Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Komentarz do danych o upadku prasy neosanacyjnej

Posted by Marucha w dniu 2018-09-08 (Sobota)

Stanisław Lewicki: Spada sprzedaż prasy. To stały trend jednak najbardziej spada sprzedaż tytułów przychylnych obecnej władzy.

Wśród tygodników, rok do roku, najbardziej zmniejszyła się sprzedaż „Sieci” – aż o ponad 42 proc. Drugie miejsce zajmuje tu „Gazeta Polska” – minus 30,7 proc., a trzecie „Tygodnik Do Rzeczy” – 24,4 proc.

Widać, że czytelnicy są mocno zniechęceni treściami przychylnymi władzy co źle może rokować partii rządzącej w nadchodzącym maratonie wyborczym, kiedy to w ciągu dwudziestu miesięcy wyborcy aż cztery razy pójdą do urn, a w zasadzie to nawet sześć razy, gdy policzyć także dość pewne drugie tury w wyborach samorządowych i prezydenckich.

Jeden z tytułów, któremu tak gwałtownie spada usiłuje się ratować w dziwny sposób. Oto „Gazeta Polska” na ostatniej stronie zamieściła reklamę w której zachęca, że kwartalnie można oszczędzić 245 zł jeśli się zamówi aż 6 egzemplarzy tej gazety pod jeden adres. Po co komu aż sześć egzemplarzy GP? Nawet jeden to za dużo.

Adam Wielomski: Dramatyczny spadek prasy pisowskiej/neosanacyjnej dowodzi tezy, którą nie tak dawno postawiłem na tych łamach: PiS traci elektorat patriotyczno-katolicki, który go wyniósł do władzy, w to miejsce kupując sobie nowy elektorat o charakterze socjalistycznym, za pomocą akcji 500 plus, 300 plus, etc.

Po kolejnych bezproduktywnych hasłach, kampaniach, walkach z wyimaginowanymi wrogami, wreszcie po kompromitacji z nowelizacją ustawy o IPN, z której neosanacja wycofała się po sławetnych “negocjacjach” w siedzibie Mosadu w Wiedniu, partia z socjalno-patriotycznej przekształca się w socjalistyczno-populistyczną.

Tak Jarosław Kaczyński traci elektorat ideowy na rzecz roszczeniowego. To tłumaczy spadek czytelnictwa prasy partyjnej i pro-rządowej. Elektorat już nie kupuje “patriotyzmu”, tylko chce dostać pełny talerz.

https://konserwatyzm.pl/

Komentarze 22 do “Komentarz do danych o upadku prasy neosanacyjnej”

 1. Joung said

  Jesli Polskie spoleczenstwo mialo by swiadomosc na wyzszym poziome Niz obecnie czy ma?.To rzady w Polsce od tak zwanego wyzwolenia w 1945-Nie mialy by racji ”BYTU”A oczytaniu prasy o obecnym charakterze wydawniczym Przestaly by istniec.A dyskutujac czy piszac Nic a Nic tu nie zmienimy.
  Zaangazowanie spoleczne w sprawy naszego Panstwa przez jednostke czy Spoleczenstwo.Powinny by naszym priorytetem.Ale my polacy nie mamy wiary w siebie Ze mozna cos wywalczyc dla siebie czy Panstwa Polskiego.?
  Ale nasi rzekomi przywodccy wierza w to ze Moga Spoleczenstwo Polskie wygonic za granice I oczyscic teren pod inna nacje I to im wychodzi swietnie.Polacy nie wierzcie w zadne rzady zlozone z polsko=jezycznych polakow Ktorzy wogule ale I w szczegule Nie interesuje ich los ””NARODU POLSKIEGO”.
  PO PISy SLD Nowoczesna PSL a I nawet kukizy +15 I inne badziewie ludzkie Gotuja nam nowy 1939 rok.Przecie to widac juz golym okiem
  Czy to tak trudno zrozumiec by zorientowac sie ze wszelkie rzady w POLSCE
  To jedna wielka zakanspirowana akcja ZNISCZENIA NARODU POLSKIEGO I nas polakow.Mysle ze Panstwo lepiej sie orientujecie w powyzszym temacie niz Ja.
  WIEC DO DZIELA TU NIEMA NA CO CZEKAC.

 2. Antymarxista said

  Gazeta Polska (???) to taka bardzo prymitywna gadzinówka antyrosyjska, tak?
  https://marucha.wordpress.com/2014/08/31/antypolska-gazeta-polska/feed/

  ——
  Nie inaczej.
  Probanderowska, antyrosyjska, jej szef dostał medal od banderowskiej bezpieki (!!!)… poza tym wciąż „zwalczają komunizm”.
  A jeszcze te 25 lat temu dość ciekawie się zapowiadała.
  Admin

 3. lopek said

  „Tak Jarosław Kaczyński traci elektorat ideowy na rzecz roszczeniowego.”
  Koniec cytatu.
  Une już mają przygotowanych takich – co to skupią ten ideowy elektorat wokół siebie – do czasu – aż znów przejrzy on na oczy – i tak to się kręci ten szatański, demokraturowy świat.

 4. existō said

  Nie. Po prostu to wszystko jest w Internecie za który i tak ludzie płacą i zamiast kupować makulaturę wolą odpalić YouTuba.

  ——
  Jeszcze nie wszystko jest w Internecie, co może i dobrze.
  Admin

 5. Arton ZX said

  Niewielu , nawet odwiedzających ten portal zdaje sobie sprawę z tego , że Polska jest jedynie przedmiotem ich imaginacji , istniejącym wyłącznie w ich wyobrażni . Posiada hymn , godło , kompanię reprezentacyjną , urządza imprezy rocznicowe , język urzędowy . Natomiast w sensie realnym – nie stanowi suwerennie prawa , nie posiada suwerennej polityki monetarnej , nie posiada armii , polskich służb specjalnych , czyli istnieje jako pojęcie geograficzne
  .

  Mimo publicznych oświadczeń czołowych „polskich” polityków , czy to w formie dosadnej , czy informującej , że Polska „należy do kogoś innego” , Polacy przechodzą nad tym do porządku dziennego , psiocząc jedynie na polityków , że mogli by inaczej , że należałoby to i to zmienić , a dlaczego mimo obietnic , czegoś nie zrobiono ?

  Niewielu uświadamia sobie , że politycy wybrani „przez serwery” mają jedynie odgrywać aktorskie role w spektaklu napisanym przez kogoś innego i mającym zwodzić lud , by ten biernie poddał się depopulacji/wypędzeniu/pozbawieniu własności .
  I tu mamy organizatorską rolę prasy , mediów .

  Czy spadek czytelnictwa syjono-polskich wydawnictw oznacza przebudzenie ? Raczej zniechęcenie . Nawet „patriotyczni i niezależni” komentatorzy jak Gadowski , JRNowak , Ziemkiewicz zbierają cięgi za ich krypto serwilizm wobec syjonistów . Narasta frustracja , lecz rozwiązań brak

  Dlaczego ? Po 1945 cofnęliśmy sie stopniowo ze struktury państwowo narodowej do wspólnoty plemiennej i ostatnio do poziomu regresywnych jaskiniowców w sensie społecznym . nasze ojczyzny pomniejszyły sie do wymiaru mieszkań , czy ogrodzonych domów , tu jeszcze dbamy , zmieniamy , planujemy . Jednak jaskiniowiec pierwotny rozmnażał się , gdyż od liczebności jego rodu zależało przetrwanie , czyli planował na przyszłość .

  Polak – regresywny jaskiniowiec nie widzi potrzeby przedłużenia gatunku . Sens upatruje w uciechach i „samorealizacji”
  Jest oczywistym ,ze stąd nie ma odwrotu , ludność Polski jest do wymiany .

 6. Marucha said

  Re 5:
  Panie Arton, dopiero drugi raz widzę Pana w gajówce, a więc nie może Pan mieć o niej pojęcia – ale już bierze się Pan za wystawianie ocen jej uczestnikom.

  Poza tym – Ameryki nam Pan nie odkrywa, czego byłby Pan świadom, gdyby najpierw poświęcił Pan czas na zapoznanie się z treściami publikowanymi w gajówce.

 7. existō said

  Ww tytuły powstały jako opozycje wobec rządowej narracji i wtedy były najpopularniejsze. Po tym, jak narracja opozycyjna stałą się rządową ich nakład spadł. Z pewnym opóźnieniem oczywiście.

  Do tego gdyby zsumować oglądalność YouTuba (tylko polskich nadawców) i przychody z reklam to idę o zakład że są większe niż wszystkie tradycyjne telewizje razem wzięte, a do tego są medium rozwojowym, a tradycyjna tv (jak telefonia) i prasa – nie.

  Wszystko co jest w sieci pisane można odsłuchać bądź na telefonie bądź przy użyciu przeglądarki bądź innego oprogramowania do czytania tekstu ( https://portableapps.com/apps/accessibility/balabolka-portable ). To wszystko można zapisać do mp3 i odsłuchiwać kiedy się chce.

  Po prostu wtedy kiedy panowie sziedzili w zakurzonej bibliotece wertując żółte kalendarze… zmienił się świat.

 8. existō said

 9. existō said

  2014, gazeta.pl: „Ruch odpowiada Sakiewiczowi: Zwroty niesprzedanych egzemplarzy „GP” i „GPC” sięgały ponad 70 proc.”

 10. Marucha said

  Re 7:
  No to mamy kolejnego, co nam, starym, zapóźnionym, objaśnia współczesny świat medialny…

  Otóż, kolego, idę o zakład, że mam jakieś 40 lat więcej doświadczenia i obycia (jako programista, a nie jako uzytkownik) z komputerami i Internetem, niż kolega, a o czym wnioskuję z naiwno-entuzjastycznego stylu wypowiedzi oraz pewnej wyższości, z jaką kolega nam objawia rzeczy oczywiste..

  Ja zdaję sobie sprawę, że caly Internet można bez problemu wyłączyć – i co kolega zrobi wtedy ze swoimi smartfonami, tabletami, pecetami? Co będzie na nich czytał i oglądał?
  A książek, pogardzanych przez kolegę, nie da się wyłączyć. Trzeba by je wszystkie spalić, a to się nigdy w historii nie udało

  Podobnie jest np. z GPS-ami. Studenci wciąż się uczą klasycznych metod wyznaczania współrzędnych – bo co będzie, gdy GPS wyłączą? Pan może zagwarantować, że tak się nigdy nie stanie?

 11. Boydar said

  Serwery nikogo nie wybierają, przynajmniej nie ruskie. Weryfikują natomiast czy to, co podano jako wybór, leżało koło prawdy. Jest to dobre i słuszne.

  Inaczej aluzji „politycy wybrani „przez serwery” (5) zinterpretować nie potrafię.

 12. existō said

  @10 W tekście kolegów Adama i Stanisława jest mowa o spadku sprzedaży i do tego piję. Pomijam już kwestie określenia jaką konkretnie wartość mają na myśli: czy całkowity nakład opuszczający drukarnie, czy to co faktycznie znajduje nabywcę na rynku (czyli nie wliczając zwrotów i zakupów jakie robią instytucje państwowe.

  Ta ich całą „analiza” przypomina kawał o wodzu do którego przyszli Indianie zapytać jaka będzie w tym roku zima, – mroźna, odpowiada wódz. Indianie poszli zbierać chrust, ale zima była wyjątkowo ciepła, wiec wódz żeby nie stracić autorytetu zapytał stacji meteo jaka będzie zima w kolejnym roku, – mroźna, usłyszał i to powtórzył Indianom jak przyszli go pytać. A zima była oczywiście ciepła. Wiec wódz zadzwonił do stacji meteo i zapytał dlaczego powiedzieli mu, że będzie mroźna? – Bo Indianie zbierają chrust, odpowiedzieli.

 13. existō said

  A! Jeśli chodzi o zakład to kolega by przegrał.

  ——-
  To akurat jest najmniej ważne.
  Admin

 14. witek said

  … i jeszcze trzeba by zaprzestać słuchania toruńskich mediów.
  Całkowicie oddanych partii PIS, choć sami zapewniają, że są oddani Panu Bogu i Maryi 🙂
  I być może odkręcimy którąś z nóg Okrągłego Stołu
  ( choć osobiście i pod wpływem rozmów z patryjotami ” jak nie PIS, to co?”, wątpię….)

 15. Arton ZX said

  Ad Boydar
  Wybrani przez serwery ,aluzja do stanu gdy serwery PKW były obsługiwane przez rosyjskich specjalistów . Chodzi oczywiście o stan kontroli społecznej faktycznych wyborów ludności . Z obwodowych komisji policja zabiera karty i protokoły i dowiadujemy się „wyników wyborów” w wystąpieniu przedstawiciela PKW . Czyli pic na wodę fotomontaż .

 16. Boydar said

  A były ?
  Z doniesień „medialnych” wynikało tylko, że PKW była na szkoleniu. Może i była. Ale z czego ich tam przeczołgali to żadnej pewności nikt postronny mieć nie może. Bo może właśnie Ruscy im pokazali, co się dzieje z takimi którzy próbują takie mecze drukować.

 17. medal kgb sakiewicza said

  Wśród tygodników, rok do roku, najbardziej zmniejszyła się sprzedaż „Sieci” – aż o ponad 42 proc. Drugie miejsce zajmuje tu „Gazeta Polska” – minus 30,7 proc., a trzecie „Tygodnik Do Rzeczy” – 24,4 proc.

  Może na emigracji pisowcy nie mają gdzie kupić gazet pisowskich albo zmądrzeli / znudzili się
  a w Polsce mają gdzie kupić ale nie mają za co 20zł /mc tygodnik, 60-80 zł mc za dziennik przy śr 1000-1500zł emeryturze 1500-2500zł wypłacie
  upadku nie będzie bo wyborcza musi mieć swój dodatek gazetę polską ( musi mieć smoleńsk 2 bo po smoleńsku sprzedaż wystrzeliła)

  You can fool some of the people all the time, all of the people some of the time, but you can’t fool all the people all the time

  ——
  Nie medal KGB, ale SBU.
  Admin

 18. medal kgb sakiewicza said

  Gazeta Polska wróciła do poziomu „sprzedaży przedsmoleńskiej”

  Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, wiceprezes Telewizji Republika Article

  Przychody sprzedażowe netto Niezależnego Wydawnictwa Polskiego w ub.r. zwiększyły się o 15 proc. do 15,09 mln zł.

  Jednocześnie mocno wzrosły koszty operacyjne – z 12,41 do 15,48 mln zł, a więc o 24,7 proc. Firma dużo więcej wydała na usługi obce (wzrost z 6,51 do 8,32 mln zł),

  wynagrodzenia (w górę z 2,47 do 3,47 mln zł)

  oraz koszty określone jako pozostałe (wzrost z 2,96 do 3,2 mln zł).

  W konsekwencji wynik z działalności operacyjnej wydawcy pogorszył się z 1,6 mln zł do 543,7 tys. zł, a wynik netto – z 1,37 mln zł do 539,9 tys. zł.

 19. Maryś said

  Zapomniał dodać,że Warszawskiej gazecie sprzedaż rośnie jak na drożdżach,a gazetka bez napletka ledwo dyszy.

 20. Roman K said

  OPiSywane zjawisko jest prawdziwe….interpretacje zas odlotowe….Fakt pozostaje faktem…kazda z quasi polskich politycznych jaczejek poslugujac sie patriotyczna i narodowa propagandowa papka wykorzystuje stale ten sam polski ,patriotyczny, katolicki, narodowy elektorat. OPierajac swoje wyborcze zabiegi i sztuczki na naiwnosci Polakow I ich zludzeniach.
  Otoz repertuar sztuczek i propagandowych wygibusow sie konczy i zostaje zwykle paskudne, bzydkie klamstwo….ktorym posluguja sie bzydactfo udajace sarmacje:-))))
  Polakom ta sarmabzydactfo obrzydlo tak dokladnie ,ze zaczyna reagowac tak- jak w zasadzie powinno reagowac.
  Wie o tym bzydactwo I organizuje szereg nowych pseudo polskich jaczejek ,ktore beda wystawiane Polakom gotowe …….do poparcia:-))))
  Fakt pozostaje Faktem…POlcy nie maja zadnej wlasnej Polskiej Reprezentacji….zadnej!!!!!!
  o to postaralo sie bzydactfo juz dawno…poprzez tzw wkluczenie….calkowite wykluczenie!
  POpatrzcie dokladnie …istnieje obieg I karuzela nazwisk tzw obrotowych politykof, publicystof, autoruf , tfurcuf, I dzialaczy….. ktorzy sa wszedzie ….Inatomiast znikaja calkowicie nazwiska ludzi, ktorzy sa dla tego Ukladu Bzydalskiego niewygodni – badz stanowia nawet maly, ale procent zagrozenia…..
  Demontaz Polski trwa..i jakby nabiera szybkosci.

  Ostatnio wladze Polski lansuja nowe definicje starych zjawisk:
  Np. Polonia to wg politykuf pojecie ograniczajace sie do ludzi ,ktorzy” urodzili sie w Polsce” I mieszkaja za granica…..daje to na dzien dzisiejszy 22 m;n POlakow…ktorzy mieszkaja poza Polska….. jest to idotyzm bo ludzie opierajcy sie na odwiecznym prawie krwi..uwazja sie za Polakow nawet jak nei mowia po polsku i znam wile takich przykladow…..znam tez wielu jacy nie tylko urodzili sie w Polsce ale i maja polskie paszporty ale za Polakow nei uwazali sie nigdy i nie maja najmniejszego zamiaru.
  Jesli wydaje sie komus ,ze takie definiowanie pojec nie ma zwiazku z pracami nad zmiana Konstytucji Polski..z pominieciem definicji Polaka, obywatela polskiego, likwidacji prawa krwi..etc …to myslci-e sobie tak dalej…..

 21. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  Lepiej kupujcie po dobroci goje!

 22. wow said

  Ci którzy czytali te tygodniki przestali je czytać z kilku powodów:

  1. Były anty-rządowe a teraz są pro-rządowe, a pro-rządową propagandę mają w publicznej tv, więc po co jeszcze płacić drugi raz za to samo

  2. Zniechęcili się do nich za utrzymywanie pro-rządowego kursu i wyciszanie niewygodnych spraw typu napływ imigrantów, krytyka ustawy o IPN itp. Część tych czytelników przerzuciłą się może np. na „Gazetę Warszawską”, a reszta na internet. Widzę tu szansę dla nowych inicjatyw typu RN, jeśli społeczeństwo otrząśnie się z post-pisowskiego marazmu.

  Nie zdajemy może sobie z tego wszyscy sprawy-ale miliony ludzi w tym kraju naprawdę wierzyło w „dobrą zmianę” jako projekt patriotyczno-narodowy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: