Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Interpelacja do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Posted by Marucha w dniu 2018-08-29 (Środa)

Szanowny Panie Premierze,

Podczas spotkania 2 maja 2018 roku, w Marrakeszu, Pański rząd podpisał w imieniu Polski Marrakesh Political Declaration – Deklarację z Marrakeszu. Dokument ma charakter radykalnie proimigracyjny, przede wszystkim pod kątem napływu ludności z Afryki.

Jak dowiadujemy się z mediów: „Biorący w niej udział minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó nazwał ją „ekstremalnie proimigracyjną deklaracją”, która ma jedynie na celu „dalsze inspirowanie imigracji” i tworzenie nowych tras imigracji, zamiast koncentrować się na tym, jak można ją powstrzymać.

W ocenie szefa węgierskiego MSZ ugruntowano w ten sposób stanowisko, że migracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu. Jak podkreślił Szijjártó, teraz chodziło będzie wyłącznie o to, aby imigracja była procesem lepiej zarządzanym.

Same Węgry oczywiście uznały deklarację za sprzeczną z ich interesami i jej nie podpisały. Polska jednak zachowała się w Marrakeszu zupełnie inaczej niż Węgry”.

Deklaracja zobowiązuje Polskę do realizacji określonych w niej celów i założeń. O jej podpisaniu nie powiadomiły żadne ogólnopolskie media, tym samym nie informując opinii publicznej, że taki dokument przez polski rząd został podpisany.

Z powodu braku publicznego oświadczenia, stanowiska przedstawicieli rządu prosiłbym o odpowiedź na poniższe pytania:

1. Dlaczego Pański rząd podpisał powyższy dokument?

2. Czy rząd akceptuje całą treść deklaracji i nie ma żadnych zastrzeżeń co do przedmiotu ani treści dokumentu?

3. Czy rząd, zgodnie z założeniami Deklaracji, popiera imigrację z Afryki do Polski?

4. Czy uważa Pan, że imigracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu?

5. W jaki sposób rząd ma zamiar wdrażać założenia Deklaracji z Marrakeszu?

6. Jakie będą koszty realizacji Deklaracji z Marrakeszu do 2020 r.?

Z poważaniem,
Robert Winnicki

http://ruchnarodowy.net/

Komentarzy 13 to “Interpelacja do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego”

  1. Moher49 said

    Wynika z tego, że w knesejmie jest jeden polski poseł – pan Robert Winnicki – szef Ruchu Narodowego. Rząd łże. Węgrzy tej deklaracji nie akceptowali.

  2. Carlos said

    Ciagle powtarzam- JEDYNIE WINNICKI moze cos zmienic, jesli go poprzemy.

  3. Maciej said

    Z tego co Moher49 napisał, to zupełnie nie wie co znaczy słowo DIALEKTYKA, nie rozumie mechanizm,u, który to słowo opisuje.

  4. gość said

  5. revers said

    14.12.2018 dalszy ciag deklaracji w ramach onz-towskich i unijnach programow i agent ubogacajacych stara europe.

    A p. Winnicki to tylko odmiana skladu Sejmu RP sprzed 1939 roku gdzie jeszcze polacy mieli wiekszosc w sejmie, a w Polin maja
    miejsc do 4 osob, 1% i raczej dlugo, dlugo, nic tego stanu rzeczy nie zmieni, a arczej utrwali min. 123 lat. jak to bylo pod taborami, lub 50 lat w ukladach przed/po jaltanskich , oczywiscie odpowiedzi nie bedzie lub bedzie zmieniona jak w przypadku IPN przez roznych Ciaputowiczow, Gowinow.

  6. Plausi said

    Stary koncept

    naszej świetlanej przyszłości

    http://balder.org/avisartikler/Deklaracja-Barcelonska-Versja-Polska-2009.php

    i jeszcze starszy, czyli UE.

    http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

    parafrazując Gobbelsa: „Chcecie totalnej demokracji ?!”

    https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/#Demokracja

    na to należy w odpowiedzi zawyć chórem: „Chcemy, chcemy, chcemy !!”. Lepiej wykształceni wiedzą, że grecka demokracja zasadzała się na niewolnictwie.

  7. franz said

  8. revers said

    „Polska bowiem nie chce słyszeć ani słowa o systemie przymusowej relokacji. Zamiast tego polskie władze zdecydowały się pomóc uchodźcom w inny sposób. Wierząc, że Syria to ich ojczyzna i tam będzie im najlepiej, władze w Warszawie zapowiedziały finansowanie budowy domów dla ponad 100 rodzin syryjskich mieszkających obecnie w Libanie. Jak stwierdził Mikdad, to „realistyczne i racjonalne podejście do problemu”.

    …”

    https://newsweb.pl/polska-syria-ue/

    .. lub inne formy pomocy uchodzcom.

  9. jaja said

    Narod nie jest swiadomy jakie ubogacenie szykuja mu „niezależne i patriotyczne ” władze i słodko śpi. Na pewno ci emigranci bedą siłą napędową dobrobytu i rozwoju gospodarczego, a choćby Detroit tą prawdę dokumentuje.
    Brawo Winnicki, że się nie skundlił, ale w pojedynkę bez masowego poparcia niewiele zdziała. Mendy go blokują, będą dorabiać mu plamy w życiorysie i nie pozwolą żeby się wybił w politycznej karierze i wybił kraj na niepodległość w stylu Orbana.

  10. lopek said

    Obym się mylił ale pan poseł Winnicki powiedział to – co i tak nie sposób byłoby ukryć i w ten sposób w jakimś sensie rozbroił głupich tubylców – aby ci nie postrzegali w 100% Sejmu jako Knesejmu. Słowem – głupiemu tubylcowi trzeba zawczasu wyjąć z ust to – co chce on powiedzieć i powiedzieć to samemu w odpowiedniej oprawie.

  11. Bogusz said

    Od dość dawna uważam, że Pan Robert winnicki to jedyny Polski Poseł z determinacją broniący interesów Polski i Polaków , majacy odwagę mówić w Sejmie prawdę, Popierajmy go na Prezydenta w zamian tego dupka Dudy

  12. Nina said

    Tak zmienia się narracja kłamców nad kłamcami- na przykładzie Patryka Jakiego.

    Część 1. Patryk Jaki otumania młodych Polaków przed wyborami do sejmu. Czas akcji 29.09.2015 r.

    Część 2. Patryk Jaki, któremu otumanianie Polaków wyszło na dobre, Patryk Jaki, który doszedł nie wiadomo dlaczego do stołka wice ministra sprawiedliwości, do stanowiska szefa komisji ws Amberd Gold, Jaki namaszczony przez Jonniego D. przed wyborami samorządowymi otumania dalej. Tu: komentarz młodego Polaka o P. Jakim.

    Ps. Do niedawna szefowa Patryka Jakiego, niejaka Beata Szydło, poleciała do Londynu zbierać haki na Jana Potockiego. Srodze zawiedziona powróciła z kwitkiem. Nie znalazła nic. A w Londynie spotkała się także ze zdecydowanym sprzeciwem odnośnie spreparowania takich haków.Tak tkwi w szambie, że myślała, że Londyn to Warszawa.

    Nie, Londyn to nie Warszawa

  13. ibrahim ibn jakub said

    Parafrazując wałensem-bolka powiem:
    No, to teraz bendem obcinać łby.

Sorry, the comment form is closed at this time.