Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  NICK o Dlaczego szkoły nie eduku…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  NICK o Wolne tematy (83 – …
  CBA o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  NICK o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  NICK o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

W perspektywie długiego trwania bitwa pod Wiedniem została właśnie przegrana

Posted by Marucha w dniu 2018-09-13 (Czwartek)

Obchodzimy dziś 335 rocznicę bitwy pod Wiedniem, gdzie niemiecko-polska armia pod dowództwem króla Jan III Sobieskiego pobiła Turków i uratowała oblężony Wiedeń. Na przeciąg kilku stuleci zmieniło to układ sił w tym rejonie Europy i rozpoczęło proces stopniowego usuwania Turków i islamu z Europy.

Wydawało się, że imperium osmańskie zostanie całkowicie zlikwidowane, Konstantynopol stanie się na powrót chrześcijańskim miastem, a Grecy i Ormianie, zniewoleni przez Turków, odzyskają wolność.

Było do tego bardzo blisko, gdyż wielokrotnie pod murami Stambułu stawały wojska rosyjskie. Zawsze jednak Turcy znajdowały protektora wśród chrześcijańskich państw Europy, które ich ratowały grożąc Rosji wojną, a raz nawet doprowadziły do wielkiej wojny koalicji Francji, Anglii i królestwa Sardynii przeciwko Rosji (wojna krymska) w obronie osmańskiego imperium.

Turcja była jednak tak słaba, że pod murami Stambułu stanęli raz nawet, w 1912 roku, Bułgarzy. Potem rolę protektora islamu pełniły Niemcy, które przez palce patrzyły na dokonanie przez Turków ludobójstwa ludności ormiańskiej. Turcja została pokonana przez Ententę w wyniku I wojny światowej, ale utrzymała swe posiadłości na terenie Anatolii i zmasakrowała oraz wygnała miliony Greków z tego terytorium.

Ten okres, czyli przełom XIX i XX wieku, był czasem kiedy Turcja była najsłabsza. Z czego to wynikało? Głównie ze względnej słabości demograficznej. Wtedy terytorium obecnej Turcji zamieszkiwało ok. 12 mln ludzi, zaś w ówczesnej Grecji i Bułgarii żyło po ok. 5 mln. Widać, że nawet te państwa stanowiły wtedy, pod względem ludności, dobrą przeciwwagę dla potencjału tureckiego i mogły się pokusić o realizację własnych projektów politycznych kosztem zajmowanych przez Turków terytoriów.

Dziś, po stu latach, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Turcja liczy ponad 80 mln ludności. Bułgaria zaś tylko 7 mln, a Grecja 10 mln. Widzimy, że w ciągu tych stu lat nastąpiła dramatyczna zmiana w potencjale demograficznym tych krajów. W 1918 roku ludność Bułgarii czy Grecji stanowiła ok 42 proc. ludności Turcji, a dziś jest to odpowiednio tylko 8,7 proc i 12,5 proc. Relatywnie, w stosunku do sytuacji w roku 1918, Bułgarzy zachowali tylko jedną piątą swojego potencjału, a Grecy jedną trzecią.

Faktycznie jest jeszcze gorzej, gdyż ludność Bułgarii i Grecji to w znacznej części ludzie starzy, a w Turcji przeważają młodzi dynamiczni mężczyźni. Teraz rozumiemy dlaczego dziś ani Bułgarzy ani też Grecy nie mogą nawet marzyć o żadnej zwycięskiej wojnie z Turcją, a całą swoją nadzieję na bezpieczeństwo pokładają w NATO. Czyli w nie wiadomo kim.

Tak wielkie i szybkie zmiany w potencjale demograficznym między tymi sąsiednimi krajami muszą w końcu przełożyć się na oddziaływanie polityczne, gospodarcze i także militarne, które ostatecznie musi oznaczać powrót wpływów tureckich na Bałkany gdzie byli oni obecni od XV do początków XX wieku. Jest to oczywiste.

A jak wyglądają dziś sprawy we Wiedniu? Ostatnio polskie media informowały, że władze Wiednia nie chcą przyjąć od Polski pomnika Jana III Sobieskiego i polskiej husarii, który miał stanąć na Kahlenbergu właśnie w przypadająca dziś 335 rocznicę Wiedeńskiej Wiktorii. Powodem tego ma być to, że pomnik mógłby obrażać uczucia półmilionowej mniejszości islamskiej, która już zamieszkuje w tym mieście.

Widzimy zatem, że muzułmanie są dziś we Wiedniu u siebie, czyli po tych 335 latach wygrywają batalię o Wiedeń. Osiągnęli dziś to, o co walczyli bez powodzenia w 1683 roku i wcześniej w 1529 roku.

A co się dzieje z katolikami w tym mieście? Są coraz mniej liczną, i tym samym coraz mniej znacząca, mniejszością. Jeszcze 27 lat temu, a roku 1991, stanowili 57, 8 proc ludności, dziś już tylko 34,7 proc.[i] Przy zachowaniu tego tempa zmian, to za piętnaście lat, w 350 rocznicę tej bitwy, będą już stanowili pewnie nie więcej niż 15 proc, czyli będą już mało widoczną mniejszością. Muzułmanie będą wówczas na pewno od nich liczniejsi, wybiorą tam władze, i miasto stanie się w pełni ich.

Wtedy, nawet gdyby ponownie pojawił się na świecie Jan III to już nie poszedłby na odsiecz Wiednia. Nie miałby komu iść na odsiecz.

I tak oto bitwa z 1683 roku jest właśnie teraz ostatecznie i nieodwołalnie przegrywana a jej wszelkie skutki usuwane.

Stanisław Lewicki

[i] https://www.wien.gv.at/statistik/pdf/menschen-2016.pdf

https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 26 do “W perspektywie długiego trwania bitwa pod Wiedniem została właśnie przegrana”

 1. Antares said

  Dobrze tym pieprzonym austriakom tj szwabom. Wzgardzili nami po Wiedniu, przyczynili się do rozbiorów, a tak w ogóle to byli wrogo do nas nastawieni cały czas. Nic a nic ich nie żałuję.

 2. veri said

  „A jak wyglądają dziś sprawy we Wiedniu? ”

  W tamtym tygodniu w tivi oglądałem migawki z treningu piłkarskiej reprezentacji Austrii … w tle boiska widoczna była potężna wieża minaretu.

 3. lopek said

  Ileż to roboty dla dzieci – wiadomo kogo – żeby najpierw kompletnie rozbroić Europę, naszpikować ją kolorowymi a potem napuścić na nią i Arabów i Turków. To nie są żarty – jednostronna wojna dzieci Szatana z ludzkością stworzoną przez Boga dopiero się będzie rozkręcać.

 4. Indyk said

 5. AlexSailor said

  @Lopek

  To nie tak.
  Nakręca się Pan tymi góralami bez sensu.

 6. Moher49 said

  Taktyka muzułmanów jest już czytelna. Oni zagarną Europę. Nie trzeba do tego wojsk, armat, czołgów, bomby jądrowej. Pewnego pięknego wieczora, poranka miliony muzułmańskich scyzoryków poderżną gardła milionom Europejczyków. Kto tego nie widzi jest idiotą. Na Wołyniu była próbka. W Europie próby trwają.

 7. Dziadzius said

  Jakbysmy rozpatrzyli wszystkie bitwy to prawie ze zadna, mierzona rerzultatami dlugiego czasu , nie dala tej wiktorji nikomu kto byl w tej bitwie- co prawda Polska z tradycyjna swoja historia zwyciezyla pod wiedniem ale juz w kilka lat pozniej nie byla przy stole jak reszta Europy podpisywala traktaty z Imperium Osmianskim.

 8. AlexSailor said

  W 1921r. (o ile pamiętam) zmieniono przysięgę małżeńską, w której żona ślubowała mężowi posłuszeństwo.
  Z jakiego powodu sprawdzona przez tysiąclecia rzecz została zmieniona, w zasadzie nie wiadomo.

  Reszta, to już konsekwencja.
  Dlaczego muzułmanki, Turczynki, mimo bez porównania gorszych warunków bytowych, sanitarnych, żywnościowych, rodzą po 8 dzieci, a chuchane i dmuchane, żyjące w puchu i słodkościach, katolickie kobiety nie są w stanie osiągnąć dzietności nawet w okolicach 2.00.

  Ale to jeszcze nie wszystko.
  Dziewczyna muzułmańska, w szczególności Turecka, jeśli sobie robi co chce, żyje na kocią łapę, daje gdzie i komu się da, niemoralnie się prowadzi, to zostaje w najlepszym razie odpadem, a zwykle zwyczajowo jest likwidowana przez dotkniętą infamią rodzinę.
  Nie żeby przenosić żywcem te wzorce, ale u nas jeszcze 50 lat temu było jako tako.
  No i dzietność też była marna, ale pozwalająca na przeżycie.

  Można zwalać na Rotszylda, masonów, komunistów, kapitalistów, satanistów i cyklistów, ale nikt, na prawdę nikt nie zmusza naszych dziewczyn do puszczania się w obieg otwarty, do nieposłuszeństwa wobec męża lub ojca, do nie rodzenia dzieci.
  Wręcz przeciwnie.
  Od 1974-76r. rodziny wielodzietne są hołubione i nagradzane przez państwowe władze, a okresami wręcz futrowane kasą i przywilejami.

  Problem tkwi w polskich kobietach, w polskich dziewczynach, których patriotycznym,
  największym obowiązkiem jest założyć rodzinę i rodzić dzieci na potęgę, a później je wychowywać.

  Oczywiście samo futrowanie rodzin wielodzietnych przez państwo nic nie da, skoro te dzieci są upaństwawiane na siłę, a dla rodziców są nie pożytkiem ale kosztem jedynie.
  Ale to dłuższa dyskusja.

 9. NICK said

  Chromoson Y decyduje.

  Nie patrząc na 500+.

  Czyż nie widzicie?

  P.S.
  500+ to PRO-GRAM.
  mÓGŁYBY BYĆ DOBRY.

  w REALIACH polskich.

  Powtarzam.
  500+ to armia obca.
  Narządy, niewola, kosmetyki, hamburgery.
  Na końcu yebanie trzyletnich dziewic.

  Subito.
  Sancto?

 10. Dziadzius said

  No to w swietle dlugoletniej historji to i nawet nasz Polak, Franciszek Jerzy Kulczyzki ktoren otworzyl w 1683 roku [ pierwsza kawiarnie we Wiedniu uzywajac ziarna kawy z zapasow Kara Mustafy {on wzial wszytkie worki kawy jako zdobycz wojenna ( wszyscy uwazali ze to jakies jadlo dla wielbladow) zostal we Wiedniu} i podawal ta kawe z mlekiem — nie przetrwal ataku historji bo niejaki pan Karl Telppy naiisal ksiazka o kawiarniach Wiednia i w niej napisal w ze „pierwsza kawiarnia byla otwarta przez ormianina Johannes Theodat w 1685 roku

 11. Rokitnik said

  No jest w tym co pisze Alex Sailor duzo prawdy. Do rozrodu wcale nie sa potrzebne super warunki bytowe – ale potrzebna jest po pierwsze wzajemna MILOSC obojga Rodzicow oraz STABILIZACJA gospodarcza wewnatrz Rodzin oraz stabilizacja w Ojczyznie, dajaca rejkojmie PRZETRWANIA nastepnym pokoleniom.
  Czasami wystarczy tylko ogolne przeswiadczenie czyli ” powiew zmian „(1980 rok ) i… nastepuje wznoszaca sie samoczynnie FALA urodzin.

  Natomiast jezeli Ojczyzna jest wyrodna MACOCHA, a ci co sprawuja wladze nad jej ludnoscia gnebia ja na 1000 i jeden sposobow, to zapomnijmy o przyroscie naturalnym !!?
  Stare przyslowie ktore mowi, ze ” ryba gdzie glebiej, a czlowiek gdzie LEPIEJ plyna ” jest ze wszechmiar aktualne.
  Dobrobyt Europy powstal na etosie PRACY ktora zapewniala rozwoj i przetrwanie. Dobrobyt tak wypracowany zostanie szybko roztrwoniony przez fanatykow islamu, zas powszechnie znana niechec do pracy owych nacji – szybko zalamie ichne zludzenia. Na tej zasadzie kiedys piekny Kraj miodem i mlekiem plynacy ( R.P.Afryki )…stal sie PUSTYNIA pograzajaca sie w destrukcji i anarchii !!!
  Ten sam LOS czeka Europe w starych granicach. Ludnosci NIE przybywa, praca tworcza sie konczy, PASOZYDOW do wykarmienia coraz wiecej… a gdy w ruch pojda NOZE, to szybko najezdzcy obudza sie z reka w nocniku !!
  IM takze zacznie gwaltownie spadac DZIETNOSC. a na ich miejsce przyjda inni (np.Chinczycy ) i wszystko zacznie sie od nowa….z powodow … jak wyzej !

 12. revers said

  Pna Alex zapomnial dodac o coraz wiekszych wplywach roznych ruchow lbtq, ktore tez chca miec swoje dzieci, ale raczej do igraszek seksulanych niz do reprodukcji, co ujmuje juz Agenda 2030 w wychowiu dzieci i instycjunolizowaniu dzieci, a takze ruchow feministycznych np. ostanio w Bundestagu wystepujaca z Ukrainy Kozlowska, oplacana przez NGO Sorosa byla poruszna malym prawom, a nawet naruszaniem praw kobiet w Polsce, lub zwiazanym z pawciem dal kobiet KOD-em.

 13. Tekst pana Lewickiego jest slaby. I malo historyczny. Jest to po prostu opinia.
  Faktycznie nie musielismy sie tak bardzo spieszyc z ta odsiecza wiedenska .Lepiej bylo chwileczke poczekac bo Habsburgowie nie bardzo byli dla nas przyjazni.

  Nie jestem strategiem, wiec nie wiem coby bylo, gdyby..
  A jednak ciagle jeszcze czekamy na rzeczowa ocene zdarzen w 17-19 wiecznej Europie..

  Klopoty Europy zaczely sie juz duzo wczesniej , mianowicie od wypedzenia zydow z Hiszpanii. Rozplenili sie po Europie a najbezpieczniej usadowili sie w Tessalonikach, w Grecji i w londynskim City.. Bankierzy w Grecji bardzo przyczynili sie do rozwalenia imperium.
  Walczylismy z tymi Turkami, i tluklismy sie od dawna bo Turki to nie Araby.
  W XVII i XVIII wieku powstawaly przeciwko imperium Turkow wielkie ruchy narodowo-wyzwolencze i slynna wiosna ludow.. Byly to mniej wiecej takie ‚spontaniczne’ rewolucje jak obecnie kolorowe rewolucje Sorosa. Mialy na celu rozwalenie imperium tureckiego. Ale nie tylko.
  Anglia, Francja, londynskie City i pomoc finansowa z Tessalonik dzielnie przygotowywaly zniszczenie nie tylko imperium ottomanskiego ale rowniez Austrii i Rosji. Wojna krymska, awantury napoleonskie byly naturalnym nastepstwem strategicznych przygotowan zachodniej Europy.
  Nieszczescie Ormian polegalo na tym, ze ich do powstania „przygotowaly’ Tessaloniki.

  Nie sposob jest opowiadac o wylacznie o Turcji i interpretowac bardzo powierzchownie dzieje Europy.
  Klasycznym przykladem sa dzieje generala Bema, ktore warto sobie przypomniec, zeby probowac zrozumiec dzieje i nastroje owczesnej Europy.
  Autorowi artykulu zabraklo paru waznych szczegolow

 14. lopek said

  Re 5;
  „To nie tak.
  Nakręca się Pan tymi góralami bez sensu.”
  Koniec cytatu.
  Taaak? Ja usiłuje tylko przywołać ostrzeżenie Syna Boga – Jezusa Chrystusa – bo ludzie za sprawą tychże dzieci Szatana – kompletnie o owym ostrzeżeniu zapomnieli. Ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa – to uwiarygodnienie owego ostrzeżenia. To nie są żarty!

 15. AlexSailor said

  @Troll …

  Odrzuć Pan to żydowanie, bo nic z tego nie wynika.
  Autor opisał bardzo dobrze stan w jakim jesteśmy.
  W Europie narody, w tym Polacy, zanikają, a białe kobiety nie rodzą dzieci, albo rodzą ciapatym.
  Katolik ma mniej praw niż muzułmanin, o góralach tylko wspominając, kościoły są burzone a meczety stawiane.
  Muzułmanie setkami biją pokłony na ulicach, chodzą okutani w szmaty, a katolik nie może nawet krzyżyka na szyi mieć,
  bo się problem robi.

  Na dodatek muzułmanie w ogromnej większości są utrzymywani przez katolików i chrześcijan, co interpretują jako podatek od
  niewiernych i chyba słusznie.
  Stają się burmistrzami Londynu, Hamburga i pną w polityce, narzucają swoje prawa, załatwiają odrębne sądownictwo.
  Inaczej – osiągnęli lub osiągają cele, jakie mógł mieć Kara Mustafa pod Wiedniem.

  A Pan starasz się wciskać kit, że górale zmuszają dziewczyny do puszczania się i nie pozwalają kobietom rodzić.
  Bzdura.
  To Polacy poparli idiotyczny (o – z inspiracji jak najbardziej) pomysł, zgodnie z którym dzieci nie wolno karać
  pasem.
  To Polacy poparli idiotyczny pomysł z 500+, dzięki któremu (między innymi) koszty utrzymania wzrosły z 940 do 1560 zł w ciągu 2 lat,
  a rząd dalej zadłuża nas na potęgę..
  To Polacy wybrali PIS, wybrali PO, wybrali Biedronia w Słupsku, wybrali Nowoczesną, a przecież był choćby G.Braun, byli też inni.
  To Polacy byli zaczadzeni Geremkiem, Kuroniem, Michnikiem, Wałęsą, i innymi cwaniakami.
  To Polacy nie kierują się ani narodowością, ani wyznaniem, ani nawet obywatelstwem przy wyborach – rzecz nie znana w świecie..
  Owszem, wybory można sfałszować w dwóch, pięciu, nawet ośmiu procentach, ale nie więcej.

  I nie ma się co łudzić.
  Nic się nie zmieni.
  Obecna władza (PO robiłoby to samo) ściąga nam miliony ukraińców kompletnie ignorując to, że 70% z nich ma choć jednego dziadka
  Polaka, choć sami o tym nie wiedzą.
  Ba, ściągają nam ciapatych, żeby choć katolików jak z Filipin, ale nie.

  Tylko cud może nas uratować.
  Jak G.Braun mówi.
  Albo stanie się cud i weźmiemy się do roboty odbijając Polskę, albo stanie się to bez cudu – jak zwykle uratuje nas w ostatnim momencie
  Matka Boska.
  W Warszawie 1944 na Woli, gdy rozstrzeliwano całe ulice, zwyczajowej interwencji z Nieba nie było.
  Dlatego uważam, że Pan Grzegorz jest zbytnim optymistą.

 16. Boydar said

  „… albo stanie się cud i weźmiemy się do roboty …” – (15)

  To fachowca trzeba, nie pospolite ruszenie. Ale fakt, jeden Maciejewski to dużo za mało.

 17. revers said

  multi kulti, multi religie – plagii rp

 18. 15
  Alex Sailor
  Kiedys probowalismy, chcielismy bronic chrzescijanstwa za wszelka cene.
  Teraz nam przeszlo.
  Polska bardzo chetnie zapraszala muzulmanow z Arabii Saudyjskiej, Albanii i Turcji.
  Wiec ten artykul czepia sie uzulmanow, ktorych do tej pory chetnie zapraszamy do Europy bombardujac im ich kraje.
  No to gdzie maja ucielac przed europejskimi bombami??
  Do Europy.

  Nie ma to nic wspolnego z odsiecza pod Wiedniem.
  Wtedy nie zapraszalismy muzulmanow do Europy.

  Biale kobiety rodza dzieci ciapatym a biali panowie zenia sie z zydowkami, zeby zapewnic sobie stolek w rzadzie. Coreczki Komorowskiego, Dudy, Macierewicza, Kwachow, Morawieckich i calej bandy przybylych na polskich paszportach, no i polowy panow w sejmie beda rodzic zydow.
  Do komletu dojda ‚slowianskie’ Ukry, ktorych juz jest tyle co zydow.
  W Kosowie polskie wojska okupacyjne i polska policja pilnuja, zeby zaden Bialy Serb nie miszkal w Prisztinie. Teraz znow chca zabrac Serbii nastepny kawalek ziemi I Polacy pewnie znow popra
  Kaprysy Kosowa.
  Te Polaki w Polsce to ani Polacy anie EUropejczycy. Caly czas popieraja polityke zamorska.

  A autor artykulu sie Sailorowi podoba … bo ma prawidlowe nazwisko.

 19. Wieloimienny said

  Proszę popatrzeć ile dobrergo mogłaby zrobić Rosja, gdyby gnidy żydomasońskie z Zachodu jej nie przeszkadzały.
  Dzisiaj zamiast erdoganowskiej, muzułmańskiej Turcji istaniałaby republika prawosławnych Anatolijczyków, a możliwe, że ten region byłby nawet częścią Rosji. Nie byłoby rezania Ormian i Greków, nikt od strony północnej nie wspomagałby dzihadystów przeciwnko Asadowi, w Niemeczech byłoby mniej muzułmanów itd. itp.

 20. Sebastian said

  nie śmiej się dziadku….. bo nam grozi to samo.

  Lewactwo organizuje nagonkę na małopolską kurator oświaty – za stawianie Jana III Sobieskiego młodzieży za wzór

  We wtorek uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie podniośle świętowali kolejną rocznicę bitwy pod Wiedniem – donosi krakowska wyborcza.pl. Po mszy w kościele Mariackim pierwsze klasy składały uroczyste ślubowanie na Rynku Głównym.

  „Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład (…). Życzę wam odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga (…). Bądźcie wierni Polsce i wierni Bogu” – powiedziała w trakcie uroczystości kurator Barbara Nowak.

  Słowa te rzekomo wywołały oburzenie rodziców i nauczycieli, którzy mieli ponoć zarzucać Barbarze Nowak, że „nawołuje do wojny religijnej zamiast uczyć młodzież tolerancji”. Takie brednie wyczytać można na portalu wyborcza.pl, co powtórzyły za nim inne polskojęzyczne portale.

  A czy Jan III Sobieski nie bronił chrześcijańskiej Europy przed muzułmanami? Czy nie powinien być wzorem dla uczniów szkoły noszącej jego imię? Czy uczniowie nie powinni być wierni Bogu i Polsce? Najwyraźniej według „Wyborczej” i „Wirtualnej Polski” – nie.

  Szczytem manipulacji jest przy tym stawianie znaku równości między tolerancją a polityczną poprawnością. Szacunek wobec obcych nie oznacza wyrzeczenia się własnego systemu wartości oraz poświęcenia bezpieczeństwa, praw i wolności bliskich.

  https://www.magnapolonia.org/lewactwo-organizuje-nagonke-na-malopolska-kurator-oswiaty-za-stawianie-jana-iii-sobieskiego-mlodziezy-za-wzor/

 21. revers said

  Z dodatkiem wahabismu na ramieniu wilka i trzymajacych za ogon wilka syjonistow, masonerki i globalistow.

 22. 20
  Sebastian
  II Liceum w Krakowie bylo kiedys bardzo dobra szkola i mialo wysoki poziom nauczania.
  A teraz jest do dupy, tak jak wiekszosc szkol w Polsce.
  Wiec obojetnie co powie szkola czy kurator… niczego to nie zmienia oprocz kolejnej awanturki rodzicow ze szkolka.

 23. 21
  Revers
  I pan wie i ja wiem: nie ma ‚ internacjonalizmu’ bez nacjonalizmu- jak sama nazwa wskazuje.
  Na ten internacjonalizm sklada sie nacjonalizm poszczegolnych narodow.
  Na przykladzie Polakow i paru innych durnowatych obywateli roznych panstw widac wyraznie ze ten obecny ‚nacjonalizm’ zle pojety, to zwykla zydowska szczekaczka propagandowa, ktora nie ma absolutnie nic wspolnego z wartosciami i kultura narodowa.
  Przeciez my powtarzamy dokladnie to samo co robi Izrael! Pluje na inne narody i sie zbroi.

 24. Sebastian said

  ad.22 ) Dla mnie to nie jest obojętne kto co mówi czy co robi. Szanowny Trollu siejesz defetyzm i pesymizm, że nie warto. Mnie natomiast bardzo cieszy postawa Pani kurator, nawet jeśli, w co nie wierzę, nic to nie zmieni, to jestem dumny z takich ludzi co potrafią publicznie powiedzieć to co powinien czuć w sercu każdy prawy Polak Katolik. I proszę czytać ze zrozumieniem, tam nie ma mowy o awanturze na linii szkoła rodzice tylko nauczyciele z rodzicami kontra Pani kurator.

 25. 24
  Sebastin
  Ja sieje defetyzm?
  Ja bardzo dobrze znalem II LO.
  A pesymizm?
  Owszem.
  Wszystkie krakowskie szkoly razem z „Dwojka’ powinny obchodzic te rocznice.
  Wiec obojetnie co powie szkola i kurator.
  My zadnych waznych dla kraju rocznic nie obchodzimy.
  A w rocznice uratowania Krakowa pozwolilismy zburzyc pomnik marszalka Koniewa.
  Lubie takie ‚pouczanki’ o Polakach i katolikach!

 26. Sebastian said

  To nie są żadne pouczanki, nie śmiałbym kogoś kto się wypowiada na wszystkie tematy w jakikolwiek sposób próbować pouczać.

  Kto zburzył ten pomnik ? a kto miał realne szanse na uratowanie pomnika ?

  Mam taki sam wpływ na to co się wyprawia w Krakowie jak Putin na wyniki wyborów w usa

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: