Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Kojak o Parura, rura, rura…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Cienki śpiew Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2018-09-01 (Sobota)

Fakty są oczywiste. W geograficznym centrum Europy istnieje państwo nazistowskie. Żadne tam „neo-”, nie tylko „nawiązujące” czy „odwołujące się do tradycji i form”. Nie, po prostu – nazistowskie. Jakby nigdy nie było zdobycia Berlina, samobójstwa Hitlera, procesu w Norymberdze, denazyfikacji i prawdy o zbrodniach nazistów.

Ot, ciągłość przywrócona – a jednak coś w tym wykrzykiwaniu, sławowaniu, podśpiewywaniu dziwnie fałszywego, a i żałosnego zarazem. Zamiast grozy – ci chłopcy w wyszywankach budzą już dziś raczej politowanie.

Ulicami ukraińskich (czyli dawnych polskich, rosyjskich, węgierskich i rumuńskich miast) maszerują oddziały w mundurach SS, na uroczystościach państwowych słychać masowe nazistowskie pozdrowienia, a wszystko do wtóru skocznych piosenek zapowiadających śmierć wrogom rasy i kolejne wojny zdobywcze.

A reakcja? Reakcją Europy, świata, w tym i Polski – jest życzliwe zainteresowanie, na zasadzie: „och, jaka to interesująca specyfika lokalna… cóż za żywy folklor… co za fascynujący koloryt…!”.

Cóż, są ludzie, którzy nawet rżnięci piłą – będą podziwiać jak ślicznie jest wyszlifowana oraz doceniać rozmach pchnięć. A co dopiero, jeśli rzeź miałaby dotyczyć innych…

Odchody na fali

Ale jest też oczywiście aspekt drugi. Bo z jednej strony to naprawdę jest nazizm: maszerujący pod czerwono-czarnymi sztandarami naprawdę marzą o obozach zagłady dla swych wrogów, łapankach i masowych egzekucjach.

Ale z drugiej to jest też i parodia – bo umówmy się, co z Poroszenki za Providnyk? Albo taki Kołomojski, toż nawet gdyby się wbił w bryczesy i sto razy krzyknął „Bohaterom Sława!” – to i tak przecież wszyscy słyszeliby tylko „oddajcie mi swoją kasę!”.

Z jednej strony mamy więc prawdziwie brunatne gorące błocko, płynące ulicami Lwowa i Kijowa, ale u góry fali trzymają się odchody, ekskrementy pełne chorób i zepsucia – korupcji, zdrady, chciwości, grabieży.

W istocie to sytuacja podwójnie groźna – bo przecież udający ukraińskich patriotów przywódcy w nieskończoność narodu oszukiwać nie dadzą rady, muszą mu więc znaleźć jakieś zajęcie, najlepiej wroga – starego czy nowego, wewnętrznego czy zagranicznego na którego można by spuścić tę brunatną falę i upuścić trochę społecznego ciśnienia.

Z drugiej zaś strony okłamywany naród ukraiński też szuka winnych klęsk, które na niego spadły, a kiedy zacznie ich karać, może działać na oślep (jak to w historii bywało), rzucając się na kogo popadnie, bo przecież najtrudniej jest przyznać się do własnych błędów, w tym do uwierzenia takim kreaturom, jak rządy po-majdanowe.

Ukraińcom jest i będzie coraz bardziej wstyd, a wówczas niekontrolowana wściekłość narodu może okazać się jeszcze groźniejsza od nazizmu.

Ukraińcy za Sanem… zbierają truskawki

Kolejne sięgnięcie po symbolikę Ukraińskiej Powstańczej Armii to element tego samego procesu – uwiarygodniania się nieukraińskich, zaprzedanych zagranicy neo-elit doprowadzonym do skrajności nacjonalizmem, a przy okazji jawnego sugerowania nowych celów.

Bo czyż serca ukraińskiego nie porwie wizja Wielkiej Ukrainy od Sanu po Kaukaz? Że co, że w tej, co jest – nie ma komu mądrze zarządzać? Że ceny idą w górę, że koszty życia już dawno przebiły te sprzed „europejskiej rewolucji”, że nie ma za co żyć, a nawet żeby wyjechać trzeba dać łapę? Że San to rzeka, nad którą ukraińscy gastarbajterzy zbierają truskawki dla polskich panów, a Kaukaz to góry, w których osiadł wujek, który w porę wyjechał z tego burdelu nad Dnieprem?

Ano właśnie… Mogą sobie w Kijowie śpiewać co chcą i na jaką chcą melodię – ale to już jest wycie na zgliszczach i ruinach. Zniszczyli wam, rozkradli państwo. Sami je sobie pozwoliliście zabrać, rozkraść i rozgrabić, jakie wy sobie katedry chcecie wyobrażać, ledwo wychodka wam nie zostawili, biedni durnie… Samiście tego chcieli, bracia Ukraińcy, to pośpiewajcie sobie teraz, pośpiewajcie, na głodno lepiej ponoć wychodzi.

Jasne, Poroszenko w kraju rżnie wielkiego nacjonalistę, ale zagranicą po staremu łasi się do wszystkich, Polaków nie wyłączając. Przecież ledwie w ubiegłym tygodniu, na spotkaniu z ambasadorami prezydent bił się w piersi, opowiadał o „prawdziwej przyjaźni” i wypierał wszelkich zadrażnień z Warszawą.

Ten człowiek od zawsze przecież inną politykę prowadził na potrzeby propagandy wewnętrznej, a inną opuszczając ten swój smętny grajdoł. Zagranicą już dawno przecież obiecał wszystko – oddanie przemysłu, zgodę na dzierżawienie (a z czasem i posiadanie ziemi), eksploatację ukraińskiej siły roboczej i czego tylko od niego zażądano.

W tym sensie Poroszenko to faktycznie jest szczery nazista – ale tylko jako następca Ericha Kocha, który jako Komisarz Rzeszy dla Ukrainy nawet czarnoziem z niej kazał wywozić. Dziś Poroszenko to jego (nie)godny dziedzic, po nim też już nawet ziemi ukraińskiej nie zostanie.

I dlatego Ukraińcom pozwala się śpiewać. Bo tyle ich, co sobie popiszczą.

Konrad Rękas
Rosyjskojęzyczny oryginał tekstu ukazał się na https://novorosinform.org/
http://xportal.pl/

Komentarzy 51 do “Cienki śpiew Ukrainy”

 1. Ojciec Chrzestny said

  Wg RT w Polsce (tak jak na Ukrainie) maja miejsce rządy nacjonalistów: https://youtu.be/JeA7udKCT80?t=5m14s

  ——
  A według wielu polskich specjalistów w Rosji rządzi Chabad Lubavich..
  Admin

 2. Wimar said

  Re1 Kom.
  A według wielu polskich specjalistów w Rosji rządzi Chabad Lubavich..
  Admin

  Też tak uważam.
  Oczywiście nie bezpośrednio ale ich wpływy i powiązania z GRU są nie do przecenienia.
  Władimir Władimirowicz też się z nimi spotyka, oni zaś mówią o nim z atencją.
  Proszę posłuchać 1.40 min .https://www.youtube.com/watch?v=LXMZXBcyCwc

  ——
  Nonsens.
  Admin

 3. Wimar said

  Wpisywalem to juz w „Tematy różne” ale wklejam raz jeszcze jako komentarz do artykułu.

  Ukraińska gehenna w kraju polskich panów

  Przeglądając strony WP doznałem szoku. Otóż pewien ukraiński gastarbeiter nazwiskiem Kowal [pociotek Pawło Kowala??] szukając łatwiejszego chleba w Polsce zaczął prezentować na YouTube filmiki nt. jakie to katusze, udręki, wyzysk i niewygody cierpią Ukraińcy pracujący w Polsce. Ci biedacy zamiast zakwaterowania w hotelach i żywienia w restauracjach muszą spać w klitkach, żywić się w Biedronkach a na dodatek wstawać rano (sic!). Ku jego zdziwieniu zyskał w Ukrainie ponad milionową oglądalność. . https://wiadomosci.wp.pl/ukrainski-youtuber-odkryl-zyle-zlota-pokazuje-jak-sie-pracuje-u-polskich-panow-6289256061503617a

  Youtuber opisując skrajne przypadki ,oskarża o to „polskich panów”. To określenie jest tu odmieniane przez wszystkie przypadki. Nie trudno też skojarzyć tego z przedwojenną banderowska narracja, która zaowocowała ludobójstwem ludności polskiej na Wołyniu. Nie neguję, że autor podaje zdarzenia prawdziwe, ale jeśli założyć ,że pracuje ich tu ok. 1-2 mln jego rodaków to uczciwość nakazywałaby również dla przeciwwagi pokazać ludzi sukcesu, tym którzy maja dobre relacje z pracodawcami i nie zamierzają wyjeżdżać.

  Z jednej strony chciałoby się powiedzieć, że być może autor w ten sposób świadomie lub nie wystraszy niektórych i zahamuje trend emigracyjny ale z drugiej strony taka argumentacja to sianie nienawiści, które może zaowocować kolejnym Wołyniem . Mając na uwadze genetyczne cechy charakteru tych ludzi, wszechobecną propagandę banderowska, bezczynność PIS-owskiego rządu oraz ciche poparcie ze strony „starszych w wierze” trzeba cos z tym zrobić. Najlepiej to co z Panią Ludmiłą Kozłowska. Jeśli nie to w najlepszym przypadku może się to skończyć tak jak w Tarnowskich Górach . https://www.tvn24.pl/katowice,51/ukrainiec-zdemolowal-zaklad-porcelany-w-ktorym-pracowal,863410.html , w najgorszym-nowa wołynka.

  Nie wiem czy ten typek został zadaniowany przez USB, ale ten satanistyczny gest lewą ręką nie świadczy o nim najlepiej.

 4. Romek said

  Nie na temat ale bardzo ważne, nie lekceważcie tego i sami zobaczcie:
  WYŁĄCZ SWÓJ WI-FI ROUTER ZANIM PÓJDZIESZ SPAĆ !!!

 5. Maciej said

  Rękas po staremu dezinformuje. Poroszenko to nazista? Banderowski?

  Nie ma znaczenia fakt, że Petro Poroszenko ma paszport tworu syjonistycznego? Tak samo zresztą jak złodziej Igor Kołomojski.

 6. Polski punkt widzenia said

  Panie Rękas !

  Znowu Pan bredzi o „narodzie ukraińskim”, którego nigdy nie było i nie ma – przypomnę, że takie słowa (wyrażenia) jak: „naród ukraiński”, „ukrainiec”, powstały stosunkowo niedawno.

  Sami Rusini protestowali, kiedy zaborca austriacki urzędowo przemianował ich na tzw. „ukraińców” – a to wszystko w ramach prowadzonej przez niego (zaborcę) antypolskiej polityki.

  Mało tego, wypisuje Pan jakieś rzewne dyrdymały o „sercu ukraińskim” i o „wstydzie ukraińskim” – proszę sobie darować te górnolotne zwroty, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

  Jednym słowem – sieje pan tę „proukraińską” propagandę i tym samym uwierzytelnia żałosne „pretensje” tej dziczy żydobanderowskiej do „wielkiej ukrainy” czy do innych fantasmagorii …

 7. Boydar said

  Ja to sobię koncypuję, że wprawdzie Poroszenko nie pochodzi z Hameln (tamten tamten też nie pochodził), ale idzie mu (Poroszence) całkiem nieźle.

  A ten akurat felieton Rękasa uważam za zupełnie sensowny; czyżby się w końcu dał przewerbować ? A może, jak to we zwyczaju, bramę mai ? No to co, że wrzesień, latoś ciepły wyjątkowo.

 8. Boydar said

  @ PPW (6)

  Albo Ty durny albo czytać nie umi albo prowokator; przecież właśnie Rękas drwi, chyba po raz pierwszy na poważnie, dlatego podejrzewam werbunek.

 9. Polski punkt widzenia said

  (6) cd.

  Dodam jeszcze, że próbuje Pan umniejszyć, a nawet ośmieszyć, znaczenie (i grozę) działań współczesnych żydobanderowców – ich marsze, według Pana, budzą politowanie a okrzyki porównuje Pan do popiskiwań … Panie Rękas, Pan bezwstydnie manipuluje na rzecz tzw. „ukraińców” – zamiast ostrzegać Polaków przed zbrodniczym żywiołem spod znaku hitlerowskiej swastyki, bezkarnie rozwijającym się na oczach świata i za jego przyzwoleniem !

  Przypomnę Panu o masakrze w Odessie – materiał opublikowany w 2016 roku.

 10. Zerohero said

  Nazizm na Ukrainie jest kontrolowany przez Żydostwo. Z tego płynie wniosek:

  1. banderowcy mogą popełniać ciężkie zbrodnie.
  2. Ukraińcy są powierzchownie dopieszczani, wszędzie żółto-niebieskie kolory, nacjonalizm itd.
  3. Ukraina nie ma przyszłości: stacza się cywilizacyjnie, ekonomicznie, demograficznie.

  czyli jest dokładnie jak napisał pan Rękas. Mamy realny nazizm, ale nie nastawiony na sukces. Pamietajmy, że władze III Rzeszy naprawdę chciały wygrać wojnę dla rasy panów, oni naprawdę się starali. Nazim ukraiński jest tylko żydowskim szyderstwem, tak jak np. islamiści z ISIS niszczący wrogów Izraela. Ukraińskie goje banderowskie to stada durni takie samo jak nasza sekta smoleńska, rydzykowe babcie, zawodowi antykomuniści i czciciele Wyklętych – cała ta naiwna, poczciwa zbieranina niezdolna do myślenia w kategoriach interesu narodowego.

 11. Polski punkt widzenia said

  (10) Zerohero

  „(…) cała ta naiwna, poczciwa zbieranina niezdolna do myślenia w kategoriach interesu narodowego.” – poczciwa (sic!), ale zdolna do najgorszych zbrodni (ludobójstwa) !!!

  Panie Zerohero – zwyrodnialców i bandytów nazywa Pan poczciwymi ludźmi ???

 12. revers said

  Lot nad ukraina MH17 w ujeciu prof. Ekonomi z uniwerka w Essex, BRICSu, gazu

  http://www.unz.com/article/why-was-malaysian-airlines-flight-mh17-shot-down/

 13. Polski punkt widzenia said

  (8) Boydar

  Panie Boydar – proszę się liczyć ze słowami … poza tym – nie jestem z Panem na „ty” !

 14. Maciej said

  Przypominam dla porządku hasło „żydobanderowiec” z Wikipedii

  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D1%86%D1%96

  Poprawione tłumaczenie:

  „Żydobanderowcy” – neologizm, mem propagandowy, który powstał w 2014 roku na Ukrainie w kontekście agresji Rosji wobec Ukrainy i rosyjskiej propagandy próbującej dokonać podziału ukraińskiego społeczeństwa obywatelskiego. Obywatele Ukrainy z rozwiniętym poczuciem humoru i żydowskimi korzeniami, wspierani przez EuroMajdan i ukraińskich nacjonalistów – następcy idei Stepana Bandery nazywają się żydobanderowcami. Nazwa ta to odpowiedź na antysemickie zarzuty zwolenników Majdanu, w tym działaczy „Prawego Sektora”, które są aktywnie dystrybuowane w Rosji Putina i w innych krajach.

  Faktyczną przyczyną powstania tej koncepcji było poparcie żydowskich kręgów Ukrainy i indywidualnych przedstawicieli żydowskiego kapitału oraz, do pewnego stopnia, ukraińsko-nacjonalistycznych ruchów na Ukrainie. Najbardziej uderzającą manifestacją tego zjawiska była praca Igora Kołomojskiego i jego współpracownika Giennadija Korbana na temat finansowania ACU AC i zapobiegania prorosyjskiemu powstaniu w Dniepropietrowsku. W jednym z odcinków tej współpracy Kołomojski pojawił się publicznie w koszulce z napisem „żydobanderowiec” (przypis: więc zdjęcie w poprzednim poście to chyba nie jest fejk). Istnieje więcej prozaicznych wyjaśnień dla tych działań, przede wszystkim chodzi o interesy gospodarcze grupy finansowej Kołomojskiego i rozwój partii „Ukrop”

 15. Ojciec Chrzestny said

  To samo można napisać o tzw „polskich narodowcach”, tyle że ci ostatni są raczej śmieszni niż straszni.

 16. brys said

  ad 14. Tylko tyle że naród Polski jeszcze istnieje.

 17. Polski punkt widzenia said

  (14) Mr Godfather … porównuje Pan marsze zwolenników i wielbicieli żydobanderowców – czyli zbrodniarzy i bandytów z oun i upa, odpowiedzialnych m.in. za ludobójstwo ze szczególnym okrucieństwem (genocidum atrox) na Wołyniu – z marszami, jak Pan pisze, tzw. „polskich narodowców” … jest to, mówiąc bardzo oględnie, wyjątkowo niefortunne porównanie.

  Powiem inaczej – jak Pan śmie porównywać (stawiać na jednym poziomie) żydobanderowską dzicz z rękami unurzanymi we krwi niewinnych ludzi z polskim narodowym ruchem ???

 18. lopek said

  Czy dzieciom Szatana zależało na Niemcach – kiedy im tam kiedyś instalowano Hitlera? Czy dzieciom Szatana zależało na Rosjanach, kiedy im tam kiedyś instalowano Lenina? Podobnie dzieciom Szatana nie zależy dzisiaj na Ukraińcach – kiedy reaktywują im tam banderowców. Banderowcy są tylko krwawym, wypróbowanym narzędziem do rżnięcia przede wszystkim Lachów – więc martwmy się o siebie a nie o terytorium – gdzie to krwawe narzędzie zostało przez dzieci Szatana właśnie wyczyszczone, naoliwione – tak aby go można było ponownie użyć.

 19. MatkaPolka said

  UKRAINY NIE MA I NIGDY NIE BYŁO

  Zawsze – z największym zdumieniem – obserwuję jak łatwo słowo Ukraina I państwo Ukraina jest bezwarunkowo akceptowane w przestrzeni publicznej, jako fakt dokonany.

  Dzieje się tak dlatego, że Ukraina jest SZTUCZNYM TWOREM Masonerii o proweniencji Krzyżacko- Pruskiej w wielowiekowej grze Prus i Masonerii przeciwko Polsce i Rosji – odwiecznym „Drang nach Osten ” I DODAĆ należy konfliktowaniu narodów słowiańskich

  Historycznie – przed rozbiorami Polski przez Prusy „tzw. Ukraina” była częścią Polski.
  Ukraina powstała z „Dzikich Pól” – Rzeczpospolita cywilizowała te tereny i chroniła ludność przed agresją i niewolą Turcji.

  „Karta Ukraińska” – to wielowiekowa gra Prus – przeciw Polsce i jeden z elementów konfliktowania narodów słowiańskich – Divide et Impera

  – ba nawet językiem urzędowym Tatarów krymskich był język polski, a Kaczyńscy to polscy Żydzi z Odessy –kiedyś polskiej dziury nad Morzem Czarnym.- po rozbiorach Krym był zawsze w Rosji i Rosja Krym cywilizowała

  Przed przyjęciem chrześcijaństwa tereny obecnej Ukrainy były częścią Imperium Lechitów
  Polska ma ponad 3000 lat istnienia – warto zapoznać się – do ściągnięcia w Gajówce

  3000 lat państwa Polskiego – Tadeusz Miller
  „Ziemia gromadzi prochy”- Józef Kisielewski
  Czy poczytać „Wandaluzje” – o starożytnej Polsce

  Lachów – PoLachów – do tej pory w państwach muzułmańskich Polaków nazywa się Lachami, a Polskę Lechistanem.

  Lechia była dominującą siłą w Europie – dopiero później wyłoniły się Lechii – Polska, Rosja, Czechy
  Byli sobie Lech Czech i Rus – zaczęli budować osobne państwowości

  Jak powstała Ukraina i KTO Ukrainę stworzył – czy też wystrugał z banana
  Ruch ukraiński i masoneria

  http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/masoneria.html

  U ŹRÓDEŁ KONCEPCJI WIELKIEJ UKRAINY
  (***)
  Rozbiorów Polski dokonało trzech pruskich cesarzy – tereny dzisiejszej Ukrainy dostały się we władanie carycy Katarzyny II
  Katarzyna II Wielka – Prusaczka ze Szczecinie – Augusta Zofia Fryderyka Augusta von Anhalt-Zerbst ,(JÓZEF II – cesarz austriacki podległy Krzyżakom, oraz FRYDERYK II HOHENZOLLERN, zw. Wielkim (1712-86), król Prus. od 1740; zdobył na Austrii Śląsk)

  DZISIEJSZA UKRAINA

  Jak powstała Ukraina i KTO Ukrainę stworzył – czy też wystrugał z banana

  „Ukraina” powstała 8 grudnia 1991 w wyniku „Układu z Białowieży” o rozpadzie ZSRR.
  Był akt największej ZDRADY STANU – podpisany przez 3 uzurpatorów nie reprezentujących nikogo, POTAJEMNIE – w tajemnicy przed opinia publiczną, wbrew woli narodów wyrażonej w referendum z 17 marca 1991 – o utrzymaniu ZSRR – 80% mieszkańców było za utrzymaniem ZSRR – zreformowanego, z autonomia dla republik.

  Układ był podpisany przez:

  Borys Jelcyn (wiecznie pijany) – doszedł do władzy na drodze zbrojnego zamachu stanu i stal się prezydentem RFSSR

  Leonid Makarowycz Krawczuk – Został (naprędce) prezydentem 5 grudnia 1991, trzy dni przed podpisaniem układu w Białowieży – przedtem takie urzędu w ogóle nie było.

  WIĘCEJ – o referendum w ZSRR marzec 1991, i układzie w Białowieży i racji istnienia tzw. Ukrainy

  Czy Ukraina ma podstawy istnienia?

  https://marucha.wordpress.com/2015/03/25/czy-ukraina-ma-podstawy-istnienia

 20. MatkaPolka said

  NIEMIECKO ŻYDOWSKI PROJEKT „UKRAINA”

  https://marucha.wordpress.com/2015/06/26/niemiecko-zydowski-projekt-ukraina

  Cały Projekt „Ukraina”, cały ruch OUN/UPA – to projekt przede wszystkim niemiecki. Przypomnijmy, że państwo Krzyżackie, Prusy, wyrosły na trupie Polski; „karta ukraińska” to część gry Prus zmierzającej do całkowitej likwidacji Polski.

  Ale jest to także projekt niemiecko-żydowsko-masoński. Banderyzm to szczególny przypadek totalnego żydzimu i kłamstwa. Jest to kłamstwo wielowarstwowe. Żydzizm i masoństwo są dogłębnie fałszywymi i lucyferycznymi doktrynami.

  Bestialstwa i okrucieństwa ukraińskiej czerni nie można usprawiedliwiać w jakikolwiek sposób, ale jest to wynik zabiegów propagandowych „ojców założycieli” OUN-UPA nad ciemnym i prymitywnym ukraińskim chłopem – wygłodniałym, zabiedzonym analfabetą.

  Kiedykolwiek pojawia się bestialstwo i okrucieństwo – zawsze w okolicy pojawia się Żyd albo Niemiec – zbrodnie żydowskiego NKWD, zbrodnie GESTAPO, zbrodnie UPA.

  Z tym, ze okrucieństwo i radość zbrodniarzy UPA w zadawaniu cierpienia i w zabijaniu nie ma odpowiednika w historii ludzkości – szczególnie znęcanie się nad małymi dziećmi jest odrażające. Ci co to robili w czasie II Wojny Światowej w Polsce i ci co robią to samo w Donbasie, godni są największego potępienia, tymczasem znajdują poklask i aprobatę wszystkich syjonistycznych rządów światowych; ja zaś mówię, że ci co to popierają – „Mężykowie Stanu” – „polscy”(?) politycy w Polsce i na zachodzie – są współodpowiedzialni za te zbrodnie.

  W czasie II WŚ innym ludobójstwem były zbrodnie Ustaszy – nacjonalistów chorwackich, również sponsorowanych przez Niemców; Ustaszowcy Ante Pavelića wymordowali w małej Serbii 1.5 miliona ludzi, w tym 700 tysięcy Serbów

  Projekt OUN-UPA to projekt Międzynarodowego Krzyżaka w całości niemiecko – pruski, wykonany przy pomocy i pod kierunkiem Żydów. Prusy zawsze wysługiwały się Żydami;

  Wszyscy przywódcy OUN/UPA byli Żydami.
  Bandera, Szuchewycz – to polscy żydzi, znaczna część duchowieństwa greckokatolickiego to byli Żydzi, którzy po wojnie ponownie się przechrzcili na obrządek rzymskokatolicki, zasilając szeregi polskiego duchowieństwa

  Wiarołomni synowie narodu żydowskiego
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/wiarolomni-synowie-zydowskiego-narodu-2017-05

  OUN -UPA i cały ukraiński nacjonalizm był i jest traktowany przez Niemców instrumentalnie.

  Rezuny mieli wyrżnąć żywioł polski, ale niech „Ukraińcom” nawet nie przychodzi do głowy myśl o stworzeniu własnego państwa – Samodzielnej Ukrainy: te tereny miały być terenami osadnictwa niemieckiego. Tak było w czasie II wojny światowej. Bandera po proklamacji „Samostijnej Ukrainy” został uwięziony przez Niemców w Sachsenhausen – i tak jest teraz. Niech nawet Ukraińcy nie myślą o przyjęciu do Unii Europejskiej.

  Głównym Celem zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej, był HOLOKAUST SŁOWIAN
  W ramach General Plan Ost – plan zagłady Słowian

  Cały ruch banderowski nacjonalizmu ukraińskiego ma służyć podporządkowaniu, a nie wolności dla ludzi na Ukrainiei jest wyrazem imperialnych dążeń Międzynarodowego Krzyżaka – państwa od Lizbony do Władywostoku – i Międzynarodowego Żyda, który ma stworzyć Wielka Chazarię, Międzymorze od Bałtyku do Morza Czarnego, państwa żydowskie podporządkowane Krzyżakowi, co wcale nie musi oznaczać konfliktu interesów – wręcz odwrotnie.

  Współcześnie Wszyscy oligarchowie na tzw. Ukrainie są ŻYDAMI.
  Żydzi z USA całkowicie podporządkowali Ukrainę – rządzi ambasada USA w Kijowie.
  W Polsce Żydzi z USA całkowicie podporządkowali Polskę – rządzi ambasada USA w Warszawie

  Sama nazwa „Ukrainiec” to wymysł ostatniego cesarza Austrii Karola I, który z podszeptu garstki (ok. 20 osób) rezydując w Wiedniu specjalnym edyktem cesarskim nakazał wszystkich Rusinów nazywać Ukraińcami. Nazwa „Ukraina” miała zastosowanie do regionu Galicji i Małopolski Wschodniej – zaboru austriackiego, gdzie rozwijał się ruch nacjonalizmu ukraińskiego stworzony i finansowany przez Habsburgów; i tak samo po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej finansowanej przez Międzynarodowego Żyda (Międzynarodówkę Finansową) udało się przenieść nazwę „Ukraina” na całe państwo z małego regionu Galicji – i tak to trwa do dzisiaj sprytnie ukrywane przez propagandę niemiecką.

 21. Wieloimienny said

 22. Zerohero said

  @Polski punkt widzenia

  Źle zredagowałem swoją wypowiedź. Cechą wspólną jest naiwność, bo banderowcy (wielka Ukraina!) ani dżihadyści oczywiście poczciwcami nie są. Mają jednak na sztandarach walkę za ideę, chcą dobrze dla swego państwa (Ukrainy, „państwa” islamskiego).
  Po banderowcach zostanie zniszczona Ukraina, a po dżihadystach wyniszczeni sąsiedzi Izraela.
  A po polskich patriotach głosujących na PiS zostanie Judeopolonia.

 23. 6.
  Polski Punkt Widzenia
  Re: narod ukrainski

  Sprawa nie jest taka prosta.
  Ukraincy byli od dawna. Byla to ludnosc zamieszkala na Ukrainie.
  Ukraina zas nie byla tworem panstwowym, a wiec nie byla to nazwa POLITYCZNA tylko geograficzna.

  Mazur mieszka na Mazowszu a goral na Podhalu.
  I klopot maja i Palestynczycy. (Izrael takiego problemu oczywiscie nie mial)

  A Ukraina byla na poczatku zamieszkala przez zbieglych chlopow panszczyznianych z Polski w zachodniej czesci i z Rosji w czesci wschodniej niezamieszkalych stepow.
  Z biegiem czasu osiedlily sie tez inne plemiona i grupy etniczne.
  Nazywal sie tez kiedys caly ten teren Kozacczyzna a mieszkancy Kozakami.
  Po raz pierwszy, panstwowosc – wyraznie sztuczna- otrzymala Ukraina dzieki Niemcom i oczywiscie USA – w 1991 roku.
  Do tej pory Ukraincy nie bardzo rozumieja co to znaczy panstwo.
  A tymczasem, Polacy- jakby zapomnieli na czym polega panstwo i komu ma sluzyc.

 24. MatkaPolka said

  HOLOKAUST SŁOWIAN!.

  A więc liczby zamordowanych:

  – Polacy – Słowianie – 12 milionów 759 tysięcy ofiary II wojny światowej

  – Żydzi ogółem 574,000, w tym 47,000 Chazarów – przez pomyłkę

  – Niemcy 14 milionów 700 tysięcy, z czego 35% to Słowianie, w tym 2,5 miliona pochodzenia polskiego – 5,145 mln

  – Rosjanie 25,5 miliona, niemal 100% Słowianie

  – Rumuni 4,7 miliona, 78% to Słowianie – 3,666 mln

  – Bułgarzy 4,3 miliona, 80% to Słowianie – 3,44 mln

  – Amerykanie 780,000, z czego 78% to Słowianie – 0.6084 mln

  – Czesi i Słowacy, 500,000, 90% Słowianie – 0,45 mln

  – 560,000 Cyganów, z czego 67% pochodzenia słowiańskiego 0,3752 mln

  – Inne kraje Europy ogółem – ok 800,000 zamordowanych, 69% Słowianie 0,552

  RAZEM 52,496 MLN

  Oprawcy:

  – Przywództwo niemieckie – 672 osoby, z czego 659 to żydzi chazarscy, z Hitlerem na czele

  – Wszystkie armie niemieckie 4 mln 730,000, z czego 35% to żydzi chazarscy

  – Gestapo ok. 570,000 z czego 91% to żydzi chazarscy

  – SS 4,4 mln, z czego 84% to żydzi chazarscy

  – Ukraińcy współpracujący z nazistami – 2,4 mln z czego 97% to żydzi chazarscy

  – Przywództwo wojsk rosyjskich 1384 osoby, z czego 91% to żydzi chazarscy, ze Stalinem na czele

  – Przywództwo wojsk brytyjskich 1683 osoby, z czego 89% to żydzi chazarscy

  – Przywództwo wojsk amerykańskich 1427 osób, z czego 89% to żydzi chazarscy

 25. MatkaPolka said

  Ad 23 Troll Polonii – 0 (zero) wiedzy o tzw. Ukrainie – a tyle było artykolow w Gajówce

  Jedna z najlepszych ston o Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej Polski
  Kresy Zachodnie Polski to osobna historia

  Warto poczytać i się nauczyć

  http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rus.html

 26. 25
  Matka Polka
  Zero argumentow

  Moja wiedza o Ukrainie oparta jest na ksiazkach Pawla Jasieniecy : Polska Piastow, Polska Jagiellonow i Rzeczpospolita Obojga Narodow i zrodlach rosyjskich.
  Co zapomnielem napisac to , ze Ukraina to jest wylacznie polska nazwa, natomiast Wschodnia Ukraina zawsze nazywala sie Malorosja.
  Nie bardzo wiem co to ma wspolnego z historia Slowian, skoro Ukraine zawsze zamieszkiwali Slowianie; zniszczona przeciez Rus Kijowska tez byla slowianska.
  Raczej nalezaloby zwrocic uwage, w ktorym miejscu popelnilem bledy.

  Radze poczytac tez inne zrodla – niekoniecznie internetowe.

 27. Marucha said

  Re 23:
  „Ukraincy” byli mniej więcej takim samym „narodem”, jak osadnicy na Ziemiach Zachodnich po Drugiej Wojnie.

 28. 25
  Matka Polka

  Kilkakrotnie, tu, na Gajowce pisalem o moich osobostych zwiazkach z Ukraina..juz wlasciwie od dziecinstwa.
  Ale, naturalnie, nie ma obowiazku czytania wszystkich wpisow, tym bardziej moich. Wiec skromnie tylko pozwole sobie przypomniec.

  Ja nie wiem wszystkiego o Ukrainie bo pochodze z Krakowa. I nie roszcze sobie pretensji do monopolu na informacje ani o Ukrainie ani w ogole o swiecie. Dlatego czesto sprawdzam zanim cos napisze, jesli mam watpliwosci do swoich informacji.

  Ale ..
  Moi tesciowie sa z Ukrainy – a konkretnie ze Lwowa. Kiedy w 44 roku Ukrainicy ich przeganiali za San, moja tesciowa w wysokiej ciazy, uciekala z dwomu rodzinnego we Lwowie w panice i strachu. ( o tym pisalemtez bardzo niedawo)
  Tesciom udalo sie zdazyc przed porodem tesciowej na Lubelszczyzne.
  Moi tesciowie i cala ich rodzina to sa Polacy ze Lwowa.
  Tesciowa konczyla seminarium nauczycielskie i byla nauczycielka j. polskiego we Lwowie; jej siostra konczyla Uniwersytet Jana Kazimiera, a tesc ukonczyl Politechnike Lwowska.
  Z powodu wszystkich przejsc i tej poniewierki , u tesciow sie bez przerwy opowiadalo o Ukrainie. Trzeba bylo przypodobac sie tesciom i cos o tej Ukrainie sie dowiedziec.
  W Galicji – nie tylko we Lwowie – byli najlepsi historycy, do ktorych dziwnie wielu zainteresowanych historia nie ma dostepu. Zbior Ossolineum Polacy zgodzili sie przefrymarczyc. O tym tez pisalem.

  Ja nie jestem na gajowce po to, zeby nauczac, tylko wymieniac i porownywac informacje.

  Wiec z kolei proponuje przeczytanie ksiazki Zbigniewa Wojcika pt. „Traktat Andruszowski 1667 i jego geneza” – o ktorym to Traktacie tez kiedys pisalem na Gajowce. Ksiazka oparta na dokumentach i zrodlach historycznych.
  „Rozejm andruszowski , 31 stycznia 1667 r, nalezy do na jbardziej donioslych faktow z dziejow politycznych Europy XVII wieku. Nie ulega watpliwosci, ze do zawarcia porozumienia sklonila oba panstwa (Polska-Rosja) grozba ekspansji turecko-tatarskiej; jego znaczenie wszakze polegalo przede wszystkim na zadokumentowaniu istotnej zmiany w ukladzie sil politycznych w srodkowo wschodniej Europie. Oznaczal on punkt zwrotny w polskiej ekspansji na wschod; bylo to juz jej zalamanie , a zarazem wazny krok w zwracaniu sie polityki rosyjskiej na zachod. Oznaczal on podzial Ukrainy miedzy Polske i Rosje. Na mocy rozejmu andruszowskiego Rosja, obok ziemi smolenskiej i czernihowsko -siewierskiej , otrzymala Zadnieprze wraz z Kijowem. Podzial Ukrainy niosl brzemienne skutki na przyszlsc. Zniechecil pewna czesc spoleczenstwa ukrainskiego tak do Polski jak i do Rosji.” (Dzieje Polski pod redakcja prof. dr. Jerzego Topolskiego)

  „Oto ja wygladalo maksimum, osiagniete przez Rzeczpospolita w Andruszkowie;
  Wracaly do polskiego krola Inflanty Polskie, wojewodztwo poloskie, i witebski, lecz bez Wieliza. Car bral Smolensk, Siewierszczyzne, cale lewobrzeze Dnieprowe oraz Kijow- w teorii na dwa lata, w praktyce na zawsze. Zaporoze znalezc sie mialo pod wspolnym protektoratem obu monarchowi stanowic zaslone od „bisuranow”.
  Wskutek zametu, w jaki wepchnela Rzeczpospolita wojna domowa, Rosja wychodzila zwyciesko z zapasow rozpoczetych przed trzynastu laty….

  i dalej:
  „najgorsze bylo to- ze jak sie wyrazali sami nasi komisarze pokojowi- wojne przegralismy „z pobudek okropnych w narodzie zametow, unieszczesliwiajacych ojczyzne…

  .., Przed ikona, stanowiaca wlasnsc samego Aleksego Michajlowicza, uroczyscie zaprzysiezono rozbior Ukrainy. Granica mocarstw przebiegac miala wzdluz Dniepru, na krokim odcinku odskkujac od rzeki po to jedynie, abu =y oddzielic Kijow od Bialej Cerkwi. Obaj monarchowie obiecywali sobie ZANIECHAC podburzania poddanych sasiada”
  (Pawel Jasienica: ‚Rzeczpospolita Oboja narodow’- Calamitatis regnum.
  PIW -1982 str.246-247)

 29. MatkaPolka said

  Historia według Ukraińców

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/historia-wedlug-ukraincow-2015-09

  Na początku był Ukrainiec i stworzył świat, a potem wszystko inne.

  Po pierwsze – Ukraina to zaginiona Atlantyda.
  Po drugie – Ukraina została opisana w Biblii.

  Po siódme – na Ukrainie są piramidy starsze od egipskich.

  A poza tym: to Ukrainiec wynalazł koło, kompas, zegar, żarówkę, proch strzelniczy, komputer, maszynę do szycia i sztućce do jedzenia.

  Także Kopernik był Ukraińcem, o Einsteinie już nie mówiąc.

 30. 23
  Marucha
  Ukraincami nazywano ludnosc zamieszkala Ukraine. I tak nazywali te ludnosc Polacy dla wygody i odroznienia od Polakow..
  Nie chodzilo wcale o definicje narodu.

  Jeszcze raz: Ludnosc zamieszkujaca jakis teren, to niekoniecznie narod. Wszyscy wiedza, ze zbiegowisko w Izraelu to nie ‚narod zydowsk’i!

  Ja nie widze problemu.
  Chyba, ze sie bedziemy upierac, ze Bandera majac polskie obywatelstwo byl Polakiem. Czy byl z narodu polskiego? Pojecia nie mam, chyba byl zydem. Malo kto nawet o tym pamieta. A przeciez wiadomo, ze to Ukrainiec.
  Nazwe ‚Ukraina’ jako panstwo uknuli wstepnie Anglicy, bo Amerykanie mieli gotoweczke: Kozacczyzna czy jakos tak.
  Podobno, ale nie wiem napewno, tylko tak gdzies wyczytalem, ze tylko dlatego w Norymberdze nie postawiono banderowcow pod lupe razem z Niemcami bo … mieli polskie obywatelstwo.

  My mozemy kruszyc teraz o to kopie ale dla moich tesciow byla wyrazna granica i roznica miedzy Polakami i Ukraincami.
  Trudno, zebysmy im teraz zmieniali nazwe na … Surmerow (ironiczna nazwa Ukrow, ktorzy ponoc wywodza sie od samych Sumerow!) .

 31. 29
  Matka Polka
  O tym tez pisalem na gajowce, chyba ze dwa tygodnie temu.

 32. lewarek.pl said

  Panie i Panowie, trochę realizmu! Ukraina to nie państwo i nigdy nie istniała, nie ma narodu ukraińskiego, ani ukraińskiego języka, ani kultury…
  A tu, okazuje się, wszystko to jest. I mamy z tym do czynienia. I musimy się z tym zmagać. Z tym, czego „nie ma”.
  Białorusi też nigdy nie było. A jest!
  I Izraela nie było. No i, kurwa, jest.

 33. MatkaPolka said

  Terytorium Ukrainy w świetle kartografii

  http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/Kartografia/kartografia.html

  Fagment mapy Europy Środkowej w/g kardynała Nikolausa Cusanusa (Mikołaja z Kuzy) – Rzym? 1475 r.
  Jest to jedna z najstarszych map na której pojawia się nazwa Polska (Polonia).
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Fragment mapy Europy Środkowej Hieronima Munzera na podstawie rękopisu mapy Europy
  wykonanego przez kardynała Cusanusa-Mikołaja z Kuzy – Norymberga 1493 r.
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Fragment mapy „Polski, Węgier, Czech, Niemiec, Rusi, Litwy” Marcusa Beneventanusa – Rzym 1507 r.
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Fragment mapy Polski i Węgier Sebastiana Munstera – Bazylea 1558 r.
  Na mapie na północ od Krymu widoczny jest herb tatarów krymskich /tamga/.
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Mapa Polski Sebastiana Munstera – Bazylea 1559 r.
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Mapa Polski Wacława Grodeckiego – „Theatrum Orbis Terrarum” Antwerpia 1573 r.
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Mapa Polski Abrahama Orteliusa – 1588 r.
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Fragment Mapy Polski Petriusa Bertiusa – Amsterdam 1606 r.
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Fragment Mapy Litwy Gerarda Mercatora – 1609 r.
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Fragment Mapy Wielkiego Księstwa Litewskiego Tomasza Makowskiego z 1613 r.
  Mapa ta nie zna terminu „Ukraina”

  Fragment mapy „Dzikich Pól” vulgo „Ukrainy”, z przyległymi prowincjami. Sporządzona dla dobra publicznego przez Wilhelma Le Vasseur de Beauplana w 1648 w Gdańsku na polecenie Władysława IV, Króla Polski.
  Termin „Ukraina” nie znajduje się w ogóle na mapie a jedynie w jej tytule jako jednoznaczny z pojęciem „Dzikich Pól”.

  Fragment powyższej mapy z tytułem:
  Mapa generalna „Dzikich Pól” /Camporum Desertorum/ inaczej /vulgo/ „Ukrainy” z przyległymi prowincjami.
  Wilhelm Le Vasseur de Beauplan 1648 r.

  Fragment Mapy Ziem Korony Polskiej Nicolasa Sansona – Paryż 1655 r.
  Ukraina” obejmuje jedynie obszary nad Bohem i Dnieprem.

  Fragment Mapy Ziem Korony Polskiej Nikolasa Sansona – Londyn 1683 r.
  „Ukraina lub Kraj Kozaków” obejmuje jedynie obszary nad Bohem i Dnieprem.

  Fragment Mapy Polski Johna Senex’a – Londyn 1725 r.
  „Ukraina” obejmuje jedynie obszary nad Bohem i Dnieprem.

  12. Mapa Polski Sansona z 1688 r. LINK
  Ukraina” obejmuje obszary nad Bohem i Dnieprem.

  13. Mapa Rosji Megdena i Brussa z 1699 r.
  Ukraina” obejmuje obszary nad Bohem i Dnieprem.

  14. Mapa Królestwa Polskiego i Księstwa Litewskiego z XVII w.
  „Ukraina” obejmuje obszary nad Bohem i Dnieprem.

  15. Mapa Rosji Izaaka Massy z 1633 r.
  „Ukraina” obejmuje obszary nad Bohem i Dnieprem.

  16. Mapa Ukrainy M. Seuttera z XVIII w.
  „Ukraina” obejmuje obszary nad Bohem i Dnieprem.

  17. Mapa południowej części Rosji I. Nieleniewa z 1779 r.
  Nazwę „Ukraina” przeniesiono w granice Państwa Polskiego.

  18. Mapa południowej części Rosji I. Nieleniewa z 1782 r.
  Na mapie skasowano nazwę „Ukraina”.

 34. Marucha said

  Re 30:
  Nie dam głowy, ale słowo „Ukrainiec” pojawiło się później, niż pojęcie „Ukrainy” w sensie ziem leżących u kraja Rzeczypospolitej.
  Ludność tych ziem – po odrzuceniu całej tej kryminalnej zbieraniny spod znaku Kołomojskiego – to Rusini i Rosjanie.

 35. 32
  Lewarek
  Pol panstw afrykanskich nie bylo na mapie.
  Stanow Zjednoczonych, Estonii, Zair, Fidzi, Togo, Vanuatu, Liberia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Irak, Kuwejt, Burkina Faso, Indonezja – co to za narod? – tez nigdy nie byly na mapie.

  ———–
  W jaki sposób ma to przekonać nas, że Ukraina to państwo, a Ukrainiec to narodowość?
  Admin

 36. MatkaPolka said

  To co dziś nazywa się Ukrainą to była Polska. To Polska stworzyła „Ukrainę” – cywilizowała Dzikie Pola, – zakładała miasta Kijów, Lwów, Kamieniec, Odessa była polską dziurą, chroniła ludność przed niewola turecką.

  Rusini – Zawsze Wierni Rzeczypospolitej Polskiej.
  http://3obieg.pl/rusini-zawsze-wierni-rzeczypospolitej-polskiej

  Rusini byli takimi samymi dobrymi Polakami jak Mazowszanie, Wielkopolanie, Ślązacy, Mazurzy, Pomorzanie …

  Sama nazwa „Ukrainiec” to wymysł ostatniego cesarza Austrii Karola I (1916-1918), który z podszeptu garstki (ok. 20 osób rodzącego się nacjonalizmu ukraińskiego) rezydując w Wiedniu specjalnym edyktem cesarskim nakazał wszystkich Rusinów nazywać Ukraińcami.

  Nazwa „Ukraina” miała zastosowanie do regionu Galicji i Małopolski Wschodniej – zaboru austriackiego, gdzie rozwijał się ruch nacjonalizmu ukraińskiego stworzony i finansowany przez Habsburgów; i tak samo po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej finansowanej przez Międzynarodowego Żyda (Międzynarodówkę Finansową) udało się przenieść nazwę „Ukraina” na całe państwo z małego regionu Galicji – i tak to trwa do dzisiaj sprytnie ukrywane przez propagandę niemiecką.

  Nacjonalizm ukraiński zwrócony przeciw Polakom – podobał się Austrii i Rosji

  Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej podane zostały czystkom etnicznym – MORDOWANO POLAKÓW

  DEPOLONIZACJA KRESÓW POŁUDNIOWO WSCHODNICH

  http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rus.html
  EKSTERMINACJA LUDNOŚCI POLSKIEJ KRESÓW WSCHODNICH
  LUDOBÓJSTWA I WYGNANIA NA KRESACH
  ZAGŁADA KULTURY POLSKIEJ NA KRESACH WSCHODNICH

  Powtorze

  „Ukraina” powstała 8 grudnia 1991 w wyniku „Układu z Białowieży” o rozpadzie ZSRR.

  Był akt największej ZDRADY STANU – podpisany przez 3 uzurpatorów nie reprezentujących nikogo, POTAJEMNIE – w tajemnicy przed opinia publiczną, wbrew woli narodów wyrażonej w referendum z 17 marca 1991 – o utrzymaniu ZSRR – 80% mieszkańców było za utrzymaniem ZSRR – zreformowanego, z autonomia dla republik.

  Układ był podpisany przez:
  Borysa Jelcyna,Leonida Krawczuka,Stanisława Szuszkiewicza – marionetek obcych służb – czyimi byli agentami– CIA, BND, MFW?

  Nie byli UPOWAŻNIENI przez nikogo do podpisania tak brzemiennego w skutkach układu – przekręt, hucpa, przemoc, to cecha działań Międzynarodowego Żyda

 37. 35
  Admin
  Prosze mi NIE zarzucac, ze nazywam Ukraincow narodem. To jest nie fair. OK??
  Kociewioki tez nie sa narodem. Tak ich nazywaja.

  Ukraina jest panstwem, bo jest zarejestrowana w ONZ i ma oficjalny status panstwa czy nam sie to podoba czy nie. Prawda jest, ze nie ma chyba do tej pory zatwierdzonych granic, bo nie mial kto tego zdaje sie zalawic.
  Ma stolice, parlament i administracje panstwowa bez wzgledu na to co o tym myslimy.
  Kosowo do tej pory nie jest.

  Do 1991 roku NATURALNIE, ze Ukrainy nie bylo na mapie bo nie bylo takiego panstwa.
  Przeciez to nie przedszkole, zeby prostych rzeczy nie rozumiec.
  Poczatkowo CIA proponowalo nazwe kozacka dla Ukrainy.
  Ja pozwole sobie przypomniec, ze we lwowie byl ukrainski uniwersytet i moj tesciowa uczyla jezyka polskiego w szkole gdzie byly obowiazkowe lekcje j. ukrainskiego.
  Ja pamietam, ze pisalem na gajowce, ze do czasow I ej wojny swiatowej ukrainski jezyk byl traktowany jako dialekt a nie jezyk narodowy.
  Tak mnie wkurzyliscie, ze wam to przypomne bo ja nie popieram dziecinady.
  My tu udajemy powazne dyskusje.
  Zaraz wam to znajde co wkleilem do gajowki dawn temu:
  Az mnie zatkalo, ze mnie ktos posadza o probanderowskie sentymenty!!!!!!!
  Wstyd!

 38. Moje wpisy w gajowce: Gajowy moze sobie sprawdzic.

  No Ukrainian Language in 1911 British Encyclopaedia,

  W Encyklopedii Britannica w 1911 jezyk ukrainski jeszcze nie istnieje:
  Oto co pisze Encyclopaedia Britannica w 1911:

  Rosyjskie dialekty sa podzielone na dwie glowne grupy: – wielikoruski, do ktorego wchodzi bialoruski oraz druga grupa to rosyjski i malorosyjski.
  Malorusk m jezykiem mowia w pasie od Galicji i Polnocnych Karpat przez Podole i Wolyn i rzady w Kijowie, Czernichow, Poltawa, Charkow i poludniowa czesc Woroneza az do Donu i Kubania gdzie nad ktorym sie osiedlali Kozacy znad Dniestru.
  .
  Na poludniu tego pasa w Noworosji, ludnosc jest bardzo pomieszana , ale Malorosjanie przewaznie dominuja. Mieszka tam okolo 30milionow Malorosjan.
  Dialekt maloruski uwazanay jest za jezyk literacki, dominuje w Galicji i dosc ograniczony w Rosji.
  Malorosjanie sie roznia od Wielkorosjan nie tylko jezykowo ale nawet i fizycznie, a takze w zwyczajach, architekturze domow i w ogole folklorem.;
  I roznym rusofobom nie udalo sie udowodnic , ze to finskie akcenty zadecydowaly o tych roznicach a i Malorosjanie , zwlaszcza potomkowie Kozakow tez nie maja tatarskich elementow jezykowych.
  Przez ostatnie 300 lat byli pod silnym polskim wplywwem i to mialo ogromny wplyw na slownictwo choc troche mniejszy mniejszy na fonetyke czy morfologie…

  Rockefelers and Rotschild came to Ukraine in 1991
  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?

  f=2&t=78156#p476378

  US ‘recognized’ E. Ukrainian regions of Donetsk, Lugansk as independent (56yrs ago…) — RT US News

  https://www.rt.com/usa/312029-us-recognized-donbass-independence/

  .The Geopolitical game in Ukraine. s…

  http://mereja.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=78156#p476777

  The Rothschild Coup of Ukraine | justintimed’s Blog

  https://justintimed.wordpress.com/2015/01/04/the-rothschild-coup-of-ukraine/

  A poza tym, to mam zero wiedzy i jeszcze mniej zainteresowania Ukraina

 39. Aktualne informacje plus dwa moje wpisy na gajowce.

  Ukraine’s Misunderstanding of Lenin Helps Explain America’s Fight with Re-invented Historical Statues | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/ukraines-misunderstanding-of-lenin-helps-explain-americas-fight-with-re-invented-historical-statues/5605126?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Subject: Who Are the Ukrainians? | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/who-are-the-ukrainians/5627413

  Acha :
  Znalazlem jeszcze takie moje wpisy na gajowce dosc dawno temu:

  Chicken Kiev speech – Wikisource, the free online library

  https://en.wikisource.org/wiki/Chicken_Kiev_speech

  Subject: US Coup in Ukraine: Oliver Stone’s Documentary | Veterans Today

  http://www.veteranstoday.com/2015/01/05/us-coup-in-ukraine-oliver-stones-documentary/

 40. Oto jeszcze jedna opinia o Ukraincach. Ten facet tez ma zero wiedzy:

  (26) Kim są mieszkańcy Galicji? G. Sidorow. – YouTube

  Aktualna wiedza o jezyku ukrainskim w Britannica.com

  Ukrainian language | Britannica.com

  https://www.britannica.com/topic/Ukrainian-language

 41. Marucha said

  Re 37 i następne:
  Spokojnie, Panie Trollu.
  Niczego Panu nie zarzucam – a zwłaszcza sympatii probanderowskich.
  Precyzowałem jedynie swoje poglądy.

 42. 41
  Marucha
  Nauralnie, ze sie zloszcze. Bo jesli napisalem na poczatku, ze Ukraina to nazwa geograficzna a nie polityczna – to nie wzialem pod uwage, ze ktos moze nie rozumiec roznicy.
  I.e. Ameryka – to jest nazwa geograficzna – a USA – Polityczna.
  Podobnie jest z Anglia- Zjednoczone Krolestwo , Rosja – Rosyjska Fderacja, Polska – Rzeczpospolita Polska itd.
  W j. angielskim to jest bardziej oczywiste bo nazwy polityczne panstw maja rodzajnik ‚The’
  The Uniited States but America
  England – The United Kingdom
  Ukraina nie ma rodzajnika, tak jak nie ma Patagonia,
  Russia – the Russian Federation

  Nawet jesli mowimy potocznie Australia – to oficjalna, polityczna nazwa jest : The Australian Federation of States and Territories.itp.
  To nie tylko moje wymysly, ze Pokoj w Andruszkowie byl bardzo waznym wydarzeniem i dla Polski i dla Ukrainy.
  Napisalem tez, ze Ukraina to jest polska nazwa oryginalnie (bo lezala u kraja Rzplitej,) o czym przeciez WSZYSCY wiedza. To inni wykombinowali, zeby zrobic z tego nazwe panstwa.
  I naturalnie, kiedy w 1920 ( a wedlug innych w 1916) roku Niemcy obiecali Ukrom panstwo i uznali wlasciwie juz wtedy Ukraine jako panstwo, bez niczyjej zgody, to dokladnie to samo zroblili Anglicy z Hadza i nazwali kraj Arabia Saudyjska. Oficjalnie to sztuczne panstwo Arabia Saudyjska powstalo chyba 14 lat pozniej i zarejestrowane w rejestrze panstw.
  Kiedy udalo sie calej mafii swiatowej rozwalic imperium Ottomanskie to zrobili Turcje – ni pies ni wydra – bo trzeba bylo pdzielic Bliski Wschod. To samo zrobili z Austria.
  Stad tez nic dziwnego, ze jest pomieszane z poplatanym, zeby nikt nie doszedl o co chodzi.
  Pakistan przeciez tez nie byl panstwem, tylko czescia Indii.
  To samo zrobili z Sudanem, Abisynia..

  Taki sam zawijas zrobili z pojeciem ‚narod’.
  Jugoslawia czy Czchoslowacja to tez byly sztuczne twory. jak mozna w ogole bylo opowiadac o narodzie jugoslawianskim? czy o narodzie czechoslowackim?

  Chce przez to powiedziec, ze nikt nie jest madry i nikt nie ma kompletnej wiedzy nie tylko na temat Ukrainy ale i nawet katastrofy smolenskiej.
  Wiec jeszcze raz: wszysko co mozemy, to podawac dostepne nam informacje.
  I to nie nasza wina, ze kazdy wie co innego. I co chwile cos innego.
  Jak kiedys pisalem ze w Brytannice przed pierwsza wojna swiatowa nie bylo jezka ukrainskiego- to teraz , ta sama encyklopedia podaje:

  Ukrainian language | Britannica.com

  https://www.britannica.com/topic/Ukrainian-language

  No to, kto jest wiekszym uznanym autorytetem? Napewno nie ja.
  Pozdrawiam i przepraszam za awanture bo mnie naprawde Ukry wkurzaja.

  Bralem udzial w takiej Miedzynarodowej Konferencji (tez pisalem o tym na gajowce) j Zwiazkow Polskich Federacji Australii i Nowej Zelandii z organizacjami ukrainskimi. Nie wiem czyj to byl pomysl, jeszcze zeby mnie zaprosic.
  Bylo dosc elegancko na samym poczatku, kiedy sie wszyscy witali.
  Zrobila sie draka – nie pamietam, czy to przypadkiem nie ja zaczalem- ale to ja sie zapytalem, dlaczego Ukraincy emigrowali do Kanady, Australii i USA jako.. Polacy.. po czym szybko zakladali bardzo silnie dotowane organizacje ukrainskie.
  Wiec sie nastroj troche zmienil jak jeszcze dr. Hardy z Perth tez sie zapytal szefa Federacji Ukrainy, czy pamieta, ze razem studiowali prawo na polskim uniwersytecie we Lwowie, bo Ukraincy woleli studiowac na polskim niz na ukrainskim.
  Mnie zas zaczal tlumaczyc niejaki Hryhorczuk a tak naprawde Gregorczuk – gdzies spod Truskawca -jakis kacyk z ukrainskiej organizacji, ze on wyemigrowal nie jako Polak tylko…urodzony na polskiej ziemi.
  I ja sie wtedy zapytalem: Panie Hryhorczuk, to kiedy pan klamal? Wtedy czy teraz? Dran bawet nie zauwazyl, ze sie na zadnej Ukrainie nie urodzil tylko …na polskiej ziemi.

  A tak poza tym , to faktycznie nic nie wiem o Ukraincach i Ukrainie. A mam jeszcze pare ‚wspomnien’.

 43. Polski punkt widzenia said

  (37) Troll Polonii

  Panie Troll … znów Pan miesza ludziom w głowach.

  Przypomnę, że w świetle prawa międzynarodowego nie było i nie ma państwa „Ukraina” – takie oświadczenie złożył, w dniu 7 kwietnia 2014 roku, Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon.

  W uzasadnieniu podano, że, po upadku ZSRR, „Ukraina” nie przeprowadziła i nie zarejestrowała należycie w ONZ demarkacji swoich granic, jako suwerennego państwa.

  Zatem, według granic, „Ukraina” nadal pozostaje okręgiem administracyjnym w granicach ZSRR, zgodnie ze zwykłą umową w ramach WNP, która nie ma mocy prawnej w ONZ.

  A ponieważ „Ukraina” nie ma oficjalnej granicy, w rozumieniu prawa międzynarodowego, to nie ma żadnych podstaw, aby mówić o jej naruszeniu, jak i również o separatyzmie.

  Mając powyższe na uwadze – „Ukraina” jako państwo nie istnieje !

 44. MatkaPolka said

  Na pohybel z „Ukrainą”!

  https://marucha.wordpress.com/2015/08/11/na-pohybel-z-ukraina
  (również ciekawe komentarze pod artykułem)

  Ukraina nigdy nie istniała. To Polska stworzyła Ukrainę – i te wszystkie historyczne fakty o Polskości „Ukrainy” obecnie się zamilcza. Polska ma nie istnieć – to dalekosiężny plan Krzyżactwa i żydostwa.

  Ukraina ma zaś być podporządkowana Międzynarodowemu Żydowi i Międzynarodowemu Krzyżakowi – tak jak dzisiejsza Polska. „Drang nach Osten” trwa w najlepsze – Niemcy nic się nie nauczyli.

  Ukraina – Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej – to były „Dzikie Pola”, obszar słabo zaludniony i niebezpieczny ze względu na ustawiczne najazdy Turcji i Tatarów – mordy, jasyr, niewola.

  Potężna Rzeczpospolita była schronieniem i była najlepszą formułą bezpieczeństwa i współżycia dla ludzi zamieszkujących te tereny. To Polska – szlachta, magnateria, mieszczanie i chłopi – stworzyli i cywilizowali te tereny: budowali zamki obronne, miasta, uprawiali ziemie.

  „Karta Ukraińska” to wielowiekowa gra Krzyżacko-Pruska rozbicia Wielkiej Polski i odebranie od Polski Rzeczpospolitej Obojga Narodów jej Kresów Wschodnich oraz skłócenie narodów słowiańskich tak, aby nawzajem się zabijały w celu ich podporządkowania i stworzenia słynnego „LEBESRAUM” – dla Niemca i Żyda.

  Rusini zawsze byli wierni Rzeczpospolitej. Rusini to byli tacy sami Polacy jak Ślązacy, Mazowszanie Wielkopolanie Pomorzanie…

  Dzisiejsi Ukraińcy to produkt zbrodniczej ideologii ludobójstwa OUN-UPA – stworzonej przez zbrodniczą III Rzesze Niemiecką. Wszyscy przywódcy UPA byli Żydami, tak jak Żydami są dzisiejsze „władze” tego, co nazywa się „Ukraina”.

  Ukraina powstała w wyniku spisku trzech ludzi – Jelcyna, Krawczuka, Szuszkiewicza – „prezydentów wystruganych z banana”, nie reprezentujących nikogo i nieupoważnionych przez nikogo, najpewniej opłacanych przez nieznane bliżej siły. Stworzyli oni wystrugany z banana kraj zwany dzisiaj Ukrainą – wbrew woli ludzi wyrażonej w referendum w marcu 1991 o reformach w Związku Radzieckim, utrzymaniu ZSRR i dużym stopniu niezależności dla Republik członkowskich.

  (Układ białowieski − nazwa nadawana porozumieniu o utworzeniu Wspólnoty Niepodległych Państw, zawartemu przez prezydentów Rosji, Białorusi i Ukrainy 8 grudnia 1991 roku na spotkaniu w Wiskulach w Puszczy Białowieskiej oraz w pobliskim Brześciu nad Bugiem.)

  Natomiast Kresy Zachodnie Polski – wypchniecie Polski przez Krzyżactwo 1000 km na wschód znad dorzecza Łaby i germanizacja tych ziem, to zupełnie inna sprawa tej układanki. Niemcy zostały zjednoczone pod berłem Pruskim dopiero w 1871 r. Nota bene Państwo Pruskie zostało rozwiązane przez zwycięskich Aliantów na mocy Umowy Poczdamskiej i Uchwały 46 Sojuszniczej Rady Kontroli nad Niemcami. Unia Eurropejska to sprytny zabieg Prus celem pominięcia skutków II wojny światowej. NIEMCY NIE ISTNIEJĄ. [Oj, istnieja, istnieją… – admin]

  Były wojny Polski z Rosja o te tereny. Kresy Wschodnie Polski zostały przyłączone do Rosji po rozbiorach Polski – w 1795 za panowania Katarzyny II Prusaczki ze Szczecina (rosyjski car Piotr III to Karl Peter Urlich, a jego żona to Sofia Augusta Anhalt–Zerbst, która bezprawnie zagarnęła tron, mordując swojego męża).

  Rozbiory Polski były w całości dziełem Prus. Rosja była inaczej podporządkowana Zakonowi Krzyżackiemu – cały dwór carski, administracja, wojsko kadra oficerska była pruska.

  Po rozbiorach Polski tereny „Ukrainy” były zrusyfikowane, ale też były cywilizowane i rozwijane przez Rosję carską, a potem Rosję bolszewicką (rewolucja bolszewicka to dzieło międzynarodowej żydowskiej finansjery oraz ostatniego cesarza Prus – Wilhelma II).

  Nigdy zaś nie można powiedzieć, że Ukraina była zawsze rosyjska – językiem urzędowym Tatarów Krymskich był kiedyś język polski. Ukraina stała się rosyjska dopiero po rozbiorach Polski (przez trzech niemieckich cesarzy).

  A twierdzenie, że jest inaczej, to nic innego jak konfliktowanie Polski i Rosji.

  Nie ma takiej narodowości jak Ukrainiec. To słowo uknute przez ostatniego cesarza Austrii Karola I, aby wszystkich Rusinów nazywać „Ukraińcami” w ramach sklecania różnych grup etnicznych zamieszkałych tereny Galicji. Typowe dla zaborcy – „Dziel i rządź”

  Obecna Ukraina to całkowicie sztuczny twór masoński, realizacja dalekosiężnych celów odnowionych Prus, budowy imperium Prusko-Niemieckiego od Berlina do Bagdadu, w czym dzielnie pomaga USA – pięść pancerna masonerii proweniencji krzyżackiej i Międzynarodowego Żyda

  Zbrodnicza ideologia banderowska UPA – wymyślona przez Niemcy hitlerowskie i Żydów – przyjęta przez „Ukrainę”, dyskwalifikuje ten multi etniczny zbiór rożnych narodów do stworzenia osobnego kraju. [Państwowa] ideologia ludobójstwa nie pozwala na istnienie takiego kraju i na jego samostanowienie.

  Rozwój wypadków na „Ukrainie” to potwierdza. Ci ludożercy, zainfekowani opętaniem i zbrodniczą ideologią OUN-UPA, nawzajem się pozabijają i pozjadają– idzie nowy „Hłodomor”. Będą walczyć do ostatniego „Ukraińca”, z czego najbardziej się cieszy Międzynarodowy Żyd i Międzynarodowy Krzyżak. Bo przecież na Ukrainie chodzi o podporządkowanie ludności tego „państwa” Niemcowi i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu – tak jak to zrobiono z Polską.

  Powstańcy Noworosji z tą banderowską banda przestępców i z ideologią OUN-UPA nie chcą mieć nic wspólnego – i Ci z Noworosji rzeczywiście zasługują na samostanowienie. Bandycka Junta i Armia Ukraińska po prostu ich zabija – dzieci, kobiety, starców – tak samo jak robiła UPA podczas i po II Wojnie z Polakami

  Przypomnijmy jeszcze jeden ważny fakt – kiedy rozpadał się Związek Radziecki, Michaił Pierestrojkowicz Gorbaczow zaproponował zwrot Polsce trzech województw: Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola. Gen.Jaruzelski się zgodził, ale Michnik, Kuroń, Geremek pojechali do Gorbaczowa i błagali, aby tego nie robił.
  Widocznie inne są plany światowego żydostwa – budowa Nowej Chazarii ze stolicą w Dniepropietrowsku.

  Życzmy, aby te faszystowskie bandyckie państwo – UPA-INA, które popiera cale światowe ŻYDOSTWO jak najszybciej się rozpadło i żeby Noworosja była jak największa. Może przyjdzie czas, że Kresy Wschodnie wrócą do Polski pod warunkiem wyleczenia się z ludobójczej ideologii banderowskiej znacznej części społeczeństwa na Ukrainie.
  Polska ma szanse na powrót do pozycji mocarstwowej jedynie przy boku mocarstwowej Rosji.

  Mocarstwowa Polska , Mocarstwowa Rosja, Mocarstwowe Czechy i Morawy – to jedyna alternatywa dla wielowiekowej historii ciągłych aktów agresji Krzyżaków, Prus i Niemiec na narody Słowiańskie Europy Środkowo Wschodniej. Unia Europejska jest przykrywka, mechanizmem prawno-finansowym agresji Niemiec na Polskę i inne kraje Europy – TO NOWA FORMA NIEWIDZIALNEJ WOJNY.

  Trzeba przywrócić właściwe proporcje i należne miejsce narodom słowiańskim w Europie.
  Jak to możliwe, że tak nieliczne żydowskie żmijowe plemię i tak nieliczne organizacje krzyżackie (obecnie masoneria) potrafiły ujarzmić tak potężne Słowiańskie narody?

  Na pohybel banderowskiej Ukrainie. Na pohybel faszystowskiej Unii Europejskiej.

  MatkaPolka

 45. MatkaPolka said

  Na pohybel z „Ukrainą”!

  https://marucha.wordpress.com/2015/08/11/na-pohybel-z-ukraina
  (również ciekawe komentarze pod artykułem)

  Ukraina nigdy nie istniała. To Polska stworzyła Ukrainę – i te wszystkie historyczne fakty o Polskości „Ukrainy” obecnie się zamilcza. Polska ma nie istnieć – to dalekosiężny plan Krzyżactwa i żydostwa.

  Ukraina ma zaś być podporządkowana Międzynarodowemu Żydowi i Międzynarodowemu Krzyżakowi – tak jak dzisiejsza Polska. „Drang nach Osten” trwa w najlepsze – Niemcy nic się nie nauczyli.

  Ukraina – Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej – to były „Dzikie Pola”, obszar słabo zaludniony i niebezpieczny ze względu na ustawiczne najazdy Turcji i Tatarów – mordy, jasyr, niewola.

  Potężna Rzeczpospolita była schronieniem i była najlepszą formułą bezpieczeństwa i współżycia dla ludzi zamieszkujących te tereny. To Polska – szlachta, magnateria, mieszczanie i chłopi – stworzyli i cywilizowali te tereny: budowali zamki obronne, miasta, uprawiali ziemie.

 46. MatkaPolka said

  Ukraińska okupacja Krymu? Polska okupacja Ukrainy?

  https://marucha.wordpress.com/2014/02/28/ukrainska-okupacja-krymu-polska-okupacja-ukrainy

  Ukraina staje w obliczu rozpadu państwa. Licznie zgromadzeni na centralnym placu Sewastopola mieszkańcy, skandując hasła „Putin nasz prezydent!” oraz „Rosjo, zostaliśmy porzuceni, weź nas z powrotem!”, wskazują swoje sympatie narodowe i preferencje polityczne . Skąd ta miłość do Rosji, a niechęć do państwa, w którym żyją? Czy ci ludzie czują się okupowani przez Ukrainę? Jeśli tak, w jaki sposób ta okupacja się zaczęła?
  (***)

 47. […] 2018-09-03 (Poniedziałek) @ 02:00:12 […]

 48. 43
  Polski Punkt widzenia

  Nie ma obowiazku czytac moich wpisow.

  Ale durniu jak juz czytasz, to poczytaj, ze o tych granicach nie uznanych przez ONZ ja powyzej napisalem
  Slepy, czy swinia i czyta teksty jak ubecja!!!!!!!!

 49. MatkaPolka said

  Rusini a Ukraińcy

  UKRAINA_Rusini a Ukraińcy_Jak Rusini stali się Ukraińcami

  http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rusini.html

  Obecnie zgodnie z obowiązującą pewną „poprawnością polityczną” przyjęto powszechnie, że dla określenia każdego bez wyjątku Rusina należy używać słowa Ukrainiec, nie patrząc jaka jest prawda historyczna. Okazuje się jednak, że jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej nie wszyscy Rusini uważali się za Ukraińców. Co więcej niektórzy z nich odnosili się nawet z pewną niechęcią do „obozu ukraińskiego”. Przykładem potwierdzającym taką właśnie postawę może być przytoczone poniżej przemówienie wygłoszone przez posła Mychaiła Baczyńskiego w dniu 21 stycznia 1931 r. w Warszawie na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracyjnej.

  Mychaił Baczyńskij

  Poseł B.B.W.R.

  Przemówienie wygłoszone w dniu 21 stycznia 1931 r. na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracyjnej.

  Wysoka Komisjo!

  Jeżeli w przemówieniu swojem używać będę terminu „ruski”, to termin ten proszę rozumieć nie w znaczeniu „rosyjski”, lecz tylko „rusiński”. Termin więc „ruski” będę zastosowywać przy określeniu nacjonalnem narodu zamieszkującego terytorjum byłej Galicji, dzisiejszej zaś Małopolski Wschodniej, a więc terminem tym określam nie „Rosjan”, lecz greko-katolików „Rusinów”. Tak samo, gdy będę używać terminu „ukraiński”, „Ukrainiec” to jedynie dla określenia tej części narodu ruskiego, zamieszkującej Wschodnią Matopolskę, która przyjęła tę nazwę dla swego nacjonalnego określenia. Gdy będę mówił podczas mego przemówienia o Ukraińcach — to należy przez to rozumieć wszystkich członków trzech galicyjsko – ukraińskich partyj oraz członków UOW.

  Jako przedstawiciel lojalnego odłamu ruskiego narodu, zamieszkującego południowo – wschodnie ziemie Rzeczypospolitej Polskiej, pozwalam sobie także zabrać głos w tak ważnej sprawie, jaką jest kwestja ruska oraz w związku z nią, wniesiona interpelacja ze strony panów przedstawicieli obozu ukraińskiego. Przede wszystkiem protestuję w tem miejscu i to jak najkategoryczniej przeciwko twierdzeniu, zawartemu w poprzedniej interpelacji, pp. posłów ukraińskich, jakoby połacie krajów zamieszkałych przez ludność ruską silą oręża do Państwa polskiego przyłączone zostały. Z takiego, bowiem twierdzenia wynikałoby, że połacie te zostały przyłączone po Państwa Polskiego wbrew woli narodu ruskiego. Tymczasem naród ruski w r. 1918 o swoje zdanie w tym kierunku przez nikogo wcale pytany nie był. Faktem historycznym jest, że walki z r. 1918 ludowi ruskiemu narzucone zostały gwałtem. Walkami temi kierowała, zatem nie wola ludu ruskiego, lecz wola jednostek, wola niektórych polityków galicyjsko – ukraińskich, pozostających na usługach Austrji. Walki te wywołała galicyjsko-ukraińska inteligencja, przebywająca wówczas w Wiedniu, w szczególności zaś część ówczesnej ukraińskiej reprezentacji parlamentarnej w porozumieniu z rządem austrjackim i za zgodą tegoż. Habsburgowie chętnie zgodzili się na koncepcję utworzenia wschodnio – galicyjskiego państwa ukraińskiego, które miało pozostawać pod ich władzą i na tron, którego desygnowany został członek ich dynastji, arcyksiążę Wilhelm Habsburg, syn Salvatora z Żywca, który nawet w tym celu przybrał sobie przydomek „Wasyla Wyszywanego”,

  Dlatego też oddała Austrja do dyspozycji polityków galicyjsko – ukraińskich sztab, składający się z wyższych i niższych oficerów, kasę, broń, amunicję, tabory kolejowe z tem, że ze wszystkich gr. katolików służących w armji austrjackiej miały być uformowane ukraińskie jednostki bojowe. Przedtem jednakowoż Karol I (ostatni cesarz austrjacki z dynastji Habsbursko – Lotaryńskiej), w porozumieniu z tymi Ukraińcami politykami i pod ich wpływem, wydał reskrpyt, nakazujący wszystkim bez wyjątku gr. katolikom zamieszkałym na terytorjum monarchji austrjackiej używać dla określenia swojej narodowości jedynie terminu „Ukraińcy„. W ten, więc sposób dekret cesarski, jednem pociągnięciem pióra przekreślił z urzędu oraz przekręcił dotychczasową historyczną nacjonalną nazwę ludu ruskiego. Krzywda ta, wyrządzona wówczas narodowi ruskiemu przez Austrję, została dopiero teraz przez obecny rząd polski naprawiona. Taką zatem jest faktyczna geneza walk ukraińsko – polskich, w których stroną agresywną nie byli Polacy, lecz austrjacko-ukraińcy politycy i jeżeliby ludowi ruskiemu w roku 1918 była dana możność swobodnego wypowiedzenia się w tej sprawie, to z pewnością byłby się on oświadczył stanowcze przeciwko tej wojnie.

  Lud ruski przemęczony długotrwałą wojną światową, zgnębiony prześladowaniami austro-ukraińskiemi, oraz doszczętnie zniszczony pod względem materjalnym, gdyby to od niego było zależało — nie byłby się nigdy zgodził na walkę z Polską, jedynie w tym celu, ażeby stwarzać nowe ukraińskie państwo całkowicie od austrjackich Niemców zależne, któreby nie miało najmniejszych widoków rozwoju tak pod względem kulturalnym jak też i gospodarczym. Takiej koncepcji lud ruski nie byłby nigdy zaakceptował. chociażby tylko, dlatego, że koncepcja ta wylęgła się w głowach tych samych polityków galicyjsko-ukraińskich, którzy wobec ludu ruskiego odegrali w r. 1914 rolę austrjackich żandarmów, którzy mieli już wtedy na swojem sumieniu zmasakrowanych, wywieszanych, rozstrzelanych i nieludzko w Thalerhofie skatowanych.

 50. 43
  Polski Punkt Widzenia
  Twoim durnowatym zdaniem Izrael tez nie istnieje? Bo nie ma uznanych granic ani konstytucji?.
  Slepaku!!
  Nie istnieje Jugoslawia i nie istnieje Czechoslowacja.
  Hawaje nie istnieja jako stan USA.
  Nie istnieje ISIS bo nie ma stosunkow dyplomatycznych z zadnym panstwem i nie ma administracji panstwowej.

  Poroszenko wlasnie jedzie na Zgromadzenie Ogolne ONZ, zeby proponowac nowe sankcje przeciwko Rosji w sprawie Morza Azowskiego.
  Poroszenko, taki polski Pilsudski, jest przez ONZ uznany jako prezydent Ukrainy.
  Taki prezydent, ktorego panstwo nie istnieje???

  Niektore wpisowcy sa madrzejsze od Putina, I CALEJ ROSJi, ktora ma ambasade w Kijowie, bo Rosja uznaje Ukraine jako panstwo
  Polska tez uznaje. I Niemcy Uznaja.
  Z oficjalna wizyta w Kijowie jest teraz przedstawiciel wladz Austrii, ktory w Kijowie obiecuje milion euro dla Donbasu, ale chce je wreczyc w Kijowie, wiec Donbas ich nigdy nie dostanie.. Austria tez uznaje Ukraine. I Szwecja. I Norwegia, I ONZ.

  Tylko paru medrcow na gajowce uwaza, ze wszystkie panstwa, ktore maja ambasady w KIjowie sa glupsze od Polskiego Punku Widzenia.

  Nic dziwnego, ze o Polske nie ma kto dbac bo tam same slepe durnie o kolorach rozmawiaja.

  STULTUS STULTA LOQUITUR

 51. Polski punkt widzenia said

  (51) Troll Polonii

  Panie Troll … pański komentarz to jakieś pomieszanie z poplątaniem – czyli bałagan myślowy !

  Jeśli nie zgadza się Pan z treścią mojego wpisu – może Pan to wyjaśnić, podając merytoryczne argumenty … zwłaszcza z zakresu prawa międzynarodowego. :-))))

  Tak więc proszę potrudzić się i zebrać nieco wiadomości na dany temat – zanim otworzy Pan buzię i zwymyśla innych od głupców … swoją drogą, cóż to za „wylewna” wypowiedź … :-))))))

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: