Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ks. Isakowicz-Zaleski oskarża: w Polsce lobby homoseksualne w Kościele promował „Tygodnik Powszechny”. A Kościół mu pomaga

Posted by Marucha w dniu 2018-08-29 (Środa)

Lobby homoseksualne w Kościele jest odpowiedzialne za skandaliczne przypadki pedofilii opisywane w amerykańskiej i polskiej prasie. Tymczasem ostoją tego lobby jest „Tygodnik Powszechny”, który z nieprawdopodobna hipokryzja należy teraz do najgłośniejszych krytyków amerykańskiego skandalu.


A to właśnie to pismo przez lata promowało np. byłego już księdza Krzysztofa Haramsę, który demonstracyjnie ujawnił swoją sodomię, po czym zamieszkał z mężczyzną.

Teraz okazuje się, że polski Kościół nie tylko pozwala „Tygodnikowi Powszechnemu” określać się mianem „katolickiego”, ale ciągle sponsoruje jego redakcji siedzibę:

Naprawę Kościoła trzeba rozpocząć od odrzucenia najbardziej zgniłych członków jego organizmu. A „Tygodnik Powszechny” ze swoją lewacką ideologią niewątpliwie do takich należy.

nczas.com
https://wolnosc24.pl

„Najwyższy Czas” z uporem godnym lepszej sprawy trzyma się oklepanego i nie przystającego do współczesności podziału na „lewactwo” i „prawactwo”.
Skądinąd oczekiwać od żydowskiego „Tygodnika Powszechnego” czegokolwiek innego, niż podkopywania fundamentów Kościoła, jest naiwnością. Parszywe pismo, parszywa redakcja.
Admin

Komentarzy 31 to “Ks. Isakowicz-Zaleski oskarża: w Polsce lobby homoseksualne w Kościele promował „Tygodnik Powszechny”. A Kościół mu pomaga”

 1. Maciej said

  Marucha określił redakcję Tygodnika Powszechnego mianem „parszywa”. A jaka jest w tym kontekście redakcja „Najwyższego Czasu” czy „Wolność24”?

  To przecież żydzi wymyślili i narzucili idiotyczny podział lewica-prawica i żydzi go cały czas lansują.

  ———-
  Ten podział kiedyś miał pewien sens. I to chyba nie żydy go wymyśliły.
  Poza tym w NCz widzę dużo mniej zakłamania i hipokryzji, niż w „katolickim” TP
  Admin

 2. NyndrO said

  Ale Sliczne so.

 3. NyndrO said

  Szególnie ten z pyskiem.

 4. NyndrO said

  Ale tera kóna ma dydy?

 5. Kościół katolicki to Mistyczne Ciało Chrystusa, które składa się z członków: hierarchii oraz wiernych. Definicję tego, kto jest członkiem Kościoła odnajdujemy w encyklice Piusa XII O Mistycznym Ciele Chrystusa. Zgodnie z tą definicją członkiem Kościoła jest osoba, która:
  1. dostąpiła sakramentu chrztu,
  2. posiada w sercu nadprzyrodzoną wiarę, oraz wyznaje na zewnątrz wiarę katolicką,
  3. podlega prawowitej władzy ustanowionej przez Chrystusa.

  „Wszakże do członków Kościoła tylko tych zaliczyć można, którzy są ochrzczeni i wyznają prawdziwą wiarę i ani sami nie wyłączyli się na swe nieszczęście z jedności Ciała, ani też dla bardzo ciężkich przewinień nie zostali z niej wykluczeni przez prawowitą władzę. (…) Jak tedy w prawdziwym związku wiernych istnieje tylko jedno Ciało, jeden Duch, jeden Pan i jeden chrzest, tak też może być tylko jedna wiara. Kto zatem Kościoła słuchać nie chce, tego z nakazu Pana uważać należy jako poganina i celnika (Mat. 18, 17). Ci więc, którzy różnią się wiarą lub uznawaną przez siebie władzą, nie mogą żyć w tym samym Ciele, ani też być ożywieni jednym jego Bożym Duchem”.

  Sekta Novus Ordo, która dzisiaj jest mylnie identyfikowana jako Kościół katolicki, nie jest Kościołem katolickim. Nie jest, bowiem sekta ta jawnie głosi potępioną przez Kościół katolicki naukę – sekta ta zatem nie wyznaje wiary katolickiej! Dlatego hierarchia tej sekty nie jest hierarchią Kościoła!
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2017/06/11/jawny-heretyk-nie-jest-czlonkiem-kosciola-katolickiego/

  Co więcej! Ta lucyferiańsko-satanistyczna sekta głosi potępione przez Kościół katolicki herezje, określone jako nauka prowadząca dusze na wieczne potępienie! – jako naukę Kościoła katolickiego – czyli głosi naukę szatana jako naukę Chrystusa!
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2016/02/03/lufyferianska-doktryna-soborowego-kosciola/

  Sekta ta głosi, że chrześcijanie, muzułmanie oraz żydzi wyznają tego samego Boga, co jest bluźnierstwem przeciwko Trójcy Przenajświętszej – bowiem muzułmanie oraz żydzi wyznają „boga” panteistycznego, tj. diabła, którego religia żydowska czci wprost (na wyższych stopniach wtajemniczenia okultystycznego), a religia islamska czci jako najwyższego z upadłych aniołów, którego nazywa „najwyższy Akbar”, co po arabsku brzmi „allah akbar”.

 6. Problem homoseksualizmu, oraz pedofilii, która w praktyce jest efebofilią (http://www.fronda.pl/a/z-papiezem-przeciw-homoherezji,20599.html), nie jest problemem Kościoła katolickiego!

  Jest to celowa strategia synagogi szatana – naprzyjmowali celowo w struktury swojej SATANISTYCZNEJ sekty pedałów, zboczeńców, degeneratów – a teraz będą pokazywać, że całe to wymagające leczenia towarzystwo to kapłani Kościoła katolickiego!

  NIECH PIERDOLONE ŻYDOSTWO PRZESTANIE BIĆ się ZA SWOJE GRZECHY W CUDZE PIERSI!
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/konferencja-pedofilska-zydy-owczej-skorze-2014-06

 7. JerzyS said

  „3. podlega prawowitej władzy ustanowionej przez Chrystusa.”

  Ciekawe jaka to jest prawowita władza ustanowiona przez Chrystusa?

 8. Chrystus przed Wniebowstąpieniem powiedział do Apostołów: „Dana mi jest wszystka władza na niebie i na ziemi. Idąc tedy, nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Nauczając je chować wszystko, com wam kolwiek przykazał. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata”.
  https://pl.wikisource.org/wiki/Biblia_Wujka_(1923)/Ewangelia_wg_%C5%9Bw._Mateusza_28

  Chrystus swoją boską władzą nauczania, rządzenia oraz uświęcenia przekazał Apostołom. Dlatego prawowitą władzę nad Kościołem posiadają JEDYNIE prawowici następcy Apostołów, tj. obecnie papież, następca św. Piotra, który posiada sukcesję apostolską.

  Apologetyka podręczna. Obrona wiary katolickiej z odpowiedziami na zarzuty. Ks. St. Bartynowski T.J., Kraków 1918 rok, s. 473:
  „Historia stwierdza, że ze wszystkich kościołów, które Apostołowie założyli, jedynie tylko Kościół rzymski przetrwał aż do naszych czasów. Kiedy bowiem na innych stolicach biskupich, przez Apostołów założonych, od dawna już przerwany został szereg biskupów, następujących kolejno po Apostole założycielu, — wskutek czego te kościoły przestały być bezpośrednio apostolskimi — to jedynie na stolicy, założonej przez św. Piotra w Rzymie, wszyscy bez wyjątku biskupi następowali po sobie bez przerwy i prawnie. Stąd obecny biskup rzymski, papież Benedykt XV., jest dalszym ogniwem tego długiego łańcucha, którego pierwsze ogniwo stanowi św. Piotr Apostoł. Jedyny przeto Kościół rzymski pozostał aż dotąd bezpośrednio apostolskim, i dlatego tylko on wyłącznie może swojej apostolskości udzielić innym stolicom biskupim, i przez to uczynić je pośrednio apostolskimi”.

  Aktualnym papieżem Kościoła katolickiego jest Pius XII, którego satanistyczno-okultystyczna sekta wyrzuciła w 1958 roku z Rzymu, pozorując jego śmierć:
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2017/07/29/aktualnym-papiezem-kosciola-katolickiego-jest-pius-xii-pius-xii-zostal-wyrzucony-z-rzymu/
  https://katolikintegralny.wordpress.com/2017/03/05/czy-kosciol-katolicki-oglosil-smierc-piusa-xii/

 9. Maciej said

  Admin: Ten podział kiedyś miał pewien sens. I to chyba nie żydy go wymyśliły.
  Poza tym w NCz widzę dużo mniej zakłamania i hipokryzji, niż w „katolickim” TP

  Ja nie jestem taki stary, dlatego tylko wyrażę przypuszczenie: kiedyś pewnie Tygodnik Powszechny też pisał prawdę, w każdym razie więcej prawdy. Oni zawsze to robią, piszą prawdę przez chwilę w celu zyskania wiarygodności. Dlatego nie zachwycałbym się parszywymi redakcjami „Najwyższego Czasu” czy „Wolność24”. Żyd zawsze kłamie.

 10. Maciej said

  Swoją drogą obydwa chłopaki to niezłe ciacha. Pięknie się kochają 🙂

 11. Marucha said

  Re 9:
  Nie zachwycam się bynajmniej „Ncz”, Panie Maćku. Ich poglądy m.in. na gospodarkę po prostu mnie odrzucają.
  Tym niemniej widzę u nich pewną stabilność i przewidywalność. Ich poglądy nie zmieniają się od prawie 30 lat. Nie zauważyłem tu jakiegoś legendowania się ani podszywania pod kogoś, kim się nie jest.

 12. Marucha said

  Re 6:
  Oczywiście, że problem pedofilii i homoseksualizmu to nie jest problem Kościoła w sensie wspólnoty wierzących, założonej przez Chrystusa, stanowiącej Lud Boży, Ciało Chrystusa i Świątynię Ducha

  Natomiast jest to CHOLERNY problem Kościoła w sensie religijnej organizacji wyznawców Chrystusa, która składa się z ludzi.

 13. Marucha said

  Add 12:
  A swoją drogą trzeba mieć kurewski tupet, by podawać się za księdza katolickiego i obnosić się ze swymi dewiacjami.
  Podejrzewam, że ów „ksiądz” posiada korzenie.

 14. Panie Gajowy, instytucja Kościoła została założona przez Jezusa Chrystusa i składa się z członków Kościoła. Definicję zaś członków Kościoła wkleiłem powyżej. Kto nie spełnia warunków członkostwa nie jest katolikiem i nie stanowi hierarchii Kościoła, nawet jeśli wszystkie żydowskie media pokażą takiego człowieka ubranego w biel z podpisem „papież”!

  Jeśli klub szachowy przejmują ludzie, którzy twierdzą, że gra w szachy polega na kopaniu piłki – to te osoby nie są szachistami, nawet jeśli za szachistów się uważają i podają. Podobnie, idąc Pana tokiem rozumowania, za Kościół musielibyśmy uznać i Luteran i Arian i każdą jedną heretycką sektę – tylko dlatego, ponieważ zajęła budynki i każda z tych sekt uważa się za Kościół Chrystusa. Zaklinam Pana na kolanach, modląc się o Pana, niech Pan nie przyjmuje herezji za prawdę objawioną!

  Pierwszym warunkiem zabawienia jest zachowanie wiary, za którą Chrystus przelał swoją Krew na Krzyżu. Jaka to wielka wartość, jaka to cena! Prawdę tą posiada i naucza jej Kościół katolicki – jedyny Kościół założony przez Chrystusa. Jeszcze raz Pana błagam i zaklinam, nie depczmy tej Krwi idąc za głosem fałszywych pasterzy, którzy dla swojego brzucha są gotowi sprowadzić na dusze wieczne potępienie!

 15. Lily said

  Ten po lewej,ma wypisany zyciorys na twarzy.

 16. Całe swoje życie poświęciłem dla Polski i dla Kościoła, za co ponoszę wielką cenę. A wy osądzajcie mnie dalej, bo z ryja jestem podobny do Żyda.

 17. Marucha said

  Re 16:
  Panie Szymonie,
  To nie my Pana osądzamy. To Pan tu przyszedł i zaczął NAS osądzać i wyzywać od heretyków.
  A Pana facjaty nie znamy.

 18. Listwa said

  @ 16 Szymon Klucznik

  Chcesz uzyskać akceptację dla swoich tekstów na krzywy ryj? żebyś się nie zdziwił.

  Nic nie warte te twoje „poświęcenie”, zwłaszcza dla Kościoła, gdy kłamiesz i posługujesz się niedorzecznościami:

  Komentarz @ 204
  https://marucha.wordpress.com/2018/01/13/wolne-tematy-3-2018/

  Ustosunkowanie się do tego badziewia:
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2014/09/16/kilka-faktow-o-fsspx/

  „Aktualnym papieżem Kościoła katolickiego jest Pius XII, którego satanistyczno-okultystyczna sekta wyrzuciła w 1958 roku z Rzymu, pozorując jego śmierć”

  – a on żyje i rządzi Kościołem? tylko żyjąca osoba moze byc papieżem – jest to dla ciebie jasne?

 19. Listwa said

  @ 14 Szymon Klucznik

  Zamiast się douczyć to się cofasz.

 20. Listwa said

  Przypadek Charamzy jest pośrednim dowodem na prawdziwośc informacji podanych przez kard. Vigano.

  Tak szybko się wspiął i tak nagle.

 21. Inkwizytor said

  Szymon Klucznik ma rację. Ostatnim katolickim papieżem był Pius XII, wszyscy po nim to okupanci Watykanu, apostaci i heretycy. No ale jest pewne „środowisko” które rości sobie prawo do oprzesiewania i decydowania o tym, co jest katolickie a co nie 🙂 Np „papieża” Franciszka uważają za prawowitego papieża ale w żopie mają to co mówi. To typowa postawa keretyków.

  ——
  Tak samo uważamy Dudę za prezydenta, choć ma Polskę w dupie… niestety, takie są realia.
  Admin

 22. Listwa said

  @ 22 Inkwizytor

  Zawsze temat można podjąć, łatwo sie poglądy głosi, trudniej je obronić.

  „Ostatnim katolickim papieżem był Pius XII, wszyscy po nim to okupanci Watykanu, apostaci i heretycy.”
  – przyjmujac to za prawdę, to i tak, błedem jest twierdzić:

  „Aktualnym papieżem Kościoła katolickiego jest Pius XII, którego satanistyczno-okultystyczna sekta wyrzuciła w 1958 roku z Rzymu”

  „Szymon Klucznik ma rację.”

  – zatem bardzo pochopne.

 23. Listwa said

  @ 22 Inkwizytor

  „które rości sobie prawo do oprzesiewania i decydowania o tym, co jest katolickie a co nie”
  – stare i przebrzmiałe.

 24. lewarek.pl said

  Aktualnym papieżem Kościoła katolickiego jest Franciszek.
  Kurewsko to przykre to, ale prawdziwe.
  Niejasny jest status Benedykta XVI, ale formalnie i faktycznie to nie on rządzi instytucją Kościoła.

  ——
  Nie inaczej.
  Nikt nie ma kompetencji ani władzy, by go odsunąć.
  Admin

 25. NC said

  RE 15: Nie życiorys, a pochodzenie.

 26. Joannus said

  Ad 5
  ”Sekta Novus Ordo, która dzisiaj jest mylnie identyfikowana jako Kościół katolicki, nie jest Kościołem katolickim.”

  Jakbym Lutra czytał przed połową milenium. Czy Pan się zastanowił co pisze. Kto dał Panu prawo do takiego twierdzenia idącego w świat i zapewne gorszącego wielu.
  Jakim prawem chociażby wielu dobrych biskupów, księży i rzesze wiernych stawia Pan w sekcie, wobec tego,że zły mający wielką moc nasiał kąkolu.
  Byli już tacy sekciarze zapewne integralni także, co mianowali swego papieża Piusa XIII.
  Nie lepiej pójść za mądrą radą Gamaliela, bacząc na możliwy gniew Boży.

  Może zapytam,a co Pan zrobił dla Kościoła, bo śledzenie i upajanie się sprzecznościami i błędami robi kto inny i to lepiej -szatan.
  Wrogowie nie od dziś mają wytyczone trzy kierunki zniszczenia Kościoła- papiestwo, Mszę świętą i Nabożeństwo do Najświętszej Panny Maryi. Czy aby nie wzięliście kursu przypisując się do do pierwszego z nich.

  Dyskredytujesz Pan FSSPX tylko dlatego, że stanowi jakąś podporę świętego jedynego Kościoła, dlatego, że służy dla Kościoła i w Kościele, a nie idzie z wami za barykadę przeciw niemu.
  Skąd Pan wie czy to co jest obecnym kryzysem nie zostanie użyte służąc dla zapowiedzianego triumfu. Bolesne konanie poprzedza zmartwychwstanie.
  Integralny katolik winien znać swoje miejsce i nie wchodzić w rolę i kompetencje do orzekania kardynałów,

  Na koniec. Każda sekta czy fałszywa religia mieni się być jedyną prawdziwą i prawowierną, dlatego wy właśnie ją tworząc musicie uznawać Kościół święty za sektę, bo inaczej brak racji bytu.
  I nie nadawaj Pan więcej, że jestem w sekcie.

 27. Gruppenführer Wolf said

  Polak jest zniewolony na najgłębszym możliwym poziomie – poziomie duchowym. za tym idzie upośledzenie mentalne/intelektualne i w rezultacie niemożność zrozumienia samego siebie, swojej sytuacji jako Polaka, położenia swojego narodu i w końcu niemożność sformułowania prawidłowej diagnozy.

  To miejsce jest kopalnią dowodów na to.

 28. Voodoosch said

  Dzisiejszy „watykanski” katolicyzm to z calym szacunkiem (lub tez bez niego) zart. Kosciol Katolicki powinien byc staly i niezmienny jak fundament, a do tego radykalny i nieugiety przed jakakolwiek mascia wplywow czy to lewackich, czy prawilnych. Niestety tak nie jest.
  Zostaje Starokatolicyzm ale to nie o to chodzi.

  ———-
  Czy Pan jest pewien, że wie, co to jest starokatolicyzm?
  Admin

 29. Myślibór said

  Roberto de Mattei: To nie klerykalizm jest problemem. To homoseksualizm
  Aktualizacja: 2018-08-29 9:13 am

  „Nie powiem o tym ani słowa”. W tym zdaniu wypowiedzianym 26 sierpnia 2018 roku podczas lotu powrotnego z Dublinu do Rzymu papież Franciszek odpowiedział na wstrząsające i dotyczące go bezpośrednio oświadczenie arcybiskupa Carlo Marii Vigano.

  W reakcji na pytanie dziennikarki Anny Mantrangi z NBC, gdy zapytała go, czy słowa napisane przez byłego nuncjusza w Stanach Zjednoczonych są prawdą,

  Biskup (Vigano) burzy atmosferę konspiracyjnej ciszy i przyzwolenia, podając nazwiska i dając dokładne przypadki „prohomoseksualnego nurtu wspierającego obalanie katolickiej doktryny dotyczącej homoseksualizmu” oraz obecność „sieci homoseksualnych, obecnie rozsianych w wielu diecezjach, seminariach, zakonach et cetera”, działających „pod przykrywką tajemnicy i kłamstw, z mocą macek ośmiornicy duszą niewinne ofiary i powołania kapłańskie oraz cały Kościół”.

  Skonfrontowany z tym odważnym głosem łamiącym milczenie papież pozostaje cichy i powierza massmediom zadanie osądzenia sprawy według ich politycznych i światowych kryteriów, tak bardzo odmiennych od religijnego i moralnego osądu Kościoła. Owa cisza jawi się jako jeszcze poważniejsza niż skandal wydobyty na światło dzienne przez arcybiskupa Vigano.

  Trąd wskutek nowej teologii

  Trąd powstały po Soborze Watykańskim II jako konsekwencja nowej teologii moralnej zaprzeczającej absolutnym normom etycznym opiera się na przekonaniu o roli seksualności (zarówno homoseksualnej, jak i heteroseksualnej) jako czynniku rozwoju i realizacji osoby ludzkiej.

  Homoseksualizacja Kościoła zaczęła się szerzyć w latach 70. i 80. XX wieku jak to ujawnia skrupulatnie udokumentowana książka księdza Enrique Ruedy: „Sieć homoseksualna: życie prywatne i polityka publiczna, opublikowana w 1982 roku”.

  W celu zrozumienia sytuacji tego okresu należy przeczytać opracowanie poświęcone homoseksualizmowi i kapłaństwu autorstwa profesora Andrzeja Kobylińskiego z Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. (Poznańskie Studia Teologiczne nr 31 z 2017 roku, str. 117-143).

  Kobyliński cytuje książkę Donalda Cozzensa, rektora Seminarium Cleveland w (amerykańskim) stanie Ohio pod tytułem „Zmieniające się oblicze kapłaństwa: refleksja o kryzysie duszy kapłanów” („The Changing Face of the Priesthood: A reflection on the Priest’s Crisis of Soul”).

  W książce tej autor twierdzi, że począwszy od XXI stulecia, kapłaństwo stało się „profesją” wykonywaną głównie przez homoseksualistów i że można nawet mówić o „heteroseksualnym odejściu z kapłaństwa”.

  Kobyliński relacjonuje charakterystyczny przypadek, dotyczący arcybiskupa Milwaukee (Wisconsin), Remberta Weaklanda, uznanego zwolennika amerykańskiego progresywnego i liberalnego nurtu. (Jak pisze Kobyliński) „Weakland od dekad ukrywał przypadki nadużyć seksualnych kapłanów, podtrzymując wizję homoseksualizmu sprzeczną z Magisterium Kościoła katolickiego. Pod koniec piastowania przezeń stanowiska, popełnił gigantyczny akt korupcji, wykorzystując około pół miliona dolarów z funduszy archidiecezji, by zapłacić swemu byłemu partnerowi oskarżającemu go o molestowanie seksualne.

  Raport o nadużyciach

  W 2004 roku ukazał się zaś raport Johna Jaya, dokument przygotowany na wniosek amerykańskiej Konferencji Episkopatu. Przeanalizowano w nim wszystkie przykłady nadużyć seksualnych małoletnich przez kapłanów i diakonów od 1952 do 2002 roku. Jak pisze Kobyliński, dokument ten zawiera 300 stron o niezwykłej wartości informacyjnej.

  Raport Johna Jaya (jak pisze ks. Kobyliński przyp. tłum.) „ukazał powiązanie między homoseksualizmem a seksualnymi nadużyciami nieletnich popełnianymi przez katolicki kler. Według raportu z 2004 roku przytłaczająca większość przypadków wykorzystywania seksualnego nie wiązała się z pedofilią, lecz efebofilią.

  Jest to zboczenie (ang. degeneration) polegające nie tylko na pociągu seksualnym do dzieci, lecz również do chłopców w wieku dojrzewania. Sprawozdanie Johna Jaya pokazało, że około 90 procent księży skazanych za wykorzystywanie seksualne nieletnich to księża homoseksualni”.

  Korzenie kryzysu

  Skandal McCarricka nie jest zatem ostatnim aktem kryzysu, sięgającego znacznie głębiej. Jednak w „Liście papieża do ludu Bożego” i podczas swej podróży do Irlandii papież Franciszek niejednokrotnie potępił ten moralny nieład. Papież utrzymuje, że głównym problemem w sprawie seksualnych nadużyć kleru nie jest homoseksualizm, lecz klerykalizm.

  Winny klerykalizm czy niemoralność?

  Aby zreformować Kościół i uzdrowić Go od klerykalizmu, włoski socjolog Marco Marzano sugeruje następujące posunięcia papieżowi Franciszkowi „na przykład na początek można by całkowicie pozbawić księży parafialnych obowiązku prowadzenia parafii, pozbawić ich monokratycznej i absolutnej funkcji zarządczej (finansowej i duszpasterskiej), z jakiej dziś korzystają. Możliwe byłoby wprowadzenie ważnego elementu demokracji, elekcyjności biskupów (głosem ludu).

  Ci, którzy chcą zburzyć klerykalizm, pragną zniszczenia Kościoła. Jeśli jednak klerykalizm rozumiemy jako nadużycie władzy, dokonywane przez księży porzucających ducha Ewangelii, to nie istnieje gorszy klerykalizm niż ten popełniany przez (duchownych) wstrzymujących się od napiętnowania niezwykle ciężkich grzechów, takich jak sodomia i zapominających, że chrześcijańskie życie nieuchronnie zmierza do nieba lub piekła.

  Kiedy jednak chrześcijaństwo zostaje podporządkowane sekularyzmowi, Królestwo Chrystusa zostaje przekształcone w królestwo tego świata i zredukowane do struktur władzy, a duch świata wymusza milczenie w kwestii dramatu, przeżywanego obecnie przez Kościół.

  Roberto de Mattei

  Anglojęzyczna wersja tekstu Roberto de Matteiego (tłumaczenie Francesca Romana) została opublikowana na portalu http://www.rorate-caeli.blogspot.com

  Śródtytuły pochodzą od redakcji http://www.PCh24.pl

  http://www.bibula.com/?p=103484
  http://www.bibula.com/?p=103597

  Diecezja odcina się od słów biskupa. Hierarcha wskazał na homoseksualizm jako źródło kryzysu
  Aktualizacja: 2018-08-29 10:07 am

  Biskup Marian Eleganti wskazał, że u źródeł nadużyć seksualnych w Kościele w USA leżą skłonności homoseksualne wśród duchownych. Granicząca z jego własną diecezją diecezja St. Gallen stanowczo się od tych słów… odcięła!

  – Skandal związany z wykorzystywaniem seksualnym jednoznacznie pokazuje, że jest to związane z homoseksualizmem – wskazał szwajcarski duchowny na antenie niemieckiego oddziału telewizji EWTN.

  – Dane dotyczące ostatnich przestępstw jednoznacznie pokazują, że nie dotyczyło to małych dzieci. Ci chłopcy mieli 16-17 lat, uczęszczali do seminarium (…) tylko ślepy nie dostrzeże, że w Kościele jest wielki problem z homoseksualizmem i że to on odgrywa tu decydującą rolę – dodał.

  Słowa bpa Elegantiego nie spodobały się władzom szwajcarskiej diecezji St. Gallen. Na swoim facebookowym profilu podały, że stanowczo odcinają się od słów hierarchy.

  „Jest nie do przyjęcia fakt, iż problem nadużyć seksualnych nadal łączy się z homoseksualizmem” – czytamy w oświadczeniu diecezji. W dalszej części tekstu podano, że słowa biskupa są „krzywdzące dla osób homoseksualnych i odzierające je z godności”.

  Biskup odniósł się do stawianych wobec niego oskarżeń. Twierdzi, że takie oświadczenia – wyłączające z całego problemu kwestie homoseksualizmu – są formą tuszowania prawdy. Dodatkowo, nie zgodził się z próbami zrzucania przyczyny nadużyć na „dążenie do władzy i klerykalizm”.

  Biskup Eleganti jest biskupem pomocniczym w diecezji Chur. Znany jest z głębokiego przywiązania do Tradycji Kościoła. Podpisał niedawno deklarację biskupów z Kazachstanu występujących w obronie nierozerwalności sakramentu małżeństwa.
  Bistum St. Gallen / Switzerland
  on Monday

  Wir widersprechen und distanzieren uns deutlich von der Aussage von Weihbischof Marian Eleganti. Es ist unerträglich, dass die Thematik der Übergriffe mit dem Thema der Homosexualität verbunden wird. Eine solche Aussage ist das Gegenteil von seriösen Anstrengungen, künftig sexuelle Übergriffe zu verhindern und die geschehenen schlimmen Taten an Opfern aufzuarbeiten. Und ganz besonders verletzt es homosexuelle Menschen in ihrer Würde, das ist nicht akzeptabel.
  Źródło: http://www.lifesitenews / Facebook.com

  Skandal na Światowym Spotkaniu Rodzin. Homopropaganda tuż przed wizytą papieża
  Aktualizacja: 2018-08-23 10:09 am

  Amerykański jezuita James Martin wystąpił na Światowym Spotkaniu Rodzin w Irlandii z prelekcją zatytułowaną „Okazywanie uprzejmości i szacunku w naszych parafiach osobom LGBT i ich rodzinom”. Przesłanie wystąpienia jest jasne – nie oceniaj, ale w pełni zaakceptuj. Miejsce braterskiego napomnienia i wezwania do pokuty zajęła niczym nieograniczona otwartość.

 30. Voodoosch said

  Anty-soborowi i anty-papiescy, najkrocej rzecz ujmujac. Jest to tylko odlam katolicyzmu ale najbardziej tradycyjny. Tak wiem, ze chcieli laczyc wyznania chrzescijanskie w jedno – pytanie w jakim celu?

  ———–
  Katolicyzm nie ma odłamów, sekt, skrzydeł itp.
  Jest tylko jeden.
  Zdefiniowany przez Magisterium obowiązujące do II Soboru Watykanskiego.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.