Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  niepostepowyoszolom o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Cechy, które świadczą o tym, że masz do czynienia z psychopatą. Badania naukowców.

Posted by Marucha w dniu 2018-09-11 (Wtorek)

Na temat psychopatów pisaliśmy już niejednokrotnie, a i w biblioteczne gajówki znajdzie się kilka ciekawych pozycji, zobacz: https://marucha.wordpress.com/do-pobrania/
Szczególnie polecamy:

Click to access andrzej-lobaczewski-ponerologia-polityczna.pdf

Admin

Osoby ze skłonnościami psychopatycznymi zwykle nie wyglądają tak jak na filmach. Dobrze maskują się w tłumie i mają zdolność do manipulacji innymi ludźmi. Po czym więc można ich poznać? Na to pytanie starają się odpowiedzieć naukowcy.

1. Wybory żywieniowe

Naukowcy z Uniwersytetu w Innsbrucku (Austria) przeprowadzili ciekawy eksperyment. Przebadali 950 osób pod kątem ich preferencji żywieniowych. Badani zostali podzieli na dwie grupy. Pierwsza, licząca 500 osób, została poproszona o ocenienie, jak bardzo lubi pewne potrawy. Grupa składała się z mężczyzn i kobiet, o średniej wieku 35 lat. Potem badani rozwiązywali test osobowości, który sprawdzał m.in. ich poziom agresji i cechy osobowości.

Okazało się, że osoby, które preferują gorzkie napoje i potrawy, są bardziej skłonne do przejawiania zachowań psychopatycznych. Badani potwierdzili wyniki swojego eksperymentu na drugiej grupie.

Według naukowców preferencja gorzkich smaków okazuje się być solidnym wyznacznikiem skłonności makiawelicznych, psychopatycznych, narcystycznych i sadystycznych. Nie potrafią jednak do końca wyjaśnić tego dziwnego związku.

2. Wybory muzyczne

Osoby ze skłonnościami psychopatycznymi słuchają też określonych gatunków muzyki. Naukowcom z Uniwersytetu w Nowym Jorku udało się zidentyfikować konkretne utwory, których słuchają osoby mające osobowość psychopatyczną. Okazuje się, że słuchają oni głównie rapu i metalu.

Ulubionym kawałkiem psychopatów jest piosenka „No Diggity” w wykonaniu Blackstreet, Dr. Dre i Queen Pen. Do preferowanych piosenek należą też utwory Eminema, szczególnie „Lose Yourself”.

Osobom ze skłonnościami psychopatycznymi do gustu nie przypadną utwory „My Sharona” (The Knack) i „Titanium” (David Guetta i Sia).

3. Wybory modowe

Nie tylko wybór jedzenia i gust muzyczny mogą świadczyć o osobowości psychopatycznej. Naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego zaobserwowali, że cechy należące do tzw. ”mrocznej triady”, czyli makiawelizm, narcyzm i psychopatia mają swoje odzwierciedlenie w ubiorze i wyglądzie dotkniętych nimi osób.

W eksperymencie przeprowadzonym przez badaczy udział wzięło 111 studentów, głównie kobiety. Najpierw sfotografowano ich w codziennych strojach, potem poproszono o zmycie makijażu, związanie długich włosów i przebranie się w zwykłe koszulki i dresowe spodnie. Fotografie wykonano ponownie.

Następnie uczestnicy mieli wykonać testy osobowości. O uczestnikach eksperymentu wypowiadały się też ich znajomi. W ten sposób naukowcy określili osobowość poszczególnych uczestników eksperymentu.

Zdjęcia badanych przedstawiono innej grupie, która oceniała tylko atrakcyjność fizyczną. W przypadku strojów codziennych badani wskazywali, że bardziej atrakcyjne są osoby, które w teście osobowości przejawiały cechy przynależne do ”mrocznej triady”. W przypadku zdjęć, w których wszyscy uczestnicy byli ubrani w dresy i nie mieli makijażu, nie zauważono związku między atrakcyjnością, a cechami psychopatycznymi.

Z eksperymentu wynika, że osoby o cechach psychopatycznych lepiej zachowują pozory, bardziej dbają o swój wygląd i doskonale zdają sobie sprawę z tego, co podoba się innym ludziom i potrafią to wykorzystać.

Magda Rumińska
https://portal.abczdrowie.pl

Komentarzy 13 do “Cechy, które świadczą o tym, że masz do czynienia z psychopatą. Badania naukowców.”

 1. AlexSailor said

  Bzdura.
  Zapewne badania finansowane z rządowych pieniędzy.
  Już sama próba 950 osób jest zbyt mała do wyciągania takich wniosków.

 2. Nina said

  Mi wystarczy posłuchać spojrzeć na posłów, na tych w rządzie, tych w tv (najróżniejszych) i bez drogich badań po mniej więcej minucie wiem, ze widzę i słyszę psychopatycznych łgarzy i – przy okazji – oszustów.

 3. Wiódł ślepy kulawego.

 4. NICK said

  Ślepa.
  Raczej.

 5. Zerohero said

  Te badania są zupełnie bezwartościowe, ewentualnie relacja medialna mocno je spłyciła. Kiedyś widziałem opis eksperymentu polegającego na dopuszczeniu ludzi do gry komputerowej w której wszyscy mogli zyskiwać (nie była o sumie zero) i można było przekazywać sobie „pieniążki” i inne cenne fanty tej gry. Obdarowani ludzie nie musieli się odwdzięczać, ale generalnie robili to, bo czuli taką wewnętrzną potrzebę. Z jednym wyjątkiem: psychopatów.
  Oni nie czuli żadnej potrzeby odwdzięczać się. Brali i dalej grali.

  @AlexSailor

  1000 osób to dobra liczba, ale wątpię czy próbka była reprezentatywna i czy wyciągano poprawne wnioski (klasyczny błąd: czerwone samochody popełniają najwięcej wypadków – w rzeczywistości kolor samochodu nie ma znaczenia, po prostu narwani kierowcy częściej kupują czerwone samochody, a więc to nie kolor samochodu nie jest przyczyną)

 6. AnKa said

  Bełkot !

 7. revers said

  bez kropki nad I

 8. Boydar said

  Bełkot nie bełkot, „… cechy należące do tzw. ”mrocznej triady”, czyli makiawelizm, narcyzm i psychopatia mają swoje odzwierciedlenie w ubiorze i wyglądzie dotkniętych nimi osób …” to akurat prawda. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie.

  Mimo to, ciekaw jestem, czy taki kat, wypruwający skazańcowi wnętrzności żywcem (popularne w Anglii swego czasu) to on był psychopatą czy tylko sumiennym rzemieślnikiem wykonującym za skromną opłatą swój trudny zawód. Przebierał się tylko do roboty (BHP !), na co dzień mieszkał z żoną i dziećmi z reguły na uboczu a nosił się i zachowywał przyzwoicie.
  Czytałem też, że np. dr Mengele nie sposób było nic zarzucić pod nieobecność w warsztacie. Zwyczajny, miły, starszy pan, niemieckie kobiety go uwielbiały a niemieccy mężczyźni szanowali.

 9. 8
  Mengele byl okulista i nie robil zadnych operacji. To jedna z tych zabawnych opowiesci o II-ej wojnie sw.

 10. Boydar said

  Ja napisałem o warsztacie, nie o „operacjach”, fucktycznie zabawne …

 11. revers said

  Tylko nie psychopaci na przepustkach …

  https://gazetakrakowska.pl/okrutna-zbrodnia-w-warszawie-wyszedl-na-przepustke-zeby-zabic-kobiete-i-dziecko/ar/13480210

  a psychopata Komeda musial odsiedziec 18 lat bo jakas belkotniczka pospolita co rooznymi najstarszymi profesjami zajmowala sie obciazyla Komede na 25 lat.

 12. Ad. 8

  Fritzl też cieszył się dobrą opinią w otoczeniu. Ale normalny nie był.

 13. revers said

  A co na to benefianci spotkania gospodarczego w Wladywostoku ?

  https://asia.nikkei.com/Politics/International-Relations/Xi-Putin-summit-in-Vladivostok-highlights-common-front-against-US2

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: