiewicz zeby dozyc tehj pociechy, aby to co oni tworzyli zbladzil pod strzechy…i zaniesli tam dziadU PROSZALNE..ci co pogubili rece , nogi wlaczac o Polske…z kosami w rekach. czy strzelba w piechocie….
  Te twoje elitare przodkusy Hooyusy Joannusy seniory …nei moglis ie z nimi dogadac bo laciny sie niogdy nei nauczyli a po polsku pierzly im wargi…ktore leczyli lizac dupy osciennym wladcom za ochlapy i tak wam zostalo do dzis dnia…..
  Jakis ty elit???? Joannusie?????? TO co dzis jest….. nie jest zadna sztuczna elita…to poprostu obca antyelita…nawet jak ma herby i portrety:-)))))
  TO elita parchatych arendarzy ,ktorzy twoich dziqadziusiow puscili z torbami a bacie kupili za zachowki i herby i nazwiska….narobuili im srulkow i udajecie dfzis …eltaskuff:-))) KW Parchata Mac…..

 11. Joannus said

  Ad 10
  ”..ich wlasna szlachta sprowadzila ich dfo poziomu bydlad w prcesjach , z feretronami, szkaplerzami, wiatykami…”

  Chamski antypolski i antykatolicki bełkot.

 12. Boydar said

  Wielu się spodoba, a wielu podobał … wyklęty powstań ludu ziemi …

 13. Marucha said

  Re 10:

  Panie Romanie, czy naprawdę musi Pan tak brutalnie traktować liudzi, którzy przecież stoją po tej samej stronie, co my?

  To się u Pana robi nagminne. Dlaczego?

  Ja też bywam bardzo brutalny i chamski – ale wobec ewidentnych prowokatorów i kanalii.

 14. Boydar said

  Musi, w obliczu klęski to imperatyw; cały pogrzeb na nic.

 15. 9
  Yattakaj
  A mnie nie daje spokoju takie pytanie:
  Gdzie byli ci wszyscy dyplomaci z Lotwy, Litwy i Ukrainy jak chowano w Krakowie Lecha Kaczynskiego z malzonka??
  Bo na przyklad, na pogrzebie polskiego prezydenta byl prezydent Rosji, Miedwiediew i i .. Gruzji, Szakaszwili. Zadnych innych dyplomatow zagranicznych nie bylo.

 16. Joannus said

  Re 11
  Trzeba coś dodać, wobec takiego łajdactwa

  Ja nie zgłaszam ani nie czuję pogardy czy wywyższania wobec dawnego stanu chłopskiego. Natomiast reaguję czasami na niesprawiedliwe traktowanie innych co więcej mieli, tylko dlatego że narośl wielopokoleniowej zawiści i obwiniania za niedolę nie daje spokoju.
  Znam wielu którym władza ludowa dala awans i lepsze życie, przy okazji wszczepiając marksistowską ideologię walki klas, ale to było im za mało, kończąc darmowe szkoły poczuli iż to za mało, chcieli bardzo aby tu była Ameryka. Wprzęgli się następnie w antypolska działalność, świadomie lub nieświadomie służąc masońsko -żydowskiej sprawie. Kiedy dotarło do głów, że
  zwiodła ich szatańska imperialistyczna sztuczka i będzie źle, przeflancowali się w kolejną odsłonę patriotów zerkających na pomoc dotąd znienawidzonej Moskwy.
  Dla podbudowy samopoczucia, wyszukują winnych do niemalże Piasta Kołodzieja wstecz.

  Co do niejakiego Romana K. Musi jego przodków mocno obiedzili w szynkach arendarze skoro na każdym kroku wspomina ich zgubną działalność.
  Moi przodkowie nie służyli obcym, nie zdobywali tytułów za zasługi, dlatego wara chamie od szargania ich pamięci.
  Ostatnio pojawia się kpinkowanie z feretronów, wiatyków szkaplerzy a nawet dogmatu o nieomylności papieża w sprawach wiary. O czym to świadczy.

  Cham chamem na wieki wieków amen.

  Dla mnie liczy się opcja narodowa, a nie uzasadnianie na siłę konieczności osłabiania państwa i obalania władzy, na zamówienie i pieniądze zza oceanu.
  Cenię komentarze w gajówce, te nacechowane troską o Polskę, jednakże niekiedy przychodzi na myśl wizja nieuchronnego upadku i niebytu, skoro jest tutaj brak jedności we wspólnym froncie nawet w formie werbalnej.

 17. Roman K said

  Dal ciebie….. tzn kogo,…,.,. psi hooyu????? Ty pieprzony ksywku nie miales zadnego przodka poza tym, ktorym cie tatus zrobil glupi butzu… Panie Gajowy jak mozna inaczeh do takiego bhooya hama…qoorwy lajdackiej , ktorej szuka dookola zamiast pojsc na cmentarz…..z kwiatami…w kontuszu…..?? taki rozumie tylko to…pieprzony ksywek,.,…parchaty….
  PO jakiej n stronie stoi??????…on sie tu zalatwia…..na stronie….. szmaciarz ubecki…co krok darmowe szkoly wypomina….jakie darmowe ssynu….darli z ludzi ostatnie grosiki , dla nasd nei byl miejsc na uczelniach,,,czekaly stanowiska oborowych i listronioszy,,,,,,zeby takich psich hooyow , polmatolow po parchatych tatusiach – jak ty oplacac…..I przygotowywac na funkcje karbowych w PRLu bis….

 18. Hucpa said

  R. Kafel potrafi z uzasadnieniem sei podpisać, ucz się J., bo nie jesteś w lallandzie ale żydowskiej matrioszce zwanej dalej Polska. W niej mossa-dzik rządzi i młodych żydków po niej prowadzi, ucząc z tego żreć, jak wilki młode.

 19. telimena50 said

  17. Panie Romanie K. – pan jest pieniacz, pan nie potrafi dyskutowac z adwersarzem, Nie zna pan pana Joannusa, uzywa pan inwektyw, wulgaryzmow. Wylazi z pana kompleks pochodzenia, zupelnie niepotrzebnie. Dobrze by bylo by w koncu nauczyl sie pan proof reading, zanim pan cos podesle, bo to co pan gryzmoli wola o pomste do nieba. Pan ma dobre pioro, tylko moze lapki sie trzesa, wiec spokojnie niech pan jeszcze raz przeczyta, co pan stworzyl, a to moze tez pomoze aby ten rynsztok panski sie nie przelal.

 20. Hucpa said

  Re11
  I dobrze, niech każdy wie Polak, że elyta dzisiejsza, to elita, co najwyżej bandytów i złodziei, prominencji żydowskiej, o poziomie obes..anego buta.

  Przy nich, Wałęsa Bolek – nieśmiertelny, słynie z elokwencji i obycia na salonach, pan z panów. A za wymordowanie naszej elity, to przy okazji jeszcze pogadamy, nawet na Madagaskarze. Wymawiając słowo, ” to za Polskę”.

 21. Roman K said

  Szanowna pani Telimendo,….niech pani wsadzi leb miedzy wlasne nogi I…. popatrzy pani sobie sama… …
  Ja widzi pani z hooyami nie dyskutuje I z quuuzmyziami parchatymi sie nie zadaje… same zaczepiaja…. jak nie przymierzywszy pani….
  Zadne sie z was nie przedstawil sie mimo lat…..zatem skad mam znac.. poznaje po znamionach zewnetrznych i jeszcze mnie wech nie zawiodl….poznam kazda,,zwe I psiego z daleka….a jakie grzecznosci obowiazuje w obcowaniu z psimi hooyami ..sama pani widzi powyzej:-)))))
  Po to sie podpisuje , zeby kazdy komu sie nie podoba , czy nie lezy nie czytal…

 22. Boydar said

  Pan Roman z braku danych personalnych lata wściekły jak żyd po pustym sklepie; albo się tylko zgrywa, żebyśmy byli bardziej pewni.

 23. 16
  Joannus
  Zgadzam sie w zupelnosci.
  Uwazam, ze chlop,, kmiec, parobek – to tez Polak.
  Zaczynam coraz mniej rozumiec slowa: „inteligencja’, elity, szlachta.
  Stanislaw Michalkiewicz uwaza, ze Polske wykonczyly ‚elity’, a mianowicie magnateria. I ja sie z nim zgadzam.
  Nam nie sa potrzebne zadne bajery z blekitna a nawet granatowa krwia. Hrabiow z lewgo loza bylo do dialbla i troche a i tytul hrabiowski byl do kupienia. Wielu chlopow i Kozakow nobilitowano w Posce. Wiec nie o krew tu chodzi.
  Wiec nie uwazajmy sie za kaste wybrana bo braminow w obecnej Polsce to napewno brak. Poznac to przede wszystkim po okropnychmanierach poworkowego przedmiescia.
  Cala polska inteligencja techniczna i narodowa kadra specjalistow i naukowcow uciekla przed ubecka rewolucja.

  Wychowalem sie wyksztalcilem wsrod mlodziezy robotniczej. Wielu moich szkolnych kolegow pochodzilo z podkrakowskich wiosek. Zostali nauczycielami, inzynierami, naukowcami. Znam kilku takich. A nasz bliski kolega, rodem z Zabrzezy zostal prorektorem na uniwersytecie.
  Nie bylo to ‚zaszczepienie’ inteligencji chamstwu.
  Rolnik zdecydowanie musi byc cwanszy od niejednego miejskiego nieroba.

  Ze przypomne roznych ‚mieszczan’ ze szmelc paki i gzymsow a takze roznych Dulskich.
  Polska powojenna wyksztalcila znakomita kadre techniczna, naukowa.
  I nie byla to nauka ‚za darmo’ bo byla oplacana przez wszystkich podatnikow.
  Teraz podatnicy oplacaja wojsko i wojenki nielegalne po swiecie.

  Natomiast uwazam, ze w Polsce nie bylo ‚walki klas’. Bylo bardzo latwo przejsc z jednj grupy spolecznej do drugej. Mielismy nawet mieszczuchow, ktorzy stali sie badylarzami. Dzieci robotnicze zostawaly naukowcami.
  I tyle sie nie gadalo o ‚elitach’, inteligencji i innych bzdetach.

  W Polsce juz narod nie inwestuje we wlasne dzieci. Inwestujemy w ukrainskich oligarchow i polskie awantury w NATO.

  A na gajowce, no coz, roznice zdan, nieraz gwaltowne, powoduje niekiedy brak informacji a takze zrozumienia dla drugiego Polaka. Nie wszyscy w Polsce sa zydami. Ale ci maja najmniej do powiedzenia bo nie maja za soba hucpy i wrednej propagandy.

 24. Marucha said

  Re 17, 21:
  Panie Romanie, Pan przekracza wszelkie granice.
  Coraz więcej osób to zauważa.

 25. NICK said

  Pan RomanK przegrywa z innymi.
  Starszymi od siebie i ważniejszymi, ot, co.

  TU się TYLKO uprawdza i wyżala.

  Łajno zawsze wypłynie; narodowości wiadomej.
  TYLE.

  ———–
  Tam zaraz narodowości…
  Pan Roman ma chyba jakiś ciężki okres w życiu. Tak tłumaczę sobie jego niezwykłą eksplozję grubiańskości – i to w stosunku do osób na nią nie zasługujących, nawet wobec kulturalnej p. Telimeny.
  Admin

 26. Yah said

  Nie Panie Nicku, po prostu niektórym uchodzi więcej. Zachodzę w głowę, czemu uchodzi. Pewnie na takiej zasadzie jak tym, którzy wstępowali do Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie .

  „Dziś mamy inteligencję sztuczną, zaszczepioną w pastuchach krów, owiec, gęsi czy świń., stąd użyteczną dla dla ich roboty.”

  A ta niezaszczepiona na pastuchach przedwojenna inteligencja była lepsza ?

  „Korona nie mogła utrzymać i spolonizować tak wielkiego obszaru z obcym elementem dla wiary katolickiej i naszej kultury.”

  A czymże w takim razie rożni się polonizacja od rusyfikacji. Kali polonizować – dobrze, Kalego rusyfikować źle.

  „(…) która dokonała zepsucia struktur społecznych , głownie likwidując najwartościowszą polską klasę średnią.”

  Doprawdy ??? Prania mózgu polskiej szlachcie, a właściwie dzieciom szlacheckim dokonał ktoś zupełnie inny i Pan Joannus wie o kim myślę.

  Polska nie będzie istnieć póki polska elita NIE SPOKORNIEJE. Jest przed Polska przyszłość gdy pojawią się ludzie, którzy powiedzą – „to spier…liliśmy, tamto spier…liliśmy, spróbujemy to naprawić i uniknąć tego w przyszłości. To, że Niemiec, czy nasi ukochani nas wyzyskują wynika tylko z tego, że korzystają z naszej naiwności i niechęci do krytycznego spojrzenia na własne działania i przeświadczenia o własnej doskonałości.

  Doczekamy takich czasów ? Nie ….przecież jesteśmy doskonali, idealni, bez skazy i nie popełniamy żadnych błędów.

  We współczesnej Polsce ( tak jak od prawie 400 lat) „elity” chcą się szybko dorobić kosztem innych. Doły chcą po prostu przeżyć. Tak wiec interesy większości i „elit” są rozbieżne. Może wykreować nowe, patriotyczne elity. Ciekawe kto to zrobi, skoro nawet jezuitom i pijarom się nie udało i ich wychowankowie roz..lili I RP ?

 27. Yah said

  Elity same się wyeliminowały nie potrafiąc przeciwstawić sie psychopatycznym grupkom pchającym te elity do zagłady. A teraz jest inaczej ?
  Z jednej strony patriotyczne „elity” zerkają z nadzieją w kierunku Moskwy, , z drugiej strony wypisują elaboraty o wyższości cywilizacji łacińskiej nad turańsko mongolską i z pogarda odnoszą do prawosławia.

  Co inteligentny Rosjanin myśli jak czyta te wpisy ?

  Czymże te „elity” różnią się od elit powstania warszawskiego, które wywołując antykomunistyczne powstanie w Wa-wie liczyły na pomoc komunistów ? To są elity ? Wolne żarty ….

 28. Yah said

  Polskie „elity” chcą być jak Niemiec czy nasz ukochany w stosunku do Polaków. W związku z tym z pogarda odnoszą się do Polaków, ale ze sami Polacy chcąc podbudować sobie ego znaleźli sobie chłopca do bicia w postaci Rosji i Rosjan. Coś się zmieni ? Nie …. taka u nas kilkuset letnia „tradycja”.

 29. Yah said

  I w ogóle czemu Koneczny ubździł sobie coś o cywilizacji łacińskiej jakby nie mógł jej nazwać cywilizacja polską. Pogarda dla wyrazu „polski” i uwielbienie dla obcych wzorców – dawniej łacińska teraz amerykańska i europejska.

 30. My chyba troche za bardzo teoretyzujemy na temat panstwa, genotypow, Rosjan, ras, elit i nie bardzo sprecyzowanych wartosci europejskich.
  Dobrze se gwarzy na rozne tematy – ale jeden stanowczo jest dyskryminowany.

  Polska, to przeciez ludzie, ktorzy zyja na terenach przyznanych nam przez miedynarodowe prawo. A wiec jestesmy legalnym tworem, z legalna stolica i legalnymi granicami.

  A przeciez dom rodzinny – to nie sciany , dach i drzwi frontowe!
  To ludzie, ktorzy w tym domu zyja: dorosli, dzieci, starsi.. a czesto i odwiedzajacy krewni: pracuja, spia, jedza, dbaja o potomstwo.
  To ludzie, ktorzy wierza, marza, wspominaja, ukladaja plany i… nie chca umierac w samotnosci.

  Moze jednak warto byloby przygladnac sie jak to bylo z tym Beneszem. Gdzie nam sie cos wymsknelo?
  Przygladam sie tym – niestety- bardzo mizernym obchodom Odzyskania Niepodleglosci.

  Co nasze dzieci wyniosa z tych obchodow???
  Przez 123 lata, Polski nie bylo na mapie . Ale byla w 3-ch zaborach.
  Byl to ogromny wysilek pierwszego rzadu, zeby zcalic narod porozbiorowy. Byloby sie do konca udalo, gdyby nie nasza brawurowa polityka zagraniczna. Hajda na Kowno, Kijow.. zachcialo nam sie rozprawiac z sasiadami.
  I przyjazni z narodami, ktore potem na nas napadly; a potem sprzymierzency sprzedali nas w Jalcie.
  Naturalnie, ze bedziemy wiesc dlugasne rozhowory czy nas sprzedali w tej Jalcie czy moze wyzwolili od Generalnej Guberni?

  Zarowno odzyskanie panstwa polskiego w 1918 roku jak i odzyskanie panstwa polskiego w 1945 roku bylo dla nas ogromnym wydarzeniem historycznym. Zyje jeszcze wielu ludzi, ktorzy pamietaja te wielka radosc zmaltretowanego narodu. Ich nikt nie prosi o wspomnienia.

  Ja pamietam na roznych rodzinnych spotkaniach, obowiazkowo sie w domu rozne takie wojenne i powojenne piosenki spiewalo (cala moja rodzina miala slabosc do spiewania)
  Jedna taka piosenka byla obowiazkowa przy wszystkich spotkaniach:
  „Wolnosc przyniesc ojczyznie swej
  szli Polacy na boj
  dajac zycie mlodziencze swe, na tulaczke na znoj..
  Pozegnania rozstania lzy..’

  Ale przy ostatniej zwrotce zawsze plakala moja mama i babcia, ciotki ocieraly lzy a wujek pocieszal: ‚No dobrze , juz dobrze, przestancie buczec.. co bylo to bylo’.

  I to jest ta ostatnia zwrotka:

  „Az jak mara jak straszny sen
  minal zlowrogi czas
  Polska wolna, szczesliwa juz
  nad nia sztandarow las..”

  Nam juz nie staje ducha i wyobrazni jak narod przezywal swiadomosc wolnosci…do istnienia.

  Dlatego te obecne obchody nie maja wcale ducha wolnosci, entuzjazmu … wygladaja tak jak dobrze odrobiona zadana lekcja.
  Ale co z tej lekcji wyniosa nasze dzieci?
  Czy ktos pomyslal?

 31. Marucha said

  Re 29:
  Koneczny miał rację.
  Cywilizacja łacińska była oparta na prawie rzymskim i chrześcijaństwie. Wkład Polski w jej tworzenie był znikomy, choć świetnie u nas przez pewien czas prosperowała.

 32. NICK said

  Panie Yah.
  Właściwie to zareagowałem tylko dlatego, że RomanK już chyba wszystkim dopindala a NIC do zapamiętania nie wnosi.
  Jeśli już to złe o sobie.
  Wielekroć go podsumowałem.
  Dawno temu.
  A Wy milczeliście.

  „Za mało kapło ze Stołu Okrągłego.
  Mi. Romanowi. Hooykom NIC do tego”.

  Obiecywałem, też, wielokrotnie.
  NICK. Daj se na luz z tym…(pip).
  Ale un się rozwija. Innych czepia.

  Po mnie spływa ten łój.

  Nomen omen. Ten wooy.
  TAK NIE WOLNO.
  Same żale, pretensje, wyzwiska.
  Patrzcie nań bliżej. Bliżej! Z bliska!!!
  TAK SWAWOLNO.

 33. Joannus said

  Ad 17
  Wobec takiego osobnika, jak widzę chorego nie radzącego z psychiką wypada definitywnie opuścić Gajówkę.Całe szczęście, że mieszka w Ameryce, bo widły i siekiera poszłyby w ruch.

 34. Marucha said

  Re 33:
  Niech Pan pomyśli, że ja nie mogę opuścić gajówki, choć nieraz mam pokusę….

 35. Yah said

  Nie było żadnej cywilizacji łacińskiej był germański surogat stworzony przez barbarzyńców na trupach prawdziwych rzymskich obywateli … tak jak na naszych trupach powstaje Judeopolonia.

  Germańskie tępaki wzorowali się może na prawie rzymskim ( bo niby na czym mieli się wzorować) ale jak się wzorowali. Stworzyli parodię kultury łacińskiej. Później „odkryli” antyk, który cały czas był znany i studiowany w Bizancjium.

  Tępe, wtórne, przemądrzałe, okrutne germańskie głupki.

  U nas prosperowała kultura POLSKA a nie łacińska. Skąd u utytułowanych jełopów takie zapatrzenie w obce wzorce ???

  ——
  Niech Pan nie poucza Konecznego. Głupstwa Pan pisze, sam nie wie o czym.
  Admin

 36. NICK said

  Pisz Pan Yah’u.
  Listwo,Janie, Lubelaku.(inni)

  Może? Coś się TU narodzi?
  Byle kafel. TU nie smrodził.

 37. Roman K said

  O tam zaraz opuscisz Gajowke…widly siekiery…kto cie siekiera straszyl…..napewno ni e ja … ja wiem ,ze siekiera nei jest do strasznia…za to wiem= jak i kiedy jej uzyc :-))))) To dotyczy kazdej broni..w tym widel…najpierw podejmujesz decyzje o uzyciu…i xdopiero po nia siegasz -tylko po to -zeby jej natychmiast uzyc A.tobie dupku i takim – jak ty…..wystarczy powiedziec prawde….. a ze starchu juz spuszczasz pory I ……slesz zaproszenie pawiana:-)))))
  QA. .ten dewiant juz sie napala:-))))) i zchodzi z wierszem bezrymnym:-))))) od tylca:-)))) kopniety w przod:-)))))

  Szanowny Panie Gajowy…..jako czloqwiejk lasu pan wie doskonale , we nic tak czlowieka nie zdenerwuje jak walnieta ..wiewiorka…
  a zeby nie byc goloslownym pozwole sobie zacytowac:

  Co za kurewskie bluźnierstwa, jebane pierdoły jakiegoś żydowskiego parcha – i to w imieniu Jezusa Chrystusa!!!
  WON Z TYMI OBJAWIENIAMI ? Gajowy?

 38. Re: 21 RomanK
  Panie Romku, daj sobie pan na „wstrzymanie”, bo nie warto pobudzac poziom andrenaliny wobe takich „wpisow”, ktore niczego w sensie edukacyjnym nie przynosza do elemenarnego poziomu rozumowania.
  Wez pan „pigulke” na „zwolnienie” wlasnych mysli I przekonan, bo nie jest ku temu pora ani miejsce…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Juz „niejaki” nydro mial czelnosc wpisac mi pod moim adresem personalna „wiazanke” pt: „ch…j mi w d…pe”…, co swiadczy o tym, ze idioci NIGDY nie beda utozsamiac sie z tymi, ktorzy wiedza co pisza i na jaki temat…
  Cierpliwosci zycze…

 39. NICK said

  „Co za kurewskie bluźnierstwa, jebane pierdoły jakiegoś żydowskiego parcha – i to w imieniu Jezusa Chrystusa!!!
  WON Z TYMI OBJAWIENIAMI ? Gajowy?”

  Z uste-czek? Wyjszło?

  Zaosranie?
  Romanie?
  P.S.I.?

 40. NICK said

  Moderacja? Cytowałem.
  Ma fory? Gówniarz?

 41. revers said

  a nad morzem czarnym dzieje sie, 2000 km od City Londyn, angole niebezpiecznie zblizyli sie do rosyjkiego mysliwaca

  kolejny aktywny anglosyjon.

 42. NICK said

  Och, ech.
  P.Roman ma „rem-misję”?

 43. Boydar said

  Dajcie Mu spokój. Zamienilibyście się ? I tak pisze co drugie zdanie, co dobrze o Nim świadczy. Większość z nas nie pisze nawet co dziesiątego, bo nie wie jak zostanie potraktowana, kalkuluje. A Kolega Kafel się nie pier.doli. Oczywiście że dużo bredzi, ale po swojemu i swoje. Większości daleko.

  Ja Go nie bronię, ja Go rozumiem, ja piszę co piąte.

 44. NICK said

  Któż broni?

  Pisać 1/1 ?

 45. Boydar said

  Strach. Wpajano nam go przez całe wieki.

 46. NICK said

  Prawda. (45)
  Zatem co mam napisać?
  Lubelaku.
  Wpajano.
  Drzewiej.
  Dzisiaj i jutro.

 47. Boydar said

  Jak to co ? Na pohybel !!!

 48. Boydar said

  Padam na pysk, dobranoc Wszystkim.

 49. NICK said

  Też padam. Nie rozumiejąc stosunków Kafel contra Jaśko.

 50. revers said

  Dobranoc szczuce, w rekach wladimira to juz prawie goscia osc

 51. guła said

  To prawda, p. B, kazdemu wg potrzeb … a ta szczuka ma ze dwanascie kilo.

 52. Marucha said

  Re 39:
  Co za kurewskie bluźnierstwa, jebane pierdoły jakiegoś żydowskiego parcha – i to w imieniu Jezusa Chrystusa!!!
  WON Z TYMI OBJAWIENIAMI.

  To są MOJE słowa.
  Nie zdzierżyłem kolejnego wpisu „objawień”, tak grubymi nićmi szytych, że tylko polski katolidiota może je brać na poważnie.

 53. Yah said

  Ad 52

  Panie Gajowy co sie Pan dziwi. W RM przed każda koronka do miłosierdzia wstawiane są podobne tekstu o siedmiu duchach ( sic!) broniących Boga (sic!). Miliony wiernych i duchownych tego słuchają i nie widzą nic zdrożnego.

 54. Boydar said

  I tu Gajowy napisał 1/1, wedle postulatu Pana NICK’a. Bo tak właśnie jest, bez owijania w sreberka.

  Tylko to powinien rozumieć każdy jeśli jest normalny. I jak się pisze co piąte, to się dyskretnie daje do zrozumienia – „sorry Winnetou, ale jesteście popierdoleni”. A trudno to powtarzać w kółko bo nas zawiną nie w pazłotko tylko w kaftanik. Co faktów jednak nie zmienia.

 55. Marucha said

  Re 53:
  Wie Pan, kiedyś też wierzyłem w objawienia siostry Faustyny…
  Nie sadzę jednak, by była świadomą oszustką. Raczej osobą egzaltowaną, niekoniecznie odróżniającą rzeczywistość od urojeń.

  Ale te „siedem duchów broniących Boga” to coś niesamowitego! Gdzie to mogę znaleźć?
  Bo na stronie:
  >https://www.gotquestions.org/Polski/siedemm-duchow-Bozych.html
  nie mogę nic znaleźć, by Bóg potrzebował czyjejś obrony.

 56. Roman K said

  Panie Jasiu…cos panu zaszkodzilo????:-)))))))

 57. Boydar said

  Nic szczególnego; Pan Jasiek nieumiejętnie zrobił zwrot przez sztag i dołączył do szacownego grona boombniętych.

 58. Barbara Chojnacka said

  wieczny odpoczynek racz dać Romanowi ka o Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, na wieki wieków.Amen

 59. Listwa said

  @ 53 Yah

  Za RM to nie jestem, wręcz przeciwnie, ale chyba coś sie pan znowu wydaje.

 60. Listwa said

  @35 Yah

  Kolejne jakieś bajki. Moze pan sie dowie, zamiast sprzedawać fikcje za prawdę.

  Cywilizajcją łacińską, można teoretycznie zbudować w kraju muzułmańskim bez żadnego Kościoła Rzymu.

  Bo cywilizacja łacińska to nie Kościół katolicki.
  Imperium Romanum to łacina i prawo, Kosciół katolicki to łacina i etyka. Budując przez pryzmat Quincunx, specyficznie i precyzyjnie ustawiajć pewne elementy powstaje cywilizacja łacińska.

  Pan zabiera głos i żyje ideologią którą wyznaje.

 61. Yah said

  Ad 55

  To było czytane na antenie, nie mam źródeł

 62. Listwa said

  @ 35 Yah

  „U nas prosperowała kultura POLSKA a nie łacińska.”
  – klasyczna kultura Polska opiera się na cywilizacji łacińskiej. Pan miesza kulturę z cywilizacją. Bo ma głupawe zapatrywania i uprzedzenia.

 63. Listwa said

  @ 33 Joannus

  Pana teksty w porównaniu z RomanK, to jak czysta woda i ścieki, co do formy i treści.

 64. Listwa said

  @ 17 Roman K

  Nie dość że śmierdzi to jeszcze nieczytelne. Po co tak bazgrać?

 65. Listwa said

  @ 10 Roman K

  To jak to było z tym konusem jestem ?

 66. Listwa said

  @ 61 Yah

  „W RM przed każda koronka do miłosierdzia wstawiane są podobne tekstu o siedmiu duchach”

  – czytał pan to zdanie?

 67. Yah said

  Listwa ? Skończyłeś ? To idź spać franko-germański wrogu i heretyku podszywający się pod katolika. Katolicyzm w Rzymie skończył się z ostatnim rzymskim papieżem.

 68. Listwa said

  @ 67 Yah

  A co ci do tego? Sam się skończyłes.

Sorry, the comment form is closed at this time.