Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (59 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-09-01 (Sobota)

Na facebookowym profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego pewien turysta postanowił wyrazić swoje oburzenie, że w Tatrach grasują na wolności niedźwiedzie.
Jego zdaniem, sytuacja jest niedopuszczalna, bowiem ewentualne spotkanie niedźwiedzia może popsuć wycieczkę i nastrój na cały dzień.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/08/27/wolne-tematy-58-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/09/08/wolne-tematy-60-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 260 to “Wolne tematy (59 – 2018)”

 1. Anne said

  A ja przed chwilą skończyłam czytać komentarze do poprzednich wolnych tematów i nawiążę do gwałtu modelki plus size. Otóż w latach 60- pod koniec, jednego pana też oskarżono o gwałt. Sąd go uniewinnił, bo udowodnił, że nie sposób zdjąć tak obcisłych spodni jakie nosiła oskarżająca go kobieta bez pomocy drugiej osoby.

 2. adsenior said

  Jeszcze trochę, i znajdzie się poszkodowany, obesrany przez ptaszki, latające na wolności!

 3. Marucha said

  Do p. Roba z poprzednich Wolnych Tematów: #234, #237
  >https://marucha.wordpress.com/2018/08/27/wolne-tematy-58-2018/

  Istotnie, zmroził mnie u red. Michalkiewicza zupełny brak jakiegokolwiek potępienia McCaina za jego niezliczone zbrodnie wojenne.

  Faktem jest, że ileś tam lat temu, gdy jego nazwisko po raz pierwszy wypłynęło w mej świadomości, w roku 2008 gdy był kontrkandydatem Tego, co się Urodził na Hawajach – wydawał mi się dość rzetelnym facetem.
  Brał udział w wojnie w Wietnamie, był więziony, nikogo podobno nie wydał, jednym słowem bohater, choć niekoniecznie w dobrej sprawie.

  Prawda zaczęła się wyłaniać stopniowo spoza zasłon dymnych żydowskich… pardon, miedzynarodowych mediów.

  To, że stanął przeciwko Polsce w kwestii zuchwałej grabieży jej majątku przez międzynarodowych, wcale mnie już nie zaskoczyło. Ten skurwiel chyba nigdy nie stanął po stronie prawdy, w zadnej sprawie, jeśli miał wybór.

  W sumie Michalkiewicz przyznał się, iż początkowo miał sympatię do McCaina, ale potem mu ona przeszła.

  Tematyka McCaina świetnie nadawałaby się na zjadliwie inteligentny felieton red. Michalkiewcza, z jakich słynie. Szkoda, że nie powstanie.

 4. Marucha said

  Re 1:
  W naszych czasach większość oskarżeń o gwałt to kłamstwa sfrustrowanych kaszalotów.
  Czy np. takie coś jest warte gwałtu?

  ..

 5. osoba prywatna said

  Dlaczego lubią Putina?
  http://jeznach.neon24.pl/post/145277,dlaczego-lubia-putina

 6. osoba prywatna said

  Rosyjski fotograf Roman Fiedorcow prezentuje galerię zdjęć dziwnych stworzeń wyłowionych z wielkich głębin zimnego oceanu w pobliżu Murmańska
  http://jeznach.neon24.pl/post/145307,potwory-z-glebin

 7. osoba prywatna said

 8. osoba prywatna said

  Przeciw dopalaczom.
  http://jeznach.neon24.pl/post/145296,przeciw-dopalaczom

 9. Lily said

  http://www.wellaware1.com/greenberg

 10. Sebastian said

  Prokurator pisze, że do kostnicy przywieziono 4 września 1939 r. zwłoki harcerzy w wieku 11- 14 lat. „Wszystkie ciała miały rany postrzałowe wlotowe u nasady nosa”. Niemcom nie udało się wkroczyć do Katowic „bez jednego wystrzału”, choć wkroczyli triumfalnie. Może dlatego wciąż toczy się spór, na ile samoobrona miasta była silna i kim byli dzielni obrońcy. Nie ma tylko wątpliwości, że cywilów, harcerzy czy powstańców, nie chroniła konwencja genewska i Niemcy uznali, że mają prawo ich bezkarnie rozstrzelać, zabić na miejscu. Ofiary często wskazywali Niemcom ich śląscy sąsiedzi.

  Katowicka gilotyna Nazywano ją „czerwoną wdową”. Wykonywano na niej wyroki śmierci głównie na ludności polskiej ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Niemcy wstawili gilotynę do osobnego budynku na terenie katowickiego więzienia przy ul. Mikołowskiej (dziś jest tam areszt) w październiku 1941 roku. Ścięto na niej 552 osoby, w tym 48 kobiet. Ostatnie ofiary straciły na niej życie tuż przed wkroczeniem Armii Czerwonej. Są spisy pomordowanych, choć nie o wszystkich wiemy, kim byli, za co spotkał ich tak straszny los.

  Mildnera zastąpił w 1943 roku na stanowisku szefa katowickiego Gestapo dr Johannes Thümmler. On też nie został osądzony za swoje zbrodnie. Dożył później starości, mimo że wiedza o jego wojennej przeszłości nie była tajemnicą. Może dlatego, że nie wszyscy zbrodniarze ponieśli odpowiedzialność za mordy na Polakach, dziś z taką łatwością i bezczelnością można w Katowicach napisać, że niemieckie represje na Śląsku to mit, a nawet… bajki.

  Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/slask-1939-1945-niemcy-strzelali-dzieciom-prosto-w-twarz/ar/10584394

 11. Halina Morhoefer said

  Od początku tego roku 2018 zwróciliśmy uwagę na Historyczne WYKROCZENIE Muzeum byłego obozu Koncentracyjnego Bergen – Belsen i okazuje sie, że Temat ten wszytkich przerasta. Nieznajomosc tematu, brak wiedzy i kontroli Instytucji Historycznych , Polskiej Ambasady i zwiedzających…. wychodzi na wierzch……a NIEMCY się śmieją i wykorzystują narzucając własną przywłaszczoną narrację, kóora pasuje Żydówkom, bo nie ma tu P.W. liter 44………a obóz był obozem wymiany Żydówek i tych przywiezinych tu z Auschwitz…końcem 1944…..

  Ta EXPOZYCJA bo o tej bedzie tu mowa dżga w oczy i zapiera dech, Tupet i zakłamanie jest niezmierne.

  OBÓZ Koncentracyjny ozdobił sobie to straszne miejsce ludzkiej poniewierki ZDJĘCIAMI NASZYCH AKaczek z POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1.8.1944 – 2.101944. Grupy z Śródmiescie Północ ze Sztabu KG AK „Montera”.

  Jeńców wojennych – praw kombatanckich Konwencji Genewskiej, Konwencji Haskiej / tu podpisany Dokument / . kunwencji Miedzynarodowego Czerwonego Krzyża, postulatów dot. Ochrony Wehrmachtu w czasie transportu i pobytu w barakach…(…..)Zdjęcia podpisano beszczelnie np. porucznik z Frauenlager Bergen- Belsen….kiedy TAKIEGO OBOZU NIe było. Rejestracje dotyczą OBOZU Stalag XIB Fallingbostel…a potem OFLAGU XIB/Z….23.12.44 …grupa ta została przewieziona do Oflagu IXC Molsdorf…….

  Proszę o większe interesowanie tym niezwykłym rozdziałem Polskich -Kobiet- Żołnierzy A.K.- W.P.pierwszymi tak licznymi Oficerkami w historii jenieckiej.

  Ktokolwiek mógłby uzupełnić Ten Temat proszę o dokumenty……(………) morhofer-wojcik@web.de

 12. Salcie said

  Salcie wita wszystkich po wakacjach
  Szczególne serdeczności dla Pana Gajowego i szanownej Małżonki, Pani Gajowczyni 🙂

  ALEKSANDER JABŁONOWSKI O BUCIE ANTYPOLONIZMU RADIO TOK FM I TELEFONIE KONTAKTOWYM

 13. VAV said

  Związkom PiS-u z fundacją Otwarty Dialog powinny przyjrzeć się służby

 14. Ad. 3

  Istotnie, zmroził mnie u red. Michalkiewicza zupełny brak jakiegokolwiek potępienia McCaina za jego niezliczone zbrodnie wojenne.

  Czasem spod maski wyziera prawdziwa twarz… 🙂 Ale to krótko bardzo, a obserwator mówi „Eee… pewnie mi się zdawało…”

 15. osoba prywatna said

  Ameryka – tyrania głupich
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/ameryka-tyrania-glupich/

 16. osoba prywatna said

  Jakich grzybów szukają w polskich lasach tłuste żony arabskich książąt?
  http://krzysztof-osiejuk.szkolanawigatorow.pl/jakich-grzybow-szukaja-w-polskich-lasach-tuste-zony-arabskich-ksiazat

 17. osoba prywatna said

  O politycznym geniuszu Andrzeja Dudy
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-politycznym-geniuszu-andrzeja-dudy

 18. osoba prywatna said

  Pseudonaukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie oraz Uniwersytetu Hawajskiego rekrutują czternastoletnie dziewczynki, aby doprowadzić do poczęcia przez nie dziecka, a następnie zabicia go w 18-24 tygodniu życia w celu sprawdzenia, czy oksytocyna (hormon odpowiedzialny m.in. za więź matki z dzieckiem) pozwoli na zmniejszenie krwawienia matki w trakcie i po aborcji.
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23716&Itemid=53

 19. VAV said

  Wszystkim zdziwionym reakcja Michalkiewicza na smierc? McCaina polecam modlitwe o zdolnosc rozrożniania prawdy od falszu, czyli o rozum.
  Czytałem felietony Michalkiewicza i byłem nim zachwycony, do czasu kiedy po raz pierwszy przyjechał na kontynent polnocnoamerykanski tj. do Kanady i USA i wygłosil swoje przemowienia. Nawet dałem mu $50 przed jego pierwszym wystapieniem, czego załowalem po wysłuchaniu tego co ma do powiedzenia. Dla pewnosc poszedłem na jeszcze jedno spotkanie z nim i sie upewniłem, ze nie jest autentyczny. Mimo to uważam że budzi swiadomosc Polakow i robi dobra robote, trafia do pewnej grupy ludzi. Nie czytam jego felietonow (z wyjatkami gdy musze), a ksiażek tym bardziej. Doceniam to, że mowil Polakom o zagrożeniu ograbienia Polski ze strony żydogangsterskich organizacji, ale gdybym mieszkał w Polsce i był Zydem, a moi przodkowie zostali zagazowani przez Niemcow na polecenie żydowskiej finansjery z Nowego Jorku, to mowiłbym podobnie.
  Nie mam watpliwosci że red. Michalkiewicz ma pozwolenie na mowienie tego co mowi, ale mnie interesuje o czym mowic i pisac nie może.
  Moze jeszcze bede miał okazje zadac mu to pytanie osobiscie.

 20. Re 5 Artur, Wolne tematy (58 – 2018)

  Pyta Pan, co się stało z portalem prawica.net. Na to pytanie odpowiedzieć nie potrafię, ale taka już jest moja wredna natura i dobra pamięć, że nie mogę się oprzeć pewnemu świadectwu :

  Pisałem na prawica.net dosyć długo, przed marcem 2011.
  Z dnia na dzień, bez ostrzeżenia…. ale niech za mnie przemówi moja własna osoba, w ilustrowanym artykule „Prawiczka.net i Fruzia.pl„, z 7 marca 2011, link .http://maurwsbn.blogspot.com/2011/03/prawiczkanet-i-fruziapl.html

  Nabrałem pogardy dla obu instytucji, Prawicy i Frondy, ze szczególnym wyróżńieniem dla Prawicy, która poza bezceremonialnością splugawiła się wulgarnym kłamstwem (wyjaśnienie w moim tekście) i tchórzostwem lepkim jak lep na muchy.

 21. VAV said

  Ławrow: Ostrzeżenie dla USA, Wielkiej Brytanii i Francji!

 22. Roman K said

  Ooooooo..dziwi postawa Michalkiewicza ????
  MNie wcale. Pan Stanislaw Michalkiewicz w odroznieniu od licznych znanych szeroko w krgach anonbimowych Ksywkowiczow wie ,ze o zmarlych albo dobrze ..a jak nie ma co to…. wcale….
  TO moze jest nie razaco widoczne ..ale dziala…. Co widac po postawie prez Trumpa, ktory nie powiedzial nic. oza kondolencjami dla rodziny senatora..I wlasnie tak sie to psihooystfu nei spodobalo:-)))
  Zawsze niezadowoleni z zachowan innych , moga nasrac na grob sami……

 23. osoba prywatna said

 24. osoba prywatna said

  Hidżab na Krupówkach, burkini w aquaparku i jagnię hallal na grillu. Islam pod Giewontem
  https://tygodnik.tvp.pl/38752256/hidzab-na-krupowkach-burkini-w-aquaparku-i-jagnie-hallal-na-grillu-islam-pod-giewontem

 25. Marucha said

  Re 22:
  Tak, dziwi mnie postawa St. Michalkiewicza.
  I nie kupuję wyjaśnienia, że o zmarłych dobrze, albo wcale.
  Łajdak był lajdakiem i będzie na wieki wspominany jako łajdak i zbrodniarz.

  A to, jak się zachował Trump – to inna sprawa. Prezydent przestrzega trochę innych reguł gry, niż Marucha. Wystarczy, że go nie wychwalał, jak polskojęzyczne parszywe kundle.

 26. osoba prywatna said

  Partita – Nasz codzienny ląd (TVP Sopot 1974)
  .https://www.youtube.com/watch?v=-vYxZaTmmf4

 27. gość said

  Wysłannik USA: jesteśmy gotowi dalej zbroić Ukrainę

  Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy Kurt Volker powiedział w sobotę w rozmowie z dziennikiem „The Guardian”, że w obliczu ciągłej rosyjskiej agresji i wsparcia dla separatystów amerykańska administracja jest gotowa zwiększyć pomoc wojskową dla władz w Kijowie.

  http://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/1240949,wyslannik-usa-jestesmy-gotowi-dalej-zbroic-ukraine.html

 28. osoba prywatna said

  Strzelali z bliska, grzebali ludzi żywcem, główki dzieci rozbijali o drzewa. Tajemnica „Pomorskiego Katynia”
  https://tygodnik.tvp.pl/38583734/strzelali-z-bliska-grzebali-ludzi-zywcem-glowki-dzieci-rozbijali-o-drzewa-tajemnica-pomorskiego-katynia

 29. gość said

  Teatr Żydowski dostanie 150 milionów

  Rada Warszawy postanowiła przyznać pieniądze na rewitalizację i adaptację kamienicy, która w ciągu najbliższych kilku lat stanie się stałą siedzibą Teatru Żydowskiego. Samorządowcy postanowili wpompować w ten projekt blisko 150 milionów złotych, aby żydowska inicjatywa nie musiała tak jak obecnie wystawiać swoich sztuk w kilku różnych lokalizacjach i nawiązywała do przedwojennego charakteru miasta.

  Wspomniane wyżej środki zostaną wydane przede wszystkim na generalny remont kamienicy znajdującej się przy ulicy Próżnej 14, gdzie swoją siedzibę poza Teatrem Żydowskim ma mieć również Centrum Kultury Jidysz. Wybudowana jeszcze w XIX wieku popularna czynszówka jest jednym z niewielu zachowanych do dzisiaj symboli życia społeczności żydowskiej w Warszawie, a po odbudowie w jej środku znajdą się trzy sceny oraz pomieszczenia dla wspomnianego Centrum.

  http://autonom.pl/?p=23296

 30. Dziadzius said

  @4,Marucha said….
  Panie Gajowy , a to wlasnie z tej potrzeby tego seksualnego rownouprawnienia [ czy ? zadowolenia] wszystkie kobietki z naszej ‚Zachodniej kultury?’ popieraja te wielkie zapotrzebowanie na wpuszczanie „immigrantow”– bo te panie wierza ze „immigrant z bambusem” moze w ich kierunku zawitac a ** na bezrybiu i rak ryba.**

 31. Ad. 20

  A co się działo przed odcięciem? Albowiem nic się nie dzieje bez przyczyny.

 32. andzia said

  re 4.
  Panie Gajowy w naszych ocenach to kaszalot, ale czytałam artykuł. że w afrykańskiej rodzinie celowo tuczono dziewczynki, bo grube to piękne. A wiadomo kto ją zaatakował?

  ——
  Nikt, Pani Andziu. Nikt.
  Admin

 33. andzia said

  Wcześniej z krytycyzmem patrzyłam na starsze kobiety na ulicy ubierające się w jakieś portki 3/4, albo z niesmakiem na grube dupy opięte jakimiś lajkrami. Potem doszłam do wniosku, że ubierają się w szmatexkach (faszystowskie merdia pokazywały „gwiazdy”. które promowały te szmateksy). Teraz w powiatowych miasteczkach te szmateksy na każdym kroku. Ubiearają się ludzie ludzie w to, co można kupić za grosz. A że gustu nie mają? A kto ich tego nauczył? Prawdą jest przysłowie „jak cię widzą..” Niestety mamy biedę na każdym kroku i żadne zaklinania pisiorów tego nie zmienią.

 34. andzia said

  re 23
  A co ma oznaczać to zdjęcie miernoty wciskanego tubylcom za stratega, taktyka i w ogóle patrioty?

 35. osoba prywatna said

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy wypowiedział się w sprawie planowanej przez rząd RPA grabieży ziemi, która w większości należy do białych rolników. Ta międzynarodowa organizacja wyraziła pełne poparcie dla tej inicjatywy, określając ją po prostu jako „reformę rolną”.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/miedzynarodowy-fundusz-walutowy-poparl-plany-wywlaszczenia-ziemi-w-rpa

 36. osoba prywatna said

  Szef irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, generał Alireza Tangsiri, oświadczył, że Iran sprawuje pełną kontrolę nad Zatoką Perską oraz Cieśniną Ormuz i w związku z tym ostrzegł amerykańskie służby wojskowe, że nie są tam mile widziane i powinny jak najszybciej opuścić ich terytorium.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iran-nie-chce-obcych-w-zatoce-perskiej-i-grozi-marynarce-wojennej-usa

 37. osoba prywatna said

  Kobieta została oskarżona o okrucieństwo wobec zwierząt za umieszczenie swojego psa husky na diecie wegetariańskiej.
  Lucy Carrington postanowiła, że jej suczka husky nie będzie jeść mięsa. Zaskakujące jest jednak to, że kobieta sama nie jest wegetarianką.
  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/180839847-Dieta-wegetarianska-to-znecanie-sie-nad-psem.html

 38. andzia said

  Patrzę jak yoyube poleca mi filmy dla mnie. Mimo, że do niektórytch stron ani razu nie zajrzałam, wyświetlają się na stronie. To śmieci. które omijam.Jak nie wpiszę w wyszukiwarkę, to śmieć jest namolny (i zarabia na wyświetlaniu samego youtube. To parszywe praktyki, bo duperele mnie nie interesują. Znalazłam jednak dobrą stronę śledzenia tego parszywego (zrezygnuję z tego określenia pod warunkiem, że nie będa mi wyświetlać głupot, do których nigdy nie zajrzałam)yotube podał mi stronę na kulinarne przepisy rosyjskie po tym, jak skorzystałam z sałatki z ogórków, o której tu pisałam. Teraz rosyjskie przepisy wyświetlają mi się przy każdym uruchomieniu yotube, Ja były upały, to nie miałam ochoty na mięso a tam rozmaite lepioszki. Już pierwszy przepis był inspiracją do zrobienia czegoś smacznego. Nie napsizę czego, bo po kolei w tygodniu robiłam rozmaitości. Trochę czasu upłynęło, a ja się dużo nauczyłam. Mianowicie tego, że nawet z prostych produktów można zrobić fantstyczne, smaczne jedzenie.

 39. andzia said

  Tak sobie myślę obserwując ludzi w sklepach, że w razie biedy, powymierają jak muchy. Bo jak nie kupią w markecie, to nie wiedzą co podać domownikom. Jak kasy nie starcza, to tanią kiełbasę z 20 proc, zawartością mięsa zaserwują. Ja kupiłam taką kiełbasę w Stokrotce, bo wyglągała na soczystą, a była tylko jedna do musztardy, Wywaliłam do kosza po przeczytaniu składników. Generalnie nie kupuję żadnych wędlin. Ale latem widocznie mam za mało sodu, skoro mam ochotę na wędliny czy konserwy..

 40. Ola said

  A u mnie w Aldiku ( w Niemcach) rzucili polskie kielbasy! Firmy ” Balcerzak” . Kabanosy , Krakowska i kielbase z sarny . Pyszne . Skladnikow oczywiscie swiadomie nie czytalam , bo po co psuc se radoche , i wszamalam wszystko prawie hurtem . A i cena byla , jak niemieckie warunki , przystepna – + – 11 euro za kilo. Te niemieckie odpowiedniki sa srednio po 16 euro za kilo , ale do tych polskich nie maja startu . Chociaz u „Turka” mozna kupic jeszcze tansza polska kielbase , ale fakt , bylejaka .

 41. osoba prywatna said

  Nie będziemy sztucznie podnosić wypłat, żeby ludzie wracali z emigracji” w innym miejscu „lepiej przyjmować tańszych pracowników i utrzymywać niskie koszty produkcji przez to będziemy konkurencyjni” twierdzi wiceminister polskiego rządu. Wiceminister dodaje że Polacy wróciliby z emigracji gdyby chcieli a polscy repatrianci są za drodzy do sprowadzenia i nie znają języka. Następnie mówi o ściąganiu imigrantów z takich krajów jak: Indie i finansowaniu ich nauki języka, dopłatach do czynszów.

 42. gość said

  Robert Winnicki

  Skoro według wielu lewicowo-liberalnych ośrodków oraz żydowskich aktywistów w Polsce „szerzy się antysemityzm” to dlaczego tłumy Izraelczyków pchają się po polskie obywatelstwo?

  Jutro moja interpelacja do Mateusza Morawieckiego w sprawie rozdania 20 tysięcy polskich paszportów w ostatnich latach.

  ——————
  Zgadzasz się? Udostępnij!
  21 października głosuj na #RuchNarodowy!
  Wesprzyj, dołącz, skontaktuj się na:
  http://www.ruchnarodowy.net

 43. osoba prywatna said

  Odważny ruch francuskiego rządu: zakaz Wi-Fi w placówkach opieki przedszkolnej
  http://faktydlazdrowia.pl/odwazny-ruch-francuskiego-rzadu-zakaz-wi-fi-w-placowkach-opieki-przedszkolnej/

 44. osoba prywatna said

  „Uważnie śledził przypadki nadużyć”. To z tego powodu papież odwołał kard. Müllera?
  https://dorzeczy.pl/kraj/75507/Uwaznie-sledzil-przypadki-naduzyc-To-z-tego-powodu-papiez-odwolal-kard-Muellera.html

 45. osoba prywatna said


 46. osoba prywatna said

 47. osoba prywatna said

  Andrzej Zaucha & Alibabki – Wakacje z blondynką [1988]
  .https://www.youtube.com/watch?v=SQG5KzdMrAQ

  Jerzy Ulicki-Rek
  3 tygodnie temu
  ·
  „Pani wlosy ma takie szalone
  na poduszce tanczace nad ranem…
  Pani wlosy ma takie szalone..
  jaka szkoda ,ze farbowane…”
  🙂
  Jerzy

 48. Boydar said

  O, a Pan Nyndr0 jest katolikobuddystą

  https://ksiazki.wp.pl/witajcie-w-wymyslonej-dzungli-6289901545126017a

 49. Salcie said

  Oto dyskusja super fajnych facetów – bardzo emocjonalna i chaotyczna ale …. jakżeż ciekawa.

  ——————————–

  SEBASTIAN PITOŃ GOŚCI W TELEWIZJI NARODOWEJ I MÓWI O WASP-ACH (CZ.1) 7 VIII 2018

  SEBASTIAN PITOŃ PYTA PORĘBĘ I SENDECKIEGO O PAŃSTWO NARODOWE W TELEWIZJI NARODOWEJ (CZ.2) 7VIII2018

 50. Boydar said

  Właściwie to trochę bez sensu pytać, ale dlaczego Pani Salcie tak namolnie rodzinę promuje ?

 51. osoba prywatna said

  Wieczerza.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=57&v=5jpkxyaA_YI

 52. osoba prywatna said

  Kitten’s Reaction To Owner Playing The Violin.
  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=mtFFYW0iV8o

 53. Pszczoła said

  Ostatecznie na jedno wychodzi, bo gdy mówimy o pieniądzach francuskich, mamy na myśli budowanie imperium francuskiego o ostrzu katarskim, nominalnie katolickiego. To właśnie Francuzi gwałtownie sprzeciwiali się katolicyzacji i polonizacji państwa moskiewskiego. To Francuzi wystrugali z banana endeków, którzy chcieli oddać Moskowie Kresy, a Brytyjczycy wystrugali z banana równie mądrych pepeesowców, którzy w każdej chwili mogli przemalować się na endeków, jak zrobił to Rydz-Śmigły z Ozonem. A na Węgrzech analogicznie: Rakoczy, jakkolwiek by się nie malował, robił jedną politykę angielsko-francuską, bo nikt nie dałby mu grosza na robienie polityki innej.

  Podam przykład następujący: kiedy w 1940 roku Niemcy zmusili Francuzów do kapitulacji, załogi statków pływających w pobliżu Konstantynopola ściągnęły bandery francuskie i wywiesiły bandery brytyjskie.

  W czasie wojny z Chmielnickim, Węgrzy zabili syna Bohdana, ale ten nie miał wahań, by wejść z nimi w układy i zaatakować Polskę. To zaś oznaczać może tylko jedno – ktoś tym układom patronował i śmierć Timofieja Ch. mało go obchodziła, podobnie jak śmierć samego Chmielnickiego, czy kogokolwiek z jego bandy.

  Pytanie kolejne – kogo tym razem i za czyje pieniądze będzie chciał zmarginalizować Wiktor Orban? Rumunów czy Polaków? Tylko bowiem te dwa kraje nadają się do pomniejszenia, co natychmiast wpłynie dodatnio na rolę Węgier w regionie. Poczekajmy, a zobaczymy…na razie proponuję nową grę – kto i dlaczego sfinansował Franciszka II Rakoczego, a następnie pozbawił go złudzeń, kraju, a na końcu życia.

  Zapraszam do sklepu http://www.basnjakniedzwiedz.pl a także na stronę http://www.prawygornyrog.pl

  tagi: żydzi komuniści rosja węgry franciszek ii rakoczy

  gabriel-maciejewski
  31 sierpnia 2018 08:49
  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/relacje-wegiersko-rosyjskie-a-takze-wegiersko-ruskie

 54. Re 31 (Krzysztof M)
  Co się działo przed odcięciem ?
  Nic szczególnego. Poglądów od tego czasu nie zmieniłem, a środki wyrazu mam dzisiaj nawet nieco śmielsze.

  Kiedy admin jest gnojkiem, a poglądy autora mu nie odpowiadają, wyrzuca go bez ostrzeżenia i bez wyjaśnień, a kiedy w dodatku siedzi na stolcu administratora w prawicy.net, to jeszcze chamsko likwiduje autorowi konto, zaciera po nim ślady, a ciekawskim komunikuje, że „Rozpuszczalnik has not created any blog entries.”.

 55. Pszczoła said

  Na stronie „dorzeczy.pl” jest zamieszczona rozmowa ks. prof. dr hab. Andrzejem Kobylińskim i tu też wspomina o tym obszernym artykule naukowym pt. „Homoseksualizm i kapłaństwo. Węzeł gordyjski – katolików?”, który ukazał się w 2017 roku na łamach „Poznańskich Studiów Teologicznych”.

  Click to access 911882_pPST_31_2017_druk.pdf

  Cytuję:

  „Jak odnosi się ksiądz do listu byłego nuncjusza apostolskiego w USA, który twierdzi, że papież Franciszek miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych w USA?

  Śledzę z dużym zainteresowaniem tę dramatyczną dyskusję, jaka toczy się obecnie wokół tego listu w Stanach Zjednoczonych. Raport byłego nuncjusza zawiera informacje, które zasadniczo były wcześniej powszechnie znane. Zupełnie nie rozumiem zaskoczenia części opinii publicznej treścią tego dokumentu. Pierwsze raporty dotyczące pedofilii w Kościele katolickim w USA powstały w połowie lat 80. ubiegłego wieku. O deprawacji moralnej kardynała Theodora McCarricka czytałem poważne artykuły amerykańskie kilkanaście lat temu. Dzisiaj wielu dziennikarzy pyta nie tyle o obecny pontyfikat, ile o poprzednich papieży. Włoski watykanista Andrea Tornielli na portalu „Vatican Insider” oraz chilijski watykanista Luis Badilla na portalu „Il Sismografo” stawiają niezwykle trudne pytania dotyczące najbliższego otoczenia Jana Pawła II. W 2008 roku amerykański intelektualista Richard Sipe napisał w sprawie homoseksualizmu kardynała Theodora McCarricka list otwarty do papieża Benedykta XVI. Od 10 lat ten wstrząsający dokument jest dostępny w Internecie.”

  https://dorzeczy.pl/kraj/75583/Ks-Kobylinski-o-kryzysie-w-Kosciele-Musimy-obudzic-sie-ze-snu.html

  Ten list otwarty Richarda Sipe jest dostępny w internecie tu:

  https://www.traditioninaction.org/HotTopics/a02z_007_SipeOpenLetter.html

  Informacja że taki list był zamieszczona jest na wielu stronach, m.in. tu:

  https://www.catholicculture.org/news/features/index.cfm?recnum=57956

  Szok! Ojciec Martin: skończmy z polowaniem na czarownice. Homolobby w Kościele to mit
  (…)
  https://www.pch24.pl/szok–ojciec-martin–skonczmy-z-polowaniem-na-czarownice–homolobby-w-kosciele-to-mit,62510,i.html

  George Weigel o „Świadectwie”: arcybiskup Vigano to uczciwy człowiek Kościoła
  (…)
  https://www.pch24.pl/george-weigel-o-swiadectwie–arcybiskup-vigano-to-uczciwy-czlowiek-kosciola,62513,i.html

  deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35482,czy-gej-to-pedofil-specjalista-episkopatu-odpowiada-kai-godek.html

  https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/de-mattei-i-will-not-say-single-word.html

  A praca do której odnosi się prof Mattei to ta:

  Click to access 261531.pdf

  wg Vorisa, kard. Wuerl ma się ewakuować z USA w obawie przed aresztowaniem:

  https://www.churchmilitant.com/news/article/breaking-news-exclusive-wuerl-bombshell

  A nie uwazacie panowie, że pontyfikat Franciszka z tymi dekleracjami o ubóstwie, tymi malutkim autkami czy domem Św. Marty to była padgatowka pod pełną sekularyzacje pozostałych dóbr koscielnych. Co by nie mówic to jeszcze troche tego zostało i gdyby dostało sie w rece jakiś faszystów czy innych lefebrystów, to z takimi mozliwosciami stanowiłoby baze dla kontreewolucji.

  Czy ci zboczeńcy na szczycie nie sa zasłoną jeszcze jakiegoś wiekszego draństwa, przy którym oni to mały pikuś. Świetne samopoczucie Franciszka na to mi wskazuje, jakby był relizowany jakis plan arcychytry. Nie chodzi mi o sprawy doktrynalne, bo na to juz lage wszyscy połozyli oprócz garstki zapaleńców ale o np sprawy materialne, bo dla tych naturalistów to kwestia kluczowa. Moze mają kupca na Bazylike Św. Piotra albo już są licytowani i trzeba jakiegoś chłopca z pirogi wyrzucic krokodylom? Głośno mysle. Przez lata nikogo w hierarchii sprawa pedofilii nie ruszała, a nagle teraz takie halo wielkie. Przeciez tam są szpece od mataczenia pierwszej wody, tak mi sie wydaje.

  Wczoraj/dziś w USA pojawiło się kilka dość silnych ośrodków, które uderzyły mocno w Bergoglia – na czele z Wall Street Journal.
  Znając ducha posoborowia zwanego inaczej duchem tego świata można powiedzieć, że papież może zlekceważyć zarzuty nawet tuzina kardynałów ale zarzutów jednej znanej gazety już nie.

  Rorate publikuje artykuł prof. De Mattei zatytułowany Omerta. Przepraszam, że nie przetłumacze całosci ze względu na brak czasu ale kilka waznych sprawe poruszonych przez Profesora warto przytoczyć, szczególnie że nawet na tym forum pojawiły się głosy jakoby sprawa była świeża, pojawiła się na przełomie pontyfikatów Benedykta i Franciszka i tym podobne niedorzecznosci….Trąd(homoseksualizmu) pojawił sie po VII jako konsekwencja nowej teologii moralnej odrzucającej niepodwazalne zasady moralne i podkreslajacej role seksualnosci człowieka zarówno hetero jak i homoseksualnej…

  Homoseksualizacja Koscioła została szczegółowo opisana przez Ojca Henryka Rueda w ksiązce Homoseksualna sieć-Zycie prywatne i działalnosc publiczna wydanej w 1982 roku. Niech więc ci którzy robią teraz wielkie oczy i udają zaskoczonych nie robia z wiernych durni, bo czasy sciemnianie skończyły się z momentem wynalezienia neta.

  De Mattei cytuje równiez prace prof. Kobylińskiego z Uniwersytetu Stefana Karola Wyszyńskiego(szydera zamierzona) zatytułowaną Homoseksualizm i kapłaństwo. Węzeł gordyjski-Katolików? Profesor Kobyliński cytuje w tej pracy 300 stronicowy raport Jana Jaya powstały na zamówienie Konf. Episkopatu USA, a w którym przedstawił on wszystkie znane przypadki molestowania seksualnego dzieci przez księzy w USA w latach 1950-2002. Zwracam sie więc do zaskoczonych i niedowiewrzających własnym oczom o minimum przyzwoitości i przełamanie albo chorej megalomanii albo zwykłego zakłamania jakoby sprawy te nie były zanane przed pontyfikatem papieza Benedykta.

  Biskup Schneider: Refleksja na temat „świadectwa” arcybiskupa Carla Marii Vigano [CAŁY TEKST]

  Biskup Athanasius Schneider podzielił się swoimi odczuciami w związku z opublikowaniem listu abpa Vigano. Były nuncjusz w USA twierdzi, że o pedofilskich i homoseksualnych czynach byłego już kardynała Theodore’a McCarricka wiedzieli wpływowi hierarchowie. Zdaniem bpa Schneidera, nie ma powodów, by wątpić w prawdziwość tego wyznania.

  PUBLIKUJEMY PEŁNY TEKST OŚWIADCZENIA BISKUPA SCHNEIDERA
  (…)
  https://www.pch24.pl/biskup-schneider–refleksja-na-temat-swiadectwa-arcybiskupa-carla-marii-vigano—caly-tekst-,62427,i.html

 56. osoba prywatna said

  Czy da się coś jeszcze zjeść – Urszula Chorzępa
  .https://www.youtube.com/watch?v=vvvtD5s6uv8

 57. Pszczoła said

  Zohydzanie Kościoła. Drwiny z Eucharystii, szydzenie ze spowiedzi, demonizowanie duchownych – obraz wyłaniający się ze zwiastuna filmu „Kler” odrzuca od Kościoła

  opublikowano: 2018-08-31 22:51:05.628334+02:00 · aktualizacja: 2018-08-31 22:51:05.628282+02:00
  autor: Kadr z filmu ‚Kler’ Wojciecha Smarzowskiego

  wPolityce.pl
  autor: Kadr z filmu ‚Kler’ Wojciecha Smarzowskiego
  Krzysztof Zanussi -sekciarz filmowy Jana Pawła II

  Choć film Smarzowskiego wejdzie do kin dopiero pod koniec września, już teraz napędza widownię skandalem. Czemu ma służyć?

  Kler” Smarzowskiego będzie można obejrzeć dopiero za miesiąc, ale promocyjna machina już ruszyła. „Obraz Kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej »od strony zakrystii«, rzucający światło prawdy na tematy niewygodne, trudne, często przemilczane, ale też poruszające” – czytamy w zapowiedzi kinowej. Szkoda, że nie widać tego wszystkiego w zwiastunie.

  Czy właśnie tego spodziewał się Krzysztof Zanussi
  gdy popierał dofinansowanie filmu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej? Przekonywał wręcz, że wywołany przez „Kler” „wstrząs może wyjść Kościołowi na zdrowie”. Czyżby? Na pisanie recenzji przyjdzie czas po obejrzeniu filmu. Na razie, zatrzymując się tylko na trailerze, warto zwrócić uwagę na kontekst, na skutki i na medialną otoczkę.

  Dla ludzi należących do Kościoła i dobrze go znających zwiastun wypada wyjątkowo słabo. Płytki, powierzchowny, naiwny. Opowiadany z perspektywy człowieka „spoza”, posługującego się rażącymi uproszczeniami. Dialogi i sceny są kalką marnych dowcipów, a nie odzwierciedleniem autentycznego życia, nawet jeśli miałoby być słabe i ułomne.

  Nie brakuje też profanacyjnych nakładek skojarzeniowych, takich, które młodzież błyskawicznie wchłonie i przeniesie na własne postrzeganie duchownych. Skandaliczna drwina z sakramentów i nieustające pijaństwo podprowadzone nawet w kontekście Ostatniej Wieczerzy.

  Widzowie dowiedzą się z filmu, jaka jest „wielka tajemnica wiary” – „złoto i dolary”. Scena jest tak sugestywna, że trudno będzie ją wyprzeć z wyobraźni podczas Eucharystii. Po to przecież robi się takie nakładki. Przypomina mi to promowaną przez lewicowe środowiska „Wielką księgę siusiaków”, w której autor przekonuje dzieci, że Pan Jezus na wielu obrazach „trzyma się za siusiaka”.

  Duchowni, którzy widzieli film, mówią, że nie ma w nim ani jednej pozytywnej postaci księdza czy zakonnicy. Wszyscy są moralnie skrzywieni. Jedynym „nawróconym” jest bohater zrzucający sutannę i zakładający rodzinę z gospodynią, z którą ma dziecko. Jakże znana jest ta antykościelna narracja z przekazu tych, którzy pod wpływem własnych słabości opuścili Kościół, a dziś są stałymi ekspertami antyklerykalnych mediów. Wielu z nich próbuje w ten sposób usprawiedliwić własną nędzę duchową i gnijące wyrzuty sumienia.

  Zakneblować, odebrać wiarygodność

  „Każdego dnia wychodzą na światło dzienne przypadki nadużyć seksualnych, których dopuszczają się członkowie kleru katolickiego. Niestety nie można już mówić o pojedynczych przypadkach, lecz raczej o zbiorowej zapaści moralnej. Wielu kapłanów i zakonników przyznało się do winy. Bez wątpienia owe tysiące przypadków odkrytych przez wymiar sprawiedliwości stanowią zaledwie wycinek prawdziwych liczb, wziąwszy po uwagę, że hierarchia kościelna zdołała ukryć i zatuszować wielu zwyrodnialców”.

  Skąd to cytat? Z „Gazety Wyborczej”? Z „Nie”? Z „Krytyki Politycznej” czy „Newsweeka”? Nic z tych rzeczy. Widać „dobre” wzorce są wyjątkowo trwałe, skoro tak aktualnie brzmi wypowiedź sprzed blisko 80 lat. Jej autorem jest szef propagandy III Rzeszy Joseph Goebbels, który w 1937 r. pod hasłem rozwiązłości duchowieństwa rozpętał walkę z Kościołem. Były oszczerstwa, pomówienia, pokazowe procesy i medialna nagonka. Jeden z jego najbliższych współpracowników osobiście wymyślał tytuły prasowe w stylu: „Zakrystie zamienione na burdele”,

  https://wpolityce.pl/kosciol/410261-zohydzanie-kosciola-szydzenie-z-sakramentow-i-smarzowski

  Film „Reżyserzy”?

  Wszelkie zło gdzieś kiedyś – poczynając od Judasza – w Kościele się wydarzyło.

  Widziałem zwiastun filmu „Kler” w reżyserii Smarzowskiego. Hm… Jak to możliwe! Przecież od 2015 roku – zdaniem wielu twórców – szaleje w Polsce klerofaszyzm, a tu proszę, taki odważny, szczery film, w którym kler nic nie robi, tylko zbiera kasiorę, pije wódę, uprawia seks i molestuje dzieci. Co więcej – ów film został dofinansowany sumą 2 mln zł z budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej! Tę sprawę wyjaśnił jednak Krzysztof Zanussi, który stwierdził, że poparł finansowanie, bo „tam nie ma żadnych wymysłów”.

  Jasne! Wszelkie zło gdzieś kiedyś – poczynając od Judasza – w Kościele się wydarzyło. Ponadto Zanussi wierzy, że spowodowany filmem wstrząs „może Kościołowi wyjść na zdrowie”. W takim razie proponuję, aby Smarzowski zrobił, a Zanussi poparł inne uzdrawiające filmy. Scenariusz na film „Reżyserzy” narzuca się sam. Zaczynamy od sceny, w której znany reżyser podczas orgii zorganizowanej w swojej willi gwałci na różne sposoby 14-latkę. A inni twórcy stają w jego obronie, że artystom wolno więcej. Potem lecimy z podobnymi scenami. Pokazujemy wybitnych reżyserów, skłonnych do przemocy erotomanów, którzy dobierają sobie aktorów do swych filmów, przepuszczając ich przez swe łóżka.

  W filmie „Reżyserzy” nie mogłoby zabraknąć afery finansowej. Żaden problem! Bezkompromisowi twórcy trzepią kasę dzięki chorym, ale skutecznym układom z instytucjami finansującymi kinematografię. Przy czym „żadnych wymysłów”! Przecież odpowiednik każdej sceny gdzieś kiedyś prawdopodobnie się wydarzył w rzeczywistości. Światłe środowisko twórców przyjęłoby taki film w duchu samooczyszczenia, by robić jeszcze lepsze, głębsze filmy.

  Ci, którzy – co powszechnie wiadomo – od lat sami się oczyszczają, mogliby uzyskać moralne wsparcie w postaci filmu „Sędziowie”. Tu też żadnych „wymysłów”! Wystarczy zebrać różne autentyczne historie i trochę je artystycznie podrasować. Układy, korupcja, ideologiczne zacietrzewienie, chlanie koniaków. Czyż spowodowany takim filmem wstrząs nie sprawiłby, że nasze zdrowe sądownictwo stałoby się jeszcze zdrowsze?

  Kościół przeżywa kryzys, ale cieszmy się, że są twórcy, jak Smarzowski, którzy wyciągają do Kościoła pomocną dłoń.

 58. Pszczoła said

  Msza Św katolicka trydencka niemile widziana w kościele posoborowym – Ks. Michał Woźnicki SDB – usunięty ze zgromadzenia salezjańskiego

  Podpisany pod dekretem przełożony salezjanów Angel Fernandez Artime na pewno ma inne preferencje liturgiczne:
  .https://www.youtube.com/watch?v=SEPqMINttXk

  Ksiądz Michał jest poważnie chory na malarię, której nabawił się na misjach ?

  http://pojednanie2.blogspot.com/2018/09/modlitwy-po-listach.html

 59. Pszczoła said

  „Obłudnik Powszechny” i abp Marek Jędraszewski [WIDEO]
  Sierpień 31, 2018 Jacek Międlar

  W dzisiejszym wideo-felietonie demaskuję niewielki fragment patologii krakowskiej kurii archidiecezjalnej, w tym abp. Marka Jędraszewskiego, który pozuje na niezłomnego patriotę i katolika, a okazuje się być najzwyklejszym w świecie pozorantem i karierowiczem, o czym świadczą między innymi przytaczane przeze mnie fakty.
  http://jacekmiedlar.pl/2018/08/31/obludnij-powszechny-abp-marek-jedraszewski/
  http://jacekmiedlar.pl/2018/08/22/zydowski-rasizm-w-pelnej-krasie-oto-jak-zydzi-traktuja-czarnych-imigrantow/

  Abp. Rysia alergia na prawdę i komunistyczne kloszardy z Łodzi [WIDEO]
  Sierpień 20, 2018 Jacek Międlar

  Więcej na temat sojuszu abp. Rysia z komunistami:

  Aktualności, Blog abp grzegorz ryś, abp ryś, bp ryś, grzegorz ryś, jacek międlar, Międlar, ryś i komuniści, sojusz kościoła z komunistami, spotkanier autorskie w łodzi. permalink.

  Abp Ryś paktuje z komunistami, szantażuje właścicieli sali i blokuje moje spotkanie autorskie w Łodzi [WIDEO]
  Sierpień 10, 2018 Jacek Międlar

  W sobotę, 11 sierpnia, w Łodzi o godzinie 18.00, miało odbyć się spotkanie autorskie Jacka Międlara, podczas którego miała być promowana książka „Moja walka o prawdę”. Spotkanie miało mieć miejsce w sali widowiskowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich przy ul. Tuwima 34. Do spotkania jednak nie dojdzie, ponieważ stowarzyszenie wypowiedziało umowę wynajmu sali. Dlaczego? Ponieważ zostało zaszantażowane przez metropolitę łódzkiego, arcybiskupa Grzegorza Rysia.

  Dlaczego abp Ryś doprowadził do odwołania spotkania z Jackiem Międlarem? W książce „Moja walka o prawdę” Jacek opisuje degrengoladę hierarchów kościelnych wspierających homoseksualistów i ukrywających afery pedofilskie. Pisze też o tym, jakimi metodami niszczeni są księża, którzy nie zgadzają się na „święty spokój” i naprawdę chcą głosić Ewangelię, a nie wysiadywać przy kawce na plebanii. Jacek pokazuje i piętnuje patologie, które zalęgły się w Kościele katolickim i toczą go niczym rak. Czy abp Rys myśli, że szantażując stowarzyszenie, które wynajęło salę na spotkanie z Jackiem, uda mu się zamieść sprawę pod dywan? Jeśli tak myśli, to jest w błędzie.

  Jaki jest rezultat szantażu abp. Rysia? Polacy zobaczyli, że hierarcha kościelny zawiera sojusz z lewicowymi bojówkami spod znaku KOD i Obywateli RP, z postkomunistami z SLD i neobolszewikami z Partii Razem. Jaki jest cel tego sojuszu? Ten cel to nie dopuścić do ujawnienia prawdy! Czy abp Ryś zapomniał o tym, że „prawda was wyzwoli”? Najwidoczniej zapomniał i posługuje się szantażem, żeby walczyć z prawdą. Żenujące.

  Warto pamiętać, że abp Rys to protektor ks. Wojciecha Lemańskiego, którego przygarnął pod swoje skrzydła po zdjęciu suspensy. Kogo więc tak naprawdę reprezentuje abp Ryś? Kościół katolicki czy „Gazetę Wyborczą”?

  Źródło: wPrawo.pl

  Blog bp grzegorz ryś, grzegorz ryś, jacek międlar, moja walka o prawdę, paktuje z komunistami, spotkanie autorskie, spotkanie autorskie jacka międlara. permalink.

  http://wprawo.pl/2018/08/30/abp-rys-o-holokauscie-dzielo-ludzi-wychowanych-przez-koscioly-chrzescijanskie/

  Wiadomości
  Abp Ryś o Holokauście: dzieło ludzi wychowanych przez Kościoły chrześcijańskie
  Przez Last updated Sie 31, 2018
  abp Grzegorz Ryś/ fot. wikipedia
  16 2 315
  Udostępnij

  W 74. rocznicę likwidacji przez Niemców getta łódzkiego (ostatni transport Żydów z Litzmannstadt-Getto do obozu Auschwitz-Birkenau miał miejsce 29 sierpnia 1944 roku), na łódzkim Cmentarzu Żydowskim i na Stacji Radegast, z której odchodziły pociągi do niemieckiego obozu zagłady, odbyły się uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie. W uroczystościach wziął udział metropolita łódzki, arcybiskup Grzegorz Ryś.

  – Dziś od rana modlę się za tych, którzy zginęli – mówił abp Grzegorz Ryś. – Bo to jest rzecz niewyobrażalna, że z 230 tyś. Żydów, którzy żyli w Łodzi przed wojną, zostało kilkuset, a jeszcze trzeba dodać 20 tys. Żydów z Europy, przywiezionych do łódzkiego Getta, to mamy ćwierć miliona ludzi. To jest jedno wielkie miasto, które zniknęło z powierzchni ziemi. To się stało w środku Europy, w środku cywilizacji, którą dumnie nazywamy chrześcijańską, i to o czym trzeba pamiętać w tych dniach, to że to jest powtarzalne. Jeśli się już to wydarzyło, to może się wydarzyć powtórnie. Zagładę w dużej mierze stworzyli ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, ludzie, których wychowywały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach – podkreśli abp Ryś.

  Nasz komentarz: Nie ma co się dziwić, że abp Rys wziął pod swoje skrzydła ks. Lemańskiego powtarzającego tezy lansowane przez przemysł Holokaustu. Jak widać obaj panowie będą teraz wespół w zespół dowodzili, że Holokaust to produkt chrześcijaństwa, a nie miotającego się pod swastyką austriackiego wegetarianina zafascynowanego pogaństwem i eugeniką. Będą nam wmawiali, że Zagłada to wspólne dzieło wszystkich chrześcijan, chociaż w rzeczywistości Zagłada to dzieło Niemców, którzy odrzucili nauczanie Chrystusa i uznali się za nadludzi, którym wolno mordować podludzi.

  Wypowiedź abp Rysia idealnie współgra z lansowaną przez Żydów narracją, w myśl której Holokaust to rezultat nauczania Kościoła. W tej narracji znikają faktyczni sprawcy Zagłady, czyli odrzucający to nauczanie Niemcy i ich umiłowany przywódca Adolf Hitler. Zastępuje się ich polskimi chłopami-katolikami i żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego.

  Oczywiście, w tej narracji nie ma ani słowa o żydowskich kolaborantach Hitlera, którzy z wielkim zapałem uczestniczyli w mordowaniu Żydów. A przecież to Chaim Rumkowski apelował do mieszkańców Litzmannstadt-Getto, żeby bez sprzeciwu wydali swoje dzieci na śmierć, a żydowska policja brutalnie wyegzekwowała realizację tego apelu. Jednak o tym mówić nie wolno, bo to „nie przechodzi do żadna rubryka”.

  Źródło cytatu: gosc.pl

  Przeczytaj też:

  Scheuring-Wielgus jak żydowski „król” getta Rumkowski: wydajcie swoje dzieci na śmierć

  Abp. Rysia alergia na prawdę i komunistyczne kloszardy z Łodzi [WIDEO]

  arcybiskupauschwitz birkenauchaim rumkowskigetto łódzkiegrzegorz ryśholokaustmetropolita łódzkinabożeństwo

 60. Pszczoła said

  Salezjanie odprawiający Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim
  24 sierpnia 2018 ·

  Missa tridentina (7)

  Salezjanie, którzy od 2007 roku odprawiali bądź aktualnie odprawiają Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim:

  Ks. Augustyn Dziędziel SDB
  Ks. Władysław Grochal SDB
  Ks. Lech Idźkowski SDB
  Ks. Dariusz Kowalczyk SDB
  Ks. Cezary Liwiński SDB
  Ks. dr hab. Andrzej Łuczyński SDB
  Ks. Michał Woźnicki SDB (wyłącznie)
  Ks. Jacek Bałemba SDB (wyłącznie).

 61. Boydar said

  Taki chuj, jak Batorego komin. Ten cwany jewrej przemyca … ale rowery. A my jak niedorozwinięte celniki grzebiemy w brudnym piachu.

  To ma być tak. Zrobi się awantura. Następnie stosowne gremia udowodnią, że na trzydziestu tysięcy „księży katolickich” pedałami jest/było dajmy na to tysiąc z czego pedofilami np. dwustu. Dane z sufitu, moje. Jeszcze poważniejszy trybunał orzeknie, że (zgodnie ze statystyką, starą qurwą) to i tak dwa razy rzadziej niż w innych grupach zawodowych czy społeczeństwie en masse. Jest więc dobrze albo jeszcze lepiej. Dla zalegendowania tych opiniodawców oceniaczy, pewna liczba „kapłanów” zostanie usunięta, odsunięta, napiętnowana. Wszyscy odczują ulgę i powiew sprawiedliwości.

  No, i dopiero wtedy cel zostanie osiągnięty. Dwadzieścia dziewięć tysięcy parchów przebranych za katolickich księży odetchnie z ulgą. Co do pozostałego tysiąca pewien nie jestem.
  Ktoś zapyta, no a pedały ? A chuj z pedałami ! Une tak samo gardzą zboczeńcami jak i gojami, tylko zboki są/były unym bardziej potrzebne. Za wuja Adolfa pedałów pierwszych wysłano do piachu, i nikt specjalnie po nich nie płakał, i teraz też nie będzie, bo niby kto, dzieci ?

  A p. Smarzowski ? Zapewne dostanie nagrodę kahału. Może go nawet beatyfikują jako wielkiego „polaka”, drugiego po pierwszym, też zresztą drugim.

 62. Salcie said

  Salcie była raczej optymistką ale ta analiza, którą znalazł w internecie niejaki ANKH wbiło Salcię w glebę 😦
  ————————————

  A N K H

  Znalezione w necie:

  Jak się sprawy w Polsce mają?
  Zapisać i rozdać
  znajomym!
  TO JEST NAKAZ I NASZ OBOWIĄZEK PATRIOTYCZNY !

  1. Brak dostępu do broni dla uczciwych i ciężko pracujących obywateli.
  1b. Odbieranie licencji na posiadanie broni ludziom, którzy takową legalnie posiadali, a są zdrowi psychicznie i nie byli nigdy karani…
  2. Podatki rzędu 80%.
  3. Wszechobecny wyzysk i umowy śmieciowe.
  4. Głodowe pensje.
  4b. Brak legalizacji marihuany (prawie wszędzie na świecie jest legalizowana)
  5. Wysokie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych i niskie lokat bankowych.
  6. Pogarda polityków i urzędników wobec własnego narodu.
  7. Szczucie Polaków na Rosję i chamskie prowokowanie Rosji, naszego sąsiada.
  8. Depopulacja własnego narodu każdym możliwym sposobem, a jest ich całkiem sporo.
  9. Kradzież pomysłów i patentów przez obce służby (MOSSAD, CIA).
  10. Korupcja w urzędach i w policji.
  11. Najdroższe autostrady na świecie.
  12. Brak perspektyw dla młodego pokolenia.
  13. Nepotyzm i kastowość.
  14. Przymusowe szczepienia dzieci.
  16. TAJEMNICA OGÓLNIE ZNANA, BARDZO NIEBEZPIECZNA NIE PORUSZANA, NIE DOTYKANA – MAFIJNY HANDEL ORGANAMI LUDZKIMI.
  15. Wprowadzenie CETY i żywności modyfikowanej GMO.
  16. Zrujnowanie całkowicie małych gospodarstw rolnych i biznesów rodzinnych.
  17. Wywalanie w błoto kasy państwowej nie tam gdzie trzeba np. miliony wukraińskie drogi
  18. Ustawa 1066 zmodyfikowana na jeszcze gorszą – możliwe obce wojska w
  Polsce z bronią ostrą na terenie całego państwa Polskiego nie tylko na wyznaczonych poligonach wojskowych. Możliwość używania tej broni ostrej nawet do mundurowych służb Polskich.
  19. Odprawianie żydowskich obrzędów chanuki na terenie Polski z osobami
  na wysokich szczeblach państwowych.
  20. Budowanie meczetów dla fundamentalistów islamskich i wspieranie ich chorych
  ideologii niezgodnych z polskimi zwyczajami.
  21. WSZECHOBECNE KŁAMSTWO, MANIPULACJA I OSZUSTWO PROPAGANDOWE W ŚCIEKO-
  SZWABSKO-ŻYDOWSKICH MEDIACH (gazety, radio, telewizja ale też i internet
  interia, onet, o2, wp , Facebook i inne).
  22. Wymuszona rejestracja kart telefonicznych typu prepaid – tym samym
  utrata anonimowości i możliwe namierzanie i inwigilowanie ludzi.
  (to jak pokazywanie służbom na całym świecie dowodu osobistego nr pesel i
  pokazywanie gdzie jesteśmy na daną chwilę z kim rozmawiamy i co mówimy,
  bo wszystko jest od iluś lat nagrywane)
  23. Wprowadzenie wojsk amerykańskich do Polski – stworzenie ogromnego zagrożenia życia dla Polaków !
  24. Dzielenie i rozbijanie solidarności narodu Polskiego przez rząd, opozycję, organizacje pozarządowe, niektóre media internetowe i stowarzyszenia kanapowe.
  25. Zabijanie polskich dzieci i dorosłych tzw. szczepionkami. (Słuchać tego co mówi Hubert Czerniak, Jerzy Zięba, doktor Majewska.) To jest Holokaust Polaków przez żydowsko chazarskie farmacje szczepionkowe.
  (Żydzi się nie szczepią i nie myją nawet zębów pastą z fluorem).
  26. Antypolskie ustawy – zagrożenia dla podmiotowości Polski – ustawy S. 447 i HR 1226 (wywieranie sankcji na Polskę przez Usrael np. wyimaginowane roszczenia zydów 300 milionów dolarów od Polaków za wojnę i szkody spowodowane przez Niemców.)
  27. Bezkarność koterii „prawników”.
  28. Zakaz ziołolecznictwa.
  29. Sprzedaż importowanych trujących odpadów bitumicznych jako wysokiej jakości węgla (w związku z tym zamykanie i sprzedawanie Polskich kopalń).
  30. W mediach ogólne ogłupienie Polaków nic nie wartymi jałowymi programami, do tego stopnia, że mało któremu chce się przeczytać prawdę i myśleć nad tym – co wskazuje na „zzombienie” Polaków.
  31. Proszę zwiększać listę – byle byłaby zgodna z prawdą…

  „CO WY O TYM MYŚLICIE?
  CO SIĘ DZIEJE Z POLSKĄ?
  CZY STAŁA SIĘ POLIGONEM EKSPERYMENTALNYM?
  JEDYNE SPOŁECZEŃSTWO W UE, KTÓRE MÓWI „NIE” POLITYCE CHAOSU TO POLSKA. JEDYNE SPOŁECZEŃSTWO W UE Z SILNYMI WARTOŚCIAMI NARODOWYMI TO POLSKA.
  JEDYNE SPOŁECZEŃSTWO W UE, KTÓRE MÓWI „NIE” EKIPOM RZĄDZĄCYM KIEDY ZACZYNA SIĘ BUDZIĆ ŚWIADOMOŚĆ TO POLSKA.
  I NAGLE ….

  2015 – IZRAELSKI KNESET OBRADUJE W KRAKOWIE

  2016 – DOWÓDZTWO NATO OBRADUJE W WARSZAWIE

  2016 – DOWÓDZTWO RELIGI ŚWIATOWEJ OBRADUJE W KRAKOWIE

  2016 – POJAWIAJĄ SIĘ „DZIWNE” MGŁY SMOGOWE (MEDIA MÓWIĄ, ŻE PYŁ ZNAD SAHARY!)

  2016 – KOD WRAZ Z PIS I PO SKŁÓCAJĄ POLAKÓW DO GRANIC ABSURDU

  2016 – PREZYDENT WYMUSZA SZCZEPIENIE POLSKICH DZIECI ZABÓJCZĄ SZCZEPIONKĄ PNEUMOKOKOWĄ (AFERA KORUPCYJNA, SZCZEPIONKA WYCOFANA Z INNYCH KRAJÓW, NAJWYŻSZA TOKSYCZNOŚĆ OBOK MMR I HPV)

  2016 – PREZYDENT WYMUSZA SZCZEPIENIE POLSKICH DZIEWCZĄT ZABÓJCZĄ SZCZEPIONKĄ HPV, KTÓRA POWODUJE BEZPŁODNOŚĆ

  2016 – ODSZKODOWANIA DLA ŻYDÓW ZA PRZEŚLADOWANIA WOJENNE NAZISTÓW NIEMIECKICH.

  2016 – POLSKI PREZYDENT NAZYWA PUBLICZNIE POLSKĘ „POLIN”

  2017 – POLSKI SEJM PO, PIS, KOD ZAPRASZA OKUPACYJNĄ ARMIĘ USA (NIE ZDEJMUJĄ USTAWY 1066 A MODYFIKUJĄ NA JESZCZE GORSZĄ)

  2017 – NAJWIĘKSZE STĘŻENIE SMOGU W CAŁEJ UE

  2017 – WYMUSZONA REJESTRACJA KART PREPAID – KOMPLETNY BRAK PRYWATNOŚCI. (TWÓJ NUMER TELEFONU TO PESEL Z DOWODU OSOBISTEGO !)

  2017 – SPRZEDANE WODOCIĄGI JUDEOSATANISTOM (CO BĘDĄ TERAZ FLUOROWAĆ WODĘ I TRUĆ POLAKÓW?)

  2017 – RAKOTWORCZE GMO W TWOIM SKLEPIE / ŻOŁĄDKU (CETA I TTIP)

  2017 – AMERYKANIE CHCĄ PRZEBUDOWAĆ PERONY W WIELKICH MIASTACH W POLSCE POD RAMPY DLA CZOŁGÓW.

  2018 – ANTYPOLSKIE USTAWY 447 I 1226 ROBIĄ SIĘ CORAZ GŁOŚNIEJSZE, NIESTETY (NIE)RZĄD PIS NIE ROBI W TYM TEMACIE ABSOLUTNIE NICZEGO. SPRAWA JEST NIESTETY POWAŻNA, BO JEST ZAGROŻENIEM NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

  (USTAWA IPN TO ŚCIEMA DO TELEWIZORA JEST TYLKO DLA OKA I UCHA – NIKT TEGO NIGDY NIE SPRAWDZI I NIE WCIELI W ŻYCIE. A MOŻE BYĆ TAK ŻE BĘDĄ ŁAPAĆ POLAKÓW ZA BZDURY NP. ŻE CIASTKA UŁOŻYLI NA PIKNIKU W SYMBOL SWASTYKI. ZRESZTĄ ZA GRANICĄ TO JUŻ W OGÓLE NIE OBOWIĄZUJE I NIE DZIAŁA, WIĘC JEST PO CHUJU FEST! RACZEJ JEST TO SKIEROWANE PRZECIWKO POLAKOM, BO ZA DUŻO ŻYDOSTWA SIĘ ROZPLENIŁO W TYM JAK TO ONI MÓWIĄ „POLIN”.)

  2018 – ŻYDZI CHCĄ OKRAŚĆ POLSKĘ Z 300 MILIARDÓW DOLARÓW ZA SZKODY ZROBIONE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ. (USTAWA S.447 którą podpisał Trump)

  2018 – żydowski antypolski rząd przygotowuje ustawę, która będzie odbierać Polakom broń czarnoprochową. (robić broń samemu – wpisać w necie Pipe ShotGun.)

  2018 – Wojska Amerykańskie ( żydowscy komornicy ) są potrzebni by ściągać z Polaków podatki !
  Wyznaczone w ustawie 447 (prawdziwy komentarz z netu).

 63. Pszczoła said

  w miejscowości Stobnica, 50 kilometrów od Poznania, w samym środku Puszczy Noteckiej, na wyspie na kanale Kończak, od kilku lat w kompletnej tajemnicy trwa budowa ogromnego zamku, zaprojektowanego w taki sposób, by przypominał dawne, otoczone fosą, zamki warowne.

  Jak dla mnie to jest:

  a. Specyficzny rodzaj domu uciech dla osob takich jak Churchill

  b. Centrum odwykowe dla osob takich jak Juncker

  c. Osrodek szkoleniowo edukacyjny dla sluzb

  eska @onyx 30 sierpnia 2018 12:26
  30 sierpnia 2018 13:11

  To wszystko bzdety i ploty, nie ministerstwo decyduje, tylko powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego – w sprawie wstrzymania budowy, ale tylko jeśli nie zgadza się z zatwierdzonym projektem budowlanym.
  Reszta podpada pod sądy i innej drogi nie ma! Uprawomocnionych decyzji nie mozna „wzruszyć” inaczej, jak na drodze sądowej, a opinia Ministerstwa Środowiska nt. niezgodności ekspertyzy z danymi inwestora nie obciąża inwestora, tylko powiatowy Wydział Architektury, który to zatwierdził. W skrócie:

  1. Gmina zmieniła plan miejscowy pod inwestora, mając wszelkie uzgodnienia środowiskowe – plan ważny.
  2. Inwestor zrobił projekt zgodny z miejscowym planem zagospodarowania, dostał pozwolenie z powiatu i guzik mu można zrobić!
  3. Jedynie odstępstwo od projektu w trakcie realizacji daje jakąś szansę, ale niewielką – po usunięciu „odstępstwa” budowa jest legalna.

  Czyli inwestor jest kryty, gmina też i co najwyżej jakiś urzędnik w powiecie wyleci z roboty. W najgorszym wariancie mogą kazać inwestorowi zmniejszyć zakres budowlany, żeby był zgodny z normą środowiskową (o ile jest niezgodny, bo nie wiemy, co przyjęto w planie zagodpodarowania na podstawie opinii środowiskowych). A już na pewno nie można nakazać rozbiórki – to raczej my znowu zapłacimy koszty po latach włóczenia się po sądach.
  Min. Kowalczyk bredzi, bo nie zna prawa o zagospodarowaniu przestrzennym i prawa budowlanego. Mleko się wylało i tyle, a uwalić należy tego profesorka ekologa, co sprawę opiniował – ale pewnie też się nie da, bo będzie chryja z całą korporacją akademicką.

  Ile razy pisałam o tym, że ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym została celowo wymyślona pod wszelkiej maści kanty???? Radosna prywatyzacja w Warszawie, wszelkie lewizny deweloperskie itp. – to też skutek tej ustawy.

  orjan @Dariusz 30 sierpnia 2018 11:40
  30 sierpnia 2018 15:11

  Wygląda na to, że ta działka Uniwersytetu stoi w takiej bliskości, że Uniwersytet byłby stroną w postępowaniach o pozwolenia budowlane i inne. Musiałby więc zająć stanowisko poprzez swoje władze. To zlikwidowałoby ówczesną dyskrecję wobec budowy.

  Sprzedaż wygląda na „dziwną”, bo była tam placówka naukowa, a po sprzedazy dalej siedzą tam naukowcy tego Uniwersytetu. Możliwe, że poprzednia własność zastąpiono dzierżawą. Pytanie za sto punktów za jaką cenę sprzedaży, za jaki później czynsz dzierżawny i kto te pieniądze otrzymuje, a co kto inny ma z tego. Dobrze byłoby zbadać to przez CBA, bo sprzedano działkę (albo prawa do działki) należące, a przynajmniej będące w posiadaniu Skarbu Państwa dla celów naukowych.

  Obojętnie jednak od spekulacji powyższych (których oparciem jest zwykły rozsądek i doświadczenie życiowe), cały czas kręcili się tam pracownicy naukowi – by tak określić – „branżowi” w sprawach środowiska i związanej nauki. Kto im związał języki?

  Przechodząc do grzybobrania, to po kiego grzyba mi tacy naukowcy, kórych nie można darzyć zaufaniem, że troszczą się o dobro publiczne? Co to za postawa? Co za morale? Won z takimi! Bez potrzeby skomplikowanego dochodzenia. Wystarczy, że tam przychodzili i widzieli. Już nie mówię o tym, pożal się profesorze, który opinię podpisał, a teraz wykręca się sianem (dla koni).

  Co to za element? Ciekawe na kogo głosują i do kogo piszą za granicę.

  pałac premier suchocka
  https://v.wpimg.pl/Mjk2NzIyJANEfWFMekk1WVILYRNnDj1EG15hG2YfYgAbVylVekt-WV4dK1V8VihfXgt4H3wYflwOByocKxt0Dl8AeRx-HH0OWVMvS3oaYwAbVyk=

  businessinsider.com.pl/lifestyle/richard-branson-buduje-luksusowy-wycieczkowiec/0gmgvj7
  valser @onyx 31 sierpnia 2018 00:01
  31 sierpnia 2018 00:29

  Pracujac dla Royal Caribbean przezylem dwa rejsy „dla doroslych”.

  Te dwa rejsy dla doroslych, ktore oslugiwalem jako masazysta, gdzie nie bylo rodzin, dzieci, tylko sami dorosli, to byly dwa rejsy dla pedalow. Same samce i tygodniowy bal. O ile pierwszy rejs to byl jeszcze jakis klient typu ubrany, zadbany prawnik z NY, to drugi rejs to byly glownie tanie dziwki na polowaniu na klienta. Trash zupelny. Chamstwo, wulgarnosc i tankowanie do pelna.

  Patrze na te plastikowe, teczowe wnetrza statku Bransona i ten jego marketing dla doroslych plus to, ze tam kobiety maja byc managerami. To jest biznes model pt. plywajacy burdel.
  http://krzysztof-osiejuk.szkolanawigatorow.pl/jakich-grzybow-szukaja-w-polskich-lasach-tuste-zony-arabskich-ksiazat

 64. Pszczoła said

  „Żenada to mało powiedziane”. Ziemkiewicz o wypowiedzi abp. Rysia
  Rafał Ziemkiewicz
  Rafał Ziemkiewicz / Źródło: PAP / Stach Leszczyński
  Metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś, mówił o udziale „wychowanków Kościoła” w Holokauście. Sprawę skomentował na antenie TV Republika Rafał Ziemkiewicz z „Do Rzeczy”.

  – Zagładę w dużej mierze stworzyli ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, których wychowywały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach – powiedział arcybiskup podczas uroczystości związanych z 74. rocznicą likwidacji getta w Łodzi.

  Rafał Ziemkiewicz ocenił, że abp Ryś „wygaduje głupoty”. – Wszystko jest efektem buntu i nienawiści przeciwko chrześcijaństwu. Wydaje mi się, że to służy dawaniu chęci upustu michnikowskiego bicia się w pierś. Tylko że Jezus nie przyznawał racji faryzeuszom – stwierdził.

  Zdaniem publicysty jest „wielu arcybiskupów, którzy awansowali na tak wysokie funkcje, ale po drodze zwątpili w Boga”. – Teraz mają zrezygnować z takiego stanowiska? Jest wiele trądu w Kościele. Dożyliśmy czasów, kiedy papież wygaduje głupoty (…) To jest bardzo ciężki i niebezpieczny moment – podkreślił.

  / Źródło: Telewizja Republika
  / dcy
  obserwator mediów kraj grzegorz ryś rafał ziemkiewicz kościół holokaust zagłada getto łódzkie

  mapa katolicy niemieccy rozkład głosów na lewicę nazistów lewaka hitlera
  .https://conservo.files.wordpress.com/2017/01/nsdap-religion864.jpg
  .https://2.bp.blogspot.com/-yDyOd_ZzEa0/Vi4wGQ3BbFI/AAAAAAAAlEg/xKpcqhZtDA4/s1600/katholisch_naziwahl.jpg

  wychowankowie niemieckiego kościoła ewangelickiego masowo występowali z kościoła i wraz z komunistami wstępowali do socjalistycznej partii Adolfa Hitlera.

  http://www.neue-ordnung.at/index.php?id=350

  Dlaczego Hitler podpisał konkordat?

  Ponieważ stał na czele pierwszego stabilnego rządu. Gdy Watykan stał się suwerennym państwem, to jest całkiem naturalne, że regulował swoje stosunki z innymi państwami. Watykan podpisał konkordat z Bawarią w 1924 roku, z Prusami w 1929 roku i z Badenią w 1932 roku. Na poziomie Rzeszy nie było możliwe, gdyż nie było stabilnego rządu. Gdy Hitler doszedł do władzy i utworzył stabilny rząd, to w 1933 roku podpisano konkordat który obowiązuje do dziś.

  de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Das_Reichskonkordat_von_1933.pdf&filetimestamp=20170321153713&

  Hitler nigdy nie był chrześcijańskim władcą. Hitler od początku był lewakiem, socjalistą, który pod czerwonym sztandarem walczył z religią chrześcijańską.

  Dziwię się, że ludzie w Polsce tego nie wiedzą. Stosunek Hitlera do religii mogli przecież wszyscy poznać po napaści Hitlera na Polskę i utworzeniu Warthegau. Tu absolutnie nie wiązał Hitlerowi rąk konkordat, tak jak niewielką ochronę dawał katolikom w Niemczech i Austrii. W Warthegau kościoły zostały zakwalifikowane jako zwykłe stowarzyszenia i poddane państwowemu nadzorowi. Budynki w większości zostały kościołom zabrane. Członkiem stowarzyszenia kościelnego można było zostać dopiero po ukończeniu 21 lat. Tylko niewielu duchownych zostało dopuszczonych. Finansowo złapano kościoły za gardło. Hitlera wizja: tu, w umierających kościołach, jeszcze tylko „kilka starych bab”, za to „zdrowa młodzież u nas”.

 65. Antymarxista said

  Paweł III odpowiada w 1537 roku bullą Sublimis Deus, która rozstrzyga problem doktrynalny. Indianie są prawdziwymi ludźmi, powołanymi jak wszyscy do udziału w życiu Bożym. Nie wolno więc pozbawić ich wolności i mienia. W liście do prymasa Hiszpanii Paweł III rzuca ekskomunikę zastrzeżoną Stolicy Apostolskiej na wszystkich, którzy uprowadzają Indian w niewolę.
  https://janusz.neon24.pl/post/118057,kosciol-katolicki-ocalil-zycie-indian-przed-protestantami

  Dobre, Warto to wiedzieć.

 66. Zerohero said

  @Pszczoła, 53

  Panie Pszczoła! Uważaj Pan na czym siadasz i jaki „pyłek” tu wnosisz. Blog Gabriela Maciejewskiego (basnjakniedzwiedz.pl, szkoła nawigatorów ) kwiatkiem z pewnością nie jest. Cytuję to co Pan tu zamieścił jako mądrość, tj. jednego z dopuszczonych do komentowania u Maciejewskiego:

  To właśnie Francuzi gwałtownie sprzeciwiali się katolicyzacji i polonizacji państwa moskiewskiego. To Francuzi wystrugali z banana endeków, którzy chcieli oddać Moskowie Kresy

  Dmowski według tego żałosnego osobnika jest wystrugany z banana – to raz. A dwa – taka „spiskowa” jak wyżej pisaninka bez ładu i składu to sedno Szkoły Nawigatorów i osobnika znanego jako G.Maciejewski. To może z początku wyglądać atrakcyjnie, ale szybko okazuje się blefem, naciąganymi spekulacjami, domysłami pod tezę, a ostatecznie kupą bredni. W najlepszym przypadku jest to pisanina idioty który naczytał się wielu książek historycznych i zaczął łączyć kropki (w swoim mniemaniu).

  Szybki test to przegląd artykułów na tematy współczesne. Typowy tytuł:

  Główny cel Moskwy – jak osłabić jedność kolektywnego Zachodu.
  http://marekbudzisz.szkolanawigatorow.pl/gowny-cel-moskwy-jak-osabic-jednosc-kolektywnego-zachodu#61614

  Jak można się domyślić tekst jest dokładnie tym co można znaleźć na stronach Wyborczej, TVN, niezależnej itd. Autor obawia się o brak kolektywizmu tzw. „Zachodu”. Tak, chodzi o ten Zachód który wypowiedział wojnę cywilizacji białego człowieka. O jego kolektywną jedność boją ci „nawigatorzy jutra”.
  Do autora tych bredni Maciejewski zwraca się słowami:

  Cieszę się, że Pan się zdecydował. Mamy już logo nowej serii książek o Rosji, dziś je dostałem. Niech się Pan nie przejmuje trolami, co jakiś czas prowadzę tu akcję dyscyplinującą

  (w komentarzach czuć, że kogoś wycenzurowano)

  toż to przecież żenujące kółko wzajemnej adoracji biedaków umysłowych powtarzających po reżimowych mediach. Wielki USrael takich „nawigatorów” ma na pęczki. Osoby jak „pastor” Chojecki czy Maciejewski to czwarty, a może i nawet piąty rzut. Chodzi o to, że gdy ktoś kontestuje rzeczywistość i przekaziory reżimowe, to zaczyna sięgać głębiej i trafia na komentatorów niekoniecznie kojarzących się z władzą. Jednak cecha wspólna tych komentatorów jest ta sama.
  Od niechcenia, niechętnie albo wcale mówią coś o Żydach, o zagładzie cywilizacji europejskiej, banksterce, rządzie światowym, demografii, masonach….
  Z pasją mówią o Rosji. (zawsze źle). Po prostu chodzi tu najwyższą stawkę: rząd nad światem. W tym celu eliminacja niezależnych krajów jest priorytetem. Nie można wyeliminować Chin, bez eliminacji Rosji, a z kolei w celu eliminacji Rosji należy wobec niej prowadzić agresywną politykę. W demokracji nie można prowadzić agresywnej polityki bez urobienia opinii publicznej. I to jest klucz do zrozumienia tzw. rusofobów.

 67. Salcie said

  Re: 50 – najuszanowańszy Pan Boydar

  Bo rodzinę należy się promować jak wszystkie kozy na krzywym drzewie 🙂

 68. Boydar said

  Tak coś czułem, Pani Salcie, że chyba się głupio zapytowywuję. Miłej niedzieli życzę, ukłony dla.

 69. revers said

  Żyjemy obok śmierci, każdego dnia obrzuca nas swoim spojrzeniem, czasami wręcz czujemy jej lodowaty powiew, ale gdy umiera ktoś, kogo kochamy śmierć zabiera także cząstkę każdego z nas. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli dziś udział w pożegnaniu naszego Syna Leszka

  — napisał Leszek Miller.”

  https://wpolityce.pl/polityka/410359-leszek-miller-zegna-syna-poruszajacy-wpis-bylego-premiera

 70. revers said

  https://wpolityce.pl/polityka/410359-leszek-miller-zegna-syna-poruszajacy-wpis-bylego-premiera

 71. turysta postanowił wyrazić swoje oburzenie, że w Tatrach grasują na wolności niedźwiedzie.

  Panie Gajowy, toż to mowa nienawiści! To przykład zoologicznej nietolerancji dla innych stworzeń! Powinniśmy to zgłosić do prokuratury.

 72. Nina said

  Przeprosiny równie skandaliczne, co publikacja! Redaktor naczelny „Faktu” przeprasza za paszkwil o śmierci syna Millera

  https://wpolityce.pl/polityka/410315-naczelny-faktu-przeprasza-za-paszkwil-rownie-skandalicznie

  Ps. Niech już nikt nie wmawia nam, że dzisiejsi Niemcy a zwłaszcza dzisiejsi volksdeutsche to są inni ludzie, niż ci dawniej. Nie ! Są tacy sami.

 73. Nina said

  „Dobre wieści z Waszyngtonu!” – piszą na portalu W Polityce. Dobre, czyli jakie?

  Uwaga: Więcej wojsk USA w Polsce! Tak podaje Kłamczyński, jedna z marionetek marionetkowego prezydenta Dudy.

  https://wpolityce.pl/polityka/410377-szczerski-uchyla-rabka-tajemnicy-ws-wojsk-usa-w-polsce

 74. gość said

  Tak się wykańcza świętego kapłana.
  —————————–
  31.08.2018 -Ks. Michał Woźnicki SDB. Ogłoszenia.Pisma o wydaleniu ze Zgromadzenia Salezjańskiego.

 75. Boydar said

  „… unijny Trybunał Sprawiedliwości powołany jest do badania zgodności prawa krajowego z prawem wspólnotowym. I w tym zakresie nasz rząd w pełni szanuje kompetencje TSUE …”

  „… ale traktaty europejskie nie pozostawiają wątpliwości: o ile prawo wspólnotowe stoi ponad prawem krajowym, o tyle ponad regulacjami europejskimi są konstytucje państw członkowskich. TSUE – podkreślam: na mocy Traktatu Lizbońskiego! – nie ma prawa ingerować w porządek konstytucyjny żadnego państwa …”

  To Gowin. Znaczy się czai bazę lepiej niż my; my wyrażaliśmy pobożne życzenia żeby tak było; on twierdzi że tak właśnie jest. Zresztą, taki Londyn nigdy by przecież do jew-chu.jni nie przystąpił gdyby było inaczej. Tylko to pewnie drobnym drukiem napisano, a kto by tam czytał drobny druk.

  https://opinie.wp.pl/wicepremier-jaroslaw-gowin-dla-wp-to-co-robi-opozycja-to-wyraz-jej-bezsilnosci-potrafia-tylko-donosic-6290748477269633a

 76. Marucha said

  Shyta…
  Nie zadawaj już sobie trudu pisania komentarzy w gajówce.

 77. rycho08 said

  Prawo krajowe i konstytucja stanowią jedność.
  To są gowinowe pierdoły, że w jedno może ingerować unia a w drugie nie.
  Takie działania nazywa pragmatyzmem i służą żydom do ogłupiania Polaków (i nie tylko).

 78. rycho08 said

  Takie działania nazywa SIĘ…

 79. revers said

  Oto Słowo Proroka

  Niedawne przemówienie premiera Izraela Netanyahu na forum ONZ pozwoliło na uzyskanie pewnego wglądu w żydowską mentalność, psychikę i logikę. Netenyahu, skądinąd świetny mówca, ujawnił swe ludobójcze inklinacje oraz przekonanie o wyższości Żydów nad innymi narodami.Zarazem jednak uważny słuchacz mógł wyczuć pewne słabe punkty w samym sercu żydowskiego nacjonalizmu. Otóż jest dość oczywiste, że dwa najważniejsze, quasireligijne mity – Shoah oraz “Ziemia Obiecana” – znalazły się na krawędzi załamania. Wydaje się, że prezydent Iranu Ahmadinejad mógł mieć rację.Żydzi uwielbiają Shoah. To ich najlepszy i najlepiej się sprzedający produkt propagandy. Dzięki niemu mogą dokonywać masowych morderstw, zabijać cywilów, matki, dzieci, nieustannie prowadzić wojny, grabić sąsiadów – a jednocześnie utrzymywać, iż to oni sami są ofiarami!

  “Pojechałem do willi w Wannsee, przedmieściu Berlina” – powiedział Netanyahu. “Tam, 20 stycznia 1942, po dobrym posiłku, najważniejsi nazistowscy funkcjonariusze spotkali się i zadecydowali, w jaki sposób eksterminować naród żydowski”.

  Panie Netanyahu, jeśli interesują Pana “plany eksterminacji”, nie musi Pan jeździć aż do Berlina. Wystarczy odwiedzić Kwaterę Główną Izraelskich Sił Zbrojnych (IDF) w Tel Aviv. Tam dowódcy pokażą Panu swoje plany odnośnie Palestyńczyków. Bo nie kto inny, jak wy, “ofiary Shoah”, otaczacie Palestyńczyków drutem kolczastym, trzymacie ich w obozach koncentracyjnych bez wystarczającego zaopatrzenia w żywność i lekarstwa. To wy używacie broni masowego rażenia w najgęściej zaludnionych terenach na tej planecie. Historycy nie zgadzają się miedzy sobą, co miało oznaczać hitlerowskie “Endlosung” – ale nie ma żadnej niezgody co do oceny waszego bandyckiego postępowania i waszych zbrodni wojennych.Netanyahu uznał za konieczne przypomnienie Shoah i nadanie mu ponownie elementów wiarygodności: “Oto kopia planów Auschwitz-Birkenau, gdzie milion Żydów zostało zamordowanych. Czy to też jest kłamstwo?”. Ciekawe, że premier Żydolandii nie mówił o 6 milionach ani nawet o 4 milionach. Ale to nie liczby są istotne, ale dwa pytania:– Jak to możliwe, że Żydzi, którzy tak wiele wycierpieli, dopuścili się zaledwie 3 lata po wojnie gigantycznej rasistowskiej zbrodni przeciwko Palestyńczykom (Nakba 1948)?– Dlaczego przywódcy żydowscy, tak przeczuleni na punkcie żydowskich cierpień, totalnie ignorują cierpienia zadawane przez nich milionom Palestyńczyków?Netanyahu wypomniał Iranowi nierówność płci, dyskryminowanie mniejszości, pederastów, czy innowierców. Ale “zapomniał”, że prawa w Izraelu są bardzo podobne do irańskich. Jeśli chodzi o prawa mniejszości, Izrael jest najciemniejszym miejscem na Ziemi. Połowa ludności nie może brać udziału w ichniejszej demokracji z powodu bycia nie-Żydami. Pederaści akurat mało nas obchodzą i w ogóle życzymy im wszystkiego najgorszego, gdyż są grupą wpływajacą na społeczeństwo demoralizująco i destrukcyjnie – ale przypomnijmy, że właśnie w Izraelu niedawno miał miejsce mord na pederastach na ulicy w biały dzień.Netanyahu stwierdził również, iż Izrael znajduje się w najściślejszej czołówce postępu technicznego i naukowego, mającego na celu ratowanie ludzkości i planety. Wydaje nam się, iż osiągi techniczno-naukowe Żydolandii należą do całkiem przeciętnych (choć co roku jakaś nagroda Nobla jest zarezerwowana dla przynajmniej jednego Żyda). Nic nam też nie wiadomo o jakimkolwiek wkładzie Izraela w ratowanie ludzkości czy planety Ziemia – przeciwnie, mamy dowody, iż jest zupełnie odwrotnie. To nie kto inny, ale Izrael jest ogniskiem niepokojów i potencjalnym zarzewiem III Wojny. To Izrael eksterminuje Palestyńczyków, to Izrael wywołał wojnę w Iraku, to Izrael dąży do wojny z Iranem.Netanyhu uważa, iż goje powinni walczyć za Izrael i w interesie Izraela. Po udanej transformacji brytyjskiej i amerykańskiej armii w izraelskie siły szybkiego reagowania, premier Izraela oczekuje, iż również ONZ będzie odgrywać tę samą rolę.“Izrael chce pokoju” – twierdzi Netanyahu. Tymczasem 94% jego ludności popiera dywanowe naloty bombowe na swych nieżydowskich sąsiadów.Jednak gdy Netanyahu mówi, że “Największym niebezpieczeństwem naszych czasów jest połączenie religijnego fanatyzmu z bronią masowej zagłady” – zgadzamy się z nim na sto procent. Wypisz wymaluj – opisuje on przecież państwo Izrael, gdzie mamy zarówno talmudyzm z jego fanatyczną pogardą dla gojów, jak i broń termojądrową.Co ciekawe, Żydzi zdają sobie sprawę, iż tereny Palestyny, które okupują od przeszło 60 lat, wcale nie są krajem ich przodków – gdyż Aszkenazyjczycy (a tych jest ogromna większość) pochodzą z Chazarii, od plemion tatarsko-mongolskich, które przeszły na judaizm. Zatem istnienie jakiejś “żydowskiej ojczyzny” na terenach Palestyny jest bezprawiem, czemu Netanyahu nieudolnie stara się zaprzeczyć. Ale jeśli Obama, Merkel czy Brown wciąż popierają istnienie rasowo ukierunkowanego państwa Izrael, nikt im nie broni wydzielić w tym celu część własnego państwa i oddać Żydom!Chazar Netanyahu nie tylko jest człowiekiem obcym na terenie, do którego rości sobie prawo. Udowodnił on również, że obce jest mu jakiekolwiek pojecie z zakresu moralności, etyki czy najzwyklejszych odczuć charakteryzujących człowieka. Mur oddzielający Żydów od Palestyńczyków przejdzie na zawsze do historii jako pomnik “żydowskiej demokracji” i zdegenerowanego żydowskiego poczucia narodowego, pozbawionego jakichkolwiek wartości ogólnoludzkich, szowinistycznego w najgorszym stylu. Żydzi nie zdołają wymazać tych kart z książek do historii.“Izrael potrzebuje bezpieczeństwa”. Niestety, nigdy nie będzie go miał. Państwo to zostało zrodzone w nieprawości i zbrodni, a jego polityka przekracza granice, oddzielające ludzkość od barbarzyńców. Państwo Izrael jest skazane, prędzej czy później, na zniknięcie z powierzchni Ziemi. Miejmy nadzieję, że stanie się to początkiem powrotu Żydów do cywilizacji. Oby jak najprędzej.
  wojennych.net
  wojennych.net
  —————–
  gdzes tam w necie tylko strona na niektorych browserach lub woogle nie otwiera sie.

 80. NC said

  Re 22, p. RomanK: „Pan Stanislaw Michalkiewicz w odroznieniu od licznych znanych szeroko w krgach anonbimowych Ksywkowiczow wie ,ze o zmarlych albo dobrze ..a jak nie ma co to…. wcale….”

  Myli sie Pan.
  Zasada „O zmarlych albo dobrze, albo wcale” dotyczy relacji prywatnych, natury rodzinnej czy towarzyskiej.
  Działalność publiczna zmarłych podlega, i powinna podlegać, publicznej ocenie.

 81. Zerohero said

  Pan NC ma rację. Generalnie rzymskie sentencje oraz przysłowia ludowe są zbyt ogólnikowe i wymagają przeważnie dodatkowych założen, więc nie można używać ich jako argumentu w dyskusji.

 82. Pszczoła said

  Panie Zerohero przyjmuję krytykę za cytat, komentarzy polityki współczesnej rusofoba cenzora G. Maciejewskiego nie zamieszczam z powodów które Pan wymieniłeś .

 83. Pszczoła said

  Piłkarz Bundesligi odmówił wspierania środowisk LGBT
  Redakcja: | 28 sierpnia 2018
  tęczowa flaga LGBT
  lubię to! udostępnij tweetnij

  20-letni Josip Brekalo piłkarz VfL Wolfsburg odmówił nałożenia na ramię tęczowej opaski, która miała symbolizować tolerancję klubu wobec środowisk homoseksualistów. Chorwat przyznał, że decyzja była spowodowana tym, że wychowywał się w duchu katolickim. Zawodnik znalazł się w ogniu krytyki.

  Władze VfL Wolfsburg na początku sezonu ogłosiły, że kapitanowie wszystkich drużyn: męskich, kobiecych i juniorskich, będą nosili tęczowe opaski – na znak wsparcia ruchu LGBT.

  Kapitańską opaskę w kolorach tęczy w trakcie sobotniego spotkania z Schalke założył już kapitan WfL Wolfsburg Josuha Guilavogui.

  Ein klares Zeichen gegen Ausgrenzung und für Vielfalt: Kapitän @JossGuilavogui wird – genauso wie die Kapitäne und Kapitäninnen aller VfL-Mannschaften – sein Team künftig mit einer Regenbogen-Kapitänsbinde aufs Spielfeld führen. ?‍?? #VfLWolfsburg #Vielfalt pic.twitter.com/MMHMkeB3WO
  — VfL Wolfsburg (@VfL_Wolfsburg) 24 sierpnia 2018

  Josip Brekalo odmówił natomiast noszenia opaski, ponieważ – jak mówił – został wychowany jako katolik, więc promowanie LGBT jest sprzeczne z jego poglądami.

  – Zostałem wychowany w katolickiej rodzinie. Jeśli ktoś ma inne poglądy, nic mi do tego, to indywidualna sprawa każdego człowieka. Jednak nikt nie zmusi mnie do ubierania opaski, która jest sprzeczna z moimi chrześcijańskimi poglądami

  – podkreślił Brekalo.

 84. Pszczoła said

  W rocznicę września’39: Michał Jóźwiak – Niemieckie bombowce ruszyły na Jasną Górę. Nagle piloci stracili kontrolę nad sterami

  Jasna Góra już na samym początku II wojny światowej miała zostać zbombardowana. O tym dlaczego tak się nie stało, mówi przekazywana z ust to ust opowieść. Jeśli okaże się ona prawdziwa, można powiedzieć, że mamy do czynienia z cudownym ocaleniem klasztoru.

  Już w pierwszych dniach II wojny światowej Niemcy próbowali zbombardować klasztor, licząc zapewne na to, że w ten sposób szybko i celnie uderzą w wyjątkowe dla Polaków miejsce kultu Matki Bożej. Pierwszy nalot, przeprowadzony już 1 września, nie powiódł się. Piloci twierdzili, że w wyznaczonym na szkicach miejscu znaleźli… wielkie jezioro. Zrzucili tam bomby, co dowództwo uznało za sabotaż. Posłano więc następną eskadrę, lecz tym razem zamiast spodziewanego celu piloci ujrzeli las. Lotnicy podzielili los poprzedniej załogi i zostali oddani pod sąd polowy, a na Częstochowę wysłano trzecią eskadrę, powierzając zbombardowanie wyznaczonego celu oficerom ochotnikom z SS. Jednak żaden z wysłanych samolotów nie wrócił do bazy. W czasie lotu piloci stracili kontrolę nad sterami i eskadra uległa rozproszeniu. Niemcy w końcu wkroczyli na Jasną Górę, jednak przez całą okupację nie spowodowali w sanktuarium większych zniszczeń.

  To historia, która została rzekomo przekazana przez pilota, ocalałego z wyprawy. Jego samolot uległ awarii i wylądował w Czechosłowacji. Trafił do szpitala, a kiedy wrócił do swojej rodzinnej miejscowości opowiedział zdarzenie matce, która po wojnie przekazała te informacje proboszczowi. Ten z kolei powiadomił o sprawie lokalne media, aby nagłośniły tę historię. Nie ma oficjalnych źródeł, które potwierdzałyby tę wersję wydarzeń. Nie zachowały się dokumenty wskazujące na autentyczność tych doniesień. Z II wojną światową związanych jest jednak sporo takich opowieści, których prawdziwości nie możemy być pewni. Niosą one jednak wiele wątków, będących przedmiotem analiz historyków. Być może nigdy nie dowiemy się, jak dokładnie było z planowanym bombardowaniem Jasnej Góry. Jednego możemy być pewni – to, że sanktuarium podczas wojny nie ucierpiało i nie zostało przez nazistów obrabowane należy rozpatrywać w kategoriach cudu.

  Michał Jóźwiak

  Za: https://misyjne.pl/niemieckie-bombowce-ruszyly-na-jasna-gore-nagle-piloci-stracili-kontrole-nad-sterami/

 85. Pszczoła said

  piątek, 31 sierpnia 2018
  Tomasz Jazłowski: Przekazanie władzy Brygadierowi Józefowi Piłsudskiemu przez Radę Regencyjmą

  11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna Królestwa Polskiego „wobec grożącego niebezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego,
  https://kin-rchristusrex.blogspot.com/2018/08/tomasz-jazowski-przekazanie-wadzy.html

 86. Pszczoła said

  Trzy dni po tym drugim zestawie szczepień, mój synek zaczął wykazywać objawy uszkodzeń neurologicznych – rozwinął się u niego pewien rodzaj tiku głowy, który patrząc wstecz wydaje się być potencjalnymi drgawkami bez gorączki. W tamtym czasie nie połączyłam tego ze szczepieniami. Nie wiedziałam wtedy, że zarówno Prevnar (szczepionka przeciw pneumokokom) jak i Hib (przeciwko pałeczce hemofilnej haemophilus influenzae typu b ) zawierają glin. Nie wiedziałam również, że glin powiązano już w tym czasie z tikami w badaniach naukowych. Nie wiedziałem że glin zmniejsza stężenie magnezu w ośrodkowym układzie nerwowym co może prowadzić do tików ani tego, że niszczy komórki nerwowe w mózgu – i że to dzieje się z moim 5 miesięcznym synem, ale teraz już to wiem.

  „Bezpieczny” poziom glinu/aluminium opiera się na przestarzałych informacjach, nieuzasadnionych założeniach i błędach – dr James Lyons-Weiler

  Nadal byłam naiwna, nieświadoma i pełna obaw o możliwość wystąpienia chorób u mojego syna w kolejnym roku. Zostałam złapana pomiędzy obawy związane z ryzykiem wystąpienia chorób, a ryzykiem związanym ze szczepionkami. Obawiałam się krztuśca więc mój syn otrzymał jeszcze dwie dawki DTaP. Jednak kiedy miał prawie dwa lata zaczęłam martwić się o jego rozwój. Wykazywał kilka objawów spektrum autyzmu. Opóźnienie rozwoju mowy, duże opóźnienie motoryczne, opóźnienia poznawcze (np. nie potrafił zrozumieć jak odpowiedzieć „tak” lub „nie” na pytanie, dopóki nie skończył 2 lat), miał problemy z przetwarzaniem sensorycznym, nie pozwalał nikomu, nawet mnie by go przytulić i pocałować, uderzał głową w kanapę i w ludzi, a czasem w podłogę…

  To był trudny okres, ponieważ nie bardzo rozumiał moją pasję dotyczącą tej kwestii, a sam starał się skupić na utrzymywaniu naszej rodziny. Nie miał czasu by wysłuchiwać o każdym nowym szczególe który łączyłam w całość. Aluminium [glin], rtęć, abortowane płody, komórki zarodkowe kurcząt, bydlęca surowica płodowa, kazeina (białko mleka), komórki nerkowe małp (Vero) i inne… Następnie był napływ historii od matek i ojców, o tym jaką szczepienia wyrządziły krzywdę ich dzieciom. Opowieści o tym jak pediatrzy do których chodzili na wizyty odmówili przyznania faktu, że szczepionki mogły być czynnikiem wpływającym na nagłe pogorszenie zdrowia ich dzieci, nawet jeśli ich dziecko cieszyło się doskonałym zdrowiem przed szczepieniem, a zaledwie parę godzin później zaczęło dziwnie krzyczeć przez całe dnie – a potem cierpiało na opóźnienia rozwojowe, problemy trawienne, nawracające infekcje ucha i układu oddechowego, alergie pokarmowe (np. na kazeinę, jajka, orzeszki ziemne), itp.

  Było zbyt wiele historii o niemowlętach umierających wkrótce po podaniu szczepionek, a ich śmierć kończyła się diagnozą o nazwie Zespół nagłej śmierci niemowląt [SIDS] przez oślepionych lekarzy, którzy nie mieli pojęcia o składnikach zawartych w szczepionkach, ani też nie uznawali faktu, że mutacje genetyczne mogą uczynić dzieci podatnymi na powikłania poszczepienne, a nawet śmierć.

  Było tak wiele opowieści o dzieciach, które doświadczyły wysypki „podobnej do odry” i gorączki wkrótce po otrzymaniu żywej szczepionki przeciwko odrze, śwince i różyczce… tak wielu lekarzy odmawia zdiagnozowania odry, jako ODRY, po tym jak dziecku zaaplikowano szczepionkę infekując go żywym wirusem odry! Większość rodziców nie wie, że żywe wirusy zawarte w szczepionkach mogą być „rozsiewane” tak jak w przypadku rotawirusa lub ospy wietrznej – lub być może powiedziano im, że rozsiewanie jest mitem.

  Jednak w ulotce szczepionki MMR (strona 5) pisze, że żywy wirus różyczki może być pobrany z wymazu nosa zaszczepionych osób nawet do 28 dni po szczepieniu. Udokumentowano przypadek zaszczepionego dwulatka, iż możliwym jest, że zaszczepiona osoba może być nosicielem i rozsiewać (i zarażać!) wirusa odry zawartego w szczepionce jeszcze przez 5 tygodni po otrzymaniu żywej szczepionki. Jednak najlepszą wisienką na torcie jest przypadek mężczyzny, który rozsiewał szczepionkową wersję wirusa polio przez prawie 30 lat.

  .https://i.imgur.com/sDqlrvN.jpg
  https://thinklovehealthy.com/2016/08/01/how-i-became-anti-vaccine/
  https://szczepienia.wybudzeni.com/2018/07/27/jak-stalam-sie-antyszczepionkowcem-ashley-everly/

 87. Pszczoła said

  …spadek wskaźnika śmiertelności w drugiej połowie XIX wieku był w całości spowodowany zmniejszeniem liczby zgonów z powodu chorób zakaźnych; nie było dowodów na spadek z powodu innych przyczyn śmierci. Badania chorób, które przyczyniły się do tego spadku sugerują, że główne czynniki to: (a) wzrost standardu życia, z którego najważniejszą cechą była lepsza dieta; (b) poprawa higieny; oraz (c) korzystne tendencje w relacjach między niektórymi drobnoustrojami a ludzkim żywicielem. Leczenie nie miało wpływu, a efekt szczepień ograniczony jest do ospy prawdziwej, co stanowiło tylko około jednej dwudziestej redukcji śmiertelności.

  wpływ na wskaźnik śmiertelności miały takie czynniki jak lepsze pożywienie, budowa systemów kanalizacyjnych, warunki sanitarne, lepsza higiena, mycie rąk, zwiększenie bezpieczeństwa przygotowywanej żywności, czystsza wody, przepisy dotyczące ochrony środowiska, lepsze zrozumienia tego w jaki sposób leczyć choroby i wspomagać organizm, itp. Nawet CDC stwierdza, że dostęp do czystej wody był jednym z największych osiągnięć w dziedzinie zdrowia publicznego w XX wieku, gdyż przyczyniło się to do spadku śmiertelności. Jednak bądź ostrożny, bo jeśli tak mówisz to możesz zostać zaatakowany. Nie jest politycznie poprawnym w świecie zagorzałych zwolenników szczepień wspominać, że coś innego oprócz szczepionek mogło przyczynić się do ratowania istnień ludzkich przed „chorobami którym można zapobiegać”.

  Oczekiwana dalsza długość trwania życia – J. I. Rodale
  Wzrost oczekiwanej długości życia: Wpływ współczesnej medycyny na przedłużenie średniej długości życia – dr Peter Dingle.

  Następnie pojawiła się wiedza w jaki sposób te „choroby którym można zapobiegać” można leczyć za pomocą współczesnej medycyny, a nawet dzięki lepszemu odżywianiu. Chorego podczas odry kuruje się witaminą A. Ciężki przebieg krztuśca można znacznie złagodzić za pomocą wysokich dawek witaminy C. W latach 50 -tych i na początku 60 -tych choroby te nie były uważane za niebezpieczne, a raczej za rytuał przez jaki przechodziły dzieci. Obecnie wiemy o wiele więcej jak je leczyć. Jednak wzbudzanie strachu w mediach i przez lekarzy jest intensywne i niedorzeczne.

  W dalszej kolejności nadszedł czas by dowiedzieć się w jaki sposób te „choroby którym można zapobiegać” są rzeczywiście korzystne dla układu odpornościowego a które wiążą się ze zmniejszeniem ryzyka zachorowania na raka…

  Firmy farmaceutyczne są znane z tego iż dopuszczają się oszustw i wciąż wpychają na rynek swe śmiercionośne farmaceutyki, nawet wiedząc, że zabijają tymi medykamentami ludzi. Wydaje się, że nasze agencje rządowe są pod ich sporym wpływem, o ile nie są całkowicie przekupione przez firmy farmaceutyczne.

  Grupa kilkunastu starszych naukowców z CDC zgłosiła skargę, w której twierdzą, że na ich agencję mają wpływ interesy korporacyjne i polityczne, a korupcja i „preparowanie” wyników jest normą a nie wyjątkiem.

  CDC SPIDER – PAJĄK kąsa CDC

  Inny starszy naukowiec z CDC, który stał się informatorem oświadczył, że wraz z innymi naukowcami z CDC zniszczył dane, które mogłyby ujawnić związek szczepionki MMR z autyzmem (patrz film Vaxxed).

  Oświadczenie dr Williama W. Thompsona

  Dyrektor CDC, dr Julie Gerberding wiedziała o tym tuszowaniu faktów. Po opublikowaniu tego oszukańczego badania, firma Merck (producent szczepionki MMR) nagrodziła ją stanowiskiem szefa działu szczepionek.

  Czego się jeszcze dowiem w kwestii szczepień, co się w głowie nie mieści? Każdego dnia dowiaduję się nowych rzeczy. Do dzisiaj, ponieważ czytam badania – badania które nigdy nie ujrzą światła dziennego bo media nigdy o nich nie poinformują. Zdumiewa mnie jak kompletnie wyprano nam mózgi, że wierzymy w to iż można wstrzyknąć „zdrowie” – szczególnie gdy te zastrzyki zawierają toksyczne ilości aluminium czy rtęci. To zdumiewające iż uważamy, że wiemy jak przechytrzyć naszą biologię, fizjologię, biochemię, itp. To jest niesamowite iż możemy uważać za normalne, wstrzykiwanie ciężarnym kobietom i niemowlętom czegoś, co jak się czyta skład to brzmi jak receptura sporządzona w kociołku jakiejś wiedźmy.

  Jest więcej, znacznie więcej i więcej, ale jest tego po prostu zbyt wiele aby móc to wszystko objąć, zbyt wiele by się tym podzielić.

  Istnieje znacznie więcej badań. Znacznie więcej dowodów na oszustwa ze strony CDC i przemysłu farmaceutycznego. Jest nie możliwym, aby ponad 3 lata codziennego czytania i badania tego tematu można było sprowadzić do jednego postu na blogu, mimo że próbowałam podkreślić ważne kwestie. Nigdy nie wyobrażałam sobie bycia aktywistą w tej sprawie, lecz moja edukacja w dziedzinie toksykologii, miłość do moich dzieci oraz wielka pasja do zagłębiania się w dziedziny nauki i zdrowia doprowadziły mnie do tego miejsca, w którym dziś jestem.

  Ci z was którzy widzieli wszystkie moje wpisy na Facebooku, przepraszam za bombardowanie tymi wszystkimi informacjami. Naprawdę zdaję sobie sprawę jak bardzo jest to kontrowersyjne i że niektórzy z was są prawdopodobnie tak poirytowani, że usunęliście mnie ze swoich znajomych. Byłam naocznym świadkiem nienawiści jaką mogą podsycić posty na temat szczepionek. Ale nie mogę nic na to poradzić i nie mogę milczeć. Dzieci umierają – są zatruwane i upośledzane, rozwijają się u nich przewlekłe choroby – po co? Aby uniknąć gorączki i wysypki trwającej tydzień, którą można leczyć witaminą? Być może i tak zachorują na tą chorobę w następstwie szczepienia!

  Może to wyglądać tak jakbym mówiła, że szczepienia są bezcelowe, ale być może w rzeczywistości istnieje powód dla którego są stosowane. Dzieci które rozpoczynają swoje życie mając uszkodzone organizmy i obciążone toksycznymi substancjami mogą stać się źródłem długookresowych zysków dla branży medycznej i farmaceutycznej. Po co leczyć przyczynę będącą u podstaw problemu, kiedy można przepisać pigułkę (lub wstrzyknąć szczepionkę) aby maskować objawy podczas tworzenia nowego problemu? Zdrowi ludzie nie są źródłem zysków dla przemysłu medycznego i farmaceutycznego.

 88. osoba prywatna said

  Mazowsze w pełni lata
  https://jeznach.neon24.pl/post/145087,mazowsze-w-pelni-lata

  Kirgistan w fotografii
  https://jeznach.neon24.pl/post/145200,kirgistan-w-fotografii

 89. wieloimienny said

  Wielu twierdzi, że ojciec święty Pius XI w encyklice Caritate Christi potępił nacjonalizm:

  „Jeśliby zaś wybujały patriotyzm i przesadny nacjonalizm (choć uporządkowana miłość chrześcijańska, nie tylko nie potępia przywiązania do narodu, przeciwnie zasadami swymi uświęca je i ożywia), jeśliby tego rodzaju nieumiarkowana miłość siebie i miłość swoich wkradła się we wzajemne sprawy i stosunki narodów, nie byłoby już takiego bezprawia, którego by uniewinnić nie można. Ten sam bowiem czyn, który by według powszechnego sądu, prywatnemu człowiekowi poczytano za występny, uchodziłby za dobry i pochwały godzien, gdyby był popełniony z miłości ojczyzny.”

  Czytając ze zrozumieniem wnioskuję, że Pius XI potępiał jedynie wybujały nacjonalizm, szowninizm, według którego sprawy dobra narodu przysłaniają inne wartości z samą wiarą włącznie oraz powodują, że szowinista kierując się swoją ideologią jest w stanie dobrem swojego narodu wytłumaczyć każdą zbrodnię.
  Nie można przecież stawiać znaku równości między nacjonalizmem polskim a np. ukraińskim czy niemieckim.

  Dla porównania zacytuję słowa następnego papieża Piusa XII z encykliki Summi Pontificatus:

  ”Tu uważamy za konieczne podkreślić, że świadomość tej braterskiej i powszechnej wspólnoty, którą budzą i rozwijają w ludziach zasady nauki chrześcijańskiej, nie burzy miłości ku własnej ojczyźnie, ku jej tradycjom i sławie ani też nie zabrania pracy dla powiększania jej dobrobytu i rozwoju słusznych interesów. Nauka ta bowiem poucza nas, że Bóg ustanowił, iż w miłowaniu mamy kierować się rozumną kolejnością, według której bardziej mamy miłować tych i więcej świadczyć dobrodziejstw tym, którzy są z nami związani ściślejszymi więzami. Wskazał na to sam Boski Mistrz swym postępowaniem, pałając szczególną miłością do ziemi ojczystej i gorzko płacząc z powodu ruiny zagrażającej Świętemu Miastu. Jednak godziwa i uporządkowana miłość do własnej ojczyzny nie powinna nas czynić ślepymi na powinność obejmowania miłością wszystkich ludzi i przeszkadzać nam w ogarnianiu wszystkich ludzi wraz z ich interesami światłem miłości niosącym pokój.”

  Rozumiem te słowa w następujący sposób: Naród to rodzina. W pierwszej kolejności pomagamy swojej rodzinie, o nią dbamy najbardziej. Nie wyklucza to niesienia pomocy innym ludziom, narodom.

  Znów w innym tonie na temat nacjonalizmu wypowiedział się słynny szwajcarski kaznodzieja
  ksiądz Robert Mader (zmarł w 1945 r.) w dziele pt. „Jestem katolikiem, rozważania antyliberalne.” (Rozdział piąty pt. „Ktoś ty?”)

  „Zwiesz się katolikiem. Jesteś raczej Szwajcarem, Germanem, Gallem. Dotykamy najgłębszej rany. Twier­dzą, że katolicyzm, Kościół, papiestwo zawiodły w dzi­siejszym kryzysie świata. To nieprawda! Nie można twierdzić o lekarstwie, którego się nie użyło i odrzuci­ło, że było użyte rzeczywiście według przepisu, a jed­nak nie pomogło.  

  Istotnie duch katolicki, jako lek powszechny na cierpienia i bolączki ludów i rządów, był przez papie­stwo światu ofiarowany, ale go świat nie przyjął. Mamy poszczególnych ludzi, którzy starają się w sobie wyra­biać katolickiego ducha prawdy, sprawiedliwości i mi­łości, ale narody i rządy jako takie tego nie uczyniły.

  Ani jeden naród, ani jeden rząd od 1 sierpnia 1914 roku nie stał się katolickim. Katolicyzm Kościoła, jego nauki, jego środki i łaski nigdy i nigdzie jeszcze nie zawiodły, ale zawiodły narody, które mają odwagę zwać się katolickimi, nie odważając się nimi być.

  Co znaczy katolicki? Powszechny, obejmujący wszystkie narody, internacjonalny. Idea Kościoła jest ideą jednej wielkiej rodziny narodów, w której wszyst­kie szczepy, nacje, języki są zbratane. Harnack, wybit­ny teolog protestancki w Niemczech, zaliczał do pasy­wów tak zwanej reformacji fakt, że od czasu odpad­nięcia od Kościoła katolickiego osłabł bardzo w prote­stantyzmie zmysł skutecznego, powszechnego brater­stwa ludzi przez Ewangelię, urzeczywistnienie idei ,jedna owczarnia i jeden pasterz”.

  Czego protestantyzm nie dokonał, to sprawi mo­dernistyczny nacjonalizm. Katolicka myśl, o wielkiej ro­dzinie ludów z jednym Ojcem w Niebiesiech i Jego za­stępcą papieżem, z narodami jako dziećmi i braćmi, ginie coraz więcej ze świadomości ludzi. Siła odśrod­kowa, rozbijająca narody, pokonała siłę dośrodkową Ko­ścioła. Liczba tych, którzy przede wszystkim zwą się Szwajcarami, Niemcami, Francuzami, Amerykanami, a dopiero później katolikami, wzrasta zatrważająco.

  Kiedy nastanie pokój? Wtedy, gdy katolicki nadnacjonalizm stanie się znowu silniejszy od liberalnego nacjonalizmu; gdy siła dośrodkową chrystianizmu sil­niejszą będzie od pogańskiej, egoistycznej siły odśrod­kowej; gdy znów najpierw po katolicku, a dopiero po­tem w duchu narodowym myśleć będziemy; gdy idea współprzynależności zajmie miejsce wybujałego patrio­tyzmu. Kto tego nie rozumie, może być rodowitym Szwajcarem, Niemcem czy Francuzem, ale katolikiem nie jest. Katolik znaczy powszechny.

  Więcej uczciwości! Niech nikt nie nazywa się tym, czym nie jest. Niech każdy będzie tym, czym się zwie. Kto ma odwagę powiedzieć: Christianus sum, niech się stara nim być, myśląc, mówiąc i czyniąc jak Chrystus. Kto ma odwagę zwać się katolikiem, niech to stwier­dza życiem własnym. Jakie imię, taka praca, lektura i to­warzystwo. Jaki człowiek jest wewnętrznie, taki niech będzie na zewnątrz. Kto tego nie chce, niech będzie uczciwy i zrezygnuje z imienia katolika. Napisane jest:

  „Nie mów fałszywego świadectwa.”

  Zgadzam się z księdzem Maderem, że w czasach Średniowiecza istniały idee Christianitas i Imperium polegające na uniwersalizmie katolickich państw europejskich, które miały tworzyć niejako jedność z jednym papieżem i cesarzem jako bożymi zwierzchnikami.
  Uważam jednak, że gdyby (co daj Panie Boże) władzę w Polsce oraz np. na Węgrzech, w Hiszpanii i Portugalii zdobyli nacjonaliści to nie byłoby żadnych antagonizmów czy wrogości pomiędzy narodami z owych krajów, ponieważ ich nacjonalizmy zawsze na piedestale swoich podstaw ideologicznych stawiały naukę Kościoła Katolickiego i z pewnością zgodziłyby się co do zdania, że Średniowiecze było tym nawspanialszym okresem dla chrześcijańskich ludów w Europie.

  A jak wy myślicie? Czy katolik może być według was nacjonalistą?

 90. revers said

  Ostatnia droga …

 91. cedric said

  https://people.csail.mit.edu/seneff/201 … _final.pdf

  Związek szlaków metabolicznych glifosatu ze współczesnymi
  chorobami VI: Priony, amyloidozy i autoimmunologiczne choroby
  neurologiczne
  Anthony Samsel1 i Stephanie Seneff2, *

  1 Samsel Environmental and Public Health Services, Deerfield, NH 03037, USA 2 Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory, MIT, Cambridge, MA 02139, USA

  Wykorzystanie herbicydu glifosatu w głównych uprawach w USA wzrosło wykładniczo w ciągu ostatnich dwóch dekad, wraz z wykładniczym wzrostem chorób autoimmunologicznych, w tym autyzmu, stwardnienia rozsianego, choroby zapalnej jelit, cukrzycy typu 1, celiakii, neuromyelitis optica i wielu innch. W tym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób glifosat, działając jako niekodujący analog glicyny, może zostać błędnie zintegrowany z syntezą białka lub zostać włączony do niej w miejsce glicyny, tworząc wadliwy produkt, który jest odporny na proteolizę. Niezależnie od tego, czy taki peptyd wytwarzany jest przez drobnoustroje, czy też obecny w źródle pokarmu, może prowadzić do choroby autoimmunologicznej poprzez mimikrę molekularną. Omówiono podobieństwa w innych istniejących w przyrodzie chorobotwórczych analogach aminokwasów, takich jak herbicyd -glufosynat oraz insektycyd -L-kanavanina, i dostarczają wielu przykładów krótkich peptydów zawierających glicynę związanych z chorobami autoimmunologicznymi, szczególnie w odniesieniu do stwardnienia rozsianego. Najbardziej niepokojąca jest obecność glifosatu w wielu popularnych szczepionkach, w tym szczepionce przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR), którą tutaj po raz pierwszy sprawdziliśmy. Zanieczyszczenie może pochodzić z białka wołowego, surowicy cielęcej, bydlęcej kazeiny, białka jaja i / lub żelatyny. Żelatyna pochodząca ze skóry oraz kości świni i bydła, którym podano skażoną glifosatem karmę zawiera herbicyd. Kolagen, główny składnik żelatyny, zawiera bardzo wysoki poziom glicyny, podobnie jak enzymy trawienne: pepsyna, trypsyna i lipaza. Żywy wirus odry może wytwarzać hemaglutyninę zawierającą glifosat, co może indukować atak autoimmunologiczny na podstawowe białko mieliny, powszechnie obserwowane w autyzmie. Agencje rządowe muszą ponownie pilnie rozważyć ryzyko związane z bezkrytycznym stosowaniem glifosatu do kontrolowania chwastów.

  Słowa kluczowe: autyzm, choroba autoimmunologiczna, kolagen, glicyna, glifosat, stwardnienie rozsiane, nieprawidłowe fałdowanie białek, szczepionki

  1. WSTĘP

  Na pierwszy rzut oka, stwardnienie rozsiane (MS) i autyzm wydają się mieć niewiele wspólnego, poza tym, że oba są chorobami neurologicznymi. Autyzm jest stanem zaczynającym się w okresie prenatalnym lub wczesnym dzieciństwie, charakteryzującym się repetytywnymi zachowaniami, zaburzonymi interakcjami społecznymi i zaburzeniami poznawczymi. Częstość występowanie u chłopców i dziewczynek wynosi 4: 1, podczas gdy stwardnienie rozsiane występuje dwukrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn; jego pierwsze objawy zwykle rozpoczynają się we wczesnym wieku dorosłym, powodując upośledzenie ruchomości kończyn dolnych, chociaż w późniejszych stadiach wpływają one zarówno na zdolności umysłowe, jak i fizyczne. Jednak oba stany zapalne są związane komponentą autoimmunologiczną [1, 2], a obie choroby są postrzegane, jako mające składnik środowiskowy i genetyczny [3-6].

  Badanie porównujące populację 658 pacjentów z SM z populacją ogólną wykazało związek między SM, a zwiększoną częstością astmy, zapalną chorobą jelit (IBD), cukrzycą typu 1, niedokrwistością złośliwą i autoimmunologiczną chorobą tarczycy [7], z których wszystkie zostały również powiązane z autyzmem [8-11]. Wszystkie te stany są uważane za choroby autoimmunologiczne, które mogą być wywołane przez mimikrę molekularną, gdzie przeciwciało reagujące na obce białko przypominające natywne białko staje się uczulone również na własne białko [12]. Dokument Shoenfelda i Arona-Maora z 2000 roku przedstawił argumenty, że zarówno autyzm, jak i SM mogą być przykładami reakcji autoimmunologicznej za pomocą mimikry po ekspozycji na bodziec antygenowy, prawdopodobnie na infekcję lub szczepienie [13]. Ponadto proponują oni , że zasadowe białko mieliny (MBP-myelin basic protein) i inne białka stanowiące osłonkę mielinową są atakowane przez układ odpornościowy zarówno w autyzmie, jak i w MS. Zostało to stwierdzone u wielu osób w autyzmie [14, 15] i SM [16-20]. W 1982 r. Weizman i in. opisali komórkową odpowiedź autoimmunologiczną na ludzkie MBP u 76% dzieci autystycznych [16]. Uczulenie immunologiczne na białka osłonki mielinowej może powstać na skutek mimikry w wyniku ekspozycji układu immunologicznego na obcy antygen o podobnej sekwencji peptydów, która jest odporne na recycling lub dlatego, że same białka zostały zmienione w pewien sposób, co czyni je wadliwymi, eksponowanymi i / lub odpornymi na proteolizę.

  W przeciwieństwie do syntezy DNA synteza białek jest bardzo podatna na błędy [21, 22]. Wydaje się, że systemy biologiczne przyjęły strategię zezwalania na zachowanie błędów kodowania podczas aktywnej syntezy, jednak używają nieprawidłowego fałdowania białka , jako kryterium do oznaczania uszkodzonego peptydu do degradacji i recyklingu poprzez ubikwitynizację. Szacuje się, że 15% białek o średniej długości będzie miało co najmniej jeden nieprawidłowo wbudowany aminokwas. Zwykle 10-15% przypadkowych podstawień zakłóca funkcję białka, głównie z powodu nieprawidłowego fałdowania [22]. Taka destabilizacja powoduje agregację białko-białko i może prowadzić do wielu chorób neurologicznych i skrobiawic. Drummond i in. sugerują,że wczesnie formujące się toksyczne oligomery białek amyloidogennych zawierają błędne sekwencje [22].

  Glifosat jest aktywnym składnikiem wszechobecnego herbicydu Roundup i wielu innych preparatów herbicydów stosowanych do zwalczania chwastów w uprawach rolniczych, obszarach budowlanych i terenach publicznych na całym świecie. Ostatnie badanie z Niemiec obejmujące 399 próbek moczu od dorosłych nie zaangażowanych w prace rolnicze ujawniło pozostałości glifosatu powyżej granicy wykrywalności w moczu 32% badanych, a pozostałości AMPA, metabolitu, w 40% [23]. W artykule opublikowanym w 2014 r. Swanson i in. wykazali niezwykłą korelację między rosnącą popularnością stosowania glifosatu w kukurydzy i upraw soi w USA oraz alarmującym wzrostem liczby różnych chorób przewlekłych [24]. Dodatkowe silne korelacje dotyczące innych chorób i chorób przedstawiono w dwóch kolejnych dokumentach [25, 26]. Chociaż korelacja nie musi oznaczać związku przyczynowego, przyczynowość staje się znacznie bardziej prawdopodobna, jeśli można znaleźć prawdopodobny mechanizm. Swanson i in. stwierdzili niezwykły współczynnik korelacji 0,98 między wzrostem odsetka autyzmu w USA a stosowaniem glifosatu w uprawach (wartość P ≤ 9,6 × 10-6). Korelacja dla stwardnienia rozsianego nie była tak wysoka, ale nadal bardzo znacząca przy 0,83 (wartość P ≤ 1,1 × 10-5). IBD miał współczynnik korelacji 0,94 (wartość P ≤ 7,1 × 10-8) (patrz Tabela 1 dla innych chorób).

  Tabela 1. Korelacje między tendencjami czasowymi w kilku chorobach i zaburzeniach rejestrowane przez amerykańskie Centers for Disease Control (CDC) z wykorzystaniem glifosatu w kukurydzy (kukurydzy) i roślinach soi zgłaszanych przez USDA. Dane odtworzone z [23] i [25].

  Choroba Współczynnik korelacji (R) P-value
  Autyzm (rozpowszechnienie) 0.98 9.6×10–6
  MS (zgony) 0.83 1.1×10–5
  IBD 0.94 7.1×10–8
  Niedokrwistość 0.90 1.8×10–4
  Cukrzyca (rozpowszechnienie) 0.97 9.2×10–9
  Rak tarczycy (występowanie) 0.99 7.6×10–9

  IBD, szczególnie wśród dzieci, to pojawiająca się globalna epidemia [27] powiązana z autyzmem [28, 29]. Uszkodzenie funkcji bariery jelitowej jest podstawową cechą IBD [30]. Zwiększona przepuszczalność jelit sprzyja przenikaniu niezmetabolizowanych peptydów do układu limfatycznego i krążenia ogólnego. Daje to szansę na odpowiedź immunologiczną , która poprzez mimikrę molekularną może doprowadzić do ataku na kluczowe białka w mózgu i rdzenia kręgowego. Zaburzenia struktury kolagenu są głównym czynnikiem powodującym początek uchyłkowatosci i IBD wraz z zaburzonymi mechanizmami gojenia się ran widocznymi w patogenezie nieszczelności anastomoz po operacji jelita grubego[31].

  W niedawno opublikowanym artykule [32] zaproponowaliśmy, że glifosat, niekodujący analog aminokwasowy glicyny, może zastąpić wadliwie glicynę podczas syntezy białka. Takie błędne włączenie i przerwanie proteostazy mogłoby wyjaśnić silne korelacje zaobserwowane pomiędzy stosowaniem glifosatu i wieloma współczesnymi chorobami. W tym artykule pokazujemy, że może to być jeden z najważniejszych mechanizmów, za pomocą których glifosat może indukować wiele chorób autoimmunologicznych.

  Podstawowym miejscem rozpoczęcia procesu chorobowego jest okrężnica, w której nieprawidłowo zbudowany kolagen, odporny na degradację, może prowadzić do choroby autoimmunologicznej, a następnie do nieszczelnego jelita. Autoprzeciwciała przeciwko kolagenowi typu VII wykryto u 68% pacjentów z IBD [33]. Glicyna jest najczęstszym aminokwasem w kolagenie, stanowiąc jedną czwartą reszt w białku. Prolina jest również bardzo powszechnym składnikiem kolagenu i, jak omówiono w dalszej części artykułu, prolina jest odporna na hydrolizę. Niekompletna degradacja kolagenu przez metaloproteinazy macierzy w jelitach może prowadzić do akumulacji krótkich pro-gly-pro peptydów, które są odporne na proteolizę. Mogłyby one następnie indukować infiltrację neutrofili lub aktywację miejscowych komórek odpornościowych w celu wywołania reakcji zapalnej [34].

  W nieopublikowanym badaniu przeprowadzonym przez Monsanto i przedłożonym Agencji Ochrony Środowiska USA (EPA) prześledzono gromadzenie radioznakowanego glifosatu w różnych tkankach szczurów po doustnym podaniu małej dawki (10 mg / kg masy ciała) [35]. Zdecydowanie najwyższą kumulację stwierdzono w kościach (Tabela 11 w [36]). Poziomy radioaktywności w okrężnicy były 4-6 razy wyższe niż w żołądku i jelicie cienkim.

  Produkcja nowych niekodujących aminokwasów przez rośliny i mikroorganizmy odstrasza drapieżniki. Toksyczność tych produktów może wynikać z faktu, że zastępują one analogi kodujące podczas syntezy białek. Przykłady obejmują: kwas azetydyno-2-karboksylowy (Aze), analog proliny [37, 38]; glufosynat, analog glutaminianu, który jest również popularnym herbicydem [39]; β-N-metyloamino-L-alanina (BMAA), analog seryny [40]; i L-kanavanina, naturalny analog L-argininy, który jest wykorzystywany jako insektycyd [41, 42].

  Niezwykła, prawdziwa historia z 119-dniowym samotnym doświadczeniem na Alasce, przeprowadzonym przez Christophera McCandlessa, została opisana w książce Into the Wild przez Jona Krakauera (później w popularnym filmie) [43]. Uważano, że McCandless zmarł na pustkowiu z głodu; jednak Krakauer zawsze podejrzewał toksynę w nasionach dzikiego ziemniaka, Hedysarum alpinum, który stanowił podstawę jego diety w ostatnim miesiącu życia. Krakauer początkowo podejrzewał jadowity alkaloid, ale dzięki późniejszym badaniom był w stanie zidentyfikować znaczący poziom L-kanawaniny w nasionach dzikiego ziemniaka i opublikował artykuł na temat tej analizy z kilkoma innymi autorami w 2016 r. [42].

  Kluczowym czynnikiem toksyczności L-kanawaniny jest jej zdolność do wbudowania się w białko zamiast L-argininy. L-kanawaninę można włączyć zasadniczo do dowolnego białka w celu wytworzenia nieprawidłowych białek kanawaninowych, które mogą zakłócać wiele fundamentalnie ważnych reakcji biochemicznych w szerokim spektrum organizmów [41, 44]. L-kanavanina jest wykorzystywana w rolnictwie jako silny środek owadobójczy przeciwko rogowiakowi tytoniowemu [45], chociaż szkodnik tytoniowy rozwinął tolerancję na specyficzny enzym, hydrolazę kanawaniny, która może go szybko metabolizować [46]. Larwy wystawione na działanie L-kanavaniny wprowadzają ją do lizozymu , powodując 48% spadek aktywności katalitycznej [41]. Co więcej, L-kanavanina negatywnie wpływa na dipterycyny B i C Protoformia terranovae, ale nie dipterycynę A. Rozróżnienie polega na tym, że dipterycyna A ma histydynę w pozycji 38 zamiast L-argininy występującej w dwóch pozostałych dipterycynie. W odniesieniu do glifosatu Rosenthal napisał: „Te badania owadów potwierdzają pogląd, że biologiczny wpływ kanawaniny wynika z jej włączenia do białka, co powoduje zmianę w konformacji białka, która ostatecznie prowadzi do upośledzenia funkcji białka” [41].

 92. osoba prywatna said

  Joanna Teglund o imigrantach w Szwecji: „Policja i urzędy są bezradne”
  .https://www.youtube.com/watch?v=OGjGbbIbXyg

 93. Zerohero said

  @82, Pszczoła

  Faktycznie zabrzmiało jak krytyka Pańskiego wpisu, ale mi chodziło bardziej o ostrzeżenie przed Maciejewskim. Ja sam trochę poczytałem Gabriela Maciejewskiego i gdybym mógł się cofnąć w czasie, to bym sam sobie powiedział: szkoda czasu na tego grafomana z przerośniętym ego.

  Natomiast w kwestii rusofobii..rusofobia może być poglądem – jak każdy inny. Pytanie czy rusofob swój pogląd może uzasadnić w sposób racjonalny. Ja jeszcze takiego rusofoba nie spotkałem :). Zwykle rusofob przedstawia potok niczym nieuzasadnionych myśli. np. w szkole Nawigatorów Maciejewskiego pojawił się tekst o tym, że celem Nord Stream 2 jest… wykończenie ekonomiczne Białorusi aby Rosja mogła ją wchłonąć. Proste? Proste. Dla takiego wszystko jest proste. Po prostu publicysta u Maciejewskiego ignoruje fakt, że Polska i Ukraina są amerykańskimi marionetkami i ani Rosja ani Niemcy nie mogą polegać na tranzycie przez te kraje. Zostaje Bałtyk.
  Czemu upadająca ekonomicznie Białoruś ma być z marszu wchłonięta przez Rosję, a nie Zachód (jak Ukraina) – tego publicysta Maciejewskiego nie wyjaśnia. Tam jest cały ciąg tego typu nieuzasadnionych kroków myślowych.

 94. osoba prywatna said

  Problem kanonizacji dokonanych przez Jana Pawła II – ks. Bernard Lorber, ks. Jan M. Gleize
  http://www.bibula.com/?p=3163

 95. Zerohero said

  @87, Pszczoła

  Podczepianie się szczepionkowców pod zasługi rewolucji w uzdatnianiu wody, żywienia, kanalizacji itd. to stały punkt ich repertuaru. Warto to obnażać, bo oni w swoim amoku sugerują, że bez szczepień wrócimy do czasów epidemii czarnej ospy, dżumy itd. w ogóle nie odnosząc się do spadku śmiertelności przed szczepieniami.

 96. osoba prywatna said

  Wodzirej w sutannie – Ewa Polak-Pałkiewicz
  http://www.bibula.com/?p=103618

 97. osoba prywatna said

  Roberto de Mattei: To nie klerykalizm jest problemem. To homoseksualizm
  http://www.bibula.com/?p=103597

 98. osoba prywatna said

  Tajermnice wody – dr Urszula Chorzępa
  .https://www.youtube.com/watch?v=Ebh6LGcaivo

 99. gość said

  Morawiecki: „Izrael mówi naszym językiem”. A może to premier mówi językiem B’nai B’rith?

  Kilka miesięcy temu mieliśmy kilka nierozwiązanych problemów; a dziś Izrael mówi o historii naszym językiem… /PAP/

  Nie minęło kilka godzin od tej wypowiedzi, a już premier PiS odkrył prawie wszystkie karty:

  Nie chcemy absolutnie żadnych antysemickich, czy faszystowskich haseł na marszu 11 listopada. Dobrą propozycją byłoby to, żebyśmy mieli tylko flagi biało-czerwone podczas tego marszu – powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki w specjalnym kampanijnym autobusie. /Niezalezna.pl/.

  https://www.ekspedyt.org/2018/09/02/morawiecki-izrael-mowi-naszym-jezykiem-a-moze-to-premier-mowi-jezykiem-bnai-brith/

 100. Bronisław said

  Re: 99. Pan, Panie Gość mówi otwartym tekstem, że reżim M. Morawieckiego wraz z A. Judą w galopującym tempie finalizują budowę Judepolonii, ale w moim głębokim przekonaniu, nie zdążą oni tego haniebnego zadania – co daj Boże -zrealizować!!!

  Z serdecznymi pozdrowieniami dla Pana, Panie Gość!

  Króluj Nam Chryste!!!

 101. gość said

  30 tys. Hindusów chce pracować w Polsce. „Urzędnicy nie wyrabiają z wystawianiem wiz”

  Hindusów chcących pracować w Polsce jest tak dużo, że urzędnicy nie wyrabiają z wystawianiem im wiz – podaje portal Money.pl. Na wjazd do Polski ma oczekiwać obecnie 30 tys. Hindusów, a chętni są również imigranci z Nepalu i Bangladeszu.

  https://kresy.pl/wydarzenia/30-tys-hindusow-chce-pracowac-w-polsce-urzednicy-nie-wyrabiaja-z-wystawianiem-wiz/

 102. Kali said

  Sayer Ji i dr Judy Mikovits Wywiad || MMR szczepionka https://www.youtube.com/watch?v=X8C4GXJ37yA

 103. Antymarxista said


  K. Karon o Korwin Mikke i abc ekonocmii, zysk-wyzysk.

 104. osoba prywatna said

  Maryla Rodowicz i … tygodnik katolicki
  http://przedsoborowy.blogspot.com/2018/08/maryla-rodowicz-i-tygodnik-katolicki.html

 105. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/ostatni-pgr-ma-sie-dobrze-krowy-sluchaja-muzyki-a-mieszkancy-sa-wdzieczni-6281551673845889a

 106. Przemko said

  ad.32
  otóż tego kaszalota budzącego odrazę nawet odzianego, podobnież (wg. jej oskarżeń) „molestowało seksualnie” in „usiłowało zgwałcić” piętnastu (różnych) facetów. jednego posłali za kratki na 7 lat. ostatecznie jestem skłonny uwierzyć w tego jednego – pewnie ostro naćpanego (jak to zwykle angole w weekend) – DOBRZE TAK ZBOCZEŃCOWI!

 107. Boydar said

  „… „Nie wierzę w żadne słowo tej szumowiny. Niczego nie żałuje bo niczego nie czuje. Żeby przekroczyć granice smaku trzeba go mieć, żeby zachować się nie jak dziennikarz trzeba nim być. Nie zamiatajmy tego skurw…ństwa pod śmieszny dla tej gazety tytuł „Fakt”. Ktoś się pod tym podpisał, ktoś konkretny to wymyślił i wydrukował. Sprawdźmy jakie firmy wykupiły reklamy w tym wydaniu tego szmatławca. Dotknąć ich może jedynie strata kasy i klientów. A tymczasem pier..l się panie feluś! …”

  https://gwiazdy.wp.pl/borys-szyc-o-naczelnym-faktu-nie-wierze-w-zadne-slowo-tej-szumowiny-6290990453987457a

  Nie miałem okazji przyjrzeć się Szycowi bliżej ale jak z powyższego widać wie jak się sprawy mają, i potrafi to poetycko wyartykułować. Takie 1/1.

 108. Boydar said

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/exit-tax-podatek-od-wyprowadzki-moze-jeszcze,221,0,2414813.html

 109. Boydar said

  Wydaje misię, że można to przeczytać

  http://www.newsweek.pl/biznes/gospodarka/przedsiebiorczosc-gwarantuje-bogactwo-obalmy-ten-wielki-polski-mit,artykuly,432045,1.html?src=HP_Section_1

 110. Sebastian said

  Francuski gwiazdor filmowy Gerard Depardieu oskarżany o gwałt i ataki seksualne. Aktor zajął stanowisko.

  Pewnie się qrefka rozebrała, chcąc dopisać kolejne nazwisko w „pamiętniku zaliczonych”, a że ją wygnał to teraz się mści, tak urażona duma dziwki.

  https://nczas.com/2018/08/31/francuski-gwiazdor-filmowy-gerard-depardieu-oskarzany-o-gwalt-i-ataki-seksualne-aktor-zajal-stanowisko/

 111. Salcie said

  Głos rozsądku….

  ——————————————

  Joanna Teglund o imigrantach w Szwecji: „Policja i urzędy są bezradne”

 112. PaniWoźna said

  Trans kandydat na Prezydenta miasta Kraków. Polecam obejrzeć również jego występy typu performance. 🙂 szaleństwo dociera i do Polski?

  http://lovekrakow.pl/aktualnosci/vala-t-foltyn-kandydatka-na-prezydenta-krakowa-mysle-ze-juz-wygralam_26967.html

 113. Sebastian said

  Tak przed obiadem ? masakra

  Demoniczna lalka doprowadza dzieci do samobójstw? Kim jest Momo?

  Zagraniczne media ostrzegają przed nową, niebezpieczną grą, która może zagrażać życiu młodych ludzi. Chodzi o „Momo”, demoniczną lalkę, która ma wysyłać zlecenia przez aplikację Whatsapp prowadzące docelowo do samobójstw. Ofiarą „Momo” miała paść 12-latka z Argentyny, która targnęła się na swoje życie po otrzymaniu wiadomości od przerażającej lalki – donosi gazeta „Buenos Aires Times”. Czy jest się czego bać?

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/momo-nowa-niebezpieczna-gra-w-sieci/p1h93nd?utm_source=swpromo_viasg&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_swonetsg_n_24_zapytaj&srcc=ucs&utm_v=2

 114. Salcie said

  Ludzie! Co się w tym naszym nieszczęśliwym kraju dzieje?
  ———————————————
  Rodzeństwo walczy o siostrę!

 115. gość said

  „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”. Miller pozywa „Fakt”

 116. gość said

  Rosjanie nie chcą podwyższenia wieku emerytalnego

  Ponad połowa Rosjan gotowa jest protestować przeciwko przegłosowanemu jeszcze w lipcu podniesieniu wieku emerytalnego, natomiast ponad trzy czwarte z nich opowiedziałaby się przeciwko reformie w przypadku przeprowadzenia w tej sprawie referendum. Pierwsze duże demonstracje kwestionujące reformę ogłoszoną w dniu startu piłkarskich Mistrzostw Świata odbyły się już w ich trakcie, natomiast wczoraj tysiące Rosjan ponownie wyszło na ulice wielu tamtejszych miast.

  http://autonom.pl/?p=23325

 117. gość said

  Wpadka Macierewicza z kardynałem z USA

  Być może pan poseł Antoni Macierewicz, b. szef MON, dał się nieświadomie „wpuścić w maliny”. Jednak wymienieni przez niego trzej ważni hierarchowie nie mogli nie wiedzieć. Jak i ambasada polska w USA. Że nie wspomnę o służbach specjalnych, o ile takie w ogóle prowadzą jakiekolwiek działania wobec Amerykanów.

  A na przyszłość radzę panu AM, że „nie wszystko co amerykańskiej jest złote”.

  http://isakowicz.pl/wpadka-macierewicza-z-kardynalem-z-usa/

 118. gość said

  TYLKO U NAS! Pełny tekst drugiego listu księdza arcybiskupa Vigano po polsku

  Niespełna tydzień po opublikowaniu swojego listu dotyczącego tuszowania nadużyć seksualnych w USA, arcybiskup Carlo Maria Viganò zabrał ponownie głos. Tym razem opowiedział o przebiegu wizyty Franciszka w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazało, w watykańskich relacjach dotyczących samego hierarchy i jego roli podczas tej wizyty, ponownie pojawiły się rozbieżności.

  https://www.pch24.pl/tylko-u-nas–pelny-tekst-drugiego-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano-po-polsku,62552,i.html

 119. gość said

  Watykan spróbuje „zaprzeczyć” przytłaczającym dowodom zaprezentowanym przez Viganò

  Półoficjalne medium watykańskie IlSismografo.blogspot.com 2 września ogłasza, że Stolica Apostolska „odpowie” na zarzuty sygnalisty, abpa Viganò w ciągu kilku dni.

  Odpowiedź będzie zawierała „kilka wyjaśnień” mających „zaprzeczyć” przytłaczającym dowodom prezentowanym przez Viganò, a które w każdym sądzie na świecie wystarczyłyby do skazania papieża Franciszka.

  https://gloria.tv/article/nga91GJdbRf61unJHZ87EeYoB

 120. gość said

  PRZY GRANICY Z POLSKĄ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ NAJWIĘKSZE TEGOROCZNE MIĘDZYNARODOWE MANEWRY WOJSKOWE NA UKRAINIE

  2,3 tysiące żołnierzy będzie ćwiczyć w manewrach Rapid Trident 2018 przeprowadzanych w ramach Partnerstwa dla Pokoju.

  Na poligonie w Jaworowie położonym tuż przy granicy z Polską w poniedziałek 3. września rozpoczynają się największe na Ukrainie międzynarodowe ćwiczenia wojsk lądowych Rapid Trident 2018. – informują ukraińskie media.

  Strona internetowa nowynarnia.com podaje, że w ćwiczeniach weźmie udział około 2,3 tys. żołnierzy z ponad dziesięciu krajów NATO. Ćwiczenia potrwają do 15. września.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/przy-granicy-z-polska-rozpoczynaja-sie-najwieksze-tegoroczne-miedzynarodowe-manewry-wojskowe-na-ukrainie/

 121. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-wysokie-kary-za-zabicie-osy/vvbxdys

  Komentarzy pod artykułem nie przelicytuję; pierwsze co misię skojarzyło to że dużo taniej jest zabić Polaka. Ale okazało się, że nie ja jeden na to wpadłem.

 122. Antymarxista said


  Krzysztof Karoń o „szkoleniu” HGW vs. marsz Powstania Warszawskiego i krytyka ws. marihuany!

  Dobre pytania zadaje!

 123. Boydar said

  Już się zdewaluowały, to zadaje. Niech spróbuje zapytać na jaką okoliczność byli przesłuchiwani w Katyniu, Charkowie czy Miednoje. I po co w ogóle, skoro podobno wyrok Stalina był taki jak mówią …

 124. Boydar said

  tytuł na sg wp.pl – „Polacy czekali na to połączenie”

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lot-polaczenia-krajowe-lublin-warszawa,42,0,2414890.html

  Nic nie rozumiem, skąd niby w Lublinie jacyś Polacy ? Ale nawet, jeśli są (wszystkim przecież nie zaglądałem, a i z Lubartowa mogą dojechać busem), to spokojnie zmieszczą się w jednej awionetce, taki Bombardier to przerost formy nad treścią 😦

 125. Boydar said

  „… po pierwsze użycie sformułowania „w hołdzie” /…/ zdaniem dyr. Siwka takie wyrażenie „przyjęło się odnosić” do osób walczących lub poległych za ojczyznę …”

  https://wiadomosci.wp.pl/ipn-cenzuruje-tablice-ku-czci-bronislawa-geremka-nie-chce-okreslen-europejczyk-oraz-wspoltworca-demokratycznej-polski-6291615277586049a

  Moim zdaniem dyr Siwek nie ma racji. Drogi Bronisław całym swoim życiem dawał wyraz przywiązania do ciągnięcia druta; jak nie tutejszemu kachałowi to żydoszkopom czy jeszcze innym geremiom, to była jego ojczyzna. Można więc śmiało powiedzieć, że zginął na barykadzie.
  A co do wspomnianej demokracji to dyrekcja również się myli. Jest ona (demokracja, nie dyrekcja) idealnym narzędziem do ukrywania i zdejmowania odpowiedzialności z decydentów. Czyli dokładnie tak, jak mamy obecnie.

  Więc pomnik i tablica Bronisławowi się należy, jak psu buda.

 126. Boydar said

  „… zajmie to dekady i wymagać będzie nowych ludzi, którzy inaczej spojrzą na sprawy, na których nie będzie już ciążyć antyrosyjski imprint w ich mózgach …”

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201809048711483-Polska-Rosja-Cud-nad-Wisla-Grzegorz-Walinski/

  Eeee tam, zaraz „dekady”; kryształowa noc czy innych długich scyzoryków trwały jedną noc 🙂

 127. maasteer said

  NASA potwierdza: geoinżynieria i smugi chemiczne są faktem!

  Ripsonar News
  Opublikowany 19 lip 2015

  Fakty są tylko jedne. Niektórzy gdybają o modyfikacji pogody jako teorii konspiracyjnej. Smugi chemiczne uważają za bajki a przecież to program geoinżynierii (SMR ale nie tylko) wdrażany na skalę światową. To już nie tyle fakty ale obawy: np. przed wykorzystaniem owej technologii m.in do użycia jej jako broni!

  15.02.2013 – pracownicy NASA zorganizowali sympozium (które było również transmitowane na żywo) w Kalifornijskim laboratorium Nasa – Jet Propulsion Laboratory w California Institute of Technology. Podczas konferencji naukowej odbyła się seria wykładów prowadzonych przez naukowców i inżynierów badających temat Geoinżynierii oraz interwencji człowieka w klimat.

  Konferencja NASA w całości:

  Jedna z metod, jaką zademonstrowano na omawianym wykładzie, jest Solar Radiation Management (SRM), metoda polega na rozpylaniu aerozoli do atmosfery. Wykład przedstawia jak SRM wymaga rozpylania aerozoli do atmosfery przez dziesięciolecia. Programy te mówią o rozpylaniu siarczanów oraz cząsteczek aluminium do atmosfery.

  NASA posiada zabawkę stacjonarną do tworzenia chmur! np. TMC 65 czyli TAURUS MOLECULAR CLOUDS takjak rosyjski TMS-65M CALORIFIC DECONTAMINATION VEHICLET

  NASA’s Giant Cloud Making Machine or Rocket Engine Test_.mp4

  W wideo wspomina się o postaci Dr Strangelove (postać filmowa) ale wzorowana na Edwardzie Tellerze. Co ten jegomość ma wspólnego z Geoinżynierią? Bardzo wiele. Ale o tym kiedy indziej.

  .https://www.youtube.com/watch?v=7kB7svuSbhw

 128. guła said

  #116
  Wynika z tego, że średni wiek życia Rosjan od życia Polaków jest krótszy o 7 lat. A średni wiek życia Polaków, od dajmy na to, życia Szwedów też jest krótszy o siedem lat.
  Rosjanie przechodzą na emeryturę w wieku 60 lat. A Rosjanki w wieku 55 lat.
  Ech, życie.

 129. guła said

  Już nie zapytam się o ile krócej żyją Rosjanie, od dajmy na to, Szwedów.
  Admin wyróżnił moją osobę, albo jest na zakupach …

 130. maasteer said

  Mimo ostrzeżeń Rosja wznowiła ataki w Syrii

  Rosyjskie lotnictwo po 22-dniowej przerwie wznowiło naloty na kontrolowaną przez rebeliantów prowincję Idlib, w północno-zachodniej Syrii – poinformowało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (co to qrva jest??? a gdzie oni byli jak proamerykańscy terroryści zarzynali chrześcijan???)

  Jak podkreśla ta organizacja pozarządowa (NGO), przez ostatnie tygodnie naloty na Idlib oraz ostrzały przeprowadzało wojsko syryjskie.

  Rosyjskie siły, wraz z irańskimi, wspierają wojska prezydenta Syrii Baszara el-Asada, które obecnie przygotowują się do zbrojnej ofensywy na Idlib, będący ostatnią dużą enklawą rebeliantów w Syrii.

  Przed tą ofensywą w poniedziałek ostrzegł Syrię, Iran i Rosję prezydent USA Donald Trump, który podkreślał, że mogą w niej „zginąć setki tysięcy ludzi”.

  „Rosjanie i Irańczycy popełnią poważny ‚błąd humanitarny’, jeśli wezmą udział w tej potencjalnej ludzkiej tragedii” – napisał na Twitterze Trump i zaapelował do Asada, by do tego „nie dopuścił”.

  W czwartek do Syrii i Rosji zwróciło się ONZ, apelując o wstrzymanie przygotowań do szturmu na Idlib i poszukiwanie innych rozwiązań.

  Wojska Asada zwróciły się w kierunku tej enklawy po odbiciu, przy wsparciu rosyjskich sił zbrojnych, rebelianckich terytoriów na południu kraju. Wielu bojowników z tych regionów, w tym ze Wschodniej Guty, skierowano właśnie do Idlibu.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-mimo-ostrzezen-rosja-wznowila-ataki-w-syrii,nId,2626690#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Amerykańce razem z ichnim ONZ straszą legalny rząd w Syrii przed zwalczaniem sponsorowanego przez nich terroryzmu – co za pojebaństwo i chamstwo??

 131. Boydar said

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jak-bedzie-wygladal-swiat-bez-pszczol/77g3tp4

  Tylko przez cztery lata, żaden problem, kropka na osi czasu. O ile ten hochsztapler raz się nie pomylił.

 132. Boydar said

  Festung Breslau …

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/banery-przypominajace-swastyki-tak-capitol-zaprasza-na-musical/bfnz82d

  Neutronowa byłaby akuratna.

 133. Marucha said

  Re 128, 129:
  No cóż, Rosjanie mają za sobą dużo tragiczniejszą historię, niż Polska… co odbija się do tej pory na średniej długości życia, a zatem mamy powód do dumy.
  Ale wiele wskazuje na to, że te średnie długości się zrównają. Niekoniecznie dlatego, że ludzie w Rosji będą żyć dłużej, ale dlatego, że Polacy żyją coraz krócej. Jeśli sądzić po nowych nagrobkach…

 134. maasteer said

  Paul L. Williams. To CIA stworzyło ISIS!

  .https://www.youtube.com/watch?v=jHf8BJeW2WM

 135. Lily said

  Jaki i jego „duma”.
  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/patryk-jaki-dla-sedna-sprawy-wielokulturowa-warszawa-jest-dla-mnie-duma-aa-R8tR-ZZdv-mRVq.html

 136. cedric said

  Glifosat VI
  http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=16&p=92025#p92025

 137. maasteer said

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/terrorysci-w-syrii-nie-planuja-ataku-chemicznego-bo-tak-twierdzi-rosja

  Zachód zaczął otwarcie grozić Syrii za to, że próbuje odzyskać terytoria, które opanowali terroryści z al-Kaidy. Wyobraźmy sobie co by było, gdyby nieznani uzbrojeni ludzie przejęli kontrolę nad jakimś amerykańskim czy brytyjskim miastem. Oczywiście na miejscu natychmiast pojawiłyby się siły zbrojne i nastąpiłaby bezwzględna pacyfikacja rebeliantów. Jednak syryjskiej armii nie wolno zniszczyć terrorystów, a Zachód cały czas ingeruje w sprawy obcego państwa.

  Syria we współpracy z Iranem i Rosją przygotowuje się do ofensywy na muhafazę Idlib, gdzie znajduje się ostatni bastion islamskich terrorystów. Niemal natychmiast zaczęły pojawiać się zarzuty, że władza będzie chciała mordować zwykłych ludzi bronią chemiczną. Stany Zjednoczone już groziły interwencją wojskową, do której zamierzają przyłączyć się Francja i Wielka Brytania.

  Rosja wskazała, że terroryści z pewnością zechcą wykorzystać tę okazję, aby dokonać ataku chemicznego i zrzucić winę na rząd. USA otrzymały nawet informacje wywiadowcze, które podobno potwierdzają przygotowania do tej prowokacji. Jednak Wielka Brytania oficjalnie stanęła po stronie terrorystów, których Zachód nazywa „umiarkowaną opozycją”.

  Karen Pierce, brytyjska ambasador przy ONZ, podczas konferencji prasowej otrzymała niewygodne pytanie od jednego z dziennikarzy. Stwierdził on, że w Idlib znajduje się wiele organizacji terrorystycznych, po czym zapytał, dlaczego Karen Pierce jest przekonana, że islamiści nie planują ataku chemicznego. Jej odpowiedź była powalająca – terroryści nie planują żadnej prowokacji, bo tak twierdzi Rosja i z pewnością jest to tylko zasłona dymna, aby Syria mogła zagazować ludzi i zrzucić winę na terrorystów.
  ————————————–

 138. gość said

  Ukochany dziadek zdążył odprowadzić wnuczkę do ołtarza. Nagranie z tej podniosłej chwili łapie za serca. Film, jak zasłużony dla Polski żołnierz towarzyszy wnuczce w tym ważnym dla niej dniu, został opublikowany w sieci. Kilka dni później schorowany 94-letni mjr Bronisław Karwowski zmarł.

 139. lewarek.pl said

  O, to w polskim Kościele przyjął się już ten protestancki zwyczaj, że ojciec/dziadek/wuj prowadzi pannę młodą do ołtarza? Kiedyś ksiądz wychodził po młodą parę do kruchty i to on prowadził młodych. No, widać czasy się zmieniły. Potęga Hollywoodu!
  W ramach równouprawnienia płci pana młodego powinna podprowadzać mamusia.

 140. gość said

  Polska przyjmie 10 milionów Filipińczyków?

  Umknęło to naszej uwadze, a rzecz dotyczy sprawy o znaczeniu fundamentalnym, skutkującej de facto likwidacją Państwa Polskiego. Bo jeśli nawet przetrwa pod taką nazwą, to przecież po przyjęciu kilku milionów imigrantów z charakteru nie będzie to już państwo polskie. Rząd powinien jasno i precyzyjnie wyartykułować swoje stanowisko w tej sprawie. Na przykład wyjaśnić, jak należy rozumieć słowa wiceministra Szweda…

  – Mam nadzieję, że jesienią uda nam się zawrzeć przynajmniej wstępne porozumienie z filipińskim rządem ws. zatrudniania pracowników, jesteśmy na dobrej drodze – powiedział PAP z górą miesiąc temu wiceminister resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

  Resort rodziny i pracy prowadzi rozmowy z filipińską stroną ws. podpisania dwustronnej umowy o zatrudnianiu pracowników.

  https://www.magnapolonia.org/polska-przyjmie-10-milionow-filipinczykow/

 141. Wieloimienny said

  lewarek @

  Dokładnie. Niedługo będzie „czy ty ją?czy ty jego? Ogłaszam was mężem i żoną.” zamiast „Małżeństwo przez was zawarte ja powagą Kościoła katolickiego…” Czuć swąd ostatniego soboru i jankeskiej (koszernej) propagandy filmowej, która to reklamuje.

 142. Sebastian said

  Wrześniowe walki pchor. pil. Stanisława Pietruszki

  Porucznik pilot Stanisław Pietruszka urodził się 27 sierpnia 1916 r. w Gruszowie niedaleko Myślenic. Jako absolwent Szkoły Podchorążych Lotnictwa w Dęblinie (XII promocja) w czasie walk wrześniowych został promowany na stopień podporucznika pilota ze starszeństwem 31 sierpnia 1939 r. Wcześniej, w połowie czerwca 1939 r. został skierowany na praktykę do 2 Pułku Lotniczego w Krakowie. Brał czynny udział w wojnie obronnej Polski jako pilot 24 Eskadry Rozpoznawczej w składzie lotnictwa Armii „Kraków”.

  Przez Rumunię, ewakuował się do Francji, a następnie do Anglii. Po przeszkoleniu na sprzęcie brytyjskim w grudniu 1940 r. przydzielony został do 301 Dywizjonu Bombowego „Ziemi Pomorskiej” w Swinderby. Dywizjon ten we wrześniu 1940 r. wszedł do walki i rozpoczął regularne bombardowania sprzętu niemieckiego we francuskich portach, a z początkiem 1941 r. terytorium Niemiec.

  Dnia 23 czerwca 1941 r. porucznik Stanisław Pietruszka wystartował wraz ze swoją załogą na samolocie Vickers Wellington IC (R1026) z zadaniem bombardowania Bremy. Po starcie samolotu oderwało się śmigło jednego z dwu jego silników, co uniemożliwiło pilotowi wylądowanie i samolot rozbił się w Winkburn. Czterech członków załogi (sierż. pil. Zygmunt Popławski, kpt. obs. Henryk Sawlewicz, sierż. rtg. Franciszek Florczak, st. szer. strz. Mieczysław Grzymski) wyszło z kraksy z lekkimi obrażeniami. Niestety w wypadku śmierć ponieśli: porucznik Stanisław Pietruszka i sierż. strz. Czesław Tęgowski. Spoczęli na cmentarzu w Newark-on-Trent.

  Porucznik Stanisław Pietruszka zginął w wieku 25 lat. Podczas swojej krótkiej, wojennej służby został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (nr 9100), czterokrotnie Krzyżem Walecznych i Polowym Znakiem Pilota. Jego kilka wojennych epizodów z września 1939 r. zostało uwiecznionych w ocalałych wspomnieniach, których obszerne fragmenty przytaczane są poniżej.

  http://www.polishairforce.pl/wrzesienpietruszki.html

 143. Lily said

 144. Lily said

  Re143;Lily
  Tutul wideo.
  Everyone must know this before it delated.
  Why is the US government always hiding it

 145. gość said

 146. Dlaczego siejakos tak glosno nie mowi, ze Rosjanie pozwolili Polakom badac przyczyne katastrofy smolenskij na miejscu katastrofy?

 147. Alex Byk said

  140.
  Jednym z punktów tworzenia Nowego Porządku Świata, jest likwidacja państw narodowych. Można to dokonć tylko i wyłącznie poprzez wymieszania wszystkich ras i nacji. Wtedy nikt już nie będzie czuł jakiejkolwiek przynależności państwowej. Języki narodowe zostaną zastąpione prymitywnym angielskim. A kto wie, czy za posługowanie się językiem narodowym nie zostaną nałożone surowe kary. RODO jest testem, Na razie obejmuje mały zakres zagadnień, które stopniowo będą poszerzane zarówno zagadnieniowo jak i terytorialnie. Trzeba być całkowicie ślepym i głuchym, żeby nie ostrzegać sedna tych działań i tempa w jakim jesteśmy niewoleni, oraz tego, że nie dotyczy to tylko Polski a obejmuje cały świat.

 148. Lily said

  http://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce-1918-synagoga-pod-bialym-bocianem-we-wroclawiu
  Zrodlo;www.gazetawarszawska.com

 149. Boydar said

  @ Pan Troll (146)

  No więc w pierwszej kolejności skonstatują że żadnej katastrofy jednak nie było, i to im zajmie dwa dni; bo pierwszego to będą pili z Ruskimi, na trzeźwo się takich badań nie prowadzi.

  Natomiast ile im zajmie „co było” to nie wiem, ale do Polski to chyba nie wrócą, bo do kogo i po co. Ewentualnie TĄ „tutką” przylecą z Putinem, tak jak prorokowałem dwa lata temu.

 150. revers said

  re137″Karen Pierce, brytyjska ambasador przy ONZ, podczas konferencji prasowej otrzymała niewygodne pytanie od jednego z dziennikarzy. Stwierdził on, że w Idlib znajduje się wiele organizacji terrorystycznych, po czym zapytał, dlaczego Karen Pierce jest przekonana, że islamiści nie planują ataku chemicznego. Jej odpowiedź była powalająca – terroryści nie planują żadnej prowokacji, bo tak twierdzi Rosja i z pewnością jest to tylko zasłona dymna, aby Syria mogła zagazować ludzi i zrzucić winę na terrorystów.”

  To samo mowi Trump i jego otoczenie. Szkoda tylko ze Roger Waters z zespolu Pink Floyd ma inne zdanie w sprawie blisko wschodniej i afery Skriptala.

  https://sputniknews.com/world/201808271067495699-roger-waters-skripal-case-nonsense/

 151. plasibo said

  https://meditation539.com/2018/09/04/benjamin-fulford-dobra-strona-rodziny-rothschildow-mowi-ze-trump-dokona-resetu-finansowego/

 152. Boydar said

  „… decydują o życiu obywateli, ich wolności i majątku …”

  https://lublin.onet.pl/rzecznicy-dyscyplinarni-w-sadach-przeglad-spraw-z-ostatnich-lat-izba-dyscyplinarna-sn/tyymtdg

 153. revers said

  No to popatrzyc jak szolachow szlachta Jerozolimska radzi sobie w Jerozolinie z tubylcami i ich nieruchomosciami.
  https://www.btselem.org/video/20180815_jerusalem_municipality_demolishes_duplex_in_al_esawiyah#full

 154. Rafal Cz. said

  Ad. 103.
  Zgadzam sie z panem Karoniem.
  Od siebie dodam ze jestem swiadomy potwornej formy wyzysku chlopow w Rzeczpospolitej Szlacheckiej.
  Slowo „wyzysk” ma wedlug mnie definicjie jednoznaczna: osiagniecie korzysci wykorzystujac swoja pozycje w spoleczenstwie.
  Pozbawienie ad hoc naleznych zarobkow lub tychze zmniejszenie.Jednym slowem: kradziez!

 155. revers said

  Sykowac sie, imperium kontratakuje …
  http://www.whatdoesitmean.com/index2647.htm

 156. maasteer said

  Syria: Izraelskie siły zaatakowały irańskie obiekty. Trzy osoby zabite

  Według Obserwatorium kilka eksplozji było słychać w rejonie miasta Hama, a także niedaleko miasta Tartus na wybrzeżu, gdzie znajdują się irańskie obiekty wojskowe. W ataku zginęło trzech syryjskich żołnierzy, a 23 osoby – 14 Syryjczyków i 9 Irańczyków – zostały rannych.

  Syryjska agencja informacyjna SANA podała wcześniej, że syryjska obrona przeciwlotnicza odparła izraelski atak i zestrzeliła kilka rakiet. SANA sprecyzowała, że izraelskie samoloty nadleciały na niewielkiej wysokości od strony znajdującego się na tym samym wybrzeżu Bejrutu, stolicy Libanu.
  ————————————-

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-syria-izraelskie-sily-zaatakowaly-iranskie-obiekty-trzy-osob,nId,2626996#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Czyli na zasadzie analogii Rosja mogłaby zaatakować obiekty NATO w Pribałtyce, albo zwalczać banderowskich terrorystów na terenie byłej Ukrainy – czyż nie tak?

 157. Yah said

  „Mamy do czynienia ze zmową przeciwko papieżowi Franciszkowi w kręgach konserwatywnych z ośrodkiem w USA” — uważa Reyes.

  Carlo Maria Viganò wzywa w swym liście do dymisji papieża Franciszka na podstawie gołosłownych oskarżeń o tuszowanie nadużyć w łonie Kościoła.

  Ola boga spisek konserwatystów 🙂

  .https://pl.sputniknews.com/opinie/201809048716765-Sputnik-spisek-papiez-Franiszek-USA-list-Carlo-Maria-Vigano-Hernan-Reyes/

  A pomyśleć, że przyczyny 100 lat temu opisał Św Ignacy Brianczaninow

  „Aktywne wykorzystanie przez zachodnich ascetów swojej wyobraźni, wszelkiego rodzaju praktyk medytacyjnych, Święty Ignacy nazywa przyczyną wpadnięcia ich w zwiedzenie (urok). Święty Ignacy uważa, że źródła licznych wizji i objawień, nawiedzających świętych zachodnich pochodzą nie od Boga, ale z ich własnej wyobraźni. „Wielu ascetów, przyjmując naturalną miłość za Boską, rozpaliło własną krew, rozpaliło również i marzycielskość… Wielu było takich ascetów w Kościele Zachodnim od czasu, gdy popadł on w papizm, w którym bluźnierczo przypisuje się człowiekowi (papieżowi – protojerej D.M.) Boskie cechy … wielu z tych ascetów napisało książki z ich rozgorączkowanego stanu, w którym szalone złudzenie własne wydawało im się Miłością Boską, w którym rozstrojona wyobraźnia malowała dla nich mnóstwo wizji, schlebiających ich miłości własnej i dumie”

 158. Boydar said

  Brianczaninow miał większość racji jeśli nie całą, przynajmniej dla mnie tak wynika z zacytowanego fragmentu. Dopisek protojereja może być skręconą nadinterpretacją myśli oryginalnej. Owszem, człowiekowi, żeby pobudzić pychę i odciągnąć od Boga (stary żydowsko protestancki numer), ale z tym papizmem to nieporozumienie. Gdzie i kiedy !?! Raczej papieży ustawicznie ośmieszano, wkręcano w awantury i afery, ukoronowanie przyszło obecnie. A nie ma żadnej pewności że to ostatnia odsłona dywersji.

 159. Yah said

  Ok Panie Boydar. Ostatni staram się nie wypowiadać własnych sadów. Wszystko przyspiesza, a jakie wskazówki dostaniemy z góry , jak je zinterpretujemy , co zrobimy i jakie poniesiemy konsekwencje to tylko nasza sprawa – pomiędzy nami a Panem Bogiem.

  Pozdrawiam i …. dziękuje za wyważoną odpowiedź.

 160. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201809058718521-Grubski-Rosja-Polska-Sputnik/

  https://dzienniklodzki.pl/senator-maciej-grubski-uslyszal-zarzuty-w-prokuraturze/ar/12884664

  Czyli musiał.

 161. Boydar said

  Ja tam nic nie ważyłem 🙂

  Z marszu piszę co myślę, widząc. Czasem tylko wzrok zawodzi. Ale to tylko czasem. Kłaniam się również.

 162. Salcie said

  Mam takie dziwne wrażenie, że ci wszyscy, którzy usilują walczyć z mafią reprywatyzacyjną nie za bardzo wiedzą jak to profesjonalnie zrobić. Gronkowiec jak był bezkarny tak nadal pozostaje.
  ——————————

  SKANDAL! Gronkiewicz-Waltz skarży komisję JAKIEGO do Unii Europejskiej! Jaki: „To chamstwo!”

 163. Ad. 138

  Dzięki za materiał.

 164. Ad. 129

  Już nie zapytam się o ile krócej żyją Rosjanie, od dajmy na to, Szwedów.

  Nie ma znaczenia jak długo żyją Szwedzi, bo i tak będzie ich coraz mniej.

 165. Salcie said

  Ooooo, jakaś facia napisała to pod wystąpieniem Jerzego Zięby a ja się pod tym obydwoma rękami podpisuję…..
  ……………………………….

  BRAWO PANIE JURKU!!!😀🍀💖🌟 Wybudzamy sie z czasów gdzie w sadach dominuje bezprawie, medycyna zamiast leczyć ludzi to ich zabija i to w bialych rekawiczkach, religie nie maja z Bogiem nic wspólnego poza tym, że używają jego imienia do robienia dobrego interesu, bo jego imię sie bardzo dobrze sprzedaje, szkoły nic wartościowego nie uczą ale zaśmiecają dzieciom gowy niepotrzebnymi informacjami tylko po to by ich wychować na „dobrych” niewolników dla systemu…itd. a wszystko po to by zmylić czlowieka, oszukać i wykorzystać!!!😢👿😢

  ———————————–

  NISZCZONY P O L S K I _ N A R Ó D – Jerzy Zięba – 02.09.2018 r. © VTV

 166. Boydar said

  @ uwagi od Pani Salcie (162)

  Mina pani Hanny świadczy, że już wie, do której rzeźni jest przeznaczona. Tylko jeszcze musi trochę nabrać ciała. Tylko trochę, jak nie zdąży, trudno.

 167. Sebastian said

  Co to znaczy być mężczyzną dzisiaj?

  Co to znaczy być mężczyzną dzisiaj? Jakiej męskości oczekują kobiety? Dzisiejszy mężczyzna stoi przed niełatwym zadaniem. Męskość ocenia się w co najmniej niejasnych kryteriach, a nawet można odnieść wrażenie, że z każdą dekadą granice między płciami wydają się zacierać. Nic dziwnego, że współczesny mężczyzna ma kłopot z samookreśleniem swojej męskiej roli.

  Stereotyp kobiety i mężczyzny

  Przez wieki mężczyźni cieszyli się uprzywilejowaną pozycją. To kobiety były tą słabą, a może nawet „niedojrzałą”, częścią ludzkości. Ich życiowa misja sprowadzała się głównie do obowiązków domowych i wychowywania dzieci. Normy seksualne były im narzucane. Dopiero stosunkowo niedawno zakwestionowano takie ujęcie damsko – męskich prerogatyw.

  Stereotypy na temat męstwa i kobiecości obowiązują nadal, czemu dokładniej przyjrzały się w swoich badaniach, m.in. Kay Deaux oraz Laurie Lewis (autorki teorii stereotypów płciowych). Opisały one grupy cech przypisywanych odgórnie kobietom i mężczyznom, ze względu na typy osobowości, role społeczne, wygląd zewnętrzny oraz zawód. Zestaw stereotypów kobiecości i męskości nie jest jednak żadnym nowym odkryciem. Takie ujęcie wynika w dużej mierze z wychowania i mimo że zwykle służy lepszej adaptacji rozwijającego się młodego człowieka (przez jaśniejsze określenie miejsca i roli społecznej), to niestety często staje się przeszkodą w rozwoju czy tzw. samorealizacji.

  http://duch-srem.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=5&dzialy=5&akcja=artykul&artykul=818

 168. Boydar said

  „… oczywiście niektórzy nauczyciele mogą zamiast tego wyczytywać uczniów za pomocą numerka …”

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rodo-w-szkole,110,0,2414958.html

  Prawdę mówiąc, źle misię to kojarzy; i z obozem koncentracyjnym, i ze św. Janem, i z kawałami w domu wariatów. A „cel edukacyjny” niech se w dupę wsadzą. Tego nie mamy prawa klepnąć, to nasze dzieci.

  Chociaż historia wskazuje na różne zastosowania potomstwa, zwłaszcza wśród „społeczności” starszych.

 169. Boydar said

  https://turystyka.wp.pl/polski-design-w-londynie-przedmioty-codziennego-uzytku-na-wystawie-6292013229652097a

  Może to szyderstwo, może głupota. Jak dla mnie jest i przekaz – Polak załatwia „swoje sprawy” w sraczu, nie komuś na wycieraczkę. Panowie „angielscy dżentelmeni”. I „lejdies”, oczywiście.

 170. Boydar said

  „… ten pomysł wydaje się być tak abstrakcyjny jak /…/ atak zombie na Polskę …”

  https://tech.wp.pl/japonczycy-przetestuja-kosmiczna-winde-pierwsze-proby-we-wrzesniu-6292016529459329a

  Bardzo głupia paralela; w domu powieszonego nie rozmawia się o sznurkach.

 171. Marucha said

  Re 167:
  Panie Sebastianie,
  Te „stereotypy” na temat roli mężczyzn i kobiet wytworzyły się przez obserwację rzeczywistości (niezakłóconej bredniami poprawniactwa politycznego) w ciągu tysięcy lat. I są jak najbardziej słuszne.

  Teraz wielu pseudonaukowców próbuje wmówić nam, że jest na odwrót.
  Niech się pier…ą.

 172. NyndrO said

  A ja tam lubię gry video, choćby przez taką muzykę. * .https://www.youtube.com/watch?v=6GiKRkH5iH8

 173. gość said

  Górale zaszokowani praktykami muzułmańskich turystów!

  W tegorocznym sezonie letnim pojawiło się na Podhalu wielu turystów z krajów arabskich, razem z nimi pojawił się jednak problem uboju rytualnego zwierząt.
  Mieszkańców Podhala szokują zwyczaje części muzułmańskich turystów, którzy kupują od hodowców żywe jagnięta i zarzynają je „na dziko” poza rzeźnią. Sprawę zaognia fakt, iż egzotyczni przybysze dokonywali na własną rękę ubojów owiec na terenie kwater prywatnych, co kończyło się dewastacją wynajętych mieszkań.
  Sebastian Pitoń postanowił opowiedzieć o problemie pokątnego rytualnego uboju zwierząt, który wzbudza oburzenie wśród mieszkańców Podhala.

  Pokątny ubój rytualny na Podhalu (Sebastian Pitoń, dr Jan Przybył, Marcin Janowski)
  youtube.com

  .https://youtu.be/HVV35WuS4zA

 174. gość said

  SEJM ZATWIERDZIŁ PODPISY O DOBROWOLNOŚĆ SZCZEPIEŃ – OBYWATELSKI PROJEKT IDZIE DO PIERWSZEGO CZYTANIA

  Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP otrzymał pismo od marszałka Sejmu RP informujące o skierowaniu projektu zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi na pierwsze czytanie.

  Jako pełnomocnik komitetu będę miała zaszczyt przedstawić projekt posłom, ale zanim się to stanie, zostanie mu nadany numer druku, a jego treść zostanie umieszczona na stronie internetowej Sejmu.

  Pierwsze czytanie odbędzie się po sierpniowej przerwie w pracach Sejmu, a więc między wrześniem a ostatecznym terminem – 11 października 2018 r., a więc trzy miesiące od dnia złożenia 121 tys. zebranych podpisów poparcia.

  https://warszawskagazeta.pl/felietony/justyna-socha/item/5880-sejm-zatwierdzil-podpisy-o-dobrowolnosc-szczepien-obywatelski-projekt-idzie-do-pierwszego-czytania#.W4732WIaD3Q.facebook

 175. gość said

  Szwecja przed wyborami

  Szwecja pełną parą przygotowuje się do wyborów parlamentarnych.W powszechnych wyborach w 2018 roku będzie mogło głosować ponad 7 mln obywateli. Media od dawno prowadzą przyspieszony kurs edukacji politycznej dla tych, którzy pójdą do urn po raz pierwszy.

  Ta edukacja przechyla się wyraźnie na lewą stronę, bo Szwecja od wielu lat jest już lewicowa. To się ostatnio zmienia. Zyskują na uznaniu ” ekstremalne prawicowi” Szwedzcy Demokraci (SD), choć nie wiadomo jak to się przełoży na głosy wyborcze. Zyskuje antyimigrancka Alternatywa dla Szwecji (AfS), która wyłoniła się parę miesięcy temu z grupy Szwedzkich Demokratów.

  Szykuje się wielkie starcie z władzą, która sprowadziła do kraju ogromne ilości imigrantów, za co jest krytykowana coraz głośniej.
  Lider AfS Gustav Kasselstrand ogłosił, że jeśli jego ugrupowanie wygra wybory, wyrzuci z kraju wszystkich nielegalnych imigrantów oraz tych, którzy żyją na zasiłkach. Zapowiedział również, że zwycięstwo jego partii spowoduje największe polityczne trzęsienie ziemi dzisiejszej Szwecji, a wstrząs będzie 10 razy silniejszy, niż gdyby mieli wygrać Szwedzcy Demokraci.

  Wybory do Riksdagu zaplanowane na niedzielę 9 września mogą okazać się wielką niespodzianką. Ich wyniki przesądzą – czy Szwedzi zrobią porządek z nieintegrującymi się muzułmańskimi „Szwedami”, czy też będziemy świadkami dalszej, stopniowej transformacji Szwecji w stronę Swedistanu.

  http://lewy.pl/63703-szwecja-przed-wyborami/

 176. gość said

  Homoseksualista Biedroń zapowiada objazd po kraju! „Jestem gotowy stanąć na czele ruchu, który zmieni oblicze Polski”.

  – W najbliższych dniach chciałbym podzielić się z Wami kilkoma ważnymi informacjami – zapowiadał w swoim ostatnim spocie Robert Biedroń. Dziś wiemy, że po głowie chodzi mu „stworzenie nowej siły politycznej”. Deklaruje przy tym, że do końca tego roku odwiedzi 40 miast w Polsce. Czy polską scenę opozycyjną czeka rewolucja?

  „Wiem, że wielu z Was, tak jak ja, nie ma na kogo głosować. Chcę Polski, w której nikt nie jest pozostawiony w tyle” – mówi w spocie prezydent Słupska, ogłaszając, że „podjął decyzję”.

  https://gloria.tv/article/T6ijyKd3Euqi4LHij7sUPRDSm

 177. Lily said

  Lazar Kaganovich 1893 -1991r.

 178. osoba prywatna said

  W tegorocznym sezonie letnim pojawiło się na Podhalu wielu turystów z krajów arabskich, razem z nimi pojawił się jednak problem uboju rytualnego zwierząt. Mieszkańców Podhala szokują zwyczaje części muzułmańskich turystów, którzy kupują od hodowców żywe jagnięta i zarzynają je „na dziko” poza rzeźnią. Sprawę zaognia fakt, iż egzotyczni przybysze dokonywali na własną rękę ubojów owiec na terenie kwater prywatnych, co kończyło się dewastacją wynajętych mieszkań. Sebastian Pitoń postanowił opowiedzieć nam o problemie pokątnego rytualnego uboju zwierząt, który wzbudza oburzenie wśród mieszkańców Podhala. (Kościelisko, sierpień, 2018)
  .https://www.youtube.com/watch?v=HVV35WuS4zA

 179. osoba prywatna said

  Re 178

  MrBaroquer
  1 dzień temu (edytowany)
  Pan prowadzący jest optymistą wierząc, że gościom z Zatoki Perskiej nikt domku nie wynajmie. Mom zdaniem znajdą się ludzie, którzy to zrobią za duże pieniądze, a tych Saudowie mają aż nadto. Ten cały zachwyt turystyką z tamtego regionu świata jest szalenie naiwny i głupi – pamiętajmy, że ci ludzie sponsorują wahabizm – jeden z najbardziej fundamentalnych odłamów islamu – na całym świecie. Opłacają rządy i władze lokalne w różnych krajach w procesie osiedlania swoich pobratymców i braci w wierze na nowych terenach i taką „turystyką” również rozpoznają nowe ziemie pod ewentualną ekspansję. Islam to ideologia ekspansji i podboju, także ideologicznego i osadniczego, a pieniądze otwierają przed nimi bardzo wiele pozornie zamkniętych drzwi…Radzę mocno patrzeć na ręce lokalnym władzom. Spójrzcie na rozwój sytuacji w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii…wszędzie ich pieniądze zmieniają kraje europejskie na kalifaty. Już teraz ich zachowanie u nas wskazuje, że robią to, co uznają za stosowne i nikogo nie pytają o zgodę ani nie interesują ich nasze obyczaje.
  Otwieranie połączeń turystycznych z islamskimi krajami jest poważnym błędem strategicznym, świadczącym o niewiedzy, łatwowierności i niekompetencji decydentów, ale obstawiam przede wszystkim zaślepienie potencjalnymi zyskami. Długofalowe straty wynikłe z takiej infiltracji będą znacznie większe.

  Tomasz Rutkowski
  3 godziny temu
  Już sama grzecznosc wobec muzulmanów jest dla nich znakiem łatwego „terenu do podboju”. Oni rozumieją tylko siłę a grzeczność biorą za słabość i uległość. Muzułmanie nie są potrzebni nawet jako turyści. Lepiej i prościej jest ich zniechęcać do przyjazdów niż potem próbować wymagać żeby łaskawie nas lepiej postrzegali bo my przecież „szanujemy naszą tradycję i religię”. Oni mają swoją tradycję i religię , które nakazują podbój i szariat.

  No właśnie, a Franek Białe Kimonom arabusom giry domywał.
  I nie powinien zaprzestawać tego rytuału, tylko kontynuować i każdemu
  z tych wszystkich wkraczających do Europy utrudzone wędrówką stopy
  pielęgnować i pedicure poczyniać.

  Tomasz Rutkowski
  3 godziny temu
  Już sama grzecznosc wobec muzulmanów jest dla nich znakiem łatwego „terenu do podboju”. Oni rozumieją tylko siłę a grzeczność biorą za słabość i uległość. Muzułmanie nie są potrzebni nawet jako turyści. Lepiej i prościej jest ich zniechęcać do przyjazdów niż potem próbować wymagać żeby łaskawie nas lepiej postrzegali bo my przecież „szanujemy naszą tradycję i religię”. Oni mają swoją tradycję i religię , które nakazują podbój i szariat.

 180. 167

  Sebastian
  LITOSCI !

  Nasza Krolowa Jadwiga prowadzila hufce na Rus. Byla dowodca armii.
  Armia kobieca pobila w bitwie Cyrusa Wielkiego.
  W sredniowiecznej Anglii nikt nie mogl zmusic kobiety do malzenstwa bo grozila kara smierci. Za gwalt tez grozila kara smierci w VII wieku w Anglii.
  W Sredniowieczu kobiety wykladaly np. chemie na europejskich uniwersytetach. To kobieta skonstruowala pierwsza pile tarczowa.
  Juz w starozytnosci kobiety byly lekarzami a jedna taka napisala pierwszy podrecznik medycyny.
  Polska znana byla z tego, ze kobiety zarzadzaly majatkami, mialy prawo dziedziczenia i w Polsce nie byly potrzebne sufrazystki ani feministki bo kobiety wcale nie byly przywiazane do garow.
  Mialy zastepy sluzacych i opiekunek do dzieci.
  Mamy znakomita babska literature w Polsce.
  W Polsce dlatego nigdy sie nie rozwinal zaden ruch feministyczny. Na to kurestwo potrzeba bylo posolidarnosciowej Polski.

  Prosze sie zaznajomic z literatura sredniowiecza, zeby sie przekonac jaka role odgrywala kobieta w kodeksie rycerskim.
  To co sie teraz dzieje to jest parszywy system podatkowy, ktory nie tylko kobiete ale i mezczyzne sprowadzil do roli samca i samicy.

  Przyjechali znajomi z Indonezji i sie uzalali nad nami, ze nie mamy sluzacej i jak my sobie radzimy.
  Zaprzyjaznione malzenstwo z Indii nie moze sie przyzwyczaic, ze musza sobie sami gotowac i sprzatac. Sa tu na wymianie naukowej i wierzyc im sie nie chce, ze kobieta naukowiec musi sama gotowac – albo cala rodzina idzie do knajpy.

  To nam tak namieszal w glowach Karol Marks i jego uczennice- feministki. To feministki piernicza, ze kobietom bylo zawsze ciezko bo byly zniewolone przez mezczyzn i dopiero feministki je naucza wolnosci.
  Gowno prawda.
  W rodzinie, to wiadomo, bywalo roznie i chlop sie z baba uzeral, ale na rownych prawach.
  Sienkiewicz duzo fantazjowal i chociaz babskie portrety nie bardzo mu wychodzily ale przeciez o roli kobiet pisal prawde.
  To spodlenie rodziny, zarowno mezczyzny jak i kobiety mamy teraz!!

  Normalny, przecietny facet nie ma szans na utrzymanie rodziny wiec zona na ogol stanowi dodatkowy dochod w rodzinie.
  Dzieci nie maja w zwiazku z tym opieki a przedszkola zrobily sie francowacie drogie.
  Facet w pracy jest traktowany jak niewolnik na umowach smieciowych a kobieta jest swinia a nie matka bo dzieci zle wychowala. I ciagle jest strach, ze z pracy wyrzuca.
  A wyrzucili juz w Polsce tysiace nauczycieli plci obojga..

  Opamietajcie sie troche.
  Zdegenerowana Europa juz ma bardzo niewiele do zaproponowania. A co jeden rzad a z nim wyborca – to gluszy.
  Dlatego tyle ludzi wyjezdza z Polski. Za chlebem!! Jak za czasow nedzy galicyjskiej.

  I jak pisal Galczynski:
  Chcieliscie wolnosci?
  To macie.
  Skumbrie w tomacie.
  Skumbrie w tomacie.

 181. Meska rozmowa ze wspolczesnym tatusiem:

  Kabaret na żywo 3 – Kabaret Młodych Panów i Goście – Ojcowie na boisku (fragment) – YouTube

 182. Boydar said

  Ot, ciekawostka …

  https://autokult.pl/32057,warszawa-m20-gt-nowy-polski-samochod-sportowy-wreszcie-bez-porywania-sie-z-motyka-na-slonce

 183. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809058730621-usa-krym-sputnik/

  Należy spodziewać się nałożenia sankcji przez Poroszenkę.Serio, ja na jego miejscu bym się dziesięciu minut nie zastanawiał.

 184. revers said

  Mozliwy przebieg napasci na DNR i wojny w Donabssie w najblizszym czasie

  Zgromadzono duzo broni ofensywnej, altyleri, pulki rakietowe, , oraz oddzialow szturmowych, powietrzno destantowych, a nawet piechoty morskiej na kierunku Mariupola. W oczyszacniu Donbassu wezmie udzlal oddzial SS Azow skladajacych sie z radykalnych najemnikow.

  http://rusvesna.su/news/1536066827

  Zamach na Zacharczenko mogl byc czescia tego planu.

 185. Boydar said

  Jakie to archiwalne … 🙂

  https://pl.sputniknews.com/polska/20150312108375/

 186. osoba prywatna said

  Na nery, zakwaszenie również ma ogromny wpływ.
  NIE UWIERZYSZ JAK TO DZIAŁA – ODKWASZANIE ORGANIZMU
  .https://www.youtube.com/watch?v=n4-Oiv4NWcM

 187. osoba prywatna said

  Warto poczytać komentarze pod filmikiem.
  Warto wracać do Polski! Czemu? Powiem wam!
  .https://www.youtube.com/watch?v=OgWKzx_Kpx4

 188. Antymarxista said

  Do 187 – dobre komentarze. Bardzo dobre! Psychopaci i dinozaury nie zrozumieją… ale oni wyginą i zostaną tylko normalni Polacy.

 189. lewarek.pl said

  Papież Franciszek szuka sposobu na ukaranie arcybiskupa Vigano.

  https://www.pch24.pl/roberto-de-mattei–czy-arcybiskup-vigano-zostanie-ukarany-za-prawde-,62663,i.html

 190. Boydar said

  „… nie wiem, czego USA szukają na Ukrainie …” – Ławrow

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201809058722790-lawrow-usa-ukraina-granicy-rosja/

  USA to zawsze tego samego, Panie ministrze, od ponad stu lat, nie tylko na Ukrainie.

  Na Pana miejscu zapytałbym, czego szukają żydoszkopy i żabojady, i dlaczego nigdy nie ma tam Anglii. No ale nie zapyta Pan, Pan szanuje protokół dyplomatyczny.

 191. Boydar said

  „… zrobimy więc wszystko, co w naszej mocy, aby kierować administracją we właściwym kierunku, dopóki – w ten czy w inny sposób – to się nie skończy …” – anonimowy urzędnik

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/anonimowy-list-urzednika-administracji-trumpa/9x14m6w

  … „prezydent gdzieś poleci i to się wszystko zmieni” … – urzędnik nieanonimowy

 192. cedric said

  Googlotł. ze strony
  http://www.what-is-cancer.com/papers/ne … yFrame.htm

  G. Zajicek

  ANTICANCER RESEARCH 19: 4907-4912 (1999)

  Podsumowanie

  Pomimo intensywnego wysiłku w leczeniu raka piersi leczenie na ogół nie udaje się, o czym świadczy śmiertelność z powodu raka piersi w zależności od wieku. Przez 60 lat śmiertelność z powodu raka piersi pozostawała praktycznie stała. Ponieważ leczenie nie poprawiło perspektyw życiowych przeciętnego pacjenta, opiera się ono na fałszywych przesłankach, np. Hipotezie Halsteda, zgodnie z którą nowotwór jest jedynym zagrożeniem dla pacjenta. Ale nowotwór jest czymś więcej niz guzem. Dwie cechy raka, kacheksja i paraneoplazja są zwykle ignorowane, ponieważ zakłada się, że są spowodowane przez nowotwór. Ale , jeśli jest odwrotnie, a rak to przede wszystkim kacheksja w towarzystwie guza? Przynajmniej to mogłoby wyjaśnić, dlaczego w większości przypadków leczenie nowotworów kończy się niepowodzeniem.

  Rak jest PRZEWLEKŁĄ CHOROBĄ OGÓLNOUSTROJOWĄ Z MIEJSCOWYMI OBJAWAMI. Podobnie jak miażdżyca tętnic, która również jest układowa i objawia się wyłącznie przez jej lokalne objawy, np. Udar i zawał mięśnia sercowego. W taki sam sposób, jak leczenie schorowanego serca nie leczy choroby współistniejącej, usunięcie guza nie leczy raka, ponieważ jest „metabolicznie” układowe.

  Proponuje się tutaj, że substancje rakotwórcze, wyczerpują istotną substancję i wywołują niedobór metaboliczny, który kończy się wyniszczeniem. Aby przetrwać, organizm wyhodował ochronny narząd, guz, który uzupełnia brakującą substancję. W fazie przedklinicznej niedobór jest niewielki i kompensowany nawet przez niewielki guz. Z czasem staje się gorzej, a guz musi rosnąć coraz bardziej, aby nadrobić straty, powodując ból i wtórne uszkodzenie ważnych funkcji. Pacjent szuka pomocy, a choroba zaczyna przebiegać klinicznie. Kiedy niedobór się pogarsza, pacjent staje się kachektyczny i umiera.

  Taki związek metaboliczny istnieje w niedokrwistości złośliwej, która ilustruje, w jaki sposób guz może być ochronny. Rak jest tu postrzegany jako zgubna kacheksja wywołana utratą istotnego metabolitu i kompensowana przez nowotwór. Do czasu odkrycia brakującej substancji, leczenie powinno zachować guza i złagodzić jego wtórne objawy.

  Głębokość choroby układowej jest reprezentowana przez ciemniejszy kolor.

  Rak jest chorobą ogólnoustrojową objawiającą się trzema cechami:
  1. Kacheksja lub utrata masy ciała.
  2. Para-neoplazja objawiająca się dysfunkcją hormonalną i zaburzeniami przewodnictwa nerwowego.
  3. Nowotwór, guz.

  Rak zaczyna się jako niedobór układowy. Początkowo jest kompensowany. Wtedy mogą pojawić się objawy para-neoplastyczne, którym towarzyszy utrata wagi, a organizm powiększa guz. Po wykryciu guza nowotwór rozpoczyna swój kurs kliniczny. Kończy się jako wyniszczenie.

  Nowa analiza epidemiologiczna wspierająca tę hipotezę
  1. Przez trzy lata po operacji raka piersi wzrasta śmiertelność pacjentów, po czym zmniejsza się.
  2. Po ablacji guza następuje wzrost szybkości przerzutów.
  0 x

 193. cedric said

  Googlotłumaczenie ze strony
  http://www.what-is-cancer.com/papers/co … BFrame.htm
  The Cancer J. 7: 3: 96-97, 1994.

  Raport dotyczący przeżycia raka nr 5 z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia opisuje przeżywalność 3369 pacjentów z regionalnym rakiem piersi zdiagnozowanych w latach 1950-1954 (1). Leczenie polegało na mastektomii z napromienianiem lub bez (patrz rysunek).
  ? Rysunek ilustruje dwa fakty. Podczas gdy 76% pacjentów uległo chorobie, 24% przeżyło 20 lat. Przez większość czasu byli w remisji i wydawali się zdrowi. Ponieważ ostatecznie zmarli na skutek swojej choroby, możemy wnioskować retrospektywnie, że wszyscy nosili niewykryte mikroprzerzuty. Niektórzy mieli przerzuty przez co najmniej 19 lat. Na przykład u kobiety, która długo żyła z mikroprzerzutami, podczas tej długotrwałej remisji jej organizm najwyraźniej „wiedział”, jak z nimi żyć i przystosował się do mikroprzerzutów. Taką wiedzę zdefiniowano wcześniej jako „Mądrość Ciała” (2). Kontroluje regulacje organiczne i nie można tego wytłumaczyć redukcjonistycznie, tak jak robi się to w przypadku zjawisk fizycznych.

  Homeostaza

  Jedną z manifestacji Mądrości Ciała jest homeostaza. Obserwujemy to w naszej praktyce klinicznej i doceniamy jej istnienie. Jest to ważny wskaźnik zdrowia pacjenta, a jednak jego dokładny charakter jest niejasny. Jak to jest utrzymywane? To prawda, że ​​homeostaza jest rodzajem równowagi, ale w przeciwieństwie do równowagi chemicznej i fizycznej nie można jej zredukować do jej elementów, ponieważ nie są znane. Homeostaza jest tylko jednym przejawem Mądrości Ciała. Odporność jest kolejną, a jest ich jeszcze więcej, wciąż czekających na odkrycie. Odzwierciedlają one kardynalną rolę organizmu w chorobie, przejawiającą się w normatywności (3). Organizm nie jest ciągniety biernie od choroby do choroby. Przejście jest normatywne. To dlatego organizm uznano za pierwszy wśród lekarzy (5), a choroby – za nowe życie (6). Podobnie jak homeostaza, choroba nie może być zredukowana do jej elementów i może być zrozumiana tylko w kontekście jednostki. Choroby nie istnieją same, są tylko chorzy.

  Wydaje się, że choroby genetyczne i dziedziczne są powodowane przez jeden składnik, brakujący produkt genowy. Jednak nawet tę jednoskładnikową chorobę można zrozumieć tylko w kontekście organizmu. Każde zaburzenie genetyczne ma manifestacje epigenetyczne, które są kierowane przez Mądrość Ciała.

  Wyzwanie raka piersi

  Był to tytuł ostatniego spotkania w Brugge w Belgii, które zostało zorganizowane przez The Lancet (7). „Czy zgubiliśmy drogę”? zapytał redaktora (8), wskazując, że od 50 lat wskaźnik umieralności na raka piersi pozostaje prawie niezmienny (9). „Nie ma wiarygodnych danych, które sugerowałyby, że badania przesiewowe zmniejszają śmiertelność w najmłodszych i najstarszych grupach wiekowych (8) Redaktor, Robin Fox, wzywa czytelnika, by przyłączył się do konferencji” gdzie celem jest rzucenie wyzwania dogmatom i przekierowanie wysiłków badawczych na więcej. owocne linie „(8) Mimo dobrych intencji, pytania postawione przez niego pozostały bez odpowiedzi:” Czy chemioterapeuci zbliżają się do punktu, w którym wyrządzają więcej szkód niż pożytku? „” Silna chemioterapia może być medycznym odpowiednikiem radykalnej mastektomii – z jeszcze większą okrucieństwem schematy oparte na błędnej koncepcji choroby? ”

  Rak piersi to nie tylko choroba piersi

  Przez pięćdziesiąt lat badania i terapia raka piersi były zaabsorbowane tym, że piersi ignorowały rolę organizmu w chorobie. Leczenie piersi nie zmniejszyło śmiertelności raka piersi w zależności od wieku, ponieważ było błędne! Radykalna mastektomia poddała się lumpektomii z chemioterapią adjuwantową, a gdy obie się nie powiodły, wprowadzono agresywną chemioterapię. Leczenie nie powiodło się, ponieważ ignorowano rolę mądrości ciała w raku. Onkologia twierdzi, że neoplazja wkracza na leniwego gospodarza, a ci, którzy przeżyli, mieli szczęście, że mieli stosunkowo łagodnego raka. Dlaczego nie obrócić tego argumentu i założyć, że mądrość ich ciał pozwoliła im tak długo żyć z rakiem? Rak jest twórczym wysiłkiem organizmu w odpowiedzi na czynniki rakotwórcze. Aby zrozumieć jego prawdziwe znaczenie, powinniśmy rozróżnić dwa składniki raka, czynnik rakotwórczy i mądrość ciała.

  Wszakże nowotwór został stworzony przez organizm i kontrolowany przez niego od samego początku. Podobnie jak wszystkie choroby, rak jest twórczym przedsięwzięciem. To nowe życie! (10,11).

  1. Axtell LM, Ardyce J, Asire MS, Meyers MH. Cancer patient survival report No. 5 DHEW Publ No. (NIH) 77-992,1976.

  2 Cannon, WB. The Wisdom of the Body. Norton, New York, 1932

  3 Zajicek, G. The Normal and the Pathological. Cancer J. 7: 48-49,1994.

  4 Canguilhem G. Le normal et le pathologique. translated into English by Fawcett CR, Cohen RS. Zone Books New York 1991.

  5 Guyenot , in Canguilhem, ibid. p. 130.

  6 Goldstein, in Canguilhem, ibid. p.188.

  7 The Challenge of Breast Cancer. Organized by The Lancet, Brugge, April, 1994.

  8 The Lancet 341,243,1993

  9 Zajicek G. How to evaluate unproved methods in oncology? Cancer J. 5:180,1992

  10 Zajicek G. Hypothesis: Cancer is a metabolic deficiency. Cancer J. 4:356,1991

  11 Zajicek G . Cancer is a metabolic deficiency. In: New frontiers in cancer causation. Iversen OH Editor. pp. 81-96. Taylor & Francis Washington DC. 1993.

 194. cedric said

  Googlotł. ze strony -ryciny na str. oryginalnej

  http://www.what-is-cancer.com/papers/co … BFrame.htm

  WOB ( wisdom of tje body- mądrość ciała)

  Rak i organizm utrzymują równowagę

  Powszechnie uważa się, że rak jest wynikiem niekontrolowanego wzrostu guza. Kiedy normalna komórka staje się nowotworowa, przeciwstawia się kontroli wzrostu i zaczyna się dzielić, zamieniając się w guz, który rośnie wykładniczo. Podczas gdy wszystkie składniki ciała utrzymują równowagę znaną jako homeostaza, komórki nowotworowe ją odrzucają. Ta fałszywa metafora kształtuje leczenie.
  Homeostaza nowotworowa

  W rzeczywistości cały nowotwór i organizacja progresji nowotworu (WOB) utrzymują równowagę (homeostazę), która jest zakłócana tylko w momencie śmierci. Nie tylko rak, ale każdy stan w organizmie utrzymuje homeostazę. Nierównomierność powstaje, gdy organizm znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie, a nawet może umrzeć. WOB utrzymuje homeostazę w zdrowiu i chorobie.

  […]

  Przewlekła białaczka

  Kontrola WOB jest obserwowana w przewlekłej białaczce, co w prostym języku oznacza „białą krew”. Choroba objawia się stopniowym wzrostem liczby białych krwinek (WBCC) we krwi. Kiedy towarzyszy utrata czerwonych krwinek, krew staje się blada lub biała, stąd nazwa. Osoba zdrowa ma około 10 000 WBC w milimetrach sześciennych krwi. Wraz z postępem białaczki, WBCC wzrasta stopniowo. Od jednego poziomu równowagi do następnego.

  Zwykle białaczka jest wykryta przypadkowo. Kobieta ubiegająca się o pracę, a jej badania lekarskie ujawnia WBCC 80.000. Powiedziano jej, że ma przewlekłą białaczkę. Ponieważ na tym etapie leczenie nie jest wymagane, jest proszona o powrót do dalszych badań lekarskich. WBCC nadal rośnie w krokach, pomiędzy którymi liczba pozostaje niezmienna. Ogólnie, gdy osiąga 100 000 pacjentów, pacjent czuje się źle i jest leczony.

  Ostra białaczka

  Przewlekła białaczka może niespodziewanie przekształcić się w niebezpieczną ostra białaczka, gdy pacjent umrze w krótkim czasie. Im wyższa WBCC tym większe ryzyko tego fatalnego wydarzenia. Hematolodzy próbowali zatem zmniejszyć liczbę komórek za pomocą leków chemicznych, mając nadzieję na zapobieganie ostrej białaczce. Niestety, przy wielokrotnym leczeniu, białaczka reaguje coraz mniej, a WBCC nie ustępuje.

  Napromieniowanie krwi

  W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku naukowcy z Brookhaven National Laboratory opracowali maszynę rentgenowską do naświetlania krwi. Pacjentów podłączono do maszyny za pomocą dwóch cewników. Jeden doprowadził krew tętniczą z przedramienia do rurki napromieniowanej przez maszynę. Na drugim końcu rurka była połączona z drugim cewnikiem, przez który napromieniowana krew została zwrócona do przedramienia. W ten sposób krew została napromieniowana poza ciałem. Ponieważ komórki białaczkowe są bardziej wrażliwe na promieniowanie rentgenowskie niż inne WBC, ich liczba spadła.

  Po tym dramatycznym osiągnięciu nastąpiło rozczarowanie. W ciągu trzech dni WBCC powrócił dokładnie do poziomu sprzed leczenia. Ani wyższe, ani niższe. I taki był wynik wielokrotnych napromieniowań. Zawiedzeni niepowodzeniem leczenia naukowcy porzucili maszynę i eksperyment został zapomniany. Zignorowali jednak jego znaczenie. W przewlekłej białaczce WBCC jest ściśle kontrolowana, ponieważ po napromieniowaniu WOB uzupełnił dokładną ilość WBC, która została zubożona przez procedurę.

  WOB kontroluje przewlekłą białaczkę

  Liczba leukemicznych WBC jest określana przez wartość zadaną, która jest kontrolowana przez WOB. W miarę postępu choroby WOB podnosi ustawioną wartość, a liczba WBC wzrasta. Napromienianie wyczerpuje WBC, a ich liczba spada poniżej wartości zadanej. Następnie WOB koryguje uszkodzenia i uzupełnia brakujące komórki. Podobne zachowanie obserwuje się również w nadciśnieniu tętniczym pierwotnym. Specjalny czujnik nazywany baroceptorem stale monitoruje nasze ciśnienie krwi, którego wysokość jest określona przez nastawę kontrolowaną przez WOB. Kiedy ciśnienie wzrośnie powyżej tej nastawy. WOB obniża ją i na odwrót. W miarę postępu nadciśnienia tętniczego WOB podnosi punkt nastawy małymi krokami, zawsze utrzymując homeostazę.

  Rak postępuje krok po kroku, zawsze utrzymując homeostazę

  Białaczka jest prawdziwym nowotworem, a jej zachowanie ilustruje los wszystkich nowotworów. Wszystkie postępują małymi krokami ściśle kontrolowanymi przez WOB. Pomiędzy kolejnymi krokami utrzymują homeostazę. Przekonanie, że rak buntuje się i unika kontroli WOB, jest szaleństwem. WOB kontroluje także raka okrężnicy, który tworzy mikroskopijne przerzuty do wątroby we wczesnym stadium rozwoju. Kiedy guz zostanie wykryty i usunięty, ukryte przerzuty w wątrobie rosną i stają się widoczne. Podobnie jak w przypadku białaczki, wielkość masy guza okrężnicy jest określana przez punkt nastawy. Po usunięciu nowotworu WOB uzupełnia brakującą masę guza poprzez wzrost przerzutów w wątrobie. Niewydolny czerniak Podobne zjawisko opisano w czerniakach wewnątrzgałkowych. Zazwyczaj oczy z tymi guzami są wyłuszczone. Jednak w 1978 Zimmerman i wsp. Sugerowali, że usunięcie oka może sprzyjać rozprzestrzenianiu się komórek czerniaka na inne narządy i zwiększać śmiertelność (1). Wyciągnęli wnioski z epidemiologicznej analizy śmiertelności pacjentów. Podobne obserwacje przeprowadzono w jednym nowotworze myszy, raku płuca Lewisa. Po eradykacji pierwotnego raka płuca Lewisa przez napromieniowanie następuje szybki wzrost przerzutów, które zabijają zwierzę w ciągu 18 dni po zakończeniu radioterapii. Nasycenie przerzutami było hamowane przez angiostatynę (2). Ostatnio Apte i wsp. Wykazali, że angiostatyna wytwarzana przez niektóre pierwotne linie komórkowe czerniaka wywodziciela utrudnia rozwój przerzutów do wątroby. Stwierdzili: „W pewnych okolicznościach enukleacja oczu wywołujących czerniaka może nieświadomie zaostrzyć przerzutowy potencjał czerniaków czerniaka” (3)

  Uśpienie guza

  Od chwili, gdy rak utrzymuje równowagę z gospodarzem (WOB), na jego progresję może wpływać leczenie guza lub przez obniżenie nastawy, którą nazywa się tutaj boostowaniem WOB. W zaawansowanych nowotworach, które rozprzestrzeniają się w odległych narządach, leczenie guza (przerzuty) na ogół zawodzi. Przy powtarzanych terapiach guzy reagują coraz rzadziej i są odporne na dalsze terapie. Przyspieszenie WOB jest jedynym skutecznym sposobem na spowolnienie progresji nowotworu. Mówiąc obrazowo, uśpienie guza pozostaje jedyną opcją dla pacjenta. W tym przypadku medycyna ma niewiele do zaoferowania, ponieważ brakuje jej środków do zwiększenia WOB. Z drugiej strony medycyna alternatywna specjalizuje się w stymulowaniu WOB i powinna być zalecana pacjentowi. Zapewnia wiele sposobów na przedłużenie remisji. Stosują je rakowi-yogini, którym uda się uśpić guzy i żyć spokojnie z rakiem.

 195. Boydar said

  „… Baca, któremu oddawano zwierzęta na wielomiesięczny wypas, zarządzał majątkiem społeczności, a więc musiał być człowiekiem obdarzonym największym zaufaniem …”

  https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/czarnoksieznicy-z-gor-o-magii-bacach-i-diabelskich-paktach/yf864ne

  A myśmy całą Ojczyznę oddali; taki baca to chociaż po ludzku wygląda …

 196. Lily said

  Ostatni po prawej stronie ekranu.
  Jonathan Pryce,aktor,a teraz gra inna role.

 197. Boydar said

  „… był pod rozkazami i nie mógł się im sprzeciwić …” p. Gersdorf

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/malgorzata-gersdorf-o-zmianach-w-sadzie-najwyzszym-iwulskim-i-tsue/nr2fmc7

  Niezwykle cenna uwaga, wiele tłumacząca orzecznictwo stu tysięcy obecnych/wczorajszych/przedwczorajszych sędziów. Nie wspomina wprawdzie pani prezes (była ?) jak się do tych rozkazów miała/ma niezawisłość sędziowska ale to chyba z uwagi na tradycję – sędziów w Polsce dawno już nikt nie wieszał.

  Czas pokaże, że rozkazy można zmienić; tradycję również.

 198. Boydar said

  „… wszystkie planety ruszają już do przodu, dzięki czemu atmosfera zacznie się oczyszczać. Wrzesień jest czasem na uporanie się z trudnościami, zrobienie porządków w sferze psychicznej i w codzienności – warto wtedy pozbyć się wszystkiego, co nam ciąży. Tyczy się to zarówno relacji z ludźmi, jak i przedmiotów. To także dobry moment na dokonanie rachunku sumienia i ocenę, co zrobiliśmy dobrze, a co źle, by wyciągnąć z tego lekcję na przyszłość …”

  http://magia.onet.pl/artykuly/ksiezyc,745/nadchodzi-now-ktory-przyniesie-wiele-zmian,67517.html

  Ładna kabalistyczna alegoria, i dla sporej części między Odrą a Bugiem dobrze zrozumiała. Czyżby bilety do Hajfy czekała podwyżka ?

 199. Ad. 177

  Proszę o link video tekstem, bo „mój browser nie obsługuje” itd.

 200. Sebastian said

  Ad. 180 Tam jest mowa o stereotypach, czy nie ?

  Nasza Krolowa Jadwiga prowadzila hufce na Rus. Byla dowodca armii.

  No i ilu Rusinów usiekła ta Nasza Królowa Jadwiga ? Podobno Jadwiga nie chciała Jagiełły ?

  Herodot napisał, że było kilka różnych wersji historii o śmierci Cyrusa, i obejmuje królową Tomyris jako jedną z możliwych przyczyn jego śmierci. Historia o królowej Tomyris jest również zawarta w książkach Strabo, Polyaenusa, Kasjodora i Jordanesa. Jednak najwcześniejsze pisanie o niej pochodzi od Herodota, który żył w latach 484 do 425 pne.

  Do kolejnych proszę podać jakieś źródła chętnie się zaznajomię

 201. Sebastian said

  w dniu dzisiejszym dziennikarz tvp info Adrian Klarenbach w Krynicy powiedział, że poza okiem kamery widzi niezwykłą zgodność polityków wszystkich opcji – czyli co udawanka

 202. Boydar said

  https://gwiazdy.wp.pl/borkowski-oglasza-casting-na-zone-rozstal-sie-z-partnerka-bo-byla-dla-niego-za-stara-6292364642244225a

 203. Boydar said

  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/lublin-owineli-ratusz-i-kosciol-czerwona-tasma-zdjecia,n,1000226012.html

  Żydzi w Nowym Yorku (nie tylko) robią to samo nitką, też zresztą czerwoną. I to się nazywa zamknięte miasto albo jedno gospodarstwo, nie pamiętam już tych tradycyjnych określeń, ale nawet w Gajówce żeśmy to podziwiali, takie sprytne.
  Wracając zaś do Lublina … powinni jeszcze budynek Kurii dowinąć, tyle że na taśmę by się wykosztowali, to prawie pińćset metrów wcześniej.

  Żarty żartami; z tą taśmą to dywersja, i perwersyjna w dodatku, nie wiem kto z unych to klepnął i dlaczego.

 204. Yagiel said

  ad Sebastian/199:
  nasz król Hedwig/Jadwiga formalnie prowadziła hufce na Ruś (miała temperament!), a jej niechciany małżonek Jagiełło z Litwy patrzył na to niezainteresowany… mimo że Litwa to w 90% WKL, prawosławne ,a jego matka to Rusinka prawosławna, itd. w bajki

  Hedwig/Jadwiga nie chciała Jagiełły „dzikusa” z Litwy – miała ukochanego Habsburga! ALe kiedy skończyła 12.5 roku, dokładnie w ten dzień dostała taki list od Jagajly (wtedy), po łacinie bardzo kunsztownej, że zmieniła o nim zdanie – i jej opiekunowie zmienili… Do niej napisał, jako już dorosłęj od tego dnia właśnie, nie do jej matki (do niej osobny list)! W ciążę nie zaszła przez 15 lat – czy Jagielle zależało na potomku z nią, zwłaszcza na chłopcu? Bardzo wątpliwe – byliby go Polacy-wawele odsunęli od władzy asap.
  Nawet jeśli X.Długosz zjadliwił, że toporem rąbała drzwi z Wawelu, żeby do narzeczonego Habsburga, to małżeństwo to było zdecydowanie intelektualne, nie łóżkowe; co do zachowania Jadwigi w ciąży wiedza jest taka, że robiła… dziwne rzeczy, na pewno szkodliwe dla siebie i płodu
  A czy z własnego pomysłu, czy z podpowiedzi/pomocy czyjejś…? Właściwie samobójstwo popełniała…

  co do wątku matriarchalnego: Sienkiewicz w „Krzyżakach” mocno sugeruje, że Jadwiga była przedmiotem kultu! Opis żałoby i modłów po niej, gdy zmarła, daje wiele do myślenia – taka kolejna Wanda, co nie chciała?

 205. Sebastian said

  Dariusz Przywieczerski, były prezes Universalu i domniemany „mózg afery FOZZ”, zostanie wydany Polsce – dowiedział się portal tvp.info. Polski wymiar sprawiedliwości poszukuje Przywieczerskiego od ponad 12 lat. Biznesmen przez większość tego czasu spokojnie mieszkał w USA, gdzie prowadził kilka firm.

  https://www.tvp.info/38866448/portal-tvpinfo-po-12-latach-amerykanie-wydadza-mozg-afery-fozz

 206. Sebastian said

  Do sądu trafił akt oskarżenia wobec sędziego Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu Roberta W. Chodzi o zarzuty dwu kradzieży sprzętu elektronicznego – poinformowała PAP Prokuratura Krajowa. Za przestępstwo kradzieży grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/580544,sedzia-kradziez-pendrive-zona-oskarzenie-prokuratura.html

 207. Boydar said

  No (203 – Pan Sebastian), po chrześcijańsku ostrzeżenie; tak ze trzystu „nagle wyjedzie”, w interesach oczywiście 🙂

  I na wyżywienie nie będziemy musieli łożyć. A może rodziny też zabiorą, kto wie.

  Popatrzcie z jaką precyzją i konsekwencją hodowane są event’y … samo się nie robi, ktoś nad tym czuwa, może baca …

 208. Boydar said

  A może Niedźwiedź …

 209. Boydar said

  https://film.wp.pl/wenecja-2018-tilda-swinton-i-festiwal-tajemnic-widzowie-nie-wiedza-ile-rol-zagrala-w-horrorze-suspiria-6292359521810561a

  Ciekawe, kto w naszym serialu zagrał „Zimnego” … trudniejsze to pewnie nie było, ale za to ile odcinków 🙂

 210. Sebastian said

  Brytyjscy prokuratorzy podali nazwiska dwóch Rosjan, podejrzanych o otrucie Siergieja Skripala i jego córki córki Julii w Salisbury.

  Wielka Brytania poinformowała, że w stosunku do podejrzanych Aleksandra Pietrowa i Rusłana Boszirowa wydano europejski nakaz aresztowania.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809058724517-otrucie-Skripalow-podejrzani-nazwiska-nakaz-aresztowania/

  zapomniano jeszcze o psie Pawłowa

 211. Boydar said

  „… rozwiązanie wcale nie jest taki proste /…/ wymaga /…/ czegoś bardzo trudnego – przyznania się do błędu, uznania porażki i wycofania się /…/ po prostu część /?/ musi użyć biegu wstecznego i umożliwić innym opuszczenie skrzyżowania …”

  https://moto.wp.pl/jak-rozwiazac-tetrisa-na-skrzyzowaniu-slynne-zdjecie-to-nie-powod-do-smiechu-6292385571079809a

  Kolejna sympatyczna alegoria … „umożliwić opuszczenie” … bardzo po chrześcijańsku. A może jednak drugi ‚most’ ? Petelicki wprawdzie podobno nie żyje, ale ktoś się przecież w zastępstwie znajdzie, a doświadczenia są udokumentowane.

 212. Boydar said

  Dobra, starczy tego jadu na dzisiaj, biorę się za węgiel.

 213. Sebastian said

  Mam nadzieję, ze to nie przeciw biegunce 😉

 214. Boydar said

  Nie, przeciw brudnej robocie.

 215. Sebastian said

  Ukraińcy królują w niechlubnych policyjnych statystykach – dotyczy ich blisko 100 proc. wydanych za wykroczenia listów gończych.

  Popełniają przestępstwa i wykroczenia, nie płacą grzywien i są bezkarni – w ciągu dwóch lat nastąpił lawinowy wzrost liczby ściganych listami gończymi obcokrajowców. W zdecydowanej większości są to obywatele Ukrainy poszukiwani do odbycia kary w polskich więzieniach, np. za nieuiszczoną grzywnę. Uchodzi im to płazem, bo uciekają za wschodnią granicę.

  https://www.rp.pl/Sadownictwo/309039926-Ukraincy-kroluja-w-policyjnych-statystykach.html

 216. Boydar said

  Jeszcze tylko kropelka …

  https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/indie-kontakty-homoseksualne-nie-sa-juz-przestepstwem-historyczna-decyzja-sadu/y9mm3nv

  W naszej rzeczywistości nic to nie zmienia; bilet do Krakowa jest ciągle średnio sto razy tańszy niż do Delhi. A znajomych jednak więcej.

 217. VAV said

 218. awkzim said

  Ad 209
  Teoretycznie sprawa jest bardzo prosta. Wystawia się sądowy nakaz zatrzymania / ekstradycji i przesyła do Rosji. I tu zaczynają się schody, nie da rady się zrobić żadnej ściemy. Amerykański sąd już dał Ziobrze ostrą jazdę po bandzie. Konkluzja, jeśli Brytyjczycy tego nie zrobią to oznacza to pełną ściemę.

 219. maasteer said

  Barany …

 220. Sebastian said

  W czwartek policja zatrzymała 55-latka, który podejrzany jest o pedofilię. W sobotę mężczyzna usłyszał zarzuty. 55-latek nie przyznaje się do winy. Marek W. to znany w Trójmieście animator kultury od lat pracujący z dziećmi i młodzieżą.

  https://dorzeczy.pl/kraj/73546/Gdansk-Zatrzymano-podejrzanego-o-pedofilie-Nieoficjalnie-To-znany-animator.html

  Animator z parku rozrywki odurzał i gwałcił dzieci. Usłyszał zarzuty

  Marek M. – animator kultury z parku rozrywki w Bydgoszczy i były dziennikarz trzech stacji radiowych to potwór w ludzkiej skórze. Mężczyzna gwałcił i molestował dzieci podczas wyjazdów i koncertów charytatywnych. Ofiarom podawał psychotropy. Maluchy z najbiedniejszych rodzin zapraszał na imprezy za darmo. To właśnie one najczęściej padały jego ofiarami – pisze „Express Bydgoski”.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/bydgoszcz-animator-z-parku-rozrywki-uslyszal-35-zarzutow-pedofilskich/lng9ttc

  nie wiem czy było ale wrzucam

 221. Boydar said

  I nikt nic wcześniej nie wiedział … (219)

 222. marrkerr said

  (((Globalists))) discuss how to subvert Poland and destroy the Polish people

  Germany, Berlin May 11-13 2012. Goethe Institute Marc Siegel is leading a discussion between International Jews from Germany, Poland, Israel about how to take over Poland. Fascism, Totalitarianism, Supremacy in pure state. All of these people make their carriers and money out of their supremacy and destruction of Native Populations.

 223. gość said

  Solaris w rękach Hiszpanów. Produkcja zostaje w Polsce

  Polski rząd przejmuje 35 procent akcji znanego na całym świecie producenta autobusów Solaris. Pozostałe 65 procent przejmie hiszpańska, a dokładnie baskijska grupa CAF. Dotychczasowi właściciele i twórcy pochodzącego z Wielkopolski Solarisa – rodzina Olszewskich – postanowiła sprzedać spółkę. Tę transakcję ogłoszono w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy.

  https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-solaris-w-rekach-hiszpanow-produkcja-zostaje-w-polsce,nId,2627335

 224. gość said

  Coraz więcej osób rozstaje się z Facebookiem

  Jak się okazuje, wśród młodych ludzi coraz popularniejsze staje się rozstanie z aplikacją Facebooka. Trend ten zaczyna powoli rozciągać się także i na inne grupy wiekowe. Na razie analizy dotyczą głównie użytkowników w Stanach Zjednoczonych, ale warto się im przyjrzeć. Badania opublikowane zostały przez Pew Research Center.

  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2018/36/coraz-wiecej-osob-rozstaje-sie-z-facebookiem.aspx

 225. gość said

  Prawnicy żydowscy żądają od Polski gwarancji ws. swobody wypowiedzi o Holocauście

  Międzynarodowe Stowarzyszenie Adwokatów i Prawników Żydowskich domaga się „swobody wypowiedzi na temat historii oraz wolności badań nad wszystkimi aspektami Holokaustu”. List w tej sprawie trafił do premiera i ministra sprawiedliwości.

  „Uważamy, że konieczne jest podjęcie dalszych kroków zmierzających do zagwarantowania, że wobec osób wypowiadających się na temat Holocaustu, nie będą składane w Polsce pozwy cywilne. W obecnej formie przepisy Ustawy o IPN przewidują odpowiedzialność cywilnoprawną za naruszenie dobrego imienia państwa i narodu polskiego. Stąd nasza obawa, iż Ustawa może zostać wykorzystana w sposób ograniczający swobodę wypowiedzi oraz wolność badań dotyczących Holocaustu” – tłumaczy adwokat Meir Linzen, prezes Stowarzyszenia.

  http://www.tysol.pl/a23466-Prawnicy-zydowscy-zadaja-od-Polski-gwarancji-ws-swobody-wypowiedzi-o-Holocauscie

 226. gość said

  UKRAIŃSKI DZIENNIKARZ I SZEF FORUM PARTNERSTWA: MILIONY UKRAIŃCÓW ZMIENIĄ POLSKĘ W KRAJ WIELONARODOWY

  W rozmowie na antenie Radia Wnet ukraiński dziennikarz i szef ukraińskiej części Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa Witalij Portnikow mówił, że Ukraińcy przyjeżdżając do Polski w miejsce polskich emigrantów przyczyniają się do odbudowy wielonarodowej Rzeczpospolitej według wizji Piłsudskiego. Twierdził też, że podnoszenie przez Polskę kwestii historycznych to populizm polskiej prawicy przyciągający elektorat idiotów.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-dziennikarz-i-szef-forum-partnerstwa-miliony-ukraincow-zmienia-polske-w-kraj-wielonarodowy/

 227. gość said

  Białystok: Czeczeni zaatakowali Polaków. Sprawa jest tuszowana przez policję i Urząd ds. Cudzoziemców

  Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak poinformował na Twitterze o wydarzeniu, do którego doszło 3 września w Białymstoku. – Nieletni uchodźcy czeczeńscy z ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku zaatakowali z nożem dziś po południu polskie dzieci przy Al. 1000-lecia Państwa Polskiego. Nikt nie ucierpiał. Trwa interwencja policji – napisał Bosak zaznaczając, że podaje tę informację, ponieważ jest ona blokowana medialnie. – Nie jest to pierwszy ani odosobniony przypadek naruszenia porządku przez zaproszonych do Polski azylantów z Czeczenii umieszczonych przez rząd w ośrodku dla cudzoziemców w Białymstoku. Kiedy zostaną odesłani do swojego kraju, Panie Ministrze Brudziński? – pyta Bosak.

  http://wprawo.pl/2018/09/05/bialystok-czeczeni-zaatakowali-polakow-sprawa-jest-tuszowana-przez-policje-i-urzad-ds-cudzoziemcow/

 228. gość said

  Unijny komisarz stwierdził, że Polska zagraża istnieniu Unii Europejskiej

  Przez Europę przelewa się wielka fala ruchów eurosceptycznych, które osłabiają Unię Europejską. Unijny komisarz ds. budżetu Günther Oettinger stwierdził, że „projekt europejski” jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie nie tylko przez aktorów z zewnątrz, ale też przez kraje, takie jak Polska.

  Oettinger powiedział, że UE jest w „śmiertelnym niebezpieczeństwie” przez Polskę, Węgry, Rumunię i Włochy, które chcą osłabić, lub nawet zniszczyć ten ponadnarodowy twór. Zarzucił również Chinom, Rosji i Turcji prowadzenie wojen handlowych i agresywne zachowania, które zagrażają Unii Europejskiej.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/unijny-komisarz-stwierdzil-ze-polska-zagraza-istnieniu-unii-europejskiej

 229. Maverick said

  Indianie ze szczepu Navajo pogonili Mc Caina bożyszcze głupiego Polactwa.

  Co świadczy jak ogłupiono już ten biedny i zniewolony poprzez żydów naród.

  Polactwo pewnie myśli że Mc Cain jest w niebie, gdy indiańscy spirit catchers powiedzieli mnie że smaży się w piekle.

 230. Dictum said

 231. Marucha said

  Dziś spędziłem wiele godzin w samochodzie i chyba już nic nie wrzucę do gajówki.

 232. osoba prywatna said

 233. osoba prywatna said

 234. gość said

  Stanisław Michalkiewicz: „Rząd PiS-u się sfajdał po cichu” – #75 KONDOMINIUM News

 235. Antymarxista said

  Znalezione w sieci o Ukrach:
  Jeżdżę po budowach i z ciekawości zawsze pytam o opinię polkich pracowników na temat Ukraińców. Większość odpowiedzi jest taka, że Ukraińcy chcą zarabiać lepiej od Polaków, żaden nie będzie robił za grosze. Do tego są to niezbyt rozgarniete nieroby. Trzeba ciągle nad nimi stać i mówić co mają robić, zero inwencji twórczej. Oczywiście są także pracowici, ale raczej mniejszość.
  Nie jest to moja opinia, powtarzam to o co pytam na różnych budowach, które odwiedzam.
  W tartaku podobnie…
  W piekarni nie lepiej…

 236. Ad. 220

  W czwartek policja zatrzymała 55-latka, który podejrzany jest o pedofilię.

  Fakt? Czy kit? Nic prostszego dziś dla autentycznego pedofila, niż wrobić niewinnego człowieka w pedofilię, żeby zająć jego stanowisko… Tak sobie fantazjuję…

 237. OTTOOT said

  Persage XI 45, 3 Na podzielonym półwyspie Azji, Czerwona Północ zagrozi Neptunowi. (USA) Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem, Ale Smok (Chiny) swoim traktatem ją uratuje. Persage XI 45, 8 Wielki Neptun odda Smokowi Formozę (Tajwan), Półwysep zostanie zjednoczony, ale bez armii, Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych, Później oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy. Europa: Persage IX 14, 6 Bezpłodne kraje Europy staną się ojczyzną muzułmanów, U progu XXI stanie się modna ich: religia, kultura i muzyka, Miliony Maurów i Turków najpierw będą ich Wielką UCIECHĄ, A później Wielką kolumną i UCIECHĄ III Antychrysta! Persage III 18,8 Stara Unia osłabnie i rychło upadnie Każdy z nich pójdzie w swoją stronę, Francja,Germania i Środek chcą tworzyć Stany pięciu- Italia,Brytania,Hiszpania i Wschód się nie zgodzą,[b] U.S.A. – Wojna domowa Oj!- Wielki Żywicielu z za Oceanu pogrążony w wieloletnim chaosie Nosiciele broni wojnę tam wywołają-ileż krwi swojej wytoczą -nim pokój nastanie Dopiero Gruby Dyktator porządek tam ustanowi i przywróci wartość pieniądza Opuszczona Europo-szykuj się na inwazję hord z pod znaku półksiężyca! 1. Rozpocznie się w 2028 lub 2030 od uderzenia Chin, Islamu i Japonii na Rosję (poprzedzone atakiem cybernetycznym) – „Smok i Wielbłąd wykupią tajemnice i śmiercionośna broń Słowianina nie odpali”. Persage II 3, 14 Kiedy będzie ogłoszony i zawarty wielki pokój i ludzie będą się bawić, W nocy jak złodziej przyjdzie III wojna i wszystkie traktaty będą rzucone na śmieci, Wielki Smok Azjatycki zawrze tajny układ z Wielbłądem Półksiężyca, Jeden ruszy na Ruś zajmując ogromne przestrzenie, a złociste strzały i płomienne grzyby będą burzyły jego miasta, Drugi wrzuci do morza niepłodną Synagogę i poprzez wewnętrzne morze i kraj Osmanów ruszy na Europę, A jego pobratymcy tam mu pomogą i witać ich będą zielonymi sztandarami. Persage XI 33, 7 Smok i Wielbłąd wykupili ukradkiem tajemnice, Niszczycielska broń Słowianina nie wystartuje, Niebo nad Rusią będzie we władzy wrogów, Kres Wielkiego Państwa i Narodu stanie się faktem. 2. Trzy lata później nastąpi uderzenie meteorytu w Północny Atlantyk – zniszczenia potworne w Europie, Północnej Afryce i Obu Amerykach) -wymuszony 2 letni pokój i 2 letnia zima NA CAŁYM ŚWIECIE !!!! Persage III 34, 2 Słychać będzie straszny szum i huk, Potem wielki błysk rozświetli cały nieboskłon. Dwa lata zima będzie długa i sroga, I przerwie działania Smoka i Półksiężyca. Azory znikną jak by ich nie było Ciężka kleista woda będzie po nich świadkiem Nim minie noc jednego dnia taki sam los spotka Kanary Jęczące dusze będą świadkiem początku nieszczęść 3. Uderzenie zjednoczonego Islamu na Europę – dojdą do Paryża (USA w trakcie wojny domowej i rozpadu). 89, 4 Wielkie ogniste grzyby rozświetlają wybrzeża: Hiszpanii, Sycylii, Hellady jej wysp i Anatolii, Noc staje się dniem nagłej śmierci dla wielu, Deszcz żelaznych świetlistych strzał nagrodą Antychrysta! Tym razem bez numeracji tekstów-jak już wyjaśniałem i podawania żródeł. ) Od Słupów Herkulesa po Złoty Róg Bosforu, Śródmorze ogarnęła przerażająca Łuna Ognia,[b] Hiszpania,Italia,Hellada i Wyspy w płomieniach, Biały,Czerwony,Czarny i wspomagający Błękitny, Uderzają ze wszystkich stron afro-azjatyckiego wybrzeża.[/b] Persage XII 44, 66 Miasto Romulusa zostanie oblężone’ Za Jego rozkazem muzułmanie wewnątrz się zbuntują Od kul z muszkietów zginie wielu duchownych A Biskup Wielkiej Arki ucieknie ze swojej świątyni Uciekając będzie stąpał po trupach swoich Kardynałów Gdy stanie na wzgórzu przy wielkim Krzyżu Ostatni Piotr Rzymianin zginie od kul i strzał szachidów (specjalne jednostki uzbrojone w kusze i noże w kształcie sierpa do podrzynania gardeł). 4. Zdobycie Australii przez Islam – biali wycięci do nogi – „Europo na zawsze utracisz swój daleki przyczółek”. Persage XI 12, 7 Kraj dwunożnych zwierząt całkiem się odmieni, Kuzyni Mongołów zasieją na stałe wiarę półksiężyca, W ciągu trzech przybędzie za chlebem ponad 60 milionów, Chmary statków i łodzi aż po horyzont będą zasłaniały wody, Nowe czasy – Nowa historia taka spotka kara potomków przestępców, Tylko nieliczni uciekną na dwie spokojne wyspy południa (Nowa Zelandia). 5. Kontratak sił Europy i „Nowych USA” i zwycięstwo. Nie w Normandii jak w drugiej!!!, a na plażach Akwitanii, Lądują sojusznicy, aby pomścić poprzednie klęski, Anglo-Amerykanie z Wielkim Henrykiem i Herkulesem, Zgotują półksiężycowi wielkie piekło na całym wybrzeżu, Wielki Mahdi nie zdąży wrócić znad Indusu i gór Azji, Jego wojska w rozsypce będą ulegać nowej sile Neptuna i Gryfona (Europa). 3. Floty: Ameryki, Francji, Polski i Anglii, Staną u bram słupów Herkulesa, Ku ich zaskoczeniu armada izmaelitów opuszcza flagi, Desanty sprzymierzeńców prawie bez walk, Zajmują żyzne ziemie północnej Afryki, Od Atlantyku po Synaj wszędzie wiszą lilie Szczęśliwego! 6. Wojna ma trwać 27 lat i zakończy się w połowie wieku (około). Zginie ok 6 mld ludzi – 2/3 ludzkości. 7. Po wojnie będzie 5 potęg, które z czasem „sięgną gwiazd”: Smok, Nowy Neptun, Braza, Francja i…Biały Orzeł. Persage IX 44, 88 Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan, Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa. Razem z Francją w wielkim przymierzu, Po III wojnie rządzić będą Europą. Francja i Polska zdobywcy Nieba, Wraz z Nowym Neptunem, Smokiem i Brazą (Brazylia), Będą dawali wszystkim wybawienie, I miłość do gwiazd, która wszem zapanuje. 8. Jak się wyraził Nostradamus „Po 100 latach znów będą się ze sobą porozumiewali” – prawdopodobnie chodzi o internet i telefonię komórkowa. Po płomiennych wybuchach grzybów, Nad skażone obszary z wielkim wiatrakiem,(śmigłowce) Nadlecą ryczące żelazne ptaki. Rozsypią biały pył, który niebawem Odrodzi powietrze, wody i ziemię, Dla tych co pragną ją uprawiać przetrwać.

 238. Sebastian said

  Ad. 236 Całkiem prawdopodobne, że pedofil pod… innego pedofila żeby zająć jego miejsce, hipotetycznie

  Naturalną ochroną dzieci przed wykorzystaniem jest poczucie wstydu. Od czasu rewolucji seksualnej media intensywnie pracują, aby to poczucie wstydu zniszczyć. Nieprzyzwoite zdjęcia i zachowania stały się normą w gazetach i telewizji. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w Internecie. Ale deprawatorom to nie wystarcza. Postanowili niszczyć poczucie wstydu u dzieci poczynając od żłobków i przedszkoli. Robią to od wielu lat w całej Europie, również w Polsce. Naszą intencją jest poinformowanie rodziców, że celem edukacji seksualnej jest deprawacja waszych dzieci i uczynienie z nich łatwego łupu pedofilów.

  http://stoppedofilii.pl/2018/08/07/homoseksualizm-a-pedofilia-zobacz-rzetelne-informacje/

  Szokująca przeszłość znanych polityków – czego się dopuścili?

  22 lata więzienia i wpis do rejestru przestępców seksualnych – to wyrok jaki usłyszał niedawno kolejny oprawca dziecka, związany tym razem z brytyjskim lobby LGBT.

  David Challenor więził 10 letnią dziewczynkę na strychu. Zwyrodnialec przywiązywał ją do belki, torturował wstrząsami elektrycznymi i biczował a następnie gwałcił. Na czas tortur i molestowania przebierał się za… noworodka i zakładał na siebie pieluchę. W trakcie trwania procesu, pomimo postawionych mu zarzutów katowania i wykorzystywania dziecka, był zatrudniony w sztabie brytyjskiego ruchu LGBT przy Partii Zielonych.

  Pedofil był w tym czasie m.in. managerem wyborczym… swojego syna Aimee Challenora, który uważa się za „transpłciową kobietę”. Aimee był przewodniczącym ruchu LGBTIQA + Greens i kandydował do brytyjskiego parlamentu, domagając się kolejnych przywilejów dla homoseksualistów i jeszcze bardziej agresywnej „edukacji” seksualnej w szkołach.

  Pedofil

  Dzisiaj powiązania między aktywistami LGBT a pedofilią wychodzą na jaw właśnie przy okazji tego typu makabrycznych wydarzeń. Media coraz częściej donoszą o zatrzymaniach kolejnych pedofilów powiązanych z lobby LGBT, co dla wielu osób jest zaskoczeniem. A przecież jeszcze nie tak dawno temu homoseksualiści i pedofile należeli oficjalnie do jednego i tego samego ruchu. I wcale się z tym nie kryli!

  Dobrze widać to na przykładzie Niemiec. Aktywiści niemieckiej Partii Zielonych już na początku lat 80 tych domagali się legalizacji pedofilii. Taki postulat ujęto oficjalnie w ich programie!

  Chcieli usunięcia z niemieckiego kodeksu karnego paragrafów zakazujących seksu z dziećmi. W szeregach partii powstała nawet grupa robocza „Homoseksualiści, Pederaści i Transseksualiści”, która miała się tym zajmować. Jej prace koordynował Dieter Ullmann, który w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa seksualne wobec dzieci.

  Za legalizacją pedofilii opowiadał się również znany niemiecki polityk Volker Beck, publicznie afiszujący się ze swoim homoseksualizmem. W latach 80 tych postulował zniesienie kar za gwałcenie dzieci, gdyż jego zdaniem „każde dziecko ma prawo do seksualności”. Był nawet współautorem książki o „seksualności pedofilskiej”. A czym zajmuje się teraz?

  W ostatnich latach forsował w Niemczech legalizację adopcji dzieci przez homoseksualistów oraz wprowadzenie tzw. „małżeństw” homoseksualnych. Czynnie wspiera również polskich deprawatorów – był dwukrotnie honorowym gościem „parad równości”, które aktywiści LGBT i „edukatorzy” seksualni regularnie organizują w Warszawie.

  Nie on jeden ma taką przeszłość. Wielu pedofilów rozpoczynało swoją karierę polityczną od legalizacji seksu z dziećmi a teraz są znanymi aktywistami.

  „Żaden mężczyzna, żadna kobieta, jedynie dziecko, a właściwie dziewczynka, jest w stanie zaspokoić moje życzenia i oczekiwania.”

  Pisała w 1980 roku niemiecka polityk Dagmar Döring w książce „.Pedofilia dzisiaj. Raporty, opinie i wywiady na temat seksualnego wyzwolenia dzieci”. W tym samym miejscu opisuje również swoje doświadczenia seksualne z 9 letnią dziewczynką:

  „W końcu sama usiadła mi na kolanach, mówiła tak miło i wyraziła swoje seksualne życzenia, a ja byłam nią jak odurzona, tak na swój sposób zakochanej, jej wyglądem, jej światem uczuć…”

  Między nimi wywiązał się, jak pisze Döring: „długi i intensywny kontakt seksualny”. W latach 80 Döring czynnie angażowała się także w działania „Niemieckiej Grupy Roboczej Studentów ds. Pedofilii” oraz Młodych Demokratów – młodzieżówki partii FDP, która oficjalnie popierała legalizację seksu z dziećmi. Po latach Döring została politykiem FDP a jej partia zamiast pedofilii popiera teraz adopcję dzieci przez homoseksualistów.

  Wielu deprawatorów, którzy w latach 80 domagali się legalizacji pedofilii, dzisiaj jest znanymi politykami. Np. Juergen Trittin, który w 1981 roku odpowiadał za program wyborczy proponujący zniesienie kar za współżycie z dziećmi, został później niemieckim ministrem.

  Ale najbardziej znany jest Daniel Cohn-Bendit – działacz Partii Zielonych, wieloletni europoseł i jeden z najbardziej znanych europejskich polityków. W 1975 roku opublikował swoją autobiografię, w której pisał:

  „W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem.”

  W jednym z wywiadów telewizyjnych z 1982 roku otwarcie mówił, że:

  „Uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze.”

  Podkreślał również, że:

  „Seksualność dziecka jest czymś wspaniałym”

  Partia Daniela Cohn-Bendita po kilkunastu latach aktywności wykreśliła ze swojego programu postulat legalizacji pedofilii. To samo zrobili pedofile w innych krajach. Wie Pan dlaczego?

  Wizja szybkiego zniesienia kar za molestowanie dzieci przestała być możliwa do zrealizowania. Pomimo zmasowanej propagandy i nacisków politycznych, pedofilia była wciąż nie do zaakceptowania dla społeczeństwa i nie udało się jej przeforsować. Aby osiągnąć ten sam cel – bezkarne gwałcenie dzieci, pedofile musieli zmienić strategię i ukryć swoje prawdziwe zamiary.

  Postanowiono oswoić ludzi z homoseksualizmem i innymi zboczeniami seksualnymi, które, choć obrzydliwe, nie wywołują takich kontrowersji jak pedofilia. Właśnie dlatego organizowane są „parady równości” a rozmaite perwersje seksualne promowane są bardzo agresywnie w mediach, kinach, teatrach i instytucjach samorządowych.

  Taktyka pedofilów polega na tym, aby ludzie przestali na to reagować i zaakceptowali zboczenia jako coś normalnego i naturalnego. Jako inną „preferencję” czy „orientację”, taką samą jak normalne małżeństwo i rodzina. Jednocześnie chcą mieć nieograniczony dostęp do dzieci.

  Domagają się obowiązkowej edukacji seksualnej, w ramach której będą oswajać dzieci ze zboczeniami i rozbudzać je seksualnie już od przedszkola. Chodzi o to aby dzieci jak najwcześniej rozpoczynały współżycie i żeby seks był normalną częścią ich życia, tak jak zabawa czy jedzenie.

  W latach 80 tych w Niemczech oficjalnie postulowano legalizację pedofilii. Porzucono go ze względów propagandowych i zamiast pedofilii rozpoczęto promować zboczenia i deprawować dzieci. Dziś „małżeństwa” homoseksualne są w tym kraju legalne i cieszą się poparciem społeczeństwa a programy „edukacyjne” dla dzieci zakładają zaznajomienie maluchów z takimi tematami jak przedwczesny wytrysk, orgazm, sadomasochizm i seks grupowy.

  Deprawacyjne zajęcia są w niemieckich szkołach obowiązkowe. Odmowa udziału może skutkować więzieniem dla rodziców lub odebraniem im dzieci. Osoby świadome zagrożenia boją się działać a większość społeczeństwa albo popiera działania deprawatorów albo jest wobec nich całkowicie obojętna.

  Mnie najbardziej przeraża właśnie ta obojętność. Mało kto reaguje na to, że dzieci w niemieckich szkołach i przedszkolach czytają takie rzeczy jak:

  „Pierwszy raz – uprawianie seksu po raz pierwszy nie musi ani boleć, ani nie musisz przy tym krwawić. Niektóre pierwsze razy są świetne, inne lepiej szybko zapomnieć.
  Orgazm – można go odczuwać jako eksplozję we własnym ciele. Tych pięknych odczuć możesz również doznawać, kiedy samemu pieścisz swoją łechtaczkę, piersi, penis lub jądra.”

  Pedofile osiągnęli swój cel – prawie nikt już na to nie reaguje, nikomu to nie przeszkadza. Większość ludzi zaakceptowała, że dzieci mają „prawa seksualne”, o których trzeba się uczyć i które trzeba zaspokajać.

  Panie Sebastianie, jeśli my również będziemy obojętni, w Polsce będzie tak samo.

  Kilka dni temu odbyła się konferencja prasowa aktywistów partii Razem, w trakcie której zaprezentowali swój program wyborczy na nadchodzące wybory samorządowe. Jednym z ich głównych postulatów jest „edukacja” seksualna na wzór zachodnioeuropejski, we wszystkich polskich szkołach. Zapowiedzieli również, że jeśli dojdą do władzy będą rozdawać dzieciom prezerwatywy.

  Seksualną deprawację dzieci w szkołach zapowiedział również kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Rozbudzanie seksualne najmłodszych mają w swoich programach również Nowoczesna i SLD.

  Jeśli nic nie zrobimy, to tylko kwestia czasu aż ich łupem padną polskie dzieci.

  stop pedofilii

  Wiele osób prosiło mnie aby opisywane przez nas historie i powiązania między homoseksualizmem, pedofilią i „edukacją” seksualną umieszczać w internecie aby móc je udostępnić rodzinie, znajomym i nieświadomym zagrożenia rodzicom.

  Chcemy użyć do tego celu naszej strony stoppedofilii.pl, którą stworzyliśmy w 2014 roku gdy rozpoczynaliśmy naszą kampanię przeciwko deprawacji dzieci. Chciałabym zmienić ją w największy w kraju serwis dotyczący pedofilskiego zagrożenia, który w jasny i czytelny sposób pokaże o co chodzi deprawatorom. Na przygotowanie materiałów redakcyjnych, przebudowę strony oraz jej promocję potrzebujemy 9 000 zł.

  Dlatego zwracam się do Pana z prośbą o przekazanie 30 zł, 60 zł, 120 zł, lub dowolnej innej kwoty, aby uruchomić stronę stoppedofilii.pl i za jej pomocą pokazać prawdę o pedofilii nieświadomym zagrożenia rodzicom polskich dzieci.

  Numer konta: 79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
  Fundacja Pro – Prawo do życia
  pl. Dąbrowskiego 2/4 lok. 32, 00-055 Warszawa
  Dla przelewów zagranicznych – Kod BIC Swift: INGBPLPW

  wpłata online

  Link do strony będzie można łatwo i szybko wysłać znajomym a udostępnione na niej materiały będą jasne, obrazowe i czytelne. Nie będzie się dało przejść obok tego obojętnie!

  Wiele osób chce udostępniać prawdę o pedofilii w internecie. Musimy im to umożliwić aby dotrzeć do jak największej liczby rodziców. Liczę na Pana pomoc!

  Serdecznie Pana pozdrawiam,

 239. revers said

  „Z powodu wzrostu aktywności szkoleniowej Wojska Polskiego i wojsk amerykańskich na polskich poligonach, w wodach gruntowych ujawniono dużą zawartość uranu zubożonego. W związku ze skażeniem wody w sieci wodociągowej decyzją Sanepidu woda nie nadaje się do spożycia. Użycie wody może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. W związku z tym na terenie całej gminy wprowadza się, aż do odwołania, zakaz zużycia wody wodociągowej do celów socjalno-bytowych. Jednocześnie przypominamy, że używanie wody z hydrantów dla innych celów niż przeciwpożarowe jest wykroczeniem i podlega karze. Zalecamy korzystanie z wody butelkowanej. Liczymy na zrozumienie mieszkańców, zapewniając jednocześnie, że dołożymy wszelkich możliwych starań, aby rozwiązać tę sytuację”.

  http://edmund-szwed.com.pl/coraz-wiekszy-skandal-ze-skazona-uranem-woda/

  tylko serbow nikomu nie szkoda, bo to inna europa B, a nawet A-C uwzgedniajac uzycie broni atomowej w wersji brudnej i chemicznej przeciw serbom.

 240. Boydar said

  https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/dwulatek-sam-przed-zlobkiem-we-wloclawku-pracownice-nie-zauwazyly-ze-sie-wymknal/hp9qymr

  Niby tylko dwulatek, a może; a my nie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=zpx-RHpgNms

 241. Lily said

  Re 233;Osoba Prywatna
  Czy zauwazyliscie panstwo,co ma dr.Sendecki
  obok swojego kubka?. Ma popiersie Lecha”wielkiego”. Moje przypuszczenie sprawdzily sie,ZERO zaufania u mnie dla dr.S.

 242. Boydar said

  … to oszust … świeżo „nawrócony” … wiatr poczuł to i bramę mai … we wrześniu !!! 🙂

 243. Sebastian said

  Aż niemożliwe takie niedopatrzenie przez osobę chcącą uchodzić za narodowca. Trzeba zapytać wprost co to ma znaczyć.

  http://krytykapolityczna.pl/kraj/info-wars-telewizja-narodowa/

 244. Bronisław said

  Re: 241. Pyta Szanowny Pan Sebastian: „Trzeba zapytać wprost co to ma znaczyć.”?!!! Ten człowiek o nazwisku E. Sendecki odpowie Panu, jak ma to w zwyczaju, jedynie po chazarsku!!! Serdecznie Pana pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 245. Sebastian said

  sodomici o gomorytki nie ustają w dążeniu do deprawacji dzieci i młodzieży , w tle fundacja Batorego

  Innowacyjny sposób na zmierzenie się z uprzedzeniami

  Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje prostą metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Żywa Biblioteka posługuje się językiem i mechanizmami biblioteki, by umożliwić pełne szacunku rozmowy, które mogą pozytywnie wpłynąć na postawy i zachowania ludzi w stosunku do tych osób w naszych społecznościach, które są zagrożone wykluczeniem i marginalizacją ze względu na pochodzenie, kolor skóry, przekonania, orientację seksualną, zawód, religię.

  Żywa Biblioteka Polska to sieć organizacji pracujących metodą Żywej Biblioteki, która jest koordynowana przez Stowarzyszenie Diversja w imieniu Human Library Organization.

  http://zywabibliotekapolska.pl/

  http://radom.wyborcza.pl/radom/7,143526,22508978,zywa-biblioteka-kazdy-z-nas-jest-ksiazka.html?disableRedirects=true

 246. Sebastian said

  Jak FBI werbowało Deripaskę i kolejnych pół tuzina rosyjskich oligarchów

  Najważniejsza wiadomość z weekendu – amerykańskie służby specjalne w latach 2014-2016 próbowały zwerbować „pół tuzina” rosyjskich oligarchów z Olegiem Dieripaską na czele. Plan, w którym brał udział autor skandalicznego dossier na Trampa Christopher Steele, zakończył się niepowodzeniem.

  https://treborok.wordpress.com/jak-fbi-werbowalo-deripaske-i-kolejnych-pol-tuzina-rosyjskich-oligarchow/?preview=true

 247. Sebastian said

  FOTOKRONIKA (06) Jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów. Zapraszam na najnowszą kronikę fotograficznych rozmaitości ze świata.

  https://jeznach.neon24.pl/post/145400,dzis-dzien-d

 248. osoba prywatna said

  Pozdrowienie banderowskie będzie obowiązywało w policji ukraińskiej
  http://narodowcy.net/pozdrowienie-banderowskie-bedzie-obowiazywalo-w-policji-ukrainskiej/

 249. gość said

  Minister Rafalska zaprzecza, żeby do Polski mieli napływać imigranci

  Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społeczne, w wywiadzie dla wPolityce.pl twierdzi, że rząd skupia się na polskich pracownikach i wprowadzane ułatwienia dla obcokrajowców służą jedynie zatrzymaniu sprawdzonych pracowników w Polsce.

  Problem w tym, że jak pisaliśmy już o tym, w samym roku 2018 przyjęliśmy 350 tysięcy imigrantów:

  Zwracaliśmy też uwagę, że rząd likwiduje pozwolenia na pracę m.in. dla Filipińczyków.

  Niestety, ale słowom minister przeczą fakty, oficjalne statystyki. Rząd chce z jednej strony zrobić ukłon w stronę przedsiębiorców i sprowadzać tanią siłę roboczą, a z drugiej strony przekonywać twardy elektorat, że tego nie robi.

  Nie można jednak zjeść ciastka i mieć ciastka.

  http://lewy.pl/63718-minister-rafalska-zaprzecza-zeby-do-polski-mieli-naplywac-imigranci/

 250. Lily said

  Kilkanascie osob bylo nieobecnych,a ilu bylo
  przeciw?.Zobaczcie sami.

  Click to access glos_53_59.pdf

 251. Carlos said

  re 241 p. Lily Mowie to i pisze od conajmniej 5-7 lat. Przeciez wystarczy jak sie zaobserwuje jak Sendecki przeprowadza wywiad, jak za wszelka cene chce byc na najwazniejszy, wazniejszy niz glowny bohater wywiadu.

 252. gość said

  Sprawa imigracji – Joanna Teglund odpowiada na pytania widzów

  .https://youtu.be/t1Be7qOSpXo

 253. Zdzicho said

  Kto rządzi w Polsce. I czy to ma znaczenie kto jest Ministrem czy Premierem. Wg Kabaretu Olgi Lipińskiej.
  .https://m.youtube.com/watch?v=Rfnco3JoGcY

  ——
  Znalazł Pan coś godnego uwagi u tej gudły?
  Admin

 254. Boydar said

  https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/775770/odeszla-legenda-polskiego-zuzla-nie-zyje-pawel-waloszek

  Świec Panie nad Jego duszą; pamiętam, byłem fanem żużla.

 255. osoba prywatna said

  Dobry wieczór tu Łódź (2/22)
  .https://www.youtube.com/watch?v=QIvnKr_aMGM

 256. Boydar said

  Może trochę złożone, ale gdy się spokojnie wczytać – dość przekonujące

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809078706781-ocean-wirusy-klimat-nauka-badania/

 257. Lily said

  Corfu Philharmonie Society Polish 1st Brigade
  March.

 258. Lily said

  Re 257;Lily
  Mozna znalesc wpisujac podany tytul.

 259. Zdzicho said

  Szanowny Panie Gajowy, kilka tekstów piosenek jest trafnych do dzisiaj, i ich wykonania to często perełki aktorstwa. Nie potrafię potępić wszystkiego w czambuł. Dzieło, czy choćby i zrobienie mrówki, czyli małe dziełko też drąży skałę, jak kropla. A może i bardziej. Ale Pana gajówka, jak się Panu ten rodzaj humoru nie podoba wywalić.

  ——
  OK – admin

 260. JOIGNAC said

  Senator Grubski: Każdy Polak dopłaca swoje pieniądze za wrogą postawę wobec Rosji

  .https://pl.sputniknews.com/opinie/201809058718521-Grubski-Rosja-Polska-Sputnik/

  A to dzisiaj:
  .https://wiadomosci.onet.pl/kraj/senator-maciej-grubski-zawieszony-w-platformie-obywatelskiej-za-chwalenie-putina/p9t68t6

  POPIS w pełnej krasie…

Sorry, the comment form is closed at this time.