Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Lewactwo organizuje nagonkę na małopolską kurator oświaty – za stawianie Jana III Sobieskiego młodzieży za wzór

Posted by Marucha w dniu 2018-09-14 (Piątek)

We wtorek uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla jana III Sobieskiego w Krakowie podniośle świętowali kolejną rocznicę bitwy pod Wiedniem – donosi krakowska wyborcza.pl. Po mszy w kościele Mariackim pierwsze klasy składały uroczyste ślubowanie na Rynku Głównym.

„Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład (…). Życzę wam odwagi w przyznawaniu się do polskości i do Boga (…). Bądźcie wierni Polsce i wierni Bogu” – powiedziała w trakcie uroczystości kurator Barbara Nowak.

Słowa te rzekomo wywołały oburzenie rodziców i nauczycieli, którzy mieli ponoć zarzucać Barbarze Nowak, że „nawołuje do wojny religijnej zamiast uczyć młodzież tolerancji”. Takie brednie wyczytać można na portalu wyborcza.pl, co powtórzyły za nim inne polskojęzyczne portale.

[Jeśli „wywołały oburzenie”, to jakichś parchatych gudłajów robiących za Polaków – admin]

A czy Jan III Sobieski nie bronił chrześcijańskiej Europy przed muzułmanami? Czy nie powinien być wzorem dla uczniów szkoły noszącej jego imię? Czy uczniowie nie powinni być wierni Bogu i Polsce? Najwyraźniej według „Wyborczej” i „Wirtualnej Polski” – nie.

Szczytem manipulacji jest przy tym stawianie znaku równości między tolerancją a polityczną poprawnością. Szacunek wobec obcych nie oznacza wyrzeczenia się własnego systemu wartości oraz poświęcenia bezpieczeństwa, praw i wolności bliskich.

[Ewentualny szacunek nie należy się obcym z automatu. – admin]

/wk/
https://www.magnapolonia.org/

Komentarze 24 do “Lewactwo organizuje nagonkę na małopolską kurator oświaty – za stawianie Jana III Sobieskiego młodzieży za wzór”

 1. Antares said

  Oby takich kuratorów i nauczycieli jak najwięcej.

 2. Joe said

  Zwycięstwo było okazałe, ale Polsce nie przyniosło niczego. Przede wszystkim utorowało Rosji drogę na Krym i dalej w stronę Stambułu, więc chyba Rosjanie powinni mu stawiać pomniki.
  Poza tym Jan Sobieski wziął sporą łapówkę od Francuzów za poparcie elekcji Korybuta, swojego poprzednika. Wpisał się zatem w patologię demokracji, która trwa po dziś dzień.
  W sumie bohater wątpliwy niestety.

 3. Maverick said

  Jestesmy w ciekawych czasach jedna kabala zwalcza inna kabale, czyli problem, reakcja i rozwiazanie jak to mawia David Icke a zawsze oferuja nam zle wybory, zle rozwiazania, i zawsze nas sklocaja. Nie ma takiej prawdy jak wygranie argumentu, Bo wygranie argumentu nie zmienia prawdy. Na tyle oglupili nawet rodzicow to juz jest trudne do pojecia. Jezus nie mowil wierz me, ze to jest prawda. On mowil ja zyje w Tobie a ziemia jest swieta nie w Izraelu ale w kazdym miejscu gdzie ty na niej stoisz. Zlo dominuje nie wybieraj zadnej ze stron w politycznym argumencie , zarowno po stonie PO jak i PiS jest falszywe i zakorzenione zlo. Takie zakrzywianie historii poprzez kabale to dywersja w ludzkich umyslach i przeciaganie na stronej ciemnej mocy Lucyfera. Po czynach ich poznacie…

 4. Dinozaur said

  Kryptobisurmanie.

 5. Dictum said

  [już nie ma miejsc, żeby te diabelskie pomioty nie wlazły]

  Wrogowie religii atakują wierzące dzieci.

  Z niepokojem obserwujemy szczególną kampanię agresji wymierzoną w szkoły, które szanują prawo dzieci do modlitwy i wychowania w zgodzie z przekonaniami rodziców. Autorka „Gazety Wyborczej” i radykalnej „Krytyki Politycznej” pisze, że „uczniowie zmuszani są do chodzenia na mszę”, a religię „wciska się między lekcje”. Portal „Gazety Wyborczej” epatuje tytułem „Religia zapycha szkoły”. Wyraźnie widać, do czego zmierza ta napaść lewicowych ideologów.

  Za wieloma atakami stoi fundacja z Lublina, która — jak ujawniliśmy w ubiegłym roku — była sowicie opłacana z tzw. funduszy norweskich rozdzielanych przez założoną przez George’a Sorosa Fundację Batorego.
  Zabronili maluchom modlitwy przed posiłkiem
  To właśnie ateiści z lubelskiej fundacji przed dwoma laty zaatakowali przedszkole w Szczedrzyku w opolskiem, w którym przez wiele lat istniał wypracowany przez rodziców i nauczycieli zwyczaj modlitwy przed posiłkiem. Nagonka była tak dotkliwa, że maluchom zakazano wspólnej modlitwy.
  W tym roku ataki fundacji znacznie przybrały na sile. Celem ich szykan stała się podstawówka w Pruszkowie, której szkolny hymn zawiera odwołania do Boga, a także szkoła podstawowa w Sochaczewie, która wpisała w harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego Mszę Świętą.
  Wiele szkół i przedszkoli kapituluje w zderzeniu z prawniczym językiem gróźb kierowanych przez ideologów „świeckości szkoły”. Tymczasem Sąd Najwyższy jasno orzekł w 2013 roku, że osoba niewierząca nie może oczekiwać, że nie będzie miała kontaktu z osobami wierzącymi, ich praktykami i symbolami religijnymi. A już w 1993 roku Trybunał Konstytucyjny uznał, że odmawianie dzieciom modlitwy w szkole stanowi naruszenie Konstytucji RP.
  W ostatnich tygodniach w działania wymierzone w wolność religijną naszych dzieci i rodzin włączyli się politycy „Nowoczesnej”, ogłaszając projekt ustawy stopniowo usuwającej lekcję religii z polskich szkół. Warto zauważyć, że tym razem oczywista sprzeczność projektu z konstytucją nie powstrzymuje ich od forsowania swych radykalnych pomysłów.

  Nasz poradnik dla uczniów i nauczycieli

  Dlatego Instytut Ordo Iuris opracował praktyczny poradnik informujący o prawach przysługujących uczniom w zakresie praktyk religijnych w szkole. Przypominamy, że obowiązkiem placówki jest zapewnienie uczniom stosownych warunków do modlitwy.
  Zachęcam do korzystania i rozpropagowania tego opracowania [pobierz ulotkę], które w jasny i przejrzysty sposób tłumaczy, jakie prawa mają rodzice i uczniowie oraz jakie obowiązki w tym względzie ma szkoła.
  Gwarantujemy pomoc prawną
  Z moich doświadczeń wynika, że odmowa organizacji modlitwy w szkole często wynika po prostu z braku znajomości przepisów i obawy przed naciskami zwolenników ateizacji przestrzeni szkolnej. Dlatego nie tylko promujemy nasz krótki informator, ale także gwarantujemy pomoc naszych prawników, którzy spokojnie i rzeczowo wyjaśnią władzom szkolnym zakres ich obowiązku do zapewnienia warunków nieskrępowanego, publicznego wyznawania wiary.
  Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, by obronić prawo do wolności sumienia i religii w polskich szkołach!
  Z wyrazami szacunku

  P.S. Poprzednie pokolenia pokazały, że potrafią zjednoczyć się w walce o polską szkołę. W czasach zaborów walczyliśmy o naukę religii po polsku, podczas okupacji ryzykowaliśmy życiem na tajnych kompletach, w PRL walczyliśmy o katechezę i lekcje niezakłamanej historii. Dziś to wszystko gwarantuje nam polskie prawo. Nie pozwólmy, by ktokolwiek zniweczył wysiłek pokoleń! Zwłaszcza, że jak przestrzega znany polski pedagog prof. Aleksander NalaskowskI – „jak w szkole nie będzie chrześcijaństwa, to wejdzie cokolwiek: ulica i zgubna ideologia”.
  ________________________________________
  Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.

  ________________________________________

  Click to access modlitwa_w_szkole_info_druk.pdf

 6. lopek said

  Problem tkwi w tym, że Szatan podmienił owieczkom pasterzy a ci prowadza je do Piekła – i zrobił to już bardzo dawno temu. Owoców tej podmiany nie sposób nie dostrzec a mimo to owieczki nadal zachowują się jak dzieci we mgle.

 7. I tak i nie.
  Pani kurator troche za bardzo PiS-uje.
  Zadnej nauki nie nalezy upolityczniac i zamieniac w propagande.. Co nie znaczy, ze nie nalezy uczyc historii i patriotyzmu.
  Nie o to chodzi.
  Chodzi o to, ze ta pani kurator niepotrzebnie sie plata w polityke. To nie jest jej rola.

  Od nauczania historii i urzadzania rocznic sa nauczyciele historii. Moga to robic w porzumieniu z Wydzialem Oswiaty; podobnie jak nauczyciele matematyki moga urzadzac konkursy matematyczne w porozumieniu z Kuratorium..

  Zwlaszcza, ze troche przesadzila z tym Oswiecimiem.
  Wyjasniam, dlaczego:
  Od samego poczatku ja i tacy jak ja, upieraja sie , ze muzeum martyrologii narodu polskiego nalezy z powrotem przekazac Polakom i pod polski zarzad.. i ze nie powinna to byc instytucja dochodowa dla obecnych, obcych wlascicieli. I za to odpowiedzialny jest sejm i poslowie do sejmu.

  Wykrzykujac i wypisujac na twitterze niepotwierdzone oskarzenia przeciwko obecnym przewodnikom, pani narobila niepotrzebnie duzo szumu wokol siebie.
  W ogole w polityce powinno byc wiecej taktu i strategii niz wymachiwania szabelka.

  Osobiscie, jako rodzicowi, nie spodobaloby mi sie przemowienie do mlodziezy pod tytulem : W walce z islamem w Europie musicie brac przyklad z Sobieskiego.
  Co to znaczy??
  W obecnej Polsce NIC dobrego nie znaczy.
  Dopoki polskie wojsko i polska policja bronia najgorszej wersji islamu w serbskim Kosowie.

  Powtarzam: od przemowien do mlodziezy nie sa kuratorzy!! Sa nauczyciele i dyrekcja szkoly.

 8. Sebastian said

  Szanowny Trollu proszę nie przekręcać sensu wypowiedzi, ponieważ było powiedziane w obronie przed Islamem a nie w walce.

  „Powtarzam: od przemowien do mlodziezy nie sa kuratorzy!! Sa nauczyciele i dyrekcja szkoly”.

  A powyższe co ma oznaczać kiedy Ojczyzna w potrzebie ? Czyli mam rozumieć zamiast przemawiać o ważnych dla Polski wartościach mogła po prostu pokazać cycki, a co tam qrva to takie nowoczesne i stosowne w obecnych popapranych czasach.

  Równie dobrze, bez urazy, mógłbym ripostować w poniższy sposób

  od wpisywania komentarzy na Gajówce są …………….. a nie ………….

 9. 8
  Sebastian
  No wlasnie.

  pani Powiedziala:

  „Patron waszej szkoły to wspaniały król, który potrafił obronić całą Europę przed islamem. Musicie brać z niego przykład” To znaczy wyslac polskie hufce do… Szwecji??

  No to jak bawimy sie w sofizmaty, to.. czy armia turecka oblegala Krakow?
  Mysmy polecieli pod Wieden …’bronic Europy”
  Szkoda, ze nie polecielismy do Kosowa bronic Europy…przed islamem.
  Kocham wielkie slowa … bez pokrycia!

  Mamy w dupie i konstytucje – dlatego byle kto ma prawo wyrzucac sedziow, mamy w dupie Dekalog, dlatego byle kto moze popierac awantury i burdy polityczne przeciwko cywilom i popierac bombardowanie cywilnych obiektow, mamy gdzies jakiekolwiek zasady poszanowania jakichkolwiek autorytetow..

  I pragne Sebastianowi przypomniec, ze nauczyciel w PRL-u zarabial dokladnie tyle samo co i teraz.
  I to pomimo tego, ze w Polsce naroslo bardzo duzo milionerow. Rola nauczyciela jest gorsza niz za czasow okupacji.
  Mamy w dupie wszelakie hierarchie… byle biurokrata z Kuratorium ma wiecej do powiedzenia niz nauczyciel przedmiotowy..
  A glupie wytlumaczenie mamy ciagle takie samo: Ojczyzna w potrzebie.
  No to gdzie byli Polacy jak Polske zniewolono???

  Riposta Sebastiana jest troszke…naiwna.
  Wpisac do gajowki sie moze kazdy, kto szanuje zasady blogu..
  Gajowka nie ma zadnej wladzy wykonawczej , ustawodawczeji jest F O R U M o czym Sebastian raczy nie pamietac. A moze po prostu nie rozumie slowa FORUM.

  W gajowce tez obowiazuja pewne zasady, ktorych nalezy przestrzegac.

 10. Marucha said

  Panie Troll, tak czytam Pańskie wypowiedzi i nie mogę się nadziwić, że świadomy naszej historii Polak może w ten sposób pisać
  .
  „Plątanie się w politykę”? „Upolitycznianie”?
  Co to, kurwa, paru słów prawdy nie można powiedzieć młodzieży, jeśli jest się kuratorem???
  No ja pierdolę… Stawianie Sobieskiego, wielkiego polskiego wojownika za przykład, to źle??? Lepszy byłby Michnik?

  Po ch…a – jak zwykle! – wpier*ala Pan nie mające związku z tematem uwagi – tym razem o Kosowie, o bombardowaniach, konstytucji, zarobkach w PRL… zabrakło jeszcze omówienia tematyki umów śmieciowych i dopalaczy. Pan to robi celowo, żeby utopić temat!

  Nigdzie, nigdy, żaden kraj o chrześcijańskich korzeniach nie wyszedł dobrze na najazdach muzułmanów. Sobieski bronił nie tylko Austrii, ale i Polski, która stała w następnej kolejności.
  Dziś nie ma już kto bronić Europy. Dlatego w Szwecji niemal 100% gwałtów (a także 100% podpaleń samochodów) jest robotą muzułmanów.

  Będę oczywiście bronił praw muzułmanów do rządzenia się po swojemu, kultywowania własnej durnej judeoidalnej religii i własnych obyczajów – ale niech to kurwa robią U SIEBIE. U SIEBIE.
  Nie u mnie, kurwa!

 11. Boydar said

  Mać ! 😦

 12. 10
  Marucha
  I o co sie pan tak zoladkuje?
  Kosowo jest akurat bardzo wazne. Bo zaden kurator ani nauczyciel nie wspomnial 18 lat temu o obronie Europy przed muzulmanami. A wtedy byla szansa. Ale widac byli inni patrioci. I tez we mnie rzucali wyzwiskami.
  I polscy patrioci poparli powstanie dwoch panstw muzulmanskich w Europie!! Popierali polscy patrioci islamistow z Czeczni przeciwko chrzescijanskim Rosjanom?
  Dlaczego?
  Moze ja klamie?
  Ja rozumiem, ze latwiej gadac o historii, bo to nie zobowiazuje do odpowiedzialnosci, bo te odpowiedzialnosc za losy Polski zostawimy nastepnym pokoleniom?

  A teraz: Historia Bitwy pod Wiedniem powinna byc najpierw dokladnie nauczona. I rzeczowo – i o to mi sie rozchodzi.
  Mamy dosc biurokratow i ich wplywu na upadek Polski.
  Mlodziezy najpierw trzeba nauczyciela a potem biurokratki z PiS-u.
  A rola nauczyciela w Polsce jest oczywiscie BARDZO na temat.
  Bo dlaczego nauczyciele nie maja nic do powiedzenia?
  Tak samo jak sedziowie?.
  Dla istnienia kazdego kraju najwazniejsze jest PRAWO i EDUKACJA.

  Wiec mamy to co mamy. Bajzel w kraju i wlasciwie puste hasla. I rzady biurokratow.
  Nikt z administracji nie praktykuje patriotyzmu. Ale niemal kazdy o patriotyzmie gada.
  Jak ktos ma inne zdanie – to naturalnie sie go wyzywa.
  Mam takie pytanie:
  Dlaczego pani z PiS jest niby wieksza patriotka niz nauczyciel?
  Bo glosno krzyczy? Bo to w obecnosci prezydenta Dudy?
  Mam uczulenie na takie panie.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Panie Troll, pieprz Pan sobie co chcesz na dowolny temat.

  A Polska, KURWA, ma być wolna od muzułmanów.
  Powinno się do nich strzelać, póki jeszcze jest czas.
  I nie będziemy się, KURWA, wstydzić za Sobieskiego ani za niego przepraszać.

 14. Boydar said

  … mać mać mać !!!

  ————
  Nie inaczej.
  Admin

 15. Maverick said

  Panowie nie klocic sie sztuka wojny jest wygrac bez walki. Gdy wygra sie bitwe, ale potem ciagle robi ustepstwa to nie bylo to zwyciestwo. Tutaj Troll ma racje. Kabala dala serbskie Kosowo islamistom aby ukazac swoja lucyferianska moc.

  Kabala zadluza nas, poprzez naszych wybrancow czyli politykow. Jezeli kabala kontroluje Federalne systemy bankowe, i ma prawo drukowania pieniedzy jest oczywistym ze nie zalezy jej na pieniadzach, mogla by uniewaznic wszystkie dlugi, i nie zalezy jej na oddaniu jej naszych dlugow, bo jak moze drukowac pieniadze lub tworzyc je elektronicznie, to by uzupelnila by je sama, tytaj chodzi o cos innego o zniewolenie twojej duszy, o uczynienie z czlowieka niewolnika w tym Matrixie.

  Jestesmy czescia Boga gdy rodzimy sie energia wszechswiata jest odpowiedzialna za nasza dusze, z niej wywodzi sie madrosc, intelekt, niestety sa wsrod ludzie bezduszni, tzw, kundle kabaly. Od zarania dziejow jestesmy pod kontrola kabaly, tyle tylko ze teraz staje sie to bardziej oczywiste i nastepuje male przebudzenie. Wbrew pozorom ludzie szlachetni ciagle przegrywaja a kabala jest coraz to blizej zniewolenia planety i uczynienia z Planety Wiezienia.

  Czlowiek uchodzi tylko o 1% inteligetniejszego od szympansa, a jaka nas dzieli roznica? Tak poniewaz kabala zewala tylko na uzywanie tego jednego procenta, czy wyobrazacie sobie gdzie bysmy byli gdybysmy uzywali np. 10% wiecej naszego potencjalu bozego. Kabala lubi kontrolowac dzieci, indoktrynowac ich, kierowac przeciwko wlasnej rodzinie. Stad zakazy modlitwy w szkolach w przedszkolach, potepianie nauczycielki za krzewienie patriotyzmu to juz jest skandal.

  Tutaj toczy sie wojna o dusze, oni chca nas uczynic bezwolnymi, pograzonych w apati dlatego Gowno Wyborcze miesza sie do wszystkiego, a przeciez ludzie sa na tyle inteligentni aby wiedziec co jest dla nas dobre, co nas laczy i co stanowi nasza kulture, a markistowska kabala atakuje historie, kulture, i wszystko co moze. Tak wredni lucyferianie pija krew dzieci, te setki tysiecy zagionych dzieci w USA i na swiecie, gdzie sie one podzialy?

 16. Marucha said

  Re 15:
  Troll ma „rację”, tylko nie w temacie o który chodzi!

  Ile razy mam wyjaśniać, że nie chodzi o Kosowo, ani o pierdoloną kabałę, o której p. Maverick się rozpisał, jak Żyd o utraconych majątkach?

  Chodzi o to, że p. Troll chce – kurwa! – odebrać prawo Pani Kurator do wypowiedzenia szczerej prawdy w interesie Polski!!!

  Proszę nie ZACIEMNIAĆ tematu pierdolonym wodolejstwem o zupełnie czym innym. Za stary chuj jestem, żeby mnie na takie coś nabierać.

 17. Maverick said

  Tutaj pelna zgoda Marucha, nikt nie ma prawa odbierania prawa wyrazenia swojej opini na twiterze czy w jakiejkolwiek innej formie czy jest tez w szkole etc., szczgolnie gdy to jest fakt historyczny, Tutaj mozna tylko debatowac tylko dlaczego nie poszlismy za uderzenim i nie odebralismy Konstantynopola,To sie nazywa kontrola narracji, i takimi kontrolerami narracji jest Gowno Michnika, czy media pod ich kontrola jakim jest wp.pl czy onet.pl. Przeciez napisalem ze to jest marksism kulturalny i historyczny. Od Babilonu poprzez Egipt kabala nas kontroluje, to nie jest jakas fikcja P. Marycha. Nawet ten Cern w Szwajcarii to projekt kabaly, Wystarczy wejsc na ich stronke zobaczyc ich biura przystrojone w symbole lucyferianskie. Oni sie spiesza aby znalesc ten pierwistek bozy i przygotowac sie to wojny z Bogiem.

  Marucha nawet symbol Cernu to szosteczki.

  W lewym gornym rogu.

  https://home.cern/

 18. Maverick said

  Zyrinowski wkurzyl sie na Zydow kontrolujacych narracje w Rosji.

 19. revers said

  re12
  pan Troll to jakis niedouczony, mieszcza religie, sam zarzuca komus nieuctwo bo rzuci temat whabitow o ktorych adwersarze tez wiedza, po co, kto i kiedy umiscil ich na bliskim wschodzie ale to bylo an poczatku XX gdy szlo o zabezpieczenie sobie pol ropy naftowej nie XVI-XVII w zlozej ordy. A nie mieszkal na ulicy Zolkiewskiego, nie wie kto to byl hetman koronny Z. i ile batali stoczyl z potega ossomanska, jaki byl wynik batali pod Chocimem?.

 20. Andy said

  Troll byleś w Oświęcimiu i słuchałeś przewodników nie polskojęzycznych, bo ja tak i jakbym słuchał wykładu muzeum polin, Polacy mordowali żydów i są winni ich zagłady to ja się pytam dlaczego za te głupoty płaci polski podatnik, a wloch to przechodzi samego siebie.

 21. AHA said

  JASIEK 3 SOBIESKI byl rzadkim DURNIEM. ZARAZONY syfilisem przez francuskie curwiatko MARYSIENKIE pojechal pod WIEDEN by raowac ANTYPOLSKICH DRANI HABSBURGOW co w paredziesiat lat pozniej zainicjowali ROZBIORY POLSKI. Ten duren bral lapowki od francuzow a ci za wszelka cene ratowali PRUSY bo wiedzieli ze stamtad przjdzie zaglada Polski.Wystarczy przeczytac listy tego pajaca do MARYSIENKI, wniosek to hanba ze Polska miala takiego durnia za krola. TO BYL OSTATNI DZWON aby BANDYTOW PRUSKICH WYGONIC ZA BERLIN byly wojka byli sily zamiast tego DURNY JASIEK URATOWAL NIEMCY. Turcy byli juz w Bawarji a bandyci niemieccy byli akurat wtedy bezbronni. Potem nastaly czasy SASKIE i POLAKA PRZESTALA istniec rozkradziona osmiany zniszczony POLSKA HISTORJIA TO HANBA!!

  ——
  Nie zapluj się Pan.
  Sobieski ratował także Polskę, która stała w kolejności.
  A przede wszystkim ratował chrześcijańską Europę.
  Pluj Pan na tych skurwieli, co ją zdradzili.
  Admin

 22. Maverick said

  Polacy lubią ratować innych i to za friko. Jak nie mamy w tym interesu to przyglądamy się z boku. Trzeba było Osmańczykom dać się wykrwawić i zaatakować później. Przy tym osłabili by Niemców. przymierze zrobić z innymi narodami Słowiańskimi i wtedy ich zniszczyć. Widocznie nie mieli strategów wojennych i za bardzo zawsze chcieli się przypodobać zachodowi i Watykanowi, który zawsze ręki dokładał aby nas ujarzmić. Jak nam podziękowano za dywizjony? Jak nam zachód pomógł 1 września 1939 roku? Teraz też pewnie chętnie głowy nadstawią za kabałę gdy zaatakuje Rosję. Jednym dobrym efektem z pod Wiednia łupy wojenne, wielu za nie rozbudowało swoje zamki, a najważniejszym było budowanie Częstochowy. To Sobieski jako pierwszy w Polsce spróbował kawy tureckiej i bardzo mu nie smakowała, więc dodał do niej mleka i to potem przyjęło się na cały świat.

 23. Sebastian said

  Szanowny Trollu, zwróciłem Panu uwagę tylko i wyłącznie z powodu pomstowania na Panią kurator, że nie ma kompetencji aby prawić młodzieży o stawianiu patrona szkoły Jana III Sobieskiego za wzór do naśladowania, za autorytet. Uczniowie uczą się od nauczycieli na lekcjach, zwłaszcza, że Król jest patronem szkoły to może wiedzą więcej niż programowo. Nie rozumiem w tym całym zajściu postawy nauczycieli, bo od postępowych rodziców cóż można wymagać. Znamienne jest to, że te słowa padły publicznie, na rynku, po mszy świętej, w czasie uroczystego ślubowania, co rozgrzało lewactwo do czerwoności. Nie mogę wyjść z podziwu, że to Pana tak ubodło. Tym samym stanął Pan po niewłaściwej stronie.

  (22) Sojusz, przewidujący wzajemną pomoc w razie ataku tureckiego, podpisano 1 kwietnia 1683 roku; jego gwarantem został papież Innocenty XI.

  Traktat w Buczaczu w 1672 roku

  http://www.wilanow-palac.pl/traktat_w_buczaczu_w_1672_roku.html

  ———–
  Stanowisko Trolla było, w moich oczach, oburzajace.
  Admin

 24. AHA said

  UWAGA: MARUCHA to ZYDOWSKI ZAKAPTURZONY CENZOR SHALOM MARUCHA SHALOM

  Po ujawnieniu tej tajemnicy – gajówka niewątpliwie się rozpadnie 🙂
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: