Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Wyczekiwanie w globalistycznym…
  Piotr B. o Idioci z UE – poszukując węgla…
  Krzysztof M o Wolne tematy (38 – …
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  trzy z dwoma o Drażnienie Ruskiego
  Emilian58 o Drażnienie Ruskiego
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  Markusmarkt o O wyższości Habermasa nad…
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  kontra o Wolne tematy (38 – …
  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Czas niemieckiej hańby

Posted by Marucha w dniu 2018-09-03 (Poniedziałek)

79 lat temu na Polskę nie napadli żadni naziści. 1 września 1939 roku napadli na nią Niemcy.

Owszem, w przygniatającej większości byli nazistami, bo chcieli nimi być. Dlatego jednomyślnie poparli i wynieśli do władzy zbrodniczy system.

Dopóki szło dobrze, obdarzali Hitlera i jego sadystyczną świtę miłością wyjątkowo namiętną. Uwierzyli, że są rasą panów. Wielu z nich wierzy w to do dzisiaj.

Rozpętując wojnę, rozpętali tak naprawdę piekło. Z iście niemiecką precyzją i systematycznością przystąpili do mordowania milionów Europejczyków, w tym europejskich Żydów. To, czego nie mogli ukraść, niszczyli. Byli jak Hunowie. Z tą różnicą, że ci ostatni nie wydali z siebie filozofów i kompozytorów. Europę zdziesiątkował i spustoszył naród kulturowo i cywilizacyjnie, wydawałoby się, wiodący.

Nie ma w Polsce rodziny, której by nie dotknęła ta pożoga. Zdziesiątkowane rodziny, osierocone dzieci, kalecy ludzie. Wyzuci z rodzinnych domostw, maltretowani w obozach, upodlani w najgorszy możliwy sposób – Polacy, Żydzi, Cyganie… Pięć lat życia w permanentnym strachu, o siebie, o dzieci, o dom, o los zaginionych członków rodzin.

W imię obłąkańczej ideologii, żyrowanej przez jeden naród, ginęły inne narody. Wszyscy, jak leci – starcy, kobiety i dzieci. Nie było żadnych świętości. II wojna światowa, to czas niemieckiej hańby i dzień gorzkiej refleksji nad tym, do czego zdolny jest człowiek.

1 września pokazał jednocześnie, jak słabym państwem była Polska. I nie chodzi tu o tragiczną politykę Józefa Becka czy dyletanctwo pomajowych pułkowników, powierzających sobie nawzajem stery państwa. 1 września pokazał, że Polska jest sama i nie ma przyjaciół. Żadnych. Na dodatek okazało się, że mało kto ją lubi, bo jest kłopotem. Wyszło, że jak przychodzi co do czego, musi liczyć tylko na siebie.

Europa wyciągnęła wnioski z drugiej wojny światowej. Jest dzisiaj miejscem wolnym od wojennej pożogi, choć z tlącymi się konfliktami militarnymi w jej obrębie. Jest wciąż, pomimo multikulturowego naporu, kontynentem państw narodowych, twardo realizujących swoje partykularne interesy. To zupełnie zrozumiałe i naturalne.

My też tacy powinniśmy być. 1 września to nasz, polski dzień pamięci o początku bezmiaru okrucieństwa i niewyobrażalnego cierpienia, które pomimo upływu tylu lat, wciąż przeraża. Wciąż boli. Wciąż nie daje o sobie zapomnieć.

Maciej Eckardt
Myśl Polska, nr 37-38 (9-16.09.2018)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 31 do “Czas niemieckiej hańby”

 1. Niepokorny said

  Gdyby historia byla rzeczywiscie nauczycielka to by sie nie powtarzala …
  Wystarczy spojrzec na polityke zagraniczna rzadow po 1989 r.

  Historia ma tępych uczniów.
  Admin

 2. To ja said

  Na Polskę napadli żydzi aszkenazyjscy udający niemców, Hitler żyd chazarsko-bebrberyjski, sporewniony bękartowo z rotszyldami, sztab hitlera składał się z prawie samych żydów a około 150.000. żydów służyło w wermachcie, ss i gestapo. Wojnę finansowały (nie tylko tą ale wszystkie wojny i rewolucje) żydzi i ich banki. Żyda lenina i syna judy stalina też żydzi i ich banki finansowały. (ponad 60 milionów Rosjan wymordowały te zwierzęta w Rosji podczas rewolucji, którą wzniecili.
  Przestańcie ludzi obwiniać nazwę „niemcy” bo to byli żydzi i wyłącznie żydowska robota.
  To był ich zwierzęcy pęd do NWO, co i teraz to bydło czyni nadal i dopóki się ich nie wyrżnie w pień, ludzkość nie zazna spokoju.

  ——
  Ci żydzi mieli poparcie całego narodu niemieckiego.
  Admin

 3. AlexSailor said

  @Marucha

  „Na Polskę napadli żydzi aszkenazyjscy udający niemców,”

  O ja p****ę.

 4. Kar said

  re:2

  ..dobre i celne, gudlaj to szczwany lis..za szczwany, i ktoregos dnia przedobrzy sam siebie..

 5. Dziki dzik said

  Potop szwedzki był dla Polski gorszy pod każdym względem. Szwedzi wywozili np skute sztukaterie, na co chyba nawet Niemcy nie wpadli. Potem Austriacy, m.in. okradali Wawel. Potem Niemcy, a po nich parchy, Rosjanie i teraz znowu parchy tym razem z wykorzystaniem demokratycznej legalizacji i polskich gojów.

  I ciągle jest co kraść.

 6. revers said

  jakis To Ja poldek spotka z niskiej polki niemca w sklepie pozna jakiegosc milego niemca bo akurat cos niemcowi udalo sie sprzedac poldkowi w sklepie, to juz uogolnienia i streotypy o dobrych niemcach i niedobrych zydach, czy podobnie, a zblizeni do wysokich srodowisk mowia co innego, jak o kraju slabo rozwinietym gospodarczo-schwaelelaender, dodtakowo napadli na Niemcow w 1939 roku jak to wspominala Steinbachowa .

  A w necie pokazala sie kolejna heca i polakach i rumunach, na memo pokazana jest wieza-kombajn do rejestarcji wykroczen drogowych szybkosci jazdy i nie zatrzymania sie na czerwonym swietle pojazdow na drodze obok wiezy-kombajna, a na memie napis „Tu jest 200kG Miedzi, tylko polacy i rumuni potafia krasc.”

  Hece na polakow jak przed 1939 rokiem, tylko skad wzieli sie rumuni ktorzy w 1940 roku byli Niemcow sojusznikami z karpat i Moldawii?.

 7. anonim said

  Niema czegoś takiego jak dobry Niemiec, bo Niemiec zawsze wykona befehl bo befehl ist befehl. Podobnie z dupanińcami…
  Teraz być może po tylu latach zaczęli w polakach widzieć coś więcej niż bydło ale to tylko dlatego że „nowi Niemcy” zaczęli im dokazywać.
  I nowymi niemcami wypełni się neue deutsche wehrmacht i będzie befehl ist befehl…

 8. revers said

  pan Boyfar uzywa slowa Zydoszkop, pod wzgldem liczenia i obslugi lichwy, szmalcowania sa zawsze zgodni, az do smierlnej symbiozy , jak roskaz pllac, rzadz i dziel.

 9. adsenior said

  Przemilczana latami informacja, 1 września, wspólnie ze Szkopami, na Polskę napadła Słowacja!!

 10. Plausi said

  Musimy zaprzeczyć

  „Owszem, w przygniatającej większości byli nazistami”, w przeważającej większości nie bardzo rozumieli co to jest nazizm i że jest on finansowany przez ten sam kapitał, który powołał do życia reżym sowjecki. Ich świadmomość była podobna do tej tłuszczy w Polsce, która wsparała NSZZ

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Z fałszywych założeń mogą jak wiemy być konstruowane poprawne wnioski, ale nie muszą, taka własność implikacji.

  „czas niemieckiej hańby i dzień gorzkiej refleksji nad tym, do czego zdolny jest człowiek”, do czego zdolny jest człowiek opowiada pewien pan z USA

  https://www.youtube.com/watch?v=jxTEPQGIEXg&t=20m00s

  a byłoby to nie dość przekonujące, to jeszcze

  https://marucha.wordpress.com/2018/09/03/mroczny-program-kontroli-umyslu-cia/

  „Na Polskę napadli żydzi aszkenazyjscy udający niemców”, nie przesadzajmy, do armii wcielono głównie Gojów, ale byli też Niemcy pochodzenia żydowskiego, n.p. Helmut Schmidt, późniejszy kanclerz, był synem pożydowskiego bękarta. Słusznym wydaje się jednak, że instalacja nazistów w Niemczech była finansowana przez kapitał z USA i to nie bez powodu.

  http://pedant.neon24.pl/post/144977,wchodzimy-w-strefe-stanu-niewazkosci#comment_1479357

  „1 września to nasz, polski dzień pamięci”

  Cóż z tego, skoro media w Polsce a w efekcie i ludność, o innych krajach UE to nawet nie warto wspominać, ignorują tę datę, gdyż przypominanie okropności wojny nie ułatwia przygotowania społeczeństwa na wojny dzisiejsze i przyszłe, a przecie te są SŁUSZNE i będą SŁUSZNE.

 11. Plausi said

  dalekowzroczność polityki w Polsce w 1938 roku i później

  @8, adsenior

  „Przemilczana latami informacja, 1 września, wspólnie ze Szkopami, na Polskę napadła Słowacja!!”

  „Przemilczana latami informacja, w 1938 roku, wspólnie ze Szkopami, na Czechosłowację napadła Polska!!”

  „Przemilczana latami informacja, w 1939 roku, wspólnie ze Szkopami, na Polskę napadł ZSRR!!”

  i.t.d.aż do

  „Przemilczana latami informacja, w 2002 roku, wspólnie z USA, na Irak napadła Polska!!”

  i.t.d.

 12. Antares said

  #Dziki dzik
  Z tego wynika że Polska to najbogatszy kraj na świecie.

 13. Roman K said

  ! wrzesnia 39 to bylo trzecie uderzenie Jewuropy na Wschod….
  W rajwachu przemowien dziekczybnieniwspomnien ..pochyania sie nad grobami..zupelnie zaponiano , ze za panstwo polskie byl odpowiedzialny Rzad Owczenej Klasy Politycznej Rzadzacej Polakami dokladnei tak samo jak I dzis….
  Widzimisie ,ze nikt niczego , NIGDY sie w tym biednym kraju nei uczy na bledach swoich wlasnych ale powiela je raz po raz spodziewajac sie za kazdym razem innego rezultatu.
  Wtedy pycha I buta , pokazywanaei guzika, Korytarza i Gwwarancje Aliantow……
  dzis…\
  Pycha i buta defilady zlomu i rekreactorow, Rura i Gwarancje na papierze woda isane z 12 tys kilometrow……
  Ogazam Konkurs…zgadnij co to bedzie??????

 14. Roman K said

  Panie Maciej….hanba temu ,ktore wiedzac ze ma sasiada bandyte…od millenium…dopuscil do tego ,ze nawet nei mogl sie obronic przez swoja wlasna glupote. Dzis zdaniem wojskowych expertow Polska byla wstanie postawic opor III Rzeszy i podjac dzialania odwetowe…gdzyby….rzadzcy Polska nei odwolali mobilizacji i byli troche lepiej zorganizowani…a glwonodowodzacy ze swym sztabemn , mysleli o obronie a nie o zachowaniu wlasnych dup….slubnych I nieslubnych….
  Hanba Butzom I Zdrajcom!
  Chwala Bohaterom!

  ————
  TAK!
  Admin

 15. Polski punkt widzenia said

  „Europa wyciągnęła wnioski z drugiej wojny światowej. Jest dzisiaj miejscem wolnym od wojennej pożogi, choć z tlącymi się konfliktami militarnymi w jej obrębie.
  Jest wciąż, pomimo multikulturowego naporu, kontynentem państw narodowych, twardo realizujących swoje partykularne interesy. To zupełnie zrozumiałe i naturalne.” :-))))

  Panie Eckardt … taki załgany tekst, owszem, można „sprzedać”, ale osobnikom z ilorazem inteligencji poniżej 80 … Pan najwidoczniej „zapomniał” o niedawnej wojnie w Jugosławii – okrutnej i bestialskiej, w której znów (jak w, wszczętej przez Niemców, II wojnie światowej, wojnie napastniczej, sfinansowanej przez żydów), mordowano i konfliktowano wzajemnie Słowian – zakończonej zniszczeniem i rozpadem tego słowiańskiego państwa.

  Barbarzyński napad na Jugosławię to był ciąg dalszy zagłady Słowian – niemiecki GeneralPlan Ost z 1941 roku zakładał „zredukowanie” (wymordowanie) ludności słowiańskiej mniej więcej o 80 %, nota bene takie plany „chodziły” Niemcom po głowie już w czasie I wojny światowej – w tym celu wojska NATO wykorzystały w tej haniebnej wojnie nawet zubożony uran … zabijano, okaleczano ludzi i przy okazji pozbyto się odpadów radioaktywnych … ale o tej euroatlantyckiej agresji (bombardowaniu) nie wspomina Pan nawet jednym słowem !
  Widać dla Pana to był tylko „tlący się konflikt militarny” !

  A co partykularnych interesów …. to realizuje je – poprzez m.in. antynarodową politykę multikulti, w dalszym ciągu prowadzoną, pomimo protestów narodów europejskich – światowe żydostwo i to są ich interesy, całkowicie wrogie i sprzeczne z interesami państw narodowych.

 16. Roman K said

  Ech panie PPW….. niech pan sie nie naraza …to nowestare tuzy Mysli Polskiej Narodowej….. ojcowie narodu ..pan ma sluchac I popierac a w RAZIE CZEGO …ZASLONIC:-))))) tylko sie pan nei zaslaniaj brakiem slonia:-)))))

 17. guła said

  To nie tylko odwołana mobilizacja (kolejny sukces Chamberlaina po Monachium) ale i rozminowanie mostów i pól minowych na granicy zachodniej.
  Według Stanisława Cat-Mackiewicza.

 18. JerzyS said

  guła said
  2018-09-03 (Poniedziałek) @ 18:55:44

  To nie tylko odwołana mobilizacja (kolejny sukces Chamberlaina po Monachium) ale i rozminowanie mostów i pól minowych na granicy zachodniej.
  Według Stanisława Cat-Mackiewicza.
  ————
  Budowa bunkrów z stanowiskami strzeleckimi skierowanymi na wschód,
  zamiast na zachód,
  to też geniusz strategi wojennej II RP!

 19. guła said

  Zakładając przekazanie Kresów Wschodnich Sowietom to rzeczywiście ma Pan rację.

 20. guła said

  Tyle że nie do końca. Hitler dążąc do planu Barbarossa musiał opanować Polskę. Korytarz to taki pic.

 21. Zdziwiony said

  Ze stenogramu konferencji Wielkiej Trójki w Poczdamie.
  Posiedzenie piąte, sobota 21 lipca 1945 roku:

  Stalin: „Rząd amerykański i rząd brytyjski proponowali nam kilka razy, aby nie dopuścić administracji polskiej do rejonów zachodnich, dopóki nie zostanie definitywnie rozwiązana kwestia zachodniej granicy Polski. Nie mogliśmy tego uczynić, ponieważ ludność niemiecka odeszła na zachód w ślad za wycofującymi się wojskami niemieckimi (…)”.

  Truman: „Wyznaczenie przyszłych granic to zadanie konferencji pokojowej”.

  Stalin: „Bardzo ciężka jest odbudowa niemieckiej administracji na tym terytorium, wszyscy [Niemcy] uciekli”.

  Truman: „Przypuszczam, że w swoim czasie osiągniemy porozumienie w sprawie przyszłych granic Polski, ale teraz interesuje mnie status tych rejonów na czas okupacji”.

  Stalin: „Te rejony na papierze należą do terytorium państwa niemieckiego, w rzeczywistości są to tereny polskie, ponieważ ludności niemieckiej na nich już nie ma”.

  Truman: „Dziewięć milionów Niemców to bardzo dużo”.

  Stalin: „Oni wszyscy uciekli”.

  Churchill: „(…) Jeszcze jedna uwaga do oświadczenia generalissimusa Stalina, że wszyscy Niemcy opuścili te rejony. Są inne dane, które mówią o tym, że tam wciąż pozostaje od dwóch do dwóch i pół miliona osób. Tę sytuację należy zbadać”.

  Stalin: „Wojna doprowadziła do tego, że z tych ośmiu milionów Niemców nie został prawie nikt. (…) Kiedy wkroczyliśmy do tej strefy, którą rozpatrywano jako powiększenie polskiego terytorium, tam z Niemców nie pozostał nikt. Taka była kolej rzeczy (…)”.

  Churchill: „Natychmiastowe przesiedlenie ośmiu milionów ludzi to sprawa, której nie mogę poprzeć. Przesiedlenie masowe będzie szokiem dla mojego kraju. (…) Jeżeli ludności niemieckiej nie można zaopatrzyć w wystarczającą ilość żywności, to w naszej strefie okupacyjnej zapanują warunki podobne do niemieckich obozów koncentracyjnych, tylko na jeszcze większą skalę”.

  Stalin: „Przecież możecie kupować zboże z Polski”.

  Churchill: „Nie uważamy, że ten rejon jest polskim terytorium”.

  Stalin: „Tam mieszkają Polacy, zasiali pola. Nie możemy żądać od Polaków, którzy zasiali pola, żeby oddali plony Niemcom”.

  Truman: „Pojawia się wrażenie faktu dokonanego, że spora część Niemiec została oddana Polakom. (…) Uważam, że Polacy nie mają prawa przywłaszczyć tej części Niemiec i wyrwać jej z niemieckiej gospodarki”.

  Następnego dnia, 22 lipca 1945 roku oszukani zachodni sojusznicy próbowali przejść do dyplomatycznej „ofensywy”. Ale Stalin twardo stał przy swoim:

  Churchill: „Po pierwsze. Umówiliśmy się, że granica zostanie wytyczona tylko przy pokojowym uregulowaniu. Po drugie. Polska nie zyska na przejęciu tak dużego terytorium niemieckiego. Po trzecie. Struktura gospodarcza Niemiec zostanie rozbita, a na władze okupacyjne spadnie bardzo duże przeciążenie. Po czwarte. Wraz z przesiedleniem dużych mas ludności trzeba będzie przyjąć bardzo dużą odpowiedzialność moralną. Powinienem powiedzieć, że uważam za niewłaściwe przesiedlenie od ośmiu do dziewięciu i pół miliona osób. Po piąte. Nie ma dokładnych danych liczbowych w tym punkcie. Według naszych informacji, na tym terytorium znajduje się od ośmiu do dziewięciu milionów osób. Z kolei delegacja radziecka twierdzi, że ich już tam nie ma. Ta kwestia wymaga wyjaśnienia (…)”.

  Stalin: „Na tym terytorium nie ma ani ośmiu, ani sześciu, ani nawet trzech milionów Niemców. Przeprowadzono tam masową mobilizację i zginęło dużo ludzi. Pozostawało tam bardzo mało Niemców, a i ci uciekli przed Armią Czerwoną”.

 22. Zdziwiony said

  ad. 21. Szli na Zachód osadnicy
  .https://youtu.be/Frruh80dLgc

 23. Boydar said

  Wstrętny Stalin … jak On mógł nie chcieć oddać żydoszkopom polskiego zboża … i jeszcze połamał Churchilowi moralność … no zwykła świnia …

 24. AlexSailor said

  ad 21 @Zdziwiony

  I tego na pamięć powinni w polskich szkołach uczyć.
  Nie żeby Stalin był przyjacielem Polski, bo działał wyłącznie w swoim interesie, ewentualnie interesie Rosji (nie ZSRR).
  A, że nasze interesy zazwyczaj (zawsze?) są zbieżne … .

 25. Polski punkt widzenia said

  (24) AlexSailor

  Panie Żeglarzu … proszę się tak nie ekscytować tym gruzińskim żydem – ludobójcą (który, na spółkę z innymi żydami, tj. Roosveltem i Churchillem, odpowiada za ostatecznie ustalony, w Jałcie w 1945 roku, powojenny ład, w wyniku którego Polska utraciła znaczną część swojego przedwojennego terytorium, wraz z polskimi miastami Lwowem i Wilnem, i została krwawo zsowietyzowana ….

  Choć, co prawda, krążą niewiarygodne plotki, iż ojcem Stalina mógł być zruszczony Polak hrabia Mikołaj Przewalski (bądź jego brat), a to z uwagi na ich uderzające podobieństwo, poza tym w polskie pochodzenie Stalina wierzył Nikita Chruszczow – ale niektórzy doszukali się, że prapradziad uczonego Korniło Perewalski był Kozakiem, uszlachconym przez Króla Stefana Batorego, który zmienił nazwisko na Przewalski a wiarę na katolicką … :-))))

  Przypomnę, że w dniu 3 grudnia 1941 roku – podczas spotkania z generałami Wł. Sikorskim i Wł. Andersem – Stalin, zapytany o los polskich oficerów więzionych od 1939 roku w ZSRR, odpowiedział bezczelnie, kłamiąc w żywe oczy, że zostali zwolnieni i zbiegli do Mandżurii … chociaż doskonale wiedział, że pomordowani oficerowie leżą w lesie katyńskim.

  Poszukiwał ich, na zlecenie gen. Andersa, Józef Czapski – który sam był wcześniej więźniem w Starobielsku, ale uniknął tragicznego losu (żydzi z NKWD wyłuskiwali swoich żydowskich ziomków spośród aresztowanych oficerów – toteż ani Andersowi, ani Czapskiemu, ani też innym żydom, nic się nie stało).

 26. Anne said

  Wiecie jakie powieszenie ma u nas na wsi przesiedlona ludność? Zabrał Lwów a dał Lwówek. I to takie porównanie wschodnich ziem Polski do ziem odzyskanych.

  ——-
  Co byśmy dziś robili ze Lwowem?
  Admin

 27. Sowa said

  Re 25:
  „Polska utraciła znaczną część swojego przedwojennego terytorium, wraz z polskimi miastami Lwowem i Wilnem, i została krwawo zsowietyzowana”

  Utraciła gówno warte gospodarczo tereny. Odzyskała polskie miasta jak Legnica, Wrocław, Szczecin, itd. Do dziś te tereny są w polskiej świadomości jakimś bękartem.

  A przecież bodaj Gall Anonim pisząc o trzech największych polskich miastach wymienia Kraków, Sandomierz i Wrocław!

 28. Boydar said

  W trakcie Akcji Wisła wysiedlono prewencyjnie sto czterdzieści tysięcy, banderowskich szerszeni i ich zaplecza. Dzisiaj we Wrocławiu swastyki wieszane są oficjalnie.
  Gdyby Stalin przekazał ‚do Lwowa’ pod zarząd PRL, teoretycznie wysiedlić należałoby jakieś milion czterysta albo lepiej (na Madagaskar ?). Inaczej zamiast swastyk wisielibyśmy my, i to już wtedy, dzisiaj by nas nie było wcale. Myśl Pani Anne co piszesz.

 29. Zdziwiony said

  Kiedyś przeczytałem.

  Wielu nie rozumie, jak Rosjanie zwyciężyli Niemców w tej straszliwej wojnie.
  Jakkolwiek to dziwne, najlepiej ze wszystkich zrozumiał to Stalin. Już w 1941 roku,
  kiedy zorientował się, że armia jest zdezorganizowana, a z wojsk stojących na granicy zostało jedynie osiem procent i krajowi grozi katastrofa, zwrócił się do tych, których deptał, nad którymi się znęcał – do narodu: „Bracia i siostry…”. Potem poluzował prasę miażdżącą Cerkiew, wprowadził w armii naramienniki, tym samym odbudowując tradycje przedrewolucyjne, zlikwidował szkołę komisarzy, rozpuścił Komintern, rehabilitował wielu aresztowanych wcześniej dowódców wojskowych. Wielcy wodzowie przeszłości – Suworow, Kutuzow, jeszcze niedawno obrzucani błotem przez samego Stalina, znów wrócili na sowieckie sztandary… I naród się zjednoczył. Tym bardziej że Niemcy swoimi podłościami i przemocą wobec ludności cywilnej zniszczyli wszelkie złudzenia związane z nimi na początku wojny, kiedy wielu chłopów zagnanych do kołchozów, więźniowie Gułagu, a też zwykli mieszkańcy miast i wsi oczekiwali ich jako wyzwolicieli. Teraz pozbyli się złudzeń. Niemcy zobaczyli przed sobą zjednoczony naród, który stanął przeciwko nim.

  Kto więc zwyciężył Niemców? Stalin i jego partia? Czy pamięć historyczna narodu.

 30. Carlos said

  „Co bysmy dzis robili ze Lwowem? Admin.” Swietne pytanie ! Syn Lwowiaka mowi wszystkim: cieszcie sie, ze macie Wroclaw , i tzw. Ziemie odzyskane wraz z morzem. Mielibysmy nastepny Wolyn przy niewyleczonych, bandyckich aspiracjach ukrow. I obawiam sie, ze -przy obojetnosci i bezmyslnosci polactwa, i te ziemie mozemy stracic.

 31. ojojoj said

  Nie wiem, moze trzeba bylo przelac tyle krwi zeby Polska dzisiaj nie wygladala tak:

  A skoro tak juz wyglada, to pewnie znow poleje sie krew.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: