Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Idlibie zaczęły się nagrania inscenizacji prowokacji z użyciem „broni chemicznej”

Posted by Marucha w dniu 2018-09-11 (Wtorek)

Reakcja typowego Polaka:
– Nagrali? Zainscenizowali? No i co z tego?
Admin

Zgodnie z informacjami otrzymanymi od mieszkańców Idlibu rozpoczęły się tam nagrania inscenizacji prowokacji z rzekomym użyciem „broni chemicznej” przez syryjską armię – donosi Centrum Pojednania Walczących Stron.

„Według informacji otrzymanych od mieszkańców prowincji Idlib obecnie w miejscowości Dżisr asz-Szughur trwają nagrania inscenizacji prowokacji rzekomego wykorzystania przez syryjską armię «broni chemicznej» przeciwko ludności cywilnej” — czytamy w raporcie.

Zaznaczono, że do nagrań w Dżisr asz-Szughur nad ranem przybyły ekipy filmowe z kilku bliskowschodnich stacji telewizyjnych, a także regionalnego oddziału głównego amerykańskiego telewizyjnego kanału informacyjnego.

Poinformowano również, że „scenariusz przewiduje sceny «udzielania pomocy» mieszkańcom Dżisr asz-Szughur przez aktywistów «Obrony Cywilnej» («Białe Hełmy») po rzekomym użyciu przez syryjską armię tzw. «lotniczych bomb beczkowych» z trującymi substancjami”.

„Specjalnie w celu «naturalności» filmowania i zbierania przez «Białe Hełmy» próbek gleby rankiem do Dżisr asz-Szughur z miejscowości Herbet-El-Dżauz bojownicy dostarczyli dwa pojemniki z trującą substancją na bazie chloru” — czytamy w komunikacie.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 11 to “W Idlibie zaczęły się nagrania inscenizacji prowokacji z użyciem „broni chemicznej””

 1. lewarek.pl said

  Zainscenizują, nagrają i przepchną swoją wersję. A potem zabiją tysiąc.
  Powtarzam to, co już tu kiedyś napisałem: warto byłoby zatopić jakiś amerykański okręt (no, nie żeby zaraz lotniskowiec, coś mniejszego) i pokazać im, że żarty się skończyły. Wojny światowej z tego nie będzie, co najwyżej aj waj wrzask pod niebiosa.

 2. lopek said

  „W Idlibie zaczęły się nagrania inscenizacji prowokacji z użyciem „broni chemicznej””
  Koniec cytatu.
  Pewnie maja już to nagrane w jakimś hollywoodzkim atelier.

 3. Barbara Chojnacka said

 4. Barbara Chojnacka said

 5. Barbara Chojnacka said

 6. Barbara Chojnacka said

 7. Edward. said

 8. Sebastian said

  ONZ ostrzega przed szturmem na bastion rebeliantów w Syrii – 04.09.2018 17:51

  Specjalny przedstawiciel ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura przestrzega przed „krwawą łaźnią” w zbuntowanej syryjskiej prowincji Idlib. Wezwał on do natychmiastowego podjęcia rozmów w tej sprawie między prezydentami Rosji i Turcji. Również w ocenie prezydenta USA i amerykańskich dowódców ofensywa w Idlib przyniesie katastrofę humanitarną.

  https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Syria.-ONZ-ostrzega-przed-szturmem-Syrii-i-Rosji-w-prowincji-Idlib

  Wychodzi na to, że namawiając do dyplomacji dają sobie czas sqrvesyny do przygotowania prowokacji, bo marzy się gnojom III wojna światowa wywołana rzekomo przez Rosję.

 9. Głos Prawdy said

  USA i ich sojusznicy przygotowują kolejną prowokację w Syrii w mieście Idlib, by znów oskarżyć prezydenta Assada w zabijaniu własnych ludzi, by potem uderzyć rakietami po Syrii. Ich celem jest ochrona terrorystów, których oni sponsorują do obalenia legalnie wybranego prezydenta, jedynego, kto jeszcze chroni chrześcijan na Bliskim Wschodzie, chcą przejąć złoża ropy naftowej, wody pitnej, zniszczyć chrześcijańskie i starożytne artefakty i dobrać się do Izraela. Rosja już miesiąc ostrzega ich, aby przestali oszukiwać społecznośc światową i zatrzymali swoje spektakle i następne bombardowania, bo inaczej natychmiast pociągnie to za sobą reakcję Rosji i jej sojuszników. Groźba wojny nuklearnej ponownie jest bardzo silna. Trzeba się bardzo modlić o pokój. ćwiczenia wojskowe WSCHÓD 2018 – TO NIE TYLKO KOLEJNE ĆWICZENIA WOJSKOWE

 10. revers said

 11. Z roznych doniesien w rosyjskich programach i Al Jazeery wynika, ze w Idlib zagniezdzilo sie kilka tych grup terrorystycznych. Ale teraz nie wiadomo, co z nimi zrobic bo na razie nie ma dla nich ‚nowych zadan’. I nie wiadomo, gdzie ich przerzucic. Naturalnie, ze Turcja troche motyluje, bo najpierw pomagala terrorystom w Idlib , potem sie ‚zaprzyjaznila’ z Rosja i teraz bardzo chcialaby kontrolowac Idlib.

  Natomiast zupelnie zdumiewa kowbojski szantaz.
  Ja nie wiem czy dobrze rozumiem, ze Idlib nie mozna atakowac bronia chemiczna – ale kazda inna -wolno.
  I zeby ratowac ludnosc cywilna przed okrutnym Asadem, trzeba wszystkich mieszkancow Idlib wyslac…do nieba amerykanska bronia, ktora zawiera przeciez tylko calkiem zubozony uran.
  Rozni komentatorzy spekuluja dwie mozliwosci:
  – albo jest w Idlib cos takiego – albo ktos taki, o czym swiat nie moze sie dowiedziec
  – albo Amerykanie za wszelka cene musza wygrac wojne w Syrii.
  Tymczasem, zachowanie Trumpa i calej tej amerykanskiej holoty wymaga natychmiastowych badan psychiatrycznych.
  Juz powinni nosic biale kaftaniki z dluuugimi rekawami.

Sorry, the comment form is closed at this time.