Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Francja oskarżyła Rosję o szpiegostwo

Posted by Marucha w dniu 2018-09-08 (Sobota)

Rosja próbowała w 2017 roku przechwycić transmisje z satelity, którego armie Francji i Włoch używały do bezpiecznej komunikacji – powiedziała w piątek francuska minister obrony Florence Parly.

Parly twierdzi, że rosyjski satelita Łucz-Olimp nadmiernie zbliżył się do włosko-francuskiego geostacjonarnego satelity telekomunikacyjnego Athena-Fidus w ubiegłym roku. Jak dodała, rosyjski satelita był „tak blisko, że można by domniemywać, że próbował przechwycić nasze transmisje”.
— Próba podsłuchiwania sąsiadów jest nie tylko gestem nieprzyjaznym, to akt szpiegostwa — oświadczyła minister.

Francusko-włoski satelita Athena-Fidus został wyniesiony na orbitę w 2014 roku. Aparat pozwala na wymianę informacji, planowanie operacji i gwarantuje bezpieczeństwo.

[Wprawdzie nasze kompetencje nijak nie umywają się do kompetencji Pani Minister Obrony Francji (zwłaszcza, gdy ma okres), ale coś nam się zdaje, że aby podsłuchiwać transmisje satelitarne wcale nie trzeba „nadmiernie się zbliżać” do danego satelity…
Swoją drogą szpiegów jest brzydko. Francja nigdy tego nie robiła.

Admin]

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 8 do “Francja oskarżyła Rosję o szpiegostwo”

 1. lopek said

  Pociągnięto za sznurek to i oskarżyła – i spróbowałaby tylko nie oskarżyć. Swoją drogą to oskarżenie też trąci Latającym Cyrkiem… .

 2. begze said

  A francuskie słuzby nic nie przechwytuja, tylko pierdzą w stołek i piją winko, za to są moralnie czyste…

 3. revers said

  Zo jeszcze psa „lajke” niech oskrata o szpeigostwo na rzecz cccp, o Gagarine, Valentynie nie wspomne, co pierwszy raz jako zywe organizmy weszly na oribite ziemska, przed francuzami i wlochami.

 4. Roman K said

  Dzis rozpoczal sie atak na islamistow na zoldzie Oligarchii Globalnej….wlasnei rozpoczal sie atak wojsk ladowych po przygtowaniu lotniczym….
  Gdzie ci biedacy uciekna?????

 5. Plausi said

  Żydzi są na miejscu

  @4, RomanK
  „Gdzie ci biedacy uciekna????? ”

  będą jak w przypadku band o nazwie „białe hełmy” musieli wywieźć „naszych” bandytów do Jordanii, no bo gdzie, do Izraela, tam jest dość bandytów, tam są prawie sami Żydzi ?

 6. Plausi said

  Humor

  Co prawda Marucha zakwalifikował ten tekst w dziedzinie „polityka”, ale daleko lepiej pasuje on pod dziedzinę „Humor”.

  Warto tu przypomnieć, że nawet prezydent Francji Sarkozy miał być wyszkolony przez CIA, jego matka była z wysokim urzędnikiem CIA w związku małżeńskim, i jakoś nikt we Francji nie zauważył, że prezydent może szpiegować na rzecz USA.

  O totalnym globalnym szpiegostwie wywiadu USA o nazwie NSA i jego systemie Echelon, jak też o innych globalnych systemach szpiegowskich USA, tzn. obejmujących też szpiegostwo we Francji, n.p. opisanym przez Snowdena, wiemy od wielu, wielu lat. Jakoś to szpiegostwo, choć obejmuje nie tylko szpiegostwo militarne ale też gospodarcze i techniczne, zostało przez spostrzegawczą panią Parly i opinię „francuską” nie zauważone

  https://fr.wikipedia.org/wiki/Florence_Parly#Pol%C3%A9miques

  Nawet Wikipedia, która ma wiele cech tuby służb specjalnych, przypomina, że pani Parly ma liczne afery korupcyjne do przetrwania, z tego względu może jej dość humorystyczne wystąpienie o szpiegostwie Rosji dla odwrócenia uwagi.

  My jesteśmy przekonani, że Rosja, podobnie jak USA, Francja, W.Brytania, RFN, Włochy, Izrael …a nawet Wolna Polska, jak też większe koncerny globalne uprawia szpiegostwo wszelkiego rodzaju, jest rzeczą niebywałego poczucia humoru się temu dziwić. Na świecie działają niezliczone organizacje szpiegowskie, często zamaskowane jako tzw. NGO, organizacje nierząd-owe, przy czym nierząd tych organizacji jest często łatwy do stwierdzenia.

  Jako przykład damy tu organizacje szpiegowsko-wywrotową tzw. Open Society

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  która także w Polsce ma swoje filie, jedna z nich.

  https://pppolsku.wordpress.com/2017/02/22/wykaz/

  tu prezentowana z wykazem ważniejszych agentów.

  Abyśmy wiedzieli o czym tu mowa, obok tysięcy organizacji szpiegowskich różnego formatu, są organizacje wyspecjalizowane w szpiegostwie i sterowaniu świadomością ludności, oto bardzo, bardzo skromny wyciąg, który zamieszczamy, aby czytelnik choć odrobinę miał wyobrażenie, o co chodzi

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_intelligence_agencies

  i na przyszłość wiedział, że większość doniesień z wolnych i niezależnych mediów jest filtrowana jeśli nie preparowana, także syntetycznie, przez służby wywiadu, nazywane też z humorem informacyjnymi, choć ich głównym zadaniem jest dezinformacja. Przynajmniej połowa ze wskazanych organizacji ma swe „przedstawicielstwa” w Polsce. Zwraca uwagę niebywale skromna reprezentacja ChRL, co świadczy jedynie o tym, jak źle jest Wikipedia poinformowana.

 7. revers said

  re4

  juz ich turcja przytulila, a jak bedzie trzeba to spowrotem wysle do Syrii lub do Donbassu, lub do Uzbekistanu , w zaleznosci gdzie demokracji jest za malo.

 8. Boydar said

  Do Pana Gajowego oraz pozostałych zainteresowanych/

  Zbliżenie się fizyczne do satelity nie ułatwia deszyfracji tak jak to przedstawiono. Umożliwia natomiast przechwycenie widma z wnętrza satelity, jego flaków elektronicznych. A to już zupełnie co innego niż transmisja na zewnątrz. Dla przybliżenia kwestii – samochód z „antenką” pod naszym domem przejmuje nieszyfrowaną transmisję z … naszej klawiatury czy monitora. I wszystkie SSL’e na transmisji zewnętrznej możemy sobie w buty włożyć. Z satelitą jest dokładnie tak samo.

  Między wierszami artykułu napisano (tzn. właśnie nie napisano), że sztukę bezkolizyjnego zbliżenia się do obiektu na orbicie, zrobienie co trzeba i dyskretne oddalenie się, opanowało niewielu magików.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: