Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co jest najważniejszą przyczyną starcia Zachodu z Rosją?

Posted by Marucha w dniu 2018-09-11 (Wtorek)

Zachód jest w sporze z Rosją. Ale czego ten spór dotyczy? Co innego jest ważne dla dominujących na Zachodzie kręgów liberalnych, a co innego dla rządzących obecnie w Polsce.

Prowadzą oni tę wojnę z całkiem odmiennych powodów. Dla mediów Sakiewicza, będących „sztandarem Dobrej Zmiany”, będzie to zapewne, warunkowana historycznie i politycznie, immanentna niechęć do Rosji i bezwarunkowe wspieranie Ukrainy, a „Gazecie Wyborczej”, i podobnym środowiskom w Polsce i na Zachodzie, najbardziej zapewne przeszkadza konserwatyzm Putina i jego niechęć do LBGT.

W końcu wielka wojna Zachodu z Rosją nie zaczęła się wcale od przejęcia Krymu, ale jej początek datuje się od wprowadzenia w Rosji prawa zakazującego “propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych wśród nieletnich”, co dotknęło, przede wszystkim, organizacje gejowskie. Miało to miejsce w lipcu 2013 roku.

Od tego właśnie zaczęła się wielka kampania przeciwko Rosji. Najpierw przeróżne organizacje, powołujące się na prawa człowieka, wezwały korporacje do wycofania się ze sponsorowania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, a następnie bojkot zaczęli organizować politycy. Igrzyska w Soczi zbojkotowało, i to właśnie z powodu prawa zabraniającego promocji homoseksualizmu w Rosji, wielu polityków. Byli to m.in.: prezydent Niemiec Joachim Gauck, komisarz UE Viviane Reding, ówczesny prezydent Francji François Hollande.[i] Do bojkotu, z tego też powodu, przyłączył się też prezydent USA Obama z rodziną i całym gabinetem.[ii] Pomimo tego zmasowanego nacisku ze strony Zachodu Putin się nie ugiął i oświadczył: „Geje mogą przyjechać do Soczi, ale muszą “zostawić dzieci w spokoju””[iii]

Mamy zatem jasność. Chodziło wyłącznie o ograniczanie w Rosji swobody działania organizacji LGBT. Polityka Rosji wobec innych krajów nie miała tu wiele do rzeczy. Ostatecznie w Gruzji, w 2008 roku, Rosja zachowała się o wiele bardziej asertywnie niż potem na Ukrainie. Wojska rosyjskie weszły jawnie na teren Gruzji i kompletnie rozbiły siły gruzińskie, a Rosja uznała oficjalnie dwie republiki: Abchazję i Osetię Południową. Wszystko to nie zrobiło na Zachodzie żadnego wrażenia i zaraz potem doszło do tak zwanego „resetu”.

Jak wiadomo, zachodni liberałowie dążą do likwidacji państw narodowych i narodów, zatem takie sprawy jak istnienie jakiejś Gruzji i jej terytorialna integralność faktycznie niewiele ich obchodzą. Zdecydowana zmiana nastawienia nastąpiła dopiero wtedy, gdy w Rosji, na stanowisku prezydenta, liberalnego Miedwiediewa zastąpił bardziej konserwatywny Putin, który właśnie wprowadził wspomnianą ustawę o zakazie propagandy LGBT. To dopiero wywołało wściekłość na Zachodzie, bo przekonano się, że Rosja nie da się wykorzystać w zachodnich projektach mających na celu ideologiczne przekształcenie świata.

Bardzo dobrze widać to także ostatnio na Białorusi. 17 maja tego roku, na fasadzie ambasady Wielkiej Brytanii w Mińsku zawieszono, na honorowym miejscu, tęczową flagę. Zrobiono to z okazji Dnia przeciw Homofobii. Skrytykował to rząd Białorusi, który w oświadczeniu przypomniał, że „cała historia ludzkości polega na związku mężczyzny z kobietą”.[iv] Takie oświadczenie jest oczywiście na Zachodzie wielkim skandalem i powodem do utrzymania sankcji wobec Białorusi. Dziennik „Rzeczpospolita” przypomniał także dosadne słowa samego Łukaszenki, który w 2012 roku tak przedstawił swoją alternatywę ówczesnemu niemieckiemu ministrowi spraw zagranicznych: „Lepiej być dyktatorem niż pedałem”.[v]

Ta demonstracja ambasady brytyjskiej z tęczowa flagą nie była pojedyncza akcją. W czerwcu tego roku amerykański Sekretarz Stanu Mike Pompeo zarządził we wszystkich amerykańskich placówkach dyplomatycznych na całym świecie, w tym także oczywiście na Białorusi, obchody, już nie dnia, a całego miesiąca dumy LGBT (LGBTI Pride Month).[vi]

To wszystko bardzo dobrze pokazuje co jest najważniejsze w polityce Zachodu, co porusza jego przywódców i skłania ich do podjęcia działań, jaka jest ich ideologia i co dokładnie chcą oni wymóc na Rosji i Białorusi.

Tak to wygląda i świadomość tego mają co bardziej inteligentni komentatorzy także i w Polsce. Piotr Skwieciński, na przykład, alternatywę sprowadza do prostego pytania – „Geje czy Ruscy?”. I odpowiada następująco: „rosyjskie zagrożenie pozostaje na tyle abstrakcyjne, że coraz więcej ludzi stawianych wobec takiego wyboru zacznie odpowiadać: „No to Ruscy”. Nawet w Polsce.”[vii]

Polska ma swoją specyfikę i nawet Stalin, wytrawny przecież polityk, stwierdził, że „komunizm pasuje tak do Polaków jak do krowy siodło”. Tak samo Polakom pasuje ideologia LGBT i podobne będą efekty prób jej zaszczepienia w Polsce.

Stanisław Lewicki

[i] http://www.towleroad.com/2013/12/french-president-joins-boycott-of-sochi-olympics/
[ii] https://edition.cnn.com/2013/12/17/sport/us-delegation-russia-olympics/
[iii] http://kropka.www.wkopi.pl/show/kopia-sfotografowanej-strony/?i=b8978c4e24678e858c7a7360dbf26691a417deaaddadd43ee7f7fce4779126c4&is=i4.wkopi.pl
[iv] Rzeczpospolita 25 maja 2018 „Wojna białorusko-białoruska pod flagą tęczową”
[v] Tamże
[vi] https://by.usembassy.gov/on-lgbti-pride-month/
[vii] Tygodnik „Sieci” – nr 25

https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 20 do “Co jest najważniejszą przyczyną starcia Zachodu z Rosją?”

 1. Boydar said

  Odnosząc się do tytułu; oprócz wielu różnych przyczyn jest ta –

  „… „nie możemy wyobrazić sobie większego nieszczęścia dla Żydów i całej Europy nad niekontrolowaną gospodarkę Polaków gdziekolwiek w najbliższym czasie. Uznajemy zasadę samodzielności narodów, wszelako niepodległość Polski byłaby najbardziej jaskrawym przejawem naruszenia tej idei …”

  I tylko Rosja aktualnie jest gwarantem naszej niepodległości.

  cytat (za Panem Pizero) pochodzi z https://www.okiem.pl/ojczyzna/antysemityzm2.htm

 2. Yagiel said

  Panie Boydar, czy widzi Pan podobieństwo cytowanej wypowiedzi do głównej tezy antypolskiej Bismarck’a?

 3. Boydar said

  Tego pier.dolonego żyda ?

 4. lopek said

  Totalna, obligatoryjna i niejako z urzędu – demoralizacja – to obecnie fundament wyniszczania ludzi stworzonych przez Boga – przez dzieci Szatana. Szatan musi wiedzieć, że Bóg nie znosi zapachu spermy zmieszanej z g*wnem i stąd to całe LGBT.

 5. Barbara Chojnacka said

 6. abc said

  Z polskiego punktu widzenia w relacjach z Rosją jest jeden problem zasadniczy i w zasadzie w wyobrażalnej perspektywie nieusuwalny – dla Moskwy partnerem po zachodniej stronie zawsze będzie Berlin, a nie Warszawa. A co to oznacza dla nas chyba nikomu przytomnemu nie trzeba tłumaczyć.
  Może kiedyś to się zmieni, ale najpierw musi „puszcza szumieć nad gruzami Berlina”.

 7. Boydar said

  Uważam, że cały komentarz ABC (6) to fake; godny trolla i raczej nie polonii.

 8. Sebastian said

  Artykuł słuszny prawie do końca, gdyż

  „……podobne będą efekty prób jej zaszczepienia w Polsce ”

  Powyższe bardzo optymistyczne, proszę zauważyć, że w ostatnich sondażach ( choć nie wierzę w sondaże ) inicjatywa biedronia ma 8 % poparcia a kukiz tylko 5 %. Jak z ukraińców zrobią Polaków ( obywateli przez zasiedzenie ) to ci z odchyleniem banderowskim, zgodnie ze skłonnościami ich gieroja, pewnie też się przyczynią do tego zaszczepienia. Autor raczy nie zauważać, że Stalin miał do czynienia z Polakami a nie z polactwem. LGBT jest nachalnie promowane w Polsce w programach telewizyjnych, serialach, a w szkołach uczą dzieci akceptacji tego typu zachowań i tolerowania osobników dotkniętych tą skazą na umyśle. Z homofobią już walczą w przedszkolach.

 9. Antymarxista said

  Co jest najważniejszą przyczyną starcia Zachodu z Rosją?

  Ekonomia, czyli zyski.
  .

 10. abc said

  @7: Pan może uważać co chce, na geografię nie ma to żadnego wpływu.
  Obiektywnie to jako taki zbieżny interes możemy mieć ze Stanami, ale tu z kolei za gardło trzymają nas Żydzi.
  Jako Polska jesteśmy więc w czarnej d. i to jest punkt wyjścia do rozważań.

 11. abc said

  A co do samego tematu – nie ma żadnego starcia „Zachodu” z Rosją, to jakaś kompletna bzdura. Cała kontynentalna niemiecka Ojropa z Moskwą przyciągają się jak za przeproszeniem muchy z g. Jeśli jest cokolwiek podobnego do starcia to tylko przez Ocean, ale tu już chodzi przede wszystkim o znacznie większą rozgrywkę z Chinami. Tak to wygląda.

  ——
  Aha. To wszystko gra pozorów
  Admin

 12. abc said

  @Admin:
  Może nie tyle gra pozorów co raczej wymuszenie przez Ocean na siłę i wbrew naturalnym tendencjom.

 13. Joannus said

  Ad 11
  ”Cała kontynentalna niemiecka Ojropa z Moskwą przyciągają się jak za przeproszeniem muchy ..”

  Jak na razie to III RP z Niemcami razem się przyciągają.

 14. Boydar said

  „… dla Moskwy partnerem po zachodniej stronie zawsze będzie Berlin, a nie Warszawa. A co to oznacza dla nas chyba nikomu przytomnemu nie trzeba tłumaczyć …”

  To jest taki sam sofizmat jak „jak powszechnie wiadomo …”, tyle że w formie paszkwilu. Co ABC sugeruje, że Moskwa nas wyrucha bo robi interesy z hitlerkami ? Stalin też robił, a potem całkiem „znienacka” powiedział sprawdzam. Jak to się dla hitlerków skończyło to akurat dobrze Gustlik powiedział.
  Gdyby nie „ruchająca nas Moskwa” obecnie językiem urzędowym byłby ukraiński na przemian z jidysz a na Śląsk trzeba by było mieć niemiecką wizę. O ile jeszcze jakiś Polak w ogóle by się ostał.

 15. Marucha said

  Re 14:
  W gajówce (coraz częściej?) pojawiają się osoby, których wypowiedzi sugerują, iż mają one dostęp do unikalnej wiedzy, jakiej nie ogarniają nawet rządy.państw, a co dopiero jakieś tam zwykłe slużby. Z reguły wydzielają przy tym antyrosyjski smrodek, lepiej lub gorzej zakamuflowany.

  Swoją drogą nie zdziwlbym się, gdyby Moskwa, wkurzona, nie jebnęła Polaków w to miejsce, gdzie bardzo zaboli.
  Bo wie Pan… ja lubię psy, ale gdy mnie jakiś obsrany kundelek obszczekuje bez sensu, to mam chęć podnieść kamień i mu przyp… ć.

 16. abc said

  @15: Wiem, że to trochę nie w smak i nie „po linii”, ale proszę się na chłodno zastanowić co właściwie Rosja miałaby zyskać na sojuszu z Warszawą zamiast z Berlinem. Mnie się widzi, że wielkie NIC i z ich punktu widzenia to jest zwyczajnie bez sensu (niemniej nic nie stoi na przeszkodzie żeby stamtąd takie pomysły lansować bo zawsze to im więcej fermentu tym lepiej).
  Dlatego twierdzę, że dla Rosji nie jesteśmy żadnym partnerem, identycznie jak i dla Niemiec. Przykra prawda jest taka, że tutaj Polska jest tylko przedmiotem, a nie podmiotem jak się wielu wydaje. Ale jeśli ktoś ma jakieś przekonujące sensowne argumenty…

  No i patrzenie na stosunki rosyjsko-niemieckie wyłącznie przez pryzmat ostatniej wojny (a konkretniej to drugiej jej części) to jednak jakieś zupełne nieporozumienie bo wzajemna współpraca, zwłaszcza na trupie Polski, ma dłuuugą tradycję.

 17. VAV said

  Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zbuduje główną świątynię Sił Zbrojnych w Parku Patriotycznym pod Moskwą, generał armii Siergiej Szojgu, szef departamentu wojskowego, powiedział podczas konferencji z kierownictwem rosyjskich sił zbrojnych dzisiaj.

  „Rosyjskie Ministerstwo Obrony realizuje teraz plan budowy głównej świątyni sił zbrojnych w Patriot Park, która została zatwierdzona przez społeczeństwo, władze państwowe, administrację wojskową, hierarchię i została urzeczywistniona w wizualnej koncepcji świątyni złożony projekt „, powiedział generał armii Siergiej Szojgu.
  https://russia-insider.com/en/russias-military-build-giant-orthodox-christian-cathedral-moscow/ri24732?ct=t(Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014)&mc_cid=0b5676f582&mc_eid=4030a10227

 18. Boydar said

  Polska dla Rosji nie jest partnerem, szczególnie jako „druga strona”, i to akurat prawda. Jest najbliższą RODZINĄ. Tylko Rosja o tym wie a Polactwo nie. ABC najwyraźniej również.

 19. To jet bzdura!!
  Awantura Zachodu z Rosja zaczela sie juz w czasie wojny w Czeczni.!!! I o Magnickiego. Chodorkowski zaplacil miliony, miliony dolarow, zeby senat narobila wrzasku o Magnickiego.
  I oczywiscie awantura byla wielka jak Putin wywalal mocno antyrosysjkich oligarchow z Rosji

  A potem w Gruzji, i na Ukrainie w czasie pomaranczowej rewolucji.
  Pedaly, i lezbije i pedofile – to tylko wygodny dodatek.
  NIKT, NIKT na calym swiecie sie nie interesuje co sie dzieje z dziecmi, ktore padaja ofiara miedzynarodowej mafii zboczencow. Bo zboczency zasiadaja w rzadach roznych panstw ‚demokratycznych’ do ktorych zalicza sie ostatnio i Kosowo!!! i USA!!

 20. A tak naprawde (kolejna!!) awantura z Rosja zaczela sie jak Amerykanie wybrali Rosji Gorbaczowa i jego wspaniala ‚wybrana’ zone i zorganizowali Pierestrojke (radziecka Solidarnosc ); a potem wybrali Jelcyna z Chodorkowskim do rzadzena w Rosji i sprywatyzowania majatku narodowego.. Zorganizowali wojne w Czeczni, zeby Rosjanie mieli zajecie;
  No a potem, to juz z gorki: Solidarnosc, awantury na Balkanach, Jugoslawia… wszystko sie jakos tak ‚zbieglo’ w czasie i przestrzeni.
  Bo to byl taki zwykly zbieg okolicznosci.
  I tak im dobrze szlo do 2000 roku. I jak mysleli, ze wszystko poszlo gladko , to trzeba bylo jeszcze awantury na Bliskim Wschodzie, i zeby Rosja juz nie przeszkadzala..
  Do tego byl potrzebny Afganistan. Pretekst sie znalazl.
  Mozna bylo zaczac podbijac roponosny Bliski Wschod.
  Potrzeba bylo tylko podstawiac nowego wroga.
  Najlepszym celem byly Araby. Bo po co im tyle ropy?
  I tyle szmalu za rope??
  No i te tony zlota!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: