Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jedna persona z raportu arcybiskupa Viganò

Posted by Marucha w dniu 2018-08-29 (Środa)

Wiele wzburzenia spowodował raport byłego nuncjusza w USA, księdza arcybiskupa Carla Marii Viganò, który wprost zarzuca obecnemu papieżowi udział w tuszowaniu niegodnych i szkodzących wiernym i Kościołowi nadużyć seksualnych kardynała McCarricka:

„…papież dowiedział się o tym ode mnie 23 czerwca 2013 roku i nie przestawał tej sprawy dla niego tuszować. Nie wziął pod uwagę sankcji, jakie papież Benedykt nałożył na niego, i uczynił go zaufanym doradcą …”.[i]

W sentencji raportu, jako rozwiązanie, wysunął on konieczność dymisji wszystkich osób współdziałających w ukrywaniu nadużyć McCarricka, w tym także obecnego papieża.

Zbyt wiele lat żyję i zbyt wiele rzeczy widziałem, by pochopnie przyłączać się do każdej akcji tego rodzaju. Rzecz wymaga jednak wyjaśnienia, a to że papież odmówił nawet komentarza, sprawy nie polepsza.

Większość osób wymienionych w raporcie jest w Polsce prawie zupełnie nieznanych, oczywiście za wyjątkiem papieża Franciszka. Postaram się trochę przybliżyć jedną z tych osób.

Arcybiskup Viganò pisze o arcybiskupie Vincenzo Paglia, który, według niego, wraz z innym kardynałem należy „do nurtu homoseksualnego dążącego do obalenia katolickiej nauki o homoseksualizmie, nurtu już krytykowanego ostro w roku 1986 przez kardynała Josepha Ratzingera, wówczas prefekta Kongregacji Nauki Wiary”.[ii]

Poniżej załączam film [iii] pokazujący wystrój katedry w Terni-Narni-Amelia, gdzie biskupem był wspomniany Vincenzo Paglia. Zamówił on malowidło ścienne pokazujące Chrystusa niosącego do nieba sieci wypełnione nagimi lub prawie nagimi homoseksualistami, prostytutkami i handlarzami narkotyków splątanymi w erotycznych pozach. W jednej z sieci jest uwieczniony także sam biskup w uścisku z innym brodatym mężczyzną. Malowidło wykonał argentyński homoseksualista Ricardo Cinalli.

Proszę sobie obejrzeć to „dzieło”. Odbiór zależy od wrażliwości, ja jednak miałbym duży problem estetyczny by modlić się w tej świątyni. Natomiast działo wiele mówi o mecenasie, którym jest ten arcybiskup.

To samo już wystarczyłoby za dużą sensację, jednak ów arcybiskup nie tylko wyróżnił się tym, że tak „pięknie” udekorował katedrę. W kilka lat później Vincenzo Paglia został przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Rodziny [!!! – admin] a potem, i do teraz, jest przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia. Jest on także Wielkim Kanclerzem Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie [!!! – admin].

Ta instytucja jest kontynuacją założonego jeszcze przez Jana Pawła II Papieskiego Instytut Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną, który został przemianowany po przyjściu tam na stanowisko kanclerza właśnie owego biskupa. „Wszyscy nauczyciele rozwiązanego Instytutu zostali zwolnieni. W nowej instytucji pozostali tylko wielki kanclerz – arcybiskup Vincenzo Paglia i rektor – ks. Pierangelo Sequeri” [iv].

Przyznam, że miałbym problem by jednoznacznie odpowiedzieć co on może dokładnie rozumieć przez pojęcia: rodzina, małżeństwo i życie.

Papież Franciszek sam poradził, podczas konferencji odbytej w samolocie, by przeczytać ten raport. To przeczytałem i tak to smutnie wygląda.

Stanisław Lewicki

[i] https://www.pch24.pl/tylko-u-nas–pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano-po-polsku,62424,i.html
[ii] Tamże
[iii] https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=CmdX89lmQOQ
[iv] https://wpolityce.pl/kosciol/358864-koniec-papieskiego-instytutu-jana-pawla-ii-dla-studiow-nad-malzenstwem-i-rodzina-w-rzymie

https://konserwatyzm.pl

 

Komentarzy 9 to “Jedna persona z raportu arcybiskupa Viganò”

 1. NyndrO said

  Ale poważny chop. Strach siem bać!

 2. Zdziwiony said

  Z nazwy instytutu mają usunąć słowo „małżeństwo”, a zostawić tylko „rodzina”? Ten fakt już daje do myślenia, bo to by oznaczało, że priorytetem dla Watykanu będzie rodzina, a to szerokie pojęcie; można być rodziną żyjąc w konkubinacie, w w kolejnym zwiazku cywilnym po rozwodzie, a nawet w związku tzw. partnerskim- homoseksualnym. Zatem można spodziewać się, że w niedługim czasie Kościół o małżeństwie sakramentalnym zapomni i nie będzie walczył o jego nierozerwalność.

 3. VAV said

 4. Listwa said

  „Zbyt wiele lat żyję i zbyt wiele rzeczy widziałem, by pochopnie przyłączać się do każdej akcji tego rodzaju.”

  – kołtuńskie podejście. Bo niby jakiego rodzaju ma ten autor doświadczenie zyciowe?

  Kard. Vigano, jako starszy juz człowiek, ogłosił publicznie, że w trosce o Kościół i chcąc z czystym sumieniem stanąć na Sądzie Boga jako kardynał (co szczególnie zobowiązuje), podaje daty, zdarzenia, dokumenty, nazwiska – gdzie zapewne wiecęj wie i widział niż napisał- a tu wyskakuje Stanisław Lewicki z Konserwatyzm i ogłasza że na podstawie tego co widział jest sceptykiem.

  Tego typu inicjatywę kard. Vigano, to można i trzeba jedynie zweryfikować i potwierdzić albo zaprzeczyć.

  Stekanie że „zbyt wiele rzeczy widziałem,” to mozna o kant d**y potłuc.

 5. Listwa said

  Zdjęcie podobno z dziś, naiwnych chyba szukają:

 6. gość said

  Czy popieranie homoseksualistów to strategia Franciszka?

  Jeszcze nie ucichła skandal z listem w sprawie zaangażowana Franciszka w ochronę homoseksualnego drapieżcy i byłego kardynała Theodore’a McCarrick’a, a konserwatywny portal churchmilitant.com podaje inną rewelację. Arcybiskup Buenos Aires Bergoglio, pozwolił uniknąć odpowiedzialności argentyńskiemu biskupowi Janowi Karolowi Maccarone, nagranego podczas aktu homoseksualnego z Afredem Serrano w 2005 r.

  Bergolio pomógł zrobić z Maccarone „ofiarę” zemsty politycznej czy wręcz prowokacji służb. W 2010 oficjalnie publicznie pojawili się na wspólnym udzieleniu sakramentu bierzmowania w diecezji obok Buenos Aires. Bp. Maccarone widziano później w domu misyjnym dla upośledzonych dzieci w Claypole.

  Odsyłamy do pełnej wersji poniżej
  Redakcja

  http://katoliktradycjionline.blogspot.com/2018/08/czy-popieranie-homoseksualistow-to.html

 7. Gruppenführer Wolf said

 8. Listwa said

  „Podczas audiencji generalnej wierni sprawili papieżowi niespodziankę skandując na jej zakończenie nazwisko abp. Vigano”.

 9. VAV said

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/category/historia-ukrywana/

Sorry, the comment form is closed at this time.