Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (61 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-09-12 (Środa)

Euroszumowiny chcą uruchomić tzw. „artykuł 7” wobec Węgier. Węgry rzekomo zagrażają wartościom leżących u podstaw Unii Europejskiej, do których należą – uwaga! – poszanowanie demokracji, praworządności i praw człowieka.

Orbana wybrali na jego urząd obywatele Węgier. Kto wybrał na ich stanowiska takie kurwy, jak Verhofstadt, Timmermans czy Junckers, które z żydowskim nachalstwem panoszą się w Unii Europejskiej?

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/09/08/wolne-tematy-60-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/09/15/wolne-tematy-62-2018

Gajowy Marucha

Komentarze 273 to “Wolne tematy (61 – 2018)”

 1. Grace said

  Panosza sie poniewaz wszyscy im na to pozwalaja. Orban to prawdziwy patriota i dba o interesy Wegrow, czego te parchy zniesc nie moga. Cala ta pieprzona EU powinna sie rozpasc, a juz Polska powinna z niej wystapic napewno. Dosc ponizania i opluwania Polakow.

 2. Grace said

  Bardzo apetycznie to danie wyglada. Czy to kopytka z bitkami wolowymi? Wygladaja tak jak moja mama kiedys je przyrzadzala.

  Kopytka z jagnięciną.
  Admin

 3. Voodoosch said

  Granica miedzy obiema Irlandiami to chyba najciekawszy punkt Brexitowych „negocjacji”. Teraz oto stwierdzili, ze dzieki nowoczesnej technologii unikna twardej granicy, miedzy Irlandia Polnocna i Poludniowa. Chcialbym wiedziec w jaki sposob, a w szczegolnosci w handlu drobnym.

  https://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-45495960

 4. revers said

  Na ten moment to jest rzeczywiście sześć krajów z preferencjami. W tej chwili jest nowelizacja ustawy o rynku pracy, która daje dodatkowe preferencje, liberalizuje przepisy dotyczące łączenia rodzin. Na ten moment nie ma zmian prawnych, które wychodziłyby poza tę listę. Jeżeli mówimy o kierunkach, to są przede wszystkim: Wietnam, Indie, zresztą to znajduje odzwierciedlenie w statystykach przyjazdowych…”

  https://niezlomni.com/to-juz-pewne-wiceminister-mowi-wprost-w-polsce-bedzie-wiecej-imigrantow-zdradzil-szczegolowe-plany-dotyczace-najblizszych-lat/

  No i szkoly, uczelnie, czynsze za mieszkania, komunikacja za darmo …, a tubylcom podatki od podatkow lub sznur.

 5. Dobra. Trump z kimś tam wygra. I co dalej? Ano wojsko tam wyśle, które siądzie i będzie siedzieć. A to nie jest interes. Interes jest wtedy, gdy jest z kim walczyć. Bo ten ktoś broń kupić musi. Dopóki są wrogowie, z którymi USA może walczyć, dopóty USA zarabia na tym kasę. Znaczy USA, to niekoniecznie, ale producenci broni – jak najbardziej.

  Tu nie chodzi o to, by złapać króliczka, ale by gonić go! 🙂

 6. revers said

  Nie glosujacy za Trumpem, jak podaje gudlajski Washington Post, teraz za trampkiem, zrobili blad ze nie poszli na wybory i wybrali Choosen ONE ….

  https://www.washingtonpost.com/news/politics/wp/2018/08/09/new-data-makes-it-clear-nonvoters-handed-trump-the-presidency/?noredirect=on&utm_term=.deba34e456cf

 7. osoba prywatna said

 8. osoba prywatna said

 9. osoba prywatna said

  Majsterkowanie w demografii
  LE POINT: Chińska polityka demograficzna przechodzi od karania za wielodzietność, do karania za małodzietność. Obecnie dwoje dzieci staje się obowiązkiem każdej pary małżeńskiej.
  http://jeznach.neon24.pl/post/145239,majsterkowanie-w-demografii

 10. osoba prywatna said

  500+ ….. morderców w Polsce grasuje na przepustkach
  https://nczas.com/2018/09/12/sluzby-bezpieczenstwa-wstaja-z-kolan-nawet-500-polskich-mordercow-na-przepustkach-grasuje-na-wolnosci/

 11. osoba prywatna said

  Hasło w krzyżówce: „Region w Polsce słynący ze złoż tytanu” powinno składać się z 13 liter, zaczynać się na S a kończyć na A, ponieważ trafną odpowiedzią będzie tu „Suwalszczyzna”. Niestety oficjalnie nie zwykło się o tym mówić. Temat tabu, podczas gdy nasz region dysponuje potężnymi zasobami surowców mineralnych wartych biliony. Ile dokładnie i dlaczego nikt się po nie nie schyla? Na te tematy rozmawialiśmy z Jerzym Ząbkiewiczem, ekspertem tematu górnictwa, naukowcem, suwalskim społecznikiem, a od maja prezydentem Europejskich Stowarzyszeń Ławniczych.
  https://augustowskireporter.pl/artykuly/9260-8-bilionow-zl-pod-naszymi-stopami.html

 12. plasibo said

  KNUCIE GROŹBY PANDEMII PODCZAS GDY KABAŁ STOI PRZED WIZJĄ ŚMIERCI
  Autor: Benjamin Fulford, White Dragon Society

  Nadchodzi groźba pandemii podczas gdy samoloty w wielu krajach, które są zgłoszone jako “zakażone“, lądują i poddają się kwarantannie. Jednak źródła DIA (Defense Intelligence Agency) twierdzą, że wszystkie incydenty wyglądają na fałszywe i angażują aktorów kryzysowych.

  Groźba pandemii pojawia się podczas gdy egzekucja amerykańskiego senatora Johna McCaina wysyła fale uderzeniowe przez szeregi mafii chazarskiej, które teraz aktywują wszystkie swoje siły w desperackim posunięciu by ratować samych siebie. Tak więc ta groźba pandemii może być czymś w stylu uczniaka, który grozi swojej szkole podłożeniem bomby aby uniknąć egzaminu, który mu się nie powiedzie.

  Jednakże jest również możliwe, że amerykański wojskowo-przemysłowy establishment może przygotowywać pandemię jako przykrywkę, aby zatrzymać loty wszystkich linii lotniczych na całym świecie, aby zapobiec ucieczce mafii chazarskiej, podczas gdy zaczęto podejmować działania wobec ponad 51 000 zamkniętych aktów oskarżenia.

  W każdym razie poniższe linki są jedynie częściowym wskaźnikiem skali planowanej “pandemii“.

  Nigeria do Londynu – małpia ospa

  https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/monkeypox-uk-infectious-disease-flight-nigeria-cornwall-hospital-london-a8529306.html

  Hiszpania do Anglii, 9/4/18 – wirus chorobotwórczy

  http://www.foxnews.com/travel/2018/09/04/sickness-bug-gets-jet2-passengers-violently-ill-on-flight-from-spain-to-england.html

  Oran, Algieria do Francji, 9/5/18 – cholera

  https://www.dailystar.co.uk/news/world-news/727784/asl-airlines-france-cholera-evacuation-perpignan-oran-algeria-contagious-boeing-737

  Dubaj do Nowego Jorku, 9/5/18 – grypa

  https://www.usatoday.com/story/travel/flights/todayinthesky/2018/09/05/quarantined-emirates-380-arrives-new-york-100-ill-passengers/1200607002/

  Paryż, Francja do Filadelfii, 9/18/18 – grypa

  Monachium, Niemcy do Filadelfii, 9/6/18 – grypa

  http://www.foxnews.com/travel/2018/09/06/2-american-lairlines-planes-land-at-philadelphia-international-airport-carrying-multiple-passengers-experiencing-flu-like-symptoms.html

  http://hisz.rsoe.hu/alertmap/database/index.php?pageid=event_summary&edis_id=EH-20180907-64557-USA

  Groźba pandemii jest tylko jednym z wielu wątków w trwającym kryzysie na całym świecie, szczególnie w zachodniej strukturze władzy.

  Centrum działań pozostaje w USA, gdzie rząd wojskowy wspierający prezydenta Donalda Trumpa zintensyfikował obalenie kabała. Źródła Pentagonu twierdzą, że kolejna faza ataku będzie obejmować Republikanów wysokiego szczebla, takich jak były wiceprezydent Dick Cheney i były prezydent George Bush Jr., którzy to obaj “zostaną usunięci po raz pierwszy za zdradę 9/11, aby Demokraci nie mogli narzekać, podczas gdy Barack Obama i Hillary Clinton są na celowniku“.

  Warto zauważyć, że George H.W. Bush (s.) Najprawdopodobniej nie żyje, ponieważ nie pojawił się na pogrzebie Johna McCaina. Również lekarz Busha został zastrzelony tego lata a chwilę później mężczyzna, który zastrzelił doktora został prawdopodobnie usunięty pod przykrywką “samobójstwa“, co wskazywało na możliwe zatuszowanie śmierci Busha. (George H.W.Bush).

  https://www.theguardian.com/us-news/2018/jul/22/heart-doctor-to-george-hw-bush-dies-in-bicycle-shooting

  W każdym razie scenariusz długo wyczekiwanego aresztowania tych czołowych kabalistów stopniowo się rozwija.

  Egzekucja senatora Johna “ISIS” McCaina pozwoliła zastąpić go senatorem popierającym Trumpa, Jonem Kylem, zauważają źródła.

  Ułatwi to zatwierdzenie Bretta Kavanaugh jako sędziego Sądu Najwyższego, zauważają.

  Kolejnym krokiem będzie obciążanie Busha Jr. itd. poprzez odtajnienie dokumentów Foreign Surveillance Intelligence Act (FISA) wraz z dokumentami z 9/11, od kiedy Kavanaugh był Sekretarzem w kancelarii Busha w latach 2001-2005, mówią źródła Pentagonu.

  Pętla zaciska się także na Obamie, ponieważ jego chicagowscy mafijni obrońcy są usuwani. Zaczęło się od aresztowania w lipcu spadkobierczyni Bronfmana (Bronfmansowie wzbogacili się, dostarczając alkohol dla Al Capone) za udział w handlu ludźmi w sekcie NXIVM.

  Teraz szef amerykańskiego oddziału Mosadu, Rahm Emmanuel, “został usunięty siłą ze stanowiska burmistrza Chicago i może zostać oskarżony o swoje zbrodnie i korupcję” – mówią źródła Pentagonu.

  Obława zbliża się także do nazistowskiego zbrodniarza wojennego, Beniamina Netanyahu, podczas gdy naród żydowski w końcu budzi się w kwestii jego szatańskiej przestępczości.

  Znakiem tego było gdy izraelskie gazety, takie jak Haaretz, ujawniły, że jego rząd potajemnie finansuje różne syryjskie antyrządowe grupy winne zbrodni przeciwko ludzkości.
  Obalenie czołowych chazarskich gangsterów zbiegło się z ciągłym atakiem na dwa z ich głównych centrów władzy – korporacyjne media i oligopol technologiczny.

  Chazarskie “media są atakowane, jako że NBC z fałszywymi wiadomościami stoi przed wizją dochodzenia za odmówienie opublikowania historii Harveya Weinsteina, podczas gdy CBS zostało zmuszone do zwolnienia innego seksualnego drapieżnika [prezesa Leslie] Moonves w czasie żydowskiego Nowego Roku 9 września, ” mówią źródła Pentagonu.

  Źródła dodają, że “wielcy technologicznie Facebook, Amazon, Apple, Google (FAAG) mogą zostać rozbici i podzieleni, aby zatrzymać szpiegowanie i cenzurę a także wspierać konkurencję“.

  Oto co “były szpieg prowadzący operację fałszywej flagi dla CIA” Robert David Steele miał do powiedzenia na temat sytuacji:

  “Cyfrowe zabójstwo trwa nadal szczególnie dla Alexa Jonesa i wobec wszystkich tych, którzy ogólnie poszukują prawdy o Sandy Hook.

  Może się to stać nie tylko przypadkiem publicznej wolności słowa przeciw prywatnej cenzurze w Internecie, ale także dochodzeniem w sprawie gangsterskiej działalności i być może ostatecznie rozpadem monopolu antyzaufania. Lista winnych firm jest teraz znacznie większa niż oryginalnych sojuszników #GoogleGestapo (Amazon, Facebook, Google, MeetUp, Twitter i YouTube), a wszystko to pod pewną formą tajnego wywiadu amerykańskiego i syjonistycznej kontroli i wpływów.

  Obecnie obejmuje Apple, Discus, Pinterest, WordPress.com i wiele innych. To bardzo przypomina zlecenie egzekucji w Tajnym Państwie, które wszystkie platformy Tajnego Państwa przestrzegają. “

  Steele dodaje, że podczas gdy jego “dostawca usług internetowych DreamHost honoruje pierwszą poprawkę, Amazon zablokował księgę zebranych memoriałów na temat Sandy Hook, która została dostarczona do Białego Domu 8 września.“

  Chazarski kabał chwieje się, ale nie są jeszcze skończeni. Najbardziej śmiercionośny kontratak, jaki mogliby wykonać przeciwko reżimowi Trumpa może przybrać formę krachu na giełdzie. Jak widać z artykułu w linku poniżej, korporacyjne media rozpoczęły chór zagłady dla rynku i gospodarki.

  https://www.zerohedge.com/news/2018-09-09/snyder-chapter-american-history-not-going-end-well

  Oczywiście, najpierw musieli podnieść rynek na irracjonalne wyżyny, zanim zdecydowali się na upadek i możecie być pewni, że wysokiej rangi insiderzy, tacy jak Rothschildowie, będą zbierać pieniądze po drodze na dno, tak jak to robili w drodze na szczyt.

  Chazarska mafia robi także duży krok w obronie kanclerz Niemiec Angeli Merkel, ich najwyższego przywódcy nadal u władzy.

  Niemieckie źródła podają, że w mieście Chemnitz dokonano incydentu z fałszywą flagą aby zapewnić pretekst do rozprawienia się z nacjonalistami, określając ich jako niebezpiecznych, według źródeł Niemieckiego Towarzystwa Białego Smoka (WDS).
  Szef niemieckiego wywiadu krajowego wydaje się zgadzać.

  https://www.dw.com/en/german-domestic-intelligence-chief-under-fire-for-chemnitz-remarks/a-45410480

  Brytyjska strona chazarskiego motłochu pozostaje na wojnie, inscenizując w Wielkiej Brytanii fałszywe ataki z użyciem broni chemicznej i przygotowuje się do inscenizowania ich w Syrii.

  Robią to, ponieważ ich interesy naftowe na Bliskim Wschodzie są zagrożone przez Rosjan i potrzebują wiarygodnego usprawiedliwienia dla działań wojskowych mających na celu ochronę dochodów z ropy naftowej, przyznają źródła MI5.

  Japonię nawiedziły również gwałtowne ataki prawdopodobnie z użyciem broni wywołującej trzęsienia ziemi na północną wyspę Hokkaido.

  Trzęsienie ziemi jest podejrzane, ponieważ jego epicentrum znajdowało się w pobliżu bazy wojskowej (podobnie jak niedawne w południowej Japonii), sejsmograf miał cechy sztucznego trzęsienia ziemi i było płytkie.

  Co więcej, mimo że trzęsienie miało miejsce o 3 nad ranem, premier niewolnik Shinzo Abe, był gotowy do działania w ciągu 3 minut w centrum reagowania kryzysowego, wskazując, że prawdopodobnie otrzymał uprzednie ostrzeżenie.

  Motywem może być wymuszenie, ponieważ w dniu trzęsienia ziemi Trump powiedział, że dobre stosunki z Japonią “zakończą się, gdy tylko im powiem ile muszą zapłacić.”

  https://japantoday.com/category/politics/trump-suggests-trade-fight-with-japan-wsj-column

  Oczywiście, Amerykanie zostali ostrzeżeni, że La Palma zostanie uderzona, a na Wschodnim Wybrzeżu pojawi się 100-metrowe tsunami jeśli spróbują wykonać więcej takich sztuczek, mówią źródła WDS w Japonii.

  Co więcej, pojawiają się ruchy mające na celu usunięcie reżimu niewolnika Abe i znacjonalizowanie Banku Japonii, mówią japońskie źródła prawicowe.

  W każdym razie, słabym ogniwem reżimu Trumpa pozostają finanse, ponieważ USA pozostają w stanie upadłości i są zależne od zagranicznych nabywców amerykańskich obligacji skarbowych (głównie chińskich i japońskich), aby utrzymać funkcjonowanie przy obecnym standardzie życia.

  Ponadto, podczas gdy ruch wojskowego rządu Trumpa w USA aby usunąć kabała i przywrócić Republikę jest godny pochwały i spóźniony, nie przedstawili oni żadnego realnego planu co zrobić po tym, jak “dorwą złych facetów“.

  W szczególności nie wydają się mieć żadnego planu radzenia sobie z trwającym sztucznie wytworzonym planetarnym wyginięciem.

  Europejski oddział kabała, pomimo całego zła i zepsucia, próbował przynajmniej poradzić sobie z tym problemem, wykorzystując swój (co prawda fałszywy) przekręt z globalnym ociepleniem węglowym.

  O ile reżim Trumpa nie przedstawi prawdziwego planu dla planety, Trump skończy jak poprzedni radziecki przywódca Borys Jelcyn, którego główną rolą było przewodzenie upadkowi starego, zepsutego systemu.

  WDS i jego sojusznicy mają plan masowej, wielobilionowej kampanii, mającej na celu położenie kresu ubóstwu i zniszczeniu środowiska na całym świecie w ciągu kilku miesięcy.

  Jeśli reżim wojskowy Trumpa nie pójdzie dalej, ich czeki płatnicze nie zostaną przyjęte.

 13. https://video.wp.pl/i,hold-pruski-to-wielki-blad-polityczny-polskiego-krola-historycy-nie-maja-watpliwosci,mid,2025759,cid,4051,klip.html?ticaid=11bfea
  W polskiej historiografii hołd pruski jest oceniany jako fatalny błąd polityczny Zygmunta Starego. W 1525 roku w Krakowie doszło do zawarcia traktatu między królem Polski a mistrzem zakonu krzyżackiego Albrechtem Hohenzollernem. W jego wyniku Prusy Zakonne zostały przekształcone w świeckie państwo o nazwie Prusy Książęce, które stało się lennem Polski. Przełom XV i XVI wieku to czas szczególnych napięć między Rzeczpospolitą a państwem krzyżackim.
  *****
  Tylko Albrecht Hohenzollern mógł stawić czoło cesarzowi Karolowi V. Był plan uderzenia wielką armią niemiecko-hiszpańską na Brandenburgię, po spacyfikowaniu której armia ta miała uderzyć przez Wielkopolskę na Pomorze, aby spotkać się w Gdańsku z flotą niderlandzką i uderzyć wspólnie na Mazowsze, które miało otrzymać status Udzielnego Księstwa Rzeszy, jak Pomorze, co na Pomorzu Zachodnim się STAŁO.

 14. osoba prywatna said

  https://augustowskireporter.pl/media/k2/items/cache/3ecdf05ed6c96535928825c207a8aec2_XL.jpg?t=-62169984000

 15. walthemar said

  ACTA przepchnięte! Parlament Europejski przegłosował cenzurę w Internecie pod pozorem ochrony praw autorskich
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/acta-przepchniete-parlament-europejski-przeglosowal-cenzure-w-internecie-pod-pozorem

  Wobec Madziarow tez przeglosowali

 16. osoba prywatna said

  Mądry wpis.
  https://augustowskireporter.pl/mieszkancy/9233-cudze-chwalicie-swego-nie-znacie.html

 17. Sam said

  Witam.Moja znajoma pracuje w LG i oczywiscie masa ukrow.Oni zarabiaja wiecej jak nasi moga brac godz nadliczbowe kiedy chca i maja za nie placone ale Polacy moga sporadycznie dostac nadliczbowe ale juz kasy nie dostaja tylko wolne w tygodniu.I teraz najwazniejsze,dwa dni temu ta moja znajoma uslyszala od ukra mlodego chlopaka,ze makrela juz niedlugo da im wizy i oni wyjada do raichu a uwaga…..a nas Poroszenko rozstrelaju.Cos skurwiele szykuja pozyjemy zobaczymy ale pisiuarow zaorac.Przypomne ze na tasmach u Sowy Morawiecki powiedzial ze musza zmienic taktyke a plan sie powiedzie.Te jego slowa. We peaple itd…

  ———–
  Kiedyś takiego bezczela by zabito…
  Admin

 18. revers said

  re15

  no pieknie, „Dzisiaj w Parlamencie Europejskim za ACTA 2 zaglosowali polscy europosłowie z PO przeciwni byli parlamentarzyści z partii Wolność oraz z PiS. ”

  wszystko zgodnie z planem, choc sankcje przeciwko Wegrom to tylko przykrywka do ACTA , bo i tak nikt sie dowie kto ile nachodzcow przyjal, i kto komu podrzucil gaz np. w Syrii, zwlaszcza z panujacych na rynku europejskim korporacji medialnych z Niemiec….

 19. osoba prywatna said

  Edukacja Domowa cz.5 RODZINA
  .https://www.youtube.com/watch?v=1OLSSc6Jc40

 20. osoba prywatna said

  Panie Zerohero, miał Pan nosa co do tego osobnika.
  .https://www.youtube.com/watch?v=prsHxOBY87A

 21. gość said

 22. Boydar said

  Un się nie łapie, nawet gdyby.

 23. gość said

  STOP ACTA 2 W POLSCE – apel do rządzących

  Robert Winnicki
  Poseł na Sejm RP
  Prezes Ruchu Narodowego

  http://ruchnarodowy.net/stop-acta-2-w-polsce-apel-do-rzadzacych/

 24. ali said

  Kolejna obficie ilustrowana przykładami pogadanka o unijnych procedurach legislacyjnych. Albo raczej ich braku.

 25. revers said

  re21
  I gdzie ten kij Korwina? bo bassellbolowa cyfrowka z kodem deziformacyjnym, szybkich utwardzaczy molekularnych byl by za malo.A policzek to reklama dla takich typow.

 26. ali said

  Kukułcze jajo żydostwa, żydowska narracja czyli Żebrowski i inni.
  Dział: Polityka

  https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/893843,kukulcze-jajo-zydostwa-zydowska-narracja-czyli-zebrowski-i-inni

 27. Yagiel said

  ad 13/Wandaluzja:
  Szanowny Wandaluzjo, coś pewnie było na rzeczy z tym Mazowszem, gdyż
  1. po hołdzie Zakonu’1525 dwaj synkowie mazowieccy szybko zmarli – koniec Piastów
  2. Hohenzollern ożeniony był z Jagiellonką, a ród ten dotrwał u władzy w Prusiech, jak wiadomo, do I woj. świat
  3. stało się tak głównie dlatego, ze Jagiełło chciał trwania osłabionego Zakonu jako przeciwwagi dla Polski – on był Litwinem i dbał o Litwę głównie – trudno mieć do niego o to pretensję; po to nie dobił Zakonu w Wojnie 1409-11 i nie zdobył MarienBurga; wystarczyło mu umówić się z von Plauen’em, któremu zostało 25-30 rycerzy-zakonników… a jednak trwał i wojował
  4. Zygmunt Stary to wnuk Jagiełły, kontynuujący jego i swego ojca strategię czynienia z Zakonu niby-Prusów („Banderia Prutenorum” x.Długosza, itd.)
  5. częścią tej strategii, od Algirdasa począwszy, było osłabianie Kościoła i dlatego to Prusy Książęce stały się pierwszym państwem protestanckim, na czym oczywiście zależało Jagielle i następcom – dla dobra Litwy i Rusi
  6. nawet Sienkiewicz w „Krzyżakach” coś sugerował, gdyż zaatakowany pod Krakowem poseł Zakonu von Lichtenstein (co za nazwisko!) nie patrzył na Zbyszka „Głupiś!”, tylko na xiężnę mazowiecką/Czersk, Annę Danutę – a ta nie zmrużyła oka i tym skazała Zbyszka na śmierć, bo
  7. przedtem, nocą w gospodzie sama go wystawiła, nakręciła historią łzawą o Danuśce, Jurandzie – wiadomo
  otóż: dlaczego xeni Anna Danuta, Litwinka w stroju Litwy: złoty, zielony, czerwień nakręciła Zbyszka na posła Zakonu?
  wbrew oczywistym interesom Polski/Wawelu… źle Polsce życzyła?
  8. wiadomo, że niewiele brakło, żeby to Mazowsze przejęło Hedwig/Jadwigę, czyli Polskę w latach 1382-84
  9. ta xeni Anna Danuta była wystarczająco mądra, żeby dogadać swe pół-Mazowsze z Zakonem – stąd jej nagranie, napuszczenie Zbyszka na posła Zakonu: to oczywiste, że poseł wiedział, że będzie zaatakowany – gospodę Pod Lutym Turem w Tyńcu prowadził Niemiec…
  10. co i skąd wiedział Sienkiewicz ,że tak „Krzyżaków” zaczął? ta xeni Anna Danuta była rodzoną siostrą Vitautasa/Witolda, nie Jagiełły – tego siostra rodzona była żoną drugiego pół-Mazowsza, też przychylnego Zakonowi – który marzył o koronie królewskiej litewskiej i ciut brakło…

  Zatem, Szanowny Wandaluzjo, Sienkiew wiedział, nie-wprost powiedział, więc może Ty dopowiedz…? To, co opisujesz, stałoby się 100 lat dawniej, gdyby nie husyci: oni zatrzymali cesarza przed Tatrami, odwracali jego uwagę, długo… A wszystko zgodnie z planem Jagiełły, Jagiellonów, którzy – po kądzieli – władali Europą do I wojny światowej, czyż nie? Ponad 500 lat władzy Jagiellonów – czapki z głów!

 28. maasteer said

  https://bialczynski.pl/2018/09/12/chemtrails-2018-niemiecka-telewizja-mowi-oficjalnie-niedowiarki-w-polsce-sa-w-szoku/

 29. maasteer said

  .https://www.youtube.com/watch?v=E1QxOjXvh5E&feature=youtu.be

 30. Zerohero said

  Pomysł w Wielkiej Brytanii aby karać uczelnie które przyznają zbyt mało tytułów naukowych czarnym studentom.

  https://www.telegraph.co.uk/education/2018/09/06/universities-must-give-top-degrees-black-students-new-proposals/

 31. revers said

  Jedno z piekniejszych przemowin od 7 min. Orbana w obronie swego kraju, narodu i honoru, gdzie polinskim pomazancom do Orbana?

  cos tam po Orbanie prof. Legutko probowal ratowac, ale jak jest malo wie, lub selektywnie profesorsko.

 32. Roman K said

  Panie gajowy pisze pan cyt Kto wbral TAKIE ..sam pan wie co pan napisal……,.,.
  Ja panu odpowiem zaraz…. Te wlasnie -co pan napisal- wybieral NIKT…, czyli MY… MY…Anonimy…w Tajnym anonimowym glosowaniu za plachta zpod ktorych wylazac jako normalni ludzie z minami , takimi -zeby wszyscy widzieli ze glosowalismy -jak trzeba :-))))))))
  Panie Gajowy kto tu jest ..no to co pan napisal, a ja nie chce powtarzac, zeby sie nie narazic porzadnym Czytelnikom, czyli …tym ..a co pan pisze:-)()))))

 33. revers said

  38 mld od jankesow, 330 mld od polacken mozna zyc w izraelu za takie friko, tylko wysoko stac w tamtejszych kibucach. ..

  https://israelpalestinenews.org/congress-today-sneaking-through-38-billion-to-israel-call-now/

  a flag wiecej niz hamerykanskich

 34. revers said

  re17

  no w Reichu to czekaja na ukrow, jak sam Opel, jeden z wiekszych pracodawcow w Reichu, pozwalnial tysiace ludzi, trzyma tylko minimalna ilosc pracownikow na umowach smieciowych przez firmy posredniczace w pracy na czas, oczywiscie z nizsza pensja i bez zadnych zobowiazan socjalnych typu renta zakladowa, dodatki z dewident, gdy w tym samym czasie Opel na gieldzie melduje 500 mld zyski. Te same procesy maja miejsca w zakladach Opla czy w Polsce, na Wegrzech, Angli czy innych bylych demoludach.

  Pewnie ze do podcierania tylka jako optekunowie starych schorowanych reichburgerow i przyniesc wyniesc pozamiataj na budowach beda mieli wsparcie i oparcie.

 35. VAV said

  Dalai Lama mówi: „Europa należy do Europejczyków”
  https://www.france24.com/en/20180912-dalai-lama-says-europe-belongs-europeans

 36. VAV said

  Minister spraw wewnętrznych we Włoszech, Matteo Salvini, który obiecał deportować setki tysięcy nielegalnych migrantów afrykańskich z Włoch z powrotem do ich krajów, wydaje się teraz dotrzymac obietnic przedwyborczych.

  Wczoraj 165 Nigeryjczyków zostało repatriowanych z powrotem do ich kraju.

  Po osiągnięciu kilku porozumień z krajem pochodzenia, włoskie władze załadowały imigrantów na statek do Libii, gdzie następnie wysłano ich samolotem do Nigerii. Później Matteo Salvini skomentował: „będzie 165 mniej potencjalnych gwałcicieli naszych kobiet, a to dopiero początek”.

  Dzięki temu aktowi Włochy chcą wysłać silną wiadomość do migrantów: „Chcemy, aby afrykańscy migranci dowiedzieli się, że jeśli tu przybędą, odeślemy ich z powrotem. Włochy nie są już otwarte na wszystkie rodzaje imigracji. ”

  Jest to zbieżne z przesłaniem pana Salviniego do ONZ – że Włoch nie można oskarżyć o „rasizm”, ponieważ przez dziesięciolecia Włochy przyjmowały tysiące migrantów. „Deportowanie ich nie jest rasistowskie, to tylko zdrowy rozsądek.” Pan Salvini rozważa obecnie zmniejszenie funduszy dla Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 37. Dictum said

  [Tak dla pocieszenia]

  “Tymczasem wy dopuszczacie się niesprawiedliwości i szkody wyrządzacie, to właśnie braciom. Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą Królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.”
  1 Kor. 6:9-10;

 38. OTTOOT said

  Rzydy z Niemiec Rosji Angli Szatanów USA Izraela od ponad 200 lat plują na Polskę i na to co polskie pełni nienawiści niechętni nam którzy ich przyjęliśmy do siebie na Nasze nieszczęście Obowiązkiem Każdego Polaka jest zwalczanie każdego ruchu rzydoSSkiego każdego rzyda w polityce polskiej i zagranicznej musimy tępić syjonizm uznając go na równi z hitleryzmem i komunizmem za zbrodnię przeciw ludzkości

 39. Boydar said

  Według ekipy Plausi – nie należy, Europejczycy w Europie tylko mieszkają (32 Dalajlama).

  Ale to się wszystko zmieni, Europejczycy kiedyś pójdą spać i tylko przez sen jeszcze usłyszą – wujku, śpicie ? A po koziemu to nie wiem jak.

 40. Boydar said

  Ciekaw jestem ile Śliniak zgarnął za roszadę w elektoracie. Stawiam że nic, „po prostu” musiał. I tak go kiedyś zlinczują, nikt nie będzie pytał „dlaczego”.

 41. king said

  Jednego degenerata żydowskiego mniej. Ilu ich jeszcze woja kreci. Za to co zrobili arystokracji triple. Parchy ohydne, powolne im tortury i śmierć, potem do Boga na rozprawe.

  http://www.thenyherald.com/2018/09/11/pedophiles-decapitated-corpse-found-on-judges-doorstep-after-bail-hearing/

 42. king said

  Diabelska cywilizacja śmierci i sexu na małoletnich zorganizowana pod zydostwo udające katolików patriotów, ohyda spustoszenia jeszcze zapłaci za swe zboczenia i mordy. Potrójnie.

  https://www.activistpost.com/2018/09/grand-jury-finds-police-were-complicit-in-covering-up-massive-child-sex-ring-in-catholic-church.html

 43. Boydar said

  Większość „rodziców” dzieci śpiewających jak słowiki była świadoma że „ich pociechy” są molestowane. Tak jak parafianie wiedzą co „ksionc” wyprawia, jeśli wyprawia. Ale nie tylko parafianie; qurwia wie, dzielnicowy wie, pan prokurator i pan sędzia też.

 44. Boydar said

  https://tech.wp.pl/w-dolinie-krzemowej-jak-w-polsce-protesty-z-powodu-anten-powodujacych-raka-6294460717549697a

  Ciekaw jestem które „stronnictwo” z grasujących w Polin nakazało ustanowienie stukrotnie ostrzejszych norm na natężenie pola.

  Co zabawa i przedstawienie to zabawa i przedstawienie; ale jak widać, są sprawy najpoważniejsze i fundamentalne.


 45. WIELKA LECHIA I DZIEŃ W KTÓRYM PROFESOROWIE POLSCY PRZESZLI NA STRONĘ TURBOSŁOWIAN

  Marian Nosal OTRĄBIŁ upadek STALIOWSKIEGO ZAKAZU zajmowania się Historią Polski Przedchrześcijańskiej czyli Urzędowego i mafijnego PRZEŚLADOWANIA zajmujących się tym tematem. Nastąpiło to 1 XII 2017 roku, w dniu wydania książki Mariusza Kowalskiego, ARIOWIE – SŁOWIANIE – POLACY.
  Po upadku Związku Sowieckiego rolę egzekutora tego Stalinowskiego Prawa przejął Izrael, który egzekwował to Oskarżeniami o FASZYZM i ANTYSEMITYZM, co najlepiej sformułował Jerzy Turowicz, żeby WYPĘDZIĆ ARIAŃCZYKÓW. Nie była to Dyskryminacja, ale EKSTERMINACJA, o czym świadczy WYTRUCIE Lwowsko-Wrocławskiej Szkoły Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej, że ocalałem TYLKO JA, która realizowała Gomułkowskie anulowanie tego Stalinowskiego Prawa.
  Trucicieli BRONI mason angielski Stanisław Michalkiewicz nazywając Lechiadę RZYGOWINAMI UBECKIMI. Masoni angielscy muszą jednak pamiętać, że Ubecy byli tylko knechtami arystokracji komunistycznej czyli masonów-kominternowców, którzy Wzięli Wszystko w II rewolucji kominternowskiej w 1989 r. oskarżając knechtów o własne zbrodnie. Gdy knechty przyznały się do zbrodni z usprawiedliwiły: Bo Wyście Nam Kazali, to kominternowcy odpowiedzieli na to TO JEST ANTYSEMITYZM, który według prawa Leninowskiego karze się CIĘŻKIMI ROBOTAMI, Stalinowskiego ŚMIERCIĄ a Wałęsowskiego LECZENIEM W ZAKŁADZIE ZAMKNIĘTYM.
  Marksizm był już Zgrany więc kominternowcy przebrali się w Lasalizm a Balcerowicza na Drugiego Erharda, żeby zaprowadził Polaków i Rosjan do KALKUTY. – Jak można bowiem wypędzać z Polski Polaków jako ARIAŃCZYKÓW to można będzie wypędzić z Indii Hidusów jako ARIÓW ???
  Faszyzm był POTĘPIENIEM przez Keynesa i Paderewskiego kapitału anonimowego jako GROŹNIEJSZEGO od żydowskiego kapitały kryminalnego. Pierwszymi faszystami byli Włoscy Żydzi, którzy chcieli tym obalić Rotszyldów i Rokefelerów, ale faszyzm został zniszczony przez Stalina, który nakazał komunistom francuskim: WROGÓW NAZYWAJCIE FASZYSTAMI – jak Jahwe zniszczył Baala nakazem: NARODOWI WYBRANEMU KAZAŁEM ZWAĆ CIĘ SZATANEM więc kapłani Baala zostali Wymordowani przez talibów chrześcijańskich – tych od kastrowania Rzymian.
  Faszyzm wprowadził środek ANTYKRYZYSOWY w postaci Nacjonalizacji Złota, który anulował Ronald Reagan, co zaskutkowało Długiem Amerykańskim. Dług Amerykański nie może być jednak egzekwowany komorniczo z powodu ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu, który zapobiegł dyktaturze spermy jerozolimskiej czyli rodzeniu przez Niemki Amerykanów. Faszystowską Nacjonalizację Złota obaliłem ja SARMACKIM Babskim Monopolem Złota, co przymusiło Żydów do FASZYZMU, że Hitler został HOLOKAUSTEM.

 46. NyndrO said

  nie Panie Boydar. Ja już Pana znam. Otóż większość rodziców nie wiedziała o zboczeniu Petza. Mieszkałem wtedy w Poznaniu, ale śpiewać nie umiem, czym wygrał życie. I nie widziałem tej mordy przez 3-4 lata…a tu nagle pacze, pacze (a tam siuksy), a tu w telewizji idzie jego excylencyja na czele jakiejś oazy. Nich pan kuwa nie przesadza.

 47. Dictum said

  Przy KAŻDEJ sprawie, co do której są protesty, rzecz na chwilę ucicha, ale te bestie tylko się przyczajają i za chwilę robią, co postanowili.
  Niech już się to siedlisko zła – UE – rozpierniczy wreszcie, bo głowę daję, że marzy o tym większość przytomnych.

 48. revers said

  Admin napisal; „Kto wybrał na ich stanowiska takie kurwy, jak Verhofstadt, Timmermans czy Junckers, które z żydowskim nachalstwem panoszą się w Unii Europejskiej?”

  Verhofstadt odpowiedzial ale my placimy Wegrom i dlaczego nie podtrzymuja europejskich wartosci, w tym nie przyjmuja imigrantow z poza uni?

 49. revers said

  „Postulat wyłączenia z polskiej polityki „faszystów i antysemitów” od lat podnoszą środowiska żydowskie, w tym loża B’nai B’rith. Niestety, moje przypuszczenie o planach organizacji podróbki Marszu Niepodległości, które wyraziłem wczoraj, okazało się słuszne.”

  https://www.ekspedyt.org/2018/09/02/morawiecki-izrael-mowi-naszym-jezykiem-a-moze-to-premier-mowi-jezykiem-bnai-brith/

  Marsz niepodleglosci 11.11.2018 bez polakow, ale ta to pozwola bialo-czerwone flagi nosic, kabal na calego ale widac polacy lubia w kabale zyc i sami ja demonstrowac. Pod tym wzgledem nie ma podzialow miedzy PIS, PO i Nowoczesna.

 50. Boydar said

  A kiedy mam przesadzać ? W lutym ?

  https://gloswielkopolski.pl/afera-wojciecha-kroloppa-10-lat-od-zatrzymania-dyrygenta-za-pedofilie/ar/918981

 51. NyndrO said

  W każdym razie nie tero,latym.

 52. Boydar said

  Wyłączenie z polskiej polityki faszystów i antysemitów, Panie Reversie (48) to nie jest wcale zły pomysł.

  Dzięki takiemu zabiegowi we władzach nie byłoby nawet pół żyda.

  Odrębną kwestią jest interpretacja określeń. Według obiegowej opinii faszysta to „ktoś kto uważa swój naród za najlepszy a inne chce wytępić”. Twórcy tej opinii nie wyjaśniają gdzie, wytępić. Nie do końca też wiadomo co owo wytępić miałoby znaczyć w odniesieniu. Ja np. nie zamierzam tępić żydów tam gdzie ich miejsce. Podobnie kozojebców. Zaznaczam, że gdzie jest miejsce żydów to, słowo harcerza, nie wiem. Wiem gdzie nie jest i może dlatego po części faszyzm się we mnie co rano budzi, dopóki się nie napiję.

  Natomiast jeśli się rozchodzi o antysemityzm to raz, że największymi antysemitami są sami żydzi, a dwa, według ich alternatywnej definicji, antysemitą jest ten, który zostanie tak nazwany przez żydów. Jakoś nie słyszałem żeby funkcjonariusze Jüdischer Ordnungsdienst nazwani byli kiedykolwiek i przez kogokolwiek antysemitami. Co utwierdza mnie w przekonaniu. No.

 53. revers said

  no pan to zaczyna pokretnie myslec, jak antysemita to nie zyd, tylko nie kazdy zyd to syjonista, ale latwo moze nim zostac, a syjonisci nie oddaja wladzy bez opcji samsona.

  bedzie pan mial z 400 cygar atomowych moze pan porozmawiac jak antysemita z zydem syjonista, jak rowny z rownym o wladzy,
  no i jaki Amber Gold bis ale z galaktycznym zapasem zlota.

 54. Boydar said

  Ja bardzo prosto myślę, Panie Reversie, bardzo, bo prosty Chacheł jestem i inaczej nie umiem. Ale czasem również nie umiem tego myślenia w słowo pisane oblec. Ale to przez wódkę; palce mi się plączą 🙂

 55. Boydar said

  „… Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład (…). Życzę wam odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga (…). Bądźcie wierni Polsce i wierni Bogu …” – Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty

  https://wiadomosci.wp.pl/kurator-do-uczniow-broncie-sie-przed-islamem-6294817128199809a

  Wprawdzie Boga powinna wymienić na pierwszym miejscu ale to może z nerwów tak wyszło. No nic, zobaczymy co będzie dalej.

 56. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-ziobro-zapowiada-rewolucje-w-sadach-minister-sprawiedliwosci-idzie-na-reke-polakom-6294805617063553a

  Kodziarze, do boju ! Na co czekacie ?!?!

  Popatrzcie tylko, czy ktoś eksterminuje te żydowsko bolszewickie karykatury ? Nie, oczekiwane jest tylko Rex Auguste, judica juste. To o co mordy drą ? Bo się boją squrwesyny. Bo albo sprawiedliwie albo z iskrówki. A kahał mściwy i pamiętliwy jest .

 57. Boydar said

  To i tak był kurtularny

  https://wiadomosci.wp.pl/nauczyciel-uderzyl-ucznia-podczas-lekcji-jest-nagranie-6294828496004737a

  .https://www.youtube.com/watch?v=w8E_YOlNdxE

 58. revers said

  no u mnie na klawiaturze to tylo dwie lieterki widac Q i X, reszta wytarta od klikania, nie mowiac ze w innych pozycjach qwrty.

  na qx powinem zakonczyc zdanie lub rozwinac quo vadis? lub qa.jej,ac, x jak xmas lub krzyz obrocony o 45 stopni, lub inna dynastia chinska xin.

  To ma pan zdrowie do woodki, bo innym juz brak, ewentualnie likerek z gdanskim amber gold w zlotych milimetrowej wielkosci plakach zaleca sie dla konswerwaccji jeliz przed tasiemcami i inynmi droboustriojami.

  A wrcjac do faszyzmu zo jiz w latach 20 ubieglego wieku okreslil go Mussollini, czyli wielkie korporacje, czesto ponadnarodowe. Sam Duce nosil super wypassowane mundurki od Bossa, jak i cala 3 rzesza oficerow i partyjnych wysokich funkcjonariuszy nsdap, do tego dolaczyl sie IG farben z znajomoscia przemyslowej produkcji materialiw wojennych i finansowaniu wojny i tak sie zaczna socjalnarodowy faszyzm.

  Na dzis mundurki od Bossa nosza wysocy oficerkowie NATO, policji a funkcje IG Farben przejalo Monsato z Bayerem, reszte mozna sobie dopisac tym razem z multi kulti faszyzmem, zeby byl bardziej prosemicki.

  Wczesniej opisalem powrot do dzikiego kapitalizmu w przejetym przez gudlajow i zydoszkopow zakladach Opla w niemal w calej europie, to tez przyklad faszyzmu ale juz koszernego, gdzie pracownik opla sprowadziny jest do roli juz prawie niewolnika na umowe smieciowa i chwilowke do reki w wynagrodzeniu za prace.

  Takze skonczyly sie na zachodzie lata prospitery dla sredniakow wraz upadkiem niby komunizmu na wschodzie w 1989 roku, bo wczesniej trzeba bylo stworzyc ulude socjalnego i ludzkiego kapitalizmu z rentami korporacyjnymi i dewidendami dla pracownikow, za to rosna widelki dochodowe , w roznicach dochow 1%. bogatych i 99% sredniakow lub biedakow,

  Ostatnie fake news Orban uniewaznil ostanie glosowanie w PE lub podwazyl jego moc prawna. tylko do ktorego saadu z tym prawem uni , ujetych w setkach tysiecy paragrafow i artykulow?

 59. Piskorz said

  re 21 Nawet jego matka…odpowiednio go podsumowała..!! Mało kto o tym wie…

 60. maasteer said

  Jan Zbigniew hrabia Potocki
  27 maja 2017 ·
  75% Rządzących Polską nie są POLAKAMI…

 61. Piskorz said

  re 27 ” po to nie dobił Zakonu w Wojnie 1409-11 i nie zdobył MarienBurga; ” MOŻE CHODZIŁO TEŻ…o to,że liczył się jednak /sic!!/ z Watykanem, który wspierał tych „rycerzy”..Są też tacy, którzy twierdzą, że bał się ..po prostu klątwy rzuconej ewentualnie na niego…co nie było rzadkością w owych czasach..

 62. Boydar said

  Czego to ludzie nie gadają …

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prawdziwa-genealogia-hrabiego-jana-zbigniewa-potockiego-2018-06

 63. osoba prywatna said

  Świat wg Bundych … fakty wg panny Pawłowicz
  https://www.salon24.pl/u/kserkses0517/894777,swiat-wg-bundych-fakty-wg-panny-pawlowicz

 64. maasteer said

  Ad 61 Booydar

  A tak własnie chciałem poznać Pana opinię na temat hrabiego. I już znam.
  Ostatnio widziałem wywiad z nim na CW24tv i zaciekawiła mnie ta osoba.

  Co nie znaczy że nie ma on racji z tymi 75%.

 65. osoba prywatna said

  Multikulti+ czyli jak Prezes Kaczyński podmianę ludności Polski przyspieszył
  https://www.ekspedyt.org/2018/09/05/multikulti-czyli-jak-prezes-kaczynski-podmiane-ludnosci-polski-przyspieszyl/

 66. osoba prywatna said

  Wałęsa spotkał się z kobietą “bez mózgu”
  https://www.ekspedyt.org/2018/08/31/walesa-spotkal-sie-z-kobieta-bez-mozgu/

 67. osoba prywatna said

  Muzułmanie pasują bez wątpienia do Chrześcijańskiej Demokracji. Te szokujące słowa wypowiedziała obecna pupilka Kanclerz Merkel i sekretarz generalna CDU Annegret Kramp-Karrenbauer. Ta polityk szykowana jest na następczynię Merkel. Reprezentanci muzułmańskiej wspólnoty mają wystartować pod sztandarami CDU już w następnych wyborach do Bundestagu.
  https://www.salon24.pl/u/alpejski/893930,chrzescijanska-partia-idealna-dla-muzulmanow

 68. Boydar said

  Oczywiście, że nie ma. Niech pokaże kto nie. Z tych na świeczniku, bo głębiej to nam nie widno.

 69. osoba prywatna said

  prof. MARIUSZ KOWALSKI – POLACY SĄ POTOMKAMI ARIÓW
  .https://www.youtube.com/watch?v=QkOLsEzwm6w

 70. re1truth2 said

  ad 61
  1. 1849 5 Błażej Potocki Jakub Salomea Siwczyk Lgota Wielka Wiewiorów [Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Państwowe w Łodzi 91-415 Łódź, pl. Wolności 1] [Indeks dodał: Misiewicz_Elżbieta]

  2. http://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=3&zs=1542d&sy=1849&kt=1&plik=003-006.jpg#zoom=1&x=602&y=545 – skan

  3. i tak dalej

 71. osoba prywatna said

  Strzały na polsko-ukraińskiej granicy.
  https://www.salon24.pl/u/zefirek/893846,strzaly-na-polsko-ukrainskiej-granicy

 72. Boydar said

  „… od października w internecie znajdziemy polską mapę pedofilii w Kościele, na której oznaczone zostanie ponad 300 punktów, gdzie doszło do nadużyć seksualnych przez osoby duchowne …”

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/powstaje-interaktywna-mapa-ktora-wskaze-ksiezy-pedofilow/ffj2wd4

  Czyli zupełnie się nie pomyliłem. To poniżej jednego procenta. Aż dziwne, że tylko tylu dewiantów udało się przeszmuglować do seminariów (na etapie seminarium trudno było takiemu mieć dostęp do dzieci, to i eliminacja nie była możliwa). To pedofile; zostają jeszcze zwykłe pedały. No ale tego nie sposób ścigać z urzędu, to nasza wewnętrzna sprawa. Musimy ją jakoś załatwić sami.

  Oczekujemy na interaktywną mapę analogicznych psychopatii wśród np. palestry. Tak by było uczciwie i pożytecznie.

 73. revers said

  Czyli kolejny gudlaj podsuniety polakom, i jest masa internetowej gawiedzi ktora chetnie rozpowszechnia te „polskie” korzenie hrabiego Potockiego,wczesniej byla hrabia Komorowski , hrabina Potocka z hoteli sejmowych.

 74. Boydar said

  Ja nie twierdzę, że gudłaj, uważam że oszust. Głownie i zasadniczo w oparciu o to co mówi w jaki sposób, nawet nie biorąc pod uwagę co o nim piszą (mogą kłamać ? mogą !). Natomiast uwzględniając, że przeważnie „jeśli już bandyta to gudłaj”, można spróbować rozszerzyć powyższą prawidłowość na oszustów.

  Jest przede wszystkim śmieszny w swojej pozie. I jako pajac domaga się reprezentowania Polaków. Mnie już Bolek i Olek reprezentowali, i taki jeden w czarnych okularach. A wcześniej jeszcze kilkunastu magików. Mam alergię.

 75. Boydar said

  „.. likwidowanie struktur terenowych kontrwywiadu jest wysoce niepokojąca z uwagi na zagrożenie i rosyjskie, a także na zagrożenie – o którym się mówi – terrorystyczne …”

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/krzysztof-bondaryk-falenta-zawsze-mial-jakies-relacje-z-pis/0s20yx7

  Żadnych innych poważnych zagrożeń pan generał nie dostrzega, zupełnie jak marszałek Kern. Wyraża też zdziwienie, „… nie rozumie, dlaczego struktury terenowe Agencji zostały zlikwidowane /…/ w Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Szczecinie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie …”

  Panie generale, podwładni marszałka Kulikowa też się z początku dziwili, no to On im wyjaśnił.

 76. z sieci said

  Mnie już Bolek i Olek reprezentowali, i taki jeden w czarnych okularach. A wcześniej jeszcze kilkunastu magików. Mam alergię.
  Lubliniak Boydar to ma szczęście .https://www.gazetawarszawska.com/index.php/antiecclesia/1931-rabin-boaz-pash-na-ambonie-naprzeciw-niego-stanie-abp-grzegorz-rys

 77. Boydar said

  Postawię dwie szekle na rabina. Przyjechał to pewnie i pojedzie.

 78. revers said

  no to po memie, dla spawdzenia acta2 czy zablokuje sie, czy po godznie zniknie, w razie czego wskazany zrzut ekranu, najlepiej po 13 grudnia 2018 roku, bo pozniej stan postwojenny lub przed-
  .

 79. osoba prywatna said

  Mąż 1 żydowki już rozpoczął agitkę.
  Fot.04. „Wyimaginowana wspólnota, z której dla nas niewiele wynika” – takimi słowami prezydent Andrzej Duda określił Unię Europejską na spotkaniu przedwyborczym w Leżajsku. „Niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę”. Totalna opozycja i jej pismaki wszczęły jazgot, że to zapowiedź Polexitu…
  http://jeznach.neon24.pl/post/145488,cos-sie-szykuje

 80. osoba prywatna said

  Кошке показали видео с голосом умершей хозяйки
  .https://www.youtube.com/watch?v=0LQ5Ccr6Ie8&feature=youtu.be

 81. osoba prywatna said

 82. osoba prywatna said

  Uganda 1980

 83. osoba prywatna said

  W związku z niedawnym zawaleniem się mostu Morandiego w Genui pojawiło się sporo publikacji nt.betonu zbrojonego i kondycji budowli z tego materiału. Poniżej kompilacja tych informacji
  http://jeznach.neon24.pl/post/145501,problem-zbrojonego-betonu

 84. revers said

  Kozlowska w Bundestagu szczuje na Polske ..

  http://wprawo.pl/2018/09/13/ludmila-kozlowska-z-niemiecka-wiza-szczuje-na-polske-w-bundestagu-wideo/

 85. osoba prywatna said

  Zebrali za dużo grzybów, ukarano ich wysoką grzywną! Dwaj Niemcy, którzy w Badenii-Wirtembergii wybrali się na grzyby, krótko cieszyli się pełnymi koszami borowików. Przyłapano ich bowiem na złamaniu prawa o ochronie przyrody, które m.in. wprowadza wagowy limit zbierania grzybów. Zapłacili słoną grzywnę. Panowie – 67 i 69 lat – ładowali właśnie grzyby do bagażnika samochodu, kiedy przypadkowy przechodzień zauważył, że borowików jest bardzo dużo i zadzwonił na policję. Funkcjonariusze szybko dotarli na miejsce i stwierdzili, że w bagażniku grzybiarzy jest 19 kilo borowików, podczas gdy prawo zezwala tylko na zebranie przez jedną osobę jednego kilograma dziennie.
  Finałem sprawy było ukaranie obu mężczyzn grzywną w wysokości 1700 euro. Zgodnie z prawem pozwolono im zatrzymać po jednym kilogramie grzybów, a pozostałe skonfiskowano. Jak poinformowała policja, skonfiskowane borowiki nie zostały wyrzucone – przekazano je organizacji charytatywnej.

 86. revers said

  re76,77 a zostawil rabi gryps dla swoich?

  bo jak na razie wszystki sie zgadza, idzie jak splatka, zorganizowali dla siebie partie rzadzaca i partie niby opozycyjna, z czego cala wlasnosc nalezy do gminy, plus 447 ustawka, akulminacja nastapi 11.11.2018 roku marsz bez niepodleglosci.

 87. osoba prywatna said

  Gen. Kukliński powinien dostać Order Orła Białego
  https://www.salon24.pl/u/bukojer/894528,gen-kuklinski-powinien-dostac-order-orla-bialego

 88. osoba prywatna said

  Polska dobrowolnie zgodziła się na wcześniejsze raportowanie do ONZ o postępach w realizacji wszystkich celów zrównoważonego rozwoju w naszym kraju. Pierwszy przyjęty przez rząd w czerwcu tego roku raport zaprezentowano w lipcu podczas pierwszego przeglądu wdrażania przez Polskę Celów Zrównoważonego Rozwoju określonych w Agendzie 2030 ONZ. Czytając ten raport aż włos się jeży na głowie!
  Read more: http://www.pch24.pl/polska-chce-byc-prymusem-agendy-2030–zobacz-co-przygotowuje-rzad-,62821,i.html#ixzz5R0Csvibo

 89. VAV said

 90. osoba prywatna said

  Wczoraj odbyła się premiera nowego kanału Mariana i Agaty Kowalskich. Na tę premierę oczekiwało wielu obserwatorów sekciarskiego uniwersum, spodziewając się jakiegoś wjazdu z pie….ciem w wykonaniu Kowalskiego, który powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jedyne co ma do zaoferowania to informacje na temat sekty.
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/premiera-u-kowalskich-2018-09

 91. guła said

  I obowiązkowo abp zdejmie Krzyż.

 92. Maverick said

  Dobry program i swietne analizy tego co dzieje sie na swiecie.

 93. NICK said

  Analizując, dość dokładnie, ostatnie działania rządu Polin.
  W sprawie tzw. imigracji.

  Mniemam.

  Tak.
  Nas uważają jeszcze za zapalnik.
  Ale tylko ostrożnościowo.

  Lawina ruszyła.

  Kowalski!
  Daaawno!

  Ana-lizuj. Polski nie ma od dawna.
  Co najmniej od 1968… .
  Ciekawe, prawda?

 94. gość said

  Uważaj na to, co piszesz w internecie. To może skończyć się nawet pozbawieniem wolności na 8 lat

  Pisząc w internecie warto zastanowić się dwa na razy nad tym, co chcemy zaraz umieścić. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec Bytowa. Mężczyzna umieścił na portalu społecznościowym wpis antysemicki. Teraz grozi mu wyrok, który może pozbawić go nawet 8 lat wolności. Sprawa sięga prawie trzech lat wstecz.

  34-letni mieszkaniec Bytowa odpowiedział przed sądem za komentarz antysemicki, który opublikował w listopadzie 2015 roku w serwisie społecznościowym. Mężczyzna agitował do eksterminacji żydów i przyznał się do zarzucanych przez prokuraturę zarzutów.

  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2018/37/uwazaj-na-to-co-piszesz-w-internecie-to-moze-skonczyc-sie-nawet-pozbawieniem-wolnosci-na-8-lat.aspx

 95. osoba prywatna said

  Dawniej bydło wypasane było na pastwiskach. Teraz hodowcy przenieśli je na rancza, na których zwierzęta są stłoczone po kilka tysięcy i intensywnie tuczone, a pastwiska obsiali soją. Zwierzęta zamiast po trawie brodzą teraz we własnych odchodach i karmione są wysokoenergetyczną paszą zmieszaną z antybiotykami. Wszystko po to, żeby jak najszybciej można je było sprzedać do rzeźni. To smutne, że świat zajada się wołowiną z Argentyny, uznając ją za wyjątkową…
  .https://www.youtube.com/watch?v=TEeu-y5O9j4

 96. snag said

  A to? 😉 ,…

 97. osoba prywatna said

  Zła wiadomość dla fanów tatuaży.
  .https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zla-wiadomosc-fanow-tatuazy-2014-01

 98. osoba prywatna said

  Kolonoskopia – za i przeciw [fragment]. Dr Joseph Mercola
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/kolonoskopia-za-i-przeciw-fragment-dr-joseph-mercola-2016-02

 99. NICK said

  OP.
  Wołowina w Argentynie jest mięsem NARODOWYM.
  (prawie armatnim)

  Jedzą KILOGRAMAMI.
  Nie hodując.

  Nie ma Argentyny.
  Niewolnicy.
  Są.

  Cała Ameryka Łacińska.
  To nie od Brazylii zależy czy będzie BRICKS.

 100. gość said

  Robert Winnicki o ACTA2 i umizgach PIS-u wobec opozycji w kontekście rocznicy Chrztu Polski

  .https://youtu.be/uRcRtodSL1w

 101. z sieci said

  Ad77. Pan Boydar – grunt to niedzielny rosół i optymizm . I taki ma nie być happy?

 102. Boydar said

  Ponieważ leżącego katolik nie kopie, nie napiszę tego wszystkiego co miałem zamiar. Względem treści komentarza Gościa (94). Napiszę trochę.

  No i cóż, Panie Romanie Ka ? Może szarpnie się Pan na papugę dla tego Ślonzoka ?
  Ja pamiętam tego ku.tasa „kibica”, też się domagał, póki mu Gajowy łopatą nie przypier.dolił. A co ma być z Panem ? Krysza ?

  Nie jest wykluczone, że cała sprawa opisana w artykule to fake. Ale że Panu się zdarza mieszać z gów.nem wyłącznie Sarmatów to jest weryfikowalna statystyka. Czasem jeszcze głupi Polaczek oberwie. Sarmaci nie dostali ochrony w knesejmie.

 103. Boydar said

  A z czego tu się cieszyć kolego ‚Z Sieci’, przecież „Ryś” zostanie, nawet gdyby się zesrał na rzadko z tej ambony.

 104. NICK said

  Jak zrozumiałem na ‚ambo-nie’ był jakiś większy od „rysia”.
  Że zostanie?
  Fuck’t.

 105. Boydar said

  Będzie dopiero, Panie NICK’u, dopiero będzie, podobno pod koniec września. Ale to nic nie zmienia. Jasio wyjdzie na boisko a my dalej będziemy wąchać.

 106. NICK said

  Wrześni było wiele.
  Ten?
  Nieeee.

  Ciągle mnie-mamy.
  Rewolucyjnie.

  Ileż DAT?
  Było zapodawanych… .

 107. Boydar said

  Tu masz Pan dokształt – https://lublin.gosc.pl/doc/5020009.Rabin-Boaz-Pash-na-ambonie-Naprzeciw-niego-stanie-abp-Grzegorz

  Jeszcze do (97) od OP

  Pomijając kwestię jakie grupy „zawodowe” się zawsze zawodowo tatuowały, to po Kpł. 18,28 gorszych wiadomości w ziemskich mediach się nie przeczyta.

 108. revers said

  W Kijewie pod Szczecinem pewien zannay proboscz parafi odprawil posoborowa msze i okreslil uprawiajacych JOGE, nie wiem czy do tej grupy medytacyjnej mozna zaliczyc budystow, moze pan Nyndro wypowie w tej sprawie, ale to juz gruba przewala, kto kogo zdradza?

  czy posoborowi zdradzaja chrystusa zwlasza ci przebrani w ornaty z gminy, czy student, studentka ktora przez Joge potrafi utrzymac rownowage psychiczna na porabanych studiach uniwersyteckich.

 109. lewarek.pl said

  Utrudnienia dla obywateli, wyższe podatki i nowe opłaty, zwiększenie opieki instytucjonalnej nad dziećmi, zamknięcie centrów miast dla samochodów spalinowych i inne przedsięwzięcia mają służyć poprawie „jakości życia” wszystkich. Rząd wprowadza Agendę 2030.

  https://www.pch24.pl/polska-chce-byc-prymusem-agendy-2030–zobacz-co-przygotowuje-rzad-,62821,i.html

 110. NICK said

  Dobre.
  Dokształt.

  Lubelaku… .

  https://www.bing.com/videos/search?q=lao+che&&view=detail&mid=34E370EA18281717E8BA34E370EA18281717E8BA&&FORM=VDRVRV

 111. Boydar said

  To nie moje, to sześćdziesiątka. Dobra, stara i … żydowska 🙂

  Muzycy i aktorzy zostają.

 112. Piskorz said

  re 98 TO B. WAŻNA INFORMACJA…trzeba wysyłać ..!!

 113. Lily said

  Re 107; Boydar
  „Dlaczego ten dialog jest tak wazny i jakie
  jest to dobro,ktore dialog osiaga ostatecznie.
  To tu warto szukac,sluchac filozofii zydowskiej,
  bo nie ma na Swiecie lepszej filozofii dialogu
  jak ta,ktora tworza Zydzi”. G.R.

 114. NICK said

  DiA-LOG???

  Z kim…

 115. Boydar said

  A nie jest to czasem dialog dupy z knutem ? Perfecto !

 116. osoba prywatna said

  Matrix Reaktywacja – Rosja w NeuroNecie PL (1-3)
  .https://www.youtube.com/watch?v=tzyT5izyJnc

 117. NICK said

  Perfe-kto?
  Nie.
  Ja.

 118. Boydar said

  To (112) to nie było „Re’, Panie NICK’u, to było ‚Ad’. Pani Lily jest może i kobietą (nie śmiem wątpić) ale nie idiotką; zapewne odruchowo się machła była 🙂

 119. Lily said

  Re 109; Lewarek PI
  Calkowite zniewolenie.
  „Dotad bedziemy wyprowadzac na ulice,
  ten oglupialy narod,(o Nas) az dopniemy
  swego”. J.K. Jak widac dopina swego.
  Slyszalam,ze nastepna wyprowadzke
  „goszego sortu”,szykuja we wrzesniu.

 120. Boydar said

  @ Pan NICK

  Je też ich, pieski mi pomagają.

 121. Lily said

  Re117;Boyder
  Ktos mnie jak widze nie zrozumial.
  Ja zacytowalam Wam,wypowiedz biskupa
  G.Rysia.To sa jego slowa,a NIE moje.

 122. Boydar said

  Wszystko w porządku, Pani Lily, my to wiemy.

 123. revers said

  re109,118

  To nie jest tak ze zgadzaja sie dobrowalnie, za tym ida duze pieniadze z roznych agend NGO, chocby pani Kozlowska z pod @76 oplacana prze Sorosa, dalej z Banku Swiatowego, chocby ostatnia pozyczka 20 mld usd, i IMF; ewentualnie udogodnienia z obsluga zadluzenia, innym slowem III swiat RP.

  przy okazji gudlajskim zwyczajem wytepi sie an terenie Polin chrzescian, w sposob w miare zrownowazony i humanitarny, w czym pomoze koszerny episkopat.

 124. Zerohero said

  @ 20, Osoba Prywatna

  Dziękuję :). Nie powiedziałbym jednak aby to był nos, a więc kwestia intuicii. Bartosiak zasiada w amerykańskiej fundacji i swoje wykłady opiera na dogmacie trzymania się USA i nieuchronnej (to ważne!) wojny z Rosją. Bartosiak nie podejmował tematów gospodarczych, finansowych (kreacja pieniądza), nie ruszał tematu żydowskiego, polskiej demografii w kontekście inżynierii demograficznej. Jednak z pasją mówił o kupowaniu przez Polskę okrętów podwodnych zdolnych do noszenia pocisków samosterujących. Wartość bojowa takich okrętów, jeśli nie przenoszą broni jądrowej jest niewielka w porównaniu z ich kosztem. Bartosiak po prostu chce aby Polska finansowała nosicieli amerykańskiej broni jądrowej przy rosyjskiej granicy. Bartosiak jawnie przyznawał, że na terenie Polski BĘDZIE wojna jądrowa. Super strateg który z góry zakłada nieodwołalną zagładę. Tragedią jest to, że ten bełkoczący 3 po 3 niegodziwiec zyskała duże grono słuchaczy i fanów.

  @87, Osoba prywatna

  https://www.salon24.pl/u/bukojer/894528,gen-kuklinski-powinien-dostac-order-orla-bialego

  Kliknąłem i nie jestem zaskoczony. Typowe pseudopatriotyczne ZOO. Na uwagę zasługuje komentarz:

  Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta można zapoznać się z listą osób którym przyznano Order Orla Białego od 1900 roku. Wśród odznaczonych są m.in. Gerard Schroeder I Nursultan Nazarbajew.
  Intryguje mnie za co prezydent Kwaśniewski odznaczył tym orderem pracownika Gazpromu Schroedera

  bo wiele mówi o stanie umysłowym Polaków. Oto nie jest problemem, że OrderOrła Białego dostaje kanclerz Niemiec. Problemem jest tylko to, że Niemiec pracuje w Gazpromie :).
  Toż to triumf niemieckiej propagandy nad Wisłą.
  Nawiasem mówiąc Niemcy mają w Gazpromie 10% i po prostu zabezpieczają swoje interesy. W Polsce przykład Schroedera uznano za sztandarową korupcję, ale nie mówi się nic o Marcinkiewiczu który „pracował” w Goldman Sachs. Tutaj już nasi spece od transparentności stają się niezwykle wyrozumiali. Albo ślepi.

 125. NyndrO said

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/bondaryk-prawdopodobne-ze-za-afera-podsluchowa-stali-rosjanie/t7mzyb2

 126. cedric said

  https://people.csail.mit.edu/seneff/201 … _final.pdf

  Związek szlaków metabolicznych glifosatu ze współczesnymi
  chorobami VI: Priony, amyloidozy i autoimmunologiczne choroby
  neurologiczne
  Anthony Samsel1 i Stephanie Seneff2, *

  1 Samsel Environmental and Public Health Services, Deerfield, NH 03037, USA 2 Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory, MIT, Cambridge, MA 02139, USA

  4. KOLAGEN ZANIECZYSZCZONY GLIFOSATEM A ODPORNOŚĆ NA PROTEOLIZĘ

  Wspominaliśmy we wprowadzeniu o sekwencji gly-pro-gly, która jest powszechna w kolagenie i powiązana z chorobą autoimmunologiczną. Istnieje kilka enzymów w wielu organizmach, które są poświęcone proteolizie sekwencji peptydowych zawierających prolinę, w szczególności sekwencję gly-pro. Należą do nich enzymy, które odrywają końcową prolinę, enzymy oddzielające sekwencję dipeptydową, gdzie drugą resztą jest cząsteczka proliny, a pierwszą jest często glicyna, oraz enzymy, które rozkładają dipeptyd X-pro w celu uwolnienia dwóch wolnych aminokwasów, jednym z nich jest prolina. Niektóre patogeny mają specjalne zmodyfikowane wersje tych enzymów i istnieją choroby genetyczne związane z patologią tych enzymów. Podstawienie glifosatu dla glicyny w tej sekwencji prawdopodobnie spowoduje dodatkowy stres dla enzymów, które rozkładają te sekwencje, potencjalnie prowadząc do choroby autoimmunologicznej.
  Aminopeptydaza prolilowa jest enzymem, który oddziela końcową resztę proliny od peptydu. Enzym jest wyrażany głównie przez bakterie chorobotwórcze w jelicie, w szczególności Serratia marcescens, wspólny patogen w jelicie, a także w drogach moczowych; często jest odporny na antybiotyki i stanowi poważne zagrożenie w zakażeniu szpitalnym [34]. Enzym ten jest szczególnie ważny dla patogenów odpowiedzialnych za degradację kolagenu, dostarczając aminokwasów jako paliwa. Można sobie wyobrazić, że patogeny są zdolne do degradacji skażonych glifosatem peptydów kończących się proliną, podczas gdy ludzka postać enzymu nie jest. Intrygujące jest to, że wersja aminopeptydazy prolilowej z S. marcescens jest niezwykła w posiadaniu dodatkowej przestrzeni w miejscu aktywnym [34], która mogłaby potencjalnie pomieścić większą cząsteczkę glifosatu sąsiadującą z końcową resztą proliny. Może to również wpływać na obserwowany wpływ glifosatu na mikrobiom jelitowy: nadmierny wzrost patogenów.
  Wiele szczepów toksycznej pleśni Aspergillus wydziela X-prolilową dipeptydyloaminopeptydazę (X-PDAP), która jest ważna dla trawienia kolagenu, ponieważ może oddzielać parę X-pro, aby ominąć trudny etap rozerwania wiązania X-pro. Badania wykazały, że enzym ten jest niezbędny do hydrolizowania peptydów zawierających prolinę [69, 70]. Prawdopodobnie staje się to jeszcze ważniejsze, gdy X jest glifosatem, ponieważ sekwencja peptoidowa glifosatu-proliny jest prawdopodobnie prawie niemożliwa do zerwania. Ponieważ gly-pro jest bardzo częstą sekwencją w kolagenie, glifosat pro może prawdopodobnie hamować rozpad fragmentów kolagenu, co może następnie zachęcać do zakażenia Aspergillus zarówno u roślin jak i zwierząt. Wykazano, że glifosat zwiększa tempo wzrostu Aspergillus [71].
  Najbardziej niepokojące jest pytanie, co dzieje się przy braku patogenów, które mogą skutecznie usuwać peptydy kolagenowe zanieczyszczone glifosatem? Jak zobaczymy w dalszej części artykułu, przeciwciała przeciwko kolagenowi są związane z przeciwciałami przeciwko szczepionkom. Wada genetyczna w enzymie polidazy, która może rozpaść bardzo popularny dipeptyd gly-pro w celu uwolnienia poszczególnych aminokwasów, prowadzi do ciężkiej choroby z zaburzeniami psychicznymi i mnogimi zmianami skórnymi [72]. Co ciekawe, popularny patogen roślinny, Xanthomonas campestris, który powoduje zarażenie wielu gatunków roślin, ma unikalny wariant prolidazy z dwiema mutacjami, substytucję tyrozyny dla gly-385 i waliny dla tyr-387, dwie wysoce konserwatywne reszty w sekwencji peptydów. [73]. Czy jest możliwe, że zamiana glicyny zapewnia ochronę przed substytucją glifosatu dla tej pozostałości? Stawiamy hipotezę, że peptydy wieloprolinowe i zanieczyszczone glifosatem białka, które są wysoce odporne na proteolizę, powodują epidemię autoimmunologiczną, która jest ważnym czynnikiem przyczyniającym się do autyzmu i innych zaburzeń autoimmunologicznych.

 127. Lily said

  https://www.gazetawaszawska.com/index.php/
  historia-2/161-koszerne-bezpieczenstwo-ojczyzny-lechitow
  Zrodlo;www.gazetawarszawska.com

 128. cedric said

  c.d. (ryciny i tabele w pracy oryginalnej)
  https://people.csail.mit.edu/seneff/201 … _final.pdf

  6. ZANIECZYSZCZENIE GLIFOSATEM KOLAGENU, ENZYMÓW, ŻELATYNY I SZCZEPIONEK

  Żelatyna jest powszechnie stosowana jako stabilizator -wypełniacz w szczepionkach, w szczególności w szczepionkach zawierających żywe wirusy. Żelatyna pochodzi ze skóry zwierząt i kości, zwłaszcza ze świń i bydła; mogą być karmione paszami zanieczyszczonymi glifosatem, w tym kukurydzą GM Round-up Ready i paszą sojową, które czasami są uzupełniane pulpą buraków GM Round-up Ready. Żelatyna pochodzi głównie z częściowej hydrolizy kolagenu ze skóry i kości. 26% aminokwasów w kolagenie to glicyna; prolina i hydroksyprolina razem tworzą 18% [88]; a glutaminian stanowi 6%. Wszystkie trzy komponenty są problematyczne. Prolina może być zastąpiona przez azetydynę (Aze) z buraka cukrowego, glicynę można zastąpić pozostałym glifosatem w paszy, a glutaminian jest neuroprzekaźnikiem, ale wiadomo, że jest neurotoksyczny w wysokich stężeniach; działa razem z glicyną, pobudzając receptory NMDA w mózgu. Wirus szczepionkowy może inkorporować niektóre aminokwasy niekodujące do własnych białek w celu wytworzenia ich wersji, które są odporne na proteolizę i indukują autoimmunizację poprzez mimikrę molekularną.
  Jeden z nas (Samsel) przeanalizował szereg produktów białkowych pochodzenia zwierzęcego dla glifosatu. Obejmowały one kości świń, krów, kopyt koni, pszczół i produktów pszczelich, produkty kolagenowe i żelatynowe, witaminy, proszki białkowe, enzymy i szczepionki. Wyniki przedstawiono w Tabelach 2 i 3. Zastosowano zarówno wysokosprawną chromatografię cieczową z tandemową spektrometrią mas (HPLC-MSMS), jak i metodę immunoenzymatyczną (ELISA). Wykazano, że zarówno HPLC, jak i ELISA są porównywalne pod względem dokładności i precyzji wykrywania i kwantyfikacji glifosatu w analizie na bazie wody i obejmują Nanopure, wody wodociągowe i rzeki. Rozpuszczalniki na bazie wody do rozpuszczania
  glifosatu wykazują granicę wykrywalności 0,6 ng / ml i liniowy zakres funkcjonalny 1-25 ng / ml [200]. Jednakże, HPLC nie była w stanie osiągnąć wykrywalności poniżej 5 ppb; 1 stąd, w przypadkach obejmujących szczepionki na bazie wody, przeprowadzono analizę z wykorzystaniem licznych próbek, w tym z użyciem dwóch niezależnych laboratoriów do testowania tych samych próbek. Następnie wykorzystano również HPLC-MSMS, gdzie limit metod detekcji umozliwił (MDL) dodatkowe potwierdzenie i oznaczeniemilościowe glifosatu w enzymach trawiennych i kolagenach. Dokładniejsze oznaczenie wykonano dla wszystkich badanych próbek. Świeżo przygotowane standardowe roztwory glifosatu zostały użyte, jako kontrole, a wyniki obliczono na podstawie krzywej standardowej.
  W 1989 r. Naukowcy z Monsanto przeprowadzili eksperyment dotyczący ekspozycji bassa niebieskiego na radioznakowany 14C [89]. Jeden z nas (Samsel) otrzymał (niepublikowane) sprawozdanie z EPA za pośrednictwem ustawy o wolności informacji. Naukowcy odkryli, że przy ekstrakcji EDTA ilość znacznika promieniotwórczego w próbkach tkanek była znacznie wyższa niż ilość wykrytego glifosatu. Postanowili zastosować enzym trawienny, proteinazę K i odkryli, że „spowodowało to znaczną poprawę zdolności do ekstrakcji”. Przyniosło to wydajność od 17-20% w przypadku EDTA do 57-70% po trawieniu proteinazą K. Podsumowali, że: „Proteinaza K hydrolizuje białka do aminokwasów i małych oligopeptydów, co sugeruje, że znaczna część Aktywność 14C znajdująca się w tkance bassa była ściśle związana z białkiem lub włączona do białka „(podkreślenie autorów). W tym kontekście ważne jest, aby pamiętać, że 60- do 120-krotnie wyższy poziom wykrywalności BMAA uzyskano po hydrolizie białek zanieczyszczonych białek [84].

  Ponieważ Monsanto odkryło bioakumulację glifosatu we wszystkich tkankach zwierzęcych, najwyższy poziom w kościach i szpiku [35, 36], można się było spodziewać, że wszystkie tkanki pochodzące od zwierząt karmionych dietą zawierającą pozostałości glifosatu i stosowane w żywności przez ludzi na całym świecie byłyby skażone. Wiedząc, że bioakumulacja glifosatu będzie widoczna w ogromnej większości zwierząt hodowanych na rynku i karmionych zanieczyszczoną dietą, a także ich produktami; i podejrzewając możliwość skażenia nawet enzymów trawiennych pochodzących od tych zwierząt, jeden z nas (Samsel) zdecydował się na analizę losowych próbek.
  Wyniki różnych produktów opartych na żelatynie wraz z wynikami dla kilku różnych szczepionek (omówionych później) zostały zgłoszone do FDA przez Samsel Environmental & Public Health Services w sierpniu 2016 r. Tabela 2 pokazuje wyniki dla pozostałości glifosatu znalezionych w tych produktach na bazie żelatyny . Najwyższy poziom w próbce żelatyny wynosił prawie 15 ppb.1
  Po znalezieniu glifosatu w żelatynach zwierzęcych, analiza kolagenu u źródła była następnym logicznym krokiem. Do oceny wybrano tkanki wieprzowe i bydlęce pozyskiwane z lokalnego supermarketu, dostępny w handlu kolagen pochodzący ze świń i bydła produkowanych przemysłowo, a także oczyszczone enzymy trawienne: pepsyna, lipaza i trypsyna, pochodzące od świń. Zastosowano trzy metody analizy laboratoryjnej w celu ustalenia, czy glifosat był obecny w pepsynie świńskiej i kolagenie bogatym w glicynę w tkankach świń i bydła, źródłach białka, które są regularnie konsumowane przez Amerykanów. Wyniki podano w Tabeli 3. ( w oryginalnej pracy).

  Integracja glifosatu z enzymami jest poważnym problemem, ponieważ glifosat może służyć jako inhibitor enzymu, podobnie jak inne fosfoniany [90-92]. Hamowanie i unieruchamianie enzymów może odbywać się w trzech podstawowych kategoriach: wiązanie kowalencyjne; adsorpcja na nośniku; lub uwięzienie w makrocząsteczkach [93].
  Hamowanie enzymów może być odwracalne lub nieodwracalne. Rodzaje odwracalnej inhibicji enzymów obejmują kompetycyjne, niekompetycyjne i antykompetycyjne. Nieodwracalne inhibitory kowalencyjnie wiążą się z grupami funkcyjnymi miejsca aktywnego, w ten sposób trwale inaktywując aktywność katalityczną. Nieodwracalne hamowanie obejmuje dwa typy: hamowanie specyficzne dla grupy i “suicide” inhibition.
  Znaczenie w pełni funkcjonalnych enzymów trawiennych nie może być przecenione. Są niezbędne do funkcjonowania metabolicznego, ponieważ przekształcają pokarm w substancje odżywcze i inne cząsteczki, które są następnie dostępne dla komórek dla wzrostu tkanki i narządu, konserwacji i naprawy. Trypsynogen wytwarzany w trzustce jest enzymatycznie transformowany do trypsyny przez proteazy serynowe. Trypsyna katalizuje hydrolizę białek do peptydów i zapewnia substraty do dalszej enzymatycznej hydrolizy dla absorpcji białka.
  Pepsyna, pierwotna proteaza trawienna jest również odpowiedzialna za metabolizm białka w diecie.
  Rozszczepienie wiązań peptydowych Pepsyny jest odpowiedzialne za dostępność aminokwasów aromatycznych, fenyloalaniny, tyrozyny i tryptofanu. Odpowiada również za rozszczepianie i uwalnianie kilku innych aminokwasów, w tym waliny, glicyny, histaminy, glutaminy, alaniny i leucyny.
  Lipaza uczestniczy w sygnalizacji komórkowej, zapaleniu i metabolizmie. Lipaza trzustkowa jest katalizatorem hydrolizy dietetycznych lipidów, które obejmują tłuszcze, oleje, estry cholesterolu i trójglicerydy [94]. Trójglicerydy są metabolizowany do wykorzystania, jako glicerol i kwasy tłuszczowe. Integracja glifosatu i hamowanie lipazy może powodować nadmierną bioakumulację materiału tłuszczowego w naczyniach krwionośnych, jelitach, wątrobie, śledzionie i innych narządach, a także naśladować niedobór lipazy w liposomach. Prowadziłoby to również na zwiększenie stężenia trójglicerydów we krwi, do licznych kaskad chorobowych, w tym złego wchłaniania, stłuszczenia wątroby, żółtaczki, hamowania wzrostu u niemowląt, zwapnień w nadnerczach, niedokrwistości, hipercholesterolemii, dysfunkcji dróg żółciowych, obniżenia HDL, zwiększonego LDL, zakrzepicy, stłuszczenia hepatocytów, zwłóknienia i niewydolności wątroby. Samsel stwierdził, że radioznakowany glifosat nie był wykrywalny przez HPLC-MSMS w próbkach lipazy celowo wzbogaconej do analizy, co sugeruje, że glifosat może nieodwracalnie hamować lipazę. Z drugiej strony, pepsyna i trypsyna miały dobry odzyskiwanie funkcji, wykazując odwracalność, ponieważ glifosat został uwolniony z białka.

  Tabela 3 pokazuje wyniki dla różnych produktów bydlęcych i świńskiej, w tym enzymów, kości, szpiku kostnego, skóry, kolagenu i żelatyny. Zastosowano hydrolizę kwasową skóry bydlęcej i świńskiej, kości i szpiku, które wytrząsano i trawiono 0,15 M kwasem chlorowodorowym przez 24 godziny. Metody analizy to ELISA, spektrometria masowa- chromatografia gazowa (GC-MS) i HPLC-MSMS. Wszystkie badane produkty były zanieczyszczone, a najwyższy wykrywany poziom to 430 μg / kg w pepsynie świni (przez GC-MS).
  Dodatkowy dowód na gromadzenie się glifosatu Samsel odkrył w 2015 r. w ciałach martwych pszczół, chlebie i miodach z uli pszczół podejrzewanych o zaburzenie kolonii (CCD), a te są również przedstawione w tabeli. Zapaść kolonii (CCD) to coraz większy problem zagrażający zapylaniu roślin na całym świecie. Może mieć podobną etiologię do choroby Alzheimera, jeśli chodzi o uczenie się i pamięć w mózgu pszczoły. Integracja glifosatu z białkami strukturalnymi i enzymami pszczoły może wpływać na fałdowanie i funkcjonowanie białka. Ponadto glifosat może również wpływać na enzymy trawienne i homeostazę bakteryjną w obrębie układu trawiennego, co z kolei może wpływać na jakość wytwarzanego miodu. Glifosat u pszczół może stać się częścią ich chityny, która ma funkcję strukturalną w swoich ciałach, analogicznie do glifosatu, który staje się częścią kolagenu ludzi i innych zwierząt.
  Wyniki w Tabeli 3 pokazują wszechobecne zanieczyszczenie pszczół i produktów pszczelich. Miód pochodzi z nektaru i jest źródłem węglowodanów w diecie pszczół, podczas gdy pyłek zamieniany w chleb pszczeli dostarcza tłuszcze i białka. Mleczko pszczele, wytwarzane z wydzielin gruczołów znajdujących się w jamie ustnej pszczół robotnic, słuzy do karmienia królowej i rozwijających się larw [96].
  Wyniki dla dziewiętnastu różnych szczepionek, od pięciu producentów, przedstawiono w Tabeli 4. Niektóre szczepionki nie zawierają żywych wirusów i nie używają żelatyny przy ich wytwarzaniu, ale wiele z nich obejmuje użycie jaj, bydlęcej surowicy cielęcej, płodowej surowicy bydlęcej lub białek bydlęcych. [95]. Szczepionka przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu B Engerix jest wytwarzana za pomocą nowej procedury, która obejmuje hodowanie genetycznie modyfikowanych komórek drożdży Saccharomyces cerevisiae, które niosą gen powierzchniowy antygenu wirusa zapalenia wątroby typu B. W wyniku procedur powstaje produkt, który może zawierać do 5% białek drożdżowych, które mogą być źródłem glifosatu, jeśli drożdże są hodowane na bulionach lub pożywkach, które wykorzystują zanieczyszczone glifosatem źródła składników odżywczych, takie jak białka zwierzęce lub roślinne.
  Szczepionki, testowane negatywnie na glifosat obejmowały szczepionkę Hep-B Merck, większość szczepionek pneumokokowych i jałowy diluent, jako kontrolę. Żelatyna , ani surowica bydlęca nie są wymienione, jako składnik żadnej z tych szczepionek. Natomiast wszystkie szczepionki, które wymieniały żelatynę jako dodatek, dały wynik dodatni pod względem glifosatu, a prawie wszystkie z nich obejmowały także surowicę bydlęcą (w tym ospa wietrzną, MMR-II, MMRV i Zoster).
  Znaczące jest to, że MMR-II konsekwentnie zawierał najwyższe poziomy glifosatu, znacznie więcej, niż jakakolwiek inna szczepionka. W tej szczepionce stosuje się do 12% zhydrolizowanej żelatyny jako stabilizatora ;także albumina surowicy bydlęcej, albumina surowicy ludzkiej i pozostałości zarodka kurzego- wszystkie były zanieczyszczone glifosatem podczas produkcji .

 129. cedric said

  c.d. (tabela w pracy oryginalnej)

  7. DOWODY NA ROLĘ KOLAGENU W NIEKORZYSTNYCH REAKCJACH POSZCZEPIENNYCH

  Reakcje alergiczne po szczepieniu na szczepionki MMR i ospy wietrznej zostały powiązane z zaróbką żelatynową i potwierdzone przez obserwację indukowanych przeciwciał IgE swoistych wobec żelatyny [97-100]. 24 z 26 dzieci z reakcjami alergicznymi na szczepionki (np. wstrząs anafilaktyczny) wykazywało anty-żelatynowe IgE w zakresie od 1,2 do 250 μg / ml. Siedmiu miało alergię na pokarmy zawierające żelatynę. Pula 26 dzieci z grupy kontrolnej nie uzyskała anty-żelatynowej IgE [99]. Badanie z 2009 r., Które dotyczyło wrażliwości na żelatynę u dzieci wrażliwych na mleko krowie, wołowinę i / lub wieprzowinę, jak określono na podstawie poziomu przeciwciał IgE [101], wykazało, że 16% dzieci uczulonych na wołowinę i 38% dzieci uczulonych na wieprzowinę miały przeciwciała IgE przeciwko żelatynom pochodzącym z wołowiny lub wieprzowiny, które wykazywały wzajemną reakcję krzyżową.
  W opublikowanym studium przypadku 2-miesięczne dziecko rozwinęło chorobę Kawasaki jeden dzień po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki Infanrix (DTaP-IPV-Hib) i Prevenar, pneumokokowej szczepionki skoniugowanej [102]. Choroba Kawasaki jest ostrym, wieloukładowym zapaleniem naczyń, którego występowanie bardzo wcześnie w życiu jest niezwykle rzadkie. Rozległe testy na obecność infekcji wieloma bakteriami i wirusami były negatywne. Sugerujemy, że zanieczyszczenie glifosatem w jednej lub obu szczepionkach mogło przyczynić się do zapalenia naczyń poprzez wbudowanie glifosatu do popularnych białek, takich jak kolagen w układzie naczyniowym i wywołania reakcji autoimmunologicznej.
  Kelso (1993) opisał przypadek 17-letniej dziewczynki, która doświadczyła anafilaksji w ciągu kilku minut po otrzymaniu szczepionki MMR [98]. Dziewczyna opisała to wydarzenie jako „coś w rodzaju tego, co się dzieje, gdy jem Jell-O2”. Dalsze badania wykazały, że żelatyna jest składnikiem szczepionki, na którą dziewczynka była uczulona. Związkiem mogą być źle sfałdowane białka, które obejmują kolageny i związane częściowo zhydrolizowane żelatyny. Rzeczywiście, zarówno Jell-O, jak i szczepionki zostały zanieczyszczone glifosatem, o czym pisaliśmy w poprzednim rozdziale.
  Szczenięta immunizowane szczepionką przeciw wściekliźnie i wieloważną szczepionką dla psów porównywano do nieszczepionych
  kontrolnych szczenięt [103]. Zaszczepione szczenięta, ale nie niezaszczepione, rozwinęły autoprzeciwciała do własnego kolagenu. Badanie kontrolne, w którym podawano tylko szczepionkę przeciw wściekliźnie lub tylko wieloważną szczepionkę, dało podobny wynik. Autorzy sugerują, że może to wyjaśnić problemy związane z bólem stawów, które są obecnie powszechne wśród psów, szczególnie z wiekiem.

  Tabela 4. Poziomy glifosatu w szczepionkach oznaczonych metodą ELISA zgłoszone do USA CDC, NIH, FDA i UN WHO obu Ameryk we wrześniu 2016 r. Przez Samsel Environmental & Public Health Services.a

 130. cedric said

  c.d. (rycina w pracy oryginalnej)

  8. STWARDNIENIE ROZSIANE (MS)

  8.1 Burak cukrowy i MS
  Świat otrzymuje 30% dostaw cukru z buraka cukrowego. Podczas gdy trzcina cukrowa jest uprawiana w regionach tropikalnych, burak cukrowy wymaga umiarkowanego klimatu. Najwyższe wskaźniki SM na świecie występują w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej [5], gdzie produkuje się większość cukru z buraków. Stopy MS są wyższe w północnych stanach USA w porównaniu z południem, co odpowiada rozkładowi upraw buraka cukrowego. Występowanie MS w Kanadzie jest najwyższe w regionie prerii Alberty, w centrum kanadyjskiego sektora buraków cukrowych [104]. Badania nad migrantami wykazały, że osoby, które przenoszą się z obszaru niskiego ryzyka do obszaru wysokiego ryzyka, zazwyczaj przyjmują wysokie ryzyko tylko wtedy, gdy migrują w dzieciństwie [105]. To implikuje lokalne czynniki środowiskowe działające przed okresem dojrzewania. W prowincji Tokachi w Japonii mieszka tylko 0,3% populacji, ale produkuje ona 45% buraków cukrowych spożywanych w Japonii [37]; ta prowincja ma najwyższy wskaźnik SM wśród wszystkich populacji azjatyckich [106].
  Fascynująca propozycja, w jaki sposób burak cukrowy może wywoływać stwardnienie rozsiane, sugeruje unikalny niekodujący aminokwas wytwarzany przez burak cukrowy, mianowicie Aze (azetydyna). Zarówno prolina, jak i Aze mają unikalną strukturę dla aminokwasu: łańcuch boczny wraca do tyłu, aby połączyć się z atomem azotu. W przypadku Aze w pierścieniu są tylko 3 atomy węgla zamiast 4 atomów węgla w prolinie (ryc. 2). Eksperymentalnie wykazano, że Aze można wprowadzić przez pomyłkę do białek w miejsce proline [38].
  Zasadowe białko mieliny (MBP) jest niezbędnym białkiem do utrzymania osłonki mielinowej i oddziałuje z domenami aktyny, tubuliny, kalmoduliny i SH3 [107]. Składa filamenty aktyny i mikrotubule, wiąże filamenty aktyny i domeny SH3 z powierzchniami membranowymi oraz bierze udział w transdukcji sygnału w oligodendrocytach i mielinie. Centralny region bogaty w prolinę w MBP jest ważny pod względem funkcjonalnym [108-110], a w szczególności jest miejscem wiążącym dla Fyn-SH3, kluczowego białka regulatorowego [111]. Podstawienia proliny ligandu SH3 zmniejszają jego powinowactwo do domeny Fyn-SH3 [108]. Fyn jest zlokalizowany w cytoplazmatycznej stronie warstewcki błony plazmatycznej oligodendrocytu, gdzie uczestniczy w licznych szlakach sygnałowych podczas rozwoju ośrodkowego układu nerwowego [112, 113]. Fosforylacja w strukturze poliproliny w regionie wiążącym Fyn z MBP wpływa na jego strukturę.
  Badanie wykorzystujące rekombinowany mysi MBP wprowadzony do szczepów E. coli wykazało ostatecznie, że Aze wchodzi do MBP, zastępując do trzech z jedenastu możliwych miejsc proliny. Modelowanie molekularne bogatego w prolinę regionu rekombinowanego MBP wykazało, że błędne włączenie Aze w jakimkolwiek miejscu spowodowałoby poważne zgięcie w łańcuchu polipeptydowym i że wielokrotne podstawienia Aze całkowicie zakłóciłyby strukturę MBP [114, 115].
  Potencjalną obawą związaną z Aze jest to, że ponad 90% buraków cukrowych uprawianych w USA i Kanadzie jest genetycznie modyfikowanych, aby być odpornym na glifosat. Dlatego rośliny są narażone na znaczne ilości glifosatu. Elektroniczny kodeks federalnych przepisów e-CFR 180.364 Glifosat: Tolerances for Residues, pozwala na pozostanie do 25 ppm śladów glifosatu w suszonych wysłodkach buraków cukrowych. W 1999 r. Monsanto zdało sobie sprawę, że uprawa buraka cukrowego GM znacznie przekracza górną granicę ustaloną przez EPA dla pozostałości glifosatu. Zażądano i przyznano 125-krotny wzrost górnego limitu pozostałości dla wysuszonej pulpy buraczanej (od 0,2 do 25 ppm). W tym samym czasie górna granica dla świeżych buraków wzrosła pięciokrotnie do 10 ppm.
  Wykazano, że glifosat zwiększa ryzyko zgnilizny korzeni buraka cukrowego, wywołanego przez grzyby [116]. Wykazano, że Aze ma aktywność przeciwgrzybiczą [117]. Rośliny mają tendencję do zwiększania syntezy toksyn w warunkach stresowych i jest prawdopodobne, że zwiększony potencjał zgnilizny korzeni spowodowałby zwiększoną syntezę Aze. Jest to szczególnie prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że rośliny zwiększają syntezę proliny w różnych warunkach stresowych [118]. Jednakże, zgodnie z naszą wiedzą, nie badano, czy glifosat powoduje wzrost zarówno proliny, jak i syntezy Aze w buraku cukrowym.
  Konsumpcja mleka na świecie jest silnie skorelowana z ryzykiem MS (test korelacji Spearmana = 0,836, P <0,001) [119]. W ciągu ostatnich kilku dekad pasza dla krów została uzupełniona omelasę buraczaną lub pulpę z buraka cukrowego, pozostawiane jako pozostałość po wyekstrahowaniu cukru [120]. Aze został eksperymentalnie znaleziony w trzech produktach ubocznych buraków cukrowych, które są karmione zwierzętami hodowlanymi: melasą z buraka cukrowego, a także rozdrobnioną i granulowaną pulą buraków cukrowych [38]. Kazeina jest względnie wzbogacona w prolinę [121]. Jeżeli krowy są narażone na działanie Aze z buraków cukrowych, prawdopodobnie zostaną wprowadzone przez pomyłkę do kazeiny, powodując jej odporność na proteolizę. Sekwencja bogata w prolinę MBP jest podatna na błędne wprowadzenie do Aze. Charakterystyczne blaszki MS wykazują utratę MBP w zmianach w osłonach aksonów [107]. Nie jest jasne, czy to autoimmunologiczna reakcja powstałyby poprzez mimikrę molekularną z przeciwciał na niemetabolizowane peptydy z kazeiny lub jako bezpośredni wynik nieprawidłowo zwiniętego MBP z powodu insercji Aze. Można oczekiwać, że glifosat, analog glicyny, znajdzie się we wszystkich tkankach, w tym w mleku wszystkich ssaków karmionych paszą z pozostałościami glifosatu . W badaniach radioznakowanych glifosatuem przeprowadzonych na kozach mlecznych stwierdzono obecność w mleku 13C i 14C reszt glifosatu (N-fosfono-metyloglicyny), N-acetyloglifozatu i innych radioaktywnych metabolitów. Monsanto wykazało dzienne średnie poziomy pozostałości 14C od 19 do 86 ppb, z poziomami spadającymi po pięciu dniach od usunięcia do 6 ppb przed uśmierceniem w celu pobrania narządów. Wyniki badań przeprowadzonych przez Monsanto na mlecznych zwierzętach (kozy) karmionych dietą zawierającą glifosat i AMPA wskazują, że można oczekiwać, że mierzalnych poziomów pozostałości w jadalnych tkankach i mleku [122]. W 2007 Dupont, w podobnym badaniu, zbadał metabolizm N-acetyloglifosatu u krów w okresie laktacji. Mierzalne pozostałości N-acetyloglifosatu, glifosatu i AMPA wykryto w mleku i innych tkankach. Mleko, wątroba i nerki zawierały 0,03% podanej dawki. Poszczególne dzienne radioznakowane reszty w mleku zawierały się w przedziale od 0,030 do 0,036 μg / g [123]. Lactobacillus odgrywa ważną rolę w metabolizowaniu kazeiny w jelitach ludzkich. Szczegółowe badanie aminopeptydazy prolilowej z Lactobacillus ujawniło, że należy ona do klasy hydrolaz α / β. Wielokrotne dopasowanie sekwencji ujawniło trzy różne wysoce konserwatywne regiony w tej rodzinie i wszystkie trzy zawierają co najmniej dwie silnie konserwowane glicyny [124], które byłyby podatne na przemieszczenie przez glifosat. Motyw gly-x-ser-x-gly-gly charakteryzuje domenę otaczającą katalityczną resztę serynową oligopeptydaz prolilowych. Reszty glicyny w tym motywie przyczyniają się do prawidłowego pozycjonowania katalitycznej seryny w stosunku do jej substratu. Druga domena bogata w glicynę wydaje się niezbędna do działania, ponieważ prawdopodobnie odpowiada ona kieszeni oksyanionu. Funkcja trzeciej wysoce konserwatywnej domeny bogatej w glicynę, z motywem asp-x-x-gly-x-gly-x-ser pozostaje nieznana. Lactobacillus spp. są również wysoce zależne od manganu, aby chronić je przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, stąd preferencyjne chelatowanie manganu przez glifosat prawdopodobnie uszkadza Lactobacillus [125]. Badanie kolagenu w żyłach szyjnych pacjentów z SM poddawanych rekonstrukcji chirurgicznej ujawniło nienormalną strukturę kolagenu, charakteryzującą się cienką, luźno upakowane włókna typu III [126]. Kolagen jest bogaty w prolinę. Jeśli zbyt wiele prolin w prokolagenie zostanie wypartych przez Aze, polipeptyd nie ulega zwinięciu w stabilną konformację potrójno-helikalną, która jest warunkiem wstępnym normalnego wydzielania prokolagenu [127]. Zmniejsza to uwalnianie prokolagenu, a nieprawidłowo sfałdowane cząsteczki są poddawane proteolizie w celu recyklingu, powodując niepotrzebne wydatkowanie energii na budowę i degradację cząsteczek prokolagenu. Te, które są uwalniane, mogą powodować wadliwe matryce kolagenu. Kolagen jest jeszcze silniej wzbogacony w glicynę niż w prolinę, ponieważ jej struktura rdzeniowa składa się z potrójnego powtórzenia peptydu, gdzie glicyna jest zawsze trzecią resztą trypletu, a prolina i hydroksyprolina często zajmują pozostałe dwie pozycje [128]. Substytucja glifosatu zamiast glicyny w białkach strukturalnych; tj. kolagen, elastyna, fibronektyna i laminin przyczyniłaby się do przerwania fałdowania, jak również do wadliwej siły i elastyczności. Konserwowane proliny odgrywają również kluczową rolę w bramkowaniu kanału jonowego, regulacji czynnika indukowanego niedotlenieniem (HIF) i embroogenezy; w rzeczywistości podstawienie Aze dla proliny jest techniką stosowaną do testowania, czy określona reszta proliny ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania białka [37].

  8.2 Rola Acinetobacter i Pseudomonas aeruginosa w stwardnieniu rozsianym

  Seria artykułów Ebringera i in. zasugerowali ważną rolę bakterii Gram-ujemnych Acinetobacter i Pseudomonas aeruginosa w SM [129-131], a także proponowane powiązanie z chorobami prionowymi. Ich najnowszy artykuł w Medical Hypotheses przedstawia dowody na poparcie tej idei w wielu wymiarach [130]. Po pierwsze, wykazano, że pacjenci z SM mają podwyższone poziomy przeciwciał przeciwko tym dwóm drobnoustrojom, ale nie w przypadku wspólnego E. coli – drobnoustroju jelitowego [132, 116]. Mają autoprzeciwciała wobec MBP i glikoproteiny oligodendrocytów mieliny (MOG) [131]. Pacjenci z SM są również podatni na zapalenie zatok i Acinetobacter jest jednym z najczęstszych drobnoustrojów występujących w zatokach nosowych. Ebringer i in. zaproponował także, że zwiększona częstość występowania zapalenia zatok w chłodnych klimatach może wyjaśniać geograficzny rozkład stwardnienia rozsianego na bardziej północnych szerokościach geograficznych [130]. P. aeruginosa wywołuje infekcje górnych dróg oddechowych i jest jednym z mikroorganizmów, które rozwinęły w ostatnich latach wiele oporności na antybiotyki, co stanowi ogromny problem w zakażeniu szpitalnym [133]. Acinetobacter stał się również odporny na wiele antybiotyków [134].
  Liczba gatunków drobnoustrojów, które mogą metabolizować glifosat, jest niewielka. Badania z 1996 r. Wykazały, że Acinetobacter jest w stanie w pełni metabolizować zarówno glifosat, jak i AMPA i wykorzystać te cząsteczki jako źródło fosforu [135]. Badanie gruntu rolniczego silnie zanieczyszczonego glifosatem zidentyfikowało tylko trzy gatunki zdolne do degradacji glifosatu po ekspozycji na poziomie 1000 ppm: Pseudomonas putida, P. aeruginosa i Acetobacter faecalis [136]. W innym badaniu na gatunkach morskich stwierdzono, że Pseudomonas należy do rzadkich gatunków mikroorganizmów, które mogą wykorzystywać fosfonian w glifosacie jako źródle fosforu [137]. Można przewidywać, że gatunki Pseudomonas i Acinetobacter w przewodach nosowych lub przewodu pokarmowego będą miały znaczną przewagę nad innymi drobnoustrojami, jeśli mogą degradować glifosat. Z drugiej strony, będąc również mocno eksponowane na glifosat i aktywnie go wbudowując – nie byłoby nierozsądne założenie, że niektóre z białek mogą zawierać glifosat. Zarówno Pseudomonas aeruginosa, jak i szczepy Acinetobacter stały się ostatnio poważnym problemem w szpitalach i problemem zdrowia publicznego ze względu na ich oporność na wiele antybiotyków [138].
  Wykazano , ze glifosat indukuje ogólną oporność na antybiotyki u innych gatunków drobnoustrojów, w tym u E. coli i Salmonelli poprzez wywoływanie ogólnej zdolności do usuwania toksycznych związków za pomocą pomp efflux [139].
  Enzym transferazy PEP zsyntetyzowany przez Acinetobacter calcaceticus ma homologię sekwencji z bydlęcą sekwencją prionową i stwierdzono, że przeciwciała przeciwko syntetycznym peptydom zawierającym strukturalnie pokrewne sekwencje są znacząco podwyższone u bydła z gąbczastą encefalopatią bydła (BSE) w porównaniu z kontrolą negatywną [140]. Ebringer i in. (2005) [129] łączy MS do BSE, znaną również jako "choroba wściekłych krów" i do pokrewnej choroby człowieka, choroba Creutzfeldta-Jakoba (CJD). Krowy cierpiące na BSE manifestują wczesnie porażenie tylnych kończyn , podobnie jak na początku problemy z poruszaniem dotykające pacjentów z SM . Ebringer i in. stwierdzili podwyższone poziomy przeciwciał zarówno przeciwko Acinetobacter, jak i Pseudomonas, wraz z auto[rzeciwciałami zarówno dla składników białych, jak i szarych, u zwierząt dotkniętych BSE, jak ma to również miejsce w przypadku SM [129].
  Na szczególną uwagę zasługują podobieństwa molekularne, które zidentyfikowali między niektórymi peptydami znajdowanymi w tych dwóch drobnoustrojach i peptydami w MOG i MBP, o których wiadomo, że są uczulające. Co uderzające, wszystkie trzy zidentyfikowane sekwencje drobnoustrojów i wszystkie trzy ich ludzkie analogi białkowe zawierają konserwowane glicyny (tabela 5).
  MOG jest silnie związany z patologią choroby SM; autoprzeciwciała rozpoznające MOG znaleziono w OUN pacjentów z SM [141]. Jednym z głównych peptydów powodujących zapalenie mózgu w MOG jest sekwencja od reszty 92 do reszty 106, która zawiera wysoko konserwowaną glicynę w pobliżu jej centrum [142].
  Zarówno cukrzyca, jak i stwardnienie rozsiane są związane z nieprawidłową odpornością komórek T na białka występujące w mleku krowim [143]. W badaniu przeprowadzonym na krowach mlecznych przez Monsanto w 1973 r. badano dystrybucję pozostałości radioznakowanego 14C glifosatu w mleku, moczu, kale i innych tkankach krowy w okresie laktacji. Skażenie mlekiem glifosatem mieściło się w zakresie od 9 do 15 ppb przy najwyższej kumulacji w płynach nerkowym i przeżuwanego pokarmu (odpowiednio 201 ppb i 109 ppb) [201]. Epitop serynowy BSA193 bydlęcej albuminy występującej w mleku jest związany ze stwardnieniem rozsianym, ale nie z cukrzycą. To pokazuje homologię strukturalną z egzonem 2 MBP poprzez sekwencję peptydów GLCHMYK. Należy zauważyć, że pierwszym peptydem w tej sekwencji jest glicyna. Egzon 2 jest peptydem docelowym zarówno w autoimmunizacji MS, jak i w doświadczalnym autoimmunologicznym zapaleniu mózgu (EAE), zwierzęcym modelu MS [144-146]. Egzon 2 MBP jest zaangażowany w remielinizację 144]. Jego ekspresja jest w dużej mierze ograniczona do rozwijającego się mózgu i do obszarów rekonstrukcji mieliny, w szczególności zmian MS [147]. Tetrapeptyd gly-ser-gly-lys jest wysoce konserwatywny wśród MBP z wielu gatunków [148]. Seryna w tej sekwencji jest miejscem przyłączenia polifosfoinozydu. Wysoce zakonserwowany charakter tej sekwencji sugeruje, że fosfolipidacja MBP jest ważna biologicznie. Podstawienie glifosatu dla którejkolwiek z glicyn prawdopodobnie zakłóciłoby tę modyfikację.

 131. cedric said

  c.d.

  10. INNE CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE

  10.1 Neuromyelitis optica i akwaporyna
  Neuromyelitis optica jest rzadkim ciężkim zapalnym zaburzeniem demielinizacyjnym ośrodkowego układu nerwowego, które jest związane ze stwardnieniem rozsianym, ale wyraźnie różni się i objawia się głównie przez porażenie i uszkodzenie nerwu wzrokowego [177, 178]. Ostatecznie wykazano, że ten stan jest spowodowany reakcją autoimmunologiczną na akwaporynę-4, która ulega silnej ekspresji w błonie astrocytów [177, 178].
  Akwaporyny są ważnymi białkami błonowymi, które mogą transportować cząsteczki wody przez pory do wnętrza komórki, jednocześnie wyłączając protony [179]. Ich znaczna obecność na astrocytach pozwala na pośredniczenie w przepływie wody pomiędzy naczyniami krwionośnymi,
  płynem mózgowo-rdzeniowym i układzie (g)limfatycznym [178]. Tak więc akwaporyny mają udział w obrzęku mózgu [180]. Rośliny również produkują akwaporyny, a mimikra między roślinami i ludzkimi akwaporynami została zaproponowana jako mechanizm do opracowania wrażliwości autoimmunologicznej na to białko [181]. Rośliny uważane za wykazujące mimetyzm akwaporynowy obejmują w szczególności kukurydzę i soję, a także pomidory, tytoń i szpinak [182].
  Autoimmunologiczną wrażliwość na akwaporynę stwierdzono również w związku ze stwardnieniem rozsianym [182]. Vojdani i in. stwierdzili znaczące podwyższenie poziomu przeciwciał przeciwko ludzkiej i roślinnej akwaporynie 4, oprócz przeciwciał przeciwko MB, MOG i S100 białku B wiążącemu wapń (S100B) u pacjentów cierpiących na SM.
  Wśród akwaporyn akwaporyna-6 jest wyjątkowa pod tym względem, bo działa jako kanał anionowy, a nie jako transporter wody. Analiza sekwencji peptydowej w porównaniu z innymi akwaporynami ujawnia, że ​​akwaporyna-6 zawiera asparaginę podstawioną zamiast glicyny w pozycji 60. Ta jedna niewielka różnica całkowicie zmienia sposób, w jaki cząsteczka zachowuje się w błonie. Glicyna w tej pozycji jest konserwatywna wśród wszystkich innych akwaporyn. Co więcej, akwaporyny zbudowane są z a-helis i istnieją trzy miejsca, w których krzyżują się helisy. Wysoce konserwowane reszty glicyny znajdują się we wszystkich trzech miejscach [57, 183].
  Akwaporyna występuje również w bakteriach, chociaż homologia z ludzką akwaporyną wynosi tylko około 20%. Akwaporyna bakteryjna to białko oporne na trypsynę o masie cząsteczkowej 27 kDa, zwane akwaporyną-Z, które pierwotnie opisano w E. coli [184]. Analiza sekwencji przeprowadzona przez Ren i wsp. [185] ujawniła cztery regiony, w których homologia była znacznie silniejsza (odpowiednio 90%, 60%, 50% i 45%). W przekonujący sposób wykazali krzyżową immunoreaktywność między ludzką i bakteryjną wersją białka. Przeciwciała przeciwko akwaporynie Z wiążą się z astrocytami, aktywują dopełniacz i powodują śmierć komórki.
  Ren i in. [185] zidentyfikowali wszystkie reszty, w których peptydy bakteryjne i ludzkie były identyczne (ryc. 1 w [185]). Wyniki zliczeń wskazują, że glicyna była zdecydowanie najczęstszą spośród tych dopasowanych reszt, co stanowi 14 z wszystkich 66 podobieństw. Drugim najczęściej występującym aminokwasem była lizyna z 8 dopasowaniami. Alanina, izoleucyna i walina miały odpowiednio 7, 5 i 4 dopasowania, a wszystkie inne aminokwasy miały mniej niż cztery.
  Tak więc wydaje się, że oporna na trypsynę akwaporyna oporna na glifosat z obu drobnoustrojów jelitowych oraz z kukurydzy odpornej na glifosat i żywność sojową są prawdopodobnymi źródłami antygenów, które mogą wywoływać zapalenie nerwu wzrokowego i przyczyniają się do procesu chorobowego w SM poprzez błędne włączenie.
  10.2 Cukrzyca typu 1
  Cukrzyca typu 1 jest uważana za chorobę genetyczną, ale jej występowanie w ostatnich latach wzrastało o 3-4% na całym świecie w ciągu ostatnich lat [186, 168]. Chociaż istnieje podejrzenie, że komponent środowiskowy jest wysoce podejrzany, czynniki środowiskowe nie zostały jeszcze zidentyfikowane. Zwiększona częstość występowania cukrzycy typu 1 jest związana zarówno z MS [187], jak i z autyzmem [188]. Choroba charakteryzuje się reakcją autoimmunologiczną na różne białka wyrażane w komórkach wysepek trzustkowych. W szczególności często wykrywa się przeciwciała przeciwko dekarboksylazie kwasu glutaminowego (GAD65) [189]. Reaktywność krzyżowa z białkami z pożywienia i drobnoustrojami w jelitach -to obie możliwości.
  Jednym drobnoustrojem, który może indukować produkcję przeciwciał za pomocą mimikry, jest Mycobacterium avium paratuberculosis (MAP). Analiza BLAST ujawniła 75% homologii pomiędzy wcześniej zidentyfikowanym regionem antygenowym GAD65 [190] a białkiem szoku cieplnego MAP (HSP65) [189]. Specyficznie dopasowana 16-resztowa sekwencja w HSP65 zawiera centralnie parę glicyn, które mogą być podstawione przez glifosat w celu wywołania oporności na proteolizę. Ten drobnoustrój został powiązany z wieloma innymi chorobami ludzkimi, w tym z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, zespołem jelita drażliwego, sarkoidozą, zapaleniem tarczycy Hashimoto, SM i autyzmem [188]. W odniesieniu do SM i autyzmu, połączenie krzyżowe między HSP65 i MBP poprzez mimikrę może zapewnić połączenie.
  Pacjenci z cukrzycą typu 1 często mają reakcję przeciwciał na bydlęcą albuminę surowicy, składnik mleka krowiego [191]. Hipotetycznym wyjaśnieniem jest reakcja autoimmunologiczna na specyficzne białko powierzchniowe komórek beta poprzez mimikrę.
  Insulin-derived amyloidosis jest stanem, który może rozwinąć się po długotrwałej insulinoterapii, w wyniku czego w miejscu iniekcji rozwija się ” insulin bal”. Ta twarda masa została zanalizowana i stwierdzono, że zawiera nagromadzone fibryle insulinowe przypominające płytkę β amyloidową w mózgu Alzheimera. Skrobiawica amyloidowa częściej występuje przy insulinach zwierzęcych (krów i świń) niż w produktach insuliny pochodzenia ludzkiego. Obecnie krowy i świnie są chronicznie narażone na działanie glifosatu. Rolą reszt glicyny w białkach może być rzeczywiście ochrona przed agregacją w włókienka amyloidowe [192]. Podstawienie glifosatu dla którejkolwiek z tych konserwowanych glicyn będzie zatem sprzyjać amyloidozie.
  Kwas glutaminowy i glicyna są zdecydowanie największymi składowymi aminokwasami proinsuliny bydlęcej i stanowią 25% reszt aminokwasowych w cząsteczce [193]. To samo dotyczy ludzkiej insuliny, która różni się bardzo niewiele od wersji zwierzęcej. Herbicyd glufosynat jest naturalnym niekodującym analogiem kwasu glutaminianowego
  (ryc. 2). Podstawienie glufosynatu w postaci kwasu glutaminowego lub glifosatu w przypadku glicyny w insulinie prawdopodobnie pogarsza jego funkcję, a także może prowadzić do amyloidozy.
  Powszechne pojawianie się chwastów opornych na glifosat wśród upraw odpornych na glifosat zmusiło niektórych rolników do przejścia na glufosynat jako wybrany herbicyd [194]. Ziarna kukurydzy i soja odporne na glufosynat są dostępne na rynku amerykańskim od czasu zatwierdzenia przez USDA odpowiednio w 1995 i 1996 roku. Trójoporna forma soi tolerującej glifosat, glufosynat i 2,4-D została zatwierdzona przez FDA we wrześniu 2014 r. Podwójna oporność na glufosynat i glifosat w kukurydzy została zatwierdzona w listopadzie 2015 r.

  10.3 Celiakia
  Celiakia i, ogólniej, nietolerancja glutenu, osiągnęły rozmiary epidemii w USA w ciągu ostatniej dekady [195]. Uprawianą pszenicę rutynowo spryskuje się glifosatem w celu przygotowania i wysuszenia tuż przed zbiorem. Ta praktyka oczyszcza pole z chwastów i wysusza rosliny przed zbiorem , ale i zwiększa ilość resztkowego glifosatu w ziarnie. Praktyka ta zyskuje na popularności wraz ze wzrostem nietolerancji glutenu. Glifosat działa układowo w roślinie i wchodzi do nasion, gdy roślina umiera, a tym samym ostatecznie trafia do produktów na bazie pszenicy.
  Reszty proliny stanowią 20% pierwszych 100 aminokwasów zarówno α-, jak i γ-gliadyn [54]. Pokrewne białka z żyta i jęczmienia są również niezwykle bogate w prolinę [56]. Jak sugerowaliśmy wcześniej, prolina jest niedostępna dla większości proteaz trawiennych, ponieważ wiązanie pomiędzy peptydowym atomem azotu i grupą boczną utrudnia atak hydrolityczny. W konsekwencji, wyspecjalizowane aminopeptydazy prolinowe odrywają prolinę na końcu aminowym od peptydu. Enzymy te zależą od manganu jako katalizatora, a mangan jest jednym z metali najbardziej dotkniętych chelatowaniem glifosatu [125]. Niehydrolizowane peptydy gliadyny wiążą się z cząsteczkami HLA-DQ (receptory na komórkach prezentujących antygen) i wyzwalają patogenne odpowiedzi komórek T [196]. Warianty genetyczne HLA-DQ są powiązane zarówno z celiakią, jak iz cukrzycą typu 1 [197, 198].
  Analiza struktury krystalicznej rentgenowskiej ludzkiej cytosolowej aminopeptydazy prolilowej opracowanej w 2008 roku wykazała, że ​​jest to dimer z zależnością od dwóch jonów manganu jako centrów katalitycznych [199].Pełna sekwencja domen katalitycznych sześciu peptydaz proliny zarówno od człowieka, jak i od drobnoustrojów jest pokazana na Fig. 6 w ref. 199. Sześć z dwudziestu miejsc w pełni konserwatywnych reszt we wszystkich gatunkach stanowiły reszty glicyny, trzy były histydyną, dwie były tyrozyną, a dwie były proliną. Pozostałe siedem było siedmioma różnymi aminokwasami.

 132. cedric said

  11. WNIOSEK

  W niniejszym artykule wykazaliśmy, że powszechne błędne włączanie glifosatu zamiast glicyny podczas syntezy białek może wyjaśniać etiologię wielu chorób autoimmunologicznych, które obecnie nasilają się w USA. Błędne włączenie jest możliwe dzięki analogii z wieloma znanymi toksynami wytwarzanymi przez organizmy w obronie przed patogenami, w tym Aze, BMAA, L-kanavaniną i glufosynatem, które działają w podobny sposób. Pokazaliśmy, że białka pochodzące z żywności, takiej jak mleko, pszenica i burak cukrowy, a także peptydy pochodzące z drobnoustrojów znajdujących się w jelitach lub w przewodach nosowych lub wprowadzane patologicznie przez szczepienie, są potencjalnymi przyczynami chorób autoimmunologicznych indukowanych przez mimikrę molekularną. Bardzo ważne jest to, że dwa drobnoustroje połączone ze stwardnieniem rozsianym poprzez mimikrę molekularną należą do nielicznych drobnoustrojów, które mogą w pełni metabolizować glifosat. Korzystając z bazy danych VAERS, wykazaliśmy, że poważne działania niepożądane szczepionki MMR znacznie wzrosły w ciągu ostatniej dekady w związku ze zwiększonym stosowaniem glifosatu. Glifosat w MMR może pochodzić ze wzrostu żywego wirusa na materiałach hodowlanych pochodzących od zwierząt eksponowanych na glifosat i / lub z żelatyny stosowanej jako stabilizator materiału. Potwierdziliśmy obecność zanieczyszczenia glifosatem w MMR i wielu innych szczepionkach, w których żywy wirus jest hodowany na jajach, białku bydlęcym lub żelatynie, lub gdy produkty zwierzęce są stosowane jako składnik pomocniczy. Warto zauważyć, że niektóre szczepionki przygotowane bez żywej hodowli na żelatynie były wolne od zanieczyszczenia glifosatem. Podstawienie glifosatu zamiast glicyny podczas syntezy białka może dać peptyd, który jest odporny na proteolizę, co zwiększa prawdopodobieństwo wywołania odpowiedzi immunologicznej. Ponadto enzymy biorące udział w proteolizie prawdopodobnie zostaną zakłócone z powodu potwierdzonego zanieczyszczenia glifosatem. Niewyczerpująca lista możliwych chorób, które można przypisać temu mechanizmowi, obejmuje autyzm, stwardnienie rozsiane, cukrzycę typu 1, celiakię, chorobę zapalną jelit i zapalenie nerwu optyk.

  Bibliografia w pracy oryginalnej
  https://people.csail.mit.edu/seneff/201 … _final.pdf
  0 x

  http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=16&t=2030&p=92030&hilit=seneff#p92030

 133. VAV said

 134. maasteer said

  Ad 72/73
  Boydar/Revers
  Skoro Potocki to fake to ok. Toż ja nigdzie nie powiedziałem, że to dla mnie jakaś wyrocznia. Autorytety gajówkowe się wypowiedziały …. i o to mi chodziło. Bo ja na jego temat nie miałem wyrobionego zdania. Chociaż Cw24tv uważam za miarodajny kanał – w miarę.
  Ot i tyle Panowie 🙂

 135. lewarek.pl said

  Syria.
  Administracja amerykańska przestała się wahać – napisał David Ignatius 30 sierpnia. Administracja twierdzi, że obecnie ma „trwałe interesy” w Syrii, które wykraczają poza zabijanie terrorystów z Państwa Islamskiego oraz „że nie planuje wycofania swoich sił specjalnych z północno-wschodniej Syrii w najbliższym czasie”. „W tej chwili”, powiedział jeden z urzędników administracji Ignatiusowi, „naszym zadaniem jest pomagać w przysparzaniu kłopotów [Rosji i reżimowi syryjskiemu], dopóki nie otrzymamy tego, czego chcemy”.
  https://kresy.pl/publicystyka/impas-w-syrii-to-krok-w-kierunku-zmiany-rezimu-w-waszyngtonie/

  Stephens pisze jaka powinna być według niego „czerwona linia” nakreślona przez Waszyngton wobec Syryjczyków. „Jaka byłaby poważna polityka? Trump ostrzegł – w tweecie! – że Asad nie może lekkomyślnie atakować prowincji Idlib. Taki atak powinien być „czerwoną linią administracji, bez względu na to czy syryjski reżim użyje broni chemicznej. Jeśli Asad ją przekroczy USA potrafią zniszczyć wszystko co pozostało z Syryjskich Sił Powietrznych i zamienić w kratery pasy startowe wykorzystywane przez Iran do zaopatrywania jego sił w Syrii. Jeśli Asad będzie kontynuował ofensywę, następny powinien być jego pałac prezydencki. A potem sam Asad” – pisze Stephens.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/publicysta-new-york-times-wzywa-to-ataku-na-syrie-i-zabicia-jej-prezydenta/

  Bret Stephens jest amerykańskim Żydem, stałym współpracownikiem „New York Times”. Rozpoczynał w „Wall Street Journal”, w latach 2002-2004 był redaktorem naczelnym izraelskiego „Jerusalem Post”. Następnie pracował dla NBC News i MSNBC. Jest znanym zwolennikiem neokonserwatyzmu.

 136. revers said

  re133

  pani Niki Haleyowa juz lata po ONZ z szklem odbycie i zastrzega sobie prawo uderzenia us army i aliantow w przypadku nie tylko uzycia gazu chemiczengo w Idlib, a kazdej operacji militarnej, wg. niej przeciwko ludnosci cywilnej w Idlib, w tym an rosjan i tranczykow bioracych udzal w batali, a tak na oko za duzo jest w Idlib koalicjnych roznej masci instruktorow i nsjemnikow w stylu black water, czy nawet miesci sie w Idlib sztab NATO.

 137. VAV said

 138. Piskorz said

  RÉSEAU VOLTAIRE: Francuski dysydent Thierry Meyssan wystosował list otwarty do prezydenta USA Donalda Trumpa w sprawie zamachów z 11 września 2001 roku i ich konsekwencji. … C.D. NA PORTALU…WWW. W sercu Polska.org

 139. revers said

  Z Sieci „Trwa grillowanie Ruchu Narodowego przy rejestracji listy do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Widać wyraźnie, że jest to forma zaplanowanej wcześniej szykany o podłożu politycznym. Komisji nie podobało się, że jeden z kandydatów (mężczyzna) nie wpisał w rubryce swojego nazwiska rodowego (takie samo jak nazwisko, które nosi, nazwiska nigdy nie zmieniał). Kandydat wypełnił ponownie zgodę na kandydowanie, którą natychmiast zawiozłem na ul. A.Grottgera 4. Komisja powiedziała, że to nie jest jego podpis, bo różni się drobnym zawijasem. Kandydat przyjechał osobiście, wylegitymował się i złożył na oczach komisji po raz trzeci oświadczenie. Komisja z ciężkim sercem przyjęła jego dokument. Ale za chwilę kobieta w niebieskiej sukience (lat ok. 40) z radością oświadczyła, że dokument kandydatki wypełniony czarnym kolorem długopisu to xerokopia. Zapytałem, czy istnieje jakakolwiek podstawa prawna zakazująca wypełniania dokumentów długopisem o tym kolorze tuszu. Odpowiedzi nie uzyskałem. Kobieta w niebieskiej sukni oświadczyła, że nazywa się sędzia Edyta Telenga i jest przewodniczącą komisji (nie nosiła identyfikatora). Oprócz niej wyróżniał się negatywnie mężczyzna ok 40-50 lat w marynarce, który nie przedstawił się i nie nosił identyfikatora. Jestem przekonany, że takich szykan z pewnością unikną komitety PO-Nowoczesna, PSL I SLD.”

  no pieknie trzyma sie uklad, zadnych nowych narodowcow, lpr-ow.

 140. Piskorz said

  Sekretarz obrony, Donald Rumsfeld, utworzył Biuro Przekształcenia Sił pod dowództwem admirała Artura Cebrowskiego, który natychmiast przedstawił program, opracowany również na długo wcześniej, planujący kontrolę dostępu do zasobów naturalnych krajów Południa. Zażądał w nim zniszczenia struktur państwowych i społecznych w połowie świata, który nie był jeszcze zglobalizowany. Jednocześnie dyrektor CIA uruchomił „Worldwide Attack Matrix”, pakiet tajnych operacji w 85 krajach, w których Rumsfeld i Cebrowski zamierzali zniszczyć struktury państwowe. Biorąc pod uwagę, że stabilne pozostaną tylko te kraje, których gospodarka już uległa globalizacji, a inne zostaną zniszczone” ZNALEZIONE W SIECI…ciekawe, nie?!

 141. kausus said

  ad54

  Boydar to proste Chachlo, co się przedstawia, jako jakaś zydzia, psia odmiana Azjaty ? Krew sarmacka lub germańska spółkowała z dzikimi ze wschodu ? Watpie,. ze po dobrej woli, pewnie pradziadek dostał się do niewoli bisurmańskiej lub był zasłany, jaka tam legenda ? Sądząc ze wpisów jaźn psychopatyczna, rozdwojona ?

  Ilu tu żydów, nie 100%, mieszańców, kundelków podających się za Polaków, katolików i patriotów pod Nikami ? Po wpisach, zbyt wielu. Ponoć występują tu dawni Ubowcy, żydzi i ich poszczyny, udające kogoś, kim nigdy nie byli i nie będą. Z na czelnym wilkiem na przodzie watachy ?

  ——
  Żebym cię tu więcej nie widział, imbecylu.
  Admin

 142. snag said

  Zmiana klimatu 😉 ,…

 143. Rokitnik said

  Na marginesie wystepowania na forach publicznych p.tytulujacego sie jako Hrabia Zbigniew Potocki, podswiadomie czuje, ze TERAZ to ani ON, ani kiedykolwiek spoza kregu uzupartorskiej wladzy, moglby dokonac przelomu w obsadzaniu na fotelu glowy Panstawa – innego jak „rezimowy ” kandydat?
  Zabagnienie POLSKI w tym temacie jest szczegolne. No coz, tamci od 1940 roku wciaz sa przy sterach…a owo bagno jest coraz bardziej – anty – polskie !!

 144. https://marucha.wordpress.com/2018/09/12/juncker-szkodliwe-tresci-beda-usuwane-z-sieci-w-ciagu-godziny-oto-jak-ue-chce-cenzurowac-internet/

  JUNCKER: „SZKODLIWE TREŚCI BĘDĄ USUWANE Z SIECI W CIĄGU GODZINY”. OTO JAK UE CHCE CENZUROWAĆ INTERNET!

  W Bundestagu zaginęła duża część ARCHIWUM ADENAUERA. Było tam śledztwo Bundestagu w sprawie Hitleryzmu i Holokaustu, które wykazało, że Hitler był Żydem i ŻYDOFILEM, ale zostało to częściowo opublikowane w książce HITLER ZAŁOŻYCIELEM IZRAELA. Niektórych rzeczy publikować było jednak nie można, gdyż są zbyt EGZOTYCZNE dla Europejskich Baranów, jak np. to, że Hitler kazał swej Gwardii OBRZEZAĆ SIĘ I IŚĆ NA PODBÓJ PALESTYNY, żeby przy pomocy tajnych kont szwajcarskich przenieść władzę z Moskwy do Tel Awiwu – co świadczy, że założycielami Izraela byli ROTSZYLDY.
  Mam list z USA, że Paryski Rotszyld dał młodemu Hitlerowi 900 milionów dolarów a jego totumfackiemu Himmlerowi 100 milionów za Zmianę Wyznania z Marksizmu na Lasalizm. Hitler zaczynał karierę jako Zastępca Komisarza Politycznego Czerwonego Pułku Monachijskiego, który Róża Luksemburg stawiała za PRZYKŁAD. Tak bowiem jak Stalin był PŁATNYM agentem Rokefelerów tak Hitler był agentem Rotszyldów, co leżało u podstaw doktryny Józefa Becka. Amerykanie modlili się ŚWIĘTY STALINIE, BROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI.
  Habsburgowie zafundowali GLOBALNY imperializm amerykański Powierzając krakowski patent Łukasiewicza SZKOTEM Rokefelerom, którzy okazali się templariuszami-jezuitami czyli Żydami. Habsburskimi komisarzami Rokefelerów byli krakowscy Buschowie-Sherffowie-Bushowie, z których Preskot był dyrektorem obozu Pracy Niewolniczej w Oświęcimiu, gdzie według raportu I frontu Ukraińskiego w Stu Podobozach na terenie 14 tysięcy km2 ZAPRACOWANO Na Śmierć 6 milionów Słowian. Żydzi bowiem jurysdykcji ŻYDOFILA Pracy Niewolniczej nie podlegali, tylko Słowianie i Murzyni.
  Kapitał z OŚWIĘCIMIA poszedł przez tajne konta palestyńskie Eichmanna i Wallenberga na budowę Izraela a Holokaust okazał się tak DOBRYM interesem, że Holokaustem został sam Hitler, o czym świadczy Wojna o Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu, do którego KLUCZE ma córka Hitlera z dupy Francoisa Mitterranda Angela Merkel.
  Teraz tego rodzaju informacje ze śledztwa Bundestagu w/s Hitleryzmu i Holokaustu czy śledztwa Federalnego Biura Śledczego FBI w/s Rotszyldów będą Usuwane jako SZKODLIWE dla Eurokratów, gdyż Unia Europejska jest WŁASNOŚCIĄ Rotszyldów, którzy Zainwestowali w Młodego Adolfa. Rotszyldy pobili Rokefelerów Na Głowę DZIĘKI MNIE, gdyż powtórzyłem serbską mądrość, że jezuickim wyznaniem wiary jest zapładnianie bab spermą z dupy cherubina i obcinanie niewolnikom penisów. Gdy kazałem hrabiemu Kurowskiemu to uzasadnić to odpowiedział: SERBOWIE UMIĄ GADAĆ Z ŻYDAMI I MUZUŁMANAMI.

 145. Boydar said

  @ Kałsus (141)

  No jestem pod wrażeniem 🙂

  PS. Pradziadek był bardzo przystojnym facetem (mam zdjęcia), było po dobroci, tak Babcia opowiadała.

 146. revers said

  „Ponoć występują tu dawni Ubowcy, ” … skoncz wasc z swymi inwektami, wez sie za robote od podstaw. ubowcy byli przed sb, a wyplyneli na uniwerku w Wroclawiu w osobie prof. Baumanna., czasow liczonych w dekadach nie mylic i nie p.lic.

 147. Boydar said

  Spokojnie, Panie Reversie, już Pan Gajowy za nas właściwie wszystko napisał na taką okoliczność – „Radość to wielka …”

 148. Boydar said

  @ Pan Cedric

  Bardzo uprzejmie dziękuję za publikację w Gajówce. Wynika z niej jasno to, co propaguję od dłuższego czasu – krzem i kolagen są podstawą biologicznego życia człowieka. Wystarczy dyskretnie spier.dolić kolagen i nie trzeba wojny atomowej żeby zdepopulować Ziemię.
  Nie tak dawno zastanawialiśmy się w Gajówce, czy bigfarma i żydowskie koncerny chemiczne wiedzą jak działa system immunologiczny. Jak widać wiedzą, wystarczająco dużo. Żeby zrobić zegarek trzeba mistrza. W drugą stronę wystarczy małpa i młotek. Aczkolwiek, na taką skalę to małpa musi zostać wytresowana.

 149. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/polska-armia-w-rozsypce-%e2%80%9eprzepis-na-masakr%c4%99%e2%80%9d/ar-BBNhZml?li=BBr5MK7&ocid=UE12DHP

  POLSKA ARMIA W ROZSYPCE. „Przepis na masakrę”

  Kaczyński z Dudą szybciej się ROZPRAWILI z Polaką Armią, czy raczej z tym, co z niej pozostało, od Tuska. Z tej racji Tusk MOŻE WYGRAĆ TYLKO Z DUDĄ. Będzie to walka folksdojcza z judenknechtem.

 150. Andzia said

  Łukaszowi Bugajskiemu spalono samochód za publikacje informacji o Danielskie. Warto posłuchać jego wypowiedzi z linku podanego w artykule, prowadzącego do wRealu 24: http://prawy.pl/79151-dokonano-zamachu-na-lukasza-bugajskiego-po-wpisach-o-jonnym-danielsie/

 151. Boydar said

  http://prawy.pl/79016-abp-rys-tlumaczy-sie-ze-swoich-slow/

  Obywatel biskup doczytał, że ochrzczeni byli. Nie doczytał że protestanci i przechrzty. No i wyszło że „chrześcijanie”. Cieniutko z tym czytaniem, biskupie „Rysiu”.

  Obywatel Frank Jakub też był zupełnie nieźle ochrzczony.

 152. Boydar said

  Jaka ładna ustawka … 🙂

  https://opinie.wp.pl/news-wp-premier-byl-wsciekly-morawiecki-podjal-decyzje-o-zdymisjonowaniu-ministra-chorazego-zawazyly-wypowiedzi-o-imigrantach-6295185123436161a

  Od razu panu premierowi skoczy słupek.

  A Pan Bryś narzeka na Gajosa …

 153. revers said

  eh, tam innym wystarczy zrobic geszeft na botnetach i juz sie jest prezydentem wsystkich gudlajow, a polscy goje mysla ze to polski prezydent, nie z koszernych botnetow.

  Cennik:
  „20 zł za wątek, 5 tys. wpisów w każdym wątku, 2 złote za wpis – to jak donoszą Gazeta Wyborcza i Radio Zet, umowa, jaką w 2015 roku sztab podpisał wyborczy Andrzeja Dudy ze spółką tworzącą fałszywe konta w internecie.”

  https://wiesci24.pl/2018/09/14/wychodza-na-jaw-mroczne-szczegoly-kampanii-andrzeja-dudy-antyeuropejski-prezydent-uzywal-botnetu/

 154. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809138776793-sputnik-ukraina-poroszenko/

  Tak po uczciwości; za intensywne działanie na rzecz utylizacji tego gniazda szerszeni ja bym mu dał i dwa razy tyle.

 155. revers said

  re151

  bojowki gudlajskie to juz norma, moga siegac coraz ostrzejszych form az po palestynizacje rp, w tym maja od 1948 roku doswiadczenie, do odtatniego palestynczyka w strefie Gazy, gdzie nawet lodzia rybacka nie mozna doplynac do brzegu Gazy po mury na 6 metrow w West Banku..

 156. Ad. 28:
  https://bialczynski.pl/2017/12/09/dalsze-mapy-poswiecone-lachii-nadeslal-i-omowil-rafal-kopko-orlicki/

  DALSZE MAPY POŚWIĘCONE LACHII (Nadesłał i omówił Rafał Kopko-Orlicki)
  Opublikowano 9 grudnia 2017 przez Białczyńsk

  Niemiecka mapa EUROPA 526 pokazuje Longobardów i Gepidów w obszarze Ludów Słowiańskich. Nazwa Ludy Słowiańskie została tu użyta dla OMINIĘCIA nazwy Lechia – wówczas nie Imperium Lechitów, ale Regencja 12 Wojewodów. Longobardowie i Gepidzi to oczywiście Swebowie czyli wg dzisiejszej nomenklatury Germanie, ale Opłaciło im się egzystować politycznie w Imperium czy Rzeszy Lechitów.
  Mam starą książkę, w której Narodowy Skarb Rumuński jest nazwany Gepidzkim, co jest nonsensem, gdyż jest to Majestatyczny skarb Attyli z pałacu Habsburgów w Budzie. Po bitwie nad NEDAO-Nidą Hunowie musieli ewakuować Panonię, w trakcie czego Majestatyczny skarb Attyli został zagarnięty w Mołdawii przez Wandalów. Wandalowie polowali jednak na Imperialny Skarb Attyli, który mógł być tylko spławiony isterami Dunajem więc pozostawili skarb Majestatyczny Gepidom, którym obiecali Siedmiogród do Cisy i pognali za skarbem Imperialnym.
  Skarb Majestatyczny Attyli ma 37 ton biżuterii – czyli o 7 ton więcej od majestatycznego skarbu Czyngis Chana ze Środy Śląskiej. Nie wiadomo, czy Wandalom udała się skarb Imperialnym przechwycić, ale skoro szuka się go 1500 lat to znaczy, że NIE. Według mnie Skarb Imperialny Attyli, a był OLBRZYMI, bo Hunowie uważali się za Właścicieli Złota Wszego Świata i łupili je skutecznie w całej Europie, został przechwycony przez Rzymian i ukryty w podziemiach zamku belgradzkiego.
  Jeśli tak to BYĆ MOŻE Złoto Hitlera w Wałbrzychu – według namiarów AGH 2,5 miliona ton – może być Imperialnym Skarbem Attyli ??? Niemcy podczas I wojny światowej znaleźli Skarbiec Polski w podziemiach zamku Warszawskiego i Skarbiec Włastów w twierdzy Modlin, którego Nie Mogli wywieść do Berlina, gdyż Anglicy MUSIELIBY rzucić na Berlin Czechosłowacką Bombę Atomową Tesli.
  Wyznaczony przez FBI komisarz mego kapitału, który był ROZKRADANY, napisał mi, że śledztwo FBI przeciw mnie nie zostało ukończone, ale FBI, Interpol i ONZ zgodziły się na realizację przeze mnie moich czeków. Napisał też, że z powodu „niewiarygodności urzędników polskich” otwiera mi konto zagraniczne, a to znaczy, że śledztwo w/s Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Hitlera w Wałbrzychu przejmuje ONZ.
  Jeśli Złoto Hitlera pochodziłoby z zamku belgradzkiego to rościć do niego mogliby też Węgrzy.

 157. NyndrO said

  Też mi wyczyn. Chorążego. Pułkownikom jakoś nie podskakuje.

 158. NyndrO said

  Pewnie lubi oficerów i dobrze mu (MUUUUU!) się z nimi współpracuje. Chorąży… pffffff.

 159. Michał Siudak: Ukraińska przestępczość w Polsce to poważny problem said

  Michał Siudak: Ukraińska przestępczość w Polsce to poważny problem http://geopolityka.net/michal-siudak-ukrainska-przestepczosc-w-polsce-to-powazny-problem/

  Obywatele Ukrainy, jak powiedział pewien ekspert ds. bezpieczeństwa, popełniają adekwatna liczbę przestępstw do ich ilości w Polsce. Zgoda. Wiekszość z nich to uczciwi, pracowici ludzie, nawiązujący kontakty społeczne z Polakami, w tym rodzinne, którzy nigdy żadnych przestępstw w Polsce popełniać nie będą. Ja ich rozumiem, bo znacznie lepiej niż niejeden telewizyjny ekspert wiem jak działa, albo raczej nie działa, państwo ukraińskie. Ale jest grupa, która byłaby na to gotowa, ale jak diabeł święconej boi się deportacji, ponieważ mylnie sądzi, że popełnienie w Polsce przestępstwa pospolitego oznacza automatyczną deportację. A tak nie jest. Kiedyś się o tym dowie. A wtedy może się okazać, że polskie państwo wcale nie jest z dykty i kartonu, ale z mchu i paproci.

 160. Boydar said

  „… ustrój terroryzuje obywateli, daje kasę i przywileje tym wszystkim darmozjadom/ …/ w Polsce są różne frakcje, które można by było porównać do terrorystycznych …” – muzyk z umownym talentem Paweł K.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-kukiz-o-ustroju-polski-terrorystyczny/w6v9ddv

  Przetrzeźwiał ? Trochę mu zeszło.

 161. NyndrO said

  Tam u góry chyba Pan Revers zapodał coś o jodze. Joga to bardzo szerokie pojęcie. Jogą nazywa się np. ćwiczenia fizyczne na którą za odpowiednią opłatą uczęszczają babki z wielkich miast,głównie wykształcone. Ale jeśli chodzi o buddyzm (tu skupiam sie na Szkole Karma Kagyu), to są mnichowie (ci, co chodzą w czerwono-pomarańczowych szatach) i jogini. Jednak tu oznacza to mistrzów medytacji, jak Naropa, Milarepa, Karmapa XVI. Nie ma tu joga nic wspolnego z ćwiczeniami fizycznymi. No może poza pokłonami w ramach czterech podstawowych praktyk Nyndro. Nie wiem co ksiądz miał na myśli, ale nie sądzę, żeby wiedział, co to medytacja. Pewnie gdybym go zapytał, co to Szine rozdziawiłby paszcz. Medytacja to nie jest se siedzenie. Ksiądz chyba bardziej od powiedzenia czegoś sensownego, bardziej skupił się na celu, który nawet ja wyczuwam. Ewidentnie chcą Was oddalić od Waszej Tradycji.

 162. Michał Siudak: Ukraińska przestępczość w Polsce to poważny problem said

 163. NyndrO said

  „Przetrzeźwiał?” * Nie czyń nikomu, co Tobie niemiłe. 😉

 164. NyndrO said

  W skrócie ( choć to uproszczenie) jogini to świeccy. Mogą się np. żenić. Ale np. XVI Karmapa był zarówno mnichem, jaki Mistrzem joginów. Był On jednak Buddą. Także ten.

 165. NyndrO said

  Karmapa XVI oczywiście nie był ożeniony. Większość czasu spędzał na medytacji i dawaniu nauk. A np. Jego inkarnacja, Karmapa XVII, Trinlej Taje Dordże, zrzucił szaty mnicha. To by było tyle w pigułce. Zresztą miałem się na ten temat nie wypowiadać. No ale raz na jakiś czas, szczegolnie kiedy zostaję wywołany, szczególnie bez złej woli,jak w tym przypadku, chyba nic się nie stało.

 166. lewarek.pl said

  150.
  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/polska-armia-w-rozsypce-%e2%80%9eprzepis-na-masakr%c4%99%e2%80%9d/ar-BBNhZml?li=BBr5MK7&ocid=UE12DHP

  Tak sobie kombinuję, że być może Błaszczak wie, ale nie chwali się, po co organizuje dywizję na wschodzie, i to blisko granicy. I że to może mieć sens. Nawet, a może zwłaszcza to, że w jej składzie jest Brygada Podhalańska.

 167. Voodoosch said

  Kukiz ma jeszcze przeblyski ale przeciez juz jest „z eitowany” i „z sejmowany” – zarazony wirusem poselskim. Tego g**na nie da sie rozbic od wewnatrz. Zassie cie.

 168. Boydar said

  NyndruŚ, Ty lepiej wytłumacz, czemu ta ich/Wasza medytacja ma służyć, bo ja do tej pory nie ogarniam. W moim zapytaniu nie ma złej woli, słowo harcerza.

 169. Boydar said

  Kukiz robi to, co potrafi najlepiej; wychodzi na scenę i się wydziera. To też ludziom potrzebne czasem. A że „artysta scen”, to tak jak Pan Gajowy podsumował – „… ci, którzy biorą sobie do serca pierd…nie aktorów o polityce, sami sobie szkodzą …”

 170. NyndrO said

  A czemu „Ś” z dużej a „O”, to już „0”? Pańskie słowo harcerza wywołuje u mnie drgawki. brrrrr

 171. Tekla said

  Prosze popatrzec i podziwiac..jak Cyganka posel UE broni Wegry.

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=KBS0nxwXQPE

  https://en.wikipedia.org/wiki/L%C3%ADvia_J%C3%A1r%C3%B3ka

  Widzialam na wielkich budowach w Budapeszcie pracujacych Cyganow..
  Bylam tylko kilka dni, slyszalam jak z wielkim szacunkiem mowie sie o V.Orbanie..Wegrzy poszli by za Nim w ogien..

 172. Voodoosch said

  Zamiast medytacji polecam ostry wp***ol na ringu, lub macie, a moze i na podworku. Same profity, nie zartuje.

 173. NyndrO said

  To może sie umówimy na sparing? W jakiej wadze pan chodzi?

 174. NyndrO said

  Poza tym mówi Pan tak, jakby wiedział, co to medytacja. Wie Pan? A ponapierd*alać się faktycznie warto. I zaskoczę Pana! ; to też może być medytacja.

 175. Salcie said

  Mój ukochany prof. Jerzy Robert Nowak często z sympatią cytuje Jerzego Grunwalda. A oto Jerzy Grunwald właśnie, we własnej osobie 🙂

  —————————————-

  Mocne słowa Jerzego Grunwalda: Szwecja pali się! Minister spraw wewnętrznych to skończony kretyn

 176. Voodoosch said

  No bo pan nie tlumaczy co to medytacja, a my tu siedzimy i czekamy.

 177. Boydar said

  No chyba Cię nie obraziłem, przynajmniej mam nadzieję.

  Gdybyś mieć punkt odniesienia, żeby ocenić o co mi chodzi, to ja mogę Ci w rewanżu objaśnić czemu służy medytacja u katolika, przynajmniej według mnie. Ale to już nie dzisiaj, bo czas misię nieoczekiwanie wziął skurczył i muszę Gajówkę odstawić na ładnych parę godzin.

 178. NyndrO said

  Chyba żartujesz….? Ty? Chłopie, Ty mój Kolega jesteś. * Gajówka odpocznie.

 179. NyndrO said

  Jak siedzicie, to dobry wstęp. tylko nie siedźcie byle jak. 😉

 180. Sebastian said

  Coca Cola – jaki jest jej sekretny składnik?

  W 2006 roku w Turcji po raz pierwszy na świecie wszczęto przeciwko Coca-Coli postępowanie sądowe w związku ze składem napoju. Na etykiecie zazwyczaj jest mowa, że Coca-Cola zawiera cukier, kwas fosforowy, kofeinę, karmel, dwutlenek węgla i trochę „ekstraktu”. Ten ekstrakt właśnie wywołał podejrzenie. Koncern Coca-Cola został zmuszony do ujawnienia tajemnicy z czego właściwie robi colę. Był to płyn uzyskany z owada Cochineal.

  Surowcem do coli są słodkie korzenie, tymi korzeniami żywią się różne ssaki, w tym myszy. Duże firmy produkujące colę zbierają te korzenie w tonach za pomocą koparek. Przy zbiorze wielu ton korzeni nie są w stanie wyciągnąć myszy. Dlatego korzenie są miażdżone razem z tym, co było pomiędzy korzeniami.

  Dopiero po tym, resztki wełny, łapy itp. wyciągane są z takiej masy!

  Ponieważ napój ma ciemniejszy odcień, nie można zauważyć, że zawiera on również krew i sok żołądkowy myszy. Oczywiście, giganci – firmy produkujące colę, starają się neutralizować szkodliwe substancje za pomocą chemikaliów.

  Przez 23 lata pracownik, który opowiadał tę historię, nigdy nie wypił szklanki coli.

  https://treborok.wordpress.com/coca-cola-jaki-jest-jej-sekretny-skladnik/?preview=true

 181. NyndrO said

  A mówiąc poważnie, nie powinło (to taka specjalna stylistyka) się eksperymentować z medytacją, nie mając pewnych fundamentów. To może być może nie tyle niebezpieczne, co szkodliwe. No!, wyjątkiem jest Szine. Technika uspokojenia Umysłu. Tu nie trzeba mieć Nauczyciela. Bardzo prosta sprawa, która potrafi rozwalić. Myślę, że powinniśmy zmienić temat.

 182. Voodoosch said

  Wiadomo, ze cola to swinstwo ale nie ma sensu rozkladac, kazdego produktu na czynniki pierwsze, bo w jakiejs tam mikro skali, znajdziemy pewnie cala tablice mendelejewa. Pan widzial, jak sie robi kielbase, albo lepiej parowke i z czego?

 183. NyndrO said

  Oczywiście, że prosta to sprawa jest, nie znaczy, że efekt będzie zauważalny po godzinie. Wymaga długiego treningu głowy. Na początku wydaje się być zbyt trudna. Nie można utrzymac koncentracji. Po jakimś czasie z automatu można dłużej i dłużej. Aż w końcu jest niesamowita radość. I na tym to polega. Pogaństwo 100%, także nie kombinujta, bo pójdzieta do piekła. 😉

 184. NyndrO said

  Coca -cola straciła swój sens, kiedy zabroniono dodawać ekstrakt z liści koki. W takim razie ja poproszę Muszyniankę.

 185. Voodoosch said

  Polecam mniszka pospolitego z miodem. Lepszy od kawy, a i zdrowszy zapewne.

 186. cedric said

  https://asystentbhp.pl/pracodawca-musi-ochronic-przed-elektrosmogiem-651/

  A co ze zwykłym Polakiem?

 187. NyndrO said

  Nie wiem, nie znam się, ale opinia unii ełrorPEJSkiej gorzej na mnie wpływa niż nie tylko eletrosmog (pfff), ale i globalne ocieplenie, dziura ozonowa i garbienie się. Sami zrobili z siebie cyrk Monty Pythona. I teraz cokolwiek by powiedzieli, a nawet gdyby się pomylili i powiedzieli prawdę, to normalnym ludziom chce się siku ze śmiechu. Ale nikomu się nie chce, bo się nie mylą.

 188. Tomasz Karpiel said

  Gospodarzu PYSZNE DANIE.

 189. NyndrO said

  A właściwie, jak się nie mylą i kłamią, to chce się jeszcze bardziej. Unia europejska jest tak żałosna i śmieszna, jak mały z dużym izraelami. Nie tak niebezpieczna, ale szajba zupełnie podobna. Co sie dziwić. Planeta Ziemia nie jest taka znowu taka duża. Jak się plemię dobrze rozstrzeli, to nawet telefonu nie trzeba. Wystarczy krzyknąć.

 190. Sebastian said

  Widziałem jak się robi prawdziwą kiełbasę na wsi, kaszankę, białą etc. etc. Zdaję sobie sprawę iż, koncerny wszelkiej maści mają w doopie nasze zdrowie, bo liczą się zyski. To są mechanizmy depopulacji ludzkości, której liczebność ma się zmniejszać na skutek chorób, wojen, mordów rytualnych, samobójstw, aborcji, eutanazji, bezpłodności, promowania homoseksualizmu, konfliktów społecznych, wypadków komunikacyjnych itp. itd. Uważam jednak, że przypominać o tych nieludzkich praktykach po prostu trzeba, odświeżajmy pamięć.

  Strona polska podtrzymuje swoje stanowisko o wpisaniu Ludmiły Kozłowskiej na listę osób niepożądanych w strefie Schengen. Wydanie jej wizy przez Niemcy jest nieuzasadnione – podkreśliło Ministerstwo Spraw Zagranicznych w opublikowanym w czwartek komunikacie. MSZ chce kontroli w Fundacji Otwarty Dialog. „Atak na społeczeństwo obywatelskie” Nigdy dotąd… czytaj dalej » Kozłowska – obywatelka Ukrainy i prezes Fundacji Otwarty Dialog – została deportowana z terytorium Unii Europejskiej do Kijowa 14 sierpnia przez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS).

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/msz-w-sprawie-wizy-dla-ludmily-kozlowskiej-to-nieuzasadnione,868381.html

 191. Sebastian said

  Michał Karnowski przekonuje na Twitterze, że Jonny Daniels „wykonuje dla Polski świetną robotę, łączy, tłumaczy nasze racje, buduje relacje”. Tymczasem Łukasz Bugajski, który opublikował raport na jego temat dostępny na kimjestdaniels.pl informuje o kolejnych atakach na niego, głuchych telefonach a nawet o pożarze auta.

  https://nczas.com/2018/09/14/karnowski-broni-jonnego-danielsa-a-autorowi-raportu-o-nim-podpalono-auto-i-wysyla-sie-pogrozki/

  Jest część druga bardziej obszerna do pobrania

  https://mega.nz/#!uvAWSI5B!ONoUcTUnbrHEdRuGaY653FqW8lhUtLbs7cEjdkL40Wk

 192. Voodoosch said

 193. NyndrO said

  🙂

 194. Sebastian said

  Kłamstwo o wzroście gospodarczym

  Iluzja powszechnego dobrobytu jest rozsiewana w Polsce od kilkudziesięciu lat. Ponieważ statystyka nieustanie obnaża tę iluzję, politycy sięgają wyłącznie do tych wskaźników, które z powszechnym dobrobytem mają niewiele wspólnego, lecz wywołują wrażenie stopniowego posuwania się do przodu. Na tym przede wszystkim polega manipulowanie danymi statystycznymi. Zmienia się zestaw wskaźników statystycznych w taki sposób, aby dostarczyć dowody na kolejne sukcesy polityki gospodarczej, chociaż ta jest obciążona brakiem konsekwencji, krótkowzrocznością i uległością wobec wpływowych grup nacisku. Już nie chodzi o powszechny dobrobyt, lecz o wzrost gospodarczy. Ponieważ ogół nie ma żadnego pojęcia o tym, co kryje się za wskaźnikiem wzrostu Produktu Krajowego Brutto, kłamstwo łatwo przechodzi.

  W ciągu dziesięciu lat globalny kryzys ekonomiczny przekształcił się w kryzys cywilizacji zachodniej. Zapowiada głębokie zmiany o charakterze globalnym, które należy uważnie obserwować i aktywnie przeciwdziałać rosnącym zagrożeniom. Powstają wielkie konflikty. Dlaczego w tej złożonej i niebezpiecznej sytuacji politycy w Polsce zachowują się jak zadowolone, tłuste koty?

  http://www.monitor-ekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a510/K%C5%82amstwo_o_wzro%C5%9Bcie_gospodarczym.html

 195. Voodoosch said

  Ta depopulacja cos im kiepsko wychodzi. Truja od lat 70 czy nawet wczesniej, a ludzi coraz wiecej i zyja dluzej. Ktos ewidentnie powinien wyleciec z roboty.

 196. snag said

  174 ,…

  Senor Grunwald, zajmij się waść Polską którą rządzi banda ostruganych przebierańców która nie reprezentuje Polaków ani ich interesu – 1/5 najzdolniejszych i najbardziej przedsiębiorczych rodaków zmuszono do emigracji a p. Szwecja nie daje spać? ,…

  ————–
  Bo Grunwald UCIEKŁ ze Szwecji do Polski.
  Admin

 197. VAV said

 198. osoba prywatna said

  Stany Zjednoczone najwyraźniej nie przejmują się rosyjską aktywnością w Syrii. W jej kierunku płyną bowiem amerykańskie okręty, wyposażone w rakiety manewrujące Tomahawk. Te same pociski zostały użyte 14 kwietnia podczas ataków na syryjskie bazy wojskowe.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-wysylaja-okrety-wojenne-w-kierunku-syrii

 199. lewarek.pl said

  „Do 2020 roku ma powstać europejski korpus graniczny złożony z 10 tysięcy funkcjonariuszy wysyłanych w razie potrzeby do dowolnego kraju na granice zewnętrzne UE”, informuje piątkowa „Rzeczpospolita”.
  Zadaniem korpusu ma być wsparcie krajów leżących na zewnętrznej granicy UE, jeśli ten poprosi o pomoc, bądź… jeśli tak zdecyduje Komisja Europejska. „Propozycja KE zawiera punkt mówiący o sytuacji, gdy państwo nie chce poprosić o wsparcie, i to mimo kryzysowej sytuacji. Wtedy Komisja sama może podjąć taką decyzję, w imię ochrony bezpieczeństwa strefy Schengen”.

  https://www.pch24.pl/korpus-graniczny-czy-armia-europejska–bruksela-zrealizuje-niemiecki-pomysl,62853,i.html

  I tak powoli spełni się marzenie Kaczyńskiego o utworzeniu armii europejskiej. Która go po prostu zmiecie („przyjdzie na to czas, przyjdzie czas, przyjdzie czas…”) jako faszystę, a nas już nie wypuści z objęć Unii.

 200. revers said

  ad196

  malo tego, usrael rzada od Berlina wprowadzenia Bundeswehry, czyli szerszego umiedzynarodowienia konfliktu, tylko teraz nie ma Jelcyna na Kremlu.

  http://va.newsrepublic.net/a/6600741419072094726?user_id=6548070125935935497&language=de&region=de&app_id=1239&impr_id=6600870337338935558&gid=6600741419072094726&c=sys&language=de

 201. lewarek.pl said

  196.
  To oczywiste, że Amerykanie nie zamierzają ustąpić w sprawie Syrii i będą prowadzili tam wojnę dopóty – jak powiedział jeden z urzędników administracji Trumpa – „dopóki nie otrzymamy tego, czego chcemy”.

  ——-
  Te jebane kurwy przestały już dbać nawet o pozory.
  Panie Boże, uruchom wreszcie ten wulkan w Yellowstone…
  Kraj rządzony przez psychopatów, zbrodniarzy, kurwy i złodziei nie powinien istnieć.
  Admin

 202. osoba prywatna said

  *Yenta to w jidisz głupie babsko, plotkara.
  „Ujadająca Yenta, czyli Dame Margaret (Hodge), opowiada dziennikarzom zebranym na konferencji prasowej: „Jestem posłuszna moim … hm … mam na myśli … Przywódcę Izraela: Wyjeżdżam na Filipiny.” Guardian (5 września 2018).
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/posluszna-swoim-panom-2018-09

 203. revers said

  Dobra zmiana , sitwa Magdalenkowa ma sie dobrze …

  https://nczas.com/2018/08/15/uklad-okraglego-stolu-ma-sie-dobrze-pis-nie-rozlicza-rzadu-po-psl-dane-z-ministerstw-sa-porazajace/

 204. gość said

  Sebastian said
  2018-09-14 (piątek) @ 12:22:31

  Michał Karnowski przekonuje na Twitterze, że Jonny Daniels „wykonuje dla Polski świetną robotę, łączy, tłumaczy nasze racje, buduje relacje”. Tymczasem Łukasz Bugajski, który opublikował raport na jego temat dostępny na kimjestdaniels.pl informuje o kolejnych atakach na niego, głuchych telefonach a nawet o pożarze auta.
  ————————-
  Buhaha

  Atak na Jonny’ego Danielsa. Przecięte opony w samochodzie

  http://niezalezna.pl/235996-atak-na-jonny39ego-danielsa-przeciete-opony-w-samochodzie-kto-mogl-to-zrobic

 205. minus said

  Wstawiłem i opatrzyłem na pejsbooku, herb Węgier i orła Polski podających sobie dłonie Pana, Panie Gajowy, wstępniakiem do wolnych tematów 61-2018 i wyje..li bez słowa, i zablokowali. Boją się Pana 🙂

  ——
  Paru gudłajów z Polski regularnie na mnie donosi.
  WordPress jakoś mnie toleruje…
  Admin

 206. revers said

  re161

  konkretnie chodzi o ten chwyt, trzymania 3 palcow i zbierania energii w jodze przy tempie gongu, lub inne trzymania zlozonych dloni ktore w budyzmie maja inne lub podobne znaczenie, w jodze bodajrze skladanie dloni opuszkami palcow, nie calej dloni.

 207. gość said

  https://pl-pl.facebook.com/robertwinnickipubliczny/videos/509543972852000/

 208. revers said

  re198,199,200

  takze nowe wybory w DNR w dniu 11.11.2018 beda przez stany nie uznane lub tolerowane.

 209. revers said

  co za zbieg okolicznosci wybory w Donbassie pod grozba usraela, zastraszen ludnosci doniecka po smierci Zacharczenki na zlecenie, i 11.11.2018 niby odzyskanie niepodleglosci dzien RP

  https://de.news-front.info/2018/09/13/heather-nauert-die-usa-verurteilen-die-ankundigung-der-durchfuhrung-von-wahlen-in-den-so-genannten-ldvr/

 210. https://marucha.wordpress.com/2018/09/12/wolne-tematy-61-2018/
  Ad. 69:

  prof. MARIUSZ KOWALSKI – POLACY SĄ POTOMKAMI ARIÓW
  .https://www.youtube.com/watch?v=QkOLsEzwm6w

  Jestem wdzięczny Profesorowi Kowalskiemu za dokonanie Przewrotu histograficznego i REWINDYKACJĘ Historii Przedrozbiorowej, ale Słowianie nie byli Dziećmi Ariów, ale ich BRAĆMI. Ona ludy powstały bowiem na skutek Podziału SERENÓW kultury amfor kulistych na OKUPANTÓW Czerch i Moraw i POZOSTAŃCÓW na Pomorzu, Pałukach i Kujawach.
  Ponieważ Okupantom nie udało się stłumić powstania antyegipskiego nad Dunajem to dogadali się z Powstańczmi: PO CO MAMY GANIAĆ SIĘ PO LASACH I GÓRACH? Niech Diabli wezmą Egipcjan kultury pucharów dzwonowatych a my weźmiemy po nich ziemie na północ od Dunaju i Karpat – w jaki to sposób na zachód od górnej i środkowej Warty powstała ALBAŃSKA kultura Unietycka na wschód od środkowej Warty i Wisły i ARYJSKA kultura Trzcieniecka.
  Na południe i wschód od środkowej Warty Serenowie utowrzyli zaś kulturę Pomorską – nie mylić ze Wschodniopomorską Leszka Złotnika. W r. 1625 Serenowie i Skanynawowie zdobyli Asgard-Kijów – jedni popłyneli Prypecią a drudzy Dźwiną – gdzie Podyktowali Pokój, ofiarą którego padli Albańczycy, których ziemie na północ od Sudetów i Rudaw zajęli Serenowie i Skandynawowie.
  Lech czyli Popiel Wielki ustanowił SEJM na Górze Narad na Cytadeli poznańskiej: KAŻDE PLEMIĘ W DORZECZU SŁAWY, NIEZALEŻNIE OD WYZNANIA I JĘZYKA , MA PRZYSŁAĆ 2 POSŁÓW NA GÓRĘ NARAD, od czego zaczęto Lud Sejmowy zwać SŁOWIANAMI.

 211. Ola said

  a jednak, a jednak , a myslalam, ze juz nigdy , a jednak!!!!!

 212. Lily said

  Re 203;Revers
  Sluza temu samemu panu.Takie same korzenie.

 213. revers said

  Sluza? moze komus otworzy sie gdzies w kaszu nagranie z naukowego sympozjum w Berlinie z 2012 roku o zniszceniu Polski?-

  lub inne zrodla wiedzy o planowej ekstarmianacji polakow

 214. Bonawentura said

  NAUKI KATECHIZMOWE
  UŁOŻONE
  NA PODSTAWIE NAUK RÓŻNYCH AUTORÓW
  PRZEZ
  KAPŁANA ARCHIDIECEZJI GNIEŹNIEŃSKIEJ

  –––––––––

  TOM IV.
  O PRZYKAZANIACH
  (PRZYKAZANIA BOŻE 5–10. – PRZYKAZANIA KOŚCIELNE)

  –––––––

  Przykazanie piąte

  LX. O czynnościach szkodliwych ciału bliźniego

  „Nie zabijaj” (Exod. 20, 13)

  I. Morderstwo

  ––––––

  Czy istnieje prawo odbierania życia ludziom? (1)

  Nie popełnia grzechu morderstwa i ten, kto życie odbiera drugiemu sprawiedliwie tj. kto ma prawo do tego. A czy istnieje jakie prawo odbierania życia ludziom? Tak.
  http://www.ultramontes.pl/czy_istnieje_prawo_odbierania_zycia_ludziom.htm
  http://www.ultramontes.pl/golian_jednosc_rodzinna.htm
  Liberalny katolicyzm pragnie pojednania modernistycznego świata z Kościołem ale kosztem dogmatu, kosztem nieuznania dogmatu o nieomylności. Przedstawiciele nowoczesnej kultury żądają, aby Kościół czynił im ustępstwa, przychylał się do ich potrzeb i wymagań. Wszelkie prawdy i ceremonie kościelne, które nie są objęte dogmatem mają być usunięte, szczególniej, gdy stoją im na przeszkodzie do zgody z Kościołem.

  Co więc nie jest dogmatem nie obowiązuje katolika i posiada tylko względną wartość. Nieomylności Kościoła nadużywają nawet jako płaszczyka do pokrycia swych błędów, mówią bowiem, że przez ten dogmat Kościół orzeka, że działalność papieża jako „nieomylnego nauczyciela” bardzo jest ograniczona, i poza tą granicą kończy się jego posłannictwo Boże. Zapominają o treści orzeczenia dogmatu o nieomylności:

  „Wiernie stojąc przy tradycji przekazanej nam od początków wiary chrześcijańskiej ku chwale Boga, dla podwyższenia religii katolickiej, za zgodą św. Soboru orzekamy jako dogmat od Boga objawiony: że Papież Rzymski, gdy z katedry mówi, to jest, gdy spełnia urząd Pasterza i Nauczyciela wszystkich chrześcijan, według najwyższej swojej apostolskiej powagi orzeka naukę o wierze i obyczajach mającą być wyznawaną przez Kościół powszechny, wskutek Bożej pomocy, jemu w osobie bł. Piotra przyrzeczonej, w orzekaniu nauki o wierze i obyczajach tę nieomylność posiada, w którą Boski Odkupiciel chciał Kościół swój mieć zaopatrzony, gdy o wierze i obyczajach orzeka; że zatem tego rodzaju orzeczenia rzymskiego Papieża same z siebie, nie zaś ze zgody Kościoła przekształcone być nie mogą. Gdyby zatem kto śmiał temu naszemu orzeczeniu sprzeciwić się, od czego Boże broń, niech będzie wyklęty”.

  Katolik nie może inaczej pojmować religii katolickiej jak, że Papież, najwyższa Głowa Kościoła, złączony jest nierozerwalnie z nauką Kościoła, a to co głosi i naucza jest wyrazem Objawienia i głosem powszechnego Kościoła, który żąda, aby Namiestnik Chrystusowy tworzył jedno ciało z Kościołem.

  http://www.ultramontes.pl/liberalny_katolicyzm.htm

  Nowoczesne prądy chcą wyzwolić niewiastę z rzekomego poniżenia, zapominają, że katolicyzm wyzwolił mężczyznę z jednej tylko niewoli, z niewoli grzechu; ale co się tyczy kobiet, wyzwolił je z dwóch niewoli: z niewoli grzechu i z nie mniej strasznej niewoli mężczyzny, stawiając kobietę pod bezpośrednią opiekę Boga. Katolicyzmowi zatem zawdzięczają stanowisko, które zajmują w nowoczesnym społeczeństwie. On to przemienił mężczyznę, dawnego władcę i tyrana, w niewiast opiekuna, w ich podporę, towarzysza, brata; oddał niewiastom do rąk, na których kajdany długotrwałej niewoli wycisnęły sińce – berło; on uczynił z niewiast poświęcone istoty, które z radością czci się, poważa, kocha, otacza najczulszymi względami; on wreszcie uczynił z kobiety pośredniczkę pokoju, źródło szczęścia rodzinnego, dźwignię cywilizacji społeczeństwa i podziw świata.
  http://www.ultramontes.pl/walka_kobiet_o_prawa.htm

  Między innymi, ks. Amorth twierdzi, że joga jest zła, ponieważ prowadzi do kultu hinduizmu i innych wschodnich religii, że powieści o Harrym Potterze mogą prowadzić do demonicznego wpływu i że skandale wykorzystywania seksualnego w soborowym kościele są dowodem wpływu szatana. Ogólnie rzecz biorąc jest traktowany w soborowym kościele jako ktoś niezbyt zrównoważony – stary ramol nie mający kontaktu z rzeczywistością czasów współczesnych. Musimy jednak stwierdzić, że jego spostrzeżenia są trafne.

  http://www.ultramontes.pl/hughes_modernisci_i_diabel.htm
  „Charakterystyczną jest ta okoliczność, że moderniści, którzy i w dziedzinie wiary głoszą hasła postępu, ewolucji itp., zupełnie odrzucają działanie rozumu, umysłu ludzkiego w tej dziedzinie. Św. Tomasz zgodnie z nauką Kościoła głosi, że ‘wiara jest aktem rozumu’ i że wiara jest ‘in intellectu sicut in subiecto’; moderniści zaś, którzy tak wynoszą rozum ludzki i nic ponad nim nie widzą, zaprzeczają tutaj udziału rozumu i twierdzą, że wiara ma swoje siedlisko tylko w uczuciu i stąd wpadają w sprzeczność i z tego labiryntu różnych przeciwieństw i kontrastów wyjść nie mogą”
  https://myslkatolicka.org/2018/09/13/fideizm-i-modernizm/

  Katechizm Soboru Trydenckiego opublikowany z rozporządzenia św. Piusa V około roku 1570, mówi nam, że trzy warunki muszą być spełnione przed powtórnym przyjściem Pana Jezusa.

  Aby zrozumieć pojęcie Antychrysta konieczne jest spojrzenie na historię ludzkości z katolickiego punktu widzenia, co oznacza, że całe dzieje obracają się wokół Chrystusa.

  Oczekiwanie na mesjasza to istota, kwintesencja (najważniejszy element) judaizmu, więc wraz z odrzuceniem i ukrzyżowaniem naszego Pana Jezusa Chrystusa nadszedł początek poszukiwania Antychrysta, fałszywego Chrystusa. Dlatego nieodłączną cechą judaizmu jest dążenie ku Antychrystowi. Jest to dla nich naturalne, że chcą zastąpić prawdziwego Chrystusa swoim doczesnym mesjaszem. Powodem dla którego odrzucili Jezusa Chrystusa, mimo że czynił cuda na ich oczach, było to

  Dlatego Antychryst będzie ogłoszony doczesnym mesjaszem żydów i będą mu oddawać cześć, tak samo jak wierni żydzi przyjęli i oddawali cześć naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi: Apostołowie, św. Józef, Najświętsza Maryja Panna czy św. Jan Chrzciciel. Antychryst będzie dominował nad całym światem dzięki wpływom i potędze żydów. Ojcowie Kościoła i teologowie utrzymują, że będzie rządził z Jerozolimy po odbudowaniu świątyni i będzie dokonywał wielu fałszywych cudów, fałszywych, lecz przekonywujących, jak uzdrowienia czy nawet wskrzeszenia. Będzie też prześladował Kościół, tę resztkę, która pozostanie.

  Czytamy w drugim liście św. Pawła do Tesaloniczan, że przed przyjściem Antychrysta musi nastać całkowita apostazja, powszechne odejście od wiary, całkowity bunt przeciwko prawdziwej wierze i właśnie teraz tego wszystkiego doświadczamy. Jesteśmy wręcz naocznymi świadkami tej wielkiej apostazji, o której wspomina św. Paweł. Antychryst uśmierci dwóch świadków świadczących przeciwko niemu (tj. Eliasza i Henocha – przyp. red. U. m.).

  Prawdą jest, że Antychryst będzie miał prekursora, który wskaże na niego, podobnie jak nasz Pan Jezus Chrystus miał Jana Chrzciciela. Tak samo Antychryst będzie miał swoich proroków i prekursora. Jestem głęboko przekonany, że właśnie w takim czasie żyjemy, w czasie przepowiadania i przygotowania na przyjście Antychrysta. Kiedy Wojtyła poszedł do żydowskiej synagogi i uczestniczył w żydowskich modłach, powiedział: „Wszyscy oczekujemy na przyjście mesjasza”, zresztą przy różnych okazjach często powtarzał, że przeżywamy drugi Adwent, a jakiego Chrystusa oczekuje ten człowiek – tego nie jestem pewien.

  Pseudopapież Jan Paweł II w synagodze rzymskiej, 1986 r.

  Nasze czasy charakteryzują się elementami, które przygotowują bezpośrednio na przyjście Antychrysta: naturalizm – bardzo ważny czynnik, zanegowanie nadprzyrodzonego porządku, zanegowanie nadprzyrodzonej wiary, co prowadzi do liberalizmu: możesz wymyślić sobie co tylko chcesz, wyznawać jakąkolwiek religię, która ci się spodoba. Rób co chcesz, o ile nie krzywdzisz innej osoby.

  Socjalizm, materializm, komunizm, założenie, że istota ludzka żyje tylko dla tego świata i po to, aby używać. Bardzo mocno osadzone w umysłach ludzkich jest to, że nie ma żadnego nadprzyrodzonego celu, nie ma żadnego Nieba, nie ma żadnej nadprzyrodzonej prawdy, do której mamy przylgnąć.

  To jest przygotowywanie na przyjście Antychrysta, ponieważ naturalizm, zorganizowany naturalizm jest opoką – fundamentem, na którym wzniesie swą budowlę. Tak jak Kościół zbudowany jest na wierze Piotra, czyli na opoce, tak samo Antychryst uczyni naturalizm swoim fundamentem.

  Po drugie: permisywizm – dzikie i nieokiełznane oddawanie się nieczystości. Św. Tomasz mówi, że nic nie stanowi większej przeszkody dla skierowania myśli ku Bogu niż nieczystość. Odkąd ludzkość zanurzyła się totalnie w zwierzęcych rozkoszach, stała się łatwym łupem dla diabła i jego „przedstawiciela” – Antychrysta.

  Po trzecie potęga Żydów; nigdy przedtem w dziejach Żydzi nie byli tak potężni i nie mieli takiego prestiżu jak dziś, nawet w czasach Salomona. Ich potęga przejawia się w dwóch bardzo ważnych dziedzinach, kluczowych dla Antychrysta. Pierwsza z nich to finanse – banki znajdują się w ich rękach, a druga to media. Antychryst użyje tych dwóch sił, aby zapanować. Widzimy, że gdy nawet najbardziej przewrotne idee są wbijane ludziom do głów z odpowiednią częstotliwością to ludzie uwierzą we wszystko. Jak owce prowadzone na rzeź. Uwierzą w cokolwiek. To co było 30 lat temu całkowicie nie do przyjęcia, co było absolutnym skandalem, dziś jest akceptowane.

  Gdyby ktoś 30 lat temu tylko napomknął, by przyzwolić na homoseksualizm w społeczeństwie i że nie wolno takich osób dyskryminować, to pomyślałoby się, że ta osoba sama jest jakimś wywrotowcem lub zboczeńcem. Natomiast dziś takie zjawisko jest prawnie akceptowalne. A to z tego powodu, iż media wystarczająco długo wbijały ludziom do głów, że jest to dobre, a wywodzi się to z liberalizmu.

  Ostatnio media informowały o koszykarzu, który zachorował na chorobę weneryczną z powodu swojej rozwiązłości. Gdyby to się wydarzyło w 1930 roku byłby napiętnowany przez społeczeństwo i uznany za osobę, która okryła wstydem środowisko sportowe. Hańbą! Ale nie, dziś jest przez media traktowany jak jakiś narodowy bohater. Dlaczego? Bo mamy liberalne media. Gloryfikuje się człowieka, który zaraził się chorobą weneryczną. Jest to chore, chore, bardzo chore społeczeństwo! Czynią bohatera z człowieka, który tak postępował, że aż się rozchorował z rozpusty. Jest to spowodowane wpływem liberalizmu, który wsączany jest w ludzkie umysły dzień po dniu. I właśnie w taki sposób przyjdzie Antychryst, aby zapanować. I cóż mówi ten człowiek? Czy mówi: „Moja wina”? Czy bije się w piersi wyznając: „Zgrzeszyłem”? Nie, mówi tylko, że popełnił błąd, a lekcja dla młodych wypływa stąd taka, aby nie popełniali podobnego błędu. Usłyszeliśmy tylko jeden głos rozsądku ze strony wiceprezydenta, który oświadczył, iż ten mężczyzna powinien powiedzieć młodym, aby żyli w czystości i wstrzemięźliwości; bardzo chwalebna postawa.

  Odnośnie Żydów, widzimy, że po II wojnie światowej powstało państwo Izrael i pojawiły się projekty, zamiary odbudowania świątyni w Jerozolimie. Jest to kluczowa sprawa dla Antychrysta.

  Widzimy ruch New Age, który kładzie nacisk na wewnętrzne doświadczenia pewnej tajemnej mocy. Ta nieznana moc to diabeł. Niech was nikt nie zwodzi; diabeł przez te doświadczenia chce zjednoczyć rasę ludzką w swojej mocy.

  Ekumenizm, zjednoczenie ludzkości w jednej religii są także kluczowe dla Antychrysta. Warto zwrócić uwagę, że teolog, który był mózgiem Soboru Trydenckiego, ojciec Dominik Soto, komentując zagadnienie Antychrysta, stwierdził, że przedstawi się on ludzkości jako Kościół Boży.

  Jest to bardzo ciekawe stwierdzenie w świetle kształtowania się jednej światowej religii, do której zmierzamy przez ekumenizm. Mamy także Nowy Światowy Porządek, o którym wspomina prezydent George Bush. Jest to także ważne dla Antychrysta, bo potrzebuje on politycznej władzy; potrzebuje kościołów i potrzebuje polityki. Nowy Światowy Ład zjednoczy cały glob na zasadach zorganizowanego naturalizmu, liberalizmu i innych czynników, o których wspominałem. Istoty ludzkie tylko jako zwierzęta, Chrystus usunięty z tej ziemi. Jest to dzieło najbardziej perfidnych ludzi, a pracują nad nim już ponad 200 lat.

  Jeden dolar. Banknot jednodolarowy.

  Novus Ordo Seclorum (Nowy Światowy Porządek) – taki napis znajduje się na jednodolarowym banknocie pod masońskim znakiem, piramidą, równoramiennym trójkątem z wszechwidzącym okiem na górze. To symbol masonerii od XVIII wieku i zawsze znajdował się na odwrocie godła (symbolu) USA, ale zawsze ukryty, lecz gdy Franklin Roosevelt doszedł do władzy (był masonem 33 stopnia) umieścił go na jednodolarowym banknocie, w miejscu dla każdego widocznym.

  Wolnomularstwo to po prostu ramię zorganizowanego naturalizmu, które podejmuje działania, aby uczynić świat miejscem właściwym dla diabła i Antychrysta. Pierwsza wojna światowa przyniosła wiele zwycięstw, korzyści dla wolnomularstwa. Traktat wersalski był dziełem masonów włącznie z Wilsonem czy Clemenceau, a ich głównym celem była taka reorganizacja Europy, aby pozbyć się krajów posiadających monarchie lub pewną formę zorganizowanego chrześcijaństwa, czy to prawdziwą wiarę katolicką, prawosławie lub inną.

  Rośnie na znaczeniu kult diabła. Trzydzieści czy czterdzieści lat temu, gdy ktoś był zaangażowany w oddawanie czci diabłu, postrzegane to było jako coś straszliwie przerażającego. Dziś jest to powszechne. Grupy rockowe bez żenady czczą diabła.

  Diabeł zazdrości czci jaką człowiek oddaje Bogu. Przez Antychrysta odbierze cześć jaka należna jest Bogu, gdyż będzie on wielbiony jak Bóg. Obserwujemy powszechne odchodzenie od wiary, apostazję dzień po dniu i widzimy wyłanianie się małego, lecz bardzo wiernego Kościoła Katolickiego. Lecz ten mały, ale wierny Kościół będzie prześladowany (tak twierdzą święci i teologowie) bardziej niż kiedykolwiek w dziejach. Co mamy czynić wobec tych znaków, które widzimy w tym czasie przygotowania na przyjście Antychrysta, jak postępować?

  http://www.ultramontes.pl/sanborn_antychryst.htm

 215. Akcja Wisła 2018 said

  Prawosławni w Warszawie wspominają/modlą się za „ofiary” akcji Wisła: https://youtu.be/TY95xMYhbHI?t=2h7m41s

 216. Ola said

  love & sex, love & sex
  wyzwoli was

 217. revers said

  j.w.

 218. Ola said

  Jak tak mozna? Tak nie mozna!
  jednak Niemcy to kulturalne

 219. Ola said

  chociaz…. ciagle lubie ten polski zywiol

 220. Ola said

  ale to chyba dziala na zasadzie sprzezenia zwrotnego – rajcuje Niemca
  niewazne, wazne , ze rajcuje

 221. Ola said

  Dlaczego nie piszecie? Piszcie, bo spac nie mogie. Albo chociaz wrzuccie piosenkie, nawet swinska.
  O qa, w co ja sie wpakowalam? Za mlodu to to bylo jednak bylo prostsze.A teraz? godziny sportu, glodowa dieta, szpryce z botoksem , ciagle czekanie na whatsappa. Jeden wielki stres. Ja nie wiem czy to warto….

 222. Ola said

  nieprzespana noc ?? O Boze, przeciez nie mogie. Jak ja bede wygladac?

 223. Ola said

  no dobrze, lyknelam relanium, 10-tke, niech podziala szybko , bo sie wykoncze.

 224. NyndrO said

  Wydaje mi się, że Pani zboczyła z trasy. Niech Pani jeszcze raz spojrzy w mapę.

 225. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=v83GotLyg-0

 226. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=P8JEm4d6Wu4

 227. NyndrO said

  https://www.youtube.com/watch?v=aGSKrC7dGcY * https://www.youtube.com/watch?v=xwtdhWltSIg * Panie Kierowniku, to na prośbę Pani Oli. Zachorowała bidulka. No nie sposób odmówić. Rozumi Pan. Pani Olu, Pani się ogarnie. Bo gwarantuję twarde lądowanie.. I mówię to Pani, będąc samemu niezłym Ziółkiem.

 228. NyndrO said

  Pani Olu, Miłość nie ma nic wspólnego z botoxem i relanium. Widocznie pani już nie pamięta i dlatego mi Pani troszku żal. No to w takim razie musze zapodać hicior z moich ostatnich dwóch miesięcy.Mianowicie : .https://www.youtube.com/watch?v=hVcgSByaHPA

 229. Ola said

  To jest to czego sie boje i co pewnego dnia na pewno nastapi. Nie spelnie testosteronowych oczekiwan , wpadne w czarne dziure i juz z niej nie wyjde.

 230. NyndrO said

  To po co Pani włazi?

 231. NyndrO said

  Bez obrazy, ale jeśli chodzi Pani o dymanie, to wcale nie trzeba w to włazić. Nie trzeba zmieniać swojego życia i tym zmienianiem żyć. Bo to NIGDY nie zadziała i powtarzam; gwarantuję twarde lądowanie.

 232. NyndrO said

  Jestem poganinem, więc jeśli taka jednostka, jak ja to mówi, to raczej bym zaufał.

 233. Ola said

  Bo spelnilo sie moje marzenie . Ale z 20 -letnim opoznieniem. Nie jestem w stanie sobie tego odmowic . Oki, niech bedzie choc na chwile i z bolesnym finalem bez happy endu.

 234. NyndrO said

  Będzie pani ryczeć. Ale ok. Rozumiem. Jesteśmy tylko ludźmi, ale uwaga! Też aż.

 235. NyndrO said

  https://www.youtube.com/watch?v=iywaBOMvYLI * https://www.youtube.com/watch?v=M9EjE4qm7b8 * Panie Kierowniku to nie jest pitolenie. Mamy tu chorą Kobietę 😉 * Kiedyś w liceum im. Jana Kasprowicza w inowrocławiu mój przegenialny kolega Maras włożył cyrkiel w kontakt elektryczny. Cyrkiel był metalowy, a Marek go trzymał cały czas. Efekty były dwa- mianowicie puścili nas do do domu, a Marek już nigdy nie wsadał cyrkla do kontaktu.

 236. NyndrO said

  Dla wyjaśnienia. Nie mogę wytrzymać ze śmiechu, chociaż lubiłem Marka. To się odbywało w rozdzielni elektrycznej. Oj Maras, Oj Olu.

 237. NyndrO said

  http://www.elektro.info.pl/artykul/id1529,luk-elektryczny-i-skutki-jego-dzialania-na-czlowieka

 238. NyndrO said

  Pierwsze Liceum im. Jana Kasprowicza i jego ranga polegała na tym, że my doświadczenia robiliśmy. Kupę naukowców od nas jest, olimijczyków. Niech Pani weźmie przykład z Marasa Rajczaka. Niech Pani nie wkłada cyrkla.

 239. NyndrO said

  Dymanie dymaniem. Ale nie żeby z siebie elektryka robić.

 240. revers said

  Tak od 45 sekundy wideo pokazane jest jak niemiecka policja piesci dziewczynki i starsze kobietki w Hambacher lesie, czyli za morde i po ryju, las ktory ma isc pod wycinke dla wegla brunatnego, tego w ktorym w polsce sie niby zabrania wydobywac lub uzywac bo nieekologiczne C02, a czeka pod strategicznego investora plus po ryju dla tubylcow.

 241. NyndrO said

  …pewnie już nie pracują. zakład?

 242. Lily said

  Re 237;NyndrO
  U mnie na ekranie. [403] Forbidden.Dostep
  zabroniony.
  Jak to powiedzal,niejaki Obama.
  „Internet szkodzi demokracji”.

 243. NyndrO said

  serio?

 244. NyndrO said

  U mnie odpala.

 245. revers said

  niektore bledy np. 400 da sie jeszcze ustawic na przegladarce w chromie na rozszerzeniach i obsludze ciasteczek.

  A tak poza tym holenderska gnida guy v. wzywa ameryke do bombardowania Wegier

  https://tpo.nl/2018/09/13/guy-verhofstadt-eist-via-desinformatiekanaal-cnn-dat-amerika-ingrijpt-in-hongarije/

  o to demokracja i europejskie wartosci. warszawke nie trzeba bombardowac tam sami/same rozkladaja nogi i wystawiaja nawazeliwana doope.

 246. osoba prywatna said

  Podczas piątkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych w Wiedniu doszło do agresji werbalnej w stosunku do Matteo Salviniego ze strony Luksemburczyka Jeana Asselborna, ministra spraw zagranicznych tego kraju.
  http://ram.neon24.pl/post/145527,merde-alors-luksemburczyk-asselborn-kontra-salvini

 247. osoba prywatna said

  Ciężarówka armii USA wpadła w poślizg na mokrej po deszczu drodze. Do zdarzenia doszło na „trasie śmierci”
  https://gazetalubuska.pl/ciezarowka-armii-usa-wpadla-w-poslizg-na-mokrej-po-deszczu-drodze-do-zdarzenia-doszlo-na-trasie-smierci/ar/13491527

 248. osoba prywatna said

  Turcja przegrywa w Idlib
  http://jeznach.neon24.pl/post/145511,turcja-przegrywa-w-idlib

 249. osoba prywatna said

  „Naczelnik z Kasztanką”
  olej na płótnie, pierwsza dekada XXI w.
  autor nieznany.

  Husky 15.09.2018 08:27:05

 250. osoba prywatna said

  W ciągu siedmiu lat naukowcy z Uniwersytetu Columbia monitorowali stan zdrowia 2226 osób, które początkowo nie wykazywały zaburzeń umysłowych. Na początku badania uczestnicy opisali, ile spożywają cukru. W trakcie badania u 429 osób rozwinęła się choroba Alzheimera.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201807278478951-sputnik-cukier-alzheimer/

 251. Ola said

  ech, to zycie i jego emocje

 252. https://turystyka.wp.pl/lot-za-200-zl-w-dwie-strony-nocleg-7-zl-gruzja-z-tomkiem-jakimiukiem-6294473771145345a
  LOT ZA 200 ZŁ W DWIE STRONY, NOCLEG 7 ZŁ. GRUZJA Z TOMKIEM JAKIMIUKIEM

  Ciekawe ile kosztuje tam oglądanie przez rolnetkę koziorożców? Facet chciał zobaczyć w Austrii koziorożce, ale pokazali mu kozice. Widocznie za mało zapłacił. We wrocławskim Zoo są koziorożce syberyjskie.
  Były też olśniaki TYBETAŃSKIE a teraz są HIMALAJSKIE ??? Kiedyś olśniak był Polskim Pawiem. Zapytałem Gucwińskiego, dlaczego nie intriodukuje się ołśniaka tybetańskiego, bo byłby to piękny ptak ogrodowy, na co dpowiedział, że próbowano tego w Skierniewicach, ale z marnym skutkiem. Odpowiedziałem, że klimatryzacja olśniaka tybetańskiego w Skierniewicach jest robotą, bo powinno się to robić w Zakopanem. – Teraz mogę dodac, że lepiej w GRUZJI.
  W Zoo przeczytałem historię, że hrabia Opel za zgodą szacha wyłapał ostanie daniele irańskie i umieścił w zwierzyńcu k. Hajfy, gdzie rozmnożyły się tak, że stadko jest we wrocławskim Zoo. Daje to szansę na zastąpienie upowszechnionego przez Rzymian jako PARKOWEGO daniela małoazjatyckiego danielem irańskim. Zwierzęciem parkowym jest też prawdopodbnie żyjący k. Elbląga jeleń sika z daru cesarza chińskiego.

 253. Lily said

  Re 249; Osoba Prywatna.
  Stare chinskie przyslowie glosi.
  „Jedno zdiecie mowi wiecej niz 1000 slow”.
  Co by nie powiedziec, naczelnik jest w swoim
  zywiole : > 0.

 254. osoba prywatna said

  W Kaliforni, w sposób oficjalny wydano organizacjom kwestionującym tzw. holokaust pozwolenie na prowadzenie swych kampanii w miejscach publicznych.
  http://ram.neon24.pl/post/145506,shoah-w-kaliforni-oficjalnie-rozpoczela-sie-wojna-o-prawde

 255. osoba prywatna said

  Taki jest świat…
  http://jeznach.neon24.pl/post/145526,taki-jest-swiat

 256. osoba prywatna said

  Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksandr Turczynow powiedział, że ukraińska marynarka wojenna ma ponad tysiącletnią historię.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809158783626-sputnik-ukraina-marynarka-wojenna-turczynow/

  Kuczma o sytuacji na Ukrainie: Przerażająca
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809158783501-sputnik-ukraina-kuczma-sytuacja-polityczna/

 257. guła said

  ad jelenie Sika …
  .https://www.portel.pl/wiadomosci/podarunek-od-cesarza-wciaz-zyje-opowiesci-z-lasu-odc-19/91530

 258. osoba prywatna said

  Ruscy agenci i adresy fajnych dziewczyn.
  http://macgregor.neon24.pl/post/145520,ruscy-agenci-i-adresy-fajnych-dziewczyn

 259. osoba prywatna said

  Czego się boi Ludmiła Kozłowska? Prawdy. Zwłaszcza o źródłach finansowania jej interesu
  https://wpolityce.pl/polityka/412248-czego-sie-boi-ludmila-kozlowska-prawdy-o-jej-finansach
  Frekwencyjna klapa występów Kozłowskiej w Bundestagu! Słuchało jej zaledwie kilkunastu deputowanych
  https://wpolityce.pl/polityka/412118-frekwencyjna-klapa-wystepow-kozlowskiej-w-bundestagu

 260. osoba prywatna said

  „Wróćcie do Europy, Bracia Węgrowie”. Apel Boniego rozśmieszył internautów
  https://dorzeczy.pl/76799/Wroccie-do-Europy-Bracia-Wegrowie-Apel-Boniego-rozsmieszyl-internautow.html

 261. guła said

  Elbląg, jak każde miasto, miał swoje hossy i bessy w dziejach. Zarówno ekonomiczne, jak i militarne czy polityczne. Wiek XV jest szczególnie ważny dla tradycji morskich Elbląga z uwagi na wydarzenia, których 555. rocznicę właśnie obchodzimy. 15 września 1463 roku na wodach Zalewu Wiślanego w Suchaczu zmierzyły się siły krzyżackie i wojsko króla polskiego Władysława Jagiellończyka. Rekonstrukcja bitwy odbędzie się jednak w Kątach Rybackich.
  https://www.portel.pl/wiadomosci/morska-potega-elblaga-kiedys-bitwa-na-zalewie-juz-dzis/107176

 262. osoba prywatna said

  Na łamach Sputnika pojawiła się wizja ewolucji człowieka. Brzmi okropnie…
  http://jeznach.neon24.pl/post/145510,homo-futurus

 263. guła said

  Sprawa Elbląga jest doskonałym przykładem powiązania historii miasta z wielką polityką, nie tylko polską, lecz także europejską. Ukazuje zarazem słabość Rzeczypospolitej, niezdolnej ani do spłacenia roszczeń pruskich, ani do siłowego rozstrzygnięcia sprawy. Jednocześnie wskazuje na głębokie przywiązanie szlachty do praworządności, wyrażające się w uznawaniu nawet niekorzystnych zobowiązań i solidarności w pomocy miastu, które – jak zauważono w konstytucji sejmowej z 1764 roku – cierpi w interesie całej Rzeczypospolitej.
  https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/obiekt-pruskiego-pozadania/qfnr5

 264. Boydar said

  „… Holendrzy jednak, jak przystało na zagorzałych protestantów, czytali Biblię i w obliczu zagrożenia chwycili się sposobu wypróbowanego przez Mojżesza – od potęgi nieprzyjacielskiej najlepiej odgrodzić się wodą …” – (263)

  Akurat kanałem La Manche nie dysponowali … 🙂

 265. Boydar said

  „… rozwinięta cywilizacja będzie bezcielesna …” – (262)

  To czym żydzi będą ryćkać gojki ???

 266. guła said

  (264) dysponowali jak najbardziej Kanałem La Manche ale, tak wówczas jak i współcześnie na tym kanale śluzy nie mają.

 267. Ad. 206

  konkretnie chodzi o ten chwyt, trzymania 3 palcow i zbierania energii w jodze przy tempie gongu

  Te „3 palce” po prawej, to mudra mądrości (widywana na obrazach przedstawiających Chrystusa). Wspomaga pracę mózgu.
  A trzymanie dłoni tak złączonych jak po lewej i na wysokości mostka aktywizuje czarkę piersiową.

 268. gość said

  Sąd łaskawy dla Najsztuba. Trzy zarzuty i żenująco niska grzywna …

  Piotr Najsztub – znany lewicowy dziennikarz, niegdyś współprowadzący wraz z Jackiem Żakowskim program „Tok-Szok” na antenie TVP za jazdę bez prawa jazdy, ubezpieczenia OC oraz przeglądu technicznego samochodu będzie musiał zapłacić ledwie 3 370 zł grzywny.

  Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Piasecznie, a dziennikarz w październiku zeszłego roku potrącił staruszkę w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą. Ok. 19 prowadzący chevroleta Najsztub potrącił kobietę przechodzącą przez ulicę na pasach. Odniosła ona poważne obrażenia; połamane żebra, złamaną kość pokrywy czaszki.

  http://dzienniknarodowy.pl/sad-laskawy-dla-najsztuba-zarzuty-zenujaco-niska-grzywna/

 269. gość said

  Ujawniono kulisy wczorajszej dymisji. Minister wygadał się o tajnej polityce rządu PiS

  Paweł Chorąży został wczoraj zdymisjonowany ze stanowiska wiceministra inwestycji i rozwoju. Dosyć tajemnicza dymisja polityka została bardzo szybko wyjaśniona. Premier Morawiecki podjął decyzję o rozwiązaniu współpracy ze względu na to, że minister opowiedział o rzeczach, które Prawo i Sprawiedliwość woli zachować w tajemnicy.

  https://pikio.pl/pawel-chorazy-szczerze-o-migrantach/

 270. gość said

  Szef MON w USA. „Liczę na to, że efektem będą stałe bazy USA w Polsce

  Szef MON Mariusz Błaszczak kolejny raz udał się do Stanów Zjednoczonych. Priorytetem są rozmowy ws. powstania w Polsce stałych baz wojsk amerykańskich.

  https://kresy.pl/wydarzenia/szef-mon-w-usa-licze-na-to-ze-efektem-beda-stale-bazy-usa-w-polsce/

 271. gość said

  Stanisław Michalkiewicz ostro o sojuszu z USA. „Funta kłaków nie jest wart ten sojusz!”

  Stanisław Michalkiewicz w ostrych słowach wypowiedział się o sojuszu Polski ze Stanami Zjednoczonymi i kategorycznie stwierdził, że „żydowska polityka historyczna jest nastawiona na zagwarantowanie materialnego eksplorowania holocaustu. USA przyjęły na siebie obowiązek dopilnowania, żeby żydowskie roszczenia wobec Polski, czyli żydowska okupacja Polski doszła do skutku.”

 272. gość said

  Polacy wrócą do Polski, jeśli będą zarabiać 5000 zł

  Plany polskiego rządu na zachęcenie Polaków mieszkających i żyjących za granicą mogą spalić na panewce, jeśli w Polsce nie zwiększą się pensje. Raport opracowany prze NBP wskazuje, że pensja, która zachęciłaby Polonię do powrotu nad Wisłę, to 5 tys. złotych na rękę.

  Mimo tego, że kolejne polskie rządy mają w swoich planach ściągnięcie Polaków żyjących i mieszkających w Wielkiej Brytanii i w pozostałych krajach Europy, to plany te pozostają tylko na papierze.

  „49 procent migrantów planuje pozostać za granicą na stałe. Z drugiej strony oznacza to, że pozostałe 51 procent w krótszej lub dłuższej perspektywie czasowej myśli o wyjeździe z danego kraju” – czytamy w raporcie opracowanym przez Narodowy Bank Polski.

  https://wolnemedia.net/polacy-wroca-do-polski-jesli-beda-zarabiac-5000-zl/

 273. gość said

  Rosja: Propozycja przywrócenia pojedynków

  W minioną środę do niższej izby rosyjskiego parlamentu wpłynęła propozycja prawa legalizującego pojedynki. Złożył ją deputowany Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Siergiej Iwanow w reakcji na zachowanie Wiktora Złotowa. Dowódca Gwardii Narodowej (formacji zbrojnej, powołanej w oparciu o wcześniej funkcjonujące wojska wewnętrzne w 2016 r.) wyzwał bowiem na ubita ziemię słynnego opozycjonistę Aleksieja Nawalnego.

  Zainspirowany tym obwieszczeniem, przedstawiciel stronnictwa Władimira Żyrinowskiego postanowił podjąć działania umożliwiające siłowe rozstrzyganie sporów pomiędzy osobami publicznymi. Szczegóły proponowanego prawa nie są jeszcze powszechnie znane, ale wiadomo, że regulują one ewentualne warunki żądania satysfakcji, metody przeprowadzenia pojedynków, łącznie z ubiorem uczestników. Zarazem pojedynki miałby być dopuszczone tylko pomiędzy równymi pozycją.

  http://xportal.pl/?p=34131

  ——-
  Nawalny to żydowski wypierdek bez znaczenia. „Słynnym” zrobiła go Kurwa Babilońska, aktualnie rezydująca za Atlantykiem.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.