Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Juncker oskarża nacjonalistów o niszczenie Unii Europejskiej

Posted by Marucha w dniu 2018-09-12 (Środa)

Wygląda (chyba) na trzeźwego…

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosił swoje coroczne orędzie [a ktoś go o to prosił? – admin], w którym najwięcej miejsca poświęcił na piętnowanie sił politycznych niszczących jego zdaniem Unię Europejską.

Są nimi więc przede wszystkim nacjonaliści oraz prawicowe rządy we wschodniej części kontynentu, przy czym luksemburski polityk ugina się pod ich żądaniami i postuluje między innymi wzmocnienie ochrony europejskich granic przed imigrantami ekonomicznymi z Afryki.

Szef Komisji Europejskiej co roku wygłasza swoje przemówienie, podsumowujące ostatni rok funkcjonowania jego instytucji i całej Unii Europejskiej.

Diagnoza Junckera była tym razem mocno pesymistyczna dla technokratycznych elit europejskich. Jego zdaniem UE cierpi obecnie z powodu wystąpienia z niej Wielkiej Brytanii, rosnącego na całym świecie nacjonalizmu oraz niechęci do imigrantów zwłaszcza ze strony rządów państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Juncker musi jednak liczyć się z tymi nastrojami, dlatego zaproponował szereg rozwiązań postulowanych dotąd własnie przez ruchy eurosceptyczne i antyimigracyjne. Luksemburczyk chce więc zwiększyć nakłady na ochronę europejskich granic, zwłaszcza przed imigrantami z Afryki, a także utworzyć europejską agencję azylową pomagającą poszczególnym państwom członkowskim UE w rozpatrywaniu wniosków o udzielnie pozwoleń na pobyt w Europie.

Brukselskie elity zaczynają dostrzegać także właśnie narastającą imigrację z Afryki. Według Junckera kontynent ten nie potrzebuje doraźnej pomocy humanitarnej, lecz „prawdziwego i zrównoważonego partnerstwa”. Tym samym w ciągu następnych pięciu lat szef KE chce stworzyć w Afryce blisko 10 milionów miejsc pracy, także ułatwić Afrykańczykom zdobywanie wiedzy i doświadczenia na europejskich uczelniach.

Dodatkowo Juncker uważa, że niezwykle ważna dla przyszłości kontynentu jest „suwerenność europejska”, która jego zdaniem wywodzi się z suwerenności poszczególnych państw członkowskich. Dzięki tworzonej za jej pośrednictwem jedności UE mogłaby narzucać swoje rozwiązania, zaś już teraz wspólna polityka Unii doprowadziła do złagodzenia stanowiska amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa wobec nakładanych przez niego ceł.

Na podstawie: reuters.com, ilgiornale.it.
http://autonom.pl

Najpierw eurokurwy oplują cię i obszczekają. Potem sami dochodzą do wniosku, że jednak miałeś rację. Więc twoje poglądy przedstawią jako swoje. Ani półsłówkiem nie powiedzą „przepraszamy, nie mielismy racji”.
Typowa cecha psychopatów.
Admin

Komentarzy 9 to “Juncker oskarża nacjonalistów o niszczenie Unii Europejskiej”

 1. Moher49 said

  Przecież cały internet już jest pod kontrolą. Nieprawomyślne komentarze się nie ukazują.

 2. revers said

  re1, zagadza sie, linki wskazuja na error 404, a googlowska szukarka coraz czesciej sprawdza testem obrazkowym o kiepskiej jakosci obrazkach w tescie na robota internetowego, lub sprawdza rejestracje uzytkownika w jednym z autoryzacji portalu jak msn, google, podobne,.

 3. lopek said

  Jeżeli diablisko robi krok do tyłu – to tylko po to aby zaraz zrobić dwa szybkie kroki do przodu. Pupile Szatana tak nasycili Zachód kolorowymi, że teraz dalsze nasycanie – codziennie ale nie hurtowo – nawet nie będzie zauważone.

 4. Plausi said

  Kim jest Juncker ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#RezymUE

  Czym jest zatem UE ?

 5. Moher49 said

  Ludmyła Kozłowska – obywatelka Ukrainy i prezes Fundacji Otwarty Dialog – została deportowana z terytorium Unii Europejskiej do Kijowa 14 sierpnia przez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS). Gdy przyleciała do Brukseli, gdzie fundacja ma biuro, okazało się, że nie może przekroczyć granicy – została wpisana na listę osób do wydalenia ze strefy Schengen (alert w Systemie Informacji Schengen – SIS) przez władze polskie.
  Jak podaje onet.pl, wczesnym rankiem we wtorek 11 września Ludmiła Kozłowska wylądowała w Berlinie, gdzie w czwartek 13 września weźmie udział w wysłuchaniu w niemieckim parlamencie. Według onet.pl podstawą wydania wizy był „interes narodowy Niemiec”.

 6. NICK said

  Oczekiwanie na masę krytyczną.

  Blisko.

 7. Re: Artykul…
  junker, to taka osobliwa zydowska k…rwa podcierajaca sehendrynowi d…pe wszerz I wzdluz…, bez opamietania iloscia promili we krwi…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. prawda, mnie zbanwali na f bo napisałm, że na asfalt spadł rasistowski, biały, snieg, nie mogłam się po banie zalogowac,chcieli wszelkie dane osobowe, to opuściłam f, teraz przysyłają mi hasła, żebym wróciła…………spierdalać

 9. revers said

  Brakuje jeszcze whabismu na ramieniu wilka, i kto trzyma za ogon wilka z syjonistyczna masosonerka i globalistami na czele.

Sorry, the comment form is closed at this time.