Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Katechoniczna oś Moskwa-Berlin-Paryż

Posted by Marucha w dniu 2018-08-31 (Piątek)

Piszą, że „po wizycie Putina w Austrii i Niemczech powstaje niekorzystny dla Polski układ”. Dodają, że nie tylko te dwa kraje ocieplają stosunki z Rosją ale w ich ślady pójdą także Włochy i Francja.

I to jest, być może, nawet prawda, tylko że nie zauważają oni jednej sprawy. Polityka to gra i układ jaki powstaje jest zawsze efektem działań wszystkich uczestników. Polska jest ważnym uczestnikiem tej gry na obszarze Europy Środkowej. Zatem jeśli układ jest niekorzystny to należy mieć także pretensje do siebie, gdyż polska polityka wschodnia polegająca na bezrefleksyjnym popieraniu wszelkich działań przeciwko Rosji, i na każdym polu, właśnie do takiego układu doprowadziła.

Właśnie doszła też wiadomość, że nie tylko budowany będzie gazociąg Nord Stream 2 obchodzący Polskę od północy ale także jest zgoda Brandenburgii umożliwiająca budowę gazociągu EUGAL, który idzie z północy do granicy z Czechami.

Zaraz sytuacja Polski zacznie przypominać los właściciela działki z filmu z Luisem de Funes o tytule “Kapuśniaczek”. Nie chciał on jej udostępnić do budowy centrum handlowo-rozrywkowego i skończyło się to tak, że jego dom został ze wszystkich stron ogrodzony a jemu klienci centrum rzucali przez siatkę orzeszki i się z niego naśmiewali. Ostatecznie przybył po niego kosmita i zabrał go na planetę Oxo, gdzie mógł żyć dwieście lat wraz ze swoim kotem.

Że mógł tam się wybrać z kotem to było dla niego ważne, ale i w przypadku najważniejszej osoby w Polsce także miałoby przecież niemałe znaczenie.

Stanisław Lewicki
https://konserwatyzm.pl

Nic nie poradzę, ale postać upartego właściciela działki jawi mi się sympatycznie, z czego absolutnie nie wolno wyciągać wniosków odnośnie sytuacji Polski.
Admin

Komentarzy 8 to “Katechoniczna oś Moskwa-Berlin-Paryż”

 1. lewarek.pl said

  Porównanie Polski z działką z „Kapuśniaczka” nieraz przychodziło mi do głowy. Z tym, że z Polską jest gorzej: nie ma takiej planety, na którą można by nas zabrać i w końcu zostaniemy pożarci.

 2. Jakiej Polski??? Polski nie ma! Są tylko Polacy, których postanowiono oszukać i wymordować.

 3. lopek said

  Przypuszczam, że na plany jakie poczyniło dziecię Szatana w stosunku do atrapy Polski nie mają już wpływu takie czy inne zmiany etapów mądrości w Europie i nie tylko tam. Okupant atrapy Polski nie dba o jej interes i to się nie zmieni.

 4. Boydar said

  Panie Lopek, czy Pan kuma konotację słowa „dziecię” ? Bo jeśli tak, to chyba ma Pan coś z deklem, ale to tylko wstępna diagnoza.

 5. Hucpa said

  Panie Lopek pan się nie przejmuje zalatującym swądem szatana, naturalnie diabeł ma dzieci na ziemi, od nich bucha siarą i przebiegłością, taka domena, zbierania po nas pozostałości, zwanej grzechem, i zanoszenie diabłu w ofierze, dlatego tak się cieszą jak namówią do grzechu lub sami zdiablili, dostają jak pies szpyrkę, pochwałę od papcia.

 6. lopek said

  Re 4:
  „Panie Lopek, czy Pan kuma konotację słowa „dziecię” ?”
  Koniec cytatu.
  Akurat w tym kontekście doza sarkazmu jest niezbędna – coś Pan powinien wyczuć od razu.

 7. lopek said

  Re 5:
  Tak to właśnie wygląda.

 8. Boydar said

  Bawisz się Pan w doktora; w Pańskim wieku to już nie jest zabawne.

Sorry, the comment form is closed at this time.