Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czego boi się Leszek Balcerowicz? Ważne słowa senatora Biereckiego.

Posted by Marucha w dniu 2018-09-14 (Piątek)

Sen. Bierecki

Nie milkną echa po decyzji władz USA o ekstradycji do Polski Dariusza Przywieczerskiego i osadzenia go w polskim areszcie.

Przestępca, uważany za „operacyjny mózg” najgłośniejszej afery III RP, tzw. afery FOZZ, przez kilkanaście lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Człowiek, który odpowiada za wielomiliardowe straty skarbu państwa i przywłaszczenie sobie milionów dolarów, już kilka lat temu został skazany prawomocnym wyrokiem na 3,5 roku pozbawiania wolności.

Patrząc, jak wiele czasu zajęło sprowadzenie przestępcy do kraju, można odnieść wrażenie, że poprzednim ekipom niezbyt zależało na powrocie Przywieczerskiego do Polski. Zmiana zaszła dopiero wtedy, gdy do władzy doszedł PiS.

Wypowiedzi polityków obecnej opozycji, którzy w czasie afery FOZZ pełnili odpowiedzialne funkcje państwowe tylko potęgują to wrażenie. Najostrzej wypowiada się Leszek Balcerowicz (minister finansów w czasach FOZZ), który w wydanym na portalu społecznościowym oświadczeniu „odwraca kota ogonem”, bagatelizuje aferę i… atakuje ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę oraz polityków PiS, którzy od początku krytycznie oceniali działania byłego wicepremiera i jego rolę w aferze FOZZ.

Balcerowicz w ordynarny sposób pomawia m.in. senatora Grzegorza Biereckiego, który, jako jeden z pierwszych przeciwstawił się firmowanej przez Balcerowicza depolonizacji polskiego sektora finansowego. W rozmowie z naszym portalem senator wyjaśnił dlaczego tak się dzieje.

– Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że pan Balcerowicz jest bardzo zaniepokojony ekstradycją Przywieczerskiego i ryzykiem ujawnienia szczegółów afery FOZZ, w tym tych dotyczących zagadkowych śmierci inspektora NIK Michała Falzmanna, który badał aferę i jego przełożonego szefa NIK Waleriana Pańko – mówi w rozmowie z naszym portalem senator Grzegorz Bierecki przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów publicznych.

Senator Bierecki tłumaczy, że Leszek Balcerowicz, jako ówczesny minister finansów, musiał mieć wiedzę o nadużyciach.

– Balcerowicz musiał być informowany o aferze FOZZ, ale nie podjął działań, do jakich był zobowiązany z racji piastowanego przez siebie stanowiska. To on powinien się dziś tłumaczyć ze swoich ówczesnych decyzji i bierności w sprawie FOZZ, a nie szukać tematów zastępczych. Niestety to już jest stała taktyka, że za każdym razem, gdy politykom związanym z PO i dawną Unią Wolności pali się ogon krzyczą o SKOK-ach. Robili to przy okazji wszystkich ostatnich wyborów – zawsze z mizernym skutkiem – podsumowuje Bierecki.

W swoim oświadczeniu opublikowanym na portalu wPolityce.pl senator Bierecki przypomina, że „winni okradzenia kas byli oficerowie WSI i ich tajni współpracownicy, w tym były poseł PSL i członek jej najwyższych władz. (…) SKOK-i zostały pokrzywdzone w wyniku działań tych ludzi, których przynajmniej kilku znał Balcerowicz”.

https://www.stefczyk.info

Komentarzy 18 to “Czego boi się Leszek Balcerowicz? Ważne słowa senatora Biereckiego.”

 1. gość said

  Paść twarzą do wroga – Michał Tadeusz Falzmann

  Autor Jerzy Przystawa (1939-2012) – naukowiec, fizyk, profesor dr hab., nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim,

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/09/12/pasc-twarza-do-wroga-michal-tadeusz-falzmann/#more-64473

 2. Marek said

  Balcerowicz nie musi się bać nikogo w zażydzonym Polin.
  Żadnemu żydowskiemu bandycie i złodziejowi krzywda się nie stała, wręcz przeciwnie. Mają się doskonale. Śmieją się z polactwa od dawien dawna.
  Czy przypadkiem nie są dla Polaków biczem za Polaków głupotę i zaniechania.

 3. revers said

  i robia sympozja naukowe pod nosem jak polakow eksterminowac

 4. ATANAZY said

  CZEGO BOI SIE LESZEK BALCEROWICZ ? TO JAKIS ZART ?! NICZEGO ON SIE NIE BOI ! ON DOSKONALE WIE ZE RZADZI ZYDOWSKI UKLAD KRYMINALNY KTORY ZELAZNA REKA TRZYMA POLSKE ZA MORDE ! A TEN BIERECKI TO TEZ SZUMOWINA I ZWYCZAJNY SZMONDAK ! ZACHACHMNCIL CIEZKIE MILIONY ZLOTYCH NA SKUTEK WSZAWYCH WRECZ ZYDOWSKICH SZWINDLI I LAJDACKICH MATACTW ! !

 5. Rokitnik said

  W Polsce NIE MA Mezczyzn…stad jest – jak jest !!!
  W Polsce wojsko spelnia role atrapy, a HONOR Zolnierski to pustoslowie ! Policja jest do palowania Narodowcow albo co gorsza, ochrony pseudo pochodow DEWIATOW !
  W Polsce wszyscy cos udawaja; rzad ze rzadzi, Kosciol, ze strzeze postaw wiary i moralnosci, nauczyciele akademiccy ze ucza mlodziez. Tylko kurwy i zlodzieje solidnie wykonuja swoje obowiazki !! Mowiac z francuska – mamy marneszanse – na normalnosc w bliskiej lub dalszej perspektywie …

 6. Lily said

  Kruk,krukowi oka nie wykole.
  Jak zawsze przed wyborami.Skad my to znamy?.

 7. Joung said

  a WIEC MUSI ZATERKOTAC
  MG-42.

 8. Boydar said

  „… w Polsce wojsko spełnia rolę atrapy …”

  „… zrobimy strajk ….”

 9. lopek said

  Jak ktoś wyżej napisał – kruk, krukowi pejsa nie urwie – a to znaczy, że rzeczoną show ekstradycją chcą przykryć jakieś nowe sku*wysyństwo, które wyrządzają właśnie Polakom.

 10. PolishPolackski said

  Mam nadzieję, że ta koszerna qrva zawiśnie na latarni, obok innych koszernych qrev.

  Korzystam z wolnego słowa.
  Rok 1984 zawita do judeounii i już nie będę mógł myśleć nie po judeounijnemu i mieć nadziei na zobaczenie koszernych ścierw tam, gdzie ich miejsce, czyli wiszących na latarni.

 11. TomUSAA+ said

  Re 9, też tak myślę

 12. Plausi said

  Nic się nie nauczyli

  @3, Revers

  wskazany zapis na youtube ma katastrofalne tłumaczenie, coś pomiędzy polskim i jidysz.

  https://www.youtube.com/watch?v=CqCRFQeqdIs

  to są ćwiczenia żydowskie na temat, ale zawsze coś z tego może zostać uznane za andające się do wdrożenia. Tak było n.p. z ideą mało znanego dziennikarza Herzla utworzenia państwa żydowskiego, została podchwycona przerz władze imperium, wówczas W. Brytanię i w końcu przez nią zrealizowana.

  „Here … Then …”

  Chodzi o użycie chętnie stosowanej metody nr. 2 z talmudycznego katechizmu

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  chyba najczęściej stosowanej, że wręcz trywialnej. Wg. tejże metody działał NSZZ

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  szkoda, że miliony Polaków się na tej dość prostej sztuczne nie poznało i pomogło ją zastosować przeciw nim samym. Zresztą dziś jest niewiele lepiej, jak tak spojrzyć na to, jak Polacy na robienie i w durnia, przez pełniącą władzę obcą agenturę, reagują.

  „skazany prawomocnym wyrokiem na 3,5 roku”

  Balcerowicz ?
  Pierwszą oznaką tego, że w Polsce zaczyna prawo odgrywać jakąś rolę, byłoby uwięzienie pana Balcerowicza i to nie na jakieś tam grzecznościowe „3,5 roku”. Ten wymiar 3,5 roku dla Przywieczerskiego jest kpiną PPZ wobec Polaków, bo obaj wspólników mieli całą kupę, której jak wiadomo nikt nie ruszy.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  O nieświadomości rodaków o stanie kraju i wydarzeniach piszemy wszakże już powyżej. Pomimo tego bezczelnego robienia Polaków w wała prawie połowa co cztery lata daje im „legitymację” na to, aby sobie dalej „porządzili”. Obcy sawsze mogą na Polaku polegać:

  „No bo Polak przed szkodą i po szkodzie głupi.”

 13. Roman K said

  Nie tylko Balcerowicz….ONI Qszyscy boja sie tylko ///Dziesieciorzadowej Wdowy…na rynkach misat powiatowych ..jak Polska dluga I jeszcze niby nasza……

 14. Roman K said

  Wydanie Pieczerskiego jest sygnalem ze strony Administracji trumpa ,ze wlasnei teraz jest czas na wydanie wszystkich o ktorych poprosi kazdy polski rzad….. Kiedy Mazur, I tysiace innych wielkich businessmanow , inwestoriw w amerykanskie nieruchomosci!!!!!

 15. Budo said

  Była kiedyś w Magdalence pod Warszawą słynna strzelanina, gdzie zginęli policjanci i dwaj zabarykadowani z willi bandyci (we wschodu). Tam było wszystko miny-pułapki, granaty, snajperzy, automaty i transportery opancerzone. I masa partaniny.

  Wieść gminna niesie, że to były po prostu porachunki mafijne z wykorzystaniem organów państwa czyli policji. Po prostu jeden z gangów wystawił policji konkurencję.

 16. keram said

  Jestem przekonany, że Dariusz Przywieczerski , nie „puści farby” , nie mniej , zapewne jako człowiek „cHONORU” , popełni samobójstwo …,oczywiście by nie denerwować n.p. parcha Bucholtza….

 17. Roman K said

  Panie Budo…dzis nikt nei musi puszczac farby….Dzis pharma ma odpowiednie drinki prawdy…sledczy tylko slucha I prowadzi wspomnienia …dokladne jak curandero podczas seansu ajahiasca….protocol sporzadzaq sie z samych faktow…a fakt jak pan wie …nie musza byc potwierdzone.
  One swiadcza same za siebie….Mozg ludzki jet fenopmenalny ..po drinku przypomni pan sobie numer broni jaka pan nosil w sluzbie zasadniczj:-))))
  Zatem ..jesli kto skarzy sie na upor….to napewno nie jest upor przesluchiowanych:-))))
  Pan popatrzy na Piskorskego…jak tu takiego wypuscic co nic se nie przypominial;:-)_)_)_)___
  Zeby dowiedzec si eprady nei musi pan nkogo torturowac…chyba zeby wydusic z kogos tzw. …:Przyznanie sie””””…ale to widzi pan dwie odrebnersprawy pojecia I mtody:-)))))))

 18. Aronek said

  Żyd żyda. Nie wyda .
  Pis sądzi zaklada komisje sledcze .
  Ja nazywam to teatrzykiem dla mas.
  Szumu kupa a w pierdlu kilka osob pionkow.
  Przykład G Waltz snieje sie w zywe oczy.
  A bron Boze żyda:

Sorry, the comment form is closed at this time.