Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Źle o zmarłych bohaterach

Posted by Marucha w dniu 2018-09-12 (Środa)

CO PISZĄ INNI: De mortuis aut bene aut nihil? – Piotr Listkiewicz podważa tę zasadę na przykładzie opętanego nienawiścią apostoła wojny, jakim był senator John McCain.

Zwykliśmy o zmarłych mówić dobrze i choć ten zwyczaj jest zwyczajną hipokryzją, w różnych krajach – w tym w Polsce – urósł do miary obowiązków, którym hołdujemy przez lata zupełnie nie wiadomo dlaczego.

Bowiem ten nasz krewniak lub bohater narodowy mógł być w istocie rzeczy superdraniem, ale ponieważ zrobił raz coś „wielkiego”, albo nie zrobił w ogóle niczego, poza tym, że urodził się, żył i umarł, sam jego status zimnego trupa zwyczajowo nakazuje nam wynosić jego zalety pod niebiosa. Żeby zaś nie podpaść i nie wyjść na odmieńca, w najlepszym wypadku możemy milczeć, aby nie być w niezgodzie z własnym sumieniem, które nakazuje nam powiedzieć bez ogródek, że „król jest nagi”.

A zatem o zmarłym „bohaterze” wolno mówić tylko dobrze, nawet gdyby ów osobnik był pospolitym przestępcą kryminalnym lub wojennym albo nawet po prostu świnią. Mówimy o nim dobrze, aby paradoksalnie dalej pompować jego ego, którego już nie ma, bo wraz z ciałem spoczywa w mniej lub bardziej okazałym grobie.

Urabiamy mu fejkową, pozytywną opinię, aby czasami nie zranić jego uczuć, które dawno temu lub przed chwilą odeszły wraz z ciałem. W tym celu tak obracamy prawdą, aby uwypuklić jego dobre cechy, których większość nie istniała do czasu wygłoszenia pogrzebowego epitafium. Nie były ukryte bynajmniej — po prostu nigdy wcześniej nie istniały. Natomiast istniejące złe i nikczemne cechy chowane są w najciemniejsze kąty jego osobowości. Mówca daje im umrzeć wraz z ciałem, nad którym z patosem artykułuje subiektywną mowę pogrzebową.

Można wybaczyć Megan, córce McCaina, wychwalanie ojca do ostatnich granic przyzwoitości. Można jej wybaczyć robienie z ojca bohatera, jakiego jeszcze Ameryka nie miała. Jak się zdaje córka senatora nie mogła inaczej postąpić.

Jednak Megan — jabłko, które upadło niedaleko od jabłoni — posunęła się za daleko w swoich, ze wszech miar subiektywnych, opiniach na temat wojny wietnamskiej, która według jej mniemania i mniemania reszty ogłupionych Amerykanów, miała uchronić wietnamskich podludzi i amerykańskich nadludzi od komunizmu czyhającego ze strony Maoistowskich Chin i Chruszczewskiego Związku Radzieckiego i umocnić swoje wpływy na wschodnim wybrzeżu Pacyfiku.

Jak wiemy nic z tego nie wyszło pomimo dywanowych nalotów, w których uczestniczył jej ojciec, amerykański bohater, John McCain, ton napalmu oraz wszelkiego rodzaju broni chemicznej i biologicznej, której skutki są widoczne i odczuwalne do dzisiaj.

McCain został amerykańskim bohaterem, bo walczył w „dobrej sprawie”, czyli uzyskania hegemonii USA nad światem. Podczas jednego z nalotów został zestrzelony i na pięć lat dostał się do wietnamsko-radzieckiej niewoli, aby na własne oczy zobaczyć tych, na których zrzucał bomby. Oprócz znienawidzonych „małych człowieczków” z Wietkongu zobaczył dzieci, kobiety i starców, których nędza i ciągły strach odwodziły od zmysłów.

Jednak jego sumienie nadal było najzupełniej czyste. Taka jest oto siła nienawiści, która zabija cały pozytyw w człowieku. Nienawiści irracjonalnej, bo przecież John był wtedy dwudziestoparoletnim człowiekiem i niewiele w swoim życiu widział i przeżył. Człowiekiem?— zapytamy. Czy może bestią w ludzkim ciele?

Tę nienawiść John McCain kultywował i hołubił przez te wszystkie lata aż do swojej śmierci, będąc niezmiernie aktywny w gronie takich samych jak on podżegaczy wojennych. Nie mogąc (a może bojąc się) stanąć w szeregu z odkrytą piersią (sorry za patos w tym miejscu) naprzeciw stworzonych przez siebie wrogów, oddał się karierze politycznej jako gubernator Arizony, gdzie gorąco popierał ideę posiadania broni i jej noszenia przy sobie jak za dawnych czasów Dzikiego Zachodu.

Co się zaś tyczy uczestnictwa w polityce zagranicznej USA, wsławił się jako kongresman i senator w Amerykańskim parlamencie. Tam jako jeden z prawodawców był zwolennikiem twardej polityki militarnej w stosunku do krajów, gdzie „american boys” bombami niszczyli lokalne demokracje, aby zaprowadzić demokrację na amerykańską modłę. I rozgrabić te państwa w zamian.

Niemal żadna z wojen prowadzonych przez Amerykę w ciągu ostatnich 50 lat nie odbyła się bez takiej lub owakiej roli przesiąkniętego nienawiścią McCaina. Był zwolennikiem i reżyserem prawie wszystkich tych wojen. Stał za doktryną likwidacji Rosji i Chin wymyśloną przez naszego niechlubnej pamięci marzyciela wojennego, Zbiga Brzezińskiego i wszelkimi sposobami starał się urzeczywistnić jego obłąkane wizje.

Nie od dziś wiadomo, że przemysł zbrojeniowy utrzymuje polityków, którzy następnie tak kierują państwem, aby wojen było jak najwięcej. W USA tak zwany establishment, to grupa koncernów zbrojeniowych jak Boeing, Lockheed Martin, Sikorski, banków takich jak Rotschild, Goldman Sachs i City of London i wiele innych. Banki pożyczają rządowi na wysoki procent na poczet podatków, rząd daje dotacje Pentagonowi na zbrojenia, za te pieniądze Pentagon „kupuje” broń, sprzęt i amunicję od przemysłu zbrojeniowego, zaś koncerny zbrojeniowe dzień i noc produkują rakiety, samoloty, amunicję i sprzęt. Oraz płacą krociowe podatki, które następnie rząd przydziela Pentagonowi na dalszą produkcję broni. Kółko się zamyka — diabelski młyn się kręci.

McCain był jednym z „nich”, z amerykańskiego imperialistyczno-militarnego establishmentu. Był jednym z „jastrzębi”, z podżegaczy wojennych, w każdym przypadku opowiadającym się za wojną. Był jednym z tych, których ręce unurzane były po łokcie we krwi bezbronnych i niewinnych ludzi w Korei, Wietnamie, Kambodży, Laosie, Jugosławii, Ameryce Południowej, Iraku, Iranie, Syrii, Libii i w krajach afrykańskich. Wystarczy?

Stał zawsze u boku agresorów, a nigdy po stronie napadniętych, zniewolonych, skrzywdzonych. To „dzięki” takim jak on amerykańskim „patriotom”, płonęły miliony hektarów dżungli, pól uprawnych, wioski i miasta. To tacy jak on na co dzień stosowali broń chemiczną i biologiczną, aby z bezpiecznej odległości wytruć więcej i więcej milionów ludzi. Taką samą broń, jaką mają do dziś w swoich arsenałach, do których dopisano drony i amunicję nuklearną.

McCain był zaciekłym wrogiem pokoju. Jest to wiodący punkt w jego CV, który można podsumować: „Robił wszystko dla Stanów Zjednoczonych, aby zasłużyły sobie na miano światowego policjanta, prokuratora, sędziego i egzekutora wyroku.” Aby po wsze czasy przylgnęło do Ameryki piętno światowego mordercy. Tuż po jego śmierci pod wieloma artykułami, komentatorzy pisali: „Go to hell, for there you belong” („Idź do piekła, bo tam przynależysz”).

Parę dni temu portale społecznościowe, z siedzibą w USA, zlikwidowały kanały kontrowersyjnego Alexa Jonesa, InfoWars, pod pozorem, że jego wystąpienia zaliczają się do kategorii „hate speech” (termin powstał ostatnio i oznacza twarde i ostre, czasami nawet obraźliwe i bez ogródek przekazywanie prawdy, tzn. prawdy obiektywnej, niezgodnej ze standardami oficjalnych massmediów), opowiadają teorie spiskowe i namawiają do agresji. Pogwałcono w ten sposób większość punktów amerykańskiej konstytucji dotyczących wolności słowa i przekonań oraz wiele praw i rezolucji międzynarodowych, w tym ogranego ONZu. Jonesa oskarżono o podżeganie do amerykańskiej rewolucji i — podobnie jak Sokratesa — o mącenie w głowach młodemu pokoleniu.

Tymczasem, jak dotąd, nikt jeszcze nie wywołał wojny i nikt jeszcze nie zginął z powodu słuchania Jonesa, za to miliony ludzi zginęło (niektórzy w okropnych męczarniach) pod wpływem płomiennych przemówień Johna McCaina w amerykańskim parlamencie.

Na retoryczne pytanie w kongresie, co trzeba zrobić, McCain wraz z grupą podobnych mu „bohaterów”, dawali jedną, jedyną odpowiedź: „Bombardować!” I jakże często decyzja była przeforsowywana i już na drugi dzień leciały bomby na głowy bezbronnych, najczęściej biednych ludzi.

Czy to nie była „hate speech”? Była. Bo jakże inaczej nazwać presję na opinię kongresmanów i senatorów, wśród których są nie mający pojęcia, gdzie i na kogo te bomby mają upaść i jaką korzyść z tego będą miały Stany Zjednoczone?

http://jeznach.neon24.pl/

Komentarze 22 to “Źle o zmarłych bohaterach”

 1. Grace said

  Na sam widok tej parszywej mordy noz sie czlowiekowi w kieszni otwiera. Jaka szkoda ze takie gowno zyje dlugo i wciaz gra bohatera ktorym nie byl. Ameryce jest potrzebny nowy Rambo, ktory bedzie wykonywal wyroki na takich bandytach. Oni nie maja prawa zyc! To psychopatyczni „wojownicy piekiel” . takim tylko kula w leb.

 2. antyfaszysta said

  Charakter człowieka i jego osobowość są z reguły „wypisane” na twarzy. Jego twarz była zacięta i ziejąca nienawiścią.

 3. osoba prywatna said

  @Jasiek 14:08:26
  W lipcu 1967 roku na pokładzie wysłanego do Wietnamu lotniskowca „USS Forrestal” doszło do wypadku. Z przygotowującego się do startu samolotu McCaina przypadkowo odpadła bomba, co uruchomiło lawinę tragicznych wydarzeń, wyniku których zginęło ponad 134 osoby.

  @kula Lis 67 18:03:10
  Mc Cain ledwie ukonczyl Akademie Morska. Z 800 konczacych byl na 5 miejscu od konca jesli chodzi o wyniki. Ukonczyc musial bo tata byl admiralem. Tak wiec jego oficjalny zyciorys napewno zostal zafalszowany. Miejska legenda glosi ,ze to on wlasnie spowodowal pozar na lotniskowcu, w ktorym zginelo 163 marynarzy a setki zostalo rannych. Piloci czesto sie popisywali i robili tzw”wet start” poprzez dawanie zbyt duzo paliwa. Powodowalo to dlugi plomien z rury i lomot. Podobno tak zrobil i ze stojacego za nim samolotu w kolejce odpalila rakieta, stracajac mu bombe z pod skrzydla, dziurawiac zbiornik paliwa itp, itd.
  nadużycie link skomentuj

  @staszek kieliszek 15:53:37 Łzę uroni jego protegowany Abu Bakr Al Baghdadi przywódca ISIS. Będzie pewnie mniej kasy z USraela
  W piekle święto, taki nabytek nie co dzień się zdarza …Zbigniew Brzeziński, David Rockefeller i dzisiaj John McCain.. ojejku.. tak mi przykro. Czekamy niecierpliwie w piekle przy kotle na kolejnych „aniołów pokoju”.. Georga Sorosa i Henry Kissingera Lucyfer. McCain nie jest wart nawet jednego dobrego słowa. Mordowanie Wietnamczyków, doprowadzenie do rozprzestrzeniania się terrorystów nie są chwalebnymi czynami McCaina. Ten zbrodniarz wojenny ma na sumieniu tysiące niewinnych cywilnych obywateli Wietnamu! Ta tchórzliwa jankeska męska cipa bez godności i honoru gdy został zestrzelony nad Wietnamem już na pierwszym przesłuchaniu histerycznie skamlał o litość wydając kolegów i najskrytsze tajemnice zbrodniczej, nieudacznej jankeskiej armii! Temu nieudacznemu jankesowi nawet nie warto nasrać na mogiłę!
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 67

  kula Lis 67 18:03:10
  Mc Cain ledwie ukonczyl Akademie Morska. Z 800 konczacych byl na 5 miejscu od konca jesli chodzi o wyniki. Ukonczyc musial bo tata byl admiralem. Tak wiec jego oficjalny zyciorys napewno zostal zafalszowany. Miejska legenda glosi ,ze to on wlasnie spowodowal pozar na lotniskowcu, w ktorym zginelo 163 marynarzy a setki zostalo rannych. Piloci czesto sie popisywali i robili tzw”wet start” poprzez dawanie zbyt duzo paliwa. Powodowalo to dlugi plomien z rury i lomot. Podobno tak zrobil i ze stojacego za nim samolotu w kolejce odpalila rakieta, stracajac mu bombe z pod skrzydla, dziurawiac zbiornik paliwa itp, itd.
  nadużycie link skomentuj
  staszek kieliszek

  http://jasiek.neon24.pl/post/145217,republikanin

 4. Maciek Sajnacki said

  Bardzo dobrze napisane.

 5. JerzyS said

  taki polski Mc Cain

 6. Boydar said

  Taki sam polski jak obozy koncentracyjne

 7. Delphi said

  „polski Mc Cain” :

 8. Maverick said

  Polactwo cieszy sie ze jest sojusznikiem USA, i samo w swoim nadskakiwaniu chce placic za ich bazy w Polsce, gdy zaden narod na swiecie nie byl tak glupi. Mc Cain to wyznawca lucyfera i tylko masonskie Polactwo wmawia Polakom bez IQ ze byl przyjacielem Polski.

  Ostatnio coraz czesciej mamy okazje zobaczyc odsloniecia pomnikow szatana w USA,

  Biblia robi referencje do USA jako Kurwy Babilonskiej, a falszywe Polactwo chodzace do kosciola, a uprawia bluznierstwo zapalajac hanuke, a na potrzeby Polakow nawet zegnaja sie w kosciele zawsze pchajac sie do pierwszych lawek.

  Goraz czesciej wydaje mnie sie ze Trump to biblijny Gog.

 9. Maverick said

  Chujecki to falszywy kaznodzieja, Wyznawca kabaly, i Lucyfera. Judzenie do wojny to bluznierstwo.

 10. Regina said

  Gdzieś,około trzech lat wstecz,czytałam w internecie wypowiedzi jakiegoś profesora na temat „De mortuis aut bene aut nihil” Krytykował on tą zasadę i twierdził,że o zmarłym powinno się mówić prawdę i tylko prawdę.Uzasadniał to w ten sposób,że śmierć nie upoważnia ludzi żyjących do mówienia kłamstw o denacie i całkowicie się z nim zgadzam.Wracając do tekstu,……….”Stał za doktryną likwidacji Rosji i Chin wymyśloną przez naszego niechlubnej pamięci marzyciela wojennego Zbiga Brzezińskiego i wszelkimi sposobami starał się urzeczywistnić jego obłąkane wizje.Jaki on nasz ten Brzeziński,taki on nasz,jak Geremek,Kuroń czy Kwaśniewski.Nie marzyciel,a obłąkany Żyd.Marzyciel,mówi się o kimś w pozytywnym sensie.Były to nie marzenia,a rojenia psychopaty.

 11. rycho08 said

  Pani Regino,

  „…że o zmarłym powinno się mówić prawdę i tylko prawdę.”

  A co zrobić jak to będzie ta trzecia prawda Tichnera, jak zmarły ma się bronić.
  Pani będzie wierna tradycji i nie słucha przygłupów, nawet jak mają tytuły.

 12. sarkazm said

  … o zmarłym powinno się mówić dobrze – dobrze, że umarł …

 13. NC said

  McCain, po powrocie z Wietnamu, został płatnym (dobrze płatnym) aktorem sceny politycznej, na której lojalnie spełniał wszystkie rozkazy opętanej ideą światowego rządu żydowskiej finansjery

 14. Anucha said

  Niestety , żyli na tym świecie osobnicy którzy za życia wyrządzili dla ludzkości wiele krzywd.
  A jakby tego było mało to ich truchła nadal szkodzą nie mniej stając się ikonami właścicieli świata.
  Weishaupt, Lenin, Freud,to tylko nieliczne przykłady.
  Pewnie taką „wielką” postacią zostanie nasz Bolek który plusem ujemnym nie chciał ale musiał razem z Danusią rozpirzył komunę 🙂

 15. lopek said

  Całą jego działalność na Ziemi można zawrzeć w dwóch, wrzskliwych słowach:
  ukrzyżuj Go!

 16. NyndrO said

  Pania Anucha, myślę że pani Danusia jest raczej ofiarą tego sukinsyna. Ale pan chyba po prostu cytuje.

 17. NyndrO said

  Panie Lopek, Myślę, że ukrzyżowanie to niezbyt adekwatny pomysł w tym przypadku. Ja bym go zostawił w środku Bagdadu w samych gaciach i dałbym mu nawet rewolwer z jednym nabojem w bębnie. Tak, żeby wykazać empatię.

 18. NyndrO said

  No ale na szczęście idiota już nie żyje. Nie idiota, że nie żyje. Idiota, że nie umiał dać żyć innym i na to poświęcił swe zasraniutkie życie.

 19. lopek said

  Re 17:
  Może nie wyraziłem się zbyt jasno. Mam na myśli McCain’a stojącego dwa tysiące lat temu z okładem i wrzeszczącego wraz z innymi – ukrzyżuj Go. Słowem – Jezusa Chrystusa zamordowali – więc teraz pozostali do mordowania tylko ludzie stworzeni przez Boga.

 20. US DEMONkracja said

  senator John McCain konkurował ze swoim starym admirałem John Sidney „Jack” McCain Jr ( ten od zatopienia i zamordowania swoich żołnierzy załogi USS Liberty przez sojuszników judaistów z izraela) kto jest większym bandziorem

  McCain and Israel’s Bombing of the U.S.S. Liberty
  .https://www.youtube.com/watch?v=LWyjykrLbvU

  http://www.whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/ussliberty.html
  http://america-hijacked.com/2011/09/02/john-mccain-praises-fathers-whitewashing-of-israels-attack-on-the-uss-liberty/
  https://ifamericaknew.org/us_ints/ul-boston.html

  https://kresy.pl/tag/john-mccain/

  http://www.uss-liberty.com/2012/01/14/exclusive-interview-survivor-of-israeli-attack-reveals-secrets-of-1967-high-seas-massacre/
  http://www.ign.com/boards/threads/john-mccains-father-ordered-the-cover-up-of-the-uss-liberty-attack.452543709/
  https://ahtribune.com/history/1976-uss-liberty.html

  TRAITOR McCain

  DISHONORED the Crew of the USS Liberty

  „I am now an admiral again and I want you to listen to me very closely. If you ever repeat what you have just told me to anyone, I don’t care if its your mother, another shipmate, anyone, I will make sure you end up in prison…”

  bullet

  „Admiral Kidd later told me that Admiral McCain was adamant that we were not to travel to Israel”
  bullet

  Used deceptive terms like “attacking nation” to describe Israel.
  bullet

  Told every soldier and NSA agent aboard the ship they would be court-martialed if they ever testified before any commission.
  bullet

  DISHONORED the surviving crew members of the USS Liberty by THREATENING them.
  bullet

  DISENGENUOUS: „Ward Boston’s sad confession that he dishonored his oath taken in 1967 and remained silent about it for 36 years, have become part of the literature through the actions of persons and organizations with their own political agenda”

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/senator-john-mccain-nie-zyje/

  26 sierpnia 2018/5 komentarzy/w Ameryka, polityka, Wydarzenia /Przez Karol Kaźmierczak

  McCain pochodził z rodziny wojskowej – dziadek i ojciec byli admirałami amerykańskiej Marynarki Wojennej. On sam również ukończył Akademię Marynarki Wojennej w Annapolis. Został pilotem lotnictwa morskiego. Brał udział w wojnie w Wietnamie. Zestrzelony przez Wietnamczyków w 1967 roku w czasie gdy wykonywał nalot na stolicę Wietnamu Północnego.

  McCain pozostawał zwolennikiem polityki mocarstwowej USA i interwencjonizmu wojskowego. Popierał wszystkie przeprowadzone przez USA operacje zbrojne, pozostając gorącym orędownikiem ataku na Irak w 2003 r. oraz ataku na Libię w 2011 r. Jeszcze w 2006 roku domagał wysłania dodatkowego kontyngentu wojskowego do tego pierwszego państwa. W 2018 r. przyznał jednak, że wojna w Iraku była błędem. Krytykował brak działań militarnych USA przeciw władzom Syrii. Sugerował konieczność bombardowania Korei Północnej i Iranu. Pozostawał ostrym krytykiem konkurencyjnych mocarstw – Rosji i Chin. W kontekście tej pierwszej pozostawał jednym z głównych orędowników zbrojenia Ukrainy przez USA, a także przyjęcia tego państwa do NATO, podobnie jak Gruzji. McCain uznawał też, że USA mają prawo wyznaczać standardy demokracji na świecie. Potępiał obecny rząd Węgier, a ich premiera Viktora Orbána nazwał „neofaszystowskim dyktatorem”. Krytykował też rządy Prawa i Sprawiedliwości w Polsce uznając, że naruszają one podstawy demokracji.

  http://www.kresy.pl
  Reklama
  John McCain

  NED
  McCain
  McCain

  5 odpowiedzi

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

  lp @lp:

  Niech mu ziemia lekką będzie…, ale o jednego podżegacza wojennego mniej. Dziwi mnie, że tak często ludzie stojący nad grobem (taki McCain miał przecież swoje lata i od dawna wiedział o chorobie) dążą do podpalenia świata, jakby w akcie zemsty za to, że muszą odejść – a przecież wszyscy pomrzemy.
  26 sierpnia 2018 12:59
  Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  KazimierzS @KazimierzS:

  @lp Kilka miesięcy temu przyznał się do paru błędów:”Atak na Irak był błędem i ja ponoszę za to część odpowiedzialności.” – cytuję z pamięci.
  26 sierpnia 2018 13:12
  Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  lp @lp:

  @KazimierzS I co z tego? Co warta taka skrucha skoro milionom ofiar życia nie wróci? Poza tym do śmierci podżegał do wojny z Rosją i zbroił probanderowski reżim na ukrainie, a Rosja to zupełnie inny kaliber przeciwnika a więc i konsekwencji dla ludności?!
  26 sierpnia 2018 15:28
  Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  UPAdlina
  UPAdlina @UPAdlina:

  Wrócił do piekła, gdzie jego miejsce. Jednego bandyty i podżegacza wojennego mniej.
  27 sierpnia 2018 08:36
  Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  uvara @uvara:

  Podsumowaniem jego dorobku życiowego jest „poruszający” wpis żałobny od… Lockheed Martin! Jak to ktoś ładnie skomentował, „jeśli po mojej śmierci będzie mnie wspominał producent broni która zabiła tysiące niewinnych osób, to macie moje pozwolenie na oplucie mych zwłok i rzucenie je na pożarcie dzikim zwierzętom.” Bomb Bomb Bomb Iran!

  https://kresy.pl/publicystyka/pamietajac-o-uss-liberty/

  11 czerwca 2018/2 komentarze/w Felietony, Publicystyka /Przez Michal Krupa

  W rzeczywistości, atak na USS Liberty wykonany przez izraelskie samoloty bojowe i torpedowce 8 czerwca 1967 r. prawie zniknął z pamięci, a młodsze pokolenie zupełnie nie zdaje sobie sprawy, że okręt wojenny Stanów Zjednoczonych został z premedytacją zaatakowany i prawie zatopiony przez Izrael – „największego przyjaciela i sojusznika” USA. Po ataku nastąpiło tuszowanie, które jasno dowodzi, że przynajmniej jeden prezydent Stanów Zjednoczonych, już pięćdziesiąt lat temu, bardziej cenił sobie swoją relację z państwem Izrael niż lojalność wobec własnego kraju – przypomina były oficer CIA, dr Phillip Giraldi na łamach Unz.com.

  Było wiele doniesień medialnych napisanych głównie przez Izraelczyków lub amerykańskich Żydów odnośnie „zwycięstwa” Izraela pięćdziesiąt lat temu podczas tak zwanej wojny sześciodniowej prowadzonej przeciwko jego arabskim sąsiadom, ale nie widziałem jeszcze świadectwa, które wspomniałoby o losie USS Liberty. Niemniej jednak o Liberty nie zapomniano całkowicie. W najbliższy czwartek w południe [Poniższy artykuł na temat ataku na USS Liberty został opublikowany pierwotnie w czerwcu 2017 roku na łamach http://www.Unz.com – red.], na Narodowym Cmentarzu w Arlington, odbędzie się małe coroczne spotkanie z udziałem ocalałych i przyjaciół najbardziej odznaczonego okrętu w historii amerykańskiej marynarki wojennej – ofiary wyjątkowo brutalnego i niesprowokowanego ataku Izraela, który został zatuszowany pół wieku temu przez władzę w Waszyngtonie. Podczas spotkania, wspomni się o ocalałych członkach załogi a bicie dzwonka okrętowego uczci pamięć każdego z 34 amerykańskich marynarzy, żołnierzy piechoty morskiej i cywilów, którzy zostali zabici w umyślnym izraelskim ataku powietrzno-morskim, mającym zatopić okręt zbierający dane wywiadowcze i zabić całą jego załogę. Obecni będą liczni weterani, tacy jak ja i inni Amerykanie, którzy są zobowiązani do zapewnienia, że ​​historia Liberty nie umrze w nadziei, że pewnego dnia rząd Stanów Zjednoczonych będzie miał odwagę, aby potwierdzić, co faktycznie wydarzyło się w tym pamiętnym dniu.

  Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.
  Przekaż 50 zł

  Zwalczaj propagandę.

  To był rzeczywiście najgorszy atak jaki kiedykolwiek przeprowadzono na amerykański okręt marynarki wojennej w czasie pokoju. Oprócz ofiar śmiertelnych, w czasie dwugodzinnego ataku zostało rannych 171 członków załogi, co oczywiście miało na celu zniszczenie statku gromadzącego dane wywiadowcze, działającego na wodach międzynarodowych, zbierającego informacje o toczących się walkach między Izraelem a jego arabskimi sąsiadami. Izraelczycy, których samoloty miały zakryte oznaczenie Gwiazdy Dawida, tak by można było obwinić Egipt, wielokrotnie atakowali okręt z powietrza i z kanonierek na morzu. Kiedy jeden z izraelskich pilotów zawahał się, odmawiając zaatakowania wyraźnie amerykańskiego statku, został poinstruowany, aby kontynuować.

  Najbardziej obrzydliwy aspekt tej historii dotyczy tego, w jaki sposób amerykańskie samoloty bojowe wysłane do pomocy Liberty z lotniskowca w rejonie Morza Śródziemnego zostały odwołane przez sekretarza obrony Roberta McNamarę, działającego na rozkaz prezydenta Lyndona Johnsona, który oświadczył, że wolałby raczej zobaczyć okręt na dnie morza, niż zawstydzić Izrael – swojego dobrego przyjaciela. Jak na ironię, pierwszym statkiem, który dotarł do Liberty i zaoferował pomoc, był okręt Związku Radzieckiego, oferta została odrzucona.

  Johnson podobno obawiał się wpływów żydowskich w Kongresie i w mediach, które mogłyby współpracować, by zablokować jego inicjatywy legislacyjne „Wielkiego Społeczeństwa”, nie wspominając o jego oczekiwanej kandydaturze do reelekcji w 1968 roku. Był to wczesny przejaw siły lobby żydowskiego w amerykańskiej polityce wewnętrznej i zagranicznej. Należy mieć nadzieję, że zarówno LBJ, jak i McNamara, palą się w piekle.

  Niesamowita odwaga i determinacja ocalałej załogi była jedyną rzeczą, która powstrzymywała Liberty przed zatonięciem. Dowódca statku kapitan William McGonagle został odznaczony Medalem Honorowym Kongresu za swoją bohaterską rolę w utrzymaniu statku na powierzchni, chociaż prezydent Lyndon Johnson zerwał z tradycją i odmówił przeprowadzenia ceremonii wręczenia medali w Białym Domu, odmawiając również przyznania jej osobiście, delegując do tego zadania sekretarza marynarki wojennej w zamkniętej dla publiczności prezentacji dokonanej na terenie Washington Navy Yard. Dodatkowe medale przyznane innym członkom załogi po ataku sprawiły, że USS Liberty to najbardziej udekorowany okręt w wyniku jednego pojedynku z wrogimi siłami w historii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.
  Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.
  Przekaż 50 zł

  Zwalczaj propagandę.

  Natychmiast rozpoczęło się tuszowanie ataku. Załoga Liberty została zobowiązana do zachowania tajemnicy o incydencie, podobnie jak pracownicy stoczni marynarki na Malcie, a nawet załoga okrętu USS Davis, który pomagał uszkodzonemu Liberty. Pośpiesznie zwołany i prowadzony sąd śledczy pod przewodnictwem admirała Johna McCaina działał na rozkaz Waszyngtonu, uznając atak za pomyłkę. Starszy radca dochodzeniowy Kapitan Ward Boston, który następnie ogłosił, że atak był „zamierzonym wysiłkiem zatopienia amerykańskiego statku i zamordowania całej jego załogi”, opisał także, jak „prezydent Lyndon Johnson i sekretarz obrony Robert McNamara polecili mu wyciągnąć wniosek, że atak był przypadkiem ‚pomylenia tożsamości’ pomimo przytłaczających dowodów przeciwnych”. Ustalenia sądu zostały przepisane i sekcje odnoszące się do izraelskich zbrodni wojennych, w tym do ostrzału z karabinów maszynowych tratw ratunkowych, zostały wycięte. Podążając śladami ojca, senator John McCain z Arizony wykorzystał swoje stanowisko w senackiej Komisji Służb Zbrojnych, aby skutecznie zablokować jakiekolwiek zwołanie komisji śledczej, aby ponownie zbadać dowody. Większość dokumentów dotyczących incydentu nigdy nie została publicznie udostępniona pomimo 50 lat, które minęły od czasu ataku.

  Sztuczny sąd śledczy i medale przyznane w tajemnicy były tylko pierwszymi krokami w tuszowaniu, które trwa do dziś, zorganizowane przez polityków i media, które wydają się stawiać interesy Izraela nad interesami Stanów Zjednoczonych. Osoby, które przeżyły, miały trudności z przedstawieniem swojej sprawy publicznie. W kwietniu 2016 r., w New Bedford w stanie Massachusetts zdjęto billboard z napisem „Pomóż Ocalałym z USS Liberty – Zaatakowanym przez Izrael”. Billboard został ustawiony przez organizację Honor Liberty Vets i zgodnie z normalną praktyką został opłacony w ramach umowy, która wymagałaby od firmy zajmującej się billboardami zamieszczania obrazu przez określony czas. Był to jeden z wielu billboardów umieszczonych w różnych stanach. Nieuchronnie, przyjaciele Izraela zaczęli narzekać. Jeden żydowski biznesmen zagroził, że zabierze swoją firmę gdzie indziej, więc firma reklamowa uprzejmie usunęła billboard dwa tygodnie wcześniej.

  Po pięćdziesięciu latach, malejąca liczba ocalałych weteranów Liberty nie szuka kary ani zemsty. Domagają się tylko gwarancji, że powołanie zostane bezstronne śledztwo w sprawie ataku i że prawdziwa historia tego, co się wydarzyło, zostanie wreszcie ujawniona opinii publicznej. Kongres jest głuchy na prośby załogi „Liberty”, co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ organ ustawodawczy narodu funkcjonuje od lat, jak to określił kiedyś Pat Buchanan, jako „terytorium okupowane przez Izrael”.
  Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.
  Przekaż 50 zł

  Zwalczaj propagandę.

  Gotowość rządu do ochrony Izraela, nawet jeśli ten zabija Amerykanów, jest niebywała, lecz jest to przejaw głębokiej korupcji, która wywołała tendencję do odruchowego popierania Izraela, nawet gdy szkodzi interesom USA i prawom, którymi rzekomo Amerykanie powinni się cieszyć (…).

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: AIPAC – żydowska potęga w Waszyngtonie

  Tak więc sposób, w jaki została potraktowana sprawa USS Libery nie powinien zaskakiwać nikogo w kraju, którego klasa rządząca od dziesięcioleci spełnia wymagania potężnego lobby maleńkiego państwa klientelistycznego, które sprawia jedynie kłopoty i generuje wydatki ze strony Stanów Zjednoczonych Ameryki. Czy to się kiedyś skończy? Ponieważ izraelskie lobby kontroluje obecnie odpowiednie części rządu federalnego i większość mediów, zmiana prawdopodobnie nie nastąpi z dnia na dzień, ale są pewne pozytywne oznaki. Ruch Bojkotu, Wycofania Inwestycji oraz Sankcji (BDS) rośnie pomimo presji, której doświadcza i nie zniknie. A sondaże opinii publicznej sugerują, że naród amerykański wreszcie się obudził, aby zdać sobie sprawę z tego, że jest chory i zmęczony całą farsą rozgrywającą się na Bliskim Wschodzie pod kierunkiem izraelskim. Izrael, który agresywnie nas szpieguje, zabija naszych obywateli i zabiera miliardy dolarów z naszych podatków, które można lepiej wydatkować w naszym kraju, nie jest żadnym przyjacielem Stanów Zjednoczonych i nigdy nim nie był. Zapytaj każdego, kto służy na pokładzie USS Liberty.

  Philip Giraldi
  Reklama
  Egipt, Izrael, John McCain, lobby izraelskie, Lyndon B. Johnson, Robert McNamara, US Marine Corps, US Navy, USA, USS Liberty

  2 odpowiedzi

  Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

  tagore
  tagore @tagore:

  Okręt nazywał się „Pueblo” ,czasami redakcja zdrowo daje ciała.
  12 czerwca 2018 19:40
  Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  zefir @zefir:

  @tagore :Też mnie to zaciekawiło,chociaż w pamięci sporo miałem,wiele doczytałem.USS „Pueblo” to szpiegowski okręt,który 23 stycznia 1968 został przejęty przez żołnierzy Kim Ir Sena,kilka mil morskich od wód terytorialnych Korei Północnej. W grudniu 1968r incydent „Pueblo” zakończył się propagandowym sukcesemKim Ir Sena.Za uwolnienie 82 marynarzy USA Hegemon przeprosił rząd KRLD i przyznał,że „Pueblo” naruszył północnokoreańskie wody terytorialne. USS „Liberty” to statek elektronicznego wywiadu wyposażony w urządzenia do podsłuchu. W dniu wybuchu izraelsko-arabskiej wojny,zwanej sześciodniową USS „Liberty” zajmował pozycję 12,5 mili morskiej od półw.Synaj. 8VI1967rzaatakowały go nieoznakowane samoloty i kutry torpedowe. Zginęło 37 anerykańskich żołnierzy,zaś 173 zostało rannych.W pierwszym odruchu żydzi próbowali zwalić winę na Egipt,w końcu przyznali się do ataku.Po 20-toletnim dochodzeniu,w 1987r wydano ussmańsko-izraelskie oświadczenie,że była to tragiczna pomyłka.Izrael przyznał się do winy,oficjalnie przeprosił,zaś rodzinom ofiar wypłacił odszkodowanie w wys.13 mln dolarów.Historia jest jednak bogatsza,nie miejsce na jej roztrząsanie.

 21. US DEMONkracja said

  senator John McCain współpracował z komunistami wietnamskimi
  patriota amerykański który zdradził swój kraj na rzecz wroga

  Breaking News: John McCain’s 1969 “Tokyo Rose” Propaganda Recording Released Showing he WAS a Traitor who Turned Against His Own Country

  https://rightedition.com/2017/02/18/songbird-mccain-evidence-words-fellow-veterans-captors/
  https://oathkeepers.org/2016/08/breaking-news-john-mccains-1969-tokyo-rose-propaganda-recording-released/

  John McCain s 1969 Tokyo Rose Propaganda Recording Released
  (VERO BEACH, FL) U.S. Senator John McCain recorded a Tokyo Rose-style propaganda message that was broadcast on North Vietnamese radio in 1969.TRUNEWS, a nonprofit Christian
  http://www.trunews.com/article/john-mccains-1969-tokyo-rose-prop...

  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released. Vero Beach, FL – (TRUNEWS) U.S. Senator John McCain recorded a Tokyo Rose-style propaganda message that was broadcast on North Vietnamese radio in 1969 TRUNEWS, a nonprofit Christian digital news app, obtained the bombshell audio recording and released it today on the organization’s daily newscast hosted by Rick Wiles.
  http://www.governmentpropaganda.net/john-mccains-1969-tokyo-rose-propaganda-r...
  Breaking News: John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda …

  http://www.oathkeepers.org/2016/08/breaking-news-john-mccains-1969-t...
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …
  http://WWW.TRUNEWS.COM John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released (TRUNEWS) U.S. Senator John McCain recorded a Tokyo Rose-style propaganda messa…
  .www.youtube.com/watch?v=zO0mHEJyC3Y
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …
  John McCain’s 1969 ‚Tokyo Rose’ propaganda style radio broadcast discovered Red Pills 3:34 PM John McCain, Tokyo… by terryxxjones
  http://www.steemit.com/politics/@terryxxjones/john-mccain-s-1969...
  John McCain’s 1969 Tokyo Rose Propaganda Recording Released …
  John McCain’s 1969 Tokyo Rose Propaganda Recording Released Raymond Beckmon. … 1976 CBS NEWS SPECIAL REPORT: Iva Toguri D’Aquino(A.K.A) TOKYO ROSE … John McCain’s 1969 „Tokyo Rose …
  .www.youtube.com/watch?v=SVwP2cD5Hog
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …
  http://www.trunews.com. U.S. Senator John McCain recorded a Tokyo Rose-style propaganda message that was broadcast on North Vietnamese radio in 1969. TRUNEWS, a nonprofit Christian digital news app, obtained the bombshell audio recording and released it today on the organization’s daily newscast hosted by Rick Wiles.
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/news/john-mccains-1969-tokyo-rose-propaga...
  John McCain’s 1969 ‚Tokyo Rose’ propaganda style radio …
  According to fellow POWs in Vietnam , while John McCain was in captivity in 1969, he recorded 32 ‚Tokyo Rose’ propaganda style messa…
  http://www.redpilledworld.blogspot.com/2017/02/john-mccains-1969-tokyo-rose-prop...
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …
  Tags: „Conservative news”, „Right wing news”, brian lovig, conservative politics, John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released Showing he WAS a Traitor who Turned Against His Own Country, right wing politics, Rightwing news, rightwing politics
  http://www.rightedition.com/2017/10/17/john-mccains-1969-tokyo-rose-p...
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …
  Political & Other Important Issues > Political Issues > John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released Showing he WAS a Traitor who Turned Ag
  http://www.glocktalk.com/threads/john-mccain’s-1969-“tokyo-rose”-p...
  TRUNEWS 08/04/16 John McCain s 1969 Tokyo Rose Propaganda …

  http://www.trunews.com/listen/trunews-08-04-16-john-mccains-1969...

  http://www.glocktalk.com/threads/john-mccain’s-1969-“tokyo-rose”-p...

  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …
  View the Mod DB TheUnbeholden blog John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released Showing he WAS a Traitor
  http://www.moddb.com/members/theunbeholden/blogs/john-mccains-...

  http://www.phoenixnewtimes.com/news/john-mccains-purported-vietnam-war-p...

  http://www.theolivebranchreport.com/john-mccains-tokyo-rose-propaganda-record...
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …

  http://www.24hourcampfire.com/ubbthreads/ubbthreads.php/topics/11355557...
  BREAKING: John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released … McCain’s injuries came from him not following procedure …
  http://www.reddit.com/r/The_Donald/comments/72dtzr/breaking_joh...
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …

  http://www.reddit.com/r/The_Donald/comments/5qwqvu/john_mccains...
  „WAR HERO”John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda …

  http://www.forum.prisonplanet.com/index.php?topic=316351.0
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording | news
  John MccAin is a petty „Little” man who thinks his suffering somehow exalts him above us all. All this does is prove is he’ll say and do anything to get his way.. He is a liar, a petulant child, a petty little figure riding a trail he just didn’t belong.
  http://www.voat.co/v/news/2150432
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …
  http://www.trunews.com... U.S. Senator John McCain recorded a Tokyo Rose-style propaganda message that was broadcast on North Vietnamese radio in 1969.
  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread1132073/pg1

  http://www.freerepublic.com/focus/news/3457051/posts?page=114
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released …
  Rob, I know exactly what a neocon is, and that troubles you. Your propaganda won’t change a thing. And if you have to rely on wikipedia as a source, you’re in a deep hole with no way out.
  http://www.24hourcampfire.com/ubbthreads/ubbthreads.php/topics/11355557...

  http://www.gotnews.com/released-john-mccains-tokyo-rose-north-vi...
  John Mccain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released

  http://www.realityzone-realityzone.blogspot.com/2016/08/mc-cain-tokyo-rose-propaganda.html
  John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Found in …

  http://www.stateofthenation2012.com/?p=102973

  http://www.conservativestronghold.com/john-mccains-1969-tokyo-rose-propaganda-r...

  Breaking News: John McCain’s 1969 „Tokyo Rose” Propaganda Recording Released Showing he WAS a Traitor who Turned Against His Own Country The „Songbird” Traitor, Doing His Fake Hero Act, Begins His Rise to Power An audio recording has surfaced proving that U.S. Senator John McCain collaborated with the North Vietnamese by recording a „Tokyo Rose”-style propaganda message that was broadcast on …
  http://www.the-wholetruth.us/breaking-news-john-mccain-was-a-traitor-w...

 22. US DEMONkracja said

  John McCain Praises Father’s Whitewashing of Israel’s Attack on the USS LIBERTY!
  September 2nd, 2011 | Author: Patriot

  John McCain Praises Father’s Whitewashing of Israel’s Attack on the USS LIBERTY!

  Praise for The Liberty Incident

  “After years of research for this book, Judge A. Jay Cristol (an Israel firster of Jewish descent) has reached a similar conclusion to one my father reached in his June 18, 1967, endorsement of the findings of the court of inquiry. I commend Judge Cristol for his thoroughness and fairness, and I commend this work.”
  – SEN. JOHN McCAIN

  Ralph Nader calls into question John McCain’s patriotism and loyalty to the United States:

  .http://www.youtube.com/watch?v=0q7yEnMjQ6U

  USS Liberty survivors Stan White and Phil Tourney on John McCain and admiral Father’s role in USS Liberty cover-up:

  .http://www.youtube.com/watch?v=w_VYNWAqn7o

  Captain Ward Boston mentioned John McCain’s admiral Father and his association with ongoing USS Liberty cover-up in following youtube:

  Captain Ward Boston’s Testimony Regarding USS Liberty Cover-Up:

  .http://www.youtube.com/watch?v=ytHtFh_MPpU

  Liberty Cover-Up and John McCain’s Conscience

  http://dissidentvoice.org/July2004/Hughes0712.htm

  Liberty Survivors Invoke Benghazi, Demand Hearings:

  http://www.military.com/daily-news/2013/06/07/liberty-survivors-invoke-benghazi.html

  Following comment shows in comments section at bottom of above article:

  WHY McCain doesn’t want to talk: –

  There are Two Main reasons why Senator John McCain wants to keep the attack on the USS Liberty buried.

  1- McCain’s Father (Admiral John S McCain) was in charge of US Naval Forces in Europe at the time of the attack and Admiral McCain was involved in the COVER-UP, of the attack on the Liberty.

  2- In America, huge sums of Money are needed to Win Elections at the National Level. (Congress, President) Wealthy American Jews give huge sums of Cash to Pro-Israeli Congressmen and Congresswomen. Anyone deemed to be “anti-Israel” is cut off from Funding. As a result, it’s very hard to Win an Election at the National Level, unless the candidate is a full time stooge to the powerful US Israeli Lobby. (AIPAC)

  John McCain confronted about USS Liberty cover-up & Media Accomplices:

  .http://www.youtube.com/watch?v=G2d0CKXy8HQ&list=PL32A3140D59BF5772&feature=plpp_play_all

  John McCain Confronted About USS Liberty Cover-up Memorial Day 2012:

  .http://www.youtube.com/watch?v=LWyjykrLbvU

  McCain and Israel’s Bombing of the U.S.S. Liberty:

  .http://www.youtube.com/watch?v=0q7yEnMjQ6U

  Liberty Survivors Invoke Benghazi, Demand Hearings (that Israeli first traitor McCain ignores):

  http://www.military.com/daily-news/2013/06/07/liberty-survivors-invoke-benghazi.html

  http://tinyurl.com/mccainconfronted

  Additional at following URL:

  http://tinyurl.com/mccainussliberty

  Romney smiles as John McCain calls patriot a ‘jerk’ for asking him about USS Liberty cover-up!:

  http://tinyurl.com/romneypushingworldwar

  New USS Liberty documentary (‘The Day Israel Attacked America’):

  http://tinyurl.com/DayIsraelAttackedAmerica

  http://america-hijacked.com/2014/10/30/the-day-israel-attacked-america/

  Six Days of War, 40 Years of Secrecy:

  http://www.theage.com.au/news/opinion/six-days-of-war-40-years-of-secrecy/2007/05/26/1179601730257.html
  Former US Navy JAGC Merlin Staring said USS Liberty attack deliberate
  http://www.uss-liberty.com/2010/05/01/statement-of-rear-admiral-merlin-h-staring-jagc-usn-ret/

  ‘USS Liberty’ veterans demand investigation

  http://www.azcentral.com/arizonarepublic/viewpoints/articles/0603liberty0603.html

  BBC Documentary on the USS Liberty:
  “Dead in the Water”

  .http://video.google.com/videoplay?docid=-3319663041501647311

  .http://www.youtube.com/watch?v=Ujoc1DYjuPE

  USS Liberty Cover Up – Full Documentary – “The Loss Of Liberty”

  .http://www.youtube.com/watch?v=ZluFfyQ7sAI

  Israel’s deadly attack on USS Liberty emerges from the past

  .http://www.youtube.com/watch?v=f98jxoUUrzg

  EXCLUSIVE INTERVIEW: SURVIVOR OF ISRAELI ATTACK REVEALS SECRETS OF 1967 HIGH SEAS MASSACRE and MCCAIN, BACHMANN CONFRONTED OVER “INCIDENT”

  [[Big, big articles by AFP re interviews with Phil Tourney and James Morris]]

  http://americanfreepress.net/?p=2309

  http://www.uss-liberty.com/2012/01/14/exclusive-interview-survivor-of-israeli-attack-reveals-secrets-of-1967-high-seas-massacre/

  Look what Admiral Thomas Moorer (former Chairman of the Joint Chiefs of Staff) had to say during an interview!:
  “I’ve never seen a President — I don’t care who he is — stand up to them. It just boggles the mind. They always get what they want. The Israelis know what is going on all the time. I got to the point where I wasn’t writing anything down. If the American people understood what a grip these people have got on our government, they would RISE UP IN ARMS. Our citizens certainly don’t have any idea what goes on.” – Admiral Thomas H. Moorer, US Navy & Chairman, Joint Chiefs of Staff during interview on 24 August 1983
  Admiral Thomas Moorer Rejects Israel’s Excuse
  http://www.ussliberty.org/moorer3.htm
  Israeli Attack on U.S. Navy Ship Led to Cover-Up (By Admiral Thomas Moorer)
  http://www.wrmea.com/component/content/article/259-2004-march/5021-israeli-attack-on-us-navy-ship-led-to-cover-up.html
  Admiral Moorer mentioned at following URL as well:
  “No American President can stand up to Israel.”
  http://www.informationclearinghouse.info/article18192.htm

  Scroll down to link for George Washington’s ‘Farewell Address’ (warning US to avoid passionate attachments and entangling alliances for foreign nations like we have with Israel which is taking US down as conveyed via http://tinyurl.com/motivation911 as well) to read at bottom of http://astandforjustice.org

  Read via following article by former Republican Congressman Paul Findley why the USS Liberty attack/cover-up still matters even to this day:

  The High Cost of Subservience to Israel (by Paul Findley):

  http://america-hijacked.com/2011/05/30/the-high-cost-of-subservience-to-israel-by-paul-findley/

  Additional at http://tinyurl.com/scottsonfox

  McCain, Bachmann Confronted Over USS Liberty ‘Incident’

  http://salem-news.com/articles/january192012/politicians-liberty-vt.php

  http://www.shoah.org.uk/2012/01/16/mccain-bachmann-confronted-over-incident/

  Michele Bachmann Called Out (following referenced in above AFP article):

  http://Tinyurl.com/BachmannCalledOut

  .http://www.youtube.com/watch?v=PacfTAw1NBU&list=PL912DBB739371FB9E&feature=plpp_play_all

  Sailing to the Scene of the Crime: ATTACK ON THE USS LIBERTY (John McCain and admiral Father shown and mentioned in following youtube):

  Attack on the Liberty:

  .http://www.youtube.com/watch?v=kymqQJDzmc4

  Cindy McCain on the USS LIBERTY COVERUP: “I don’t care about this issue.”

  http://tinyurl.com/CindyMcCainUSSLiberty
  Listen to the comment by USS Liberty survivor Phil Tourney for Toronto Sun journalist Eric Margolis (via clicking on his picture at http://tinyurl.com/philoncspan) on C-SPAN’s ‘Washington Journal’.

  James and John Scott on FOX NEWS on USS Liberty attack (and cover-up) – scroll down to links/articles about Captain Ward Boston and Admiral Thomas Moorer at following URL as both conveyed that USS Liberty attack was indeed deliberate!:

  http://america-hijacked.com/2011/08/01/james-and-john-scott-on-fox-news-on-uss-liberty-attack/

  http://tinyurl.com/scottsonfox

  Captain Ward Boston’s daughter on USS Liberty cover-up by Senator John McCain and his admiral Father:

  [audio src="http://216.240.133.177/archives32/Tourney/2012/03/Tourney_1_033112_180000.mp3" /]

  http://tinyurl.com/AnneParish

  Following is a youtube of the above:
  .http://www.youtube.com/watch?v=zqSE2sNGzT0
  Israeli communications said to prove IAF knew Liberty was U.S. ship
  http://america-hijacked.com/2011/05/23/israeli-communications-said-to-prove-iaf-knew-liberty-was-u-s-ship/

  John McCain and his Admiral Father sold out the USS Liberty crew for Israel as John McCain even told a gathering of young Israel firsters that it was okay for the US to fight wars for Israel (like the US did in Iraq with over 5000 Americans dead and thousands more wounded) as one can read on page 112 of Dr. Stephen Sniegoski’s ‘The Transparent Cabal’ book (http://tinyurl.com/thetransparentcabal) – John McCain supported the JINSA/PNAC/AEI Neocon war for Israel agenda in Iraq based on the ‘A Clean Break’ agenda: http://tinyurl.com/cleanbreak as James Morris mentioned McCain and his Father during his Russia Today ‘Crosstalk’ appearance on Syria linked via youtube near beginning of http://tinyurl.com/jamesmorrisoncrosstalk as well!:

  McCain, NeoCons, the Israel Lobby Ron Paul Weekly Standard –

  .http://www.youtube.com/watch?v=gfLeZXrluZw

  7000 Miles for the USS Liberty: http://tinyurl.com/7000milesfortheUSSLiberty

  What Israel does to brutally oppress the Palestinians got US tragically attacked at the World Trade Center on 9/11 and earlier in 1993 as well (simply look up ‘Israel as a terrorist’s motivation in the index of James Bamford’s ‘A Pretext for War’ book and take a look at the following URL as well):

  What Motivated the 9/11 Hijackers? See testimony most didn’t!

  http://tinyurl.com/911motivation

  See Los Angeles Times article near top of http://tinyurl.com/motivation911

  Even General Petraeus (now head of the CIA) warned Congress (but McCain didn’t listen!) that US support for Israel was/is a threat to US troops in theater:

  General Petraeus Leaked Emails about Israel (scroll to comments):

  http://tinyurl.com/petraeusinnewstatesman

  Israel and 9/11 (Petraeus mentioned): http://tinyurl.com/israeland911

  Turns out Congressman Garamendi was one of the 81 Congressional Reps AIPAC sent to Israel this past August (scroll down to the comments section at following URL to see Garamendi’s name in the credits)

  AIPAC Sends Congress to Israel:

  http://tinyurl.com/AIPACSendsCongresstoIsrael

  Press TV – ‘Pro-Israel lobby has stranglehold on US political system’

  http://america-hijacked.com/2011/05/23/press-tv-pro-israel-lobby-has-stranglehold-on-us-political-system/

  Will Israel Kill Americans Again (by Ray McGovern as General Petraeus mentioned as well)?:

  http://tinyurl.com/WillIsraelKillAmericansAgain
  US support for Israel against Palestinians motive for worst attack on CIA
  http://america-hijacked.com/2011/08/05/us-support-for-israel-against-palestinians-motive-for-worst-attack-on-cia/
  http://tinyurl.com/IsraelCIAattackmotive

  Why They Attacked US on 911: http://tinyurl.com/whytheyattackedUSon911
  Posted in Zionist Threat

Sorry, the comment form is closed at this time.