Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AQQ o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Drażnienie Ruskiego
  ! o Drażnienie Ruskiego
  Andzia o Wolne tematy (38 – …
  Marucha o Wolne tematy (38 – …
  w o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  ! o Wolne tematy (38 – …
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  Marucha o Drażnienie Ruskiego
  UZA o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Tadek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

PiS na kolanach przed Niemcami

Posted by Marucha w dniu 2018-09-05 (Środa)

W opinii wielu osób rządy PIS doprowadziły do tego, że polska polityka zagraniczna upadła na kolana przed Izraelem i USA, ale za to polska polityka zagraniczna wstała z kolan względem Niemiec.

Niestety, po raz kolejny rzeczywistość rządów PiS nijak ma się do wcześniejszych zapowiedzi. W rzeczywistości PIS prowadzi politykę, która współgra z interesami Niemiec.

Kilka dni temu szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski (były poseł PiS i podsekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej) zadeklarował poparcie dla uczestnictwa Niemiec jako obserwatora w szczycie utopijnej inicjatywy Trójmorza.

Media pisowskie od wielu miesięcy przedstawiały utopijną inicjatywę Trójmorza jako projekt polityczny wymierzony przede wszystkim w Niemcy, o dziwo inicjatywa w mniejszym stopniu była pokazywana w kontekście antyrosyjskim. Zaproszenie Niemiec na szczyt Trójmorza burzy tym samym całą wielomiesięczną propagandę pisowskich mediów.

Rząd PiS od samego początku podkreśla, że stawia na to, żeby polska gospodarka była jak najmniej zależna od Niemiec, a Polacy nie byli tanią siłą roboczą dla niemieckich firm. Media prorządowe zachwycały się rzekomą ,,wielką inwestycją” Mercedesa w Polsce. W rzeczywistości rząd PiS dofinansował budowę fabryki niemieckiej w Jaworze w województwie dolnośląskim w kwotą około 81 milionów złotych. Czyli rząd PiS zrobił… dokładnie na odwrót od deklaracji z kampanii wyborczej, jak i późniejszych deklaracji.

Polski rząd nie jest od finansowania jakiejkolwiek zagranicznej firmy, a już na pewno nie niemieckiego koncernu na Ziemiach Odzyskanych. Rząd powinien ułatwić rozwój małym i średnim firmom w większości z kapitałem polskim, a nie tworzyć coraz to nowe bzdurne przepisy, zwiększając liczbę obciążeń fiskalnych, co tylko utrudnia rozwój rodzimego biznesu.

W ostatnią środę premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że rząd prowadzi konsultacje społeczne w sprawie stworzenia potencjalnego siedemnastego województwa koszalińskiego. Zamiast myśleć nad utworzeniem najbiedniejszego województwa, rząd powinien pomyśleć nad likwidacją istniejącego obecnie województwa opolskiego. Województwo opolskie powstało tylko i wyłącznie wskutek nacisków niemieckich, pierwotnie ziemie województwa opolskiego miały znaleźć się w województwie śląskim (poza powiatami brzeskim i namysłowskim, które miały należeć do województwa dolnośląskiego).

Politycy AWS (w większości są teraz w PiS i PO) ulegli niemieckiej presji. W województwie opolskim od lat rządzi koalicja PO z mniejszością niemiecką. Gdyby PiS chciał rozwiązać problem z mniejszością niemiecką, po prostu zlikwidowałby województwo opolskie, a jego obszar podzielił pomiędzy województwem śląskim i dolnośląskim. W ten sposób mniejszość niemiecka przestałaby rządzić w sejmiku wojewódzkim, prawdopodobnie nawet by do niego nie weszła.

Rząd PiS wielokrotnie ogłaszał, że będzie walczył o prawa Polaków w Niemczech. W rzeczywistości nic w tym kierunku nie zrobił. Mniejszość niemiecka w Polsce nadal ma dwujęzyczne tablice w wielu miejscowościach, jest zwolniona jako jedyna z progu wyborczego. Rząd PiS nic nie zrobił, ażeby była symetria w traktowaniu obydwu mniejszości. Mniejszość polska w Niemczech nie posiada żadnych przywilejów, została zdelegalizowana przez III Rzeszę. Status prawny mniejszości polskiej w Niemczech nie zmienił się od czasów Adolfa Hitlera.

Politycy PiS bardzo często podkreślają, zresztą słusznie, ingerencję niemieckich mediów, polityków w wewnętrzne sprawy Polski. W takim razie czemu i na tym polu rząd nie podejmuje żadnych działań symetrycznych? Rząd mógłby zacząć wspierać organizacje Serbołużyczan. Polski rząd mógłby się zainteresować także bawarskimi separatystami.

Polski rząd podobnie jak poprzednie wspiera nacjonalistów na Białorusi, na Ukrainie, opowiada się za strategicznym partnerstwem z Litwą. Także i tutaj PiS w istocie realizuje, oprócz interesów amerykańskich, także interesy niemieckie.

Niemcy wspierają nacjonalizmy krajów między Polską a Rosją, żeby osłabić zarówno Polskę i Rosję. Zarówno białoruski, litewski, ukraiński nacjonalizm jest zarówno antypolski jak i antyrosyjski.

Litewski nacjonalizm, który narodził się po klęsce powstania styczniowego był wspierany oprócz Rosji, także przez Niemcy. Litewska Taryba powstała ze wsparciem Niemiec w 1917 roku. Litwini tworzyli w czasie II wojny światowej organizacje kolaborujące z Niemcami, zajmując się przy tym mordowaniem Polaków i Żydów.

Także ukraiński nacjonalizm w Galicji był ochoczo wspierany przez Niemców w kontrze do Polaków i Rosjan. Niemcy w traktacie brzeskim oddawali Ukraińcom m. in. Chełm, Przemyśl, a nawet część Podlasia. Ukraińscy nacjonaliści z OUN byli w okresie II Rzeczypospolitej wspierani finansowo przez Niemców. Nie trzeba chyba przypominać czyim sojusznikiem była UPA w czasie II wojny światowej, a także kto służył w SS-Galizien.

Niemcy wspierały także powstanie Białoruskiej Republiki Ludowej w 1918 roku. W okresie II wojny światowej władze III Rzeszy wspierały dążenia narodowościowe Białorusinów. Największym orędownikiem Białorusinów we władzach III Rzeszy był Gauleiter na Białorusi Wilhelm Kube.

Mimo, że władze Ukrainy odwołują się do kultu UPA, są nadal wspierane bezwarunkowo przez rząd PiS. Prawo i Sprawiedliwość wspierając nacjonalistów ukraińskich doprowadzają do tego, że Polska jest otoczona zarówno przez Niemców jak i ich sojuszników, co zawęża pole w kwestiach geopolityki.

Politycy PiS nieustannie podkreślają, że popierają Unię Europejską, Jarosław Kaczyński popiera stworzenie armii europejskiej. Rząd PiS nigdy nie odciął się od politycznego projektu waluty euro. Wszystkie te projekty współgrają z interesami Niemiec.

Polityka PiS wobec Niemiec jest bezalternatywna. W mediach prorządowych Niemcy, Angela Merkel są nieustannie krytykowani. Ciekawa był mądrość etapu propisowskich komentatorów, kiedy prawie modlili się o zwycięstwo Angeli Merkel w ostatnich niemieckich wyborach. W prorządowych mediach podkreślano w dzień wyborów w Niemczech polskie korzenie Angeli Merkel, niestety, nie doczekałem się, ażeby Piotr Lisiewicz powiedział, że Angela Merkel kibicuje Lechowi Poznań. Rządzący powinni zachowywać swobodę wyboru, a nie stawiać na jedno ugrupowanie w Niemczech.

Prawo i Sprawiedliwość nieustannie głosi, że Donald Tusk jest politykiem podporządkowanym Angeli Merkel. Z drugiej strony politycy PiS stale żebrzą w sprawie wejścia swojego ugrupowania do frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Nie trzeba przypominać, że w tej samej frakcji jest CDU-CSU, PO, PSL. W mediach pisowskich nieustannie mówi się, że za rządów PO Polską rządziła de facto Angela Merkel, a co robi PiS? Chce wejść do jednej frakcji z… Angelą Merkel.

Prawo i Sprawiedliwość mimo głośnych zapowiedzi prowadzi politykę, która współgra z niemieckimi interesami, nie różni się w tej materii od swoich przeciwników.

Kamil Waćkowski
https://konserwatyzm.pl/

Komentarze 3 do “PiS na kolanach przed Niemcami”

 1. Moher49 said

  Młody, przecież od Odry aż po Morze Czarne ma być Chazaria. PiS, PO traktują Polskę i Ukrainę jako jeden organizm. Tam i tutaj rządzą osobniki co mają mycki w garderobach.

 2. Piotr Podgórni said

  Popis jest zwykłą satanistyczną sektą. Rano wstają, diabła pod ogonem całują i biegną kłamać.

 3. Voodoosch said

  Ktos naprawde slucha i wierzy w to co mowia politycy przed wyborami, (po wyborach zreszta tez)?
  Prosze mi pokazac jednego prawdomownego polityka. Ten zawod (bo to nie misja) polega na klamstwie. Glowny cel to wygrac wybory i tyle. Reszta to dla nich malo istotne zagadnienia (dobro obywatela, kraju).
  Jedyna mozliwosc to rozgonienie tego talatajstwa ale to sie nie wydarzy. Polacy juz sparalizowani strachem i niemoca, utopieni w kapitalistycznej zupie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: