Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  Boydar o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

PKO BP niczym czarna dziura

Posted by Marucha w dniu 2018-08-29 (Środa)

Nasz znajomy z Siemianowic Śląskich podzielił się z nami niezwykłą historią. Otóż posiada on konto bankowe w PKO BP o/Siemianowice Śląskie. 22 lipca bieżącego roku nieoczekiwanie dowiedział się, że jego konto została zablokowane…

– Poszedłem do banku i dowiedziałem się, że mam konto zajęte przez komornika. Bardzo mnie to zdziwiło, bowiem nie mam żadnych zobowiązań finansowych i nie jest mi wiadome, by jakiekolwiek postępowanie komornicze miało się wobec mnie toczyć – opowiada nasz kolega.

W banku obiecali sprawę wyjaśnić i zwrócić się do komornika z pytaniem, czy na pewno prowadzi tego rodzaju postępowanie egzekucyjne. Mijały dni i tygodnie, a wraz z nimi następowały kolejne wizyty w banku i nic w sprawie się nie działo.

– W końcu postanowiłem napisać oficjalną skargę. Po kilku dniach przyszła odpowiedź – kontynuuje klient PKO BP z Siemianowic Śląskich.

W piśmie z 23 sierpnia 2018 roku bank poinformował swojego klienta, że prowadzi wobec niego egzekucję na podstawie zawiadomienia z 2010 roku, przy czym od dnia 6 sierpnia 2018 roku sprawę do dalszego prowadzenia przejął inny komornik.

Warto w tym miejscu spojrzeć na daty – bo to istne kuriozum. Przy tym ów inny komornik miał rzekomo przejąć ową sprawę już po interwencji naszego znajomego. W dalszej części tego pisma czytamy:

„W celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji sugeruję kontakt z organem egzekucyjnym. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu z organem egzekucyjnym. Mam nadzieję, że powyższe informacje stanowią wyjaśnienie zgłoszonej kwestii, a dalsze korzystanie z naszych usług będzie zgodne z Pana oczekiwaniami.”

– Nabuzowany, udałem się do tego komornika, który rzekomo ma prowadzić wobec mnie postępowanie egzekucyjne, a ten oświadczył mi, że żadnego postępowania nie przejmował i żadnego postępowania wobec mnie nie prowadzi – opowiada nasz kolega.

– Uzbrojony w stosowne pismo od komornika, wyposażone z niezbędne podpisy i pieczęcie, udałem się z powrotem do banku, mając nadzieję, że wreszcie sprawę załatwię. A w banku dowiedziałem się, że nie mogą tego pisma uznać, bowiem nie ma tam sygnatury postępowania egzekucyjnego, którego komornik wobec mnie nie prowadzi – kończy wyraźnie niezadowolony ze współpracy z PKO BP klient tegoż banku, pokazując nam całość korespondencji.

Przypomina się kultowa scena z filmu „Miś”:

/nk/
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 12 do “PKO BP niczym czarna dziura”

 1. Na kogo wypadło, na tego bęc.

 2. Starając się zrozumieć przyczynę- może kredytobiorca był sobowtórem aktorka z łóchoty warsawskiej reklamującego ww tank wisąćego w cerwonych galotach i marynarecce do tego na scianach onego podmiotu

 3. galaszek said

  Uuuuujccc!!! A o co tu dyskutowac? Kazde dziecek – z prawniczego narodu oszywista- muszy wiedziec ze jeszly sze toczysze sprawa komornicza i sze idzie sze do banku – to potrzeba podac w banku synagogture…zn sze nr tej sprawy ktora sze toczy sze naprzeciwko klientu………aaaaa w razie jeszly sze nie toczy sze takie sprawa u kurewnika…zn sze u komornika…..a idzie sze do banku?!….to sze podaje sygnatura tej sprawy ktora sze nie tacza….proste jak sznorowek w buta rabina Siurdacha…zn sze Siurdycha

 4. Maciej said

  Ksiądz Pranajtis nauczał:

  Talmud, traktat Baba batra 54b: «Wszystkie majętności gojów są jakby opuszczone; kto je pierwszy zabiera, ten jest ich panem.»

  Sytuacja to klasyczny Paragraf 22, ale ma to głębszą podstawę.

 5. AlexSailor said

  Nie trzeba żadnej sygnatury podawać, tylko pozwać bank o odszkodowanie idące w krocie i to za każdy dzień zablokowania konta.
  I niech sobie bank wyjaśnia sam z jakiego powodu konto zablokował.

  Oczywiście nikt tego w Polsce nie zrobi, bo po pierwsze nie ma pieniędzy, po drugie usługi prawnicze są niedostępne na przyzwoitym i opłacalnym poziomie, po trzecie sądy są jakie są, a po czwarte bank traktowany jest niemal jak urząd państwowy.

 6. Re: Artykul
  Ile tysiecy razy trzeba powtarza, by nie trzymac swoich pieniedzy u zlodziejow???…
  Ile tysiecy razy trzeba powtarzac, by nie pic wody z kranu??…
  Ile tysiecy razy trzeba powtarzac, by nie ogladac zydowskiej „telAwizji????”…
  itd. itd. itd. itd.

  Wyglada na to, ze nie dotrze do mozgow, jak nie przez du…pe do glowy…
  I to tez nie bardzo pomoze,

  =================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. AnKa said

  Brat od półtora roku prowadzi batalię z bankiem spółdzielczym o dostęp do jego konta. W grudniu 2017 r. pracownicy banku odmówili wglądu, powtarzam jeszcze raz WGLĄDU do konta brata. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa postanowieniem prokuratury zostało oddalone. Odwołaliśmy się do sądu i pod dość ciężkich trzech sprawach i po zapytaniu sędziego przewodniczącego czy podpisywał po roku 1990 współpracę z którąś ze służb w ramach akcji „Temida” ( wszystkie poprzednie przewołane fragmenty filmów to pikuś, przy tym co wyrabiał sędzia !), zostało wydane postanowienie o zwrocie akt do prokuratury i ponownie rozpatrzenie sprawy. Od kwietnia prokuratura milczy.
  Sprawa jest bardzo poważna i jeżeli kogoś interesują szczegóły, proszę o kontakt. Nadmieniam, że zachowania milicjantów – „policjantów”,prokuratury, sędziego, pracowników banku są coraz dziwniejsze i na dodatek głupsze !

 8. Ktoś said

  Niedawno (z rok temu) wyszło „PRAWO” komornicze, jakaś jego „NOWELIZACJA” iż

  komornik w czasie egzekucji NIE MUSI SPRAWDZAĆ NUMERU PESEL tylko samo nazwisko i ew miejsce zamieszkania

  więc kroją pierwszego z brzegu co ma na koncie kasę bo kto mu zabroni czy też każe ją oddać.

 9. pizero said

  RE 7:

  Baba Bathra 54b

  And if it is not bounded all round, how much does he acquire [by one stroke of the spade]?1 R. Papa said: The length of a furrow made by a pair of oxen, there and back.2

  Rab Judah said in the name of Samuel: The property of a heathen3 is on the same footing as desert land; whoever first occupies it acquires ownership. The reason is that as soon as the heathen receives the money he ceases to be the owner, whereas the Jew does not become the owner till he obtains the deed of sale.4 Hence [in the interval] the land is like desert land and the first occupier becomes the owner.5 Said Abaye to R. Joseph: Did Samuel really say this? Has not Samuel laid down that the law of the Government is law,6 and the king has ordained that land is not to be acquired save by means of a deed? R. Joseph replied: I know nothing of that.7 [I only know that] a case arose in Dura di-ra’awatha8 in which a Jew bought land from a heathen and another Jew came and dug up a little of it, and when the case came before Rab Judah he assigned the land to the latter. Abaye replied: You speak of Dura di-ra’awatha? There the fields belonged to people who hid themselves and did not pay the tax to the king, and the king had ordered that whoever paid the tax9 should have the usufruct of the field.10

  kurła, tak to napisane że nie rozumiem, może ktoś to wyjaśnić? pliz.

Sorry, the comment form is closed at this time.