Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Ostateczny cel Rosji – b…
  Don Mac o Banderowska propaganda
  lewarek.pl o Ostateczny cel Rosji – b…
  Ramirez o Skwer Bohaterskiego Mariupola,…
  Marucha o Ostateczny cel Rosji – b…
  Yagiel o Ostateczny cel Rosji – b…
  Marucha o 5.07. Kowidki wracają. Je…
  Miro o KE pracuje nad przekazaniem Uk…
  UZA o KE pracuje nad przekazaniem Uk…
  Ramirez o Skwer Bohaterskiego Mariupola,…
  revers o Ostateczny cel Rosji – b…
  Boydar o Wolne tematy (49 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (49 – …
  Boydar o Wolne tematy (49 – …
  Yagiel o Wolne tematy (49 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 618 obserwujących.

Ukraina się wyludnia: „Sytuacja jest katastrofalna”

Posted by Marucha w dniu 2018-09-04 (Wtorek)

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin na antenie telewizji ICTV nazwał „katastrofalną” sytuację z odpływem obywateli za granicę.


Według niego z kraju corocznie wyjeżdża około miliona Ukraińców i podobna sytuacja w najbliższym czasie może trwać. Podkreślił, że według najnowszych danych w samej Polsce mieszka około 1,5 mln osób pochodzących z Ukrainy.

Wcześniej wyniki sondażu przeprowadzonego przez agencję Rating pokazały, że prawie jedna trzecia mieszkańców chciałaby wyemigrować. Według danych badania najczęściej chęć przeprowadzenia się za granicę zgłaszają młodzi respondenci w wieku do 35 lat.

Na Ukrainie w ostatnich latach obserwujemy naturalny spadek liczby ludności. Według danych Państwowej Służby Statystycznej w 2017 roku liczba ludności zmniejszyła się o 200 tys. osób i wyniosła 42,38 mln.

Jak oznajmił premier Wołodymyr Hrojsman Ukraińcy nie emigrują, lecz „po prostu podróżują”. Tym nie mniej przyznał, że chciałby powrotu tych obywateli do kraju.

Z kolei generał ukraińskiej armii, były przewodniczący Służby Wywiadu Zagranicznego Nikołaj Małomuż podkreślił, że odpływ zdolnych do pracy ludzi przybiera skalę tragedii narodowej. Według niego ludzie wyjeżdżają z powodu braku perspektyw i swobodnego rozwoju biznesu w kraju.

[Ujjj… jak mi strasznie szkoda naszych przyjaciół… a zwłaszcza rzadzących – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 14 do “Ukraina się wyludnia: „Sytuacja jest katastrofalna””

 1. Sowa said

  https://www.populationof.net/pl/ukraine/

 2. Marek Rogalski said

  „Ostatni zgasi światło”…i Europa odetchnie…

 3. Staszek said

  Wszystko idzie zgodnie z planem .Za kilka lat zacznie sie ponowne zaludnianie.

 4. revers said

  Znajda hindusow, uzbekow, ghanczykow oraz zarzadcow z Jerozolimy jak w Polin, niedaleko odbiega od miejsca miedzymorza inaczej, co innego stanowi miedzymorze pod korona, a co innego pod koszernym rzadem lub zarzadem z Jerozolimy.

 5. Staszek said

  Jeszcze to
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-choroby-zarazy-i-bron-biologiczna-usa-2018-09

 6. Wieloimienny said

  42,38 mln. a Donbas te głupki pewnie też policzyli no i Krym.

 7. MatkaPolka said

  UKRAINA_Rusini a Ukraińcy_Jak Rusini stali się Ukraińcami

  http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rusini.html

  Obecnie zgodnie z obowiązującą pewną „poprawnością polityczną” przyjęto powszechnie, że dla określenia każdego bez wyjątku Rusina należy używać słowa Ukrainiec, nie patrząc jaka jest prawda historyczna. Okazuje się jednak, że jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej nie wszyscy Rusini uważali się za Ukraińców. Co więcej niektórzy z nich odnosili się nawet z pewną niechęcią do „obozu ukraińskiego”. Przykładem potwierdzającym taką właśnie postawę może być przytoczone poniżej przemówienie wygłoszone przez posła Mychaiła Baczyńskiego w dniu 21 stycznia 1931 r. w Warszawie na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracyjnej.

  Mychaił Baczyńskij

  Poseł B.B.W.R.

  Przemówienie wygłoszone w dniu 21 stycznia 1931 r. na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracyjnej.

  Wysoka Komisjo!

  Jeżeli w przemówieniu swojem używać będę terminu „ruski”, to termin ten proszę rozumieć nie w znaczeniu „rosyjski”, lecz tylko „rusiński”. Termin więc „ruski” będę zastosowywać przy określeniu nacjonalnem narodu zamieszkującego terytorjum byłej Galicji, dzisiejszej zaś Małopolski Wschodniej, a więc terminem tym określam nie „Rosjan”, lecz greko-katolików „Rusinów”. Tak samo, gdy będę używać terminu „ukraiński”, „Ukrainiec” to jedynie dla określenia tej części narodu ruskiego, zamieszkującej Wschodnią Matopolskę, która przyjęła tę nazwę dla swego nacjonalnego określenia. Gdy będę mówił podczas mego przemówienia o Ukraińcach — to należy przez to rozumieć wszystkich członków trzech galicyjsko – ukraińskich partyj oraz członków UOW.

  Jako przedstawiciel lojalnego odłamu ruskiego narodu, zamieszkującego południowo – wschodnie ziemie Rzeczypospolitej Polskiej, pozwalam sobie także zabrać głos w tak ważnej sprawie, jaką jest kwestja ruska oraz w związku z nią, wniesiona interpelacja ze strony panów przedstawicieli obozu ukraińskiego. Przede wszystkiem protestuję w tem miejscu i to jak najkategoryczniej przeciwko twierdzeniu, zawartemu w poprzedniej interpelacji, pp. posłów ukraińskich, jakoby połacie krajów zamieszkałych przez ludność ruską silą oręża do Państwa polskiego przyłączone zostały. Z takiego, bowiem twierdzenia wynikałoby, że połacie te zostały przyłączone po Państwa Polskiego wbrew woli narodu ruskiego. Tymczasem naród ruski w r. 1918 o swoje zdanie w tym kierunku przez nikogo wcale pytany nie był. Faktem historycznym jest, że walki z r. 1918 ludowi ruskiemu narzucone zostały gwałtem. Walkami temi kierowała, zatem nie wola ludu ruskiego, lecz wola jednostek, wola niektórych polityków galicyjsko – ukraińskich, pozostających na usługach Austrji. Walki te wywołała galicyjsko-ukraińska inteligencja, przebywająca wówczas w Wiedniu, w szczególności zaś część ówczesnej ukraińskiej reprezentacji parlamentarnej w porozumieniu z rządem austrjackim i za zgodą tegoż. Habsburgowie chętnie zgodzili się na koncepcję utworzenia wschodnio – galicyjskiego państwa ukraińskiego, które miało pozostawać pod ich władzą i na tron, którego desygnowany został członek ich dynastji, arcyksiążę Wilhelm Habsburg, syn Salvatora z Żywca, który nawet w tym celu przybrał sobie przydomek „Wasyla Wyszywanego”,

  Dlatego też oddała Austrja do dyspozycji polityków galicyjsko – ukraińskich sztab, składający się z wyższych i niższych oficerów, kasę, broń, amunicję, tabory kolejowe z tem, że ze wszystkich gr. katolików służących w armji austrjackiej miały być uformowane ukraińskie jednostki bojowe. Przedtem jednakowoż Karol I (ostatni cesarz austrjacki z dynastji Habsbursko – Lotaryńskiej), w porozumieniu z tymi Ukraińcami politykami i pod ich wpływem, wydał reskrpyt, nakazujący wszystkim bez wyjątku gr. katolikom zamieszkałym na terytorjum monarchji austrjackiej używać dla określenia swojej narodowości jedynie terminu „Ukraińcy„. W ten, więc sposób dekret cesarski, jednem pociągnięciem pióra przekreślił z urzędu oraz przekręcił dotychczasową historyczną nacjonalną nazwę ludu ruskiego. Krzywda ta, wyrządzona wówczas narodowi ruskiemu przez Austrję, została dopiero teraz przez obecny rząd polski naprawiona. Taką zatem jest faktyczna geneza walk ukraińsko – polskich, w których stroną agresywną nie byli Polacy, lecz austrjacko-ukraińcy politycy i jeżeliby ludowi ruskiemu w roku 1918 była dana możność swobodnego wypowiedzenia się w tej sprawie, to z pewnością byłby się on oświadczył stanowcze przeciwko tej wojnie.

  Lud ruski przemęczony długotrwałą wojną światową, zgnębiony prześladowaniami austro-ukraińskiemi, oraz doszczętnie zniszczony pod względem materjalnym, gdyby to od niego było zależało — nie byłby się nigdy zgodził na walkę z Polską, jedynie w tym celu, ażeby stwarzać nowe ukraińskie państwo całkowicie od austrjackich Niemców zależne, któreby nie miało najmniejszych widoków rozwoju tak pod względem kulturalnym jak też i gospodarczym. Takiej koncepcji lud ruski nie byłby nigdy zaakceptował. chociażby tylko, dlatego, że koncepcja ta wylęgła się w głowach tych samych polityków galicyjsko-ukraińskich, którzy wobec ludu ruskiego odegrali w r. 1914 rolę austrjackich żandarmów, którzy mieli już wtedy na swojem sumieniu zmasakrowanych, wywieszanych, rozstrzelanych i nieludzko w Thalerhofie skatowanych.

  Naród ruski w r. 1918 nie zapomniał wcale o tem, że wszyscy bez wyjątku przedstawiciele narodu polskiego w ówczesnym parlamencie austrjackim, że wszyscy członkowie koła polskiego — opiekowali się w czasie wojny światowej tym ludem i że na każdym kroku go bronili przed prześladowaniami ze strony Austrji i jej pupilów. Lud ruski w r. 1918 pamiętał dobrze o tem, że decyzja, kto ma być z Thalerhofu zwolniony, kto ma zaś pozostawać tam nadal, do końca wojny internowany — spoczywała wyłącznie w ręku wiedeńskiego ukraińskiego Klubu Parlamentarnego.

  Lud ruski w r. 1918 nie zapomniał o tem, że do osławionego wiedeńskiego procesu, wytoczonego przed wojennym apelem zgłosili się dobrowolnie na świadków prawie, że wszyscy bez wyjątku członkowie ukraińskiego Klubu Parlamentarnego i że swojemi zeznaniami spowodowali oni wówczas wyrok śmierci, wydany na 40 najlepszych patrjotów ruskich fałszywie o zdradę stanu oskarżonych.

  Lud ruski nie zapominał też o tem, w r. 1918, że o ile wyrok ten nie został wówczas wykonanym, to okoliczność tę miał on jedynie polskiemu episkopatowi i polskim politykom do zawdzięczenia, bowiem oni wstawiennictwem swojem spowodowali interwencję w tej sprawie Ojca Św. oraz Alfonsa XIII, króla Hiszpanji u cesarza Franciszka Józefa I-go. Chłop ruski i o tem pamiętał dobrze w r. 1918, że Polacy oficerowie audytorzy, służący w armji austrjackiej — Fida i Ostaszewski — bronili go w Thalerhofie i to z narażeniem własnego bezpieczeństwa — przed prześladowaniem ze strony Ukraińca, austrjackiego lejtnanta, Czyrowskiego, który chłopa ruskiego katował i wieszał na słupku (stosował t.zw. anbinden). O tem wszystkiem pamiętał naród ukraiński w r. 1918, o tem wszystkiem trudno nawet i dzisiaj zapomnieć.

  Dlatego też i twierdzenie pp. przedstawicieli ukraińskich partyj, jakoby ziemie nasze wbrew woli ukraińskiego narodu zostały przyłączone do Polski, mija się w sposób rażący z historyczną prawdą. Stało się to li tylko wbrew woli jednostek, które wywołały nieszczęśliwe walki z r. 1918. Walki te nie były wśród ludu ruskiego popularne. Więcej — lud ruski bronił się wszystkiemi siłami przeciwko nim. Walki te zostały jednakowoż przemocą mu narzucone.
  (***)
  (***)

 8. MatkaPolka said

  Na pohybel z „Ukrainą”!

  https://marucha.wordpress.com/2015/08/11/na-pohybel-z-ukraina
  (również ciekawe komentarze pod artykułem)

  Ukraina nigdy nie istniała. To Polska stworzyła Ukrainę – i te wszystkie historyczne fakty o Polskości „Ukrainy” obecnie się zamilcza. Polska ma nie istnieć – to dalekosiężny plan Krzyżactwa i żydostwa.

  Ukraina ma zaś być podporządkowana Międzynarodowemu Żydowi i Międzynarodowemu Krzyżakowi – tak jak dzisiejsza Polska. „Drang nach Osten” trwa w najlepsze – Niemcy nic się nie nauczyli.

  Ukraina – Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej – to były „Dzikie Pola”, obszar słabo zaludniony i niebezpieczny ze względu na ustawiczne najazdy Turcji i Tatarów – mordy, jasyr, niewola.

  Potężna Rzeczpospolita była schronieniem i była najlepszą formułą bezpieczeństwa i współżycia dla ludzi zamieszkujących te tereny. To Polska – szlachta, magnateria, mieszczanie i chłopi – stworzyli i cywilizowali te tereny: budowali zamki obronne, miasta, uprawiali ziemie.

  „Karta Ukraińska” to wielowiekowa gra Krzyżacko-Pruska rozbicia Wielkiej Polski i odebranie od Polski Rzeczpospolitej Obojga Narodów jej Kresów Wschodnich oraz skłócenie narodów słowiańskich tak, aby nawzajem się zabijały w celu ich podporządkowania i stworzenia słynnego „LEBESRAUM” – dla Niemca i Żyda.

  Rusini zawsze byli wierni Rzeczpospolitej. Rusini to byli tacy sami Polacy jak Ślązacy, Mazowszanie Wielkopolanie Pomorzanie…

  Dzisiejsi Ukraińcy to produkt zbrodniczej ideologii ludobójstwa OUN-UPA – stworzonej przez zbrodniczą III Rzesze Niemiecką. Wszyscy przywódcy UPA byli Żydami, tak jak Żydami są dzisiejsze „władze” tego, co nazywa się „Ukraina”.

  Ukraina powstała w wyniku spisku trzech ludzi – Jelcyna, Krawczuka, Szuszkiewicza – „prezydentów wystruganych z banana”, nie reprezentujących nikogo i nieupoważnionych przez nikogo, najpewniej opłacanych przez nieznane bliżej siły. Stworzyli oni wystrugany z banana kraj zwany dzisiaj Ukrainą – wbrew woli ludzi wyrażonej w referendum w marcu 1991 o reformach w Związku Radzieckim, utrzymaniu ZSRR i dużym stopniu niezależności dla Republik członkowskich.

  (Układ białowieski − nazwa nadawana porozumieniu o utworzeniu Wspólnoty Niepodległych Państw, zawartemu przez prezydentów Rosji, Białorusi i Ukrainy 8 grudnia 1991 roku na spotkaniu w Wiskulach w Puszczy Białowieskiej oraz w pobliskim Brześciu nad Bugiem.)

 9. lopek said

  „Ukraina się wyludnia: „Sytuacja jest katastrofalna””
  Koniec cytatu.
  Czyli wszystko zgodnie z planem.

 10. 3
  Staszek

  Staszek ma racje. Ukraine przygotowuje sie dla Dniepropietrowska

 11. Wieloimienny said

  Jak się wyludnia to niech sobie ukry sprowadzą 10 milionów Filipińczyków.

 12. Roman K said

  FIlipinczykow to moze nie..ale Banderowcow tak….zaleja Polske uciekając na Zachod….wraz z rodzinami bedzie tego ok 12 mln….Nawet jak zostawia Podole i Wolyn..jako Wilna Ukraine….ciezar ich utrzymania spadnie na Polske….z głupim sluzacym obcym intereson rzadem…..

 13. Ciocia Dzidzia said

  @12 RomanK Procesy degeneracji nie mogą trwać w nieskończoność, w pewnym momencie musi zostać przekroczony punkt krytyczny i konstrukcja się zawala. To co Pan pisze musiałby być rozciągnięte na przestrzeni co najmniej pokolenia.

 14. Tak sie konczy kazda tesknica wielkich patriotow za rqjem Zachodu

  Ukraine facing labor ‘catastrophe’ as millions of citizens flee country — R
  https://www.rt.com/business/437581-ukraine-labor-catastrophe-people-flee/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: